grsail.com

kwiaty bzu odmiany kongo

Jak oddzielić i roślinne Nowe krzewów bzu

Dobrze jest mieć krzewów bzu w ogrodzie, ponieważ mnożą się w czasie, kiełkuje nowe pędy w okolicy zakładu macierzystego. Możesz wziąć te pędy bzu i posadzić je w garnku lub innym miejscu w ogrodzie. Można również przekazać je jako prezenty dla znajomych i rodziny po ich uprawy w puli. Oto proste kroki, które trzeba zrobić, gdy oddzielenie strzelać liliowy i ich przesadzania.

 • Zaplanuj swój czas w ogrodzie. Najlepiej jest posadzić nowe pędy na wiosnę bzu, po kwiaty bzu zakwitły. W ten sposób można rozwijać nowy zakład i nie więdną, gdy temperatura jest zbyt zimno. Wskazane jest również, aby zrobić swoje działania ogrodnicze w godzinach popołudniowych, kiedy jest chłodniej, więc krzak bzu nie będą narażone na intensywne działanie promieni słonecznych po jego przesadzenia.
 • Przygotuj swoje materiały. Musisz łopatę ogród. Łopata ręka jest wystarczająco dobry, jeśli gleba jest wystarczająco luźna przekopywania się przez. Potrzebny będzie również rękawice ogrodowe, nowy garnek i zraszania wypełniony wodą. Jeśli planujemy posadzić krzak bzu nowego na ziemię w innym miejscu w ogrodzie, a następnie przygotować miejsce i kopać go przed oddzielić krzak bzu. Jeśli sadzenia na puli, wypełnić go z małych kamyków na dnie zanim wprowadzenie pewnego gruntu. Umieścić centymetr ziemi w doniczce.
 • Kopać w bawełnę bzu, że będzie oddzielić od rośliny macierzystej. Wybierz nowy bzu krzak, który ma już 5 wynika więc będzie wystarczająco stabilne, aby rosnąć samodzielnie. Dig kilka centymetrów się wokół rośliny na głębokości około 5 cm lub więcej, w zależności od tego, jak głębokie korzenie wzrosła. Należy uważać, aby nie uszkodzić zbytnio systemu korzeniowego. Trafisz pierwiastek, który łączy nowy bzu krzak do rośliny macierzystej. Można wyciąć to, aby oddzielić ją od głównej buszu. Jeśli masz dużą łopatę, może być w stanie po prostu wykopać z boku buszu, gdzie jest podłączony do rośliny macierzystej, odciąć korzeń, który je łączy, a następnie podnieś nowy krzak bzu z ziemi wciskając głęboko łopata w glebie.
 • Krzak bzu podnieść z ziemi. Po wykopali wokół krzewu bzu, użyj łopaty do podnieś ją w ziemię. Upewnij się, że korzenie krzewu bzu nowego nie pociągnął za dużo. Otrząsnąć gleby dołączony do korzeni, jeśli masz zamiar umieścić krzak bzu w wodzie przed przesadzania go na inny dzień.
 • Posadzić krzak bzu nowego. Założyć nową liliowy krzak na garnku z cala glebie. Następnie umieścić gleby wokół korzeni, aż całkowicie pokrywa podstawy krzewu. Posypać go wodą i umieścić go w zacienionym obszarze. Możesz jej wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdy zauważysz, że zaczął rosnąć.

Podnoszone ogród: Podniesiony Ogrody warzywne Porady

Podnoszone ogrody przydomowe

Gleba w podniesione łóżka nagrzewa się szybciej niż na wiosnę gleba ziemia robi, więc mogą przedłużyć sezon wegetacyjny. Małe podniesione ogród tylnymi drzwiami jest idealny do ogrodu kuchni wypełnionej warzyw i ziół, które w większości są jednoroczne.

Projektowanie podniesione łóżka dla wzrostu warzyw

Zdecydowałeś co do roślin, i miał Dziękczynienia obiad wielkości zamieszanie, gdy twój tata dowiedział się, że nie zostały siewu dynie. Ale co to za projekt ogrodu warzywnego jest potrzebne do podniesionych ogrodów? Czy zwykły prostokątny pracy pole lub użyć, powiedzmy, podkowy lub galaktyki modelu podniesione ogród warzywny?

Jeśli chcesz ułożone lub schodki ogród warzywny, możesz tłum swoje warzywa w ograniczonej przestrzeni. Warstwowych kwiat lub ogród ziołowy może działać lepiej - projektowanie ogród ziołowy nadaje się do warstwowych ogrody. Wiele podniesione dostawcy ogród sprzedać zestaw warzyw w ogrodzie. Eksperci Ogrodnictwo lubią tworzyć ścieżki między swoimi ziemniakami i pasternak - można poruszać się bardziej swobodnie z projektu ogrodu warzywnego z chodników i skoncentrować się na jednym obszarze na raz. Z warstwowych ogrodu warzywnego, może nie być w stanie dać indywidualne podejście do roślin.

Ponadto, niektóre warzywa, takie jak szparagi, potrzebują dodatkowej elewacji, ale inni nie. Dwupoziomowe krok ogród warzywny projekt może najlepiej dla szparagów. Niektóre warzywa muszą wysokości, inne potrzebują więcej przestrzeni i głębi, zwłaszcza jeśli projekt ogród warzywny ma pomieścić asfalt. Kukurydza i pomidory, na przykład, wymaga podniesiony ogród warzywny, który jest co najmniej 18 "głębokie jeśli sadzenia swoje łóżka na backlot miasta.

Teraz, gdy już zdecydował się na kształt ogrodu warzywnego, można uniknąć argumentów ponad właściwy sposób rozwijać swoje pyszne świeże warzywa ... ale tata nie jest jeszcze pozwolę ci zapomnieć o tych dynie.

Wszystko ubrany w Zioła

Wyobraź sobie, że spacer na swojej talii i wybrać świeży tymianek, oregano, majeranek i Bazylia. Podczas gdy jesteś na to, wyobraź sobie, że wygrałeś Powerball. Może nie być zwycięzca loterii ... ale można mieć ogród ziołowy poza talii, nie obawiając się, że ruch pieszy będzie squash swoje pikantne.

Podnoszone ogrodowe Skrzynki ziołowe są idealne do pokładów, ponieważ nie muszą kucać i można rozłożyć wszystkie swoje narzędzia na dużej przestrzeni roboczej, i siedzieć na ławce, podczas gdy tendencją ziół. Upewnij się, że na pokładzie znajduje się w obszarze, który dostaje najwięcej słońca tak, że koperek, na przykład, wchłania wszystkie te promienie. Konstrukcja pokładu ogród warzywny zależy od dobrego słońcu bez warzyw w swoim ogrodzie warzywnym lub ziół w ogrodzie ziołowym jest prześwietlone.

Pisarz Jennifer Wickes od Suite 101 przypomina, że ​​trybula, na przykład, lubi słońce, ale nie ciepło dnia, więc to trybula podniesionym ogrodzie warzywnym łóżko w tylnej części pokładu, korzystnie w zwisie. Chociaż może nie być w stanie spędzić cały dzień wylegiwać się na patio, jeśli nie wygrać Powerball, można użyć ziół ogród projekt, aby w pełni wykorzystać swój czas w promieniach słońca.

Pietruszka, szałwia, rozmaryn i tymianek ... czy po prostu Rosemary

Aromatyczny zapach rozmarynu inspirowane piosenkę i spowodował Szekspira Ofelia, aby przejść do melancholii. Ale po prostu kocham go do gotowania - i kilka gałązek niego w szafce lub pojemnikami utrzymuje świeże jedzenie.

Pytanie jest, można to rozmaryn w swoim ogrodzie warzywnym projektu? Czy to dobre dla podniesionym ogrodu warzywnego? Rozmaryn jest idealny dla podniesionym ogród ziołowy, zioła od wymaga dużo odwodnienia.

Zbyt dużo wody spowoduje, rozmaryn się na żółto (także zbyt dużo słońca). Jeśli chcesz krzew rozmarynu, możesz pozostawić go na własną rękę, ponieważ rozkłada się gwałtownie - można nawet dać mu swój pojemnik. Można również chcą kształtować wokół kratki, jeśli planujesz sadzić ją wraz z innymi ziołami.

Z drugiej strony, jeśli kupić mniejszy rozmaryn roślina, można zmieniać swój ogród ziołowy design - rozmaryn nawet może się zakorzenić obok ziaren w ogrodzie warzywnym. Rosemary korzyści czegokolwiek, zwłaszcza kapusty. Tylko uważaj na wszelkie niedoszłych folksingers i panien z tendencją do księżyca nad Hamletem.

Wychowany ogród Łóżka z Południa

Sezon huraganów może grać spustoszenie z Południa, ale może chcesz zacząć odbudowywać przez sadzenie ogrodu ... można darować świeże warzywa z ocalałych w schroniskach. Kłopot w tym, pogoda na południu może być brutalne ... może nie dla okra lub smażone zielone pomidory, ale dla wielu innych roślin w swoim ogrodzie warzywnym.

Podniesiony ogród warzywny i ziołowy ogród jest idealny do Arkansas, Georgia, Kentucky i na Florydzie - nie zapominajmy, podniesione łóżka ogród produkować 1,4 do 2 razy tyle warzyw jak zwykłe łóżka ogród ... wystarczy pomyśleć o wszystkich ewakuowanych, że może żywią ! Wychowany projektowanie ogród warzywny pozwala więcej drenaż i mniej wysuszanie, więc rośliny nie więdną w tym słynnego wilgotności Południowej. Na wszelki wypadek, wybrać rośliny, które mają na celu być tak trudne, jak Scarlett O'Hara:

 • Rukolą
 • Bush Bean
 • Polak Bean
 • Wczesne Wonder buraków
 • Brokuły Raab
 • Brokuły De Cicco
 • Danvers i Scarlet Nantes Marchew
 • Bok Choy
 • Mini Biały Ogórek
 • Długa Fioletowy Bakłażan
 • Czerwony Rosyjski Kale
 • Befsztyk pomidorowy
 • Siedem Top Rzepa

W yoru ogrodu warzywnego, obracać południowe upraw zgodnie z zasadami ekologicznego ogrodnictwa i rzucać w niektórych bazylii żaroodpornego na bombined ogródek warzywny i ziołowy. Kiedy uprawy warzyw, pomagasz wysiłek odbudowy. To prawda, że ​​były scads zieleni podniesiona, ale podniesione łóżka są namacalnym sposobem, aby to zmienić.

Kwiaty i Ogrody warzywne

Masz nalot sklep nasion i przyniósł mnóstwo warzyw do ogrodu warzywnego: cebula na bokach podniesiony ogród warzywny, bazylia dla projektu Herb Garden lub wymieszać z warzywami, marchwi i buraków na przemian w rzędach. Ale zapomniałeś kwiaty. Dla Państwa rocznicy też. Byłaś tak zajęta planowaniu ogrodu warzywnego projekt, że nie odebrać prezent.

Lepiej pomyśl róże ... i do ogrodu ziołowego i ogrodem warzywnym, nagietka, nagietki i nasturcje francuskich. Możesz zachować te kwiaty, nawet jeśli zbierać cebulę i roślin typu kwiaty bzu lub sałaty. Nagietek i nasturcje promowania wzrostu warzyw w uniesioną ogrodu warzywnego.

Sadzić warzywa i kwiaty ... twoja lepsza połowa jest zadowolony, ale jeszcze bardziej zadowoleni, że przypomniał sobie swoją rocznicę. Zobacz, ogrody są korzystne dla mózgu jak wiek!

Tales Veggie podniesionych Nieszczęść Bed

O nie, płakać znaki Tales Veggie, Laura Marchew i Larry Ogórek. Mamy podniósł się do góry, ale możemy rozwijać się w podniesionym ogrodu warzywnego? Dlaczego nie ma zioła w Veggie Tales - isnt ogrodzie ziołowym godne ilustrujący lekcji moralnych? Ale błądzić.

Właściwie wszystkie warzywa będą dobrze rosną w łóżku warzyw ogród podniesiony taki jak ten, który jest cztery nogi przez cztery nogi i jest trójkątna. Wyjątkiem może być odmiany gry w squasha, także niektóre rodzaje owoców, takich jak melony, które potrzebują dużych przestrzeni i szersze, dłuższe podniesione ogrody łóżka.

Jednak można to marchew i ogórki, gdy planujesz swój warzywny ogród ziołowy ogród projekt i konstrukcję. Szparagi w szczególności świadczeń z podniesionym ogrodu warzywnego. Przecież każdy jest mile widziany w królestwie Bożym, i każdy może być podniesiony. Mimo, że mamy kilka pytań do Larry'ego i Laura temat ziół ...

Sukulenty i podniesione łóżka

Soczyste nie tylko gastronomiczna termin ... to rodzaj roślin z mięsiste liście i łodygi. Możesz rosną kaktusy, nawet jeśli nie mieszkają w południowo - wierzcie lub nie, ludzie właściwie jeść kaktusy, które można posadzić w ogrodzie ziołowym uniesionym lub podniesionym ogrodu warzywnego.

W szczególności, tłumiące apetyt Hoodia przyciąga wiele uwagi - choć ze względu na jego faul zapachu, może nie chcesz, aby spożywać je z sałatką! Projektowanie ogrodu warzyw z podniesionymi łóżek mogą zawierać sukulenty, które są dostosowane do podniesione łóżka ze względu na doskonałą odwodnienia podniesione ogród warzywny dostarcza.

Musisz zaplanować ogród warzywny, aby Twoje sukulenty mają prawo gleby - może chcesz rozwijać swoje kaktusy w glebie kaktus dla pewności. Roślin clinatro w ogrodzie ziołowym i jarmuż, sałata lub szpinak w Twoim ogrodzie warzywnym podniesionym tak, że masz składniki pysznego kaktus sałatki. Tylko uważaj na kolce. Mm mm. Soczyste ... i zdrowe.

Nie daj się pokusie ziołowe

Podnieś się, podnieś swoją ogród ziołowy! Faktycznie, istnieją pewne zioła może nie chcą się znaleźć w ziołowym ogrodzie projektu, jeżeli planujesz podniesiony ogród warzywny. Zioła, które rozwijają się w cieniu, nie musi rozwijać się w podniesionym ogród ziołowy. Bądź ostrożny, po wybraniu jednej z tych roślin do projektowania ogrodu warzywnego:

 • Dzięgiel
 • Kocimiętka
 • Lawenda
 • Melisa
 • Mięta
 • Pietruszka
 • Estragon
 • Lemon Verbena
 • Bazylia
 • Szczaw
 • Trybula
 • Estragon
 • Szałwia
 • Szczypiorek

Chcesz podnieść swój ogród ziołowy i ogród warzywny, ale zmierzyć się z rzeczywistością, że niektóre zioła wolą ciemne strony.

Zioła w Podniesione vs ogrody przydomowe ogrody

Chcesz, świeże zioła, aby urozmaicić swoje sos pomidorowy. Widziałeś sprouters i zestawy ziół, które można wykorzystać w kuchni. Znacznie łatwiejsze niż utrzymanie całego ogród ziołowy wraz z ogrodem warzywnym, prawda? Po tym wszystkim, po prostu dostałem swój ogród warzywny podniósł się z ziemi, gra słów.

Kuchnia ogród ziołowy może być wygodne, ale zioła mogą potrzebować więcej światła słonecznego i wody, niż myślisz! Niektórzy potrzebują dodatkowych wysokich temperatur - rozmarynu jest dobrym przykładem. Możesz budować kolejny podniesiony ogród, aby dodać do projektu ogrodu warzywnego. Albo można zaplanować sadzić zioła podczas obracania swoje uprawy.

Niektóre zioła są przyjaciółmi do warzyw, więc projekt ogród ziołowy przyjmuje do wiadomości tego. Bazylia, na przykład, korzyści wszystko. Tak samo oregano - dobre wieści dla sosem marinara! Jeśli jesteś przyzwyczajony do uprawy ziół, spróbuj ogród ziołowy w kuchni, a potem przeszczepić swój oregano i bazylię w ogrodzie warzywnym lub przygotowanym ogrodzie ziołowym.

Zauważ, że niektóre zioła, takie jak bazylia, nie muszą być przesadzane co roku, ale wkrótce się talent. Teraz dusić te pomidory i sprawiają, że sos do makaronu! Przesuń się, Mario Batali!

Drobnych nasionach roślin uprawnych, duży problem?

Wielkie rzeczy są w małych nasion, lub z małych żołędzi, wielkie dęby rosną. Nie jesteś sadzenia dębów w swoim podniesionym ogrodu warzywnego, ale stosowania zasady są takie same. Ze względu na wydłużenie czasu sadzenia, szybsze obroty i doskonała zaletą gleby, ogród warzywny z podniesionymi łóżek działa dobrze dla małych wysiewa upraw.

Flat-top łóżko jest idealne podniesiony ogród warzywny projekt dla małych wysiewa roślin, które potrzebują dużo wody z wielką odwodnienia. Możesz rozwijać chili, marchew, brokuły, pomidory, sałata, życica (znany również jako doskonały cover upraw do ekologicznego ogrodnictwa) z łatwością w ciągu płaskim najlepszych Herb Garden i warzywnych ogrodów. Małe-wysiewa uprawy, takie jak maliny skorzysta jeśli posadzić krata nad swoim podniesionym ogrodu warzywnego.

Można również zaplanować małą nasionami ziół, takich jak rumianek i kolendry z płaskim górę gleby podniesione łóżko Herb Garden design. Daj drobnych nasion szansę rozwinąć się w wielkich dębów!

Podnoszone ogrody przydomowe

Gleba w podniesione łóżka nagrzewa się szybciej niż na wiosnę gleba ziemia robi, więc mogą przedłużyć sezon wegetacyjny. Małe podniesione ogród tylnymi drzwiami jest idealny do ogrodu kuchni wypełnionej warzyw i ziół, które w większości są jednoroczne.

Kosiarki: Kolory w Porady krajobrazu

"Białe" ogrody

Białe ogrody są najbardziej skuteczne, gdy są złożone z zielonych i szarych liściach roślin, które służą do wyrównania białe kwiaty lub rośliny o pstrych liściach. W białym ogrodzie, kontrastowe liści tekstury są ważne, aby zapewnić zainteresowanie terenami zielonymi. Konstrukcje ogrodowe w postaci ścian, ogrodzeń, czy zabezpieczenia są również ważne, aby ukształtować scenę lub ustalić tło dla białych kwiatach.

Perspektywa wpływającym

Kolory mogą wpływać na perspektywy podczas przeglądania ogród z daleka. Chłodne kolory, takie jak niebieski niezapominajka niezapominajki (Brunnera macrophylla) i zielony Hosta (Hosta) cofa się w krajobraz, podczas gdy gorące kolory, takie jak różowe geranium (Pelargonium) i czerwonymi kwiatami (Canna Cannas) wystąpiła na scenie.

rozbijając same kolory w projekcie

Dla wielu ogrodników, sadzenia największe, najjaśniejsze kwitnie mogą znaleźć jest głównym punktem ogrodnictwie, ale to nie jest dobry pomysł. Należy starać się zerwać kolor nieco wybierając kolory w tej samej rodzinie, takich jak różowy i czerwony. Spójrz na kole kolorów, aby uzyskać kilka pomysłów. Można też ograniczyć paletę 03:57 kolorach z jednym z tych kolorów jest neutralne, takie jak biały lub szary. Nie zapomnij wziąć pod uwagę tło rośliny będą pojawiające przeciw.

porady dotyczące korzystania jasne kolory

Jasne kolory, takie jak żółty, pomarańczowy i czerwony w ogrodzie może wyskoczyć na ciebie. Choć mogą one odległe ogród przedstawienia, mogą także mały ogród czują mniejszy, więc używaj ich z pewną ostrożnością. Jeśli masz wąskie łóżko lub podwórko, żółty i czerwony rośliny umieszczone w narożnikach może pogodzić go.

rośliny "Black"?

Jeśli szukasz w kolorze "czarny" dla ogrodu są rośliny dostępne, które są rzeczywiście głęboki fiolet lub głębokie bordo, ale może pojawić się jako czarny! Wśród nich są słodkie ziemniaki winorośli (Pomona batatus Blackie), kosmos (Cosmos astrosanguineus czekolada), fontanna trawa (Pennisetum setaceum Rubrum), Ciemny Opal bazylia (Ocimum Ciemny Opal), Iris Ruby kuranty, dym krzewów (Perukowiec podolski Royal Purple), Penstemon naparstnicy Tulipa Czarny Papuga Viola tricolor Bowles Black, i czarny licencjata s przyciski (Centaruea cyanus Czarnym Ball

Dark-foliaged roślin w ogrodzie

Na dobry efekt w ogrodzie, miejsce mroczne-foliaged roślin z innymi, które mają ten sam pigment. Tutaj harmonia, a nie kontrastu jest tematem. Od ciemności liści jest tak różne, jak każdy inny, najpierw należy ustalić pigmentu masz do czynienia z --- na przykład, jeśli wydaje się być niebieski, Cerise lub brązowy / zielony, wybrać rośliny do towarzystwa, które Udostępnij ten pigmentację. Głębokie różowe róże i kwiaty rhododedron mogą dzielić się ciepłe odcienie liści klon japoński karmazynowy oa lub ciemny purpurowy liści drzewa dym może podkreślić pachnące fioletowe kwiaty bzu karzeł, a później aksamitne purpurowe kwiaty Clematis Viticella.

stosując silne, żywe kolory

Mocne, żywe, kontrastowe kolory tworzą ekscytujące, zajęty krajobraz podejmowania oczy przejść z jednego koloru do drugiego. Jasne kolory posadzone wszędzie, choć nie są skuteczne w pozyskiwaniu uwagę. Korzystanie czerwony w ogrodzie może zwrócić natychmiastowej uwagi - będzie to kolor, który oko widzi pierwszy. Jasne czerwone kwiaty posadzone w pobliżu drzwi będzie zwrócić uwagę odwiedzających i poprowadzi ich do drzwi.

Ciemne lub głębokie kolory

Ciemne lub głębokie kolory wydają się oddalać w tle czarniawy liści, choć jeśli oglądany je z bliska, często są bardzo piękne. Ale dla efektu ogrodu, zwłaszcza w pewnej odległości od obserwatora, jaśniejsze i jaśniejsze kolory da wesoły powietrze do granicy. Błękity i fiolety, choć nie pastelowe odcienie, kolory i są oddala najlepiej stosować w pobliżu i przeciw jasnych ścian i może być bardzo skuteczne.

tworzenie spokój z kolorem

Kolory mogą być również wykorzystywane do tworzenia powtórzenie lub motyw w ogrodzie lub ustawić nastrój.
Jeśli chcesz stworzyć spokojną atmosferę na krajobraz, zaprojektować swój ogród w pastelowych kolorach ... lub słabych Ten schemat kolorów może wydawać się dość monotonne, ale to stworzyć spokojny uczucie.

tworząc głębię i perspektywę

Kolory w ogrodzie mają ogromny wpływ na perspektywy, tak jak w sztuce. Jasne kolory wydają się oddalać. Korzystanie z niebieskim zwłaszcza, sprawia, że ​​czujesz się spokojny ogród. Jeśli posadzić dryft niebieskie kwiaty z tyłu łóżka, można zrobić łóżko wydaje się głębsza, niż jest w rzeczywistości. Białe i jasnoróżowe może rozjaśnić obszarów zacienionych, przynosząc rogach łóżka do przodu.

"Rola" kolor w planie poziomym

Kolor jest najbardziej widocznym elementem krajobrazu. Przeciętny człowiek ledwie zauważa, w jaki sposób odkryte przestrzeń funkcjonuje, ale jest zwykle bardzo przyciąga do koloru w krajobrazie. Ale pamiętaj, kolor jest tylko jeden z wielu elementów, które należy uwzględnić w celu stworzenia zrównoważonego, harmonijnego i funkcjonalnego krajobrazu. Użyj koloru w zdyscyplinowany i kontrolowany sposób, aby wzmocnić, a nie zakłócić, ogólny kształt i wzór ogrodu i ulicy. Kolor można dodać emocje wizualnej w krajobrazie, ale jeśli są używane niewłaściwie, może to wywołać chaos.

dotyczące kolory

To jest dobry pomysł, aby zachować kolor związany przy projektowaniu granicy. Ciepłe czerwienie go najlepiej z pomarańczy, żółto-pomarańczy i żółci; z Scarlets i vermillions i różową i ciałem różowe odnoszą się również do tych ciepłych odcieniach. Chłodne czerwienie - magenta, karmazynowe, niebieskawe pinks - pracują lepiej z białymi, lawendy, blues i fiolety. W kontekście której kwiaty będą widoczne powinny być uwzględnione. (Pomarańczowo-czerwone cegły nie byłoby odpowiednie tło dla magenta i chłodnych czerwieni, orchidei i jasnych fioletowych kwiatach)

Dominujący kolor zielony

Kolor "zielony" w krajobrazie mogą być brane za pewnik, ale działa jak zielone tło do wszystkich kolorów na zewnątrz i może również stanowić czynnik stabilizujący do całego projektu krajobrazu jest. Zielony można stosować do wiązania się ze sobą nawet kiedy konstrukcja wielu różnych kolorach są widoczne. Korzystanie zielony odcień, jak tylko w projekcie ma zasługi. Wiele wspaniałe ogrody zostały zaprojektowane z jedynym zainteresowaniem jest różne kolor odcienie zieleni. Zabieg ten ma tendencję do podkreślenia faktury i formy materiałów.

korzyści z wszystkich białym ogrodzie

Białe i kości słoniowej kolory w ogrodzie zrobić wiele, aby trzymać się razem i dzianiny kompozycji kolorystycznych do albo ekscytujące i spokojny efektów.
Wszystkie białe ogrody zapewniają ostry czysty kolor, który pojawia się również w nocy i może być również używany do linii ciemne ścieżki. Jeśli jesteś w pracy cały dzień i tylko wrócić do domu w nocy, można docenić wszystkie biały ogród!

Korzystanie kontrastujące kolory

Kontrast kolorów może być używany w wielu sposobów, w ogrodzie: może podkreślić rolę zakładu jako ważny próbki lub rozpraszać mniej pożądaną funkcję, na krajobraz, takich jak centrum kompostu lub użytkowego, a nawet wyciągnąć ostrość na przestrzeń ogrodu, który ma mniej niż miłe otoczenie poza podobnych budynków lub ruchliwej ulicy.

metody do tworzenia jedności

Metody tworzenia jedności wśród różnych kolorach w Twoim krajobrazu jest, aby wybrać rośliny o podobnych kształtach lub tekstury ... lub wybierz ten sam zakład, w różnych kolorach.

Kolorów i nastrojów

Eksperci Kolor może nie zgodzić się na jakie kolory się produkty, które reakcje emocjonalne, ale zgadzam się, że kolory mogą wpływać na emocje. Przykłady: mówi się, że różowy ma uspokajający wpływ i czerwone wyrządza emocje.
Niebieski ma być uspokojenie, bo przypomina ludziom wody.
Zielony jest odświeżający, ponieważ przynosi przemyślenia natury.

Użyj koloru do zmiany wyglądu stoczni

Duże łóżko białych tulipanów może mała stocznia wydają się większe ... odrobinę naturalizacji żółtym narcyzy mogą jałowy kawałek własności wygląda jak cud natury. Przyciągające wzrok żółte i czerwone pojawiają się bliżej oka, niż są, ale chłodne błękity się bardziej oddalony. Niebieski wzdłuż granic może mała stocznia wydają się większe, niż jest.

Zima Kolor

Aby zapewnić zwolnienie z szarzyzny zimy, jeden pomysł jest, aby podkreślić te cechy roślin, które są bardziej widoczne, ponieważ ich nagość w zimie. Rośliny o zielone lub czerwone gałązek, kory drzewa z kolorowych złuszczający, owoce, które pozostają przez zimę lub roślin z późną zimą lub wiosną kwitnie bardzo wczesnych wszystko rozjaśnić zimowy krajobraz. Wiele bylin zapewniają również wiele-upragniony kolor w zimie. W pióropusze ozdobnych traw i brązu, zimą liści pędy i szefów wielu nasion utrzymują się w zimie i zapewnia szereg złote brązy i żółcie, rdze.

Jałowce dla koloru zimą

Niektóre evergreeny nabierają odcienia w zimie. Niektóre jałowce, zielonkawe srebrny lub niebieski srebrny w lecie, może mieć tony w zimie, od różowo do purpurowej, dodając, poczucie radości na zimowy krajobraz. Nie wszystkie jałowce zmienić oczywiście, ale w zależności od odmiany może być to pozytywna zmiana, gdy nadchodzi zima i wiosna wydaje się daleko w tyle.

planuje zielony ogród projekt

Dla WSZYSTKICH zieleni w ogrodzie, możesz eksperymentować poprzez liście z wielu roślin i tworzenia własnego koła kolorów. To daje pewne wyobrażenie o zmienności pomiędzy zieleni i daje pomysły, jak się te kontrasty. Wreszcie, nie ignoruj ​​kształt liścia i strukturę roślin: zielony ogrodowe wiele korzyści ze stosowania różnych tekstur i kształtów, aby utrzymać go interesujące.

"Zielony" projektowanie ogrodów

Zielone ogrody mogą być najtrudniejsze do ułożyła, ale największą satysfakcję patrzeć. Należy pamiętać, że nie są praktycznie w wielu odcieniach zieleni, jak istnieją rośliny. Możesz wybrać z szarej zieleni uszy jagnięcia (Czyściec wełnisty), kwas zieleń wilczomlecz (Euphorbia polychroma), i oczywiście setki różnokolorowych wyborów. Jeśli chodzi o pstrych roślin, wybrać selektywnie jako zbyt wiele z nich może zabrać z poczuciem zaskoczenia, które świadczą.

Używanie kolorów kontrast do zorganizowania systemu colr

Kontrast może być stosowany w celu zorganizowania kolorystyce, gdzie każda roślina może wzmocnić i schlebiać To towarzysze. Większość udanych kontrasty są bezpłatne - to jest mniej więcej naprzeciwko na kole kolorów. Przykładem może być, gdy fioletowe drzewa dym z jego bogatych ciemny fiolet liści jest underplanted kwasem zielony Odzież-płaszcz ... tutaj, obaj partnerzy skorzystają: każda wydaje się bardziej żywy i atrakcyjny, bo fioletowy i żółto-zielony są prawie naprzeciwko siebie na Koło kolorów.

używając Niebieski w ogrodach

Korzystanie kolor niebieski w ogrodzie, wspólne ulubiony kolor, tworzy fajny i spokojny nastrój. Niebieski jest łatwo łączyć z innymi kolorami, co w połączeniu z bielą, może to zrobić o wiele chłodniej ogród pojawiają, nawet w upalny dzień!

Użyj kontrast kolorów akcent większych granic

Kontrast koloru mogą być także stosowane do przerywają nasadzenia w większym zakresie. Przykładem może być: Fioletowe liściach barberries lub wiśnie piasku umieszczone w regularnych odstępach wzdłuż granicy wieloletnich lub krzew rytm-one zapewnić, aby w inny sposób i tworzą nieformalne nasadzenia.

Dodanie kolorów w dużym ogrodzie

W dużym ogrodzie, szeroka paleta kolorów może być stosowany według własnego uznania. Jednak, podobnie jak w mniejszym ogrodzie, warto trzymać się kilku kolorach lub niektórych roślin, takich jak podpis, który ujednolici groundcovers swoje różnorodne nasadzenia. Możesz wybrać, aby sadzić każdy obszar w danej palety, który uzupełnia swoje słońce i lekkie właściwości: na przykład, szarych liściach roślin i kolorowych kwiatów w słoneczny ekspozycji; ciemnozielone i jaśniejsze kolorowe kwiaty w shadier obszarach. Mogłyby to być związane ze sobą za pomocą roślin sygnatur lub stopniowe przejście schemat kolorów, gdzie dwa obszary spotkać.

Ogród angielski: Ziołowe Granice Porady

Urządzenia do Przodu zielnych granicy: H

Hemerocallis "Baley siana": Morela. 18 "Wysoki. Mid-późne lato.
Hemerocallis "Stella de Oro" Primrose żółty 1 m wysokości. Mid-późne lato.
Hemerocallis "Summer Wine" Głęboki różowy. 2 m wysokości. Mid-późnym latem
Brizoides Żurawka: Scarlet. 18 "Wysoki. Mid-późne lato.
Żurawka "Beauty Colour": Biały. Doskonała fioletowy i srebrny foliage.18 "Wysoki. Mid-późne lato.
Żurawka "Ruby Veil": Intensywny fioletowy liści. Biały flowers.18 "Wysoki. Mid-późnym latem
Heucharella "Bridget Bloom": Lilac.I m wysokości. Mid-późne lato.

Penstemon

Penstemons mają długą kwitnienia, od połowy lata aż do pierwszych przymrozków. Jesień kwitnienia jest spektakularny i jasne show jest gwarantowana.
Lwiej paszczy jak kwiaty są w odcieniach niebieskiego, biały, różowy, czerwony i fioletowy.
Roślina łatwa w uprawie, Penstemon powinny być sadzone w słonecznym miejscu zacienionym / semi w wolnej ziemi opróżnianiu.
Penstemons są zwykle całkowicie mrozoodporny w większości regionów Wielkiej Brytanii i strefy 5 i powyżej w Ameryce Północnej. Jako polisę ubezpieczeniową opłaca się zimować kilka sadzonek jesienią uderzył w chłodnym, ale chronionym przed mrozem obszar.
Następujące odmiany są wiarygodne.

Penstemon "King George V": Przystojni szkarłatne kwiaty z białym gardła. 3 stopy.
Penstemon "Appleblossom": Dziecko różowe i białe "3 stopy.
Penstemon "Burgundia": Głęboki czerwony. 2 ft.

Zakłady średnim D - I

Doronicum plantagineum: Wielkanoc Daisy. Żółte kwiaty, późną wiosną. 2,5 m wysokości
Gypsophylla "Bristol Fairy": Dzieci oddech. Chmury drobnych, białych, podwójne kwiaty. Mid-późne lato. 3 m wysokości.
Oman "Butterpat": Żółte kwiaty szyszek, koniec lata. 2,5 m wysokości.
Hemerocallis "Duży Ptak": Dzień Lily. Połowy cytryny kwiaty, lato. 3 m wysokości
Hemerocallis "Pink Damask": Późnym latem 2,5 m wysokości
Incarvillea delavayi: Ogród Gloxinia. Różowe purpurowe kwiaty, wczesnym latem. 2,5 m wysokości
Iris sibirica "Perry'ego Blue": kosaciec syberyjski. Niebo niebieskie kwiaty. Wczesnym latem, 3 m wysokości
Iris "Przesądy": Wysoki brodaty typ z blisko czarny kwiatów. W połowie lata. 3 m wysokości
Iris "Red Lion": Wysoki brodaty typ z purpurowych kwiatów. W połowie lata. 3 m wysokości
Iris "Zimowe Igrzyska Olimpijskie": Wysoki brodaty typ z czystych, białych kwiatów. W połowie lata. 3 m wysokości

Wspinaczka róże w zielnych granicy. (1) Pomoc.

Jeśli granica jest tworzenie kopii na ścianie lub ogrodzeniu, róże wspinaczka dodać kolejny wymiar i zapach do granicy zielnych sadząc kilka Roses wspinaczkowe.
Dołącz jakieś ogrodzenie do ściany, poziomo z oczami winorośli. Przewody powinny być równoległe do siebie z 18 calowych przestrzeni.

Astilbe

Istnieje kilka dobrych Astilbes późno kwitnące lub spadnie brody kozie, które są prawdziwym atutem do wczesnej jesieni ogrodzie.
Wszystkie mają wspaniałe kwiaty w kształcie pióropuszem i robić najlepiej w wilgotnej glebie i lekkim cieniu.
Astilbe simpicifolia "Sprite": bardzo kompaktowy 1 m wysokości. Kwiaty są jasnoróżowe na ciemnym liści.
Astilbe chinensis "Superba" Warm różowe plamy na nakładające 4 m wysokości rośliny.
Astilbe chinensis "Pumila" Rose różowe kwiaty na zwartej 18 "rośliny.

Absolwent Wysokość (1).

Orientacyjnie, wyobraź sobie, szerokość granicy w czterech strefach sadzenia odrębnych,
(1) z tyłu. (2) zakres środkowy. (3) z przodu. (4) Na krawędzi.
Aby wyświetlić pełną piękno granicy, najwyższe rośliny powinny być sadzone z tyłu i wysokość ukończył w dół do krawędzi obramowania.
Cały efekt powinien być naturalny wygląd, to może być jeszcze osiągnąć sadząc sporadyczne grupę roślin w następnym wysokości wahają się w dół. Aby to wyjaśnić, sadzić dziwny wysoki zakład w połowie zakresu, od czasu do czasu średnim roślinę z przodu ... itp

Rozchodnik: The Ice Rośliny.

Mięsiste pędy Sedums jesienne są doskonałe rośliny i są bardzo atrakcyjne dla pszczół i motyli. Duże głowy drobnymi kwiatami są charakterystycznie płaska i wspaniały wygląd z przodu granicy. Pełna słońca i gleby są najlepsze darmowe odprowadzanie
Kolorystyka jest w stonowanych odcieniach czerwony, różowy i biały, a odpowiada to łagodny sezon.

Są to jedne z bardziej odrębnych typów.

Sedum alboroseum "Mroźny Poranek": Różowe kwiaty na pięknej zielonej i białej liście. 1 m wysokości.
Rozchodnik specabile "Brilliant": Różowy. 1 m wysokości.
Sedum spectabile "Iceberg": Biały. 1 m wysokości.
Rozchodnik telephium "Munstead Dark Red": Dusky szkarłatny. 2 ft.

Oman

W Heleniums mają stokrotka typu kwiat z bardzo widocznym centralnym dysku. Kolorystyka jest jesienne odcienie pomarańczy, rudym, żółty i brązowy czerwonawo-.
Wybredny on typu gleby, o ile zachowuje wilgoci. Słońce / półcień.
Pięć z najlepszych są:

Oman "ButterPat": Rich żółty z żółtym dysku. 2 ft 6 "wysoki.
Oman "Indian Summer": Bogaty miedzi z żółtym dysku. 3 stopy.
Oman "biskup": Złoty żółty z ciemnym centralnej dysku. 3 stopy.
Oman "Moerheim Uroda": Mahogany kwiaty. 4 stopy.
Oman "Margot" rudych wyrzucenia żółty. 3 stopy.

Rośliny dla tylnej granicy: H -S

Heliopsis Żylistek: wieloletnia słonecznika. Żółte kwiaty w okresie późnego lata 6 stóp wzrostu.

Kniphofia "Książę Igor": Red Hot Poker. Czerwone i żółte kwiaty w lecie. 5 m wysokości

Groszek szerokolistny "Pink Pearl": The Everlasting Pea. bochny mid-koniec lata. 6 m wysokości

Rudbekia naga "Golden Glow": podwójne, żółty Typ, który rośnie do 7 m wysokości i kwitnie późnym latem.

Solidago canadensis: Złota wędka. Żółte kwiaty, późne lato 5 m. Wysokości.

Urządzenia do Przodu zielnych granicy: D

Goździk "Dawid": Scarlet wieczystego różowy. Dzieło, szary liści wiecznie. 1 ft Późnym sprężynowy jesienią.
Goździk "Doris": Łosoś wieczystego różowy. Dzieło, szary liści wiecznie. 1 ft Późnym sprężynowy jesienią.
Goździk "babci Ulubiony": Biały i bordowy wieczystego różowe. Dzieło, szary liści wiecznie. 1 ft Późnym sprężynowy jesienią.
Goździk "Haytor": Czysty, biały wieczystego różowy. Dzieło, szary liści wiecznie. 1 ft Późnym sprężynowy jesienią.
Goździk "Pani Sinkins": Czysty, biały staroświecki różowy. Dzieło, szary liści wiecznie. 1 ft połowie letnich.
Serduszka formosa "Wspaniałe": Głębokie różowe kwiaty. Ferny liści. 1 ft Późnym sprężynowy jesień

Planowanie z wyprzedzeniem.

Po pierwsze, istnieje wiele snobizm o granicach zielnych. Kombinacje kolorów granice, pojedyncze granice kolorów, srebrne obramowania liści. Puryści powiedzą nie mieszać róże z czerwienią.
Moja rada jest taka, że ​​w swoim własnym ogrodzie, roślin, co jest miłe dla Ciebie. Najprostszym i często najlepszy efekt jest pójść w wielu różnych kolorach, jak to możliwe, a nie próbować posadzić poprawek tego samego koloru obok siebie.
To jest dobry pomysł, aby pożyczyć kolorowania dla dzieci w kredki, kiedy zwrócić sadzenia sketch.When wybrać co gdzie, kolor plastra z kolorem kwiatów roślin.

Kolory na bok, wysokie rośliny przejść na tyłach ośrodka łóżka w środku i małe z przodu. To daje piękny efekt stopniową i oznacza, że ​​nie ma roślin ukrywa mniejszy typ.

Przy granicy kwitnie pierwsze lato, znak od żadnych kombinacji kolorów, że nie lubisz, a zmienić je wiosną następnego roku.

Kształtowanie granicy: (2) Pierwsze Krzywe Prawo

To nie musi być takie trudne zadanie, jak można sobie wyobrazić. Trudne pomiarowy udział w produkcji wzory geometryczne, a nawet prosty frontem granicy nie są wymagane w ogóle na granicy krzywego frontem.
Po prostu leżał wąż lub długość liny wzdłuż trawnika w kształcie, że pragnienie. Trzymaj się z kilku długich zamiatanie krzywe, a nie wiele dzieci. Dużo "tajniki" wyglądają bardzo bitty i być może ważniejsze zapewni wprowadzenie koszenia bardzo trudne
Wyobraź sobie powoli meandrującej rzeki: To jest efekt shold być dążenie do. Jeśli nie jesteś pewien, iść obok zaaranżowany węża, wyobrażając sobie, że jesteś koszenia trawnika. Jeśli są zaangażowane trudne manoevres, podnosić i przekaźnik wąż do bardziej prostych krzywego kształtu.

Spadek Maintenence Of The zielnych granicy.

Granicy zielnych najlepiej przycinać w upadku, wokół późno October.Cut wszystkie stare zmęczony kwiat łodyg i liści w dół do kilku centymetrów i recyklingu w kompost.

Jednym z nielicznych wyjątków od tej reguły jest red hot poker lub ochrony zima Knifophia.For z zimno i mokro, zbierają się na antie liści to together.This zapobiega korony gnicie off.
Rośliny Przetarg takie jak lilia wyczyniec lub Eremurus powinien mieć ich korony chronione w okresie zimowym, pokrywając je grubą warstwą sand.this można usunąć wiosną, gdy nowe pędy są wyświetlane.

To dobry pomysł, aby oznaczyć grudki, które chcesz podzielić się później.

Japoński Anenome.

Japońscy anenomes zaczynają kwitnienie w sierpniu i trwać do października. Kwiaty są w pięknych stonowanych odcieniach różowym, białym, fioletowym i fioletowo i mogą być pojedyncze lub wpół pokój. Zakres wysokość wynosi od 2 do 5 m wysokości w zależności od odmiany. Doskonałe rośliny do cienia, japońskie anenomes wolą głębokie gleby, które nie wysycha.
Niektóre klasy są pierwsze formy:

Anenome hupehensis "Bodnant Burgundy": 3 m wysokości. Pojedynczy wino czerwone kwiaty.
Anenome hupehensis "Pamina": Ciemne czerwone wpół pokój kwiaty. 2 m wysokości.
Anenome x hybrida "Andrea Atkinson": Czyste białe pojedyncze kwiaty z jasnymi pręcikami pomarańczowych. 2ft wysoki.
Anenome x hybrida "Honorine Jobert" Wspaniały duży czysty odrobina singiel. 3 m wysokości.
Anenome x hybrida "Queen Charlotte" fantastyczna stara odmiana z 1868 i nadal jest jednym z najlepszych. Masy róż różowy pojedyncze kwiaty na roślinie 3 ft.

Urządzenia do Przodu zielnych granicy: AB.

Krwawnik ptarmatica "Pearl": Piękne, białe przyciski. 2 m wysokości, w połowie późnym latem
Alchemilla mollis: Piękne zielone liści i wapno kwiaty. 18 "Wysoki, w połowie późnym latem
Rumian "WE Buxton": Lemon stokrotki na paproci, szary liści. 18 "Wysoki, w połowie późnym latem
Aquilegia alpina: Całkiem, niebieski orlik. 18 "Tall wczesnego połowie lata.
Aster "Jenny": Czerwone kwiaty. 1 m wysokości, jesień.
Aster sedifolius "nanus": Niebieskie kwiaty. 1 m wysokości, jesienią
Astrantia major "Rubra": Czerwone kwiaty. 2 m wysokości, w połowie późnym latem
Brunnera macrophylla: niebieskie Forget-me-not flowers.18 "wiosna-Tall połowie.

Wspinaczka róże w zielnych granicy. (2) Wybór najlepszego rodzaju.

Tradycyjnie ramblers zostały wykorzystane jako tło do granic zielnych. Istnieje kilka poważnych wad z większości wędrowców. Stare typy, takie jak "Dorothy Perkins" i "American Pillar" mają niewielki opór na pleśń w dzisiejszych czasach. Ramblers ogół nie powtórzyć rozkwit i wymaga dużo przycinania i szkolenia.
Nowoczesne róże wspinaczkowe, z drugiej strony, to powtórzyć kwitnienie, mają dobrą odporność na choroby i wymagają minimalnej cięcia i szkolenia, aby uzyskać doskonałe wyniki.
Wybierz odmiany z opieki, to lepiej iść na dość krótkich wspinaczy, które nie przejmują.
Następujące typy są dobre do tego celu i może być obsadzone 3 metrów od siebie.
"Aloha": Duże łóżko perfumowane różową 7 m wysokości.
"Danse du Feu": półpełne kwiaty w przepięknej vermillion pomarańczowy. 10 m wysokości
"Współczucie": Duże, przyjemnie pachnące, kwitnie łososia na drobny zdrowe rośliny.
"Penny Lane": piękne i zdrowe wspinacz, z "Champagne i miodem kolorowych kwiatach 12 m wysokości..
"Handel": Biały krawędziach różowy. 15 m wysokości.
"Breath of Life": Perfect, duże pastelowe moreli. Pachnące. 8 m wysokości.
"Wspinaczka lodowa": Msze białych, różowych kwiatach 12 odcieniem stóp.

Kształtowanie granicy: (5) zdzierając Turf Korzystanie wynajętym Turf podnoszenia maszyny

Łatwiej rozwiązaniem jest wynająć maszynę murawa podnoszenia. Zacznij od prostej strony granicy, na swój sposób pracy do zakrzywionej przodu. Ta maszyna ma tę zaletę, że cięcie darni do wcześniej zestawu, regularnej grubości, na długie paski. Wytnij te paski na 1 sekcjach stoczni i po prostu rzucić je jak dywan.
Uważaj, aby nie wyciąć zbyt blisko maszyny do nowego edge.Cut ostatnie 12 "lub tak najbliższej krzywej, ręcznie.

Zakłady średnim A - C

Krwawnik "Złota Płyta": żółte kwiaty płytkową połowie późne lato, 4 m wysokości.
Alstroemeria aurantiaca: Peruwiański lilia. Ten typ ma pomarańczowe kwiaty, nakrapiane black.Look się dla "mieszańców Ligtu", która jest mieszanką wielu pięknych kolorach. 3 m wysokości. Kwitnie w połowie-koniec lata.
Rumian "Pride of Gałach": Duże stokrotki cytryna. Mid-lato / jesień. 2,5 m wysokości
Anenome japonica "Haspen Obfitość": Japoński Anenome. Półpełnych kwiatach różowych. Późne lato 2 m wysokości.
Astilbe "Fanal": Bogate czerwone pióropusze Późne lato. 2,5 m wysokości
Aster gawędka "wrzesień Glow": kwiaty lawendy. Spadek. 2 m wysokości
Aster amerykański "Harrington Różowy": Michaelmas Daisy. Spadek bloomer 2,5 m wysokości
Aster amerykański belgii "White Wonder": kwitnie jesienią. 4 m wysokości.
Campanula lactiflora "Błękitny Krzyż": Kwiaty. 4 m wysokości
Centaurea macrocephala: Żółte kwiaty podobne do ostu, lato połowie późno. 3 m wysokości.
Chryzantema maksymalna "Esther Reid": Duże, białe stokrotki, lato połowie późno. 3 m wysokości.
Nachyłek wielkokwiatowy "Mayfield Olbrzym": Żółte bochny, midsummer- upadku. 3 m wysokości

Kształtowanie granicy: (1) Wybór kształtu

Tradycyjnie zielne granice są albo prostokątne lub gięte fronty.
Jeśli nie jesteś ograniczony przez prostą ścieżkę, która ma krzywe graniczne serpentynach daje bardzo przyjemny efekt płynącej,.
Innym pomysłem jest mieć łóżko hebaceous wyspa na środku trawnika

Zakup roślin zielnych.

Generalnie lepiej jest kupić małe doniczki z zielnych bylin.
Ekonomicznie roślin w małych doniczkach są tańsze sku- będą rosnąć i fower dobrze w pierwszym roku. Rośliny w doniczkach większych, (5 "plus), są bardziej kosztowne, zwłaszcza jeżeli swoje jest duża granicznej.
Wyjątki są głęboko zakorzenione rośliny, gdzie większe rośliny są ttthe wzory jedynym sposobem, aby kupić.
Piony, Hostas, Meconopsis i Hellebores, są dobrymi przykładami zakładach, w których opłaca się kupić duży.

Dobrą praktyką jest, aby go wybrać w większości niewielkich obiektów o kilka większych okazów z głęboko zakorzenionej rodzaju.

Aster sedifolius "nanus"

Często pomijane na rzecz go za kuzynów, Michaelmas Stokrotki, ten mały klejnot pozostaje pleśni darmo. Dobrze, jak igły liście pokryte drobnymi jasnoniebieskich stokrotki. 1 m wysokości. Rosną w słońcu lub w półcieniu, w zwykłej glebie ogrodowej.

Rośliny dla zakresu Mid: KN

"Duma Percy'ego" Kniphofia: siarki żółta forma późnym latem Red Hot Poker.Flowers 3 m wysokości
Kniphofia "Tymoteusz": nietypowy rodzaj niemal różowe kwitnie późnym latem. 3 m wysokości.

Lobelia "Queen Victoria": Piękne skoki szkarłatnych kwiatach i głębokim, purpurowym liści. Mid-koniec lata. 3 m wysokości

Firletka chalcedońska: Krzyż Maltański kwiat. Zaskakujące szkarłat, płaskie główki kwiatowe podczas połowie późnym latem. 3 m wysokości

Monarda "Blaukranz": Piękny formą bzu. Mid-późne lato. 2,5 m wysokości.

Kocimiętki govaniana: Żółte kwiaty. Mid-późne lato. 2,5 m wysokości.

Rośliny dla tylnej granicy: DG.

Delphinium: Królowa granicy. Wysokie iglice rozkwicie środku lata i znowu we wrześniu. Dobre odmiany: "Astolat" (różowy), "Black Knight", (ciemny niebieski z centrum tyłu). "Galahad" (biały) i "Lato Skies", (Lazurowy). wszystkie rosną do 6 m wysokości.

Digitalis purpurea: naparstnica. Białe kwitnienia "Alba" i "Cream Hybrydy" są oszałamiające 5 m wysokości. Kwiaty w połowie lata.

Echinops bannaticus "Taplow Blue": kula oset. Superb kuliste steely- niebieskie kwiaty, średnio- późnym latem. 6 m wysokości
,
Eupatorium plamiste "Atropurpureum": Duże głowy puszyste małych fioletowych kwiatach. Purpurowe liści. Późne lato. 6 m wysokości.

Galega x hartlanii "Pani Wilson": Masy pea-jak niebieskie i białe kwiaty. Mid-koniec lata. 5 stóp wysokości.

Wspinaczka róże w zielnych granicy. (3) Przycinanie i szkolenia.

Usuwanie martwego drewna i wyblakłych kwiatów jest naprawdę wszystko, co jest potrzebne do wspinaczki róże.
Szkolenie jest kwestia budowania horyzontalnych ram oddziałów. Czy to poprzez wiązanie się w nowym wzrostu na przewodach poziomych, które przymocowane do ściany.
Wszystkie róże pnące kwiaty w obfitości, jeśli gałęzie są szkoleni na zewnątrz poziomo, a nie w górę.

Urządzenia do Przodu zielnych granicy: C

Dzwonek carpatica: Niebieskie kwiaty. 1 m wysokości letnie połowie późno.
Campanula glomerata: niebieski 1 m wysokości wiosna-lato Indigo połowie.
Ceratostigma plumbagoides: Dość, niebieskie kwiaty jesienią. 1 m wysokości
Nachyłek okółkowy: Żółte kwiaty. 1 m wysokości letnie połowie późno.
Corydalis lutea: Dość żółte kwiaty i dobre liści. 1 ft Późnym sprężynowy jesienią.

Acanthus spinosus.

Bryczesy Bear jest super roślin na koniec lato / jesień. Liście są duże, głęboko cięte i bardzo architektonicznych. 3 ft kolce fioletowe i białe kwiaty, dopełniają obrazu. Pierwsza klasa roślin na tym trudnym suchym zacienionym miejscu w ogrodzie.

Urządzenia do Przodu zielnych granicy: G.

Geranium cantabrigiense "Cambridge": Szokujące różowy. 1 m wysokości. Mid-późne lato.
Bodziszek popielaty "Ballerina": Blady róż. 1 m wysokości. Mid-późne lato.
Bodziszek łąkowy albiflorum: Biały. 18 "Wysoki. Mid-późne lato.
Geranium riversleaianum "Mavis Simpson": Blady róż. 1 m wysokości. Mid-późne lato.

Idealny rozmiar.

Nie ma idealną długość granicy zielnych, ale szerokość co najmniej 6 m, by umożliwić korzystanie z pełnego zakresu wysokości roślin

Urządzenia do Przodu zielnych granicy: E

Epimedium youngianum "Roseum": Dość pastelowy róż. zimozielonych liści. 1 m wysokości. Średnio- późną wiosną.
Erysimum "Bowles Mauve": Lilac, wieloletnia lak. 18 "wiosna-jesień wysoki.
Euphorbia amygdaloides "Purpurea": ​​Siarka, żółte kwiaty i uderzające, fioletowy liści. 18 "Wysoki. Wiosna.

Nawłoci.

Zaznajomieni Złoty Rod jest podstawą do wczesnej jesieni granicy. Rozwija się w każdej glebie, w słońcu lub półcień.
Poniżej znajdują się wśród najlepszych kwitnącymi odmianami jesieni.

Solidago "Linner Złote" Złote żółte 3 m wysokości.
Solidago "Dwarf" Złote pióropusze gorczycy 6 cali wzrostu.

Rośliny dla tylnej granicy: AC.

Alcea rosea: Malwa 6 stóp wysokie w wielu kolorach. Kwiaty Późnym latem.

Tojad mocny: tojad. Ciemnoniebieskie kwiaty w środku lata. 6 m wysokości

Mollis Acanthus: Mauve kwiaty w wieże. Superb liści. 5 m wysokości. Kwiaty Późnym latem.

Parzydło leśne: Śliwki z maleńkich białych kwiatów. W połowie lata. 6 m wysokości.

Aster amerykański: Michaelmas Daisy. Dobre odmiany; "Barrs Blue" 5 m wysokości, "Red Cloud" 5 stóp, "Hebstschnee":.. Białe 5 ft Wszystko kwitną jesienią.

Campanula lactiflora "Loddon Anna": Piękne dzwonkowate kwiaty fioletowe. Późne lato. 5 m wysokości
Cimifuga ramosa: Pearl-różowe kwiaty, fioletowy liści. W połowie lata. 5 m wysokości

Powojnik prosty "Purpurea": ​​zakaz wspinania wieloletnich. Małe, białe kwiaty, fioletowy zaczerwieniona liści.

Delphinium.

Arystokracji granicy letnim ponownie kwitną we wrześniu / październiku, gdy kwiaty czerwca są usuwane, gdy tylko znikną.
Dobre nazwie odmiany są:

Delphinium "Astolat": półpełnych skoki około 5 m wysokości.
Delphinium "Black Knight": Wspaniały głęboko niebieski z czarnym "bee". 5 m wysokości.
Delphinium "Blue Bird": Lazurowy z białym "bee". 5 m wysokości.
Delphinium "Galahad": Czyste białe. 5 m wysokości.
Delphinium "Pani Newton Lees": Miękkie fioletowe. 5 m wysokości.

Wspaniałe Rośliny Jesień Blooming Granicznej

Jako zmian lata do jesieni, granice ogród może wyglądać najlepiej, jak przeszłość ich majtki ściemniania letnie.
Ten rozdział jest poświęcony roślin zielnych, które wyglądają najlepiej jesienią.

Tylne graniczne Rośliny: SV.

Solidaster "super": hybryda Solidago i Aster. Światło żółte kwiaty podczas upadku. 4 m wysokości
Thalictrum delaveyi "Hewitts Pokój": Piękne kwiaty bzu spraye z w środku lata. 4 m wysokości

Dziewanna "Gainsborough": nakładające kolce miękkimi żółtych kwiatach. Mid-późne lato. 5 m wysokości.

Verbena bonariensis: wysoka roślina, która może być również sadzone bliżej przodu ze względu na to lekki ,. Pojawienie przewiewne. Purpurowe kwiaty późnego lata do późnej jesieni. 5 m wysokości.

Plan dalszych sukcesów.

Jeśli nie wiesz rośliny dobrze opłaca się dokonać, co najmniej, wstępny szkic nowym łóżku pokazujący położenie nowych roślin.
Narysuj obrys łóżka i znak od wielu irreglar zaspy i poprawek, aby pokazać, w którym zamierzamy posadzić każdego typu instalacji.
Gdy przychodzi czas sadzenia, za pomocą miotły, wyróżnić poprawki i dryfuje na powierzchni gleby.
To ma sens, aby sączyć piasku na swoich oznaczeń, aby były bardziej widoczne.

Nachyłek

W tickweeds zapewnić splash jasny kolor na początku jesieni granicy. Najlepiej w pełnym słońcu i wolnej ziemi opróżnianiu.
Wśród najlepszych są.
Nachyłek okółkowy "Sonnenkind": Elegancki pierzaste liście wysadzane jasnych żółtych kwiatów. 18 "wysokości.
Nachyłek okółkowy "Moonbeam": większy wybór primrose formularz cloured

Absolwent wysokość (2): Plan sadzenia.

Zapraszamy do obejrzenia moich zalecanych roślin dla różnych stref wysokościowych, a kiedy już zdecydujesz, co chcesz się rozwijać, zarysować kształt swojej granicy na dużej kartce papieru. (Pamiętaj, że to tylko przypomnienie, więc skala Rysunek nie jest konieczne!)
Teraz arty część, począwszy od tylnej szkicu linię inter- łączenia prostych "bańki" kształty ,. (Dodać do nich nierówne wielkości), tworząc z tyłu granicy.
Dalej to samo za połowę zasięgu, zakresu i przedniej krawędzi.
Pamiętaj, aby bańka kształty nieregularne.
Gdy skończył, nie powinno być coś, co przypomina "Biorąc linię na spacer", że wszyscy zrobił w szkołach podstawowych (Junior), szkoły.

Kształtowanie granicy: (4) zdzierając Turf Ręcznie

Jeśli nowa granica jest małe lub czujesz enegetic, używając półksiężyca lub łopatę, pokroić na kwadraty z murawy około 12 "x 12", dla łatwej obsługi.
Pokrój kwadraty murawy poziomo łopatą w płaszczyźnie pionowej lub, jeszcze lepiej łopatą turfing.
Jeśli chcesz ponownie użyć darń, spróbuj pokroić równomiernie. mają na celu utrzymanie grubości darni do ¼ cala / 2 cala to1. Prosty sposób na podniesienie kwadraty murawy jest "Spear" ich z ogrodu widelec.
Po usunięciu obszar, to dobry pomysł, aby przejść do nowej krawędzi i dać jej trochę posprzątać z łopatą.

Kształtowanie granicy: (3) Wycinanie krzywych.

Gdy jesteś w pełni zadowolony z kształtu, który zawarł z węża, pokroić wzdłuż niej z obrzeży żelaza, (pół księżyca) lub łopatą, utrzymując ją w pozycji pionowej, aby upewnić się, że cięcie jest proste.

Kopanie for Glory.

Przygotowanie do tego starego stylu ogrodnictwie składa się głównie z dobrej starej kopania.
Otwarte słoneczne miejsce, najlepiej poparte ścianie lub zabezpieczenie jest najlepsze na trochę schronienia.
Dig raczej niż pielęgnować, dużo kompostu w ogrodzie lub kompostowaniu obornika do gleby.
Nałóż grubą warstwę materiału organicznego na gleby surface.Take się rów o głębokości deepand kurhan piki gleby na drugim końcu działki.
Zeskrobać materii organicznej na dnie wykopu i obrócić ziemię na pokrycie go up.Continue ten proces, aż dojdziesz do końca działki i powinien zostać z rowu.
wypełnienie to z gleby, które barrowed z drugiego końca powierzchni.
Najlepiej to zrobić w upadku, tak aby zima nie wszystkim ciężka praca podział gruntu na drobny tilth.The nowego łóżka można sadzić wiosną.

Garland Kwiat

Garland Kwiat (Daphne cneorum) - krzewinka rozprzestrzenia, od 6 cali do 10 cali, a także mając różowe kwiaty bzu-i tak słodkie, że gdy wiele uprawianych powietrze często wydaje oskarżony o ich zapachu. To pochodzi z większości wielkich łańcuchów górskich w Europie, i jest jednym z najlepszych roślin do ogrodu skalnego, płynąc w torfie i gleb bardzo piaszczystych; w glebach sztywnych często nie; jest zwykle wzrosła o warstwach.

Odmiany Daphne cneorum

Mountain wawrzynek wilczełyko

Mountain wawrzynek wilczełyko (Daphne Alpina) - krasnolud lato wypływającej i odrębne rocka krzew, około 2 metrów wysokości, kwiaty żółto-białe, jedwabiście zewnątrz, pachnące, w klastrach pięciu z boków oddziałów. Jest niski, rozgałęzienia krzew kwitnienia od kwietnia do czerwca, i mając czerwone jagody we wrześniu. C. i S. Europy.

Daphne Arbuscula

Daphne Arbuscula - rodzime Transylwanii, nosi podobieństwo do małego rosnące D. petroea z tego samego regionu, różniących się głównie w solidniejszych przyzwyczajenia. Mówi się również, rośnie dziko w trawie ziemi, podczas gdy D. petroea częściej Zamieszkuje skaliste podłoże. Liście zimozielone są liniowe i nie więcej niż 1 cm długości, podczas gdy pachnące, różowo-różowe kwiaty są ponoszone w terminalu szefów sześciu kwiatów do dziesięciu kwiatów każdy. Jest to w istocie roślin do ogrodu skalnego, i powinny być sadzone w glebie zawierającej wapna lub wśród skał wapiennych. Nasiona.

Kinga Garland Kwiat

Królowie Garland Kwiat (Daphne Blagayana) - krasnolud alpejskie krzew, od 3 do 8 cm wysokości, z wybujały wzrost, liście tworzące rozetę-jak kępki na końcach gałęzi, otaczając gęste skupiska pachnące, kremowo-białe kwiaty, kwitnące wiosną i kwitnie w ogrodzie skalnym. Jest energiczna i wolne, jeśli posadzone w dobrze odsączone gliniastej-wapienne dla uprzywilejowania-i liści-ziemi, i lubi najlepiej raczej chłodne miejsce. Wzrosła o warstwach. Warstwy, w ścisłym tego słowa znaczeniu, nie jest konieczne. Ustalanie dół pędów poprzedniego wzrostu sezonów lub ważenie je do gleby poprzez umieszczenie kamieni na gałęzi, jest duży. Jeśli jest to oddawał się raz w roku, nowa działalność korzeni i zwiększoną żywotność stale promowany. Gatunków jest tak wybór i pachnące, aby być godnym naszych wszelkich starań, aby to sukces.

Box liściach Garland Kwiat

Box liściach Garland Kwiat (Daphne Collina) - Liście tyle przypominają kształtem i rozmiarem tych z Balearów Box, górnej powierzchni ciemnym błyszczącym zielonym. Kwiaty są w bliskich grup, i jasnym kolorze bzu lub różowo, rury dość szeroka i gęsto pokryte jedwabistym białych włosów. To tworzy niski, gęsty, zimozielony, gałęzie, z których zawsze biorą pionowy kierunek i tworzą głowę poziomu, pokryte kwiatami od lutego do maja. S. Europy. D. Neapolitana jest wiele tego.

Daphne Dauphini

Daphne Dauphini - Kwitnienie jak to robi podczas głębokości zimie kwiaty tej ładnej i ciekawej Daphne są mile widziane. To wiadomo od dawna, ale nawet teraz zdecydowanie rzadkie. Mówi się, że jest wynikiem krzyżowania S. Europejskiej D. sericea i D. odora. Zewnątrz D. może odora być uprawiane tylko w szczególnie niekorzystnych warunkach gospodarowania części kraju, a także nieco hybrydowy przetargu, w londyńskiej dzielnicy musi być traktowana jako roślina cieplarnianych, a nie hardy krzew. Te kwiaty są fioletowo w zarodku, ale z odcieniem lila, kiedy w pełni rozwinięty. Mają one w dużym stopniu zapach D. odora.

Złoty Daphne

Złoty Daphne (Daphne Edgworthia chrysantha) - bardzo wyraźny roślin w Chinach i Japonii, kwitnące w środku zimy. Jest ściśle związana z Daphnes jest bardzo interesujące w strukturze kwiecie i ma delikatny zapach. Nasz środek zimy klimat zachęca nas do podjęcia go do domu, gdzie będzie pomóc udowodnić, że nie brak kwiatów w zimie, nawet dla tych, którzy nie mają cieplarni. Angielska nazwa I tutaj zaproponować do niego po raz pierwszy jest jak wyżej. Wydaje się dość odporne tutaj, ale może wymagać ścianę na północy.

Fion w Garland Kwiat

Fions Garland Kwiat (Daphne Fioniana) - kompaktowy krzew, szefowie rozkwicie są w klastrach, pięć pachnące kwiaty w każdym, z blado liliowy kolor, rurki gęsto pokryte zewnętrznie z krótkimi włosami srebrzyste. Ten krzew kwiaty od marca do maja, i jest odporna na temat Londynu.

Daphne Genkwa

Daphne Genkwa - ILAC Garland Flower) jest lato wypływającej krzew od 2 do 3 metrów wysokości, z oddziałami puszyste i pachnące fioletowe kwiaty w kolorze gęsto umieszczonymi na bezlistnych gałęzi wczesną wiosną. Wydaje się, że kilka odmian D. Genkwa, niektóre z dużo większych kwiatów niż inne, a niektóre z ciemniejszym odcieniu fioletu. To nie jest dość odporna na zimno dzielnic. Syn. D. Fortunei.

Więcej Krewni Garland Kwiat

Garland Flower Fairy

Wróżka Garland Kwiat (Daphne striata) - hardy końcowe rodzaju, tworząc gęste, mas rozprzestrzenia, od 1 do 3 metrów szerokości, w czerwcu i lipcu są pokryte rosypurple pachnących kwiatów w klastrach. Rozprzestrzeniania nawyk tej rośliny zaleca go do pokrycia gołej w ogrodzie skalnym. Alpy.

Wawrzynek wilczełyko

Wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum) - dzikich roślin w angielskich lasach, jest uroczy i pachnący krzew, a najwcześniej na kwiatek, często w lutym. Gdzie krzewiasta ogród skalny jest przeprowadzana, nic nie jest bardziej piękna niż jego zdobiące grupa ta. Choć dość odporne, to jest powolne i nie tak całkiem na niektórych zimnych glebach. Najlepiej jest zacząć od małych zakładów, i to jest łatwo podniesiony z nasion, kwitnie najlepiej w glebach wapiennych.

Skała Garland Kwiat

Skała Garland Kwiat (Daphne Petraea (Syn D. rupestris).) - Czysty krzewinka, ze stojącymi pędy tworząc gęste, zwarte kępki, 2 cale wysokie, często pokryte kwiatami miękkiej zacienione różowy, w klastrowych głowami. Jest to roślina górska, rosnących dziko w szczelinach skał wapiennych w torfowej gliny, powolnego wzrostu, a to trwa kilka lat, aby stworzyć dobrą pęku. Wygląda na to, aby rozwijać się w bardzo kamienista i torfowej ziemi, z obfitości białym piaskiem, a powinny być sadzone w dobrze odsączone, ale nie suchym miejscu. D. p. grandiflora jest znacznie większa forma, również zasługuje na swoją nazwę.

Słodki Daphne

Słodki Daphne (Daphne odora) - pachnący i piękny rodzaju, w łagodnych i południowych dzielnic odporne na ogród skalny, zazwyczaj najlepiej na aspektach zachodnich; ale na północy roślin cieplarnianych. Istnieją odmiany zwane alba, rubra, Mazeli, punctata. Mazeli jest według Maxa Leichtlin, wytrzymalsze niż starszego typu. Syn. D. indica. Chiny.

Van Houttes wawrzynek wilczełyko

Van Houttes wawrzynek wilczełyko (Daphne Houtteiana) - to tworzy solidny krzew rozprzestrzenia, 3 lub 4 metrów wysokości, z wszystkich liści zbieranych na młodych gałęzi, podczas gdy stare są nadzy. To jest odrębna, hardy, kwitnące wiosną, zanim pojawią się liście, a mówi się, że hybryda wawrzynek wilczełyko i Wilczomlecz Laurel. Jej liście są od 3 do 3 1/2 cali, fioletowy na górnej stronie, w pełni rozwinięte, a gdy bardzo młodych i w stanie pączek, ciemne purpurowy kolor. Kwiaty są małe, ciemny fiolet, bardzo gładka, a ponoszone są wzdłuż pędów ubiegłego roku przed pojawiają się młode liście.

Sprawdź lokalnego przedszkola

Girlanda kwiat może być wspaniały dodatek do każdego krajobrazu. Skontaktuj się z lokalnym przedszkolu, aby zobaczyć, czy jest odmiana, która będzie się rozwijać w swoim regionie.

Królowa-Rozmiar Lilac Pocieszyciel

Królowa-Rozmiar Lilac Pocieszyciel


Małżeńskie liliowy pocieszyciel oferuje spokojny i relaksujący dotyk do łóżka średniej wielkości. Jeśli jesteś w miłości z ładnym odcieniu bzu, można znaleźć wiele stylów pocieszyciel, że oddają swoje zmysły i pomaga stworzyć sypialnię, która zabierze Cię z dala od stresu dnia. Znajdziesz wiele wzorów specjalnie z motywem kwiatu bzu, a także różne wzory w pięknych kolorach bzu.

Wybór Lilac Pocieszyciela w Queen Size

Lilac, jak większość kolorów, jest w różnych odcieniach. Ten piękny fioletowy odcień ma nieco atramentową wydźwięk, który nadaje mu elegancki i spokojny charakter. W jego najciemniejszych odcieni, liliowy przypomina ciemny, niebieski stonowanych fioletowy, natomiast w jej najjaśniejszych odcieni, kolor ten graniczy z ledwo tam szaro-stonowanych blado fioletowy.

Chociaż podwójne rozmiar bzu narzuty są czasami spryskane dziewczęcej wydruków i zaprojektowane na pościel młodych dziewcząt, królowej wielkości kołdry w tym kolorze są zwykle zaprojektowane w nieco bardziej dojrzałych stylów, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla starszych dziewcząt, młodzieży i kobiet. W przeciwieństwie do wielu purpurowych odcieniach, które mają bardziej czerwona lub różowa podtekstów, bez królowej kołdra może być również dobrym wyborem dla par, ponieważ niektóre odcienie liliowe graniczą bardziej na niebieskich lub szarych stron.

Wybierając liliowy pocieszyciela, istnieje wiele kolorów akcentów, które można wykorzystać w swoim wystrojem, w tym systemu zarówno chłodnych neutralnych, takich jak szary i kolor ciemnoszary i cieplejszych neutralnych, takich jak kości słoniowej i beżu. W naturze, kwiaty bzu najczęściej pojawiają się jako liliowy, lawenda, biały, różowy, niebieski, żółty i fioletowy, więc te odcienie są naturalne do wykorzystania w sypialni wystrój wnętrz z wypełniając bzu kołdrę. Zielone i fioletowe cienie są różne często połączone razem w projekty pocieszyciel, a także może być doskonałe kolory akcent.

Królowa-Style Rozmiar Lilac Koc

W przeciwieństwie śmiałym stylu jak fioletowym pościel zebry, większość queen size style liliowy pocieszyciel są na bardziej miękką stronie. Będziesz jednak znaleźć niektóre z nowoczesnym lub niezwykłym polotem

Królowa kwiatów bzu Kołdry

Ładna, kobieca i wiosenny, kołdra z delikatnym nadrukiem bzu lub projekt jest piękny sposób, aby rozjaśnić swój łoże małżeńskie.

Niektóre popularne style to:

 • Białe lub inne stałe kołdry tło z kiści bzu
 • Bzy i motywy wildflower
 • Ogród lub kraju inspirowane projekty z bzu z łodyg i innych zieleni
 • Kołdry wyposażone duże bukiety bzu
 • Lilac i mieszane wzory kwiatowe

Lilac Kolorowe Koc Style

Od minimalistycznych brył do współczesnych bloków koloru, istnieje wiele queen size wzorów pocieszyciel skupiających lub zawierających ten kolor liliowy. Style obejmują:

 • Kołdry z białymi lub innych stałych tła
 • Jednolity kolor kołdry lawendy
 • Adamaszek paski
 • Lavender pasy na przemian z innym kolorze lub kolorach
 • Scrollwork lub wzory inspirowane wiktoriańskiej
 • Pługi kołdry z litego bzu lub bzu nadrukiem na jednej stronie i jednolity kolor po przeciwnej stronie

Na liście bzu są również piękne, a niektóre wzory są dostępne również kołdra wyposażony w prawie w kształcie serca liści i gałęzi lub kwiat bzu.

Gdzie kupić

Możesz znaleźć queen size bzu style pocieszyciel dostępne na wydziale i sklepów pościel, pościel i wiele katalogów. Następujące jest pobieranie próbek, gdzie można kupić niektóre z tych pięknych wzorów:

 • Żółty Lilac Pościel z Home element: Ten elegancki druku liliowy królową pocieszyciel ustawić na żółto pochodzi z spódnicy łóżko i dwie poduszki Shams oprócz kołdrę.
 • DKNY liliowy cień Pocieszyciel w Donna Karan Home: słodki i spokojny połączenie bzu, kolor ciemnoszary, i kości słoniowej oferuje druk wildflower abstrakcyjny w pełnym / queen size.
 • Jednolity kolor Lilac Koc z rodziny Pościel: bogate liliowy rozjaśnia każdą sypialnię.
 • Lilac bukiet w Miles Kimball Pocieszyciel: bukiety bzu klasycznie pięknie na białym tle i kolorowym granicy potargane lawendy zrobić to pocieszyciel obraz wiosny.

Porady dla kupujących

 • Sprawdź pomiary puchowe wbrew swojej wielkości złoża, jeśli to możliwe. Niektóre kołdry o wymiarach pełnej / królowa może być mniejsza niż trzeba. Jeśli chcesz dodatkowo pojemny pocieszyciela, poszukaj oversize lub zdecydować się na king size dla Ciebie łóżko małżeńskie.
 • Jeśli jest to kolor liliowy szukasz, spójrz na różnych fioletowych odcieniach - niektóre kolory, takie jak lawenda, może być bardzo blisko bzu i dają dokładnie to, czego szukasz.
 • Choć można znaleźć Lilac puchowe praktycznie o każdej porze roku ze sklepów internetowych, wiele domów towarowych posiadają miękkie kolorów i wzorów kwiatów na wiosnę, tak, że może być w prime time, aby znaleźć liliowy pocieszyciela.

Creeping Tymianek

Creeping Tymianek

Co jest Creeping Tymianek?

Creeping tymianek jest jednym z niewielu okrywowe oferujących obietnicę piękna, tani w utrzymaniu, a także zdolność do wytrzymywania światła ruchliwych wszystkie na raz. Jedną wielką zaletą korzystania pełzanie tymianek jest jej szybkie rozprzestrzenianie czynnika i zdolność do podziału roślin doniczkowych do małych wtyczek. W ten sposób, że pozwala piękny rozkład całego róźnych roślinności. Użyj pełzanie tymianek między kamiennymi płytami, wokół stawów, do pokrywania się gołej ziemi, ani żadnej odkryte otoczenie wyboru. Różnorodności w swoim ogrodzie, umieścić go w miejscach, gdzie roślinność pięknie przelewa się skalny pośród każdej mnóstwo roślin.

Odmiany Creeping tymianek

Istnieje wiele rodzajów pełzanie tymianek i każdy z nich może służyć konkretnemu celowi. Poniżej znajdziecie kilka z najbardziej popularnych odmian stosowanych w ogrodnictwie wystroju. Jednak wizyta w lokalnym przedszkolu z pewnością zaoferować jeszcze szerszy wybór konkretnego do Twoich potrzeb.

Wełniak Tymianek

Wełniak Tymianek jest dość aksamitna. Użyj go jako wypełniacz między układarki lub wzdłuż granic. Wzrośnie wolniej, osiągając maksymalną wysokość trzech centymetrów. Jak w większości okrywowe, umrze w plastry, jeśli nie podlewać równomiernie. Dodaj Woolly Tymianek do ogrodu lub podwórka, jeśli jesteś uczulony na pszczoły, jak to słabo kwiatów. Czasami zdarza się, że kwiaty nie pop-up, biorą na różowym tonie.

Elfin Tymianek

Elfin Tymianek jest jednym z najmniejszych i najwolniej rozwijających się rodzajów tymianku. Spróbuj użyć Elfin Tymianek do sadzenia między etapy przejściowe lub w innych małych pomieszczeń. Kwiaty tej odmiany jest ciemny różowy i kwiat blisko siebie.

Matka tymianek

Możesz użyć Matkę tymianek jako elegancki obramowaniem stawu lub między kamieniami chodnika. Jej pachnące liście zapewni powiew świeżego powietrza, jak wiją się przez podwórze. Małe owłosione liście i kwiaty różowo-fioletowy są charakterystyczne dla tej odmiany. Sadzić tego zioła w ogrodzie, jak przyjemny i wspaniały okładce tymianku gruntu.

Creeping Różowy Tymianek

Jeśli szukasz pełzanie tymianek, który ma soczyste liście i rośnie płaskim, spróbuj Creeping Różowy tymianku. Ten wybór będzie rosnąć szybko i to najlepiej w wysokich roślin lub róż. Jego długie łodygi sprawia, że ​​odwołując się do ozdobnych sadzenia. Kwiaty Creeping różowy tymianek są ciemny róż, gdy trzpień nabiera tonu różowo-lawendowy.

Kminek Tymianek

Pachnący tymianek pełzania stosowane w wielu przepisy kulinarne jest kminek tymianek. Ta odmiana wyda wspaniały zapach kminku, które mogą pomóc odwrócenia się wiele szkodliwych owadów w ogrodzie. Kminek Tymianek ma ciemnozielone liście i łodygi wraz z czerwono lawendy do lekkich różowe kwiaty.

Biały Mech Tymianek

Biały Mech Tymianek jest bardzo płaski pełzanie tymianek, który szybko rozprzestrzenił się w średnicy. Piękne małe białe kwiaty są zwykle najwyższa funkcja na tej odmiany, osiągając maksymalną wysokość trzech cali. Roślin Biały Mech w szerokich przestrzeniach tymianek; należy pozostawić około ośmiu centymetrów pokoju między etapy przejściowe lub innej roślinności.

Tymianek w historii

Dziś pełzanie tymianek rozkwita w krajobrazach, wzbogaca krajobraz, i przynosi pachnące przysmaki dla każdego, kto lubi ziołowy ogrodnictwo. Jednak uznanie dla tymianku wykracza daleko wstecz w historii. Szekspir, Verlaine, Shenstone i wielu innych cenionych poetów europejskich stosowane tymianek w wielu swoich wierszy i utworów literackich. Dodatkowo, ze względu na jego walory lecznicze i terapeutyczne, wielu twierdzi, że był to jeden z trzech użytych do łóżka Najświętszej Maryi ziół. Inne dotyczą swoją nomenklaturę do starożytnej Grecji, twierdząc, że to był ozdobą greckich ścianach świątyni i wykorzystywane jako oczyszczającym kadzidłem. Dodatkowo, greckie sportowców rzekomo stosowane istotę tymianek w postaci oleju na swoich rękach i nogach, wierząc, że stał za odwagę, zapału i siły.

Korzyści czarnego bzu

Korzyści czarnego bzu

Ci zawdzięczam to do siebie, aby dowiedzieć się o korzyściach bzu. Czarnego bzu (Sambucus nigra) może pomóc ciału pozostać silna, gdy inni wokół ciebie poddać się przeziębienia, grypy lub innych problemów zdrowotnych. Jeśli jesteś już chory, czarnego bzu mogą pomóc organizmowi zwalczyć chorobę szybciej niż gdybyś wziął nic, i szybciej niż niektóre leki na receptę.

Bez czarny

Bez czarny pochodzi z Europy, gdzie jest to popularny krajobraz okaz. Jagody są powszechnie stosowane w medycynie, jak również dla wina i galaretką; kwiaty są wykorzystywane do herbaty. Trzon czarnego bzu zawiera cyjanek i należy ich unikać. Inne odmiany bzu są trujące, więc być pewni, co używasz, jeśli zdecydujesz się zebrać własne jagody.

W niektórych częściach USA, czarnego bzu rośnie jak na drożdżach, ale właściwie zarządzane jest ładne i użyteczne. Ci, którzy wiedzą o korzyściach bzu docenić mając tak cenne "chwast" rośnie w pobliżu. Może on również być zakupiony od wielu żłobków i hodowano w domu. Mrozoodporna, czarnego bzu mogą rosnąć w klimatach zimnych w strefie 3.

Korzyści czarnego bzu

Bzu wykazały powodzenie w zapobieganiu i leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, w tym grypy i zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok. Może to być również przydatne dla osób z astmą i wysoki cholesterol. Korzyści bzu wydają się być z substancji zwanych aglutyniny Sambucus nigra, lub SNAS, które mają zdolność do "zablokowania" receptory niektórych wirusów grypy, uniemożliwiając ich inwazji komórek ludzkich. Ponadto, Sambucus nigra ma zdolność do ochrony przed aż osiem szczepów grypy, w przeciwieństwie do szczepionki na grypę, która chroni przed tylko jednego szczepu.

Według WebMD, badania wykazały, że u pacjentów przyjmujących ekstrakt bzu do leczenia grypy odzyskanych w ciągu dwóch do trzech dni. Ci, którzy nic nie odzyskano w co najmniej sześć dni i potrzebne więcej środków przeciwbólowych, aby zarządzać objawy.

Korzystanie Elderberry Extract

Najbardziej popularne marki ekstraktu czarnego bzu jest marką Sambucol. Gdy podjęte na pierwszy znak objawów, Sambucol może pomóc znacznie skrócić czas trwania choroby i jest ekstrakt z czarnego bzu tylko, że jest stosowany w badaniach klinicznych. Może być bezpiecznie stosowany przez dzieci i dorosłych.

Zalecana dawka to dwie łyżeczki dziennie, aby zachować zdrowie. Jeżeli jesteś chory, należy wziąć dwie łyżeczki, cztery razy dziennie. To może być rozcieńczany wodą, czy grube, słodki syrop jest zbyt intensywny, ale może również sprawić, że o wiele łatwiej dostać dzieci do jej podjęcia.

Nakręć własny

Istnieją różne recepty dostępne, dzięki czemu można tworzyć własne syrop z bzu czarnego i nadal cieszyć się korzyści z czarnego bzu. Niektóre wymagają wódki lub innego alkoholu. Może to stanowić problem dla tych, którzy wolą, aby nie spożywać alkoholu.

Najprostszy przepis znajduje się w książce ziołowe receptury na Vibrant Zdrowia Famed zielarz Rosemary Gladstar. Gladstar mówi umieścić pół szklanki suszonych lub świeżych jagód bzu czarnego jedną filiżankę do rondla i zalać wodą. Doprowadzić do wrzenia i zmniejszyć ogień do minimum, dzięki czemu mieszanka na wolnym ogniu przez 30 do 45 minut.

Rozgnieść jagody i przecedzić przez gęste sito. Dodaj kubek lub tak do miodu, w zależności od gustu. Przechowywać w słoiku z pokrywką szczelną w lodówce. Syrop jest dobre dla dwóch do trzech miesięcy.

Dwuletnie Kwiaty

Dwuletnie Kwiaty

Dwuletnie kwiaty zabierze dwa lata wyrastają z nasion kwiatów przed śmiercią. Ponieważ wiele z nich jest samonamnażające, są czasem mylone z bylin. Zazwyczaj najlepiej jest rozpocząć dwuletnich nasion wewnątrz i przenieść je na zewnątrz po niebezpieczeństwo przymrozków minęło. Można również zakupić sadzonki w miejscowym przedszkolu. Poniżej kilka przykładów dwuletnich kwiatów, aby cieszyć się w swoim ogrodzie.

Dwuletnie Zioła

Dwuletnie Kwiaty

Wiele ziół produkować piękne kwiaty, aby rozjaśnić każdy ogród. Jeśli chcesz jakieś dwuletnie kwiaty w przestrzeni ogrodu, spojrzeć na niektóre z tych ziół:

 • Angelica-roślina ta rośnie od sześciu do ośmiu metrów wysokości i jest dobry jako tło dla innych roślin. Cała roślina jest jadalna i ma smak podobny do lukrecji. Tchnij życie w swoje pieczenia z nasion lub dodać liści do sałatek. Nawet korzenie są jadalne i mogą być stosowane w zupach. Kwiatostany (płaskim szczycie lub zaokrąglone klaster kwiatów z jednego pnia) z białych kwiatów wyglądać pięknie w ogrodzie lub w układzie na stole w jadalni.
 • Kminek -grows około ośmiu centymetrów wzrostu i produkuje różowe lub kwiatostany kremowo-białe. Wraz z jego pierzastych liści kminku sprawia piękny dodatek do ogrodu ziołowego jak nasiona zrobić piękny dodatek do Twojej kuchni.
 • Wiesiołka -another wysoki, tło roślin, pierwiosnka wieczorem rośnie 4:56 metrów wysokości. Dość cytryny żółte lub białe kwiaty otwarte wczesnym wieczorem i zamknąć wokół połowie dnia. Ale kwiaty nie są jedynym wkładem, które wprowadzają do ogrodu; mają też piękny zapach.
 • Naparstnica nie -Definitely jadalne zioło, to efektowna roślina tworzy rozetę liści pierwszy rok. Skoki dzwonkowatych kwiatów tworzą drugi rok. Rosnące 1:59 metrów wysokości, kwiaty dzikiego zakresie naparstnicy z Deep Purple z bzu. Uprawiane odmiany również są w żółtych, białych i różowych kolorach. Roślina ta jest silnie trujący tak trzymać z obszarów, gdzie zwierzęta i dzieci grają.

Inne Biennale Kwiaty

Zioła nie są jedynymi dwuletnie kwiaty można podziwiać w ogrodzie. Oto kilka innych kwiaty na pewno kocham:

 • Susan Black-Eyed-chyba jeden z najbardziej popularnych kwiaty, czarno-eyed Susan jest łatwe w pielęgnacji i często jest w mieszankach nasion Dziki kwiat. Ponieważ są one rozwijać odporne na suszę nigdzie tak długo, jak mają pełne słońce i dobrze przepuszczalnej gleby.
 • Sweet William Niechaj rośnie ponad dwa metry wzrostu i tworzy jasne, bi-kolorowych kwiatów w odcieniach różu, czerwieni i fioletu z białymi krawędziami. Dla ozdoby ogrodowe, dobrze rosną w pojemnikach oraz w ogrodach skalnych. Ich jadalne kwiaty mają zapach ząbek-jak i smak i są ulubionym pszczół miodnych i ogrodników podobne.
 • Wallflower-rośnie 1:59 metrów wysokości i preferuje dobrze przepuszczalnej gleby i pełne słońce. Angielski odmiany mają kwiaty, które są purpurowe, białe lub różowe. Siberian kwiat odmiany w pomarańczowy i żółty.
 • Malwa, produkuje dużo różowe, żółte, białe lub ciemne bordo kwiatów. Istnieje około 60 odmian tej 05:56 stóp wzrostu roślin, więc na pewno znajdziesz takie, które będą pasowały do ​​Twojego planu ogrodu.

Dwuletnie Kwiaty

 • Pansy -a ogród ulubiony kwiat ten znany jest z wyglądu podobny do twarzy i jasnych żywych kolorach. Kompaktowe, dziewięć cali wysokie rośliny są łatwo znaleźć w centrach ogrodniczych wszędzie i doda przyjazną twarz do chodników i granic. Pansy jest w wielu kolorach z ciemnym centrum. Fantazyjny dodatek do sałatki, bratek ma lekką, miętowej kwiat, który może być również kandyzowane lub zamrożone w kostkę lodu na mile zaskakujący dodatek do letniego drinka.
 • Queen Anne koronki -a doskonałym dodatkiem do ogrodu motyl, koronki Queen Anne jest Dziki kwiat, który znajduje się prawie wszędzie w Stanach Zjednoczonych. Rosnące 3:57 metrów wysokości, kwiaty są zazwyczaj białe, a czasem różowe. Doskonała na glebach ubogich, w tym dwuletnie kwiat preferuje pełne słońce.
 • Verbena - jest mrozoodporna, że ​​rośnie od sześciu cali do czterech metrów wysokości. Jego Multi Kwitnące klastry są w kilku kolorach: różowym, białym, fioletowym, czerwonym i niebieskim. Pszczoły są przyciągane do Verbena więc dodanie ten piękny kwiat do ogrodu nie tylko dodać kolor, ale także pomóc mu się rozwijać.

Warte wysiłku

Mimo, że trochę czasu, coraz dwuletnie kwiaty w ogrodzie jest warte wysiłku. Będą nagradzać was z pięknym ogrodem i wprowadzają w niezbędnych pożytecznych owadów pomóc ogrodzie rosną naturalnie. Wybierz kilka odmian, które Cię interesują i doświadczyć radości dwuletnich kwiatów.

Kwiat: Porady kwiaty jadalne

Chryzantemy Posiadamy szeroką gamę smaków

Chryzantemy są jadalne kwiaty, które mogą być wykorzystywane w różny sposób.
Chryzantemy w kolorze płatków wahają się od białego do czerwonego - i ich zmian smaku z delikatnym brokuły do ​​pikantnym, pieprzny smak.

• Płatki mogą być stosowane jako dodatek w sałatek. Jednak ważne jest, aby sparzyć je przed dodaniem ich do sałatek.
• Liście chryzantemy mogą być wykorzystywane, aby dodać zip do octu.
• Liście i pędy Crown Daisy można stosować do sałatek sezonu lub mogą być dodane do stir-fries.

Róże, słodko-kwaśnym

Możesz jeść płatki się wszelkiego rodzaju róży, bez względu na ich kolor lub rodzaj. Płatków róży mają różne smaki. Niektóre odmiany róż smak słodkich truskawek, inni smaku lekko kwaśnym lub pikantne. Ciemniejszy róża, silniejsze jego smak.

Płatki róży mogą być stosowane w górnej sałatek lub desery. Można je także stosować w konserwach domowymi, takimi jak żele, masła i syropów.

Jeśli chcesz dodać klasą do partii, zamrożenie płatki róż w kostek lodu i dodać kostki lodu do lemoniady lub stempla.

Nie wszystkie kwiaty są jadalne

• Kwiaty, które pochodzą z kwiaciarni, szklarni lub roślin przedszkola nie powinny być spożywane. Te kwiaty nie są oznaczone jako uprawy żywności i prawdopodobnie będzie zawierać niebezpiecznych pestycydów.
• Nigdy nie jedz kwiat, chyba że jesteś pewien, że to jest jadalne. Jeśli nie ma wątpliwości, nie zużywają się.
• Nie zakładaj, kwiaty, które widzisz w magazynach spożywczych są jadalne. Badania kwiat, aby upewnić się, że jest bezpieczny i nie trujące. Wiele kwiaty są wykorzystywane w magazynach żywności po prostu jako dekoracja.
• Znane trujące kwiaty obejmują: konwalii, żonkile, Calla Lily, krokusy, naparstnica, rododendronów i azalii.
• Przy pierwszym uruchomieniu jedzenie kwiaty, należy zacząć powoli. Dla trujące kwiaty mogą nieznacznie wpływać na układ trawienny, jeżeli są spożywane w dużych ilościach.

Goździka Płatki urozmaicić Desery Sałatki i Likiery

Goździki są jadalne kwiaty. Płatki goździków były używane od 1600 do francuskiego likieru znany jako Chartreuse. Dziś można strome goździk płatki winem i używać ich jako słodycze lub jako dekoracje na ciasta i desery. Miniaturowe dianthus płatki smakują jak gałki muszkatołowej i goździków. Mogą one być dodawane do sałatek dodać przyprawy i kolor.

Nie zapomnij zjeść begonie

Tylko begonie hybrydowe powinny być spożywane.

Płatki są begonii bulwiastych, kolorowe i kwaśny. Można ich używać, aby dodać zip i Zing do sałatek. Dodać kwiaty do sałatki na soczyste kryzysu. Jeśli szukasz zastąpienia rabarbaru, spróbuj łodygach begonii hybrydowych.

Osoby, które cierpią na reumatyzm i kamieni nerkowych może chcieć unikać każdej sałatki, które ma begonie, ponieważ łodygi i kwiaty nie zawiera kwas szczawiowy.

Lawenda może być stosowany w ciepło i zimno

Lavender płatki mają słodki smak z odrobiną owoców cytrusowych. Lawenda jest dobre kwiaty jadalne, ponieważ może być używany zarówno w zimnych i gorących dań.

Lavender płatki są często dodawane do szampana, góry ciast, a nawet lody. Dodaj lawendę do gulaszu i sosów na specjalne słodki, kwiatowy zapach.

Róże, słodko-kwaśnym

Możesz jeść płatki się wszelkiego rodzaju róży, bez względu na ich kolor lub rodzaj. Płatków róży mają różne smaki. Niektóre odmiany róż smak słodkich truskawek, inni smaku lekko kwaśnym lub pikantne. Ciemniejszy róża, silniejsze jego smak.

Płatki róży mogą być stosowane w górnej sałatek lub desery. Można je także stosować w konserwach domowymi, takimi jak żele, masła i syropów.

Jeśli chcesz dodać klasą do partii, zamrożenie płatki róż w kostek lodu i dodać kostki lodu do lemoniady lub stempla.

Dlaczego ludzie kochają Cooking With Flowers

Ludzie lubią gotowania i przygotowywania żywności i napojów z kwiatami, ponieważ ich żywe kolory dodać specjalne touch, że po prostu nie ma w warzywach. Kwiaty są w wielu różnych smaków słodkich się psuć się gorąco i pikantny. Kwiaty dodatek specjalny smak i aromat potraw, deserów i napojów.

Niektóre kwiaty są również bogate w składniki mineralne i witaminy, a prawie wszystkie są wolne od kalorii. Jednak mogą one również być bogata w pyłku! Tak więc, jeśli cierpią z powodu alergii należy usunąć słupki i pręciki przed jedzeniem.

Fiołki, Johnny Jump-Wzloty i altówki Dodaj kolor do sałatki i desery

Fiołki, Johnny Jump-Wzloty i altówki można jeść. Te kwiaty są w szeroką gamę kolorów - od pasteli, takich jak żółty i moreli na głębokie fiolety. Płatki zrobić wspaniałe dekoracje na desery i sałatki. Płatki z tych kwiatów może być również zamrożone kostki lodu lub dodane do punch miski. Duże liście można gotować jak szpinak i spożywane wraz z posiłkiem.

Jak przechowywać kwiaty jadalne

Po wybrał swoje kwiaty jadalne, należy je umyć. Należy pamiętać, że niektóre jadalne kwiaty nieznacznie tracą kolor, gdy są one myte. Kwiaty z długich łodygach powinny być trzymane w wodzie i umieścić w chłodnym miejscu. Krótki kwiaty macierzyste mogą być warstwowo pomiędzy wilgotnym ręczników papierowych i umieszczone w refrigerater. Jadalne kwiaty zachowa do tygodnia, kiedy właściwie traktowane i przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.
Nigdy nie dodawać kwiatowy konserwujący do kwiatów.

Chryzantemy Posiadamy szeroką gamę smaków

Chryzantemy są jadalne kwiaty, które mogą być wykorzystywane w różny sposób.
Chryzantemy w kolorze płatków wahają się od białego do czerwonego - i ich zmian smaku z delikatnym brokuły do ​​pikantnym, pieprzny smak.

• Płatki mogą być stosowane jako dodatek w sałatek. Jednak ważne jest, aby sparzyć je przed dodaniem ich do sałatek.
• Liście chryzantemy mogą być wykorzystywane, aby dodać zip do octu.
• Liście i pędy Crown Daisy można stosować do sałatek sezonu lub mogą być dodane do stir-fries.

Dlaczego ludzie kochają Cooking With Flowers

Ludzie lubią gotowania i przygotowywania żywności i napojów z kwiatami, ponieważ ich żywe kolory dodać specjalne touch, że po prostu nie ma w warzywach. Kwiaty są w wielu różnych smaków słodkich się psuć się gorąco i pikantny. Kwiaty dodatek specjalny smak i aromat potraw, deserów i napojów.

Niektóre kwiaty są również bogate w składniki mineralne i witaminy, a prawie wszystkie są wolne od kalorii. Jednak mogą one również być bogata w pyłku! Tak więc, jeśli cierpią z powodu alergii należy usunąć słupki i pręciki przed jedzeniem.

Goździka Płatki urozmaicić Desery Sałatki i Likiery

Goździki są jadalne kwiaty. Płatki goździków były używane od 1600 do francuskiego likieru znany jako Chartreuse. Dziś można strome goździki petalss winem i używać ich jako słodycze lub jako dekoracje na ciasta i desery. Miniaturowe dianthus płatki smakują jak gałki muszkatołowej i goździków. Mogą one być dodawane do sałatek dodać przyprawy i kolor.

Nie wszystkie kwiaty są jadalne

• Kwiaty, które pochodzą z kwiaciarni, szklarni lub roślin przedszkola nie powinny być spożywane. Te kwiaty nie są oznaczone jako uprawy żywności i prawdopodobnie będzie zawierać niebezpiecznych pestycydów.
• Nigdy nie jedz kwiat, chyba że jesteś pewien, że to jest jadalne. Jeśli nie ma wątpliwości, nie zużywają się.
• Nie zakładaj, kwiaty, które widzisz w magazynach spożywczych są jadalne. Badania kwiat, aby upewnić się, że jest bezpieczny i nie trujące. Wiele kwiaty są wykorzystywane w magazynach żywności po prostu jako dekoracja.
• Znane trujące kwiaty obejmują: konwalii, żonkile, Calla Lily, krokusy, naparstnica, rododendronów i azalii.
• Przy pierwszym uruchomieniu jedzenie kwiaty, należy zacząć powoli. Dla trujące kwiaty mogą nieznacznie wpływać na układ trawienny, jeżeli są spożywane w dużych ilościach.

Lawenda może być stosowany w ciepło i zimno

Lavender płatki mają słodki smak z odrobiną owoców cytrusowych. Lawenda jest dobre kwiaty jadalne, ponieważ może być używany zarówno w zimnych i gorących dań.

Lavender płatki są często dodawane do szampana, góry ciast, a nawet lody. Dodaj lawendę do gulaszu i sosów na specjalne słodki, kwiatowy zapach.

Jak przechowywać kwiaty jadalne

Po wybrał swoje kwiaty jadalne, należy je umyć. Należy pamiętać, że niektóre jadalne kwiaty nieznacznie tracą kolor, gdy są one myte. Kwiaty z długich łodygach powinny być trzymane w wodzie i umieścić w chłodnym miejscu. Krótki kwiaty macierzyste mogą być warstwowo pomiędzy wilgotnym ręczników papierowych i umieszczone w refrigerater. Jadalne kwiaty zachowa do tygodnia, kiedy właściwie traktowane i przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.
Nigdy nie dodawać kwiatowy konserwujący do kwiatów.

Możesz jeść płatki Daylily?

DAYLILIES są jadalne kwiaty. Większość innych lilie nie są jadalne, więc być pewni, że jest to daylily, że jesz.

Daylily płatków mogą być stosowane do deserów, jeśli odcięty gorzki białą bazą kwiatu. Płatki mogą być również wykorzystywane do dekoracji sałatek i dekoracji ciast. Wczesne wiosenne pędy mogą być gromadzone i wykorzystywane jako substytut szparagów.

Przed spożywać dużą ilość daylilies, należy wiedzieć, że niektórzy twierdzą, że jedzenie ich sprawia, że ​​czują się tak, jakby miały przeczyszczające. Należy wprowadzić Daylilies do diety powoli, aby zobaczyć, jak twoje ciało reaguje na słodkich płatków.

Fiołki, Johnny Jump-Wzloty i altówki Dodaj kolor do sałatki i desery

Fiołki, Johnny Jump-Wzloty i altówki można jeść. Te kwiaty są w szeroką gamę kolorów - od pasteli, takich jak żółty i moreli na głębokie fiolety. Płatki zrobić wspaniałe dekoracje na desery i sałatki. Płatki z tych kwiatów może być również zamrożone kostki lodu lub dodane do punch miski. Duże liście można gotować jak szpinak i spożywane wraz z posiłkiem.

Nie zapomnij zjeść begonie

Tylko begonie hybrydowe powinny być spożywane.

Płatki są begonii bulwiastych, kolorowe i kwaśny. Można ich używać, aby dodać zip i Zing do sałatek. Dodać kwiaty do sałatki na soczyste kryzysu. Jeśli szukasz zastąpienia rabarbaru, spróbuj łodygach begonii hybrydowych.

Osoby, które cierpią na reumatyzm i kamieni nerkowych może chcieć unikać każdej sałatki, które ma begonie, ponieważ łodygi i kwiaty nie zawiera kwas szczawiowy.

Możesz jeść płatki Daylily?

DAYLILIES są jadalne kwiaty. Większość innych lilie nie są jadalne, więc być pewni, że jest to daylily, że jesz.

Daylily płatków mogą być stosowane do deserów, jeśli odcięty gorzki białą bazą kwiatu. Płatki mogą być również wykorzystywane do dekoracji sałatek i dekoracji ciast. Wczesne wiosenne pędy mogą być gromadzone i wykorzystywane jako substytut szparagów.

Przed spożywać dużą ilość daylilies, należy wiedzieć, że niektórzy twierdzą, że jedzenie ich sprawia, że ​​czują się tak, jakby miały przeczyszczające. Należy wprowadzić Daylilies do diety powoli, aby zobaczyć, jak twoje ciało reaguje na słodkich płatków.

Herb suplementy: Porady kwiaty jadalne

Gotowanie z daylily

Kilka płatki kwiatów są pyszne w sałatce.

Pączki są wspaniałe, jeśli nadal zamknięte, a powinna
gotowane jak inne warzywa. Odebrać je przed
otwierają, są wspaniały smak dodany do frytek mieszać,
lub z groszku, marchewki lub fasolkę.

* Po drugie Kwiat odżywianie Reguła!

Bądź pewien, te kwiaty, które zostały już zidentyfikowane
jako jadalne uprawiane bez toksycznych pestycydów.
To bardzo ważne! Nigdy nie jedz kwiaty z kwiaciarni
sklep. Przy zakupie roślin ozdobnych, takich jak nagietka,
pozwól im rosnąć przez co najmniej miesiąc, w swoim własnym, wolne od pestycydów
ogród przed jedzeniem swoje kwiaty. Wiele roślin
traktowane w szkółkach z opóźniającego wzrostu.
Będzie ona rozproszyć we własnym ogrodzie.

Daylily Pąki i płatki

Degustacja najlepszych daylily jest wczesne kwitnienie żółty
odmiana o nazwie cytryny lilia. Pąki i płatki najbardziej
DAYLILIES mają dość słodki, smak sałaty, ale
Lily ma cytryny skręt cytrusowych.

Zbierając kwiaty ogórecznika

Niebieskie kwiaty odbywają się łodygi w kielichów, więc
ich zbiorów, delikatnie chwyć czarny punkt
środek kwiatka i bardzo delikatnie namówić go z
jego posiadacz.

Kwiaty nagietka

Nagietek jest również znany jako nagietka. Kwiaty są
jasne żółte lub pomarańczowe, i przypominają stokrotki. Oni
dostać się na około 2 cm szerokości, i mają wiele płatków.

Bezpieczne do spożycia?

Używaj tylko nieleczonych kwiaty dla wszystkich potrzeb żywieniowych. Kwiaty od sklepu lub się zbyt blisko drogi nie są bezpieczne. Najprościej jest im rozwijać się.

Ogórecznik Kwiaty jako Jadalne Dekoracji

Ogórecznika kwiaty mają bardzo łagodny smak ogórka i
są one tak małe, i tak lekki, że smak jest
dość łagodne. Najlepsze wykorzystanie Znalazłem za piękne
małe kwiaty są jadalne dekoracji i są
idealne miejsce na to. Spróbuj pływających niektóre na miskę
Zupa szparagi, upuszczając kilka na sałatka z owoców morza lub
jak jadalny dekoracji do prawie każdej potrawy, które będą
korzystać z tego łagodnym, orzeźwiającym smaku.

Ogórecznika liści sałaty

Tylko najmłodsze liście rośliny ogórecznika powinny
być stosowany do sałatek, w małych ilościach. Są bardzo
smaczne i dodać smak ogórka.

Kwitnie ogórecznika

Gdy ogórecznika jest w pełni rozwinięte, ma zielone / szare liście
pokryta Fuzzies, ale w górnej części łodygi
są piękne niebieskie kwiaty pięć szpiczaste, które mają bardzo ostry czarny
kłucia prosto w środku kwiatu.

Chwasty na jedzenie --- Mlecze

Ziele mniszka zostały uznane przez wieki
być "wiosna tonik" zielone. Wybrał na początku
wiosna, zanim można kwiaty, liście nie są
gorzkie i bardzo smaczne, gdy na parze.

Ziele mniszka są ładowane z wapnia, żelaza i
Witaminy A.

Jadalne vs aromatyczne

Zrozum, że tylko dlatego, kwiat może być jadalne,
to nie może być coś chcesz na sałatki.
Nagietki afrykańskie są jadalne, ale nie chcesz
im na sałatkę! To samo dotyczy kwiatów Fuschia,
piękny, ale straszne. Użyj małych ilości dowolnych kwiatów
kończy się użyciem. Kilka płatków szczypiorek kwiatów jest
świetnie, ale cały kwiat zostanie grymas wywołujących
spróbować zjeść na raz! Skrawek czerwony płatek tulipan jest
pyszne (smakuje jak surowego grochu) i po prostu piękny na sałatki
Płyta, ale cały kwiat? Fuj! Chyba, że ​​chcesz
do smaku przytłaczające smak grochu. Zazwyczaj im mniej tym lepiej.

"Złote Igły"

Suszone pąki daylily sprzedawane są w azjatyckich rynków, jak
"Złote Igły". Moczyć je w ciepłej wodzie
przez 15 minut lub więcej, i używać ich w swoich dań kuchni azjatyckiej
takie jak wieprzowina moo shu lub kwaśne zupy.

Chwasty do Żywności --- Portulaka

Portulaka, że ​​pokorny, soczyste roślin z
małe żółte kwiaty, które można wyciągnąć z kwiatem
Łóżka są jadalne. Dodaj go w niewielkich ilościach do swoich
Sałatka lub pary tak jak każdego zieleni. Może być marynowane,
a nawet smażone z jaj.

Niewielu Jadalne kwiaty

Kilka jadalne kwiaty inne niż ziołowych kwiaty są:
Nagietek, nasturcje, dianthus (róże, goździki)
bratki, altówki, fiołki, róże w starym stylu, a
ogórecznika. Również smaczne są niektóre odmiany tulipanów,
tuberoza begonie, kapusta, groch, i kwiaty gorczycy.

Bit O kwiaty jadalne

Z wyjątkiem francuskiego estragon, wszystkie zioła kwitną.
Należy pamiętać, że kwiaty zazwyczaj smak bardzo
podobny do łodyg i liści, które już mogą
próbowałem się w kuchni, herbaty, i olejów. Kwiaty
zwykle mają słodszy smak, jednak.

Niektóre kwiaty są mniej aromatyczne niż liście,
takich jak oregano, szałwia, tymianek. Inne są
silniejszy smaku, takie jak szczypiorek i lawendy.

Korzystanie Nagietek kwiaty

Użyłem głównie kwiaty nagietka w kolorystyce
dodatek do potraw. To wielka dodać do masła ziołowego
na trochę koloru. Upuścić kilka z nich na sałatki
lub w góry miły głębokiej czerwonej zupy, takie jak barszcz,
na piękny wyświetlacz, gdy służy. Pamiętaj, aby jeść
Twoje kwiaty!

* Numer Jeden Kwiat odżywianie Reguła!

Przed jeść kwiat, przeczytaj ten napiwek!

Musisz wiedzieć, co jesz. To wydaje się proste,
ale to jest niesamowite, jak wiele osób będzie jeść.
Po prostu musi wiedzieć, co jesz. Zidentyfikować
kwiat zamierzasz zjeść. NIGDY nie zgadywać, czy to
jadalna, czy też nie. Wiedzieć, czy to jest jadalne. Wiele kwiatów
są toksyczne, niektóre są śmiertelne, jeśli jadłem!

Kwiat: Język Porady Kwiaty

Język Kwiaty: Znaczenie Za goździków

Tak jak róże mają wiele języków, goździki to drugi w kolejce do wyrażania tych rzeczy, które są czasami trudno powiedzieć.

Różowy goździk: "I nigdy, przenigdy nie zapomnę o tobie."

Czerwony goździk: "Moje serce tęskni za tobą."

Deep Red Goździka: "Nie wiem, czy moje serce może mieć ból."

Fioletowy Goździka: "Przykro mi, że jestem tak kapryśna."

Striped Goździk: "Ja po prostu nie mogę być z tobą teraz."

Biały goździk: "Jesteś taki słodki. Twoja niewinność jest orzeźwiający. "

Żółty Goździka: "Jesteś takim rozczarowaniem."

Język Kwiaty: Bzy i Lilie

Większość kobiet miłość otrzymania bzy i lilie. Jest tylko coś o tych kwiatów, które przynosi uśmiech na twarzy kobiety. Jeśli chcesz wysłać specjalną wiadomość, myślę o zrobieniu tak z bzu lub lilii.

Ogólne Bzy: "Jesteś taka piękna."

Fioletowy Lilac: "Myślę, że ja zakochuję się w tobie."

Biały Lilac: "Jesteś taka niewinna."

White Lily: "Jestem w niebie, gdy jesteśmy razem."

Żółty Lily: "Żyję we śnie."

Eucharis Lily: "Byłem sidła swoich wdzięków."

Lily of the Valley: "Jestem onieśmielony."

Tiger Lily: "Jestem z ciebie dumna."

Język Kwiaty: Co Pelargonie Say

Pelargonie daje szeroki zakres wiadomości do wysłania.

Jabłko Geranium: "Jesteś moim ulubionym."

Ivy Geranium: "Zapisz tańce dla mnie."

Cytryna Geranium: "I bardzo zadowoleni z naszego nieoczekiwane spotkanie."

Gałka muszkatołowa Geranium: "Spodziewam się, że do zobaczenia wkrótce. Nie zawiedź mnie. "

Dąb-liści Geranium: "Ty jesteś moim prawdziwym przyjacielem, pani."

Rysunki Geranium: "Jesteś taki mądry!"

Scarlet Geranium: "jestem smutny".

Silver-liść Geranium: "Pamiętam".

Język miłości: prawdziwej miłości

Podczas czerwona róża zawsze będzie symbolem prawdziwej miłości, są inne kwiaty, które mogą wyrazić uczucia miłości - a nawet więcej. Jeśli chcesz iść o krok dalej i powiedzieć coś więcej, niż tylko "kocham cię" spróbuj wysłać jeden z tych kwiatów do swojego partnera.

Czerwony lepnica: "Nie mogę uciec swoje wdzięki."

Dalia: "Jesteś mój, na zawsze."

Red Daisy: "Nie wiesz, jaka jesteś piękna dla mnie."

Koper: "Ty zaspokoić wszystkie moje. , , potrzebuje. "

Hiszpański Jasmine: "Jesteś wszystkim, czego chcę. Nikt nie może się równać z tobą. "

Miodunka: "Jesteś dla mnie wszystkim."

Peach Blossom: "Moje serce jest twoim więźniem."

Muchołówka: "Jestem w swoim miłosierdziu. Jestem twój ".

Język Kwiaty: Dla nowej miłości

Jeśli jest ktoś, kto niedawno złapany swoje uczucia, jest wiele kwiatów, które można dać, że będą reprezentować swoje uczucia. Czy po prostu intryguje kogoś wyjątkowego, lub jeśli są całkowicie urzekł - jest kwiat, który może dać nową ukochaną mają wewnątrz zajrzeć do serca.

Biały Kamelia: "Jesteś piękna i uwielbiam Cię."

Różowy Camellia: "Obserwowałem cię i długo, aby być z tobą."

Red Camellia: "Płonę z pasją dla Ciebie."

Rose Daphane: "Mój jeden celem jest proszę was."

Zima Daphane: "Jesteś idealna i nie ma nic o tobie chciałbym zmienić."

Mieczyki: "Jestem szczery."

Język Kwiaty: Dla dla romantycznego zainteresowania

Czy jest ktoś w kręgu (w pracy lub w społeczności), który potrzebuje windy do swojego dnia? Jeśli chcesz, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, nie dając jej wrażenie, że jesteś nią zainteresowany w "romantyczny" sposób, są kwiaty, które pasują do rachunku.

Cherry Blossom: "Jesteś taki mądry!"

Crocus: "Jesteś moim przyjacielem i chcę, żebyś rozweselić!"

Delphinium: "Masz takie wielkie serce, nie pozwól życie wprowadzą Cię w dół."

Geranium: "Jesteś prawdziwym przyjacielem."

Snapdragon: "Podziwiam siłę."

Biały Malwa: "Możesz zrobić wszystko tak ustawić swój umysł do zrobienia.

Przyjaźń Kwiaty

Żółte róże są tradycyjne kwiaty symbolizujące przyjaźń. Najlepszym sposobem, aby pokazać przyjaźń i troskę poprzez kwiatów jest wybór kwiat, który przypomina wam osoby. W przeciwnym razie, patrzeć tradycyjnych znaczeń kwiatów przez google i pisać na karcie znaczeń kwiatów, które zostały zaznaczone.

Kwiaty, których należy unikać: czerwone róże, oczywiście, wskazują pasję, a nie opiekuńczy. Białe lilie są często wykorzystywane jako pogrzebowy kwiat. Ponadto, upewnij się, że osoba, którą dają nie jest uczulony na zapach kwiatów je dać!

Język Kwiaty: Dla wrogów i Miłości Gone Bad

Czy wiesz, że w całej historii konkretne kwiaty zostały wysłane do wrogów? Jeśli jest ktoś po prostu nie cierpię i słowa po prostu nie może zrobić sprawiedliwości uczucia, dlaczego nie powiedzieć, że z kwiatem? Wystarczy podpisać kartę z sentymentu kwiaty reprezentują. Możesz dodać swoje imię i nazwisko lub pozostaw anonimowy. Czasami wysyłając kwiaty na udaremniona miłości lub gorzkiej wroga może przynieść zamknięcie do sytuacji, która przetrwała do nakłucia w swoim sercu i umyśle.

Żółty Goździka: "Jesteś takim rozczarowaniem."

Licencjat przycisk: "Jestem bardzo szczęśliwy, że singiel".

Pomarańczowy Lily: "Nienawidzę cię".

Smok Lily: "Będziesz nigdy nie wygrać."

Czosnek: "Nikt nie jest bardziej zła niż ty."

Tojad: "Lepiej uważaj na siebie."

Pomarańczowy Mock: "Jesteś kłamcą".

Rhododendrony: "Trzymaj się z dala. Jestem bardzo niebezpieczne. "

Suszone White Rose: "Wolałbym umrzeć, niż być z tobą."

Język Kwiaty: Dla Zmarłego

Jeśli ktoś szczególnie blisko ciebie umarł, powinien być selektywny w kwiaty wysyłanych do grobu. Choć nastroje będą znane tylko przez Ciebie, może zrobić wiele, aby pomóc rozpocząć proces gojenia.

Złotogłów: "Mam tak wiele żalu."

Słodko-gorzkie: "Dopiero teraz widzę prawdę jasno."

Bell Kwiat: "Dziękuję za wszystko."

Deep Red Goździka: "Nie wiem, czy moje serce może mieć ból."

Powój: "Co zrobię bez ciebie?"

Niekropień: "Mój sekret miłości."

Lotus: "Przykro mi, jeśli kiedykolwiek spowodował żadnych ból."

Księcia Feather: "Będę cię kochać na zawsze."

Sweet Pea: "Do widzenia".

Podróżnicze Joy: "Masz spokojną podróż."

Język miłości: Jak Say It With Roses

Róże są w wielu językach i tam z pewnością będzie jeden, który będzie "mówić" dla Ciebie.

Burgundy Rose: "Nie wiesz, jaka jesteś piękna dla mnie."

Christmas Rose: "Możesz umieścić swój umysł na łatwość."

Coral Rose: "Wszystkie moje pragnienia są związane z tobą."

Damask Rose: "Ty wnieść świeżość do mojego życia, że ​​zostałem brakuje."

Ciemny Crimson Rose: "Ty mnie smucić."

Pies Rose: "Przyjemność jest warte bólu."

Zielony Rose: "Sprawiasz, że czuję się dziwnie."

Hibiskus Rose: "Twoja delikatność mnie dziwi."

Lavender Rose: "Musisz mnie pod twoim urokiem."

Pomarańczowy Róża: "Masz moją uwagę. Jestem zafascynowany. "

Różowy Rose: "Jesteś zbyt słodka na mnie."

Ciemny Różowy Rose: "Jestem bardzo wdzięczny, że jesteś w moim życiu."

Peach Rose: "Nie musisz być skromne ze mną."

Red Rose: "Kocham cię".

Deep Red Rose: "Nie masz nic do wstydź się."

Biała Róża: "Szanuję swoją niewinność."

Yellow Rose: "Przykro mi, że się tak zazdrosny."

Język Kwiaty: Do oferty miłości Pożegnanie

Nie tylko może kwiaty wyrazić swoją miłość, ale mogą również powiedzieć, że kogoś wyjątkowego pożegnanie. Jeśli występują przerwy w górę, ale nadal żywić uczucia przyjaźni i troski o swoim ex, niech mówią kwiaty dla Ciebie.

Cyklamen: "Wiem, że to koniec."

Pies Rose: "Chciałbym zrobić to jeszcze raz."

Wieczne: "Ja nigdy nie zapomnę tego, co mieliśmy."

White Heather: "Mam nadzieję, że wszystkie swoje marzenia."

Tea Rose: "Będziesz zawsze posiadać specjalne miejsce w moim sercu."

Pomarańczowe kwiaty tropikalne

Pomarańczowe kwiaty tropikalne

Istnieje wiele pomarańczowe kwiaty tropikalne dla ogrodników do wzrostu! Wszystkie wymienione tu kwitnąć kwiaty w klimatach tropikalnych i subtropikalnych, ale wiele może być uprawiana w zimnym klimacie, jak również. Niektóre rośliny, które rosną jak bylin, krzewów lub półkrzewu w tropikach mogą być używane jako jednoroczne w północnych ogrodzie lub uprawiane jako rośliny domowe. Pomyśl o tych pięknych pomarańczowych kwiatów kwitnących w domu lub w ogrodzie - to idź i je rozwijać!

Roczniki

 • Portulaka wielkokwiatowa

Nazwy zwyczajowe: Mech wzrosła, Perslane, Portulaka
Te ładne rośliny o grubych liściach są jednym z niewielu rodzajów rocznych sukulentów. Wszystkie pochodzą z Brazylii, Urugwaju i północnej Argentynie i są atrakcyjne dla motyli i kolibrów. Mogą być uprawiane nad morzem, ponieważ są solą tolerancyjny, i robią dobrze w upale i suszy. Rosną dobrze w złym, żwirowymi lub piaszczystych glebach, tak długo, jak mają dobry drenaż. Kwiaty są w wielu jasnych kolorach, w tym czerwony, żółty, biały i pomarańczowy.

 • Cynia wytworna

Podobnie jak nagietki, różne gatunki zinnias są rodzime obszary na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych z do Ameryki Południowej, a może być roczna lub wieloletnia. Cynia wytworna, najbardziej znane odmiany ogrodowe, to pochodząca z Meksyku. Mogą być uprawiane w wielu jasnych kolorach i są preferowane przez motyle.

Byliny

 • Chrysothemis pulchella

Nazwa zwyczajowa: Miedź Liść
Istnieje sześć gatunków Chrysothemis, ale pulchella jest jednym z najczęściej znaleźć w uprawie. Liście są duże, ciemnozielone i ozdobnych w sobie. Wiosną i latem, roślina pokryta jest jasne kwiaty. Dobrze rośnie w cieniu tolerancyjny okrywowa w klimatach podobnych do jego natywnej Panamie i Brazylii, a jest atrakcyjne dla motyli i kolibrów. W zimnym klimacie, może być łatwo uprawiana w domach lub szklarniach.

Żarówki

 • Paciorecznik

Cannas są dramatyczne subtropikalne i tropikalne rośliny kwitnące, że może być tak wysoki jak sześć stóp. Niektórzy ogrodnicy rosną im za ich liści. Duże liście przypominają liście bananów i są w zakresie zielonych i niebiesko-zielonych odcieni, paski, i variegations. Kwiaty są raczej rurowa i lilia podoba, i były hodowane w różnych kolorach. Canna "Pretoria" (czasem nazywany "Tygrys bengalski") i "Stuttgart" są dobre odmiany pomarańczowe.

Winorośl z Pomarańczowe kwiaty tropikalne

 • Bugenwilli

Ten piękny winorośli może rozwijać się jako duży, krzaczaste krzewów w jego rodzinnej Brazylii, jako roślina wiszącej w domach lub szklarniach, a jako zabezpieczenie lub jako pięknych, energicznych pnączy zimozielonych w ciepłym klimacie. Kwiaty są małe i białe z rurową postaci, ale każdy jest otoczony przez trzech dużych, przylistki papierowa których kolor zależy od odmiany rośliny. "Pomarańczowy Lód" jest popularna odmiana.

 • Radicans Campsis, czasem wymienione w Bignonia Campsis

Nazwy: milin, Krew rurkowe, Dynamic milin
Ten piękny wiecznie winorośl rośnie szybko i czasami osiąga 30 metrów wysokości. Te kwiaty rurkowe są do trzech centymetrów długości i kwitną w klastrach. Roślina ta zazwyczaj rozpoczyna kwitnące wiosną i trwa przez całe lato. Kwiaty przyciągają kolibry i motyle.

 • Thunbergia

Te jasne Kwitnące pnącza są rodzime Afryki.

Tunbergia oskrzydlona 'Sunset Afryki "
Black-eyed Susan Vine
Te kwiaty to winorośli są atrakcyjne dla motyli i kolibrów.

Thunbergia gregorii
Pomarańczowy Zegar Vine
Pędy tego gatunku pełzania i root, więc winorośli może stać się inwazyjne. Łodygi są owłosione.

Krzewy

 • Medinilla scortechinii, czasem liście Medinilla myriantha

Nazwa zwyczajowa: Pomarańczowy Spike
Ten niewielki krzew ma wspaniałe kwiaty, które są ukształtowane trochę jak oddziałów koralowych. Pochodzi z Filipin, i powinny być uprawiane w wilgotnych, półcienistych miejscach. To przyciąga motyle i kolibry do ogrodu. Może on również być hodowane w doniczce.

 • Celozja srebrzysta

Nazwy: zarozumialec, Pierzasty amarant, Woolflower, Red Fox
Gatunki celosia są gatunkiem Ameryk, Afryki i Azji. Celozja srebrzysta jest niewielki krzew w klimacie tropikalnym, ale jest często uprawiana jako roczna kwiat w zimnych pomieszczeniach. Odmiany utworzenia dwóch konkretnych grup. Grupa pierzasty ma dym jak kwiat łodygi, podczas gdy w grupie cristata ma falisty herb skondensowanych łodyg kwiatowych.

Ogród angielski: Porady Ciemne kolorowe kwiaty

Kwiaty - cebulki, korzenie bulwiaste, kłącza i bulwy, które są koloru ciemnego

Jeśli wolisz, aby posadzić swój ogród z cebulki, kłącza, bulwy lub kłącza, nadal można mieć czarne lub prawie czarne kolorowe rośliny. Chociaż wiele z tych tropikalnych lub przetargu perennials będą wzrastać w chłodniejszym klimacie i po prostu trzeba wykopać i przechowywać zimują. Kilka dobrych wyborów są:
Arisamea sikokianum Arum pictim, maksymalna Asarum lub Magnificum, Wężydło tenuifolium, Cosmos astrosanguineus, Dracunculus vulgaris, Fritillaria (kilka odmian), Hemerocallis (pojedyncze i podwójne kwiatach odmiany), Iris (kilka odmian), Orchidee (znowu kilka odmian), Tulipa i Zantedeschia 'Schwarzwalder.
Stopień ciemności może się różnić w zależności od gleby, sadzenie lokalizację, itp

Dobry wybór dla jednoroczne, biennale i przetargu bylin

W zależności od części kraju jesteś, oto kilka dobrych wyborów do jednoroczne, biennale i bylin przetargowych, które są czarne lub w pobliżu czarny.
Alcea rosea 'Nigra, "Chaber" Czarny Ball "Dianthius - kilka odmian czarnych, Kennedia nigricans (Czarny Koral Pea), Lardizabalata Biternata (Zabala owoce), Akebia pięciolistkowa, Nemophila ingignis" Penny Balck. Papaver somniferum "Guinness" Driakiew purpurowa "Ace Of Spades" i Krąpiel Chantriera (Bat roślin).
Wszystkie one różnią się w cieniu czarnego sportu, ale że są wszystkie dobre wybory.

Ciemne Kolorowe Byliny

Dla tych z Was, którzy wolą posadzić byliny masz jakieś wielkie możliwości dla ciemnych kolorowych roślin. Są to:
Orlik (kilka odmian), Bodziszek żałobny (kilka odmian), Hellebores (ponownie, kilka możliwości), "Midnight penstemon" Primula i Viola (ogromny wybór.
Wiele z tych roślin są w zwykły czarny lub kwiat może mieć inny kolor w tym, tak czy inaczej, są łatwe w pielęgnacji i będą wracać rok po roku.

Tworzenie Kontrast

Spróbuj dodać jakieś czerwone kolorowe kwiaty do czarnej ogrodzie. To jest szokujące, ale i tak dość. Inne kolory, aby spróbować to żółty lub biały.

Rośliny wieloletnie Liście ciemnym kolorze

Dla tych z Was, którzy nadal wolą byliny, istnieje wiele możliwości wyboru tutaj w ciemnym kolorze liści. Są to:
Żurawka amerykańska "Pałac Fioletowy 'Lobelia fulgens, Lysimachia ciliata" Petarda "i Ophiopogon planiscapus" nigrescens.
Istnieją również inne odmiany dostępne, ale były to najciemniejsze szuka.

Ciemny Kolorowe Drzewa, krzewy i trawy

Kto mówi, że drzewa, krzewy i trawy musi być zielony? Sprawdź te ciemne kolorowe odmiany i dodać trochę odmiany do krajobrazu. Dostępne są następujące opcje:
Acer palmatum (kilka opcji), repens Coprosma, Cornus alba 'Kesselringii "Corylus maxima' Purpurea 'i Pittosporum tenuifolium" Tomcio Paluch ".
Chociaż niektóre z nich mają w nich lub zielony znane są ich koloru ciemnego wynika, doskonały dodatek do zimowego krajobrazu.

Ciemny Kolorowe Liście na jeden sezon

Jeśli chcesz dodać trochę liści, w ciemnym kolorze do klombów, by zobaczyć, jak dobrze się to podoba, spróbuj tych wyborów w jednoroczne, biennale i bylin przetargowych. Należy pamiętać, że biennale powinien wrócić co drugi rok. Dostępne są następujące opcje:
Pokrzywiec wilkesiana "Can Can" Aeonium arboreum "Schwarzkopf" Beta vulgaris 'MacGregora Ulubiony "Oxalis Perilla frutescens i triangularis (kilka odmian).

Daisy kwiaty

Daisy kwiaty
Habanera Daisy

Wiele wspólnych rośliny pożyczyć nazwę Daisy - stokrotek Shasta i gerber, na przykład - ale "prawdziwe" stokrotki są w rodzaju Bellis, co przekłada po prostu piękne. Niektórzy ogrodnicy wiedzą ich jak chwasty w swoim trawniku, ale gdy rośnie umyślnie, stokrotki mają wiele do zaoferowania.

Daisy Kultura

Daisy kwiaty

Biały podwójne English Daisy

Również znany jako angielski stokrotka, stokrotka wspólne trawnik z niewielkimi białymi płatkami i żółtym przycisku-jak centrum to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi stokrotka kwiaty. Ulepszone odmiany wcale nie są zachwaszczony i mają znacznie większe i bardziej kolorowe kwiaty. Niektóre z nich są tak grube płatki przypominają małe pomponami.

Wspólna stokrotka trawnik posiada swoje kwiaty nisko nad ziemią, adaptację, która pozwala im uciec ostrza kosiarki. Ozdobne odmiany jednak wysyłać się łodyg kwiatowych sześciu do 12 cm wysokości. Daisy liście są dość nieokreślonych owale około cala wielkości, ale one tworzą atrakcyjną ciemnozielone tło pod kwiatami.

Wymagania ogólne

Stokrotki rozwijać się w chłodnej pogodzie i wolą w pełnym lub niepełnym słońce i duży wilgoci, tak długo, jak gleba jest dobrze odwodnione. Nie są one wrażliwe na rodzaj gleby i będzie rosnąć dość dobrze w miejscach o niskiej płodności.

Krajobraz Aplikacje

Daisy kwiaty

Red double English Daisy

Angielski stokrotki są byliny, ale mogą być również wykorzystywane w rocznych łóżkach. Są łatwe w uprawie roślin, które mogą być uprawiane niemal w dowolnym miejscu w kraju. W gorącym klimacie, są powszechnie uprawiane w chłodnym sezonie rocznego z roślin, takich jak bratki i lwie paszcze. W chłodnym klimacie, że kwitnie od wiosny poprzez upadku.

Są one doskonałym wyborem jako niski rosnącej okrywowa wśród kwitnących wiosną żarówki, ponieważ będą one ukryć liści tych roślin, jak znikną. Mogą być sadzone jako alternatywa trawnik na rozległych obszarach lub w mieszaninie z innymi małymi groundcovers jak fiołki, pełzanie jenny, krwawnika i Smagliczka dla kolorowych wegetatywnego dywan - szczególnie piękny efekt w lekkim cieniu małych kwitnących drzew.

Angielski stokrotki są również łatwym uzupełnienia doniczkowe aranżacje, w których są one użyteczne jako nisko rosnące pod wyższych bylin akcentem.

Ustanowienie Daisy poprawki

Daisy kwiaty

English Daisy

Szkółki czasem sprzedać stokrotka przeszczepów z roślin rabatowych, ale większość ogrodników rosną stokrotki z nasion. Kiełkują one łatwo w niskich temperaturach - jesień to najlepszy czas, aby siać im inn ciepłym klimacie, ale w północnych miejsc, zasiać ziarno, jak tylko ziemia może być pracował na wiosnę.

Można rozpocząć je w mieszkaniach mieszanki doniczkowej, jeśli chcesz, ale mogą być również transmitowane bezpośrednio, gdzie są one rosnąć. Wystarczy odkręcić górne kilka centymetrów gleby i nachylenia powierzchni do gładkiej fakturze, rozbijając ciężkie grudy w procesie. Po nadawania ziarno, bardzo delikatnie grabie je do najwyższej warstwy gleby na ich pokrycie. Trzymaj je wilgotne i powinny one kiełkują w ciągu tygodnia lub dwóch.

Utrzymanie

Daises potrzebują nawadniania tygodniowy i martwe łodygi kwiatowe powinny być okresowo usuwane. Jeśli rośnie stokrotki jako Narodowego na dużym obszarze, przejść nad nimi z kosiarki do trawy pod koniec sezonu do usunięcia ostatni z łodyg kwiatowych i zachować jednolite poprawki szuka.

Jedna z najpiękniejszych rzeczy o stokrotek jest, że są one praktycznie nigdy nie przeszkadzało przez szkodniki lub choroby.

Odmiany

Oprócz tradycyjnej białej odmiany, stokrotki są w szereg ciepłych czerwieni i różu i są najczęściej sprzedawane w mieszanych paczek nasion.

Daisy kwiaty

Truskawek i śmietany

 • Bellisima mieszanka zawiera purpura, białe i różowe stokrotki, wszystkie z dwóch główek kwiatów-cala.
 • Truskawki i Cream szczelnie zapakowane rurowe płatków, które są białe na krawędzi, blaknięcie do głębokiego różu w centrum.
 • Habanera ma ładne puszyste płatki, które są białe z czerwonymi wskazówkami i spiczaste czerwonego centrum.
 • Tasso Mix zawiera liczne odcienie czerwieni, różu, kremu biały i żółty.

Rozwijać własne portfolio, Daisy

Stokrotki są jednym z tych roślin, które dzieci wydają się ciążą ku. Ich elastyczne pędy mogą być wplecione nakrycia głowy dla młodych księżniczek i kwiat tak obficie, że nie zawsze mnóstwo do zbioru łańcuchów stokrotka lub bukiety, bez dokonywania dent nawet skromnej wielkości stokrotka plaster.

Lista kwiaty jadalne

Lista kwiaty jadalne


Szukasz kwiatów jadalnych listy? Jadalne kwiaty są zabawne rosnąć, i, oczywiście, do jedzenia sałatek lub używać jako dodatek do deserów płytek lub świąteczny.

Jadalne Lista Kwiaty

Istnieje naprawdę wiele różnych rodzajów kwiatów, które mogą być bezpiecznie spożywane. Oto lista kwiaty jadalne, z niektórych pomysłów, w jaki sposób kwiaty smaku, na początek:

 • Angelica: smakuje jak lukrecja
 • Anyż hyzop: anyżowy smak lukrecji lub
 • Apple kwiaty: jak jabłka
 • Szczypiorek kwiaty: smaku jak szczypiorek
 • Bee Balm: smakuje nieco jak oregano lub mięty
 • Ogórecznika: nieco podobny do ogórka
 • Goździk: słodki smak, dobry do deserów
 • Rumianek: trochę jak jabłka
 • Świerząbki: anyż
 • Chryzantemy: kwaskowate, gorzkie
 • Kwiaty cytrusowe: smak owoców
 • Clover: słodki, nieco anyżu
 • Chaber: zwykle ostry, nieco jak goździki
 • Dandelion: słodki, miodowy
 • Dzień Lily: nieco słodki, przypominający warzyw
 • Ogród Szczaw: kwaśny, cytrynowy
 • Gladiolas: sałata-jak, łagodny, ale całkiem jak naczynia do serwowania
 • Hibiskus: kwaśny, jak żurawiną
 • Wiciokrzew: słodkie
 • Hiacynt: orzechowy
 • Jasmine: silny, dobry do stosowania w herbacie
 • Johnny Jump-Ups: łagodny, strzęślowy
 • Lawenda: słodki, kwiatowy
 • Lemon werbena: cytryny
 • Lilac: kwiatowa, trochę gorzka
 • Lipa: podobny do wiciokrzew
 • Marigold: zwykle ostry, może być nieco gorzka
 • Nasturcja: pikantny, dobry do sałatek
 • Okra: orzechowy, nieco podobnie jak podczas gotowania szparagów
 • Pansy: łagodny, lekko słodki
 • Ananas Guava: słodki, podobny do melona
 • Primrose: lekko słodki
 • Queen Anne koronki: lekki, jak marchewka
 • Rose: różne odmiany mają różne smaki, ale przede wszystkim słodkie; nawet, jeśli nie chcesz, aby je zjeść, należy rozważyć użycie ich do dekoracji ciast i ciastek
 • Kwiaty dyni: smakuje jak squash to oni uprawianych na
 • Słonecznik: młode kwiaty smakują jak karczochy, starsze kwiaty są gorzkie
 • Słodki Woodruff: słodki, nieco orzechowy
 • Tulipan: łagodny smak sałaty lub ogórek

Korzystanie kwiaty jadalne

Ten kwiat jadalne lista pokazuje kilka pomysłów na temat różnorodnych kwiatów, które mogą być bezpiecznie spożywane. Większość kwiatów smakuje lepiej, gdy używane na surowo, ale inne, takie jak okra i słoneczniki, są pyszne gotowane, jak również. Podczas gotowania kwiaty lub dodając je do gotowego dania, należy pamiętać, że większość Kwiaty są delikatne i zbyt wysoka temperatura spowoduje ich tracą smak.

Jadalne kwiaty zrobić wspaniały udekorować unosiła zup, o sałatkach, z boku lub na płycie deserów. Zastanów "słodzenie" jadalne kwiaty, gdy je wykorzystać do dekoracji wypieków.

Ostrzeżenia o użyciu Kwiaty

Po pierwsze, nie należy używać kwiaty, które nie są jadalne na lub w pobliżu żywności. Jeśli nie jesteś pewien, czy kwiat jest jadalne, nie używaj go. Użyj listy jadalne kwiaty powyżej jako przewodnik podczas dokonywania wyborów. Ludzie zakładają, że kwiat jest jadalne dzięki wprowadzeniu na talerzu.

Zawsze wiedzieć, gdzie kwiaty pochodzą. Je samodzielnie rośnie jest najlepszym sposobem, aby dostać się w kwiaty, bo wiesz, że nic nie jest rozpylana na nie.

Jeśli nie można rozwijać własne jadalne kwiaty lub po prostu trzeba kupić jakieś dodatki, upewnij się, że zostały ekologicznymi i nie miał na nich pestycydów używanych. Kwiaty mogą być trudne do czyszczenia, tak to jest naprawdę najlepsza opcja.

Czyszczenie kwiaty jadalne

Przed użyciem jakichkolwiek kwiaty z listy jadalnych kwiatów, wstrząsnąć je delikatnie, trzymając je do góry nogami, aby upewnić się nie ma żadnych błędów w nich. Usuń pręcik i spłukać je delikatnie w zlewie lub w misce z wodą.

Pozostawić do wyschnięcia poza bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Szybciej wysychają one, więcej aromatu będzie zachowana.

Jadalne kwiaty mogą być przechowywane szczelnie zamknięte w pojemniku lub w opakowaniu. Możesz także zachować kwiaty na ich łodygi przechowywać w lodówce w szklance lub słoiku z wodą.

Jeśli Twoje kwiaty zwiędły przed chcesz ich użyć, należy umieścić je w misce wody z lodem przez kilka sekund.

Październik Kwiaty na Ślub

Październik Kwiaty na Ślub
Spadek kwiaty są wspaniałe.

Planowanie spadek ślub często wymaga znalezienia października weselne kwiaty. Czy ślub jest pod koniec września, serce października lub nawet na początku listopada, okres wegetacji często ma pewne wczesne i późne kwitnienie, które sprawiają, kwiaty października doskonałe dla jesiennych zaślubin.

Październik Opcje Kwiatowe

Jeśli chodzi o kwiaty ślubne, to nie są już ograniczone przez cały sezon wegetacyjny w lokalnej lokalizacji geograficznej. Szklarnie często egzotycznych odmian i letnie kwiaty dobrze się jesienią i zimą, a także z innowacyjnych technik żeglugi, praktycznie każdy kwiat może być przyleciał z dalekiego miejsca, jeśli nie jest dostępna. Oczywiście, są plusy i minusy korzystania z obu kwiaty października i poza sezonem opcje.

Sezonowe października Kwiaty

W zależności od obszaru kraju, sezonowe kwiaty ślub w październiku spadek może obejmować:

 • Eustoma
 • Gardenias
 • Dalie
 • Gerbery
 • Hiacynty
 • Frezja
 • Aster

To tylko kilka z kwiatami, które wyglądają piękne jesienią. Są idealne do stosowania w bukiety, centerpieces i uzgodnień ceremonii. Lokalne, sezonowe kwiaty są często tańsze niż zakup cieplarnianych kwiaty uprawiane lub posiadające kwiatów wysyłane są. Oni również oferują jasne, świeże spadek atmosferę do kompozycji kwiatowych podczas korzystania z sezonowych kwiatów.

Out-of-Sezon Opcje

Niemal dowolnej odmiany kwiat jest dostępne w każdej porze roku. Jednak bardziej egzotyczne odmiany i bardziej delikatny kwiat, trudniejsze i bardziej kosztowne jest znaleźć. Dodatkowo, niektóre odmiany kwiatów może wyglądać nie na miejscu na ślub jesienią.

Na najlepsze z obu opcji, za mieszanie się sezonowe kwiaty października i poza sezonem kwiaty w celu obniżenia kosztów, ale nadal wyglądają sezonowych i świeże bez utraty swoich ulubionych egzotyczne kwiaty.

Style października ślubne Kwiaty

Wypełniacz stosowany ze swoimi upadku ślubnych kwiatów określa ogólny wygląd do swoich kompozycji kwiatowych. Czy to jest na bukiet ślubny październiku lub centralnym, trzeba wybrać wypełniacz, który odzwierciedla Twój styl ślubu. Tylko dlatego, że masz ślub w październiku, nie oznacza, że ​​musi wyglądać idealny Halloween ślub lub nawet odzwierciedlać bogactwo jesień. Zarówno kolory kwiatów i wypełniacz przyczyni się do twojego stylu kwiat października.

Kolory kwiatów października

Tak samo ważne jak odmiany kwiatów to kolor kwiat wybrać do wykorzystania w bukiety i uzgodnień w październiku. Użyj spadek paletę kolorów ślub, aby poprowadzić Cię w Twoich wyborów kolorowych kwiatów.

Październik Kwiaty na Ślub
Kremowego Eustoma Bukiet

Wybierz bogate kolory jesieni, jak bordo, nagietka i żółty na bardzo sezonowej wygląd do kwiatów. Dla mniej sezonowej wygląd, który jest nadal właściwe w październiku, warto dodać w kilku innych kolorach mieszać odcienie jesieni. Na przykład, dodać kilka róż z kości słoniowej z bukietem żółtych i pomarańczowych. Deep Purple i śmietana jest inna kombinacja kolorów idealnie nadaje się do upadku, akcentowane z odrobiną zieleni.

Spadek Flower Wypełniacze

Wypełniacz w swoich ślubnych kwiatów będzie również odzwierciedlać ogólny spadek uczucie do swoich gości. Przez bardzo sezonowej wziąć na kwiaty października, dodać liści klonu, miniaturowe dyni i tykwy i winorośli lub oddziałów do bukietów. Rafia i suszonych traw są inne wypełniacze, które odzwierciedlają jesieni.

Unikaj patrzenia jak typowy spadek ślub, dodając trochę wypełniacza jak poniżej, z których wszystkie są ogólnie dostępne w upadku:

 • Statice
 • Queen Anne koronki
 • Trawy
 • Zielone liście krzew
 • Jagody, takie jak dziurawiec czy snowberries

Oprócz korzystania wypełniacz mniej sezonowej, można również bukiety i stroiki, które mają października weselne kwiaty w kolorach jesieni bez wypełniacza w ogóle. Rozważ kilka koralików kryształowych Hung z wysokim okrągłym centralnym na luksusowy wygląd do swoich weselnych dekoracje przyjęć. Nici pereł zawinięty w bukietach ślubnych i druhny to kolejny sposób, aby dodać trochę elegancji do kwiatów października, jeśli chcesz uniknąć rustykalny ton w swoich ślubnych kwiatów.Te kwiaty ślubne października można wybrać nie koniecznie musi być sezonowe. Masz swoje ulubione kwiaty wysyłane są lub wybrać odmianę, która jest dostępną przez cały rok i wykorzystanie jesienne kolory dla wyglądu jesień-podobne. Wypełniacz w swoich bukietów i centerpieces, wraz z wyborów kolorystycznych, będzie również określić styl swoimi kwiatami. Czy podoba Ci się wygląd w stylu rustykalnym jesienny czy nie, październiku są kwitnące z opcji dla swoich ślubnych kwiatów kawałki.

Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty

Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty


Hortensje są popularne krzewy o spektakularnych kwiatów. Widok z dużego krzewu hortensji neon niebieski lub z różowe kwiaty mogą zapiera dech w piersiach!

Uprawa hortensji

Wszystkie hortensje rosną dobrze w miejscach o porannym słońcu i popołudniowym cieniu; w chłodniejszym klimacie, mogą one dobrze w wszystkich dni światła słonecznego. Wymagają one bogate gleby, a niektóre odmiany lepiej odpowiadać na stosowanie kompostu i zgnił obornika niż nawóz handlowej. Wolą równomiernie wilgotnej gleby, ale nie tolerują bagniste warunki. Przedszkola uprawianych hortensje można sadzić w dowolnym momencie, ale najlepiej, aby przeszczepić hortensje, gdy są one w stanie uśpienia w miarę możliwości.

Rodzaje Hortensje

Istnieją cztery różne rodzaje hortensji: duży liść, liść dębu, wiechy i gładka.

Hortensja ogrodowa

Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty

Bigleaf Hortensja jest krzew, który przychodzi do umysłów większości ludzi, gdy słyszą, jak ktoś mówi "hortensja". Kwiaty Hydrangea macrophylla może być niebieski lub różowy lub niektórych odcień pomiędzy, takich jak liliowy lub krzewów liściastych są purple.These hardy ze strefy 6 do strefy 9, ale w chłodniejsze zimy może być konieczne, aby chronić buszu, aby kwiat pąki nie zamrażać. Większość krzewów w tej kategorii rosną na starego drewna, czyli branże, które były uprawiane poprzedniego lata. Pąki kwiatowe tworzą się na łodygach wokół sierpniu, wrześniu lub październiku kwitnie latem następnego roku za trudne zimy może zabić pąki kwiatowe, tak, że krzew przetrwa, ale nie kwiat następnego lata. Prune Hortensja macrophylla ostrożnie. Deadwood można wyciąć każdej porze roku. W dojrzałych krzewów, które wymagają rewitalizacji, około jedna trzecia łodygi mogą być usunięte na poziomie gruntu, który będzie stymulować wzrost nowych z korzeniami. Nowe pędy nie kwitną aż do następnego roku. Jeśli światło przycinanie należy zmniejszyć rozmiar lub kształt krzew, pędy można cofać się w czerwcu lub lipcu, po krzew kwitnie ale przed pąki formie na następny rok. Krzewy można deadheaded w razie potrzeby.

Kilka hortensje Bigleaf są powtarzające się, co oznacza, że ​​kwitnie na pędach - oddziały uprawiane w bieżącym sezonie letnim. Często są one nazywane "przez całe lato" lub odmiany "Endless Summer". Te mogą być uprawiane i pomyślnie kwitną w chłodniejszych regionach zimowych Hydrangea macrophylla niż inne.

Hortensja macrophylla rośnie więcej niż osiemnaście cali rocznie, osiągając dojrzałe wysokości pięciu stóp i dojrzałą rozprzestrzenianiu się pięć stóp. Istnieją dwa rodzaje kwiatów. W Hortensias lub mophead, Hortensja ma duże, zaokrąglone kwiat głowy. W lacecaps mają bardziej płaski głowy wykonane z efektownym sterylnych kwiatów w pierścień wokół centrum żyznych, kulek-jak kwiaty. Kwiaty będzie niebieski gdy rośnie na kwaśnej glebie, różowym gdy rośnie na glebie zasadowej. Dodawanie siarczanu glinu obniżenia pH gleby; dodanie wapna dolomitowego podniesie pH.

Hortensja krzewiasta

Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty

Są one nazywane gładkie hortensje. Najbardziej znanym w tej grupie odmiany Hydrangea arborescens 'jest Annabelle ". Jej piękne kwiaty pojawiają się jako jasnozielonego globusy w wczesnym latem. Powoli rosną i stają się białe. Kwiaty mogą być tak duże jak 10 cali średnicy, i może potrzebować pomocy, jeśli pędów krzewu są słabe. Kwiaty pozostają na krzewie przez wiele tygodni, powoli obracając blady brązowy.

"Annabelle" jest łatwa w uprawie. To jest hardy hortensja liściaste ze strefy 3 do strefy 9. Niektórzy hodowcy w strefach 2 i 10 wzrosła krzew powodzeniem. Ogólnie rzecz biorąc, "Annabelle" preferuje chłodne zimy, a to nie dobrze w wilgotnym upale Florydzie.

Hortensja krzewiasta preferuje bogate wilgotnej ziemi, a to może być uprawiana w słońcu lub w pstrokaty cieniu. Wielu hodowców uważają, że kwitnie najlepiej jeśli robi poranne słońce. Tempo wzrostu jest szybki, często więcej niż 18 cm w ciągu roku. Krzew dojrzewa do wysokości pięciu stóp i rozprzestrzeniania się pięć stóp, z zaokrągloną formę.

Hortensja krzewiasta kwitnie na pędach. W chłodniejszych strefach klimatycznych, to umrze z powrotem do ziemi w zimie. W cieplejszym klimacie, przycinanie poważnie wczesną wiosną będzie zachęcać większe kwiaty. Bo to nie dobrze z ciężkim obsługi, może być uprawiana jako nieformalny żywopłot.

Hortensja quercifolia

Hortensja quercifolia jest czasem nazywany Dąb liści hortensji, ponieważ jej liście są w kształcie liści dębu. Okazuje jasnoczerwony kolor na jesieni. Dąb liści Hortensja pochodzi z Wielkiej States.Oak liściach Hortensja jest hardy w strefach 5 do 9. góry wzrostu umiera już w zimie, czasami na ziemię. Ten krzew może potrzebują ochrony przed silnym wiatrem. To kwiaty w środku lata. Białe kwiaty są stożkowy; często blakną na różowy, a następnie do jasnobrązowego.

Quercifolia Hortensja mogą być uprawiane w słońcu lub w cieniu w wilgotnej ziemi. Będzie rozwijać się w miejscach suchych i nasłonecznionych, niż większość innych hortensje może tolerować, ale wymaga to doskonałe odprowadzanie wody w pomieszczeniach mokrych. To jest bardzo podatne na gnicie korzeni w pomieszczeniach mokrych. Dąb rośnie hortensja karbowanych dwunastu do osiemnastu centymetrów rocznie i dojrzewa do wysokości sześciu metrów i rozprzestrzeniania ośmiu stóp.

Hydrangea paniculata

Wiechy Hortensja jest hardy ze strefy 3 do strefy 8 i pochodzi z Ameryki Północnej. Nosi białe, o kształcie stożka kwiaty w środku lata, które często okazują się różowy w ich wieku. Najsłynniejszy odmiana jest Hortensja bukietowa 'Grandiflora', nazywany "PeeGee". W rzeczywistości, ta odmiana jest jakiś popularny, że wiele osób nazywa "peegees" wszystkich hortensje wiechy.

Ten krzew liściasty rośnie więcej niż osiemnaście centymetrów rocznie. Dojrzewa na wysokość ośmiu metrów i rozprzestrzeniania się dziesięć stóp i ma zaokrągloną formę. Hortensje wiech tolerować przycinanie łatwiej niż inne hortensje zrobić. Kwitną na pędach, więc mogą być przycinane w jesieni, zimą lub wiosną. Nie jest to konieczne w celu oczyszczenia ich z roku na rok, chociaż martwych lub uszkodzonych drewniane powinny być usunięte jak najszybciej.

Chociaż nie jest duży zakres ziemi w Wielkiej Brytanii, w którym wydaje się szczęśliwy hortensje, istnieją inne w głębi lądu i zimne rejony, w których sprawiają, słaby wzrost, albo są wycinane tak często, że eksperymenty dojść do mało. Zrobiłem próbę się na chłodnej stoku wzgórza w Sussex bez żadnej kwitną lub zdrowego wzrostu; ale z drugiej strony widzimy, zwłaszcza w południowej Anglii i Irlandii, pięknych rezultatów w ciepłych dolin i na glebach piaszczystych i łęgowych, nawet z użycia jednego rodzaju.

Podobne Kwiaty

Hortensja Arborescens

Hortensja Arborescens - energiczne i mrozoodporny krzew 4 stóp lub bardziej wysokie, kwitnienia swobodnie lipca i sierpnia. Kwiaty matowe białe, bardzo mały i zatłoczony. Pochodzący z wschodniej Ameryce Północnej, południowej części stanu Nowy Jork. Wielkokwiatowa odmiana, bardzo piękna forma, z kwiatami duża i czysta biel, jest z gór Pensylwanii.

Syn. Hortensja pekinensis

syn. Pekinensis Hortensja (Hydrangea Bretschneideri) - Chiński krzew z gór w pobliżu Pekinie. Posadzone w pełnym słońcu jest powiedziane, aby bardzo przystojny krzew, energiczne i hardy, i kwitnienia w środku lata.

Pokrzywa liściach Hortensja

Pokrzywa liściach hortensji (Hydrangea Hirta) - krzewinka, 3 lub 4 metrów wysokości, o smukłych owłosione gałęzi i liści pokrzywy-podobnych. Liście i gałęzie są niemal zupełnie nagie lub z wiekiem. Ten, choć nie showy gatunków, wydaje się być dość kompaktowe, krzewinka, z licznymi kępami białych kwiatów. Pochodzi z gór Japonii.

Hortensja Hortensja

Hortensja Hortensja - wspólne Hortensja (H. Hortensja), z Chin, może być uprawiana również na zewnątrz, ale nie zawsze jest zadowalająca w Midlands i na północy, mogące kontuzji w zimie. Lubi osłonięte jeszcze słonecznym miejscu i dobrą glebę. Aby uzyskać dobre głowy rozkwicie Hortensja muszą być usuwane tak aby wywołać wzrost silnych pędów. W uprzywilejowanych miejscach osiąga wysokość 6 metrów, co sprawia, piękny obiekt na trawniku lub na marginesie krzewów. Od czasu do czasu, a zwłaszcza w ostatnich latach, inne postacie wprowadzone zostały i opisane, niektóre z nich do innego gatunku. Dr Maximowicz, kto miał możliwości studiowania ich w europejskich i japońskich ogrodów, a także w stanie dzikim, organizuje następujące formy pod H. Hortensia: -

Hortensja Hortensja kończyste

Hortensja Hortensja kończyste - muchbranched krzew 2 do 5 metrów wysokości; kwiaty niebieskie. To sport według miejscowości i Maximowicz wymienia cztery takie sporty, tzn .: w otwartych miejscach i w bogatej glebie jest to stouter, ze stojącymi grubych gałęzi, dużych, szerokich, twardych liści i kwiatów, z większych nieco mięsiste działkami; upraw staje się bardziej efektowna, przechodząc do H. Belzonii. W lasach i na zacienionych brzegach rzek rośnie wyższy o cienkich łodygach, wskazał liści i znacznie mniejsze kwiaty.

Hortensja Hortensja japonica

Hortensja Hortensja japonica - H. japonica z Siebold i Zuccarinis Flora Japonica i japonica macrosepala H. z regels Gartenflora. Jest dokładnie tak, jak kończystych, zapisać, że kwiaty są zabarwione na czerwono, a płatki z jałowych kwiaty są elegancko zębate.

Hortensja Hortensja Belzonii

Hortensja Hortensja Belzonii - krótkie grube roślin, piękne kwiaty, wewnętrzne te sterylne istota o indygo-niebieski, a powiększone sterylne te białe, albo tylko nieznacznie odcieniem niebieskiego, a po całych działek kielicha. Jest to sport, w którym to liście są elegancko barwne z białym. Został podniesiony przez panów to Rovelli z Pallanza.

Hortensja Hortensja Otaksa

Hortensja Hortensja Otaksa - ma to wszystkie kwiaty sterylne i powiększone. Bardzo przystojny odmiana o bogatym ciemnozielone liście prawie tak szeroki, jak długo i duże półkuliste szefowie bladego różu lub kwiaty w kolorze ciała, bardzo dobrze, gdy dobrze uprawiana.

Hortensja Hortensja communis

Hortensja Hortensja communis - stara odmiana z różowymi-różowe kwiaty, powszechnie uprawianych w europejskich ogrodach. Różni się on od ostatniego będąc całkowicie naga w jego dłuższe, mniej zaokrąglone liści, w jego głębsze kolorowych kwiatów.

Hortensja Hortensja stellata

Hortensja Hortensja stellata - główny bohater tej odmiany jest w kwiatach, które wszystkie są sterylne i podwójne. Różnorodność w uprawie ma różowe kwiaty, ale są one opisane jako albo bladoniebieskie lub różowe, w końcu zmienia się zielonkawym kolorze, i wyraźnie net-żyłkami.

Hortensja pnąca

Hortensja pnąca (Schizophragma) - S. hydrangeoides to japońska krzew wspinaczka sprzymierzona z Hortensja, o smukłej wynika, że ​​wysyła korzenie, które będzie naprawić go do ściany. Jego drewno jest miękkie, przypominające, że z wolniej rozwijających Ivies, i to co roku oddaje świeże zestawy korzeni wraz z jego oddziałami, za pomocą których trzyma się skał, kamieni, sztukaterii, cegieł, a nawet drewniane palings. Jej liście są znacznie mniej niż rozmiary od hortensja pnąca, ostro ząbkowane na brzegach, i piękny odcień zieleni, który ładnie kontrastuje z czerwonawego przyciemniane młodych drewna. Jest liściaste, wolnego wzrostu i kwiaty swobodnie stanowiska słoneczne. Stosowane sterylne kwiaty, choć podobnych w efekcie do tych z przywarka są łatwo odróżnić, składająca się z jednego bract, a kwiaty Hydrangea składa się z czterech. Znam jeden przypadek, w którym roślina wyrosła w słonecznym zakątku domu w pobliżu okien sięgających aż po bokach którego istnieje kratą, i tak charmed byli właściciele liśćmi przetargu, wtapianie się Coign okna, które zrobili więcej kratą w przedniej części okna tak, że pnącze może rozszerzyć się i tworzą naturalny parasol przed szkła. W ciągu kilku lat roślina wyrosła 11 metrów wysokości i tyle szerokości.

Dąb liściach Hortensja

Dąb liściach hortensji (Hydrangea quercifolia) - To jest w porządku odrębny rodzaj, i choć nie efektowne jak w popularnych rodzajów, jest to doskonały krzew, a jeden zauważyłem rośnie z drobnym wigoru w ogrodach nadmorskich. Liście mają dobry głęboki kolor na jesieni, a kwiaty są piękne, podczas gdy stare rośliny mają malowniczy zwyczaj.

Hortensja Sargentiana

Hortensja Sargentiana - Spośród kilku gatunków Hortensja wprowadzonych z Chin, jest to najbardziej wyraźne. Łodygi są grube i stojące; duże i bardzo przystojny liście owłosione na obu powierzchniach, Górna z głęboką aksamitną zielenią. Kwiat-głowice są szerokie, ale duże białe kwiaty sterylne są ograniczone do niewielu poza klastrem, małe żyzne nich to od koloru niebieskiego. Z punktu widzenia kwitnienia jest daleko od showiest z Hortensje, ale jest to odrębne i uderzające gatunki. Rzadkie cechą zakładu jest duża skala, jak włosy, z którym łodygi liści i łodygi są objęte-.

Zmiana Hortensja

Zmiana Hortensja (Hydrangea virens) - jest to niezwykły i elegancki krzew, o różnej wysokości od 2 do 6 metrów. Gałęzie, prosty, szczupły, i polerowane, mając małe, cienkie, głęboko zębatych liści, od 2 do 3 cm długości, żółto-zielono i blady poniżej, z niewielkimi kępami kwiatów, z których niektóre są sterylne. W sumie jest to dość mały krzew, i to nieco zaskakujące, że nie został wprowadzony, jak to jest powszechne w okolicy Nagasaki w Japonii.

Thomas Hogg

Biała odmiana, Thomas Hogg, jest bardzo dobrze jeden, powszechnie uprawiana. Większość z wymienionych zasługują na uwagę wszystkich, którzy mają glebę i klimat dostosowany do tych krzewów.

Podobne Kwiaty

Fortune Hortensja

Losy Hortensja (Hydrangea Chinensis) - Blisko ostatnia, ale bardziej wytrzymałej przyzwyczajenia, z liśćmi 3 do 5 cm długości, i cymes kwiatów bardzo duże. Jeśli różni się od H. virens w liściach, jest zielony po obu stronach, a powiększone płatki są prawie równe wielkości, znacznie grubsza, w rzeczywistości, prawie mięsiste w substancji, a pozostały na gałęziach aż do owoców płodne kwiaty dojrzał. Gatunek ten został zebrane przez pana Fortuny w N. Chinach.

Plumed Hortensja

Plumed Hortensja (Hydrangea paniculata) - krzew lub niewielkie drzewo. Według Maximowicz, jedynym japońskim Hortensja, które staje się drzewem. Rośnie aż 25 metrów wysokości, z gęstym zaokrągloną głowę i prostym pniu 6 cali średnicy. Ale częściej tworzy krzew kilka metrów wysokości, mając ogromne wiechy z kwiatem. Z wyjątkiem H. Hortensia, to najczęstsze gatunków w Japonii, rośnie w całym tym kraju, zarówno w górach i na równinach, będąc bardziej obfite w północnej części, a mówi się, że różnią się bardzo. Jest powszechnie uprawiana przez Japończyków. Klastry są często długie 1 stopa i połowę średnicy, ale żeby takie kwiaty musimy dobrze pielęgnować i przycinać krzewy mocno w dół w zimie.

Więcej Ogrodnictwo Pomysły

Zobacz następujące pokazy slajdów dla dodatkowych wskazówek dla sezonowego ogrodnictwie.


Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty
Kwiaty

Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty
Sezonowe Kwiaty

Rodzaje Hortensja i związane Kwiaty
Letnie kwiaty

Jesteś tutaj: Zakład Logiki Stosowanej Ogród >> Hortensja
<< Hiacynt (Hyacinthus) Żaba-bitowy (Hydrocharis) >>

Magnolia Kwiaty na Ślub

Magnolia Kwiaty na Ślub


Jak każdy południowej panna młoda może powiedzieć, kwiaty magnolii ślubne są uosobieniem wdzięku i elegancji. Czy mieszkasz na południe od linii Masona-Dixona, czy nie, nadal można porwać ślubu pełen południowej uroku poprzez włączenie magnolie się w tematykę.

O magnoliach

Tradycyjne kwiaty magnolii są wykorzystywane w weselach z grandiflora drzewa Magnolia i sportu duży biały kwiat z wyraźnym zapachu. Płatki są zaostrzone na końcach, a wewnętrzna macierzystych jest jasnożółty. Kwitnie w zakresie od czterech do sześciu centymetrów średnicy i często mają nawet 10 płatków. Liście tej magnolii są około ośmiu cali i wyposażone w błyszczący zielony top z brązowym spodem.

Pomysły dla Magnolia ślubne Kwiaty

Użyj dekoracji ślubnych jak magnolie lub w bukietach. Te piękne kwiaty mogą przynieść pachnący elegancji do ślubu w różny sposób.

Centerpieces

Typowym zastosowaniem kwiaty magnolii jest Centerpieces przy stołach weselnych. Niskie klosz z szerokim ujściu działa najlepiej. Wystarczy dodać około trzech do czterech centymetrów wody następnie umieścić kwiat w misce. Bloom powinny swobodnie pływać na powierzchni wody. Dla mniejszych kwiatów lub innych odmian magnolii, może być w stanie unosić się więcej niż jeden w każdej miski.

Ołtarze i altanach

Ołtarze i altanach można również zdobią magnolie. Użyj zarówno kwitnie i zieleni, aby stworzyć efekt ogród. Dołącz kwitnie nadal podłączone do ich pędy do altany z drutu kwiaciarni. Gdy mocno przytwierdzone, dodać skupiska zieleni wypełnić gołe pomieszczeń z grubego drutu miernik kwiaciarni. Aby uzyskać najlepsze wyniki, montaż nie wcześniej niż w nocy przed ceremonią, aby zapewnić kwitnie pozostają świeże.

Bukiety dla nowożeńców i Druhna

Aby korzystać z magnolie w wesele lub ślub bukiet kwiatów druhna, wybrać mniejszy wybór, takich jak Magnolia viriginiana. Jego kształt przypomina o gardenii lub magnolii Merrill, w którym znajduje się starburst płatków, które zwijają zewnątrz. Jeśli twoje serce jest na odmiany grandiflora, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pojedynczego rozkwit. Wytnij je z mocnej łodydze i pozostawić na co najmniej trzy cale branży nienaruszone. Jeśli to możliwe, zachować kilka liści nienaruszone, jak również, które pomogą wspierać rozkwit. Owinąć łodygę z kwiaciarni taśmy następnie przykryć grubą satynową wstążką.

Gdzie kupić

W zależności od sezonu, świeże magnolie są dostępne lokalnie w strefach uprawy winorośli na trzy przez siedem. Jeśli nie masz magnolia drzewa rosnące w stoczni, wziąć napęd przez swoje miasto. Od magnolia drzewa dorastają do 30 metrów wysokości, każde drzewo nosi setki kwitnie. Sąsiedzi mogą być gotów pozwolić wyciąć kilka kwiatów za darmo lub za symboliczną opłatą. Wiele przedszkoli mają magnolie na sprzedaż, jak również tak sprawdzić tam pierwszy przed wyruszeniem do kwiaciarni.

Zestawy jedwabne sprzedawane są w wielu sklepach i sztuki, takich jak rzemiosło ogólnopolskim Jo-Ann Fabric and Craft Stores, Hobby Lobby i Michaels. Odpowiednie wersje jedwabne kwiaty magnolii mogą być dostępne w dziale kwiatów lokalnym Wal-Mart lub Garden Ridge. Upewnij się, aby kupić wszystko, co może być konieczne, jednak z powodu inwentaryzacji w tych sklepach obraca się często i może nie być w stanie uzyskać taką samą konstrukcję później, jeśli zabraknie.Niezależnie od tego, która z magnolii kwiaty ślub skończyć się wyboru, upewnij się, że świeże kwiaty są moczone w wodzie noc przed ślubem. Zapobiegnie to powstawaniu płatki brzydkie brązowe plamy i zachować kwitnie świeże. Pachnące bukiety i Centerpieces z magnolie zapewni wspaniałą scenerię do sukien ślubnych i innych ozdób.

Cold Weather Rośliny i Kwiaty

Cold Weather Rośliny i Kwiaty

Zimne pogoda rośliny i kwiaty są te, które są wystarczająco mocne, aby wytrzymać konsekwentnie chłód i mróz, od czasu do czasu lub śnieżną burzę lodową. Wiele spaść warzyw i kwiatów w zeszłym całym miesiącach zimowych, gdy zima jest na tyle łagodny, więc uważają, że te rośliny, które widziałeś w przedszkolu lub w ogrodzie centrum jesienią jako potencjalnych dodatków do ogrodu w miesiącach zimowych. Tak długo, jak ziemia może być pracował, można nadal zakładu, choć należy pamiętać, że długotrwałe głębokie zamarza i obfite opady śniegu mogą zabić nawet najsilniejsze rośliny.

Wybory do zimnej pogody rośliny i kwiaty

Istnieje wiele możliwych wyborów zimnej pogodzie roślin i kwiatów na ogrodzie. Nie wszystkie są odpowiednie dla każdej strefy ogrodnictwa, więc skontaktować się z lokalnym biurem County Cooperative Extension lub szukać w dobrym Encyklopedia roślin lub prowadzą do określenia przydatności dla danej lokalizacji.

Warzywa jadalne

Niektóre warzywa wolą chłodne lub zimne temperatury i nadal rośnie w całym okresie zimowym. Większość należy rozpocząć w łóżku w ogrodzie na świeżym powietrzu jesienią, choć niektóre mogą być sadzone pod koniec zimy, w zależności od strefy ogrodniczych. Cebula, szczypiorek i por wszystkie dobrze w zimnym ogrodzie pogody. Fall-zasiane szpinak, chard i mogą przetrwać zimę jarmuż też, zwłaszcza przy odrobinie ochrony, takich jak ściółka lub zimne ramy. Możesz odciąć liści zewnętrznych na posiłek lub sałatkę i zostawić resztę rośliny w ogrodzie, aby rosnąć i rozwijać się.

Ozdobne Kale i kapusta

Mimo, że większość ludzi myśli o kapusta i kapusta jak warzywa do jedzenia, odmiany ozdobne obfitości, i te zapewniają atrakcyjne akcenty w ogrodzie. Odmiany ozdobne wytrzymuje niskie temperatury i często mają atrakcyjny, jasny różowy, purpurowy i zielone liście. Potargane liście dodanie odsetek do ogrodu.

Bratki

Bratki są często traktowane jako wiosennych kwiatów, ale w strefach 7 do 10 mogą być sadzone jesienią na zimowe kwiaty. Wiele będzie przetrwać, jeśli podano tylko trochę ochrony przed najgorszych zimowych atakami.

Witch Hazel

Oczaru wirginijskiego są krzewy lub małe drzewa, które produkują wintertime kwiaty, zdobywając roślinie pseudonim Winterbloom. Może znasz nazwę z preparatów kosmetycznych. Z kory i liści są często destylowany w alkoholu stworzyć ściągające dla skóry tłustej. Czarownica krzewy leszczyny i drzew produkują żółte kwiaty w styczniu lub lutym, rozjaśniając ponury zimowy krajobraz. Mogą dorastać do 20 metrów wysokości, tak wybrać lokalizację dla oczaru mądrze, utrzymując ją z dala od linii energetycznych oraz z dala od domu, więc nie rosną na strukturę.

Hellebores

Dyskusja na zimno roślin pogodowych i kwiatów byłaby niepełna bez wspomnienia Hellebores. Hellebores lub wielkopostne Róże są małe rośliny, które kwitną od grudnia do marca. Mają dzwonkowate kwiaty w odcieniach białym, różowym i ciemno różowe lub czerwone.

Zimozielone

Wiele wiecznie zielone krzewy zapewniają jasne plamy zieleni w krajobrazie całej zimowych miesięcy. Holly, z pstrych liściach i jasne czerwone jagody na żeńskich roślin oferuje atrakcyjną opcję krajobrazu. Jałowce zapewniają również atrakcyjne srebrzysto-zielonych liści i niebiesko-szare jagody w zimie. Zarówno Holly i jałowca przyciągnąć ptaki do ogrodu, również poprzez zapewnienie kryjówek w czasie niepogody, a także jagody do jedzenia.

Inne Rośliny do rozważenia

Co z tymi cebulkami tulipanów zapomniałeś sadzić? Tak długo, jak można jeszcze kopać w ziemi na tyle głęboko, aby posadzić je do zalecanej głębokości, śmiało je sadzić. Oni potrzebują przedłużony okres zimnej pogody, ale nawet kilka tygodni pod ziemią powinno być mnóstwo czasu dla nich, aby przygotować je do wiosny show.