grsail.com

historia stolu do masażu

Pup Namiot Historia

Pup Namiot Historia


Podczas gdy wiele osób korzysta campingi, często nie są zaznajomieni z historią namiotu pup. Dowiedz się więcej na temat pochodzenia tej popularnej konstrukcji namiotowej, ze to początek wojny domowej aż do czasów współczesnych.

O Pup Namioty

Pup Historia namiot wciąż odgrywa rolę w stylu namiotu wojskowego używa dzisiaj, chociaż projekt rzeczywiście sięgają wojny secesyjnej. Namioty pup są bardzo małe namioty, często nie wyższy niż trzy i pół stopy, chociaż mogą być tak długo, jak siedmiu metrów długości i pięć metrów szerokości. Są notorycznie znane z braku materiałów wodoodpornych, chociaż to się zmieniło w namiotach pup stosowanych obecnie. Namioty PNP są często określane jako "połówki schronu", ponieważ ich menial konstrukcji. Chociaż nowoczesne namioty oferują wiele opcji, w tym niezależnych pokoi, indywidualnych "drzwi", a okna na ekranie, a także materiał wodoodporny, nie zawsze tak było. W czasie wojny domowej, namioty pup były w zasadzie zbudowany z dwóch elementów związanych z pół rzędu przycisków. Podczas gdy ten prymitywny projekt nie może się wydawać oferują niewielkie schronisko od elementów zewnętrznych, jego konstrukcja była całkiem pomysłowe. Przycisków lub zatrzaski, które zostały zastosowane do łączenia dwóch połówek na dachu namiotu zwykle dwustronny, tak że każda para może być połączone razem, tworząc uszczelnienie wodoodporne na górze.

Pup Namiot Historia Kalendarium

Konstrukcja namiotów pup pochodzi z połączenia zdrowego rozsądku i konieczności. Wielu żołnierzy Civil War przeniósł się głównie na piechotę, i potrzebne są lekkie sprzęt i materiały, jeśli to możliwe. Nawet gdyby mieli luksus konia, ich dodatkowe wyposażenie i sprzęt nadal potrzebne do wykonania, albo na wozie, koń, lub przez samego żołnierza. Namioty pup często były podzielane przez dwóch żołnierzy, a masa materiałów, tyczkach i Polaków było około dziesięciu funtów ogólnie. Jeśli każdy żołnierz w pary odbywa pół materialne, tyczkach i Polaków, to będzie miał pięć dodatkowych kilogramów na plecach.

Najwcześniejsze Namioty Pup

Wojna domowa, a nawet na początku II wojny światowej, namioty pup nie zawiera trójkątne końcówki i drzwi, klap dzisiejszych namioty pup. Te wczesne namioty oferowane jedynie podstawowe schronienia z każdym końcem namiotu otwartej na skrajnych elementów.

Namioty II wojny światowej

Pod koniec II wojny światowej, maszty namiotu przekształciła się z jednej jednostki składanej do trzech oddzielnych sekcjach złożonych z drewna z metalowymi końcówkami. Zazwyczaj wykonane transport biegunów łatwiejsze, szczególnie gdy podzielone między dwóch mężczyzn.

Wojna koreańska Namioty

W czasie wojny koreańskiej powstały, bawełniany materiał kaczka została wykorzystana. Kolory namiotów zmienił także khaki do ciemnej zieleni do końca wojny. Po tym ciemniejszy kolor został wybrany, słupy wyszedł z niemalowane drewno do dopasowania army green, a większość zawierała "nas" pieczęć oraz nazwę wykonawcy i daty. Klapki namiotu również dodawany.

Namioty Vietnam War Era

Tropikalny klimat Wietnamu oznaczało namioty pup generalnie nie sprzyjały. Jednak niektóre namioty były wykorzystywane podczas wojny w Wietnamie, a właściwie po adaptacyjny projekt składający się z A-frame z dwoma biegunami, tworząc bardziej przestronne pokoje.

Nowoczesny design Namiot Pup

Wreszcie, dzisiejsze namioty nadal są często określane jako namioty pup, ale przeszliśmy długą drogę od ich konstrukcji. Nowoczesne schronisko połówki odporne pleśni i wyposażone repelent wody materiał, pojemniejszy długości ponad 12 metrów, odporny na warunki atmosferyczne i klapy.

Dzisiejsze namioty mają również na celu być mocniejsze i bardziej suche niż ich poprzednicy, z niektórymi nawet gościnnie kanałów kontroli środowiska dla ogrzewania i klimatyzacji. Podczas przesłanką oryginalnego projektu jest wciąż ten sam - schronisko i przenośność - nowoczesne udogodnienia rządzić teraz w ogólnej budowie dzisiejszym namiotu pup.

Pochodzenie nazwy

Istnieje kilka różnych historii, które odnoszą się do pochodzenia nazwy "namiot szczenię". Najczęstszym historia mówi, że namioty pup dano przydomek przez wojska wojny domowej, który powszechnie stosowane słowo "pies", gdy używasz slangu wojskowej, takich jak "nieśmiertelniki". Co ciekawe jednak, a bardziej konkretne punkty story do Chattanooga Piechoty, którzy wspomniane dać swoje namioty przydomek "kieszeni zasypowych" i nazwę przekształcona w "namiotach pup." Cokolwiek jest prawdziwe pochodzenie terminu, zwrot "pup namiot" jest używany do dziś, zwłaszcza w wojsku.

Włoski Historia Żywności

Włoski Historia Żywności


Wiesz Włochy znany jest ich delikatnych składników i doskonałe dania; ale co tak naprawdę wiesz o historii włoskiej żywności? Historia legendarnego kuchni włoskiej idzie z powrotem do dni rzymskich, ale to naprawdę opiera się na podziałach i wielu różnych regionach tego różnorodnego kraju. Wiele osób uważa, pizza, makaron, pomidory i oliwę z oliwek, kiedy myślą o kuchni włoskiej, ale jest o wiele więcej niż tylko to.

Historia i rozwój włoskiej żywności

Early Roman Wpływ

Wiele z fantastycznym jedzeniem współczesnego Włoch sięga tradycji rozpoczętych w czasach rzymskich. Rzymianie byli legendą swoich świąt, ich wina, a ich różnorodność żywności. Są importowane przyprawy z Chin i innych egzotycznych potraw z miarę ich statki mogłyby podróżować. Gdy Roman cywilizacji spadła, wiele ze swojej kuchni ucichły też, i prawdziwa kuchnia włoska nie będzie ponownie rozwijać do czasów średniowiecza.

Lokalny Dostępność prowadzi do Kuchnie Regionalnych

Włochy w czasach średniowiecznych było nic, jeśli nie podzielony, a ostatecznie, te wiele podziałów pomógł Kuchnia włoska rozwijać w niezliczonych stylów, tekstury i smaki zawiera ona dzisiaj. Średniowieczny Włochy zostały podzielone na wiele oddzielnych miast / państw, które były rządzone przez odrębne uprawnienia, a nie rządu centralnego. Różne regiony rozwinięte na swój sposób, a także z ich własnych zwyczajów. Wiele z tych zwyczajów obracał się wokół lokalnej żywności, która była dostępna. Ponadto pasma górskie podzielić kraj, tworząc bardziej zróżnicowane regiony, które były trudne do przekroczenia. To wszystko doprowadziło do wielu różnych kuchni regionalnych rozwijających się w jednym kraju.

Kwitnące Trade Sprawia Więcej Składniki Dostępny

W wielu dzielnicach Włochy rosnąć i prosperować, handel w północnych Włoszech rozkwitła, a wraz z nim przyszło mnóstwo środków spożywczych, w tym przypraw i innych środków spożywczych bogatych, takich jak bogaty śmietanki, masła, jaj, i ziarna. (Wszystkie składniki dla drobnego makaronu!) Początkowo był makaron żywności dla bogatych ponieważ zawiera tak wiele kosztownych przedmiotów, a to pochodzi w północnych Włoszech w czasie późnego średniowiecza do wczesnego renesansu. Ponadto, przez pewien czas w trakcie historii, północne Włochy zajęły Austrii czy Francji, które dodaje różnorodności ich kuchni. Stopniowo, makaron rozprzestrzeniać we Włoszech i poza nią, ale niektóre z najbardziej imponujących receptur makaronów rozpoczęła się w północnych Włoszech, jak Lasagna Bolognese i innych kreacji z miasta Bolonia.

Wpływ renesansu i Toskanii

W okresie renesansu sztuki kwiecisty, tak jak i włoskiej. W centrum tego ruchu artystycznego była Florencja, która leży w regionie Toskania, który stał się tak popularny dzisiaj. W rzeczywistości, bogaci byli ekstrawaganckie, a jeden sposób pokazali swoje bogactwo było stworzenie naczynia ozdobne i ustawić stoły z bogatej i pięknej fantastycznie Wyroby kieliszki obsługującej. Rodzina Medycejska była jednym z najbogatszych we Florencji, w rzeczywistości, jeden z najbardziej wpływowych rodzin w całej Europie. Kiedy Katarzyna Medycejska poślubiła króla Francji Henryka II, przyniosła jej miłość do dobrej kuchni z nią i pomógł stworzyć długą tradycję kuchni francuskiej.

Southern Italian Food

Północne Włochy cieszył się szybkim rozwojem gospodarczym i dostęp do licznych szlaków handlowych, ale południowe Włochy nie. Teren był roi się od biedy, i to, gdzie niektóre z najbardziej tradycyjnych dań kuchni włoskiej pochodzi. Ludzie stworzył arcydzieła, z jakich składników mieli dostępne. To tutaj pizzy opracowany w rzeczywistości pizzy kupowane na ulicach były powszechne w południowych miastach, jak hot dog sprzedawców są wspólne w naszych dużych miastach już dziś. Suchy makaron, opracowany spaghetti i tu. Suche sklepy makaronu i łatwo przemieszcza się, i stało się podstawą składnik dań na południu, a później w całej Europie, jak Włosi przeprowadza ich domowy makaron z nimi, ponieważ podróż lub wyemigrowali.

Maszyny Makarony prowadzić do światowego eksportu

Pierwsza maszyna pasta do przetwarzania suchy makaron pochodzi w Neapolu w 1700 roku, choć suchy makaron został cieszył w okolicy na wieki przed tym. Suchy makaron z Neapolu spread i Sycylii z całego świata, z włoskich receptur rozprzestrzeniania do wszystkich zakątków świata. Maszyny do makaronu ułatwiła produkować większe ilości suchego makaronu, też. To sprawiło, że łatwiej kupić, sprzedać, i makaronu handel z innymi miastami i krajami, i że pomógł stać się zabytkowy włoski eksport. Sycylia ma również wyraźne wpływy kuchni arabskiej, ponieważ z wielu muzułmanów, które w przeszłości mieszkali w okolicy.

Świeże składniki są zawsze Key

Historia żywności Włoch i dziedzictwo zawsze obejmowała wykorzystanie świeżych, lokalnych składników, a każdy region będzie produkować własne smakołyki dziś. Na przykład, w regionie Parma produkuje najwspanialsze prosciutto (szynka) i Parmigiano Reggiano, ewentualnie najwspanialsze parmezan w świecie, a Bologna produkuje fantastyczne salami i mortadela. Region Veneto produkuje sera Asiago, a na południe od Rzymu znajdziesz prawdziwe świeże buffalo mozzarella i pomidorów w bród. Jak każdy obszar opracowały własne specjalne składniki, oni opanowali używając ich w kuchni. Włochy to kraj wielu regionach, a oni wszystkie swoje niezatarte piętno dodaje do kuchni włoskiej.

Historia Truskawkowe Ciastko Deser

Historia Truskawkowe Ciastko Deser


Wśród historyków żywności, historia deser truskawki babki zaczyna się około 1847 w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy znaleźć przepis jest w pani Leslie Panie Nowej Księgi pokwitowań dla "Strawberry Cake". Jednak "ciasto truskawkowe" jest bardzo podobne do tego, co znane jest dziś jako "babki truskawek".

Historia Truskawkowe Ciastko: Deser Kreatywność w najlepszym wydaniu

Truskawki są od ponad dwóch tysięcy lat - co to zapisy truskawek spożywane jako żywność już w starożytnych czasach rzymskich. Truskawki prawdopodobnie rosły dziko, w Europie.

Ciastko z drugiej strony, było europejskim wynalazkiem. Technicznie kruche jest (i zawsze), bogaty herbatniki. Prawda babki wykorzystuje proszek do pieczenia na zakwasie i miesza się ze skróceniem (lub masła) jaj, śmietany trochę cukru i mąki kursu. Chociaż nikt nie jest pewien, kiedy dokładnie pomysł, aby połączyć babki i truskawki chwycił, historycy na ogół zgadzają się, że jedzenie pomysł truskawek i babki razem jest geniusz kucharzy w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż można założyć, że truskawki babki prawdopodobnie cieszył się wcześniej, najwcześniej zapisane przepis znajduje się w pani Leslie Ladies Odbioru książce, opublikowanej w 1847 roku przepis jest coś o nazwie "Strawberry Cake", ale jego uderzająco podobny do tego, co najbardziej rozumiem jak truskawki babki.

Prawdziwe Truskawkowe Ciastko Deser

Jedną z rzeczy, które można zobaczyć po historię Truskawkowe Ciastko: deser ewoluuje znacznie w czasie. Ciasto truskawkowe z dnia panny Leslie wygląda zupełnie inaczej niż to, co można oczekiwać, aby znaleźć dzisiaj. Strawberry babki zawsze, w sercu, był deser z pewnego rodzaju ciasta lub ciasta i truskawki.

Oryginalny Truskawkowe Ciastko Receptura

Pierwsze shortcakes truskawek zostały wykonane z ciężkiego ciasta, które było nieco podobne do skorupy kołowych, ale trochę grubsze. Ciasto było pieczone, a następnie rozpadł i wypełnione truskawek, które zostały zmiażdżone i słodzonych. Truskawki zostały umieszczone pomiędzy dwoma "skorupy", aby rodzaj kanapki. Następnie, zgodnie z tradycją tego dnia, cała sprawa została pokryta cukrem lukier.

Truskawkowe Ciastko Evolution

Prawdopodobnie najbliższa rzecz do panny Leslie oryginalnego tortu truskawkowego "truskawki" jest ponad herbatniki. Jako "Truskawkowe Ciastko" strony były popularne w pod koniec 19 wieku, są szanse, że przepis herbatniki ewoluowała według indywidualnych gustów i dostępnych składników. Historycy spożywcze nie są całkowicie pewni. W pewnym momencie wisienką został zastąpiony z bitą śmietaną i herbatniki zastąpiony biszkopt, anioł żywności, a nawet ciasta francuskiego, aby doprowadzić do nowoczesnej wersji, co jest powszechnie znany jako Truskawkowe Ciastko.

Truskawkowe Ciastko się historia

Historia Truskawkowe Ciastko Deser
Recepty Truskawkowe Ciastko

Choć początki i ewolucja Strawberry babki są dość niepewne, popularność Truskawkowe Ciastko jest niezaprzeczalna. Jak wiosna (i co ważniejsze sezon truskawkowy) obfituje w całym kraju, nie są w rzeczywistości miejsca, które są znane żadne inne niż ich shortcakes truskawek. Sprawdź niektóre z tych twórców historii Truskawkowe Ciastko.

Rynek Parksdale rolnicze

Parksdale Farm Market w Plant City na Florydzie, nie tylko dokonał godnego uwagi truskawkowy historię shortcak, ale nadal należy zauważyć, jako jedno z najlepszych miejsc w Stanach Zjednoczonych, aby uzyskać pyszny deser. Jeśli spodziewasz się bardzo fantazyjne prezentacji na cienkiej porcelany, to będzie bardzo rozczarowany. Można jednak oczekiwać, pyszny biszkopt, zawalone z truskawkami i bitą śmietaną góry. Można również oczekiwać długiej linii najbardziej razy w ciągu roku. Ludzie czekać godzinami po prostu spróbować oferty Parksdale za.

Wilson Farmy

Gospodarstw Wilson w Lexington, Massachusetts zauważyć, jak tworzenie historii, dokonując Truskawkowe Ciastko 3560 funtów. , .Z zarysowania. Trzymali rekord nieco ponad miesiąc, aż większe deser truskawki babki powstała w Szwecji. Niestety, nie odnotowano, jak wielu ludzi zajęło się jeść, że ogromny deser!

Czy jesteś purist lub są otwarte na mniej tradycyjnych deserów Truskawkowe Ciastko - nie da się zaprzeczyć, że truskawki babki to amerykańska tradycja.

Historia Wnętrz

Historia Wnętrz

Trudno jest wyjaśnić historię projektowania wnętrz. Skąd projektowania zacząć? Hieroglifami w pierwszych jaskiń? Lub Egipcjan i ich ekstrawagancko wyposażonych grobów?

Bogata historia Interior Design można znaleźć z mieszkańców jaskini, Egipcjan, Rzymian i nawet rdzennych Amerykanów. Jednak istnieją pewne wydarzenia w historii projektowania wnętrz, które definiują ewolucję wystroju wnętrz.

Najważniejsze momenty w historii Wnętrz

Renaissance

Włoskiego renesansu był kiedyś takie kluczowy moment. Ruch sztuki wzrosła w tym okresie, a bogaci ludzie zaczęli dekorować swoje pokoje na podstawie funkcji i stylu. Styl był skomplikowany i złocone, podobny do tego, co można znaleźć w Wersalu.

Rewolucja przemysłowa

Rewolucja przemysłowa była kolejnym ważnym okresem w historii wzornictwa. Okres ten pomógł demokratyzacji projekt. Z powodu masowej produkcji, przedmioty dekoracyjne stały się bardziej dostępne dla klasy średniej i projektowanie wnętrz to nie tylko hobby i przywilej dla bogatych.

Bauhaus

Bauhaus, który pracuje w Niemczech 1913/33, odegrał ważną rolę w historii wzornictwa. Ruch Bauhaus połączone rzemiosła i sztuki plastyczne. Uczniowie szkoły uczono, że forma podąża za funkcjonalnością. Wiele z tego, co widzimy w nowoczesny design dzisiaj jest odzwierciedleniem pracy wykonanej w Bauhaus. Wielu znanych artystów studiował na Bauhaus to Paul Klee, Walter Kandinsky, Pieta Mondriana i Oskar Schlemmer. Ludwig Mies van der Rohe był jednym z dyrektorów szkoły.

Reality TV

Eksplozja reality pokazuje wraz z rozprzestrzenianiem kanałów telewizji kablowej, które odegrały znaczącą rolę w historii wnętrz. Pokazuje jak Zdobienia na bilon, Trading Spaces, a nawet Queer Eye dla Straight Guy dekoracji wnętrz są bez tajemnic dla mas.

Ruch ochrony środowiska

Obecny ruch ekologiczny jest obecnie wpływania i zmieniając świat projektowania wnętrz. Jako ludzie stają się bardziej wrażliwe ekologicznie, są wyborze nowych materiałów do ich wnętrza. Na przykład, linoleum, wykonane z wszystkich naturalnych materiałów, dokonał comeback i bambusa rośnie popularność. Bamboo jest używany na podłogi i ściany oraz zabiegów okiennych, mebli i elementów dekoracyjnych. Projektanci biorąc pod uwagę cały cykl życia każdego z produktów, których używają od sposobu, w jaki są zbierane i wykonane, w sposób, w jaki jest używany, i wreszcie sposób zostanie usunięte.

Kluczowe Ludzie w Historii Architektury Wnętrz

Tak jak nie były najważniejsze okresy, które wpłynęły na historię projektu, były też osoby kluczowe. Jest krótka lista. Było wiele innych osób, które odegrały znaczącą rolę.

Charles Rennie Mackintosh

Szkocki artysta, Charles Rennie Mackintosh, jest znany jako ojciec modernistycznej ruchu. Przypisuje mu się inspirujące secesji w Wielkiej Brytanii na początku lat 1900. Prace Maclintosh miał azjatyckiej, przemysłowych i rzemieślniczych wpływy.

Frank Lloyd Wright

Mimo, że Frank Lloyd Wright jest uważany za architekta pierwszy, miał ogromny wpływ na wnętrza. Wright udało każdy szczegół domach on utworzony w tym lamp, mebli, dywanów, okien i opraw oświetleniowych. Najlepiej znany z jego stylu Prairie, Wright był również zapalonym kolekcjonerem i handlarz sztuki japońskiej.

Siostra Parafia

Siostra Parafia jest chyba najbardziej znanym na dekorowanie Kennedy Białego Domu w 1960 roku. Parafia była społeczeństwo dekorator Nowy Jork z silnym poczuciem koloru i stylu. Podpis parafii wyglądają włączone Overstuffed krzesła i sofy i liberalne stosowanie perkal i brokaty. Ona również sprzyjała kolorowe ściany, łóżka z baldachimem i kołdry patchworku.

Le Corbusier

Charles-Édouard Jeanneret-Gris był znany jako Le Corbusier. Był francuski architekt i projektant wnętrz zasilone pobudza Międzynarodowy stylu. Le Corbusier był także rzeźbiarzem, malarzem, urbanista i projektant mebli.Projektowanie wnętrz został wpływem wielu ludzi, ruchów i wydarzeń historycznych. Jest to sztuka, która stale się zmienia, aby odzwierciedlać aktualne klimaty społeczne, gospodarcze i polityczne.

Historia Ogrodnictwo ekologiczne

Historia Ogrodnictwo ekologiczne


Historia ekologicznego ogrodnictwa w rzeczywistości nie jest tak długo. Większość ludzi prześledzić jego początków do początku 20 wieku. To szczególnie ważne pomysł został w 1950 roku i 60-tych, kiedy to wiek chemii przyszedł wraz z niektórych katastrofalnych skutków.

Wczesne Rolnictwo Ekologiczne

W pierwszych dniach, wszystko było rolnictwo ekologiczne. Nie było wykonane przez człowieka substancje chemiczne, które mogą być stosowane na terenach rolnych. Rolnicy musieli pracować z roślin i ekosystemu, aby zachować szkodników i chorób pod kontrolą, i ciężko pracował na to, ponieważ awaria oznaczało głód.

Azot Nawóz raz pierwszy został wyprodukowany w połowie 1800 roku, ale dopiero w późnym wieku, że substancja stała się na tyle przystępne, aby być w powszechnym użyciu. Mechanizacja i rozwój nasion hybrydowych, doprowadziło do wielkich zmian w rolnictwie, co intensywne mniej pracy, bardziej wydajne i nieco łatwiejszy sposób, aby zarobić na życie.

Począwszy od początku 20 wieku, ludzie zaczęli mówić przeciw nowych sposobów działania. Brytyjski botanik Sir Albert Howard jest często uważany za ojca rolnictwa ekologicznego, jak był pierwszy dokument tradycyjnych praktyk rolniczych w Indiach i opublikować je jako lepsze do bardziej "nowoczesne" metody.

Rudolf Steiner w Niemczech uważa się, iż jednym z pierwszych działań rolnictwa ekologicznego, które podkreślały związek między hodowcą roślin, ziemi i organizmów, które żyją na nim. Wiele innych osób zostało walka metodami ekologicznymi w tym czasie, i Pan Northbourne jest uznawany za osobę, która wymyślił termin "rolnictwo ekologiczne", który został wykorzystany w jego 1940 książce, że mówił o gospodarstwie jako organizmu.

Rodale i Historia Ogrodnictwo ekologiczne

Po II wojnie światowej, napływ środków chemicznych w życiu codziennym ludzi eksplodował. Były dni, kiedy wszystko może się wyleczyć lub poprawić poprzez zastosowanie środków chemicznych, a system rolnictwa nie był wyjątkiem.

Jak wiemy teraz, wielu z tych chemikaliów nie były najlepsze wybory do rozpylania na lub wokół żywności, takich jak DDT, który znakomicie zakazane w Stanach Zjednoczonych po Rachel Carson Cicha wiosna pokazała, że chemiczny uśmiercania ptaków.

Od 1960 roku na chemikalia były regularnie wyciągane z użytku ze względu na badaniach, które wykazały ich szkodliwego wpływu na ludzi, którzy pracowali i mieszkali wokół nich, a nawet ludzi, którzy jedli Produkujemy leczonych tych chemikaliów.

W 1950 roku, ruch organiczny w Stanach Zjednoczonych dostał zastrzyk z pomocą JI Rodale Organic Gardening, którego magazyn przyniósł metod rolnictwa ekologicznego do mas. Rodale Instytut nadal publikuje czasopismo, które jest uważane magazyn ogrodniczy najbardziej poczytnym na całym świecie i promuje organiczne metody upraw na całym świecie.

Organic Gardening Goes Mainstream

Historia ekologicznego ogrodnictwa zaczyna poruszać się szybko w latach 1960 i 70., w tym samym czasie, że bardziej ogólny ruch na środowisko zyskiwał trakcję w Stanach Zjednoczonych. W 1972 roku Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego została założona, łącząc ludzi z całego świata, którzy chcieli podzielić się informacje na temat zasad i technik ekologicznych.

W 1980 roku, rozpoczął nawoływanie do grupy przepisów ekologicznych, które doprowadziło do zasad, które mamy w wielu krajach do dziś. Coraz więcej ziemi jest uprawiane metodami ekologicznymi, więcej konsumentów kupuje żywność ekologiczną, niż kiedykolwiek wcześniej.

Ogrodnictwo ekologiczne w przyszłości

Teraz, że rynek produktów ekologicznych rozwija, ogrodnicy i rolnicy podwórku dużą skalę podobne są zawierające metody organiczne dla zdrowia planety i, potencjalnie, z ludzi, którzy jedzą żywność.

W miarę upływu czasu i coraz więcej ludzi wykształconych na temat korzyści płynących z produkcji ekologicznej żywności i rolnictwa ekologicznego poprzez, nie ma wątpliwości, że coraz więcej klientów będzie wymagać tych produktów, co daje cenę w dół i co organiczne dostępne dla wszystkich.

Historia Making Candle

Historia Making Candle
Dobre knota sprawia, że ​​na długo świecę.

Historia produkcją świec sięga wczesnych czasów egipskich i rzymskich. Wydaje się niemal każda kultura wykorzystał świec jako źródła światła.

Świece i Imperium Rzymskie

Egipcjanie używali świec w 3000 złych BC Świece te zostały wykonane z łoju pochodzących z bydła i owiec. Te wczesne świece nie dobrze palić. Najprawdopodobniej opary dali się od spalenia pachniało źle.

Imperium rzymskie mogą być zapisywane za dokonanie pierwszej świecy podobny do tego, co mamy dzisiaj. Ich stopieniu łoju, aż stało się ciecz i wylano ją na włókna lnu, bawełny i konopi. Materiały te zostały wykorzystane jako knota. Świece przewidziane światło w ceremoniach religijnych, a także były źródłem światła podczas podróży oraz w domu.

Świece w Azji

Świece na przestrzeni wieków zostały wykonane z tego co dostępne rośliny i owady były wokół w tym czasie. Historycy uważają, że wczesne chińskie świece były formowane rurek papierowych. Kawałek papieru ryżowego użyto knota i wosku z lokalnego owada, który został połączony z nasion. W starożytnej Japonii, świece z wosku pochodzących z orzechów. W Indiach, świeca woskowa została utworzona przez gotowanie owoców z drzewa cynamonowego.

Historia Candle Making w średniowieczu

Korzystanie świece w nabożeństwach stało się powszechne w średniowieczu. W tym czasie, wosk odkryto jako lepsze składnika do świec. Wosk pszczeli spalone dłużej niż łoju. Jednakże, ponieważ były droższe zrobić, tylko bogaci i duchowni mogli sobie pozwolić świec woskowych.

Pierwsi koloniści

W Ameryce, pierwsi osadnicy gotowane jagód z krzewu bayberry. Choć procedura ta była uciążliwa, wynik był pachnące świeczki, że spalił dobrze.

Przemysł wielorybniczy przyczynia się do świec

Rozwój przemysłu wielorybniczego pod koniec 18 wieku przyniosła pierwsze poważne zmiany w historii produkcją świec od średniowiecza. Olbrot, wosk otrzymany przez krystalizację oleju Kaszalot, stał się popularny. Spermacet miał przyjemny zapach, a produkowane jaśniejsze światło niż jakikolwiek inny wosk. To także trudniejsze niż wosk pszczeli i łoju, więc nie mięknie w upalne letnie miesiące.

Stearyny Świece

Większość dużych wydarzeń, które miały wpływ podejmowania świeca miała miejsce w 19 wieku. W 1820 roku, francuski chemik o imieniu Michel Eugène Chevreul odkrył, jak wyodrębnić kwas stearynowy z kwasów tłuszczowych zwierząt. To ważne odkrycie doprowadziło do woskiem stearyny, co było trwałe, twarde, i spalił czysto. Dziś w Europie, stearyny świece są nadal bardzo popularne.

Joseph Morgan

W 1834 roku Joseph Morgan pomógł przenieść przemysł świeca przez wynalezienie maszyny, które pozwoliły ciągłej produkcji formowanych świec. Używał cylinder z ruchomym tłokiem. Maszyna ta wysunięta świece jak zestalony. Świece może teraz być zapewnione przez mas.

Historia Making Candle
Świece są często świeci na okazje religijnych.

Parafina

Parafina został wprowadzony w 1850, po chemicy nauczyli się, jak zabrać ropę naftową i udoskonalić go. Jedyną wadą parafiny w produkcją świec było to, że miał niską temperaturę topnienia. Poza tym, to był czysty, bezwonny i spalone. To było także bardziej ekonomiczny w produkcji.

Świece były jedynym źródłem światła w Ameryce na początku lat 1900. Jednak, gdy żarówka została stworzona, podejmowanie świeca nie był już tak potrzebne lub konieczne do oświetlenia domów. Ze względu na to, podejmowanie świeca spadła.

Świece Dziś

Nie potrzebujemy świec jako źródła światła, a my nadal produkować je dzisiaj. Jest coś o płomieniu świecy, która intryguje. Kontynuujemy również znaleźć sposoby, aby wzmocnić nasze życie z obecności świecy. Na przykład:

 • Świece są wykorzystywane do dekoracji stołów podczas posiłków, imprez i innych wydarzeń świątecznych.
 • Świece nadal świeci na ceremonie religijne, zwłaszcza na Boże Narodzenie. Są one również wykorzystywane na pogrzebach.
 • Torty tradycyjnie trzymać zapalił świece dla celów wieje je.
 • Wielu chce zapalić aromatyczne świece w łazience i cieszyć się długo moczyć się w wannie.

Dokonywanie świece w domu jest jeszcze coś hobbystów cieszyć na czyste piękno i poczucie spełnienia. Nie ma umiejętności i rzemiosła do projektowania świece. Jest to sztuka nigdy nie zostaną utracone.

Antyczny stół do masażu

Antyczny stół do masażu
Przenośne stoły do ​​masażu zostały wynalezione w 1930 roku.

Sztuka daje dobry masaż już od dłuższego czasu, jak widać przez wielu przykładów antyczne stoły do ​​masażu. Dowiedz się o tym, jak te tabele zmieniły się w ciągu roku.

Historia masażu Stoły

Masaż jest już od tysięcy lat. Dla prawie tak długo, jak ludzie dają z masaży, zostały przy użyciu tabel do obsługi swoich klientów. Stoły do ​​masażu, które znamy nie tylko już około 100 lat, ale poprzednie epoki stosować podobną meble do osiągnięcia tego samego celu. Chociaż prawdopodobnie nie będzie znaleźć starożytną grecką stół do masażu w antykwariacie w mieście, to jest zabawa, aby dowiedzieć się nieco o ewolucji tego mebla.

 • Starożytni Grecy używali wersji stole do masażu z około 800 rpne do 150 rpne Tabele te zostały wykonane z marmuru lub drewna i były używane w salach gimnastycznych. Te wczesne stoły do ​​masażu nazywano "cokoły".
 • Od około 300 roku pne i 475 AD, masaż był popularny w Imperium Rzymskiego. Cokoły zostały również wykorzystane do tej praktyki, i masaż był często wykonywane w łaźni pałacowych.
 • Wiktorianie wykonujemy również masaże. Kiedyś meble-jak stoły do ​​masażu o nazwie "kanapy". Te kanapy były bardzo ciężkie i były ogólnie tapicerowane skórą lub delikatnych tkanin. Zazwyczaj były one nadziewane z włosia końskiego lub trocin.
 • Na początku 20 wieku, stoły do ​​masażu zaczął wyglądać bardziej jak tradycyjne stoły badania lekarskie. Zostały one wykonane z twardego drewna, często dębu i funkcjonalny wyściełany szczyt, który był zwykle nadziewane z włosia końskiego i tapicerowane skórą. Niektóre wczesne stoły do ​​masażu biorące powierzchnię wibracyjną.
 • Kolejna generacja stoły do ​​masażu, stosowany w latach po I wojnie światowej, był zazwyczaj wykonane z litego drewna krajowego i nadziewane z bawełny, trociny, lub słomy. Pokrycie stół był zwykle z łatwego do utrzymania w czystości wczesna forma plastiku.
 • W 1930 roku pierwszy przenośny stół do masażu została stworzona. Te wczesne przenośne stoliki były ciężkie, ale funkcjonalny wysokiej jakości materiały i doskonałe wykonanie. Przez 1940, lekkie, przenośne stoliki stały się popularne. Wiele z nich zostało wykonane z aluminium i tworzywa sztucznego.
 • Dopiero w późniejszych 1940, że stoły do ​​masażu zaczął posiadają wycięte otwory na twarz. Minęło kilka lat wcześniej obecny kształt podkowy twarzy kolebką powstała. Dzisiejsze przenośny stół z podkowy kołyski został stworzony w 1980 roku.

Gdzie znajdują się stoły do ​​masażu z antykami

Wiele starych stoły do ​​masażu są nadal użyteczne dziś. Mogą potrzebować prace konserwatorskie, zwłaszcza, jeśli są one wyposażone w tapicerkę. Oto niektóre z najlepszych miejsc do znalezienia staromodne stoły do ​​masażu:

 • Lokalne ogłoszenia drobne
 • Sprzedaży nieruchomości
 • Aukcje szpitalne
 • Craigslist
 • Serwisach aukcyjnych, takich jak eBay
 • Sklepy z antykami

Porady dla kupujących na stół do masażu

Jeśli zdecydujesz się na zakup stołu do masażu z antykami, należy pamiętać o następujących wskazówek na uwadze:

 • Jeśli tabela jest tapicerowane, sprawdzić napełnienie. Wypełnienie tapicerki pomoże pory tabeli, od początku tabele z naturalnych materiałów, takich jak końskie włosie i trocin. Upewnij się, że wypełnienie jest w dobrej formie i że można ją wymienić bez ranienia wartość kawałek.
 • Rozważ tabeli szacowanej przez inne źródła. Większe antyki jak stoły do ​​masażu mogą się różnić wiele wartości. Ważne jest, aby potwierdzić, że jesteś coraz uczciwe.
 • Możesz używać antyczne tabeli jako wyświetlacz w Twoim masażu klinice. Tabele te mogą być sposobem zabawne i nostalgiczne urządzić nowoczesny biznes.

Historia czekolady

Historia czekolady


Dziś, kiedy zjeść kawałek czekolady lub wypić parującą filiżankę gorącej czekolady, prawdopodobnie nie biorąc pod uwagę historię czekolady, która jest długa i parterowy. Chociaż nowoczesny bar dzień czekolada jest słodka i kuszące, to jest daleko od swojego starożytnego przodka, gorzki napój, który strawił ludów Mezoameryki (współczesnym Meksyku i Ameryki Środkowej).

Historia czekolady w Ameryce Środkowej

Majowie

Starożytni Majowie są znane jako pierwszy odkrył cacao fasoli w okresie klasycznym (250-900 ne). Zabrali drzewo, które rosło obficie w dżungli i przeszczepione do ich podwórkach, gdzie wynalazł proces zbierania, fermentu pieczeń i zmielić nasiona do Majów paste.The następnie miesza tę pastę z wodą, Papryka chili w proszku, kukurydziana i Inne składniki dokonać pieniste, ostry, gorzki napój. Uznano, napój bogów, który był pielęgnowany przez młodych i starych.

Aztekowie

Około 500 lat po imperium Majów odkryto czekoladę, Imperium Azteków zdominowały Mezoameryki. Przez 1400 były handel z Majów dla ziaren kakao, które było tak cennych, że stało się formą Aztec walucie. Oni też pili czekoladę gorzką mieszankę przypraw, a także z ziaren kakaowych używane w rytuałach. Ziarna zostały wykorzystane jako pieniądze, przeznaczone na zakup złota, niewolników, odzież i żywność.

W przeciwieństwie do Majów społeczeństwa, gdzie każdy z każdej klasy może spożywać czekoladę, Aztekowie zastrzeżone napar przede wszystkim dla władców, kapłanów i żołnierzy uhonorowanych urządzonych kupców. Kapłani również nasiona kakaowca używany ofiary dla bogów jak i serwowane napoje czekoladowe w czasie rytuałów i ceremonii.

Historia czekolady w Europie

Hiszpański "odkrył" czekolada, gdy skolonizowali Nowy Świat i ostatecznie wprowadził go do Europy. Ci, którzy odkryli ten napój nie były dokładnie lubi to, biorąc pod uwagę, że "lepiej być wyrzucone do świń niż wypitych przez mężczyzn." Ale taka postawa zmieniła się, gdy ktoś wpadł na pomysł dodawania cukru.

Nie ma jednej osoby zasilone odkryciu dodanie cukru do czekolady. Niektórzy przypisują go do sióstr żyjących w Oaxaca, który zastąpił chile pieprz z cukrem. Wersja ta była niezwykle popularna słodzone wśród hiszpańskich kreolska.

Konkwistadorzy rozprzestrzenia wiadomość o nowym napoju z powrotem do domu w Hiszpanii. Król Karol V podawane do dworzan w 1527, ale nie wywołał czekolady dużo entuzjazmu, aż 1585, kiedy pierwszy ładunek ziarna kakaowego został wysłany z Veracruz do Hiszpanii. Pod koniec 16 wieku gorącej czekolady był w modzie, a ludzie pili go rano, w południe i wieczorem.

W innych częściach Europy, czekolada stała się również popularnym napojem. To był powszechnie spożywane w Wenecji i Florencji pod koniec 16 wieku i importowane do Niemiec w połowie 17 wieku.

Czekolada była modna we Francji pod Ludwika XIV, szczególnie po jego małżeństwo z Marią Teresą w 1660. Ona nabył zwyczaj picia czekolady w Hiszpanii. Pod Ludwik XIV zużycie czekoladowe rozprzestrzeniać, a jego popularność wzrosła w całej Europie, a import ziarna kakaowego nadal rosły.

Czekolada i rewolucja przemysłowa

Czekolada pozostał ręcznie i stosunkowo drogich luksusowych w Europie od wielu wieków. Jednakże, w 1880 roku wynalazki rewolucji przemysłowej produkcji masowej i wykonane solidne czekoladek niedrogie w znacznie szerszym spektrum populacji.

Silnik parowy umożliwiło szlifować ziaren kakao do produkcji dużych ilości czekolady i sprawiają, że bardzo tanie. Innych procesów przemysłowych, takich jak prasa kakaowego i urządzenia konszowania pozwoliło utworzyć gładką, stałą czekolady do jedzenia. To nie tylko do picia więcej.

Na początku 19 wieku Conrad van Houten sukces, rozdzielając kakao z masła kakaowego, które doprowadziły do ​​poważnej poprawy jakości czekolady. Wynalazek zwrócił Holandię się głównym dostawcą czekolady. To była Szwajcaria, że ​​zbudował pierwszą fabrykę czekolady. Fabryka ta została szybko po innych zbudowanych przez znanych współczesnych nazw Lindt, Toblera i Nestle. W 1870 roku te dwie ostatnie firmy do perfekcji proces produkcji czekolady mlecznej.

Do tego czasu nie było czekolady traktowane wyłącznie jako napoju. Raczej był spożywany w postaci stałych tabletek, oraz różnego rodzaju cukierków. Produkcja na całym świecie wzrosła z 10000 ton w 1830 roku do 115 tysięcy w 1900 roku.

Czekolada Dziś

Produkcja kakao dziś nie zmienił się wiele od czasów starożytnych. Choć nowe procesy i mechanizacji poprawiły zdolność do czekolady rolniczych i prędkości, z którego jest wytwarzany, procesy pozostają zasadniczo niezmienione rolnictwo. To jest nadal w większości zbierane, fermentowane, suszone, oczyszczone i palone przez strony.

Różnica jest taka, że ​​dziś kluczowym około dwie trzecie produkcji kakao na świecie znajduje się w Afryce Zachodniej około połowę całości pochodzących z Wybrzeża Kości Słoniowej. To kakao zapewnia miliardy konsumentów z niesamowitym różnych cukierków czekoladowych, a także do pieczenia czekolady dla profesjonalnych czekoladowymi i cukierników.

To jest teraz używany do przemiły domowe wyroby cukiernicze, takie jak czekolady mlecznej, czekolady i lukier i piękne czekoladowe trufle.

Christmas Lights Historia

Christmas Lights Historia
Jeśli lubisz ciekawostki, historia światła Bożego Narodzenia sprawia, fascynującej lektury.

Christmas światła są ważną częścią wystroju wakacje dla wielu rodzin, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z Christmas Lights historii.

Początki wakacje Tradycji

Choinek zawsze świeci, nawet zanim prąd był powszechnie dostępny. Ludzie po prostu używać małe świece płonące dodać świąteczny blask ich choinek. Świece były albo przymocowane za pomocą szpilek lub przyklejona do gałęzi z roztopionym woskiem. W połowie 1800 roku, jednak ludzie zaczęli używać świeczniki zmniejszyć niektóre niebezpieczeństwa związanego z otwartym ogniem. Małe lampiony i bombek na posiadają świece stały się dostępne wkrótce po, co w praktyce nieco bezpieczniej nadal.

Christmas Lights Historia: Krótki przegląd

Pierwsze Boże Narodzenie światła, które przypominały to, co widzisz na drzewach dziś zostały po raz pierwszy użyte w 1882 roku Edward Johnson, współpracownik Thomasa Edisona, rany 80 czerwone, białe i niebieskie żarówki wokół choinki. Żarówki zostały ręcznie połączone ze sobą, podobnie jak w jaki sposób łańcuch koralików na nici zrobić naszyjnik.

W 1895 roku prezydent Grover Cleveland dodał elektrycznych lampek choinkowych na drzewie w Białym Domu. To ważny moment w historii stworzył Christmas Lights szerokiego zainteresowania nowszej metody zdobienia wakacyjnym. Thomas Edison rozpoczął oferowanie Dmuchane żarówek choinkowych przez General Electric i wiele dużych firm zaczęli używać jasno oświetlone drzewa jako strategię przyciągania klientów podczas przedświątecznych zakupów. Gdy zobaczyłem te drzewa publicznej, że czasami określane lampek choinkowych albo jako "światła bajki" lub "światła błyskiem".

Na początku 1900, stało się modne dla członków socjety rzucić choinkowe strony oświetleniowych. Te skomplikowane strony zostały zaplanowane na wiele miesięcy i kosztować znaczne kwoty pieniędzy. Podczas gdy przeciętny pracownik tylko się 22 centów za godzinę w tym czasie pierwsze lampki świąteczne kosztować $ 12 za zestaw 24 lampek. Ponadto proces mocowania poszczególnych świateł w drzewie wymaga umiejętności, że większość ludzi nie występować. Usługi profesjonalnego montera były zwykle wymagana przed strona mogła się rozpocząć.

W 1908 roku, pierwsze na baterie Lampki choinkowe stały się dostępne po Ralph Morris wpadł na pomysł pociągnięcie światła ze starej centrali telefonicznej do stosowania na choinki.

Lampki choinkowe dla mas

Przez większość kont, Albert Sadacca zasługuje na uznanie za co światełka świąteczne drzewo powszechnie dostępne dla publiczności. W 1917 roku, po zapoznaniu się z pożaru spowodowanego przez biednej rodziny, który udekorowany swoje drzewo z zapalonymi świecami, ponieważ nie mogli sobie pozwolić na nowoczesne światła Bożego Narodzenia, 15-letni przedsiębiorca przekonał rodziców do korzystania z żarówek z ich działalności podejmowania nowosci bird cage Światła do tworzenia bezpiecznych i przystępnych cenowo łańcuchy lampek choinkowych. Pomysł wysiadł na powolnym początku, ale szybko podniósł parę raz postanowili pomalować Żarówki różne kolory zamiast sprzedawać zwykłe białe światła.

Później Albert Sadacca i jego bracia Henryk i Leon NOMA Electric Company rozpoczął produkcję i dystrybucję światła Bożego Narodzenia. Aż do 1960 roku, ich firma była największym dostawcą światła Bożego Narodzenia na świecie.

Christmas Lights Dziś

Dziś, lampki świąteczne dostępne są w cenach i stylach pasuje niemal do każdego potrzebę dekoracji wakacje. Możesz mieć eleganckie białe światła, tradycyjne wielobarwne światła, lub dekoracyjne nici w pojedynczych barw, takich jak niebieski i czerwony. Są światła, które migają, migotania i wydają się poruszać w synchronizacji z muzyką.

Oprócz światła, które pojawiają się choinki, są też rzeźby świetlne wakacyjne dostępne do dekoracji domu z bałwanki, laski cukierki, Mikołajem i innych tematów związanych z zimowym. W wielu społecznościach, są konkursy z nagrodami pieniężnymi dla dużych właściciela domu, który może tworzyć imponujące Christmas Lights Historia wyświetlacz.

Taniec brzucha Historia

Taniec brzucha Historia

Historia Taniec brzucha przekracza wiele granic kulturowych, coraz swój początek na Bliskim Wschodzie iw Afryce, i przeniósł się do ewolucji w kulturach zachodnich, jak zarówno w formie tańca kultury i egzotycznych rozrywki. W 21 wieku, gatunek zyskał sporą popularność na całym świecie.

Wczesna historia Taniec brzucha

Termin "taniec brzucha" jest westernised Nazwa pierwotnie mowa tradycyjne tańce Bliskiego Wschodu. Najwcześniejsze formy tańca brzucha taniec egipski były ghawazi w 19 wieku, a Raqs Sharqi, arabski taniec z 20. wieku. Pomimo lokalizacji w Egipcie w Afryce i wkładów z innych krajów, takich jak Francja, Turcja i USA, termin taniec brzucha jest zazwyczaj używany do dziś na wszystkie tradycyjne tańce z regionu Bliskiego Wschodu, w tym tych, którzy nie geograficznie położony tam.

Początki w Egipcie

Pierwsze brzuch tancerzy była grupa podróżujących tancerzy znanych jako ghawazee. Te kobiety były uważane Cyganów w Egipcie w 18 wieku, i zostali wygnani z Kairu w ciągu 1830, ale udał się do wykonywania w Górnym Egipcie, a później na Bliskim Wschodzie iw Europie. Taniec brzucha był w tym okresie czasu, często znany jako "Oriental" tańca, a kobiety zostały rozsławione w Europie przez autorów i artystów zafascynowanych egzotyczny charakter sztuki.

Z zespołem ghawazee, Raqs Sharqi gatunek tańca brzucha zaczęła się rozwijać. Więcej miejskich niż najczystszych form tanecznych w wcześniejszej historii taniec brzucha, to szybko stał się popularny i wziął repliki od nie tylko ghawazee ale także różne style tańca ludowego, baletu, tańca Łacińskiej, a nawet amerykańskich zespołami marszu.

Taniec brzucha zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, w latach 1960 i 1970 w czasie, gdy coraz więcej kobiet były wolne duchy. W tym czasie, taniec miał dość zmysłowy reputację i zachodnich kobiet ciężko pracował na nowo jako kobieta koncentruje tańca, który został wykonany w połączeniu z kobiecymi uroczystości, takich jak poród i kultu New Age Bogini.

Choreografia przez wieki

Podczas tańca brzucha jest bardzo efektowny styl i kostiumów, podstawowa taniec wymaga dyscypliny umiejętności izolacji. Z tego powodu osoby z doświadczeniem tańczy jazz lub balet będzie dobrze z techniki tańca brzucha podstawowej. Rdzeń mięśnie ciała tancerza wykonania każdego ruchu, w przeciwieństwie do używania mięśni zewnętrznych sam. Większość ruchów pochodzących z biodra i miednicy; jednak, izolacje z ramion i klatki piersiowej są również niezbędne do wykonywania płynu do przyszłości.

Istnieje wiele kroków znalezione w różnych stylach tańca brzucha w wykonaniu całego świata, ale klasyczne kroki, które wracają w ciągu kilku okresów w historii tańca brzucha są:

Shimmy - wibrujące biodra za pomocą mięśni dolnej części pleców. Możesz shimmy przodu do tyłu lub z boku na bok, aby stworzyć tę wibrację, a czasami jest to również wykonywane w ramionach.

Falowania - przepływającym, płynne ruchy całego ciała, w tym pulsującym rytmem piersi i okrągłym skrętem bioder i regionów żołądka

Hity hip - ostre i szybkie pulsowanie biodra porusza się od ciała. Gdy wykonywane do prędkości, to wygląda tak, jakby miednicy kołysze, ale jest masa nóg szybko pulsujących na przemian, które tworzy iluzję biodrowego.

Kostiumy i rekwizyty Historia

Wczesne taniec brzucha kostium składał się z dopasowanego stanika góry, pas, który jeździ nisko na biodrach, a następnie długą spódnicę lub spodnie płynących. Są one zwykle pokryte ozdobami z pobocznych, monety, klejnoty, lub cekinami. Ten historyczny wygląd, pierwszy wcielił się najwcześniej z tańca brzucha, często jest używany do dziś.

Historia tańca brzucha prezentuje również szeroki wachlarz rekwizytów, które są używane na całym świecie. Amerykańskie tancerki brzucha bardzo często korzystają z nich, ponieważ zwiększa wartość rozrywkową ich wykonań. Bardziej tradycyjne studio tańca brzucha może zniechęcać do korzystania z rekwizytów, a nie chcąc skupić się na dyscypliny fizycznej i artyzmu samego tańca. Niektóre rekwizyty można zobaczyć wykorzystywane w placówkach rozrywkowych, takich jak oparte na amerykańskich restauracji to wentylator, cymbałach palec, tamburyny, miecze, węże, laski i welony i lekkie szale. To wszystko są opcjonalne i są pozostawione do uznania choreografka i tancerka.

Nauka sztuki i historii

Można nauczyć się tańca brzucha w wielu studiach w Stanach Zjednoczonych, a wiele to krótką historię tył łodzi więc można docenić i skontaktować się z jego długiej linii tradycji, która jest obecnie w tak wielu różnych kultur.

Historia Cream Puffs

Historia Cream Puffs


Ta historia brzmi jak ptysie powieści tajemnicy, pozostawiając kucharz się zastanawiać, "kto to zrobił?" Kto wymyślił ten delikatny ciasto francuskie przepis jest nieznana, choć kucharze znać wiek, w którym to przemiły pustyni raz pierwszy wspomniano w książki kucharskie i menu restauracji.

Tajemnica Historii Cream Puffs

Wielu kucharze i cukiernicy przeszedł recepty wraz z ust do ust. Przepisy można nazwać jedną rzecz we Francji, a drugi w Anglii, jedna rzecz w kuchni królowej, a drugi w burmistrz. To sprawia, że ​​trudno jest prześledzić historię ptysie i miesza się z tym, mit.

Katarzyny de Medici

Jednym z mitów otaczających historię ptysie jest to, że zostały one wymyślone przez kucharza Catherine de Medici. Katarzyny de Medici, córka słynnego rodu Renaissance Włochy z Medyceuszy, była królową Francji. Legendy otaczające historię gotować krem ​​ptysiowy kredytowej Katarzyny na dworze królewskim Francji wynalezienie ten smaczny deser. Ponieważ Katarzyna była patronką sztuki, wiele zakładamy, że jej wysoki smaku w sztuce pobiegł do sztuki wysokiej w kuchni.

Niestety, ten mit jest chyba tylko, że - mit. Choć z pewnością cieszył Katarzyna delikatne wypieki, jej kucharka nie wymyślił wypieki puff ani nie wymyślać puff krem. Przodek puff śmietany sięgają średniowiecza.

Ciastka serowe

Na długo przed kucharzem Katarzyna Medycejska za postawił stopę na ziemi francuskiej, kucharze w 13 wieku w południowych Niemczech i Francji stworzył ciastka francuskie nadziewane serem mieszanek bogatych. Ciastka ciasto gotowane w gorącym piekarniku, aż dmuchany, a następnie w plastrach otwarty i ser włożona. Ciepłe ciasto ser topiony centrum. Zioła były często dodawane do dodatkowych środków aromatyzujących.

Ciasto francuskie Sztuki

W tym samym czasie Katarzyna była królową w renesansowej Francji, cukiernicy w całej Francji i Anglii zaczęły eksperymentować z mieszaniny ciasta z mąki, wody, tłuszczu i jaj. Dokładna mieszanina przechodzi przez ciasto Nazwa choux. To proste mieszaniny z zachwycających wyników: kiedy kłęby, tworzy dziurę przestronne w centrum, które mogą być wypełnione nadzieniem słodkim lub pikantnym.

Przepisy na bułki śmietany zwanych pasztet feuillettée we Francji i masła wklejony pociągnięć w Anglii krążyły od kucharza gotować przez co najmniej wczesnych 1500-tych. Te bułeczki stosowane te same podstawowe ciasto ciasto mąki, wody, jajka i tłuszczu. Zostały one przygotowane do ciasta o trzech lub czterech centymetrów długości. Po pieczeniu w piekarniku, zostały usunięte i podkrapiany mieszaniny rosewater oraz cukier lub cytryny, rosewater i cukru oraz klejone razem, aby utworzyć ciasto warstwowego. Całe ciasto pokryte następnie w innej warstwie cukru i cytryny lub wodą różaną aromatyzujących. Chociaż nie do końca przypominające dzisiejsze dmuchany i kremową rozkosz, te desery były podziwiany i poszukiwane przez szlachtę i bogatych ludzi w ciągu dnia. Byli to ważny krok na drodze do dzisiejszego krem ​​ptysiowy.

Mieszanka Warunki i Przepisy

Tajemnica prawdziwej historii pociągnięć pogłębia dzięki wielu terminów stosowanych do opisu dmuchany ciast. Chociaż podstawowym składnikiem receptury cztery pozostaje taki sam, jak składniki są przygotowywane i pieczone doprowadziło do wielu nazw - choux, puff, profiterole i bułki. Od 17 wieku, receptury ciasta powszechnie określane jako receptury choux, ponieważ bułki jest wykonane podobnym kapusty. Francuski słowo kapusta jest choux.

Profiteroles lub śmietany ciasta francuskiego

W 19 wieku, różne rodzaje pieczywa ptysiowym rozwinęła własną następuje. Teraz każda nazwa wzięła się na charakterystyczny sposób i właściwości. Deser znany i kochany, jak puff krem ​​stał się znany w kręgach cukierniczych jako profiterole. Nie było jeszcze pewne pole manewru w tworzeniu deser. Co można zamówić w jednej francuskiej restauracji o nazwie profiterole może smakować zupełnie inaczej niż podobnej nazwie deser w Anglii.

Sztuka z Cream Puff

W połowie 19 wieku, zarówno w Anglii i Francji, puff krem ​​stał się znany jako profiterole. Często wyszukanych kształtach wygenerowana w przez wykwalifikowanych cukierników, eleganckie wiktoriańskie Diners mógł znaleźć ciastka z kremem w kształcie łabędzi lub piramidy małej, delikatnej czekolady lub wanilii zapełnione pociągnięć, aby skubać z deser wina, herbaty lub kawy. W Stanach Zjednoczonych, pierwsze wzmianki o zaciągnięciu krem ​​na menu w restauracji pochodzi z 1851 w Restauracji Revere House w Bostonie.

Ptysie Dziś

Pokorny Krem bufka przeszło długą drogę od kuchniach wieku 13 Do kompetencji jako ciasto wypełnione serem kochanie do wiktoriańskiej jadalni. Co było kiedyś jurysdykcja królewskiej teraz stał piekarni zszywki alejce nawet kupić mrożone ciastka z kremem w większości supermarketów. Jest nawet sieć piekarni krem ​​ptysiowy nazywa Beard Papa, z 300 sklepów na całym świecie. Ale nic nie zastąpi smaku domu pieczony, świeże z pieca ciasto wypełnione słodką śmietaną. Ugryźć jednego i wyobraź sobie, że jesteś z powrotem na francuskim dworze królewskim, albo siedzi wśród eleganckich zajazdy w Revere House Restaurant. Chociaż pochodzenie pozostaje tajemnicą, smak odpowiada na wszystkie pytania: to jest po prostu boskie.

Sko Historia Cyrkon

Sko Historia Cyrkon


Chociaż naturalnej postaci minerału Odkryto na koniec 19 wieku, historia cyrkonem nie ma to zaczęta lat później, gdy praktyczne zastosowanie mineralnych stwierdzono.

Naturalne postaci tlenku cyrkonu

Naturalną formą cyrkoniami jest tlenek cyrkonu, który jest żółty wygląd. Została ona po raz pierwszy odkryta w 1892 roku, a mineralny nie był uważany mieć dowolną wartość. Gdzieś na początku 1930 roku, zainteresowanie minerału została reaktywowana jako naukowcy przeprowadzili eksperymenty, które obejmowały topienia rudy. Okazało się w trakcie tego procesu mineralnych nie tracą swoją siłę pod wpływem bardzo wysokiej temperatury, dzięki czemu jest to, co jest znane jako "materiału ogniotrwałego." Jest to ważne odkrycie i pozostawiono wynalazku użyć tlenku cyrkonu w różnych zastosowań i materiałów ogniotrwałych, takich jak materiału ściernego, do wyrobów ceramicznych, a także do tworzenia pewnych pigmentów.

Nowoczesne sko Historia Cyrkon

W 1937 roku dwaj niemieccy mineralogów dokonał ważnego odkrycia w historii cyrkoniami w. Naukowcy odkryli, że stopiony tlenek cyrkonu zawarte kryształy w kształcie sześcianu. Choć było to unikalna cecha dowolnego minerału, ludzie nie rozumieją go jako coś użytecznego od tych samych właściwościach również istniały w stanie naturalnym minerału znajduje. Wydawało się, że redundancja nieistotna dla mężczyzn, a więc po prostu ignorowane ich znaleźć. Jak w przypadku wszystkich odkryć naukowych, honor nazywania obiekt lub proces jest podana do jednego (i) podejmowania odkrycie. W tym przypadku, ani mężczyzną, nawet za nazwanie ich znalezisko, więc cyrkonia zachowała swoją nazwę naukową. Świat nadal wychodzą minerału i jego potencjału przez kilka dziesięcioleci.

Wyszukiwanie materiałów przemysłowych

W 1960 roku, jako naukowcy szukał tańszego materiału używanego z laserów i innych zastosowań przemysłowych, badacze zaczęli dążyć do tworzenia symulowanych diamentów. To właśnie w tym czasie, że pojedynczy kryształ cyrkonia został odnaleziony i szybko wprowadzone do użytku przemysłowego.

We Francji, naukowcy opracowali technikę nazwaną, tygiel, "na zimno", w którym stopiona cyrkonu, aby zmusić kryształy rosną w stałej powłoki z tlenku cyrkonu. Proces zaowocował raczej małe kryształy, które nie były znacznie wartość handlową lub aplikacja.

Dopiero w 1973 roku, kiedy sowieccy naukowcy z Instytutu Lebiediewa (FIAN, fizyczny rosyjski akronim) w Moskwie stworzył inną technikę znaną jako "czaszki tygiel", który ostatecznie stał się minerał cenne. Nazwali ich kryształ po instytutu ich finansowania, fian. Dzięki produkcji w pełnym rozkwicie przez 1976, zapotrzebowanie komercyjne na FIAN wystartował, a cztery lata później, międzynarodowa produkcja handlowej FIAN było ponad 50 mln karatów rocznie.

Cyrkonia zajmuje jego miejsce w historii biżuterii

W 1977 roku rosyjscy naukowcy odkryli, jak faktycznie rosną te kryształy pomocą syntetycznego proces. Nazwali ich syntetyczne kryształy Djevalite. To było pod tą nazwą, że zaczęli sprzedawać je jako symulowane diamenty.

Djevalite nigdy nie wpłynęły na rynek biżuterii. W rzeczywistości, to było jakiś czas później w roku 1980, kiedy te substytuty diamentów stała się modna. To właśnie dzięki światowej sławy producent kryształów Swarovski grzywny ołowiu,, skoki na rynek z własną wersją cyrkoniami. Swarovski ukuł termin CZ dla skróconą cyrkoniami. To był szybki start kryształ potrzebne. To było blisko 90 lat po raz pierwszy odkrył, że CZ stał się popularny i tańszy substytut prawdziwej biżuterii diamentowej.

CZ Zaliczki i ulepszenia

Producenci czują Trwa misję poprawy wyglądu CZ i zwiększać jej podobieństwo do diamentów. Jeden z nowszych innowacji jest stosowanie powłoka nawierzchniowa związkiem znanym jako DLC (Diamond-Like Carbon). Inna popularna powłoka jest amorficzna diament. Producenci twierdzą, że obie powłoki zwiększyć twardość CZ, a także zwiększają jego luster.CZ ma dwie cechy, które uniemożliwiają jej mający identyczny wygląd diamentów. Ma więcej ognia niż diament i gwiazdki w kolorach tęczy. Posiada również wskaźnik załamania światła niższym niż diamentu. Dwa nowe powłoki powiedział zawierają właściwości, które sprawiają, CZ więcej diamentu przez matowienie ogień i poprawy współczynnika załamania światła, zamknięcia luki między diamentów i CZs. Ważne jest, aby pamiętać, że powłoka amorficznej, po nałożeniu na CZ, daje fałszywie dodatnie odczyt z brylantem po umieszczeniu pod spektroskopu Ramana, który jest używany do uwierzytelnienia diamenty. Ta właściwość może kiedyś oszukać mniej bystry jubilera, który może ocenić kamień się diament.

Niektórzy producenci są również za pomocą "napylania próżniowego," proces, który polega na zastosowaniu cienkiej warstwy złota, kamieni szlachetnych, takich CZ nad. Ta metoda wzmacniania, w przeciwieństwie do dwóch innych powłok wymienione w końcu zanika.

Kolejny postęp w technologii CZ było wprowadzenie koloru, co pozwala na CZ kreacje, które przypominają kolorowych kamieni szlachetnych.

Czy CZ ma przyszłość w biżuterii?

Cyrkonia ma fascynującą historię, zarówno w użytku przemysłowego i biżuterii. Zastanawiasz się, czy jesteś gotowy, aby przełączyć się z diamentów do tego stworzony kamienia? Odpowiedz sobie na następujące fakty na uwadze:

 • Masę kryształów CZ około 75 procent więcej, niż z diamentu. Oznacza to, jeśli porównać jednego karata diamentu do podobnej wielkości CZ, CZ jest w wadze około 1,75 karatów.
 • Można oczekiwać, CZ być tak twardy jak diament. W rzeczywistości, CZ jest bardziej miękki i bardziej kruche niż diament, a więc nie może być stosowany do kryształu w taki sam sposób diament może.
 • W przeciwieństwie do diamentów, które mają inkluzje lub niedoskonałości, CZ jest bez zarzutu.
 • CZ jest dość tanie w zakupie i robi wielkie substytut droższych diamentów w niektórych aplikacjach biżuterii.


Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zakup biżuterii m.in. cyrkonia, to jest zabawa, aby poznać historię tego stworzył klejnot.

Akadiański francuski Historia

Akadiański francuski Historia

W kontekście historii Kanady, Akadiański francuski historia jest mniej znana. Jednak Acadian historia jest tak wojną, i ma trwałe zmiany w 21 wieku.

Akadiański francuski Historia Przegląd

Podczas gdy wiele osób wie, że Quebec został rozstrzygnięty przez francuskich odkrywców i kolonizatorów, to nie jest tak znany, że regiony Nowym Brunszwiku i Nowej Szkocji były również rozstrzygane przez francuski długo przed przybyciem Brytyjczyków. Podczas Acadian Historia odgrywa mniejszą rolę w Ameryce niż w Kanadzie, należy również zauważyć, że region "Acadie" (Acadia) zawarte dużo amerykańskiego stanu Maine. Historia rozpoczęła się w Acadians ich rozliczenia wysp (najpierw Île Saint-Croix), u wybrzeży Kanady i Maine Morskiej, a także osady kontynentalnej (Port-Royal), w tym, co jest teraz, Nowa Szkocja.

Początki Acadians były naznaczone trudnościami. Zimy były gorzkie, a okres wegetacji był krótki. Wielu kolonistów zmarł podczas pierwszych kilku zim, ale te, które przetrwały szybko nauczyć, jak pracować na ziemi, a także gdzie i jak polować i ryby. Podczas gdy niektóre z ich wiedzy został przejęty przez prób i błędów, były one również powszechnie akceptowane przez rdzennych Amerykanów żyjących w regionie, który nauczył ich cenne umiejętności, aby oswoić region i przetrwać w nim.

Kolonialny era Acadia zakończył się tzw le grand rozstroju (wielkiego przewrotu lub Exile w języku angielskim). Ta seria wydarzeń miało miejsce w drugiej połowie 18 wieku, kiedy Francja i Wielka Brytania walczą o kontrolę nad koloniami w Ameryce Północnej. Zdecydowana większość Acadians mieszkających w prowincji Morskiej zostały wysłany do Wielkiej Brytanii czy Francji, albo do kilku różnych kolonii amerykańskich.

Ta masa wygnanie z kraju, który Acadians walczyli tak trudno oswoić był ogromny cios dla Acadians. Pod koniec wojny, wielu wrócił do Acadia, aby odzyskać ukochanego regionu, ale znak emigracji religijnej i kulturowej jest jeszcze widoczne do dziś w niektórych regionach Kanady i Maine.

Wielkiego przewrotu

Głównym obszarem Acadia, Nowa Szkocja, został przejęty przez Brytyjczyków w 1710 roku, a formalnie stał się kolonią brytyjską w 1713 z traktatu z Utrechtu. Po tym wydarzeniu, Acadians pracowali razem z Francuzami (którzy nadal kontrolowane sąsiednie regiony, takie jak współczesna Quebec, Nowy Brunszwik i Wyspa Cape Breton). Francuski zwiększyć swoją obecność wojskową na wyspie Cape Breton w celu nadzorowania tego regionu i Acadians były kluczem do sukcesu tej twierdzy; bez Acadians, nie linie zasilające do tych fortów byłby możliwy.

Brytyjczycy szybko dostrzegli, że Acadians nie zamierzali łatwo stać lojalnych poddanych angielskich. Pierwsza próba Brytyjczyków na przejęcie kontroli było nałożenie przysięgę wierności do Wielkiej Brytanii. Zdecydowana większość Acadians odmówił podpisania tej przysięgi z powodów religijnych; silna wiara rzymsko-katolicki nie może być łatwo opuszczony. Ponieważ obywatele Acadian odmówił się lojalnymi poddanymi Brytanii, a ponieważ były Acadians francuskie forty utrzymanie na wyspie Cape Breton, brytyjski zdecydował się na bardziej drastyczny krok: deportować Acadians w sposób systematyczny.

Większość ludności Acadian został wygnany i wysłany do kolonii amerykańskich i kanadyjskich. Niektórzy obywatele byli nawet wysłał do Wielkiej Brytanii po przyjeździe do Ameryki Północnej miejscach, w których odmówiono im wejście; wiele z nich zostało następnie przesyłane na Francji niepożądane w Wielkiej Brytanii. Nie mówiąc językiem lokalnym w wielu nowych miejsc, Acadians często źle traktowane i zostali zmuszeni do niewolniczej pracy w gospodarstwie domowym, bo nie miał żadnego majątku własnego, gdzie dotarli.

Podczas skoncentrowana grupa Acadians był w stanie tworzyć wokół Nowego Orleanu, większość wygnany zostały celowo wysyłane w małych ilościach do miejsc, z dala od siebie, aby zmusić Acadians zrezygnować z ich języka, religii i obyczajów. Nadzieję, że zapewni to, że stanie się Acadians "dobrych" obywateli tam, gdzie zostały one wysłane. Choć wielu nie asymilują, wielu wrócił do Acadia pod koniec wojny (1763), mimo, że nie wolno było osiedlać własne, Acadian-większość, obszary.

21st Century Ślady historii

Podobnie jak w Quebecu, gdzie mottem Je me souviens jest stałym przypomnieniem cierpienia znoszone w ciągu ostatnich kilku wieków, mieszkańcy Martitime Kanadzie nadal występują pewne trudności otaczającą Acadian historię Francji. Mimo, napięć religijnych i językowych polityczne nadal, kultura Acadian jest również źródłem ubogacenia dla mieszkańców, jak i atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających region. Podczas wizyty w Kanadzie, można dowiedzieć się wiele o historii francuskiej Acadian odwiedzając niektóre z następujących muzeów i festiwali:

 • Festiwal Acadien de Clare: W Nowej Szkocji, w tym roczne letni festiwal to uczta dla mieszkańców i turystów
 • Festiwal Acadien de Caraquet: W New Brunswick, innym corocznego festiwalu letni dla uczenia się i ciesząc kultury Acadian
 • Musée Acadien: W Nowej Szkocji, muzeum i badania Centrum specjalizuje się w historii i kulturze Acadian
 • Musée Acadien du Quebec: W prowincji Quebec, gościnnie kolekcje stałe i czasowe

Dowiedzieć się więcej o kulturze i historii Acadian można zrobić na festiwalach odbywających się w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie:

 • Madawaska Acadian Festival: Co roku w sierpniu, w północnej Maine
 • Acadian Festival: odbywa się co roku w Luizjanie

Historia Acadia i Acadians jest długa i ciekawa. Dowiedzieć się więcej o tym oznacza również zyskuje większe zrozumienie historii kolonialnej Ameryce Północnej, i jak, że historia była inna w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a także w jaki sposób był podobny, i jak zarówno Francja, jak i Wielka Brytania odegrały rolę w każdym miejscu. Acadian historia jest połowa francuskiego kanadyjskiej kultury, z drugiej połowy wynikające z prowincji Quebec.

Historia Tap Dancing

Historia Tap Dancing

Historia stepowania w Stanach Zjednoczonych, jest długa, z wpływami od Wysp Brytyjskich do Afryki. Chociaż styl tańca pochodzi z początku 1800 roku, było to więcej niż 100 lat później, że gatunek będzie się popularne w skali krajowej.

Wczesna historia Tap Dancing

W najwcześniejszych dni, zanim ten styl tańca może być nawet za kran, jakie znamy dzisiaj, dotykając przeprowadzono w skórzanej podeszwie lub drewniane podeszwie. Obecnie, stukanie odbywa się ściśle wyposażonych kranów metali na podeszwie ze skóry buta kranu (zauważ, że zawory zatykanie różnią się od kranów stepowanie). Choć buty zmieniły całkowicie od pierwszych dni, a kroki znacznie się zmieniły, podstawą stepowanie jest stworzenie rytm swoich ruchów stopy. Ponieważ celem tego tańca jest stworzenie rytmicznych dźwięków, jest określany jako udarowym cu. Od pierwszych dni, stuknij był perkusyjne taniec z chwytliwych rytmów.

Najwcześniejsze przykłady stepowanie nie na scenie, ale raczej rodzaj tańca społecznego wśród społeczności podrzędnych w południowej części Stanów Zjednoczonych. Włączenie afrykańskie ruchy taneczne z idei brytyjskiego zatkania lub irlandzkiego kroku tańca, African American społeczności na południu zaczął się rozwijać, co stanie się amerykańskie stepowanie. Albo towarzyszy nieformalnym muzyki lub występował jako ściśle autonomicznego dźwięku, improwizowane występy rozpocznie się, gdy grupy ludzi zgromadziło ze względów społecznych. Często odbywa się na zewnątrz, te spotkania będą obejmować deskę położyć się na ziemi, na której każdy może spróbować swoich sił w tym hałaśliwym rodzaju tańca. Silne tancerze mogą nawet sprawić, gwintowania dźwięki używając ich bose stopy, co było zapewne często bywa w tym okresie historii stepowania.

Rozwój Teatralne

Choć stepowanie zaczął na plantacjach wśród pracowników terenowych, wkrótce znajdzie się w teatrach i rozwijają się w dwóch głównych typów stepowanie: drewniane lub skórzanych podeszwach butów. W 1828 roku, pierwszy z kranu taniec miała miejsce podczas teatralnego przez Tomasza tatuś Rice. Jako widzowie byli zachwyceni przez rytmiczne dźwięki i ruchy freestyle, gatunek zaczął się rozwijać. Pod koniec 1800 roku, dotykając było wspólne sceny w pokazach minstreli i showboats Południa.

Dotknij Dance rozkwitu

Dopiero 100 lat po pierwsze występy na scenie tego kranu naprawdę zaczęła cieszyć się dużą popularnością. W 1920 roku, drewniane i skórzane podeszwie buty zostały zastąpione przez nowoczesne buta z metalową płytą na palcach buta i jeden na pięcie. Ten nowy dźwięk może być to, co rozpoczął stepowanie na wysokich obrotach, albo może po prostu był duch czasu. Stepowanie był faworytem publiczności, ponieważ ludzie byli zaskoczeni skomplikowanych rytmów tancerzy mógłby nogami, nie wspominając o imponującej akrobatycznym stylu.

Ponadto dodanie do ożywienia na popularność tego gatunku tańca były wykonawcy z 1930 do 1950, jak Fred Astaire i Gene Kelly, który przyniósł zupełnie nowy styl tańca suave wykorzystać. Poprzez włączenie kroki i ruchy z baletu klasycznego, a także postawy i odwraca się od tańca towarzyskiego, ta nowa generacja Tappers nadal zaimponować młodszych grup z ich rytmy, wykazując jednocześnie wypolerowaną styl tańca, że ​​wielu dojrzałych Amerykanie preferowany. W wielu filmach z czasów, stepowanie rozprzestrzeniać się do mas za pośrednictwem filmu.

Dotknij tańca Edukacja

Podczas gdy wiele innych form tańca są popularne w Ameryce, zajęcia taneczne dwa najczęstsze dzieci są baletu i kranu. Te dwa rodzaje tańca wraz pozwolić dzieciom wiele okazji do zdobycia wszystkich podstaw dobrej techniki tańca. Dyscyplina i technika są dowiedziała się baletu, a muzykalność i stylistyka są często nauczył przez kurek. Wielu studentów opuścić jeden lub drugi (lub oba), ponieważ z wiekiem, ale stepowanie jest podstawową klasą w wielu amerykańskich szkół tańca. To powszechne nauczanie tego rytmiczny styl przyczynił się do popularności tego gatunku i rozbudowany w historii tego tańca w Ameryce w pełni stylu głównego nurtu dla entuzjastów w każdym wieku.

Zapisz się na lokalnej klasy kranu, jeśli chcesz dowiedzieć się te fantastyczne rytmy słyszeliście od znanych tancerzy. Ciesz się programy takie jak Tap Dogs lub Dziadka do orzechów jako produkcji kranu tańca zamiast baletu, jeśli chcesz korzystać z tego stylu. Historia stepowanie jest już długa, ale nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

Afryki Subsaharyjskiej: Historia Sukienka

Afrykański strój, jak strój wszędzie, komunikuje się wiek, płeć, zawód, pochodzenie etniczne, moc i religijne zaangażowanie dla codziennego, kawiarnią, uroczysty i rytualne okazje. Wraz z modnym Zachodniej sukience, Afrykanie noszenia islamskiego i rodzimych odzieży. Sukienka obejmuje całkowicie lub częściowo obejmujące ciało poprzez uzupełnienie go o odzież i akcesoria, takie jak okłady głowy i biżuterii i modyfikowanie samo ciało tatuażami i piercing. Dressing dobrze dla Afrykańczyków wymaga odpowiedniego prowadzenia i elegancki styl, który zawiera odpowiednią odzież, kosmetyki, i fryzura wraz z pięknym przewozu, wdzięku ruchu, wybrednego toaletą i nieskazitelny odzieży.

Afrykański strój noszony codziennie wskazuje znaczące społecznie kategorie, ale może również wyrazić osobiste idiosynkrazji. Gdy Afrykanie nosić identyczny strój, takich jak mundurach lub odzieży wykonane z tej samej tkaniny, ich ubiór podkreśla przynależność do grupy i minimalizuje indywidualność. Afrykański sukienka nie jest taka sama jak kostium Afryki. Aktorzy i tymczasowo ukryć tożsamość przebierańców osobistych poprzez strój, podczas gdy w życiu codziennym ludzie komunikują się i ujawnienia ich osobistej tożsamości poprzez strój.

Różnorodność Sukienka w Afryce

Afrykański sukienka jest urozmaicona i zróżnicowana, jak i historycznych poprzedników środowisk kulturowych ludzi afrykańskich w pięćdziesięciu pięciu krajach i ponad ośmiuset grup językowych. Kontynent dwa i pół razy większy od kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, środowiska fizycznego Afryce wynosi od pustyń Sahary i Kalahari, do gór Great Rift Valley i lasów deszczowych w zachodniej i Afryka Środkowa, a także region suchy z Sahelu, że graniczy z Sahary. Co ludzie afrykańskie nosić dotyczy tych czynników środowiska naturalnego, do zewnętrznego i wewnętrznego handlu i migracji, do wpływów odkrywców, misjonarzy i podróżnych i ich własnej twórczości. Szczegółowe informacje na temat stroju każdej grupy etnicznej pochodzi z historii społecznych, religijnych i politycznych, jak i ustnej, archeologicznej, handlu i ewidencji kupieckich. Wczesne dowody sukni jest przedstawiany w sztuce naskalnej północnej, południowej i wschodniej Afryce, wskazując elementy stroju, które poprzedzają kontakt z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu narodów. Tellem jaskinie w Mali zapewnić fragmenty tkaniny, które dają dowód ręcznie tkane ubrania przed handlu Sahary lub kontaktów przybrzeżnych.

W dwudziestym pierwszym wieku, sukienka w Afryce zawiera elementy fashioned z lokalnych zasobów i narzędzi, takich jak owijarki strony tkaniny z nici bawełnianych na ręcznie handspun krosnach w zachodnich krajach afrykańskich Sierra Leone, Mali, i Nigerii. Ponadto, kombinacje zasobów lokalnych i importowanych surowców są używane, jak widać na okładkach Kente tkanych z importowanych sztucznego jedwabiu lub jedwabne nici na krosnach dokonywane lokalnie w Ghanie. Afrykański sukienka także importowane przedmioty z całego świata źródeł dokonanych przez skomplikowanych maszyn i technik (cylindry i brytyjskich, francuskich projektantów homburgs suknie, buty i torebki włoskich, szwajcarskich i koronki wraz z biernego odzieży z USA) z produkowanych na rynku materiałów. Ponadto, Afrykanie tworzyć własne ubrania markowe zarówno importowane jak i lokalnie wykonanych tkanin, a także odzież używaną przekształcić importowane do lokalnie podziwianych mody. Niektóre afrykańskie projektanci, jak w Mali, Afryka, w lewo Xuly.Bët aby odnieść sukces w Paryżu, Nowym Jorku, jak i poza nią.

Globalny Wpływ na stylu afrykańskim

Czysto rdzenne elementy są coraz rzadsze, a więc rzadziej noszone. Pożyczone przedmioty są często twórczo wykorzystane i zestawieniu z innymi przedmiotami, które wynikają w łatwo rozpoznawalne stylu etnicznym. W Kalabari-Ijo osób, z obszaru delty Nigru w Nigerii, łączenia różnych tkanin i innych elementów stroju, które są importowane z innych miejsc w Nigerii i za granicą. Ich ubiór ilustruje pojęcie "uwierzytelniania kulturalnej", która wyznacza przyjętych artykuły, które zostały wybrane, charakteryzujące reprezentacji symbolicznej, włączone i przekształcone. Na przykład, uroczyste kapeluszu Kalabari-Ijo człowieka, nazywa ajibulu, wynika z Bicorne kapelusz europejskich oficerów wojskowych i Naval "z końca XVIII i początku XIX w. Kalabari udekorować kapelusz z tym kształcie z włosów z brody barana wraz z maleńkich lusterek, małe, błyszczące ozdoby w piłkę, jaskrawo kolorowych piór i plastikowych zapinek do włosów, każda klejone lub szyte na podstawowej tkaniny, w wyniku nakrycia głowy, które jest wyjątkowo Kalabari.

Mieszkańców Afryki, którzy pochodzą z Europy i Azji pochodzenia mogą nie nosić afrykańskie elementy stroju; zamiast tego, że utrzymanie formy sukni modne w krajach ich przodków. Indyjskie kobiety, których rodziny żyją w Afryce Wschodniej i Zachodniej od kilku pokoleń nadal nosić sari jak powszechnie noszone na subkontynencie indyjskim. W Republice Południowej Afryki, Afrikaaners nosić sukienkę, która trwa europejskiego ich dziedzictwa europejskiego. W przeciwieństwie do tych, którzy powstrzymują się od noszenia elementów afrykańskich, niektóre nie-Afrykanów objąć je: Peace Corps wolontariuszy z USA w Nigerii znaleźli dansiki joruba (bardziej znany w USA jako "Dashiki"), przystojny i wygodne do koszuli zużycie. Turyści, zbyt często kupić i nosić paciorki afrykańskich, kapelusze, tkaniny, odzież i wentylator podczas podróży i zabrać je do domu na pamiątkę.

Garderoba Torso

Tułów jest zazwyczaj nacisk podczas ubierania ciała, choć nakrycia głowy i obuwie są również istotne. Pozycje sukni ogół mogą być klasyfikowane jako załączania, przymocowane lub ręczny. Zamknięcie sukienka może być podzielony na nawijania, wstępnie kształtowane, a zawieszone kategorie; Wszystkie przykłady można znaleźć w Afryce. Wraparound ubrania tworzone są z prostokątnych kawałków materiału, które są składane, pokruszonych lub skręconych wokół ciała. Ukształtowany pozycje obejmują cięte i szyte ubrania oraz inne przedmioty, takie jak biżuteria, które są formowane lub odlewanych. Większość przymocowane i wiele zawieszone załączając elementy stroju są również biżuteria, takich jak kolczyki i naszyjniki. Przedmiotów podręcznych zazwyczaj składają się z akcesoriów, takich jak wentylator, torebce, trzciny cukrowej lub laski. W całej Afryce, zarówno mężczyźni jak i kobiety noszą odmiany owijki (zwany także Kangurzyca, futa, lappa lub pagne). W ubraniu, luźne dopasowanie zawijanym odzieży wydaje się szczególnie odpowiednie i wygodne do noszenia ze względu na panujące wysokie temperatury, zarówno w suchych i wilgotnych. Owijarki są również łatwo otrzymać z dostępnych materiałów, takich jak skóry, kory (lub szmatką kory) lub wełny, bawełny, jedwabiu i rafii na tkaniny ręcznie tkane. Ukształtowany szycia dla mężczyzn i kobiet w ogóle przyszedł od kontaktu z Europejczykami i Bliskiego Wschodu, a kobiety sukienki i suknie przyjął i mężczyzn przyjęte, koszule, kurtki i spodnie jak style odzieży. African kobiet i dziewcząt rzadko nosili spodnie lub inne szaty, aż dżinsy rozdwojone i spodnie dla kobiet stały się modne w Europie, Ameryce i Japonii, rozpoczynając w ten sposób wpływ na młodych afrykańskich kobiet szczególnie przyjąć te style dla wielu okazjach.

Okłady

Wrapper, jednak jest chyba najczęstszym i popularnych rodzimych odzieży w Afryce Subsaharyjskiej. Kobiety mogą owinąć ściereczką ze swojego pasa do kolan, łydek lub stóp. Czasem owinąć ściereczką pod pachami na pokrycie ich piersi i dolną część ciała. Mężczyźni zazwyczaj owinąć ściereczką niewielką długość z ich pasie, nogach, z piersi albo nagim lub pokryte. Dla kobiet i mężczyzn w dwudziestym pierwszym wieku, nagie klatki piersiowej nie jest często spotykane w miejscach publicznych, ale pozostaje opcją dla ubieranie nieformalnie w domu. Nie-muzułmańskich Afrykanie byli pod wpływem europejskich idei skromności po wielu krajach uzyskała niepodległość w 1960 roku, ponieważ odkrył, że dziennikarze i outsiderzy skomentował negatywnie na afrykańskiej "nagość", zazwyczaj odnosi się do tekstu piersiach kobiety. W rzeczywistości, niektóre Nigerii gminy przyjął ustawy w tym czasie wyraźnie zakazuje kobietom wejść do miasta, jakby były gołe piersi.

Przykłady wraparound odzieży obfitują. W Ghanie, Asante togi handwoven mężczyźni noszą Kente; w Etiopii, amharski kobiety don szale wyrabianymi z czystej, białej bawełny; w Nigerii, joruba kobiet strój się w indygo oprzeć barwionej opakowania; w Zairze, Kuba ubierać się w spódniczki rafii. Inne przykłady to niektóre z południowej Afryki: Ndebele i Xhosa kobiet wykonane w sprzedaży koce owinąć wokół siebie, a Zulu mężczyźni zawinąć fartuchy skóry. Obie płcie wśród Baganda w Ugandzie tradycyjnie nosili sukienne kory owijarki, podobnie jak Masai Kenii i Somalijczyków z Rogu Afryki; niektórzy nadal dziś praktykę. Wojownicy Masajów, w zależności od ich położenia geograficznego, nosić opakowanie, które jest albo poniżej kolana lub bardzo krótkie, czasem owijając go wokół pasa, a czasami owijając go po ramieniu. Ci wojownicy noszenie krótkich owijarki mówi się wybrać ten styl, aby pokazać swoje przystojny ciała. Masai kobiety noszą spódnicę lub tkaninę owiniętą wokół talii, a także koc lub tkaniny owinięte na ramiona. Somalijscy ludzie nosili skórzane szaty sami stworzyli przed 1800 roku, ale importowane tkaniny bawełniane szybko się odeprzeć i zawiera kilka opcji owijania ciała zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, w zależności od okazji i pogody.

Na uroczystej, rytuałów i oficjalnych uroczystości, Ghany mężczyźni nosić dobrze znany przykład afrykańskiego zawijanym odzieży podobny do rzymskiej todze. Mają one duży prostokąt płótna, czasami tak duży, jak sześciu metrów kwadratowych, w zależności od wielkości człowieka, i owinąć go wokół pełnej długości ciała w ramię odkryte. Styl ten stał się międzynarodowym widoczne w 1960 roku, kiedy pierwszy prezydent Ghany Kwame Nkrumah, nosił go i został sfotografowany w nim na oficjalnych uroczystości, zarówno w kraju jak i za granicą.

Pre-Shaped Odzież

Ukształtowany sukni obejmuje cięcia i szycia długości szmatką, aby ubiór pasuje do ciała. Wspólne style są koszule, bluzki, szlafroki, i spodnie, albo baba rydze Hausa człowieka (duża suknia). Kontakty międzykulturowe wpływ na kształt wielu ukształtowany odzieży. Kolonialne oddziaływania i handlowe kontakty z końca XIX i początku XX wieku obserwuje się w sukniach kilku kobiet. Na przykład, długa suknia (tzw boubou) spopularyzowane przez Wolof kobiet w Senegalu wskazuje prawdopodobne muzułmańskich i Bliskiego Wschodu pochodzenia, a suknie z Herero kobiet w Namibii, Efik kobiet w Nigerii, a "babcia" sukni kobiet w Egipcie koncert XIX-wieczny kontakt Europejskiej.

Kształty spodni męskie znacznie różnić. Wraz z zachodnich mód znalezionych na całym kontynencie, rdzennych mody również obfitują. W Nigerii, Hausa mężczyźni noszą spodnie niezwykle duże sznurek z "baba rydze" na górze. Joruba mężczyźni noszą zarówno szerokie lub wąskie spodnie, często jako trzyczęściowy strój wraz z szatą (agbada) i koszuli (dansiki). Gdy męski zespół jest z niesłychanie kolorowe, drukowane wosku bawełny, strój Joruba jest interpretowany jako nieformalne. Jeśli wykonane z adamaszku, koronki, oczko, brokatu, lub ręcznie tkane włókienniczych z nubby, rodzime jedwabiu, które sanyan połączenia Joruba (wyprodukowany przez innego jedwabiu robaka niż jednego Azji), zespół uważany jest za formalny.

W całej Afryce, mężczyźni noszą koszulki i hip ukształtowany długości lub cielę długości odzieży z spodnie lub opakowania. Wykańczania i wykończenie szczegóły rozróżnić wiele ubrań, jak jest związany z jedną z grup etnicznych lub innego. W Republice Beninu, Fon zespoły męskie zawierają silnie haftowane tuniki plisowana, bez rękawów, dekolt i na na rozszerzaną, które łączą w sobie hipline z haftowanymi spodnie i haftowaną czapkę. W Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ghany, Mandinka i Akan mężczyźni noszą okrycie znane jako koszule wojenne i koszule myśliwych. Amulety ozdobić te szaty i są wykonane z rogów zwierzęcych, pazury, zęby, lub pakietów zawierających karteczki z magicznych i mistycznych słów zapisanych na nich.

Ubrania obejmujące m.in. zawieszony i formy kombinowane. Niektóre czapki zawieszono będąc położone na szczycie głowy i wiele elementów biżuterii są zawieszone na szyi lub nadgarstka. Peleryny (często noszone przez Hausa i Fulani emirów i innych królewskiej) to formy kombinowane. Wstępnie kształtowane i zszywane, są one również swobodnie zawieszone na ramionach.

Akcesoria w afrykańskim Moda

Przedmioty posiadane przez lub dla osoby zakończyć afrykański zespół. W dodatkowych elementów, są to parasole, laski, laski, portfele, torebki, wachlarze, przełączniki, chusteczki, sztabów językoznawca i kłów, a także broni, takich jak sztylety, miecze, i włócznie. Liczne materiały używane do tych elementów. Indywidualne nosi parasol dla ochrony przed deszczem lub jako substytut trzciny. Opiekunów dla władcy nosić duże, ozdobne i kolorowe parasole podkreślić pozycję władcy i znaczenie dla władca nie powinien być tak obciążony. Laski i laski są wykonane z drewna, kości słoniowej, lub tworzywa sztucznego; wentylatory, papieru, skóry, skóry lub piór. Modne torebki są wyprodukowana; niektóre są produkowane w kraju, podczas gdy inne są importowane. Gdy na sobie rodzimy zespół, indywidualne często niesie ze sobą torbę spreparowany z lokalnych materiałów, takich jak skóra produkcji krajowej, która jest również barwione, malowane lub zdobione koralikami. Kieł słonia z kości słoniowej w posiadaniu ważnej osoby wskazuje wysoki status i bogactwo.

Body Art i biżuteria

Wiele rodzajów modyfikacji ciała i biżuterii ubierać również tułowia. Tatuaże występuje wśród ludzi lekkich skórze, jak Berberów w Afryce Północnej, ponieważ tatuaże nie pokazują się na ciemnej skórze. Zamiast tego, trwałe oznakowanie w formie skaryfikację i bliznowacenia lub kosmetyków tymczasowych (ochra, kaolin, indygo, henna i kreda) dekoracji ciemnoskórych ciała. Wiele procedur trwałe oznakowanie zaczęły umierać w XX wieku, jak Afrykanie został wystawiony na zachodnich praktyk kosmetycznych i ciało dekoracji, a odsetki wzrosły w poszukiwaniu "nowoczesne". Kosmetyki znanych z Zachodu są łatwo dostępne w całej Afryce, choć nie zawsze noszone lub używane obficie. Ponownie, problem dotyczy odmian koloru skóry, na szminki i rumieniec nie są tak widoczne na ciemnych karnacji jak na te światła w kolorze. Podobnie henna- wspólnego kosmetyk w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, nie jest używane przez Afrykanów z ciemniejszą skórą, choć czasem jest to wykorzystywane na dłoniach i na dole stóp, które są lżejsze części ciała. Zarówno mężczyźni jak i kobiety noszą produkty pachnące, ale często ludzie afrykańskie nosić silniejsze zapachy, niż znaleźć wśród większości ludzi, europejskich i amerykańskich. Europejskie perfumy i zapachy można kupić w całej Afryce, ale wygórowane ceny wyklucza szerokie zastosowanie. Zamiast rdzennych produkty są dostępne i używane, jak w przypadku kobiet muzułmańskich, którzy stoją ponad Kadzidło palniki na zapach ich ubrania z pachnącego dymu.

Afrykanie wyświetlić wiele rodzajów biżuterii. Produkty przeznaczone do tułowia to naszyjniki, bransolety, bransoletki, obrączki i wielu typów, wraz z przedmiotów, które krążą wokół talii, takich jak "perełek talii." Naszyjniki różnią się wielkością i stylem, od dużych do małych, wykonany z metalu, paciorki, muszli, łańcuchów i medalionów. Niektóre bransoletki i obrączki są niewielkie rozmiary, krąży tylko nadgarstek i kostkę z metalu lub koralikami. Inni są masywne, używane do ozdabiania przedramię, ramię, lub podudzie z cewki z miedzi lub kawałki kości słoniowej. Materiały użyte do ozdoby ciała obejmują złoto, srebro, mosiądz, miedź, kość słoniową, kamieni naturalnych, takich jak jaspis, koral, i bursztynu i muszli kauri (wiele często dekoracji odzieży, jak również). Zarówno lokalnie produkowane i importowane paciorki szklane występują w całej Afryce. Włochy, Austria i Niemcy historycznie eksportowane szklanych kulek do wszystkich obszarach Afryki i rzemieślników w miastach (Bida, Nigerii, na przykład) Produkujemy szklane kulki z recyklingu butelek z napojami. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszą naszyjniki Masai importowanych, kolorowych koralików, że wyglądają jak szerokimi kołnierzami i spoczywają na karku. Niektóre Masai dzieci noszą miniaturowe przykłady tych zroszony naszyjniki oraz bransoletki i obrączki beaded. Małe kształty wycięte z dysku lub taśmie strusie muszli służą do koralików talii noszone przez kobiety i dziewczęta w Afryce Zachodniej. Te kulki są dekoracyjne, a także atrakcyjne seksualnie w sytuacjach intymnych. Niektóre wydają dźwięki, które przyciągają uwagę, gdy poszczególne ruchy.

Kolor, tekstura i wzór w Włókiennictwa Afryki

Kolor, motyw tekstury, lub tkaniny wyróżnia strój różnych narodów. Wszystkie rodzaje tkanin istnieje od importowanych włókien naturalnych i syntetycznych oraz na krajowe bawełny, wełny, jedwabiu i włókien syntetycznych. Ulubione tkaniny to zwykły suknem, koronki, oczko, adamaszek, brokat i aksamit. Dostawcy są na ogół znajduje się w Afryce, ale źródła importu dotyczą Zjednoczonego Królestwa i krajów europejskich takich jak Holandia i Szwajcaria. Źródła Azji Japonię, Chiny i Indie, w których producenci zaspokoić preferencje dla określonych afrykańskich motywów tekstylnych i kolorach. Mody w materiale, projektowania i zmiany koloru w czasie, ale preferencje dla wyciszonych i ponurych kolorach często można znaleźć w niektórych krajach, jasne i nasycone kolory w innych i olśniewające whites lub pastele w jeszcze innych. Drukowane tekstylne wykorzystywane do opakowań w Tanzanii i Kenii, znanych jako Kanga, produkowanych w kraju w 2000, posiada wyraźny wzór. Zwykle, kolory są jasne zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony. Tkaniny drukowane są w powtarzalnych motywów, które zawierają hasło lub powiedzenie. Te wiadomości napisane komunikować punktów politycznych lub społecznych widzenia. Somalijscy mężczyzn i kobiet skorzystało importowane tkaniny dla ich taśmach przez wiele lat. Rekordy z XIX wieku wskazują, że jeden typ, niedrogie biała bawełna, nazwano merikani ponieważ został przywieziony z USA. Innym importowane niebieski tkaniny noszone w tym samym okresie, pochodzi z indyjskiego miasta Surat być używany przez kobiety zamężne jak owinięcie głowy.

Identyczne tkaniny noszone na specjalne okazje przez dużą liczbę osób są popularne w różnych miejscach. Cała społeczność lub specjalna grupa może uhonorować znaczących ludzi (zwykle politycznych) przez ich portret sitodruku na produkowanych na rynku wyrobów włókienniczych lub T-shirt. Inne czasy, członkowie grupy wybrać specjalny kolor lub wzór albo ręcznie tkane lub szmatką handlowej nosić. Zwyczaj noszenia identyczny szmatki jest znany jako aso ebi (sukienka rodziny) i aso egbi (sukienka Association) wśród Joruba w Nigerii, gdzie podobno zaczął. Inne grupy, Ibo z Nigerii, na przykład, przyjęli zwyczaj i nazywają ich identyczne sukienki "mundury". Techniki do dekoracji odzieży to hafty, Frezowanie i aplikacja. Różne szaty noszone przez mężczyzn w całej Afryce Zachodniej są silnie haftowane; prostsze haft jest widoczne na niektórych współczesnych suknie noszone przez kobiety, kaftany i boubous, zwłaszcza tych, wprowadzonych na rynek turystyczny na początku dwudziestego pierwszego wieku. Frezowanie znajduje się na szaty jakiegoś królewskiej; cekiny i koraliki dekoracji bluzki damskie, na przykład wśród joruba i Kalabari-Ijo. Aplikacja jest często używany do uroczystego stroju, maskarady strój i pułapek dla koni.

Hair Style i nakrycia głowy

Stylowa fryzura, nakrycia głowy, a odpowiednie kosmetyki często kompletne afrykańskie zespoły z sukni, a ponadto zapewnić informacje na temat płci, wieku, pozycji politycznej lub społecznej sytuacji. Fryzury różnią się na całym kontynencie. Oplot (czasami nazywane wyplatanie lub tkania) włosy i skręcanie są wspólne, jak i czesanie włosów w sekcjach do produkcji wzoru na skórę głowy po odcinki są splecione z gwintem lub związany. Peruki są zużyte, modne te na co dzień, wykonane z syntetycznego lub ludzkiego włosa, jak i starszych typów, wykonana z włókien rdzennych, na specjalne uroczystości. Starsze celna obejmuje również olej dodając, ochry lub błoto dać fakturowych i rzeźbiarskie efektów do włosów. Head-wear wykonana jest z rodzimych, jak i materiałów, w tym importowanych tkanin, skór, piór, słomy, rafii i koralików. Dzieci i młodzież nosić nakrycia głowy rzadziej niż dorośli. Męska nakrycia głowy obejmuje czapki, kapelusze i turbany, a na niektórych obszarach wykazuje większą różnorodność w rodzaju niż okładów głowy (często zwanych więzi głowy) i inne nakrycia głowy kobiet. Może to być związane z szerszym zakresem dostępnych pozycji w systemach politycznych i religijnych dla mężczyzn niż kobiet, jak i kapłaństwa naczelnictw. Męska nakrycia głowy obejmują wiele rodzajów czapek i kapeluszy z ręcznie tkane i ręcznie haftowane tkaniny, ale, zwłaszcza, że ​​przybycie Europejczyków, mężczyźni noszą wiele stylów importowanych kapelusze i czapki. Opulent ozdoby do kapeluszy z wysokim stanem (często królewskie) mężczyźni to haft z metalicznych nici ze złota i srebra lub kamieni szlachetnych lub metali. W niektórych obszarach, mężczyźni zaznaczyć importowaną Top Hat, derby lub fedora jako część ich strój zespołu, ponownie wskazując wysoki status, czy urodził się w pozycji lub osiągnięty poprzez przyznanie lokalnego honoru lub osiągnięciu określonego wieku. Welony i turbany może być również częścią męskiego stroju. Owinięte białym turbanie człowieka Hausa pokazuje, że nie było do Mekki. Błyszczące, głębokie indygo barwionej welony Tuareg noszone przez mężczyzn łatwo zidentyfikować ich.

Dorosłych kobiety, szczególnie Joruba Nigerii i Ndebele Afryki Południowej, najczęściej noszą krawaty głowy tkaniny owinięte w wielu kształtach i stylach. Zmiany mody, a także kreatywność i indywidualne wpływające flair ich ustaleń głowa-tie. Bardzo pożądane, tkaniny do kobiet głowy więzi w Afryce Zachodniej pochodzi od producenta w Anglii, ale kobiety również wybrać ręcznie tkane tkaniny, aby dopasować swój zestaw otoki. Przykładem zmian mody występowały u Herero kobiet, którzy używali skór nakrycia głowy w 1800 roku, ale użyć szmatki na początku 2000 r. Muzułmańskie kobiety w całej Afryce zatrudniają kilka metod w celu uwzględnienia ich włosy. Niektóre krój i szycie szmatką preshape nakrycie głowy lub zawiesić tkaninę stworzyć zasłonę, która odsłania tylko oczy. Inne luźno owinąć tkaniną nad ich głowami i krawat lub przypiąć go pod brodą. Niektóre zasłanianie odzieży, takie jak burki, kiedyś były noszone tylko przez arabskich kobiet mieszkających w Afryce, ale nie rozprzestrzenił się na inne społeczności muzułmańskich. Biżuteria zdobi również włosy i głowę dla kobiet i mężczyzn, w tym kolczyki, ozdoby do włosów i opaski stosując te same koraliki, metale, szlachetne, półszlachetne kamienie, kości słoniowej, kamieni, włókna, i wiele naturalnych materiałów, aby je ukształtować. Importowane przedmioty, takie jak przyciski zapewniają również dekoracji.

Obuwie

Obuwie jest często pożądane, aby zakończyć osoby sukienka zespół. W okresie kolonialnym, niektórzy Europejczycy nie pozwala buty do noszenia przez osoby podporządkowane do nich, czy to w domu czy w pracy w biurach kolonialnych. Wiele stylów skórzane sandały, buty, buty są noszone; mogą to być ręcznie lub wyprodukowane komercyjnie, lokalnie lub za granicą. Tanie stringi gumy i tworzyw sztucznych są powszechnie dostępne dla ludzi, którzy chcą chronić swoje stopy w minimalnej mody i minimalnych kosztach. W przeciwieństwie do mężczyzn i kobiet specjalnej rangi nosić obuwie charakterystyczny i drogiego ozdobione koralikami, rzadkich piór, metali szlachetnych lub starannie opracowanych wzorów w skóry. Na przykład, Hausa emirów w północnej Nigerii wyświetlić strusie pióra na temat Supinatory ich obuwia w celu uzupełnienia ich królewską suknię i pelerynę i jeźdźców w swoich królewskiej świty nosić skórzane buty. Na południu Nigerii, władcy wybrać inne obuwie. Oba Beninu wkłada kapcie pokryte koralikami, jako część jego uroczyste ubranie, a królewski zespół z Alake z Abeokuta zawiera kolorowe kapcie pokryte drobnymi importowanych paciorków szklanych.

Wniosek

Afrykański sukienka może składać się z jednego elementu lub zespołu, a od prostych do złożonych. Pojedyncze elementy, takie jak paciorki kapelusz, naszyjnik, lub pasa kontrastują z ogólnej zespołem skomplikowany sukni czy szaty noszone z nakrycia głowy, biżuterii i akcesoriów. Wrapper, farby ciała i nieskomplikowana fryzura przykładem prostego zespół podczas gdy złożony łączy w sobie kilka bogato zdobione szaty, misterną fryzurę, bogaty biżuterię i inne przedmioty. Zarówno pojedyncze elementy lub kompletne zespoły mogą mieć dodatek, kumulacyjny charakter stworzony przez skupiska paciorków lub warstw tkaniny lub biżuterii. Jak ruchów ciała danej osoby, takie klastry i warstwy są niezbędne elementy stroju, który zapewnia hałasu otoczenia z szelestem włókien lub tkanin i jingle biżuterii. Nieporęczne ciała często oznacza moc i znaczenie pozycji jednostki, ale smukłość zyskuje popularność jako młodzi ludzie podróżują na Zachód lub zobaczyć zachodnie media. Potęga zbiorczo można osiągnąć warstw ubrania i biżuterię lub za pomocą maszyny tkaniny. Przykładami są wymyślne szaty władcy, takie jak Asantehene ludu Asante w Ghanie. Na szczycie szaty, dodaje imponujące ilości złota biżuteria i prezentuje się w zespole oczekiwanego przez swoich poddanych. Podobnie, klienci udanego i wpływowe kobiety na rynku oczekują ją nosić imponujący zestaw otoki, bluzkę i owinąć głowę. W wielu przypadkach, klasy średniej i bogatych mężczyzn i kobiet afrykańskich cieszyć szafę wielu typów sukni, wybierając spośród wielu zachodnich sztuk odzieży lub z rodzimych produktów. Taka szafa umożliwia wybór stroju do udziału w pogrzebie lub etniczną uroczyste wydarzenie w ich rodzinnym mieście, a także sukienki w panującej mody z Europy i Ameryki podczas podróżowania, studiowania za granicą, lub salon lub odwiedzając w afrykańskich miastach kosmopolityczne.

Szeroka gama kolorów i stylu w afrykańskiej sukience, nakryciu głowy i obuwia odzwierciedla rzeczywistość, obejmującą i ozdabianie ciała jest używany w celu zapewnienia zarówno estetycznej i społecznej informacji o osobie lub grupie. Estetycznie, jednostki mogą manipulować kolor, teksturę, kształt i proporcje z wielką wprawą. Danej osoby sukienka może wyrazić osobistego interesu estetyczny danej osoby lub może to oznaczać przynależność do grupy etnicznej, zawodowej lub religijnej. Podobnie danej osoby sukienka przekazuje informacje społeczne, ponieważ istnieją konkretne oczekiwania w grupach do odpowiednich strojów na wiek, zawód i przynależność do grupy. Zrozumienie strój ludzi, którzy mieszkają na dużym kontynencie afrykańskim oznacza, zdając sobie sprawę, że wiele złożonych czynników przyczynia się do wyborów, które sprawia, że ​​o tym, co Afryki do noszenia w danym momencie. Aby w pełni docenić i przedstawiają dokładnie strój indywidualne Afryki lub określonej grupy ludzi Afryki, trzeba skonsultować dostępne rekordy społecznych i historycznych i współczesnych informacji naukowej, a także gazety afrykańskich, czasopisma, telewizji i innych źródeł multimedialnych.

Zobacz także Afrykę Północną: Historia sukni; Bogolan; Burka; Dashiki; Indigo; Kangurzyca; Kente; Pagne i Owijarki; Antropologia używaną Odzież; Tekstylia afrykańskich; Xuly.Bët.

Bibliografia

. Allman, Jean kształtowaniu Polska: Moc i Polityka Sukienka Bloomington. Indiana University Press, 2004.

Arnoldi, Mary Jo, i Chris Mullen Kreamer szczytowych osiągnięć:.. African Art of Dressing szefa Los Angeles: UCLA Fowler Muzeum Historii Kultury 1995.

Beckwith, Carol i Saitoti Tepilit Ole Masajów Nowy Jork:.. Harry N. Abrams, 1980.

Clarke Duncan afrykańskie Kapelusze i biżuteria New York:.. Chartwell Książki, 1998.

Daly, Catherine, Joanne Eicher i Tonye Erekosima. ". Mężczyzna i Kobieta Artistry w Kalabari Dress" African Arts 19 (3) (maj 1986): 48-51.

. Eicher, Joanne, red dress Afryki: Wybierz i przypisów bibliografii krajów Afryki subsaharyjskiej East Lansing. African Studies Center, Michigan State University, 1970.

Spadek, N'Goné, Jean Loup Pivín, Khady Diallo, Bruno Airaud i Patrice Félix-Tchicaya. "Specjalnym trybie. Moda afrykańska" Revue Noire 27 (grudzień 1997, styczeń-Feburary 1998).

.. Fisher, Angela Polska zdobi Nowy Jork: Harry N. Abrams, 1984.

. Hendrickson, Hilde, wyd Odzież i Różnica: Wcielony Tożsamości w Colonial i postkolonialnej Afryki Durham, NC. Duke University Press, 1996.

Mertens, Alice i Joan BRoster Afryki Elegance Cape Town, Republika Południowej Afryki:.. Purnell and Sons, 1973.

Murphy, Robert. "Społeczne Odległość i welon." Amerykański antropolog 56, no. 6 (1965): 1257/74.

Perani, Judith, i Norma H. Wolff Tkanina, suknia, i Sztuki Patronat w Afryce Oxford:.. Berg, 1999.

Picton, John Sztuka Afryki Włókiennictwa:. Tradycja, Technologia i Lurex Londyn:. Barbican Art Gallery, 1996.

Pokornowski, Ila, Joanne Eicher, Moira Harris, i Otto Thieme, red Afryki Sukienka:.. Wybierz i przypisów bibliografii Cz. 2. East Lansing: Centrum Studiów Afryki, Michigan State University, 1985.

Rabine, Leslie W. globalnej cyrkulacji afrykańskiego Moda Oxford:. Berg, 2002.

.. Sieber, Roy Tekstylia afrykańskie i sztuki użytkowej Nowy Jork: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 1972 roku.

van der Plas, Els i Willemsen Marlous Sztuka Afryki Moda Trenton, NJ:.. Polska World Press, 1998.

Historia Perfumy

Historia Perfumy


Perfumy, z łaciny na fumum, co oznacza przez dym, jest barometrem społeczeństwa i jego obyczajów całej zapisanej historii. Podobnie jak moda, zapewnia mapę drogową do dążenia ludzi do indywidualności, poczucia wyniesienia, pozycję społeczną i poczucie dobrego samopoczucia.

Wczesne Egipcjanie są zapisane jako jedna z pierwszych grup, aby poprawić swoje życie i śmierć poprzez wykorzystanie zapachowych i zapachowych składników, zwłaszcza mieszanych do spalania w czasie nabożeństw i pochówku. Odniesienia historyczne przytaczają Ismaelczyk przedsiębiorców, którzy w 2000 roku pne, następnie naciąć aromatyczne skarby chętnych klientów w Egipcie przez co był znany jako Kadzidło Road. Uważany cenniejsza niż złoto, kwiatów, ziół i przypraw, perfumy były wyrazem egzaltacji i podziwu. Znaczenie perfum stopniowo osiągnęła daleko poza Egipt dzięki handlowców, krzyżowców i zmieniających się społeczeństwa, które wzięły swoje cenne zapachy z nimi. To był przypadkowy obrót wydarzeń na przyszłość zapachu.

Składniki perfum stała niezbędna nabożeństw jak medicants, w celu zwiększenia osobistych środowisk, a które mają być stosowane na skórę dla ochrony przed żywiołami. Perfumy był również używany jako afrodyzjak. Znany i słynny objął zapach i sprawiał, że ich własne. Kleopatra (60-30 pne) oblał żagle swojego statku, aby zachęcić Marka Antoniusza. Królowa Saby zdobył serce i oddanie króla Salomona, wnosząc mu dary rzadkich przypraw aż z Jemenu. On szczególnie uprzywilejowanych legendarny mirrę. Mówi się, że każda kropla potu Mahometa, jak wstąpił do nieba, przekształcił się najcenniejszym kwiatów-róży.

To było Egipcjanie, którzy nauczyli się, jak naciskać eteryczne z kwiatów i liści, które są następnie wygładzić ich spalonej słońcem skóry. Arabian lekarz Awicenna przypisuje się opracowanie metody destylacji, w X wieku, które doprowadziły do ​​powstania płynnego perfum.

Niewiele się zmieniło w gromadzeniu i przetwarzaniu składników zapachowych. Kwiaty i rośliny są zbierane i zebrane ręcznie, destylacja, w którym oddziela się parę wodną przez olejki z kwiatów i roślin, jest jednym z głównych sposobów ekstrakcji. (Jest to jeden z sześciu metod:. Wyraz, maceracja, enfluverage, wydobywaniem i technologia przestrzeń nad powierzchnią) W dzisiejszych czasach, największe zmiany miały miejsce w laboratoriach zapachowych, w którym technologia komputerowa stała się podstawowym narzędziem, nie tylko w budowaniu i utrzymaniu standardy jakości, ale także w pozwalając perfum na całym świecie, aby komunikować się ze sobą w tworzeniu unikalnych nowych wzorów zapach.

Ręka w rękę

Zapach i moda związane były po raz pierwszy w XIII wieku. Otoczenie było Grasse, Francja (znajduje się pomiędzy Niceą i Cannes), który w tym czasie był ośrodkiem przemysłu rękawic podejmowania. Problemem tych rzemieślników czynienia, był jednak nie do zniesienia zapach opalonej skóry, który został z moczem.

Pachnące kwiaty Grasse, prowincji lokalnych perfum, przyszedł na ratunek garbarzy i perfumowane rękawiczki stały gniew całej modnej Europie. W rezultacie pracowitymi rękawica Twórcy jeszcze tytuł perfum. Cieszyły się one wielkim sukcesem, aż do początku 1800 roku, kiedy zostały opodatkowane z biznesu, jak i odeszły, pozostawiając utalentowanych koterii hodowców kwiatów i perfum. Grasse rozkwitła jako doskonałe źródło kwiatów, zwłaszcza lawendy, jaśminu i tuberozy, które rosły na nasłonecznionych wzgórzach. W dwudziestym pierwszym wieku, Grasse jest cieniem swojej dawnej potęgi, jak deweloperzy uzurpował dużo ziemi w drugiej połowie XX wieku. To nie jest już głównym źródłem kwiatów, ziół i korzeni, poszukiwanych przez nowoczesny przemysł zapachowej. Cały świat służy pachnące potrzeb perfum.

Perfumy z królewskiej

Chęć zdobią ciało słodkich zapachów i pięknej biżuterii stworzył małżeństwo mody i zapachem, który osiągnął szczyty w roku 1700, szczególnie w okresie panowania Ludwika XIV. To wtedy royalty Europejska postanowiła mają swoje zapachy na dzień i noc strony nie ważne gdzie mogą one być. Biżuteria Aromatyczny zaprojektowane przez mistrzów było duże zapotrzebowanie. W rzeczywistości, royalty miał swoje prywatne jubilerów i perfum, aby zaspokoić ich wszystkie zachcianki. Chatelaines, pierścionki, kolczyki, paski i bransolety zostały uznane za niezbędne. Zamożni mężczyźni, kobiety i dzieci, wszyscy nosili ozdobne akcesoria aromatyczne.

Zaloty Perfumy

W 1533, kiedy Katarzyna Medycejska opuścił Włochy poślubić Henryka II, wzięła wszystkie jej perfum i perfum osobistych z nią. To nie było niczym niezwykłym, a zamożni obywatele royalty zatrudniać własnych perfum i jubilerów, którzy byli odpowiedzialni za tworzenie znakomitych pojemników jeden ofa-miłe dla każdego perfum. Małżeństwo Marii Antoniny do przyszłego króla Francji, Ludwika XVI, zjednoczył dwa intensywne wielbicieli perfum. Zarówno hulał w środowiskach ciężkich zapachem. Ale to był Ludwik XIV, który stał się znany jako "The King" perfumowanych w XVII i na początku XVIII wieku. Jego orszak perfum stworzył różne zapachy dla niego i jego dworu nosić rano, w południe i wieczorem. W jego dworu, skrzydła gołębie zostały zalane zapachem być wydany po wielkim bankiecie wypełnić powietrzem z orzeźwiających zapachów. Ekstrawagancja to monety królestwa. Statki miały umożliwić kadzidła być posypane na dywanach i szuflad w komodzie. Kadzidło palono także do odkażania odzieży, pomieszczenia mieszkalne i do wywołania snu.

Perfumy i Sceny uliczne

Rozwój środowiska miejskiego w XVIII wieku nadawała sens zapachu dla mas. Przepełnienia, braku warunków sanitarnych i zanieczyszczenia wykonane życie nie do zniesienia. Obawy nieznanych chorób czyhających w wodzie przechowywane ludzi z kąpieli. Perfumy pojawił się jako panaceum na pra-nieumyty ludności. Prymitywnie wykonane perfumy i wody kolońskie można było kupić na ulicy przez wędrujące samozwańczych perfum, który odchrząknął swoje pachnące wyroby z ubrań, które wyglądały jak Fartuchy kucharski. Butelki perfum wypełnił wiele kieszeni. Rewolucja Francuska położyć kres pachnących hulanki Royalty za i perfum nie odzyska swoją popularnością aż do początków XIX wieku, gdy Napoleon został cesarzem. Nie ma ograniczeń co do jego odpustów zapachowych. On praktycznie skąpane w wody kolońskiej, i nigdy nie poszedł na wojnę bez pełnego zaopatrzenia swoich ulubionych. Jego żona, Józefina, kochała róże i piżma, a ona otaczała się z nimi dzień i noc. Ale, gdy Napoleon zostawił ją dla Marie Louise, Józefina wypełnione pokoje Malmaison z przytłaczający zapach piżma, która znała Napoleon lubił intensywnie. Goście Wersalu zgłosić pachną go jeszcze.

XX wiek był świadkiem narodzin zapachów projektantów mody (głównie pochodzenia francuskiego). Oni dalej niewidzialnego akcesorium przez kupców i mediów, do noszenia na specjalne okazje. Następnie, w 1921 roku, wielka warty, Gabrielle Chanel, ustawić w świecie mody w ogniu, kiedy rozpoczęła swoją przełomową tworzenie Chanel nr 5., To był pierwszy aldehydowy typ, który charakteryzuje się bogatym jakości musującego. To stało się sensacją i założył nową kategorię dla świata perfum.

Chanel nie był pierwszym projektantem powąchać potencjał zapachów, jednak. Kredyty należy dać Paul Poiret, której egzotyczne wzory inspirowane tajemnic Dalekiego Wschodu, i który uzyskuje uznanie i brawa dla jego stylu Art Deco, kostiumy dla teatru i baletu. Zafascynowany wyobraźnią i ulotne, uwielbiał zapach i stał się przedsiębiorcą perfum na początku 1900. Założył własne laboratorium i urządzeń do wydmuchiwania szkła i opakowań swoje "małe cuda." Jego firma, Parfumes Rosine, został nazwany przez jednego z jego córek. Spośród ponad pięćdziesięciu perfum (kwiatowe, korzenne, orientalne typy dominowały) wprowadzonych w latach 1911 i 1924, kilka prowadzone imię jego córki. La Rose de Rosine został przedstawiony publicznie w połowie lat dwudziestych, jak było La Chemise de Rosine i Mon Choix de Rosine. W 1927 roku, zainspirowany lotu Charlesa Lindbergha, Poiret rozpoczęła Ducha St. Louis, który był jednym z jego ostatnich kreacji zapachowych.

Klienci Poiret za couture, artyści, aktorki, i bogaci, w USA i za granicą, szybko stał się jego zapach, jak on klientów zachęca je do rozważenia zapachowi jedną z jego najważniejszych akcesoriów mody. Oni odpowiedzieli entuzjastycznie. Po I wojnie światowej, jednak jego dom mody upadło. Jego zapachy nadal cieszą się popularnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie zostały one ponownie. Poiret zamknął swoją działalność w 1930 roku.

Projektanci i Wielki Dames

Fascynacja zapachem nie stracił impet dzięki Chanel i niekończący się pochód projektantów, który stał arbitrów stylów w zapachy z własnych innowacji: Worth (Dans La Nuit, 1922), Jeanne Lanvin (mój grzech, 1925). Legendarny Arpege wprowadzony został dopiero w 1927 roku, co zostało opisane jako najdroższych perfum na świecie, Radość, został uruchomiony przez Jeana Patou 1930 Elsa Schiaparelli w XX wieku kobiety zaskoczył z seksowną zapach którą odpowiednio nazwie Shocking. Kobiety przybywali do jej salonu, aby dodać zapach w jego unikalny "tułowia" butelki do ich toaletką. Butelkę powiedział były inspirowane pomiarów zmysłową amerykańska aktorka Mae West. Jest uważany za jeden z największych kolekcje w dwudziestym pierwszym wieku.

Zapach-Sations czasie pokoju

Moda / zapach wybuchu po II wojnie światowej był prowadzony przez Christiana Diora, który nie tylko spadła na podłogę spódnice w 1947 roku wraz z New Look, ale również intryguje swoim klientom z legendarnym panna Dior perfumy. Nina Ricci wprowadził jej romantyczny zapach, L'Air du Temps, w l948 w niezapomnianym "gołębi" podwójne butelki. W 1951 roku, elegancki Hubert Givenchy zajął miejsce w panteonie perfum, z L'Interdit, zainspirowany jego muzą, Audrey Hepburn.

Wskazówki globalizacji

W drugiej połowie XX wieku, francuski couture świat zrodził się wspaniałą grupę projektantów, w tym Yves Saint Laurent, Karl Lagerfeld, Guy Laroche, Pierre Cardin, i Paco Rabanne. Wkrótce wszystko stało miłośników perfum, jak zapach i moda stała się nierozerwalnie połączone.

Zapach w Stanach Zjednoczonych, w tym czasie był przede wszystkim Francuzi i uważane luksusowych do noszenia tylko na specjalne okazje. Zainteresowanie amerykańskich zapachów zaczęła przyspieszać, gdy Estee Lauder Youth Dew wprowadzono w 1953 roku pierwsze perfumy w bazie oleju (w porównaniu z alkoholem), było szczególnie trwałe i stał się ogólnopolski sukces. Uruchomienie Norell jednak uczyniła Amerykę na arenę mody / zapachowego. Norell był pierwszym amerykańskim projektantem pożyczają jego nazwisko do perfum. Revlon wprowadził go w 1969 roku stała się wyrafinowanym kwiatowym zapachowa probierzem kobiet wykonawczych na terenie całego kraju. Nagle stało się de rigueur tych karier kobiet, aby zachować Norell butelki perfum w pełnym widoku na swoich biurkach.

W 1970, amerykański projektant zapachy mnożyć. Halston poprowadził swój pierwszy zapach w 1975 roku przedstawiono w słynnym Elsa Peretti fasoli butelki, było natychmiastowe ulubionym. Ralph Lauren wyznaczają nowe standardy zapach z Lauren i Polo w 1978 roku Calvin Klein wstrząsnęła światem zapachów w 1985 roku i jego prowokacyjne Obsession, odważnej reklamie. Podążył w l994 z pierwszym ważnym unisex zapachu CK-1. To furorę. Amerykańscy projektanci Oscar de la Renta, Liz Claiborne, Bill Blass i Donna Karan szybko przeniósł się do przyłączenia się do wybuchu zapach.

Projektowanie Fragrant przyszłość

Zaangażowanie Francji na zapach i jej groźne projektanci mody również słabnie. W 1980 roku, nowe projektantów najnowocześniejsze swoje piętno: Rok 1990 był świadkiem uruchamia zapach z Jean-Paul Gaultier i Issey Miyake. W tym czasie było ponad wieku, projektanci mody z Włoch (Armani, Moschino i Dolce & Gabbana), Hiszpania (Carolina Herrera i Paco Rabanne) i Niemczech (Jil Sander i Hugo Boss) były międzynarodowe gwiazdy zapachowych.

W dwudziestym pierwszym wieku, konkurencja podgrzewana z hitów zapachowych z najnowszych liderów mody w Stanach Zjednoczonych i za granicą: zapachy imiennik Marc Jacobs, Michael Kors i Vera Wang dołączyli John Galiano za Brytania. Rozwój everwidening zapachu identycznych cząsteczek i technik komputerowych generowanych wydobywających i rozmnażają się wcześniej niewykrytych lub zapachy dostępne drastycznie rozszerzył paletę na perfum za. Wśród oryginalnych węchowe doświadczenia, które pojawiły się jedzenie, oceaniczny i notatki ozonu. Naukowcy zbadali zapachy emitowane przez rafy rosnącego na Karaibach. Kwiaty zostały wysłane w przestrzeń kosmiczną, aby określić, w jaki sposób wpływ nieważkości trwałość zapachu kwiat. Podjęto prace w celu opracowania zapach i przyjemne środowisko dla przyszłych systemów dostarczania stacji kosmicznych. Badania wykazały, że ludzie nie są wygodne salon w bezwonne lub negatywnych warunków zapachowych.

Kluczem do sukcesu zapachy markowe zawsze zależało od tego, jak każdy projektant interpretuje swoje mody obraz w opakowaniu, nazwisko, reklamy, i, oczywiście, zapach. Odwołanie jest szczególnie przydatna dla większości konsumentów, którzy nie mogli sobie pozwolić na projekty couture, które pojawiają się uwodzicielsko na łamach czasopism, w oknach sklepowych, a na popularnych programach telewizyjnych. Perfumy pozwoliły na niemal każdy doświadczyć rozmach z projektantami. W rezultacie, sukcesy projektantka zapach rozmnożyły i wyobraźnię i zaangażowanie kobiet na całym świecie.

Istnieje osiem podstawowych kategorii zapachowe: zielone, pojedyncze, kwiatowy bukiet florals, orientalne, nowoczesna mieszanka mieszanka, owocowe, pikantne i las omszały. W ostatnich latach preparaty Fantasy staje się coraz bardziej popularne. Są to zapachy, które sprzeciwiają opis i są w oparciu o doświadczenia węchowe wyobraźni perfum.

W dwudziestym pierwszym wieku, tworząc zapach wymaga wiedzy naukowej, technicznej i artystycznej. Okres, od początku do końca może być tak długo, jak trzy lata. Zazwyczaj zespół perfum, asystentów i oceniających pracę przed co przemysł nazywa "profil zapachowy." Profil identyfikuje typ zapachu (kwiatowy, pikantne owoce cytrusowe, las, zielony, lub orientalne), cechy typu kobiety, która będzie nosić zapach (wyrafinowany, konserwatywne, sportowy, przygód), ustalanie cen, opakowania, oraz wśród innych czynników, zdjęcia. Ilość perfum z różnych firmowymi konkurować, aby wygrać zadanie. Po wybraniu wygranej zapach, to jest badaniom rynku, które mogłyby podjąć kolejne sześć do ośmiu miesięcy. W tym okresie, promocja, reklama, opakowania, marketing i sprzedaż (w tym pobierania próbek) strategii zostały sfinalizowane.

Istnieje tylko kilka wielkich perfum i jak wszystkie drobne artystów są one uważane za klucz do sukcesu tworząc wielką luksusowej marki. Są popytu i odpowiednio wynagradzane. Ze względu na wiele elementów związanych z wniesieniem zapachowych do rynku, nie ma sztywnych reguł alokacji kosztów.

Przyszłość zapowiada się rozwinąć rzadkość i korzystania z zapachów projektantów inspirowane. Nowe technologie i koncepcje opakowań pozwoli im dostępne w niezliczonej ilości form do osobistego zużycia i podróży, a także w domu iw miejscach publicznych. Węchowe przygoda XXI wieku absolutnie nie zna granic.

Zobacz także dla zachodnich Kosmetyki; Zachodnie Kosmetyki.

Bibliografia

. Ackerman Diane Natural History of the Senses New York. Random House, 1990.

. Classen, Konstancja, wyd Aromat: Historia Kultury Zapach Londynie i Nowym Jorku. Routledge, 1994.

Corbin, Alain, wyd Faul i pachnące. Zapach i francuski Wyobraźnia społeczna Cambridge, Mass .: Harvard University Press, 1986.

. Cunningham, Donna Flower Remedies Podręcznik: Uzdrawianie emocjonalne i Wzrostu. Z Bacha i innych kwiatów Olejki Nowy Jork: Sterling Publishing Company, 1992.

Dyett, Linda i Annette Zielona Tajemnice aromatyczne Biżuteria Nowym Jorku:.. Flammarion, 1998.

Le Guerer, Annick Zapach:. Tajemnicze i Olejki Uprawnienia Zapach Translation Richard Miller.. Nowy Jork: Turtle Bay Books / Random House, 1992.

Murris Edwin T. Historia Perfumy Chanel z Kleopatrą do Nowego Jorku: Charles Scribner użytkownika. Synowie, 1984.

. Białe, Palmer Elsa Schiaparelli: Cesarzowa Mody w Nowym Jorku. Rizzoli, 1986.

Historia tańca afrykańskiego

Historia tańca afrykańskiego
Wojownik Taniec afrykański

Tańca afrykańskiego tradycyjnie odgrywały istotną rolę w kulturze plemion. Dużo więcej niż rozrywki, tańce komunikować emocje, świętować obrzędów przejścia, i przyczynić się do wzmocnienia więzi między członkami plemienia jako całości.

Historyczne Afrykański taniec

Taniec afrykański jest policentryczny, która odróżnia ją od większości innych tradycji tanecznych na świecie. Jak wyjaśnił Narodowego Muzeum Sztuki Afrykańskiej, oznacza to, że ciało tancerza jest podzielony na różnych obszarach ruchu, z każdego obszaru jest w stanie przenieść się do różnych rytmów w muzyce. Znany jako "izolacji" w kategoriach choreograficznych, te ruchy są dość skomplikowane i trudne do opanowania.

Większość wiosek afrykańskich miał "mistrz tańca", który uczył członków plemienia z bardzo młodym wieku, jak wykonać różne tańce. To było bardzo ważne, że te tańce wykonywane dokładnie tak, jak nauczał, nie ma miejsca na improwizację lub ozdób do całkowitego opanowania postaci został osiągnięty. Chociaż prawie wszystkie tańce są policentryczny w jakiś sposób różne obszary Afryki mają bardzo różne tańce. Masai są znane skaczące wysoko w górze, na przykład podczas Kalabari podkreślić ruchy biodrowych. We wszystkich przypadkach, ruchy są bardzo precyzyjne, i te same tańce można zobaczyć dziś zostały najprawdopodobniej był tańczony w ten sam sposób od wieków.

Znaczenie muzyki w tańcu afrykańskim

W tańca afrykańskiego, bęben jest jeden sposób, aby ustawić nastroju i sprowadza wszystkich razem jako społeczność. Jednak wiele innych instrumentów są również stosowane, takie jak tykwy nawleczone z koralikami. Klaszcząc, tupiąc nogami, a przede wszystkim śpiew także stworzyć rytmiczną muzykę do tańca afrykańskiego. Jako tancerze poruszają się w wyrażeniu swoich wewnętrznych uczuć, ich ruchy są na ogół w rytm muzyki. To jest dźwięk muzyki i rytmów, które są odtwarzane, które zapewniają bicie serca tańca. Muzyka i taniec są uważane nierozłączne, dwie części tej samej działalności. Grupy takie jak Alokli Afryki Zachodniej Tańca, którzy wykonują historycznych, społecznych i rytualnych form tanecznych z całego wzdłuż Wybrzeża Kości Słoniowej, przedstawiają różnorodne formy taneczne.

Afrykański taniec i handlu niewolnikami

1500 to początek pracy niewolniczej, jak Afrykanie zostały sprowadzone do Ameryki Północnej i Południowej oraz na Karaibach. Setki różnych stylów tańca afrykańskiego, z różnych grup etnicznych, zostały połączone razem, wraz ze stylami europejskiego tańca. Ze względu na znaczenie tańca w życiu codziennym mieszkańców Afryki w ich ojczyźnie, wielu Afrykanów, które zostały zniewolone nadal korzystać taniec jako sposób, aby zachować swoje tradycje kulturowe i łączyć się z ich kraju.

Zniewolonych Afrykanów, które zostały wykonane do kolonii w Ameryce Południowej, na Karaibach, w Hiszpanii i Portugalii miały o wiele większą swobodę prowadzenia ich tradycji tanecznych, niż te, które zostały sprowadzone do Ameryki Północnej. Niestety, wielu właścicieli niewolników w Ameryce Północnej od wykonywania zabronione Afrykanów większości swoich tradycyjnych tańców.

Znaczenie i duch tańca nie zostały zatrzymane przez te ograniczenia, jednak. Afrykańscy niewolnicy znaleźć sposoby, aby dostosować ich taniec i kontynuować swoje tradycje w tajemnicy. Z konieczności to spowodowało pewne zmiany w tańcach. Na przykład, od niewolników zabronione podnoszenia nóg, stworzyli ruchy, które zawarte szuranie stóp i przesuwając biodra i ciało.

Afrykański taniec w North American History

Przez cały XVIII wieku było kilka tańców, które dominowały na plantacjach. Tańce te obejmowały:

 • Pierścień taniec, zwany także Shout dzwonka
 • Juba
 • Chica
 • Calenda

W XIX wieku widział tańce plantacji przenieść na scenę, jak pokazuje Minstrel stał się popularny. Podczas tych koncertów, które były wykonywane zarówno przez czarnych i białych wykonawców, tańce oparte na afrykańskiego dziedzictwa kulturowego zostały wprowadzone do dużej liczby osób.

W wieku dobiegła końca, taniec zwany Cakewalk został wprowadzony w The Creole Show, rewii na Broadwayu. To pod wpływem tańca afrykańskiego był pierwszym, który stał się popularny z białymi publiczności. Od 1891 roku, było wiele afrykańskie tańce wpływem stał się popularny w kolejnych latach. African-wpływ trendy taneczne poprzez Obecnie obejmują:

 • Charleston
 • Stepowanie
 • Lindy Hop
 • Jitterbug
 • Twist
 • Taniec Jazzowy
 • Hip hop
 • Crunking

Historia tańca afrykańskiego Continues

Mimo, że kultura zachodnia jest popularna w całej Afryce, wiele tradycyjnych tańców afrykańskich również rozprzestrzeniać się po całym świecie. Na przykład, KanKouran Dance Company obchodził Zachodni taniec afrykański od ponad dwudziestu lat w Waszyngtonie zespołów jak to pomóc zachować i udostępnić kulturę i tradycje tańca afrykańskiego na całym świecie, dzieląc się radością daleko poza rodzimych plemion i utrzymanie historii żyje ,

Masło orzechowe Odżywianie dla sportowca

Masło orzechowe żywienie ma zdobyć złą reputację ze względu na wszystkie dodatku cukru będziesz prawdopodobnie znaleźć w średniej słoiku. Z wszystkich różnych typów białko trzęsie i barów, wielu sportowców zaniedbywać moc prawdziwych produktów, które dostarczają wysokiej jakości białka punch.

Masło orzechowe Odżywianie

Chociaż prawdą jest, że masło orzechowe ma stosunkowo większą zawartość tłuszczu, tłuszczu w maśle orzechowym jest dobry rodzaj. Ponad osiemdziesiąt procent tłuszczu w maśle orzechowym jest nienasycony. Te tłuszcze jednonienasycone promować zdrowie serca. Dodatkową korzyścią dla zarówno dla dietetyków i atheletes, ten zdrowy rodzaj tłuszczu utrzymuje Ci pełniejsze, dłuższe. Ponadto, masło orzechowe nie zawiera tłuszczów trans i cholesterolu.

Ważne jest, aby pamiętać, że informacje żywieniowe wspomniano powyżej odnosi się do naturalnego masła orzechowego. Oznacza to rodzaj bez dodatku cukru. Większość z bardziej znanych marek zostały dodane cukry oraz wielu dodać więcej kiedy zmniejszenia zawartości tłuszczu (dla dobra smak jest). Kilka z tych marek oferują naturalne wersje masło orzechowe standardowych słodkich. Pamiętaj, aby czytać etykiety przed zakupem, ponieważ istnieje wiele opcji, które nie zawierają cukru w ​​ogóle.

Masło orzechowe: Super Żywności dla sportowca

Choć masło orzechowe zostały w czarnej liście z planów wielu Dieter lub zastrzeżone jako odpust, jest fantastycznym rozwiązaniem dla zwiększenia białka i żywienia. Dwie łyżki masła z orzechów tym pożywne oferują siedem gramów białka. Podczas gdy to nie wystarczy, aby zastąpić kanapkę z indykiem, to na pewno świetna alternatywa dla sera lub masła na poranną obwarzanek. Dół niej ze szklanką mleka i można zwiększyć jego moc do naprawy i odbudowy tkanki mięśniowej po treningu, dodając niezbędne aminokwasy, że masło orzechowe jej brak.

Sycące moc zdrowych tłuszczów w masło orzechowe może uniemożliwić przejadanie się, lub wybranie opcji mniej pożywne stłumić głód. Może również ochotę na pyszne odpust, który może być potężnym narzędziem psychicznego. Wypróbuj szczycie gałką ulubionej niskiej zawartości tłuszczu lody.

Jak Włączenie Peanut Butter w diecie

Masło orzechowe jest wszechstronny żywności. Można go dodawać do dań słodkich i pikantnych dań na dodatkowy aromat. Kilka prostych sugestii obejmują:

 • Spróbuj z codziennym jabłko lub banana
 • Użyj go jako dip do warzyw seler lub innych
 • Dodaj go do shake białka
 • Rozłóż go na całe pszenicy lub wieloziarniste tosty, bajgiel, wafel lub angielskim muffin
 • Dodaj go do porannej owsianki
 • Wypróbuj całych pszenicy i wieloziarnistego krakersy pożywne przekąski

Opcje na tym masło orzechowe w diecie są nieograniczone. Spróbuj dodać tylko łyżkę lub dwie do regularnej codziennej diecie i będziesz czuć się pełniejsze na dłużej z tym serce zdrowe, pożywne i pyszne jedzenie.

Neo Tolton Masaże Zmęczone Shoulders

Nawet jeśli nie masz sztywne ramiona zbyt często ze względu na charakter swojej pracy, to na pewno cieszyć się dobrą ugniatanie, że wyśle ​​fale słodkiego relaksu od ramion w dół ciała. Jeśli spędzasz wiele godzin przy komputerze typowania i klikając nieustannie, że jest to, co stoją w złym potrzebuje. Przyjemny wypad lub tragiczna konieczność, Tolton neo YHM-81 (neo Tolton) jest ramię masażysta, że jest zbyt korzystne, aby obejrzeć. To nie daje żadnych problemów z przechowywania lub przenoszenia się (podróż jest jedna z sytuacji, kiedy może najbardziej doceniam mając go).

Neo Tolton Masaże Zmęczone Shoulders

Jak tylko masz ochotę na pozbycie się napięcia po prostu zorganizować akumulacją Neo Tolton na ramionach i wybrać rodzaj masażu, który chcesz. Są to "uzdrawianie" i opcje "luzowaniu", co oznacza, możesz mieć rytmiczne lub pokonując leczenia.

Neo Tolton posiada również wbudowany zegar, więc nie trzeba nic czasu - będzie zatrzymać sam po sesji 15 minut.

Zadbaj o swoje ramiona i szyję do 197 dolarów.

Czy masaż pomaga być bardziej pasuje?

Odpowiedź brzmi: tak! Masaż może być absolutnie pomóc bardziej pasuje, ale jak? Większość ludzi wierzy, że masaż jest tylko dla fanów sportu, ale w rzeczywistości jest to masaż ma wiele korzyści dla zdrowia i powinny być częścią odnowy biologicznej i fitness, planu everyone za.

Ale jak masaż pomóc pobyt pasuje? Jak coś, że czuje się tak dekadencki może być tak dobre dla Ciebie? Jednym z największych powodów ludzie dają za nadmierne jedzenie jest stres. Stres wyczerpuje również układ odpornościowy ułatwiając choroby się trzymać stopy. Najbardziej okazały korzyści Massage jest zmniejszenie stresu. Spędzać godziny leżąc wygodnie na stole w słabo oświetlonym pokoju, a kojący muzyka gra jest samo w sobie bardzo relaksujące. Dodaj do wszystkich, że wykwalifikowani ręce masażysty zręcznie manipulując miękkiej tkanki ciała i stresu doesnÂ't szans.

Regularne masaże (co najmniej dwa razy w miesiącu lub częściej) zwiększenie świadomości ciała. Świadomość ciała jest tylko to, co brzmi jak, mając świadomość swojego ciała. Większość z nas chodzić zważając na ciało w którym żyjemy. DonÂ't Zwracamy uwagę na to co wkładamy w nią i jak ją leczyć. Coraz masaż zmusza nas do zwrócenia większej uwagi na siebie. Stajemy się bardziej świadomi bóle, które ignorują. Kiedy zrobić jedną rzecz, która jest dla ciebie dobre, że śnieżkami i chcesz zrobić więcej dobrych rzeczy dla siebie. Masaż zachęca do bardziej troszczyć się o siebie.

Wszyscy wiemy, że musimy regularne ćwiczenia, aby utrzymać dobry stan zdrowia, ale ile razy można pominąć trening z powodu bólu mięśni lub dlatego, że po prostu donÂ't mają energię lub może dlatego, twój nie czuje się dobrze? Masaż łagodzi bóle mięśniowe, że te plagą nas wszystkich. Jak masażu łagodzi te bóle nie jest tajemnicą. Masaż zwiększa przepływ krwi do mięśni i stawów oraz wydań naturalne leki przeciwbólowe występujących w organizmie, zwany opioidy. Gdy ból jest obniżona, ruch jest mniej zahamowań, poziom energii wzrasta i nie ma już wymówki, aby nie trzymać się z rutynowych fitness.

Długotrwały stres sprawia nam również bardziej podatne na choroby. Kiedy nasze podkreślić nasze ciała przejść do tego, co nazywa się walki lub ucieczki reflex, co powoduje nasz organizm do uwolnienia niektórych chemikaliów na zwiększenie częstości akcji serca, hamuje trawienie, rozszerzają naczynia krwionośne w mięśniach, między innymi. Organizm reaguje na stres z samym wszystkie odpowiedzi, czy to, że stres jest fizyczny lub emocjonalny, prawdziwe lub postrzegane. Kiedy nasze ciała są zajęte walki stres, nie są one tak sumienny o walce z chorobami i chorują. Zmniejszenie stresu, zmniejsza choroby.

Jeszcze nie przekonany, że masaż może sprawić, że bardziej pasuje? Potrzebujesz więcej dowodów? Masaż można również:

Niższe ciśnienie krwi
Zmniejszyć lęk
Zwiększenie cyrkulacji
Złagodzić bezsenność
Poprawa postawy
Poprawa stanu skóry
Wspieranie szybszego gojenia tkanek miękkich po urazie
Złagodzić dyskomfort ciąży
Zwiększenie mobilności
Poprawić obraz ciała

Lista korzyści jest niemal nieograniczone.

Masaż może na pewno sprawi, że bardziej pasuje. Biorąc pod uwagę czas, aby zafundować sobie masaż jest warte inwestycji. Masaż czuje się świetnie i jest dobre dla Ciebie. Pomyśl o masażu jako ciasto czekoladowe dla ciała, ale z wszystkich potrzebnych witamin.