grsail.com

metan zatrucie

Jak leczyć objawy zatrucia Metan Gazu

Zatrucie Metan jest bardziej powszechne niż myślisz. Nadmierna ekspozycja na metanu może doprowadzić do uduszenia, a ostatecznie śmierć. Metan może zaatakować system przez wiele sposobów, od inhalacji do spożycia. Inhalacja, jest jednak najczęściej padania. Powinien wystąpić wyciek gazu w zamkniętym pomieszczeniu bez odpowiedniej drogi oddechowe, szanse na zatrucie metanu znacznie zwiększyć.

Nawet bardziej niebezpieczne jest metan produktu ubocznego tlenku węgla. Nie tylko są jego skutki silniejsza niż metan sam, ale również jest to bezwonny i bez smaku, co jest bardzo trudne do wykrycia. W bardzo dużym stężeniu, zatrucie tlenkiem węgla może zabić w ciągu trzech minut.

Zatrucie Metan występuje, gdy nieprawidłowe ilości metanu wprowadzić system. Metanu wypiera tlen w organizmie, powodując uduszenie. We wcześniejszych etapach, mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, tak, jakby były dusi. To dlatego, że twój mózg jest pozbawiony tlenu potrzebuje do funkcjonowania. Jeżeli stężenie metanu do niebezpiecznych wzrost poziomu, może twój zacząć rozwijać się nieregularnie szybkie bicie serca i wysokie ciśnienie krwi. Możesz także uruchomić złapać powietrza. W najcięższych przypadkach może nawet zacząć halucynacje. Jeśli jesteś narażony na tym środowisku przez dłuższy okres czasu, brak tlenu może spowodować utratę przytomności, a jeśli nie są traktowane w czasie, najprawdopodobniej przejdzie od uduszenia.

Objawy zatrucia metanu, jak widać, nie należy ich lekceważyć. Należy zdawać sobie sprawę z objawów może być to i natychmiast wezwać pomoc, aby uniknąć możliwych szkód do serca, płuc lub mózgu.

Jeśli występują lżejsze objawy zatrucia metanu, takie jak bóle i zawroty głowy, natychmiast opuścić teren i szukać szeroko otwartej przestrzeni ze świeżym powietrzem. Jeśli podejrzewasz, że może być przeciek w budynku, otworzyć okna, aby zachęcić właściwą wentylację przed wyruszeniem. Świeże powietrze powinny wprowadzić odpowiednią ilość tlenu do systemu i zażegnać metan.

Alternatywnie, można również wziąć w tlen za pomocą kaniuli nosowej, rurki, która strzela tlenu do Ciebie przez nozdrza. To jest bardziej bezpośredni poprawka tlenu i będzie bardziej skuteczne niż szukają świeżego powietrza w bardzo zanieczyszczonych powierzchni.

Jeżeli ktoś wokół ciebie stracić przytomność z zatrucia, szukać pomocy ratownik lub innych pracowników służby zdrowia od razu. Doprowadzić osobę na zewnątrz i dać mu dużo miejsca. Sanitariusze będzie cios czysty tlen w jego ciało i zrównoważyć uduszenie. W nagłych przypadkach można podawać taką samą procedurę jak sanitariuszy, jeśli odpowiedni sprzęt jest dostępny. Musisz intubacji 100% czystego tlenu przy prędkości dmuchawy z 18-20. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w końcu zatrute osoba będzie odzyskać przytomność. Assist jednostki do miejsca, gdzie on może zaczerpnąć świeżego powietrza i wyczyścić głowę. Zabierz go do najbliższego służby zdrowia, tak aby wszelkie uszkodzenia jego systemu może być oceniana.

Jak rozpoznać objawy zatrucia Metan Gazu

Sam metan nie jest substancją toksyczną, chociaż jest bardzo łatwopalne. Możesz również umiera przez uduszenie, jeśli wyciek występuje w miejscu, które nie jest bardzo dobrze wentylowanym, ponieważ może pozbawić cię tlenu. Metan ma stać się trujące, jednak w sprzyjających okolicznościach, a po zmieszaniu z niektórych gazów. Niestety, zatrucie metan występuje częściej niż myślisz.

W celu rozpoznania objawów zatrucia metanu, najpierw trzeba rozpoznać ryzyko dostajesz otruty. Rozważmy trzy sposoby metan może dostać się do systemu - przez drogi oddechowe, przez drogi pokarmowe, i dotykowe.

Metan może być wprowadzony do systemu w przypadku wycieku gazu w budynku uwalnia go w powietrze, którym oddychamy. Możesz również wdychać go, jeśli przechodzą przez kanalizacji, szamba, lub kompost.

Metan ma również szansę wejścia ciała poprzez spożywanych pokarmów. Chociaż mało prawdopodobne, że to możliwe, pod ziemią metan przedostaje się przez glebę i do zbiorników wodnych. Brudne nawyki żywieniowe może również prowadzić do metan zanieczyszczona gleba, aby dostać się do jedzenia. Na szczęście, jeśli chodzi o tych przypadkach, poziom metanu są niskie i nie mają istotnego wpływu na organizm człowieka.

Metan ma problemy penetrując skórę, ale w off szansa, że ​​tak się stanie, będzie to płynąć szybko przez ciało i być usuwane z systemu poprzez oddychanie, krążenie krwi i oddawanie moczu.

Jak widać, szanse na Ciebie zamawiające zatrucia metanu są dość niskie, ale nie wymazać fakt, że zdarza się. Zatrucie Metan nie należy ignorować, gdyż niebezpieczeństwem, że poważne przypadki obecne mogą okazać się śmiertelne. Ważne jest więc, aby rozpoznać objawy zatrucia metanu.

Ponieważ metan ma tendencję do wypierania tlenu w systemie, zatrucia metanu będzie prawdopodobnie wykazywać objawy podobne do uduszenia. Wczesne objawy mogą obejmować bóle i zawroty głowy. To dlatego, że twój mózg jest pozbawiony tlenu potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Niektórzy ludzie mogą nie dostrzec tych objawów, jednak i będzie realizować tylko coś jest nie tak, kiedy zaczynają złapać powietrza. W przypadkach takich jak te, nie jest niczym niezwykłym dla ludzi, aby zwinąć z braku tlenu. Jeśli się to zdarzy, a nie, gdy jest otwarte, dobrze wentylowanym pomieszczeniu, będziesz nadal udusić i ostatecznie giną.

Metan tworzy inny niebezpieczny produkt uboczny - tlenek węgla. W zależności od stężenia tlenku węgla w powietrzu, którym oddychamy, możesz być martwy w mniej niż trzy minuty. W typowych przypadkach jednak, będziesz rozwijać bóle głowy i nudności w ciągu dwudziestu minut do godziny. Tlenek węgla może zrobić szkody dla organizmu może nawet osiągnąć swoje serce. Niezwykle poważne przypadki będą jednak spowodować halucynacje. To może powodować drgawki, nieregularne bicie serca i wysokie ciśnienie krwi, jak również.

Co jest trudne o diagnozowaniu zatrucia metanu jest to, że większość ludzi po prostu nie szczotkować objawy, jako objawy innych schorzeń, takich jak depresja, migrena, i chroniczne zmęczenie. Choć szanse na ciebie coraz otruty przez metanu są bardzo, bardzo niskie, to wciąż najlepiej mieć świadomość, zwłaszcza gdy zdrowie jest zaniepokojony.

Nikiel Zatrucie

Nikiel Zatrucie
Niklu jest uwalniany do atmosfery przez przemysłowych.

Jeśli pracujesz w górnictwie niklu, poszycia lub przemysłu rafineryjnego, może być zwiększone ryzyko zatrucia niklu. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie objawy są, a kiedy trzeba zgłosić się do lekarza.

Co to jest Nickel?

Niklu jest naturalnie występującym metalu o srebrzysto-biały. Niektórzy naukowcy uważają, że jądro Ziemi składa się z niklu i żelaza metalicznego. Jest ono połączone z innymi metalami, takimi jak żelazo, cynk, miedź i chrom w celu wytworzenia stopów.

Jest on używany do stali nierdzewnej, biżuteria, monety, wymienników ciepła i zawory. Nikiel jest również w glebie i kiedy Wulkan wybucha, emituje nikiel. Metal ten jest obecny również na dnie oceanu i spadła z nieba w postaci meteorytów.

Nikiel w środowisku

Nikiel może wejść do atmosfery z zakładów rafinacji, jak również z elektrowni (albo węgla lub oleju spalanie). Spalarnie śmieci zwolnić również nikiel w powietrze. Gdy jest on w powietrzu, nikiel mocowany do pyłu w powietrzu. Z biegiem czasu, kurz niklu pada na ziemię i miesza się z deszczem lub śniegiem, gdzie wchodzi gleby.

Teoria O Nikiel i śmierć dinozaurów

Na początku lat 1990, amerykański astrofizyk nazwie Thomas Wdowiak wysunął teorię, że nikiel zawarty w asteroidzie, która dotknęła ziemi 65000000 roku był odpowiedzialny za masowe wymieranie dinozaurów. Kiedy asteroida zepsuł, wynikające sadzy uwalniany do atmosfery był pokryty niklem. Niklowo-splecione sadzy znalazł się w glebie i wodzie. Obecność niklu skutecznie zatruta roślinność, że dinozaury roślinożerne jedli, co prowadzi do ich wyginięcia. Dinozaury mięsożerne, okradli ich źródło pokarmu, także zniszczona w czasie.

Meteoryt o których mowa została oszacowana na około 10 km średnicy i opad niklu byłby gdzieś pomiędzy 130 i 1300 ppm (części na milion). Poziom zwykle w próbkach gleby wynosi 15 ppm; przy 40 ppm, stężenie niklu uważane za toksyczne.

Narażenie na nikiel

Istnieje wiele sposobów, osoba ta może być narażone na niklu. Zastanów się, co następuje:

 • Ekspozycja podczas pracy w zakładzie rafinacji niklu
 • Jedzenie skażonej żywności niklu
 • Woda zdatna do picia zawierającą nikiel
 • Kontakt przez skórę poprzez gleby, wody, lub obsługi monet
 • Palenie papierosów

Objawy zatrucia niklu

Objawy zatrucia niklu są następujące:

 • Ból głowy
 • Nudności
 • Wymioty
 • Zawroty głowy
 • Drażliwość
 • Trudności w zasypianiu

Pozycje wymienione tutaj są początkowe objawy zatrucia niklu; zarażona osoba doświadczy inną grupę objawów około 16 godzin po początkowych objawów się oczywiste. Ten drugi zespół objawów staną się bardziej ciężkie, po kilku dniach. Bądź na poszukiwania, co następuje:

 • Bóle w klatce piersiowej
 • Pocenie się
 • Szybkie bicie serca
 • Suchy kaszel

Objawy te są podobne do płuc, ale może być śmiertelny w przypadku zatrucia niklu. Jeśli podejrzewasz, że narażenie na nikiel jest przyczyną objawów, podzielamy te obawy z lekarzem.

Jak leczyć Nickel Zatrucie

Osoba cierpiąca na zatrucie niklu będą tlenu. Próbka moczu może prowadzić do ustalenia poziomu niklu obecnego w ciele pacjenta.

Zostanie uruchomiony Chelatacja. (Środki chelatujące stosuje się do usuwania metali ciężkich z ciała). Dietyloditiokarbaminianem sodu (sól kuchenna) podaje się wraz z antybiotykami, tlen i kortykosteroidami (steroidy, które są wytwarzane przez korę nadnerczy ciała). Reszta łóżko będzie zamówione. Osób leczonych z powodu zatrucia niklu mogą być narażone na działanie tlenku węgla; warunek ten musi też być traktowany.

Zatrucie salmonellą Żywności

Definicja

Zatrucie salmonellą jedzenie jest infekcja bakteryjna, która powoduje stan zapalny (obrzęk) błony śluzowej żołądka i jelit (zapalenie żołądka i jelit). Bakterie będące przyczyną nazywa Salmonella. Chociaż zwierzęta domowe i dzikie, w tym drobiu, świń, bydła i zwierząt, takich jak żółwie, legwany, pisklęta, psy i koty mogą przenosić tę chorobę, większość ludzi zarazić poprzez spożycie pokarmów zanieczyszczonych znacznych ilości bakterii chorobotwórczych.

Opis

Nieprawidłowego obchodzenia się lub niedogotowane drób i jaja są pokarmy, które najczęściej powodują zatrucie salmonellą żywności. Kurczaki są głównym nosicielem bakterii salmonelli, co stanowi jej znaczenia w produktach drobiowych. Jednak żywność identyfikujące, które mogą być skażone salmonellą jest szczególnie trudne, ponieważ zakażone kurczęta zazwyczaj nie wykazują żadnych oznak lub objawów. Ponieważ zainfekowane kury nie mają cech identyfikujących te kurczaki przejść do złożenia jaj lub do wykorzystania jako mięso.

W pewnym momencie, to myśli, że bakterie salmonelli znaleziono tylko w jajach, które popękane, co pozwala bakterie wejść. Ostatecznie okazało się, że, ponieważ skorupki jajka ma drobne pory, nawet niezarysowanego jaja, które przez pewien czas siedzieli na powierzchni (gniazdo) skażonego salmonellą same w sobie mogłyby zostać skażone. Wiadomo również, że bakterie mogą być przekazywane z zainfekowanych samic kurczaków bezpośrednio do tej substancji z jaj, zanim osłona ma utworzone na nim.

Każdy, kto może zlecić zatrucia salmonellą żywności, ale choroba jest najpoważniejszym u dzieci, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym. W tych osób, zakażenie może rozprzestrzeniać się z jelit do krwi, a następnie do innych obszarów ciała, spowodowanie śmierci, chyba że osoba traktowana jest niezwłocznie antybiotykami. Ponadto, ludzie, którzy mieli część lub całość ich żołądka lub ich śledziony usunięte lub którzy mają anemię sierpowatą, marskość wątroby, białaczki, chłoniaka, malaria, gorączka przenoszonych wszy nawrotowo lub nabyty zespół niedoboru odporności (AIDS) są szczególnie podatne na zatrucie salmonellą żywności.

Demografia

Zatrucie salmonellą żywności, chociaż występuje na całym świecie, to najczęściej zgłaszane w Ameryce Północnej i Europie. Tylko niewielka część zakażonych osób bada i zdiagnozowanych lub nawet tylko 1 procent przypadków są właściwie zgłoszone. Zaś częstość zakażenia może być relatywnie niski, nawet szybkość narastania mniejszym niż 0,5 procent w tak dużej liczbie ekspozycji powoduje wiele zakażonych osobników. Zatrucie występuje zazwyczaj w małych, lokalnych epidemii w populacji ogólnej lub w dużych ognisk w szpitalach, restauracjach, lub instytucji dla dzieci i osób starszych. W Stanach Zjednoczonych, Salmonella jest odpowiedzialne za około 15 procent wszystkich przypadków zatrucia żywności.

Zatrucie salmonellą spożywcze Przyczyny i objawy

Salmonella zatrucie pokarmowe może wystąpić, gdy ktoś pije niepasteryzowanego mleka lub spożywa niedogotowanego kurczaka lub jaja, lub sosy sałatkowe i desery zawierające surowe jaja. Nawet jeśli żywność zawierająca salmonelli, takie jak kurczak jest dokładnie gotowane, środek spożywczy może zostać skażone podczas przygotowania, czy warunki i sprzęt dla przygotowania żywności są niehigieniczne.

Inne pokarmy mogą być następnie przypadkowo zanieczyszczone, jeśli wejdą w kontakt z zakażonymi powierzchniami. Ponadto dzieci zachorowało po zagraniu z żółwiami i legwany i jedzenia bez mycie rąk. Ponieważ bakterie są wydalane z kałem przez kilka tygodni po zakażeniu salmonellą, niewłaściwa higiena może umożliwić takim nośnikiem do rozprzestrzeniania się zakażenia dla innych.

Objawy pojawiają się około jednego do dwóch dni po zakażeniu i gorączka (u 50% pacjentów), nudności i wymioty, biegunka i skurcze brzucha i ból. Biegunka jest zwykle bardzo płynne i rzadko zawiera śluz i krew. Biegunka trwa zwykle około czterech dni. Choroba zazwyczaj kończy się około pięć do siedmiu dni.

Poważne powikłania są rzadkie, zdarzające się najczęściej u osób z innymi chorobami medycznymi. Powikłania występują, gdy bakterie salmonelli udają się do krwi (bakteriemii). Gdy w krwiobiegu, bakterie mogą wejść każdego narządu całym organizmie, co powoduje chorobę. Inne infekcje, które mogą być spowodowane przez Salmonella obejmują:

 • zakażenia kości (zapalenie szpiku kostnego)
 • wspólne infekcje (zapalenie stawów)
 • zakażenie worka zawierającego serca (zapalenie osierdzia)
 • zakażenie tkanek, które pokrywają się mózg i rdzeń kręgowy (zapalenie opon mózgowych)
 • zakażenia wątroby (hepatitis)
 • infekcje płuc (zapalenie płuc)
 • Zakażenie tętniaków (tętniaki są nieprawidłowe outpouchings które występują w rejonach ścian naczyń krwionośnych)
 • infekcje w centrum już istniejących guzów lub torbieli

Diagnoza

W odpowiednich warunkach laboratoryjnych salmonella można hodować, a następnie pod mikroskopem w celu identyfikacji. Na wczesnym etapie zakażenia krwi jest znacznie bardziej prawdopodobne, korzystnie wykazują obecność bakterii Salmonella, gdy próbka jest uprawiane na substancję (pożywka do hodowli) dla celów identyfikacji. Ostatecznie jednak pozytywne kultury mogą być uzyskane z cokołu i w niektórych przypadkach z hodowli moczu.

Leczenie

Zatrucie salmonellą mimo że jedzenie jest zakażenie bakteryjne, większość lekarzy nie traktują proste przypadki antybiotykami. Badania wykazały, że przy użyciu antybiotyki zwykle nie zmniejszyć długość czasu, w którym pacjent jest chora. Paradoksalnie, wydaje się, że antybiotyki powstają jednak powodować u pacjenta, aby rzucić bakterii w kale przez dłuższy okres czasu. W celu skrócenia czasu, przez który dana osoba jest przewoźnik, który może przenosić choroby, antybiotyki nie są na ogół podane.

W sytuacji, gdy osoba ma cięższy rodzaj zakażenia bakteriami salmonelli, może być używany wiele antybiotyków. Chloramfenikol był pierwszym antybiotykiem z powodzeniem stosowany w leczeniu salmonelli zatrucie pokarmowe. Nadal jest lekiem z wyboru w krajach rozwijających się, ponieważ jest tak tani, choć niektóre odporność rozwinęła się do niego. Ampicyliny i trimetoprim-sulfonoamidu z powodzeniem stosować w leczeniu zakażeń wywołanych przez szczepy oporne na chloramfenikol. Nowsze rodzaje antybiotyki, takie jak cefalosporyny lub chinolonu, są także skuteczne. Te leki mogą być podawane doustnie lub przez igły w żyły (dożylnie) dla pacjentów bardzo źle. Dzięki skutecznej antybiotykoterapii, pacjenci czują się lepiej w 24 do 48 godzin, temperatura powróci do normalnej w trzech do pięciu dni, a pacjent odzyskuje się na ogół przez dziesięć do 14 dni.

Rokowanie

Rokowanie w nieskomplikowanych przypadkach zatrucia salmonellą żywności jest doskonała. Większość ludzi odzyskać całkowicie w ciągu tygodnia. W przypadkach, w których inne choroby komplikują choroby rokowanie zależy od stopnia innych schorzeń, jak również konkretnego narządu organizmu zakażonego salmonelli.

Zapobieganie

Zapobieganie zatrucia salmonellą żywności wymaga właściwej obsługi i gotowania potraw, które mogą przenosić bakterie. Oznacza to, że przepisy kulinarne z wykorzystaniem jaj gotowanych (Caesar sos sałatkowy, polewy beza, musy) należy zmodyfikować, aby wyeliminować surowe jajka. Nie tylko powinien być dokładnie gotowane kurczaka, dopóki nie różowe soki płyną, ale wszystkie powierzchnie i przyrządy używane na kurczaka surowego musi być dokładnie oczyszczone, aby zapobiec salmonelli zakażeniu innych pokarmów. Staranne mycie rąk to musi przed, w trakcie, jak i po wszystkich przygotowywania żywności z udziałem jaj i drobiu. Mycie rąk jest również ważne, po kontakcie ze zwierzętami i gry, takich jak żółwie, legwany, pisklęta, psów i kotów.

Obawy rodzicielska

Ponieważ dzieci są notorycznie źle mycia rąk, rodzice chcą być szczególnie czujnym, aby upewnić się, że mycie ręczne następuje ostrożność, zwłaszcza jeśli ktoś w domu jest rzeczywiście chory z zatruciem salmonellą żywności. W tym przypadku, należy podjąć dodatkowe środki ostrożności. Dzieci nie powinny dzielić żywność, naczynia, napoje, itp mycie rąk po toaletowych lub zmiany pieluchy, należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji na innych. Świadczeniodawca powinien udzielić wskazówek na temat rodziny, gdy odzyskiwanie dziecko powinno wrócić do szkoły lub przedszkola.

Najważniejsze pojęcia

 • Carrier-osoby posiadającej gen nienormalnego cechy nie wykazując oznak choroby. Osoba może przekazać nieprawidłowy gen potomstwu. Odnosi się również do osoby, która ma szczególny czynnik chorobotwórczy prezent w jego / jej ciała, a może przekazać ten środek na innych, ale kto nie wykazuje objawów zakażenia.
 • Zapalenie żołądka i jelit, zapalenie żołądka i jelit, które zazwyczaj powoduje nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, i skurcze.

Zasoby

Książki

Cleary, Thomas G. "Salmonella." W Nelson Textbook of Pediatrics. Edytowany Richard E. Behrmanem et al. Filadelfia: Saunders, 2004.

Eisenstein, Barry I. i Dori F. Zaleznik. "Enterobacteriaceae." W Zasady i praktyka Chorób Zakaźnych. Edytowany przez Geralda L. Mandell. Londyn: Churchill Livingstone, Inc., 2000.

Organizacje

Centrum Kontroli Chorób i Zapobiegania 1600 Clifton Rd, NE, Atlanta, GA 30333. stronie internetowej:.. Http://www.cdc.gov.

Heavy Metal Zatrucie

Definicja

Ciężkie zatrucie metal jest toksyczny akumulacja metali ciężkich w miękkich tkankach organizmu.

Opis

Metale ciężkie są pierwiastki chemiczne, które mają ciężar właściwy (miara gęstości) co najmniej pięć razy więcej niż ilość wody. Metale ciężkie najczęściej wywołujące zatrucia ludzi są ołów, rtęć, arsen i kadm. Niektóre metale ciężkie, takie jak cynk, miedź, chrom, żelazo, mangan, wymagane są w organizmie w niewielkich ilościach, ale te same elementy mogą być toksyczne w większych ilościach.

Metale ciężkie mogą wprowadzić ciało w żywności, wody lub powietrza, lub wchłaniania przez skórę. Gdy w organizmie, konkurują z i wypiera zasadnicze minerały, takie jak cynk, miedź, magnez, wapń, i zakłócania funkcji układów i narządów. Ludzie mogą wejść w kontakt z metalami ciężkimi w pracy w przemyśle, produkcji farmaceutycznej i rolnictwa. Dzieci mogą być zatrute wyniku gry w zanieczyszczonej glebie.

Demografia

Ciężkie zatrucie metal jest stosunkowo rzadkie. U dzieci, ołów połykanie jest głównym winowajcą ciężkiego zatrucia metalami. W 2000 roku, szacuje się w 22 amerykańskich dzieci miały wysoki poziom ołowiu we krwi. Dzieci w obszarach miejskich o starych rur wodnych i ołowiu wiodących domów malowane są szczególnie zagrożone. Zatrucie rtęcią jest możliwe od jedzenia skażone ryby.

Ciężkie Przyczyny i objawy zatrucia metalu

Objawy różnią się w zależności od rodzaju i ilości metalu ciężkiego zasysanego. Dotknięte ludzie mogą skarżyć się na nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha, ból głowy, pocenie się, a metaliczny smak w ustach. W zależności od metalu, może być niebieskie czarne linie w tkankach dziąseł. W ciężkich przypadkach, ludzie wykazują oczywiste upośledzenie umiejętności poznawczych, ruchowych oraz językowych. Wyrażenie "szalony jak kapelusznik" pochodzi od zatrucia rtęcią rozpowszechnione w XVII-wiecznej Francji przez decydentów kapelusz, który nasączone skór zwierzęcych w roztworze azotanu rtęciowego, aby zmiękczyć włosy.

Kiedy wezwać lekarza

Służby zdrowia należy skontaktować, gdy ekspozycja na każdym heavy metalu jest podejrzany. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleca przetestowanie wszystkich dzieci na ołowiem w wieku 12 miesięcy i, jeśli to możliwe, jeszcze raz na 24 miesięcy. Testy powinny zacząć się na sześć miesięcy dla dzieci na większe ryzyko zatrucia ołowiem.

Diagnoza

Ciężkie zatrucie metalu można wykryć za pomocą badania krwi i moczu, włosów i analizy tkanek lub x ray.

W dzieciństwie, poziom ołowiu we krwi powyżej 80 mg / dl na ogół wskazują zatrucia ołowiem; jednakże, znacznie niższe poziomy (30 mg / dL) może powodować opóźnienie umysłowe i innych problemów poznawczych i zachowań u dzieci,. Centrum Kontroli Chorób i Prewencji uważa poziom ołowiu we krwi 10 mg / dl lub więcej u dzieci powodem do niepokoju. U dorosłych, objawy zatrucia ołowiem są zwykle widoczne, gdy stężenie ołowiu we krwi przekracza 80 mg / dl dla kilku tygodni.

Poziomy we krwi rtęci nie powinna przekraczać 3,6 mg / dl, podczas gdy poziomy w moczu nie powinna przekraczać 15 mg / dl. Objawy zatrucia rtęcią mogą być widoczne, gdy poziom rtęci przekracza 20 mg / dl w krwi i 60 mg / dl w moczu. Poziom rtęci we włosach może służyć do oceny nasilenia przewlekłej ekspozycji na rtęć.

Od arsen jest szybko usuwany z krwi, stężenie arsenu we krwi nie może być bardzo przydatne w diagnostyce. Arsen w moczu (mierzona w kolekcji 24-godzinnym kolejnych 48 godzin bez jedzenia owoców morza) może przekraczać 50 mg / dl u osób z zatrucia arszenikiem. Jeśli ostre zatrucie arsenem podejrzewa, X-ray może ujawnić spożycia arsenu w jamie brzusznej (od arsenu jest nieprzezroczysty dla promieni X). Arsen mogą być wykryte w włosy i paznokcie miesięcy ekspozycji.

Toksyczność kadmu zazwyczaj jest wskazane, gdy poziom moczu przekracza 10 mg / dl poziomu kreatyniny we krwi przekracza 5 i mg / dl.

Leczenie

Leczenie większości ciężkiego zatrucia metalami jest chelatacja. Środek chelatujący specyficzne metalu zaangażowany jest podawany doustnie, domięśniowo lub dożylnie. Trzy Najczęstszymi czynnikami chelatującymi są EDTA wapnia disodowy, dimerkaptol (BAL) i penicylamina. Środek chelatujący otacza i wiąże się z metalem w tkankach, tworząc kompleks; Kompleks, który jest następnie uwalniane z tkanki podróżować w krwiobiegu. Kompleks jest filtrowany z krwi przez nerki i wydalany z moczem. Proces ten może być długie i bolesne i zazwyczaj wymaga hospitalizacji. Chelatacja jest skuteczny w leczeniu ołowiu, rtęci i arsenu zatrucia, ale to nie jest przydatna w leczeniu zatrucia kadmem. Począwszy od roku 2004, nie zostało wcześniej okazały się skuteczne dla zatrucia kadmem.

W przypadku ostrej rtęci lub arsenu spożyciu, wymioty mogą być wywołane. Zmywając żołądka (płukanie żołądka) mogą być również użyteczne. Poszkodowany może również wymagać leczenia, takich jak płyny dożylne do powikłań, takich jak zatrucia szoku, niedokrwistość i niewydolność nerek.

Rokowanie

Proces chelatacji może powstrzymać tylko dalsze skutki zatrucia; nie może odwrócić uszkodzenia układu nerwowego już poniesione.

Zapobieganie

Ponieważ ekspozycja na metale ciężkie często jest ryzyko zawodowe, respiratory i odzież ochronną i należy zapewnić i nosić w pracy. Odzież ochronna powinna być następnie w lewo w miejscu pracy, a nie nosić do domu, gdzie może nosić toksyczny pył z członków rodziny. Industries są zobowiązane do ograniczenia lub zastąpienia metali ciężkich w procesach, jeśli możliwe. W trosce o zdrowie dzieci wraz z wszystkich innych, narażenia na źródła środowiska ołowiu, w tym farb na bazie ołowiu, armatury, spalin samochodowych i zanieczyszczonej gleby, należy zmniejszyć lub wyeliminować.

Obawy żywieniowe

Rodzice powinni unikać przygotowywania lub podawania posiłków w pojemnikach, które prowadzą w ich oszklenia.

Obawy rodzicielska

Rodzice mieszkający w domach wybudowanych przed 1978 powinny być czujnym w usuwaniu łuszczenie lub peeling farby, ponieważ może on zawierać ołów. Wystarczy malowania takie powierzchnie nie rozwiąże problemu. Rodzice muszą monitorować środowiska, w którym ich dzieci grają i obiekty, które go do ust swoich dzieci. Czystość jest koniecznością, jeśli starej farby jest w otoczeniu dziecka. Usunięcie (usuwanie farby do gołego metalu lub surowego drewna) ołowiu jest najlepszym sposobem, aby zapobiec ołowiem u dzieci. Obszary, w których usunięcie jest zachodzące powinny być uszczelnione od reszty budynku. Ponadto, dzieci powinny być trzymane z dala od źródeł zawodowych innych metali ciężkich. Rodzice, którzy są zaniepokojeni narażenia swojego dziecka, aby prowadzić powinna testowałem dziecko.

Najważniejsze pojęcia

 • Chelatacji, proces, w którym cząsteczka otacza i wiąże się z metalu i usuwa go z tkanki.
 • Metal ciężki-One 23 pierwiastków, który ma ciężar właściwy (gęstość) środek przynajmniej pięciokrotnie wodą.

Zobacz również zatrucie ołowiem.

Zasoby

Książki

Idź, Collin S. "Heavy Metal, odurzenie". W Nelson Textbook of Pediatrics, wyd. 17 Edytowany przez Richard E. Behrmanem et al. Filadelfia: Saunders, 2003, str 2355-7..

. Gupta, SK, i wsp awaryjne toksykologia: Zarządzanie Wspólne Trucizny Boca Raton, FL:. CRC Press, 2003.

Klaasen, Curtis D. i Jan Doull Casarett i Doull w Toxicology. Podstawowe Nauka trucizn, 6th ed. New York: McGraw Hill, 2001.

Markowitz, Morrie. "Zatrucie". W Nelson Textbook of Pediatrics, wyd. 17 Edytowany przez Richard E. Behrmanem et al. Filadelfia: Saunders, 2003, str 2358-61..

Czasopisma

Clark S, et al. "Wpływ pyłu i ołowiu zewnętrznej wewnętrznych poziomach gleby na kurz w obudowie ołowiu, które przeszły kontrolę zagrożeń farby na bazie ołowiu." Journal of Occupational and Environmental Hygiene 1, nr. 5 (2004): 273-82.

Licznik, SA, a LH Buchanan. "Ekspozycja Merkury u dzieci: ocena." Toxicology and Applied Pharmacology 198, nr. 2 (2004): 209-30.

Dorea JG "rtęci i ołowiu w okresie karmienia piersią." British Journal of Nutrition 92, no. 1 (2004): 21-40.

Yassin, AS i JF Martonik. "Moczowego poziomy kadmu w USA ludności pracującej, 1988/94." Journal of Occupational and Environmental Hygiene 1, nr. 5 (2004): 324-33.

Organizacje

American Academy of Clinical Toxicology. 777 East Park Drive, PO Box 8820, Harrisburg, PA 17105-8820. Witryna sieci Web: http://www.clintox.org/index.html.

American Academy of Family Physicians. 11400 Tomahawk Creek Parkway, Leawood, KS 66211-2672. Witryna sieci Web: http://www.aafp.org/.

American Academy of Pediatrics. 141 Northwest Point Boulevard, Elk Grove Village, IL 60007-1098. Witryna sieci Web: http://www.aap.org/en-us/Pages/Default.aspx.

. Amerykańskie Stowarzyszenie Poison Centrale alarmowe 3201 Nowy Meksyk Avenue NW, Washington, DC 20016. Strona internetowa: http://www.aapcc.org/.

American College of Occupational and Environmental Medicine 55 Zachodniego Seegers Road, Arlington Heights, IL 60005. Strona internetowa:. Http://www.acoem.org/.

Stwardnienie rozsiane Foundation. 6350 Północna Andrews Ave., Fort Lauderdale, FL 33309-2130. Witryna sieci Web: http://www.msfacts.org/.

. Krajowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego 733 Third Avenue, New York, NY 10017. Strona internetowa: http://www.nmss.org/.

Witryny sieci Web

"Heavy Metal zatrucia." Med Pomoc Międzynarodowy Wcześniej dostępne online w http://www.medhelp.org/HealthTopics/Heavy_Metal_Poisoning.html. (Dostęp 10 listopada 2004).

"Metale ciężkie (toksykologia)." Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Dostępne online w http://www.nationalmssociety.org/Sourcebook-Heavy%20Metals.asp (dostęp 10 listopada 2004).

Hoekman, Theodore. "Metale ciężkie Toxicology". Dostępne online w http://www.luminet.net/~wenonah/hydro/heavmet.htm (dostęp 10 listopada 2004).

"Toksycznych, metali ciężkich." EMedicine. Dostępne online w http://www.emedicine.com/emerg/topic237.htm (dostęp 10 listopada 2004).

Zatrucie rtęcią objawy u ludzi

Zatrucie rtęcią objawy u ludzi
Zanieczyszczenie powietrza może spowodować zatrucie rtęcią.

Rtęć jest obecny w naszym środowisku, a objawy zatrucia rtęcią u ludzi może być trudno przypisać do niego, ponieważ mogą również wskazać inne problemy zdrowotne.

Rtęć w środowisku

Rtęć jest produktem ubocznym procesu produkcyjnego. Może on również być uwalniany do powietrza w postaci gazu, kiedy węgiel spalany. Po rtęć jest uwalniana do atmosfery może podróżować na długich dystansach. Ostatecznie, rtęci sprowadza się do ziemi w postaci deszczu lub śniegu.

W rezultacie rtęci zanieczyszczenia jezior i strumieni. Małe zwierzęta w wodzie są narażone na kontakt z rtęcią, a gdy je jeść ryby, ryby stają się zanieczyszczone. Ryzyko dla ludzi z zatrucia rtęcią pochodzi z jedzenia zanieczyszczonego ryby.

Ludzie mogą być również wystawione na działanie rtęci przez wdychanie go. Jeśli mieszkają lub pracują w pobliżu zakładu przemysłowego, który spala węgiel (lub innego paliwa kopalnego), może być zwiększone ryzyko zatrucia rtęcią.

Merkury Zatrucie

Konsekwencje zdrowotne ekspozycji na rtęć mogą być poważne, w zależności od tego, jak wiele z nich osoba była narażona na, i na jak długo. Kobiety w ciąży, zwłaszcza, powinny unikać wchodzenia w kontakt z rtęcią, ponieważ może to spowodować problemy neurologiczne w rozwoju płodu. Dzieci, które zostały wystawione na działanie rtęci przed urodzeniem może mieć trudności z ich pamięci, zwracając uwagę i umiejętności językowych.

Lista Objawy zatrucia u ludzi Merkury

Objawy zatrucia rtęcią u ludzi obejmują następujące:

Objawy neurologiczne

Osoba z zatruciem rtęcią mogą uskarżać się na bóle głowy, dzwonienie w uszach, i zawroty głowy.

Objawy oddechowe

Uporczywy kaszel lub płytki oddech mogą być objawy zatrucia rtęcią.

Niestrawność

Skurcze i biegunka jest również związana z zatruciem rtęcią.

Objawy sercowo-naczyniowe

Osoba ta może również skarżą się na ból lub ciśnienia w klatce piersiowej. Ich serca mogą stać się nieregularne, a ich impuls może być słaby. Pracownicy opieki zdrowotnej mogą zauważyć zmiany ciśnienia krwi.

Problemy stomatologiczne

Metaliczny smak w ustach może być objawem zatrucia rtęcią, a także krwawienie z dziąseł, nieświeży oddech, owrzodzenia i luźnych zębów.

Trudności psychologiczne

Psychologiczne objawy zatrucia rtęcią obejmują takie objawy jak:

 • Drażliwość
 • Depresja
 • Niepokój
 • Utrata pamięci
 • Trudność Zwracanie uwagi
 • Brak wiary w siebie
 • Nadmierne Nieśmiałość
 • Wybuchy złości

Jak widać, wszystkie te objawy mogą być przypisane do innych stanów i zaburzeń. Ponadto, osoba może skarżyć się na osłabienie mięśni, bóle stawów, zimne dłonie i stopy, i zmęczenie.

Leczenie zatrucia Merkurego

Leczenie zatrucia rtęcią będzie zależeć od tego, czy rtęć wdychania lub połykania. Jeśli rtęć w powietrzu, pacjent może mieć nawilżonego tlenu. Oddychania Rurka może być umieszczona w płucach i leki mogą być podawane, aby rtęć z organizmu.

Jeśli pacjent strawił rtęć, leczenie jest nieco inna. Personel szpitala będzie prawdopodobnie rozpocznie dając dotkniętych płynów osoba IV i leków na ich objawy. Węgiel aktywny może być stosowany na wchłonięcie rtęci obecnej w żołądku.

Środki chelatujące stosuje się w leczeniu rtęci we krwi. Chelatacja działa tak: Niektóre substancje (chelaty) mają zdolność wiązania metali ciężkich (takich jak rtęć, ołów, żelazo i miedź) i usunąć je z organizmu.

Jeden chelatujący, który jest powszechnie stosowany jest nazywany EDTA (kwas etylenodiamino-tetra octowy). Aminokwas ten został zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) do leczenia zatrucia rtęcią.

Jeśli podejrzewasz, że Merkury Zatrucie

Każda ekspozycja na rtęć powinny być traktowane poważnie. W Stanach Zjednoczonych zadzwoń Narodowe centrum zatruć na 1-800-222-1222 w celu uzyskania porady i informacji. Osoba należy do najbliższego Emergency Room jak najszybciej do oceny i leczenia.

,

Zatrucie tlenkiem węgla

Definicja

Tlenek węgla (CO), zatrucie występuje, gdy gazowy tlenek węgla w postaci wziewnej. CO jest bezbarwny, bezwonny, bardzo trujący gaz, który jest wytwarzany w wyniku procesu spalania. Znajduje się w samochodowych spalin, wadliwych pieców i systemów grzewczych, pożarów i dym papierosowy. Inne źródła to piec opalany drewnem, grzejniki naftowe, niewłaściwie wentylowanych podgrzewaczy wody i kuchenki gazowe i zablokowanych lub źle utrzymane przewodów kominowych. CO zaburza zdolność krwi do przenoszenia tlenu. Wynik jest ból głowy, nudności, drgawki, a wreszcie śmierć przez uduszenie.

Opis

Tlenek węgla, zwany gaz węglowy, jest znany jako substancja toksyczna od trzeciego wieku pne był używany do egzekucji i samobójstw na początku Rzymu.

Każdy, kto jest narażony na CO zachoruje, a całe ciało jest zaangażowane w CO zatrucia. Rozwój płodu można również zatrute, jeśli kobieta w ciąży oddycha CO gaz. Niemowlęta, osoby z chorobami serca lub płuc, lub tych, z niedokrwistością mogą być bardziej poważnie zagrożona. Ludzi takich jak podziemne uczestników garażach narażonych na spalin samochodowych w pomieszczeniach zamkniętych są bardziej prawdopodobne, aby być otruty przez CO. Strażacy również uruchomić większe ryzyko wdychania CO.

Demografia

Tlenek węgla jest główną przyczyną przypadkowego zatrucia w Stanach Zjednoczonych. Eksperci szacują, że 1500 Amerykanów umiera każdego roku z przypadkowego narażenia na CO i innego 2300 z narażeniem celowej (samobójstwa). Dodatkowe 10.000 osób szuka pomocy medycznej po ekspozycji na CO i odzyskać.

Tlenek węgla Przyczyny i objawy zatrucia

Zwykle, gdy oddycha świeżego powietrza do płuc, tlen z powietrza wiąże się z cząsteczką określaną hemoglobiny (Hb), która znajduje się w czerwonych komórkach krwi. Proces ten umożliwia przeniesienie tlenu z płuc do wszystkich części ciała. Jeśli kompleks tlenu / hemoglobiny osiąga mięśni, gdzie jest potrzebny, zostaje uwolniony tlen. Ponieważ proces wiązania tlenu jest odwracalny, hemoglobina może być używany w kółko odebrać tlen i przenieść go na całym ciele.

Wdychając tlenek węgla zaburza tego systemu transportu tlenu. W płucach, CO konkuruje z tlenem do wiązania się z cząsteczki hemoglobiny. Hemoglobina preferuje CO do tlenu i akceptuje ją ponad 200 razy łatwiej niż przyjmuje tlen. Nie tylko hemoglobiny wolą CO, to trzyma się mocno CO znacznie więcej, tworząc kompleksową nazwie karboksyhemoglobina (COHb). Jako osoba oddycha zanieczyszczone powietrze, CO coraz więcej witryn transportu tlenu na hemoglobinę zostają zablokowane przez CO. Stopniowo, są coraz mniej miejsc dostępnych dla tlenu. Wszystkie komórki potrzebują tlenu do życia. Kiedy nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, metabolizm komórkowy jest zakłócony i ostatecznie komórki zaczynają obumierać.

Objawy zatrucia CO i prędkości, z jaką pojawiają się zależeć od stężenia CO w powietrzu oraz szybkości i wydajności, z którym osoba oddycha. Nałogowi palacze mogą zacząć od do 9 procent ich hemoglobiny już związana CO, które regularnie wdychać w dymie papierosowym. To sprawia, że ​​są znacznie bardziej podatne na CO środowiska. Administracji Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy (OSHA) ustalił maksymalny dopuszczalny poziom ekspozycji 50 części na milion (ppm) w ciągu ośmiu godzin.

Przy ekspozycji na 200 ppm dla dwóch do trzech godzin, człowiek zaczyna doświadczać bóle głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Objawy te odpowiadają 15 do 25 procent COHb we krwi. Gdy stężenie COHb sięga 50 procent lub więcej, wyniki śmierci w bardzo krótkim czasie. Lekarze pogotowie mają największe doświadczenie diagnozowania i leczenia CO zatrucia.

Objawy zatrucia CO w celu zwiększania ciężkości obejmują następujące:

 • ból głowy
 • duszność
 • zawroty głowy
 • zmęczenie
 • splątanie i trudności myślenia
 • utrata grzywny koordynacji ręka-oko
 • nudności i wymioty
 • szybkie bicie serca
 • omamy
 • Niezdolność do wykonywania wykonywanie ruchów dokładnie
 • upadek
 • obniżona temperatura ciała (hipotermia)
 • śpiączka
 • drgawki
 • poważnie niskie ciśnienie krwi
 • niewydolność serca i układu oddechowego
 • śmierć

W niektórych przypadkach, skóry, błon śluzowych i paznokcie osoby z zatrucia CO są wiśniowa lub jasny róż. Ponieważ zmiana koloru nie zawsze występuje, to niewiarygodne objawem liczyć na diagnozy.

Chociaż większość zatrucia CO jest ostry lub nagłe, można cierpieć na przewlekłe zatrucia CO. Warunek ten ma miejsce, gdy osoba narażona jest na działanie niskich poziomach gazu na okres kilku dni do kilku miesięcy. Objawy są często niejasne i to (w kolejności częstotliwości), zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia snu, objawy sercowe, apatia, nudności i zaburzenia pamięci. Niewiele wiadomo na temat przewlekłego zatrucia CO, i to jest często błędnie.

Kiedy wezwać lekarza

Służby zdrowia powinny być konsultowane, gdy więcej niż przechodząc narażenia na działanie tlenku węgla jest podejrzany. Podczas oczekiwania na przybycie pomocy, potencjalnie dotkniętych osoba powinna zostać przeniesiona na zewnątrz.

Diagnoza

Głównym powodem do podejrzanego zatrucia CO dowody, że paliwo jest spalane w ograniczonej przestrzeni, na przykład, samochód pracuje w zamkniętym garażu, z rusztu płonącym pomieszczeniu, lub nieodpowietrzonych grzejnika nafta w warsztacie. W tych warunkach jednej albo więcej osób cierpiących z powodu wyżej wymienionych objawów wyraźnie wskazują, zatrucia tlenkiem węgla. W przypadku braku jakiejś konkretnej powodu do podejrzeń, CO zatrucia, zaburzenia jest często błędnie jako migrenowy ból głowy, udar mózgu, choroby psychiczne, zatrucia pokarmowe, zatrucia alkoholem, czy choroby serca.

Beton potwierdzenie zatrucia CO pochodzi z testu karboksyhemoglobiny. Ten test krwi mierzy ilość CO, który jest związany z hemoglobiny w organizmie. Krwi jest pobierana zaraz po podejrzewany ekspozycję na CO, jak to możliwe.

Inne testy, które są użyteczne w określaniu zakresu zatrucia CO obejmują pomiar innych gazów krwi tętniczej i pH; morfologia krwi; Pomiary innych składników krwi, takich jak sód, potas, wodorowęglan, azotu mocznika i kwasu mlekowego; elektrokardiogram (EKG); i klatki piersiowej X-ray.

Leczenie

Natychmiastowe leczenie zatrucia CO jest usunięcie ofiarę od źródła tlenku węgla oraz na świeże powietrze. Jeśli poszkodowany nie oddycha i nie ma tętna, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) należy rozpocząć. W zależności od stopnia zatrucia 100 procent tlenu może być podawana z ciasnym maski okucia, jak tylko jest to możliwe.

Zrobione z innymi objawami zatrucia CO, poziom COHb o ponad 25 procent w zdrowych osób, ponad 15 procent u osób z chorobą serca lub płuc, a ponad 10 procent kobiet w ciąży, zwykle wskazują na potrzebę hospitalizacji. W szpitalu, płyny i elektrolity są podane w celu skorygowania nierównowagi, które powstały z rozpadu metabolizmu komórkowego.

W ciężkich przypadkach zatrucia CO, jednostki podane są hiperbarycznej terapii tlenowej. Zabieg ten polega na umieszczeniu osoby w komorze, w której oddycha 100 procent tlenu przy ciśnieniu większym niż jednej atmosfery (normalnym ciśnieniem atmosfery wywiera na poziomie morza). Zwiększone siły nacisku więcej tlenu do krwi. Hiperbaryczne obiekty są wyspecjalizowane i są zazwyczaj dostępne tylko w większych szpitalach.

Rokowanie

Szybkość i stopień odzyskania z CO zatrucia zależy od długości działania gazu i stężenie tlenku węgla. Half-life of CO w normalnym powietrzu otoczenia wynosi cztery do pięciu godzin, co oznacza, że ​​po upływie czterech do pięciu godzin połowa CO związaną hemoglobiną zostanie zastąpiony tlenem. W normalnym ciśnieniu atmosferycznym, ale oddycha 100 procentowym tlenem, okres półtrwania eliminacji CO z organizmu jest 50 do 70 minut. W leczeniu podwyższonego ciśnienia w trzech strefach ciśnienia, czas półtrwania jest zmniejszony do wartości od 20 do 25 minut.

Chociaż objawy zatrucia CO może ustępują w ciągu kilku godzin, niektóre osoby dotknięte wykazują problemy z pamięcią, zmęczenie, zamieszanie i zmiany nastroju dla dwóch do czterech tygodni po ich ekspozycji na gaz.

Zapobieganie

Tlenek węgla jest zapobiec. Szczególną uwagę należy zwrócić na sytuacje, w których spalane jest paliwo w ograniczonym obszarze. Zainstalowane na stałe i przenośne detektory tlenku węgla, które brzmią podobnie jak ostrzeżenie czujek dymu są dostępne za niecałe 50 dolarów. Konkretne działania, które uniemożliwiają CO zatrucia są następujące:

 • Rzucić palenie. Palacze mają mniejszą tolerancję na CO środowiska.
 • Systemy i urządzenia zainstalowane przez uprawnionego wykonawcę, aby zapewnić, że są one właściwie wentylowane i wymaganiami lokalnych przepisów budowlanych ogrzewania.
 • Sprawdź i odpowiedniego utrzymania systemów grzewczych, kominów i urządzeń.
 • Nie używaj kuchenki gazowej lub piecyka do ogrzewania domu.
 • Nie spalaj węgla drzewnego w pomieszczeniu.
 • Upewnij się, że jest dobra wentylacja, jeśli za pomocą nafty grzejnik w pomieszczeniu.
 • Nie zostawiać samochody i ciężarówki działające wewnątrz garażu.
 • Trzymać szyby samochodowe zwinięte, gdy utknął w dużym ruchu, zwłaszcza jeśli wewnątrz tunelu.

Obawy rodzicielska

Rodzice nie powinni pozwalać dzieciom bawić się w miejscach ogrzewanych przez grzejniki naftowych lub wykorzystanie grille węglowe wszelkiego rodzaju pomieszczeniach.

Najważniejsze pojęcia

 • Karboksyhemoglobiny hemoglobiny, który jest związany z tlenkiem węgla zamiast tlenu.
 • Hemoglobiny, pigment zawierający żelazo krwinek czerwonych składa się z czterech łańcuchów aminokwasowych (alfa, beta, gamma, delta), który dostarcza tlenu z płuc do komórek organizmu, a także wykonuje dwutlenku węgla z komórek do płuc.
 • Hipotermia-poważny stan, w którym temperatura ciała spada poniżej 95 ° F (35 ° C). Jest to zazwyczaj spowodowane długotrwałym narażeniem na zimno. pH Pomiar kwasowości lub zasadowości roztworu. Oparte na skali 14, pH 7,0 w położeniu neutralnym. PH poniżej 7.0 wego; niższa liczba, tym silniejszy kwas. PH powyżej 7,0 jest zasada; większa liczba, silniejsze zasady. PH krwi jest lekko zasadowy (zasadowy) z normalnym zakresie 7.36-7.44.

Zasoby

Książki

Braunwald, Eugene, et al, eds. "Niedotlenienie i Sinica." W Zasadach Harrisona Chorób Wewnętrznych, wyd. 15 New York: McGraw Hill, 2001, str 214-6..

Zatrucie tlenkiem węgla. Słownik medyczny, Literatura i adnotacjami Badania przewodnik do Piśmiennictwa internetowych San Diego, CA: Icon Health Publications, 2004.

Penney, David G. Toksyczność tlenku węgla Lakeland, Floryda. CRC Press, 2000.

Robertson, William O. "Przewlekłe zatrucia: Metale i in." W Cecil Textbook of Medicine, ed 22-cie. Edytowany przez Lee Goldman, et al. Filadelfia: Saunders, 2003, str 91-9..

Czasopisma

Harper A. i J. Croft-Baker. "Tlenek węgla zatrucie: niewykryte przez pacjentów i ich lekarzy." Wiek i starzenie się 33, nie. 2 (2004): 105-9.

Huffman, SM "Ekspozycja na tlenek węgla z magazynowanie." Journal of Occupational and Environmental Hygiene 1, nr. 5 (2004) D54-6.

Piantadosi Kalifornia "zatrucie tlenkiem węgla." Podmorski i Medycyny Hiperbarycznej 31, no. 1 (2004): 167-77;.

Thomassen, O., G. Brattebo, M. Rostrup. "Zatrucie tlenkiem węgla podczas korzystania z małą kuchenką do gotowania w namiocie." American Journal of Medycyny Ratunkowej 22, no. 3 (2004): 204-6.

Vacchiano, G. i R. Torino. "Zatrucie tlenku węgla, behawioralne zmiany i samobójstwo:. Nietypowy wypadek przemysłowy" Journal of Clinical Medycyny Sądowej 8, nr. 2 (2004): 86-92.

Organizacje

American Academy of Clinical Toxicology. 777 East Park Drive, PO Box 8820, Harrisburg, PA 17105-8820. Witryna sieci Web: http://www.clintox.org/.

Amerykańska Akademia Medycyny Ratunkowej 611 East Wells Street, Milwaukee, WI 53202. stronie internetowej:. Http://www.aaem.org/.

American Academy of Family Physicians. 11400 Tomahawk Creek Parkway, Leawood, KS 66211-2672. Witryna sieci Web: http://www.aafp.org/.

American Academy of Pediatrics. 141 Northwest Point Boulevard, Elk Grove Village, IL 60007-1098. Witryna sieci Web: http://www.aap.org/en-us/Pages/Default.aspx.

. Amerykańskie Stowarzyszenie Poison Centrale alarmowe 3201 Nowy Meksyk Avenue NW, Washington, DC 20016. Strona internetowa: http://www.aapcc.org/.

American College of awaryjnego lekarzy. PO Box 619911, Dallas 75261-9911. Witryna sieci Web: http://www.acep.org/.

American College of Medycyny Hiperbarycznej PO Box 25914-130, Houston, Texas 77265. Strona internetowa:. Http://www.hyperbaricmedicine.org/.

American College of Occupational and Environmental Medicine 55 Zachodniego Seegers Road, Arlington Heights, IL 60005. Strona internetowa:. Http://www.acoem.org/.

American College of Osteopathic awaryjne Physicians 142 E. Ontario Street, Suite 550, Chicago, IL 60611. stronie internetowej:. Http://www.acoep.org/.

Międzynarodowy Kongres Medycyny Hiperbarycznej 1592 Union Street, San Francisco, CA 94123. Strona internetowa:. Http://www.ichm.net/.

Medycyna hiperbaryczna podmorski i Metropolitan Ave Towarzystwo 10531, Kensington, MD 20895. Strona internetowa:. Http://www.uhms.org/.

Witryny sieci Web

"Przewodnik po Zapobieganie zatrucia tlenkiem węgla." Przemysł Trade Group. Dostępne online w http://www.carbonmonoxide-poisoning.com/ (dostęp 02 listopada 2004).

"Zatrucie tlenkiem węgla." Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Dostępne online w http://www.cdc.gov/co/default.htm (dostęp 02 listopada 2004).

"Zatrucie tlenkiem węgla." National Library of Medicine. Dostępne online w http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/carbonmonoxidepoisoning.html (dostęp 02 listopada 2004).

Inny

Tlenek węgla. Siedziba Wayne State University School of Medicine. Http://www.coheadquarters.com/CO1.htm (dostęp 02 listopada 2004).

Zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe

Definicja

Zatrucie pokarmowe odnosi się do choroby wynikającej z jedzeniem skażonej żywności. Żywność może być zanieczyszczona przez bakterie, wirusy, toksyny środowiskowe, lub toksyn obecnych w samej, żywności, takich jak trucizny w niektórych grzybów lub owoców morza. Objawy zatrucia żywności są zazwyczaj z przewodu pokarmowego, takie jak nudności, bóle brzucha, wymioty i / lub biegunki. Niektóre toksyny przenoszonych przez żywność może mieć wpływ na układ nerwowy. Zatrucie pokarmowe jest czasem nazywany jelit bakterii lub biegunka zakaźna i jest czasami błędnie nazywany zatrucia ptomaina.

Opis

Co roku miliony ludzi w różnym wieku cierpi na napady wymiotów i biegunki obwiniane poprawnie na coś jedli. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), do 33 milionów przypadków zatrucia żywności podano w Stanach Zjednoczonych każdego roku. Wiele przypadków są łagodne i przejść tak szybko, że oni nigdy nie są diagnozowane. Czasami ciężka epidemia dotyka wielu ludzi na raz, tworząc interesujacych zagrożenie dla zdrowia publicznego. Choć dostaw żywności w Stanach Zjednoczonych jest prawdopodobnie jednym z najbezpieczniejszych na świecie, każdy może dostać zatrucia pokarmowego. Ogniska wystąpiły w szkołach i na uczelniach (do 25 incydentów zgłaszanych co roku w Stanach Zjednoczonych), wśród klientów restauracji, w instytucjach takich jak długotrwałej opieki i innych ustawień służących społeczeństwu. Poważne ogniska są rzadkie. Kiedy występują, bardzo młody, bardzo stary, i tych z osłabionym układem immunologicznym są przedmiotem najbardziej poważnych i zagrażających życiu przypadkach.

Różnorodność bakterii powodują zatrucia pokarmowe, w tym Salmonella, Staphylococcus aureus, Campylobacter jejuni, Escherichia coli, Shigella, oraz Clostridium botulinum. Każdy rodzaj bakterii ma inny okres inkubacji i czas trwania i wszystkie toksyny botulinowej wyjątkiem powodują zapalenie jelit i biegunka. Pożywienie i woda może być zanieczyszczona przez wirusy, takie jak wirusy Norwalk i zapalenie wątroby. Toksyny środowiskowe (metale ciężkie) w żywności lub wody i substancji trujących w niektórych środkach spożywczych takie grzyby i skorupiaków są inne przyczyny zatrucia pokarmowego.

Nieostrożne obchodzenie żywności między gospodarstwa i tabeli mogą stworzyć warunki do rozwoju bakterii. Warzywa spożywane na surowo, takie jak sałata, może być zanieczyszczona przez bakterie w glebie, wodzie i pyłu podczas mycia i pakowania. Strona główna puszkach i konserwy rynku żywności może być niewłaściwie przetwarzane w zbyt niskiej temperaturze lub zbyt krótki czas, aby zabić bakterie.

Surowe mięso nieść wiele zanieczyszczeń bakteryjnych. Stany Zjednoczone Food and Drug Administration (FDA) szacuje, że 60 procent lub więcej z surowego drobiu sprzedawane w handlu detalicznym niesie pewne bakterie chorobotwórcze. Inne produkty surowe mięso i jaja są zanieczyszczone w mniejszym stopniu. Chociaż dokładne gotowanie zabija bakterie i sprawia, że ​​jedzenie nieszkodliwe, skażenie wtórne mogą wystąpić w właściwie gotowane jedzenie, jeśli zetknie się z deski do krojenia, blatów, lub naczynia, które były używane z surowego mięsa i nie czyszczone i odkażane po użyciu. Żywność może również zostać skażone zanieczyszczeniami środowiska oraz z żywnością przewożących bakterii na rękach podczas przygotowywania żywności dla odbiorców.

Szacuje się, że 50 procent zdrowych ludzi ma w swoich organizmów Staphylococcus nosa i gardła, a na ich skórze i włosach. Tarcie katar, a następnie dotykając jedzenie może wprowadzić bakterie do gotowanej żywności. Bakterie rozwijać się w temperaturze pokojowej i szybko rosła w ilościach, które mogą spowodować chorobę. Aby zapobiec tego wzrostu, żywność musi być gorąco lub na zimno, ale nie tylko ciepłe lub w temperaturze pokojowej.

Podróż do krajów, w których mniej uwagi poświęca się kanalizacji, oczyszczania wody, żywności i dobrych praktyk obsługi może narazić osoby do zanieczyszczeń bakteryjnych. Instytucjonalne przygotowanie żywności zwiększa ryzyko zatrucia pokarmowego, zwłaszcza jeśli jedzenie pozostawia się na tacach ocieplenia, przy światłach ocieplenia, lub w temperaturze pokojowej przed.

Transmisja

Zatrucie pokarmowe nie jest przenosić się z jednej osoby na drugą, ale poprzez bezpośredni kontakt z bakterii chorobotwórczych, wirusów i innych toksyn w spożywanego pokarmu.

Demografia

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) szacuje, że od sześciu do 33 mln przypadków zatruć pokarmowych w Stanach Zjednoczonych rocznie, wpływając mężczyzn, kobiet i dzieci. Zatrucie pokarmowe przez E. coli występuje w trzech na każde 10.000 osób. Jeden na 1000 osób są zgłaszane do zatrucia pokarmowego spowodowanego przez Salmonella; dwie trzecie są młodzi ludzie poniżej 20 roku życia, a większość to dzieci poniżej wieku dziewięciu lat. Choć infekcje camplyobacter może wystąpić u każdego, dzieci poniżej piątego roku życia i młodzieży w wieku od 15 i 29 są częściej zakażone.

Przyczyny i objawy zatrucia pokarmowego

Klasyczne przypadków zatrucia żywności są powodowane przez wiele różnych bakterii. Najczęściej są następujące:

 • Salmonella
 • Staphylococcus aureus
 • Campylobacter jejuni
 • Escherichia coli
 • Shigella
 • Clostridium botulinum

Objawy zatrucia żywności występuje, gdy bakterie przez żywność uwolnienia toksyny i trucizny, jako produkt uboczny ich wzrostu w organizmie. Te toksyny (z wyjątkiem tych z C. botulinum) powodują zapalenie błony śluzowej żołądka i małe i / lub jelita grubego, w wyniku brzucha, skurcze mięśni, wymioty, biegunka, gorączka. Nasilenie objawów zależy od rodzaju bakterii, ilość zużywanego i ogólnego stanu zdrowia osobnika i wrażliwości na toksyny. Odwodnienie może być wynikiem utraty płynów przez utrzymujące się wymioty i biegunka; jest jedną z najczęstszych i najbardziej poważnych powikłań zatrucie żywności. Po więcej płynów giną niż otrzymuje, odwodnienie może nastąpić w bardzo młodym oraz w podeszłym wieku, a także u osób, które biorą leki moczopędne.

Salmonella

2001 Raport CDC stwierdza, że ​​kultura potwierdzone przypadki zatrucia salmonellą z prawie 50.000 osób dotkniętych w Stanach Zjednoczonych. Jednakże uważa się, że od 2 do 4 milionów przypadków niepotwierdzone rzeczywiście występują każdego roku. Salmonella występuje w żółtek z zarażonych kurczaków, surowe i niedogotowane mięso drobiu i innych, produkty mleczne, ryby, krewetki, i wielu innych produktów spożywczych. CDC szacuje, że jeden z co 50 konsumentów jest narażona na zanieczyszczone żółtka każdego roku, chociaż dokładna gotowania zabija bakterie, co food nieszkodliwe. Salmonella jest również w kale gadów domowych, takich jak żółwie, jaszczurki, i węże. Większość przypadków zatrucia salmonellą występują w ciepłych miesiącach od lipca do października.

Objawy zatrucia pokarmowego, takie jak: bóle brzucha, biegunka, wymioty i gorączka, zaczynają ośmiu do 72 godzin po jedzenie skażone salmonellą. Objawy trwają zazwyczaj jeden do pięciu dni. Odwodnienie może być powikłaniem ciężkich przypadkach z przetrwałym wymioty i / lub biegunka. Ludzie na ogół odzyskać bez leczenia antybiotykami, choć mogą czuć się zmęczony na tydzień lub tak po aktywne objawy ustępują.

Staphylococcus Aureus

Organizmy gronkowca znajdują się na ludzi i środowisko, w kurzu, powietrza i ścieków. Bakterie są rozmieszczone głównie z żywnością z wykorzystaniem słabych praktyk sanitarnych. Prawie każda żywność może być zanieczyszczona, ale sosy sałatkowe, produkty mleczne, ciasta kremowe, i wszelka żywność przechowywana w temperaturze pokojowej, a nie na gorąco lub zimno, są prawdopodobnymi kandydatami. Trudno jest oszacować liczbę rocznych przypadków zatrucia pokarmowego z powodu gronkowca jej objawy są tak podobne do tych powodowanych przez inne bakterie żywność. Wiele przypadków są łagodne. Ofiary mogą przegapić dzień szkoły lub pracy, ale nigdy się do lekarza w celu potwierdzenia zatrucia pokarmowego. Objawy pojawiają się szybko, zwykle jeden do sześciu godzin po zanieczyszczonej żywności jest spożywane. Ostre objawy wymioty i ciężkich skurczów brzucha bez gorączki zwykle trwa od trzech do sześciu godzin i rzadko więcej niż 24 godziny. Większość ludzi odzyskać bez pomocy medycznej. Zgony zdarzają się rzadko.

Escherichia coli (E. coli)

Wiele szczepów E. coli nie są szkodliwe. Niepatogenne E. coli są w rzeczywistości główną częścią normalnej flory jelitowej. Szczep, który powoduje najpoważniejsze zatrucie pokarmowe, jednak E. coli O157: H7, która wpływa na trzy osoby w każdym 10.000. Organizmy przenoszonych przez żywność i przekazywane znajdują się głównie w żywności pochodzącej od krów, takie jak surowego mleka i surowej lub rzadko mielonej wołowiny. Owoce lub warzywa mogą być zanieczyszczone.

Objawy E. Zatrucie coli są wolniejsze pojawiać niż wywołane przez inne bakterie żywność. Ponieważ E. Toksyny coli wytwarzane w jelicie grubym, a nie wyżej w układzie trawiennym, objawy występują zwykle od jednego do trzech dni po spożyciu zanieczyszczonej żywności. Osoby pokrzywdzone mają poważne skurcze brzucha i wodnistą biegunkę, które zwykle staje się krwawa w ciągu 24 godzin, stan, który może trwać od jednego do ośmiu dni. Istnieje niewiele lub nie występuje gorączka i wymioty rzadko.

Campylobacter jejuni

Campylobacter jest najczęstszą przyczyną biegunki bakteryjnej na całym świecie, odpowiedzialny za więcej przypadków (2 mln lub więcej) biegunki bakteryjnej w Stanach Zjednoczonych niż Shigella i Salmonella Campylobacter prowadzi przez zdrowe bydło, kury, ptaki i muchy w połączeniu.. Występuje także w stawach i strumienia wody i został znaleziony w wodę mineralną i warzyw sałatkowych umyte wodą. Chociaż jedzenie kurczak jest znanym czynnikiem ryzyka, wody pitnej i jedzenia sałatki nie zostały uznane za znaczące ryzyko, dopóki badania przyczyn wydany w 2003 roku wykazały możliwy związek ze Campylobacter biegunkowych infekcji. Nie wiadomo, czy skażenie występuje w miejscu produkcji lub w domu lub instytucji po kontakcie z innymi skażonej żywności, powierzchni, lub naczynia. Spożycie tylko kilkuset bakterii Campylobacter może spowodować objawy zatrucia pokarmowego, które mogą rozpocząć się na dwa do pięciu dni po spożyciu skażonej żywności. Objawy zazwyczaj obejmują gorączkę, ból brzucha, nudności, ból głowy, bóle mięśni i biegunkę. Biegunka może być wodniste lub lepki i może zawierać krew. Objawy trwają od siedmiu do dziesięciu dni i nawroty choroby występują u około jednej czwartej osób zakażonych. Odwodnienie jest częstym powikłaniem. Inne powikłania, takie jak zapalenie stawów, bóle stawów, jak i zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS), wystąpić w rzadkich przypadkach.

Shigella

Shigella jest częstą przyczyną biegunki u podróżujących do krajów rozwijających się. Jest to związane z zanieczyszczonej żywności i wody, zatłoczonych warunków życia i złych warunków sanitarnych. Toksyny bakteryjne wpływ na jelito cienkie. Objawy zakażenia Shigella około 36-72 godzinach pojawiają się po spożyciu skażonej żywności. Oprócz znanego wodnista biegunka, nudności, wymioty i skurcze brzuszne, osobnik może także dreszcze, gorączkę i objawy neurologiczne. Biegunki mogą być bardzo dotkliwe skurcze i rozwija się do klasycznej czerwonki. Do 40 procent dzieci z ciężkimi zakażeniami wykazują objawy neurologiczne. Są to zamieszanie, bóle głowy, senność, sztywność karku i ewentualne napady. Objawy zatrucia pokarmowego przez organizmy Shigella może przypominać zapalenie opon mózgowych i diagnostyki różnicowej należy dokonać poprzez wyodrębnienie bakterii sprawczych.

Choroba przebiega w zwykle w ciągu dwóch do trzech dni, ale może trwać dłużej. Odwodnienie jest częstym powikłaniem. Większość ludzi wraca do zdrowia, chociaż mogą czuć się wyczerpany. Dzieci, które są niedożywione lub osłabionym układem odpornościowym mogą być poważnie zagrożone, a śmierć może spowodować.

Clostridium botulinum

C. botulinum powoduje zarówno dla dorosłych i niemowląt zatrucie jadem kiełbasianym i różni się znacznie od innych zanieczyszczeń w jej źródeł i objawów. C. Wspólny formularz z żywnością toksyna jest bakteria beztlenowa jest tylko, które mogą żyć i rozmnażać się w braku tlenu. Ekspozycja na toksyny botulinowej występuje zwykle podczas jedzenia skażonej żywności przechowywanej w dusznej środowiska, jak w domowym puszkach lub w handlu puszkach lub pakowanej próżniowo żywności. Ponadto toksyna botulinowa jest neurotoksyną, która blokuje zdolność nerwów ruchowych do uwalniania acetylocholiny, neuroprzekaźnika, że ​​przekaźniki nerwowe sygnały do ​​mięśni. Ten proces może spowodować neurologiczne mięśni, nie reagujących na stan znany jako porażenia wiotkie. Oddychanie może być poważnie zagrożone w progresywnym botulizm powodu uszkodzenia mięśni, które kontrolują dróg oddechowych i oddychanie. U niemowląt kiełbasianym mogą być spowodowane przez specyficzne rodzaje Clostridia uzyskanych z gleb, wziewne zarodników lub miodu, zawierające zarodniki. Zanieczyszczenia z dowolnego źródła w wyniku wzrostu tych bakterii w jelicie niemowlęcia i produkcji neurotoksyny.

Niemowlę jadem kiełbasianym jest formą zatrucia jadem kiełbasianym pierwszy stwierdzono w 1976 roku, który różni się od zatrucia jadem kiełbasianym przenoszonych drogą pokarmową. Botulizm niemowląt występuje, gdy dziecko młodsze niż rok połyka zarodniki C botulinum. Mimo, że te spory są powszechnie w glebie, miód jest częściej źródłem zarodników powodujących zatrucie jadem kiełbasianym niemowląt, składając się w przewodzie pokarmowym dziecka i produkcji neurotoksyny. Początek objawów jest stopniowe. Początkowo dziecko zaparcia, po złym karmieniu, senność, osłabienie, ślinotok i charakterystycznym lament krzyk. Ostatecznie dziecko traci zdolność kontrolowania jego mięśnie głowy. Stamtąd paraliż przechodzi do pozostałej części organizmu. Natychmiastowe leczenie jest konieczne, aby uniknąć powikłań neurologicznych i śmierci. Niemowlę jadem kiełbasianym jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby być śmiertelne, niż inne infekcje zatrucia pokarmowego. Niemowlę jadem kiełbasianym jest specjalną formą zatrucia pokarmowego nie związane z toksyn pokarmowych, które powodują dorosłych zatrucie jadem kiełbasianym.

Dorosłych ognisk zatruć jadem kiełbasianym są zwykle związane z toksyn znajdujących się w domowym puszkach żywności, choć czasami wynika z zatrucia jedzenia w handlu puszkach lub próżniowych opakowaniach żywności. C. toksyna rośnie dobrze w nie-kwasowych, środowiskach beztlenowych, co oznacza, że jeśli temperatury gotowania są zbyt niskie lub zbyt krótki czas gotowania na bakterie nie są zabijane żywności. Zamiast tego, bakterie mogą rozmnażać się wewnątrz puszki lub słoika, uwalniając śmiertelną neurotoksyny. Ogrzewanie konserw do wrzenia przez dziesięć minut może spowodować toksyny nieszkodliwe. Jednak spożywanie nawet bardzo małej ilości toksyny mogą powodować poważne choroby lub zgonu z powodu powikłań neurologicznych śmiertelnych.

Objawy pojawiają się około dorosłych botulizm 18-36 godzin po skażonej żywności jest spożywane, chociaż czasy początku zostały udokumentowane począwszy od czterech godzin do ośmiu dni. Początkowo osoba cierpiąca na zatrucie jadem kiełbasianym czuje się słaby i zawroty głowy, a później doświadcza podwójne widzenie. Objawy przejść do trudności połykania i mówienia. Paraliż porusza się ciało, a gdy mięśnie oddechowe są sparaliżowane, śmierć może wynikać z uduszenia. Osoby z wszelkimi objawami zatrucia zatrucia jadem kiełbasianym musi otrzymać natychmiastowe opieki medycznej w celu zwiększenia ich szans na przeżycie.

Kiedy wezwać lekarza

Wszelkie niewyjaśnione bóle brzucha towarzyszą uporczywe wymioty lub biegunka, czy źródłem pożywienia jest podejrzany, należy zgłosić się do lekarza. Dziecko posiadające trudności w połykaniu, mówiąc, trzymając głowę w górę, lub utrzymania pionowej postawy powinny otrzymać pomoc lekarską. Objawy dezorientacji, senność, bóle głowy, sztywność karku, lub napadów wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Diagnoza

Ważnym elementem diagnozy zatrucia pokarmowego jest zapotrzebowanie na lekarzy i pracowników służby zdrowia społeczności do określenia, czy liczba osób, jadłem to samo jedzenie i pokazują te same objawy. Jeśli może to być udowodnione, zatrucie pokarmowe jest poważne podejrzenie. Diagnozę potwierdzono gdy podejrzewane bakterie zidentyfikowano w hodowli w próbce kału lub kału wymazu z dotkniętego osobnika. W niektórych przypadkach, podejrzewa bakterie, wirusy, toksyny lub mogą być identyfikowane w źródle żywności.

Badania laboratoryjne są wykorzystywane do ostatecznej diagnozy, ale leczenie objawów można rozpocząć natychmiast, nie czekając na wyniki badań, które mogą przyjąć do dwóch dni. Testy diagnostyczne skupić się na identyfikacji organizmu powodując chorobę. Proces ten może obejmować wykonanie kultury na materiał usunąć z zagrożonego żywności, próbki kału lub wymazów z nosa lub gardła chorej osoby, czy wziewne zarodniki są możliwości. Wyniki kultury są dostępne z laboratoriów mikrobiologii, jak tylko bakterie rosną w specjalnej płytki inkubuje się w temperaturze równej lub wyższej od temperatury ciała. Rozwój specyficznych bakterii potwierdzają diagnozę. Laboratorium mikrobiologiczne mogą używać próbek bakterii hodowanych do wykonywania innych specjalnych technik, aby pomóc w identyfikacji organizmu sprawczą.

W botulizm niemowląt, stolec niemowlęcia można hodować w celu wyizolowania organizmu; To badanie może być przeprowadzone przez departament zdrowia stanu lub Centrum Kontroli Chorób (CDC). Wczesna diagnoza botulizmu jest krytyczne, tak aby leczenie można rozpocząć w czasie w celu uniknięcia implikacje neurologiczne. Chociaż ostateczna diagnoza pochodzi z badań laboratoryjnych, zwykle może być zdiagnozowane przez uznanie charakterystyczne objawy neurologiczne typowe zanieczyszczenia C botulinum.

W oczekiwaniu na wyniki badań diagnostycznych, lekarz wykonuje badanie fizykalne i może zapytać o ostatnio spożywanego pokarmu, możliwe otwarte rany, ostatnich działań i zachowań, a także inne informacje, które mogą pomóc, aby wykluczyć inne możliwości choroby. Badania obrazowe lub dodatkowe badania diagnostyczne można wykonać, aby wykluczyć inne choroby lub stany z podobnymi objawami.

Wiele przypadków zatrucia pokarmowego przejść nierozpoznana, ponieważ zdecydowana diagnoza nie jest konieczne, aby skutecznie leczyć objawy. Ze względu na to potrzeba czasu na pojawienie się objawów, najnowsza jeden jedzenie jeść nie może być przyczyną objawów.

Leczenie

Leczenie zatrucia pokarmowego, z wyjątkiem zatruć jadem kiełbasianym, koncentruje się na zapobieganiu lub korygowania odwodnienie poprzez wymianę płynów i elektrolitów krytycznych utracone przez wymioty i biegunka. Elektrolity są sole mineralne, które tworzą elektrycznie naładowane cząstki (jony) w płynach ustrojowych; pomagają kontrolować równowagę płynów w organizmie i uczestniczyć w wielu podstawowych funkcji organizmu. Farmaceuci może polecić skuteczne, o przyjemnym smaku, płyny zastępcze elektrolitów, które są dostępne bez recepty. Aby zapobiec odwodnieniu, lekarz może zalecić podawanie płynów dożylnie. W bardzo ciężkich przypadków zatrucia pokarmowego, leki mogą być podawane, aby zatrzymać skurcze brzucha i wymioty. Przeciwcukrzycowe leki nie są zazwyczaj podane. Zatrzymanie biegunkę rzeczywiście utrzymuje poziom toksyn w organizmie przez dłuższy czas, a może wydłużyć infekcję. Ostre bakteryjne zatrucia pokarmowe są czasami leczone antybiotykami dożylnymi.

Modyfikacja diety podczas rekonwalescencji zatrucia pokarmowego jest zwykle zalecane. W okresie aktywnego wymioty i biegunka, stałych pokarmów należy unikać, a tylko niewielkie ilości czystej cieczy powinno się spożywać jak najczęściej. Gdy aktywne objawy zatrzymania, nijakie, miękkie, łatwe do strawienia żywności powinny być spożywane przez dwa do trzech dni. Jednym z przykładów jest diet BRAT bananów, ryżu, jabłkowym i tosty, z których wszystkie są łatwe do trawienia. Produkty mleczne, pikantne jedzenie i świeże owoce należy unikać przez kilka dni, choć dzieci powinny nadal karmić piersią. Modyfikacje te są często jedynym dostępnym leczeniem jest to konieczne.

Zatrucie jadem kiełbasianym jest traktowany w zupełnie inny sposób. Starsze dzieci i dorośli mogą być leczone z zastrzykami określonej antytoksyny na zatrucie jadem kiełbasianym, czy można go podawać w ciągu 72 godzin, po raz pierwszy zaobserwowano objawy. Jeśli podane później, zapewnia niewielkie lub żadne korzyści. Niemowlęta, jednak nie może otrzymać ten antytoksyny i są zwykle traktowane zamiast z zastrzykami ludzkie immunoglobuliny zatrucia jadem kiełbasianym (BIG), które neutralizuje się surowicę z toksyny botulinowej. To surowica jest dostępna w Stanach Zjednoczonych przez Dzieciątka Zatrucie jadem kiełbasianym leczenie i program profilaktyki w Berkeley, w Kalifornii. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą wymagać hospitalizacji, często w oddziale intensywnej terapii. Wentylatory mechaniczne mogą być wykorzystywane do tych, których zdolność do oddychania jest osłabiona i odżywianie dożylne mogą być dostarczone do dowolnego paraliż zostanie rozwiązany.

Alternatywne leczenie

Praktyków alternatywne oferują ten sam porady jak tradycyjne praktyków dotyczących modyfikacji diety, leczenia biegunki i wymiotów, i zapobieganie odwodnieniu. Tabletki Węgiel drzewny, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus i ekstrakt z nasion owoców cytrusowych może być podjęte w celu normalizacji układu pokarmowego. Elektrolit zastępczy płyn może być wykonane w domu, dodając jedną łyżeczkę soli i cztery łyżeczki cukru na jeden litr wody. W przypadku zatrucia pokarmowego, innych niż zatrucie jadem kiełbasianym, dwa leki homeopatyczne, albo Arsenicum Nux vomica lub albumu, są zalecane w celu zmniejszenia objawów.

Rokowanie

Większość przypadków zatrucia pokarmowego (z wyjątkiem zatruć jadem kiełbasianym) wyjaśnić na własną rękę w ciągu tygodnia bez pomocy medycznej. Ponieważ objawy ustępują, osoba może nadal czuć się osłabiony przez kilka dni. Jeśli odwadnianie skutecznie poprawiona lub uniemożliwiona, można oczekiwać, że kilka komplikacji. Zgony zdarzają się rzadko i zazwyczaj występują w bardzo młody, bardzo stary, a ludzie, których systemy są już odporni osłabione.

Powikłania salmonelli zatrucia pokarmowego mogą obejmować objawy przypominające zapalenie stawów, które pojawiają się trzy do czterech tygodni po zakażeniu. Mimo, że liczba zgonów na zakażenie salmonellą są rzadkie, ale się zdarzają. Większość zgonów zgłoszone występowały u osób w podeszłym wieku w opiece długoterminowej.

Dorośli zwykle odzyskać od E. Zatrucie coli bez interwencji medycznej, ale wiele dzieci wymagają hospitalizacji zanieczyszczenia z tego organizmu. Toksyny mogą być wchłaniane do krwiobiegu, gdzie zniszczenia krwinek czerwonych i płytek krwi, małe komórki ważne w procesie krzepnięcia krwi. O 5 procent ofiar rozwinięcia zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS), co może prowadzić do nagłej niewydolności nerek, która wymaga zabiegu medycznego (dializy), aby wykonać zadanie, nerki na filtrowanie produktów przemiany w organizmie.

Zatrucie jadem kiełbasianym jest śmiertelnego bakteryjnych chorób przenoszonych przez żywność. Dzięki szybkiej pomocy medycznej, śmiertelność jest mniejsza niż 10 procent dzieci i dorosłych.

Zapobieganie

Zatrucie pokarmowe jest niemal całkowicie zapobiec poprzez praktykowanie dobrych warunków sanitarnych i dobrych technik obróbki żywności. Są to następujące środki:

 • Przechowywać gorących potraw ciepłych i zimnych dań na zimno.
 • Gotuj mięso do zalecanej temperatury wewnętrznej.
 • Użyj termometru do mięsa, aby sprawdzić mięsa i gotowania jaj, aż już nie są katar.
 • Przechowywać w lodówce resztki niezwłocznie, nie pozwalając żywności w temperaturze pokojowej.
 • Przed przygotowaniem inne pokarmy, dokładnie oczyścić powierzchnie (deski do krojenia i liczniki, noże i inne przybory) zanieczyszczone soki z nieprzetworzonego mięsa.
 • Nie zamrażać mięsa po jej rozmrożeniu.
 • Myć owoce i warzywa przed użyciem.
 • Spożywać tylko pasteryzowane produkty mleczne i soki owocowe.
 • Wyrzucić wybrzuszenia lub wyciek puszek lub jedzenie, które pachnie zepsute.
 • Myć ręce oraz przed i podczas przygotowywania posiłków i po skorzystaniu z toalety.
 • Regularnie dezynfekować powierzchnie przygotowywania posiłków.

Jest to szczególnie ważne, aby wyrzucić pożywienia, które wydaje się być zepsuta i nie jeść, który był przechowywany w temperaturze pokojowej lub powyżej, na dłużej niż kilka godzin. Strona główna Canners musi być sumienny o użyciu sterylnego sprzętu, a po Amerykański Departament Rolnictwa wytyczne konserw.

Niemowlę jadem kiełbasianym jest chyba najtrudniejsze zatrucia zapobiec, ponieważ to, co wchodzi do ust niemowlęcia często jest poza kontrolą. Ważnym środkiem zapobiegawczym, jest jednak to, aby uniknąć podawania niemowlętom miodu młodsze niż 12 miesięcy, ponieważ jest znanym źródłem zarodników jadem kiełbasianym. Jako niemowlęta zaczynają jeść stałe pokarmy, takie same środki ostrożności żywności powinny być przestrzegane w przypadku starszych dzieci i dorosłych.

Najważniejsze pojęcia

 • Antytoksyny-przeciwciało przeciwko endotoksyny, zwykle pochodzących z surowicy końskiej.
 • Kultura testu, w którym próbka płynu ustrojowego jest umieszczone na materiałach, opracowane specjalnie do wzrostu mikroorganizmów. Kultura jest używany, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj bakterii jest przyczyną infekcji.
 • Diuretyki-grupa leków, które pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu poprzez zwiększenie kwoty utracone przez oddawanie moczu.
 • Sole i elektrolity-mineralne, które wywołują elektrycznie naładowanych cząstek (jony) w płynach ustrojowych. Wspólne elektrolity człowieka są chlorek sodu, potasu, wapnia, i wodorowęglan sodu. Elektrolity kontrolować równowagę płynów w organizmie i są ważne w skurczu mięśnia, wytwarzanie energii, a prawie wszystkich głównych reakcjach biochemicznych w organizmie.
 • Hemolizę, proces uszkodzi czerwonych krwinek. Ponieważ komórki są zniszczone, hemoglobina, składnik czerwonych ciałek krwi, które wiąże się z tlenu, uwalnia się.
 • Lactobacillus acidophilus, powszechnie znany jako acidophilus bakterii występujących w jogurcie, który zmienia równowagę bakterii w jelitach w korzystny sposób.
 • Neurologiczne stosowane w odniesieniu do mózgu i ośrodkowym układzie nerwowym.
 • Neurotoksyny-trucizny, która działa bezpośrednio na centralny układ nerwowy.
 • Płytkowego cząstek podobnych do komórek w krwi, która odgrywa ważną rolę w krzepnięciu krwi. Płytki krwi są aktywowane, gdy uszkodzenie powoduje naczynia krwionośne złamać. Zmienić ich kształt z okrągłego na kolczasty "przyklejania" na uszkodzoną ścianę naczynia i do siebie nawzajem w celu rozpoczęcia procesu krzepnięcia. Oprócz przerw w podłączania tego fizycznie, ściany naczyń krwionośnych, płytki krwi uwalniają również chemikaliów, które promują krzepnięcie.
 • Zarodników nieaktywnych form przejmuje pewnych bakterii, takich jak wąglik, które umożliwiają bakterii przetrwać wysokie temperatury, suchość i brakiem pożywienia przez długie okresy czasu. W odpowiednich warunkach, przetrwalnik może przejść do aktywnego mnożącej postaci bakterii. Odnosi się również do małych, grubościennej konstrukcji reprodukcyjnego grzyba.
 • Toksyny trujące substancje zazwyczaj przez mikroorganizmu lub rośliny.

Obawy rodzicielska

Objawy zatrucia mogą pojawić się już w godzinę po spożyciu skażonej żywności lub nawet kilka dni później. Rodzice mogą się martwić o ewentualne zanieczyszczenia z nieznanych źródeł i że objawy mogą pojawić się nagle, bez ostrzeżenia. Praktykowanie dobrych warunków sanitarnych i dobrych technik obróbki żywności jest najlepszy sposób rodzice mogą zapobiec zanieczyszczeniu. Normalny czujność rodziców wystarczy zauważyć objawy, zwracając uwagę na wszelkie zmiany w jedzeniu, nietypowy płacz, zwiększa lub zmniejsza w wypróżnień, obecność wymioty lub brak prawidłowych odpowiedzi, takie jak obracanie głowy i ruchów ciała. Wcześnie Raport objawów, nawet jeśli nie ma konkretnej żywności jest podejrzany o spowodowanie choroby, pomaga uzyskać wczesne leczenie i uniknąć powikłań.

Zobacz także zatrucie jadem kiełbasianym; Zapalenie żołądka i jelit.

Zasoby

Książki

Cerexhe, Piotr, i wsp Ryzykowne Żywność, Bezpieczny wybór:.. Unikanie zatrucia pokarmowego Boulder, Kolorado: NetLibrary, 2000.

. Wyspa, Mick Wszystko, co musisz wiedzieć o zatrucie pokarmowe Nowym Jorku. Rosen Publishing Group 2001.

Rue, Nancy i Anne Williams Skrócona się Bezpieczeństwa Żywności i Sanitarnej Bostonie:. Prentice Hall. 2002.

Trickett, Jill Zapobieganie Żywności Zatrucie Cheltenham, UK:.. Nelson Thornes, 2001.

Organizacje

Centrum Kontroli Chorób i Zapobiegania 1600 Clifton Rd, NE, Atlanta, GA 30333. stronie internetowej:.. Http://www.cdc.gov.

Witryny sieci Web

"Bezpieczeństwo żywności". Dostępne online w http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/foodsafety.html (dostęp 20 listopada 2004).

Hand Sanitizer Zatrucie

Hand Sanitizer Zatrucie

Tak jak w przypadku wielu artykułów gospodarstwa domowego, istnieje ryzyko zatrucia dezynfekcji rąk, czy substancja jest spożywana.

Bezpieczne korzystanie z dezynfekcji rąk

Wielu ludzi trzyma w swoich dezynfekcji rąk domów, samochodów, teczki, itp, aby chronić się przed narażeniem na potencjalnie szkodliwych bakterii. Produkt jest przeznaczony do stosowania miejscowo, i można go bezpiecznie stosowany zgodnie z instrukcją.

Jednak przyjmowaniem produkt przypadkowo lub celowo, może być niebezpieczne. Rodzice powinni pozwolić tylko ich dzieci do korzystania dezynfekcji rąk pod nadzorem dorosłych, i są dobrze poinformowani, aby utrzymać niedostępnym dla młodzieży "przez cały czas. Wytyczna ta ma zastosowanie nie tylko do dezynfekcji rąk, ale do wszystkich produktów, które mogą być szkodliwe w przypadku połknięcia lub wchłonięcia.

Niebezpieczeństwa spożyciu dezynfekcji rąk?

Niebezpiecznie jest spożywać żadnych produktów gospodarstwa domowego, które nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi. Specyficzny problem z dezynfekcji rąk zatrucia polega na tym, że podstawowym składnikiem większości dezynfekcji rąk jest alkohol etylowy.

Na bazie alkoholu do odkażania rąk ma bardzo wysokie stężenie alkoholu. Mocne trunki rzeczywiście zawiera mniejszy procent alkoholu niż dezynfekcji rąk. Typowo, środki do odkażania rąk zawierać stężenie 60 procent alkoholu etylowego lub nawet więcej. Butelka 90 dowód bourbon, na przykład, ma tylko 45 procent alkoholu. Dziecko, które zużywa nawet niewielką ilość dezynfekcji rąk może stać pod wpływem alkoholu i może być poważne ryzyko zatrucia alkoholem.

Na szczęście, dezynfekcji rąk nie ma przyjemny smak, a większość ludzi nie mogą spożywać wystarczającą ilość produktu, aby doprowadzić do śmiertelnego dezynfekcji rąk zatrucia. Jednakże, nawet kilka uncji w rzeczywistości może być śmiertelne dla małych dzieci i osób w każdym wieku, którzy są szczególnie wrażliwi na alkoholu. Były zgłaszane przypadki dzieci wymagających hospitalizacji zatrucia alkoholem po spożyciu dezynfekcji rąk.

Dlaczego ktoś miałby pić dezynfekcji rąk?

Ciekawość powoduje, że ludzie robić dziwne rzeczy. Dzieci będą w rzeczywistości umieścić tylko o coś w ich ustach co najmniej jeden raz. Jeśli chodzi o połknięcie substancje niebezpieczne, raz może być raz za dużo. Dlatego tak ważna jest kontrola za każdym razem, że dzieci są narażone na wszelkiego rodzaju substancji stwarzających zagrożenie, jeżeli jest spożywany.

Oczywiście, dzieci nie są jedynymi, którzy mogą spożywających dezynfekcji rąk. Odnotowano przypadki zgłaszane dorosłych więźniów spożyciu dezynfekcji rąk w celu uzyskania nietrzeźwy.

Utrzymanie dezynfekcji rąk w domu

Nie należy zapominać o tym, że środki do odkażania rąk są bezpieczne podczas stosowania zgodnie z zaleceniami. Należy jednak pamiętać, że najlepszym sposobem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków jest mycie rąk. Wiele pokoleń dzieci wzrosła do zdrowych dorosłych przed dezynfekcji rąk stała się popularna.

Wiele produktów wspólnego gospodarstwa domowego może spowodować zatrucie alkoholem w przypadku połknięcia. Jest prawdopodobne, że masz znaczną liczbę produktów w domu, które są niebezpieczne, jeśli są wykorzystywane w niewłaściwy sposób. Wszelkie potencjalnie niebezpieczne produkty muszą być właściwie przechowywane i utrzymywane w których dzieci nie mogą uzyskać do nich dostęp bez nadzoru użytkowania.

Decyzję o tym, czy należy utrzymać dezynfekcji rąk w domu jest osobisty. Jeśli nie możesz utrzymać ten produkt w miejscu niedostępnym dla dzieci w domu, a nie jesteś w stanie nadzorować jego wykorzystania, prawdopodobnie nie powinien mieć. Mogą być też inne substancje, które trzeba usunąć z domu, jak również.

Typowe produkty z podobnym ryzykiem zatrucia

 • Płyn po goleniu
 • Kolonia
 • Płyn do płukania ust
 • Perfumy
 • Alkohol otarcia

Hand Sanitizer w szkole

Podczas gdy w niektórych szkołach wciąż należą do dezynfekcji rąk na listach dostaw szkoły, wiele innych zakazały produkt z kampusu. Niektórzy administratorzy szkół uważają, że pozwalając odkażających na bazie alkoholu na terenie szkoły jest naruszenie leku zerowej tolerancji i polityki.

Bezpieczniejsze Alternatywy

 • Uczyć dzieci właściwych technik mycia rąk.
 • Pomoc dzieciom rozwijać zwyczaj mycia rąk często.
 • Czyszczenia i dezynfekcji przedmiotów, które dzieci biorą iz powrotem do szkoły regularnie, aby zmniejszyć ryzyko narażenia na kontakt z zarazkami.
 • Czyste, dobrze dezynfekcji rąk jest bezalkoholowy zamiast zawierającej nietoksyczną kompozycję naturalnych olejków roślinnych.

Podejrzewając Zatrucie dezynfekcji rąk

Za każdym razem, że ktoś został otruty, czy ręcznie odkażającego lub jakiejkolwiek innej substancji lub wystąpienia, czas jest najważniejszy. Zadzwoń pod numer 911 natychmiast zwrócić się do lekarza.

Jak tylko się zwróciły na miejscu pomocy medycznej, zadzwoń American Association of Poison centra kontroli. Po prostu zadzwoń (800) 222-1222, a połączenie zostanie przekierowane do centrum zatruć najbliżej Ciebie. Profesjonalny kontroli zatruć zapewni bezpłatną pomoc.

Zdrowym rozsądkiem

To chyba nie jest możliwe, aby usunąć wszystkie pozycje z domu, która mogłaby spowodować szkody, gdy niewłaściwie stosowany. Istnieje wiele korzyści, dezynfekcji za pomocą prawidłowo rękę, tak jak istnieją wady związane z nieprawidłowym użytkowaniem. Najlepszym sposobem, aby chronić siebie i swoją rodzinę, jest kształcić się na temat zagrożeń związanych z różnymi rodzajami produktów, i dowiedzieć się, jak z nich korzystać bezpiecznie, jeśli zamierzasz ich używać w ogóle.

Zatrucie

Definicja

Zatrucie występuje wtedy, gdy osoba, połyka, absorbuje lub wdycha prowadzi w żadnej formie. Wynik może być szkodliwe dla mózgu, nerwów i innych częściach ciała. Ostrego zatrucia ołowiem, który jest nieco rzadko ma miejsce, gdy stosunkowo duża ilość ołowiu wprowadza się do organizmu w ciągu krótkiego okresu czasu. Przewlekłe zatrucie przewód jest powszechnym problemem u dzieci, które występuje wówczas, gdy niewielkie ilości ołowiu, spożywana przez dłuższy okres czasu. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) określa dzieciństwa zatrucia ołowiem jako stężenie ołowiu pełnej krwi równy lub większy niż 10 mikrogramów / dl.

Opis

Ołów może uszkodzić prawie wszystkie systemy w organizmie ludzkim, i może również powodować wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Jest to szczególnie szkodliwe dla rozwijającego się mózgu płodów i małych dzieci. Im wyższy poziom ołowiu we krwi dziecka, a podwyższony poziom ten już trwa, tym większa szansa, efektów ubocznych. W perspektywie długoterminowej, zatrucie ołowiem u dzieci może prowadzić do trudności w uczeniu się, zaburzenia zachowania, a nawet opóźnienie umysłowe. Na bardzo wysokim poziomie, zatrucia ołowiem może powodować drgawki, śpiączkę, a nawet śmierć.

Wiele dzieci z podwyższonym poziomem krwi są narażone na prowadzić przez obierania farby w starszych domach. Inne są narażone przez kurz lub gleby, które zostały zanieczyszczone starej farby lub ostatnich emisji benzyny ołowiowej. Ponieważ dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy są w stanie umieścić rzeczy w ich ustach, są bardziej prawdopodobne niż starsze dzieci do podjęcia w wyniku. Kobiety ciężarne, które mają kontakt z ołowiem może przekazać je dalej do płodu.

Ponad 80 procent amerykańskich domów wybudowanych przed rokiem 1978 mają farby na bazie ołowiu w nich, według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Starszy w domu, tym bardziej prawdopodobne jest to, że zawierają ołowiu farby i wyższe stężenie ołowiu w farbie jest w stanie być. Niektóre domy również prowadzić w rurach wodnych lub kanalizacji. Nie wiedząc o tym, ludzie mogą mieć przewagę w farby, kurzu, lub gleby wokół ich domów lub w wodzie do picia, ponieważ klient nie widać, zapach lub smak. Ponieważ główny nie rozbić naturalnie, może nadal powodować problemy, dopóki nie zostanie usunięty.

Demografia

Według Agencji toksyczne substancje i Rejestru Chorób, około jeden na sześciu dzieci w Stanach Zjednoczonych ma wysoki poziom ołowiu we krwi. Według Narodowego Centrum Zdrowia Środowiskowego, było około 200 zgonów z powodu zatrucia ołowiem w Stanach Zjednoczonych w latach 1979 i 1998. Większość zgonów wśród mężczyzn (74%), Afro-Amerykanów (67%), osób dorosłych w wieku powyżej 45 (76%), a Południowcy (70%).

Ołów Przyczyny i objawy zatrucia

Zanim naukowcy wiedzieli, jak szkodliwe może być, ołów był powszechnie stosowany w farbach, benzyna, fajek wodnych, i wielu innych produktów. W roku 2000 dom farby jest niemal pozbawiona ołowiu, benzyna jest bezołowiowa i hydraulika domowego nie jest wykonany z materiałów ołowiu. Mimo to, resztki starych zagrożeń pozostać. Oto niektóre źródła ołowiem:

 • Farby na bazie ołowiu: To jest najczęstszym źródłem ekspozycji na duże ilości ołowiu wśród przedszkolaków. Dzieci mogą jeść odpryski farby ze starszych domów, które stały się w ruinę. Mogą też gryzienia malowane powierzchnie, takie jak parapety. Ponadto, farba może być zakłócony w trakcie przebudowy.
 • Kurz i gleby: Te mogą być skażone ołowiem ze starej farby lub ostatnich emisji benzyny ołowiowej. Ponadto zanieczyszczenia z eksploatacji lub opuszczonych terenów przemysłowych i hut mogą znaleźć drogę do gleby, powodując zanieczyszczenie gleby.
 • Wody pitnej: Ekspozycja może pochodzić z ołowianych rur wodnych, znajdujących się w wielu domach wybudowanych przed 1930 r Nawet nowszych rur miedzianych może prowadzić lutu. Ponadto, kilka nowych domów ma mosiężne krany i kształtki, które mogą wypłukiwaniu prowadzenie.
 • Praca i hobby: liczba działań może narażać uczestników do prowadzących. Należą garncarstwa lub witraże, meble Renowacja, robi remont domu i przy użyciu wewnętrznych zakresy wypalania. Kiedy dorośli biorą udziału w takich działaniach, mogą przypadkowo narazić dzieci prowadzą pozostałości, które są na ich odzieży lub na złom.
 • Żywność: importowanej żywności puszki często ołowiu cyny. Ołów może być również w ołowiowej szkła kryształowego i niektórych importowanych ceramicznych lub stare ceramiczne naczynia (np, naczynia ceramiczne z Meksyku). 2003 studium przypadków zatrucia ołowiem u kobiet w ciąży wykazały, że 70 procent poszkodowanych były Latynosów, z których większość nie absorbowane ołowiu z ich ceramiki. Ponadto, żywność może być zanieczyszczona przez ołów w wodzie lub glebie.
 • Leki ludowe: Niektóre leki ludowe (na przykład Alarcon, alkohl, azarcon, Bali Goli, Koral, ghasard, Greta liga, pay-loo-ach i rueda) i tradycyjne kosmetyki (Kohl, na przykład), zawierają wysokie stężenia ołowiu ,
 • Moonshine whisky: zatrucie ołowiem od picia alkoholu nielegalnie destylowanej jest nadal przyczyną zgonów wśród dorosłych w południowej części Stanów Zjednoczonych.
 • Rany postrzałowe: toksyczne ilości ołowiu mogą być wchłaniane z kul lub fragmentów pocisków, które pozostają w organizmie po operacji awaryjnego.

Dowody w roku 2004 sugeruje, że ołów może być szkodliwe dla dzieci, nawet przy niskich poziomach, które kiedyś uważano za bezpieczne, a ryzyko uszkodzenia wzrasta jak poziom ołowiu we krwi wzrost. Objawy zatrucia przewlekłego wiodącego wymaga czasu, jednak. Dzieci mogą pojawić się zdrowe, mimo że wysoki poziom ołowiu we krwi. Z biegiem czasu, choć problemy, takie jak następujące, może wynikać:

 • trudności w uczeniu się
 • nadpobudliwość
 • upośledzenie umysłowe
 • spowolniony wzrost
 • utratę słuchu
 • bóle głowy

Wiadomo również, że niektóre czynniki genetyczne zwiększają szkodliwe skutki zatrucia ołowiem u podatnych dzieci; Jednak te elementy nie są w pełni zrozumiałe.

Zatrucie ołowiem jest również szkodliwe dla dorosłych, w których może to powodować wysokie ciśnienie krwi, problemy trawienne, zaburzenia nerwowe, zaburzenia pamięci i bóle mięśni i stawów. Ponadto, może to prowadzić do trudności podczas ciąży, a także powoduje problemy z płodnością, zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

W roku 2000, przewlekłej ekspozycji na prowadzić w środowisku Stwierdzono przyspieszenia progresji choroby nerek u ludzi bez cukrzycy.

Ostra Zatrucie

Ostre zatrucie ołowiu, a mniej powszechne, pojawia się szybciej i mogą być śmiertelne. Mogą wystąpić objawy, takie jak:

 • silny ból brzucha
 • biegunka
 • nudności i wymioty
 • osłabienie kończyn
 • drgawki
 • śpiączka

Kiedy wezwać lekarza

CDC zaleca przetestowanie wszystkich dzieci w wieku 12 miesięcy i, jeśli to możliwe, jeszcze raz na 24 miesięcy. Testy powinny zacząć się na sześć miesięcy, dla dzieci z ryzykiem zatrucia ołowiem.

Diagnoza

Wysoki poziom ołowiu we krwi może być wykrywany za pomocą badania krwi. W rzeczywistości, badania jest jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, czy dzieci bez objawów były narażone na prowadzić, ponieważ mogą pojawić się zdrowe, nawet po wystąpieniu szkody długoterminowe. Na podstawie wyników badań i czynników ryzyka dziecka, lekarz zadecyduje, czy konieczne jest dalsze badania i jak często. W niektórych państwach, częstsze badania są wymagane przez prawo.

Dzieci zagrożonych

Dzieci ze zwiększonym ryzykiem zatrucia ołowiem to te, dla których prawdziwe są następujące:

 • Żyją w lub regularnie odwiedzać dom zbudowany przed rokiem 1978, w którym rozdrobnione lub peeling farby jest obecny.
 • Żyją w lub regularnie odwiedzać dom, który został zbudowany przed rokiem 1978, gdzie przebudowa jest planowane lub w toku.
 • Mają brata lub siostrę, współlokatora lub towarzysza zabaw, który został zdiagnozowany z zatrucia ołowiem.
 • Mają zwyczaj jedzenia brudu lub zdiagnozowano pica.
 • Żyją z osobą dorosłą, którego hobby polega praca czy narażenie na ołów.
 • Żyją w pobliżu huty ołowiu aktywny, zakładu recyklingu baterii, lub innej branży, które mogą stworzyć zanieczyszczenia ołowiu.

Dorośli at Risk

Badanie jest ważne także dla dorosłych, których praca lub hobby stawia ich na ryzyko zatrucia ołowiem. Potrzeba ta dotyczy osób, które biorą udział w następujących działaniach:

 • ceramiki szkliwione lub barwione produkcji szkła
 • odnawiania mebli
 • remont domu
 • strzelectwa sportowego na wewnętrznych zakresów wypalania
 • regeneracja baterii
 • rafinacja metali szlachetnych
 • naprawa chłodnic
 • przywrócenie sztuki

Leczenie

Pierwszym krokiem w leczeniu zatrucia ołowiem jest, aby uniknąć dalszego kontaktu z ołowiem. Dla dorosłych, zwykle oznacza to wprowadzanie zmian w pracy lub w hobby. Dla dzieci, oznacza to, że rodzice i opiekunowie muszą znaleźć i usunąć źródła ołowiu w domu. W większości państw, w departamencie zdrowia publicznego może pomóc w ocenie domu i zidentyfikować źródła przewagi.

Jeśli problem jest ołów farby, profesjonalne szkolenia powinny ze szczególną go usunąć. Usunięcie farby ołowiowej nie jest projekt zrób-to-sam. Skrobanie lub szlifowanie ołowiu farba tworzy duże ilości pyłów, które mogą zatruć ludzi w domu. Pył ten może pozostać długo, po zakończeniu pracy. Ponadto, ogrzewanie farba ołów może zwolnić ołowiu w powietrzu. Z tych powodów, farby ołów powinny być usunięte tylko przez kogoś, kto wie, jak to zrobić bezpiecznie i pracę ma sprzętu, aby oczyścić dokładnie. Mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i kobiet w ciąży, powinny opuścić dom, aż po zakończeniu czyszczenia.

Personel medyczny powinien podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby usunąć wypunktowanie lub fragmentów kulach od ludzi z urazami postrzałowych.

Jeśli poziom ołowiu we krwi są na tyle wysokie, lekarz może przepisać również chelatację. Odnosi się do leczenia za pomocą środków chemicznych, które wiążą się z ołowiu i pomagają przekazać go ciała w moczu w szybszym tempie. Istnieją cztery środki chemiczne, które mogą być użyte do tego celu, albo pojedynczo lub w kombinacji. Wersenian disodowy wapnia (EDTA wapnia) i dimerkaptol (BAL) podane są przez linię dożylną lub zdjęć, a succimer (Chemet) i penicylamina (Cuprimine, Depen) są podejmowane przez usta. (Choć wiele lekarze przepisują penicylamina dla zatrucia ołowiem, to stosowanie leku nie została zatwierdzona przez Food and Drug Administration).

Zmiany w diecie nie zastąpi leczenia. Jednak wystarczająco dużo wapnia, cynku i białka może pomóc zmniejszyć ilość ołowiu organizm wchłania. Żelazo jest również ważne, ponieważ ludzie, którzy są z niedoborem tego składnika pochłaniają więcej ołowiu. Czosnek i tiamina, witamina B-kompleks, zostały wykorzystane do leczenia zatrucia ołowiem u zwierząt. Jednak ich przydatność w ludzi na ten cel jest od roku 2004 nie wykazano. Wartości odżywcze, botaniczne i leki homeopatyczne mogą być podawane raz źródłem jest usuwany, aby pomóc poprawić wszelkie nierównowagi wywołane przez toksyczność ołowiu.

Rokowanie

Jeśli ostre zatrucie ołowiu osiąga stadium drgawek i śpiączki, istnieje wysokie ryzyko śmierci. Nawet jeśli osoba przeżyje, istnieje duża szansa na trwałe uszkodzenie mózgu. Długofalowe skutki niższych poziomów ołowiu może być również trwałe i poważne. Jednakże, jeśli przewlekłe zatrucie ołowiu zostanie złapany na początku, te negatywne efekty mogą być ograniczone poprzez zmniejszenie przyszłej ekspozycji prowadzić i uzyskanie właściwej opieki medycznej.

Zapobieganie

Wiele przypadków zatrucia ołowiem można zapobiec. Następujące kroki mogą pomóc:

 • Przechowywać obszary, gdzie dzieci grają tak czyste i wolne od kurzu, jak to możliwe.
 • Umyć smoczki i butelki gdy spadnie na podłogę i umyć pluszaki i zabawki często.
 • Upewnij się, że dzieci, myć ręce przed posiłkami i przed snem.
 • Mopa do wycierania podłogi i parapety żucia i inne powierzchnie, takie jak łóżeczka, dwa tygodnie roztworem proszku do zmywarek w ciepłej wodzie.
 • Krzewy roślin obok starszego domu z malowanymi ścianami zewnętrznymi, aby utrzymać dzieci na odległość.
 • Roślin trawy lub inny okrywowa w glebie, które może być skażone, takich jak gleby wokół domu wybudowany przed 1960 rokiem lub znajduje się w pobliżu głównej autostrady.
 • Czy woda z kranu domowego testowane, aby dowiedzieć się, czy zawiera ołów.
 • Używaj tylko wody z kranu z zimną wodą do picia, gotowania, i podejmowania dziecka wzorem, ponieważ gorąca woda może zawierać wyższe poziomy ołowiu.
 • Jeśli zimna woda nie był używany przez sześć godzin lub więcej, uruchom go na kilka sekund, aż staje się zimny jak będzie się przed użyciem jej do picia i gotowania. Więcej czasu woda została siedzi w rurach, tym bardziej prowadzić może ona zawierać.
 • Nie przechowywać w otwartych puszkach żywności, zwłaszcza importowanych puszek.
 • Nie należy przechowywać lub służyć żywności w ceramiki przeznaczone dla użytku dekoracyjne.
 • Ludzie, którzy pracują z ołowiu w pracy lub hobby, powinny zmienić swoje ubrania, zanim pójdą do domu.

Najważniejsze pojęcia

 • Terapia-chelatacji leczenie za pomocą środków chelatujących, związki, które otaczają i wiążą się kierować substancje pozwalające im być wydalane z organizmu.
 • Dimerkaptol, środek chemiczny stosowany w celu usunięcia nadmiaru przewodu z organizmu.
 • Wersenian dwusodowy-chemiczny środek chelatujący wapń stosuje się w celu usunięcia nadmiaru przewodu z organizmu.
 • Penicylamina (Cuprimine, Depen) lek -A stosowany w leczeniu problemów zdrowotnych (takich jak nadmiar miedzi w organizmie i reumatoidalne zapalenie stawów) i zapobiec kamieni nerkowych. Jest czasami określone usunięcia nadmiaru przewodu z organizmu.
 • Pica-pragnienie, że czasami pojawia się w ciąży jeść niespożywcze substancje, takie jak brud lub gliny.
 • Succimer, środek chelatujący, który jest stosowany w celu usunięcia nadmiaru przewodu z organizmu. Sprzedawane pod nazwą handlową Chemet.

Obawy żywieniowe

Unikać przygotowywania lub podawania posiłków w pojemnikach, które prowadzą w ich oszklenia. Nie spożywać domowej roboty alkohol, który został destylowanej.

Obawy rodzicielska

Ołów słodka. Rodzice mieszkający w domach wybudowanych przed 1978 powinien być czujny w zakresie usuwania wszelkich łuszczącą się lub łuszczące się farby. Wystarczy ponownie malowania takich powierzchni nie rozwiąże problemu. Rodzice muszą monitorować środowiska, w którym ich dzieci grają i obiekty, które go do ust swoich dzieci. Czystość jest koniecznością, jeśli starej farby jest w otoczeniu dziecka. Usunięcie (usuwanie farby do gołego metalu lub surowego drewna) ołowiu jest najlepszym sposobem, aby zapobiec ołowiem u dzieci.

Zasoby

Książki

Idź, Collin S. "Heavy Metal, odurzenie". W Nelson Textbook of Pediatrics, wyd. 17 Edytowany przez Richard E. Behrmanem et al. Filadelfia: Saunders, 2003, str 2355-7..

. Gupta, SK, i wsp awaryjne toksykologia: Zarządzanie Wspólne Trucizny Boca Raton, FL:. CRC Press, 2003.

Klaasen, Curtis D. i Jan Doull Casarett i Doull w Toxicology. Podstawowe Nauka trucizn, 6th ed. New York: McGraw Hill, 2001.

Markowitz, Morrie. "Zatrucie". W Nelson Textbook of Pediatrics, wyd. 17 Edytowany przez Richard E. Behrmanem et al. Filadelfia: Saunders, 2003, str 2358-61..

Czasopisma

Clark, S., et al. "Wpływ pyłu i ołowiu zewnętrznej wewnętrznych poziomach gleby na kurz w obudowie ołowiu, które przeszły kontrolę zagrożeń farby na bazie ołowiu." Journal of Occupational and Environmental Hygiene 1, nr. 5 (2004): 273-82.

Dietert, RR, et al. "Developmental immunotoxicology ołowiu." Toxicology and Applied Pharmacology 198, nr. 2 (2004): 86-94.

Dorea JG "rtęci i ołowiu w okresie karmienia piersią." British Journal of Nutrition 92, no. 1 (2004): 21-40. Kwong WT, et al. "Interakcje między niedobór żelaza i ołowiu zatrucia:. Epidemiologii i patogenezy" Nauka w ogólnej Środowiska 330, nr. 1-3 (2004): 21-37.

Sandel, M., et al. "Skutki w zakresie budownictwa mieszkaniowego na zdrowie dziecka." Pediatric Annals 33, no. 7 (2004): 474-81.

Stretesky, PB, a MJ Lynch. "Związek między ołowiu i przestępczości." Journal of Health and Behavior Społecznego 45, no. 2 (2004): 214-29.

Organizacje

American Academy of Clinical Toxicology. 777 East Park Drive, PO Box 8820, Harrisburg, PA 17105-8820. Witryna sieci Web: http://www.clintox.org/.

American Academy of Family Physicians. 11400 Tomahawk Creek Parkway, Leawood, KS 66211-2672. Witryna sieci Web: http://www.aafp.org/.

American Academy of Pediatrics. 141 Northwest Point Boulevard, Elk Grove Village, IL 60007-1098. Witryna sieci Web: http://www.aap.org/en-us/Pages/Default.aspx.

. Amerykańskie Stowarzyszenie Poison Centrale alarmowe 3201 Nowy Meksyk Avenue NW, Washington, DC 20016. Strona internetowa: http://www.aapcc.org/.

American College of Occupational and Environmental Medicine 55 Zachodniego Seegers Road, Arlington Heights, IL 60005. Strona internetowa:. Http://www.acoem.org/.

Witryny sieci Web

"CDC Dzieciństwo Zatrucie program profilaktyki: Spotlight na smyczy." Centrum Kontroli i Prewencji Chorób dostępne online w http://www.cdc.gov/nceh/lead/ a wcześniej dostępny na http://www.cdc.gov. /nceh/lead/factsheets/leadfcts.htm (dostęp 11 listopada 2004).

"Farba na bazie ołowiu Hazard sterowania Grant Program." Amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Dostępne online w http://www.hud.gov/offices/lead/ (dostęp 11 listopada 2004).

"Ołowiu w farbach, kurzu i gleby." Agencja Ochrony Środowiska USA. Dostępne online w http://www.epa.gov/lead/ (dostęp 11 listopada 2004).

"Zatrucie." National Library of Medicine. Dostępne online w http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/leadpoisoning.html (dostęp 11 listopada 2004).

"Najwyższe Zatrucie." American Academy of Family Physicians. Dostępne online w http://www.aafp.org/afp/980215ap/stauding.html (dostęp 11 listopada 2004).

Sun Zatrucie Wysypka

Sun Zatrucie Wysypka


Jeśli występują czerwone, swędzące lub bolesne skóry po ekspozycji na słońce, może być to wysypka otrucia słońce. Zatrucie Słońce jest ciężka postać oparzenia słoneczne, a wysypka, że ​​czasami następuje to reakcja alergiczna na słońce zwanej zdjęć zapalenia skóry.

Objawy Sun wysypka Zatruć

Podobnie jak zatrucia słońca, wysypki, które może towarzyszyć w rzeczywistości jest to rodzaj oparzenia słonecznego. W przeciwieństwie do tradycyjnych oparzenia słoneczne, które mogą charakteryzować się zaczerwienienie, obrzęk, gorącej i bolesnej skóry, która będzie później blistrze lub skórki, wysypka, która towarzyszy zatrucie słoneczny ma swoje własne cechy.

 • Małe, czerwone swędzące guzki na skórze
 • Pęcherze
 • Ból głowy
 • Nudności
 • Wymioty
 • Gorączka
 • Dreszcze
 • Zawroty głowy

Niektóre lub wszystkie z tych objawów może występować, w zależności od nasilenia wysypki. Niekiedy może wydawać się bardziej jak tradycyjne oparzenia słoneczne, podczas gdy inni będą podniosły guzki. Osoby o jasnej karnacji są bardziej narażone na wysypkę niż inne.

Co powoduje wysypkę

Podobnie jak oparzenia słoneczne i zatrucia słońca, wysypka jest spowodowane ekspozycją na słońce. Jest to reakcja alergiczna na promienie ultrafioletowe słońca, te same promienie, które wywołują uszkodzenia skóry oparzenia słoneczne.

W zależności od poziomów czułości i czy masz doświadczenie zatrucie słońca w przeszłości, wysypka może pojawić się po zaledwie 10 minut od niezabezpieczonego ekspozycji na słońce. Niektóre leki, które zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie UV może zwiększyć szanse na wysypki po ekspozycji na słońce. Doświadczanie ekspozycji na słońce w podwyższonych obszarach może również zwiększyć szanse na twój rozwój wysypka.

Ludzie często dostać wysypki, gdy na niektórych leków, które wywołują nadwrażliwość na światło i błąd, że do zatrucia słonecznym. Często wysypka lub ciężkie oparzenie excacerbated przez leki może się zdarzyć i występują wszystkie te same objawy. Ocena medyczna jest najlepszy wybór, aby uzyskać odpowiednie leczenie. Ludzie często wymieniać warunki myśląc, że nadwrażliwość na światło i zatrucia słońce to samo.

Leczenie Wysypka

Nie ma jednej obróbki, która służy do przeciwdziałania lub usunąć wysypki. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc złagodzić ból i swędzenie i odzyskiwania prędkości.

 • Weź chłodne prysznice do obniżenia temperatury ciała. To pomoże zatrzymać wysypka od powrotu.
 • Zastosuj balsam galmanowych się plamy swędzenie skóry.
 • Kąpią się sody oczyszczonej, aby pomóc koją skórę.
 • Take over-the-counter lek przeciwbólowy jak Advil lub Tylenol, aby pomóc złagodzić niektóre z bólu i stanu zapalnego.
 • Zastosować miejscowo znieczulający, taki jak anestezyny.
 • Zastosuj Aloe Vera żel.
 • Pobyt na słońcu lub nosić odzież ochronną podczas gdy wysypka leczy.

Większość wysypek zatruć słońce wyleczyć w ciągu dwóch tygodni, choć niektóre mogą trwać dłużej, w zależności od czasu ekspozycji i nasilenia wysypki. Jeśli nie widać poprawy w ciągu dwóch tygodni, porozmawiać z lekarzem na temat innych możliwości leczenia.

Zapobieganie jest kluczem

Jedynym sposobem, aby naprawdę zapobiec ponownemu wystąpieniu wysypki związane słońcu niestety żyć przez to i staramy się jak najlepiej określić, co go spowodowało. Wspólne zapobieganie poczucie, takich jak unikanie nadmiernej ilości czasu na słońcu, unikanie działań szkodliwych dla skóry, takich jak solarium i unikanie opalać może zapobiec ponownemu wystąpieniu zatrucia słonecznym.

Użyj balsamy i środki chroniące przed słońcem, zwłaszcza jeśli masz jasną skórę lub doświadczyło zatrucie słońce i związane z wysypka przed i potrzebne dodatkowe ekranowanie z promieniowania słonecznego. Jak wiele z mody faux pas, jak to może być, pasta tlenek cynku jest również doskonałym wyborem dla tych, którzy potrzebują najwyższy poziom ochrony.

Pamiętaj, pochmurne dni może spowodować tak wiele kwestii, jak te gorące letnie; być świadomi i na cały rok, jeśli straży tego rodzaju podrażnienia jest problem dla Ciebie. Niestety, wiele ludzi cierpi na nawrót ze względu na fakt, że zapominają uszkodzenia może pojawić się w zimie, jak również. Być tak sprytny słońce przez cały rok - po prostu może uratować skórę w procesie.

Jak rozpoznać Anthrax Zatrucie

Wąglik to choroba zakaźna wywołana przez Bacillus anthracis, z bakterii, która tworzy zarodniki, które mogą przetrwać przez bardzo długi czas, nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Zarodniki zarażać zwierzęta i ludzi poprzez połknięcie, wdychanie i kontakt ze skórą, gdy jest przerwa w skórze. Nie jest to infekcja wirusowa, ponieważ jest spowodowane przez bakterie i nie wirusów.

Wąglik zwykle zaraża ssaki, które są roślinożerne, ponieważ ich narażenia środowiska. Zwierzęta i ludzie, którzy jedzą mięso tych roślinożercy mogą być zarażone poprzez spożycie i poprzez kontakt ze skórą w procesie przygotowania zwierząt do rzezi i gotowania.

Z tej podstawowej informacji, ludzi, które są najbardziej prawdopodobne, aby zarazić się chorobą, to ci, którzy pracują w pomieszczeniach inwentarskich, tych, w surowym koniec przemysłu odzieżowego, takich jak sortowniki wełny. Ci, którzy obsługiwać zwierzęta do jego skóry, rogu i mięsa są pierwszymi kandydatami do choroby. Możliwe jest również dla osób, które pracują w obszarach roślinności, które pasły się na została przez zainfekowanych zwierząt roślinożernych być zakażone wąglikiem.

Objawy choroby po człowiek spożywa Zarodniki: wymioty krwi, utratę apetytu, biegunkę i zapalenie jelit. Jamy ustnej i gardła mogą rozwijać zmian.

Kiedy człowiek wdycha zarodniki, objawy to lekka gorączka, objawy grypopodobne, bóle mięśni, trudności w oddychaniu, duszność i złe samopoczucie.

Kontakt skóry z zarodników będzie wynikać z tych objawów: świąd jak u ukąszeniach owadów, która rozwija się w guz, a następnie zamienia się wrzód na 2 dni, i jest w kolorze czarnym. Jego średnica osiąga około 1-3 cm. Jest to bezbolesne w tym momencie, ale powinna być sprawdzona przez lekarza natychmiast, ponieważ nieleczona, będzie to prowadzić do śmierci.

Inne objawy zatrucia wąglika, które są wspólne, niezależnie od sposobu, w jaki osoba jest zakażona, to gorączka, dreszcze, zmęczenie, ból gardła, ból głowy, nudności i powiększone węzły chłonne. Wymienione objawy występują zwykle w ciągu 7 dni od momentu zakażenia.

Wąglika mogą być leczone antybiotykami, a część terapii, w zależności od stopnia zakażenia. Istnieje szczepionka na wąglika produkowanego przez BioPort, chociaż nie wszyscy powinni mieć od kandydatów do takiej infekcji bakteryjnej jest rozpoznawalne. Szczepienie jest wskazane tylko dla tych, których zawody wymagają użycia zwierząt.

Ważne jest, aby wysłać osobę uważa się natychmiast zakażonych wąglika do szpitala. Osoby zakażonej nie jest zaraźliwa, ale on może mieć na sobie kilka sztuk odzieży, które mają pewne spory na temat tego, że może zarazić innych. Ważne jest, aby wyleczyć wszystkie przedmioty dotykane przez osoby zakażonej, aby upewnić się, że choroba nie będzie się rozprzestrzeniać. Osoby zakażonej, a ludzie wokół niego może być wyleczony przez przemycie przeciwbakteryjnego mydła i wody, ścieków po myciu powinny być leczonych lekami anty bakteryjnych. Odzież i inne przedmioty mogą być odkażone w wodzie przez ponad 30 minut. Formaldehydu może być wykorzystane do wycierania z powierzchni, które mogą zostać zarażone.

Wąglik został niedawno kwestia bezpieczeństwa ze względu na jego potencjał bioterroryzmu. Wybuch na pewno spowoduje panikę i naruszy dużo życia. Z tego powodu, amerykański Departament Zdrowia i Usług Społecznych wydał zawiadomienia na zgłaszanie przypadków nie tylko do biura zdrowia, ale do urzędników lokalnych, stanowych i federalnych jako dobrze.

Witamina: Pomoc Porady układu immunologicznego

Siemię lniane: Zdrowa źródło tłuszczów omega-3

Choć ważne jest, aby unikać tłuszczów nasyconych, inne rodzaje tłuszczów, w tym niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, są rzeczywiście niezbędne dla dobrego zdrowia. Len i olej lniany, a także suplementy lniany olej, są doskonałym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te składniki promowanie zdrowego metabolizmu, obsługuje funkcję komórek oraz wspiera system odpornościowy, pomagając organizmowi leczyć po urazach.

W szczególności sportowców donoszą, że olej lniany pomaga w szybszej regeneracji po treningu poprzez promowanie naprawy tkanki mięśniowej, a niektórzy zawodnicy stwierdzili, że olej lniany leczy zwichnięcia i stłuczenia szybciej, też. Raporty te sugerują, że lnu ma zarówno właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne i jest badana jako potencjalnego sposobu leczenia warunkach anty-zapalne, w tym reumatoidalne zapalenie stawów i łuszczycę.

Ale korzyści nie lniany to tylko dla sportowców. Jako zdrowe źródło omega-3 kwasów tłuszczowych zwanych kwas alfa-linolenowy, ich promowanie ogólnie dobry stan zdrowia w nikogo. A jeśli starają się schudnąć, olej lniany może wspierać zdrowego odchudzania poprzez promowanie metabolizm i pomaga ciała skutecznie spalać tłuszcz. Olej lniany może także pomóc zrekompensować zaparcia związane z niektórych dietach wysokobiałkowych.

Siemię lniane może odgrywać rolę w profilaktyce raka, też. Narodowy Instytut Raka studiuje siemię lniane po wynikach badań w Europie sugerowanych związek między oleju lnianego i kurczących się nowotworów w komórkach prostaty, piersi i płuc.

Gdzie można kupić siemię lniane? Większość sklepów i supermarketów specjalistycznych zdrowia będzie prowadzić siemienia lnianego (które powinno być podstaw, i może być posypane na płatki, jogurt, itp), a także siemię lniane kapsułek. Olej lniany, który ma łagodny orzechowy smak, a nawet mogą być spożywane w postaci płynnej (zabrać 1-2 TBS dni). Przechowywać w lodówce po otwarciu butelki, a należy pamiętać, że okres przechowywania butelki jest cztery do sześciu miesięcy. Uwaga: Nie należy stosować olej lniany do gotowania.

Witamina C: Twoje ciało Super Antioxidant

Witamina C jest jednym z najważniejszych witamin potrzebne dla zdrowia, ponieważ bierze udział w utrzymywaniu układu odpornościowego. Odpowiednie witaminy C pomaga zwalczać infekcje. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych, witamina C wykonuje większość prac naprawczych na ciele. Witamina C jest niezbędna, aby pomóc organizmowi się kolagenu, białka, które jest składnikiem skóry, blizny, więzadeł, ścięgien i naczyń krwionośnych. Witamina C pomaga organizmowi utrzymanie i naprawy kości, zęby, i chrząstki. To może nawet pomóc rany goją.

Witamina C jest rozpuszczalny w wodzie, dzięki czemu nie jest magazynowana w organizmie i trzeba zużyć codziennie. To miejsce, gdzie można przyjść suplementy, zwłaszcza jeśli są następujące ograniczoną dietę, lub jeśli po prostu nie jeść różnorodne owoce i warzywa. Wiele wzorów multiwitaminy zawierają witaminę C, lub można go znaleźć w swoim dodatku. Instytut Medycyny zaleca 90 miligramów dziennie dla mężczyzn w wieku lat 18 i 75 mg dziennie dla kobiet w wieku powyżej 18 lat. Może zbyt dużo witaminy C? Najczęstsze dawki wynoszą 500-1000 mg witaminy C,

Niektóre badania sugerują, że witamina C może obniżyć ryzyko zachorowania na zimno ze względu na jego rolę w systemie odpornościowym zdrowia, ale jest bardziej prawdopodobne, aby pomóc promować swój powrót do zdrowia. Ponadto, badania wskazują, że witamina C może zwiększyć wchłanianie żelaza. Tak więc, jeśli pacjent przyjmuje suplement żelaza, może chcesz dołączyć witaminę C, też, być może z multiwitamina.

Przeciwutleniacze: obrony organizmu drużynowe

Przeciwutleniacze to związki przeciwdziałające wolne rodniki. Wolne rodniki są nietrwałymi cząsteczki tlenu, które niszczą funkcje komórki. Uszkadzając funkcji komórek wolne rodniki przyczyniają się do starzenia się i ewentualnie do rozwoju raka i innych chorób. Mimo, że niektóre wolne rodniki powstają naturalnie w ciele w czasie, ciało wytwarza wolne rodniki w odpowiedzi na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie i palenia. Antyoksydanty działają wobec tych cząstek na wolnym wybiegu tlenu, aby utrzymać je z komórek szkodliwe.

Ćwiczenia produkuje wolne rodniki w organizmie i antyoksydanty pomaga promować szybkiego powrotu do zdrowia z trudnych treningów i zawodów. Ciężkie treningi i zawody wyczerpuje organizm, dlatego sportowcy mogą uzyskać przeziębienia po maraton, triatlon lub innego ważnego wydarzenia.

Przeciwutleniacze, które są ważne dla ogólnego stanu zdrowia należą: witamina A, witamina C, witamina E, likopen, beta-karoten, luteinę, selen i kwas alfa-liponowy, ekstrakt z zielonej herbaty. Niektóre z tych przeciwutleniaczy są związane z określonymi korzyściami dla zdrowia. Na przykład, witamina C obsługiwanych przez układ odpornościowy, beta-karoten jest ważne dla rozwoju dobre widzenie i selen jest związany z obniżonym ryzykiem raka prostaty, raka jelita grubego i płuc.

Jeśli jesteś pozbawiony konkretnego składnika odżywczego lub przeciwutleniacz, można znaleźć dodatek do swoich potrzeb. Można też wybrać suplement witaminy lub multi-multi-pack, który zawiera liczne witaminy przeciwutleniacze.

Antyutleniacze dla dobrego zdrowia

Niektóre z najbardziej znanych przeciwutleniaczy zawierają beta-karoten, luteina, likopen, selenu i witaminy A, C i E. W zasadzie; wszystkie przeciwutleniacze chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki są wytwarzane w naszych ciałach, jak rozbić żywności, ale są również spowodowane przez czynniki środowiskowe, takie jak palenie tytoniu i narażenia na promieniowanie. Zbyt wiele wolne rodniki mogą powodować raka wszystko na choroby serca.

Szczęśliwie, przeciwutleniacze, znajdują się w różnych produktach spożywczych, z pomidorów wielu olejów, takich jak olej lniany. Dostępne jako suplementy są również, jeśli nie masz dość w diecie. Odpowiednią dietę składającą się z owoców i warzyw, orzechów, ziaren, ryb i drobiu jest najlepszy sposób, aby uzyskać wystarczającą ilość antyoksydantów, aby system immunologiczny zdrowe i wolne od choroby.

Witamina A Foods, aby wzmocnić układ odpornościowy

Pokarmy zawierające witaminy A mogą być jedne z najlepszych żywności w celu zwiększenia immunologicznej potrzeb i zdrowia systemu. Badania wskazują, że witamina może zwalczania infekcji i stanów zapalnych w organizmie, a nawet może zwalczać niektórych toksyn, takich jak niektóre rodzaje zatrucie żywności. Pokarmy bogate w witaminy A zwiększenie właściwości układu immunologicznego poprzez wpływ, a nawet pomaga w tworzeniu korzystnych komórek w organizmie, które walczyć niektórych chorób i dolegliwości. Więc jeść więcej witaminy może zwiększyć immunologiczne właściwości systemu w całym organizmie.

Niektóre powszechnie dostępne produkty, które dostarczają witaminy A i pobudzają system odpornościowy to kurczak, indyk, wołowina, marchew, słodkie ziemniaki, dynia, szpinak, Collard Greens i większość wszystkie produkty z pomidorów. Są również dostępne suplementy witaminy A jeśli chcesz zwiększyć właściwości systemu odpornościowego nawet więcej.

Witamina C, trzon układu odpornościowego

Witamina C jest niezbędne przeciwutleniaczem, który zapobiega szkorbutu i innych chorób. Dlatego znajdziesz tak wielu produktów wzbogacanych witaminą C w lokalnym supermarkecie. Zalecana dawka dobowa wynosi 90 mg na dzień, i nie więcej niż 2000 mg na dobę. Nie możemy produkować witaminy C w naszym organizmie, ale w większości przypadków, nasze diety są wystarczające, aby utrzymać odpowiedni poziom witaminy C.

Jednakże, u palaczy, kobiet w ciąży i tych, pod wpływem stresu może potrzebować więcej witaminy C i suplementy mogą pomóc w zapobieganiu niedoboru witaminy C. Objawy niedoboru witaminy C (zwana szkorbutem) to gąbczaste, miękkie gumy, plamy wątrobowe na skórze, krwawienie z błon śluzowych, depresja, i bladą skórą. Jeśli nie jest leczona, niedobór może prowadzić do śmierci. Suplementy witaminy C są dobrym sposobem, aby upewnić się zawsze uzyskać witaminy C, czego potrzebujesz na co dzień.

Olej lniany dobrego zdrowia

Olej lniany pochodzi z nasion lnu i zawiera wiele właściwości zdrowe, zawierają przeciwutleniacze, które mogą pomóc wzmocnić układ odpornościowy i utrzymać zdrowsze. Olej ten wprowadzono do kwasu alfa-linolenowego (ALA), niezbędnego kwasu tłuszczowego, który wydaje się w celu kontroli choroby serca, choroba zapalna jelit, zapalenie stawów i wielu innych.

Możesz znaleźć suplementów oleju w siemienia lnianego zarówno płynnych i żelowych kapsułek miękkich. Należy zachować suplementów oleju siemienia lnianego w lodówce, ponieważ mogą one jełczeją (jak każdy inny olej), jeśli zbyt długo przechowywać je w temperaturze pokojowej. Ciepło, światło i tlen może zniszczyć właściwości antyoksydacyjne tego oleju, więc upewnij się, aby zakupić suplementy renomowanych firm, które proces, pakiet, i wysłać go, więc jest bezpieczne od tych elementów.

Immune System Support i Aging

Starość nie jest tak źle ... jeśli wziąć pod uwagę alternatywę. Prawo. W społeczeństwach, skierowanymi do młodzieży, alternatywą jest chirurgia plastyczna, a dla mężczyzn, znalezienie trofeum dziewczyny. Proszę się odprężyć. Nadal można data (Sherry Halperin żartobliwie bada to w uratuj mnie, on jest w kapeluszu Moose czterdzieści pozostałe dni po pięćdziesięciu) oraz ćwiczenia i jeść prawo wyglądać dobrze. Niektóre z naszych nie tak złych alternatyw dla wprowadzenie na twojej mamy babci sukni:

 • Cynamon będzie urozmaicić swój system odpornościowy i zachować zdrowe serce.
 • Witamina C i E - Nuff powiedział.
 • Acidophilus, więc żylaki i portret starszych kobiet w telewizji nie włącza żołądek.
 • Luo Han Kuo z Chin, gdzie przestrzegają starzenia się - jesteś wystarczająco na siłach, aby spróbować nowych rzeczy, prawda?
 • Beta-karoten, dzięki czemu można wyeliminować wolne rodniki, jak ex-hipisa Ci dnia ostatniej nocy.

Starość nie jest tak źle ... kiedy mądrość odżywiania się z nią. System odpornościowy witaminy będzie Cię lśniące i rośnie!

Cynamon i układ odpornościowy

Piec z nim. Kochasz go w latte. Ale zbyt dużo cukru i cynamonu martw się umieścić na funtów. Dlaczego nie spróbować dodatek cynamonu zamiast tego? Wiesz o korzyściach płynących z echinacei, witamina E, witamina C i cynk, zwłaszcza gdy chodzi o odpornościowego zdrowia systemu. Ale słyszałeś, że suplementy cynamonu może wzmocnić swój układ odpornościowy, nie wspominając o swoje zdrowie serca? Cynamon ma wesprzeć cukru i tłuszczów - byłeś zaniepokojony r go na latte w Starbucks! Jednak dumpingu na stojak przypraw w kawie nie zawsze jest to możliwe. Cynamon może stymulować układ odpornościowy - powolny metabolizm może prowadzić do więcej problemów niż tylko o latte tygodniu. Więc oddawać swoje pragnienia cynamonu - proponujemy kompleksową formułę cynamon. I bułki cynamonowe. Czy jesteśmy na naszej drodze do wyleczenia cynamonu?

Witamina C i układ odpornościowy

Witamina C. Trzeba mieć witaminy C. tylko hype z plantatorami cytrusowych, prawda? Witamina C nie może robić wszystko to ma robić. Nie jest cynk na pożywienie? Wspiera układ odpornościowy, nie wspominając o zdrowie seksualne. Przykro mi to powiedzieć, zwykły stary niezawodny witamina C jest ostatecznym wspomagająca układ odpornościowy - dr Linus Pauling przyniósł witaminy C na czele i wykonane Tropicana szczęśliwy. Ale na długo przed dr Pauling, brytyjscy marynarze jedli lipy (stąd słowo "Angol") i pomarańczy, aby zapobiec różnego rodzaju szkorbut chorób morskich w higienicznych zakwestionowane niebezpiecznej pracy. Tak więc witamina C inspiruje całe pokolenie systemu odpornościowego, w tym witamin echinacei, cynku, witaminy E, i cynamonem, a także selen, beta-karoten, likopen i Luo Han Kuo. CC-zdrowie dla witaminy C!

Zbyt dużo witaminy C?

Twoja matka nazywa cię dziś i powiedział, że usłyszała zbyt dużo witaminy C i E za dużo witaminy są szkodliwe dla zdrowia. Za dużo cukru, można powiedzieć, wam nie zaszkodzi. Nie było zbyt wielu witamin. Witamina dawka waha się od osoby, a za dużo odporności ... nie ma czegoś takiego! Przynieście na cynku, selenu i echinacei obfitego pokropienie cynamonem. W 2000 roku, górna granica 2000 mg dziennie mieli wszyscy i matkę swoją boi skurcze żołądka, zwiększone ryzyko zachorowania na raka, biegunki i inne dobre rzeczy. Dodatkowo, osoby o zbyt dużo żelaza (hemochromatoza) powiedział: "Nie, którzy nie chcą podkręcić". W 2001 roku, dr Dean Ornish zalecane przy 1000 mg dziennie, ale z drugiej strony medalu, niektóre źródła doradzić, że gdy jesteś narażony na znaczne obciążenia (jak przenieść ... do Iraku), 20000 mg dawki aren 't wchodzi w rachubę. Jesteś indywidualnych, całkowicie oddzielony od matki, ciotki, ojca, czy kogokolwiek innego. Ty decydujesz, ile witaminy C do podjęcia, zwłaszcza jeśli jesteś chory - może być konieczne do podjęcia 1000 do 6000 mg dziennie, aby przywrócić immunologiczny system wsparcia w kilku dawkach, ponieważ organizm nie może wchłonąć więcej niż 1000 mg w Pojedyncza dawka. Aktualny mądrości uważa, że ​​jest to dobry pomysł, aby to inne wzmacniacze systemu immunologicznego, lub wziąć witaminę C jako część systemu odpornościowego formuły antyoksydacyjne z flawonoidów i witaminy E. Można dostać za dużo cukru, a czasami można dostać za dużo doradztwo. Powiedz mamie na relaks - to niedobrze uczucie może być od trosk nad najnowszym "nowego badania szokujące zdrowia."

Krople witamina C spadają na moją głowę

Nienawidzisz biorąc żucia witaminy C, bo przypomina ci zbyt dużo szkole. Zabrałbyś żucia C jeśli można przemycić Flintstonowie witaminy swoich dzieci. Ale układ odpornościowy nie jest warte ośmieszyć. Więc możesz dać swoim dzieciom żucia echinacea z goldenseal, blackberry smak i witaminy C, aby utrzymać się przeziębienia i grypy. Relax --you're nie brakuje na wsparcie systemu odpornościowego, jeśli nie brać witaminy C. Jednak do żucia, nie znosisz tradycyjnych kapsułek witaminy C, a nie masz własnego osobistego Orange Grove. Flintstonowie uzależnienie szuka lepiej cały czas. Zalecamy, witaminę C i witaminę E () ciekłe krople - można je połączyć z sokiem pomarańczowym. Ciecz pochłania tak szybko, jak Dino skacząc na Freda. Chcemy również witaminy C w proszku, które można wymieszać z ulubionym sokiem. Tabletki do żucia, w tym witaminy C, echinacei i cynku, zwykle zawierają cukier, więc zalecamy organiczny rodzaj bez cukru z naturalnych smaków dla swoich dzieci, a nie przeżuwalnych dla Ciebie. Awww. Ty się doczekać pobierania próbek Wilma i Barney ponownie.

Jeżówka i układ odpornościowy

W serialu "Roswell", że dzieci mogły obserwowanych jako nastolatki, bohaterka, Liz Parker, echinacea, która zajmuje jej błędy ojca dla nielegalnych narkotyków. Wystarczy powiedzieć, że nie. Tatusiowie nie zawsze są w zgodzie z Twojego życia, a twój tata ma najgorszy system odpornościowy do każdego kogo znasz. On Prędzej spróbować marihuany niż on Echinacea, zauważając, że rok temu UC Berkeley (Berserkely) był sceptyczny ziołowy suplement. Jesteś trochę mglisty, co Echinacea nie, a także - choć wiesz, że to nie jest tak, marihuanę, która może sprawić, że mgliste. Jeżówka najczęściej pochodzi z jeżówka w USA i stał się popularnym lekarstwem na zimno w 1800 roku po tym, jak Indianie używał go od lat. Przypadkowo, Native American szaman odegrał kluczową rolę w "Roswell". Teraz, Echinacea z goldenseal jest popularne odpornościowego przypominającą systemu. Twój tata nie rozumiem, ale i echinacea są w dobrym towarzystwie. Efekty Echinacea są nadal źródłem sporu w społeczności ziołowej - zwłaszcza, gdy chodzi o suplementy. Nie wszystkie kapsułki są sobie równe. Kilka wskazówek, aby uniknąć jednego z tych "anty narkotyków" rozmów:

 • Kupić od renomowanego producenta, a nie twój kuzyn w Wichita, którzy nigdy nie lubił twój tata tak.
 • Weź echinacea, gdy zmieniają się pory roku, nawet jeśli mieszkasz w Kalifornii, ale nie spożywać go codziennie.
 • Zastanów biorąc czysty ekstrakt ziołowy zamiast kapsułek.
 • Trzymać przy podawaniu immunologicznych dodatki systemowych, takich jak witamina C, witamina E, cynk, cynamon, Omega 3 i acidophilus.
 • Kup Twój tata suplementów, ale nie zmusić go do ich podjęcia. Niektóre stare psy nie mogą zmienić. Tak długo, jak twój tata nie daje się "po prostu powiedz nie" mowę, jesteś w porządku wziąć Echinacea. Mimo, że nie wiesz, co powie o obcej miłosny trójkąt jesteś zaangażowany w la "Roswell".

Luo Han Kuo i układ odpornościowy

Luo Han Kuo. Nie pamiętam - jest to, że w naczyniu lub kantońskiej Dyktator Korei Północnej? Kiedy jesteś chory, że trudno myśleć. Może trzeba strzelać z ginkgo biloba z tobą Luo Han Kuo, dodatek wykonany z słodkich owoców znaleziono w Chinach. Układ odpornościowy nie może żyć przez cynk, echinacea, witaminy E i witaminy C sam. Luo Han Kuo Pomaga zachować zdrowie jelit ze zwiększonym bakterii. Fuj - nikt nie lubi myśleć o bakterii, tak jak nikt nie lubi myśleć o dyktatorów, ale bakterie są krok przede tyranów. Bakterie, podobnie jak acidophilus, może faktycznie promowanie odpornościowy zdrowia systemu. Ważne jest, aby pamiętać, że wiele suplementów ziołowych immunologiczne systemowe nie zostało jeszcze udowodnione, więc należy zachować ostrożność przy podejmowaniu nowego. W międzyczasie, cieszyć się moo goo gai pan, gotować zdrowiej i lepiej!

AIDS i witamina C

AIDS. Nosimy czerwone wstążki, obserwujemy zapowiedzi gwiazd ... a teraz nawet AIDS, albo kochasz kogoś, kto nie. Co robisz? Trudno jest powiedzieć komuś o śmiertelnej choroby dobrze zjeść, ale nie można przerywać stosowania immunologicznych dopalacze systemowe, takie jak cynk, witaminy E, cynamonu, Echinacea z goldenseal (jest to jeden raz, gdy będziesz próbować wszystkiego, pomimo ostrzeżeń) , acidophilus, olej rybny i selen. Nie zapomnij o C - C, C dla odwagi, C dla współczucia dla radości i C dla witaminy C. Teraz możesz spożywać większych dawek witaminy C niż normalnie tylko dlatego, witaminy zostaje osuszone szybciej z systemu. Askorbinian "spalić" (witamina C jest kwas askorbinowy) na AIDS znika naturalny dopływ organizmu - ludzie nie mogą produkować witaminy C w ich własnych ciał w dużych dawkach tak. Większość chorych na AIDS podjąć cieczy witaminę C, według dr Roberta Cathcert, lecz zwrócić się do lekarza. Możesz mieć problemy z żołądka i biegunkę w wyższych dawkach, więc trochę mieszaniny wapnia, magnezu i potasu zbyt kwasu askorbinowego. Lub doradzić ukochanej, aby go wziąć. Witamina C jest warto - kwas askorbinowy hamuje wirus! Co robisz, gdy masz AIDS albo kochać kogoś, kto nie? Leżał w podaży witaminy C i dużo nadziei.

Przeciwutleniacze i rak

Niektóre badania wskazują na związek między przeciwutleniaczami i profilaktyce raka. Przeciwutleniacze zwalczanie wolnych rodników w organizmie, a wolne rodniki mogą być przyczyną raka, przynajmniej w niektórych przypadkach. Wolne rodniki dosłownie "kradnie" elektrony z innych komórek w organizmie, a to może doprowadzić do utraty stabilności wolnych rodników, powodując choroby jak rak. Przeciwutleniacze, oczyścić i niszczą wolne rodniki, a więc, można zapobiec przynajmniej niektórych rodzajów raka.

Istnieje kilka badań w toku, które szukają na relacje między przeciwutleniaczami i raka. Przeciwutleniacze to beta-karoten, luteina, likopen, selen, witamina A, witamina C, witamina E i te można znaleźć w wielu produktach spożywczych, ale również w suplementach, które zawierają wszystkie te przeciwutleniacze, które jest jeden dobry sposób, aby uzyskać wystarczająco wszystkich z nich na co dzień.

Sinice: Fakty i mity

Sinice w postaci organicznej, jest cudownie żywności bogatej w składniki odżywcze. Istnieją dwie formy sinic. Jest nazywany Spirulina, a drugi to Aphanizomenon flos-aquae, albo AFA. Są to formy sinic, które są najczęściej spożywanych. Ten "super jedzenie" może zwiększyć wytrzymałość, stabilność psychiczną i zmniejszyć stres.

Mity Sąsiednie Glony
Jednym z najbardziej popularnych mitach dotyczących sinic jest to, że toksyna wątroby. Jest to błędne przekonanie. Rodzaj gatunków, które ma spowodować zatrucie wątroby nie jest AFA, ale coś, co nazywa Microcystis aeruginosa. To jest w większości zbiorników wodnych, nawet w wodzie, którą pijemy codziennie. Glony jest "staw szumowiny". Glony, które znajduje rośnie w stawach, a nawet w basenie, nie jest bezpieczne do konsumpcji. Może on również być toksyczny dla zwierząt, które go jedzenia. Niebiesko-zielonych alg, który jest sprzedawany jako suplement diety jest całkowicie bezpieczne i nie ma znanych skutków ubocznych.

Korzyści zdrowotne
Istnieje wiele korzyści z tego glonów organicznej. Bo to jest bardzo wysoki w składniki odżywcze, jest bardzo mocny wzmacniacz energii. Oferuje on anti-aging i pozytywne efekty dla włosów i skóry. Zawiera wysokie stężenie silnymi przeciwutleniaczami, które mogą wzmocnić układ odpornościowy. Jest zdolna do stymulowania przepływu komórek macierzystych do wspomagania regeneracji tkanek ciała, które nie uległy uszkodzeniu.

Blue-green algae łatwo wchłania się do ciała, około 97% łatwo wchłaniane do systemu. Ma kojąco na bóle głowy i ból ciała. Wiele osób uważa, że ​​problemy trawienne mogą one mieć zostały znacznie ulepszone z konsumpcją sinic. Ponadto, sinice ma bardzo silne właściwości oczyszczające i umożliwia organizmowi oczyścić się łatwiej. To również może mieć pozytywny wpływ na mózg pomagające w zmniejszaniu napadów depresji. Ludzie są w stanie poradzić sobie z codziennym stresem. Układ odpornościowy jest znacznie poprawiona.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja
Zarówno sinice i Spirulina są znaleziono rośnie w wodach jezior i stawów. Te naturalne pokarmy tu już setki tysięcy lat. Istnieje ponad 64 witaminy i minerały występujące w niebiesko-zielonych alg, w tym, ale nie ograniczając się do nich, A, C, E, B12 i B6. Naturalne mączki mineralne, takie jak wodorotlenek wapnia i magnezu, które są również w sinic. Obie są również bogate w mikroelementy, że nowoczesne diety brak dzisiaj.

Zawsze będą mity związane z niebiesko-zielonych alg i efekt może lub nie może mieć, dobry albo zły, gdy spożywane przez mieszkańców. Wybór, w związku z tym, należy do ciebie. Istnieją setki źródeł informacji dotyczących sinice. Tak więc, zanim zdecydujesz się go spożywać, można wykonać badania, aby można było następnie podjąć świadomą decyzję.

Odżywianie Miód Organicznej

Miód organiczny jest nie tylko smaczne, ten naturalny słodzik ma wartość odżywczą, która sprawia, że ​​jest doskonałą alternatywą dla białego cukru stołowego.

Jak Miód jest wykonana

Miód jest produktem naturalnym. To jest w zasadzie produkowany przez pszczoły, albo na dziko lub na pasiek. Te pszczoły zbierają nektar z kwiatów i zabrać go z powrotem do ula. Następny pracownik pszczoły żuć nektar, dodanie enzymów w procesie. Miód jest następnie rozprzestrzenić się na plastrach i podsycane przez skrzydłach pszczoły do ​​wyschnięcia. Po miodu zatęża wystarczająco pszczoły uszczelnienia plastrów z wkładem z woskiem. Pszczelarze następnie pali się pszczoły z ula, aby mogli odzyskać plastrach i wyodrębnić słodki miód.

Dlaczego Organic Honey?

Tradycyjne gospodarstwa miód stosować antybiotyków na pszczoły, aby utrzymać je w zdrowiu. Czasami może to prowadzić do zanieczyszczenia miodu z antybiotykami. Gospodarstwa ekologiczne dona € ™ t stosować antybiotyków na swoich pszczół. Gospodarstwa te są również wolne od szkodliwych pestycydów, które mogą potencjalnie zanieczyścić miodu. Z drugiej strony, istnieje wiele dyskusji na temat tego, czy praktyki rolnictwa ekologicznego zapobiec skażeniu miodu przez pestycydy. Pszczoły są wolne stworzenia roamingowe i potencjalnie mogą wystąpić pestycydy od obszarów sąsiednich, a kończy się zanieczyszczenia miodu tak. Jedną z zalet ekologicznego miodu jest to, że często sprzedawane na surowo (czyli nieogrzewany), co pomaga zapewnić, że youâ € ™ re coraz najwięcej wartości odżywczych z urządzenia.

Wartość odżywcza

Miód składa się z naturalnego cukru około 80 procent i 18 procent wody. Pozostałe 2 procent składa się z witamin, minerałów, pyłki i białka. Witaminy w miodzie to witamina C, B6, ryboflawina, niacyna i tiaminy. Minerały występujące w miodu obejmują wapń, żelazo, miedź, mangan, potas, fosfor, sód i cynk. Miodu zawiera 22 aminokwasów. Wartość odżywcza miodu może być różna w zależności na kwiaty, że pszczoły stosowanych do nektaru.

Inne odżywiania Korzyści z miodem

 • Ma niższy rating na indeks glikemiczny niż cukier stołowy, co oznacza, że ​​jest mniej prawdopodobne, aby skok poziomu cukru we krwi
 • Jest słodszy niż cukier stołowy, więc trzeba go mniej do słodzenia potraw
 • Tworzy naturalne działanie przeczyszczające, a może pomóc złagodzić zaparcia
 • Może również przyczynić się do złagodzenia objawów biegunki i czerwonki
 • Ma naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne
 • Może być stosowany jako środek pobudzający apetyt
 • Jest łatwe w systemie trawiennym
 • Wykazano, że jest jedną z najbardziej skutecznych postaciach węglowodanów do połknięcia przed ćwiczeniami
 • Jest znana, aby pomóc w rekonwalescencji po treningu
 • Zawiera przeciwutleniacze, które pomagają chronić przed uszkodzeniem komórek
 • Zmniejsza utlenianie LDL (złego cholesterolu), która wycina ryzyko rozwoju miażdżycy
 • Może zapobiec objawy alergii sezonowej

Miód nie należy podawać dzieciom w wieku 12 miesięcy, ponieważ może zawierać bakterie, które mogą powodować zatrucie jadem kiełbasianym niemowląt.

Syrop z agawy vs Miód vs. Płynnych Cukry

Syrop z agawy jest naturalnym substancja słodząca pochodzi z różnych gatunków, w tym agawy niebieskiej agawy i tęcza agawy. Istnieją również ponad 100 różnych gatunków roślin agawy, ale niebieska agawa jest najczęstszym źródłem nektaru z agawy. W przeciwieństwie do innych agawy, niebieska agawa jest bogaty w zawartość węglowodanów, co z kolei wzrost zawartości glukozy i fruktozy w końcowym nektaru.

Produkcja Syrop z agawy

Agawa rośnie do siedmiu do 10 lat przed każdym zebraniu i przetwarzanie może mieć miejsce. Gdy roślina osiągnie dojrzałość, jej liście są obcinane, aby odsłonić Pina, który jest wewnętrzny rdzeń rośliny. Sok z agawy jest to wyciąg z pina i ogrzewa się w niskich temperaturach do rozbicia węglowodanów na cukry proste. Niskie temperatury są niezbędne w celu utrzymania enzymy, witaminy i minerały. Powstały syrop nektar jest bogata w magnez, potas, żelazo i wapń.

Syrop z agawy porównaniu z miodem

Syrop z agawy jest około 1,5 razy słodsza od miodu. Co więcej, posiada szeroki zakres smaków, co sprawia, że ​​nadaje się jako dodatek do większości produktów spożywczych. Ponadto nektaru nie wpływa na równowagę odżywczą. Syrop z agawy jest produkt roślinny, co oznacza, że ​​jest to doskonała alternatywa dla wegan i wegetarian.

W stosunku do miodu, agawy nektaru ma bardzo niski indeks glikemiczny, i jest bezpieczny środek słodzący dla diabetyków. Co więcej, to nie skok poziomu cukru we krwi i stymulują wydzielanie insuliny. Zamiast zwiększenia tłuszczów ciało, nektar z agawy pomaga w rozkładaniu tłuszczów ciała przez pęcherzyka żółciowego. W przeciwieństwie do miodu, co powoduje, choroby bakteryjne, takie jak zatrucie jadem kiełbasianym u niemowląt, agawy nektaru jest bezpieczny dla konsumpcji przez dzieci, gdyż nie ma żadnych bakterii.

Syrop z agawy porównaniu z syropu klonowego

Syrop klonowy jest naturalnym substancja słodząca pochodzi z soku drzewa klonowego. Podobnie jak agawy nektarze, nie jest szkodliwa dla organizmu. Jednakże, syrop klonowy ma wyższy indeks glikemiczny, i dlatego jest mniej akceptowalne w porównaniu z syropem agawy. Ponadto, jest bardzo drogim produktem, ponieważ pociąga za sobą wysokie koszty produkcji. To trwa 40 litrów surowego klonowego wytwarzać jeden galon syrop klonowy.

Syrop z agawy vs Brown Rice Syrop

Syrop z brązowego ryżu ciekły cukier, który otrzymuje się przez hodowanie ugotowany ryż z wykorzystaniem pewnych enzymów. Pomimo tego, że posiada bardzo niski indeks glikemiczny, ma tendencję do wypustek, poziom cukru we krwi, ponieważ zawiera maltozę. Syrop z agawy jest trzy razy słodsze niż syrop z brązowego ryżu, a także jest zdrowsza opcja.

Syrop z agawy syrop kukurydziany vs.

Jak sama nazwa wskazuje, syrop kukurydziany jest ciekły cukier, który pochodzi ze skrobi kukurydzianej. Składa się on z glukozy, i ma indeks glikemiczny, który jest podobny do zwykłego cukru. Jest to tylko 65 procent słodszy od cukru tabeli, a zatem, ma niską zdolność słodzącą i jest raczej smaku. Syrop ten jest stosowany wyłącznie jako środek słodzący, ponieważ nie krystalizuje, atrybut jest wspólne z agawy nektaru. Jednak, Syrop z agawy może być jeszcze lepszym wyborem, ponieważ ma słodszy smak.

Radzenie sobie z Fire Ants

Radzenie sobie z Fire Ants
Jeśli mieszkasz w dowolnym miejscu w południowej części Stanów Zjednoczonych, masz napotkał ant ognia. Te paskudne stwory Złapałem okazję z innego kontynentu do Mobile, Alabama w balast statku towarowego. Od tego czasu stały się one powszechne w całej południowej i zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Są bardzo agresywne mrówki i żądło pozornie bez powodu, jeśli się w pobliżu ich gniazd. Ich ukąszenia bolało jak ognia, stąd nazwa zwyczajowa "mrówek ogniowych".

Teksas dwuetapowy

Najlepszym sposobem na pozbycie się ich jest użycie metody nazywamy "Texas dwuetapowy" metoda. Pierwszym krokiem jest użycie przynęty i transmisji ją na podwórku. Najlepszym sposobem na to jest użycie rozsiewacz ręki i iść przez podwórze w górę iw dół przy zapalaniu rozrzutnika ręki. Stawia się dość przynęty, aby przyciągnąć mrówki, aby go podnieść, ale nie na tyle, na nic innego przynęty, aby otruty przez niego. Podczas jedzenia tyle przynętę zatruwał ptaki, zwierzęta i dzieci, w tej metodzie jest rozmieszczonych tak, przynęty, że nic, ale słabo mrówki mogą zebrać wystarczająco dużo na raz je skrzywdzić.

Spread przynęty wcześnie rano lub późnym wieczorem. Mrówki pożywienia podczas świtu i zmierzchu, kiedy to nie jest tak gorąco i nie odbierze żadnych przynętę, że przeleżał się i zdobyty zjełczały w upale.

Przynęta zawiera substancję chemiczną, która sterylizuje mrówkę królowej. Mrówki doprowadzić przynętę z powrotem do gniazda i karmić go do niej. Zatrzymuje jaj. W około sześć tygodni, wszystkie mrówki dorosłych umrzeć ze starości, a kolonia jest martwy.

Obecnie istnieje kilka razy nie można czekać sześć tygodni na mrówki łóżko umrzeć. To łóżko zawsze wkroczyć, kiedy coraz poczty jest najlepszym przykładem. To jest, gdy drugi etap Texas dwuetapowej przychodzi. Użyć zraszający lub proszek na mrówki łóżek, które są aktywnie powodujących szkody lub w części elektrycznych lub innych miejsc, które po prostu nie mogą być dopuszczone do pozostania w. Zraszanie jest lepszy niż w proszku w, że jeśli woda prawidłowo, chemicznego idzie głęboko w łóżku i zabija wszystkie mrówki. Do proszku, mrówki przejść przez niego i śledzić go z powrotem do łóżka mrówki go zabić się.

Zatrucie wszystkie mrówek łóżka z podlewania może wydawać się dobrym pomysłem, z wyjątkiem trzech rzeczy. Podlewanie jest bardziej trujący niż przynęty i umieścić więcej rzeczy na ryzyko podczas używania go. Drugi, to jest kosztowne. Po trzecie, jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby znaleźć wszystkie mrówek noclegowych w stoczni. W lecie, mrówki kopać w głąb ziemi, aby zachować zimną krew, i nie może się tradycyjne kopce brudu co kojarzy się z ant łóżku. Mrówki znajdzie przynętę, ale nie może znaleźć mrówki ze swoim podlewania. Więc, czy Texas dwustopniową i pozbyć stoczni mrówek.

Substance Abuse: Substance Abuse Statystyki Porady

Alkohol Statystyki

Szacuje się, że liczba zgonów związanych ze spożyciem alkoholu (niewydolność wątroby, udary, jazdy) wyniesie około 100 tysięcy osób rocznie. Aby umieścić to w perspektywie, to szacuje się, że w 2002 roku ponad 16.000 osób zmarło z przedawkowania narkotyków w połączeniu wszystkich. Innymi słowy, chociaż alkohol drug prawne, jest znacznie łatwiejszy i bardziej niebezpieczne dla organizmu w ciągu długiego okresu czasu (to należy również uwzględnić, że te leki, nadużywanie pitnej są zwykle w połączeniu z ich stosowaniem leku). Przerażające statystyki, według matki Against Drunk Driving, jest to, że spożycie alkoholu / nadużyć jest odpowiedzialny za śmierć (y) 6,5 razy więcej nastolatków niż wszystkich innych leków złożonych. Ponadto, nawet jeśli pije społecznie jest częstym zjawiskiem, około 18 procent populacji w końcu walczyć z problemem nadużywania alkoholu.

Statystyki te mogą wydawać się wysokie, a to dlatego, że związane z alkoholem, problemy społeczne i zdrowotne są dość poważne. Więc nie daj się nabrać na fantazyjny etykiecie lub pięknej kobiety popijając chardonnay. Realia pewnością może być mniej romantyczna.

Użyj wzorców Ecstasy

Ecstasy ("E") może być również określane jako "Adama" lub "lek miłości" i jest często używany w klubach, aby osiągnąć "bezpłatny" lub "nieskrępowany" stan. Nie inaczej niż ten stary dobry "bramy" narkotyków marihuany, tych, którzy używają ecstasy są bardziej skłonni do używania i nadużywania innych narkotyków. Powiedział, że ekstaza również wydaje się być popularne wśród populacji nastolatków.

Jeden przerażające statystyki, zgodnie z Partnerstwa dla Ameryki Wolnej od Narkotyków, jest to, że wizyty w sytuacjach awaryjnych związanych z ecstasy wzrosła o około 2000 procent w latach 1994 i 2002. To również, że ekstaza wydaje się być najmniej popularny narkotyk dyskusji pomiędzy rodzicami i ich dziećmi ,

Statystyki zgonów związanych z ekstazy wydają się być zgłaszane po niższych stawkach. Zgodnie z 2000 Household Survey Narodowej na Narkomanii statystyk przez SAMHSA, zgony związane z wyłącznego stosowania ekstazy było około 60 osób na 3.000.000 zgłoszone użytkowników. Należy jednak zauważyć, że jeśli użytkownik mieszały się wiele leków, może być trudny do określenia lek (lub mieszaninę), który bezpośrednią przyczyną śmierci.

Użyj wzorców heroiny

Heroina jest członkiem rodziny opiatów i uważany za najbardziej wciągająca i szeroko stosowany członkiem grona. Heroina często wstrzykiwane lecz może być również parsknął lub wędzone. Według danych dostarczonych przez badane i know Strefy w między 1993 a 1999 liczba osób zażywających heroinę, które odnotowały wykorzystania przeszłości miesięcy niemal trzykrotnie. Dodatkowo stwierdzono, że od 2001 roku liczba wizyt awaryjnych, że miał jakiś związek z użyciem heroiny wzrosła do 14%. Innym ciekawym statystyka jest to, że mimo, że szacuje się, że ponad 80% użytkowników bohaterka korzystania z inną osobą, ponad 80% z tych samych użytkowników znajdują się w spokoju po śmierci.

Co ciekawe, według badań 2005 Badania Narodowego na zażywania narkotyków i zdrowia, więcej Amerykanów (ponad 12 lat), sprawozdania co najmniej zażywanie heroiny przez całe życie (3,5 mln). Co ciekawe jednak, rozpowszechnienie zażywania heroiny odnotowano w ciągu całego życia w przypadkach stanowych i federalnych uwięzienia jest znacznie niższy niż użytkowania odnotowano w tym samym badaniu dotyczącym kokainy. Użyj co najmniej raz w życiu przez te grupy odnotowano w 23,4% (stan) i więźniowie 17,9% (federalnym).

Statystyki inhalacyjnych

Inhalacji może odnosić się do stosowania substancji chemicznych, takich jak aerozole, gazów i środków czyszczących, aby uzyskać wysoki. Podczas inhalacji nie są tak szeroko badane i omawiane w innych narkotyków, są one oznaczone jako poważny problem związany z nastoletnich, zgonów związanych z narkotykami. Sudden Death Syndrome wąchania, co stanowi ponad 50% zgonów powiązanych wziewne, może mieć wpływ na użytkownika nawet przy pierwszej próbie wdychać. W rzeczywistości, według statystyk narkotyków na W Know Zone, 22% ludzi, którzy zginęli z wziewne powiązanych SSDS byli początkujący użytkownicy. Suffocation i wymioty w płucach są dwa inne przyczyniają się do śmierci przez wziewnego stosowania. Wziewne są popularnym sposobem na "haju" wśród młodzieży, w wieku 13-17.

Młode i narkotyki

Istnieje kilka istotnych czynników ryzyka, które mogą determinują możliwość użytkowania / nadużywania narkotyków przez nieletnich:

 • predyspozycje genetyczne
 • stresujące środowisko
 • presji
 • choroba psychiczna i chęć samoleczenia

Należy zauważyć, że wcześniejszy początek zażywania narkotyków / nadużyć, tym bardziej prawdopodobne, że użytkownik będzie rozwijać wzrosła problemów narkotykowych na jego / jej życia. Ten wzór stosowania staje się nie tylko częścią formacji fizjologicznej i chemicznej makijażu nieletniego, ale także na początku zintegrowane, choć wadliwe, strategia radzenia sobie.

Chociaż doniesienia o zażywaniu narkotyków / nadużyć dotyczących nieletnich pokazują niedawne spadek ogólnego użytku, troska o wzorce stosowania wobec nieletnich (i związanych z nimi problemów behawioralnych i społecznych) jest skierowana na poziomie krajowym. 2006 Monitorowanie badań Future poinformował, że 36,5% z 12-klasistów zgłaszane stosowanie w ostatnim roku. 21,5% tej samej grupy zgłaszane wykorzystania w ciągu ostatniego miesiąca. Inne badania informuje, że zaangażowanie w działalność młodzieżowych relacyjnych, wydaje się zmniejszyć ogólną tendencję wzorcami zastosowanie / nadużyć wśród nieletnich.

Użyj Wzory związane z nikotyny

Jeden będzie niedbały, aby zapewnić szereg porad związanych z zażywaniem / statystyki nadużyć i nie wspomnieć zarówno szalonej używania i negatywnych skutków stosowania nikotyny i nadużyć. Czy korzystasz / nadużywanie alkoholu i innych narkotyków lub nie, nikotyny statystyki oferują stark perspektywy.

Ludzie często lekceważyć skandaliczne niebezpieczeństwo choroby i śmierci związanych z paleniem papierosów. US Center for Disease Control szacuje, że około 100 tysięcy Amerykanów umiera na związane z nadużywaniem alkoholu (w stosunku do około 200 milionów osób pijących) zgłoszonych roku, ale, że z 100 milionów palaczy, istnieje około 400 tysięcy zgonów. Według światowych statystyk niepalących Terry'ego Martina na rok 2002, "prognozy" dla palaczy wygląda ponuro. Szacunek jest, że jeśli trendy palenia nie zmieni, że 2030 będzie zobaczyć śmierć jednego z sześciu osób do palenia choroby związane.

Kobiety i narkotyki

Podczas narkomania był kiedyś uważany za "choroba człowiek" badania dotyczące kobiet i uzależnienia jest zyskuje występowania. Narodowe Centrum na uzależnienia i nadużywania substancji na Uniwersytecie Columbia przeprowadzili badania 2005 na młodych kobiet i narkotyków. Okazało się, że kobiety w wieku od ośmiu do 22 lat z powodu nadużywania narkotyków różne od mężczyzn. Różnice nie są wyraźnie wskazane, ale może to być również, że kobiety uważają, że z różnych powodów są bardziej "społecznie akceptowalne", by zgłosić, ze względu na piętno nie tylko związanych z nadużywaniem substancji, ale do kobiet i przemocy w szczególności.

Raport z ogólnopolskich przyjęć do zakładów przetwarzania narkotyków wykazały, że kobiety 2004 składa się 31,5% tej populacji. Ważne jest, aby pamiętać, jest to, że odsetek ten jest nie tylko wysoki, ale też stanowi jedynie kobiet, które rzeczywiście dopuszczonych się (lub były sąd upoważnione) do leczenia. Istnieje wiele matki, gospodynie domowe i bardzo kobiety sukcesu, którego cierpią w milczeniu, bo nie rozumiem, i / lub uważają, że kobiety mogą lub mają problemy z uzależnieniem. Możliwe jest więc, że kobiety są mniej prawdopodobne, aby zgłosić problemy i / lub mniej prawdopodobne, aby otrzymać pomoc na trudności związane z substancją. Badania dotyczące rodzaju narkotyków związane z kobiet nadużycia wykazują podobne tendencje do leków podawanych w ogólnej kategorii ludności. Tak jak więcej ludzi ogólnie mają tendencję do używania (lub zgłosić wykorzystania) marihuany, więcej kobiet zgłaszane stosowanie marihuany regularnie niż konsumpcji narkotyków.

Zażywanie narkotyków jest dodatnio skorelowana z kobiecego więzienia. Bureau of Justice Statistics podaje, że 59,3% z państwowych więźniarek, a 47,6% z federalnych więźniarek zgłaszane wykorzystania w ciągu miesiąca aresztu (2004).

Marihuana Użyj Wzory

Marihuana jest często określany jako "brama leku", wskazując, że stosowanie marihuany może prowadzić do poszukiwania i uzależnienia od substancji, nawet silniejsze, a nawet bardziej niebezpieczne. Dlatego nie dziwi fakt, że według sprawozdania za rok 2005 przez National Survey na temat zażywania narkotyków i zdrowia, 97,5 milionów Amerykanów (12 i starsi) zastosowania substancji, co najmniej raz. Ważne jest tutaj, aby potwierdzić termin "co najmniej"; Oznacza to tylko jedno zastosowanie za życia na minimalnym poziomie.

Pod względem częstości stosowania marihuany w stosunku do tych, którzy zostali osadzeni w więzieniach stanowych i federalnych w latach 1997 i 2004, numery są alarmujące. Siedemdziesiąt siedem procent więźniów państwowych zgłaszane pewne zastosowanie marihuany przed więzienia, podobnie jak 71,2% więźniów federalnych. Te wysokie procenty wspieranie badań, które pokazują, marihuanę jako lek, który prowadzi do korzystania z innych substancji. Należy również wziąć pod uwagę przy weryfikacji tych statystyk, że więcej osób może być prawdopodobne, aby zgłosić marihuany, ponieważ jest bardziej "do przyjęcia", niż zażywanie narkotyków, takich jak heroina i / lub kokainy.

Przedawkowania narkotyków / Zatrucie

Nielegalne przedawkowanie narkotyków, natomiast poważny problem, nie zabija prawie jak wielu ludzi rocznie jak nadużycia i niewłaściwego alkoholu. Powiedział, że jest jednak, że statystyki dotyczące zgonów związanych z narkotykami są alarmujące.

Według Medical News Today, nastąpił znaczny wzrost między liczby zgonów związanych z narkotykami w latach 1979 i 1990 (5,3% rocznie), a od 1990 do 2002 roku (18,1% w skali roku). Co ciekawe, większość tych zgonów są zgłaszane jako związane z bólem opioidowych typu zabójców (należy zauważyć jednak, że może być bardziej "do przyjęcia", by zgłosić leki przeciwbólowe na akcie zgonu niż spożycie heroiny, więc badania będą mieć wpływ na taki brak kontroli). Niezależnie od wszelkich odchyleń w badaniach, te fakty z pewnością podkreślić, że używanie narkotyków / nadużyć jest to poważny problem. Prawdą jest, że leki są łatwiejsze do uzyskania, łatwiejsze są do nadużyć.

Użyj Wzory Kokaina

Wzorce stosowania kokainy zostały udokumentowane przez National Survey of zażywania narkotyków i Zdrowia. Według raportu 2005 roku około 33,7 milionów Amerykanów (w wieku 12 i dalej) próbowało kokainy w życiu. Więcej Stark są dane w stosunku do tendencji do państwa federalnego więzienia i czy skłonność do stosowania na całe życie. Według tego samego raportu 2005, który badanych byłych i obecnych więźniów (uwięziony pomiędzy 1997 i 2004), 46,8% (stan) i przestępców 43,3% (przestępców federalnych) tych przestępców doniósł trochę historię zażywania kokainy.

Ważne jest, aby pamiętać, że z wyżej (i jest) statystyk, danych jest ograniczona zarówno indywidualnej skłonności do zgłaszania i projektowania badań. W wywiadzie przeprowadzonym z kilku pracowników socjalnych, którzy doradzają byli więźniowie, ustalono, że z około 60-80 klientów każda, blisko 95% tych klientów doniósł zażywania kokainy w ciągu całego życia (ów).

Odżywianie muszle

Małże są powszechnie dostępne z owoców morza z wielu korzyści dla zdrowia. Małże są uniwersalne i może być stosowane w wielu różnych potraw. Są pożywne składnikiem kuchni z różnych kultur.

Jakie są małże?

Małże są rodzaj małży, zwykle długa i kształt klina, które rosną w oceanie, wzdłuż linii brzegowej. Małże mogą być zbierane z dziko, ale są często uprawiane w gospodarstwach rolnych do celów komercyjnych. Dwa najczęściej spożywane rodzaje małży są niebieskie małże i zielono-lipped małże. Małże słodkowodne są zwykle spożywane nie, ale produkcji pereł słodkowodnych. Małże mogą być pieczone, smażone, wędzone, pieczonej lub gotowane na parze i są często podawane w chowders. Małże są popularne fast foody pozycja menu w wielu krajach Europy i Pacyfiku.

Korzyści zdrowotne wynikające z małżami

Małże są źródłem żywności o wysokiej zawartości białka. Niska zawartość tłuszczu, czyni je potencjalnie zdrowsze niż inne źródła białek, takie jak wołowina, które mogą zawierać wiele tłuszczów nasyconych. Małże są również mało kalorii z surowych małży zawierających tylko 70 kalorii na 3 uncje (85g), w tym 1,9 g tłuszczu (z którego jest nasyconego tłuszczu 0,4 g). Porównywalna ilość chudego polędwica wołowa zawiera 160 kalorii i 2,1 g tłuszczów nasyconych. Wołowina nie zawiera dwa razy więcej białka z małżami.

Małże są również doskonałym źródłem witaminy B12 i selenu, który jest niezbędnym mikroelement. Witamina B12 jest ważna dla funkcjonowania procesów metabolicznych i niedobór może spowodować zmęczenie i depresja, jak również inne objawy. Sto gramów małże zapewnia około 13% swoich potrzeb codziennie witaminę C i 22% codziennych potrzeb żelaza. Małże są również dobrym źródłem witamin z grupy B z innymi (zwłaszcza kwasu foliowego), fosfor, mangan i cynk. Małże są bardzo dobrym źródłem kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe i są uważane za doskonałe owoce morza.

Przestrogi O Małże

Małże są podatne na te same rodzaje zanieczyszczeń bakteryjnych jak inne owoce morza i powinny być przygotowane tylko wtedy, gdy są one na żywo, jak martwe małże szybko pogarszać. Małże, które są martwe będzie lekko otwarte i nie zamknie, gdy zakłócony.

Małże mogą również zbierać trujące glony, które gromadzi się w tkankach i może być bardzo niebezpieczne. Jeść małże tego warunku może spowodować zatrucie skorupiaków paralityka. Niestety, toksyny, które powodują nie mogą być wyeliminowane przez gotowanie w wysokiej temperaturze, a jedynie zapobieganie jest unikać owoców morza, które były narażone, takich jak te, które pojawiają się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w okresie letnim. Agencje rządowe generalnie monitorować ilości glonów Obecnie w skorupiaków handlowej.

Małże są zdrowe i pożywne dodatkiem do większości potraw i może przynieść wymierne korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Są one o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości składników odżywczych, takich jak kwasy omega-3 i żelaza, a także smaczne i wszechstronny. Staranne przygotowanie i monitorowanie zdrowia ostrzeżenia o obszarach rybackich zapewnia, że ​​oba małże handlowych i na własny zbierane będą bezpieczne do jedzenia i cieszyć się.

Odżywianie Snake

Mięso węża nie jest powszechne w zachodnich posiłków, ale jest popularny w innych kulturach na jej rzekome korzyści dla zdrowia. Mięso węża jest również bardziej powszechnie akceptowane jako egzotyczny dziczyzny zdrowego i często jest oferowane wraz strony innych egzotycznych mięs, takich jak aligatora i strusia w zachodnich restauracji lub przez Internet.

Co to jest wąż mięso?

Węże są gady, które znajdują się w większości krajów na świecie. Niektóre węże są jadowite, co oznacza, że ​​można je wstrzykiwać trucizny do krwi poprzez ugryzienie. Najpopularniejsze mięso węża w Stanach Zjednoczonych pochodzi z grzechotniki, chociaż inne rodzaje, takie jak pyton, są dostępne w Internecie. Mięso jest powszechnie spożywane grzechotnik w południowo-zachodniej i popularne recepty to grzechotnika chili i mięsa z grilla węża. Inne kultury ogół jedzą własne, na miejscu znaleźli węże.

Węże są uważane leczniczy chińskiej tradycji, jako "ocieplenie" żywności, a krew węży jest często mieszany z alkoholem, z wytworzeniem wzmacniacz męskości. Tradycyjna medycyna Ameryki Południowej obejmuje suszone lub sproszkowane mięso węża, który uważa się leczyć wiele różnych chorób. Mięso węża jest zwykle mówi się, że smakuje jak kurczak, ale bliżej zbliżenia jest żaba nogi. Mięso węża może być bardzo trudne, jeśli nie dobrze przygotowane.

Korzyści zdrowotne wynikające z Węża

Mięsa węża zawiera białko, jak każdy inny rodzaj mięsa. Białko jest niezbędne dla wielu układów organizmu, w tym na rozwój mięśni. Białko dostarcza aminokwasów organizm nie może uzyskać w inny sposób, co zrobić wszystko od budowy ścian komórkowych, hormonów regulujących. Mięso zawiera około 93 Wąż kalorii na 100 g (3,5 uncji) surowego mięsa, w zależności od typu węża. To jest mniej więcej połowa kalorii i jedna trzecia ilość tłuszczu podobnej ilości polędwicy stek wołowy. Mniej kalorii i mniejszej zawartości tłuszczu w tej samej masy mięsnej można wspomóc diecie w kontrolowaniu ich wagi.

Przestrogi O Mięso Węży

Ponieważ mięso wąż nie jest często sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, nie ma szczególnych, sztywne normy zdrowotne, które inne mięsa zrobić. Mięso Grzechotnik jest często sprzedawane z "Grzechotnik łapanki", które są podobne w atmosferze na rodeo i zostały oskarżony o niskich standardów przygotowywania posiłków. Jest to szczególnie niepokojące, jak mięso grzechotnika w Ameryce Południowej jest związana z poważnymi kilkakrotnie szczepów salmonelli, które rośnie w jelitach węża. Bakteria ta jest neutralizowany przez właściwego przygotowania i gotowania. Węże, jak inne zwierzęta, mogą także zawierać pasożyty i inne infekcje, które mogą być przenoszone na ludzi, które mogą być również zneutralizowane przez właściwego obchodzenia się, zamrażania i poddanie obróbce termicznej. Jad węża musi wejść w strumień krwi do stwarzają żadnego zagrożenia dla ludzi, więc nie ma obaw o zatrucie od jedzenia większość węży.

Mięso węża jest stosunkowo niskiej zawartości tłuszczu i kalorii, bogate w białko, a niektórzy uważają, że wschodząca gwiazda w przemyśle spożywczym. Jednakże, podobnie jak wszelkiego rodzaju mięsa, należy przygotowywana ostrożnie, aby zapewnić, że nie będzie to skutkować infekcją lub zatrucia.