grsail.com

nagietek sadzenie

Kiedy sadzić nasiona malwa i nagietek

Kiedy sadzić nasiona malwa i nagietek

Wiedząc, kiedy sadzić nasiona nagietka i Malwa może oznaczać różnicę między jasnym domek w ogrodzie pełnym kwiatów w tym sezonie i czeka do przyszłego roku, aby cieszyć się show.

O Calendula i Hollyhocks

Musisz wiedzieć trochę o tych starej ulubionych właściwie zaplanować, kiedy sadzić nasiona malwa i nagietka. Oba nagietek i Malwy są kwiaty stosowane częściej w stylu cottage ogród. Są one również w domu, w ogrodzie i ogrodzie babci.

Malwy rosną dość wysoki, zwykle w zakresie kilku metrów, a nagietek są skromniejsze od 12 do 18 centymetrów, w zależności od odmiany. Oba kwiaty są w szerokiej gamie kolorów. Malwy można znaleźć w wielu kolorach od bieli, żółci, różu i ciemnego burgunda, a nagietek sprzyjać pomarańczowy i żółty koniec widma. Podobnie jak wiele kwiatów, hollyhocks i calendulas oba wymagają pełnego słońca i wolą bogate, dobrze przepuszczalnej gleby.

Kiedy sadzić nasiona malwa i nagietek

Malwy i nagietka nasiona wymagają różnych warunków do kiełkowania.

Sadzenie nasion Malwa

Malwa nasiona mogą być uruchamiane na zewnątrz lub w pomieszczeniach, ale nie najlepiej, gdy wysiewa się bezpośrednio do gleby w ogrodzie, na której ma im się rozwijać. Wybierz miejsce mądrze. Odmian tradycyjnych rośnie 3:57 metrów wysokości, natomiast odmiany karłowate jeszcze dostać co najmniej stóp wysokości. Roślinne tradycyjne odmiany malwy w kierunku tylnej części ogrodu. Łóżko W wielu ogrodach, znajdziesz Malwy rosnących wzdłuż linii ogrodzenia. Dodają, dodatkowe piękno i kolor do ekranu ogrodzenie, a ogrodzenia działa jako wsparcie dla ich wysokich, najwyższej ciężkich kwiatów. Malwy wymagają bogate, dobrze przepuszczalnej gleby, więc należy zmienić gleby ogród z dużą ilością kompostu przed siewem swój nasion. Muszą pełne, jasne światło słoneczne, zbyt, więc upewnij się, że wybrano spot swoje hollyhocks otrzyma co najmniej sześć godzin nasłonecznieniem codziennie.

Istnieją dwa razy w roku, malwy nasiona mogą zostać obsadzone w większości stref ogrodniczych: wiosną i jesienią. Zalecany czas sadzenia jest jesień. Jeśli nasiona roślin jesienią, Malwy mają duże szanse na kwitnienie w następnym roku. Jeśli sadzić nasiona na wiosnę, może trzeba czekać cały rok, zanim zobaczysz kwiaty. W strefach ogrodniczych 6 do 8, nasion roślin malwy lutego do marca lub września do października. Oni potrzebują temperatury około 59 do 68 stopni Celsjusza w celu kiełkowania. Pamiętaj, aby zostawić nasiona na powierzchni gleby, lub po prostu posypać je bardzo lekko z ziemi lub kompostu. Malwa nasiona potrzebują światła w celu kiełkowania, więc jeśli je sadzić zbyt głęboko, że nie wykiełkuje.

Nasiona Calendula

Nasiona Calendula różnią się nieco od hollyhock nasion. Mimo to zaleca się sadzić Malwy na zewnątrz, nagietek może być uruchamiany wewnątrz lub na zewnątrz, i wielu ogrodników wolą dać im przewagę uprawy w mieszkaniach pod świateł w środku, przed przesadzeniem je do ogrodu. Siać nasiona nagietka w pomieszczeniu marca do kwietnia, w zależności od strefy ogrodu. Strefy ogród 7 i wyższych mogą zasiać nasiona w marcu ustawić rośliny na zewnątrz w maju, podczas gdy linie 6 i dolne powinny rozpocząć nasiona później, gdzieś w kwietniu. Posypać nasiona w mieszkaniach mieszanki początkowej nasion, obejmujące lekko gleby. Umieść plastikową kopułą lub plastikową torbę nad tac nasion w celu utrzymania wilgotności i zachować temperaturę pomieszczenia około 65 do 70, aby zachęcić germination.Once nasiona mają kilka zestawów liści, mogą być przeszczepione do ogrodu, tak długo, jak to jest przeszłość szronu data strefie ogrodniczej. Ważne jest, aby uodpornić się rośliny nagietka. Hartowanie off oznacza stopniowo przyzwyczajać rośliny do warunków zewnętrznych. Aby uodpornić się sadzonki, doprowadzić tac nasion na zewnątrz i ustawić je w słonecznym miejscu przez około dwa tygodnie, biorąc je wewnątrz lub w miejscach osłoniętych w nocy. Dopóki temperatura nie zanurzyć się zbyt daleko poniżej 65, sadzonki powinny być dobre. Pod koniec utwardzania się okres, są one wykorzystywane do zewnątrz i mają większą szansę na sukces.

Nie martw się, jeśli nie pamiętasz, aby rozpocząć nasiona nagietka wewnątrz. Mogą one być bezpośrednio zasiane w ogrodzie po wszystkim niebezpieczeństwo mrozów jest przeszłość, zazwyczaj gdzieś pod koniec kwietnia. Jak z krytym siewem nasion, posypać nasiona do gleby, dodać cienką warstwę na górze, i utrzymać wilgotne, dopóki nie kiełkują.

Źródła Nasiona

Malwy są takie staroświeckie odmiany i tak łatwo zebrać nasiona, które mogą być w stanie uzyskać trochę wolnego nasiona z sąsiadami, przyjaciółmi lub wolnych wymiany nasion. Można znaleźć wiele różnych rodzajów, począwszy od nasion hollyhock piękna do nowoczesnych wiktoriańskiej mieszańców w lokalnym centrum ogrodu, domu i ogrodu dużych sklepach, a nawet masowi, takie jak Walmart i K Mart. Nasiona nagietka są również obfite i łatwe do uzyskania. Źródeł online obejmują Thompson i Morgan, Park Seed, Burpee i wiele innych katalogów nasion.

Cebula Sadzenie

Cebula Sadzenie
Dla większości ludzi, sadzenie cebul jest tak proste, jak idzie do sklepu paszowego lub przedszkola i zakup bez względu gałązki mają one do sprzedaży, a następnie sadzenie ich w swoim ogrodzie. Jednakże, jeśli jesteś affectionado cebula, rosnące cebula może być nieco bardziej skomplikowana. Kiedy patrzysz na katalogach plantatorów cebuli, są długie dni cebula, cebula, średnio dziennie i krótkie cebula dzień. Które cebuli czy rosną w Twojej okolicy? To zależy od szerokości obszaru, w którym mieszkasz.

W wysokich szerokościach geograficznych, takich jak w Maine, masz długie, letnie dni, więc sadzić długie dni cebulę. W niższych szerokościach geograficznych, takich jak w Teksasie, masz dni, które są bardziej równe nocy, więc sadzić cebule dni krótkie. W umiarkowanych szerokościach geograficznych, sadzić, zgadliście, średnie dni cebuli. Każdy rodzaj cebuli najlepiej rośnie w odpowiedniej szerokości.

Innym ważnym pytaniem, kiedy uprawy cebuli jest: czy rozwijać je z nasion lub z gałązek? Jeśli chcesz się rozwijać niezwykłe odmiany cebuli, to dość dużo, aby rozwijać je z nasion. Te gałązki dostępne w sklepach są najczęstsze rodzaje cebuli dla twojej okolicy. Zazwyczaj jeden wybór dla żółtych cebuli, jeden dla czerwonej cebuli i jeden dla białych cebuli. Wszystko poza tym, i jesteś na własną rękę.

Nasiona cebuli są sadzone jesienią. Je sadzić około sześć tygodni przed pierwszym dniem zamarzaniem. To pozwala im kiełkować i rozwijać system korzeniowy i trochę zielony top, zanim pójdą w uśpieniu na zimę. Następnie wiosną, wyjdą spoczynku i rozpocząć ponownie rośnie. Oni mają przewagę nad małymi gałązek można dostać w sklepie każdej wiosny w tym, że będzie już zakorzeniony i rośnie, gdy gałązki są najpierw sadzone.

Oczywiście Katalog cebula nie sprzedaje gałązki więc można je sadzić na wiosnę, jeśli nie chcesz bałagan z nasion. Nasiona cebuli są małe i są uprawiane metodą transmisji, a następnie rozcieńczany, kiedy nadejdzie. Rozrzedzonym cebula niemowlęce są wielkie jak warzywa w sałatkach, ale jest dużo pracy do cienkich im.

Powodzenia cebuli w tym roku.

Podnoszone ogród: Podniesiony Sadzenie Porady ogrodnicze

Nie zmieszaj

Wiesz sytuację. Możesz umieścić swojego znajomego, który lubi na plażę i Beach Boys razem z naszym przyjacielem, który kocha stoki i heavy metal, a masz problem. Wiedząc, jak zasadzić ogród, zwłaszcza podniesiony ogród z roślinami, które lubią różne rodzaje wilgoci jest kluczem do interplanting, lub mieszanie kilku różnych rodzajów roślin, gdy jesteś w ogrodzie podniesione łóżka.

Staranne przygotowanie gleby może pomóc zachować swoje begonie z ratowania i swoją dynię z shriveling. Szkoda, że ​​nie można osiągnąć ten sam poziom kompromisu wśród znajomych. Kilka wskazówek, jak posadzić w ogrodzie podniesione łóżko z mieszanym towarzystwie:

 • Melony roślinne znajdujące się pod grochu więc nie wypierając się nawzajem.
 • Nie należy sadzić szparagi i ogórecznik w tym samym podniesione łóżko, ponieważ szparagi jest alkoholikiem i ogórecznika tylko popija. Jeżeli gleba jest zbyt wilgotny, ogórecznika będzie więdnąć.
 • Nie należy sadzić endive z marchewką, jeśli planujesz na kompost gleby z dużą ilością składników odżywczych bogatych torfu - rośliny cykorii kiedy zbierać marchewki. Twoja koleżanka uwielbia formie Las Vegas, a druga jest wiecznie na diecie.
 • Nie należy sadzić szybki dojrzewania roślin z jednego, że potrzeba czasu, aby dojrzeć - nie chcesz przeszkadzać korzenie rośliny wciąż rośnie.

Wiesz, jak twój przyjaciel plaża-czczeniem nienawidzi być obudzony przed dziewiątą, podczas gdy twój kumpel narciarski jest zapalony do co piątej rano! Pomyślnie pośredniczyć między swoimi dwoma kumplami i gotowe jeszcze znajomych do dziś. Teraz jeśli oregano i ogórki dostanie tylko wzdłuż ...

Tylko można zapobiec erozji gleby

Erozja gleby nie jest efektowne temat - w przeciwieństwie do pożarów lasów, z Smokey Niedźwiedzia basso profundo. Ale do roślin ogrodowych, erozja gleby może być równie groźne jak blasku trzech alarmów. Niektóre rozsądne przygotowanie gleby w podniesionym sadzenia łóżku zapobiega słońce i wiatr od usuwania gleby przy swojej squasha.

Kiedy podejmowaniu decyzji, jak ogród i co do ogrodu, kupić polimery wilgoci holdingowych do wykorzystania w ogrodnictwie podniesionej łóżko. Wilgoć posiadających polimery, dostępne w białych granulek, zablokować wilgoci. Widziałeś, jak suchy las może być zagrożone przez bezpańskie ognisku. Jeśli można posypać wilgoć trzyma polimerów w lesie, gdzie jesteś zbierając swoje śmieci, że tak.

Te wygaszacze gleby lepiej w zamkniętej przestrzeni, ponieważ nie cięższe koncentracji. Wystarczy upewnić się, gdy jesteś podejmowaniu decyzji, jak zasadzić ogród, że nie sieją polimerów wraz z nasionami - polimery mogą popchnąć nasiona z gleby podczas nawadniania. Dodaj polimerów podczas przygotowania gleby. Tylko Ty możesz zapobiec erozji gleby ... i proszę umieścić swoje ogniska.

Deeps i Shallows

Głęboko zakorzenione rośliny nie muszą być głębokie myśliciele ogrodniczej świata, jak płytkie korzenie rośliny nie muszą nosić biustonosze push-up i żuć gumę. Możesz dowiedzieć się, jak zasadzić ogród, który pokaże się oba typy. Właściwie, jeśli nauczysz się ogród z płodozmianu, można rośliny korzeniowe grupa płytkie (kapusta, razem, ponieważ mogą one być przedmiotem tych samych chorób, w płaskim gleby podniesione łóżka.

Głębokie rośliny okopowe, takie jak pomidory i brokuły pójdzie do łóżka z marchwi głębiej gleby - tylko pamiętaj, aby napowietrzać glebę w przygotowanie gleby. Płytkie rośliny korzeniowe, takie jak rzodkiewki i sałaty bogate w składniki odżywcze potrzebne przygotowania gleby, ale wymaga więcej wody przy powierzchni, tak głęboko zakorzenione i roślin płytkie korzenie rośliny w różnych łóżkach.

Jeśli masz tylko jeden pojemnik dla ogrodnictwa podniesione łóżka, zmienić roku przygotowania gleby po roku na przemian płytkich i głębokich korzeni roślin korzeniowych. Możesz budować własną podniósł łóżko ogród, który można zmienić, usuwając kamienie lub usuwania zabrudzeń - kilka komercyjnych podniesione łóżka ogród są przeznaczone dla różnych głębokości gleby.

Cokolwiek robisz, nie ponoszą twoje rzodkiewki nie może być odblaskowe lub że brokuły jest mądrzejszy. Możesz mieć bunt sadzenia na rękach, jeśli nie!

Ściółkowanie i sukcesja leśna

Trochę więcej wysokości, podnieść swoje rzodkiewki (Wskazówka: nie jest zbyt wysoka, a zawsze pokrywa piłkę root), a twoje problemy będą się, prawda? Myślałeś, że mając w domu dwupiętrowy byłby idealny, ale trzeba czyścić dwa razy tyle. Podobnie, trzeba utrzymać podwyższoną ogród, zwłaszcza jeśli robisz sadzenia sukcesji.

Wszyscy eksperci, w jaki sposób ogród zgadzają się, że ściółka, obornik i kompost, jak, ułatwi zadanie ogrodniczych podniesione łóżka. Podniesione łóżka drenażu szybko i mają lepsze gleby, ale będziemy chcieli właściwego przygotowania gleby, gdy jesteś sadzenia sukcesji. Po zbiorów szpinak, chcesz roślin kapusta.

W podniesionym sadzenia łóżku, upewnij się, że dostarczy mnóstwo mulczu u podstawy łóżka i wokół roślin. Załatwia to wszelkich chwastów, które jakoś obok podniesione łóżko fundacji. Chochoł także:

 • Przygotowuje gleby dla sadzenia sukcesji z substancji odżywczych, zwłaszcza w lecie
 • Sprawia, że ​​krucha gleby lub krucha nie wysuszając
 • Ogrzewa gleby - należy zachować ostrożność, ponieważ podniesione łóżka już ogrzać szybciej i rośliny w miesiącach zimowych nie lubią ciepło
 • Utrzymuje rośliny kwitnącej w podniesione łóżka od posadzić 02:59 rzędy-per-piechotę niż normalnie podczas sadzenia podniesione łóżka

I że wysokość? Podniesione łóżka zazwyczaj schną szybciej, a ściółka oszczędza wilgoć, więc należy zainstalować system nawadniania dla roślin, które lubią dużo wilgoci - roślin, które wymagają niskiej wilgotności w sadzenia spadkowego będą korzystać z mulczu i podniesionym sadzenia łóżku.

Ogrodnictwo podniesione łóżka do sadzenia sukcesji jest łatwiejszy w mniejszej przestrzeni, ale nadal wymaga pomocy ogrodników, takich jak ściółka. Tak jak trzeba odkurzyć i umyć tych schodach na górze okna. Mimo to, kiedy wychodzą na swoje pomidory i sałatę zimową swoją, wysokość jest warto.

Dorastanie

Twoja córka nadal potrzebuje pomocy z jej lekcji ... i ona jest w szkole. Twój syn wciąż prosi o grilla ... i on jest w marines. Bez względu na to, jak bardzo rośnie, nadal potrzebują wsparcia. Wiedząc, jak zasadzić ogród dla maksymalnego wzrostu jest jak podnoszenie dzieci ... oboje potrzebują wsparcia i dużo miejsca do wzrostu.

Jeśli zrobiłeś sobie prawo do przygotowania gleby, rośliny będą stanąć wysoki. Tipi, altanka lub krata pomaga tym fasola, groch, wspinaczki pomidory i ogórki dotrzeć do gwiazd ... a przynajmniej na działanie promieni słonecznych. Ale młodsze rodzeństwo rośliny na ziemi mogą czuć się zaniedbane, kiedy jesteś w ogrodzie podniesione łóżka, choć podniesione łóżka uzyskać więcej słońca.

Umożliwić osobom rośliny pokojowe własnych świecić, a kiedy robi się z podniesioną sadzenia łóżko, miejsce rośliny, które lubią cień pod pomidory i fasola. Niektóre rośliny cieniolubne obejmują:

 • Niecierpek
 • Paprocie
 • Floks dzikiego niebieski
 • Virginia dzwonki
 • Buraki
 • Boćwina
 • Pory
 • Rzodkiewki
 • Rzepa

Cebule roślin i bakłażana w południowej części ogrodu. zwłaszcza jeśli wyżsi rośliny na kratach są od strony północnej. Twoje dzieci mogą się rozwijać i rośliny mogą rozwijać się ... wszystko, bo wciąż mają swoją miłość i wsparcie. Wiesz, jak rodzic, i wiesz jak ogród ... teraz masz więcej czasu, aby pomóc ogrodzie rosną, ponieważ dzieci są z domu!

Zagęszczanie gleby

Wolisz kompaktowe samochody, kompaktowe komputery ... należy również zdecydować się na zagęszczenie gleby w podniesionym sadzenia łóżku? Nie tym razem. W przygotowaniu gleby, trzeba upewnić się, że glina i piasek są napowietrzone, ponieważ tradycyjne ogrody zbyt dużo ruchu pieszego, zbyt wiele chwastów i zbyt wiele aktywności, które ściska powietrze z gleby.

Bez względu na skład gleby, masz bitwę w gdy jesteś podejmowaniu decyzji, jak zasadzić ogród w tradycyjny sposób. Kiedy w ogrodzie podniesione łóżka, jednak można mieszać glebę w zamkniętej przestrzeni i mieszają go z organicznych kompostu - zwłaszcza po usunięciu darni, aby Twoje podniesione łóżka. Sod sprawia wspaniały kompost, które można mieszać z glebą, aby wypełnić go z substancji odżywczych i tlenu.

Zagęszczenie gleby utrudnia ten proces i jest wrogiem rosnących roślin. Nauczyłeś jak ogród tak, że rośliny mają pokój oddychać. Dzięki Bogu swoje kompaktowy samochód ma wielkie system klimatyzacji i dach!

Shifting Sands

Czarna ziemia jest lepiej, prawda? Wolisz ciężki pierzyna zapakowane pełen piór. Ciężki na musztardą. Ale ciężki na ziemi? Zapomnij o tym Ciężki, zapchane-razem gleby zagęszcza łatwiej i nie działa do sadzenia. Przy podejmowaniu decyzji, jak zasadzić ogród, zaczynasz z ziemią, i zdrowe napowietrzone gleby jest jedną z zalet podniesionym sadzenia łóżku.

Istnieje wiele doskonałych gleby, które są mieszanką silicia, piasku, gliny i wierzchniej warstwy gleby. Jeśli nie można znaleźć jednego z nich do przygotowania gleby, wymieszać własne, gdy w ogrodzie podniesione łóżka. Musisz mieszaninę 3 części ogrodowej glebie, 3 części materii organicznej i 1 część piasku lub perlitu. Pełna lista składników obejmuje:

 • Washed piasek takich jak grubej piasku rzecznego
 • Gleby gliniaste
 • Wapień z właściwą równowagę pH
 • Materiały organiczne na kompost - kora, torf, liście
 • Azot, aby kompost rozbić szybciej

Warstwy gleby wraz z kompostu ("czarne złoto Ogrodnika") w innym podniesionym kosza. Niektóre amenders gleby i materiałów kompostu wymaga, aby pozostawić mieszaninę na ręce przez kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Dowiedz się, jak ogród z tej luźnej mieszaniny gleby nie jest duża odpowiedzialność i nie bierze ciężkie refleksji - tylko niektóre starannego planowania i przygotowania gleby. Po tym wszystkim, trzeba rozjaśnić kiedyś.

Uprawa gleby No-Nos

Pamiętasz, jak dodanie zbyt dużo oleju w waszych ciasteczka spowodowane wszyscy udawać jak je podczas włączania puce? Możesz dodać niewłaściwych materiałów podczas podniesionej sadzenia łóżku kiedy pieczołowicie udział do przygotowania gleby oraz zmieniającej.

Podobnie jak niektóre konserwanty i przyprawy są nie-nos dla przyszłych brownie Gobblers, niektóre materiały przygotowujące grunt powinien być sam:

 • Zbyt dużo wapna, do warzyw i kwiatów (idealne pH gleby jest od 6,0 ​​do 7,5) * kości, tłuszczu i mięsa smalcem
 • Pomidor, bakłażan i papryka liści i łodyg (może zawierać chorób)
 • Ogórek, melon, i liście squasha i winorośli (może zawierać chorób)

Podczas uczenia się, jak zasadzić ogród z dwóch lub więcej poziomów, można obawiać się, że niektóre amenders będzie niebezpieczne. Jedynym niebezpieczeństwem jest nie dodając nawet ilości amenders gleby, gdy jesteś w ogrodzie podniesione łóżka.

Podniesione łóżka z więcej światła słonecznego będzie szczególnie potrzebują żyznej gleby, bogatej w składniki odżywcze. Teraz, gdy już karmione rośliny z prawej przygotowania gleby, nadszedł czas, aby ponownie zająć ten przepis brownie.

Powtórz Wydajność Sadzenie

Wspominamy ryby trzeba było w szkole? Twoja mama powiedziała do zmiany wody. Nie. Pewnego dnia, znalazłeś się walczy poprzez pogrzebie muszli klozetowej. Uczysz się, jak zasadzić ogród, zwłaszcza podniesiony ogród budować bezpośrednio na istniejącej darni.

Choć już pozostawiła chwasty, masz zamiar zrobić, gdy w ogrodzie sadzenie sukcesji podniesione łóżka. Jesteś sadzenia sałaty w Wirginii marca przed ostatnim mrozem i fasola lima w lecie. Możesz myśleć, że nie ma potrzeby, aby dodać amenders gleby lub nawóz każdym razem. Wszystko, co możemy powiedzieć, to należy pamiętać, że ryby!

Nie chcesz, aby wyczerpać glebę po umieściliśmy tyle pracy i planowanych, jak ogród, więc przygotowania surowego nawozu trzech do sześciu miesięcy przed planowanym posadzić fasolę lima - nie chcesz spalić korzenie ! Na jesieni, gdy jesteś znów sadzenie sałaty, wybierz brunatnic posiłku z wodorostów (jak na ironię, algi mogą zapisać swoje rośliny - to kojarzącego się z akwarium przed!)

Sałata liści ma popytu wysoki składników odżywczych - z drugiej strony, prawdopodobnie można uciec z mniej składników odżywczych fasoli lima, ale pamiętaj, aby odświeżyć glebę tak. Po tym wszystkim, chcesz wyglądać głupio przeprowadzenie pogrzebu łazienka dla roślin ... ale zawsze będziesz kochać swoje rybki domowych.

Wychowany sadzenia Bed: Obrzędy spadkowego

Nie było królewskie burza w czajniczek o królewskiej sukcesji od Karola i Di rozwiedli i po śmierci księżnej Diany. Jesteś wdzięczny jesteś wspólne facet i wszystko, co masz do czynienia z jest jak zasadzić ogród z płodozmianu w podniesione łóżko. Na szczęście podniósł sadzenia łóżko było dla płodozmianu, gdyż każdy cal ogrodzie jest dostępne i widoczne.

Nie musisz się martwić o wypełnienie przestrzeni lub pozostawiając puste przestrzenie, i można planować różne podniesione łóżko pola do sadzenia warzyw simialr brokuły i kalafior - na przykład. Ale kiedy pan brokuł i kalafior? Na szczęście, brokuły nie przeszkadza w doniczkach torfowych umieścić czekać aż to koronowany. Możesz zacząć brokuły w czerwcu, gdy jesteś obracaniu zimowe cebula, szparagi, i chrzan.

Tymczasem, będziesz nadal z przygotowaniem gleby, tak aby bakłażan, które kończy jej panowanie, nie podejmie wszelkie królewskie składników odżywczych z gleby. Następnie ... ah ... brokuły może pomieścić sądu wraz z kalafiora i bok choy. Tymczasem jesteś ogrodnictwo podniesione łóżka z oddaniem Karola do Camilla. Brokuły dojrzewa szybko, jak księcia Williama, więc miej oko na niego, czy może masz królewski rząd!

Zawsze należy korzystać z najlepszych nawozów, 10.10.10 nawóz, zwłaszcza dla roślin pomidora. Królewski sukcesji może być królewski ból, ale sukcesja podniesione łóżko sadzenia nie będzie.

Dodatki gleby półek ogrodów

Gleby, ważne w każdym ogrodzie, jest szczególnie ważne, aby podniesione łóżka, bo to jest z definicji skończonych: co na siebie włożyć w to, co rośliny dostanie. Rośliny w czasie wykorzystać składniki odżywcze zawarte w każdej glebie, więc zacząć od dobrej bazy: dobrej jakości gleby dobrze najwyższej zmieszany z próchnicą lub obornika. Roczne top opatrunki próchnicy będzie utrzymać glebę i rośliny zdrowe.

Dodatki gleby półek ogrodów

Gleby, ważne w każdym ogrodzie, jest szczególnie ważne, aby podniesione łóżka, bo to jest z definicji skończonych: co na siebie włożyć w to, co rośliny dostanie. Rośliny w czasie wykorzystać składniki odżywcze zawarte w każdej glebie, więc zacząć od dobrej bazy: dobrej jakości gleby dobrze najwyższej zmieszany z próchnicą lub obornika. Roczne top opatrunki próchnicy będzie utrzymać glebę i rośliny zdrowe.

Ogród: Ogród i sadzenie drzew Porady

Nawożenie małe drzewa

Większość małych drzew albo kwitnienia lub drzewa rodzące owoce. Aby zachować je zdrowe i silne, trzeba będzie je nawozić. Jednak drzewa nie dobrze z fast nawozów aktorskie. Do nawożenia drzewek prawidłowo, należy stosować powolne uwalnianie nawozu granulowanego lub użyj kolce drzewo nawozu wczesną wiosną.

Wybór cieniu drzew na placu

Z rosnących kosztów energii elektrycznej, cieniu drzew na podwórku są ważniejsze niż kiedykolwiek. Jednak nie wszystkie drzewa są dobrymi cieniu drzew. Aby wybrać odpowiednie drzewo, należy:

1. Upewnij się, że drzewo rozważają nie ma inwazyjny system korzeniowy, szczególnie jeśli będzie sadzenie go w pobliżu twojego domu fundamencie betonowym tarasie lub systemu septycznego.

2. Upewnij się, że drzewo nie jest zbyt brudny. Niektóre drzewa rzucają sporo strąki nasienne, gałązek lub orzechów każdego roku i może stworzyć wiele pracy.

3. Dowiedz się, jak wysokie drzewa będzie, gdy dojrzeje. Drzewa, które są wyższe niż w domu może być potencjalnie niebezpieczne.

Sadzenie drzew zimozielonych

Wiecznie zielone drzewa są idealnym sposobem na dodanie zainteresowanie zimowy do ogrodu. Drzewa te są również użyteczne jako tło i zapewnić nasadzenia schronisko dla zwierząt. Drzew zimozielonych roślin, należy:

1. Poszukaj miejsca, które dobrze odsączone gleby. Drzewa te nie żyją długo i zdrowo w wilgotnej glebie.

2. Sprawdzić pH gleby. Większość evergreeny wolą kwaśne gleby.

3. Zastanów się, czy sadzenie drzewa w wybranej lokalizacji będzie oddać za dużo cienia w innych miejscach ogrodu, gdy wiecznie jest dojrzały.

Dbanie o dębów

Dęby są wspaniałym źródłem cieniu i cennym źródłem pożywienia dla zwierząt. Aby dbać o dębów, należy:

1. Badanie gleby, aby upewnić się, że nie jest zbyt zasadowe. Dodaj siarki do gleby alkalicznej aby uczynić go bardziej kwaśne.

2. Nigdy nie kopać zbyt blisko dębu. Oni nie są szczęśliwi, gdy ich korzenie są zaburzone.

3. Nigdy nie zapłodnić swoje dęby. Oni nie potrzebują nawozów.

4. Tylko zrobić cięcia, które jest absolutnie niezbędne. Dęby nie reaguje na silne przycinanie.

Dbanie o świerków

Świerk drzewa są popularne wiecznie zielone drzewa z krótkimi, niebieskawo zielonych igieł. Do opieki nad świerkami, należy:

1. Upewnij się, że drzewa nie wysycha przez nałożenie warstwy mulczu na ziemię wokół podstawy każdego drzewa.

2. Woda je lekko kilka razy w miesiącu w suchych zimach.

3. Upewnij się, zostawić trochę miejsca wokół drzew. Igły na świerku często stają się brązowe, gdzie inny roślin dotyka ich.

Wybór małych drzew w krajobrazie

Dla wielu metrów, pełne drzewo rozmiar jest po prostu zbyt duża i przytłaczająca. Na szczęście istnieje wiele wspaniałych małe drzewa dla małych stoczni. Niektóre wspaniałe małe drzewa klon japoński obejmują, na dereń, mugho sosna, mimoza, kwitnienia wiśni i American grab. Sadzić drzewek, należy:

1. Wybierz miejsce, z półcieniu do pełnego słońca.

2. Upewnij się, że gleba nie jest podmokłe.

3. Zakład drzewa tak, że podstawa drzewa jest nieco powyżej poziomu gruntu, chyba że gleba jest dobrze osuszone.

4. Woda po posadzeniu drzew w celu usunięcia pęcherzy powietrza w glebie.

5. mulczowa wokół podstawy drzewa do zwalczania chwastów i utrzymanie wilgoci.

Dbanie o sosny

Sosny są wspaniałym sposobem na utrzymanie ogrodów zielone przez cały rok. Drzewa te są dość niskie koszty utrzymania, ale jest kilka rzeczy, które należy zrobić, aby zachować je patrząc jak najlepiej. Do opieki nad lasem sosnowym, należy:

1. Upewnij się, że dajesz drzew dużo miejsca. Sosny lubią mieć kilka metrów unplanted przestrzeni wokół nich.

2. wyciąć inne drzewa, by mieć pewność, że sosna może dostać trochę słońca. Drzewa te tolerują lekki cień, ale nie dobrze w dużym cieniu.

3. Użyj powolne uwalnianie nawozu granulowanego nawozić drzewa raz w roku pod koniec lata lub na początku jesieni.

Sadzenie Klony

Klony są w szerokiej gamie rozmiarów, od maleńkich japońskich klonów do masywne Norwegia klony. Jednak wszystkie one mają te same wymagania podstawowe sadzenia. Sadzenia drzew klonowych, należy:

1. Zawsze to drzewo w miejscu, które jest daleko od fundamentów domów, szamba i studni. Klony mają inwazyjnych systemy korzeniowe.

2. Wybierz lokalizację, która ma słabość do pełnego słońca.

3. Upewnij się, że ziemia pozostanie wilgotna w suszarni miesięcy, ale nie wybrać lokalizacje z podmokłe.

Dbanie o Tall Trees

Wysokie drzewa naprawdę może przedstawić pewne wyzwania dla właścicieli domów. Są one trudniejsze do wyczyszczenia niż małych drzew i może niezły bałagan na podwórku. Aby dbać o wysokich drzew, należy:

1. Ciąć drzewa prawidłowo, gdy jest młody, by mieć pewność, że nie skończy się źle ukształtowanym dojrzałego drzewa.

2. Zamiast próbować zachować wszystkie gruzu i śmieci drzewo produkuje z trawy bezpośrednio pod drzewem, zastosować warstwę mulczu na ziemię.

3. Zadzwoń na ekspertów zrobić wszelkie większe cięcia. Wysokie drzewa mogą być niebezpieczne do pracy, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu.

Krajobrazu z drzew zimozielonych

Ponieważ coraz więcej osób interesuje się ogrodnictwem zimowym, wiecznie zielone drzewa są coraz większą popularność. Jednakże, istnieje kilka wyzwań, które ogrodnicy wykorzystujące wiecznie zielone drzewa muszą pokonać. Aby skutecznie krajobraz z drzew zimozielonych, należy:

1. Upewnij się, że została wybrana lokalizacja w wilgotne, ale nie nadmiernie wilgotne gleby.

2. sytuują swoje drzewa tak, że nie są one w miejscu, z ciężkimi wiatrami. Jeśli zdecydujesz silnym wietrze, być przygotowane do wody swoje drzew w okresie zimowym, aby utrzymać je przed wysychaniem.

3. Rośliny zimozielone odmiany większość tak, że jest dużo miejsca wokół nich. Kilka drzew zimozielonych lubią być pogrupowane w klastrze.

Sadzenie małe drzewa w ogrodzie

Małe drzewa nadal są znacznie większe niż w większości innych krzewów i roślin, więc to może być wyzwaniem je sadzić w ogrodzie bez starannego planowania. Przed sadzenia drzewek w ogrodzie, należy:

1. Przenieś wszystkie rośliny słońce miłości do innego obszaru ogrodu.

2. Upewnij się, że nie są niepokojące korzenie delikatnych roślin, których nie można przestawić w inne miejsce.

3. Upewnij się, że system nawadniania jest na swoim miejscu, tak, że drzewo nie bierze wodę z gleby, która miała dla innych roślin.

Dbanie o Klony

Klony są dość odporne. Jednak oni nie potrzebują uwagi, aby zachować je patrząc jak najlepiej. Aby dbać o drzewa klonowego, należy:

1. Chochoł wokół podstawy swoich drzew, aby pomóc im utrzymać wilgoć w czasie gorącej i suchej pogody.

2. Woda swoje drzewa w warunkach suszy, zwłaszcza jeśli mają klon cukrowy lub japońskich odmian klonu.

3. Przytnij wszystkie gałęzie, które rosną w kierunku środka drzewa pomóc powietrze swobodnie krążyć.

Wybór Tall Trees dla stoczni

Choć małe drzewa mogą zaoszczędzić miejsce na podwórku, czasem trzeba kilka wysokich drzew, aby pomóc zakotwiczyć dom na ziemię. Niektóre doskonałe możliwości są orzech czarny, niebieski świerk Colorado, biała sosna, dąb i Hickory pin drzewa. Aby rozwijać te wysokie drzewa powodzeniem, należy:

1. Poszukaj miejsca, gdzie drzewa nie osłoni słońce kochający rośliny.

2. Upewnij się, że nie sadzić drzewa o słabych systemy korzeniowe w obszarach, które mają silne wiatry.

3. Uważaj, aby nie sadzić drzewa zbyt blisko domu.

Nawozenie Evergreen Drzewa

Aby zachować wiecznie zielone drzewa patrząc zielone i zdrowe, może trzeba je nawozić. W przeciwieństwie do wielu innych drzew, wiecznie zielone drzewa powinny być nawożone pod koniec lata lub na początku jesieni. Użyj powolne uwalnianie nawozu granulowanego nawozu lub skok na wiecznie zielone drzewa.

Pomoc rośliny przy przejściu w zimie

Aby pomóc rośliny ogrodowe dokonać łatwe przejście w pomieszczeniu na zimę należy rozpocząć przygotowania do nich na kilka tygodni przed pierwszym mrozem.

 • Wykopać rośliny tak, że piłka gleby pozostaje wokół korzeni.
 • Ustawić rośliny w doniczce lub pojemnika. Ważne jest, aby dopasować ten sam poziom zagnieżdżenia garnka, które stosowano do gleby ogrodowej.
 • Dodaj gleby w celu wyeliminowania wszelkich kieszeni powietrznych, które mogą znaleźć się w puli.
 • Ogranicz górną około 50% rośliny do zniechęcić więdnięcie.
 • Woda i stosuje bardzo łagodny, płynny nawóz.
 • Utrzymać fabrykę w chłodnym miejscu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez kilka dni, a następnie przenieść roślinę w pomieszczeniu.

Krajobrazu W cieniu drzew

Jest to praktycznie niemożliwe rośnie bujny trawnik w cieniu drzew. Jednak większość cieniu drzew mogą współistnieć dość szczęśliwie z różnorodnych krzewów i roślin, w tym Astilbe, Hosta, azalie, hortensje dębu liści i forsycji. Aby krajobraz pod cieniu drzew:

1 Usuń wszystkie trawy i chwastów.

2. dwa do trzech cali wierzchniej warstwie gleby i kompostu z ziemią. Grubsza warstwa gleby może zdusić niektóre korzenie drzewa.

3. Zakład większość Twoich krzewów i roślin kilka metrów od pnia drzewka, aby mieć pewność, mogą dostać trochę wody i składników odżywczych.

Sadzenie warzyw przewodnik

Sadzenie warzyw przewodnik

Podręcznik sadzenia warzyw może być twoim najlepszym przyjacielem, jeśli planuje się rozwijać wiele różnych roślin w ogrodzie warzywnym. Każdy rodzaj roślin ma swoją specyfikę, a nawet, jeśli planujesz tylko kilka z wielu różnych warzyw specyfikacji dla począwszy nasion, sadzenie razy, a wymagania glebowe mogą stać się zbyt skomplikowana.

Dobry przewodnik przynieść organizacji do waszych wysiłków i pozwalają cieszyć się hobby, nie stając się przytłoczony. Te systematyczne wytyczne uprościć proces ogrodnictwo rozbijając nieskończoną różnorodność upraw ogrodniczych na grupy w zarządzaniu.

Ogrodnictwo wg typu

Ogólnie rzecz biorąc, większość warzyw należą do jednej z trzech kategorii. Poprzez zrozumienie specyficznych potrzeb tej kategorii, można uzyskać ogólne pojęcie o tym, jak należy traktować każdy indywidualny zakład.

Super Sezon Uprawy

Zazwyczaj można siać bezpośrednio chłodne sezon uprawy w ogrodzie, jak tylko ziemia jest wykonalne i łóżka ogrodowe są przygotowani. Większość z tych warzyw są łatwe w uprawie, z jednym zastrzeżeniem: muszą dojrzewać przed pełnym upalne lato. Jeśli mieszkasz w strefie sadzenia o bardzo gorących, wczesnym latem, fajne rośliny sezon należy rozpocząć jak sadzonek wewnątrz i przeszczepione do ogrodu, tak szybko, jak to możliwe, aby dać im czas, aby dojrzeć.

Niektóre fajne rośliny sezon to:

 • Cebule
 • Sałata
 • Kapusta
 • Kalafior
 • Brokuły
 • Brukselka
 • Groszek
 • Rzodkiewki
 • Rzepa
 • Szpinak

Ciepłe Sezon Uprawy

Ciepłe rośliny sezon są łatwo uszkodzone przez mróz, a ich nasiona nie kiełkują w zimnej i gleby. W większości stref sadzenia, te warzywa muszą być uruchomione w pomieszczeniu co najmniej sześć tygodni przed ostatnim dniem mróz, a być przesadzone do ogrodu tylko po wszystkim niebezpieczeństwo mróz przeszedł.

Zacznij tych roślin w sezonie ciepłym pomieszczeniu dla obfitych zbiorów:

 • Pomidory
 • Papryki
 • Bakłażany
 • Seler
 • Róża chińska

Uprawy ofertowe

Często traktowana jako dział ciepłych upraw sezon, roślin przetargowe są zabijane przez mróz, ale są jednak w stanie kiełkować i rozwijać się w niższych temperaturach. Albo zacząć te rośliny w pomieszczeniach lub siać bezpośrednio w glebie w miejscu specjalnych środków ostrożności.

Siać rośliny przetargowych bezpośrednio w ogrodzie, umieszczać gorących czapki na miejscu sadzenia na około tydzień przed zamierzonym terminem sadzenia. Kiedy nasiona są w glebie, je chronić, dopóki nie kiełkują i są intensywnie rośnie. Kontynuuj chroniąc swoje uprawy przetargowych aż niebezpieczeństwo przymrozków minęło. Ponieważ rośliny te często mają długi okres wegetacji, należy pamiętać, że może trzeba być czujnym przed mrozem w spadku, jak również wiosną na swoje warzywa do osiągnięcia dojrzałości.

Uprawy wymagające opieki przetargu to:

 • Ogórki
 • Dynie
 • Dynia

Sadzenie Warzywa Online Przewodnicy

Aby uprościć schemat sadzenia, liczba kalendarzy sadzenia konfigurowalne są dostępne w Internecie. Większość z tych przewodników są oparte na strefach sadzenia USDA lub lokalnych dat mróz i podać informacje na temat szerokiej gamy popularnych warzyw ogrodowych. Niektóre z najlepszych przewodników sadzenia Internecie warzyw to:

 • Skippy jest online Vegetable Garden Kalendarz sadzenia: Ten łatwy w obsłudze kalendarz generuje optymalny termin sadzenia na podstawie ostatniego wiosennego terminu mrozem obszarze.
 • Stary Farmer almanach Najlepsze Termin sadzenia dla Nasiona: Oblicza sadzenia daty na podstawie kodu pocztowego, kod pocztowy lub miasto i stanu lub prowincji.

Przewodnicy Drukuj sadzenia

Choć mniej konfigurowalny niż przewodników internetowych, papier roślinne przewodnicy sadzenia są często w stanie zaoferować znacznie więcej szczegółowych informacji niż kalendarzy internetowych. Książki te oferują nie tylko daty premier sadzenia, ale również wytyczne dla gleby, ekspozycji na słońce i techniki uprawy. Kilka dobrych wyborów to:

 • Warzywa i Owoce rośnie około roku: Kalendarz miesięczny Zadań ogród z ponad 350 fotografii i 80 Krok po kroku technik przez Jonathana Edwardsa.
 • Lois dziury roślinne Ulubione Lois Hole.

Wybór formatu instrukcji sadzenia jest głównie kwestia osobistych preferencji. Czy za pomocą książek, interaktywnych kalendarzy, lub po prostu ze względu na rodzaj uprawy w ogrodzie, strategia będzie w zasadzie takie same. Wystarczy znaleźć styl, który działa dobrze dla ciebie, i wyjdzie, i cieszyć się ogrodem.

Azalea Sadzenie

Azalea Sadzenie
Istnieje ponad 450 odmian azalii.

Prawidłowe sadzenie Azalia, wraz z prawidłowym wyborze lokalizacji, są niezbędne dla pomyślnego rozwoju nowego różanecznika zakładu. Staranne planowanie, jak zawsze, zapewni zdrowy, piękny krajobraz, bez względu na to, co się sadzenie.

Azalea vs różaneczników

Podczas Azalia jest tego samego rodzaju, jak rododendron, istnieje kilka kluczowych różnic:

 • Rododendrony mają co najmniej 10 pręciki z łuski na spodniej stronie liści; azalie mają tylko pięć pręcików i włosków na liściach, a nie wagi.
 • Azalie może być wiecznie zielone lub liściaste, a rododendrony są zwykle tylko wiecznie.
 • Azalie mają lejkowate kwiaty i rododendrony mają dzwonkowate kwiaty.

Azalea Wybór

Przy wyborze rodzaju azalii chcesz do ogrodu, zapytać ludzi w przedszkolu, które z wielu rodzajów wzrośnie najlepiej tam, gdzie mieszkasz. Wybierz solidne, dobrze rozgałęzione roślinę, która jest oczywiście zdrowy. Nie myśl, że można ożywić chudy, chory wyglądające rośliny. Musisz po prostu tracić pieniędzy.

Strona i gleby

Najlepszym miejscem dla azalii otrzyma światło umiarkowanym cieniu cały rok. Idealnie, w sezonie kwitnące azalie powinien dostać twój filtrowane słońce przedłużyć kwiaty. W pełnym słońcu wydaje się przyciągać błędy koronki, ale pełne cienia spowoduje słabe rośliny, które będą narażone na choroby. Należy unikać sadzenia Azalea pod płytkimi zakorzenione drzew takich jak jesion lub klon. Spowoduje to konkurencję dla wilgoci i składników odżywczych, że azalie nie jest w stanie wygrać.

Sadzenie azalii najlepiej jest wykonywać w kwaśnej glebie o pH 4,5 do 6. A badania gleby jest najlepszym sposobem, aby ustalić, że twoje miejsce ogród ma właściwe pH. Jeśli nie, zmiany gleby mogą być wykorzystane do poprawy tego.

Bogate, dobrze przepuszczalnej gleby jest również niezbędne do sadzenia Azalia, aby zapewnić niezbędne składniki odżywcze są dostępne zakładu i chronić je przed gniciem roota. Jeśli gleba jest pozbawiona składników odżywczych lub ma wysoką zawartość gliny, będziemy chcieli, aby dodać substancji organicznych, takich jak kompost, do całego łóżka w ogrodzie. Unikaj dodawania go po prostu do otworu będzie sadzenia swoje azalia. Może to doprowadzić do gromadzenia wody w tym obszarze i zgnilizna korzeni, Wynik jest pewny.

Prawidłowe Azalea Sadzenie

Prawidłowe sadzenie azalii nie jest trudne. W rzeczywistości, sadzenie azalii można zrobić o każdej porze roku. Wiosna sadzenia jest najczęstszym, ponieważ jest to najlepszy czas, aby korzystać z tych pięknych kwiatów. Jednak wiosenne sadzenie wymaga starannej podlewania, aby zapobiec płytkie korzenie przed wysychaniem podczas letnich upałów.

Sadzenia jesień to doskonały czas, aby sadzić, ponieważ daje czas Azalea przyzwyczaja się do swojego nowego otoczenia i uzyskać ustalony. Niestety, trzeba czekać aż do następnej wiosny do kwiatów. Wybór jest naprawdę Twój. Tak długo, jak sadzić ją i woda go prawidłowo, Azalia będzie dobrze albo sposób.

Przygotuj Azalea

Jeśli Azalia związany pojawia korzenia po wyjęciu go z puli, zrobić kilka kawałków z góry masy gleby do dołu. Kawałki te, najlepiej około jednej czwartej cala głębokiego, zachęci korzenie wyrastają jak również pozwala tyle wody, aby przeniknąć do korzeni ball.If Twój Azalia jest zaciskał i-burlapped, juta może pozostać tak długo, jak to jest oderwał się od góry około sześciu do ośmiu cali. Jednak upewnij się, że nie jest drut lub sznurek wokół korzeni i usunąć plastik.

Teraz jesteś gotowy do sadzenia azalia.

Sadzenie Azalea

Zacznij od kopanie dziury, która jest o kilka centymetrów głębiej niż bryły korzeniowej i dwa do trzech razy większe niż rozprzestrzeniania oddziałów w terminie zapadalności. Informacje te można znaleźć na etykiecie roślin lub można zapytać, gdzie zakupie azalia.

Poluzować i zwartej gleby na dnie otworu, aby zapobiec osiadaniu roślin, a kończąc na poziomie niższym niż poziom gleby po sadzeniu.

Teraz umieść azalia do otworu i wypełnić z brudu, ubijanie go wokół korzeni mocno. Wody oraz do wyeliminowania pęcherzy powietrza w glebie. System wąż moczygęba lub nawadniania jest najbardziej skutecznym sposobem, aby nawadniać azalia.

Jeśli kanalizacja jest problemem w wybranym miejscu, należy rozważyć budowę podniesione łóżko do uprawy różanecznika. Twoje rośliny będą szczęśliwsze, zdrowsze i bardziej wydajne.

Wreszcie zastosować 02:58 calowy warstwę ściółki organicznej lub kompost, aby utrzymać glebę w umiarkowanej temperaturze i zapobiega wysuszeniu. Jest to również skuteczny sposób zwalczania chwastów w ogrodzie bez użycia środków chemicznych. Aby zmniejszyć szanse na choroby, upewnij się, że ściółka jest kilka centymetrów od pnia krzewu.

Słowo na temat nawozów

Najlepiej jest czekać na sadzenie azalii być dobrze znane przed zastosowaniem jakiejkolwiek nawóz. Ponieważ mają mniejsze potrzeby żywieniowe niż większość krzewów, może się okazać, że ściółka organiczna doda wystarczającej ilości składników odżywczych, aby utrzymać azalia zdrowe.

Jednakże, jeśli zauważysz objawy niedoboru składników odżywczych, wskazane przez zahamowania wzrostu, mniejszych lub pożółkłych liści spadających liści lub przedwcześnie, może trzeba dodać nawóz. Najlepszym wyborem jest powolnym uwalnianiu 12-4-8 lub 15-5-15 nawóz lub taki, który jest określony dla azalii i rododendronów stosowanych do strefy głównej, która może być promień sześć stóp wokół roślin azalia.

Sadzenie słodkie ziemniaki

Sadzenie słodkie ziemniaki

Sadzenie słodkie ziemniaki zbyt wcześnie, może spowodować roślin odmrożone lub uszkodzony. Gdy gleba jest ciepło, około 70 do 80 stopni, a ostatni niebezpieczeństwo przymrozków minął, nadszedł czas na sadzenie.

Wskazówki dla Uprawa słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki są pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Chociaż istnieje wiele odmian dostępne do domu, ogrodzie, wszystko to wymaga około 100 dni lub więcej rosnących dojrzewać. Oznacza to, że słodkie ziemniaki zwykle rozwijają się w klimacie cieplejszym południowych stref ogrodniczych 9, 8, 7 i 6, jak również możliwe. Aby uzyskać więcej stref północnych, skontaktuj się z lokalnym County Cooperative Extension Urzędu określonych odmian, które rozwijają się w Twojej okolicy.

Zakup Poślizgnięcia

Zakup słodkie ziemniaki zrazy rozrusznik lub roślin, od centrum ogrodniczym lub katalogu wysyłkowego. Ważne jest, aby kupić kupony lub rozrusznika korzenie z renomowanego źródła, aby zapewnić roślin wolnych od choroby.

Wybierz strone

Słodkie ziemniaki potrzebują dużej ilości miejsca. Rosną w winorośli, rozkładanie z wąsów, że roota poprzez węzły. Muszą pełnym słońcu, zdefiniowane jako sześć lub więcej godzin słonecznych w ciągu dnia, a im więcej światła, tym lepiej. Po posadzeniu słodkie ziemniaki, trzeba zachować obszar dobrze podlewać. Lokalizowanie łóżko ogród w pobliżu węża lub zraszacza sprawia, że ​​podlewanie wygodniejsze.

Gleba i grzbiety

Słodkie ziemniaki wolą bogatych, glebę gliniastą, więc pracować w kompost lub dobrze zgnił obornika co najmniej dwa tygodnie przed sadzeniem. PH gleby powinna wynosić około 5,6 do 6,5 lub lekko kwaśnym. Słodkie ziemniaki są bardziej podatne na choroby, jeśli sadzenia na glebach obojętnych i zasadowych, więc testu pH i zmianę ile potrzeba, aby dostać się do gleby trochę kwaśnego stronie.

Jedną z unikalnych aspektów sadzenia słodkich ziemniaków jest stworzenie grzbietów w łóżku w ogrodzie. Słodkie zrazy ziemniaczane lub korzenie są w grzbietach. Aby utworzyć grzbiet, stos gleby w długich rzędach. Zostaw trzy stopy między rzędami, dzięki czemu można z łatwością dojść między nimi. Słodkie ziemniaki zrazy należy sadzić na głębokości około sześciu cali, więc miej na szczyt grzbietu na tyle wysokim, aby pomieścić zrazy.

Czas sadzenia

Roślin słodkie ziemniaki, kiedy dni są ciepłe i konsekwentnie temperatura nocy nie spada poniżej 60 stopni. Jeśli jest to fajne wiosna, można umieścić czarnego plastiku nad łóżkiem w ogrodzie, aby podnieść temperaturę gleby. Roślin zrazy około sześciu cali głęboko w szczytach grzbietów, pozostawiając 9 do 12 cali między nimi. Jeśli jest mało liści lub dwie wskazują na zrazy, niech to pozostanie powyżej poziomu gruntu. Delikatnie wklepać glebę wokół zrazy i dać im dobry łyk wody raz są one sadzone.

Podlewanie

Po posadzeniu zrazy, podlewać je codziennie, ale ich nie utonąć. Zbyt dużo wody lub gleby powoduje wody zalogowany gnicie ślizga. Potrzebują one wilgoć, jednakże w celu zaczynają wzrastać. Zaczniesz widzieć liście i pędy pojawiają się z poślizgów. Nich dotrzeć i czas korzeni i ponownie czas przez winorośli. Odmiany Bush nie będzie rozłożone tak daleko, ale rozkłada się nieco. Niektórzy będą rozłożone do 20 stóp od miejsca obsadzone oryginalne druki!

Nawóz

Słodkie ziemniaki używać dużo składników odżywczych z gleby. Rozważ używanie 5.5.10 nawóz na słodkich ziemniaków w sezonie wegetacyjnym. Zastosuj według wskazówek na opakowaniu.

Żniwa

Słodkie ziemniaki nie są zbierane do jesieni, zwykle po pierwszym mrozem w upadku. Oni muszą być wykopane z ziemi ostrożnie, z bulwy pozostawić do wyschnięcia na słońcu przez kilka godzin. Nazywany jest utwardzanie. Po utwardzeniu przez jeden dzień w słońcu, są one odcięte winorośli i pozostawia do utwardzenia na 10 do 14 dni w ciepłym miejscu, a następnie przechowywać w chłodnym miejscu, aż będą gotowe do użycia.

Dodatek Zasoby O Growing słodkie ziemniaki

Więcej informacji na temat uprawy słodkich ziemniaków można znaleźć:

 • Illinois Spółdzielnia Rozszerzenie arkusz rośnie słodkie ziemniaki.
 • Porady na temat uprawy wielkie słodkie ziemniaki, tym więcej informacji na ich sadzenie, jest Gardens.org.
 • DIY Network oferuje również instrukcje krok po kroku na rosnące wielkie słodkie ziemniaki.

Pyszne Nagroda za swoje wysiłki

Nieważne, czy jesteś coraz słodkie ziemniaki jako projekt zabawy lub chcąc rozwijać wystarczy nakarmić rodzinę w okresie zimowym, gdy są one ustalone, że są łatwe w uprawie. Przyjdź upadek, musisz pyszne uprawy pomarańczy piękna rozkoszować swoje kubki smakowe.

Sadzenie nasion Zegar Burpee

Sadzenie nasion Zegar Burpee

Zegar został sadzenia nasion Burpee oferowane do sprzedaży przez W. Atlee Burpee Spółki w całym 1970 i 1980. To od zostało przerwane, ale z drugiej ręki zegary są dostępne. Zegary miał piękny rocznika wygląd nich, co czyni je funkcjonalne i praktyczne. Dziś są one poszukiwane przez ogrodników poszukujących praktycznych narzędzi, a także miłośników ogrodów wybierał kolekcjonerskie ogród tematyce do swoich domów.

Sadzenie nasion przez zegar

Niektórzy ogrodnicy zmagać się z terminów, kiedy sadzić nasiona. Wiele czynników wpływa na terminy sadzenia nasion: ogrodnictwo, strefę cyklicznych wzorców pogodowych, rodzaju nasion, a nawet fazy księżyca dla tych, którzy wierzą w ogrodnictwie faz księżyca. Zegar sadzenia nasion Burpee wziął to wszystko pod uwagę i więcej, aby pomóc ogrodnicy określenia, kiedy nasiona roślin.

Vintage Sadzenie Burpee Zegary

Burpee nie oferuje już zegar, ale często można znaleźć je na sprzedaż na eBay i w sprzedaży garażu, dawnych sklepów i innych placówek używanymi. Poszukaj zegarów w dobrym stanie, które są gwarantowane do pracy. Jeśli trolling sprzedaży stoczni i pchle targi dla rocznika zegar, zabrać ze sobą jednego świeżego "C" baterii do testowania zegara. Niepracującą zegar może po prostu zniszczony baterii.

Co jest potrzebne

Aby korzystać z zegara nasion Burpee, musisz wiedzieć:

 • Dzisiejsza data
 • Dzisiejsza faza księżyca
 • Data przed mrozem na wiosnę do strefy ogrodniczych
 • Pierwszy dzień mróz jesienią dla strefy ogrodniczych

Konieczne będzie także mały śrubokręt i jeden akumulator "C", aby uruchomić zegar. Niektóre stare zegary, które były przechowywane w garażach i szopach zalewania może być bardzo brudny, brud i zanieczyszczenia, a złowione w wewnętrzne funkcjonowanie zegara może uniemożliwić prowadzenie. To może być pomocne mieć pojemnik z Air Duster na strony typu wykorzystywane do wydmuchiwania powietrza do czyszczenia komputerów, lub trochę smaru natrysku.

Korzystanie z zegara

Jedną z wad zegara sadzenia nasion jest to, że trudne w konfiguracji. Musisz wyjąć śruby z tyłu zegara, aby go otworzyć i ustawić prace prawidłowo. Po tylna jest otwarta, to jest czas, aby ustawić wszystkie parametry potrzebne do obliczenia nasion dni sadzenia. Raz ustawiony, to jest tylko dla tegorocznego sezonu. Musisz zmienić ustawienia każdego roku pod koniec zimy.

Ustaw datę na zegarze przy użyciu dzisiejszą datę. Jest trochę koła kalendarzowy, w tarczy zegara, aby je wyłączyć, aby ustawić datę i miesiąc. Upewnij się, że zarówno datę i miesiąc linia; w niektórych starszych lub oklepany zegary, dwa nie mogą wyrównać idealnie, a zegar może nie działać.

Następnie obrócić trochę koła w tarczy do aktualnej fazy księżyca. Być może trzeba małego śrubokręta, aby wstawić go do rowków na kole, aby go włączyć. Być bardzo delikatne z kołem. Nie zmuszaj go, jeśli nie chce się włączyć. Użyj trochę smar w sprayu lub wybuch z filtra powietrza, takie jak te stosowane w komputerach, aby usunąć nagromadzony kurz lub brud w zegar rocznika sadzenia nasion. Ustaw datę fazy księżyca, obracając koło, aż pojawi się właściwy fazy.

Ustaw mróz daty przesuwając małe wypustki z tyłu zegara. Jest jednym z ostatniego dnia mróz i jeden na pierwszej randce mróz. Jest to ważne, ponieważ ustawia długość sezonu lub całkowitą liczbę potencjalnych rosnących dni dla strefy ogrodniczych.

Wymień baterię i płytę z tyłu zegara, i jesteś gotowa do użytku wyremontowane sadzenia nasion zegar.

Czytanie zegara

Zegar wykorzystuje małe obrazki lub ikony, aby pokazać ogrodników, kiedy siać nasiona wnętrzach, kiedy nasiona roślin na zewnątrz, a kiedy ustawić sadzonek w ogrodzie. Nagrodę mała ikona oznacza, że ​​nadszedł czas, aby siać nasion wewnątrz. Pojawi się obraz małego zakładu, kiedy jest czas na przeszczepienie swoje sadzonki do ogrodu. Linia pojawia się, gdy nadszedł czas, aby siać nasiona na zewnątrz.

Wspaniałe znalezisko za wszelką cenę

Rocznik Burpee zegar z kalendarzem nasion jest wyjątkowa znaleźć na rynku bierne. Chociaż Burpee nie sprzedaje już zupełnie nowe zegary, były sprzedawane przez prawie dwie dekady, a prawdopodobnie istnieją tysiące nadal dostępne. Używane zegary nasion sprzedają w dowolnym miejscu pomiędzy 5 dolarów i 65 dolarów, w zależności od stanu chorobowego. Zegar bicie się ze złamaną części mogą być dostępne za 5 dolarów jako rocznika kolekcjonowania za jedyne wyświetlaczu. Doskonale funkcjonujący, nowy lub nowszym modelu zegara jest na sprzedaż za tak wysokie, jak 65 dolarów.

Wykres Sadzenie warzyw

Wykres Sadzenie warzyw

Wykres sadzenia warzyw jest poręczny przewodnik wiedząc kiedy zacząć nasion lub warzyw roślin bezpośrednio do ogrodu. Jak w przypadku większości zadań ogrodniczych, kiedy sadzić nic na zewnątrz zależy od strefy ogrodniczych, w którym mieszkasz. Gdy wiesz, strefę ogrodnictwo, można użyć wykresu sadzenia warzyw poniżej jako ogólna zbliżenia, gdy dostać twój ogród gotowy.

Wczesne Zadania Wiosna

Przed pędzi sadzić warzywa, poświęć kilka chwil na ustosunkowanie się do następujących ogród zadań wczesną wiosną. Będą Ciebie i Twojego ogrodu na sukces ustawić.

Tak szybko, jak ziemia może być pracował, dodać kompostu.

 • Przetestowaliśmy gleby - większość warzyw wolą lekko kwaśną glebę. Jeśli gleba jest silnie zasadowy lub bardzo kwaśne, zapytaj w biurze Spółdzielni County Extension, który doradzi, jak dostosować pH gleby.
 • Oczyść i wyostrzyć sekatory i pił.
 • Sprawdź, urządzeń energetycznych i postępuj zgodnie z instrukcjami obsługi ręcznej dla rutynowej opieki.
 • Zakup nasion warzyw, tace wyjściowe nasion i materiału siewnego począwszy gleby.
 • Kupić lub zrobić znaczniki roślin

Wykres Sadzenie warzyw

Tabela poniżej zawiera warzywa zaczęły z nasion lub zrazy, czy można je sadzić w pomieszczeniach lub czy powinny one przejść bezpośrednio do ogrodu, a przybliżony czas, kiedy można je sadzić. Pamiętaj, że nawet wśród warzyw, niektóre odmiany rosną dłużej niż inni, więc zawsze odnoszą się do paczki nasion lub lokalnych informacji ogrodniczych dla specyfiki.

Sadzenie warzyw przewodnik
Roślinny Nasiona lub rośliny? Kiedy Zasadź
Fasola, przystawki lub zielony Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Późna wiosna (po niebezpieczeństwo przymrozków minął)
Buraki Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Od początku do połowy wiosny
Brokuły Zacznij pomieszczeniu 6-8 tygodni nasion na wiosnę lub latem do upadku Przeszczep w ogrodzie wczesną wiosną lub późnym latem na spadek plonów.
Kapusta Zacznij nasion w pomieszczeniu na 8 tygodni przed ostatnim dniem mrozu Przeszczep w ogrodzie wczesną wiosną lub latem do jesieni.
Marchew Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Mid do późnej wiosny
Boćwina Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Od początku do połowy wiosny
Kukurydza Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Późną wiosną (po niebezpieczeństwo przymrozków minął)
Bakłażan Zacznij nasion w pomieszczeniu 8-12 tygodni przed ostatnim dniem mrozu Przeszczep w ogrodzie późnej wiosny.
Sałata Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Od początku do połowy wiosny
Groszek Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Od początku do połowy wiosny
Papryki Wysiewu nasion w pomieszczeniu 8-12 tygodni przed ostatnim dniem mrozu Przeszczep w ogrodzie późnej wiosny.
Dynia Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Późną wiosną (po niebezpieczeństwo przymrozków minął)
Rzodkiewka Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Od początku do połowy wiosny
Szpinak Bezpośredni nasiona sow do ogrodu Od początku do połowy wiosną lub jesienią
Dynia Bezpośredni locha lub rozpocząć w pomieszczeniu 6-8 tygodni przed ostatnim dniem mrozu Późną wiosną
Pomidory Wysiewu nasion w pomieszczeniu 8-12 tygodni przed ostatnim dniem mrozu Przeszczep w ogrodzie późnej wiosny.
Cukinia Bezpośredni locha lub rozpocząć w pomieszczeniu 6-8 tygodni przed ostatnim dniem mrozu Późną wiosną

Czytaj opakowań materiału siewnego

Ten wykres nie wymienia wszystkie możliwe warzywa można rosną w ogrodzie. Jeśli eksperymenty z warzyw takich jak brokuły rabe, bok choy i wielu innych, czytać z tyłu opakowania nasion, aby dowiedzieć się, kiedy należy je sadzić. Opakowania materiału siewnego zawierają mnóstwo informacji, a wszystko, co musisz wiedzieć o rozpoczęciu swoje nasiona warzyw. Każdy pakiet zawiera wskazówki na temat, kiedy rośnie nasiona w domu, czy to w porządku, aby uruchomić je na zewnątrz w ogrodzie, a kiedy należy przenieść sadzonki do ogrodu.

Sadzenie tulipanów

Sadzenie tulipanów


Sadzenia tulipanów jest jednym z najprostszych i najbardziej dochodowych projektów ogrodniczych. Tulipany w szerokim zakresie pod względem koloru i wielkości, dzięki czemu odpowiednie dla wielu rodzajów ogrodów i projektów.

Wybór Żarówki Tulip Sadzenie

Tulipany można znaleźć w wielu różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Każdy typ będzie miał szczególne wymogi strefy klimatyczne, jak również preferencje dla lekkich i glebowych.

W ogóle, większe, bardziej egzotyczne tulipany kwitną tylko może kilka lat wcześniej należy je wymienić. Mniejsze tulipany może być idealnym rozwiązaniem dla tulipanów sadzenia dla początkujących, ponieważ często samo propagowanie i wymagają mniej opieki.

Wielu ogrodników wolą wybrać kilka różnych odmian, które kwitną w nieco innym czasie w ciągu roku. Pozwala to ogrodnicy przyjemność posiadania tulipany dla raczej ponad miesiąc, niż kilka tygodni, że jeden gatunek zapewni.

Gleba i Wymagania Sun

Chociaż wymagania dla poszczególnych gatunków tulipanów mogą się nieznacznie różnić, w większości mają podobne wymagania glebowe i słoneczne.

Gleba

Tulipany muszą dobrze odsączone gleby, aby zapobiec gnicie. Jeżeli gleba jest zbyt gęsty i nie drenażu, dodać kompostu lub torf przyczynić się do lepszego drenażu.

Słońce

Większość tulipany kwitną w coś pomiędzy pełnym słońcu do półcieniu. Oczywiście, będzie to różnić w zależności od gatunku. Niektóre tulipanów są popularne, ponieważ rozwijają się w obszarach zacienionych, gdzie inne rośliny nie mogą, na przykład na bazie drzewa.

Tulipan sadzenia jesienią

W przeciwieństwie do wielu innych kwiatów, tulipany są najlepiej sadzić jesienią w większości obszarów kraju. Choć wykresy sadzenia można uzyskać dla każdego konkretnego strefie klimatycznej, dobra zasada jest posadzenie bulw sześciu do ośmiu tygodni przed mrozów. Na większości obszarów kraju, to jest koniec września do października.

Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie szczególnie, planujemy chłodniczych żarówki przez co najmniej sześć tygodni przed planowanym je sadzić. Pomoże to cue żarówkę, że powinien on pozostać w uśpieniu aż do wiosny.

Instrukcja sadzenia tulipanów

Rozpocząć sadzenie tulipana przez uprawa gleby do głębokości co najmniej piętnastu centymetrów. Teraz jest czas, aby dodawać żadnych ulepszeń do gleby, takich jak mączki kostnej.

Każda żarówka powinna mieć zalecaną głębokość sadzenia. Jednak dobra zasada do sadzenia tulipanów jest wykopać dziurę, która jest trzy razy tak głęboko, jak długości żarówki. Zawsze umieścić żarówkę z zaostrzoną stroną do góry.

Przykryć żarówki z gleby. Powinny one być rozmieszczone około sześciu centymetrów od siebie, lub według instrukcji dołączonej do żarówek. Chociaż może ulec pokusie, aby wykorzystać układ siatki, gdy sadzenie tulipanów, kwiaty te wyglądają najlepiej w grupach zrelaksowany.

Utrzymanie Tulipany

Gdy Twoje tulipany zostały kwiecisty, istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby zachęcić ich wzrostu przez resztę sezonu. Po kwiaty padły, cofać wynika, ale pozostawić ulistnienia roślin nienaruszonym. To spowoduje, że żarówki do regeneracji i przechowywania substancji odżywczych do kwitną na wiosnę przyszłego roku.

Kompost lub nawóz Dodaj zachęcić odrastania wiosną przyszłego roku. Jeśli pojawiają się tulipany zatłoczone, za uczenie się, jak podnieść cebul kwiatowych w celu maksymalizacji ich potencjału wzrostu.

Mimo, że wielu ogrodników cieszyć sadzenie tulipanów, są pewne obszary kraju gdzie utrzymanie łóżka tulipanów może być trudne. W tym przypadku, należy rozważyć sadzenia bulw w pojemnikach, dzięki czemu można cieszyć się tulipany bez walki klimatu i przyrody.

Sadzenie drzew jabłoni

Sadzenie drzew jabłoni

Sadzenia jabłoni poprawnie daje młodych drzew przewagę. Drzewa rosną silniejszy, wyższy, i opatrzone więcej owoców. Od wyboru odpowiednich odmian do zapylania do zmian gleby, sadzenie jabłoni wymaga trochę planowania sukcesu.

Porady dla Sadzenie drzew jabłoni

Chociaż można sadzić jabłonie i inne drzewa owocowe jesienią lub wiosną, większość ekspertów zaleca spadek sadzenia. Jeszcze chłodniejsze temperatury gleby zminimalizować szok ciepłe przeszczepu, i zapewniają drzewa z kilku tygodniach optymalnych warunków uprawy, aby mogli nawiązać silny system korzeniowy przed udaniem się w stanie uśpienia w miesiącach zimowych. Gdy wiosna ciepło krawędzie się temperatur zimowych, jabłonie będzie gotowy ponownie rosnąć.

Poszukaj miejsca dla sadzie, który odbiera pełnym słońcu przez co najmniej sześć godzin dziennie. Poranne słońce jest idealny, jak będzie suche liście i naturalnie zapobiec lub zmniejszyć chorób takich jak jabłko rdzy i grzybów. Upewnij się sadzić drzewa odpowiednie miejsce, z dala od domów, linii elektroenergetycznych i budynków, oraz z wystarczającą ilością miejsca między nimi tak, że drzewa nie wyprze się nawzajem.

Wybór jabłoni

Przy wyborze drzew do ogrodu lub podwórka, istnieje kilka ważnych punktów do rozważenia, szczególnie przy wyborze jabłoni.

 • Rozważ potrzeby zapylania: Większość odmian jabłek muszą drzewa do innej odmiany do zapylania. Zapylanie kwiatów jabłoni na wiosnę tworzy owoce zbierane w upadku. Sadząc jabłonie, należy kupić co najmniej jeden wybór zapylaczy i posadzić go zalecanej odległości z dala od drzew. Stan, w lokalnym biurze spółdzielni rozszerzenie może być w stanie zapewnić Państwu listę odmian drzew odpowiednich dla odmian strefy i zapylaczy ogrodniczych.
 • Wybierz odpowiednie odmiany: Nie wszystkie jabłonie rozwijać się w każdym klimacie. Jabłek McIntosh, ulubionym wśród wielu ludzi, rozwijać się w chłodnym klimacie i nie ustawić dobre owoce w cieplejszych południowych klimatów. Jeszcze inne odmiany mogą rozwijać się w południowo-wschodniej. Przejrzyj katalogach lokalnych centrów ogrodniczych, szkółek i ogrodowych, oraz informacji uzyskanych przez państwa rolnej, jabłko współpracy stron internetowych producenta lub rozszerzenia do wyboru odmiany dostosowane do klimatu. Wszystko o Jabłka posiada bazę danych z odmian jabłek.
 • Wybierz najlepszą wysokość dla ogrodu: Standardowe jabłonie rosną na wysokości 30 metrów wysokości. Naczepa drzewa karłowate wynosić między 10-15 metrów wysokości. Karłowate drzewa rosną około 8-10 metrów wysokości. Dla sadów domu, karłowate drzewa zapewnić łatwiejsze w zarządzaniu rozmiar rutynowego zarządzania, cięcie i zbiorów.

Poszukaj jabłoni w lokalnym przedszkolu lub w ogrodzie centrum. Najczęściej sprzedawane są w pojemnikach lub doniczkach, choć niektóre mogą być gołe administratorem lub mieć kule korzeniowe zawinięte w konopie. Przy zamawianiu drzewa za pośrednictwem poczty, statek jak najbardziej uśpione sadzonki. Mogą to być trudniejsze do uruchomienia i trwać dłużej, aby wykorzenić i rozwijać, ale jeśli kochasz scheda odmiany jabłoni, niezwykłe odmiany, lub po prostu szukają większy wybór, to może być ekonomiczny wybór.

Pomyślnie Sadzenie drzew jabłoni

Po wybraniu lokalizacji i odpowiednich odmian, jesteś gotowy, aby rozpocząć sadzenie drzew jabłoni.

 • Wykopania dołu dwa razy tak duża jak ziemią lub pojemnika. Dla sadzonek lub bicze, wykopać dół, jak zalecane w instrukcji sadzenia. Jeśli nie jesteś pewien, jak duży kopać dziurę, zaważyć na ostrożności i kopać większy otwór niż myślisz jest konieczne.
 • Zmieniają glebę w razie potrzeby. Jabłonie potrzebują dobry drenaż, więc jeśli masz ciężkie, gleby gliny, dodać dużo dobrego kompostu i innych zmian do wynajęcia odpływ wody.
 • Sprawdź głębokość otworu, delikatnie kładąc drzewa w otworze. Nie będzie guz na pniu o nazwie Unia bud. Chcesz guz się około dwóch centymetrów nad powierzchnią gleby. Ten guz lub bud zjednoczenie jest gdzie potomek, lub górna część drzewa, został zaszczepiony na podkładki. Wiele szkółek drzew przez tworzenie różnych odmian na unikalnych siatki silnym, energicznym podkładki. Szczepienie jest powszechne i niektórych odmian, nawet pożądane.
 • Ostrożnie rozłożyć korzenie się do otworu. Nie ciąć, splot lub ciągnąć na korzeniach. Jeśli drzewa jest juta owinięty wokół bryły korzeniowej, usunąć kable i jutowe. Wziąć doniczkach drzewa z doniczek delikatnie przez stukanie w boki garnka i pociągnięcie na bagażniku w celu usunięcia drzewa. Nigdy nie ciągnij na gałęziach. Mogą odgryźć.
 • Podczas gdy drzewo jest w dołku, a przed wypełnić dziurę w glebie, wodzie to. Pomoże to powietrze kieszenie osiedlenie.
 • Dodaj kompostu lub poprawki do otworu. Można również mieszać je do gleby dodaje się do otworu.
 • Wypełnić dziurę z gleby. Ubić go mocno.
 • Woda ponownie.
 • Dodać ściółkę na powierzchnię gleby.
 • Aby utrzymać pni rośnie prosto i wysoki, może chcesz umieścić dwa posty na każdej stronie jabłka drzew. Korzystanie z liny lub kabla, krawat bagażnik do słupków tak, że ma on wspierać po obu stronach. Można to zrobić dla młodych drzew w celu zapewnienia bagażnik nie zginać do wiatrów, tworząc krzywy kształt.

Sadzenie ziemniaków

Sadzenie ziemniaków

Osób zostało sadzenia ziemniaków na tysiące lat. Nic dziwnego, że w tym czasie, uprawa ulubionego przez wszystkich bulwy stał trochę nauki. Na szczęście, ziemniaki są jednymi z najbardziej wyrozumiały roślin w ogrodzie warzywnym. Zanim się zorientujesz, będziesz kopać w tych wzgórzach znaleźć pierwszym przetargu małe nugget wielkości kartofli.

Przed sadzeniem

Jak wiele rzeczy w życiu, starannego przygotowania i planowania na początku pozwoli zaoszczędzić sporo pracy i frustracji. Sadzenie ziemniaków nie jest ani tajemnicza, ani skomplikowane, ale jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy rozważaniu witryny sadzenia i wybór sadzeniaków. Dla najlepszych powraca na swojej pracy, należy pamiętać o następujących kwestiach:

 • Stare kuchenne ziemniaki, a nawet kiełkującego peelingi w kompoście, przyniosły dobre wiele upraw ziemniaka. Jedyną wadą tej metody jest to, że komercyjne ziemniaki kuchenne są czasami poddane działaniu inhibitorów kiełkowania, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia. Odporność na porastanie może być zaletą dla ziemniaków w spiżarni, ale nie w swoim ogrodzie. Z tego powodu, wielu ogrodników wolą używać kwalifikowanych sadzeniaków akcji lub połączenie kwalifikowanego materiału siewnego akcji i resztki ziemniaków kuchennych.
 • Aby przyspieszyć pojawienie zachować sadzeniaki w ciemnym, suchym, ciepłym, miejsca na tydzień lub dwa przed sadzeniem. Do czasu, kiedy są gotowe do roślin, powinny one być dopiero zaczyna kiełkować. Te ziemniaki, które jeszcze nie kiełkującego lub wykazują oznaki zgnilizny należy usunąć, gdyż są one mało prawdopodobne, aby dobrze w ogrodzie.
 • Jeśli sadzenia wczesne uprawy, należy używać tylko małych, całe ziemniaki. Cut ziemniaki, robi to zazwyczaj w porządku, gdy posadzone w dalszej części sezonu, ale w zimnej glebie mają tendencję do gnić.
 • Wybierz stronę z lekko kwaśnym, gleby bogatej w składniki odżywcze.
 • Idealnie, obracać upraw ziemniaków i tak, że ich krewni, takie jak papryka, pomidory, i oberżyny, nie są uprawiane w tym samym miejscu dwa lata z rzędu.

Kiedy Zasadź

Ziemniaki mogą zwykle tolerują trochę mrozu, a głównym łodyg i liści nie pojawiają się zwykle na pierwszy tydzień lub dwa, że ​​są one w ziemi. Z tego powodu, sadzenia ziemniaków jest ogólnie bezpieczny, a już po 10 do 14 dni przed ostatnim mrozem.

Sadzenie Ilość

Średnio co funta (0,45 kg) sadzeniaków należy posadzić około dziesięciu stóp (3 m) wierszy ziemniaka. Z tej gęstości sadzenia, można spodziewać się zebrać dwa i pół funtów (1,1 kg), świeżych ziemniaków dla każdej stopy (30 cm) z sadzenia (roślinne Ulubione, Lois Hole. Lone Pine wydawnictwa, 1993.)

Na przykład, jeśli potrzebujesz 50 kg ziemniaków, aby przetrwać zimę, spodziewać się sadzić około 20 stóp (6m) wierszy, przy użyciu około dwóch kilogramów sadzeniaków.

Towarzyszy dla ziemniaków

Znany również jako uprawa, sadzenie towarzyszem jest techniką uświęcone, że korzysta z interakcji między roślinami, aby stymulować wzrost, zniechęcić choroby, lub jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w ogrodzie. Kilka dobrych rośliny towarzyszące używać, gdy ziemniaki do sadzenia obejmuje:

 • Kukurydza: Ziemniaki są fajne upraw pogoda. Choć trochę słońca jest dobre, podwyższona temperatura wewnętrzna może faktycznie utrudniać liści fotosyntezy. Naprzemiennie podwójne rzędy ziemniaków i kukurydzy woli cieniu ziemniaki na tyle, aby zapobiec przegrzaniu, a jednocześnie zapewni wystarczającą ilość światła poprzez optymalny wzrost. Ponieważ oba gatunki są ciężkie podajniki, upewnij się, że gleba jest bogata w składniki odżywcze i materii organicznej w celu zapobiegania konkurencji o zasoby.
 • Chrzan: 2009 Badania wspierane, co babcie zostały mówią o chrzanem lat. Wydaje się, że pewne składniki zawarte w korzeniach chrzanu utworzyć nieprzyjazny dla środowiska wzrostu bakterii odpowiedzialnych za ziemniaczanej parcha, co chrzanową, jest doskonałym narzędziem do zakładu w celu zapobiegania tej chorobie.

Metoda sadzenia ziemniaków

 • Wybierz małe sadzeniaki, w wadze idealnie 02:58 uncji (55-85g). Wytnij większe ziemniaki na kawałki przed sadzeniem, z każdego kawałka o co najmniej trzy rozpoczynającego się "oczy" kiełkować.
 • Pozostawić do wyschnięcia na kawałki o dzień, tworząc nieczuły na bokach ciętych. Zmniejsza to prawdopodobieństwo bakterii i innych patogenów inwazji miąższu sadzeniaków.
 • Kopać rowy lub pojedyncze długie otwory około dziesięciu do 12 cali (25-30 cm) głębokości. Gleby wokół miejscu sadzenia powinna być dobrze obrobionych i luźne, aby umożliwić maksymalną pokój dla uprawy bulw, aby rozwinąć.
 • Posypać niewielką garść mączki kostnej w każdej rozwijającej miejscu. Kostna jest bogata w fosfor, który jest niezbędny dla dobrego rozwoju korzeni i bulw.
 • Umieść jedną sadzeniaków lub kawałek co 12 do 14 cali (30-35 cm). Sadzenie ziemniaków bliżej siebie spowoduje mniejsze ziemniaki.
 • Pokrycie nowo posadzone ziemniaki z luźną warstwą gleby i wody studni.

Przez cały sezon wegetacyjny

Jak twoje ziemniaki rosną, można je co tydzień wzgórze lub dwa za pomocą grabi ogrodowego lub motykę wcisnąć trochę ziemi przeciwko podstawy rośliny. Trzymaj ziemniaki dobrze podlewane i posypać okolicznościowy garść mączki kostnej na górze rzędu. W ogóle czasu, swoje skromne małe sadzeniaki będzie produkować zderzaka upraw kartofli gotowy na zimę.

Sadzenie nasion dyni

Sadzenie nasion dyni
Nasiona dyni są zabawne i łatwe w instalacji.

Sadzenie nasion dyni jest szybki i łatwy sposób, aby nadać piękny ogród, ale ogrodnicy powinni być ostrożni, aby nasiona roślin odpowiednio do najzdrowszych roślin o najwyższej wydajności.

Rodzaje Pumpkins

Dynie są w niesamowitym różnych rozmiarach, począwszy od kilku uncji do molochów, które ważą więcej niż 500 funtów. Kolory mogą wahać się od bladego śmietaną lub białego na różowy lub czerwone barwy, w tym wszelkie możliwe odcieniu pomarańczy. Klasyczne dynie Jack-o-lantern, jednak są Connecticut dynie pole, które na ogół ważą od 10 do 20 funtów i są jasne, jednolity kolor pomarańczowy. Sadzenia nasion, aby rozwijać własne dynie, czy chcesz eksperymentować z niezwykłych odmian lub po prostu dobry plon carving dyni, jest łatwe i przyjemne zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych ogrodników.

Gdzie kupić nasiona

Najlepszym sposobem na znalezienie pestki dyni do zakładu jest ocalić od zeszłorocznych Jack-o-latarnie. Nasiona powinny być suszone na powietrzu przez kilka dni i przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu aż do wiosny. Pamiętaj, jeśli zapiszesz nasiona odmiany mieszańcowej dyni, może nie uzyskać rośliny, które produkują ten sam rodzaj owoców zapisany swoje nasiona.

Nasiona różnych odmian często można kupić w szkółkach lub centrach ogrodniczych, a następujące sprzedawców online oferują również wybór nasion dyni na sprzedaż:

 • Dilla Atlantic Giant Pumpkins
 • Thompson & Morgan
 • Seed Gurney i Przedszkole Co.
 • Seed Cyfrowy Raingardens Katalog online

Porady dla Sadzenie nasion dyni

Dla najlepszych upraw, ziarna muszą być odpowiednio zadbane od chwili są one dobrane aż wykiełkuje energicznych sadzonki.

Wybór i przygotowanie Nasiona

Przy wyborze nasion dyni wybrać nasiona, które zostały wysuszone na powietrzu, a następnie osuszono w piecu, który można usunąć zbyt dużo wilgoci. Nasiona powinny być mocne i równomiernie, bez plam lub kolorowe plamy, które mogą przebarwione wskazują chorób.

Przed sadzeniem moczyć nasiona przez okres do 24 godzin w ciepłej wodzie, aby promować szybsze kiełkowanie nasion. Innym sposobem w celu kiełkowania nasion szybciej jest dokładnie plik grube podłużne krawędzie nasion tak new shoot mogą łatwiej łamać powłokę.

Kiedy Zasadź

Dynie wymagają od 100 do 140 dni wzrostu, zanim warzywa będą dojrzałe. W klimacie umiarkowanym, nasiona dyni można sadzić na zewnątrz po najgorsze deszczu sprężyny i kiedy minęło konsekwentnie osiągnąć dzienne temperatury w niskich 70s. W chłodniejszym klimacie z krótszych sezonów rośnie, nasiona dyni można rozpocząć w doniczkach torfowych w pomieszczeniu i na zewnątrz, gdy temperatura przesadza są dopuszczalne.

Gdzie Zasadź

Dynie uprawy winorośli energicznie, które wymagają co najmniej sześć godzin światła słonecznego w ciągu dnia. Nasiona roślin w słonecznym miejscu z dużą ilością miejsca do wykorzystania - Pojedynczy Dynia winorośli może rozciągnąć tak daleko jak 30 metrów. Gleba powinna mieć pH pomiędzy 5,5 a 6,5 ​​dla najlepszego wzrostu i składników odżywczych z nawozów umiarkowanych ilości potasu i fosforu, a także duże ilości azotu może być używany do przygotowania ziemi i odżywiają roślin.

Jak sadzić

Sadząc nasiona dyni, nasiona mogą być organizowane zarówno w górach lub wierszy w zależności od dostępnego miejsca na ogród i liczby nasion zasadzeniem Do sadzenia wzgórzu.:

 • Tworzenie kopiec gleby o średnicy trzech stóp z płytką wykopu wokół niego do zbierania wody.
 • Roślin 04:56 nasion na każdym wzgórzu, rozmieszczone od sześciu do ośmiu centymetrów od siebie.
 • Jeżeli osadzanie wielu wzgórza, każdy Hill powinna być co najmniej dziesięć stóp od siebie, uzyskując rośliny wystarczającą ilość miejsca.

Do sadzenia rzędów:

 • Załóż podwyższony rząd brudu z małych rowach po obu stronach do zbierania wody.
 • Roślinne dwa lub trzy nasiona co 18 cali wzdłuż rzędu.
 • Jeśli sadzenia wielu wierszy, każdy wiersz powinien być co najmniej sześć cali od jej sąsiadów.

Porady dla wszystkich nasion dyni:

 • Nasiona roślin 12:59 i pół cala w głąb gleby. Luźno zapakowany
 • Orientacja nasion nie ma wpływu na kiełkowanie i wzrost obu.
 • Gleba powinna być konsekwentnie wilgotne. Dynie są od 80 do 90 procent wody w zależności od odmiany, a odpowiednia wilgotność jest niezbędna dla zdrowych, zakładów produkcyjnych.
 • Większe odmiany dyni potrzebuje większej przestrzeni między wierszami lub wzgórza.

Sadzenie nasion dyni
Pumpkin Blossom

Sadzonka Pielęgnacja

Gdy nasiona dyni kiełkować - zwykle jeden lub dwa tygodnie - wielka należy zadbać o sadzonki, aby zapewnić zdrowe, energiczne roślin, które przyniesie dobry plon z dyni.

 • Woda młode rośliny regularnie, ale tylko u podstawy rośliny; unikać podlewania liści zminimalizować pleśni.
 • Prune rośliny i cienkie wzgórza czy rzędy raz stałych liści są ustanowione, aby dać każdej roślinie odpowiednią przestrzeń do rozwoju.
 • Dodać kompost lub innych nawozów w razie potrzeby.

Na zakończenie

Sadzenie nasion dyni może być zabawny projekt, nawet dla niedoświadczonych ogrodników, z dodatkowym bonusem tworzenia Pumpkin Patch jesienią i zbiorów własnych Jack-o-latarnie. Przy odpowiednim przygotowaniu i opieki, proste nasion może zamienić się w uprawie zderzaka w sam raz na Halloween.

Klon Sadzenie

Klon Sadzenie

Podobnie jak sadzenie drzewa dębu, klonu sadzenie drzew może być zrobione na wiosnę lub jesienią, ale spadek jest zazwyczaj najlepszy sezon sadzenia drzew. Jesień to niskie temperatury i opady ułatwić przejście odpowiednie drzewo w swoim nowym domu w i zmniejsza przeszczepu szok i stres.

Wybór Klony

Klony są duże, drzew liściastych, które rozwijają się na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, są bardziej powszechne w krajach północnych. Wiele osób wie, klony za ich spektakularny spadek koloru. Niektóre klony, takie jak klon cukru znaleźć w całej Nowej Anglii, umieścić na niezłe show każdej jesieni ze złota, ochry i purpurowych liściach, które wydają się świecić w jesiennym słońcu.

Istnieją dziesiątki na dziesiątki odmian klonów, każdy z własnym unikalnych wymagań i warunków. Przy wyborze klony, sadzenie miejsce ma ogromne znaczenie. Klony rosną z korzeniami blisko powierzchni, a jeśli posadzone zbyt blisko chodnika lub podjazdu, korzenie mogą pękać i podniesienie chodników cementowych w czasie. Klony rosną się od 20 do 100 metrów wysokości, z dużym, okrągłym baldachimem, że rzuca się gęstym cieniu nakrapiany przez letnie miesiące. Warto również, aby wybrać miejsce, gdzie drzewa nie będą rzucać cień na zbyt dużo pozostałej części ogrodu. Od klony rosnąć, aby być bardzo wysoki, należy zasadzić swoje wybrane drzewa klonowego strona jest na tyle daleko od domów, garaży, budynków gospodarczych i linii energetycznych, tak, że nie będzie zniszczyć wszystko, jeśli oddział sprowadza się podczas burzy.

Popularne odmiany Maple Tree

Istnieje wiele odmian klon drzewo. O Klony zapewnia szczegółowe informacje o kilkanaście odmian. Klony zapewnia również wiele kolorowych zdjęć i informacji na temat odmian drzew klonu. Niektóre z najbardziej popularnych odmian drzew klon to:

 • Norwegia Klon (Acer plantinoides) Roślina uprawiana w strefach ogrodniczych 3 do 7, od około 1750 roku, jest Norwegia klon klon posadzone wzdłuż typowe podmiejskich i miejskich ulicach. Jest bardzo wytrzymały, toleruje prawie wszystkie warunki wzrostu ludzie mogą rzucić na niego, z zanieczyszczonego powietrza miasta do wyschnięcia gleby. Jest to także dość łatwe do przeszczepu, co sadzenie drzew klon łatwiejsze niż w przypadku innych gatunków.
 • Cukier klonowy (Acer Saccharum): Być może najbardziej popularne klon wszystkim, klon cukrowy drzewo znany z przepięknych spadek koloru. To odcień tolerancyjny, ale nie lubi o jego korzenie przeszkadzał, więc być bardzo selektywne o miejscu sadzenia. Trudno przejść po to w ziemi. Hardy ze strefy 4 do 8, cukru klonowego rośnie do około 75 metrów wysokości i około 30 metrów szerokości.
 • Klon japoński (Acer palmatum): Wdzięczne gałęzie i liście klonu japońskiego zrobić wspaniałe wzory drzew w ogrodzie. Japońskie klony są wolno rosnące i zatrzymać małe, więc są idealne, aby cieszyć się w pobliżu domu. Rosną one od 15 do 25 metrów wysokości i muszą wilgotne, dobrze przepuszczalnej gleby, aby się rozwijać.

Instrukcja sadzenia drzewa klonu

Po zapoznaniu się z wyborów klonów do ogrodu i wybierając odpowiednią różnorodność, nadszedł czas, aby posadzić drzewo. Sadzenie drzew Maple jest stosunkowo prostym zadaniem. Będziesz potrzebował:

 • Klon drzewa
 • Spade i łopaty
 • Kompost
 • Ściółka
 • Wąż lub konewka

Instrukcja sadzenia drzewa klonu

Po pierwsze, wykopać dół dwukrotnie szerokie i głębokie jak bryły korzeniowej drzewa. Piłka root jest częścią pokryte konopie, tkaniny lub tworzywa sztucznego. Umieść gleby kopać z otworu po stronie użyć jako wypełnienie później. Wymieszać dobrze kompostu lub obornika dobrze zgnił do ogrodników soil.Some zalecają pozostawienie juta lub głównego pokrycia na ziemią. Czytelnicy Digest zawiera informacje sadzenia ze zdjęciami na jak sadzić drzewa klonowego z ziemią pokryte konopie. Niektórzy eksperci doradzają drobne cięcia w konopie aby korzenie kłuć przez. Jeśli pokrycie jest pochodną tworzywa sztucznego lub z tworzyw sztucznych, należy go usunąć, ponieważ nie można rozkładać tworzywa sztucznego.

Drzewa kupić w szkółce w pojemnikach z tworzywa sztucznego powinny być całkowicie usunięte z pojemnika przed sadzeniem. Jeśli kupiłeś drzew bareroot, należy sadzić je zaraz po ich otrzymaniu.

Umieść korzenie do otworu i wypełnić obszar wokół korzeni z mieszaniny kompostowej i gleby. Ubić go z łopatą lub stopy. Woda dokładnie, pozwalając wodzie moczyć przez, i woda ponownie. Po zakończeniu sadzenia i podlewania, rozłożone ściółkę wokół sadzenia. Teraz możesz cieszyć się piękny nowy klonu na wiele lat.

Co Sadzenie Strefa Do I Live In

Co Sadzenie Strefa Do I Live In

Spośród wielu pytań można zadać sobie pytanie, rozważając dodatki do ogrodu, jednym z pierwszych, powinno być "Co Strefa sadzenia mogę mieszkać?" Strefy Ogrodnictwo jest jedną z najbardziej wiarygodnych wskaźników, czy zakład będzie się rozwijać lub nie w ogrodzie, a także jeden z najłatwiej sprawdzić. Sadzenie od strefy jest przydatne strategii w celu zapewnienia, że ​​twoje rośliny ogrodowe będą zgodne z klimatu.

Co Sadzenie Strefa Do I Live In?

Jeśli jesteś rezydentem Stanów Zjednoczonych, można określić prawo strefy sadzenia na stronie głównej Zakład Logiki Stosowanej Garden. Przewiń w dół do zielonego pola zatytułowanego "Spójrz swoją mrozoodporność strefa! i wpisz swój kod pocztowy. Generator strefa zapewni strefę sadzenia szybko i łatwo. Inne opcje określające strefę sadzenia obejmują:

 • Stany Zjednoczone Narodowe Arboretum: Ta strona daje graficzny obraz stref sadzenia do Kanady, Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Mapa pozwala na dostęp do bardziej szczegółowej mapy Twojego regionu, klikając na głównej mapie lub na skrót państwa.
 • Zasoby naturalne Kanada oferuje szczegółowy, interaktywnej mapy kanadyjskich stref roślin mrozoodporność. Sama agencja współpracuje również z indeksem i mapę profili klimatycznych poszczególnych gatunków roślin w Ameryce Północnej. Witryna oferuje obecnie ponad 5000 dane na temat gatunków roślin wieloletnich z całego kontynentu. Użyj bazę danych, aby uzyskać dostęp do profilu firmy pożądanych gatunków roślin.

Strefy sadzenia Poradnik

USDA roślin ność Strefa Mapa jest graficznym przedstawieniem najniższych temperaturach średnio osiągnęły rocznie na regionach Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. Kontynent jest podzielony na 11 stref, przy czym każda strefa reprezentującą temperaturę w zakresie 10 stopni Celsjusza.

Na przykład, strefa 2 jest przydzielony do regionów, które docierają temperaturach tak niskich jak -40 do -50 stopni Fahrenheita, strefa 3 przedstawia regiony DIP dół -30 do -40 stopni Fahrenheita, i tak dalej. Strefa 1 jest najzimniejszy obszar i ma zastosowanie do wszystkich regionów, które osiągają temperatury poniżej -50 stopni Celsjusza. Strefa ta jest na ogół uważane za nieodpowiednie dla większości rolnictwie. Strefa 11, najcieplejszych stref, odnosi się do regionu, który rzadko jest zanurzona poniżej 40 stopni Celsjusza i dlatego jest uważany za przed mrozem.

Wzajemnie strefy 2 do 10 jest podzielony na pięć części stopnia. Na przykład, strefa 2a osiąga minimalne temperatury -45 do -50 stopni Celsjusza, a strefa 2b osiąga temperatury tak niskie, jak -40 do -45 stopni Celsjusza. Może to być przydatne, aby poznać wartość podstrefie w swoim regionie, gdy próbujesz uprawiać gatunki, które nie wchodzą w strefę sadzenia naturalnego. Jeśli jesteś w strefie 4b i mają korzystny mikroklimat, może być w stanie uciec z sadzenia kilku Strefa 5 gatunków, jeśli zachować szczególną ostrożność, aby chronić je w chłodniejsze dni.

Mikroklimat

Strefy sadzenia są użytecznymi wskaźnikami, co rośliny będą dobrze w swojej dziedzinie, ale są jeszcze inne czynniki, które uważają za "Co Strefa sadzenia mogę mieszkać?"

Biorąc pod uwagę, dostępnego mikroklimat w uzupełnieniu do strefy sadzenia może otworzyć nowe możliwości ogrodnicze. Większość gatunków roślin dobrze w warunków uprawy, które są podobne do ich naturalnym środowisku. Przez pracę odtworzyć te warunki w ogrodzie, można czasem efektywnie pracować w górę lub w dół od obszaru sadzenia i rosną gatunki nigdy nie był możliwy.

Sadzenie Przede swojej strefie

Do uprawy roślin przystosowanych do Strefy mrozoodporności cieplejsze niż własne, podstawowego uwagę należy chronić rośliny przed zimnem. Dodatkowo, wydłużenie okresu wegetacji roślin da większą szansę na przetrwanie w klimacie chłodniejszym niż ich własne. Spróbuj tych dostosowań do ogrodu woo cieplejsze rośliny pogodowe:

 • Lokalizacja: Sadzenie rośliny ciepłym klimatem w słonecznym, południowym miejscu przed ogrodzeniem lub ogrzewanej ściany będą przeciwdziałać skutkom krótsze dni i zimnych wiatrów północnych.
 • Schronienie: Poświęcenie czasu na Tuck rośliny w gorących czapki lub prostego plastiku będzie chronić je przed niebezpieczeństwami mrozem. Utrzymywanie roślin owinięte albo objęte zimą zmniejszy skutki zimowych temperaturach.
 • Chochoł: gruba warstwa mulczu w kolorze ciemnego trzyma mróz na ziemi i pozwala gleby na rozgrzewkę wcześniej wiosną.

Sadzenie poniżej strefy

Zazwyczaj jest to mniejszy problem, zarówno ze względu na zdolności przystosowania roślin i czystej odmiany roślin ogrodników ciepłe klimat dysponują. Jeżeli chcesz się rozwijać roślin ogrodowych, które są przystosowane do niższej temperatury, spróbuj następujących czynności, aby być pewnym sukcesu:

 • Chłodny sezon sadzenia: Jeśli przesadzania chłodnym gatunków klimatu w ogrodzie ciepłe-klimatycznych, staram się mieć to dobrze znane przed ciepłem letnich hitów. Roślin wczesną wiosną, jak tylko jest wykonalne na ziemię.
 • Wilgotność: Utrzymywanie dobrze podlewać rośliny jest głównym problemem w gorącym klimacie. Woda regularnie i stosować grubą warstwę w kolorze światła, aby utrzymać wilgoć chochoł w glebie i utrzymać temperaturę gleby w dół.
 • Schronienie: Podczas ogrodnicy Northern musi rośliny schronienie przed zimnem i wiatrem, będzie musiał zachować pogodę chłodnicy rośliny z ekstremalnych słońca i ciepła. Filtrowane światło lub przenośne zadaszenie może zapisać swoje rośliny przed uszkodzeniem słonecznym.

Innowacje w projektowaniu ogrodów i upraw praktyk pozwoliły ogrodników większą elastyczność sadzenia możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Nie ważne gdzie mieszkasz, znając swoją strefę i praca z nim jest pierwszym krokiem do spektakularnego ogrodu.

Jak rozpocząć Sadzonki na wiosnę Sadzenie Inside

Jak rozpocząć Sadzonki na wiosnę Sadzenie Inside


Dowiedz się, jak rozpocząć sadzonek wewnątrz do sadzenia wiosną nie jest tak trudne, jak można się było spodziewać. Tak długo, jak masz odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, światło słoneczne, i cierpliwości, można uzyskać szybki start na matkę naturę i zapewnić rośliny są zdrowe, gdy przychodzi czas, aby przenieść je na zewnątrz.

Materiały i akcesoria

Przed sadzeniem, zebrać potrzebne materiały i upewnij się, że miejsce, aby utrzymać swoje sadzonki, dopóki nie są gotowe, aby przejść do ogrodu. Lepiej zacząć mniej niż ich odmiany tłum.

Właściwa gleba jest niezbędna do uprawy zdrowych roślin. Kup sterylny mix zaprojektowany specjalnie do uprawy w pomieszczeniach. Ten rodzaj gleby będą miały niezbędną nawóz już zmieszany i nie powinna wymagać dodatkowych poprawek.

Kontenery to kolejny ważny aspekt do udanych nasadzeń wewnętrznych. Istnieje kilka typów pojemników dostępne i powszechnie stosowane są torfu doniczkach. Są biodegradowalne tak, mogą być sadzone bezpośrednio do podłoża, gdy sadzonki są przesadzane. Jest to szczególnie przydatne, jak sadzonki kruche może być trudne do usunięcia z garnków bez uszkodzenia korzeni.

Odmiany nasion odpowiednie do przesadzania są kluczem do sukcesu w pomieszczeniach przygotowania ogrodniczej. Nie wszystkie rodzaje roślin przeszczep dobrze więc skonsultować swoje katalogi nasion, centrum ogrodnicze, lub w lokalnym biurze rozszerzenie aby się upewnić. Jeśli jesteś początkujący ogrodnik, możesz trzymać się zaledwie kilka odmian swój pierwszy sezon, aż wiesz, jak wiele czasu i wysiłku zajmie porównaniu do ilości czasu masz.

Inkubatory lub maty ogrzewające są najprostszym sposobem na utrzymanie sadzonki przetargowe rośnie. Chyba że masz bardzo słonecznym miejscu, gdzie codziennie kiełki mogą otrzymać światło słoneczne, wskazane jest, aby inwestować w coś, aby utrzymać rośliny ciepły. Bez wystarczającego ciepła, nasiona nie kiełkują.

Jak rozpocząć Sadzonki na wiosnę Sadzenie Inside

Większość nasiona wykorzystywane do uprawy w pomieszczeniach może być uruchomiony w pomieszczeniu od sześciu do ośmiu tygodni przed muszą poruszać się na zewnątrz. Ustal datę ostatniej mróz na danym obszarze przez konsultacji mapę USDA mrozoodporność strefy i liczyć wstecz od tej daty, aby wiedzieć, kiedy zacząć swoje sadzonki.

Wypełnij swoje pojemniki z jałowej mieszanki gleby i wody sadzonka starannie. Gleba powinna być wilgotna, ale nie namoczone, ponieważ może to doprowadzić do gnicia materiału siewnego. Zasadź nasiona w każdej puli do głębokości sadzenia zauważyć na opakowaniu nasion. Uważaj, aby nie sadzić zbyt głęboko, gdyż może to uniemożliwić ziarno od kiełkowania. Dla nasion miały być sadzone w bardzo płytkiej głębi, może chcesz po prostu posypać ziarna na powierzchni gleby, a następnie dodać cienką warstwę mieszanki gleby nad nimi.

Umieść pojemniki na macie ocieplenia lub wewnątrz inkubatora sadzonek. Jeśli używasz inkubatora, utrzymać światło włączone na kilka godzin każdego dnia, aby upewnić się, że rośliny są prawidłowo ciepłe więc będą kiełkować. Uważaj jednak, aby nie trzymać go zbyt ciepło, ponieważ może to spowodować sadzonki do więdną i umierają. Pakiety nasion zazwyczaj określić ile dni można się spodziewać przed Twoje sadzonki kiełkowania więc miej oko na pojemnikach, aby zapewnić większość swoich nasiona kiełkują w wyznaczonym czasie.

Sprawdź poziom wilgotności, co kilka dni, aby zapewnić garnki nie są wysychaniem. Wody, ile potrzeba, ale pamiętaj, aby nie trzymać zbyt mokry. Po ostatnim terminem mróz w Twojej okolicy przeszła można posadzić swoje sadzonki bezpośrednio w ogrodzie. Możesz ustawić je na zewnątrz w ciągu dnia przez kilka dni przed sadzeniem więc sadzonki mogą przyzwyczaić się do temperatury zewnętrznej i utwardzić się.

Prowadź dziennik

Teraz, gdy dowiedzieliśmy się, jak rozpocząć sadzonek wewnątrz do sadzenia wiosną, prowadzić dziennik ogrodnictwo udokumentować sezon. Rekord jakie odmiany można sadzić i jak długo to trwało do ich kiełkowania. Inne uwagi kroniką powinien zawierać liczbę roślin, które nie rozwijać, ilość światła słonecznego i wody podałeś i czy wszelkie odmiany sadzonek miał kłopoty, gdy zostały one przeszczepione do ogrodu. By zrozumieć, co działa dobrze, a co nie, możesz zmienić swoje plany na następny ogród wiosną i optymalizacji wydajności.

Ogród Terminarz Sadzenie

Ogród Terminarz Sadzenie


Harmonogram bogaty ogród jest idealnym narzędziem do wykorzystania wiedzieć, kiedy zacząć sadzenie ogrodu. Ze względu strefach umiarkowanych i klimatycznych, sezon sadzenia różni się od jednego miejsca do drugiego. Sadzenie zbyt szybko, może oznaczać utratę roślin w przypadku wystąpienia mrozu.

Korzystanie z Garden Harmonogram Sadzenie

Chociaż ten typ harmonogramu może zaoferować pewne wskazówki dla osoby, która chce zasadzić ogród, ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko wytyczne. Pory roku i warunki pogodowe różnią się znacznie z roku na rok następny oraz z jednego miejsca do drugiego. Dlatego, ten rodzaj schematu jest trudne regułą. To do ogrodnika do podejmowania racjonalnych decyzji w oparciu o doświadczenia i zasobów lokalnych, takich jak lokalne profesjonalna.

Północna Zjednoczone

W północnych stanach, ziemia staje się zbyt zimno, aby pracować przez wiele miesięcy zimowych. Rozważmy to podstawowe wytyczne, aby pomóc w ogrodzie w tym obszarze.

 • W styczniu i lutym, ogrodnicy mogą rozpocząć wysiew w pomieszczeniu, które będzie później przesadzić do ogrodu. Właściwa kontrola temperatury gleby i jest konieczne.
 • W marcu, niektóre rodzaje ogrodów może rozpocząć sadzenia, zwłaszcza w niższych, północnych stanach. Warzywa do zakładu obejmuje buraki, cebulę i ziemniaki.
 • Kwiecień i maj to czas sadzenia idealny dla większości warzyw w północnych stanach, choć w krajach takich jak Maine, New York i wzdłuż Wielkich Jezior, może to potrwać jeszcze miesiąc wcześniej rośliny mogą być bezpiecznie posadzone tutaj.
 • Czerwiec i lipiec to idealne miesiące do uprawy. Te warzywa, które wymagają mniej czasu do wzrostu, takie jak fasola, melony, truskawki i ogórki są dostępne do sadzenia teraz też.
 • Sierpień i wrzesień to żniwa miesięcy, choć niektóre dynie będą rosły przez cały ten czas, a do października. W niektórych obszarach, można siać kukurydzę lub inne rośliny w pomieszczeniach ogniska.
 • Październik to idealny czas, aby rozpocząć czyszczenie łóżka i przygotowuje się do zimować rośliny. Na przykład, górne szparagów należy usunąć. Można zrobić cebuli w niektórych obszarach, które będą zimować i wytwarzają wczesną wiosną.
 • Listopad i grudzień są często zimniej i są mniej prawdopodobne, aby być dobre czasy dla sadzenia. Jednakże, marchew mogą być przechowywane w piwnicach w doniczkach w glebie lub piasku. Podobne żywności, takich jak ziemniaki i squash dobrze jak ten, też.

Południowa Zjednoczone

Południowe stany mają znacznie więcej sadzenia i zbioru czasu niż tych na północy. Jeśli mieszkasz na południu, należy zastosować następujące środki, aby pomóc ci lokalnych rozkładów sadzenia do swojego stanu.

 • HomeGardenDesign.info jest doskonała, wyjaśnienie miesiąc po miesiącu harmonogramów południowych sadzenia.
 • GardeningKnowHow.com dostarcza również informacje, instrukcje i plany na południowym ogrodnictwie, szczególnie w miesiącach jesiennych.
 • Alabama A & M i Auburn uniwersytety produkowane instrukcji PDF do sadzenia w ogrodzie domu w Alabamie, które jest idealne dla państw na całym obszarze.

Więcej zasobów

Harmonogram bogaty ogród dostarczy Ci wskazówek dotyczących tego, kiedy można zacząć sadzić warzywa, które dobrze w swojej okolicy. Choć powyższe wytyczne są proste, może chcesz więcej szczegółów autorem strefie jesteś w. Każdy obszar kraju otrzyma strefy w oparciu o warunkach klimatycznych i pogodowych przez cały rok. Możesz określić, które strefy jesteś w odwiedzając witrynę Gardening Narodowego Stowarzyszenia.

Twoje strefy lub strefy wytrzymałość, zapewnia wytyczne dotyczące, jakie rodzaje roślin można sadzić w tym klimacie i kiedy to zrobić. Większość roślin można kupić w centrum ogrodniczym, na przykład, będzie lista stref twardo na opakowaniu. Z tych informacji w ręku, można użyć harmonogramu, aby pomóc wskazać, kiedy należy rozpocząć sadzenie i planowania.

Jeśli nadal ciekawi lub potrzebujesz więcej informacji o rozkładach sadzenia w ogrodzie, skonsultować się z lokalnym specjalistą w ogrodzie, takich jak jeden w lokalnym centrum ogrodu. Porozmawiaj z miejscowych rolników, zbyt. Eksperci ci mogą dać lokalnym potrzebne informacje.

Sadzenie Winorośli

Sadzenie Winorośli


Sadzenie winorośli na nieruchomości może być inwestycją, zwłaszcza jeśli lubisz produkty winogron takich jak galaretek, likierów i wina. Dowiedz się, jak łatwo jest cieszyć winorośli na nieruchomości przy minimalnej inwestycji czasu i pieniędzy.

Wybór Winorośli

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, podejmując decyzję do sadzenia winorośli jest, aby mieć świadomość swojej Strefy mrozoodporności. Wybór winorośli, które nie są odporne w szczególności strefy najprawdopodobniej kończą się katastrofą. Aby znaleźć swoją strefę rosnące, odwiedź USDA mrozoodporność Strefa Mapa i wpisz swój kod pocztowy. Numer strefy wynikające pomoże Ci w wyborze najlepszych winorośli na danym obszarze.

Czasami winogron winorośli umrze w zimie, zwłaszcza jeśli mieszkasz w północnej Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Na szczęście istnieje wiele odmian odporne na zimno, opracowywane co roku, więc eksperymentować, aż znajdziesz idealny winorośli na danym obszarze. Możesz również zapytać o odpowiednich odmian do Państwa powiatu Rozszerzenie pakietu Office.

Odmiany winogron

Po określeniu strefy, można rozpocząć zabawę część sadzenia winorośli, która jest wybór odmian, które chcesz posadzić. Co masz zamiar zrobić z winogron określa, które odmiany roślin.

Następujące jest pobranie próbek z różnych odmian i to, co można zrobić z tych rodzajów winogron:

 • Concord: Te znajome niebieskie winogrona są prawdopodobnie najbardziej wszechstronne winorośli można rosną w strefach 5 do 8. Mogą być używane do likieru, galaretki lub wina i występują w dwóch odmianach: rozstawiony i bez pestek.
 • Frontenac: Ta odmiana jest wielka zima-hardy winogron, które mogą być uprawiane w strefach 3 do 7, i jest używany głównie do produkcji wina.
 • Złoty Muscat: Wybierz tę odmianę dla pnączy, które wytwarzają duże skupiska złote kolorowych winogron idealne do jedzenia. Są idealne do ogrodów w strefach 5 do 8.
 • Markiz Bezpestkowe: Marquis jest idealnym zielone bez pestek winogron, że idzie wszystko z rodzynkami do wina. Ta odmiana bez pestek robi najlepiej w strefach 5 do 8.
 • Chardonel: bursztynowe te winogrona są idealne do produkcji wina, a najlepiej rosną w strefach 5 do 8.

Sadzenie Winorośli

W przypadku, gdy użytkownik zdecyduje się posadzić swoje winogron winorośli będzie mieć znaczenie w rozwoju czy to lub po prostu pięknie umrzeć w ziemi. Poniższe wskazówki pomogą Ci sadzić swoje winorośle powodzeniem na nieruchomości.

Zdecyduj, gdzie sadzić

Sadzenie Winorośli

Przy podejmowaniu decyzji, gdzie zasadzić swoje winorośle, wybrać obszar, który ma mnóstwo światła słonecznego przez co najmniej pół dnia, i miejsce, gdzie można trenować winorośli. Możesz wybrać, aby szkolić je wzdłuż istniejącej linii ogrodzenia lub na kracie lub może budować arboretum, które mogą wspinać się, jak rosną.

Przygotowanie podstaw

Grunt, na którym planuje zasadzić swoje winogrona muszą być gazowane oraz w miejscach, gdzie woda nie gromadzi. Winogrona nienawidzą, aby ich nogi mokre, więc upewnij się, odpowiedni drenaż istnieje, na którym planuje się je rozwijać. Jeśli je sadzić, gdzie nie ma zbyt dużo wody, nawet przez część sezonu wegetacyjnego, będą ostatecznie poddać się zgnilizny korzeni i umrzeć.

Zerwać gleby dobrze; powinna być wolna od dużych kępach. Dodaj trochę piasku i torf, jeśli masz dużo gliny w swojej ziemi. PH w glebie powinny zawierać się pomiędzy 6 i 7.

Kopanie Hole

Sadzenie winorośli jest bardzo podobny do sadzenia sadzonek drzew. Musisz przygotować otwór, który jest wystarczająco duży dla istniejącego wzrostu korzeni na winorośli. Dla niektórych dwa lub trzy letnich sadzonek, może to oznaczać, kopanie dziury, które są lub więcej stóp szerokości. Ostrożnie obrócić ziemię i stworzyć komfortowe miejsce na korzenie wyciagnac. Nie tłum korzenie lub spróbować dopchać je w otworze masz kopany.

Sadzenie winorośli

Ostrożnie umieść winorośl w otworze masz kopany. Być może trzeba wymienić niektóre z brudu i został wykopany kopiec go pod centrum winorośli na dobre wsparcie. Pokrycie korzenie winorośli z co najmniej cala lub dwa z brudu. Nie należy trzymać korzenie się z ziemi.

Woda Hojnie

Po zasadził swoje winorośle, podlewać je hojnie, ale ich nie utonąć. Jeśli mieszkasz w szczególnie suchym klimacie, podlewanie ich codziennie, dopóki nie zostaną ustalone jest niezbędna. Jeśli młodzi winorośl wyschnąć całkowicie, prawdopodobnie nie będzie go aż do następnego sezonu wegetacyjnego. Podlewaj je wcześnie rano lub późnym wieczorem na najbardziej trwały efekt. Podlewanie w czasie upału nie jest skuteczne, ponieważ większość wody jest tracona na parowanie. Wody na liściach może również powodować liście, aby uzyskać opalony.

Gdzie kupić Vines

Sadzenie Winorośli

Jeśli lokalne centrum ogrodniczego nie sprzedaje winogron winorośli, nie rozpaczaj. Istnieje wiele plantatorów winorośli, które chętnie sprzedają ci winorośli z ich wyboru. Wiele z tych centrów ogrodniczych przyjemność zaoferować przyjacielską radę poprzez rozmowach online lub przez telefon, aby upewnić się, że masz prawo do winorośli Strefy mrozoodporności. Poszczególne winogron winorośli zazwyczaj można kupić za mniej niż 10 dolarów. Następujące centra ogrodnicze forum sprzedać winorośli dla rodzącej winnicy:

 • Miller Szkółki
 • Stark Bracia
 • Wielkie Rośliny ogrodowe
 • Seed Henry pól i Przedszkole
 • Michigan Żarówka firmy

Pyszne Hobby Jadalne

Uprawa winorośli jest zabawne i fascynujące hobby. Jeśli wybierzesz roślin, które są odporne w strefie i je sadzić w dobrze odsączone obszary, jest prawdopodobne, aby znaleźć sukces z tego wszechstronnego zagospodarowania terenu zakładu. Jednakże, jeśli w pierwszym nie uda, nie bójcie się, aby spróbować ponownie. Bez względu na to, w jaki sposób przygotować swoje uprawy winogron, efekt końcowy z pewnością będzie pyszne.

Sadzenie Rhubarb

Sadzenie Rhubarb


Sadzenie rabarbaru (Rheum) oferują oszczędności dla budżetu, ale trzeba nauczyć się tajniki tej rośliny rosnące przed podjęciem tego wyzwania. Z kilku wskazówek, to nie jest trudne do uprawy.

Sadzenie rabarbaru Metody i porady

Rabarbar dobrze rośnie w chłodniejsze pory roku. Jest rośliną wieloletnią. Aby roślin złamać jego spoczynku w miesiącach wiosennych, temperatury muszą osiągnąć poniżej 40 stopni C. Najlepszy wzrost tej rośliny występuje, gdy temperatura pozostaje poniżej 75 stopni F przez sezon wiosna i lato rośnie. To nie dobrze w Stanach Zjednoczonych i Północnej całej Kanadzie.

Wymaga gleby

Rabarbar jest tolerancyjny wielu rodzajach gleb, ale będzie to robić najlepiej, w żyznym gruncie. Gleba powinna dobrze odsączyć. Wymieszać materii organicznej w glebie każdej wiosny dla najlepszych wyników w produkcji warzyw. Herbicydy nie są zarejestrowani w dobrze na rabarbar, dlatego ważne jest, początkowy sadzenia odbywa się czystą glebę. Usunąć chwasty i szkodniki jak najwięcej, zanim uprawy. Jednak owady nie biorą również z rabarbarem, a więc będzie to prawdopodobnie pozostanie wolne od szkodników.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy glebę w zakresie pH tak niskie, jak 5,0 do 6,8. Jest prawdopodobne, trzeba będzie karmić odżywcze rabarbaru przez cały rok. Robią dobrze z produktów ekologicznych, a także w handlu produktach.

Sadzenie Rhubarb

Jeśli chodzi o sadzenie rabarbaru, wczesna wiosna to najlepszy czas, aby to zrobić. Możesz rozwijać go z nasion, ale trzeba zacząć je w pomieszczeniu w okresie zimowym, aby uzyskać dobre wyniki.

 • Przestrzeń z korzenia rabarbaru roślin każdego co najmniej 24 do 48 cm od siebie. Jeśli sadzenia w rzędach dla mniejszych ogrodów, rośliny można sadzić tak blisko, jak 36 cm bez problemu. Jeśli jest zbyt dużo skupienia, uprawa przyniesie mniej.
 • Podczas sadzenia rabarbar, korzeni i bud crown powinna wynosić około pięć centymetrów poniżej powierzchni gleby.
 • Wypełniając gleby wokół rośliny, wypełnić go z mieszaniną gleby, kompostowaniu obornika i torfu. Utrzymania gleby wokół korony luźne. Gleby wokół korzeni powinno być mocniejsze.
 • Po posadzeniu podlać koron dobrze. Możesz także użyć 10.05.10 mieszaninę nawozów w glebie w jego sadzenia.

Utrzymanie Rabarbar Rosnące

Po zakończeniu sadzenia rabarbar, trzeba będzie zapewnić mu jakąś opiekę przez cały sezon wegetacyjny. Zazwyczaj robi lepiej, jeśli dać mu więcej uwagi i utrzymać wilgoć. Kiedy łodygi kwiatowe rosną, usuń je. Należy mieć na uwadze kilka bardziej pożyteczne porady dotyczące uprawy tej rośliny:

 • W pierwszym roku łodygi nie należy zrywane. Łodygi i liście z pierwszej rośliny muszą być stosowane przez rośliny do przygotowania następnego sezonu. Możesz zrobić światło zbieranie w drugim roku, gdy rośliny rosną dobrze. W trzecim roku można zebrać całą roślinę.
 • Do zbiorów, cięte łodygi na linii gleby. W niektórych przypadkach, można wyciągnąć je bezpośrednio z bazy.
 • Żniwa wszystkie w jednym czasie lub można zbierać po jednym na raz i mieć stały dopływ rabarbaru w całym okresie wegetacji.
 • Usunąć liście przed przygotowanie; liście nie powinny być spożywane, ponieważ są one toksyczne.
 • Zakład będzie nadal rosnąć, aż temperatury kąpieli poniżej 40 stopni F. Gdy tak się stanie, po prostu przestaje rosnąć roślina.
 • Pokrycie rośliny z przezroczystego tworzywa sztucznego, na początku wiosny, aby dać im przewagę na rosnące na rok. Zostaw plastik w miejscu, aż korona zaczyna się rozwijać.
 • Późną jesienią, rozłożyć warstwę kompostu nad rabarbaru dla miesięcy zimowych zachować korzenie przed wysychaniem. Konieczne będzie tylko około dwóch do trzech warstw i można użyć liści i siana oraz.

Będziesz musiał trochę cierpliwości, aby rozwijać tego warzywa. Warto pracy i czasu. Włączenie tych wskazówek w uprawie rabarbaru, a zobaczysz doskonałe wyniki.

Sadzenie przez Księżyc

Sadzenie przez Księżyc

Sadzenie przez księżyc lub sadzenia roślin w zależności od fazy księżyca jest starożytna praktyka nadal dziś przez współczesnych ogrodników. Chociaż niektórzy naukowcy kwestionują jego skuteczność, nawet Thomas Jefferson został przekonany, aby spróbować sadzenia od fazy księżyca. Nie znalazł on szczególnie skuteczny w swoich ogrodach Monticello, ale być może będziesz miał więcej szczęścia niż on.

Teoria Sadzenie przez Księżyc

Jak można fazy księżyca wpływają cykle roślin rośnie? Teoria sadzenia zgodnie z fazy księżyca zależy od wpływu księżyca na wodzie. Przyciąganie pola grawitacyjnego Księżyca ma wpływ na przypływy i odpływy przypływy, produkcji wysokiej i odpływu i sezonowe zmiany w oceanach na Ziemi. Wielu ludzi wierzy, Księżyc może mieć również wpływ na wodę w komórkach roślin, tak jak subtelnie, zachęcając ich do intensywnie rozwijać w określonych fazach księżyca. Inne aspekty sadzenia przez Księżyc obejmują wiedząc kiedy księżyc przechodzi przez niektórych gwiazdozbiorów. To połączenie astrologicznych i księżycowy sadzenia jest to, co większość ludzi myśli, gdy mówią o posadzeniu faz księżyca.

Chociaż to starożytna praktyka była przekazywana ustnie wśród ogrodników i rolników, od wieków, dopiero w 1952 roku, kiedy Maria Thun Niemiec zrobił formalne badanie na temat wpływu upraw gatunków, zgodnie z fazami księżyca. Jej wniosek, że rośliny korzeniowe, takie jak ziemniaki rzeczywiście rozwijać kiedy księżyc był w Byk, Panna, Capricorn lub trzech ziemskich znaków zodiaku.

Jak zacząć

Aby rozpocząć sadzenie swoje uprawy, zgodnie z fazami księżyca, trzeba dobrego almanach.

Almanach rolnika

Ogrodnicy zaufać Almanach rolnika. To słynne publikacje, dostępne w kioskach w całym kraju każdego roku i online, oferuje miesięczne porady sadzenia zgodnie z fazami księżyca. Dowiesz się, kiedy sadzić roślin okopowych, sadzonek i nasion, kiedy zbierać, i więcej. To niedrogie w druku lub można uzyskać dostęp do poszczególnych miesięcy w instrukcji sadzenia w Internecie.

Ed Hume'a Ogrodnictwo almanach

Innym nowsza publikacja jest Ed Hume'a Ogrodnictwo almanach. Możesz dowiedzieć się więcej na stronie internetowej firmy Ed Hume nasion. To także obowiązki almanachu dla pomieszczeniach zakładów, też.

Pomysły korzystać

Po uzyskaniu dobrej almanach, który mówi nie tylko fazę księżyca, ale to, co znak zodiaku to przejazdem, masz wszystko ustawione, aby rozpocząć eksperymentowanie z tej metody ogrodnictwa. Oto kilka pomysłów na dobry początek:

Gdy światło księżyca wzrasta i fazy księżyca zmienia się od nowiu do pełni księżyca, można zadbać o pracach takich jak Przesadzanie roślin doniczkowych i sadzonek, sadzonki siewu zewnątrz, nawożenie roślin i sadzenie drzew. Jest to również dobry czas na przeszczep krzewów róży, drzewa owocowe, oraz wszelkie rośliny można propagować poprzez szczepienie. Sadzonki liściowe zbyt podczas tego cyklu.

Gdy światło księżyca w pełni zanika i fazy księżyca postępuje od całości do nowiu, że to czas, aby skupić się na podziemnych pracach i roślin okopowych. Cebulki roślin, bulw, i wszelkie rośliny okopowe. To dobry czas dla owadów metod kontroli, pielenie i przycinanie.

Bardziej zaawansowane techniki faz księżyca ogrodnictwa mówić o konkretnych roślin, nasion i zadań do wykonania podczas fazy księżyca, a kiedy księżyc przechodzi przez niektórych znaków zodiaku.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz:

 • Sadzenie przez Księżyc, witryny szczegółowo aspekty ogrodnictwa faz księżyca.
 • Ogrodnicy sieci, informacje o ogrodnictwie faz księżyca.
 • Moongrow, które mówi o znaczeniu pełni księżyca.