grsail.com

jak napisać poemat

Jak napisać poemat betonu

Jak napisać poemat betonu


Dzieci i dorośli często uważają, że zabawa, aby dowiedzieć się, jak napisać konkretny wiersz. Opracowany w 1950, konkretne wiersze są również nazywane wizualne, kształt lub wiersze wzór. Poeta wybiera i porządkuje słowa, tworząc obraz. Wyniki są często piękne, zdjęcia intrygujące słowo.

Krótka historia betonu Poem

Beton lub kształt poezji pojawiły się w 1950 roku jako pochodną niewielkiej szkoły malarstwa, zwany styl malowania betonu, który opracowany w 1940 roku w Europie. Znani poeci, którzy omawiali ten styl to Ezra Pound, Lewis Carrol, George Herbert i kilka innych. Choć poezja konkretna jest podobna pod pewnymi względami do swobodnego wierszem poezji, nacisk na postać odróżnia ją od innych stylów.

Popularne Formy Poem betonowe

W konkretnym wierszu, kształt poematu zależy od przedmiotu wersecie. Jeśli usuniesz formę lub kształt z poematu, to osłabia wiersz. Obraz lub kształt stworzony przez słowa i wersety nieubłaganie spleciona z rozumieniu poematu. Najpopularniejsze kształty serca, krzyże i skrzydła anioła. Geometryczne kształty są również popularne.

Dowiedz się, jak napisać poemat betonu

Tworzenie konkretny wiersz zajmuje trochę czasu i umiejętności pisania zarówno cudowny wiersz, a ustalenia te słowa w przyjemnych kształtach, które reprezentują ten wiersz.

Kroki do Napisz betonu Poem

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w konkretny wiersz, możesz pobrać ten dokument, który wskazuje etapy napisać konkretny wiersz. Jest to także przykłady wielu różnych kształtach.

 • Wybierz obiekt w pomieszczeniu, w którym piszesz. Może to być obraz, wazon, telewizor, lub komputera. To może być tematem swojej poematu. Zastanów się obiekt.
 • Brainstorm listę słów i zwrotów opisujących obiekt, i wszystko, co przychodzi na myśl, gdy biorąc pod uwagę przedmiot już wybrany jako podmiot wiersza. Creative_Writing_Prompts mogą również być pomocne, aby uzyskać twórcze soki płynące.
 • Wymień szczególne znaczenie, wydarzenia, lub elementów obiektu. Czy przedmiot przypominają kogoś lub być może szczególny czas w swoim życiu? Wazon kwiatów, na przykład, może przypomnieć o babci ogród lub cennych róż twojej matki. Wymień wszystkie skojarzenia, które przychodzą do głowy.
 • Teraz weź czystą kartkę papieru. Rysunek schematu lub obraz obiektu.
 • Rozpocznij dopasowanie słowa i wersety w zarysie już naszkicowany. Nie powinni czuć wymyślone, lecz płyną jak poezja.
 • Gdy wiersz mówi to, co chcesz powiedzieć, możesz wrócić i usunąć szkic tak, że słowa same wyróżniają się na papierze w ich nowej formie wizualnej.

Możesz również szukać wolnej klasie pisania on-line, które pomogą Ci nauczyć się pisać konkretne wiersze i inne style poezji.

Porady dla pisanie wierszy betonowe

Nauczyciele Poezja zalecają nowicjusze pamiętać następujące propozycje pisząc swoje pierwsze konkretne wiersze.

 • Jeśli kształt jest usuwany z wiersza, wiersz traci istotne znaczenie. W rzeczywistości, nie można usunąć ani kształtu ani słowa. Zawsze należy pamiętać, że w konkretnym wierszu dwa pracować w parze.
 • Kształt samej poematu wypełnia luki w umyśle czytelnika. Możesz zrobić skok w składni i logiki w wierszu, jeśli kształt zapewnia brakujące dane do czytnika.
 • Nie zapominaj, że białe miejsca wokół wiersz może też mówić tomów. Czy można grać w kształcie wiersza tak, że sama białe miejsca dodaje do znaczenia?

Zasoby online

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak napisać konkretny wiersz, kilka stron internetowych instruktaż krok po kroku i przykłady z innych autorów. Poeci i pisarze mogą chcieć sprawdzić następujące miejsca dla inspiracji:

 • Ogród Digest zapewnia indeks konkretnych wierszy publikowanych w Internecie. Istnieje wiele przykładów, aby pomóc pisarzy się zawiesić tej wyjątkowej formy sztuki.
 • NASA (tak, organizacja badania przestrzeni kosmicznej) zapewnia niezwykle lekcję poezji konkretnej z motywu lotniczego.
 • Poetry4Kids oferuje proste wyjaśnienie i przykłady odpowiednie dla dzieci, które chcą spróbować tego stylu poezji.

,

Jak napisać poemat Dzień Niepodległości

Pisząc amerykańskiej poezji, pisarze często znajdują się w otoczeniu najpotężniejszym sztuk, jakie kiedykolwiek napisano. Słowa, które są inspirowane paliwa i poetów przez wieki to tylko niektóre z bardziej cenionych dzieł literatury i poezji tematu. Wielu pisarzy dzisiaj znaleźć wspólny związek z pisaniem bardziej patriotycznej, wiele z chęcią pisania w poświęceniu amerykańskiego Niepodległości. Dlatego niech dotknąć bazę na kilka istotnych czynników, które mogą pomóc poetę z jej podróży do pisania.

Z poezją, ogólne tematy życia, miłości, śmierci i honoru są przedstawiane przez ekspresję z programu word tak wielkiej wyobraźni, wynikające z największych pasji. Pisząc konkretnego tematu na uwadze, że lepiej jest dla pisarza początkowo uchwycić inspirację znajomości tematu. W tym przypadku lepiej znając historię i szczegóły Deklaracji Niepodległości i być może czyta jakieś wielkie klasyki z William Blake czy może Ralph Waldo Emerson, że może lepiej iskra inspiracji i pomóc pisarzem zapoznać się z tematem.

Gdy pisarz stwierdził, że twórcze połączenie, ostrość jest doprowadzony do stylu i konstrukcji, w której poeta decyduje się napisać. Różne rodzaje wierszy odnosi się do postaci, w której są zapisywane. Poezja może być napisany w metrach lub wierszem, często razy z powtarzaniem lub wierszyk. Inne czasy, poezja może być napisane w sposób, który jest bliżej do mowy potocznej, strukturę metryczną brakuje wszystko. Wybór postaci jest ważne, ponieważ ustanawia zamiar lub cel poematu i często wywołuje pożądany nastrój.

Aby napisać wiersz, Dzień Niepodległości, to dobry pomysł, aby usiąść i naprawdę myślę o tym, co to oznacza dla Ciebie wakacje. Chociaż celem wypoczynku jest świętowanie niepodległości Ameryki z Wielkiej Brytanii, Twoja osobista doświadczenie wypoczynku jest prawdopodobnie bardziej przywiązany do tradycyjnych rodzinnych spotkań i imprez społecznych, które świętować 4 lipca. Wiązanie tych tematów razem do patriotycznego wiersza będzie bardziej szczere i osobiste, a wiersz jest prawdopodobnie lepiej doceniane przez znajomych i rodziny.

Niezależnie od formy, struktury i konkretnych tematów wybrać podczas pisania poezji Dzień Niepodległości, jeśli jest napisane od serca, że ​​będzie dobrze przyjęty.

Jak napisać Dzień Ojca Wiersze

Dzień Ojca, na całym świecie na wakacje, gdy jeden czci przodkom, obchodzony jest każdego roku w ponad 52 krajach. Dzieci dar ich ojcowie z krawatów, grille, ręcznie robione prezenty, narzędzi i innych męskich prezentów. Kiedy opowiadając cenne dary, większość ojców przyznać, że osobiste prezenty są najlepsze.

Dzieci i dorośli często zastanawiam się, czy mogą pisać wiersze Dzień Ojca, aby mogli wyrazić swoją miłość i podziw dla ojca w ich życiu. Nie trzeba być doświadczonym poeta pisać Day wiersz Piękne ojca, wystarczy chęć zrobić i serce pełne miłości i wdzięczności. Oto kilka pomysłów i wskazówek, jak napisać Day wiersz ojca do daddy w swoim życiu.

Możesz też zrobić szybkie wyszukiwanie w Internecie na "Dzień Ojca" Wiersze, aby zobaczyć jakieś próbki poezji. To może dostarczyć inspiracji dla swojej pracy. Możesz wybrać, czy chcesz więcej ukwiecony i sentymentalną rodzaj poematu świętuje szlachetność ojcostwa lub więcej potocznego werset, koncentrując się na rzeczy, że twój ojciec zrobił dla Ciebie. Można nawet zdecydować, czy wiersz będzie miał humorem skos lub bardziej poważne jeden. Nie ma absolutnie żadnego dobrze, czy źle tutaj i piękno pisać wiersze twojej własnej Dzień Ojca jest, że można dostosować go dopasować swój ojciec.

To może być mądry, aby spojrzeć na kilka podstawowych miejsc poezji przed rozpoczęciem pisania Day wiersz swego Ojca, aby można było zapoznać się z kilku różnych rodzajów poezji. Pamiętaj, że twój wiersz Dzień Ojca nie musi rymować i może być rodzaj wiersza znanego jako wiersz wolny.

Jeśli chcesz napisać poemat Dzień Ojca akrostych, wystarczy użyć litery w słowie tematu, Ojca, aby rozpocząć każdą linię swojego poematu. Każdy wers wiersza swojej Akrostych powinien mieć coś wspólnego z tym tematem. Jest to rodzaj zabawy poematu pisać i dobrze nadaje się do rozpoczynających poetów. Humorystyczne rodzaje poezji to limeryki, które są gwarantowane, aby twój ojciec uśmiech.

Gdy już zdecydujesz się na rodzaj wiersza, usiąść w cichym miejscu, z pustym arkuszu papieru i rozpocząć pracę. Możesz też zrobić listę najlepszych i najbardziej znaczących cech twojego ojca, aby pomóc dostosować swój wiersz. Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, z pewnością napisać wiersz danego Dnia Ojca, które jest odpowiednie dla króla.

Jak napisać ciekawą Personalne Dating ogłoszenie

Jak napisać ciekawą Personalne Dating ogłoszenie
Napisz osobowych reklamy

Przedstaw się kolegów poszukujących miłości, ucząc, jak napisać ciekawy osobowych reklamy.

O dziale Kontakt

Ciekawe osobiste ogłoszenie będzie czytelnicy ciekawi was, co daje wiele nowych połączeń do zbadania do ewentualnego meczu. Ogłoszenia osobiste, w innej formie lub mody istnieją od gazety zostały okolice. Dziś całe strony internetowe poświęcone są wykonywania połączeń miłosne. Randki stron internetowych, takich jak gazety, wymagają od swoich członków, aby wypełnić osobiste ogłoszenie, kiedy łączą. Czy szukasz długoterminowych relacji lub po prostu zabawny przyjaźni, reklamy osobowe są to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i nowych przyjaciół. Dowiedz się, jak napisać ciekawy osobowych reklamy i uzyskać największą uwagę do ceny.

Dowiedz się, jak napisać ciekawy osobowych reklamy

Od początku do końca, Twoja osobista reklama musi przyciągnąć uwagę potencjalnych respondentów. W zależności od miejsca opublikować ogłoszenie, może masz tylko 04:57 linie całkowite. Zastosuj regułę trzech sekund do reklamy. Badania pokazują, że czytelnicy zdecydują, czy są zainteresowani, czy nie, w pierwszych trzech sekund. Rozbić własną reklamę pisząc go w określonych częściach.

Nagłówek

Nagłówek reklamy będzie pierwszą rzeczą, że czytelnicy widzą. Jak nagłówek artykułu prasowego, nagłówek reklamy powinny chcesz dowiedzieć się więcej. Unikaj używania skrótów w nagłówku. To może być dobra praktyka, aby napisać nagłówek po wypełnieniu własną reklamę. Podsumowywać coś wyjątkowego o sobie w tytule. Masz jedno zdanie, dwa najwyżej stworzyć genialny uwaga grabber. Wdrożenie swój osobisty interes do nagłówka. Na przykład, pisarz może powiedzieć: "Pióro kolejny wielki romans powieść ze mną." Dodać twój post zadać pytanie, jak "Czy to, co szukałeś?"

Naturalne Przepływ

Najlepszym sposobem, aby przekazać, kim jesteś w kontekście reklamy jest pisać tak, jakbyś mówił. Jeśli skupimy się zbytnio na brzmiący profesjonalny i polerowane może skończyć się brzmieć jak jesteś zbyt duszno lub zbyt górnej skorupy. Przeczytaj i ponownie przeczytać treść swojego osobistego reklamy przed wysłaniem go.

Bądź Humorystyczny

Wolno się śmiać w osobistej reklamy; to nie jest CV. Dodać światło życia i pokazać, że masz poczucie humoru. Należy jednak pamiętać, że samo-deprecjację humor ma swoje granice. Nie mów się o sobie.

Czego nie robić

Wiedząc, w niewłaściwy sposób, aby napisać ogłoszenie jest tak samo ważne, jak coraz to prawo. Czasem źle niuans lub sformułowanie będzie można pojawić potrzebujących lub zbyt skomplikowane. Unikaj tych zachowań podczas pisania reklamy.

 • Nie używaj wielkich liter. W świecie pisania, oznacza to, że są wrzask. Takie zachowanie nie jest atrakcyjne dla mężczyzn i kobiet.
 • Nie kłamią. Upiększanie historii swojego życia może budzić pewne zainteresowanie, ale w końcu twoje kłamstwa wróci do was prześladować. Trzymać się prawdy.
 • Nie będzie otwarta książka. Powiem zbyt wiele, zbyt szybko, może sprawić, że puścić jako przesady rozmowni i potrzebujących.
 • Uniknąć negatywnego o sobie lub swoim życiu.
 • Nie bądź zbyt ogólne. Nie chcesz, aby cały świat odpowiedzieć na ogłoszenie, tylko do określonej grupy.

Ciekawe osobiste ogłoszenie może być trampoliną do szczęśliwego nowego związku. Nie spiesz się i napisać ogłoszenie jesteś dumny umieścić swoje nazwisko na.

Jak napisać program pogrzebu

Jak napisać program pogrzebu


Jeśli niedawno poniósł stratę ukochanej osoby i robią ostateczne ustalenia dotyczące pogrzebu, można zadać sobie pytanie: "Jak mogę napisać program pogrzeb?" Sobie sprawę, że zadanie to nie musi być tak przytłaczające, jak się wydaje. Przestrzegając kilku prostych kroków, można stworzyć piękny program, który pogrzebowe goście chcesz pielęgnować w nadchodzących latach.

Co to jest Program pogrzebowe

Gdy człowiek umiera, a jego pogrzeb odbył się w jego honor, program rozpowszechniany jest z osób uczestniczących w ceremonii. To jest albo zaprojektowane przez dyrektora domu pogrzebowego lub znajomego lub członka rodziny zmarłej osoby. Jeśli chodzi od domu pogrzebowego, być gotowi zapłacić za nie opłaty. Jeśli jednak zdecydujesz się stworzyć jeden siebie, nie tylko zaoszczędzić kilka dolarów, ale prawdopodobnie będzie nieco bardziej osobisty i sensowne. Typowe informacje zawarte w programie pogrzeb obejmuje:

 • Zmarłego pełna nazwa w tym nazwisko panieńskie
 • Daty urodzenia i śmierci
 • Czas, miejsce i datę pogrzebu i pochówku
 • Członkom rodziny
 • Niosący trumnę
 • Officiant
 • Imię i nazwisko osoby dostarczanie pochwała
 • Tytułów i artystów piosenek odtwarzanych lub śpiewana
 • Tytułów i odniesień do jakichkolwiek odczytów lub wierszy

Informacje opcjonalne

Po uzyskaniu wszystkich istotnych informacji w programie pogrzebowym, może chcesz dołączyć kilka elementów opcjonalnych. Pamiętaj, że program będzie większy, dłużej, aby przygotować i można wiązać się dodatkowe opłaty drukowania. Jednak w przypadku tworzenia broszury siebie i drukowanie ich w domu lub samoobsługowym centrum kopiowania, dodatkowe koszty powinny być bardzo minimalne dodatkowych stron. Informacja ta może obejmować:

 • Fotografie zmarłej osoby na różnych etapach życia
 • Krótka biografia
 • Swoje ulubione piosenki, poezja, programów telewizyjnych, książek, etc.
 • Hobby
 • Daty i miejsca pracy
 • Nazwy i zdjęcia zwierząt
 • Anegdoty on lubił
 • Termin i miejsce odbioru
 • Nastroje wdzięczności z rodziną do gości

Jak napisać pogrzeb Programu w kilku krokach

Jeśli śmierć swojej ukochanej wystąpił nagle, masz tylko kilka dni, aby zebrać wszystkie te informacje i ułożyła niezapomniany programu pogrzebowego. Ale nie martw się, bo można to zrobić. Jeśli musisz szybko umieścić program razem, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić.

1. Zbierz informacje osobiste

Korzystania z pomocy innych członków rodziny lub przyjaciół, aby ci pomóc, ale niekoniecznie tych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w planowanie pogrzebu, jak będą przytłoczeni, jak to jest. Zerwać listę potrzebnych informacji i mają Twoi pomocnicy uzyskać. Daj im termin na jeden dzień przed powrotem do raportu pogrzebowego z tym, co odkryli.

2. Użyj Kompatybilne oprogramowanie lub Szablony

Prosty edytor tekstu jest wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, aby pomóc Ci stworzyć bi-krotnie lub tri-fold program. Jednakże, jeśli nie masz oka lub ręki do projektowania tego, poprosić o pomoc. Obecnie nie ma zwykle jedną lub dwie osoby, w pobliżu-by, który może pomóc w projektowaniu programu. Możesz użyć programu takiego jak Adobe Illustrator, SmartDraw, Apple, Microsoft Publisher IWORKS lub innego oprogramowania DTP. Możesz również pobrać pogrzebowy szablonu programu z jednego z kilku dostępnych miejsc. Wiele z tych miejsc będzie naliczać opłaty za szablon, choć można znaleźć stronę lub dwa, gdzie można dostać go za darmo:

 • Pogrzeb serwisu Program sprzedaje różne szablony dla różnych stylów programów. Kompatybilny zarówno z komputerami Mac i PC.
 • Pogrzeb Program Szablony ma sześć stylów dostępnych programów do darmowego pobrania.
 • Eleganckie Pomniki ma kilka stylów programów i dziękuję notatki za symboliczną opłatą.

3. Put Your Programu Razem

Jak jesteś tworzenie programu, upewnij się, odczytuje w tej samej kolejności, jak pogrzeb. Jeśli nie jesteś pewien, skontaktuj się z officiant i on lub ona będzie w stanie Cię. Staraj się nie umieszczać w nadmiarze informacji lub zbyt dużo na jednej stronie, jak to będzie wyglądać bałagan. Pamiętaj, prostsze jest lepsze.

4. Wybierz zdjęcia i czcionki

Użyj gustowne obrazy zmarłego i upewnić się, że są przycięte odpowiednio. Staraj się nie odciął niczyjej głowy lub rąk! To samo dotyczy czcionek, które chcą korzystać z materiałów drukowanych. Trzymaj się z jednej lub dwóch skryptów czcionek; nic więcej, a to będzie wyglądać niechlujny i zajęty. To nie jest czas, aby być kolorowe albo. Trzymaj się z czarnym typu na białym lub kremowym papierze.

5. Zdecyduj się na okładce

Okładka swoim pogrzebie programu jest to, co każdy będzie zobaczyć pierwszy i zapewne pamiętamy najbardziej, więc wybrać go ostrożnie. Można po prostu wybrać zdjęcie kwiatów, zachody słońca, tęcze, itp Możesz również umieścić obraz zmarłego na okładce z jego lub jej imię i nazwisko oraz datę śmierci. Innym pomysłem byłoby stworzyć kolaż zdjęć zrobionych w ciągu całego życia osoby zmarłej. Możliwości są nieograniczone.

6. Wybór drukarki

Możesz wydrukować swój program w jeden z dwóch sposobów: w domu lub w profesjonalnej drukarki. Choć może wydawać się tańsze, aby wydrukować go w domu, weź koszt papieru i atramentu pod uwagę. Możesz również odwiedzić jeden z wielu lokalnych drukarek zawodowych (Staples i Office Max na przykład) na wycenę druku.Jeśli kiedykolwiek jeszcze zadać sobie pytanie: "Jak mogę napisać program pogrzebowy," Pamiętam, jak można to zrobić w ciągu zaledwie kilku prostych krokach. Oczywiście, jeśli śmierć bliskiej osoby jest zbliżającym się, to trzeba więcej czasu, aby uporządkować myśli. Niezależnie od rodzaju tworzonego programu, należy pamiętać, że będzie to trwały pamiątka osoby, która zmarła.

Jak napisać przekonujące esej

Jak napisać przekonujące esej


Dowiedz się, jak napisać przekonujące esej zajmuje trochę praktyki, ale może to być cenne umiejętności dla pisarza niezależny.

O przekonujące Eseje

Przekonujące esej jest praca pisemna, że ​​usiłuje obsługiwać konkretny argument. Przekonujące pisanie może obejmować takie tematy jak:

 • Dlaczego warto głosować na konkretnego kandydata politycznego
 • Dlaczego dzieci powinny być wykonane do noszenia mundurków szkolnych
 • Dlaczego rodzicielskie zaangażowanie jest niezbędne dla edukacji dziecka
 • Dlaczego klinikach musi zostać dodany do ubogich dzielnic

Aby przejrzeć przykłady przekonujący piśmie, sprawdź na stronach redakcyjnych w niektóre z lokalnych gazet.

Porady dla Jak napisać przekonujące esej

Przekonujące esej ma trzy podstawowe elementy: wprowadzenie, ciała i zawarcia umowy. Każda część eseju wymaga szczególnego podejścia.

Wprowadzenie

 • Otwórz swój esej z faktu, cytat, anegdotę, lub oświadczenie, że przyciąga uwagę czytelnika. Utrzymać ten krótki, aby największy wpływ.
 • Zawierać oświadczenie tezy, która wyjaśnia, co twój esej na temat, jak również argument, który próbujesz zrobić. Nie podawaj kluczowe szczegóły swojej argumentacji; Celem jest zapewnienie krótkie spojrzenie, które zachęca czytelnika, aby kontynuować.

Ciało

 • Sprawdź swój ton pasowały do ​​tematu i swoją publiczność. Humor może być odpowiednie w pewnych okolicznościach, ale tematy, które wymagają bardziej poważnych problemów wymagają przemyślane podejście.
 • Spróbuj wymyślić co najmniej trzech kluczowych punktów dla swojej argumentacji. Przekonujące esej może mieć więcej punktów, w razie potrzeby, ale trzy punkty kluczowe jest zazwyczaj minimum dla solidnej argumentacji.
 • Przewidzieć wspólne zastrzeżeń do argumentu, a następnie zająć się tymi kwestiami. Być racjonalny i zrównoważony z obalenia; nie uciekać się do osobistych ataków na ludzi, którzy nie podzielają swój punkt widzenia.
 • Użyj statystyki, przykłady z życia, hipotetyczne scenariusze, lub analogie, aby wesprzeć swoją tezę. Wybierz informacje, które są aktualne i można bezpośrednio odnoszące się do kwestii pod ręką. Pamiętaj, aby przytoczyć swoje źródła w razie potrzeby.
 • Nie wolno zakłócać dane, aby pasowały do ​​argumentu. Celowo dostarczenie wprowadzających w błąd lub niekompletnych informacji jest nieetyczne.

Wniosek

 • Idealnie, jeśli zawarcie powinno być coś, że "laski" w umyśle czytelnika. Wielu pisarzy godzinami pracy na doskonałe wprowadzenie, a następnie pośpiesznie kropić kilka zdań do wniosku, eseju w. Do najbardziej skutecznych eseju dać Wnioski starannego rozważenia.
 • Przekształcić swoje oświadczenie tezy, ale nie po prostu skopiować wprowadzenie.
 • Podsumować najważniejsze punkty swojego eseju.
 • Kończyć się przewidywania, wezwanie do działania, czy zalecenia.

Wartość Sugestie

Chociaż coraz opinię na temat pracy jest zawsze pomocny, to szczególnie ważne, gdy uczysz się, jak napisać przekonujące esej. Argument, że wydaje się całkiem racjonalne w głowie, może być bardzo trudne dla przeciętnego człowieka, aby zrozumieć.

Zapytaj, jak wielu ludzi, jak to możliwe, aby przeczytać esej. Jeśli nie można dokładnie opisać swoje stanowisko w tej sprawie, twój esej jest w potrzebie rewizji. Jeśli wychować obalanie, że nie można bronić, może być konieczne w celu wyjaśnienia niektórych punktów w swoim eseju, aby poprawić siłę swojego argumentu.

Krytyka może być trudne do zaakceptowania, zwłaszcza, gdy jesteś pasjonatem dany temat. Jednak chcesz, aby odkryć wszelkie logiczne błędy w swojej pracy przed przystąpieniem do składania esej do publikacji. Odpowiedź, nawet jeśli jest to bolesne usłyszeć, tylko sprawi, że będziesz lepszym pisarzem.

Praktyka czyni mistrza

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak napisać przekonujące esej jest po prostu ćwiczyć jak najwięcej. Zastanów przeglądu Logiki Stosowanej Freelance Writing Pisanie Podpowiedzi pokaz przekonujące pomysły na tematy próbka esej.

Jak napisać autobiografię

Jak napisać autobiografię
Myśląc o pisanie autobiografii?

Jeśli czujesz, że nadszedł czas, aby umieścić historię swojego życia na papierze, jesteś prawdopodobnie szuka informacji o tym, jak napisać autobiografię. Zadanie będzie z pewnością łatwiejsze i pójść znacznie płynniej, jeśli myślisz o tym, co powinno być wliczone w cenę i mieć plan na miejsce, zanim zaczniesz.

Co to jest Autobiografia?

Podczas pisania autobiografii, co robisz, jest pisanie historię swojego życia w formie książkowej. To do ciebie, aby zdecydować, czy książka będzie obejmować każdy aspekt swojego życia lub jeśli skupi się na dany temat lub okres czasu. Podstawowy fakt, że oddziela autobiografię z biografii spoczywa, który pisze książkę. Autobiografia napisana jest przez osobę książka jest o, a biografia jest historia czyjegoś życia napisany przez kogoś innego niż osoba, która jest przedmiotem tej książki.

Porady dla Jak napisać autobiografię

Gdy jesteś gotowy, aby zmierzyć się z zadaniem napisania wspomnień o swoim życiu, te wskazówki dla jak napisać autobiografię:

 • Brainstorm za treść: Przed rozpoczęciem oddanie słowa na papierze, spędzić trochę czasu na zebranie myśli, aby można było podjąć decyzję, jakiego rodzaju informacje powinny być włączone. Pozwoli to utworzyć konspekt dla dokumentu i zapewnia ramy, które można wykorzystać, aby rozpocząć organizowanie materiału w logicznej strukturze.
 • Temat / Centralna ostrości: Gdy masz przynajmniej ogólne pojęcie o zakres informacji, które będą zawarte w autobiografii, następna rzeczą, którą chcesz zrobić, to zdecydować się na temat czy głównym tematem utworu. Wyjaśnienie kąt swojej autobiografii na początku procesu pisania jest dobry sposób, aby zachować swoje myśli koncentruje się, jak rozpocząć proces zawężania, co będzie i nie będą uwzględnione.

Jak napisać autobiografię

 • Stan faktyczny Informacje: autobiografie są dziełami non-fiction. Oznacza to, że wszystkie informacje zawarte powinny być prawdą. Chociaż może to być kuszące, aby upiększyć niektóre z dokonań lub przygody, takie postępowanie jest nie do przyjęcia z tego gatunku.
 • Sekwencjonowanie: Zdecyduj się na ogólnym postanowieniu swojej autobiografii. Należy użyć formatu chronologicznym, zaczynając od swoich początków i do przodu w celu teraźniejszości? Może byłoby lepiej zacząć dzień dzisiejszy, a następnie odbijają aby pokazać, jak to, co działo się wcześniej uczynił cię osoby, z którą dziś. Alternatywnie, należy rozważyć, czy książka powinna zaczynać się od ważnego wydarzenia lub realizacji, który stanowi punkt zwrotny w swoim życiu.
 • Napisz konspekt: ​​Po wykonaniu powyższych zadań, następna rzeczą, którą musisz zrobić, to stworzyć projekt zarysu. Powinien on być skonstruowany tak, że każda nowa idea jest rozdział, z podpunktów wspierania informacji w każdej pozycji. Pamiętaj, aby zostawić miejsce dla zawarcia i rozdziale wprowadzającym w konspekcie.
 • Pisanie projekt: Gdy kontur jest kompletny i jesteś z niego zadowolony, będzie gotowy do rozpoczęcia pisania pierwszej wersji swojej autobiografii. Fakt, czy zostały wykonane odpowiednie kroki, aby dostać się organizowane przed rozpoczęciem pisania powinno pomóc skoncentrować się i na zadania, jak piszesz.
 • Sprawdzanie i edycja: Dobrze jest dowód i edytować swoją pracę, jak przejść. Na końcu każdego rozdziału, zatrzymać się i sprawdzić z powrotem na swoją pracę starannie. Poszukaj błędów typograficznych i błędów gramatycznych, jak również przejrzystości i czytelności. Przekazać wypełnione rozdziały na kogoś, że można zaufać, aby dać szczere opinie. Gdy masz kompletny projekt, przejść przez proces proofingu oraz edycji ponownie.

Następny krok

Kiedy już starannie impregnowane i edytowane ostateczny projekt swojej autobiografii, to będzie czas, aby zrobić kolejny krok w kierunku stania się autorowi. Jeśli nie masz jeszcze kontrakt wydawniczy, będziemy chcieli, aby przejść do procesu poszukiwania wydawcy lub wykonujący jedną z dostępnych możliwości dla [List_of_Self_Publishing_Companies | Self-publishing]].

Jak napisać komiks

Jak napisać komiks
Czy jesteś superbohaterem?

Dowiedz się, jak napisać komiks może być świetny sposób na wyzwanie siebie jako pisarza. Stephen King i Jodi Picoult, to tylko kilka z wielu najlepszych pisarzy sprzedaży, który próbowałem swoich sił w tworzeniu komiksów i odkryli, że gatunek ten oferuje wyjątkową atrakcyjność.

Craft Comic Book Pisanie

Na pierwszy rzut oka, komiksy, może wydawać się proste pisania projektów. Mają mnóstwo zdjęć, publiczność wydaje się być głównie nastolatków lub młodych dorosłych, i nikt nie spodziewa się poważnego fikcję literacką. Jednak coś pisze, że zyskuje następujące na równi z komiksów Justice League lub X-Men nie jest łatwym zadaniem. Nie można realnie oczekiwać, aby kropić do najlepiej sprzedających się komiksów w dzień lub dwa, nawet jeśli już czyta komiksy lat.

Komiks pisanie książka jest wyjątkowa forma pisania zewnętrznych, ponieważ zawiera elementy różnych gatunków.

 • To musi mieć atrakcyjną działkę, jak powieści.
 • To ciężki na dialogu, jak scenariusz.
 • Historia musi zostać opowiedziana w kilku słowach, jak w wierszu.
 • Zdjęcia i tekst muszą pracować razem, jak w teksty reklamowe.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się, jak napisać komiks, najlepszym sposobem, aby rozpocząć to trochę czasu, aby dokładnie przeczytaj ponownie niektóre z ulubionych komiksów. Należy zapamiętać, jakie elementy pisarz wykorzystuje do napędzania historię, jakie aspekty dialogu uczynić postacie wydają autentyczne, i jak pracować z ilustracji tekst, aby stworzyć świat fantazji.

Porady dla Jak napisać komiks

Opanowanie sztuki pisania komiksów zajmuje czas, ale zadanie będzie łatwiejsze, jeśli pamiętać tych pomocnych wskazówek:

 • Dodać szczegółowy opis, aby utrzymać projekt na torze. Komiks musi odbywać się wewnątrz ograniczonych ograniczeń stronie, więc trzeba wiedzieć, jak używać panelu na swoją korzyść. Zgodnie z ogólną regułą, komiksy są 21 i 30 stron długości z od czterech do sześciu panele na większości stron.
 • Pomyśl o komiksowego artysty jako swojego partnera. Musisz pracować komunikować swoje pomysły jasno więc jesteś po tej samej stronie, jeśli chodzi o historię. Chociaż czytelnik dba o posiadanie dobrej historii, rysownikiem komiksów dotyczy konieczności jasne instrukcje, aby mógł tworzyć obrazy, które pomagają przekazywać historię.
 • Przeczytaj swój dialog głośno. Powinien on brzmieć naturalnie i odpowiednie do sytuacji. Jeśli jest to sztywne lub wymuszone, czytelnik nie będzie zmuszona zakończyć tę historię.
 • Keep it krótkie i słodkie. Pamiętaj, że w komiksie, słowa mają się zmieścić w niewielkiej przestrzeni w każdym panelu. Nie chcesz już więcej niż to, co jest dialog zupełnie niezbędne.
 • Jeśli chcesz, aby twój komiks opublikowany, wykonaj poprawny format skryptu.

Dodatkowe informacje

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak napisać komiks, Zakład Logiki Stosowanej Freelance Writing proponuje odwiedzenie następujących pomocnych witryn sieci Web:

 • Pisanie świat oferuje spojrzenie w dziedzinie komiksu piśmie książki.
 • Pisanie Pokaż oferuje pobieranie podcastów z wywiadu z komiksu pisarza kontaktów Scalera, pisarz Deadpool, i Marvel Knights Marvel Millenial Visions komiksów.
 • Przeczytaj. Napisz. Pomyśl. ma zabawy interaktywne narzędzia do tworzenia komiksu książki, które mogą być przydatne dla osób zainteresowanych ucząc zasad tego stylu pisania do podstawowych lub gimnazjalistów.

Jak napisać scenariusz Query list

Jak napisać scenariusz Query list


Dowiedz się, jak napisać scenariusz zapytań nas może poprawić swoje szanse na uzyskanie swój scenariusz przed decydentami. Scenariusz może stracić cenny czas i możliwości robienia pieniędzy ze względu na źle sformułowanego pisma zapytania. Dowiedz się, jak spreparować do nas zapytania jakości scenariusz.

Jak napisać scenariusz Query list

Litery zapytania Scenariusz nie muszą być tak długie, jak i szczegółowe, jak artykuł, fiction i literatury faktu zapytaniami. W rzeczywistości, kierownik działu rozwoju movie Alex Epstein, zaleca krótkie 02:58 litery akapitów. Jego przykłady dobrych liter zapytania składają się głównie z hakiem jeden ustęp i boiska, a następnie wniosek do wysyłania skrypt. Przykłady Epstein nie zawierała żadnych poświadczeń pisarz.

Pitching skryptu

Najważniejszym elementem liście zapytań jest pitching skryptu. List zapytania powinny opisywać historię skryptu w ustępie, który pokazuje, że zarówno angażuje uwagę agenta i przekonuje go, że ta historia będzie sprzedawać bilety.

Kształtowanie list Query

Litery zapytania Scenariusz są ogólnie skonstruowany jako pitch, opis ust, wniosek i zamykania. Oto instrukcje dotyczące pisania listu zapytania scenariusz:

 • Rozbić historię w akapicie pierwszym. Rozpocznij z mocnym hakiem, że będą intrygi środka tak, że on o swój skrypt.
 • Dołącz akapit drugi i trzeci akapit, w razie potrzeby, która zapewnia dalsze szczegóły na temat, dlaczego historia zainteresuje widzów. Powiedz agenta jaki gatunek Scenariusz w. To może być wprowadzenie zdanie o tym, dlaczego chcesz się opowiedzieć tę historię, zwłaszcza, jeśli ma do czynienia z kątem historii. Możesz także wszystkich swoich kredytów lub poświadczeń.
 • Napisz propozycja paragraf, który oferuje wysłać skrypt. Wspomnij, jeśli skrypt jest kompletny i jak długo to jest.
 • Skomponuj pkt zamykający się przede wszystkim podziękować środka i zapytać, czy jest zainteresowany oglądania skrypt.

Zasoby online dla Porady Scenariusz Zapytanie Letter

Jeśli masz połączenie w branży, że zaleca się, aby skontaktować się z pewną edytor, rozpocząć pkt haka z "Kontakt Nazwa Zaleca się, aby się z wami skontaktować." Będzie to również zdobyć uwagę ruchliwej agenta.

Sprzedawanie Twój scenariusz: Witryna oferuje porady na temat pisania zapytań Scenariusz i przykład silnych zapytaniami.

Film scenariuszy: strona Film kwerendy wskazówki scenariuszy ma nas specjalnie dla scenarzystów.

Scenopisarstwa Goldmine: Forum scenariuszy Goldmine ma pomocny wątek dyskusji, gdzie pisarze akcji swoje doświadczenie doradcze i pisania liter zapytania scenariusz.

Podstępny Scenariuszowego: Strona ta ma kilka przykładowych listów i mnóstwo przydatnych porad.

Wskazówki jak napisać scenariusz Query listów

Poniższe wskazówki pomogą Ci napisać do nas zapytania jakości scenariusz i chroń swój skrypt.

 • Zarejestruj swój scenariusz z pisarza Guild of America, aby chronić swoje pomysły i pracę przed wysłaniem zapytania i wypełnione skryptów się. Masz wybór rejestracji skrypt na obu pisarza Guild of America, West lub pisarza Guild of America, Wschodu.
 • Czynniki pierwsze i uzyskać zapytań reprezentacji przed zbliżeniem kadry kierowniczej jak reżyserów i producentów. Agent może pomóc chronić swój scenariusz i uzyskać lepszych umów kontraktowych niż solo.
 • Sieci z innymi scenarzystami i poprosić ich o swoich doświadczeniach na listy zapytań i zaleceń. Jest to również świetny sposób, aby dowiedzieć się, czy agent lub wykonawczym woli niektórych formatów zapytania. Może również czasem zaoszczędzić od popełniania tych samych błędów innym pisarzem wykonany z osobą podczas procesu zapytania.
 • Dołącz zaadresowanej do siebie-stempel-kopertę (SASE) do odpowiedzi edytora. Wielu wydawców nie odpowiadać na zapytania bez SASEs.
 • Przed wysłaniem do nas zapytania o skrypt, rozważyć złożenie go do usługi analizy skryptu, aby upewnić się, że jest w dobrej formie.

Jeśli zrobić swoją pracę domową i dowiedzieć się, jak napisać list zapytania scenariusz, masz większe szanse na sprzedaż skrypt i zobaczyć go na ekranie.

Jak napisać biografię

Jak napisać biografię
Biografie są trudne do napisania.

Biografie są cięte na księgarskich i bibliotecznych wielu półkach, ale wiedząc, jak napisać życiorys jest trudniejsze niż po prostu napisaniu historię życia. Dobrym pisarzem będzie zrobić więcej niż tylko pisać o osoby, będą one niech czytelnicy żyć, że życie i zrozumieć jego sens i znaczenie w sposób inne rodzaje piśmie nie może osiągnąć.

Autobiografie Biografie Versus

Biografie i autobiografie nie jesteś sam rodzaj pracy. Biografia jest zazwyczaj znany postać w historii, polityce, sztuce, środowisk naukowych, rozrywkowych, lub podobnej dziedzinie, a autobiografia pisarza pisze osobistej historii życia. Biografie są bardziej obiektywne niż osobiste refleksje i są często pisane przez uznanych ekspertów, takich jak historyków czy badaczy.

Istnieją dwa rodzaje biografii, które mogą być napisane: dozwolone i niedozwolone. Upoważnione biografia jest jeden, który jest napisany za zgodą osoby lub ich majątku, jeśli nie żyją. Nieautoryzowane biografia napisana przez kogoś bez wyraźnej, zatwierdzonego dostęp do wielu materiałów źródłowych, takich jak pamiętniki podstawowej lub archiwów rodzinnych. Oba rodzaje pracy są równie ważne, ale mogą przedstawiać bardzo różne portrety tego samego osobnika.

Kroki Jak napisać biografię

Istnieje pięć podstawowych kroków do napisania biografii:

 1. Wybór osoby do napisania o
 2. Badanie życiu człowieka
 3. Wybór formatu pisemnej biografii
 4. Pisanie na aktualną
 5. Edycja biografię

Wybierz Temat

Kto pisać jest krytyczna decyzja, kiedy pisarze zdecydować, jak napisać biografię. Wiele znanych osób - prezesi, aktorów i innych wybitnych postaci - już wiele opublikowanych biografii, i ważne jest, aby wybrać kogoś, o których nie ma więcej do powiedzenia. Z drugiej strony, przedmiotem biografii mogą się znacznie różnić w zależności od celu, do pisania. Dziadkowie lub ekscentryczny przodek, na przykład, może być doskonałym tematem raportu biografii szkoły lub lokalnej historii rodzinnej.

Badania

Badania naukowe są kluczem do wybitnego biografii. Istnieją dwa rodzaje materiałów zasobów, które mogą być stosowane dokumenty: pierwotne i wtórne źródła. Podstawowe dokumenty to:

Jak napisać biografię
Korzystać ze źródeł pierwotnych.

 • Dzienniki i czasopisma
 • Transkrypcje szkolne
 • Akty urodzenia, małżeństwa, pozwolenia i inne dokumenty urzędowe
 • Listy i inne dzieła pisane przez osoby
 • Zdjęcia osobnika

Materiały te zapewniają intymny wgląd osoby badane, ale wciąż nie dają pełnego obrazu. Pisarze badający biografię powinien również zbadać źródeł wtórnych, w tym:

 • Wywiady z ludźmi, którzy znają temat, w tym członków rodziny, przyjaciół, nauczycieli, pracodawców, uczonych, duchownych i potomków
 • Poprzednie nie biograficzne artykuły o temat
 • Wizyty w ważnych miejscach w życiu pacjenta, takie jak rodzinne miasto, miejsce urodzenia lub miejsce pochówku

Im więcej źródeł pisarz może użyć do skonstruowania biografię, bardziej kompletny i bezstronny, że biografia będzie.

Wybierz format

Najprostszym i najbardziej oczywistym format biografii jest chronologiczny, ale nie zawsze jest to najlepszy wybór dla historii życia każdego człowieka. Jeden wspólny sposób sformatować biografii jest ograniczyć ramy czasowe do odpowiednich lat, a nie obejmujące całego życia danej osoby. Biografia prezydenta, na przykład, może być najlepiej ograniczone do opcji career.Another politycznej byłego prezydenta do formatowania biografii jest formą narracji. Struktura ta może omawiać te same lata życia człowieka i ich znaczenia w innych kilka razy, ale za każdym razem z unikalnej perspektywy. Razem, kilka punktów widzenia może dać dużo bogatsze perspektywy niż prostej chronologicznym zarysie.

Napisz biografię

Pisanie biografii może być najprostszym krokiem, po dogłębnych badań została zakończona. Wskazówki jak napisać niezwykle przydatnej biografii to:

 • Materiał granice tego, co jest istotne dla biografii
 • Użyj aktywnych czasowników i przymiotników opisowych stworzyć zabawne zdjęcia obiektu
 • Przerwa pracę do przydatnych sekcjach takich jak fazy życia, aby pomóc zorganizować pisanie
 • Cytaty i fragmenty używać celu zapewnienia większej autentyczności na piśmie

Rzadko się zdarza, aby wykorzystać każdy kawałek badania przy pisaniu biografii; dobrych pisarzy będą wybierać tylko najlepsze, najciekawsze informacje o włączeniu.

Redagowanie

Po zakończeniu biografia, właściwa edycja jest niezbędna do połowu wszelkich pisowni, błędy gramatyczne lub faktycznych. Mając kogoś innego przeczytać pracę może również pomóc ustalić, czy płynie dobrze i jest to zrozumiałe. Znaczne zmiany mogą być konieczne do pracy być najlepszym, ale jako hołd dla jednego wybitne jednostki, te zmiany mogą pomóc przedstawić możliwie najlepszą biografię.

Zajmując Publikacja

Jeśli biografia ma być opublikowana, albo jako książka raportu szkoły, lub artykułu, autor powinien początkowo spodziewać odrzucenia. Radzenie sobie z odrzuceniem jest stałym elementem życia niezależny pisarza, bez względu na to jak dokładnie zbadane i napisana biografia. Aby zminimalizować odrzucenia:

 • Stworzenie platformy. Stając się ekspertem na temat biografii poprzez zajęcia dydaktyczne, publikując kilka mniejszych, dając przemówienia lub prowadzeniu warsztatów pomoże pisarze tworzą publiczność głodny wiedzieć więcej o tej osobie.
 • Wybierz najlepszy wydawcy. Nie wszystkie wydawnictwa zaakceptować biografie. Wybór ten, który publikuje podobne książki zwiększy szanse wydawcy będącego zainteresowany innym biografii.

Oczywiście, najlepszym sposobem na zminimalizowanie odrzucenie jest pisać jak najlepsze biografii. By wiedzieć, jak skutecznie napisać biografię, pisarze mogą honorować znaczących osób i wcześniej ich kariery freelance pisanie.

Jak napisać esej

Jak napisać esej

Czy zastanawiasz się, jak napisać esej? Czy starasz się wymyślić najlepszy sposób podejścia pisemne oświadczenie do szkoły lub jeśli po prostu chcesz wyrazić swoje myśli i opinie, to na pewno wskazane, aby stosować się do wytycznych do skutecznego eseistyki, jak pracujesz.

Umiejętności eseistyki

Uczenie się, jak poprawnie napisać esej będzie służył dobrze, w całej swojej karierze naukowej i zawodowej. Czy masz zamiar napisać profesjonalnie lub jeśli planujesz wykonywać inny zawód, istnieje duża szansa, że ​​konieczne będzie opracowanie skutecznych dokumentów narracyjnych regularnie. Od tworzenia prezentacji rozbić swoje pomysły do ​​swojego szefa i edukować klientów o najlepszy sposób wykorzystać swoje produkty lub usługi po prostu poprosić o podwyżkę wynagrodzenia lub dodatkowe obowiązki od swojego przełożonego, umiejętności pisania, które rozwijają się również dobrze służyć przez cały żywotność.

Jak napisać esej: 10 kroków

 1. Wybór temat - Pierwszy krok w eseistyki jest, aby wybrać temat. Zanim będzie można rozpocząć proces pisania, należy najpierw uruchomić przynajmniej ogólne pojęcie o tym, co masz zamiar pisać. To najlepsze dla twój temat jest jasno określony i jak najbardziej konkretny.
 2. Opracowanie pisemne Thesis - Po wybraniu tematu, trzeba pomyśleć o miejscu, w którym chcesz dokonać ze swoim eseju. Informacje te powinny być wykorzystywane do tworzenia oświadczenie tezy. Oświadczenie to powinno być krótkie stwierdzenie o tym, co czytelnik może oczekiwać, aby dowiedzieć się z lektury esej. Należy zapewnić przegląd tematu i podgląd argumentu pisarza lub pozycji.
 3. Utworzyć konspekt - Po zakończeniu oświadczenie tezy, następnym krokiem jest stworzenie zarysu treści eseju jest. Pochodzić z głównych pozycji w odniesieniu do obszarów tematycznych, które wspierają swoje oświadczenie tezy, jak i podpunktów, które go wraz z każdym z nich.
 4. Projekt Ciało - Gdy szkic jest gotowy, można użyć tej informacji jako podstawy do rozpoczęcia pisania. Skręć w każdej pozycji do ust, pisanie pełnych zdań o każdym z punktów SUP do zilustrowania punkt lub pomysł, który próbujesz przekazać.
  Jak napisać esej
 5. Podać Zawarcie - Gdy ciało eseju jest kompletny będzie można napisać końcową pkt. Ta część eseju należy podsumować główne punkty przedstawione w dokumencie, wskazując, w jaki sposób wspiera rachunku magisterskiej.
 6. Napisz wprowadzania - Wprowadzenie idzie na początku eseju, ale nie powinno być napisane, aż dokument jest kompletny. To dlatego, że wprowadzenie powinno zapewnić czytelnikom przegląd zawartości eseju jest. To nie jest możliwe, aby napisać skuteczne wprowadzenie aż cała Pierwszy projekt został zakończony.
 7. Oceń to, co napisałeś - Kiedy masz kompletny pierwszy projekt, odczytane w całym dokumencie. Refleksji na temat tego, co zostało napisane, myśląc o tym, czy brzmi dobrze i oddaje punkt, który przeznaczony. Sprawdź, w razie konieczności i szczypie nadal przeglądu w razie potrzeby.
 8. Edycja dla treści - Gdy jesteś zadowolony z prądem i struktury eseju, nadszedł czas na edycję treści. Analizować fakty, które zostały zawarte, aby mieć pewność, że informacje są dokładne, kompletne i wyczerpujące. Sprawdź żadnych statystyk masz włączone i zapewnić, że wszystkie źródła wykorzystywane są prawidłowo cytowane.
 9. Dowód dla gramatyki i ortografii - ponownie sprawdzane esej, tym razem patrząc uważnie na błędy ortograficzne i błędy gramatyczne i dokonywania korekt, jak się z nimi.
 10. Ktoś inny dowód na swojej pracy - Bez względu na to jak dokładnie zapoznaniu się esej, to zawsze najlepiej mieć ktoś inny ostateczny dowód swojej pracy. Często łatwiej zestaw nowych oczu, aby znaleźć błędy, które muszą być poprawione, tylko dlatego, że pisarz jest tak obeznany z pracy i wie, co dokument ma do powiedzenia.

Czas zacząć

Teraz, gdy wiesz, jak napisać esej za pomocą odpowiednich kroków, będziesz o wiele lepiej przygotowana przy następnym są spojrzenie na pustym ekranie lub kawałek papieru na początku przypisanie pisania. Wykonaj czynności opisane tutaj dziesięć w kolejności i przekonasz się, że proces pisania nie musi być stresujące. To właśnie może okazać się zabawa!

Jak napisać Reportaże

Jak napisać Reportaże


Jeśli jesteś zainteresowany zarabianiem na życie jako pisarz freelancer, może znaleźć się zastanawiać, jak pisać felietony. Prawdą jest, freelancerów pracować na różnych projektów, pisanie felietony jest dość duży rynek dla profesjonalnych pisarzy.

Co to jest funkcja artykuł?

W dziedzinie dziennikarstwa, artykuły są na ogół albo sklasyfikowany jako newsów lub opowieści fabularnych.

Aktualności historie daje ważne fakty zdarzenia. One odpowiedzieć na te pytania:

 • Kto
 • Co
 • Kiedy
 • Gdzie
 • Dlaczego
 • Jak

Historie fabularne mogą również daje fakty na temat zdarzenia, ale pomóc w interpretacji wiadomości lub dodać głębię i wymiar do zrozumienia czytelnika zagadnień związanych z określoną imprezę. Funkcja historia może polecić lub rozrywki, jak również faktów sprawozdawczych.

Najczęstsze typy opowieści fabularnych to:

 • Wywiady z kimś, kto ma ciekawą historię do opowiedzenia
 • Profile osobowości dać pełny obraz osoby
 • Historie procentowe człowieka, takie jak patrząc na karierę długoletnich nauczycieli w ramach szkoły podstawowej
 • Informacyjne funkcje, takie jak artykuły na temat historii danego wydarzenia lub jak do odmalować domu w sprawie budżetu

Know Your Audience

Jako niezależny pisarz z zainteresowanych felietonów, musisz mieć jak najwięcej czasu na studiowanie potencjalnych rynków pracy, jak to możliwe. Kiedy pitching pomysły na funkcje, trzeba szybko przekonać edytor, który Wniosek musi zasługi.

Jak przeglądać gazet, czasopism lub stron internetowych, które uważasz, że byłoby dobre dopasowanie do pracy, zanotować kilka uwag dotyczących charakterystyk swoich czytelników.

 • Wiek
 • Płeć
 • Poziom edukacji
 • Zawód
 • Stan rodzinny
 • Hobby
 • Zainteresowania

Sukcesy pisarz wie, jak funkcja wyboru cytaty, anegdoty, opisy i przykłady, które jej dotyczą publiczność może łatwo.

Wybory językowe w Feature pisania artykułu

Dziennikarze powinni dążyć do stworzenia "czytelne" dla ich odbiorców. Przy dzisiejszych napiętych harmonogramów, czytelnicy często nie mają czasu lub chęci do sortowania skomplikowany tekst. Mimo, że historie fabularne są często dłużej niż prostych artykułów prasowych, powinny one nadal korzystać z:

 • Krótkie zdania
 • Krótkie akapity
 • Aktywne czasowniki
 • Przejścia do zapewnienia powiązań między ideami

Cytaty są ważną częścią pisania felietonu. Przytaczając słowa obiektu sprawia, że ​​jest to możliwe, aby uchwycić jego osobowość. Zainwestuj w małym magnetofonie wziąć do wywiadów, aby upewnić się, czego możesz się najbardziej dokładne cytaty możliwe.

Fakty i liczby mogą być częścią historii funkcji, ale są one powszechnie stosowane oszczędnie w tego typu piśmie. Anegdoty są bardziej odpowiednie do funkcji pisania, ponieważ pokazują one punkty, które starają się zrobić. Choć historia wiadomością może zgłosić, że recesja gospodarcza doprowadziła do wzrostu osób ubiegających się o leczenie depresji, historia funkcja może zaprezentować jedną rodzinę, która stara się znaleźć odpowiednie usługi w zakresie zdrowia psychicznego po utracie ich ubezpieczenie zdrowotne.

Tworzenie Wprowadzenie

Dobre wprowadzenie jest niezbędne dla każdego artykułu, ale pierwszy akapit jest szczególnie ważne w piśmie cechą artykułu. W historii wiadomości, ołów jest zwykle koncentruje się na odpowiedzi na jeden z "Ws" pięciu (kto, co, kiedy, gdzie i dlaczego) lub "H" (jak). Nawet jeśli czytelnik nigdy nie jest dalej niż pierwszym akapicie, że uzyskał wszystkie istotne informacje dotyczące tematu. W historii funkcji, jednak główny ustawia scenę dla tego, co ma nadejść.

Oprócz przedstawiając temat lub temat swojego artykułu, Twój wprowadzenie może:

 • Ustanowienie ton
 • Wydłużyć dramat
 • Sprowokować zainteresowanie
 • Zaprosić czytelnika do zajęcia stanowiska w kontrowersyjnej kwestii
 • Dostarczają istotnych informacji w tle
 • Tworzenie relacji między pisarzem a czytelnikiem artykułu

Należy pamiętać, że nie koniecznie trzeba napisać wprowadzenie do swojej funkcji jako pierwszy. Niektórzy pisarze zanotować krótkie wprowadzenie, a następnie skorygować, gdy mają większą wiedzę o tym, gdzie kawałek będzie. Inni piszą ciało artykule pierwszym i zapisać wprowadzenie na końcu. Niezależnie od procesu pracuje dla Ciebie jest dopuszczalne.

Rynki Fabularnych art

Gazety, zarówno dużych jak i małych, są jednym z największych rynków tych, którzy chcą nauczyć się pisać felietony. Reporterzy Zatrudnienie na mniejsze dokumenty wydają się być zajęty napisać wszystkich newsów codziennej publikacji potrzebuje, więc wielu redaktorów będzie bardzo otwarci na współpracę z freelancers.Magazines publikuje felietony, jak również. Choć jest to mało prawdopodobne, może pojawić się, aby zobaczyć swój funkcja historia opublikowane w Redbook lub Dzień Kobiet na pierwszej próbie, istnieje szereg mniejszych magazynów, które polegają na freelancerów dla dużej części ich treści. Pick up kopię Rynku pisarza, studiować powrotem kwestie publikacji, które Cię interesują, i przygotować boisko do opowieści, które chcesz napisać.

Rynki online, podczas gdy na ogół nie tak dobrze płacą za publikacje drukowane, opublikuje również sporo felietonów i wydają się być znacznie bardziej otwarci na współpracę z początkujących autorów zewnętrznych. Jednak oni wolą historie, które mają więcej ponadczasowym elementem. Informacje online jest dostępna zawsze, więc najlepsze historie to te, które nadal będą interesujące pięć czy dziesięć lat w przyszłości.

Aby dowiedzieć się więcej o znalezienie rynków do pisania zewnętrznych, zapoznaj się z naszymi artykuły na temat oferty pracy dla pisarzy, Oferty pracy dla dziennikarzy i Freelance Oferty Pracy na piśmie Online Web.

Porady dla Jak napisać Reportaże

Dowiedz się, jak pisać felietony wymaga praktyki, ale to będzie łatwiejsze do opanowania tej ważnej umiejętności, jeśli po prostu pamiętać o kilku podstawowych wskazówek.

 • Przed rozpoczęciem należy określić cel dla swojego artykułu. Podczas gdy jedynym celem prostej historii wiadomości jest informowanie, historia funkcja może przekonać, obserwować, oceniać lub wywoływać emocje.
 • Użyj anegdoty i cytaty, aby opowiedzieć historię, zamiast po prostu stwierdzając, co się dzieje.
 • Napisz w czasie teraźniejszym i używać głos czynny.
 • Wywiad najbardziej wykwalifikowanych ekspertów można znaleźć dla swoich opowiadań i spróbuj użyć co najmniej dwóch źródeł dla artykułu. Dodatkowo należy pamiętać, że jest to dobry pomysł, aby sprawdzić referencje Twoje źródło na własną rękę. Większość ludzi nie będzie kłamać na temat ich pochodzenia, ale nie chcesz ryzykować zakłopotany czyjejś nieuczciwości.
 • Nie należy zapominać, że wciąż liczy dokładność. Pisarze fabularne często stosują wiele z tych samych technik jak fiction podczas tworzenia swoich kawałków, ale nigdy nie należy zapominać, że kwalifikuje się jako funkcja pisania literatury faktu na piśmie. Nazwiska, daty, miejsca i wszystkie ważne dane faktyczne muszą być poprawne, zanim złożyć swój kawałek do publikacji.

Jeśli rozważa felietony Głównym celem firmy pisania niezależny, może chcesz przejrzeć następujące książki odniesienia dla pisarzy:

 • Pisanie historie funkcję: Jak badać i pisać artykuły gazet i czasopism Matthew Ricketson
 • Art and Craft Pisanie Feature: Na podstawie The Wall Street Journal Przewodnik przez Williama E. Blundell
 • Napisz do publikacji: Pisanie felietonów dla czasopism, gazet i Korporacyjnych i wspólnotowych Publications Vin Maskell

Jak napisać baśń

Jak napisać baśń


Dowiedz się, jak napisać bajkę wymaga pamiętając kilka kluczowych aspektów tego wyjątkowego gatunku.

Bogate źródło inspiracji

Niezależnie od tego czy łączenie elementów różnych bajek, tworzenie złamania bajkę, albo dając klasycznej opowieści z nowoczesnymi akcentami, bajki oferują bogate źródło inspiracji. Bajki mogą być wykorzystane jako podstawa opowiadań dla dzieci lub w połączeniu z innymi elementami w celu stworzenia dzieła, które przemawia do starszych odbiorców. Na przykład, klasyczna historia o Kopciuszku mówi się, że zainspirował następujące:

 • Wystarczy Ella Peterson Haddix Margaret
 • Dziewięć Trenerzy Czekam Mary Stewart
 • Szklany pantofelek przez Eleanor Farjeon
 • Phoenix i Mercedes Lackey Popiół
 • Ella zaklęta Gail Carson Levine przez
 • Bella o północy przez Diane Stanley
 • Wyprawa Czarownic Terry'ego Pratchetta
 • Midnight Tancerze autorstwa Reginy Doman
 • Matka chrzestna, Tajne Cinderella Story Carolyn Turgeon
 • Jej Stopy Chime przez Rumki Chowdhury
 • Pani Bestia Pamela Ditchoff
 • Cindy Robin Palmer Ella
 • Wróżka Mercedes Lackey
 • Cinder Edna Ellen Jackson i Kevin O'Malley
 • Egipski Kopciuszek Shirley Climo

Bajki mogą również inspirować wiersze. Na przykład historia o Królewnie Śnieżce mówi się, że inspiracją dla poematu Shel Silverstein, Lustro, Lustro.

Kluczowe składniki w Jak pisać bajki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak napisać bajkę, istnieje kilka kluczowych punktów należy pamiętać.

Morał

Generalnie, bajka jest również opisany jako bajka, która uczy ważną morał. Przesłanie tej historii może być subtelne, ale to jest to, co sprawia, że ​​bajka trwać przez pokolenia czytelników.

Przykłady moralności, które można znaleźć w bajkach to:

 • Piękno jest w oku patrzącego.
 • Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają.
 • Uważaj, o co prosisz.
 • Nie bądź chciwy.
 • Szanuj swoich rodziców.
 • Ciężka praca jest nagrodą samą w sobie.

Pamiętne Postacie

Aby odnieść sukces, bajka musi mieć znaki, które czytelnicy mogą dotyczą. Generalnie, bajki potrzebuje zarówno bohatera i złoczyńcę. Interakcja między dobrem i złem jest krytycznym elementem w sukces swojej historii. Ucząc się, jak napisać bajkę, należy pamiętać, że twoje postacie niekoniecznie muszą być człowiekiem. Wiele bajek zostały utworzone za pomocą znaków zwierząt jako punkt wyjścia. Pamiętaj, trzy małe świnki? Elfy, gobliny, wróżki, czarownice i inne znaki magiczne mogą być również włączone do świata baśni fantasy. W tego typu piśmie, niebo jest granicą!

Przeszkodą do pokonania

Mając na przeszkodę do pokonania daje swój znaków coś osiągnąć w ciągu historii. Niektóre przykłady przeszkód, które mogą być częścią bajki opowieści tematu to:

 • Podróż do miejsca przeznaczenia
 • Osoba do ratowania
 • Przekleństwo złamać
 • Choroba, aby leczyć
 • Znalezienie prawdziwej miłości
 • Pomaganie członka rodziny

Happy Ending

Co bajka będzie bez happy endu? Mimo, że nie zawsze to, co chcemy w życiu, świat baśni każe nam wierzyć, że wszystko jest możliwe. Sukces bajka ma rozdzielczość do działki, która jest wiarygodna, jeśli nie nieco optymistyczne. Brzydkie kaczątko zamienia się w pięknego łabędzia, ładna dziewczyna dostaje całowany przez księcia, i "żyli długo i szczęśliwie" jest tylko piosenka się.

Dodatkowe informacje

Aby dowiedzieć się więcej na temat bajek, proszę przejrzeć następujące artykuły pomocnicze z książek Logiki Stosowanej Dziecka:

 • Słynne Bajki
 • Krótkie Łatwe Fairy Tales
 • Historia Bajki
 • Politycznie poprawne bajki

Wskazówki jak napisać mowę

Wskazówki jak napisać mowę


Jeśli jesteś pisarzem, ale nigdy wcześniej nie napisane przemówienie, nie musisz wracać do punktu wyjścia. Czy można się linami do pisania przemówienie swojego szefa w firmie wigilii lub jesteś freelancer, który właśnie otrzymał lukratywną ofertę na pisanie przemówień dla polityka, pamiętam, że już wiesz jak napisać. Jednakże, istnieje kilka wskazówek, o których warto pamiętać przy przejściu do profesjonalnego pisarza mowy.

Pisanie Perfect Mowa

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak "doskonały mowy." Istnieją jednak pewne wytyczne, które można wykonać. Te są wypróbowane i prawdziwe, wskazówki wypróbowane z profesjonalnych pisarzy mowy, takich jak Paul Begala i Bob Lehrman. Daj mowę własnego smaku, ale po kilka wskazówek od profesjonalistów pracujących w terenie.

 • Rozpocząć badania wczesnego. Badania jest chyba największa część piśmie mowy. Im szybciej rozpoczniesz proces zbierania informacji dla mowy, tym szybciej można rozpocząć sortowanie informacji razem i szybciej można rozpocząć pisanie.
 • Sformułować główny temat przemówienia z połyskiem profesjonalizmu mają jasno określony temat przewodni -. I dostać się do niego od razu. Po ustaleniu główny temat, można zapewnić, że Twój tekst przykleja się do tego tematu.
 • Jasno swoje tematy. Tematem jest szeroki obszar, który obejmuje tematy mowy głośnik dotknąć lub skomplikowane. Mowy nie powinny mieć więcej niż jeden główny temat, że wszystkie tematy dotyczą. Jednak nie powinno mieć zbyt wiele tematów w mowie, albo. Jeden lub dwa tematy, jest doskonały. Trzy lub cztery jest w porządku. Więcej prosi publiczność do podjęcia w zbyt wiele, zbyt szybko.
 • Start z punktu. Można oczywiście zacząć od krótkiej anegdoty, która odnosi się do głównego tematu. Jednakże, należy wymienić ten główny temat niemal natychmiast na początku przemówienia. Będzie to ustawić dźwięk do końca rozmowy.
 • Bądź konkretny. Zawsze, gdy przywołać punkt, mają konkretne przykłady zaczerpnięte z badania. To pomaga zachować rzeczy betonu. Mimo, że nie chcesz, aby zasypywać słuchaczy mnóstwem faktów i liczb, kilku starannie wybranych statystyk i konkretnych przykładów może naprawdę pomóc wbijać punkt domu.
 • Napisz, jak ludzie mówią. Mowa jest znacznie różni się od komunikacji, który jest przeznaczony do czytania. Pisząc przemówienie to dobry pomysł, aby obraz klient czyta zawartość głośno. Można nawet chcą stanąć przed lustrem i odczytać mowę, aby zorientować się, jak to brzmi, kiedy czytać na głos. Nawet jeśli nie jesteś największym mówcą na świecie należy zorientować się, czy proza ​​odstaje jak wciągające lub wymuszony. Poświęć trochę czasu na słuchanie, jak klient mówi i spróbować jednostek kopii w jej głosie.
 • Porozmawiaj z jednej osoby. Widzowie nie lubią czuć się jak są one "tylko kolejną twarzą w tłumie." Chcą osobisty urok. Oprócz pisania w stylu rozmowy z klientem, spróbować stworzyć prozę, która sprawia, że ​​każdy członek publiczności poczuć się jak ona jest jedyną osobą w pokoju.
 • Nie bój się humoru. Nawet mowy do okręgu politycznej lub zgromadzenia akcjonariuszy może mieć trochę humoru, zachowując ogólną atmosferę profesjonalizmu. Humor może się inaczej strzeżony słuchaczy, aby otworzyć się trochę. A dokładniej do sytuacji lub lokalizacji można dokonać żarty lepiej. Pamiętaj, aby zatrzymać się na temat, ale nie ma powodu, aby nie zrobić publiczności nieco bardziej komfortowe i zerwać pewne napięcie w powietrzu ze śmiechu.
 • Pamiętaj, aby być przekonujący. Przemówienia istnieje, aby punkt. Bez względu na to, jak ogólne lub kontrowersyjna, że ​​punkt może być fakt, że to jest tak, że konkretne środki będziesz robił trochę przekonywać nawet wśród osób, które już mniej więcej zgadzam się z tobą. Można to zrobić poprzez utrzymywanie przemówienie na temat, wspierając swoich roszczeń z dowodów i przewidywania kontrargumenty.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz więcej pomocy niż tylko kilka wskazówek może objąć, odebrać książkę lub dwa, które pomogą Ci zerwać swoje rzemiosło. Poszukaj książek, takich jak The Lost Art Wielkiej mowy: Jak napisać - Jak dostarczyć go przez Richarda Dowis i Na Mówiąc Cóż Peggy Noonan.

Przemawianie dla początkujących

Pisanie Mowa jest jak każdy inny rodzaj zapisu. To w dużej mierze o znajomości formatu i grupy docelowej. Podobnie do innych form piśmie, będziemy chcieli, aby uzyskać sporo praktyki pisania przemówień. Im więcej wypowiedzi piszesz, bardziej komfortowo będzie się je pisać i lepiej będziesz na pisanie przemówień dla szerokiej i zróżnicowanej bazy klientów.

Bezpłatne informacje na temat Jak napisać książki dla dzieci

Bezpłatne informacje na temat Jak napisać książki dla dzieci


Jeśli szukasz informacji na temat wolnego jak pisać książki dla dzieci, musisz się we właściwym miejscu. Jest wiele rzeczy do rozważenia, jeśli myślisz o rozpoczęciu jakiegokolwiek projektu pisanie i pisanie książek dla dzieci nie jest inaczej. Niektórzy mogą pomyśleć, że proces pisania książki dla dzieci jest jakoś łatwiej, że pisanie książki dla dorosłych, ale to nie może być dalsze od prawdy. Dzieci mogą odróżnić dobrej pracy i złej pracy, jak i dorośli mogą, więc pisanie książki udanego dzieci jest tak poważne przedsięwzięcie, jak pisze powieść dla dorosłych. Ten artykuł dostarczy Ci informacji na temat jakiegoś wolnego jak pisać książki dla dzieci, że dzieci rzeczywiście chcesz przeczytać.

Bezpłatne informacje na temat Jak napisać książki dla dzieci, które sprzedają

Poniższe informacje przeznaczone są na podstawowe kroki do pisania książek udane dzieci.

 1. Wybierz odbiorców - Przede wszystkim trzeba dowiedzieć się, co publiczność piszesz o. Czy widzisz swoje pisanie jako zorientowane na bardzo małych dzieci lub dzieci starszych? Różnica między książki z obrazkami i powieści dla studentów czwartego lub piątego stopnia jest ogromna. Musisz dowiedzieć się, co to jest, chcesz pisać zanim zaczniesz. Odwiedź księgarnię i skupić się na rodzaju książek, które widzisz siebie jest w stanie tworzyć i wykorzystywać je jako inspirację.
 2. Wymyślić podstawowe Story - Teraz, gdy wiesz, z kim masz do pisania dla, trzeba wymyślić brulionu aby projekt z ziemi. Kiedy już podstawy razem, najważniejsze, co można zrobić, to podzielić się swoimi pomysłami z ludźmi, którym ufasz. Trzeba sprawdzić, czy twoja historia porusza i bawi ludzi. Słuchaj na sugestie i udoskonalić swoją historię odpowiednio.
 3. Znajdź Illustrator - Jeśli pisanie książki dla dzieci, najprawdopodobniej chcą to obrazy z tekstu. Jeśli jesteś artystą siebie, będziemy chcieli, aby pracować na zdjęcia dla swojej opowieści, jak pracować na samej historii. Jeśli widzisz siebie współpracując z innym artystą, będziemy chcieli, aby uwzględnić je w procesie, gdy masz duże projekty zakończone. Pierwsze obrazy do pracy z tej historii jest jedną z najważniejszych części książki udanego dzieci, więc upewnij się, że ten krok poważnie.
 4. Znajdź Wydawca - Gdy masz rękopis razem, to jest czas, aby znaleźć wydawcę. Odwiedź księgarnię i zrobić listę wydawców, którzy publikują książki, które lubisz. Zapraszamy zatem w Internecie i znaleźć informacje kontaktowe dla tych wydawców i zobaczyć, co ich procedury składania są.
 5. Zatwierdź i uzbroić się w cierpliwość - W tym momencie, twoja praca jest w rękach innych. Po wysłaniu się rękopis, można tylko usiąść i czekać, aby zobaczyć co się dzieje. Bądź cierpliwy. Proces ten może zająć trochę czasu, i należy przygotować się do licznych odmów. Wszyscy pisarze doświadczyć odrzucenia, kiedy złożyć swoją pracę. Wszystko, co możesz zrobić, gdy pojawi się odrzucenia jest odświeżyć ją i wysłać kolejną kopię do innego wydawcy. Dzięki wytrwałości, w końcu znaleźć kogoś, kto chce opublikować książkę!

Inne zasoby

Jeśli zainteresowanie jest wzbudził teraz, może być gotowy sięgnąć głębiej do swoich badań i znaleźć informacje bardziej szczegółowe. Następujące książki nie są za darmo, ale są one niedrogie i może pomóc ogromnie z projektem.

 • Jak napisać i opublikować książkę dla dzieci - Książka ta obejmuje wszystkie aspekty zapisaniem dzieci Książki z rozwoju postaci do pracy z drażliwych tematów społecznych, takich jak AIDS.
 • Biznes pisanie dla dzieci - Biznes pisanie dla dzieci jest bardzo szanowany książki w tej dziedzinie i jest uważana lektura obowiązkowa dla każdego, kto rozważa pisząc książkę dla dzieci.
 • Manekiny Przewodnik do pisania Dziecka Książki do ceny - Kolejna odsłona z powszechnie popularnej serii Dummies, książka ta zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne i przedstawia je w łatwy do zrozumienia sposób.

Dostać się do pracy

Teraz, że przeczytałeś trochę wolnego informacji na temat jak napisać książkę dla dzieci, nadszedł czas, aby dostać się do pracy i zacząć pisać. Nie spiesz się i spróbować cieszyć się proces. Jeśli kochasz to, co robisz, ludzie będą w stanie wyczuć, kiedy czytają swoją pracę i będą one bardziej prawdopodobne, aby go kochać, jak również.

Dodatkowe zasoby Zakład Logiki

Odwiedź Książki Logiki Stosowanej dziecięca, aby dowiedzieć się więcej o rynku książki dziecięcej.

Jak napisać żądania FOIA

Jak napisać żądania FOIA

Jak napisać wniosek FOIA? To jest pytanie, które to mogą zapytać, czy szukasz informacji, że nie można znaleźć na własną rękę, ale które powinny być dostępne dla Ciebie w ramach Freedom of Information Act.

FOIA i dostęp do informacji

Ustawa o Wolności Informacji (FOIA) jest prawo federalne, które określa prawa obywateli do swobodnego dostępu do prywatnych pewne rodzaje informacji od agencji rządowych. Ustawa ma zastosowanie do każdej agencji federalnej rządu Stanów Zjednoczonych. Stanowi on, że każda agencja musi posiadać - i publikowania - procedury zwalniania wymagane informacje do członków społeczeństwa.

Choć prawo nakazuje, że takie procedury istnieją w każdej agencji, nie określa dokładnie, jak każda jednostka musi go o umożliwienie publicznego dostępu do zadaszonym informacji. Zamiast tego, jest się do agencji, aby umieścić system w miejscu, że ludzie, którzy chcą lub potrzebują informacji muszą przestrzegać. Każda agencja powinna podjąć aktywne działania w celu zapewnienia obywatelom prywatne ze szczegółami o tym, jak mogą wykonywać swoje prawa zgodnie z FOIA.

Niektóre informacje, że obywatele mają prawo do dostępu w ramach FOIA są opublikowane w Internecie, gdzie każdy, kto chce recenzję może to sprawdzić i przejrzeć ją w dowolnym momencie. Jednakże, nie jest to przypadek informację. Jeśli chcesz lub potrzebujesz szczegóły od agencji rządowej, które nie są już opublikowane w Internecie - czy dla własnej informacji osobistych lub dla projektu, który jesteś w pracy, trzeba będzie napisać formalny wniosek.

Zrozumienie Jak napisać żądania FOIA

Jak napisać żądania FOIA
"> Przewodnik Obywatelskich do Freedom of Information Act

Proces pisania wniosku FOIA nie jest skomplikowane. Klucz leży w edukacji pod uwagę szczególnych procedur wymaganych przez agencję, która posiada informacje, które potrzebujesz. Zacznij się, odwiedzając stronę Websites FOIA na Departament Sprawiedliwości stronie. Ta strona zawiera linki do strony dla każdego FOIA procedury agencji rządowej, która jest wymagana do przestrzegania prawa. Po przejściu na stronę FOIA dla agencji rządowej, która ma typ informacji, które chcesz, musisz szukać sekcji, które oferuje informacje dotyczące wymagań dla złożenia żądania. Nagłówek zwykle mówią: "Jak złożyć wniosek o dopuszczenie FOIA" lub coś podobnego. Postępuj zgodnie z instrukcjami dokładnie, ponieważ nie robiąc tego będzie prawdopodobnie prowadzić do żądania są opóźnione, zwrócone do dalszych działań, lub odmawia.

Typowe, jak napisać wniosek FOIA procedury obejmują:

 • Sporządzanie list informujący o rodzaju żądanie.
 • W tym jasny opis wpisów, które są próśb, w tym szczegóły takie, jak kto go napisał, którzy otrzymali go, ramy czasowe, kiedy to został stworzony, i co to jest temat.
 • Określić, że są skłonni zapłacić wymaganych opłat administracyjnych związanych z prośbą, lub złożyć wniosek o zwolnienie z opłaty (po zapoznaniu się okoliczności, w których możliwe są zwolnienia Na stronie internetowej FOIA agencji) /
 • Wyślij swoje zapytanie do działu w firmie, która ma bezpośrednią odpowiedzialność za typ danych, którego szukasz lub FOIA funkcjonariusza Agencji (który zostanie podany na stronie internetowej).

FOIA ograniczenia i wyłączenia

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że istnieją pewne ograniczenia w FOIA. Fakt, że społeczeństwo jest zapewniony dostęp do informacji utworzonej i prowadzonej przez agencje rządowe, nie oznacza, że ​​można żądać i otrzymać wszystko, co chcesz wiedzieć. Ustawa nie odnosi się do każdego organu rządowego. Na przykład, Kongres USA, a sąd system federalny nie są wymagane, aby włączyć się zapisy publicznie na żądanie. Nawet w agencjach rządowych, niektóre rodzaje informacji są zwolnione z ujawnieniem FOIA requirements.Additionally, ważne jest, aby pamiętać, że FOIA stosuje się tylko do agencji rządu federalnego. Jeśli szukasz informacji od państwa, powiatu lub gminy, w którym mieszkasz, będzie trzeba badań wymogów ujawniania informacji i procedury składania wniosków, które mają zastosowanie w danym stanie. Zacznij od badania stanu prawa specyficzne związane z publicznego dostępu, jeśli jest to typ wyszukiwania, które pracują na.

Jak napisać Analiza SWOT

Jak napisać Analiza SWOT


Dowiedz się, jak napisać analizę SWOT jest jednym kroku każdy właściciel firmy powinien. Analizy SWOT mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń jakieś twarze biznesowych. To może pomóc budować swój biznes planu i pomóc w podejmowaniu decyzji marketingowych. Analiza SWOT pozwala także na biznesu, zarządzania i pracowników, aby dokonać zmian, aby utrzymać działalność w ruchu zyskiem do zmian w branży.

Dowiedz się, jak napisać analizę SWOT

Aby dowiedzieć się, jak napisać tego typu analizy, trzeba rozbić każdą część analizy SWOT oraz lista czynników związanych z każdej części. Mocne i słabe są te wewnętrzne czynniki wpływające na sukces w biznesie jest. Szanse i zagrożenia są czynniki zewnętrzne, które wpływają na działalność bezpośrednio.

W następującym podziałem, przykłady wymieniono rozważyć. Jednak te przykłady mogą pasować do innych dziedzinach SWOT. Jeśli Twoja firma ma silny zespół zarządzania, to jest jasne, siła. Jednakże, jeśli Twoja firma boryka się z zarządzaniem, to może podlegać swoimi słabościami. Rozważ wszystkie przykłady dla każdego tematu, ponieważ odnosi się do Twojej firmy.

Przeanalizować mocne

Pierwszym krokiem w pisaniu tej analizy jest spojrzenie na mocnych spółki. Jakie aspekty działalności są skuteczne? Jakie obszary działalności nie wykonują lepiej niż konkurencja uwagę?:

 • Dostępność Przepływy środków pieniężnych i płynności
 • Umiejętności zarządzania
 • Umiejętności i doświadczenie pracownicze
 • Świadomość marką

Lista wszelkie atuty firma ma, że ​​praca do działalności lepszy wybór przed konkurencją. Mocne powinny koncentrować się wyłącznie na wewnętrznych cech.

Słabe strony

Następnie podjąć twarde spojrzenie na słabości firmy. Większość firm będzie mieć obszary, w których poprawa jest konieczne i że poprawa może doprowadzić firmę na więcej zysku lub więcej długoterminowego sukcesu. Wymień wszystkie wewnętrzne słabości, które wymagają uwagi i można poprawić.

 • Świadczenia pracownicze i stawki wynagrodzenia i retencji
 • Nieskuteczność Marketing
 • Postęp technologiczny
 • Niedostateczny dostęp do patentów lub słabej kontroli nad patentów

Lista każdy rodzaj słabości, które można poprawić nawet nieco. W tego typu analiz, gromadzenia faktów, jak to może pomóc, aby zobaczyć, co łączna obraz. Pamiętaj, aby skupić się na wszystkich obszarach działalności.

Możliwości

Następnie należy się skupić na zewnątrz i spojrzeć w kierunku czynników zewnętrznych, które wpływają na działalność gospodarczą. W szczególności, spójrz na możliwości biznesowych ma na tle konkurencji. Każdy rodzaj szansy tam może pomóc działalności w celu zwiększenia zysków i poprawy relacji z klientami. Ponieważ celem firmy jest dążenie do przemysłu i do klientów, możliwości pozwalają firmie, aby zobaczyć, gdzie może iść do przodu.

Niektóre przykłady możliwości obejmują:

 • Luki w popycie produktu lub usługi firmy mogą wypełnić
 • Sposobem na zmniejszenie kosztów ogólnych w celu zwiększenia zysków
 • Większa baza klientów poprzez ekspansję
 • Preferencje konsumentów przesuwa się w kierunku firmy

Lista wszystkich możliwości w analizie. Często, aby uzyskać te informacje, przemysł, a potrzebuje cała należy uznać, ale ostatecznie, staje się ważne, aby istniała skupić się na małych sektorach, w których zmiana może być oczywiste. Wychwytując te możliwości, firma może je wykorzystać i pokonać konkurencję na tym.

Zagrożenia

Zagrożenia są wszelkiego rodzaju ruchu przez konkurencję, która mogłaby zaszkodzić zdolności biznesowych do zysku lub się rozwijać i rozszerzać. Zagrożenia są zewnętrzne w tym że nie szukasz problemów w organizacji, ale te, które dotyczą go bezpośrednio od konkurencji. Jeśli zagrożenie jest oczywiste, a firma nie jest w stanie dostosować się do zagrożenia, firma traci udział w zysku lub rynkowego.

Niektóre przykłady zagrożeń uwzględnić w analizie to:

 • Nowy konkurs przeprowadzka do regionu
 • Skuteczna kampania przez konkurencję, wskazując na różnice w kluczowych spółkach
 • Recesja gospodarcza
 • Owijanie w górę

Dowiedz się, jak napisać analizę SWOT ma tutaj nie zatrzyma. Ostatnim elementem tego dokumentu jest obszar, który przenosi nacisk cele działalności "wokół szczegółów znaleźć. Należy zwrócić uwagę na kluczowe czynniki, Spółka zamierza koncentrować się na jak porusza się do przodu w swoich planów rozszerzenia i zysków.

Jak napisać Biznes E-mail

Jak napisać Biznes E-mail

Czy chcesz wiedzieć, jak napisać e-mail firmy? Najważniejsze rzeczy, które trzeba zapamiętać to, aby swoje pomysły jasne, być profesjonalna, zwięzłe i uprzejmy.

Jak napisać Biznes E-mail

Rodzaj pisania można umieścić na e-mail biznesu nie jest wcale, jak doktrynie. Pisanie akademickie ma formalnego stylu napisane w trzeciej osobie. Pisanie biznes jest bardziej zrelaksowany i mogą być zapisywane z dowolnego punktu widzenia.

Przewodnik po Pisanie Biznes E-mail

Oto kilka rzeczy do zapamiętania, kiedy trzeba wiedzieć, jak napisać biznes e-mail:

 • Używaj krótkich i prostych zdań z 25 słów lub mniej. Twoim celem jest, aby komunikować, nie imponują długich zdań. Pomyśl o tym, co chce powiedzieć i użyć jako kilka słów, jak to możliwe, aby ten pomysł po drugiej.
 • Użyj aktywnego głosu, a nie biernej dać więcej uderzenia, siłę i jasność do pisania. Przykłady: pasywne = "film powinien być oglądany przez wszystkich." Aktywny = "Każdy powinien obejrzeć film." Aktywny głos wykorzystuje mniej słów i jest jaśniejszy. Aktywny głos używa słów działania, jak: poprawa, zdecydował, zmotywowani, zgłaszane, badane, zorganizowane, zaprojektowane, rozwiązany, zainicjowany lub przeszkoleni.
 • Oprócz korzystania aktywny głos, aby Twój tekst silny, trzeba unikać pewnych słów, które osłabiają swój odcień. Słowa te obejmują: prawdopodobnie byłby i mogą być. Chcesz być stanowczy i bezpośredni, a nie mgliste.
 • Pisanie biznes powinien być przede wszystkim o rzeczy do zrobienia, a że koncentrując się na idei. Zamiast mówić: "Myślę, że" lub "wierzę" powiedzmy "Polecam." To sprawia, że ​​pisanie bardziej dynamiczny.

Porady E-mail

Teraz, że masz dobry pomysł na to, jak napisać e-biznesowe, przyjrzyjmy się kilku rzeczy na temat biznesu komunikacji elektronicznej, które trzeba wiedzieć, aby napisać udaną e-mail firmy.

 • Trzymaj swoje e-maile krótki. Nikt nie chce długiego maila, więc musisz trzymać go krótko i na temat.
 • Włóż pustą linię między akapitami. To dzięki uprzejmości z Twojej strony, ponieważ to sprawia, że ​​e-mail łatwiejsze do odczytania.
 • W treści wiadomości e-mail, nie umieścić skróty, takie jak LOL lub emotikony. Ton e-mail musi być neutralne pod względem płci i nie zawiera żadnych obraźliwych uwag lub poufnych informacji.
 • Go łatwo na "stolic", "wysoki priorytet" i "potwierdzenia przeczytania". Należy również unikać takich słów, jak "pilne" i "ważne" w temacie. Nie chcesz, aby natknąć się agresywne lub irytujące.
 • Upewnij się, że sprawdzane przed wysłaniem wiadomości e-mail, a nie tylko wyglądają na błędy, ale czy Twoje pomysły są dobrze uformowane.
 • W wiadomości e-mail, nigdy nie kopiować lub dołączyć wiadomość bez zezwolenia. Możesz być łamanie praw autorskich. Nie jest to również dobry pomysł, aby wysłać długie załączniki, chyba że jest to absolutnie konieczne.
 • Kiedy robi mailing e-mail, w polu BCC. Wszyscy na liście może nie chcą wszyscy inni znać swój adres e-mail. Można byłoby naruszenie ich prywatności. Również i umieścić adres każdej osoby w polu, a następnie każdy będzie wiedział wiadomość udał się do wielu ludzi.
 • Dodaj stopek do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. To może chronić swoją firmę z odpowiedzialności.
 • Wreszcie, nigdy nie forward łańcuszki, zwłaszcza te o wirusach. Wiele razy te same litery zawierać wirusy.

Odpowiadanie na e-mail Biznesu

Odpowiadając na klienta, upewnij się, że odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i próbować przewidywać i odpowiemy na wszelkie pytania mogą mieć. Użyj "odpowiedz wszystkim" tylko w razie potrzeby i upewnić się, wszyscy odbiorcy powinni go zobaczyć. Nigdy nie odpowiadaj na spam, ponieważ pozwala im wiedzieć, że twój adres jest aktywny.

Jak napisać CV

Jak napisać CV

Wiedząc, jak napisać CV jest niezbędne do poszukiwania pracy. CV jest przeznaczony do Ciebie rozmowę z potencjalnym pracodawcą na polowanie na od rozwiązywania problemów. Aby napisać CV, musisz dostosować go do oferowanego pracy upewnij się, że spełnia potrzeby pracodawcy, podaną w zamieszczonych wymagań zawodowych, odkryte w trakcie badań lub. CV nie jest sprawa jednorazowa. Pierwszy projekt nie jest doskonały, ale nie jest trzeci lub piąty. Jest to proces, który zachodzi czasu i myśli, aby zakończyć.

Twoje CV kopię należy podkreślić swoje umiejętności i zdolności. Obiektywny o sobie nie jest rzeczą łatwą. Większość ludzi niechętnie "trąbić" własny róg, nie zdając sobie sprawy ich wiedzy i doświadczenia są cenne towary pracodawcy są skłonni kupić. Twoim celem jest stworzenie niezawodnego pierwsze wrażenie. Można tworzyć pozytywne pierwsze wrażenie, pisząc CV z punktu widzenia pracodawcy. Zapoznaj się z opisem pracy lub witrynę sieci Web firmy, aby zobaczyć, co pracodawca poszukuje i zachować tę informację na uwadze, jak napisać projekt.

Instrukcja krok po kroku napisać CV

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby napisać CV.

Zbieranie niezbędnych informacji,

Zacznij od gromadzenie informacji można zawierać w CV. Obejmuje to:

 • Doświadczenie zawodowe: Wcześniejsze stanowiska pracy, miejsce w hierarchii, indywidualne osiągnięcia i działania zespołu, projekty pracował, problemy rozwiązane, ulepszeń i odkrycia dokonane.
 • Umiejętności i zdolności: Dołącz języków obcych można mówić i czytać płynnie, inne umiejętności odpowiednie zadania, które się ubiegasz.
 • Wykształcenie: Musisz nazwę szkoły można ukończyli, roku, w którym ukończył i swój istotny obszar koncentracji. Jeśli masz jakieś specjalne certyfikaty, takie jak świadectwa nauczania, to ich też.
 • Umiejętności technologiczne: Możesz chcieć to główne pakiety oprogramowania, które znasz dobrze, takich jak Microsoft Excel, Access i PowerPoint. Inne umiejętności obejmują są graficzne umiejętności w zakresie projektowania i programy używane, strona internetowa i inne technologie internetowe i technologie związane biurowe, w stosownych przypadkach.
 • Nagrody i osiągnięcia, takie jak branżowych nagród, nagrody obywatelskich i inne.

Ustal Format skrócie

CV może być zorganizowana chronologicznie lub umiejętności. Doświadczeni pracownicy zazwyczaj korzystają chronologiczny formatu podczas niedawnych absolwentów lub osoby powracające na pracowników często wybierają opartego na umiejętnościach format CV do ukrycia różnic w zatrudnieniu.

Znajdź szablon Resume lub przykład

Niezależnie od rodzaju życiorysu wybrać, szablon CV sprawia, że ​​zadanie pisania CV łatwiejsze. Wybierz szablon, który działa z programem procesu słowo. Jeśli nie możesz znaleźć szablon, przynajmniej spojrzeć na wielu przykładów CV on-line.

Wypełnij Ciało Resume pierwsze

Ponieważ ciało CV zawiera dane faktyczne, takie jak, w którym pracował, tytuł pracy lub stanowisko i swoje przeszłe osiągnięcia, często najłatwiejsza część CV napisać. Rozpocznij z korpusu CV i podanie swojego zatrudnienia, kształcenia i osiągnięć.

Napisz Skuteczne Cel Oświadczenie

Każdy wznowić obiektywne stwierdzenie powinno być dostosowane do specyfiki firmy oraz zadania, które się ubiegasz, ale to wciąż dobry pomysł, aby stworzyć projekt obiektywne stwierdzenie. Można łatwo dostosować i zweryfikować go później. Oceń wiele próbka wznowienia obiektywne sprawozdanie, aby dowiedzieć się, jak napisać taki, który jest jasne i przekonujące.

Przeglądu i weryfikacji swój pierwszy projekt

Skuteczne CV musi mieć logiki i płyną, jak historia wiadomości, że podsumowuje najważniejsze punkty. Napisz z aktywnym głosem w trzeciej osobie. Pamiętaj, masz tylko 10 sekund, aby przekazać swój potencjał. Skup się na swoich osiągnięć, ale zawsze prawdziwe i szczere. Kłamstwo w CV może wrócić do was prześladować.

Sprawdź swoje CV literówki, błędy ortograficzne i tekstu, który nie jest przekonujące. Użyj sprawdzanie pisowni w komputerze, ale przeczytanie dokumentu samodzielnie. Sprawdzanie pisowni nie może złapać kilka literówek. Jest to także dobry pomysł, aby zaufanym przyjacielem przeczytać swoje CV, też, jak czasem świeże ocena łapie dodatkowe literówek.

Resume Porady formatowania

W dzisiejszych czasach komputery dokonać formatowania przystawki, i na tym polega problem. Oprzeć się pokusie, aby stać się artystycznym. Użyj Times Roman lub Arial czcionka skaner może czytać. Unikać kursywa, pogrubienie, wszystkie czapki, podkreśleń i myślników. Choć czasem wrażenie ludzi, skanery mają trudności z tych technik formatowania. Jeśli chcesz, zawsze możesz wysłać dwa CV: jeden sformatowany do spożycia przez ludzi i jeden do skanowania.

Wydrukuj swoje CV za pomocą czarnego tuszu i bieli, 8 ½ x 11 papieru. Większość CV są składane w formie elektronicznej na stronach internetowych, więc należy CV można łatwo zeskanowane i przesłane.

Dobre CV to tylko pierwszy krok

Oprócz pisania CV, musisz napisać przekonujące list motywacyjny. Chociaż nie trzeba podawać swoich referencji w CV, że to dobry pomysł, aby wyrównać kilka kontaktów biznesowych, podczas poszukiwania pracy, którzy są gotowi służyć jako odniesienie. W ten sposób, jeśli pracodawca prosi o referencje, musisz je gotowe.

Pisanie CV wymaga cierpliwości i praktyki, ale z tych porad i innych odniesień, masz pewność, aby stworzyć wielki CV.

Jak napisać film: Część trzecia

Teraz, kiedy dostał swój czyn razem w scenariuszy część 1 i przeczytać o burzy mózgów w części 2, tutaj jest częścią 3 Screenwriting golfowe. Jak się pewnie domyślacie już, jestem przy założeniu, że czytasz, albo Czytałem inne "Jak napisać scenariusz" książki. Więc nie jestem literowania każdy szczegół procesu, ale nie jestem zakładając, że nic wiedzieć. W istocie to, co chcę zrobić, to umieścić w perspektywie teorii dla Ciebie. Nie chcę mu przeszkadzać ci. Tak wielu ludzi odrzucić teorię, ponieważ czują, że przerywa swoją twórczą przepływ, ale w tym samym czasie ich twórcze zasilania nigdy nie produkuje niczego, co można znaleźć na rynku. Ale jeśli używana nieprawidłowo, teoria rozpocznie piszesz z ufnością i pasji wymagane. Jeśli jesteś zbyt stereotypowy, nikt nie będzie zainteresowany. Jeśli się nie ustępstwa na jakie kwoty do destylacji, co wielu myśli, wielkie i małe, nie odgadł z uprawiania sztuki lub spożywania go, to jesteś odrzucając wiele technik, które dzielą amatora z pro.

Więc powtórzyć to, co powiedziałem już, oszczędny scenopisarstwa jest niechlujny proces, ale musi być w stanie znaleźć struktury w ramach tego procesu. Widz nie jest zainteresowany w procesie i nie chce, aby zobaczyć nic z tego. Chcą produkt końcowy. Nie sprzedają procesu; sprzedajesz wynik!

Mając więc dostał swój czyn razem, zdecydował, co chcesz zrobić, i rozpoczął proces twórczy definiowania pojęcia i budowania historię i rozwój bohaterów, nadejdzie moment, kiedy masz leczenie - teraźniejszym narracji Historia filmu. Wyjaśni, co widzimy i wskazywać na to, co słyszymy, ale nic więcej. To nie jest praca proza. Nie chcemy wewnętrzny monolog, nie fantazyjny zadumę opisowego, bez poezji, nie pachnie, nie ma uczucia, po prostu zwykły opowiadanie historii, która może być nakręcony jako film.

To jest, gdzie można złamać lub projektu filmowego. W rzeczywistości wiele projektów filmowych rozpocząć jak nic więcej niż leczenie i może poruszać się po kilku scenarzystów przed wyłania się ostateczna skrypt fotografowania. Scenarzyści są uważane dziesięciu grosza, i się przemieszane w zależności od tego, co gwiazdki przywiązywać się w jednym czasie lub innej, lub co reżyserzy przychodzą i odchodzą od projektu. Ale dobry pomysł, dobra historia, jest królem, a jeśli nie masz nic innego, można dostać się umowę z producentem na podstawie tego samego.

Przeczytałem dużo pracy w toku od wszelkiego rodzaju pisarzy, z utalentowanym do głęboko matowe, ale wszystkie w jednym czasie lub innej cierpi na jedną lub więcej z około siedmiu obszarach wspólnych problemów. Mówię około siedmiu, bo to nie jest precyzyjna nauka i nie może być więcej obszarów problemowych, że jestem po prostu jeszcze nie świadomy. Niektóre z tych problemów są łatwiej naprawić niż inni, a moje rozwiązania nie zawsze są najlepsze, a nawet rozwiązania w niektórych przypadkach. Kiedy przychodzi do niego, trzeba znaleźć samemu.

W międzyczasie chociaż, to są moje myśli na ten temat i można wziąć je jako punkt wyjścia. Oto siedem podstawowych problemów scenariuszy:

 1. Blok pisarski. Ostatecznie, jest to problem zarządzania czasem. Po wymyślić podstawowej idei, niektórzy ludzie albo nie znalazłem czasu, lub skłonności, aby przejść do następnego etapu. To tak, jakby entuzjazm dla projektu nagle odszedł, gdy ogrom zadania wyprzedzeniem ustawić w. Wszystko, co mogę powiedzieć do tych ludzi jest, po prostu przesuń jeden krok na raz! Jeśli spojrzeć na ten papier lub komputerowego ekranu i wszystko czujesz jest chęć iść i zrobić sobie kawę, to przynajmniej napisać kilka zdań przed przejściem. Wystarczy burza mózgów! Bazgroły notatki do siebie, gdziekolwiek i kiedykolwiek przyjdzie do was. Na tym etapie nie jest dobrze, czy źle, nie ma ciśnienia, aby być genialny, nie trzeba polerować każdą myśl do doskonałości - po prostu wyrzucić go na papierze.

  Jeśli nawet, to jest problematyczne i okaże się, że siadając zacząć pisać od razu sprawia, że ​​zdajesz sobie sprawę, że masz coś innego do roboty, to może trzeba usiąść i zrobić trochę autoanalizy. Jeśli przeczytałeś żadnej z tych poradników o tym, jak rzucić palenie lub zmienić inne złe nawyki w swoim życiu, że zalecają przyjmowanie notebooka i opisywania myśli masz, działania robisz, i środowiska, które znajdują się w, gdy zachowanie, które chcesz zmienić odbywa. Jeśli masz trudności z osiedlenia się, aby rozpocząć proces pisania, napisz, co rozprasza i dlaczego dajesz pierwszeństwo.

  Teraz, jeśli jesteś palaczem, będziesz wiedzieć, że pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy ustatkować napisać to zapala się papierosa! To może trwać o wiele więcej niż tylko przenoszenia notebooka zmienić ten zwyczaj, ale logika to ma sens. Należy wziąć pod uwagę to, co sprawia, że ​​zachowują się w określony sposób. Jeśli jesteś świadomy zwyczaju, to może można nauczyć się wykonywać jakąś siłę woli. A jeśli nie wykonano procedurę zalecaną Podsumowując można odkryć wyzwalaczy, które wywołują zachowanie i może być w stanie zastąpić bardziej konstruktywne reakcje na te chwile.

  Ci z nas, którzy nie mają tych problemów, bardzo często, że rozwiązanie jest tak oczywiste, że każdy idiota może sobie z nimi poradzić. Jednak ci, którzy mają problem nie widzą świat w ten sam sposób. Nie zawsze jest wymówka. Jak można nie palić, kiedy muszę mieszać z palaczy do prowadzenia działalności gospodarczej? Włożyłem tyle wagi, gdy nie palę, że jestem pewien, że musi być tak złe dla mnie! Jak można nie umieścić moje zadanie pierwsze, moja żona, dzieci, lub wyrzucić śmieci torby i sprawdzanie post, zanim ja zabieram się do pisania czegoś? Mam rozkazy do naśladowania, mam zadania do wykonania, mam życie!

  Każdy robi to w pewnym stopniu, ale staje się problemem, gdy się zatrzyma robisz coś, co chcesz zrobić. Jeśli chcesz napisać scenariusz, to trzeba przerobić priorytety. I tutaj jest łatwe nieco dla pisarzy, kiedy masz ten notes się, aby zanotować, co rozprasza Cię i dlaczego uważasz, że to jest ważniejsze niż projektu pisania, jesteś w rzeczywistości piśmie i równie dobrze może być bazgranie pomysły o swoich Scenariusz apposed do pracy swoje usprawiedliwienie. Jeśli, oczywiście, masz oryginalne wymówki, to trzeba spojrzeć na zachowania, które jest równie priorytetowo i znaleźć sposób, nadając mu się za pisanie.

  Z scenariuszy, to dlaczego nie dać sobie trzy czterech miesięcy, w których ma wysoki priorytet. Po tym, można przypisać priorytety innych rzeczy, aż nastąpi kolejny scenopisarstwa pomysł dla Ciebie. Moje zalecenie jest, zwłaszcza gdy pracuje się wstępne pomysły na scenariusz, pół godziny dziennie przyniosą rezultaty, które będą przydatne dla Ciebie. To wszystko, co trzeba.

  Później w trakcie, gdy leczenie jest rozwijany i scenariusz, a następnie trzeba będzie przypisać dłuższe okresy, ale wtedy, jeden nadzieje, sama emocje z własnego geniuszu twórczego będzie przeprowadzać nad tym problemem rozruchu. Znajdziesz się chętni, aby zakończyć ją, a nie porzucić go w połowie.

 2. Misja Drift. Jest to problem, z różnych stylów psychicznych próbują poradzić sobie z nadrzędnym popytu na jednym kontrolnego pomysł w sercu scenariusza. I to jest o wiele trudniejsze do rozwiązania problemem, niż prostą, bloku pisarza. Zablokuj pisarza jest w dużej mierze do czynienia z motywacją; jeśli chcesz go pokonać, to zrobić, a jeśli nie chcesz go pokonać, to oznacza, że ​​chcesz zrobić coś innego. Gdy już zdecydujesz, że nie chcesz zrobić coś innego, to będziesz pisać. Ale misja Drift jest zjawiskiem złożonym. To dotyczy wszystkich pisarzy i, w wielu aspektach, wszystkie zadania, które można wykonać w swoim życiu. Zaczynasz robić jedną rzecz, i zapomnieć o cel i dryfować na robienie czegoś innego, stracić z oczu celu, że i dryfować do czegoś innego, tak naprawdę nigdy nie uporano się z niczego.

  Na przykład, można zacząć pisać historię, która jest thriller, ale zdecydowaliśmy się pojechać thriller o tajemnicy. Nagle bohaterem akcji ma zacząć zadawać pytanie i pracy zagadek. On nadal może walczyć za odpowiedzi, a on może wciąż pościg, ale on nie jest całkiem bohaterem akcji. Kiedy Arnold Schwarzenegger rozpocząć rozwiązywanie zagadek? Nie ma. Kiedy James Bond zawsze rozwiązać zagadkę? Nigdy nie zrobił. Action Hero wie, kto to zrobił, wie, co zrobili, a jego zadaniem jest, aby przejść do jaskini bestii, seks i cios wszystko się!

  Oczywiście autor nie chcę pisać standardowe klisze tego gatunku, ale chce wziąć ten gatunek na inny poziom. Pisarz może okaże się, że trochę tajemnicy sprawia, że ​​bardziej inteligentny i ciekawy dialog charakteryzacji.

  Jeśli spojrzeć na każdej historii można zauważyć, że jego klasyfikacja w ramach gatunków jest często arbitralny. "Prawdziwe kłamstwa" była akcja / komedia. To była parodia Jamesa Bonda. Zwróciła się, co będzie, jeśli James Bond był szczęśliwie żonaty mężczyzna z dzieckiem i mieszkał na przedmieściach? Zajęło sitcom-ziemi i pchnął go w akcji / thriller-ziemi i udało się tego dokonać. To sprawiło, że działa poprzez świadomość obszarów został pracujących w, rozróżnienia między tymi dwoma światami i podejmowania historię o ruchu między tymi światami. Controllingu był pomysł zestawienie tych gatunków. W skrócie, jego misja wziął na siebie, aby to wiarygodnie.

  Miałem szczęście spotkać John Briley wkrótce po roku zdobył Oscara za scenariusz do "Gandhi". Powiedział mi różne opowieści grozy jego burzliwą scenariuszy kariery i jak musiał zmienić nazwisko raz po napisaniu takiego ponury scenariusz dla jednego projektu, że prawie wiał całą swoją karierę. Więc można wszystko wziąć serce od zakręty nawet najbardziej udanej kariery w branży. Co pozwoliło mu napisać "Gandhi" było to, że zatrzymany po to uwaga na ścianie, mówiąc mu, aby korzystać z życia Gandhiego aby zilustrować jak Cywilnego Nieposłuszeństwo pracuje jako strategii politycznej. Powiedział Gandhi był fascynujący człowiek z mnóstwem sprzecznych stron do jego charakteru. Jego seksualność było dziwne, a prawie zbyt piękne, aby szansa dla scenarzysty, i walczyli z wielu różnych, jak w przypadku Indian niezależności, z których każdy byłby prawdziwym życiu mężczyzny, dobrze udokumentowane, a wszystkie doskonale dobra pasza dla ekranu. Nie chciał, aby człowiek świętym; Chciał odejść, że inni do pracy, a on nie chciał, aby wykonać zadanie na niego albo topór. I tak, jak on omijała wszystkie naciski polityczne, aby jeden rodzaj filmu lub innego i wszystkie pokusy, aby śledzić egzotyczne szalone chwile i scenariuszy dzikich działań, było trzymać się jednej zasady i zapytać jak to przedstawiono aspekt sceny obywatelskiego nieposłuszeństwa jako strategii politycznej?

  To nie był bardzo dramatycznie ekscytujące założeniem. To było bardzo ezoteryczne na wiele sposobów i chyba nie przejdzie zebrać do filmu opartego studio Hollywood, ale przyniosła mu Oscara, bo zrobił coś, co cohered, był niezaprzeczalnie prawda do podręczników historii, i jeszcze udało się dawać dobre możliwości brawurą spektakle i spektakl. Rozrywka nie było jego celem, ale oświecenie. Historia była zbyt ważne, aby być osłabiona przez prób sensacji, lub schodząc do zwykłej propagandy.

  On zrobił film, który może postawione pytania więcej niż im odpowiedział, ale to wywołało debatę. Media w lewo i prawo zabierani na pytanie, czy obywatelskie nieposłuszeństwo będzie pracował z Hitlerem, czy może pracować tylko z Demokratycznej kraju jak Brytanii. To był wielki film o wielkich sprawach, a jednak, gdy patrzy się na scenach, oprócz kilku "obsady tysiąc" momentów, to w dużej mierze składa się z wielu scen intymnych, małych znaków napędzane.

  Można więc mieć duży problem historię napędzany nie próbując to wszystko. W rzeczywistości, bez hałasu wokół wiadomości, wiadomość została większa i wywołał szerszą dyskusję. Przejrzystością celu tworzy wrażenie dużego filmu znacznie więcej niż o coś dla siebie.

  John Briley pomogła rzeczywistości historycznej opowieści, ale to samo dotyczy czystych wymyślone fikcji. "2001: Odyseja kosmiczna" nie jest bardzo ekscytujący film pod względem historii i charakteru. Ale to pozostaje kontrowersyjna klasycznym. To dlatego, że jego prowokacyjne wizję miejsca człowieka we wszechświecie, a nie jego wartości rozrywkowych. Jego powolne tempo, jego minimalistyczny charakterystyka, jej brak wyjaśnienia sprawiają, że trudno movie siedzieć przez bez mocnego drinka i kinowego dźwięku przestrzennego, a mimo to ma tak dobrze. To był film o kontrolowaniu pomysł: narodzin świadomości i ewolucji. Wszystko o filmie pokazano te koncepcje, nawet w kształcie plemników statku kosmicznego na jego drodze do zapłodnienia jakieś kosmiczne jajo. Ostatecznie to, co powiedział o tych sprawach nie było jasne, na to nie debata punkt, tylko stworzył filmową wiersz na cześć uniwersalnych sił stworzenia. To była poezja, a nie debata, a nawet dramat, a mimo to, że wszystko, choć wyjaśnia niczego.

  Misja Drift podważa moc wyciągu. O wiele lepiej jest mieć jeden prosty, niemal banalny pomysł, w sercu swojej historii, niż to jest mieć milion wspaniałe, wielkie idee i wielkie sensownych odpowiedzi na wszystkie pytania świata. Jeśli masz dużo pomysłów, zaoszczędzić trochę na kolejny skrypt, i mieć świadomość, że świetny film ma więcej wspólnego z jasnością myślenia, niż cokolwiek innego. Wielkie chwile filmowe, wielkie znaki, wielkie linie dialogu, wielkie wielkie fantastyczne w napięciu sekwencje, wszystkie kwoty do niczego, jeśli nie są spójne i wydają się być z tej samej historii. Jeśli można zarządzać wysokie walory rozrywkowe, wielki dramat i solidną kontrolę pomysł, to prawdopodobnie skończy się bardzo bogatym człowiekiem, ale jeśli masz do wyboru pomiędzy zabijając swoje najlepsze kawałki i trzymanie się jednej idei, to cię pozbyć materiału obcego. W przeciwnym razie będzie wysyłać sygnały, że jesteś, i nikt inny, zrozumie.

 3. Story gęstości. To jest kwestia oceny złożoności swoich pomysłów i jak mogą grać w ramach ograniczeń czasowych scenariuszy.

  Jest to kolejna sprawa skomplikowana i jeden, który może być rozwiązany tylko po mieli duże doświadczenie w pisaniu scenariuszy. Przez Story Gęstość, mam na myśli liczbę słów w leczeniu w porównaniu do liczby i długości scen, które pojawiają się w scenariusz w oparciu o tego leczenia.

  Problemy historia gęstości mają zazwyczaj charakter:

  • Nadpisywania: opisujesz rzeczy wyjaśnić wydarzenia i elementy fabuła, które nie będą w scenariuszu. Stanie się oczywiste, jak napisać scenariusz, że sama nazwa zestawu znaków w danym miejscu może przekazywać pewne informacje, że czułem się trzeba było wyjaśnić w prozie leczenia.
  • SUBEMISJA: W filmach akcji, w szczególności, można naszkicować w sceny akcji z kilku zdań w traktowaniu, ale skrypt będzie wymagał długiej sekwencji scen, aby doprowadzić do dramatycznej ten moment życia.
  • Zaniedbanie ŚRODKU: Jak się zrozumieć historię, okaże się, że lepiej jest wprowadzić historię później w skrypcie, niż zrobił w leczeniu i że centralne odcinki opowieści są słabo rozwinięte w porównaniu do otwarcia i zakończenie. Streszczenie podkreślił te rzeczy, ale scenariusz wymaga przede MIDDLE.

  Co to tworzy się wątpliwości co do tego, gdy ktoś zaczyna działać i zaczyna drugi. Dramatyczny moment, że w leczeniu, jest trzecią część drogi w, nagle staje się scena otwarcia. A ponieważ bohaterowie jeszcze nie przeszedł przez wszystkich wymaganych etapach wzrostu, wielki finał zaczyna nagle czują się bardziej jak końcówką do drugiego aktu, a nie trzeci. Leczenie może nam powiedzieć, że znaki wzrosła, ale jakoś to nie przekłada się na scenach, a podróż emocjonalna zakończyła się w zaledwie kilka linijek dialogu. Jednak publiczność ma doświadczyć emocjonalnego rozwoju postaci, i oczekuje, że odbywają się w różnych etapach rozpoznawalnych po drodze.

  Więc pisząc leczenie, być bardzo ostrożnym, aby poćwiczyć na jakim etapie historii sceny występuje. Robisz pierwszy sytuacji akt lub drugiego lub trzeciego sytuacji akt?

  • Pierwsze akty są pełne wprowadzeń i incydentów zapytania świadomości. W zawieszeniu jest ustawić i kluczem do rozwikłania całej historii na koniec zostały lewej leżące wokół w tle. To podwórku, to jest emocjonalne normą, od której bohaterowie będą uciec i znaleźć drogę na nowy poziom egzystencji. Powrót do tego w drugim akcie i coś czuje się bardzo źle. Historia zmarł. Powrócić do niego w ostatnim akcie, bez wniosków na pytania i historia czuje otwarty w najlepsze, bez sensu w najgorszym.
  • Drugi akt sceny są zrobić z ruchu znaki w okresach niepewności, zagubienia i niewłaściwych obrotów. Są czerwone śledzie tutaj, sub-działek z własnymi siłami, które są nie do pułapki i podróż się bohaterem. Koniec drugiego aktu jest często w całości przejęte przez masową złym kolei, że prawie niszczy bohatera. Masz to wszystko dzieje się w pierwszym akcie, a ludzie będą się zastanawiać, co stracili! Masz to dzieje się w ostatnim akcie, a ludzie będą patrząc na zegarki i zastanawiasz się, kiedy na ziemi ta sprawa się skończy, i kiedy to robi, że się to nie spodoba.
  • Ostatni akt następnie zaczyna się znaki pozwalające odtworzyć swoje kroki, przestawienie się, podczas gdy zegar tyka i złoczyńca wygląda zwycięski. Następnie po wielkich walkach, są objawienia i niespodzianek, a wreszcie miłośnicy są razem, gdzie czarne charaktery są pokonani. Jeśli zaczniesz taki film, że zdrowy rozsądek będzie poważne wątpliwości. Ale zaskakujące jest to, jak często jakiś radykalnych objawień, które powinny być w końcu pojawiają się w drugiej lub pierwszej czynności z wczesnych projektów skrypcie.

  Publiczność czyta ten film za pomocą emocjonalną mapę. Spodziewa się, aby przejść z pewnością zamieszanie do konfrontacji i zawarcia. Można dodać więcej uderzeń do tego modelu: pewności, rozwiązania, dezorientacja, awarii, przygnębienia, konfrontacji, rehabilitacji, rozdzielczość, oświecenia i następnie konfrontacji i zawarcia. I tak dalej. Można myśleć o własnych map emocjonalnych dla opowieści. Bardziej złożona historia, bardziej skomplikowana mapa emocjonalna.

  I pamiętaj, że musisz mieć kontrastujące chwile w emocjonalnym mapie. To jest rzadko zaspokojenia mieć historię, która porusza się z pewnością do konfrontacji do wniosku, ponieważ pewności pozostaje cechą tego mapie całą drogę. Nie ma tam podróż. Podróż nie jest przygodą, chyba że bohater ginie. Nie trzeba być do tyłu. Więc po pewnością musi istnieć niepewność gdzieś. Po zamieszanie musi być oświecenia. Po sukcesie, musi być awaria, a następnie być może sukces ponownie. Historia, która przemieszcza się bezpośrednio z pewnością do konfrontacji i zawarcia jest tylko początek i koniec, nie pośrodku.

  Leczenie może wydawać się, że ma ogromny środku, gdy w rzeczywistości jesteś tylko przez poruszający się swoją historią z pewnością prosto do konfrontacji i zawarcia. Jesteś drepczą, emocjonalnie i kiedy się napisać skrypt, można zauważyć, że większość z leczenia topi się w złożoności struktury sceny. Zdasz sobie sprawę, że wygląd może wiele powiedzieć, że chwila ciszy i izolacji dla charakteru rzeczywistości może być znacznie bardziej dramatyczne, niż wielkim sekwencji pościgu samochodowego z wszystkich pratfalls akrobacje i spektakularne, że pierwotnie wyimaginowanych i wypełnił leczenie , A kiedy powiedział, że tutaj masz pewność, pomimo wielu innych pomysłowych scen, chyba że podejmą one nas poza pewności w bardziej skomplikowanych sytuacjach, wtedy okazuje się, że wszystko, czego potrzebujesz jest jedna sekwencja.

  Pokonanie tego problemu nie jest w przeciwieństwie do przezwyciężenia problemu Misja Drift. Pracuj mapę emocjonalne, do kontroli nad pomysłami każdego rytm filmu, który oczywiście będzie odnosić się z powrotem do tego jeden wielki kontrolnego pomysł. Przeróbką Christopher Vogla Podróży Josepha Campbella bohatera, za pomocą "Czarnoksiężnik z krainy Oz" jako podstawowego modelu, to może warto przeczytać, gdyż daje historia mapę zawierającą wszystkie bity, że historia musi na to, aby być uznane za satysfakcjonujące przez publiczność. Nie chciałbym, aby twierdzić, takich map jest uniwersalnym wymogiem dla wszystkich kondygnacji. Ale chociaż myślę, że to jest dla szczególnego rodzaju historii, to jest przydatna mapa do naśladowania. Reguła z historii jest, że musi przejść z jednego stanu do drugiego, bez publiczności wrażenie, że nie było pewne niewyjaśnione zmiany emocjonalne. I nie musi być na tyle z tych kroków, aby ludzie czują, że widzieli na tyle różnych aspektów kontrolnego pomysł, aby czuli, że nauczyli się czegoś, lub przynajmniej, zostały poddane jakiejś emocjonalny roller coaster.

  Jednak to nie jest tak proste, jak trzymanie się po to uwaga do ściany i na zawsze wyzwanie każdą scenę z pytaniem, co to ma wspólnego z główną ideą. Podróż, jak piszesz, jest tyle do Ciebie jako pisarz, jak to jest podróż bohaterów. Podczas pisania leczenia, nie piszesz produktu końcowego; nadal jesteś zwiedzania swoje pomysły, ale musisz nauczyć się odkrywać swoje pomysły, a następnie, po badanie miało miejsce, sprawozdanie to, co odkryli, zamiast umieścić na papierze, jak odkrył. To sprawia, że ​​trudno jest wiedzieć, gdzie bije story są. Więcej słowa oznaczać więcej historii, gdy w rzeczywistości nie może.

  Być może test gęstości historia jest zawsze, po pisemnej leczenia, powrócić do stworzenia jednej strony zarys całej historii. To będzie ostrzegać, gdzie prawdziwi kluczowe momenty są i gdzie podziały prawdziwe akt przyjść. A jeśli to nie robi sztuczki, a następnie spróbować i napisać pierwszy akt tej historii, bo wtedy widać, ile zabiegu stosowany jest przez to, co powinno być 25% historii. Nie powinno być oszustwo, bez dopełnienia się z dialogu, nie ma długie opisy zestawów, żadnych ekstra szerokie marginesy w skrypcie. Należy mieć tylko to, co jest konieczne, aby opowiedzieć historię.

  Ostatecznie, jedynym prawdziwym testem jest napisać cały skrypt, ale staramy się dowiedzieć jak skutecznie napisać i wiele z tych problemów może być usunięte w pierwszych szkicach. Dlatego należy zachować ostrożność i pamiętać, aby zdawać sobie sprawę z zastąpieniem, ubezpieczeniowych i zaniedbując pola. Przetestuj strukturę akt, i budować dobre poczucie mapie emocjonalnej historii.

 4. Pojęcie struktury. Zważywszy, że każdy rozumie strukturę trzech akt na poziomie podstawowym, pisarze często nie do uchwycenia jego pełne konsekwencje i że struktura przenika cały gmach scenariusza. Konstrukcja scenariuszy jest często przedstawione w mechaniczne i zniechęcająco restrykcyjny sposób. Jesteś powiedział, że trzeba mieć haka na stronie dziesięć, za podżeganie do incydentu przez strony trzydzieści, punkt zwrotny na stronie dwadzieścia osiem, wprowadzenie sub-działka na stronie jedenastej, i zbudować szczyt od strony dwadzieścia ... i to jest tylko pierwszy akt! Jak możesz, twórcą którego umysł bulgocze na oryginalne pomysły, być może oswoić bestię i zmusić go do tej klatki, nie tracąc bardzo rzeczą, która sprawia, że ​​chcesz pisać? Cóż, po prostu trzeba to zrobić. To wszystko na ten temat. Musisz dowiedzieć się, jak zorganizować swoje historie, bez utraty ich kreatywności. Nie można go po prostu naciągają znakowania swoich przerwy akt. Ma on być wbudowany w sposób opowiedzieć swoją historię. Niektóre historie wymagają więcej strukturę niż inne, jednak i zrozumienia, jaki rodzaj opowieści piszesz jest chyba głównym umiejętności, ale konstrukcja nie musi być. Możesz upewnić się, że konstruując każdy segment swojej historii jako jednolity sekcji z określonego punktu końcowego przed przejściem do następnej sekcji.

  To może wydawać się sztuczne do Ciebie i możesz je rozwinąć jeden wiersz, który wije się z chwili na chwilę meandrujące tu i tam, aż dojdziesz do końca, ale ludzie lubią odrębnych rozdziałów w historii. Dobrą wiadomością jest to, że może ona ułatwić Ci życie. Łatwiej jest utrzymać krótki odcinek w swoim umyśle we wszystkich jego subtelności niż całą historię. Dlatego właśnie tak ważne są zabiegi. Nie, możesz napisać całą historię, a podczas pisania tego dokumentu, można zezwolić na przepływ myśli z chwili na chwilę, ponieważ nie potrzebujesz głębokość gotowego produktu. Możesz myśleć w kategoriach począwszy środku i końca, bez uzyskiwania w mikro-struktury utworu. Sądząc gęstość historia może być trudne, ale jeśli ćwiczysz, zaczniesz rozumieć, jak leczenie odnosi się do produktu końcowego.

  To może być korzystne dla napisać bardzo szkicowy zarys historia, która obejmuje dialog, opisy działań, a nawet awarii sceny, choć dokument ten jest do użytku prywatnego, a nie komunikacji z innymi. To jest, gdy twój umysł może przypadkowo kojarzy. Niektórzy ludzie mogą zrobić to nieliniowa mody notował uwagi do siebie w burzy mózgów, podczas gdy inni muszą czuć, że są one po wątku narracji wszędzie tam, gdzie może to prowadzić. Ale w końcu, to wszystko musi być odłożone na bok, a następna warstwa organizacji stosowane. A to oznacza, rozbijając historię oddzielnych jednostek z ich poszczególne funkcje historia wyraźnie uwzględnione w treści.

  W tym momencie jest to łatwiejsze do pracy jedną czynność na raz, niż na całym skrypcie za jednym zamachem. Następnie należy skoncentrować się na oddzielne jednostki w ramach ustawy. Tak więc na pierwszym poziomie struktury trzech akt. Następny poziom w dół jest struktura aktu. Mniej więcej, pierwszy akt składa się z Hook, Sub-Plot skonfigurować, a główny wątek podżeganie Incident, Climax, Wnioski. Istnieje wiele sposobów wyrażania tego, w zależności od rodzaju artykułu, nad mówią, ale zasadniczo wszystkie mieszczą się w tego typu konstrukcji. Możesz zrobić to tak skomplikowane lub proste, jak chcesz. "Indiana Jones" typu historia toczy się wzdłuż krótkich sekwencji dziesięciu do dwudziestu minut skały wiszące, podczas gdy Jack Nicholson w "Lepiej być nie może" miał złożoną strukturę trzech akt zaprojektowany temat zawiłości rozwoju postaci. To do Ciebie, ale pracują w sekcjach i myśleć w kategoriach sekcjach, a nie stara się je znaleźć po napisaniu kawałek.

  Najprostszym sposobem radzenia sobie z pierwszego aktu jest w segmentach Dziesięć strony, każda z początku, w środku i na końcu. To może wydawać się zbyt wydumane, zbyt nierówne, lub może zdziałać cuda dla Ciebie. Osobiście uważam, że pod względem począwszy od dramatycznego otwarcia, a następnie dużą ilością krótkich scen, zbudować do głównej fabuły ustawić kawałek, niewielką działkę fragmentu, sekcji, w której dwie jakiś sposób oddziaływać, a następnie dużym akcentem w historii, a Scena przejściowy do otwarcia drugiego aktu. To jest nieco bardziej płynne i bliżej jednej linii, a czuję, że ma improwizacji dotyk, który działa z niektórymi rodzajami piśmie. To nie działa z kawałkami Gatunek chociaż. Są znacznie bardziej uporządkowany. Ale dla moich własnych celów, to czuje się dobrze.

  Nie ma żadnych zasad naprawdę, ale należy z pewnością sprawiają, że czujemy, że istnieje określony kształt do tego, co piszesz. To buduje zaufanie, że pisarz jest w kontroli materiału. To poczucie struktury musi dotrzeć do najmniejszego szczegółu. I tak, na wszelkie sposoby, improwizować, aby uzyskać przepływ kawałku, ale następnie wyciągnij go ze sobą i budować cegła po cegle historia.

  Podczas pisania na scenie, scena ma pewne kluczowe kwestie: początek i koniec oraz wejścia i wyjścia. Co dzieje się w każdym z tych momentów powinno być kluczowe informacje. Co się dzieje między tymi momentami jest zapowiedzią i skonfigurować z elementów, które zostaną opracowane i opłaciło później. W procesie wzniecanie dialog obejmujący wszystkie te elementy, historia porusza się w uderzeniach (czyli pojedyncze dyskretne elementy informacji, zarówno emocjonalnych i fizycznych). Każde uderzenie może być jeden wiersz, słowo lub szereg słów i czynów, lub po prostu działań. Pomiędzy każdym uderzeniem jest czasem przerwa, kawałek blokującego biznesu, a nawet linii przejściowy dialogu wprowadzającej kolejny riff. Bity zbudować do następnego zjazdu, wejściem, lub na końcu sceny. Często bije przyjść w następujący sposób: otwarcie, wejście, Zakończ, Zamknij. Istnieje wiele uderzeń w scenie, wiele wejść i wyjść. Czasami jednak, impuls sceny można zmierzyć się z wykorzystaniem różnych bitów działalności scenicznej. W filmach, na szczęście, masz o wiele bardziej zróżnicowany sposób poruszania się uderzeń i scen i tak może być trochę więcej płynu w swoim podejściu, ale należy pamiętać, że nadal tylko liczenie beatów. Tak więc wszystko musi być opowiadać widzom coś, a każde uderzenie powinien czuć się dokładnie tak: beat.

  Ci, którzy piszą do teatru to szczęście, że mogą się tego nauczyć instynktownie przez coraz kilka podmiotów wspólnie i dając skryptach praktyczną jazdę próbną. Staje się oczywiste, że aby dla uczestników do zapewnienia łączności z publicznością, każda chwila powinna być silna i mówienie. Scenarzyści mogą również mieć swoje skrypty czytać, a może wiele zyskać od słuchania, jak aktorzy zbliżają skrypt, ale złamany charakter scenariusza, ogromną moc montażowni i zbliżeń, muzyki, i przypadkowe elementy, które w jakiś sposób, aby Film bardziej żywy, może przesłonić dobre praktyki pisania skryptów. Jest strasznie dużo, że trafia do filmu ze względu na reżysera i procesu produkcji, a tym samym możliwości szerokiego cyklu i podstawowej idei może być często postrzegany jako najważniejszy element pracy scenarzysty jest, kiedy po podstawową ideą jest wyraźnie sformułowane, następna najważniejsza jest struktura opowieści. Mając wszystkie elementy jakoś tam na papierze nie wystarczy; muszą przyjść ładnie przedstawione w dobrze skonstruowanej montażu.

 5. Motywowanie Znaki. Musisz nacisnąć przycisk znak przed zareagują. Pozornie jest to proste. Pokażesz nam, kim ludzie są w swojej historii, a następnie przetestować tego twierdzenia przez naciśnięcie przycisków, które tworzą reakcje potwierdzające, kim są ci ludzie, czy nie. Dzięki temu dowiesz się, czy są one publiczności udaje, że jest coś innego, albo szczery.

  Na najbardziej podstawowym poziomie, dramat, zależy od dwóch rzeczy: ostrzeganie publiczność, do której podać znaki, że każdy z nich jest w, albo udawanie lub szczerość, a każda reakcja musi być równa przypadku, to spowodowało, nie więcej i nie mniej , chyba, że ​​chcesz podnieść pytanie o szczerość postaci.

  Jeśli działania Twojej postaci nie brzmią prawdziwie do odbiorców i nie są ani udawać, ani szczera, to nie udało się im powiedzieć coś o swoich bohaterów. Oni są jedynie przypadkowe zbiory dźwięków i obrazów. Wszystko, co mówią i nie musi wydają się być częścią logicznych lub nielogiczne, funkcjonowania umysłów tych bohaterów.

  The main problem with character motivation, however, is that people can do things merely because they fancy doing them! One might go into the psychology of the character and discover some deep-seated infantile response that dictates a life long addiction to a particular type of behavior, but in the ninety minutes to two hours of a movie, there is little time to delve into it. Often the bad guy is bad merely because he's bad! Even so, cause and effect are still required. The bad guy shoots the cop because the cop got in his way when he was trying to do an illegal act. He does not randomly shoot a cop because, well, he feels like it that day - unless of course, you are writing a story about a guy who randomly shoots cops! The serial killer story has that sort of motivation, or seemingly, for even then there is usually a revelation that the serial killer had a troubled childhood, a hair lip that made him unattractive to women, or an aesthetic desire to rid the world of mullets and guys in flared trousers.

  Movie motivation is more symbolic of the subtleties of life than an attempt to recreate them. It is rarely very deep; it is merely simple to understand. The troubled cop checking the photograph of his dead wife in his wallet is a short hand way of explaining why the cop is troubled and thus likely not to follow the rulebook. It is a cliché now, so not recommended, but if you have to wonder how that maverick cop ever got into a position of authority in the first place, you have to offer up some satisfactory, often-symbolic explanation.

  If you want us to believe in the essential goodness of a character about to commit a crime, then you need to give them a strong reason for committing the crime. Merely being short of cash is not enough. They have to be desperate for the money in order to afford the specialized treatment that could save their dying child. The biggest problem with the final Rocky movie, "Rocky Balboa", was not why Rocky wanted to come out of retirement for one last taste of glory in the ring, but rather why Mason Dixon, a fighter already accused of choosing easy opponents, would think fighting a brain-damaged has-been brought him any kudos! But then, nobody goes to a Rocky movie to ask too many questions.

  The greatest difficulty with motivation is that Hollywood has its shorthand and the British have theirs and the Indian and the Chinese have theirs. In the UK, all you need say is that a character is a northerner to know that they will be fighters, prone to a dry sense of humor, up for anything and looking for a chance to escape. Immediately the cultural stereotypes give the writer subtleties to play with and against. You do not need a picture in a wallet to let you know that if that character is in London, he is a maverick on a quest.

  Mixing and matching different styles, different genres, from different cultures can both freshen up old stories but they can also turn things into a mess of unknowns. So, know your milieu and assume the audience does not. Ask why someone does something and make sure the audience knows the answer either implicitly because they are culturally in tune or explicitly from the script.

 6. Setting Up and Paying Off . Everything that you put in a screenplay has to be used on one level or another, so be aware of what you are setting up in the audience's mind and make sure you pay it off in some dramatically interesting fashion.

  This is not unrelated to character, but is more to do with the workings of the plot. If you raise a question you must answer it immediately, but not necessarily correctly, just plausibly. If it is of major importance to the plot later on, that is when you can answer it correctly. The trick is to leave the audience knowing that you have not answered the question entirely, thus letting them know that you intend to answer it! This helps maintain their confidence that the story will go somewhere interesting and not be merely a series of non-sequiturs.

  Sometimes a ludicrous storyline that has been thrown together at the last minute is rescued by having one character exclaiming that they do not understand something and then having a smarter character take them aside and inform them that all will be explained: roll titles, fade out sound, bring up the theme tune. Many a murky moment in a piece of hackwork has been casually swept away by such tricks. It is not recommended, though it does illustrate that even merely acknowledging that a question has been raised is better than failing to answer it. It is better not to have to resort to such a thing by being aware of exactly what questions have been set up, and paying them off properly.

  The writer has to know what their audience is reading into a scene and the audience must be made to feel that they are viewing something meaningful rather than random and casual.

 7. Genre Incompatibilities . The solution for freshening up a genre is often to bring in a component of another genre. Add comedy to horror, for instance. Or bring the detective thriller in to a sci-fi scenario. When it works, it works beautifully, but most attempts fail. The assumptions an audience makes about one genre undermines those that the other genre brings to bear.

  Worse, most crossovers from one genre to another are accidental; the writer has not immersed themselves in the culture of a particular genre and so elements from others drift in and out without them being aware of the effect these elements are having.

  If you are going to work with a genre, it is worth going to the fan clubs of this kind of film and finding out what it is they like about them. It is often not the sort of thing that those of us who would consider ourselves to be sophisticated writers would dream of lowering ourselves to write. We think we will make this dumb genre better by ignoring the schlock or sensational elements. But you will write a better script if you actually like these things and want to do nothing more than write another.

  Another problem is the no-genre idea that is in fact a genre piece. Most serious writers try to write "Drama", "Thrillers" or "Dramatic Comedy", often believing they are not writing "genre" pieces. But everything gets pushed into some sort of genre, even if it is only a broadly defined "Art House" or "Indie Movie".

  Think for a moment what "Art House" immediately conjures up to you. It says sub-titles, good photography, sex, odd-ball plot, if any. And think what "Indie Movie" says. It says low budget, plenty of sheer bravado in plotting and shooting style, and often a low genre being given a campy send up relishing its worst aspects. Everything falls into a category and you should be aware what expectations these arouse.

  Often the writer of a drama, unaware that this creates genre like expectations, will throw in an action sequence to spice up the story with something more filmic. The result is, a movie where character and plot are the main focus of interest, suddenly has a chase sequence that never rises to the sort of inventiveness the audience expects from such a scene.

  So know exactly what you are writing. Write it with conviction. Eliminate all elements that send confusing signals. And when you do cross the genre boundaries, do so with some purpose. Make it work. Make it do something rather than leave a reader wondering if this is part of the same movie.

  There are no techniques that one can teach about this. Every writer suffers from it to some degree, and lots of writers get away with it because it adds to their unique style. Mostly though, it undermines the credibility of the writer and leads the viewer to conclude that the writer is not in control of their material. Genre mismatching is often a symptom of a lack of thought about the story. Throwing everything you have in the fridge into a pot and boiling it rarely produces a tasty dish.