grsail.com

jak zatrzymac fermentacje cydr

Jesień Party Decor

Jesień Party Decor
Kwiaty i owoce są piękne dekoracje jesienne.

Przygotuj się na uroczystości zbiorów przy użyciu jesień firmy wystrój ożywić przestrzeń uroczystości.

Jesienne Wejścia

Pierwsze rzeczy, goście będą widzieć, kiedy przybywa są stoczni, przednie drzwi i przedpokoju. Dodać kilka akcentów do obszaru przedniego, aby każdy czuł się uroczysty zanim nawet dostać się do partii. Pomysły na stworzenie świąteczny nastrój, jak goście wprowadzić to:

 • Wiszące banner jesień z biegun.
 • Umieszczenie pokrywę skrzynki featuring scenę upadku na skrzynce pocztowej.
 • Tworzenie cornshock wokół wiatraka lub maszcie.
 • Wykonywanie spadek kolorowe balon łuk, aby przejść wokół drzwi. Jeśli jest wietrznie, łuk, aby przesunąć ramka wewnątrz wejście do pokoju ze stron.
 • Wiszące powitalny transparent lub wieniec, który cechuje liście, żołędzie i jagody.
 • Sznurka girlandy z orzechów i owoców jagodowych powiesić w przedniej przedpokoju.

Dekoracje świąteczne, które podążają za nim w całym domu, od momentu przybycia, może naprawdę ustawić scenę. Bogactwo wyświetlanego Fall uchwycić nastrój Twojej strony.

Spadek główna Accent Odznaczenia

Choć dynie, tykwy i liście są tradycyjne akcenty jesień i powinny być uwzględnione w każdej jesieni partii wystroju, próby włączenia bardziej subtelne elementy, aby stworzyć wrażenie lekkości spaść do swoich ozdób. Korzystanie kolory jesieni wystroić się przedmioty codziennego użytku w domu, mogą obejmować:

 • Przełącz swoje regularne poduszki akcent na te w jesiennych kolorach.
 • Powieś kolorze upadku zasłony prysznicowe i ręczniki.
 • Użyj brązowy obrus.
 • Zebrać kilka zdyskontowanych mahoń lub złote ramki do wyświetlania zdjęć stonowanych, zamiast zwykłego srebrnym lub czarnym.
 • Wyświetlacz i światło świec zapachowych, które pachną jak jabłkowy cydr, ciasto z dyni lub orzechów laskowych kawy.
 • Powieś wydruk featuring zbiorów tematycznych malarstwo. Możesz kupić przedruki tanich malarstwa na papierze plakat na rzemieślniczych sklepach.

Za pomocą kilku prostych kolorze upadku akcenty w domu jako część ogólnego systemu dekoracji stroną, można zaoszczędzić pieniądze na przedmioty specjalistyczne, które mogą być używane tylko przez krótki okres czasu. Unikanie Halloween i Święto Dziękczynienia dekoracje, które wyposażone są potwory i pielgrzymów oznacza, że ​​można zostawić spadek kolorowe akcenty w domu się przez dłuższy okres czasu. To sprawia, dekoracji domu na imprezę łatwe.

Wystrój specjalne Jesień Party

Choć może to być przydatne do dekoracji z wykorzystaniem elementów już w domu, należy podnieść kilka specjalnych przedmiotów dla swojej jesiennej imprezie. Rodzaje dostępnych przedmiotów zależy od budżetu partii i tematu. Dziecięca Hayride partia i bankietowa dorosłych musi być urządzone inaczej.

Wypożyczanie Dekoracje

Dla dużej jesiennej strony, może chcesz wynająć trochę wystrój, zwłaszcza jeśli mieszkasz na obszarze kraju, w którym pory roku nie zmieniają się drastycznie. Wynajem Party dostawy mogą obejmować wozy, namioty plenerowe, bele siana lub nawet indyki i konie.

Mniejsze przedmioty, jak centerpieces, kandelabry i zastawy stołowej, można również wypożyczyć w sklepie dostaw. Dowiedzieć się, czy koszt wynajmu jest bardziej sensowne niż zakup. Czynnikiem w pracy na co elementy, które zamierzają wynająć i czy będzie kiedykolwiek ponownie z nich korzystać.

Towary z papieru

Najlepsze oferty na dekoracje świąteczne są zazwyczaj zniżki zaopatrzenie firm, znalezione w partyjnych sklepach. Nie można podnieść liczbę towarów papieru partyjnych spadek tematyce, które są tanie i słodkie. Pobierz jednorazowe serwetki, talerze, banery i stroiki, aby wypełnić swój dom z upadku myśli bez opróżniania kieszeni.

Jesień Party Decor
Elegancki stół upadek

Eleganckie Dotyka

Elegancki obiad / taniec strony wzywa do bardziej wyrafinowanego systemu dekoracji. Luksusowe serwetki tkaniny, dopasowywanie zestaw porcelany, jesień i ręcznie rzeźbione dynie są doskonałe akcenty na eleganckiej kolacji. Możesz nawet wybrać się szampana z trawionych liści dla gości do korzystania z ich koktajle. Metaliczne kolory (złote, brązy, miedziaki), migotanie świec dużo, i spadek kompozycji kwiatowych pomogą zwiększyć swoje eleganckie dekoracje.

Kids Party Decor

Impreza dla dzieci, to taki, który wzywa do zabawy dekoracji. Dekoracje z głupie twarze na indyków, wiewiórki czy liście są doskonałe. Dzieci będą także miłość do przyłączenia się do dekoracji, więc planujemy jakieś rzemiosło spadek dla dzieci, które mogą robić na początku partii i wyświetlacza, aż nadszedł czas, aby odejść. Wieńce liści, ręcznie malowane karmniki i rogi obfitości są idealne, aby utrzymać małe ręce zajęte i dodać kilka akcentów spadek do domu na imprezę.Jesień to idealny czas dla partii zbiorów. Użyj dekoracje spadek do woźnego w sezonie, nawet jeśli Matka Natura nie jest jeszcze gotowa, aby dać się na lato.

Co to jest Tempeh

Co to jest Tempeh


Jeśli jesteś nowy na wegetarianizm was może pytać: "Co to jest tempeh?". Ten odżywcze soi żywność może stać się jednym z Twoich ulubionych potraw.

Tempeh Czy probiotyczne

Jak jogurt, tempeh jest probiotyk żywności. Oznacza to, że zawiera bakterie, które są korzystne dla układu pokarmowego człowieka. Głównymi bakterie probiotyczne w tempeh jest Rhizopus oliigosporus. Bakteria ta posiada następujące zalety:

 • Wytwarza naturalny antybiotyk, który jak się uważa, hamują wzrost szkodliwych bakterii w organizmie. Uważa się, że pomaga zabezpieczać przed następujących dolegliwości:
  • Słabe trawienie
  • Niektóre nowotwory
  • Trądzik
  • Osteoporoza
  • Obniża poziom cholesterolu
  • Zmniejsza objawy menopauzy
 • Produkuje fitazy, który pomaga kwasu fitanów przebicia. Zwiększa wchłanianie minerałów, w tym:
  • Żelazko
  • Wapń
  • Cynk

Może to również pomóc absorpcji witaminy B12

Jak Zrobi tempeh

Tempeh jest faktycznie soja utrzymywane razem za jadalne formy. Choć może to początkowo wydawać niesmaczne, nie różni się wiele od niebieskiego sera lub innych sfermentowanych pokarmów.

Po pierwsze, ziarna soi mają ich zewnętrznych kadłubów usunięte. Następnie gotuje się je. Mogą być mieszane z innymi ziaren lub ziaren odmiany. Gotowane ziarna są następnie mieszane z kulturą danego Rhizopus oligosporus. Czasami są one mieszane z hodowli Rhizopus oryzae, w zależności od producenta. Mieszaninę inkubuje się przez około dwudziestu czterech godzin w stałej temperaturze.

Jak soi fermentacji formy mycellium formy długie, białe nici. Te wyciągnąć soi razem zrobić solidną ciasto, które jest bardzo podobne do mięsa w fakturze. Należy przechowywać w lodówce po tempeh zakończyła proces fermentacji.

Jak działa Tempeh Taste?

Dużo smaku produktu końcowego będzie zależeć od składników, które wchodzą do niego. Tradycyjny tempeh ma smak, który można określić jako lekko mięsiste. Niektórzy opisują ją jako połączenie delikatnego mięsa wołowego i grzybów.

Niektóre tempeh jest wędzony. Daje to smak, który jest podobny do bekonu i innych wędlin. Jest to szczególnie dobre, gdy dodaje się do potraw fasoli. Inne tempehs są marynowane w cytryny lub innych marynat, aby dać im różne smaki. Może on być użyty w miejsce wołowiny w wielu zwojami.

Co to jest historia tempeh za?

Jaka jest historia tempeh jest? Jak to się tak ważną częścią diety wegetariańskiej?

Choć soja była główną częścią chińskiej diety od wieków, to właśnie Jawajczycy Indonezji, które powstały przed czasem tempeh 1500. Tempeh stał się popularnym jawajski żywności i został wprowadzony do Holendrów, którzy skolonizowali Java w 1800 roku.

Przez Holendrów znajomość tempeh rozprzestrzeniania do Europy. Holenderski mikrobiolog, Prinsen Geerling, był pierwszym, który próbuje określić, który był odpowiedzialny za formy gotowego produktu. Imigranci z Indonezji rozpoczął firm produkcyjnych tempeh w Holandii w latach 1800 i produktów rozprzestrzenił się do innych krajów europejskich. Uznano, przez wielu warzyw i danie, a nie danie główne.

Tempeh nie był powszechnie znany w Stanach Zjednoczonych aż do 1960 roku. Był on używany w wielu receptur stworzonych przez kucharzy gospodarstwa. To było duże, popularne gmina w Summertown, Tennessee. Wielu młodych ludzi widziało The Farm jako swego rodzaju utopii, a następnie ich prowadzić w różnych dziedzinach, w tym diety. Ponieważ ma wysoką zawartość białka i niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów, tempeh jest świetny w plan odchudzania.

Tempeh był w dużej mierze domowe lub trudne do znalezienia do 1975 roku, kiedy pan Gale Randall Nebraska rozpoczął komercyjnej produkcji tempeh. Gdy artykuł o Randall w zapobieganiu Magazyn uderzył w kioskach w 1977 tempeh stał się poszukiwanym w kraju po posiłku i 1983 milion ciasta tempeh były komercyjnie produkowane rocznie.

Gdzie znaleźć tempeh

Powinieneś być w stanie znaleźć tempeh w części chłodzącej w większości sklepów ze zdrową żywnością i rynków naturalnych produktów spożywczych. Prawdopodobnie będzie kilka odmian i marek do wyboru. Tempeh będzie wyglądać kamienista w wyglądzie i może wahać się od złocistego do ciemniejszego koloru.

Lżejsze tempeh łagodniejszy będzie wydają się być. Jeśli jest to twój pierwszy raz z użyciem tempeh łagodniejszy smak może być lepszym wyborem. Jak można dowiedzieć się, które odmiany chcesz, możesz eksperymentować z nim w swoich własnych receptur. Korzystanie tempeh jest pyszny sposób czerpać korzyści zdrowotne wegetarianizmu.

Jak schudnąć na ocet jabłkowy cydr Sejmu

Ocet jabłkowy cydr dieta jest bardzo popularny od momentu poczęcia w 1950 roku przez lekarza o nazwie Dr. DC Jarvis. On hipotezę, że właściwości chemiczne jabłkowy cydr, przede wszystkim peptin co jest substancją chemiczną, która powie hamować magazynowania tłuszczu, może pomóc w utracie wagi. Korzystanie z octu z drugiej strony został pomyślany z powrotem w 1820 roku, rzekomo jako "utrata wagi cud soku." Ten tonik musi jeszcze zyskać aprobatę ekspertów żywieniowych, ale nadal można spróbować i zobaczyć na własne oczy.

Aby rozpocząć swoją dietę za pomocą octu jabłkowego dietę, można użyć tej instrukcji i wykorzystać ten wzór na plan odchudzania.

 1. Przygotowanie soku ocet. Po pierwsze, przygotować jabłka. Zmiażdżyć je i wyodrębnić sok. Dodać cukier i drożdże, aby rozpocząć proces fermentacji. Po drugie, trzeba nabyć specjalne bakterie (sprawdzić w Internecie więcej informacji), które fermentują tonik dalej do osiągnięcia ocet smak. Można kupić gotową octu jabłkowego tonik z miłośników tej diety.
 2. Take 2 do 3 łyżeczek przed każdym posiłkiem. Efektem tego toniku jest eliminować tłuszczu enzymy, które działają produkcji po przyjęciu posiłku. Sip 2 do 3 łyżeczek octu jabłkowego cydru swojej tonik. Nie musisz wziąć go jednym haustem. Ponieważ smak jest coś, co jest trochę uciążliwa, na pierwszy smak, można podjąć jedną łyżeczkę na raz. Nie daj się więcej niż trzy-to miałoby negatywny wpływ na twoją błony śluzowej żołądka z powodu silnego kwaśnego charakteru octu. Jeśli nie chcesz tych kłopotów, można zdecydować się na ocet jabłkowy cydr pigułki, które są obecnie dostępne na rynku.
 3. Nie jeść za dużo. Efekt octu jabłkowego tonik nigdy nie jest magiczne. Zawsze trzeba ograniczyć spożycie żywności w procesie, tak aby uzupełnić swój program odchudzania. Ponadto, jeśli trzymać się w podejmowaniu zbędnych ilości żywności, spożycie z octu jabłkowego byłoby daremne.
 4. Ćwiczenia na dobę. Ponownie, aby skutki tonik jest bardziej widoczne, trzeba dać wysiłku poprzez codzienne ćwiczenia. Musisz stworzyć kompleksowy plan biznesowe spalić grubsze, a tym samym stracić na wadze więcej.
 5. Nie należy przyjmować dietę, jeśli masz choroby żołądka. Jak wspomniano wcześniej, ze względu na bardzo kwaśnej zawartości octu jabłkowego, dieta będzie całkowicie nieodpowiednie dla osób cierpiących na chorobę wrzodową, ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i innych dolegliwości żołądka. Biorąc to tonik będzie pogorszyć stan. Jeśli nie ma pewności co do poziomu kwasowości żołądka, byłoby wskazane, aby skonsultować się z lekarzem.

Jeśli jesteś naprawdę planuje przejść na dietę ocet jabłkowy cydr, zawsze pamiętać, że nigdy nie jest tonik głównym czynnikiem utraty wagi-to jest tylko uzupełnieniem i katalizator do przedsięwzięcia odchudzania. Nie całkowicie od niej zależne i nie przyjmować go w dawce więcej niż zalecane. Z wytyczne te echa, można z powodzeniem wybrać się na plan odchudzania.

Jak unikać żywności z MSG

MSG (glutaminian sodu) ma postać występującego w przyrodzie aminokwasów glutaminianu i jest stosowany jako dodatek do żywności do zwiększenia smaku żywności. Ten wzmacniacz smaku, wyciąg z wodorostów pierwotnie i używane w kuchni azjatyckiej, obecnie stało się powszechne znaleźć w wielu produktach spożywczych. Przez lata badaniach wykazano, że MSG może prowadzić do wielu bezpośrednich i długoterminowych problemów zdrowotnych. To jest toksyczny dla swoich funkcji nerwowych i może zakłócać układ hormonalny. MSG może powodować bóle głowy, mdłości, zawroty głowy i zmęczenie, a miejsce stałego użytkowania może zwiększyć ryzyko otyłości, ADHD, utrata pamięci i innych chorób trzustki i psychologicznych. Chociaż FDA nie zakazują stosowania MSG w produktach spożywczych, odkrycie tych zagrożeń medycznych dokonał publicznego staje się coraz bardziej ostrożne tej substancji.

Uważaj Ukryty MSG

Jeśli uważasz, że potwierdzenie z serwerem, że restauracja nie używać MSG w przygotowaniu danie Chroni przed MSG, jesteś znacznie pomylić. W rzeczywistości jest to, że MSG jest znaleźć praktycznie w każdym rodzaju gotowej mieszanki, sos, sos, bulionu i zaopatrzyć można znaleźć w sklepach spożywczych.

Producenci czasem stosować alternatywne nazwy zamaskować istnienie tej substancji w ich produkt. Niektórzy producenci używać terminów niespecyficzne takie jak "naturalne", "smak warzyw wędzarniczego" lub "wzmacniacze smaku", które są zawsze wykonane z MSG. Nawet etykiety żywności, które wyraźnie przeczytać "bez dodatku glutaminianu sodu" nie zawsze oznacza, że ​​produkt jest MSG-free. W rzeczywistości, zarówno FDA i USDA uznają etykiety takie jak "bez dodatku glutaminianu sodu" lub "nie MSG dodaje" mylące, ponieważ wiele produktów spożywczych z tych etykiet zawiera wolnego glutaminianu.

MSG jest poprzez hydrolizę białek lub fermentacji bakteryjnej. Dlatego każda wymienienie hydrolizowanego białka lub drożdży na liście składników wskazuje obecność MSG. Oto niektóre z najczęściej używanych terminów, że żywność produkuje stosowanie substytucji dla MSG.

 • Glutaminian sodu
 • Jednopotasowy glutaminian
 • Kwas glutaminowy
 • Ekstrakt z białka roślinnego
 • Koncentrat białka serwatki
 • Hydrolizowane białko roślinne
 • Hydrolizowane białko roślin,
 • Hydrolizowane białko sojowe
 • Kazeinian sodu
 • Kazeinian wapnia
 • Białko teksturowane
 • Ekstrakt z drożdży
 • Autolizowanych drożdży
 • Senomyx

Gotować od podstaw

Od MSG jest dość dużo znaleźć we wszystkich paczkowanych produktów żywnościowych, tylko pewny sposób na unikanie ich jest poprzez wszystko z nieprzetworzonych produktów.

 • Gotować własne jedzenie, a nie kolację lub zakupu mrożone posiłki.
 • Kup swoje składniki w ich naturalnym stanie surowym, a nie zrealizowane, pakowane próżniowo lub w puszkach. Wędliny, kiełbasy i marynowana żywności prawie zawsze zawierają MSG.
 • Unikaj korzystania z puszki zupy, buliony i zapasów.
 • Korzystać z podstawowych przypraw kuchennych, takich jak sól, pieprz i cukier, a nie mieszanki aromatyczne, zup, bulionów, baz sosów i dressingów.
 • Używaj ziół takich jak czosnek, imbir, cebulka, kminek, kurkuma, papryka chili i bazylią, aby stymulować swoje kubki smakowe i zintensyfikować smak jedzenia.

Całkowite wyeliminowanie glutaminianu sodu z diety jest bardzo trudne do wykonania. To wymaga dokładnej i szczegółowej analizy wszystkich etykietach żywności i więcej czasu poświęconego na przygotowanie żywności i gotowania. Jednakże, biorąc pod uwagę ilość uszkodzeń MSG może zrobić dla ciała, te niedogodności mogą być warte.

Wina czerwone vs win białych: Jakie butelki należy wybrać?

Najwięcej pijących wino mają swoje preferencje win czerwonych i białych win i ich preferencje są w większości oparte na smaku. Jednakże, jeśli chcesz mieć zdrowe posiłki, należy przyjmować wartości odżywcze win pod uwagę. Tak więc, należy udać się do win białych i czerwonych?

Charakterystyka win białych i czerwonych

Głównym składnikiem wina białe jest białe winogrona, a te winogrona mają żadnych skórek lub nasion. Większość białych win mają światło i owocowy smak, ale są pewne odmiany białych win, które mają bogatszy smak. Niektóre z typów białych win, które są dostępne m.in. Champagne, Pinot Grigio, Sauvignon Blanc, Riesling, Chardonnay, Viognier i Chenin Blanc.

Z drugiej strony, wina czerwone są wykonane z ciemnych czerwonych i czarnych winogron. Główna różnica między win białych i czerwonych jest to, że czerwone wina są produkowane z całych winogron, w tym skóry. Skóry koloru i smaku do win czerwonych, i to jest powód, wina te mają bogatszy smak. Wina czerwone są preferowanym rodzajem win w głównych krajach winiarskich, takich jak Włochy i Francja. Najpopularniejsze wina czerwone zawierają Zinfandel, Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Syrah, Malbec i Sangiovese.

Korzyści zdrowotne wynikające z białych i czerwonych win

Zarówno białe i czerwone wina są dobre dla zdrowia. Mimo, że są one wykonane z winogron, nie zapewniają one takie same korzyści zdrowotnych jak owoce. Po przejść przez fermentacji, winogrona stracić część ich pierwotnej żywienia, ale także zdobyć nowe korzyści dla zdrowia. Jedną z głównych korzyści z białych win jest, że może poprawić zdrowie serca i zapobiegają chorobom serca. Są one również skuteczne w promowaniu zdrowia płuc.

Wina czerwone mają większość korzyści zdrowotnych win białych i mogą przyczynić się do zdrowia w inny sposób, jak również. Ponieważ zawierają one skórek winogron, wina czerwone mają potężny rodzaj przeciwutleniaczy zwanych resveratrols. Resveratrols oferują doskonałą ochronę naczyń krwionośnych i mogą wyeliminować zakrzepów krwi, jak również. Są one równie skuteczne w hamowaniu działania enzymów, które stymulują wzrost komórek nowotworowych i spowalniają reakcję immunologiczną. Czerwone wino zawiera również polifenole, które są doskonałymi przeciwutleniacze, które mogą wykonywać różnorodne zadania, w tym obniżenie ciśnienia krwi i poziom cholesterolu, poprawa układu odpornościowego, zwalczanie przed szkodliwymi bakteriami i zapobieganiu raka. Istnieje również znacząca ilość flawonoidów w winach czerwonych i te przeciwutleniacze są znane w stanie zmniejszyć ryzyko raka.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, wina czerwone są uważane za zdrowsze rozwiązaniem niż białych win. Jednak, wysokiej jakości białe wina z niektórych producentów wina może zaoferować więcej niż niektóre korzyści zdrowotne czerwonego wina. Wina poprawi nie tylko zdrowie fizyczne; mogą również pomóc przezwyciężyć stres. Jeśli cierpi na poważne schorzenie, uspokajający wpływ wina może dać ci skupienia, aby pomóc przezwyciężyć chorobę. Mimo, że wina są korzystne dla zdrowia, nie powinny być spożywane nadmiernie.

Jak Scoop cynamonu dziennie może pomóc schudnąć

Badania wykazały, że w tym gałką cynamon w codziennej diecie może pomóc schudnąć. Łyżeczka miodu i pół łyżeczki cynamonu w proszku dodaje się do filiżanki wrzącej wody może również pomóc schudnąć i obniżyć ryzyko chorób serca.

Korzyści zdrowotne wynikające z cynamonem

Cynamon jest bogaty w manganu, żelaza, wapnia i włókna. Jest ono stosowane od czasów średniowiecza do wyleczenia biegunka, niestrawność i wzdęcia. Ponadto zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych, powstawanie wrzodów żołądka, i pomaga w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Cynamon obniża poziom cukru we krwi oraz poziom złego cholesterolu (LDL), a nie mając wpływu na dobrego cholesterolu (HDL). Stąd, ita € ™ s korzystne zarówno dla serca i pacjentów z cukrzycą typu 2. Obniżenie poziomu cukru we krwi i poprawę wskaźników cholesterolu pozwala odwrócić oporność na insulinę przedcukrzycowym. Od cynamon jest słodki w smaku, ale również zaspokaja pragnienie słodkich potraw, które na ogół dotyka diabetyków.

Cynamon i Odchudzanie

Cynamon ma wpływ regulacyjny na poziom cukru we krwi, a jednocześnie zwiększa poziom insuliny w organizmie. Naśladuje aktywność biologiczną naturalnej insuliny zwiększenie metabolizmu glukozy. Ponieważ wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do zwiększenia magazynowania tłuszczu przez organizm, cynamon pomaga zapobiec zwiększone magazynowanie tłuszczu oraz pozwala schudnąć. Ponadto, wpływ na sposób w jaki cukier jest metabolizowany w organizmie i zapobiega transformacji metabolizmowi cukru do tłuszczu. Cynamon opóźnia również przekazywanie pokarmu z żołądka do jelita. W związku z tym, że czujesz się zadowolony przez dłuższy czas i mniej jeść. To pomaga schudnąć. Cynamon pomaga organizmowi bardziej efektywnie przetwarzać węglowodany, a to pomaga w utracie kilku kilogramów. Badania wykazały, że otyłość brzuszna jest bardziej wrażliwe na działanie cynamonu niż tłuszcz z innych części ciała.

Inne sposoby Włączenie cynamon w codziennej diecie

Możesz dodać cynamon do herbaty ziołowej, aby napić się zdrowe i smaczne herbaty. Alternatywnie, dodać łyżeczkę cynamonu do płatków śniadaniowych lub płatki owsiane, posypać go na tosty lub dodać go do porannej filiżance kawy. Dodatek cynamonu do żywności, takich jak masło i ser oraz ciasta takich jak jabłek i brzoskwiń torty, poprawia ich smak. Może on być również dodawany do soków owocowych i cydrów dla tego samego celu. Alternatywnie, można wziąć kapsułki cynamonowe jako łatwiejszą alternatywę dla wyżej.

Należy upewnić się, że cynamon używasz jest świeże. Jednak sam cynamon cana € ™ t pomóc schudnąć na stałe. Dla uzyskania optymalnych wyników w programie odchudzania, ita € ™ s ważne, aby regularnie jeść pożywne, ale nisko darmo diety i ćwiczeń. Włączenie łyżeczkę cynamonu w codziennej diecie może zdecydowanie zmniejszyć apetyt i pomóc schudnąć, a nawet warstwy tłuszczu wokół brzucha.

Zdrowy Nawyk: Jak photography Wielki Pantry

Co trzymasz w kuchni ma bezpośredni wpływ na to, co można umieścić w ustach. Rodzaje żywności, które kupują ukryta w swoich szafkach można określić, czy zjeść paczkę chipsów ziemniaczanych lub cieszyć się i jabłko z masła nerkowca, gdy w nastroju na przekąskę.

Stocking domu z wysokokalorycznych, żywność o niskiej wartości odżywczych, które dla wielu ludzi są trudne do spożywania w umiarkowanych ilościach może mieć negatywne skutki dla zdrowia i talii. Konieczne jest, aby mieć prawo żywności w spiżarni, z którym można wykonywać szybkie, proste i zdrowe posiłki.

Poniżej znajduje się lista pożywnych zszywek, aby wypełnić swoje półki z:
• Całe ziarna (quinoa, amarant, ryż brązowy, ryż dziki, Teff gryczana, makaron pszenny cała itp)
• Popcorn (jądra do pop powietrza lub bez mikrofali oleju dodana)
• płatki kukurydziane zapiekane
• Puszki fasola i soczewica
• Masło orzechowe i inne masło orzechowe
• Tahini (świetne na co hummus lub opatrunki)
• sosy makaron i pomidory w puszkach
• Salsa
• Pomidory w marynacie
• zupy niskosodowej
• mleczka Niemleczne
• Puszki z mlekiem kokosowym
• Suszone owoce
• Orzechy (przechowywać w lodówce do maksymalnej świeżości)
• warzywa morskie
• Ocet (surowe cydr jabłkowy, ocet balsamiczny, owoce)
• Przyprawy
• bulion Warzywa
• w butelkach sosy (z małą lub bez oleju)
• herbata, yerba mate, kawa
• Ciemna czekolada (na ucztę! 70% kakao lub wyższy)

Teraz, że masz swoje zszywek spiżarni, oto kilka pomysłów na szybkie posiłki, aby utworzyć:
• Cały makaron zbożowy z sosem pomidorowym i twój wybór warzyw
• warzywa smaŒone podawane na ryżu brązowego lub quinoa
• Pieczone słodkie ziemniaki z czarną fasolą i sosem tahini-miso
• Domowe chili
• Soczewica gotowane w kokosowym curry
• Domowe sushi (użyć brązowego ryżu)
• Pieczone chipsy kukurydziane z salsą i guacamole
• bale Data-orzechowe (puree równe ilości każdego w żywności mikroprocesorowych dodać kakao w razie potrzeby)

Przejdź przez szafek i pozbyć się z następujących produktów (spojrzeć na listy składników do nich):
• Biała mąka (sprawdzić, makarony, krakersy, pieczywo)
• Biały cukier
• Biały ryż
• oleje uwodornione
• sztucznych barwników, aromatów i konserwantów,
• Sztuczne słodziki
• Oleje (małe ilości oliwy z oliwek może być w porządku, ale jeśli próbujesz stracić oleje waga powinna być jedną z pierwszych rzeczy, aby zaprzestać używania)

To nie jest tak, jak nigdy nie można mieć niektóre z twoich ukochanych (mniej zdrowych) żywności ... ale jeśli nie są one dogodnie usytuowany w domu będzie znacznie mniej prawdopodobne, aby je jeść. Co z oczu, to z serca. Zamiast wypełnić swój dom z opcji bardziej zdrowe i zanim się zorientujesz nich będzie nowych ulubionych.

Porównanie Treat wakacje: Jak Twoje ulubione Stos w górę?

Młoda dama z dużym osłabieniem dla traktuje wypoczynkowych Niedawno podeszła do mnie zapytać, które z jej ulubionych smakołyków była "najmniej zły" do jedzenia. I choć nawet wygląd zatwierdzanie żadnych wyrafinowanych słodyczy nie jest moim zamiarem, zdecydowałem się ją nakłada, a jej słodki ząb powodując jej oczywistego cierpienia.

Porównanie Treat wakacje: Jak Twoje ulubione Stos w górę?

Analizowałem cztery traktuje wspólne wakacyjnych poprosiła - Ciasteczka z kawałkami czekolady, banialuki, ciasto czekoladowe, Candy Cane i kilka innych ulubione wakacyjne, aby dowiedzieć się, co było najmniej szkodliwe spożywać. Oto co wymyśliłem. Wszystkie wymienione tutaj, porcje są małe, około jedna uncja (28 g):

Pillsbury chocolate chip cookie, 1

 • Kalorie: 135
 • Tłuszcz: 7 g
 • Cukier: 10 g

Marta Biała Fudge, 1 mały kawałek

 • Kalorie: 70-100
 • Tłuszcz: 2 g
 • Cukier: 15 g

Ciasto czekoladowe, 1 uncja

 • Kalorie: 103
 • Tłuszcz: 5 g
 • Cukier 15 g

Candy Cane, 1 uncja

 • Kalorie: 122
 • Tłuszcz: 0 g
 • Cukier: 28 g

Kremowy szpinak DIP, 1 oz

 • Kalorie 75-100 (w zależności od typu bazy jest używany, takich jak śmietana vs. sera, itp)
 • Tłuszcz: 5-10 g

Kostka sera Cheddar, 1 uncja

 • Kalorie: 113
 • Tłuszcz: 9 g

Napoje

Lampka wina

 • Czerwony Zinfandel, 4 uncje
 • Kalorie: 100-120
 • Tłuszcz: 0 g
 • Cukier: 0 g

Mieszane Pije

 • Suche Wermut i Gin, skręt cytryny (Martini), 4 uncje
 • Kalorie: 160
 • Tłuszcz: 0
 • Cukier: 0

Firma Apple Cider, Langers, 4 uncje

 • Kalorie: 60
 • Tłuszcz: 0
 • Cukier: 3 g

Moja analiza tych smakołyków wypoczynkowych pokazują, że legendarny chocolate chip cookie było "najgorsze zło" O ile kalorii i zawartość tłuszczu przejść, aby zniweczyć twoje wysiłki utrzymania wagi. Na drugim miejscu, powiedziałbym był candy cane, który mimo, że nie miał tłuszczu, wciąż było 122 kalorii i miał dużą ilość cukru - 28 gramów. Na trzecim miejscu byłoby krówka na 70-120 kalorii, a następnie szczelnie przez zwycięzcę "najmniej czterech zła" - ciasto czekoladowe, w około 100 kalorii.

Inną rzeczą do rozważenia jest, że podczas gdy wszystkie smakołyki zostały wymienione w tym samym wielkość porcji (28 g / jedna uncja), większość ludzi jeść więcej niż jedną uncję ciasta lub jedną uncję chocolate chip cookie. Bądź przygotowany, aby podwoić lub nawet potroić kalorii, które widzisz powyżej, ale oczywiście, jeśli można trzymać się tylko jeden uncję, lub pominąć uczta sumie więcej energii do Ciebie!

Oczywiście różne przepisy i ich składniki mogą wpływać na tę analizę side-by-side. Dodawanie mniej tłuszczu lub cukru z recepturą może znacznie poprawić swój profil żywienia. W ogóle, domowe jest zwykle zdrowsze niż kupione w sklepie, jak przechowywać zakupione desery i smakołyki czasem port konserwanty i stabilizatory i inne dodatki i domowe słodycze zazwyczaj nie.

Jeśli chodzi o napoje, alkohol ma dużo pustych kalorii, nawet bardziej niż cydr, wpływa na metabolizm spowalnia i ma wiele innych negatywnych skutków. Proszę trzymać się wody lub skromną ilość musującego cydru lub herbaty.

Aby uzyskać jak najwięcej ze swojego odżywiania partii wypoczynkowego, jeść tylko to, co naprawdę trzeba mieć i pominąć wszystko inne, pomijać lub przejść bardzo łatwe w alkoholu i zaprzyjaźnić się z tacy owoców!

Jak zapobiec kaca?

Nie mieszać alkoholu; nie pić piwo po whisky lub napić się wody między porcjami alkoholu - każdy zna te przykazania. Jednak, zanim wypijesz trudno, trzeba także wziąć pod uwagę pewne subtelności, a wtedy naprawdę można poczuć znaczną różnicę między Twoim i stanu zdrowia swojego przyjaciela po pełne zabawy nocy w barze.

Jak zapobiec kaca?

1. Żadne diety koktajle

Według ostatnich badań, jeśli mieszać napoje alkoholowe z napojem diety - na przykład, cola - zawartość alkoholu we krwi natychmiast wzrasta o 18%. Bez cukru i kalorii, alkohol przepływa bezpośrednio do krwioobiegu. Oczywiście, nie jesteśmy fanami napoje z fruktozą, ale kilka dodatkowych kalorii może znacznie wydłużyć drogę do etapu karaoke.

2. Zakaz palenia

Nawet niepalący znaleźć raczej trudno odmówić papierosa po dobrym drinku, ale według badań przeprowadzonych przez Brown University, zjednoczenie tych dwóch złych nawyków niemal nieuchronnie prowadzi do tego straszne kaca następnego dnia. Badacze uważają, że nikotyna promuje uwalnianie cytokin w organizmie - białek regulujących odpowiedź immunologiczną. W rezultacie - zapalenie mózgu dostaje, cierpią ból głowy i niewyraźne przytomność.

3. Należy unikać picia alkoholu ciemne

Trochę chemia lekcja: według eksperta w metabolizmie alkoholu i profesor antropologii na Union College, James Schaefer, fermentacji i destylacji alkoholu często prowadzi do tworzenia się toksyn w nim. Wysokie stężenie toksyn można znaleźć nie tylko w tanim alkoholem, który jest zazwyczaj spożywane przez studentów, ale również w drogich ciemnych napojów alkoholowych, takich jak bourbon, brandy, whisky, rumu, niektórych rodzajów tequili. Eksperyment pokazał, że 33% uczestników, którzy pili burbona cierpiał na kaca, a tylko 3% osób pijących alkohol wódki obudził się z zawrotami głowy.

4. Podjęcie witaminy

Na alkohol należy normalnie trawione, musisz składniki odżywcze. Z medycznego punktu widzenia, tym więcej pijesz, tym więcej składników odżywczych organizm potrzebuje do przywrócenia zasobów wątroby. Poza tym alkohol niszczy witaminy B. W rezultacie komórki somatyczne są pozbawione składników odżywczych, co prowadzi do poważnego kaca. Sugerujemy uzupełnienia bilansu witamin w organizmie, biorąc kompleksy B, B6 lub B12.

5. Zapomnij o napojach gazowanych

Oczywiście, sącząc whisky soda atrakcyjnym wyglądem, a dwutlenek węgla w firmie alkoholu trafia do górnej części jelita cienkiego, w którym, w zasadzie, proces zachodzi asymilacja alkoholu. Efektem jest szybsze i poważniejsze zatrucia i prawdopodobnie bolesne kaca.

Malo-fermentacji mlekowej

Gdy winiarze chcą wywoływać miękkiej posmakiem i zmniejszyć kwasowość wina, często zwracają się do wadliwą (wymawiane mogą niskiej mlekowego) fermentacji. Proces ten przekształca jeden rodzaj kwasu bakterii do drugiego, w wyniku bardziej złożonych win i odczucia w ustach bardziej okrągłe. Winiarze nie używać wadliwą fermentacji (MLF) z każdego wina, jednak. Zamiast tego wywołują proces po kilku wina poddane fermentacji głównej.

Wadliwą fermentacji: Cel

Winogrona zawierają kwas jabłkowy i pozostaje w winach po fermentacji głównej. Ten kwaśny w smaku kwas nadaje zielono-kwaśne jabłko notatkę niedokończonych win. W niektórych przypadkach, kwas jabłkowy uzupełnia smak win, szczególnie w ostrych, kwaśnych białek takich jak Riesling, które korzystają z zielonych jabłek kwasu smaków nadaje. W innych win, jednak można je kwaśne smaki i tworzyć ostre spłaszcza się zapachy i smaki. Dzieje się tak przede wszystkim w niektórych win czerwonych, jak również niektórych białek, takich jak Chardonnay, które korzystają z kilku smakach toasty, maślany. Winemakers przekształcają kwas jabłkowy, kwas mlekowy, ponieważ kwas mlekowy jest bardziej miękka, kwas bardziej smaczny, który zwiększa charakter wielu wina.

W-Bottle MLF

Winiarze mogą również korzystać MLF, aby zapobiec występowaniu proces naturalny po wino butelkowane. Kiedy następuje w ramach jednej butelki MLF, dwutlenek węgla zostaje uwięziony w winie, co powoduje nieprzyjemne fizziness. Otwierania wina, które przypadkowo poddana konsumentów w-butelki MLF mogą myśleć wina nadal ferment jak butelki uwalnia dwutlenek węgla. W tym samym czasie, bez grupy kontrolnej, w butelce MLF-off może nadawać smaki i aromaty do wina, jak wędlin lub cuchnącej mleka. W przypadkach, gdy MLF nastąpiło w butelce, zły typ kwasu mlekowego mogą dominować, nadając niezgodnych "spocone" smaki, nawilżanie owoce, lub tworząc bardzo nieprzyjemny "mysi" skazę.

Proces

Podczas fermentacji głównej, winiarze przekształcić cukry w alkohol przy użyciu drożdży. Podczas wadliwą fermentacji, winiarze przekształcić kwas jabłkowy na kwas mlekowy. Podczas MLF może występować naturalnie, winiarze zazwyczaj wolą kontrolować proces w celu zapewnienia, że ​​odpowiedni rodzaj kwasu mlekowego jest wprowadzana do wina, i upewnić się, właściwa równowaga kwasów istnieje. Wystarczy odpowiednia ilość kwasu mlekowego, na przykład, można renderować maślany wina i gładkie na podniebieniu, a za dużo może przerastają win spalonego karmelu i zjełczałe masło smaków.

Do wywołania MLF, winiarze inncolate sfermentowanych win uconostoc kultur bakterii. To bakterie zużywa kwas jabłkowy, przekształcenie go do kwasu mlekowego i zmiękczania wina. Winiarze kontrolować proces na każdym kroku sposób, zapewniając, że odpowiedni rodzaj kwasu mlekowego pozostaje w winie, i że nie odbywa się zbyt wiele MLF.

Zapobieganie MLF

W niektórych przypadkach, winiarze mogą aktywnie starają się zapobiec MLF win. Jest to szczególnie prawdziwe w ostre, kwaśnych owoców napędzane białych, takich jak Riesling, Gewürztraminer i Muscat. Wina te muszą kwas obecny w kwas jabłkowy, aby zrównoważyć owoców i słodyczy w winach. Winiarze aktywnie zapobiegać MLF w tych win, kontrolując temperaturę oraz dwutlenek siarki podczas produkcji wina i butelkowaniem.

Wina, które korzystają z MLF

Średni do mocny suchych czerwonych i białych win suchych może korzystać z MLF, podobnie jak wino wytwarzane z winogron uprawianych w chłodniejszym klimacie, takich jak Oregon. Te winogrona zawierają często wyższy poziom kwasu jabłkowego, a winogrona uprawiane w cieplejszym klimacie, takich jak Kalifornia czy Ameryki Południowej może mieć mniej naturalnie występujący kwas jabłkowy. Niektóre z tych win, które mogą korzystać z MLF to:

 • Chardonnay
 • Sauvignon Blanc
 • Pinot Gris
 • Większość czerwienie, w tym Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Grenache, Zinfandel, Sangiovese, Nebbiolo, i wiele innych.

Wyniki

Kiedy wykonane prawidłowo, MLF zwiększa złożonych, wina wytrawne, zapewniając okrągłości i miękkość w podniebieniu. Proces zmniejsza trawiaste lub roślinne notatki win i często zwiększa jagody i ciemne smaki owocowe. Mogą też udzielam ziemisty lub orzechowy armoas do wina.

Wykwalifikowani winiarze starannie wywoływać i kontrolować MLF tworzyć kompleks, koncentruje się wina z wyróżnieniem. Wynik jest lepszy smak wina o bardziej równego zaokrąglonym odczucia w ustach.

Jak zrobić Maślanka

Jak zrobić Maślanka


Wbrew dość powszechnemu przekonaniu, maślanka nie zawiera masło, i to nie jest wyższa tłuszczu odpowiednik mleka. Pierwotnie maślanka był nadmiar cieczy, która pozostała po masło się pienił, stąd określenie "maślanka", lub mleka, które pochodzi z masłem.

Jak jest Maślanka Wykonane?

Old-Fashioned maślanki zebrano z resztek płynu po masło się pienił ręcznie. To jest po prostu wylewa się na szczyt i wypchnięte z masłem.

Jednak hodowane maślanki kupisz w sklepie przebiega poprzez wprowadzenie bakterii kwasu mlekowego do mleka. Zazwyczaj, mleko odtłuszczone lub jest albo bez tłuszczu. Gdy hodowla została wprowadzona, maślanka pozostawiono do fermentacji przez około 12 do 14 godzin w temperaturze około 68-70 ° F. Zostanie głównie patrz solone maślanki, choć czasami można znaleźć niesolonego maślanki również.

Homemade Maślanka

Wierzcie lub nie, możesz zrobić maślankę w domu. To jest łatwe do zrobienia, choć trochę czasochłonne. Jednakże korzyści są, że nie musisz go kupić w sklepie ponownie, jeśli nie chcesz, i wiesz dokładnie, co poszedł do jej wykonania.

Old-Fashioned Maślanka

Maślanka jest nadmiar cieczy, która pochodzi z ubijaniu masła, więc co domowej roboty maślanki jest proste jak domowe masło.

Składniki

 • 1 litr śmietany kremówki
 • Gęste sito
 • Mikser stojący z załącznikiem piany

Instrukcje

 1. Wlać śmietanę do mieszalnika stoiska wyposażonego w załączniku piany. Ubić śmietanę na nośniku do miękkości szczyty formy; około 10 minut. Jeśli krem ​​nie tworząc miękkie szczyty, zwiększyć prędkość na mikserze.
 2. Po miękkie szczyty formy, włączyć mikser na wysokość i nadal ubijając, aż krem ​​jest stałe i nie ma nadmiar cieczy w miksie.
 3. Po osiągnięciu tego punktu, należy przyjąć masło / maślankę i przelać go przez drobne sito, gromadzenie płynu w pojemniku z szerokim otworem. Jest dobrze, jeżeli istnieją plamki masła w cieczy.
 4. Przez strony, wycisnąć nadmiar maślanki z masła i spłynie do pojemnika z szerokim otworem. Odcedzić ponownie.
 5. Można przechowywać tego rodzaju maślanki w lodówce do tygodnia. Można również przechowywać masło przez około tydzień.

Łatwy Hodowane Maślanka

Możesz zrobić maślankę jak można znaleźć w sklepie. Z tego przepisu, trzeba zacząć od jakiegoś maślanki; jednak zaletą jest to, że nigdy nie będziesz mieć problemów z maślanki ponownie, jeśli regularnie reculture swoją mieszankę.

Składniki

 • 1/4 szklanki maślanki z hodowanych
 • Nieco mniej niż 1 litr mleka
 • Czyste, jeden litr jar

Instrukcje

 1. Wlać kulturalny maślankę do czystego słoika.
 2. Góry poza zwykłym mlekiem. Można użyć dowolnego rodzaju mleka (o niskiej zawartości tłuszczu, całe, itp).
 3. Energicznie wymieszać.
 4. Umieść słoik w ciepłym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, i niech się usiąść na 12 do 24 godzin, dopóki nie jest gruba.
 5. Po to jest gruba, można przechowywać go w lodówce do dwóch tygodni.

Jeśli chcesz zachować niekończącą dostaw maślanki, nie używaj tego ostatniego ćwierć filiżanki maślanki!

Hodowane Maślanka od podstaw

Można również kultura własne maślanki od podstaw, a nie zaczynając przechowywania zakupionych maślanki. Musisz zacząć z surowego mleka. Możesz być w stanie kupić ten z farmy - ogólnie, surowe mleko nie jest sprzedawany w sklepach, ponieważ mleko w sklepach musi być homogenizowane.

Składniki

 • 1 szklanka mleka surowego przefiltrowaną,
 • Dodatkowe mleka (ilość zależy od tego, co chcesz zrobić)
 • Kilka pint-sized Mason słoiki z pokrywkami
 • Jeden litr wielkości pojemnik z wieczkiem.

Instrukcje

Jak zrobić Maślanka

 1. Pozostawić na jedną filiżankę mleka surowego w zadaszonym pojemnika, aż wygląda jak zagęszczony jogurt, dopóki nie clabbered. To zwykle zajmie co najmniej kilka dni.
 2. Z tej mieszaniny, to jedna czwarta kielich clabbered mleka w słoiku kufel i top off ze świeżego mleka. Mleko może być surowe lub homogenizowane. Energicznie wymieszać i pozostawić mieszaninę usiąść ponownie, aż wygląda zagęszczonej jogurt. (Zapisz inny trzech czwartych kubek mleka surowego do wykorzystania w innych kulturach maślanki.)
 3. Wyjmij jedną czwartą szklanki tej mieszanki, i powtórzyć proces wprowadzenie go w słoiku kufel, dodając świeże mleko, potrząsając energicznie, a następnie pozwolić jej usiąść, dopóki to jest jak zagęszczony jogurt.
 4. Kontynuuj, aby to zrobić, aż mieszanina zgęstnieje niezawodnie w ciągu 24 godzin. Jeśli go smakować, powinno być kwaśny, ale nie gorzki. To jest wasza kultura maślanki.
 5. Aby jeden litr maślanki, dodać sześć uncji tej mieszaniny do słoika kwarta i top off ze świeżego mleka. Niech mieszaninę siedzieć, aż będzie gęsty i kremowy -resembling maślanki.
 6. Przechowywać w lodówce przez okres do jednego tygodnia.

Zastępstwa Maślanka

Jeśli nie pić maślankę, to prawdopodobnie zostały wykorzystane do pieczenia w jednym punkcie lub innego. W rzeczywistości, prawdopodobnie miał przepis, który opowiadał się za tym, tylko, aby uświadomić sobie, że nie ma żadnych na rękę. Gdy tak się stanie, nie ma potrzeby, aby uruchomić do sklepu. Którykolwiek z następujących substytucji pracy cudownie gotowania i pieczenia w:

 • Użyj 1 szklanka jogurt zamiast 1 szklanka maślanki. Jeśli jogurt naturalny jest zbyt gruba do receptury, kubek jogurtu użyć 3/4 szklanki mleka 1/4 plusa zastąpić 1 szklanka maślanki.
 • Dodaj 1 łyżkę octu lub soku z cytryny do 1 filiżanki zwykłej mleka. Odstawić na 10 minut. Użyj tego zamiast 1 szklanka maślanki.
 • Dodaj 1 3/4 łyżeczki winnik do 1 szklanka mleka. Dokładnie wymieszać i używać zamiast 1 szklanka maślanki.
 • Możesz używać mleko zamiast maślanki w recepturach. Spowoduje to zmianę smaku lekko, a jeśli recepta jest na zakwasie, trzeba będzie dostosować ilość sody oczyszczonej i proszku do pieczenia o nazwie dla uzyskać właściwą konsystencję i produkt.
 • Jeśli chcesz, lekko cierpki smak tego, że pochodzi z maślanki, wymieszać śmietanę z mlekiem, aż wyjdzie do pożądanej konsystencji, czego potrzebujesz do receptury.

Radości maślanki

Mniejsza zawartość tłuszczu niż mleko, aromatyczne i orzeźwiające, gdy schłodzone, maślanka jest główną podstawą w lodówkach wielu rodziny. Ponadto, to się nazywa w wielu południowych receptur żywności, takich jak naleśniki, smażony kurczak i ciastka. To jest tak łatwe do wykonania w domu, nie musisz go kupić w sklepie. Wyciągnij te przepisy, które wymagają maślanki i rozpocząć gotowanie.

Jak zrobić wino owocowe

Jak zrobić wino owocowe


Czy szukasz wskazówki, jak zrobić wino owocowe? Nie szukaj dalej. Wyjaśnimy, jak zrobić wino owocowe, krok po kroku i dostarczyć listę urządzeń do projektu. W żadnym momencie nie będziesz cieszyć wyśmienite wina, które zostały stworzone!

Lista wyposażenia

Lista urządzenia do produkcji wina jest krótki, ale są to niezbędne elementy będziesz potrzebował:

 • Sanitizer
 • Dzbanek szklany z zakrętką - Do odkażania rozwiązania
 • Siatka z podziałką pomiarów dla wody
 • Dwa pięć galonów wiadra do użytku spożywczego z pokrywką lub szklane dzbanki (fermentory podstawowe) - wiadra plastikowe muszą mieć otwory wywiercone w pokrywie, aby dopasować się korki ciasno.
 • Długi obsługiwane łyżka z tworzywa sztucznego
 • Syfon wąż z tworzywa sztucznego końcówką do ściągania
 • Dwa pięć galonów plastikowe lub szklane Balony (fermentory wtórne)
 • Hydrometer zestaw - Służy do pomiaru zawartości cukru w ​​moszczu
 • Termometr pływający - w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury dla fermentacji.
 • Dwa zamki fermentacji ze szpuntem (stopery gumowe), aby zmieścić dwa Balony
 • Dwa zamki fermentacji ze szpuntem dla podstawowych fermentorów
 • Wytężając torby, podkładki pod filtry
 • Kruszarka owoców lub Tłuczek do ziemniaków
 • Butelek wina z korkami lub czapek i maszyny do kapslowania wina

Jeśli jesteś po prostu nauczyć, jak zrobić wino, zapisać wykorzystanie baryłek do wtórnej fermentacji, dopóki nie nauczył się podstaw produkcji wina. Zastosowanie beczek wymaga dużo więcej ostrożności w celu zapewnienia skutecznych porcji wina.

Wielu producentów domu wina wolą używać nowych Balony z tworzyw sztucznych. Używane Balony są dobre tylko wtedy, gdy ich poprzedni użycie było do wykonywania tylko wino. Balony plastikowe Balony plastikowe wcześniej używane do innych produktów spożywczych, takich jak ogórki, może czasami powodować wino mieć posmak. Balony szklane, jeśli są prawidłowo czyszczone, nie należy podawać żadnych off-smaki do swojego wina.

Czyste Sprzęt i Zbierz składniki

 • Czyste Sprzęt - Ważne jest, aby oczyścić wszystkie urządzenia, nawet jeśli jest on nowy i nigdy nie był używany, roztworem odkażającym. Rozwiązanie zabije bakterie lub drożdże, które może zniszczyć wina.
 • Wybierz składniki - Możesz użyć świeżych owoców, twarde lub miękkie owoce, owoce tropikalne, a nawet suszone owoce.
 • Wybierz świeżych produktów, sok lub koncentratów - Zakup lub koncentrat soku z produkcji wina sklepy lokalnie lub w Internecie. Nie należy korzystać z przygotowanych soków lub koncentratów od sklepu spożywczego, ponieważ mają wiele dodatków, które nie są konieczne dla produkcji wina. Używać świeżo wyciśnięty sok samego dnia.
 • Podstawowe Dodatki - Pobierz drożdży, cukru, taniny, kwas owocowy, campden tabletek, kryształów siarczynu i finings wina co w wielu sklepach lokalnych i Internecie.

Jak zrobić wino owocowe, uproszczony

Jeśli to jest Twój czas podejmowania pierwszej wino, to najlepiej, jeśli się prosty przepis. Poniższy przepis sprawia, że ​​proste, słodkie wino ze składników łatwo znaleźć w sklepie spożywczym i produkcji wina.

Blackberry Wine

Podstawowe składniki:

 • 24 kg pokruszonego jeżyny
 • 13 kg cukru
 • 6 litry gorącej wody słodkiej
 • 2 łyżeczki drożdży składników odżywczych
 • 2 łyżeczki pektynowe enzymu
 • 8 zmiażdżony Campden tabletek
 • 8 litry zimnej wody słodkiej
 • 1 opakowanie drożdży wina Narbonne

Wtórne Składniki:

 • Bentonit finings
 • 1/4 teaspons kryształów siarczynu
 • 10 uncji win odżywka

Instrukcje:

 1. Crush jeżyny i umieścić w podstawowej fermentora; dodać gorącą wodę i cukier.
 2. Wymieszać z plastikową łyżką, aż cukier się rozpuści.
 3. Dodaj kolejne trzy podstawowe składniki i nadal dokładnie wymieszać. Dodaj termometr pływający.
 4. Sprawdź temperaturę w moszczu - Powinno być co najmniej 75 stopni Celsjusza lub 23 stopni Celsjusza.
 5. Dodaj drożdże do jednej szklanki ciepłej wody i odstawić na 10 minut. Dodać do głównego fermentora.
 6. Czapka z daszkiem lub pokrycie fermentora z szpuntem i śluz i umieścić w ciepłym miejscu o stałej temperaturze 75 stopni Celsjusza lub 23 stopni Celsjusza, aby zapewnić właściwą fermentację. Sprawdź ponownie w ciągu 24 godzin. Mieszanina powinna być szampan na szczycie.
 7. Kontynuować mieszanie dwa razy dziennie, aby zachować owoce pływających wilgotne.
 8. Sprawdź ciężar właściwy (SG) z areometru co dwa dni. Kiedy osiągnie 1,020, zebrać owoce pływających i delikatnie wyciśnij ciecz. Wyrzuć miąższ.
 9. Rack płyn do czystej butli i wykańczać z jednej szklanki zimnej wody.
 10. Dołącz blokadę fermentacji do butli.
 11. Przesuń butli w chłodniejsze miejsce, korzystnie około 65 stopni Celsjusza lub 18 stopni Celsjusza.
 12. Po 10 dniach, należy sprawdzić, czy SG 1.000. Kontynuuj sprawdzanie codziennie, aż robi osiągnąć ten punkt. Kiedy to się stanie, rack go do nowego czystego butli.
 13. Dodać finings i góry zimną wodą z kranu, pozwalając na kolejny odpoczynek przez 10 dni.
 14. Rack do podstawowej fermentora następnie przefiltrować do czystej butli.
 15. Dodać kryształy siarczyny w małej ilości wody i całkowitego rozpuszczenia. Wlać do butli i góry go zimną wodą.
 16. Pozwalają na wino do wieku dwóch miesięcy.
 17. Dodaj odżywkę wina i delikatnie wymieszać.
 18. Butelka wina.
 19. Wiek wino w chłodnym miejscu przez cztery miesiące.
 20. Odkorkować i ciesz się!

Stuck Fermentacja

Czasami zdarza się, twój koniecznością nie fermentuje prawidłowo. Gdy tak się stanie, należy sprawdzić temperaturę i przenieść główny fermentora w cieplejsze miejsce. Jeśli po 24 godzinach nadal nie fermentuje, usuń jedną filiżankę moszczu i miejsca w czystej szklanej misce. Dodaj jedną filiżankę ciepłej wody i posypać pięć gramów drożdży winnych od mieszanki. Pozwala na to, aby stanąć na około godzinę, aż trochę szampana na górze. Wymieszać to z powrotem do pierwotnego fermentora, wymieszać i przykryć.

Baw się dobrze!

Produkcji wina owocowego jest hobby i jest ograniczona tylko przez własną kreatywność. Twoi przyjaciele i rodzina będą się dobrze bawić degustacji swoje kreacje, a będziesz cieszyć się eksperymentować z nowymi przepisami. Być może będziesz nawet nauczyć swoich przyjaciół, jak zrobić wino owocowe też!

Jak zrobić Wegetariańskie Kimchi

Jak zrobić Wegetariańskie Kimchi
Kapusta jest podstawą kimchi

Czy zastanawiasz się, jak zrobić wegetariańskie kimchi? To całkiem proste. Wykonaj te proste instrukcje, aby uzyskać pyszne Korean kimchi cieszyć w diecie wegetariańskiej.

Wegetariańska Kimchi

Kimchi jest ostre fermentacji kapusty, które mogą być podawane na zimno jako przyprawa, dodaje się do zupy wegetariańskie bulionu do lub mieszać-smażone z innych warzyw dla smacznego obiadu. Jest również powszechnie dostępne w specjalistycznych sklepach spożywczych, a nawet w niektórych sklepach dużych sieci. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie kimchi jest wegetarianinem, więc należy czytać etykiety.

Jak zrobić Wegetariańskie Kimchi

Użyj następujących składników i kierunki do pyszne kimchi cała rodzina może cieszyć.

Składniki

Rozpocznij z następujących składników.

 • Siedziba posiekanej ½ kapusty
 • 4 łyżki sól morska
 • 3 łyżeczki chili w proszku lub płatki chili
 • 2 łyżki czosnku mielonego
 • 2 łyżki posiekanej Scallions
 • Szklane miski do mieszania
 • Sterylizowane słoiki z pokrywkami
 • Foliowanie

Wskazówki

Wykonaj te proste wskazówki.

 1. W dużej misce, sól kapustę. Przykryć folią i odstawić w temperaturze pokojowej przez cztery do sześciu godzin.
 2. Natomiast w małej szklanej misce zmieszania proszku chili lub płatki z równą ilością wody i szybko mieszano na wolne pasty. Przykryć i odstawić na okres czasu, jaki pozostał do kapusty.
 3. Po czterech do sześciu godzin, cabbage należy zmiękczyć z soli. Wypłukać i pozostawić do wyschnięcia.
 4. Wymieszać czosnek i szalotki z pastą chili i polać kapustę.
 5. Gdy kapusta i pastę chili są dobrze wymieszane, nadziać na słoiki z mieszaniny kapusty.
 6. Przed podaniem Napełnijcie stągwie wodą, przykryć szczelnie i chłód na kilka godzin.

Dowiedz się, jak zrobić wegetariańskie kimchi jest łatwe i może być lodówka na kilka tygodni. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że smak rośnie w siłę w czasie, więc jeśli nie wolą silną kimchi, należy zużyć w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Jak zrobić Miso Soup

Jak zrobić Miso Soup


Myśląc o tym, jak zrobić zupę miso? To nie jest tak trudne, jak myślisz! To proste, pożywne zupy japoński zajmuje tylko kilka minut na przygotowanie i stanowi doskonałą przystawkę, danie zakończenia, lub lekki lunch. Jeśli nie zwykle zakupy w sklepie spożywczym, że zapasy japońskich produktów spożywczych, może być najtrudniejsza część zaokrąglając składniki. Gdy masz w ręku, dzięki czemu zupa jest bardzo prosta.

Wiele odmian zupy miso są wykonane z dashi, japoński bulion rybny, i nie są wegetarianami lub weganami ten sposób. Jednak wegetarianie mogą korzystać bulion grzybowy wodorostów, akcji lub innych rodzajów dashi przygotować dania mięsne i rybne, wolne odmian zupy miso.

Składniki

Zupa Miso ma tylko kilka całych składników, które razem dają zupie jasny, prosty smak.

Pasta miso

Pasty miso to tradycyjny japoński składnik, który jest w wyniku fermentacji soi. Jest uważany za środek wzmacniający smak i jest stosowany w małych ilościach w celu gulaszu sezonu, zup i innych potraw.

Jak zrobić Miso Soup
Pasty miso jest używany do zupy miso.

Dashi

Jeśli jesteś wegetarianinem i chciałbym kupić gotowego Dashi, zapytaj sprzedawcy przed zakupem, aby upewnić się, że nie zawiera dashi żadnych składników rybnych lub płatki z ryb. Możesz też zrobić własne Dashi wykorzystaniem składników wegetariańskie. Dashi jest rosół odcinkowych na japoński i stanowi podstawę większości zup.

Tofu

Tofu jest głównym składnikiem większości miso receptur zup i stanowi dobre źródło białka dla wegetarian i wegan. Pokrój tofu w drobną kostkę i przesuń je do gotującej się brzeczki miso, ponieważ nagrzewa się. Jeśli delikatnie wymieszać, kostki powinny pozostać nienaruszone, a nie rozpada.

Wakame

Wakame jest odmiany japońskiej wodorostów, które są powszechnie stosowane w zupie MISO. Jest to tak powszechne, że czasem jest nazywana po prostu "suszone wodorosty", a wegetarianie powinni być w stanie go znaleźć w każdym sklepie spożywczym lub japońskiego dużym sklepie spożywczym z części azjatyckiej żywności.

Zielone Cebula

Zielone cebule, zwane również szalotki lub dymki, są wykorzystywane jako dodatek do zupy miso. Slice kilka świeże zielone cebule bardzo cienko i dekorować zakończeniu miski zupy miso z plasterków. Podawać natychmiast po ozdoby.

Inne składniki

Marchew, cebula, pietruszka i inne świeże warzywa i zioła są często dodawane do gotującej się brzeczki miso lub gotowej zupy. Jeśli chodzi o tradycyjny sposób, jak zrobić zupę miso, możesz trzymać się podstawowe informacje, ale możesz dodać te lub inne składniki do smaku zupę zgodnie z preferencjami.

Jak zrobić Miso Soup

Dokonując tej zupy jest proste.

 1. Podgrzać Dashi dopóki jest bardzo ciepło.
 2. Nawodnić wysuszonego Wakame przez zanurzenie go w ciepłej wodzie przez około pół godziny.
 3. Kawałek świeżego tofu w drobną kostkę.
 4. Miarka łyżkę lub dwie pasty miso i rozpuszczono go w małej ilości gorącego dashi. Przy miso jest sprzężone z dashi, dodać go do reszty dashi i mieszać.
 5. Dodaj pokrojone w kostkę tofu do ciepłego bulionu miso.
 6. Dodać uwodnionego Wakame do zupy MISO.
 7. Podgrzewać przez dopóki jest ciepło.
 8. Slice kilka zielone cebule bardzo cienko.
 9. Łyżka zupę do miseczek i udekorować z zielonej cebuli.

Za pomocą tego prostego przepisu, można rozdać się ciepłą zupę miso w żadnym momencie.

Jak warzyć piwo

Piwo składa słodu, chmiel, woda i drożdże. To może być warzone w domu za pomocą jednej z dwóch metod: 1) parzenie wszystkie ziarna, lub 2) słód zestaw do parzenia wyciąg.

Do produkcji piwa, drożdże fermentacji cukrów w jęczmienia słodowego. Wszystko ziarna parzenia polega na przekształceniu jęczmienną skrobię na cukier słodowego fermentacji, a następnie wyodrębnianie tych cukrów. Z zestawem do parzenia ekstraktu słodowego, cukry zostały już przekształcone i ekstrahowano dla Ciebie. W rezultacie, po dokonaniu piwo z tej metody proces nie jest o wiele bardziej skomplikowane niż co pudełko z makaronu i sera. W tym artykule omówimy prostszy proces stosując zestaw do parzenia ekstrakt słodowy.

Proces może czasem wydawać bardziej skomplikowane niż jest w rzeczywistości. Wiele osób za pomocne do nauki wizualnie widząc proces parzenia faktycznie wykazał oprócz czytania o niej. W rzeczywistości, jest to pomocne dla wszystkich, aby zobaczyć! Polecamy sprawdzić BeerEasy dobrych instrukcji wideo.

Warzenia i fermentacji piwa, można podzielić na następujące etapy:

Przygotowanie

 1. Buythe składniki. Kup brewingkit ekstraktu słodowego. Istnieją różne zestawy do różnych stylów piwa (np Pale Ale, Amber ale, porter, Stout, Oktoberfest, Pilsner, itp). Większość piwa kitscontain:

  • Puszka (lub suche pakiet) wstępnie wskoczył ekstraktu słodowego. Niektóre zestawy zawierają 2 puszki. (Zestawy, które używają 2 puszki uzyskania lepszego smaku piwa.)
  • Paczka drożdży.
  • W zależności od stylu piwa, zestaw może również zawierać jeden lub kilka małych paczek chmielu.

  Zestawy piwa zazwyczaj sprawiają 5 galonów.

 2. . Sprzęt Gatheryour Na minimum, należy:

  • Wrzącego garnka (5 galonów emaliowanych pula jest ekonomiczny wybór)
  • 6 galonów food-grade pojemnik z tworzywa sztucznego (stosowany w fermentorze)
  • Śluza
  • Mieszając łyżką
  • Rondelku
  • Otwieracz do puszek
  • Wskaźnik temperatury

  Uwaga: Aby uniknąć dziwne smaki / zapachy w piwie, upewnij się, wiadro fermentacji jest czysty i że nie ma żadnych pozostałości zapachów (jak ogórki). Te zapachy skończy się w piwo.

 3. Cleanand dezynfekcji sprzętu. To może wydawać się dziwne, piwowara po raz pierwszy, ale chyba najbardziej importantfactor do sukcesu jest dobry do czyszczenia / odkażania. Wyczyść wszystkie swoje equipmentwith ciepłej wody i łagodny, unscented mycia naczyń. Upewnij się, że dobrze spłukać.
 4. Sanitizesome wody. Gotować o półgalonowego ofwater w małym rondlu przez 10 minut. Następnie przykryć, odstawić ją na bok i ostudzić do temperatury pokojowej. Woda ta będzie wykorzystywany do rinsingyour odkażonym sprzętu (np łyżki, itp) i rehydrating swoje drożdże.

Piwowarski Making Process
Teraz, gdy już było dobrze przygotowane, możemy rozpocząć właściwy proces wytwarzania piwa.

 1. Boil3 litrów wody. Weź 5 galonów szkliwo potand dodać 3 litrów wody. (To stanowi poziom wody twoje piwo będzie wykonana.) Doprowadzić wodę do wrzenia. Następnie zjazd piec.
 2. Addmalt ekstrakt do wody. Teraz, wymieszać ekstrakt słodowy w waterto zrobić "zwyczajny". Upewnij się, że wyciąg z całkowicie rozpuści. (Jeśli wyciąg yourmalt jest suchy wybór, upewnij się, że brak grudek;., Jeśli theextract jest syrop, upewnij się, że nie przywiera do dna garnka)
 3. Dodaj chmielu do brzeczki, jeśli dotyczy (Czy addhops zależy od rodzaju zestawu używanego.) Istnieją 3 rodzaje zestawów.:

  • Typ 1: Zestaw nie zawiera chmielu. Dziewięćdziesiąt procent zestawów na rynku jesienią do tej kategorii. Przejdź do kroku 4.
 • Typ 2: Zestaw ten zawiera niewielką suchej pakiet chmielu wykończeniowych. Aby korzystać z chmielu od tego zestawu, dodać niewielką paczkę do brzeczki teraz. Przejdź do kroku 4.

 • Typ 3: Zestaw ten zawiera wiele pakietów chmielu, w zależności od stylu piwa robisz. W okresie wrzenia, należy dodać chmielu pakietów w określonej kolejności. Aby rozpocząć, należy dodać "gorzki smak" chmiel pakiet. Przejdź do kroku 4, aby dodać pozostałe pakiety.
 • Doprowadzenia brzeczki do wrzenia. (Foreach z 3 zestawów są różne czasy gotować).
 • Typ 1: Gotować mieszaninę przez bardzo krótki czas (mniej niż 5 minut), pasteryzacji. Instrukcja dołączona tego typu zestawu zazwyczaj powiedzieć, dodać 2 kg cukru do puszki z ekstraktu słodowego. I zaleca, aby zastąpić 2 kg suchego ekstraktu słodowego z powodu zamiast piwo smakuje lepiej. (Można kupić suchy ekstrakt słodowy ze sklepu oprócz zestawu.) Pod koniec wrzenia, dodać 2 kg ekstraktu słodowego suchego (lub cukru).
 • Typ 2: zagotować krótki czas (między 15-30 minut, w zależności od instrukcji zestawu).
 • Typ 3: Gotować mieszaninę przez godzinę. Po dodaniu pierwszej "gorzki smak chmielu" pakiet (patrz krok 3), dodać pozostałe pakiety, w następującej kolejności:
  • Trzydzieści minut po przegotowaniu, wlać w drugim pakiecie chmielu (to dodaje smaku chmielu).
  • Około 10-15 minut później, dodać trzeci pakiet (to dodaje aromatu).

Uważaj na boilovers. Jak brzeczkę gotuje, piana będzie tworzyć się na powierzchni. Pianka ta będzie utrzymywać się aż brzeczka przechodzi przez "gorące przerwy" etapie, gdy białka koagulacji i sedymentacji. Brzeczka będzie łatwo przerodzić w tym spieniania etapie szczególnie kiedy chmiel jest pierwszym dodatkiem, więc zatrzymać się w pobliżu i mieszać często. Dmuchać na nią i zmniejsz temperaturę, jeśli zaczyna kipieć. Umieścić kilka groszy miedzianych do garnka, aby zapobiec boilovers.

 • Coolthe brzeczki. Niezależnie od rodzaju zestawu po boilingthe brzeczki muszą być chłodzone do temperatury drożdży pochylającego (65 do 77 ° C, 18 to25 ° C), tak szybko jak to możliwe. Aby to zrobić, należy zanurzyć garnka zimną wateror łaźni lodowej. Umywalka, wanna lub przydatne snowbank wszystko działa dobrze. Besure utrzymać pokrywkę na garnku podczas chłodzenia, aby zapobiec żadnego systemu chłodzenia wateror innych potencjalnych zanieczyszczeń do wnętrza garnka.
 • Pourthe chłodzi brzeczkę do wiadra fermentacji. Po pourthe brzeczki, zrób to tak, że agresywnie plamy i bańki. Ten actionadds potrzeb drożdży tlenu dla wzrostu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wlać trochę backinto puli wrzenia, a następnie wlać do fermentora ponownie. Ten isthe tylko raz podczas procesu zaparzania, że ​​piwo należy aeratedor na działanie tlenu. Dla wszystkich innych transferów, upewnij się, że piwo flowsquietly bardzo mało zakłóceń w przepływie i minimalnym kontakcie withthe powietrzu.
 • Addwater do komory fermentacyjnej. Doprowadzić objętość totalliquid w fermentorze do 5 galonów przez dodanie wody. (Jeśli usingtap wody, upewnij się, że nie pachnie i smakuje jak chlor. Jeśli tak, runit przez filtr z węgla pierwszy lub po prostu zastąpić wodę mineralną.)
 • Ponownie napowietrzać brzeczkę. Teraz, wlać część całej mieszaniny tam iz powrotem dla opinii brewpot kilka razy. Analternate metoda napowietrzania jest użycie czystego / oczyszczone jaj trzepak.
 • Rehydratethe drożdży. Measureout 1 puchar "odkażonym" wody (patrz w rozdziale "Przygotowanie" w tym artykule). Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinna być temperatura wody between90-100 ° F (32-38 ° C). Nie pozwól, temperatura przekracza 110 ° F (43 ° C). Opróżnij paczkę drożdży w wodzie; mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia.
 • Addthe drożdże do wiadra fermentacji. Teraz, wlać uwodnionego drożdże do thefermentation wiadra. Mieszaninę mieszano powoli przez około 10 sekund untilit rozpuszczenia.
 • Coverand przechowywania fermentora. Umieścić pokrywę szczelnie w kadzi fermentacyjnej, andcarry wiadro bezpiecznym miejscu gdzie pozostanie niezakłócony for2 tygodni. Wybierz miejsce, w które ma stałą temperaturę 65 do 70 ° F (18 do 21 ° C). Cieplejsze temperatury 75 ° F (24 ° C) jest OK, ale jeśli jest to above80 ° F (26 ° C) wpłynie smak piwa. Jak tylko go havemoved, włóż airlockandfill śluzę czystą wodą lub roztworem środka odkażającego.
 • Leaveit sam! Po około 24 godzin, theairlock będzie pęcherzyków stale, ekscytujący dowód fermentacji! Fermentacji będzie przebiegać przez około 2-4 dni, w zależności od theconditions swojego fermentacji. Aktywność spada wraz ze yeastconsumes większości cukrów słodu (choć fermentacja trwa longafter bulgotanie maleje). Pozostawić piwa w fermentorze o atotal 2 tygodni.

Wymagane narzędzia:

 • 3-garniec wrzący garnek
 • mieszanie łyżką
 • 6 galonów żywnością plastikowe wiadro lub bin
 • otwieracz do puszek
 • rondelku
 • Śluza
 • Wskaźnik temperatury

Jak usunąć Dread Wax

Pytanie: Jak mogę bać wosk z włosów? Kiedyś wosk bać moje włosy, a teraz chcę go i nic nie działa.

Strach wosku sprawia, że ​​dla szybkich dready i jest często zachęcani przez firmy, które czynią go i zniechęconych tych w dredy. Zasadniczo istnieją dwie metody usuwania, albo przemyć je lub stopienia go. Proces może być długi i trudny, zwłaszcza jeśli jest dużo wosku w dready. Oto zalecane kroki, aby usunąć wosk.

Metoda mycia

Potrzebne będą:

 • Ocet jabłkowy
 • Ciepła woda
 • Pszczoła i kwiat Chiński mydła (dostępne w wielu Chinatowns lub on-line)
 • Dobry mydła (jeśli chińskie mydło nie jest dostępny)
 • ProSolv czystsze (dostępne w Wal-Mart)

Kroki, aby usunąć wosk:

 1. Istnieje kilka różnych kroków, które można podjąć, aby umyć się wosk, a sukces będzie się znacznie różnić w zależności od rodzaju wosku był używany. Jeśli wosk pszczeli był stosowany, takie jak Knotty Boy, to zajmie jeszcze wiele pracy, aby rozbić ją do usunięcia.
 2. Proces ten wykorzystuje kilka różnych produktów czyszczących, ale zawsze zatrudnia pomocy gorącej wodzie w celu zmiękczenia wosk i ułatwia usunąć. Użyj najgorętszych wody, że można stanąć bez szkody dla siebie.
 3. Aby zakończyć pierwsze podejście, napełnić zlew lub miskę z ciepłą wodą.
 4. Dodać ocet jabłkowy cydr do wody. Ilość będzie zależeć od ilości wosku i długości Dredy.
 5. Umieść woskowe dredy do roztworu i pozostawić do wchłonięcia przez co najmniej pół godziny.
 6. Natychmiast przemyć ciepłą wodą i wysokiej jakości szampon. Konieczne będzie, aby szorować dredy uzyskać zmiękczonej wosk usunięty.
 7. Jeśli wosk pszczeli był używany, jest chiński mydła dostępne, które mogą być wykorzystane, aby ją usunąć.
 8. Znowu, stosować mydło z ciepłą wodą i zarośli oraz usunąć.
 9. Powtarzać aż do całkowitego wosku (lub jak jest to możliwe) są usunięte.
 10. Ostatecznością środek czyszczący jest ProSolv. Produkt będzie usunąć wosk, ale najprawdopodobniej uszkodzenie, do włosów, jak również. Stosuje się go na włosy z ciepłą wodą, zarośla i płukania.

Metoda żelaza

Potrzebne będą:

 • Tkaniny bawełniane
 • Torby papierowe brązowe
 • Żelazko
 • Deska do prasowania
 • Partner do pomocy przy usuwaniu

Kroki, aby usunąć wosk:

 1. Metoda ta polega na topienie wosku z włosów i powinny być dokonywane tylko z pomocą znajomego podczas korzystania z wielką ostrożność, aby nie spalić skórę głowy. Jeśli dready są krótkie, nie próbować tej metody w ogóle.
 2. Mają osoby siedzieć tak, że dredy mogą być nanoszone na desce do prasowania.
 3. Weź mały punkt z dredami i owinąć kawałek brązowego papieru wokół nich.
 4. Użyj ciepłe żelazko bez pary i delikatnie pocierać ją na papierze. Zaczniesz widzieć wosk przeniesienie na papier.
 5. Powtórz czystą kartką papieru, aż wosk usuwa.
 6. Kontynuuj nowych odcinków włosów za każdym razem wykonując te same operacje powyżej.
 7. Użyj wielką ostrożność, aby nie dopuścić do żelaza za gorący lub zbyt blisko skóry głowy ponieważ może spowodować poważne oparzenia.

Dodatkowe Porady i pomysły

 • Knotty Boy, twórca wielu produktów dreadlock, posiada także zestaw do usuwania, które mogą pomóc usunąć wosk i dredy.
 • Jeśli wosku nie może być usunięta, gdy dreads konieczne może być odcięty.

Jak zrobić Spiced Rum

Jak zrobić Spiced Rum


Jak zrobić przyprawione rum pozostaje zaskakująco pytanie otwarte, aż oficjalny standard to ustalone. Ogólna zasada oznacza napar z przypraw i owoców w duchu na okres czasu, na ogół miesiące lub dłużej, w celu stworzenia o smaku rumu. Jednak rumu często podawać jako krótko jak jeden dzień przed spożyciem; jeśli masz czas przyprawionych rumu są pyszne, gdy w wieku dłużej.

Jak zrobić Spiced Rum Koktajle

Każdy może dokonać przyprawione rum: proces nie jest skomplikowany, ani nie wymaga dużo sprzętu. Musisz butelkę rumu, najlepiej dobrej jakości rumu i drugie, rum złoty. Złoty rum jest preferowanym wyborem dla osób przyprawione rum, ponieważ został w wieku dłużej niż białego rumu.

Będziesz musiał całe świeżych przypraw i owoców; pomarańczowy jest często tradycyjne kandydata wraz z przypraw takich jak cynamon, wanilia i anyż. Świeże przyprawy są zazwyczaj najlepsze, ponieważ suszone przyprawy tracą moc szybko. Rezygnacja szlifować świeże przyprawy to kolejny pomysł na szybszą infuzji.

Jak zrobić przyprawione rum wymaga kilku składników wyboru siedzieć i strome, w szczelnie zamkniętym słoju rumu do pożądanej długości czasu; obciążania Uwielbiałem rum; i przechowywania ducha w nowej butelce. Albo wiek przyprawione mikstura trochę dłużej, lub podawać z ulubionym koktajlu.

Spiced Rum Pomysły Recipe

Szybkie Spiced Rum

Cudownie silnym przyprawione pić rumu splecione z pomarańczowym, asortyment tradycyjnych przypraw i odrobiną imbiru. Moc pozwala na szybkie namoczeniu zwykłych dni do tygodnia; alternatywnie, strome mieszaninę przez kilka miesięcy.

Składniki

 • 1 kwarta złoty rum
 • 1 pkt anyż
 • Jedna 3-calowy wanilia
 • 1 laska cynamonu kawałek
 • 2 ząbki, cała
 • 1 kardamonu pod
 • 2 nasiona gałka muszkatołowa
 • 1 łyżeczka imbiru, w plasterkach
 • 1 kardamonu pod
 • Paski skórki pomarańczowej z pomarańczy

Wskazówki

 1. Wlać rum czystym szklanym słoju z uszczelką hermetyczny. Zachowaj oryginalne rum butelki. Dodać przyprawy, wanilii i skórkę pomarańczową; lub zmielić przyprawy przed dodaniem.
 2. Szczelnie zamknąć słoik i strome składniki do jednego tygodnia na parapecie; wstrząsnąć mieszaninę okresowo.
 3. Przecedzić mieszaninę po tygodniu; męczy dwa razy, jeśli przesiąknięty naziemnych przypraw. Wlać przyprawione mikstury z powrotem do jego oryginalnej butelce.

Przyprawione kawy Rum

Ten słodki pomarańczowy i kawa przyprawione rum, znany również jako 44 Cordial, to idealna drinka po kolacji, gorącą lub schłodzone. Choć nie jest to prawda, serdeczne, cukier w tej mieszanki nadaje esencję likieru, że jest równie wszechstronny z letnich napojów receptur.

Składniki

 • Biały 1 litr, lub złota, rum
 • 1 pępek pomarańczowy, duży
 • 44 ziaren kawy
 • 44 łyżeczek cukru lub 1 szklanka
 • Dwa 2-calowe ziaren wanilii
 • 1 kawałek cynamonu Memory stick

Wskazówki

 1. Z nożem, aby 44 otworów w orange; zapinane otwory wystarczająco duże, aby zmieścić ziarna kawy w środku. Rzeczy każdy otwór z ziaren kawy.
 2. Wysterylizować słoik z wylewką na tyle szeroka, aby zmieścić się na pomarańczowo; dodać rum, pomarańcza, wanilia, cynamon i cukier do słoika. Szczelnie zamknąć słoik szczelnie i strome miksturę na 44 dni w chłodnym miejscu.
 3. Po 44 dniach, usuń pomarańczowy i inne duże kawałki; przecedzić rum małych fragmentów. Wlać napięte rum z powrotem do oryginalnej butelki i schłodzić.

(Przepis zaadaptowany z "The 44 Cordial", po raz pierwszy opublikowana w Sauveur; wydanie 109)

Spiced Rum Cocktail Pomysły

Spiced Rum jest pyszne służył na własną rękę, ale jest to również aromatyczne mikstura dodawane do wielu popularnych koktajli jak i mrożonych truskawek daiquiri letnich napojów receptur jak receptur Pina Colada, huragany i Karaibów rumu. Spice rum jest równie pyszne podawane na ciepło w chłodny jesienny dzień.

Spiced Rum Runner

Składniki

 • 1 1/2 uncji przyprawione rum
 • 1/2 uncji likier jeżynowy
 • 1/2 uncji crème de banana
 • 2 uncji sok pomarańczowy
 • 1/2 uncji i Grenadyny
 • 10 uncji kruszony lód

Instrukcje

Wlać rum i likier do blendera wypełnionej kruszonym lodem. Dodać sok pomarańczowy i Grenadine następny; mieszanki, aż koktajl jest gładka. Odcedzić i wlać do schłodzonego szkła huragan lub highball. Ozdoba szybę z asortymentu owoców, takich jak plastry pomarańczy.

Grzane Jabłko Rum

Składniki

 • 1 1/2 uncji przyprawione rum
 • 1/2 uncji jabłko zmarszczka
 • 1/4 uncji apple brandy
 • 4 uncje jabłkowy
 • Miód do smaku

Instrukcje

Ogrzać cydr jabłkowy na średnim ogniu i gotować na wolnym ogniu przez 10 minut. Wlać gorący jabłecznik do kubka odpornego na wysoką temperaturę i dodać rum strzały, jabłko zmarszczka i brandy. Kubek udekorować bitą śmietaną i cynamonu.

Kawa Nakrętka Rum

Składniki

 • 1 uncji przyprawione kawy rumu
 • Likier 1/2 uncji orzechów laskowych
 • 1/2 uncji likier czekoladowy
 • Silny gorącej kawy

Instrukcje

Zaparzyć mocną gorącą kawę. Francuskie, ciemne lub kompatybilne smaku pieczeni działa pięknie. Wlać kawę do kubków odpornych dodać przyprawione ciepła rum i likiery. Udekorować bitą śmietaną i czekoladą wiórów.Spiced Rum jest równie wszechstronny w gorących przysmaków z mleka, gorącej czekolady lub nawet herbaty. Warto spróbować połączyć swoje ulubione likiery z przyprawami rumu i cieszyć.

Jak utrzymać odlatuje konia z octem

Jeśli masz konia, to jesteś prawdopodobnie zna brzęczenie muchy w stajni, zwłaszcza w lecie w czasie. Szkodniki te są często tak samo źle, jak komary. Czy wiesz, że ocet może być stosowany w środka domu do utrzymania odlatuje konia? Za pomocą octu, można uniknąć stosowania przechowywania zakupionych chemikaliów wokół konia. Oto jak zachować odlatuje konia z octu:

Materiały i dostawy:

 • Jabłkowy i octu
 • Cukier
 • Woda
 • "Skin So Soft" olej balsam / kąpieli Avon
 • Olejek eukaliptusowy
 • Olej Citronella
 • Rozpylacze
 1. Stwórz pułapkę latać z octu przynęty. Ocet jest bardzo częstym składnikiem przynętę pułapki na muchy. Wymieszać dwie szklanki wody, 1/2 szklanki cukru i 1/2 szklanki octu. Wymieszać i pozostawić na złapać muchy. Umieścić miskę na bazie octu muchy przynęty koło taśmy klejącej lotnego. Pamiętaj, aby oczyścić się z pułapki latać i uzupełnić przynętę ocet często, czy będzie to przestać działać.
 2. Wymieszać ocet w wodzie pitnej. Wymieszać ocet jabłkowy cydr do wody pitnej konia. Ocet okazał korzyści wewnętrzne dla koni niezwiązanych z jej stosowania w zachowaniu odlatuje konia. Wielu wierzy, że spożywanie ocet jabłkowy cydr również sprawia, konie mniej atrakcyjne cele dla linii poprzez podniesienie poziomu pH w krwi konia. Efekt ten może zająć trochę czasu, aby zbudować w systemie konia.
 3. Bądź naturalny aerozol latać. Połącz dwie filiżanki octu, szklankę wody i jedną filiżankę Avon "skóry tak miękkie" olejek do kąpieli. Następnie dodać jedną łyżkę olejku eukaliptusowego i łyżkę lub dwie oleju geranium. Zapach geranium połączeniu z octu służy do odstraszania much; podobne recepty zastąpić Pine Sol na olej z wanną i geranium. Uważa się również, że płyn do mycia naczyń mogą odgrywać rolę w odparciu muchy; Ten składnik jest często w naturalnych sposobów, aby zachować odlatuje konia z octem.
 4. Użyj sprayu ocet na konia. Wlać do butelki ze spryskiwaczem, potrząśnij nim dobrze, a następnie spryskać tę mieszaninę na konia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy spryskać konie około pół godziny przed muchy wyjść wieczorem i w razie potrzeby w ciągu dnia i wieczorem. Spryskiwać powierzchnię wokół konia takich jak boksie z bardziej stężonej postaci tego sprayu.

Ten domowy rozwiązaniem ocet jest bardzo skutecznym narzędziem do utrzymania odlatuje konia. Za pomocą octu, można zmniejszyć konieczność stosowania żrących chemikaliów wokół konia. Jeśli naturalne rozwiązania zawierające ocet nie wydają się być zatrzymanie problemu latać, przeprowadzenia konsultacji z weterynarzem na sugestie.

Jak zrobić ciemnej czekolady

Jak zrobić ciemnej czekolady

Być może jesteś pragnienie czekolady i zastanawiasz się, jak sprawić, by gorzkiej czekolady. Niestety, nie jest to łatwy proces, który można zrobić w domu. Możesz skorzystać z gorzkiej czekolady, która jest dla Ciebie w wielu pysznych sposobów, ale najlepszy sposób, aby "uczynić" ciemnej czekolady siebie jest wskoczyć w samochód, jechać do najbliższego sklepu i odebrać gorzkiej czekolady w formie Twój wybór.

Jak zrobić ciemnej czekolady

Wytwarzania czekolady jest skomplikowanym procesem. Zaczyna się strąki z drzewa kakaowe, które rośnie w zacienionych miejscach w Afryce, Azji, Ameryce Środkowej i Ameryce Południowej. Kombajny rozciąć dojrzałych strąków z drzew i zbierać nasiona i miąższ w nich.

Fermentacji, suszenia i czyszczenia

Po zbiorze nasiona są powiązane - tradycyjnie w liściach bananowca - i lewo do fermentacji przez trzy do siedmiu dni. Kiedy nasiona fermentacji są one suszone. Podczas procesu suszenia ziarna kakaowca są mieszane w celu zapewnienia, że ​​suchy one równomiernie.

Prażenia, mielenia i mieszania

Po wysuszeniu, ziarna są czyszczone i palone na około 250 stopni przez okres do dwóch godzin. Następnie, prażone ziarna są skorupie - ręcznie lub maszynowo. Co pozostaje nazywane są śruty kakaowej.

Śrutę miele się w celu oddzielenia masła kakaowego i czekolady płynnej miazgi, który nie jest alkohol, lecz ciekłe przyniosło gdy śrutę miele. Po zmieleniu, część masła kakaowego miesza się z powrotem z roztworu dodać kremowości, cukru i wanilii zostały dodane.

Rafinacja, Konszowanie i Hartowanie

Następnie, czekolada i konszowane. Podczas wyrafinowania, mieszane czekolada przechodzi ciężkich walców do mieszania i wygładzają strukturę. Podczas konszowaniu czekoladę ugniata, następnie delikatnie ciepła, która przyczynia się do gładkości i jakości końcowego czekolady.

Wreszcie, czekolada łagodzi być poddane dokładnej cyklu ogrzewania i chłodzenia. Odpuszczanie umożliwia, aby czekolada estetyczne, zachęcając do stabilnej struktury krystalicznej produktu końcowego. Dzięki temu czekolada lśniące i gładkie, wpływając odczucia w ustach i smak.

Różnica między ciemnej czekolady i czekolady mlecznej

Czekolada ciemna oraz czekolada mleczna jest wykonany przy użyciu tego samego procesu; Jednak czekolada mleczna zawiera mleko dodaje się podczas procesu mieszania, gdy czekolada ciemna nie.

Jak zrobić ciemne czekoladowe trufle

Chociaż może nie być w stanie tworzyć własne gorzkiej czekolady, z pewnością można nauczyć się jak robić ciemne słodycze czekoladowe, takie jak pyszne ciemne czekoladowe trufle. Choć wiele osób uważa, że ​​trufle muszą być niezwykle trudne do wykonania, są w rzeczywistości bardzo proste. Trufle są wykonane z czegoś, co nazywa ganache, który jest po prostu mieszanka czekolady, śmietany kremówki, a czasem jakiś aromatyczne. Możesz zrobić smakowych odmian następującej receptury zastępując ekstrakt waniliowy z innym smaku.

Przepis na ciemnej czekolady Trufle

Składniki

 • Dziewięć uncji gorzkiej czekolady, drobno posiekanej
 • 2/3 filiżanki śmietany kremówki
 • 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
 • 3/4 szklanki niesłodzonego kakao w proszku

Wskazówki

 1. Rozwałkować duży arkusz pergaminu, na powierzchni lub na blasze.
 2. Umieść posiekaną czekoladę w dużej szklanej miski.
 3. Krem ciepła w małej patelni sos na małym ogniu, aż zacznie się bańki na brzegach.
 4. Wlać gorący krem ​​na kawałki czekolady, dzięki czemu kilka chwil czekolady mięknąć od ciepła kremu.
 5. Delikatnie śmigać mieszaniny śmietany i czekolady, aż będzie gładkie.
 6. Dodać wanilii (lub inny środek aromatyzujący) i mieszano łagodnie do połączenia składników.
 7. Przykryć mieszaninę czekolady (ganache), aż osiągnie temperaturę pokojową.
 8. Po ganache osiągnie temperaturę pokojową, w lodówce przez dwie godziny do ujędrniają ją.
 9. Wyjąć z lodówki i ganache tworzą się małe kulki. Umieść kulki na pergaminie.
 10. Jeśli ganache dostaje się miękkim, w lodówce do firmy i dalej aż do całkowitego ganache uformowaniu w kulki.
 11. Wlać kakao w płytkim naczyniu.
 12. Odkurzyć swoje ręce z proszku kakaowego, aby uniknąć sklejania.
 13. Obrócić każdą trufli w proszku kakaowego, aż powlekany.
 14. Zmienią się go trufli na pergaminie.
 15. Trufle Store, szczelnie zamknięty, w lodówce.
 16. Podają w temperaturze pokojowej.

Alternatywnie, możesz rzucić trufle w rzeczy takie jak orzechy, cukrem pudrem lub wiórkami czekolady.

Chociaż może nie być w stanie tworzyć własne gorzkiej czekolady, które nie powinny powstrzymać Cię przed nią cieszyć. Gotowanie z gorzkiej czekolady i jedzenie jest jednym z prostych przyjemności życia.

Jak dodać Probiotyki w diecie

Probiotyki są dobre bakterie, które znajdują się w przewodzie pokarmowym i pomagają walczyć złych bakterii. Według ekspertów w dziedzinie zdrowia, nie powinno być więcej dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym, niż złe. Jeśli idealny stosunek 85% do 15% jest naruszona, ogólny stan zdrowia, jest również zagrożone, oraz chorób i stanów medycznych, takich jak biegunka, nietolerancja laktozy, choroby zapalnej jelit i zaparcie są najbardziej narażone na rozwój. Dlatego też, konieczne jest zwiększenie ilości probiotyków w przewodzie pokarmowym. I można to osiągnąć przez wprowadzenie żywności probiotycznej w diecie. Oto kilka dobrych przykładów probiotycznych żywności.

 • Jogurt. Jogurt ma probiotyki Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus i Streptococcus thermophilus. Należy przestrzegać opieki, jednak przy zakupie jogurt, jogurt, jak niektóre produkty nie posiadają niezbędnych dobre bakterie. Aby mieć pewność, kupić produkty jogurty zawierające słowo "kultury czynnej" lub "na żywo" kultury wydrukowany na etykiecie. Są to te, które są korzystne dla układu pokarmowego.
 • Maślanka. Maślanka jest inny produkt mleczny, który jest dobrym źródłem probiotyków. Jest ono przetwarzane w procesie fermentacji, który zachowuje procedurę probiotyków. Inne produkty mleczne, które są bogate w probiotyki są acidophilus mleka i niektórych rodzajów sera.
 • Kapusta kiszona. Kapusta kiszona kapusta lub fermentowane zawiera probiotyki, specjalnie Lactobacillus. Ponownie, poszukaj "kultury czynnej" lub "kultury na żywo" na opakowaniu kupując kapustę. To dlatego, że niektóre produkty kapusta poddany pasteryzacji, proces, który nieuchronnie zabija dobre bakterie wraz z złe. Kim Chi, Koreańska wersja kapusty kwaszonej, ma także dobre probiotyk liczyć. Inne sfermentowane warzywa w puszkach są również dobrym źródłem probiotyków, ale upewnij się, nie ocet był używany w przygotowywaniu żywności i zachowania.
 • Miso. Miso jest inny artykuł spożywczy, który fermentuje zawiera dobrą ilość probiotyków. Konkretnie, miso jest sfermentowane ziarna lub przyprawy stosowane do różnych potraw szczególnie w zupie.
 • Tempeh. Fermentowane także, tempeh ma korzyści probiotyczne. To jest fermentacji soi, które jest używane w daniach wegetariańskich alternatywy mięsa. Oprócz probiotyków, tempeh jest również bogaty w białko.
 • Kefir. Kefir jest fermentacji mleka dodaną z ziaren kefiru. Jest to bardzo kremowe, kwaśny napój, który jest podobny do jogurtu. Zawiera Lactobacillus Kaukaz i inne probiotyki nie są obecne w jogurcie.
 • Owoce i warzywa. Owoce, takie jak banany i pomidory, i warzyw, takich jak czosnek, cebula, szparagi, są również bogate w probiotyku zawartości. Niezależnie od tego czy je jeść świeże lub je gotowane, będziesz korzystać z ich probiotyk liczyć. Jednak nie należy używać octu przygotowania takich potraw, jak ocet może zabić dobrych bakterii. Inne niż świeże owoce, soki owocowe również probiotyki.
 • Suplementy. Można również rozważyć biorąc suplementy zwiększyć probiotyki w pokarmowego. Zazwyczaj są one w postaci kapsułek i tabletek. Według ekspertów w dziedzinie zdrowia, suplementów probiotycznych należy przyjmować dwa razy dziennie. Zaleca się dawkę 10 do 20 CFU (miliard żywych organizmów).

Możesz czuć się nadęty po kilku dniach priobiotic diety. To jest zupełnie normalne, jak twój system trawienny zaczyna przyzwyczajać się do diety. Jak można nadal jeść pokarmy probiotycznych i suplementy, twoje uczucie stopniowo normalizować.