grsail.com

jak przywrócić teksturę zamszu

Jak przywrócić stali nierdzewnej i granitu uszkodzone przez Cillit Bang

Zapytał: Jak przywrócić płyta grzejna ze stali nierdzewnej po zastosowaniu Cillit hukiem, który opuścił poplamiona plamy? I oczyścić płytę z Cillit hukiem, jednak zostawiłem go na zbyt długo. Teraz opuścił straszne, poplamiona znaki .. To również zniszczony Blaty granitowe, jak również. Proszę, można doradzić?

Cillit Bang jest produkt czyszczący wykonany z kombinacji kwasów sulfaminowego i fosforowego. Mimo, że jest to bezpieczne dla wielu zastosowań czyszczenia, to nigdy nie powinien być stosowany na delikatnych materiałach kwasowych, w tym niektórych metali i granitu.

Jeśli masz ze stali nierdzewnej, który został uszkodzony przez kwas, ita € ™ s prawie niemożliwe, aby go naprawić. Natychmiast może masz jakiś sukces po kwaśnych wycieków płukanie obiekt, a następnie polerowanie na tym terenie z sody oczyszczonej i mikkiej szmatki. Inną możliwością jest wcieranie nadtlenku wodoru. Jednak to również muszą być wykonywane, gdy tylko przedmiot jest w kontakcie z kwasem.

Podobnie, blaty granitowe lub blaty wonâ € ™ t naprawienia szkód kwasu bez refinished. W zależności od wysokości szkody, prawdopodobnie będziesz musiał wezwać fachowca o przywrócenie. Za szkody światła, dostępne w handlu z granitu polskiego może poprawić wygląd granitu. Aby go wykorzystać, postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie produktu wybrać.

Jak przywrócić komputer dźwięk

Dla większości użytkowników komputerów, dźwięk jest ważnym elementem korzystania z komputera. To pozwala na słuchanie muzyki do filmów i na komputerze. W pewnym momencie, może wystąpić nieprawidłowe działanie dźwięku z komputera. Problem może wynikać z różnych powodów. Ten artykuł nauczy Cię, jak przywrócić system dźwięku komputera.

Przeprowadzić solidną kontrolę głośników. Zanim zaczniesz panikować, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to aby przetestować dźwięk komputera. Często dźwięk komputera znika z powodu prostych przyczyn, takich jak przypadkowo wyciszenie głośników. Te wypadki mogą się zdarzyć. A może pewne plik jest uszkodzony, co może spowodować problemy z gry. Sprawdź wszystkie możliwe przyczyny. Spróbuj grać muzykę lub film na innej aplikacji. Jeśli nadal nie ma dźwięku, to Twój problem może wynikać z karty dźwiękowej lub dysku twardym.

Sprawdź regulację głośności komputera. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić regulację głośności komputera. W menu na pasku narzędzi w prawym dolnym rogu pulpitu kliknij ikonę głośności. Sprawdź, czy przypadkiem wyciszyć urządzenie. Jeżeli tak, wystarczy odznaczyć opcję wyciszenia. Jeśli problem będzie się powtarzał, problem może być ze względu na karty dźwiękowej lub zewnętrznego dysku twardego. Przejdź do kolejnych kroków.

Sprawdź kable z głośników. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić urządzenie. Spójrz na przewodach z głośników lub słuchawek. To może stały się luźne lub odłączony przypadkowo. Możesz również sprawdzić, czy kabel jest podłączony prawo na jej odpowiedniego gniazda. Nie jest kolorami, które. Zazwyczaj, różowy przewód idzie do gniazda mikrofonu i zielony przewód idzie do głośników. Jeśli nie jesteś pewien tego, spróbujcie wymienić różne kable. Jeśli to działa, to problem jest rozwiązany i można teraz cieszyć się słuchając muzyki jeszcze raz. Jednakże, jeśli problem nadal występuje, przejdź do kolejnego kroku.

Sprawdź, czy karta dźwiękowa jest prawidłowo zainstalowana. Następną rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić urządzenie karty dźwiękowej. Przejdź do Panelu sterowania i sprawdzić stan karty dźwiękowej. W Panelu sterowania, kliknij na "system", a następnie "hardware". W oknie sprzętu, przejdź do "Menedżer urządzeń". Pojawi się nowe okno. Przeglądaj sterowniki wymienione tam i wybrać urządzenie karty dźwiękowej. Upewnij się, że jest prawidłowo zainstalowany. Jeśli tak nie jest, a następnie zainstalować go ponownie za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Jeśli nie masz dysku CD z tobą, możesz pobrać oprogramowanie w internecie.

Przeprowadzenie przywracania systemu. Jeśli powyższe metody nadal nie działają, ostatnia opcja jest do przeprowadzenia przywracania systemu. Przywrócić komputer do dnia, w którym urządzenie dźwięk działa prawidłowo. Aby to zrobić, kliknij na akcesoria na walnym pasku narzędzi menu. W ramach akcesoriów, poszukaj systemu przywracania. Wystarczy wykonać czynności. Prawdopodobnie będzie to rade.

Są to tylko niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić dźwięk do komputera. Często problem jest spowodowany przez urządzenie dźwięku. Upewnij się, że głośniki lub słuchawki są prawidłowo działać przed martwiąc się o dźwięku w komputerze. Jeśli jest to przypadek, po prostu wymienić głośnika lub słuchawek i będzie słuchać muzyki w czasie.

Jak przywrócić nudne Wykończenia Meble

Meble przynosi kolor i kształt do swoich domów. Daje nie tylko definicji, lecz także pojęcia o twojej osobowości. Niektóre meble w jasnych kolorach, a niektóre ma jaśniejsze odcienie. Pozostałe meble odzwierciedla szczęście, podczas gdy niektóre odzwierciedla smutek. To może odzwierciedlać swoje emocje i nastrój lub po prostu echo swoje poczucie stylu.

Meble i wyposażenie wnętrza domów często znaleźć można wnieść do życia codziennego sceny. Zmienia się ona w kształtach i rozmiarach. Występuje w wielu różnych wzorów własnych upodobań. Ale podobnie jak inne meble, meble zestarzeje i nudne w czasie. Kiedy tak się dzieje, musisz nauczyć się, jak przywrócić matowe wykończenia mebli.

 • Przygotowanie miejsca pracy. Pobierz Twój obszar pracy gotowe umieszczając dropcloth lub stare gazety pod tępym mebli będzie pracował. Dzięki temu podłoga będzie chroniona przed niepotrzebnymi plam i znaków. Upewnij się, że masz również dobrą wentylację. Ponieważ będziesz używać trochę farby i innych składników chemicznych w procesie, trzeba mieć otwartą przestrzeń do oddychania. Jeśli będziesz o prace wewnątrz domu, upewnij się, aby utrzymać otwarte okna, aby uniknąć gromadzone w miejsca pracy i aby uniknąć uduszenia.
 • Zdobądź swój sprzęt bezpieczeństwa. Mają swój sprzęt bezpieczeństwa w każdej chwili, aby uchronić się od spalin i innych składników chemicznych w procesie. Upewnij się, aby założyć rękawice, aby uniknąć kontaktu ze skórą na dowolnych materiałów do wykorzystania. Miej oczy chronionych, jak również poprzez noszenie okularów. Jest to środek, aby unikać wszystkiego, co się w Twoich oczach, ponieważ są one bardzo wrażliwe nawet z oparów.
 • Szykowałem się pracę. Aby proces przywrócenia swoje nudne meble rozpocząć, trzeba będzie uzyskać pędzlem gotowy i zastosować pół-wklej striptizerkę. Cienko zastosować pół-wklej striptizerkę na meble. Za pomocą szpachelki podczas delikatnie zeskrobać furnitureâ powierzchnię € ™ s. Trzeba pozostawić do wyschnięcia, dwie lub trzy minuty przed rozpoczęciem skrobania powierzchni. W tym czasie stare wykończenie zejdzie z nożem jak go zeskrobać.
 • Neutralizacji swój składników chemicznych. Następną rzeczą, którą należy zastosować lakier jest cieńszy. Użyj czystej i miękkiej ściereczki do wylania rozcieńczalnika następnie zastosować go do pozbawionego segmencie mebli. Będzie to służyć jako neutralizatora z striptizerka pół pasty wcześniej stosowane.
 • Identyfikacji śladów wody i plam. Po neutralizacji poprzednie aplikacje następna będzie identyfikacji śladów wody i plam. Jeśli znajdziesz jakiś upewnij się, aby używać wody i farby stosowane na znaku wodnego roztworu kwasu szczawiowego. Niech się osiedlić i moczyć w aż zobaczysz resztę puszysty stać się widoczne na meblach. Pobierz czystej gąbki nasączonej wodą, a następnie delikatnie przetrzeć furnitureâ € ™ s powierzchni w czystości. Niech siedzą i suche przez około 20 do 30 minut.
 • Papier ścierny i powierzchni. Z użyciem papieru ściernego 150 grit zacząć piasku meble. To da meble równą powierzchnię. Następnie użyj plamę drewna żelu stosując go pędzlem. Nie spłukiwać lub wytrzeć do czysta od razu. Niech plamy moczyć przez kilka minut do powierzchni drewna. Możesz następnie wytrzeć do czysta, ale potem pozostawić do wyschnięcia na dobre 24 godziny.
 • Wykończenie i płaszcz. Po pozwalając meble wyschnięcia możesz zacząć stosować swoje ukończeniu Top Coat. Możesz zapoznać się z instrukcją na etykiecie wraz z materiałem zakupu. To będzie twój ostatni etap przywracania matowe wykończenie mebli. To daje nowe meble, które oka połowu odwołania i będzie mieszać jeszcze lepiej w domu.

Z czasem zabiera dobre wykończenie zewnętrzne i wspaniałe zawsze upewnić się, że gdy nadejdzie ten dzień trzeba, środków materialnych i wiedzieć, jak przywrócić swój matowe wykończenie mebli do swojego wielkiego warstwy nawierzchniowej.

Jak przywrócić system Windows Vista do ustawień fabrycznych

Dla większości ludzi, przejście z systemu operacyjnego Windows XP do Windows Vista nowszej przyniosła wielu problemów i zagadnień. Microsoft naprawdę nie zrobić dobrą robotę z Vista i oczywiście, ale spalony miliony negatywnych opinii użytkowników. Niemniej jednak, jeśli już przesiedli się do Vista, musisz wiedzieć kilka fajnych sztuczek, aby rozwiązać wiele problemów i zagadnień jakie można napotkać. Jeden taki trik, który na pewno korzystać co najmniej raz w życiu Vista jest możliwość przywrócenia go do ustawień fabrycznych lub domyślnych bez zrobić nową reinstall.

 1. Włącz lub uruchom ponownie komputer. W celu dokonania zmian, które mają gdzie Windows Vista będzie powrócić do ustawień fabrycznych, należy najpierw ponownie włączyć zasilanie i uruchom ponownie komputer.
 2. Kopię zapasową danych. Po wczytaniu PC up i Windows Vista uruchamia sposób zawsze ma, podłączyć dysk flash lub dysk CD, a kopie zapasowe plików. Rozpocznij od przeniesienia lub pieczenie wszystkich ważnych dokumentów, plików muzycznych i wideo, oraz wszelkie inne użyteczne dane tam. Nawet programy, rejestry i instalatorów powinno być wspierane również. Jeśli masz partycję lub drugi dysk twardy, a następnie można przenieść pliki tam zamiast przy użyciu dysku CD lub dysku flash. Powodem procedury tworzenia kopii zapasowej jest zapewnienie, że wszystkie ważne pliki są bezpieczne w przypadku, że coś pójdzie nie tak, jak przywrócić system do jego oryginalnych ustawień.
 3. Odłącz wszystkie urządzenia. Jak tylko udało się utworzyć kopię zapasową wszystkich ważnych plików z komputera PC, wyjąć i odłączyć wszystkie urządzenia aktualnie podłączone do urządzenia, z wyjątkiem swojej klawiatury, myszy i monitora. Upewnij się, że wszystkie te gniazda USB są jasne i wolne.
 4. Przejdź do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu Windows Vista centrum., Podobnie jak w systemie Windows XP, jest łatwy w obsłudze, a przynajmniej powinno być. Jednym z problemów z Vista, że ​​nawet wtedy, gdy funkcje są takie same jak XP, niektóre cechy i zagięty dodano że całkowicie zwrócił się i zmieszany użytkownika. Na szczęście, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie centrum, gdzie można przywrócić Vista do wcześniejszego stanu jest bardzo łatwe do znalezienia. Zlokalizuj i kliknij menu "Start" na pulpicie i przejdź do "Panel sterowania" link. Kliknij go, aby otworzyć panel sterowania. Po nowe okno jest otwarte, znajdź ikonę oznaczoną "Backup and Restore". Dwukrotnie kliknij na nim, aby otworzyć aplikację. Na tym nowym oknie zobaczysz dwie opcje. Pierwszym z nich jest "Backup". Skoro już kopię zapasową plików wcześniej, nie musisz już tego serwisu. Drugą opcją jest "Przywróć pliki". Nie klikaj, że albo. Należy kliknąć ukryty trzecią opcję poniżej drugiego, który jest "Przywracanie systemu". Powinno pojawić się nowe okno, które poprosi o tym, co robić dalej. Nie powinno być opcja przywrócenia Vista do ustawień domyślnych lub można po prostu przywrócić do poprzedniego stanu określonego przez datę i czas, że system używany jako bezpiecznego punktu.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, ponieważ masz już kopię zapasową ważnych plików, można spróbować zainstalować system. Jednak tym razem, nie daj się wciągnąć w przez Vista i zainstalować starego Windows XP lub nowe i dużo lepsze Windows 7.

Jak przywrócić komputer HP do ustawień fabrycznych

Firma Hewlett-Packard produkuje komputery HP. Ta wielonarodowa korporacja technologia informacyjna dotyczy urządzeń produkcyjnych, jak i rozwijających dotyczących technologii informatycznych. Jednym z jej głównych produktów jest komputer HP.

Przywracanie komputera HP do ustawień fabrycznych obejmuje proces odzyskiwania systemu. Znane są dwa rodzaje przywrócenia do komputerów HP: destrukcyjne i nieinwazyjne. Na przywrócenie komputera HP do ustawień fabrycznych, trzeba będzie zrobić nieniszczących sposób. To tylko naprawy instalacji systemu Windows na komputerze, należy wymienić brakujące pliki lub dane i przywrócić go do ustawień fabrycznych. Oto kroki, w jaki sposób to zrobić.

Kopii zapasowej plików, jeśli jeszcze można. Jeśli nadal możliwe, spróbuj wykonać kopię zapasową plików. Można to zrobić poprzez spalenie plików na CD, lub korzystać z zewnętrznego dysku flash o dużej pamięci. Możesz także spróbować przenieść go do innych komputerów lub wysłać na e-mail. Istnieją także strony internetowe, które pozwala na przesyłanie dużych ilości danych za darmo. Spróbuj mediafire.com.

Odłączyć urządzenia zewnętrzne. Gdy robisz ten proces, to najlepiej, aby odłączyć wszystkie dyski zewnętrzne podłączone do komputera. Napędy przeprowadzki, dyski USB, drukarki i skanera musi być odłączone przed uruchomieniem procesu przywracania. Będziesz musiał się z procesora, monitora, klawiatury i myszy, tylko dla tej procedury.

Włóż płytę CD do odzyskiwania i uruchom ponownie komputer. Gdy wszystkie urządzenia peryferyjne są odłączone, można rozpocząć proces przywracania. Czy to poprzez umieszczenie ratunkowego dysku CD do stacji dysków, a następnie uruchom ponownie komputer później.

Jeśli komputer nie był w stanie uruchomić z płyty CD, można spróbować restart i wejdź do ekranu. Wybierz napęd CD jako urządzenia domyślnego uruchamiania.

Wybierz opcję odzyskiwania, że pragnienie. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać opcję odzyskiwania, które chcesz użyć. Ponieważ są przeprowadzeniu odzyskiwania nieinwazyjne przywracanie lub systemu, możesz po prostu kliknij "Dalej", aby przejść do następnego kroku.

Dla destrukcyjnej odzysku, przejdź do menu "Zaawansowane", a następnie kliknij opcję "destrukcyjne odzysku", a następnie kliknij przycisk "Dalej".

Oglądaj procesu przywracania. Po kliknięciu przycisku Dalej, Proces przywracania rozpocznie. Oglądaj monitora, gdy komputer jest odzyskanie do ustawień fabrycznych. Jeśli są jakieś błędy, to komputer będzie czekać na odpowiedź od Ciebie. Więc upewnij się, aby mieć oczy na monitorze, aż proces się zakończy.

Jeśli są wypadki podczas wykonywania tego procesu, uruchom ponownie komputer przy użyciu trybu diagnostycznego. Czasami, nie będzie błędów w procesie przywracania po odzyskaniu systemu. Co trzeba zrobić, to udać się do menu "Start" i kliknij przycisk "Uruchom". Stamtąd, wpisz "msconfig" i kliknij enter. Następnie wybierz opcję. Znajdziesz go obok uruchamiania diagnostycznej: załaduj tylko podstawowe urządzenia i usługi. Następnie należy ponownie uruchomić. Trzeba będzie ponownie zainstalować program, który nie został poprawnie zainstalowany.

Są to kroki, jak przywrócić komputer HP do ustawień fabrycznych. Zanim to zrobisz, upewnij się, że jesteś bardzo zdolny, co robisz. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia, byłoby najlepiej skonsultować się z ekspertem IT przed wykonaniem tej procedury.

Jak przywrócić zabytkowe lustra

Lustra są doskonałym sposobem, aby ozdobić oneâ € ™ s domu, i to także funkcjonalne fragmenty wyposażenia wnętrz. Niektóre lustra po prostu dać swoje odbicie. Niektóre lustra, szczególnie te zabytkowe, często są to pamiątki rodzinne, które zazwyczaj są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Te zazwyczaj opowiadają o historii i doświadczeń. Zabytkowe lustra często odwoływać się do ludzi, szczególnie z ich kuszący i intrygujący design. W celu utrzymania tego kuszące jakość musisz nauczyć się, jak przywrócić antyczne lustro.

 • Wyczyść szybę. Pierwszym krokiem w przywracaniu zabytkowe lustro jest sprzątanie. Umyć szybę dokładnie ciepłą wodą i mydłem. Możesz także użyć mycia okien klasy przemysłowej, jeśli szyba jest zabrudzona. Będzie to czasem na tyle, by lustro z powrotem do stanu dziewiczego. Należy jednak łatwe czyszczenie się niewystarczające, można przywrócić lustro z trochę farby odświeżania.
 • Przemalować ramę. Rama definiuje całą formę swojej antyczne lustro. Malowanie ramki pomoże przywrócić mirrorâ wygląd € ™ s. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek szlifowania lub obróbki wykańczającej, należy taśmę szkła z taśmy maskującej i jakiejś starej gazety. Przed malowaniem, musisz piasku przy istniejącej farby lub lakieru. Użyj szorstki papierem ściernym dla pierwszego i szlifowania papierem ściernym precyzyjnego szlifowania do ostatecznego i do szlifowania trudno dostępnych miejscach.

  Dla pierwszej warstwy użyciu startera na ramie i wysuszyć. Następnie, rozpyla się nową warstwę farby na drugiej warstwie. Należy używać odpowiedniego rodzaju farby lub wykończenia, która będzie zależała od oryginalnego wykończenia materiału ramka wykonana jest z.
 • Re-srebrne lustro. Ponownie srebrzenia to proces wymiany materiału odblaskowego za mirrorâ € ™ s szkła. Dla zabytkowe lustra najlepiej byłoby wynająć profesjonalnego to zrobić re-srebrzenia zadanie dla Ciebie. W przeciwnym razie można również zakupić zestaw do ponownego srebrzenia w domu poprawy lub sprzętu sklepie, jeśli lubią zrób-to-sam pracować.
 • Wymień lustro. Jeśli ponownie srebrzenia okazuje się być drogie lub zbyt trudne, można po prostu przywrócić ramkę i po prostu wymienić lustro. Tak długo, jak rama jest zachowana, to można utrzymywać wartość antyczne lustro.

  Podczas przywracania stolarkę, upewnij się, że noszą właściwe wyposażenie ochronne, szczególnie jeśli youâ € ™ re przy użyciu wykończeń, takich jak lakier i farby. Nosić maskę i okulary, aby zapobiec podrażnieniom i wdychania oparów farby. Upewnij się, że pracujesz na zewnątrz lub w odpowiednio wentylowanym pomieszczeniu. Potrzebny będzie również zachować szczególną ostrożność przy obchodzeniu się z szyby, jak odłamki szkła mogą spowodować poważne obrażenia.

Zabytkowe lustra są często traktowane jako pamiątki rodzinne, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wartość antyków zwykle leży w stanie technicznym przedmiotu. Nadaj lustro orzeźwiający zadanie przywracania, aby zwiększyć swoją wartość i przedłużyć jego żywotność. To sprawi, antyczne lustra cenniejsze mebel, który będzie dobrze z każdym domu lub przestrzeni życiowej. Można także przywrócić zabytkowe lustra na dodatkowy dochód, podobnie jak jeśli sprzedajesz lub licytację materiały zabytkowe.

Jak Przywrócenie wpływa Wartość Antyki

Jak Przywrócenie wpływa Wartość Antyki

Czasu zajmuje przejazd na wszystkich obiektach, w tym cenne antyki. W niektórych przypadkach, ma to sens, aby przywrócić te elementy do dawnej urody. Jednak niewłaściwe antyczne przywrócenie może zmniejszyć lub nawet zniszczyć wartości niektórych elementów. Zrozumienie, które elementy powinny być przywrócone, a kto powinien zrobić przywrócenie pozwoli Ci zaoszczędzić od podejmowania poważny błąd ze swoimi starożytnych skarbów.

Decydując Co należy Restore

Każdy słyszał historię właściciela, który przywrócił antyków i niechcący zniszczył jego wartość. Jednakże, istnieje również zdarzyć, piece tak nieatrakcyjne lub uszkodzenia, które jest o wiele cenniejszy jeśli zostały odtworzone. Zrozumienie różnicy między tymi sytuacjami jest trudne, ale w wielu przypadkach, to sprowadza się do samego zabytkowej części.

Zastanów się przed przywróceniem wartości

Ostatecznie, według artykułu w magazynie wykończeniowego Zawodowej Peter Cook, starszy producent dla Antiques Roadshow, rozróżnienie to jest mniej o rodzaju obiektu, a więcej o jego wartości wewnętrznej. Niektóre kawałki muzeum jakości, takie jak przedmioty wykonane przez wybitnych rzemieślników, są cenne, bez konserwacji, a ich wartość może zmniejszyć się renowacji. Dla tych sztuk, wartość jest w pracy osoby, która utworzyła obiekt, a nie w obecnym wyglądzie. O ile nie są one zniszczone, te elementy mogą być lepiej pozostawić w ich obecnym stanie.

Jednak nie jest to w przypadku większości zabytkowych przedmiotów tam. Dla większości antyki, bardzo dobra praca przywrócenie rzeczywiście zwiększyć wartość pozycji. Dobry przywrócenie pozwala piękno sztuki, aby pokazać, a to sprawia, że ​​antyczne atrakcyjne i przydatne w domu.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy element jest kandydatem do przywrócenia lub jeśli jest to już element muzeum jakości, to jest dobry pomysł, aby mieć to profesjonalnie oceniać. Możesz zwrócić się do rzeczoznawcy, jak przywrócenie jakości będzie zmieniać wartości elementu.

Rozważmy zakresu szkody

Jest duża różnica między antyczne stół z powierzchni słońca wyblakłe i kawałek z połamanymi nogami i zaginionych lub poważnego uszkodzenia wody. Przywrócenie jest o doprowadzenie kawałek z powrotem do dawnej świetności, ale czasami rozmiar szkody decyduje, czy należy podjąć ten wysiłek.

Według Antiques Roadshow Porady w handlu, drobne uszkodzenia najlepiej zostawić w spokoju. Mogą to być wyblakły lub trzeszczał wykończenie i inne oznaki życia lub zużycia. Jednak kawałki, które są faktycznie uszkodzone lub są tak uszkodzone, że są one eyesores, a także tych, które już straciły oryginalne wykończenie, mogą być dobrymi kandydatami do profesjonalnej renowacji. Dodatkowo, przywrócenie, że koryguje wcześniejsze próby naprawy jest nieudanych zwykle dobry wybór.

Zrozumieć ryzyko

Jak się zastanowić, czy należy mieć kawałek przywrócone, ważne jest, aby pamiętać, że każdy wysiłek przywrócenie pochodzi z ryzykiem. Jeśli kawałek jest wartościowe, czy nie ma znaczną wartość pieniężną, należy zastanowić się, jak można zmienić jego przywrócenie stanu na gorsze. Według dźwigów jubilerzy, które specjalizuje się w renowacji zabytkowej biżuterii, naprawy i odnawiania kawałek może niekiedy spowodować uszkodzenie lub nawet zniszczenie elementu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do delikatnych przedmiotów, takich jak biżuteria, ale może się zdarzyć w różnym stopniu w każdym czasie antyczny.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz kawałek być jak najbardziej zbliżone do pierwotnego stanu, ale element ma dużą wartość sentymentalną czy pieniężną, profesjonalna renowacja jest koniecznością. Należy poprosić odzyskującej temat ryzyka związanego z procesem on zamierza podjąć. W ten sposób możesz dokonać w pełni świadomej decyzji o swoim skarbie.

Nie zapomnij wartość Patyna

Wiele wartości antyków pochodzi od ich wieku. Patyna, lub powierzchni zużycie lub utleniania, kawałek jest dowodem jego wieku i historii, więc w większości przypadków, to jest cenione przez kolekcjonerów. Jeśli zniszczyć patyny podczas procesu przywracania, można znacznie zmniejszyć wartość pozycji.

Na przykład, zgodnie z antykami specjaliści Fiske & Freeman, jeśli masz kawałek antyczne srebro talerze, które w znacznym stopniu nadszarpnięta i umieścić element w kąpieli srebra, który usuwa wszystkie utlenianie, kawałek wyjdzie patrząc prawie nowe. Jednak będzie to również być mniej atrakcyjne dla nabywców, a czasem, mniej wartościowe. Niewielka ilość nalotów rzeczywiście zwiększa urody wzoru srebra.

Kiedy decydując renowacji, ważne jest, aby podjąć jakąkolwiek stratę patyną pod uwagę. Twój kawałek może wyglądać jak nowa, kiedy skończysz, ale może rzeczywiście być warte mniej pieniędzy, jeśli patyna jest stracone. Przed otrzymaniem jakiejkolwiek pracy wykonanej na swoich antyków zawsze omówić ten problem z profesjonalnego konserwatora.

Kto powinien zrobić Przywrócenie?

Jednym z najważniejszych czynników w ocenie wpływu na przywrócenie wartości kawałek to, kto wykonuje pracę. Jakość, profesjonalna renowacja może zwiększyć wartość swoich skarbów, a tandetne pracy może zniszczyć swój cenny kawałek historii. Decydując, czy zatrudnić specjalistę, wymaga naprawdę zależy od konkretnej sytuacji, ale są pewne wskazówki, które mogą pomóc.

Sytuacje wymagające profesjonalnego

Dla następujących sytuacjach należy zawsze wynająć profesjonalnego konserwatora tchnąć nowe życie w swój antyczny:

 • Uszkodzona grafika jest najlepiej pozostawić profesjonalistom, według firmy aukcji Caroline Ashleigh Associates. Obejmuje obrazy czyszczących, zamontowaniem wydruki i zdjęcia oraz wszelkie inne Ups mogą być brane pod uwagę.
 • Do zabytkowych srebrnych elementów, Phil Dreis Antique Szafka ma film na YouTube, w którym zaleca, aby zatrudnić zawodowego Złotnik do pracy. Właściwa odbudowa, w tym naprawy wgnieceń mocujących, wygięte i obszary terenów doładowywanie, gdzie pokazuje metali nieszlachetnych, mogą zwiększyć wartość swoich produktów.
 • FamilySearch.org zaleca wynajęcie profesjonalnego przywrócić starodruki i rodziny Biblii. Koszt renowacji jest zwykle dość wysokie, ale też zwiększa wartość swojego kawałka.

Praca renowacyjnych można zrobić Yourself

Są sytuacje, w których można wykonać drobne uzupełnienie na własną rękę, bez pomocy zawodowych:

 • W niektórych przypadkach, można przywrócić antyczne tułowia samodzielnie, według Antique Trader Magazine. Jeśli tylko tułowia potrzebuje trochę czyszczenia i polerowania, twój tłuszcz łokcia może zwiększyć jej wartość.
 • Według Carrocel Odrodzenia, można również rozwiązać niektóre zadania renowacji mebli samodzielnie. Zalecają oni co uczciwą ocenę uszkodzenia sztukę, umiejętności i doświadczenia oraz narzędzi i materiałów, które masz pod ręką. Jeśli możesz to naprawić i nie jest to szczególnie cenne artykuł, może być wart więcej pieniędzy, jeśli to naprawić.
 • Antyczne i zabytkowe tkaniny, takie jak gobeliny, mogą być kandydatami do zrób to sam przywrócenie, jeśli praca polega jedynie niewielkie odkurzanie i czyszczenie. Według wywiadu StyleAtHome.com jest z odzyskujący tekstylne Eva Burnham, może delikatnie myć tekstylia miękkim włosiu pędzla, aby usunąć brud. To delikatne czyszczenie może zwiększyć piękno i wartość swojego kawałka, ale nie należy podejmować poważniejszych zadań remontowych na własną rękę.

Zadaj Professional,

Podczas przywracania zabytkowej, można go przywrócić do pierwotnego stanu. Jednak nie zawsze jest to najlepszy sposób na zwiększenie jego wartości. Czy należy przywrócić kawałek i kto powinien wykonać pracę ostatecznie zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli masz wątpliwości, to zawsze najlepiej skonsultować się z profesjonalnym zabytkowej rzeczoznawca przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na obiekcie.

Jak przywrócić wyblakłe Suede

Zapytał: Jak czyścić buty czarne zamszowe, faux? Kiedyś zamszu pucybut mój Dada € ™ s od skrzynce oczyścić moje czarne buty zamszowe i faux usunięty je szczoteczką podania z. Myślę, że to pianka chemicznego. Teraz moje buty są wyblakłe i wyglądają trochę szary, a nie czarny. Czy mogę umyć je wodą? Wygląda na to, pianka po prostu barwione je i nigdy nie zszedł. Proszę o pomoc!

Jeśli faux suede wygasła, dobrą wiadomością jest to, że proste blaknięcie jest stosunkowo łatwy do naprawy. Suede kolor jest zazwyczaj tylko na powierzchni, więc blaknięcie jest najprawdopodobniej wynikiem procesu oczyszczania, która miała kolor tuż przy nim. Wszystko czego potrzebujesz to barwnik, który będzie działać od rodzaju faux zamszu i masz odpowiednich narzędzi aplikacyjnych. Jednak przed farbować zamszu, ita € ™ sa dobry pomysł, aby oczyścić go, jeśli ita € ™ s brudne. Oto kroki należy podjąć.

Potrzebne będą:

 • Łagodnego detergentu
 • Miękka szczoteczka lub gąbki
 • Woda
 • Wiadro
 • Czysty ręcznik
 • Barwnik do zamszu (upewnij się, że jest wskazany do rodzaju tkaniny chcesz używać go na)
 • Urządzenie Zgłoszenie barwnika (sprawdź etykietę kierunkach)
 • Silicon Spray

Kroki, aby przywrócić Suede Dye:

 1. Tworzenie roztwór wody i łagodnego detergentu. Dona € ™ t chcą mieć szampan, wiadro z mydłem, ponieważ skończy się mydłem zatrzymany do zamszu. Dodaj tyle detergentu w celu przecięcia wszelkich zanieczyszczeń i smarów na swojej zamszu. Kilka kropli może być mnóstwo.
 2. Użyj szczoteczki lub gąbką, by zanurzyć w roztworze wody i detergentu. Lekko szorować materiał, uważając, aby nie uszkodzić drzemkę.
 3. Blot element, aby usunąć jak najwięcej wody, jak to możliwe, a następnie pozostawić do całkowitego wysuszenia przed przejściem.
 4. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na barwnik do stosowania barwnika zamszu i czas suszenia, aby ożywić kolor swojego sztucznego zamszu.
 5. W końcu, po barwnik ustawił, stosować spray krzemu, który pomaga uchronić faux zamszu z wody i brudu w przyszłości.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Suede mogą być barwione na kolor ciemniejszy, ale nie jaśniejszy. Aby uzyskać najlepsze wyniki w kraju, dona € ™ t spróbować zmienić kolor swojego zamszu.
 • Podczas wyblakłe zamszu jest stosunkowo łatwy do ożywienia, jakiekolwiek inne uszkodzenie może stanowić problem. Jeśli zamszu ma obrażenia niż tylko kolor, być może trzeba to profesjonalnie naprawione.
 • Ultrasuede (100% poliester), nie mogą być farbowane tkaniny zamszu regularnie barwnika. Poliester wymaga czegoś, co nazywa barwnika rozproszoną i musi być profesjonalnie stosowane. Jednak, jeśli powierzchnia ma tylko matowe wykończenie z powodu pozostałości, może tolerować mycie bez obawy o uszkodzenie, które może ponieść regularne zamszu.
 • Zamiast czyszczenia z łagodnym detergentem, można kupić / odtłuszczaczem czyszczenia zamszu.
 • Zawsze należy sprawdzić w niewidocznym miejscu pierwszym, aby zapewnić nie wystąpią negatywne skutki dla pozycji.

Jak przywrócić rozładowanym akumulatorem

Jeśli samochód nie chce się uruchomić, są szanse, opuściły swoje reflektory i osuszony akumulator. Jest to jeden z najczęstszych problemów samochodów, które można napotkać. Jeśli odprowadzana baterii, nie trzeba kupić nowy akumulator jako rozwiązanie swojego problemu. Zakup nowej baterii jest bardzo drogie. Jest na to sposób, aby przywrócić swoją rozładowany akumulator tylko przy użyciu niektórych narzędzi samochodowych i elementów, które można znaleźć w domu.

Oto kroki, w jaki sposób można przywrócić martwego akumulatora:

 1. Materiały. Materiały, które będą potrzebne do wniesienia swój rozładowany akumulator z powrotem do życia są ładowarka, szczypce, klucz francuski, przewody rozruchowe, szczotka druciana, sody oczyszczonej i wody. Potrzebny będzie również inny samochód, który ma baterię jazdy.
 2. Przygotowanie. Dostarczenie samochodu, który ma dobrą baterię obok samochodu. Uruchom silnik tego samochodu. Otwórz maskę samochodu i dostać przewody rozruchowe. Pobierz czerwony zacisk i używać go do łączenia się z dodatnim biegunem akumulatora. Black zacisk musi być podłączony do zacisku ujemnego. Drugi koniec kabla skoczek ma również te dwa zaciski. Podłącz dwa zaciski na rozładowanego akumulatora tak jak robiliśmy wcześniej.
 3. Ładowanie rozładowany akumulator. Teraz, kable rozruchowe są połączone, odczekaj chwilę, jak żyje bateria zaczyna się ładować. Musisz pozwolić kilka minut na to. Po kilku minutach, próby uruchomienia samochodu z rozładowanym akumulatorem. Jeśli zaczyna samochód, można już wyjąć przewody rozruchowe z akumulatora, ale pozostawiać uruchomionego samochodu.
 4. Dodawanie sodę. Po usunięciu przewody rozruchowe, można użyć szczotki drucianej i wyczyścić styki i otwory na akumulatorze. A teraz kilka łyżeczek sody oczyszczonej i rozpuścić ją w szklance wody. Umieść to rozwiązanie wewnątrz baterii i umieścić z powrotem przewody do akumulatora, gdzie ich miejsce.
 5. Korzystanie z ładowarki. Można naładować akumulatora przy użyciu ładowarki 12 V. Użyj zaciski i połączyć je tak, jak podłączyć je wcześniej. Niech naładowania akumulatora samochód na kilka minut, aby można było uruchomić samochód.

Są to kroki, w jaki sposób można przywrócić samochód martwego batteryâ Życie € ™ s. Ważne jest to, że wiesz, kroki, aby wiedzieć, co robić w sytuacjach nadzwyczajnych. Kiedy wiesz, co zrobić, wonâ jesteś € ™ t poprosić żadnej pomocy od firmy auto lub wonâ jesteś € ™ t muszą kupić nowy akumulator.

Jeśli jesteś na drodze wiele, ważne jest to, że wiesz, niektóre z procedur awaryjnych, które mogą być potrzebne, gdy masz do czynienia z problemem samochodu. Niektóre z innych typowych problemów, które możesz napotkać są gumę lub przegrzanie samochodu. Dowiedz się, co trzeba zrobić w przypadku wystąpienia tych problemów.

Jak przywrócić i utrzymać Bronze Headstone

Zapytał: Jak czyścić nagrobki z brązu? Staram się wypolerować nagrobki mojego krewnego. Jakieś sugestie?

Większość nagrobków brązu składać się z wielu materiałów. Brązu tablica jest umieszczona na podstawie z marmuru lub granitu, który jest ustawiony poziom na ziemi. Jeśli tablica leży poziomo, jest narażone bardziej od warunków atmosferycznych. Powłoka ochronna, która jest oryginalnie stosowane niszczeniem i pozostawia brąz narażone na czynniki atmosferyczne. Tablicę można przywrócić za pomocą produktów i czynności.

Przywracanie Bronze Plaque / Headstone

Potrzebne będą:

 • Szczotka z drutu stalowego
 • 220 zacisnąć wet / dry papieru ściernego
 • Szlifowanie blok
 • Szczotka do szorowania
 • Woda destylowana
 • Miękkie ręczniki
 • Skóra barwnika
 • Mały pędzel artysty (1/4 ")
 • Bezbarwny lakier w sprayu
 • Konserwy powietrza

Kroki, aby przywrócić Brązową Headstone:

 1. Wybierz ciepłe, suche dni, aby zrobić ten proces. Jeśli obszar ma zraszaczy lub dostaje podlewać, sprawdzić terminy w celu zapewnienia, będzie miał wystarczająco dużo czasu do wyschnięcia.
 2. Użyj szczotki ze stali nierdzewnej myć brud i korozji, które mogą być obecne na powierzchni. Przesuwania szczoteczki w różnych kierunkach. To może usunąć niektóre z kolorystyką, ale zostaną zastąpione w późniejszym etapie.
 3. Umieszczenie taśmy papieru ściernego na bloku szlifowania. Zrób to tak mocno, jak to możliwe.
 4. Po linie na kamień, piasek wierzchołki liter za pomocą tam iz powrotem ruch. To zajmie trochę wysiłku. Chcesz piasku aż litery stają się jaśniejsze.
 5. Użyj złożony kawałek papieru ściernego, aby wtopić się w żadnych wgnieceń lub ubytki.
 6. Wymieszać niewielka ilość cieczy Ivory dishsoap wodą.
 7. Użyj szczotki do szorowania, aby zastosować wodę z mydłem na powierzchnię.
 8. Scrub, aby usunąć kurz lub zanieczyszczenia ze szczotkowania i szlifowania, że ​​została zakończona wcześniej.
 9. Spłukać wodą.
 10. Wypełnij drugą płukanie wodą destylowaną do powierzchni jako chemiczny jak to możliwe.
 11. Sucha czystą, miękką szmatką.
 12. Pozwól powierzchni do całkowitego wyschnięcia.
 13. Następnie można przyciemnić tło ze skórzaną barwnika. Wybierz brązowy, czarny lub mieszaninę. To może potrwać kilka warstw, aby osiągnąć ostateczny pożądany wygląd.
 14. Używać szczotki wykonawcy, aby zastosować farbę do tła i boków monety. Spróbuj uniknąć go na szczyty liter.
 15. Niech barwnik całkowitego wyschnięcia.
 16. Resand szczyty napis ponownie, aby usunąć barwnik, który może zdobyć się na szczyty i naprawić wszelkie wady, które po raz pierwszy zostały pominięte.
 17. Posmaruj każdą kurz miękką szczotką lub sprężonym powietrzem.
 18. Wreszcie, nanieść powłokę lakieru na powierzchni płytki. Idź nad płytki kilka razy, używając innym kierunku za każdym razem.
 19. Chronione przed każdym dmuchanie kurzu lub resztek (skoszonej trawy, liści, itp), aż do wyschnięcia lakierniczych.
 20. Utrzymanie piękno Twojego pamiątkę z poniższych kroków.

Utrzymanie Bronze Plaque / Headstone

Potrzebne będą:

 • Zmywania Ivory ciecz lub inne niejonowe mydło
 • Woda
 • Woda destylowana
 • Wiadro
 • Szczotka do szorowania
 • Gąbki lub miękkiej ściereczki
 • Tkaniny flanelowe (do polerowania)
 • Pasta z wosku
 • Szczotka aplikator wosku
 • Ręczniki

Kroki, aby utrzymać tablica z brązu:

 1. Zacznij od napełniania wiadra z wodą.
 2. Dodaj niewielką ilość naczyń Kości Słoniowej mydłem i dobrze wymieszać.
 3. Używaj szczotki do szorowania z wodą z mydłem, aby zmyć wszelkie zanieczyszczenia i brud, które mogą mieć zbudowany na brąz.
 4. Spłukać czystą wodą.
 5. Umyć ponownie w razie potrzeby, aby usunąć wszelkie pozostałości brudu.
 6. Płukanie powierzchni wodą destylowaną w celu usunięcia wszystkich chemikaliów z powierzchni.
 7. Całkowitego wyschnięcia miękkim ręcznikiem. Upewnij się, nie ma wody uwięzione w zakamarkach, ponieważ może to doprowadzić do dalszego uszkodzenia, jeśli ciecz zostaje uwięziona w wosku.
 8. Pozostawić do wyschnięcia powierzchni tak długo, jak to konieczne dla całej wody odparuje. (Praca w słoneczny dzień pomoże przyspieszyć czas schnięcia.)
 9. Nałożyć niewielką ilość pasty jakości wosku. Potrzebny jest tylko cienka warstwa.
 10. Posmaruj powierzchnię za pomocą pędzla na buty podczas wosk jest jeszcze mokry.
 11. Polerować powierzchnię szmatką flanelową przywrócić blask i połysk. Może to zająć trochę czasu, ale efekt końcowy jest wart wysiłku.
 12. Opcjonalny krok jest powrót następnego dnia do ostatecznego polerowania po stwardnieniu wosku. To będzie produkować piękny połysk do brązu tablicy.
 13. Oczyszczenie terenu wokół tablicy, ile potrzeba i spłukać wszelkie pozostałości mydłem z mycia.
 14. Sprawdź tablicę często do noszenia. Gdy wosk zaczyna mijać, to jest czas, aby je umyć ponownie i ponownie nową warstwę wosku. To oferują niezbędną ochronę, aby utrzymać brąz wygląda świetnie i wydłuża żywotność uszkodzonych elementów z brązu.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Kontynuuj, aby utrzymać czystą brąz. Jest to znacznie łatwiejsze i tańsze niż przywracanie.
 • Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz wosk, który ma inhibitory UV.
 • Rozpocząć zachowaniu brązu płytki tak szybko, jak jest ono zainstalowane. Lepiej utrzymuje, dłużej to będzie trwało.
 • Informacja ta została zaadaptowana z ebook "zachowania brązu tablice i pomniki".

Jak przywrócić zabytkowej drewna Mantel

Antyki reprezentują tradycje wcześniejszego okresu lub epoki, która jest wspólną cechę kolekcjonerów antyków chcą znaleźć w pozycjach, które kupują i zebrać. Celem jest utrzymanie zabytkowej w oryginalnym stanie, co nigdy nie jest łatwe. Praca na starym drewnie kominka jest dobrym przykładem. Potrzeba czasu i wysiłku, aby osiągnąć idealny wygląd, gdy przywrócenie zabytkowej drewna kominkowe. W tego rodzaju przedmioty zostały poddane latach użytkowania i stałej ekspozycji na brud i brud, przywracając obejmie drobiazgowej pracy.

Przed myślisz o odnawiania kominkowe lub nawet biorąc drastycznego środka wymiany, czy mając to przebudowany, warto pomyśleć o przywróceniu go w pierwszej kolejności. Są proste i zorganizowane sposoby przywrócenia zabytkowej drewna kominkowe. Celem jest utrzymanie w antiqueâ € ™ s wysoką wartość. Usuwanie oryginalne wykończenie może zmniejszyć jego wartość, a więc chcesz przywrócić go do pierwotnej świetności za pomocą odpowiednich narzędzi i materiałów.

 • Getting ready. Przygotuj swoje materiały gotowe przed rozpoczęciem remontu. Należy stosować gogle, rękawice i odzież roboczą, jak to konieczne. Jak sadzy i brudu będzie obecny na antycznym mantelâ € ™ s powierzchni, użyć maski do ochrony twarzy. Potrzebny będzie również czyściwo, mydło oleju, natrysku polskich mebli, meble lakiernik i wykończenie poliuretanowe.
 • Wipe i czyste. Przed rozpoczęciem procesu przywracania z upewnij się wyczyścić kominkowe drewno. Czas Proces czyszczenia zajmie zależy na zabytkowej drewna mantelâ € ™ s obecnym stanie. Celem jest usunięcie brudu i sadzy z kominka drewna, bez wpływu na jakość antyczne lub zmniejszenia jego wartości.
 • Uzyskać wystarczającą wentylację. Ponieważ będziesz narażony na sadzy, brudu i kurzu zapewnić, że masz wystarczająco dużo wentylację w przestrzeni roboczej. Otwarte drzwi i okna, tak że mało powietrza będą krążyć. Jeśli płaszcz nie jest jeszcze przymocowany do ściany lakiernicze mogą być wykonane na zewnątrz na wolnym powietrzu.
 • Renowacja. Możesz użyć szczotki wełny stalowej na dodaniu lakiernik meble do kominka, jak pracuje się w małych obszarach. Pozwoli to usunąć zarysowania i niepotrzebne plamy zmiękczając Staropolskiego w tym samym czasie. Zetrzeć zmiękczony starego z nowym wykończeniem szmatę przed rozpuści lakiernik. Możesz kontynuować lub powtórzyć proces, aż żądany wygląd antyczne drewno kominkowe jest osiągnięty.
 • Monitorowania jakości. Aby zapewnić jakość swojego odbudowy, utrzymania pracy na wykończenie, aż stare wykończenie jest całkowicie usunięte. Podczas usuwania starego wykończenia zwrócić szczególną uwagę na pęknięcia i szczeliny lub małej areas.Then, utrzymać stosowanie lakiernik. W zależności od używanego ciśnienia na wełny stalowej i zakresu antyczne drewno kominkowe, może upłynąć trochę czasu, aby zakończyć pracę.
 • Wypełnij dokładną kontrolę. Po odnawiania upewnij się, aby ponownie sprawdzić wszystkie obszary. Uważaj na miejscach, które nadal mogą wymagać naprawy. W przypadku wystąpienia pęknięć i podziałów w drewnie, a następnie upewnij się, aby zamknąć go wyłączyć za pomocą trwałego kleju do suszenia drewna jasne. Gdy jesteś w stanie zapewnić, że wszystkie prace wymagane jest zrobione, podjąć inną czystą ściereczką i zastosować poliuretanu. Upewnij się, aby odczekać co najmniej godzinę przed zastosowaniem kolejną warstwę lub dwie do końca.

Przywracanie zabytkowej drewna kominkowe może zająć trochę czasu ze swoim skrupulatny proces, ale czasu i wysiłku włożysz w renowacji będzie warto, czy można zwiększyć wartość antyku.

Jak przywrócić połysk złota

Zapytany: przypadkowo oczyścić moje złota biżuteria ze srebra czyszczenia. Teraz to jest nudne i przebarwieniu. Czy jest jakiś sposób, aby uzyskać z powrotem do polerowania?

Jeśli złoto jest czyszczone z techniką czyszczenia niewłaściwe, może stracić swój blask. W większości przypadków, roztwór jest proste "recleaning", to w poprawny sposób. Zanim zastosuje się go do profesjonalnego, dać tej metody spróbować.

Potrzebne będą:

 • Ciepła woda
 • Waciki i gaziki
 • Łagodny płyn do mycia naczyń
 • Miska
 • Tkaniny bawełniane
 • Sukno złota (przykład)

Kroki, aby przywrócić Shine:

 1. Łagodnego mieszania do mycia naczyń w ciepłej wodzie w celu utworzenia roztworu z płynem. (Jeśli złoto obejmuje inne kamienie szlachetne, nie zanurzać. Użyj techniki czyszczenia wykonane dla danego typu ustawienie masz.)
 2. Zanurzyć złoto w wodzie z mydłem przez kilka minut, wystarczająco długo, aby umożliwić rozwiązanie, aby rozpocząć pracę.
 3. Pocierać delikatnie waciki lub palcami. Waciki mogą być wykorzystywane do mniejszych, bardziej skomplikowanych dziedzin. Nie możesz zauważyć różnice w połysku w tym momencie, ale przed zakończeniem z Polski w punkcie 5 chcesz złoto jest czysty.
 4. Połóż się na złoto bawełnianą tkaniną. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed kontynuowaniem.
 5. Przywrócić blask z szmatki złota. Pamiętaj, aby często włączyć szmatki tak zawsze jesteś przy użyciu czystego miejsca.
 6. Następny krok zależy od typu złota elementu. Jeśli złoto jest nadal nudne, biżuteria może być urządzenie oczyścić (ultradźwiękowe, jonowe lub Odkurzacze parowe są dostępne w sprzedaży). Jeśli to nie działa, albo kawałek jest zbyt duży dla takiego czyszczenia, nadszedł czas, aby zadzwonić do polskiego pro.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Nigdy nie czyste złoto z tkanką. Zawiera małe włókna drewna, które będzie go porysować.
 • Nigdy nie należy używać szczoteczki do zębów, proszek do pieczenia, lub innych materiałów ściernych na złoto. Oni też będą ją porysować.
 • Przechowywać złota zawinięte w anty-nalotem tkanki, czystej plastikowej torbie lub w specjalnym ustawienia dla danego elementu.
 • Jeśli powyższa metoda nie poprawia połysk i blask swojej złotej biżuterii, to będzie prawdopodobnie muszą być czyszczone profesjonalnie. Jeśli jest złotem, a hodowlane usunięto, może trzeba zastosować ponownie. To także musi być wypełnione przez profesjonalnego jubilera.

Jak przywrócić miękkość Stiff odzieży

Pytanie: Jak mogę przywrócić nylon i kurtkę z polaru do pierwotnego stanu? Kurtka została kupiona w Irlandii w magazynie Guinnessa. Jest nylon z polarową wyściółką. Mój mąż miał go czyścić, i myślę, że to było czyścić chemicznie, a może nakrochmalony. To jest sztywny i ma crackly czuć. I przemyto zimną wodą z detergentem oraz boraks, ale nie ma żadnej różnicy.

Jeśli prać ubrania lub odzieży tylko odkryć, że są sztywne i niewygodne, twój problem pozostałości mydła prawdopodobne. Te kroki pomogą Ci określić, czy pozostałości mydła jest rzeczywiście problem, a następnie dać wskazówki dla zmiękczenie odzieży.

Potrzebne będą:

 • Biały ocet
 • Linia ubrań (lub miejscem do powieszenia na sucho)
 • Arkusz zmiękczania tkanin
 • Pralka
 • Suszarka
 • Twój sztywne odzieży

Kroki, aby przywrócić miękkość:

 1. Sztywność może być spowodowane z pozostałości mydła lub tkaniny zmiękczania. Aby ustalić, czy pozostałości mydła lub detergentu problem przemyć tkaninę bez zmiękczania tkanin i pozostawiono do wyschnięcia na powietrzu. Jeśli tkanina jest nadal naturalnie suchej sztywny problemem jest osad mydła lub detergentu.
 2. Aby pozbyć się pozostałości, może być konieczne, aby uruchomić pralkę pusty kilka razy. To zależy od ilości nagromadzonych w komputerze. Jeśli zauważysz, mydliny w pustej pralce, na pewno ma nagromadzenie pozostałości. Spróbuj uruchomić komputer z kilku filiżanek octu wyciąć mydło i pozwolić mu zostać usunięte.
 3. Rozwiązanie sztywny materiał, zmywając je z kilku filiżanek octu. Umyj elementy w pralce, ale nie dodać mydła lub detergentu do wody. Tylko 3/1 szklanki dodać (w zależności od sztywności) octu do wody do mycia.
 4. Jeśli jest to suszarka bezpieczne, spróbuj suszenia w cyklu niskiej ciepła z blachy do zmiękczania tkanin.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Zawsze należy przestrzegać wskazówek podanych na etykiecie. Jeśli to nie jest bezpieczne maszyny umyć ubranie, skonsultować się z pralni chemicznej.
 • Miejsce przetestować artykuł w ukrytym miejscu przed użyciem ocet, detergenty lub środki zmiękczające tkaniny na nim cieczy.
 • Zmiękczania tkanin Płyn może być stosowany w czasie cyklu prania z octem, jeśli etykieta wskazuje, że to w porządku. Pomoże to w procesie zmiękczania.
 • Niektóre materiały, zwłaszcza te, które nie powinny być myte, na początek, pozostanie sztywna, dopóki nie zostaną złamane ponownie. Unikać suszenia nich gorącej suszarki. Umożliwiając im wyschnięcia lub uruchamiając je za pośrednictwem na "puch" lub "delikatnych" cykli zmniejszy "chrupiące" styl tych ubrań.

Jak przywrócić zniszczonych Lakier Copper Sink

Zapytany: Kiedyś miedzi rozwiązanie na zlewie miedzi, który miał jakieś zielone plamy na nim sprzątanie, ale wydaje się, że sprzątaczka zdjęto część wykończenia. Mam na myśli (za późno), że ma wykończenie lakierowane. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby go przywrócić? Dziękuję.

Poz miedzi lakierowane nie powinny być oczyszczone z niczego innego niż ciepłą wodą, jak łagodne środki czyszczące, nawet te, mogą uszkodzić lakier. Większość ekspertów zgadza się, że gdy lakier jest uszkodzony, nie może być przywrócony. Należy jednak być w stanie pozbawić lakier od zlewu miedzi, a nawet wyglądu. Herea € ™ s, co trzeba zrobić.

Potrzebne będą:

 • Rozcieńczalnik do lakieru
 • Miedź Cleaner
 • Miękkich szmatek
 • Ciepła woda
 • Łagodne mydło

Kroki, aby usunąć lakier:

 1. Za pomocą miękkiej szmatki, aby zastosować cieńsze lakier do pokrytego miedzią.
 2. Natychmiast wytrzeć z drugą ściereczką.
 3. Powtarzać aż cały lakier został usunięty.
 4. Następnie umyć zlew z ciepłą wodą z mydłem.
 5. Wreszcie, czysta czyszczenia miedzi. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń na etykiecie.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Zwróć szczególną uwagę na pęknięcia i szczeliny przy usuwaniu lakieru. Jeśli masz ozdobny nadruk w zlewie, obszar ten może być szczególnie trudne do paska.
 • Śledź wszystkie środki ostrożności dotyczące stosowania lakieru, w tym rękawiczki i / lub ochrony oczu, jak wskazano.
 • Jeśli wyniki nie są do zadowolenia, czas ita € ™ s zadzwonić w profesjonalnym.

Jak przywrócić Shine Silk

Zapytany: Zastanawiałem się, czy masz jakieś rady na temat ustalania jedwabiu. Mój chłopak starał się być miły jeden dzień i rzucił trochę prania w. Moje wspaniałe jedwabne bluzki przeszedł pranie, i chcę, aby spróbować uratować, jeśli mogę. To straciła swój blask i nie świecą już od prania i suszenia. Tkaniny nadal czuje gładkie i nie pojawił się wątek lub cokolwiek. Czy jest jakiś sposób, aby go oddać swój blask? Czy jest olej lub cokolwiek można używać?

Jedwab jest wybredny tkaniny, wymagające sporo opieki podczas prania. Chociaż pranie chemiczne zaleca, wiele jedwabie, lekkie te w szczególności, może być z powodzeniem prać ręcznie. Efektem ubocznym prania ręcznego, jednakże, może być utrata połysku. Jeśli jedwabiu straciła blask, po proces powinien przywrócić trochę tego blasku.

Potrzebne będą:

 • Czyste umywalka, wanna lub pojemnik do mycia
 • Destylowany ocet
 • Ciepła woda
 • Dwa grube, czyste ręczniki
 • Wyściełana stojak wieszak lub suszenie

Kroki, aby przywrócić Shine:

 1. W pojemniku do płukania, wymieszać ¼ szklanki octu dla każdego galon ciepłej wody.
 2. Mieszać do mieszania.
 3. Zanurzyć jedwabiu w wodzie.
 4. Świst szatę wokół aż dokładnie nasączone.
 5. Usuń z octu, wody i spłukać czystą wodą kilka razy w celu zapewnienia wszystkim octu i zapach, nie ma.
 6. Spread grubym ręcznikiem na płaskiej powierzchni.
 7. Połóż tkaniny jedwabnej nad ręcznikiem.
 8. Top z drugim ręcznikiem.
 9. Naciśnij lub rolki delikatnie usunąć nadmiar wody.
 10. Zdejmij ubranie spomiędzy ręczników.
 11. Hang lub rozłożone na stojak do suszenia aż do wyschnięcia.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Zawsze na miejscu przetestować ukryty obszar przed rozpoczęciem.
 • Nigdy nie suche jedwabiu na drewnie, w tym drewniane wieszaki i stojaki do suszenia. Drewno może plamić tkaniny.
 • Nigdy nie suche jedwabiu w bezpośrednim świetle słonecznym lub ciepła. Albo można spowodować żółknięcie.
 • W razie potrzeby, żelazko jedwabiu wewnątrz i na zewnątrz na chłodne lub "jedwab" ustawienie, gdy jest jeszcze wilgotna.

Jak przywrócić granitowym blacie do Shine

Zapytał: Mam kuchnię, które zostało zainstalowane jakieś trzy lata temu. Czas dostał ode mnie, a ja nigdy nie granitowy blat mojego zamknięte. Teraz mam zamiar, ale są też matowe plamy. Są to płytki granitowe. Gdzie zwykle mają ekspres do kawy, cztery płytki są nudne. Chciałbym przywrócić blask przed uszczelnić. Co mogę zrobić?

Granitowe blaty powinny być natychmiast zamknięte i powtarzane co roku, w celu utrzymania ich w dobrym stanie. I rzeczywiście, niedopełnienie tego obowiązku może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia granitu. W rezultacie, ita € ™ s całkiem możliwe, że nigdy nie będzie przywrócić pierwotny blask, ale następujące kroki powinny poprawić wygląd.

Potrzebne będą:

 • Granit i Blat Polski (Sprawdź lokalnych sklepach sprzętu / Majsterkowanie w domu)
 • Miękki czysty ręcznik (s)

Kroki, aby przywrócić Shine:

 1. Wycisnąć niewielką ilość polskich na nudnym powierzchni.
 2. Rub polski czystym ręcznikiem aż wyschnie na mgłę.
 3. Użyj drugi czysty ręcznik do polerowania zamglenia się do połysku.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Aby zachować wygląd granitu blacie, zamknąć jak najszybciej i szczelnie roku lub w razie potrzeby.

Jak przywrócić usunięte pliki z programu Microsoft Outlook Express

Outlook Express jest klientem poczty elektronicznej i dołączone do systemu Windows RSS. Podczas gdy program Outlook Express jest zwykle związane z Microsoft Office Outlook, dwa elementy oprogramowania są różne i różne. Outlook Express pozwala na przechowywanie informacji kontaktowych z książki adresowej systemu Windows. Outlook Express korzysta z określonych typów rozszerzeń plików do przechowywania danych, ale wszystkie wiadomości z danej skrzynki pocztowej mają własne rozszerzenia plików i przechowywane są w jednym pliku.

Utrata danych często występuje z powodu naruszenia zabezpieczeń komputera, takie jak wtedy, gdy system jest dotknięte złośliwego oprogramowania. Jednak w niektórych przypadkach, utrata danych może pochodzić od czegoś tak prostego jak przypadkowym usunięciem. Ponieważ Outlook Express przechowuje plików w specjalnych folderach w komputerze, choć, wszystko co musisz zrobić, aby odzyskać usunięte pliki, to szukać oryginalnej lokalizacji plików i sprawdzić, czy mogą one być nadal cofnięte z Kosza.

 • Dostęp do opcji programu Outlook Express. Aby odzyskać skasowane pliki w programie Microsoft Outlook Express, trzeba będzie pobrać informacje dotyczące plików e-mail programu Outlook Express. Otwórz program Outlook Express, a następnie kliknij w menu Narzędzia (lub naciśnij ALT-T). Otwórz podmenu Opcje, a następnie otwórz opcję Maintenance.

  Następnie wybrać "Folder przechowywania." Ta opcja pozwala zmienić lub określić folder, w którym przechowywane są wiadomości e-mail. Dla celów odzysku, trzeba zanotować nazwę folderu, dzięki czemu można łatwo wytropić utraconych lub usuniętych plików do odzyskania.
 • Rozpoczęcie procesu odzyskiwania. Przed rozpoczęciem zjazdu Outlook Express, tak, że program nie będzie konfliktu z działalności robisz. Następnie, dostęp do pulpitu i otwórz Kosz. Znajdź opcje na pasku bocznym, a następnie wybierz "Przywróć najnowszego elementy wysłane." Następnie, można zamknąć Kosza.

  To przywraca kopii zapasowych plików lub plików .bak, że aplikacje automatycznie tworzyć jak tworzenie kopii zapasowych. Jednak trzeba jeszcze, aby powrócić do tych plików kopii zapasowej w celu przywrócenia usuniętych wiadomości e-mail.
 • Zmiana nazwy plików bak. Spójrz do folderu, w którym znajdują się wiadomości e-mail w Eksploratorze Windows. Przypomnijmy, że zapoznała się z tym w pierwszym etapie. Musisz włączyć wyświetlanie ukrytych plików. Kliknij menu Narzędzia, a następnie Opcje folderów, a następnie wybierz kartę Widok. Pamiętaj, aby sprawdzić wyświetlanie plików ukrytych i systemowych, a także pole wyboru dla rozszerzeń plików.

  Będziesz mógł zobaczyć pliki odpowiadające wiadomości e-mail. Zmień nazwę pliku Inbox.dbx do Skrzynka old.dbx (lub dowolną nazwę pliku, do wyboru). Następnie zmień nazwę pliku Inbox.bak do Inbox.dbx. Ta akcja powraca do skrzynki odbiorczej do poprzedniej kopii zapasowej stanu. Teraz możesz już otworzyć program Outlook Express, aby sprawdzić, czy usunięte wiadomości zostały przywrócone.
 • Środki zapobiegawcze. Aby uniknąć utraty danych z formatowaniem usunięcia, wirusów lub systemu przypadkowym, chroni skrzynkę opanowania przez dystrybucję e-mail do różnych folderów. Możesz również usunąć e-maile, które są zbędne lub zbędne do Ciebie. Gdy zwarta Proces jest w toku, upewnić się, że nie korzystasz z komputera, aby uniknąć niepotrzebnych strat danych. W przeciwnym razie to przyniesie duże zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza z utratą istotnych danych lub jeśli stał się nie do odzyskania.

Błąd ludzki jest częstym czynnikiem, który często prowadzi do przypadkowego usunięcia danych. Czasem jednak, problem może być z samego-z systemu uszkodzonego dysku twardego, włamania lub niestabilne układy. W każdym razie, upewnij się, że wiesz, jak tworzenie kopii zapasowych i przywracanie ich w razie potrzeby. Ta wiedza może być przydatna, gdy masz ważne informacje, które trzeba chronić.

Jak przywrócić Dell Windows Vista do ustawień fabrycznych

Gdy pojawi się nowy komputer, można oczekiwać, że wszystko powinno działać sprawnie. Ale czasami nawet jeśli jest to nowy może jakoś działać dziwne lub wolno, zwłaszcza jeśli jest tak zwany "bloatware" preinstalowany przez producenta lub sprzedawcy. Gdy tak się stanie, możesz spróbować wszelkich możliwych środków, aby ustawić ją z powrotem do sposobów to było przy pierwszym zakupie.

To może być frustrujące, że gdy komputer nie zachowywać się poprawnie, ale masz jedną z opcji nadal. Możesz zabrać go z powrotem do ustawień fabrycznych. Można go przywrócić, jak było przed zakupem. To jednak będzie w ostateczności, jak to usunąć każdy plik zapisany i każdej aplikacji zainstalowanej. Zanim więc pomyśleć o przywróceniu Dell Windows Vista do ustawień fabrycznych, upewnij się, że kopię zapasową wszystkich ważnych plików na dysku kopii zapasowej lub DVD przed przywrócić komputer do ustawień fabrycznych.

 • Co jest potrzebne. Upewnij się, aby przygotować wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przywracanie Dell Windows Vista do ustawień fabrycznych. Przygotuj komputer Dell i przygotowanie do zapisu płyt CD, DVD, pendrive lub zewnętrzny dysk do przenoszenia ważnych danych z komputera mają być zatrzymywane.
 • Przeniesienie procesu. Od tracisz każdy kawałek informacji przechowywanych w komputerze, w tym zainstalowanych programów i plików po przywróceniu Dell Windows Vista do ustawień fabrycznych, należy mieć kopię zapasową. Zazwyczaj można znaleźć wszystkie swoje dane w folderze "Moje dokumenty". Co do aplikacji, należy ponownie zainstalować, a następnie po przywróceniu komputera do ustawień fabrycznych, więc upewnij się, że masz instalować dyski i numery seryjne,
 • Urządzenia i sterowniki. Po procesów transferu, zapewniają, że każde urządzenie, a sterowniki są odłączone od procesora. Obejmuje to urządzenia takie jak kamery, karty pamięci i drukarki. Musisz zachować klawiaturę i mysz, chociaż, aby dokończyć proces przywracania swojego Dell Windows Vista do ustawień fabrycznych.
 • Uruchom ponownie komputera. Gdy to zrobisz z przelewów i innych niezbędnych przygotowań, należy wyłączyć komputer prawidłowo i włącz go ponownie. Wystarczy ponownie uruchomić komputer, aby kontynuować proces.
 • Logo Dell wskazówka. Po ponownym uruchomieniu systemu w komputerze, pojawi się logo firmy Dell w procesie. Gdy jesteś w stanie zobaczyć logo Dell logo na ekranie komputera, upewnij się, że kilkakrotnie klawisz F8 kliknij. Zostaniesz zapytany czy wyświetlić listę opcji, ale upewnij się, aby wybrać wiadomość "Napraw komputer" na ekranie komputera, a następnie nacisnąć klawisz Enter.
 • Wybór Od opcje. Okno pop-up będzie monitowanie w wybierając z listy opcji. Opcja ta jest podana za układ klawiatury, który zapewni Ci rozwijanej listy. Wybierz "nas", a następnie kliknij przycisk "OK".
 • Konto użytkownika i hasło. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła do swojego konta w systemie Windows Vista. Możesz wejść na żądanie, ale upewnić się, że konto ma funkcje administracyjne dla lepszego dostępu, jak wymaga proces. Wystarczy zostawić puste następnie kliknij przycisk "OK", jeśli nie masz nazwy użytkownika i hasła jeszcze ustawiony.
 • Ponownie Przywracanie komputera do ustawień fabrycznych. Wiele opcji pojawi się na ekranie komputera. W dolnej części znajdziesz "Program Dell Factory Image Restore" upewnij się, że jest to opcja, którą wybrać. Przy wyborze tej opcji, operacja zostanie wygenerowany, że zajmie około 45 minut, aby zakończyć. Po zakończeniu, zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie systemu komputerowego w celu zakończenia procesu.

To jest twoja ostatnia deska ratunku wśród wielu opcji można wybrać, zapewniają, że zostaną wyczerpane wszystkie inne możliwości podstawowych pierwsze. Powinno być niezdecydowani w procesie przywracania Dell Windows Vista do ustawień fabrycznych, możesz zdecydować się na ponowne uruchomienie lub wyłączenie komputera, gdy pojawi się na opcję "Dell Factory Image Restore." Będzie to zamknięcie systemu bez wykonywania procesu ,

Jak przywrócić NTLDR i Ntdetect.com z dysku CD systemu Windows XP

NTLDR lub NT Loader to oprogramowanie wbudowane w sektorze rozruchowym podstawowego dysku twardego w. Pliki NTLDR i Ntdetect.com pomocy systemu operacyjnego komputera (OS) podczas startu. Ich zadaniem jest skłonić użytkownika, pokazując menu startowego wybrać, która wersja systemu operacyjnego, aby rozpocząć w przypadku, gdy więcej niż jeden system operacyjny jest zainstalowany w systemie komputerowym. Pliki NTLDR i Ntdetect.com mogą zostać uszkodzone przez wirusy komputerowe lub omyłkowo usunięte. Jeśli tak się stanie, pojawi się komunikat Brak pliku NTLDR. Wykonaj następujące kroki w celu przywrócenia plików NTLDR i Ntdetect.com.

 1. Uzyskaj dostęp do Konsoli odzyskiwania systemu Windows XP. Włóż płytę instalacyjną systemu Windows XP do napędu optycznego i ponownie uruchom komputer. Naciśnij dowolny klawisz na klawiaturze z chwilą Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku CD pojawia się komunikat. Potem zaczyna ustawić proces. Po to się robi, naciśnij klawisz R na klawiaturze, aby wejść konsoli odzyskiwania. Gdy pojawi się komunikat, "której instalacji systemu Windows chcesz się zalogować?" musisz nacisnąć przycisk 1, a następnie Enter. Po tym, trzeba wprowadzić hasło administratora, który jest zwykle tylko hasło, którego używasz do uzyskania dostępu XP w dzień. Jeśli nie masz hasła, po prostu naciśnij Enter.
 2. Wpisz komendę. Teraz jesteś w wierszu konsoli odzyskiwania. Najpierw wpisz copy d: \ i386 \ ntldr c: \, a następnie naciśnij klawisz Enter. Następny jest wpisanie drugiego polecenia, które jest kopią d: \ i386 \ ntdetect.com c: \, a następnie wprowadzić jeszcze raz. Jeśli komunikat pojawia się monit o zastąpienie jednego z dwóch plików, po prostu naciśnij Y na klawiaturze komputera.
 3. Wyjmij płytę instalacyjną. Gdy skończysz z wprowadzonych zmian na konsoli odzyskiwania, wyjąć płytę instalacyjną Windows XP z napędu optycznego. Następnie trzeba wpisać exit.
 4. Uruchom ponownie komputer. Po wpisaniu w zjeździe, po prostu naciśnij klawisz Enter na klawiaturze komputera. Spowoduje to automatyczne ponowne uruchomienie komputera osobistego dla Ciebie. Ponowne uruchomienie komputera jest niezbędne, jak zmiany wprowadzone w konsoli odzyskiwania będą uznawane tylko przez system tylko wtedy, kiedy zostanie ponownie uruchomiona.
 5. Sprawdzić czy zmiany rozwiązany. Wykonanie czynności opisanych powyżej powinno skutkować gładkiej bootowania swojego komputera. Załóżmy, że jest to NTLDR i pliki NTdetect.com były te powodujące problem.

Pliki NTLDR i Ntdetect.com są bardzo ważne pliki systemowe i tracąc je z komputera rozruchu sektora może spowodować błędy krytyczne. Dlatego nigdy nie należy popełniać błędu konfiguracji lub usuwanie ich, chyba że jesteś pewny, co robisz.

Jak przywrócić do rocznika rower

Przywracanie rocznika rower był szał na większości rowerzystów. Zadowolenie można uzyskać z niego jest niezastąpiony. Przywracanie rocznika rower nie jest rzeczywiście trudne. Wszystko czego potrzebujesz to stary rower i determinację, aby przywrócić go do pierwotnego stanu.

Jeśli zdarzy się, że stary rower zaparkowany gdzieś w garażu, może warto rozważyć przywrócenie go. Oprócz oszczędności pieniędzy z zakupu nowego roweru, można również uzyskać satysfakcję przeżywając radość z jazdy na rowerze do własnego wysiłku. Oto kilka prostych kroków, które mogą pomóc przywrócić rocznika rower.

 1. Rozbierać na części i studiować specyfikacje rocznika rower. Pierwszą rzeczą, którą trzeba w celu przywrócenia rocznika rower jest oderwanie od siebie części roweru. Studiuj specyfikacje roweru. Pomoże to określić części, które muszą zostać zastąpione później.
 2. Oczyść jego części i spróbować usunąć rdzę. Po demontażu części roweru, czyste wszystkie części i spróbować usunąć rdzę opracowany przez lata. Możesz łatwo to zrobić poprzez moczenie w benzynie, podczas gdy części szorowanie szczoteczką z kradzieży. Niech części suche i zmontować go. Następnie dodać nowy smar na części. Podczas wykonywania tej czynności, upewnij się, że każde łożysko ma. Jeśli trzeba wymienić łożyska, należy to zrobić. Możesz znaleźć łożysk rowerze w jego przedniego widelca, piasty kół, jej w koronce pedału oraz w każdym pedale.
 3. Sprawdzić łańcuch roweru. Kolejnym krokiem do przywrócenia rower jest sprawdzenie funkcjonalności łańcucha. Ustal, czy łańcuch jest na odpowiedniej długości. Należy również smarować go ponownie, jeśli to konieczne. Stosowanie oleju silnikowego do usuwania rdzy i sztywność łańcucha.
 4. Przemalować ramę roweru. Do zmiany stylu starego roweru, można przemalować jej ramkę. Możesz zdecydować się na to, aby automatyczne sklepie i to przemalowany tam. Byłoby lepiej, aby to zrobić, aby zapewnić naprawdę ładne wykończenie ramy.
 5. Oczyść felgi kół iw razie potrzeby wymienić części go. Kolejne rzeczy, które trzeba sprawdzić to felgi kół. W rzeczywistości są one łatwiejsze do czyszczenia, ale trzeba zdemontować i zamontować koło, które może być skomplikowane. W razie potrzeby wymienić szprychy felgi. Można kupić w sklepach rowerowych to.
 6. Sprzedam części "nos". Wreszcie, jeśli chcesz zachować oryginalność rocznika motocykla, można kupić części, które są NOS. NOS oznacza "nowe oryginalne zapasów". Części NOS są rzeczywiście dostępne części roweru od daty jego marketingu, które nigdy nie zostały wykorzystane lub kupili.

To są sposoby, w jaki można przywrócić rocznika rower. Przywracanie rocznika rower nie tylko daje korzyści osobistych. Środowiska mogą również korzystać z tego, ponieważ jesteś recyklingu. Poza tym, to są również oszczędzić wiele paliwa podczas jazdy na rowerze.