grsail.com

co wymagają muzułmańscy mezowie

Muzułmańscy Sztuka i rzemiosło

Muzułmańscy Sztuka i rzemiosło

Czy potrzebny jest projekt z okazji ramadanu rzemiosło lub po prostu chcą przyjąć kulturę islamską i sztuki, muzułmańskie rzemiosło może być zarówno piękny i symboliczny.

Muzułmańscy Symbole Rzemiosła

Jak podjąć decyzję w sprawie projektu rzemiosła, następujące symbole i kolory, które mają szczególne znaczenie w sztuce muzułmańskiej:

 • Crescent kształt - półksiężyc jest potężnym symbolem w kulturze islamu. W rzeczywistości, półksiężyc oznacza początek ramadanu, świętego miesiąca muzułmańskiego.
 • Zielone - Wielu muzułmanów uważa, że ​​kolor zielony jest ukochany przez proroka Mahometa.
 • Termin - Te słodkie owoce są uważane za przysmak w wielu krajach muzułmańskich. Często są one związane z obchodami.

Papier Fanoos

Można zrobić Fanoos lub Bliskiego Wschodu latarnię, korzystania z materiałów w lokalnym sklepie rzemiosła. Tradycyjnie, te latarnie obejmują kolorowe szklane panele, ale można zrobić prosty wersji papierowej do dekoracji domu. Projekt ten jest również odpowiedni dla starszych dzieci.

To, czego potrzebujesz

 • Ciężki scrapbooking kartony w kolorze szarym lub tan
 • Kolorowe linowym lub bibuła
 • Nożyczki
 • Usunąć taśmę
 • Strunowy
 • Ołówek
 • Władca

Co robić

 1. Wytnij arkusz kartony 12x12 na pół, tworząc dwa prostokąty. Znajdź punkt środkowy na każdym krótszym boku prostokąta, oraz oznaczyć je ołówkiem. Oznacz miejsce około trzech centymetrów od każdego końca na dłuższych bokach. Wycięte z tych punktów, tworząc kształt z dwoma zaostrzonymi końcami. Powtórz ten proces, aby utworzyć cztery kawałki. Będą to cztery boki swojej Fanoos.
 2. Używać nożyce do cięcia okno w każdym z tych boków. W zależności od poziomu umiejętności, może chcesz, aby wyszukane wzory cięcia papieru w oknie.
 3. Umieść arkusz pergaminu lub bibuły na oknie, a taśma jest na swoim miejscu. Powtarzać z wszystkich czterech stron.
 4. Zaklejać cztery boki Fanoos tworząc trójwymiarową latarnię z stożkowym górze i na dole.
 5. Użyj dziurkacza, aby zrobić mały otwór w górnej części Fanoos. Tie kawałek sznurka przez otwór, dzięki czemu można powiesić go z okna.

Eid Data Prezenty

Pod koniec Ramadanu, muzułmanie świętują święto Eid. To święto oznacza koniec postu, więc jedzenie jest duża część uroczystości. Wiele rodzin również przejść odwiedzając w tym czasie. Te daty Eid prezenty są idealne rzeczą przynieść podczas wizyt turystycznych. Jest to szybki i łatwy projekt, więc można zrobić prezenty dla każdej rodziny odwiedzić.

To, czego potrzebujesz

 • Mały biały papier prezent torba
 • Papieru w kształcie półksiężyca cios
 • Złote pióro markera lub notatniku
 • Bibuła złota
 • Zielona wstążka
 • Daty lub daty wypełnione cukierki

Co robić

 1. Użyj cios papieru wyciąć kształt półksiężyca z worka papierowego. Rozważyć nabijania półksiężyce wzdłuż górnej krawędzi worka.
 2. Ze znacznikiem złota, napisać Eid-tematyczne wiadomość z przodu torby. Zastanów się coś jak "Happy Eid" lub "życzymy Najświętszy Eid."
 3. Owinąć daty bibuły złota, i umieścić je dokładnie wewnątrz worka. Zorganizować następny arkusz bibułki złota tak wystaje do górnej części worka.
 4. Krawat z zieloną wstążką i dać prezent dla rodziny i przyjaciół.

Więcej Art Projects muzułmańskich

Internet jest doskonałym źródłem dla muzułmańskich rzemiosła i projektów artystycznych. Jeśli potrzebujesz więcej pomysłów, za jedną z następujących stron:

 • Islamska Szkoła Resources posiada projekty muzułmańskich plastyczne dla dzieci w każdym wieku.
 • Artyści pomocy dzieciom oferuje instrukcje dla różnych muzułmańskich rzemiosła.
 • Muzułmanin dziecko rodzi ma wiele pomysłów rzemieślniczych dla małych dzieci.
 • Szczęśliwa Mama muzułmańska posiada rozbudowaną listę muzułmańskich dekoracyjne.
 • Wspólne Wzory Sense oferuje szereg wzorów szycia dla tradycyjnej muzułmańskiej odzieży.

Crafting jest doskonałym sposobem dla muzułmanie świętować swoją wiarę, a także prezentuje wspaniałą okazję dla wszystkich ludzi, aby dowiedzieć się o sztuce związanej z tej religii.

Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

Masz dostrzegł ją na okładce powieści sensacyjnej, opowiadając historię o patriarchalnej ogranych cruelt Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil
y i ucisku; widziałem ją gdzieś w zachodniej kraju, patrząc jak odmieniec - "czarnej worek" pozornie pozbawionego wolności i praw człowieka; widziałem jej okrążeniu Świętego Ka'by w Mekce, a nie cala jej skóry wykazujące jej pełnego hidżabu, w tym rękawice i osłony oczu gaza, zastanawiając się, jak na ziemi przeżyje ciepło w tym stroju (bo można Nie czekaj, aby zdjąć burkę / Abaya na lot z powrotem do domu, do bardziej "łagodne" i świeckim kraju muzułmańskim). To zawoalowane "robota", jak ona znana w mediach, jest obiektem pogardy do feministka, wstręt do królowej korowód, szkoda na przeciwną płeć, nadużyć i nienawiści do tendencyjnego rasistowskich i ogólnie tajemnicą do ogólnego widza. Czy ona ma głos? Wola? Osobowości? Życie?

Zanim wyjaśnię, jak ludzie mogą szanować współczesny muzułmańskiej kobieta za zasłoną, i dlaczego każda kobieta przy zdrowych zmysłach by zdecydować się ubierać tak, pytałem czytelnikowi jedno pytanie: jeśli chcesz podróżować do miejsca, w Świat, a chcesz wiedzieć, jak to było, kto by zaufać więcej, aby zapewnić Państwu właściwą odpowiedź - osoby, który był tam, mieszkał tam, i doświadczenie jej życie; lub inna osoba, którzy wstrzymali opinii tego miejsca oparte na pogłoskach, informacje w mediach, lub uszczerbku? Która osoba ufasz, aby zapewnić Państwu bardziej wiarygodne odpowiedzi? Bez wątpienia, ten, który odwiedził to same miejsce. Ta sama zasada odnosi się do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące zawoalowany muzułmanek i dlaczego ubierają drogę do. Zamiast formowania opinii oparty na pogłoskach, doniesienia mediów, lub propagandy, trzeba zwrócić się do doświadczonego, zawoalowaną muzułmanką i dowiedzieć się od niej, dlaczego ubiera się tak, jak ona robi.

 1. Nie zakładaj, że została zmuszona do podjęcia zasłonę przez patriarchalnego ojca lub męża:
  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Większość obecnie młodszy muzułmańskich kobiet zaczynają nosić zasłonę własnej woli. Nie tylko są one na tyle odważny, aby zmienić swój wizerunek, rozpocząć życie jest nieustannie oceniana za sposób ubierania się, i ciągle muszę wyjaśniać wiarę do ciekawskich, mają też udowodnić, że są osoby psychicznie świadomi i kompetentny. Daj im korzyść wątpliwości - nie wszystkie kobiety są tak słabą wolę, że tylko człowiek może je zmienić sposób życia. Być może należy rozważyć, że ich Bóg, Bóg, jest raczej zachęta do ich zmiany stroju i stylu życia. Chociaż prawdą jest, że wielu mężczyzn wiejskich i konserwatywne, aby ich kobiety noszą zasłonę, jak wielu ludzi, którzy poślubić Przywracany jest islam, większość wykształconych muzułmanek dziś podjąć zasłonę po rozległej czytania, studiowania i badania Koranu , ahadith (narracje przypisywane proroka Mahometa [صلی اللہ علیہ وسلم]) i książek islamskich. Nie tylko, że większość z nich faktycznie przeciwstawić ich ojców i mężów życzenia podjęciem hidżabu.
 2. Nie zakładaj, że nie jest wykształcony, światły i cywilizowany, chyba że udowodni, że nie przez jej działań:
  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Zawsze jestem rozbawiony, jak ludzie, nawet w krajach muzułmańskich odwracają głowy, aby dać mi zdziwione spojrzenia, gdy ja będę mówił płynnie po angielsku w miejscach publicznych. Pamiętam, że przeszedł przez samicę stewardesa podczas lotu, który lokalnego bezpośrednio służył mi lokalnej kuchni, prawdopodobnie zakładając nawet bym nie zrozumieć nazwę kuchni międzynarodowej w menu, podczas gdy ona zapytała moja względna siedzi w pobliżu, "by wolisz Europejskiej lub Pakistanu jedzenie? " przed podaniem. Były liczne takie incydenty zarówno lokalnie jak i na arenie międzynarodowej, kiedy każdy widz jest domniemanie, że kobieta, która nosi face-welon i "berqa" nie można nawet zrozumieć, lub rozmawiać w języku angielskim, mieć dyplom uniwersytecki, zawód inny niż dojenie kozy, lub ekspozycję psychiczne, które mogą być na równi z ich własnej wiedzy o sprawach bieżących.
 3. Ona nie ubierać się tak jak tego 24/7 - ona prawdopodobnie wspaniały i nosi modne ubrania, gdy nie wokół mężczyzn:

  Tylko dlatego, że nie można zobaczyć, jak ona naprawdę wygląda, ponieważ obejmuje ona sama od ludzi w miejscach, gdzie te ostatnie są ok, nie znaczy, że nie ma sensu mody, nie szafa, lub nie smak w ubrania, buty i akcesoria; Muzułmanki podejmuje starań w celu utrzymania higieny osobistej i higieny. Oni są, po prostu, wspaniały oto - fakt pogłębia brak publicznej prezentacji ich twarze i ciała, a spotlessness na ich charakter i wzniosłość ich skromności. Weź udział damska wyłącznie tylko do ślubu lub `Eid imprezę poprowadzi takich zawoalowany muzułmańskich kobiet, a będziesz zaskoczony, aby zobaczyć, jak piękne są bez ich welony, jak dobrze ich gust ubrania jest, i jak dbać o swoje włosy, skórę i figury. Muzułmańskie kobiety oczyszczenie się tylko dla własnej satysfakcji - aby czuć się dobrze. Oni nie potrzebują, ani chęci, kotka, pożądliwe spojrzenia połączeń, wilcze gwizdki, pisk hamulców i wyrażeń chytrze na dziwnych, twarze bystanding męskich wiedzieć, że wyglądają dobrze.

  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil
  Ja nigdy tak rozbawiony, aby przeczytać komentarze na temat blogów i stron z aktualnościami przez nienawidzą, który "litości" zawoalowany muzułmańskich kobiet. Jedną z takich kobiet powiedziała: "Wyobraź sobie, nigdy nie poczuć wiatr we włosach, słońce na twarzy, radość z prowadzenia dziko na otwartych miejscach ..." i musiałem stłumić śmiech. Jako jedna taka dziewczyna powiedziała mi kiedyś: "Nie można nawet myśleć o siedzenie na zewnątrz w słońcu, chyba że wszyscy ludzie na świecie umierają!"

  Być może ona nie wie, z niezliczonych parków, szlaków w lasach, odległych wysp i plaż, gdzie ludzie nie są wokół, w którym muzułmanki mogą zdjąć welony i cieszyć się słońcem. Być może ona nie wie, że kilka muzułmanie właścicielem ogromne pałacowy domy, w których mają one bogate trawniki pełne stawy, baseny i symulowanych skalne, w których kobiety muzułmańskie zapraszać swoich znajomych do korzystania na zewnątrz "zabawy w słońcu", głównie z małymi dziećmi w tow. Istnieje wiele domów w zabudowie szeregowej, a te z krytych, otwartych dziedzińców, gdzie muzułmańscy mężczyźni mogli korzystać z wiatru, słońca i deszczu. Średni część dnia, kiedy zawoalowane muzułmanka nosi welon jest trywialne w porównaniu do czasu spędza bez niego. Jednak, kto jest zainteresowany, jaka ona jest, w czasie jej prywatność? Jesteśmy zbyt zajęci, oceniając jej odkryty, w pełni zadaszony wygląd.

  Prawdziwym problemem dla kobiety, która nie lubi zasłonę, jest to, że ona nie może sobie wyobrazić życia bez wszechobecnego i niepotrzebnych męskiej uwagi. Ona nie wie, w jaki sposób kobieta może prowadzić szczęśliwe i spełnione istnienie, jeśli ludzie nie mogli podziwiać jej piękno i cieszyć się jej towarzystwem. W rezultacie, gdy świeci przykładem takiej kobiety przechodzi ją na drodze, ona odwraca się z obrzydzeniem nos.

  Czy to naprawdę tak obrzydliwe być obojętny na mężczyzn?

 4. Kobiety, które noszą zasłony są w stanie zrobić wiele ćwiczeń fizycznych bez problemów i wypadków:


  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Wyobraź sobie, stojąc z maską na twarzy przez wiele godzin, wykonując skomplikowany chirurgii szczękowej lub mózgu. Wyobraź sobie pracę w labratory z niebezpiecznymi chemikaliami, ubrany zewnętrzną szatę, która obejmuje ubrania, rękawice na ręce i maskę ochronną nad nosem, w ściśle kontrolowanych warunkach. Wyobraź sobie, że rozpoczęła się w przestrzeni kosmicznej, ubrany w garnitur ciała ciężkiej głowy i biegu na wagę na swoje barki. Wyobraź sobie top-to-toe biegów narciarz, kierowcy racecar, motocyklista, niebo nurek lub nurka głębinowego nosi do rozpoczęcia schadzki jego ulubionego sportu - jeden z udziałem ciężkiego wysiłku fizycznego i exercize stres.

  Teraz otwórz swój umysł i zastanowić się: czy kiedykolwiek pytanie, dlaczego on lub ona ubiera się jak ten czas na to fizycznie trudnych misji? Czy martwić się, czy trudno jest oddychać ich twarze pół pokryte, lub przenieść ze względu na ich ciała strój? Można argumentować, że ich strój lub strój jest konieczne ze względu na ryzyko zranienia lub innych okoliczności środowiskowych. Cóż, to wszystko jest kwestią perspektywy czasu, prawda? Dla muzułmanki, który wierzy, jej strój jest rozkaz Boga, jest elementem konieczności, jak również. Dlaczego więc jest ona krytykowana, bo ma podnieść klapę tkaniny z twarzy za każdym razem bierze łyżkę jedzenia do ust w restauracji publicznych? Dlaczego jej płynącej płaszcz obwiniany za "niebezpieczny" dla jej równowagi, kiedy wspina się po schodach lub płyt pojazdu? Dlaczego wszyscy tak pewna, że jej hidżab, Naqab i "burka" / ABAYA, tak fizycznie niewykonalne lub restrykcyjne?

  Ten pisarz jest jazda samochodem, bez żadnych wypadków, od 2003 roku, z moim Abaya i Naqab. Tak, płaszcz wisi wokół moich kostek, a mój welon powoduje częściową niedrożność, niewielkie boczne w moim sposobie widzenia. Brałem loty transatlantyckie w tym samym stroju, nie zdejmując zasłonę trasie jeszcze raz; Przejeżdżałem rowerem wokół pododdziału na przedmieściach USA z powodzeniem, bez wypadków lub spadnie, na sobie samym welon i Abaya.

  "Ale to nie jest możliwe w dzisiejszych czasach!" nalegać gapiów. Spójrz na fotografiach naukowców i sportowców powyżej, i zastanowić się nad tym stwierdzeniem.
  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil
  W wiejskiej Pakistanu i Indii, biedne kobiety wiejskie zrobić dużo pracy na zewnątrz w słońcu przez cały dzień, ubrany przepływającej odzież i zasłony (Dupatta'S), pobieranie wody w wiadrach na głowach, szlifowanie mąka, pranie odzieży i tendencją do innych pracach na zewnątrz , cały czas ubrane w luźne szaty, takie jak "Ghagra-Choli" i "czador". Ich noszenie luźnych ubrań i zasłanianie twarzy ma więcej kultury, obyczajów społecznych i tradycji, niż z religią. Niemniej jednak, nie muszą narzeka na ich płynących ubrania zakłócanie ich ciężkiej pracy fizycznej w żaden sposób.

  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Być może wszystkie zarzuty dotyczące muzułmanki za zasłoną mają więcej do czynienia z psychicznego nastawienia patrzących "niż z rzeczywistych problemów praktycznych dotyczących mobilności i komfortu?

 5. Nawet mężczyźni noszą długie thobes i head-pokryw w gorących krajach świata:

  Ja się bardzo zaskoczony, kiedy ludzie otwarcie twierdzą, że zasłona jest "nieludzka i poniżanie" dla kobiety.
  Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Są kraje na Wschodzie, gdzie krajowa strój dla mężczyzn zawiera długą, pojedynczych sztuk odzieży - o "thobe" - spodnie, i pokrywy głowicy, która chroni je przed ciężką ciepła i zakurzonych wiatrów.

  Ci ludzie prowadzą normalne, z dnia na dzień działalności, a nawet pracy w biurze w tym stroju. Idą na polowanie na zewnątrz i safari na sobie te same ubrania.

  Pomimo upałów i pyłu, zarówno mężczyźni jak i kobiety w tych krajach nosić te luźne szaty bez uczucia dyskomfortu.

 6. Ona nie dostać odwodnione, niedobór witaminy D, lub krótki tlenu:

  Ostatni trend w wiadomości mediach rozpoczęła koncentrując się na temat sposobów muzułmanek noszących zasłony mogą cierpieć na niedobór witaminy D, ponieważ ich skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych wystarczające. To jest bezpodstawne teorii, bo w rzeczywistości dostać się do ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, ale nie w miejscach publicznych.

  W rzeczywistości, to jest dopiero od kilku ostatnich dziesięcioleci, które zostały uznane za słońce coraz bardziej "przyjazne dla skóry", z wejściem w bikini mody, a nawet zaciszne plaże nudystów stroju topless i obfitujący w niektórych krajach. Od wielu lat przed tym trendem, jednak słońce było uważane za szkodliwe dla skóry. Kapelusze i parasole ochronne zostały wykorzystane, aby osłonić twarz przed jego promieniami, nawet przez mężczyzn. Pomyśl o życiu na Zachodzie wieku temu - nie kobiety frolick na plażach sobie to, co robią dzisiaj? Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil

  Produkcja witaminy D nie wymaga stałej ekspozycji godzin skóry na słońce. Kilka minut dziennie wystarczy, których nawet zawoalowane kobiety muzułmańskie się bardzo łatwo.

  Większość materiałów ABAYA i welon-tkaniny są miękkie i lekkie do noszenia przez muzułmanki. Z czasem jej ciało przyzwyczaja się do dodatkowej warstwy odzieży i dopasowuje do niej. W związku z tym, że nie zawsze potrzebuje wody do picia lub zimnego powietrza, aby czuć się komfortowo. Ona nie stale pocić w jej welon. Ostatnia rzeczywiście pomaga jej pobytu chroniony przed ciepła słonecznego, kurzu i wiatru. Dlatego większość zawoalowane kobiety, mają nieskazitelną i zdrową skórę.

 7. Ona nie częściej niż twarze najbardziej żarliwy sprzeciw dla jej welon z muzułmanami samych:

  Być może jest to jeden z aspektów jej życia, na które nikt nie daje jej należne uznanie. Najbardziej wokal, krytyczny, szydząc i antagonistyczne opozycja muzułmańska kobieta dostaje do rozpoczęcia face-welon i Abaya, to od samych muzułmanów. Grozi jej intensywny sprzeciw w następujących kategoriach:

  • Rodzice sprzeciwiają się jej welon z obawy, że nikt nie będzie nią ożenić, ponieważ ludzie nie będą mogli publicznie oto jej piękno, które jest uważane za główny czynnik przyciągania dobrą propozycję małżeństwa na Wschodzie.
  • Ona będzie społecznie odrzuceni przez rodziny i innych rodzin na jej pojawienie się w tym stroju na wesela i inne imprezy, gdzie jest wolny mieszanie i towarzyskich.
  • Ona będzie oznaczona ekstremistów, a nie być w stanie rozwijać zawodowo w świecie korporacji, ponieważ w większości biur, kobiety mają "być reprezentacyjny i chętnych do pracy w zespole".
  • Ona zawsze musi udowodnić swoją psychiczną kalibru, dobrze zaokrąglone osobowość i inteligencję, ponieważ jej strój będzie ludzie zakładają, że nie jest bardzo wykształcony.
  • Ponieważ większość innych muzułmańskich kobiet nie nosić welon, ostatni uważają, że zawoalowane muzułmanka podważa wiarę w islam. Jako mechanizm samoobrony, stają się na uboczu, a nawet wrogie, zmniejszając interakcje społeczne z nią, bo za każdym razem gdy się z nią spotkać i zobaczyć ją robi cały "hidżab-Naqab" rzeczy, są one przypominać o tym, że nie robią go.

  W rezultacie, gdy zawoalowany muzułmanka uczęszcza każde wydarzenie społeczne, ludzie nie częściej niż ją ignorują, albo porozmawiać z nią tylko wtedy, gdy ona mówi do nich. Czują się "bać" tej klapki na jej twarzy, jej "ohydne" czarnych rękawiczek i skarpetek. Innymi słowy, nie oceniać książki po okładce.

  Poniżej znajduje się film, który pokazuje różnice między muzułmańskich kobiet w ich podejściu do hidżabu, w oparciu o ich osobistych przekonań:

 8. Zasłona kobiet nie została rozpoczęta przez islam: Jak Szanuj muzułmanki, która nosi Veil


  Nadejście islamu odbyła się nieco ponad czternaście wieków temu. Jest zobowiązany muzułmanki do welon wiele lat po pierwszym Boskim objawieniu.

  Zasłanianie jednak istniały wieków przed Islam przyszedł i potwierdził. Dlatego ci, którzy dostrzegają, że to tylko muzułmanie, którzy uciekają się do zasłanianie ich kobiety w świecie, są źle poinformowani.

  Historia pokazuje, że zasłona istnieje od tysięcy lat. Inne religie, takie jak Christanity i hinduizmu, poparli koncepcję zasłanianie w innej formie lub innych.

  Jak na ironię, w niektórych społeczeństwach, zasłona została ograniczona do szlachetne i elita kobiet, tj uznano za symbol wysokiej rangi i statusu. Zdarzało się, zatem do żony królów być zasłonięte.

  Nawet w dzisiejszych czasach, panny młode są zawoalowane ich ceremonii ślubnej. Jest to również wspólne dla wdowy nosić czarny welon na pogrzebie ich mężów, nawet jeśli jest to tylko wisi nad ich twarzy netto z ronda kapelusza.

Jedną z rzeczy, wszyscy możemy być pewni: w częstości występowania woalka - lub "pardah" - jest zdecydowanie rośnie, zarówno w muzułmanów, jak i krajów nie-muzułmańskich. Młodsi, miejskie kobiety i bardziej wykształceni są przyjęcia go, nie tylko jako sposób ubierania się, ale jako kompletny tryb postępowania i sposób życia. Jest to tendencja, której inni będą musieli spotkać się w jakiś sposób lub innych w najbliższych latach. Ty, jako widza, nie muszą zrozumieć, dlaczego muzułmanka zdecyduje się nosić welon; nie musisz się z tym pogodzić; nawet nie muszą się na to zgodzić; co można zrobić, choć jest do przestrzegania jej decyzji, jej wybór, ubierać się tak, jak ona robi. Być może wtedy, wszyscy możemy żyć i dać żyć w pokoju i harmonii wzajemnych, w tym świecie.

Sadaf Farooqi jest pisarzem, który pisze artykuły do magazynu, siostry Hiba magazynu i Helium.com. Ona może się skontaktować bezpośrednio na [email protected]

Imiona dla dzieci muzułmańskie

Imiona dla dzieci muzułmańskie


Istnieje wiele różnych nazw muzułmańskie dzieci dostępne. Jeśli chcesz, aby wybrać nazwę dla swojego dziecka, Zakład Logiki Stosowanej Dziecko jest tutaj, aby pomóc!

Porady dla Wybór muzułmańskich Imiona dla dzieci

Muzułmanin dziecko lub osoba, która później przechodzi na islam, należy podać nazwę, która odzwierciedla jego lub jej tożsamości religijnej.

Nazwy muzułmańskie mogą obejmować:

 • Nazwy proroków
 • Nazwy połączeniu z Asmaul Husna (Imiona Boga)
 • Nazwiska z historii
 • Tradycyjne i nowoczesne imiona islamskie

Wybierając nazwę o specjalnym znaczeniu jest bardzo ważne dla muzułmańskich rodziców. Nazwa nadana noworodka ma mieć sprawiedliwy znaczenie. Należy przynieść błogosławieństwa dziecka w całym swoim życiu. Pamiętaj, że tylko dlatego, że nazwa wywodzi się z kultury islamu, nie znaczy, że ma dobre znaczenie. W rzeczywistości, niektóre z towarzyszy proroka Mahometa zmieniły swoje nazwy arabskie powodu negatywnych konotacji. W ten sposób, niejaki Harb ("wojna") będzie lepiej, zmieniając jego nazwę na Silm, OPW ("Pokój").

Poinformowano, że Prorok powiedział: "W Dniu Zmartwychwstania, będzie nazywany przez swoich imion i nazwisk swoich ojców, więc daj sobie dobre imię." Niektóre Ahadeeth sugerują, że dziecko ma się nazywać w siódmym dniu, wraz z Aqeeqah, ale inne narracje stwierdzenie proroka również nazwane dzieci na dzień ich narodzin. Muzułmańscy rodzice mogą natychmiast wymienić swoje dzieci, czy czekać aż do siódmego dnia w razie potrzeby.

Ciekawym aspektem jest to, że islam zabrania się rodzice dają swoim dzieciom niektóre nazwy, takie jak te, które mają należeć tylko do Boga. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź pytania i odpowiedzi witryny sieci Web Islam.

Imiona dla chłopców islamskich

Niektóre z wielu opcji dostępnych dla muzułmańskich nazwiska dziecka dla chłopców to:

 • Aaban: Nazwa anioła
 • Aadil: Tak, w pozycji pionowej
 • Aafiya: Dobre zdrowie
 • Aahil: Książę
 • Aalim: uczony
 • Baber: Odważny, lew
 • Badr: Księżyc w pełni
 • Baqir: Ukochany jednym, blisko centrum
 • Barir: Wierny
 • Dhakwan: Inteligentna
 • Masrur: Szczęśliwy, radosne
 • Mateen: Solidna, stała, twarda, merytoryczna
 • Maymun: Błogosławieni, błogosławiony
 • Mistah: Narzędzia do poziomu czegoś
 • Mustaeen: wybrańcem
 • Mustafeed: zarabia, zarobkowa
 • Mustaqeem: Prosto
 • Sami: Wysoka, Wysoka, podwyższone
 • Samit: Spokojne
 • Saqer: Falcon
 • Sanaullah: czcicielem Boga
 • Sarmad: Eternity
 • Shabab: Młodzież
 • Shad: Szczęśliwy
 • Shafin: Kto leczy
 • Shariq: Radiant, jasny
 • Tawseef: Pochwała
 • Taslim: Składanie
 • Thawab: Nagroda
 • Ubadah: Uwielbienie
 • Ubaid: Wierny
 • Wafiq: Udane
 • Wali: Strażnik

Islamscy Nazwy dla dziewczyn

Niektóre z wielu opcji dostępnych dla muzułmańskich nazwiska dziecka dla dziewcząt to:

 • A'shadieeyah: księżniczka, śliczny, idealny
 • Aabidah: Worshipper
 • Aaeedah: Zwiedzanie, wracając, nagroda
 • Aalimah: Scholar, organ
 • Aamanee: Dobry życzenie
 • Abqurah: Genius
 • Ad'ifaah: inteligentny, utalentowany
 • Fadila: przystojny, atrakcyjny
 • Ermina: friendly
 • Eman: Wiara
 • Fatin: Porywająca, intrygujący, inspirujące
 • Haziqah: Mądra, inteligentna, piękna
 • Hibatullah: Prezent od Boga
 • Hifza: Anioł ochronny
 • Hidżab: Córka Scholar z Bagdadu
 • Hooria: Anioł z Nieba
 • Hubayshah: Była poetką
 • Hudun: Aby stać się cicho
 • Hur: rajskie dziewice
 • Iffah: czystość, skromność
 • Ikram: Honor, gościnność, hojność
 • Kanwal: lilia wodna
 • Kashifah: wyjawia tajemnice
 • Kulus: Jasność, czystość
 • Labibah: Sensible, inteligentny
 • Latifah: Delikatny, miły, przyjemny, przyjazny
 • Muslimah: pobożny wierzących; poddania się Bogu
 • Na'ilah: Wzywający, obtainer, zwycięzca
 • Na'imah: Komfort, spokój
 • Narmin: kwiat, delikatny, miękki, szczupła
 • Safiyyah: niepokojony, spokojny, czysty, najlepszy przyjaciel
 • Su'ad: Szczęście
 • Śunya: Sunshine, jasność
 • Zinah: Uroda
 • Ziyan: Elegance
 • Zartaj: Królowa

Dodatkowe informacje

Aby uzyskać więcej muzułmańskich pomysłów nazwy dziecko, Zakład Logiki Stosowanej dziecka sugeruje, odwiedzając następujące przydatnych witryn sieci Web:

 • Nazwiska 4 muzułmanie
 • Nazwy muzułmanów
 • Szukaj Prawda
 • Nazwiska 4 muzułmanie (Girls 'Names)
 • Arabski Imiona dla dzieci

Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin

Jak co roku kończy i zaczyna się nowa, muzułmanie na całym świecie stają przed dylematem, czy aby świętować jakieś międzynarodowe święta i festiwale, które następują w pobliżu sobie po piętach. Przykładami są Halloween, Święto Dziękczynienia, C Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin
hristmas, Nowy Rok i Walentynki. Są Wkrótce po Wielkanocy. Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin

Muzułmanie mieszkający w krajach zachodnich, w szczególności się przytłoczony pośpiechu zabawa, dekoracji, pozdrowienia, wakacji, sezonowych wyprzedaży, i wesołe podejmowania na poziomie komunalnym, pozostawiając im mało opcji, co zrobić.

Chociaż większość postępowych społeczeństw twierdzą, że oferują indywidualną wolność-of-wyboru do swoich mieszkańców, oferuje populacji wieloetniczne, które wykazują wzajemną tolerancję i szacunek, pozostaje faktem, że muzułmanie są rzadko przestrzegane rzeczywiście za brak integracji w tych społeczeństwach.

Od muzułmanów są bezkompromisowe o ich kultu i islamskich zobowiązań w jakiejkolwiek dziedzinie życia - czy to interakcja społeczna, dress code, zasady żywieniowe, lub etyki pracy - zwykle twarz cichy antagonizm z ich społeczności; jeden, że brzegi cicho pod powierzchnią, ale jest bardzo obecna.

Jako muzułmanin, kiedy ty i twoja rodzina w obliczu dylematu, jak spędzić czas, w którym wszyscy wokół przygotowuje się do, lub z okazji, wakacje, który nie jest częścią islamu, jak należy myśleć, działać i reagować w Ogólnie rzecz biorąc, z innymi muzułmanami, a także nie-muzułmańskich rówieśników i kolegów?

 1. Edukować siebie i swoją rodzinę w sposób dojrzały:

  Można skonsultować oryginalnych źródeł wiedzy o tym, co muzułmańskie należy i nie należy robić podczas świeckich festiwali i uroczystości. Co to ​​jest dokładnie to o uczestnictwo w ​​tych uroczystościach, że jest mile widziana w islamie? Czy aspekt naśladując niemuzułmanów? Czy to ekstrawagancja, a wydatki zaangażowany? Czy jest to wsparcie wierzeń i pojęć, na których opierają się te uroczystości, że jest nie lubił?

  Można zwrócić się do lokalnego meczetu, czy islamskich źródeł QA w Internecie za odpowiedzi, tak aby dokonać świadomego wyboru swoich działań. Po tym, można wybrać się do edukowania swoich kolegów muzułmanów - tych, którzy są gotowi i chętni do słuchania - o tym, czego się nauczyli. Jednak nie należy na siłę wykład lub nauczać tych muzułmanów, którzy nie są zainteresowani słuchaniem - tych, którzy chcą, aby uczcić święta i nie martwisz islamskiego punktu widzenia tego problemu.

  Poniżej jest przykład takiego wykładu edukacyjnych, wideo przez Szejka Abdullaha Hakim szybki, wygłoszonym na Uniwersytecie w Miami, w sprawie uroczystości i święta w islamie:

  Gdy dojdziesz do niego, swoje twórcze pomysły popłynie. Np podczas Halloween, gdy wszystkie inne dzieci są trick-or-leczenia, lub uzyskanie dynie z dyni poprawki, można kupić dzieciom cukierki i dyni tak, wyjaśniając, jak Bóg stworzył go. Później, po święto nie ma, można je kupić kostium gustu, jeśli czują się zbyt przerażeni na nie posiadanie, podczas gdy inne dzieci robić.

  Dla starszych dzieci, można dać im krótki tło o Halloween i dlaczego nie jest obchodzone w Islamie. To samo na Boże Narodzenie - gdy dzieci poprosi którzy Santa jest i dlaczego wszyscy dekoracji drzewo w salonie, można dać im tło całej uroczystości. Ale to będzie możliwe tylko wtedy, gdy sam wiesz to pierwszy!

  Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin
  Należy pamiętać, że jeśli skupić się na dostarczaniu zabawy alternatywną rozrywkę dla całej rodziny i wycieczki, dzieci na pewno chcesz przyłączyć się do międzynarodowych świąt, uczucie opuszczony i samotny. Łatwo jest odmówić im ich radości, ale trudniejsze do rzeczywiście zapewni im przyjemny alternatyw. Jak muzułmańskich rodziców, to jest twój obowiązek zrobić to drugie.

  Jedno z pytań, wielu muzułmanów matki zapytał mnie to, "Jak nie świętować mojego dziecka urodziny? I poddać się presji ze strony krewnych, którzy mówią jej tylko trochę nieszkodliwa zabawa, ale potem skończę czując się źle o zachęcanie uroczystości że nie ma podstaw w islamie ".

  Odpowiedź na to pytanie jest: zapewnienie alternatywnego uroczystości do swojego dziecka na miesiąc lub tak przed ich urodzin wyjdzie.

  Przede wszystkim, wyjaśnić im, że ich data urodzenia ciągle w ruchu, zgodnie z kalendarzem księżycowym, podobnie jak roczne `uroczystości Eid przenieść każdego roku. Dodać do nich pamiętają swoją księżycową datę urodzenia i rok (kliknij tutaj słonecznej do księżycowy data konwertera), oprócz tylko jednego gregoriański.

  Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin
  Ponieważ dzieci nie powinny być pozbawione zabawy i imprezy, zorganizować imprezę co roku dla każdego z dzieci, zanim ich urodziny pojawia się, w którym wszyscy ich przyjaciele są zaproszeni do gry, jedzenia i zabawy. W ten sposób dziecko nie poczuje, że jego / jej rodzice nie kochają go / jej, gdy ich urodzin mija uncelebrated; będą już poczuć się wyjątkowo i myśli.

  Zamiast tortu, można zachować indywidualne babeczki. Zostaw piosenkę urodzinową, świeca-dmuchanie i ciasto cięcie, ale mają gry, dobrane żywności stroną, Islamski rozrywki muzyczne (takie jak Duff-towarzyszy nasheeds) i kolorowe dekoracje, jako część uroczystości. Zamiast dziecko oczekują prezentów od gości, Kupuję Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin
  ndividual prezenty, że on lub ona może dać do każdego znajomego, gdy opuszczają. To spowoduje, że Twoje dziecko ma ducha dawania.

  Muzułmańscy rodzice powinni również zaplanować specjalne uroczystości na obu `eID, tak, że ich dzieci nie czują, że ich rodzina jest" nie-zabawy "lub" nudne ". Jeśli, oprócz stron coroczne dzieci, pikniki na plaży, wycieczki do parku / placu zabaw, do zoo, muzeum, oraz do zabawy targów, oprócz pływania, jazdy na rowerze, łucznictwo, zabytki i jazdy konnej, są stałym elementem życia swoich dzieci, że nigdy, przenigdy nie tęsknisz za posiadanie "obchodzono urodziny", ponieważ ich pragnienie przyjemności będzie bardziej niż zadowolony.

  Ty, jako rodzic muzułmańskim, trzeba upewnić się, że zapewnienie zdrowych alternatyw dla przyjemności islamskich swoich dzieci, aby to było możliwe.

 2. Szacunek dla innych; powstrzymać się od głoszenia nietolerancji lub osądów zachowanie:
  Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin

  Tylko dlatego, że ty i twoja rodzina nie obchodzi szczególny urlop, nie ma potrzeby, aby przejść wyroki na tych, którzy są. Bóg sam jest sędzia ludzkości. Możesz przekazać dni spokojnie nienaruszone przez obfite święta, a zapytany, dlaczego są one prowadzone, być rzeczowe i krótkie w swojej odpowiedzi, na przykład: "Oni świętują, bo to jest ich tradycja kulturowa / religijne", albo " Jest to specjalny, świąteczny dzień w ich religijnym kalendarzu. "
 3. Refleksji nad tożsamością:

  Ludzie robią wiele rzeczy w ferworze tylko dlatego, że wszyscy wokół nich robi to. Taka postawa świadczy o niedojrzałości i młodości, impulsywność. Wise, psychicznie niezależne i inteligentne ludzie nie tylko coś zrobić, bo świat mówi im, aby to zrobić. Myślą o tym, kim są, w co wierzą, i gdzie chcą iść w życiu, zanim coś zrobić.

  Jako muzułmanin, jeśli uważasz, że jest â € ~nothing złe "z bycia częścią celebracji wspólnotowej, nawet jeśli to oznacza, lub jest wynikiem, wiara ustawiony innej religii; może należy zadać sobie kilka kluczowych pytań dotyczących wiary. Jak sądzisz, co i dlaczego? Dlaczego jesteś muzułmaninem? Bo urodziłeś się jeden? Ponieważ rodzice podniósł cię za jeden? Albo dlatego, że został wybrany jako jeden, po ciężkiej pracy autentycznych źródeł islamu? Czy jesteś podobny do liści pływających na rzece, dzieje gdziekolwiek przepływu bierze? Albo jesteś silny, pewny siebie osoby; ktoś, kto wie, kim są, czego chcą w życiu, a nie przepraszał o tym?

 4. Czy zdecydujesz się świętować czy nie - nie ma potrzeby, aby być zbyt wokal o wasze opinie:  Więc może jesteś jednym z tych muzułmanów, którzy udają się do przodu i celebrują każdy wakacje pod słońcem z całego eklektycznej grupy przyjaciół. Wyciągnąć wszystkie przystanki i nie dają w nosie o jakichkolwiek ograniczeń islamskich, gdy przychodzi czas jeść, pić i się bawić. Państwo, w związku z tym, nie może znieść widoku, dźwięku lub firmy muzułmańskich mężczyzn w thobes, ubrany kufi tych i brody sportowych, a ich żony w hidżab -donning pakuł, opowiadając innym o realności tych wakacji i jak są one niedopuszczalne, aby świętować w Islam. Zawsze, gdy masz szansę, to afront, krytykować i degradują je praktykujących muzułmanów, nazywając ich nazwy poniżające i odrzucanie ich uprzejme wysiłki na braterskich stosunków islamskich.

  Być trochę tolerancyjny siebie; żyj i pozwól żyć. Jeśli czujesz się winny z jakiegoś powodu, powodując, aby przejść do ofensywy, aby bronić się, oprzeć się pokusie, aby umieścić je przed nie-muzułmanów - to nie wygląda ładnie. Po prostu żyj i pozwól żyć. Cicho.

 5. Staraj się nie dostać się do argumentów:  Jak spędzić świeckich świąt i uroczystości, jako muzułmanin
  Twój sąsiad muzułmańska, rodzeństwo lub przyjaciel może nie być zbyt chętni na temat okazji Nowego Roku. Oni nie pozwalając ich dzieci chodzą do strony Nowego Roku. Twoje â € "kuzyn dostał ~weird nie pamiątkami, czekoladki lub kwiaty dla żony na walentynki, mówiąc, że" nie wierzy w niego ". Twój poślubił siostrę wyciągnął swoje dzieci na świeckiej szkoły, kiedy to odbyła się uroczystość Bożego Narodzenia. Twoi rodzice odmawiają kupić choinki, prezenty i pończoch dla salonu w Wigilię; ponieważ, podkreślają, że są muzułmanami.

  Bez względu na to, jak bardzo nie rozumie, ani nie doceniają ten pozorny "ekstremizm" lub "ciasnota", staram się nie dyskutować z nimi o swoich przekonań. Mają swoje powody, dla ich działań, a może te powody są prawdziwe - im. Jeśli nie masz nic przeciwko znajomym innych wyznań podejmowania starań w celu ochrony własnych kultur i tradycji, nie nienawidzę muzułmanów na zamiar zrobić to samo. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego chińskie restauracje są hued z czerwonym? Kiedykolwiek pomyśleć, dlaczego większość Hindusi nie jedzą wołowiny? Kiedykolwiek krytykują ich za to? Jeśli nie, traktują swoich kolegów muzułmanów z takim samym szacunkiem.

Jeśli są wygodne i pewni swojej wiary w islamie, nie będzie naprawdę być pytany o to, co myśli świat z was, jeśli nie uczestniczą w świeckich świąt i uroczystości. Jeśli jednak są skłonni do tych się uroczystości, prawdopodobnie będzie uciekać się do skarżą się, i krytykuje, ograniczenia islamu, znakowanie tych, którzy będą się do nich jako ekstremistów, fundamentalistów lub otwory. W każdym razie, nie próbować dostać się do walk o wyborze oni wzajemnie działania, i pamiętaj, że wzajemny szacunek i tolerancja jest głoszona przez wszystkich religiach ludzkości; zatem stosować się do tego prawa powszechnego, w szczególności z własnych braci i siostry w islamie, gdy dynie, jodły, czerwone serca lub Święty Mikołaj pojawia się na horyzoncie.

Sadaf Farooqi jest pisarzem, który regularnie przyczynia się artykuły do magazynu, siostry Hiba Magazine, hel, a ostatnio, w Muslimmatters grupa bloga. Ona może się skontaktować pod [email protected]mail.com.

Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj

Słowo "fitnah" ma wiele konotacji w Koranu i Sunny. Najczęstszym znaczenie tego słowa jest "proces" - to znaczy, każda sytuacja lub obiekt, który sprawia, że ​​trudno jest muzułmaninem słuchać rozkazu Boga, powstrzymać się od grzechu, lub zabezpieczyć swoją wiarę.

Fitnah jest rozrywką, która odwraca uwagę wierzącego od kultu Boga "Ibn al-A'raabi podsumował znaczenia fitnah, gdy powiedział:". Fitnah oznacza testowania, fitnah dochodowe próby, fitnah oznacza bogactwo, fitnah oznacza dzieci, środki fitnah kufr, fitnah oznacza różnice opinii między ludźmi, fitnah środki płonące ogniem "." (al-'Arab Lisaan Ibn Manzoor)
[Pytanie 22899, IslamQA.com]

Szatan wykorzystuje różnorodne fitnahs aby muzułmanie zboczył z drogi prawości. Jest to łatwe dla niego, aby doprowadzić większość ludzi na manowce. Dla bardziej doświadczonych i pobożnych muzułmanów, jednak jego działki są bardziej subtelne.

 1. Bogactwo

  "Twoje bogactwo i wasze dzieci są fitnah (trial), a Bóg jest, z kim jest wielka nagroda."
  [Al-Taghaabun 64: 15]

  Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj
  Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj
  Mając bogate w jakiejkolwiek formie - pieniędzy, ziemi, lub rzeczy - daje człowiekowi zdolność do niedopuszczalnych rzeczy, których nie mogli zrobić w ubóstwie. Mogą sobie pozwolić na więcej sposobów radości i ziemskich przyjemności. Zdobywają także przyjaźń wpływowego elitarnego segmentu społeczeństwa, dając im trochę czasu dla kultu i wspominania Boga.

  Nawet jeśli jest pobożny i bogobojny, bogacz trudno jest powstrzymać się od tego, co jest haram (zabronione), a jeśli jest on w stanie tego zrobić, a potem od czasu do czasu wymyka, będąc ekstrawaganckie w to, co jest halal (dopuszczalne). Obliczanie jego roczny zakaah i śledzenie wydatków staje się nużące. On jest również spożywane w wymyślaniu sposobów na podtrzymanie jego bogactwa i statusu.

 2. Małżonkowie i Potomstwo

  Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj
  Dzieci są jednym z największych błogosławieństw każdy może mieć. Jednakże, jeśli ktoś dostaje tak zaangażowany ze swoimi dziećmi, że ostatnia przyczyna ich do odstąpienia od swoich obowiązków wobec Boga, stają się dla nich fitnah.

  Obecnie muzułmanie mają obsesję na punkcie zapewniając najwyższy standard życia swoich dzieci. Luksusy uznaje potrzeby, z rodzicami pozwalając ekstrawagancji pod płaszczykiem "miłości", na exorbitan Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj
  nio cenach lokali gastronomicznych, rozrywka, projektant haute couture i korepetycje. Byłem bardzo zaskoczony, kiedy przeczytałem o niedawno 15-letniego syna pakistańskiej damy twierdząc z nią pozwolić mu odejść na nartach wakacje do Europy!

  Zawsze, gdy muzułmańscy rodzice powinni przyspieszyć wykonywanie Hajj [rocznej pielgrzymki, obowiązkowe tylko raz w życiu], lub służyć ich starzejących się rodziców, zamiast żyć z dala od nich, w obcych krajach, lub do większej aktywności w działaniach Da'wah, że zawsze mają jedną odpowiedź: "Chcemy to zrobić, ale musimy najpierw zarobić i zaoszczędzić wystarczająco dużo dla przyszłości naszych dzieci."

 3. Spory i podziały w ummah

  Prorok [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: "... Ci, którzy będą żyć po mnie będzie widać wiele różnic. Następnie należy trzymać się mojej Sunny i Sunny z przewodnikiem kaliphs słusznie. Trzymaj go i trzymać się go ". [Abu Daud]

  Czy jest to grupa brodatych "aalims" (uczonych religijnych) przerywania siebie na gorące debaty na temat programów telewizyjnych, lub tych, wydawanie wyroków wobec innych organizacji religijnych na drobnych różnic, niezgoda wśród muzułmanów wzrosła tak bardzo, że Umma nawet nie łączą się na rozruchu czczo Ramadan, albo obchodzi Eid, razem!

  W związku z tym, kiedy ludzie są zaproszeni do islamu, odpowiedzą, mówiąc: "Skąd mam wiedzieć, która szkoła fiqh [Islamski Orzecznictwo] jest na dobrej drodze? Gdybym się religijne, będę wiecznie zagubiony, którzy do naśladowania. Nie, dziękuję; Czuję się dobrze, jakim jestem. "

 4. Kobiety są największym fitnah dla mężczyzn
  Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj

  "Mój brat powiedział ostatnio, że może miał wypadek podczas jazdy", powiedział do mnie przyjacielowi jakiś czas temu. "On staje się coraz rozproszony przez zdjęcia kobiet na billboardach."

  Prorok Muhammad [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: ". Mam pozostawione bez fitnah bardziej szkodliwe dla mężczyzn, niż kobiet" [Sahihain: Al-Bukhari, Muslim]

  Ciało młodej kobiety i jej zaangażowanie rozmowa jest największym fitnah dla mężczyzn. Mężczyźni potrafią umiejętnie toczyć bitwy, ale nie mają pancerz ochronny przeciwko urokowi kobiety. Nawet kołysanie kobiety chodu, miękkość jej głosu, lub spojrzenie w jej oczy, może sprawić, że wahać się od łaski. Kobiety jego rodziny, też - może to być matka, żona lub córka - może więc zaangażować człowieka, że ​​może zaniedbywać swoje obowiązki religijne lub zgodzić się nielegalnie zarabiać pieniądze, aby spełnić swoje pragnienia.

  Prorok Muhammad [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: ". Nie widziałem jednego z niedoborem intelektu i Deen, który jest bardziej destrukcyjne dla inteligencji ostrożnym człowiekiem, niż wy kobiety" [Sahih al-Bukhari, tom. 1, Book 6, nr 301]

  To nie znaczy, że kobiety w ogóle są uważane fitnah w islamie. Jednak, wrodzona słabość mężczyzn czym przyciąga do pięknych kobiet jest opisane.

 5. Nieprzyzwoite, nagość i cudzołóstwo

  Odsłonięte uda, ramiona i midriffs; kuszących oczy i usta wylewanie z reklamy tablic; jawne i naturalnej wielkości akty intymne pokazujące na kliknięcie myszy lub ruchem pilocie. "Fahshaa" - nieprzyzwoite - który został fizycznie ograniczone kilka lat temu, jest tylko naciśnięcie przycisku się teraz. W telefonach komórkowych, komputerów, telewizji lub push-wozów nawet owoce producentów ", marketingu używać cielesnego obrazów do promowania jakiegokolwiek produktu, czy to dezodorantu lub ciastko. W wyniku nielegalnych relacje i cudzołóstwo są na wzrost - jeden z najbardziej destrukcyjnych fitnahs szatana, który gryzie w strukturze rodziny społeczeństwa.
 6. Zabijanie

  Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj
  Abu Hurairah [رضی اللہ عنہ] powiedział: "Prorok [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział:" Godzina nie przyjdzie aż 30 dajjals pojawiają się, każdy z nich twierdzi, że jest posłańcem od Boga, zwiększa bogactwo, udręki i Al pojawiają Harj zwiększa. "Ktoś zapytał:" Co to ​​jest Al-Harj? "On powiedział:" Zabijanie, zabijać. ""
  [Ahmad]

  Zamachy samobójcze, ataki terrorystyczne "," i cywilne naloty zmniejszyły wartość ludzkiej krwi do niczego, zwłaszcza w krajach z muzułmańską większością świata.

  Opowiadane Abu Hurairah [رضی اللہ عنہ]: Prorok [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: "Nie będzie fitnah (zamieszki społeczne), które czynią ludzi głuchy, niemy i ślepy, co ma rację. Ci, którzy go kontemplować będzie sporządzony przez niego i dając upust języka w jego trakcie, będzie jak bił mieczem. "

  [Abu Daud: Book 30, Number 4251]

  Jak wyżej Narracja wyraźnie przewiduje, zamieszki społeczne wzrośnie do tego stopnia, że ​​całe narody świadkami tych zbrodni będą renderowane w całości w stanie rozszyfrować prawdę od fałszu; to dziś rampantly widoczne. Prawdziwe nauki islamu będzie nie do odróżnienia od tych wymyślonych, krzywizny "interpretacji" jego świętej księgi - Koranu - wersety z których dotyczących wojny, będą notowane z kontekstu jako uzasadnienie do popełnienia odrażające zbrodnie i zabijanie niewinnych ludzi ( zarówno muzułmanów i nie-muzułmanów). Zamieszanie o tym, co naprawdę oznacza poleceń Koranu, które sytuacje usankcjonować wojnę przeciwko niewiernym i jakich okolicznościach popieram pokoju i wzajemnego harmonię, staną się tak powszechne, że nawet ekspert islamscy uczeni będą potrząsają głowami w desperacji i wolą milczeć, a nie do oficjalne wydanie wyroków. W konsekwencji, amatora, analfabeta i całkowicie nieświadome masy odbędzie sprawę wyroków religijnych w swoje ręce, przy użyciu najmniejszego pretekstu, aby przejść w szał zabijania z pobudek osobistych. Jako prorok Mahomet [صلی اللہ علیہ وسلم] stwierdził, "dając upust języka (podczas fitnah) będzie zbliżona do bił mieczem"; tych, którzy otwarcie zachęcających do dyskusji na temat zamachów samobójczych, odpowietrzania swój gniew za pośrednictwem mediów i wskazując palcami winy nikomu pod słońcem, prowadzić do zabójstwa i zamachy bardziej w wyniku tej nienawiści-zaopatrywaniem i sensacji. Słuszne działania, jako proroka Mahometa [صلی اللہ علیہ وسلم] wskazano, byłoby milczeć i zdać nie wyrok. Po tym wszystkim, w jaki sposób można wiedzieć, co tak naprawdę motywuje terroru stroje? Niektóre lukratywne oferty z innych instytucji żądnych władzy w zamian za podżeganie masowego strachu zabijając niewinnych ludzi? Nie ma możliwości dowiedzenia się na pewno, że to, co media przedstawia to absolutnie prawdziwe.

 7. Islamofobii

  Jak rozpoznać największych Trials napotykanych przez muzułmanów Dzisiaj
  Dla imigrantów muzułmańskich rodzin zamieszkujących niemuzułmańskimi większości krajów na świecie, proces islamofobii jest stwarzających największe zagrożenie dla ich bezpieczeństwa, akceptacji społecznej i spokój. Od 9/11 stało, muzułmanie w krajach zachodnich są "winni", dopóki nie udowodni niewinny; Są one uważane za terrorystów lub pomocnikami nich. Ostracization Społecznej i stały nacisk mediów utrudniły większość muzułmanów nadal praktykuje islamu w ich codziennym życiu. Oni albo całkowicie z, lub zmniejszone, modląc się w pracy, noszenie hidżabu lub uczęszczających do meczetu, z powodu ciągłej obawie przed krytyką i / lub prześladowań. Muszą stale bronić swojej wiary jako pokojowego religii; jeden celowo przedstawione przez terrorystów jako gwałtowne. Niektóre młodych muzułmanów zrezygnować całkowicie, porzucając wiarę, to praktyki lub jej głoszenie w ogóle. Nie jest niczym niezwykłym, zatem teraz zobaczyć rodziny imigrantów powracających do ojczyzny, w wyniku, aby być w stanie ćwiczyć islam otwarcie, w spokoju i bezpieczeństwa fizycznego.

Jedyną obroną Muzułmanin ma przed fitnahs współczesnych opisanych powyżej, jest szybka stosować się do Księgi Allaha, Koranu i Sunny Jego Posłańca [صلی اللہ علیہ وسلم] - które mogą być wykonywane tylko przez zdobywanie autentyczne znajomość islamu od jego źródeł; nie tylko przez swobodnie czytania publikacje sensacyjne, obserwując tak zwanych "islamskie" programów telewizyjnych, czy słuchasz zużywają dużo energii, gładkie-rozmowy, muzułmańskie media-potentatów.

Oprócz stosowania się do odpowiednich nauk Koranu i Sunny, muzułmanin powinien także pilnować swojego języka podczas fitnah: powstrzymać się od wyrażania swoich poglądów, a od zajmowania stanowiska lub wytykać palcami, gdy wszelkie zabijanie odbywa się w imię "islamu" , Aby chronić swoją religię, może nawet za emeryturę do zdalnego, miejsce na obszarach wiejskich, w razie potrzeby, tak powstaje:

Opowiadane Abu Said al-Khudri [رضی اللہ عنہ]: "Wysłannik Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział:" najlepsza w mieście muzułmańskim za niedługo będzie owce, które bierze na szczycie góry i miejsc, gdzie deszcz spadki, uciekając z jego religii od fitnah (zamieszki społeczne) "."
[Abu Daud, Book 30, nr 4254]

Sadaf Farooqi jest pisarzem, który pisze regularnie do islamskiego Family Magazine, Hiba. Ona może się skontaktować bezpośrednio na [email protected]

Muzułmanin Edukacja domowa

Muzułmanin Edukacja domowa


Muzułmanin homeschooling nadal rośnie popularność w Stanach Zjednoczonych coraz więcej rodziców, których dotyczy słabych wyników testów, brak jakości kształcenia i konfliktów z tradycyjnymi wartościami wybrać do wychowania dzieci się.

Muzułmański Ruch Edukacja domowa

Jeszcze mała liczba muzułmańskich rodzin wybierających się do Homeschool ich dzieci rośnie. Dlaczego rodzice decydują się Homeschool ich dzieci jest głęboko osobista sprawa.

Jakość edukacyjne

Jak wyniki testów spadku, rodzice reagują poprzez przejęcie jakości edukacji swoich dzieci. Inni rodzice uważają, że edukacja publiczna, z jej jeden rozmiar pasuje wszystkim podejście do nauki, wrodzoną ciekawość zabija ich dziecka i miłości do nauki. Ponieważ homeschooling pozwala rodzicom kontrolować program nauczania i tempo nauczania, mogą skupić się na silnych programu nauczania podstaw, takich jak czytanie, pisanie, matematyka, historia, nauki i języka. Rodzice mogą dostosować program nauczania do interesów swoich dzieci i zaszczepić zapał do nauki, która będzie służyć dziecku dobrze w całym swoim życiu. Strona główna wychowani studenci tradycyjnie wykształconych rutynowo przewyższają rówieśników w standardowych testach i dobrze w szkole też, udowadniając, że rodzice mogą i wychowywać swoje dzieci dobrze i przygotować je akademickim na studia i kariery.

Zachowanie wartości

Muzułmańskie rodziny chcą zaszczepić silne wartości islamskie w swoich dzieci. To jest często trudne do wykonania, gdy dzieci wychodzą z domu i uczęszczać do szkół publicznych. Mimo, że dzieci mogą otrzymały doskonałe wskazówki w domu, to jest trudne dla młodych ludzi z jakiejkolwiek wiary wytrzymać presji. Kultura konsumpcyjna napędzane wzbudza chciwość i konkurencji wśród dzieci do najnowszej elektronicznego gadżetu, zabawki, czy markowych ubrań. Nauczyciele, którzy znaczą dobrze może omawiać problemy seksualne w klasie, które są absolutnie niezgodne wartości rodziny, albo przypisać literaturę lub teksty, które są sprzeczne z islamskim przekonań. Koledzy mogą bawić się w muzułmańskiej dziewczyny hidżabu, lub chusty. Narkotyki, alkohol, filmy i programy telewizyjne z wartościami antymuzułmańskich - wszystkie te rzeczy narażają dzieci do sił poza kontrolą rodzica, który może prowadzić dzieci z dala od ich wiary. Aby zachować swoje wartości, wielu muzułmańskich rodziców decyduje homeschooling.

Unikanie wyobrażeń

Jeszcze inni rodzice chcą, aby uniknąć konfliktów z dobrze rozumieniu władz szkolnych. Na przykład, Misja Islam informuje, że nauczyciele w niektórych obszarach kraju zobaczyć Ramadan szybko jak "molestowanie dzieci" i popytu, że dzieci złamać ich szybko. Strach wśród rodziców, że będą one uzyskać połączenie z Opieki Społecznej nad ich praktyk religijnych jest bardzo realne. Inne problemy pojawiają się, gdy rodziny usuń dzieci ze szkoły w piątki o modlitwę. Edukacja domowa muzułmańscy rodzice mogą stworzyć harmonogram harmonijnego muzułmańskiego życia dla swoich dzieci i uniknąć takich konfliktów z dobrych intencji, ale nieświadomych biurokratów.

Włączenie islamu w życiu codziennym

Edukacja domowa daje także muzułmańskich rodziców szansę połączyć islam dokładnie z codziennego życia swoich dzieci. Wiele rodzin domowa muzułmańskiej rozpoczyna i kończy dzień w szkole poprzez zapamiętywanie Koran. Arabski lekcje języka mogą być również włączone do zajęć szkolnych, tak, że dzieci uczą się z podstawowymi informacjami na początku, wraz z matematyki, nauki, historii i więcej.

Zasoby dla rodziców

Jeżeli jesteś muzułmaninem i chciałbyś uzyskać więcej informacji na homeschooling dzieci, wiele linków do ogólnych informacji homeschooling może pomóc Ci zacząć. Nie zniechęcaj się przez chrześcijańskich linków homeschooling. Wiele z tych grup ma na celu ochronę prawa każdego rodzica do wychowywania dzieci w domu, nie tylko chrześcijańskich dzieci. Dzielą swoje obawy dotyczące jakości kształcenia i swobód religijnych.

Dla muzułmańskich rodziców, jednak istnieją pewne określone grupy online, które mogą pomóc Ci zacząć.

 • Grupa Dallas muzułmaninem główna Szkoła koncentruje się na podłączenie rodzin w okolicy Dallas, Texas. To gdzie członkowie grupy Yahoo wysyłać wiadomości lub napisania odpowiedzi na siebie. New England muzułmański edukacja Network jest podobna zasobów. Istnieje wiele innych grup muzułmańskich rodzin Yahoo do homeschooling; wiele z nich opiera się na miejscu. Inna grupa Yahoo, aby sprawdzić to muzułmański edukacja, która łączy wszystkich zainteresowanych zarówno homeschooling i tradycyjnej edukacji muzułmanów.
 • Edukacja domowa zapewnia grupę linki do wielu zasobów, blogów i stron internetowych dla muzułmańskich rodziców. Będziesz musiał przebrnąć przez morze reklam aby dostać się do konkretnych linków, ale warto było czekać.
 • Nasze Nasiona zapewnia wiele łączy specyficzne dla muzułmańskiej homeschooling. Istnieje również ogólne informacje o tym, jak zacząć homeschooling dziecko.
 • Talibiddeen Jr zapewnia bogactwo zasobów dla rodzin muzułmańskich, w tym homeschooling lekcji na wszystko z arabskiego na Wpisywanie.


Ogólne homeschooling linki do informacji, które mogą być pomocne dla Ciebie to:

 • How_to_Choose_the_Right_Curriculum
 • Facts_About_Homeschooling
 • Socialization_for_Homeschoolers
 • How_to_Homeschool

Jak być dobrym muzułmaninem Mąż

Jak być dobrym muzułmaninem Mąż

W czasach, gdy rozwody są na wzrost i więcej małżeństw są na skałach, niż te, które nie są szczęśliwe muzułmańskie pary też są trudne do zdobycia. Coraz więcej młodych ludzi znajdują się muzułmańskie poważnie dotknięte przez fitnah od jego łatwiej popełnić cudzołóstwo) (zina, niż się ożenić. Ponadto, raz za mąż, wychodzą na fitnah na łatwość popadania i cieszyć, dorywczo rzuca ponad telefonem komórkowym lub internecie, zamiast być w stanie utrzymać więź małżeńską jest niezwyciężony w czasie.


Małżeństwo w ​​islamie
Dodane przez TheDeenShow

Wnioski zostały dokonane przez muzułmańskich braci, którzy czytają mój artykuł "Jak na straży twojego męża Honor jako muzułmanin Wife", prosząc mnie do napisania artykułu szczegółowo ważne rzeczy, które należy zrobić muzułmańskich mężczyzn jako nadrzędnych powinności i obowiązki wobec swoich żon. Poniżej jest zatem, lista rzeczy do muzułmanów, aby pamiętać, gdy mamy do czynienia z żonami. Ważne przypomnienie: te wskazówki są zasugerował jednocześnie mając na uwadze szczególne niebezpieczeństwo i ryzyko, że w związku małżeńskim grożą, jako para, w dzisiejszych czasach. Małżeństwa dziś trzeba być uzbrojony w wystarczającym zbroi przeciw ciężkim atakiem fitnah użytkownika.

 1. Zawsze naśladować zachowanie proroka Mahometa [صلی اللہ علیہ وسلم] z jego żon:

  Allah mówi w Koranie: "Musisz rzeczywiście w Wysłannika Allaha, piękny przykład (postępowania) dla każdego, którego spodziewa Boga i Dnia Ostatecznego, a kto pamięta Boga wiele." [Koran - 33:21]

  Prorok Muhammad [صلی اللہ علیہ وسلم] pomijane braki swoich żon, a tolerowane nierozsądną zachowanie. Księgi ahadith są obfituje w przykłady, jak zignorował to, co się nie podoba w ich działaniach, z uśmiechem i ciszy pacjenta. Raz, kiedy stał się bardzo zły z nich wszystkich, opuścił swoją firmę i nie rozwiązano z nimi rozmawiać na miesiąc.

  Zamiast krzyczeć lub ustnie upominanie swoją żonę za każdy błąd, zignoruj ​​ją. Jeśli ona walczy ze sobą lub są nieuzasadnione, zawsze możesz wyjść z pokoju i nie odebrać z powrotem, co jest najlepszą strategią. Gdy będziesz ignorować ją przez jakiś czas, ona dobrowolnie zrezygnować z zachowań, które cię rozzłościło.

 2. Traktować ją z szacunkiem, szczególnie podczas intymności:

  Zaspokojenie seksualne jest najważniejszym powodem, dla którego ludzie się ożenić, i sprawiają, że poważne błędy w samym początku, które powodują największe ciosy ich związku małżeńskiego. Muzułmańscy mężczyźni powinni obawiać Bóg zakresie, jak radzą sobie ich żony podczas intymności.

  Bin Abdullah opowiadane Jabir [ra z nim], "Prorok [صلی اللہ علیہ وسلم] nie pozwalają stosunki seksualne przed pieszczoty (żonę)." [Abu Daud]

  To smutny fakt, że w dzisiejszych czasach, kiedy człowiek żeni się, że widział już wiele pornografii lub graficznych seksualnie scen filmowych, dzięki uprzejmości różnych form przekazu dostępne do niego, aby zaspokoić swoją ciekawość, które zatruwają umysł o tym, jak leczyć kobieta, dużo, zanim faktycznie przynosi do domu żonę.

  O Muzułmanin Bracie! To niewinna dziewczyna sobie przywieźć ma powinowactwo do tego duszny syreny oglądałeś w telewizji - ona jest bezbronna, niewinna i przerażona. Więc być delikatny i uzyskać jej się zrelaksować i nie powoduje żadnych nieodwracalnych szkód będąc pochopne. W islamie kobieta jest klejnotem - klejnot, który powinien być pod opieką i traktowani z godnością i szacunkiem.

  Imam al-Daylami [ra miłosierny na niego] rejestruje narrację na Anas ibn organ Malik [ra z nim], że Wysłannik Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] Podaje się, że powiedział: "Jednym z nie należy spełnić czyjeś (seksualne) trzeba z własną żoną jak zwierzę, a nie powinno być między nimi, gra wstępna całuje i słów. "
  [Musnad Al-Firdaws Al-Daylami, 2/55]

  Dobry mąż muzułmanin powinien zatem zapomnieć o politykę marketingową wielomilionowe, przemyśle testosteronu napędzane Hugh Hefnera i skupić się na opinii proroka Mahometa [صلی اللہ علیہ وسلم]. Filmy i romanse nie są źródła, z którego powinieneś być instrukcje rysowania dla intymności. Należy również podkreślić, jako muzułmanin nauczyć się szanować kobiety w ogóle, zanim się ożenił.

  Pamiętaj, że gdy prostytutka przyszedł prosić Allaha Messenger [صلی اللہ علیہ وسلم] o pomoc pieniężną, pomógł jej i nie traktować ją lekceważąco. A co z tobą? Czy były chwile, kiedy widziałem i spotkałem kobiety, która cię kusi, i pomyślałem: "dziwka", czy "kurwa"? Czy kiedykolwiek ustnie obraźliwych lub psychicznie używane słowa, takie jak "suka", dla każdej kobiety? Czy wierzysz, ze względu na swój bagaż kultury, że kobiety są z natury źli; że Ewa skusiła Adama do zjedzenia zakazanego owocu, że kobiety powinny być zamknięte w domu, ponieważ prowadzić ludzi na manowce kiedy wychodzi? Czy wierzysz, że kobiety są gorsze od mężczyzn? Czy wierzysz, że kobiety są podstawową przyczyną występowania dekadencji i grzechu? Czy krzyczeć na swojej matki i siostry, że nie służąc Ci jedzenie lub kawy, gdy o to poprosi? Jeśli tak, to naprawdę musisz zmienić swoje myślenie i nastawienie do kobiet przed wprowadzeniem małżeństwa, ponieważ człowiek, który naprawdę uchwycił istotę nauk islamskich, dotyczących leczenia rodzaju kobiet, nigdy, przenigdy nie odpowiedzieć na powyższe pytania twierdząco , A jeśli to zrobi, to jest bardzo prawdopodobne, że będzie szanować swoją żonę, a nie być w stanie utrzymać jej szczęśliwy.

 3. Utrzymania higieny osobistej i higieny:
  Jak być dobrym muzułmaninem Mąż

  Jak być dobrym muzułmaninem Mąż
  Raz na dwa tygodnie, przycinanie, golenie lub clip niczego, która rośnie na swoim ciele. Trzymaj włosy i broda umyte i czesane - pachnące i patrząc czyste.

  Użyj Siwak (kij do zębów), nici, pasta do zębów, jamy ustnej lub płyn do płukania-sprayu do utrzymania higieny jamy ustnej. Prysznic codziennie i używać dezodorantów lub inny silny zapach przyjemny zapach w domu, a nie tylko w zborze Jum'uah lub Eid.

  Pamiętaj, że robi to wszystko jest Sunna (sposób) Proroka Mahometa [صلی اللہ علیہ وسلم], który brzydził wszelkiego rodzaju zapach ciała (usta, pachowych lub nogę) pochodzących od siebie. Noś kolory i style ubrań, że żona woli, jeśli islam pozwala im.

 4. Twoja żona jest konsultantem, osobisty kamerdyner nie niewolnika lub:
  Jak być dobrym muzułmaninem Mąż

  Przede wszystkim jakości, które pragną w muzułmańskich mężczyzn żoną, po urody i atrakcyjności fizycznej, jest to, że ona będzie posłuszny i służalczy, i że zrobiła swoje obowiązki bez słów np prasowania ubrania, gotować posiłki, lub robi pranie.

  Jednakże, jest to, że istnieje różnica zdań między islamskich uczonych w zakresie tego, czy jest to obowiązkowe czy preferowany (mustahab) za żonę, by służyć jej męża. Większość oświadczyć, że jest godne pochwały, ale nie obowiązkowe, choć większość muzułmanek szczęśliwie działają ich gospodarstwo domowe siebie, bez pytania.

  Prorok Muhammad [صلی اللہ علیہ وسلم] nie jego osobiste pracach samego siebie, i nie znam żadnego ahadith, w którym znany jego żony, by służyć mu bogato. Dlatego dobrym mężem muzułmaninem naprawdę docenia pracę jego żona robi w domu. Jeśli już nie pamięta coś, on wychodzi to i milczy. On również konsultuje ją w ważnych sprawach przed podjęciem ostatecznej decyzji, np nazywania ich dzieci, zmieniając swoją pracę, dokonania inwestycji, jedzie na wycieczkę, po jego rodzina przenieść się, lub nawet w małych sprawach, takich jak to, co chciałaby zamówić dla siebie, kiedy w których można zjeść w restauracji. On nigdy nie wychodzi jej głos w tych sprawach.

 5. Dbaj o nią podczas ciąży i karmienia piersią:

  Nieżonaci mężczyźni zazwyczaj nie mają pojęcia o ogromnym bólem fizycznym, że Bóg zarządził dla córek Jak być dobrym muzułmaninem Mąż
  Adam. Produkt ten się po ślubie, kiedy są świadkami ich żony przechodzi miesięcznych skurcze lub trudy ciąży, porodu i karmienia piersią. Jeśli nic więcej, należy zwiększyć ich szacunek dla kobiet w ogóle.

  Jednak niektórzy żonaci muzułmańskich mężczyzn zatrzymać się późno w nocy z przyjaciółmi, w klubach, restauracjach, gier lub filmów, a ich ciąży lub niedawno matka żona zostaje w domu z dzieckiem. Przekazać je na odpowiedzialność dbanie o nią do matek i sióstr. Takie zachowanie jest nieodpowiednie, a spowoduje to nienawiść do rozwijania się w sercu żony.

  Dobry mąż Muzułmanin oferuje dodatkowe wsparcie moralne i fizyczne do żony w tych trudnych fazach jej życia. Nie czuję twój męski ego odpadł jeśli trzeba dać dziecku swoje butelki i uspokoić go, a twoja żona uczęszcza do starszego dziecka lub własnych rzeczywistych potrzeb. Mąż muzułmanin jest zaślepiony i praktyczne ojca; a to sprawia, że ​​jego żona atrybutu go kocham jeszcze bardziej!

 6. Pomóż jej w pracy w gospodarstwie domowym:

  Jak być dobrym muzułmaninem Mąż
  Czasami mycie naczyń, odkurzanie dywanów, tworzyć własne śniadanie lub herbatę (zwłaszcza jeśli twoja żona śpi, czy nie dobrze), lub gotować prosty posiłek będzie podnieść swój status w oczach swojej żony i zwiększyć miłość do was w swoim sercu.

  Wbrew temu, co dyktuje kultura Azji, człowiek nie staje się zniewieściały, wykonując prace domowe. On, w rzeczywistości, staje się bardziej męski i atrakcyjny dla jego małżonka.

  Jest rzeczą oczywistą, że prace domowe, takie jak coraz zakupy na weekend, biorąc swoją żonę do swojego lekarza, ustalające kran lub koszenie trawy powinny być załatwione przez Ciebie.

 7. Chwała jej drobne gesty i dobre cechy otwarcie, zwłaszcza przed rodziną:

  To trwa tylko trzy krótkie słowa, aby dać swojej żonie komplement, i to nie musi być na co dzień, ale będzie to miało ogromny wpływ na związku małżeńskim. Te trzy słowa mogą być "To smakuje", albo "dobrze wyglądać". Ponadto, jeśli chwalą ją w ciągu umiarem przed członkami rodziny, nawet jeśli ona nie występuje, to byłoby Sadaqah z Twojej strony. Tylko nie przesadzaj, bo za dużo pochwały ma negatywny wpływ.
 8. Pamiętaj, że twoja żona będzie wiekiem, a jej uroda umrze:

  Mężczyźni zostały zaprogramowane przez Allaha pragnąć piękno kobiet. Jednak mądry muzułmanin wie, że tak jak wszystko na tym świecie, co się świeci, piękno jego żony (lub jakiejkolwiek innej kobiety, o to chodzi), jest tymczasowe. W związku z tym, że skupia się bardziej na jej innych ważnych i bardziej trwałych dobrych cech.

  Allah mówi w Koranie:
  "..i Ich (tzn swoje żony) traktować życzliwie, a następnie, jeśli ich nienawidzić, być może, że nie lubisz rzeczy, podczas gdy Bóg umieścił w nim obfite dobro." [Koran - 4: 19]

  Większość mężczyzn pragną dzieci; jednak wkrótce świadkami, że posiadanie dzieci sprawia, że ​​ciała swoich żon tracą kształt. Dlatego dobrym mężem muzułmaninem, przypomina się, że piękno ma drugorzędne znaczenie, zwłaszcza gdy szatana sprawia nie- mahrum kobiety wydają się bardziej atrakcyjne dla niego. Przypomina się, że jedynym trwałym przyjemność oglądając wiecznie pięknych kobiet jest zarezerwowana dla prawych ludzi w Raju, a jego istnienie w świecie jest ulotne i oszustwo szatana.

 9. Nie patrz na innych kobiet:

  To oczywiście wynika, że jeśli chcesz, aby Twoje małżeństwo prawdziwy sukces i oazę miłości i miłosierdzia, należy stosować się do zaleceń proroka Mahometa [صلی اللہ علیہ وسلم] w ahadith poniżej:

  Jareer ibn Abdullah powiedział: "Zapytałem Wysłannik Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] o przypadkowym spojrzeniem na kobietę On kazał mi skręcić mój wzrok.". [Al-Tirmidhi]

  Wysłannik Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: "O Ali [kuzyn], nie wykonuj spojrzenie z innej, bo będzie wam odpuszczone w pierwszym, ale nie dla drugiego." [Al-Tirmidhi: 2701]

  Dlatego też, nie obijać Człowiek, który gapił się i przekazać uwagi na temat kobiecych ciał, którzy mają ciąg kobiet przyjaciół, którzy regularnie uczęszczają lub stron mieszane. Trzymaj wszystkie rodzaje rozmów z kobietami do podstawowego minimum, albo w pracy, albo w Internecie, lub w telefonie komórkowym. Bądź biznesu, jak podczas rozmowy z nich ze względu na konieczność.

  Brzmi nudno? Cóż, nie można być dobrym muzułmaninem, jeśli nie naucz się przestrzegać Proroka [صلی اللہ علیہ وسلم], nawet jeśli jest to sprzeczne z pragnień bazowych. A bycie dobrym mężem muzułmańskiej może być możliwe tylko, jeśli jesteś dobrym muzułmaninem pierwszy.

 10. Nie używać Koran i ahadith ustanowić swoją władzę:

  To jest bardzo typowe dla muzułmanów, aby dosadnie przypomnieć swoje żony w ciągu pierwszych kilku dni po ślubie, wersetów Koranu z deklarując i ahadith specjalne swoją wyższość i praw do niej. Najczęstsze przypomnienia są: męża prawo do podjęcia do czterech żon, bez zgody żony; Hadis że jeśli pokłon były dopuszczalne, oprócz Boga, muzułmanka będzie nakazał bić pokłony do męża; Fakt, że islam daje mąż wyłączne prawo emitowania rozwód werbalnie, nazywamy ją intymności seksualnej w dowolnym momencie nie na miejscu, albo powstrzymania jej ruch na zewnątrz domu, nawet za odwiedzenie jej pokrewieństwa.

  Tak wiele muzułmanek znam zostały poinformowane przez swoich mężów w pierwszym miesiącu małżeństwa, które mogą odwiedzić tylko rodziców o takim a takim liczby dni w miesiącu, i oczywiście nie może pracować lub studiować, nawet jeśli były udział w sprawiedliwym pracy Da'wah lub edukacji religijnej, tylko raz lub dwa razy w tygodniu.

  Jaki ma to wpływ działania - przypominać swoją żonę z twoich lepszych praw - nie na niewinnych i dobrych intencjach muzułmańskiej dziewczyny, który przyszedł do domu? Co ona będzie myśleć o Tobie, jeśli powiesz, że te rzeczy do niej? Co mówią takie rzeczy na niej oznacza, o tobie jako osobie? Zdecydowanie, to ty, jako człowieka, są niepewne i korzystania ze swoich praw islamskich w marnej próbie ustanowienia władzy nad nią. Człowiek, który jest pewny siebie i sprawiedliwy nie będzie korzystać z tego niewłaściwą metodę, aby spróbować przesłonić i zdominować swoją żonę. On nie czuje się niepewnie w jego statusu jako męża; on nie uważa, że ​​jedynym sposobem, aby "mieć ją tylko dla siebie" jest pułapką ją w swoim domu, co jej służyć mu przez cały dzień jak osobisty kamerdyner.

  Dlatego dobrym mężem Muzułmanin nigdy nie powinny przypominać żonę jego wyższym statusie, chyba że uporczywie nie słucha go lub robi akcje, które są zabronione przez Allaha. Najlepszym sposobem, aby jej słuchać można to niech mają wszystko, co chce - w ciągu islamskich granicach oczywiście - i skupić się na dając jej, jej prawa, ponad to, co ona zasługuje. Ona będzie wtedy automatycznie stają oddany, wierny i posłuszny żona, że ​​chcesz ją mieć.

 11. Stosowanie się do swojej żony i jej obowiązków religijnych wykształceniem odpowiedzialny:

  Po latach małżeństwa, w końcu przychodzi czas, kiedy większość muzułmanów mężowie nie mają pojęcia, w jaki sposób ich Jak być dobrym muzułmaninem Mąż
  żony spędzają dzień. Nie przeszkadza im, że ich żony plotek znudzony godzinami przez telefon, oglądać filmy i telewizję nadmierne lub tracić czasu robi zakupy okno, uczestniczy obiady damskie lub herbaty-stron lub hip-skacze od centrum do dostosowane, aby uzyskać nowe stroje wykonane.

  Dobry mąż muzułmanin ma świadomość, że edukacja religijna i świecka jego żona jest jego obowiązkiem. On wie, że Bóg będzie wypytywać o tym, więc stara się upewnić, że jego żona zdobywa wiedzę Koranu i uczęszcza kazania, halaqah-tych, seminariów i warsztatów dla zdobywania wiedzy o islamie. On też wydaje na jej świeckiego wykształcenia, jeśli chce kontynuować studia.

  Konieczne jest, że mąż się jego żona dopełnia obowiązków islamu, stosując delikatne przypomnienia i organizowanie naukę o islamie. Powinien zapewnić, że wykonuje pięć modlitw dziennie na czas, pości w czasie ramadanu, płaci zakaah na jej złota / srebra / pieniędzy, i nosi skromne ubrania z hidżabu przed mężczyznami. Ona powinna być również nauczyć, jak recytować Koran poprawnie i przeszkoleni w zakresie realizacji podstawowych zasad islamskiego charakteru kamienicy w wychowaniu swoich dzieci.

 12. Utrzymać w ryzach niepotrzebnej zazdrości:

  Warto zauważyć, że jest zaniepokojony działaniami i rozrywek Twojej żony nie uzasadnia szpiegostwo na nią lub jest nadmiernie podejrzliwy, apodyktyczny i wścibski o swoich sprawach. Niech mają wydajne i intelektualnego życia w ciągu dnia. Twoim zadaniem jest, aby spełnić swój obowiązek jej religijnego charakteru kamienicy, ale to zrobić poprzez czynienia z nią w najpiękniejszym sposób.

  Jest to oczywiście jeden z najniższych uczynków, aby podejrzewać swoją żonę wyświetlania jej piękno i flirtuje z innymi mężczyznami bez wiarygodnych dowodów. Patologiczna zazdrość jest chorobą, która niszczy miłość między mężem i żoną. Nie mieszać chwalebny "ghiyarah" [opiekuńczość przed uszkodzeniem, a od upadku w grzech], że muzułmanie powinni posiadać o ich rodzin, z tego trującego zazdrości. Pamiętaj, że oczerniać czystej kobiety w jakikolwiek sposób, jest grzechem ciężkim, który ponosi gniew Allaha.

 13. Utrzymanie jej prywatność z rodziną:

  Większość mężowie nie mogą sobie pozwolić na oddzielne pomieszczenie w pierwszych latach małżeństwa, nawet jeśli jest to prawda żony (szczególnie jeśli pochodzi z zamożnej rodziny), co wymaga mieszka z rodziną męża w tym samym domu przez kilka lat.

  Dobry mąż muzułmanin powinien zarządzać sprawy w taki sposób, poprzez negocjacje dyplomatyczne z wszystkich w domu, że prywatność żony utrzymuje. Jest to szczególnie ważne, jeśli jego braci, wujków, kuzynów lub pracownicy płci męskiej są mieszkania swobodnie w domu, odwiedzania tej samej kuchni i salonie. Wiele rodzin przywieźć do domu córka-in-law po ślubie, nie zdając sobie sprawy, że od teraz, odpowiednie środki muszą być przestrzegane, aby śledzić [صلی اللہ علیہ وسلم] porady proroka Mahometa:

  Zostało przekazane od Uqbah Bin Amir [ra z nim], że Posłaniec Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: "Strzeżcie się wejściem na kobiety." Człowiek z Ansar powiedział: "O Wysłannik Allaha! Co teściowa?" On powiedział: "teściowa jest śmierć."
  [Sahih al-Bukhari, Sahih Muslim]

  Ten hadis wskazuje jak bardzo muzułmaninem mąż powinien być o jego krewny wprowadzając na jego żonę, zwłaszcza w jej przestrzeni prywatnej (jak jej sypialni). Ty jako mąż, może zapewnić następujące:

  • Zapytaj rodzinę na nie wejść do pokoju swojej żony, chyba że zgodę na przykład, gdy jest ona w pozycji leżącej, lub jeśli ona zamknęła drzwi.
  • Zapytaj swoich braci, aby nie unosić się poza jej drzwi sypialni.
  • Nikt nie powinien grzebać jej szafie lub w torebce, chyba że zatwierdzi.
  • Ona nie powinna być "świadomie" podsłuchał, gdy ona rozmawia przez telefon.
  • Jeśli poszła gdzieś z Twojej zgody, wszyscy w domu nie musi wiedzieć, gdzie jej nie ma i na jak długo.
  • Jej pranie nie powinien być zawieszony w miejscu, gdzie twój krewny może zobaczyć swoje osobiste szaty.
  • Czasami, powinna być wolno jeść jej posiłki w prywatność z tobą, gdzie będzie wygodne. Należy pamiętać, że badacze być zdania, że ​​mąż nie może zmusić swoją żonę, aby wszystkie jej posiłki z teściów. Jeśli robi tak szczęśliwie, to jest godne pochwały i zalecane.

  Wreszcie, nie ujawniają swoje sekrety i sprawy osobiste członków rodziny. Jeśli oni zadawać zbyt wielu pytań, sprawiają, że grzecznie jasne, że tego rodzaju zachowanie kwestionujące nie jest w porządku.

 14. Szanuj swoją rodzinę:

  Nigdy niepotrzebnie pogorszyć lub poniżać któregokolwiek z jej krewnych, wskazując na ich wady i naśmiewał się z nich. Jeśli ktoś z jej rodziny jest nierozsądny, poprzez ingerowanie w swoich sprawach lub zastraszenia ją przed sobą, można interweniować, aby zatrzymać tę akcję. Jednakże, zawsze uprzejmy i taktowny do nich.
 15. Nie wolno stać w milczeniu, jeśli przez członkowie rodziny uciskają swoją żonę:
  Jak być dobrym muzułmaninem Mąż

  Matka, teściowa robi prawo synowa zaawansowanej ciąży gotować chleb na gorącym piecu, a mąż siedzi przy stole, czekając, wraz z resztą rodziny. Chora córka-in-law jest wnieść w dużym obciążeniem prania jak ona krzywi się z bólu, ale mąż siedzi z jego rodzina oglądania telewizji. Ciotka, teściowa przychodzi na wizyty i ciągle krytykuje umiejętności kulinarne żony przed nim, ale udaje, że nie słyszy.

  Jak często widzimy ten scenariusz w naszych wspólnych gospodarstw rodzinnych? Co należy zrobić, dobrym mężem muzułmaninem?

  Powinien spokojnie wstać i pomóc żonie, grzecznie powiedzieć coś w jej obronie, lub poprosić ją, aby zatrzymać wykonywanie pracy i przejąć siebie. Gwarantuję, że członkowie jego rodziny nie może jak to działanie jego, a oni oczekują jego żona odmówić mu pomocy, ale mąż i żona powinni trzymać się razem jako zespół. Ostatecznie komunikat będzie przejść przez, a teściowie będą wiedzieć, że jego żona nie jest ich sługą, ale członkiem rodziny, którzy powinni być leczeni.

 16. Rów TV na weeknights:

  Jak być dobrym muzułmaninem Mąż
  Średni mąż spędza więcej czasu muzułmańska podając swoje niepodzielnej uwagi do telewizora lub laptopa, niż jego żona. Tak, żony nag. Tak, są one pełne skarg po powrocie z pracy, a wolisz odpoczynek na kanapie z ulubionego serialu i ciepły napój, niż z jej "nudne" monologu. Jednak należy pamiętać, że będzie to miało negatywny wpływ na własnym ślubie. Małżeństwo, jak swojej karierze, swój czas, potrzebuje szczególnej uwagi i pracy. Nie kwitnąć i rozwijać się na własną rękę.

  Wodowanie telewizor całkowicie nie miał ogromne pozytywne skutki dla gospodarstw domowych, a nie wszystkie z nich są muzułmanami. Ludzie zeznał coraz bardziej produktywni po wyrzuciłem telewizor z ich domów, znaleźć więcej czasu dla swoich rodzin, siebie i dla zabawy na świeżym powietrzu.

  Jeśli nie można wyjąć telewizor z domu, co najmniej przenieść go z sypialni! Zobaczysz pozytywny wpływ tego na swoim związku małżeńskim, insha'Allah. Ponadto, jeśli twoja rodzina ma kilka telewizorów, zmniejszy je tylko jeden, i utrzymać ją w pokoju rodzinnym. Nigdy nie posiłek podczas oglądania coś w telewizji.

 17. Steruj jazdy od ekstrawagancji i skąpstwa:

  Nie jest niczym niezwykłym dla mężów dać się zbędnych wymagań żon - drogie zagraniczne wakacje, ubrania, biżuteria, nowego samochodu lub większego domu. Niektórzy nawet iść tak daleko, aby zrezygnować z własnych krewnych finansowo, ponieważ żądania ich żony są zawsze najpierw muszą zostać spełnione. Na drugim biegunie, jesteśmy świadkami muzułmanów, którzy słuchają tylko do rodziców o tym, jak wydawać pieniądze, i spełniają wszystkie wymagania tego ostatniego, dając pieniądze do wszystkich odległych członków rodziny, ale utrzymanie ich żony i dzieci w małej sypialni na lat na koniec, zapewniając im tylko niezbędne minimum, w celu utrzymania ich życia.

  Dobry mąż Muzułmanin płaci żonie jej posag (Mahr) w całości, po tym, jak rano przyszedł do jego domu. Wręcza go do niej spędzić jak ona chce, a nie do jej ojca lub innego krewnego. Ponadto uważa on, delikatnej równowagi w wydatkach na jego żonę, dzieci, rodziców i innych krewnych. On nie robi jaskini w celu zbędnych wymagań każdego z nich, i zawsze jest bogobojny w zapewnieniu, że spełnia on odpowiedzialność odpowiednio zapewnienia dla wszystkich członków rodziny.

 18. Pamiętaj, że żebro jest wygięta:

  Wreszcie dobry mąż muzułmanin powinien pamiętać, że kobiety świata zawsze z ich braków - są czasami nieznośne, emocjonalne, irracjonalne, nastrojowy, uszczypliwy, łatwowierny i podatne na plotkować. Mają one dwa hormony tryska w organizmie, w wyniku czego ich nastrój i odczucia się wahać pomiędzy krańcami jak wahadło. Pogodzić się z jej irracjonalnych zachowań niesprawiedliwych oskarżeń -, podejrzliwości, skarżąc się, płacze, krzyczy i krzyczy - w imię Allaha. Pamiętaj, że Bóg uczynił ją w ten sposób - to znaczy, że jest piękna oto; nie można zrobić bez jej spółki; dom wydaje pustynię kiedy odejdzie; ale kiedy ona jest z tobą, ona wyświetlić jej negatywne cechy też. Bądź cierpliwy i wychodzą im.

Opowiadane Abu Hurairah [ra z nim], Posłaniec Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział:
"Kobieta została stworzona z wygiętym żebrem. Jeśli chcesz ją podziwiać, cieszyć się nią, a ona nadal jest wygięty. Jeśli będziesz próbować ją wyprostować, można ją złamać."
[Sahih al-Bukhari, Sahih Muslim]

Polio Vaccine

Polio Vaccine

Definicja

Poliomyelitis (polio) Szczepionka chroni przed zakażeniem wirusa polio. Szczepionka pomaga wytwarzanie przeciwciał ciała (substancje ochronne) w celu zabezpieczenia jednostki przed zamawiającym polio. Są dwie postacie szczepionki, które można podać; jeden korzystny jest inaktywowaną szczepionką polio (IPV). IPV jest korzystny, ponieważ zawiera ono dezaktywowane lub martwe wirusy, które są uważane za bezpieczniejsze do podawania. Sabin doustna szczepionka polio powstał z żywym, ale osłabionego wirusa, który daje tę zaletę, że odporność bierną dla grup (tj ponieważ jest łatwo przekazywane przez doustną kału w gospodarstwach domowych, szkolnych, etc., nawet jeśli tylko część od społeczność uodparnia się, każdy w końcu rozwija się odporność). Sabin szczepionka polio doustna wadę powodując objawy polio jak w niektórych z upośledzoną odpornością gospodarzy. Od roku 2000, szczepionki z żywym wirusem jest rzadko stosowany w Stanach Zjednoczonych, ale to nadal jest stosowany w innych krajach.

Opis

Celem każdej szczepionki jest zapobieganie chorobie. Masowe szczepienia w Stanach Zjednoczonych przyczyniły się do wyeliminowania polio w obu Amerykach. W 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia podjęły się misji wyeliminowania polio w roku 2000. Intencją było, aby uodpornić dzieci na całym świecie przez metodycznie ustalenia miejsc, w których można osiągnąć masy. Mandat było wyeliminowanie wirusa do roku 2005. Większość pozostałych wirusa można znaleźć na subkontynencie indyjskim i Nigerii. Próby do immunizacji dzieci Indian spotkały się z dobrymi wynikami, ale Nigerii zatrzymała ich strony szczepień z powodu pogłosek, że zachodnie darczyńcy nie naruszone szczepionki do rozprzestrzeniania się wirusa HIV i powodować bezpłodność u muzułmańskich mężczyzn. Po zakazu szczepionki, która trwała niemal rok, wirus rozprzestrzenił się w całej Nigerii do 10 krajów afrykańskich, które wcześniej były wolne od polio. Muzułmańscy przywódcy w Nigerii zniósł zakaz latem 2004. Szczepienia z IPV wyzwala doskonałą odpowiedź immunologiczna i długotrwałą odporność na wszystkie trzy typy wirusa polio.

Ogólne Wykorzystanie

Inaktywowana szczepionka polio jest domięśniowo lub podskórnie i jest zwykle podawany przez pracownika służby zdrowia w gabinecie szpitala, kliniki lub usługodawcy. Musi być oficjalnie zarejestrowane stosowanie tej szczepionki. Prawo federalne wymaga, że ​​nazwa producenta szczepionki, numer partii szczepionki, nazwisko, adres i numer telefonu osoby, podając szczepionkę i datę podania szczepionki należy odnotować w historii choroby stały. Dla dzieci, szczepionki rozpoczyna się zwykle na dwa miesiące życia, a biorąc pod uwagę jeszcze raz na cztery miesiące życia. Następna dawka powinna być podana od sześciu do 18 miesiąca życia z ostatecznym dawki przypominającej w wieku lat czterech do sześciu lat, w sumie cztery dawki. Poważne reakcje na inaktywowaną szczepionką polio są rzadkie u małych dzieci. Jest to konieczne do otrzymania wszystkich dawek szczepionki i nie generic szczepionka.

Środki ostrożności

Osoby z niedoborem choroby immunologicznej należy radził przed podjęciem szczepionki, i każdy z reakcjami alergicznymi na wcześniejsze szczepionki i środki konserwujące powinny być ostrożne. Usługodawca może chcą opóźnić daje dziecku dawki IPV lub nie może dać go w ogóle, jeśli dziecko ma silną alergię znany na antybiotyki neomycynę, streptomycynę lub polimyksynę B., który miał dzieci zagrażających życiu reakcji na poprzednia IPV nie powinien otrzymać inny.

Nie jest niezbędne do przygotowania szczepionki; jednak, jeśli osoba jest chora w wyznaczonym terminie, istotne jest, aby warunki dla dalszych nominacji, jak żadna dawka może być pominięte.

Skutki uboczne

Dzieci, które otrzymały szczepionki inaktywowane, wirus polio powinny być uważnie obserwowane przez 24-72 godzin po otrzymaniu zastrzyku. W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych, świadczeniodawca lub usługodawca awaryjnego powinna nazywać się natychmiast. W przypadku problemów, które mogą wystąpić po szczepionce, rodzice są proszeni, aby zadzwonić do szczepionki systemu zgłaszania działań niepożądanych pod bezpłatny numer (800) 822-7967 wydarzenie do ich zgłaszania. Służby zdrowia, może administrować dawki aspiryny nie uśmierzania bólu / gorączka w czasie szczepionki i doradzać podawanie leku raz na cztery do sześciu godzin do 24 godzin po szczepionce. Może to przyczynić się do zmniejszenia bólu i gorączki związany ze szczepionką.

Efekty uboczne, które z reguły nie wymagają natychmiastowej pomocy medycznej, chyba że utrzymują się i są uciążliwe, to:

 • grymaszenie
 • zmniejszenie apetytu
 • stany podgorączkowe (102 ° C [39 ° C] lub mniej)
 • ból, tkliwość, zaczerwienienie, obrzęk lub "Węzeł" w miejscu wstrzyknięcia
 • zmęczenie
 • wymioty

Działania niepożądane, które należy zgłosić jak najszybciej to:

 • bezwładnie, blady, lub mniej czujny dziecko
 • trudności z oddychaniem, duszność, świszczący oddech lub
 • trudności w połykaniu
 • wysoka gorączka (103 ° C [39,4 ° C] lub więcej)
 • płacz przez trzy godziny lub więcej
 • napady (drgawki)
 • ciężka wysypka, pokrzywka, świąd lub
 • obrzęk oczu i twarzy
 • niezwykła senność

Interakcje

Przed podaniem szczepionki, służby zdrowia powinien być informowany o tym, czy odbiorca ma jeden z następujących warunków:

 • niedoboru odporności (naturalne lub spowodowane promieniowaniem raka chemioterapii, leczenie steroidami lub zakażenia wirusem HIV)
 • gorączka lub zakażenie
 • nietypowa reakcja na szczepionki polio doustne szczepionki polio, inne leki, pokarmy, barwniki lub konserwanty
 • w ciąży lub próbuje zajść w ciążę
 • karmienie piersią

Zapobieganie

Chociaż ważne jest, aby wspomnieć, te elementy do lekarza, a nie są one koniecznie przeciwwskazania do szczepionki. Dostawca musi również wiedzieć jakie leki osoba je, w tym leków wydawanych bez recepty, suplementów diety, preparatów ziołowych, tytoniu, i czy on lub ona jest użytkownikiem narkotyków i dużo napojów z kofeiną lub alkoholu , Każdy z nich może mieć wpływ na sposób szczepionka działa.

Zagrożenia

Nie było żadnych efektów niepożądanych z IPV zgłaszane na bieżąco. Jednakże IPV wywołuje jedynie niewielki odporności w przewodzie pokarmowym. Jeśli osoba jest zainfekowany przez wirusa polio typu dzikiego, wirus może rozmnażać się w jelitach i być przelana w stolcu, ostatecznie podniesienie ryzyko wirusowego obrotu we Wspólnocie. Ten scenariusz jest mało prawdopodobne, w Stanach Zjednoczonych.

Obawy rodzicielska

Rodzice muszą być świadomi istniejących alergii u ich rodzin, które mogłyby powodować reakcję ze szczepionkami i ich konserwantów, i muszą być uważni dziecka przez pierwsze 24-72 godzin po otrzymaniu szczepionki. Podróżują do innych częściach świata, mogą wymagać przypominającą szczepionki wirusa polio, gdy wiadomo, występuje w ich otoczeniu.

Najważniejsze pojęcia

 • Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) -an organizacja międzynarodowa w ramach systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, który dotyczy zdrowia i dobrobytu na świecie.

Zobacz także polio.

Zasoby

Książki

2004 Dzieciństwo i młodzieży Szczepienia Harmonogram Atlanta. GA, Centers for Disease Control and Prevention, 2004. Wcześniej dostępne online w http://www.cdc.gov/nip/recs/childschedule.htm#Printable

Czasopisma

Osterrieth Paweł. "Doustna szczepionka przeciwko polio: Fakt vs fikcji." Vaccine 22 (2004): 1831/35. http://www.elsevier.com/locate/vaccine

Organizacje

Marsz Dimes wad wrodzonych Fundacji. Krajowe Biuro, 1275 Mamaroneck Avenue, White Plains, NY 10605. http://www.modimes.org/

Witryny sieci Web

"Polio". familydoctor.org/x1998.xml.

Światowa Organizacja Zdrowia. Globalny Polio Zwalczanie Postęp 2000. http://www.polioeradication.org/

Boubou

Boubou jest klasycznym Senegalu szata, noszone zarówno przez mężczyzn jak i kobiet w całej Afryce Zachodniej i Afryki Zachodniej diaspory w społecznościach Europy i Stanów Zjednoczonych. Zszywane z jednego kawałka materiału, boubou zazwyczaj 59 cali (150 cm) i o różnych długościach. Najbardziej elegancki styl, wspaniały boubou, zazwyczaj wykorzystuje kawałek tkaniny 117 cali (300 cm) długości i sięga do kostek. Tradycyjnie, wykonane na zamówienie w warsztatach przez krawców, boubou jest przez złożenie tkaniny na pół, kształtując otwór na szyję i zszycie boków do połowy wysokości, aby płynące rękawy. Dla kobiet szyi jest duże i zaokrąglone; mężczyzn tworzy długi kształt litery V, zazwyczaj z ostrzami duża kieszeń pięciobokiem poza końcówkę "V."

Gdy sztywno wykrochmalone i nanoszone na ciele, boubou tworzy jego użytkownika wygląd dostojnym, eleganckim przewozu z wysokości majestatyczny i obecności. Mężczyźni noszą klasyczne Boubou z koszuli i spodniach pod dopasowania. Kobiety noszą je opakowaniu pasującym lub pagne i głowy remisu.

Tkaniny, hafty i barwienia na Boubou

Krawcy, którzy specjalizują się w tworzeniu boubous zainwestować swoje umiejętności w technice haftu. Tkaniny dla tych haftowane boubous jest adamaszku bawełna, zwany umywalka w francuskojęzycznych krajach Afryki Zachodniej. Chociaż można kupić tkaniny w kolorach, koneserzy wolą kupić białą szmatką i to ręcznie barwione w bogatych odcieniach przez kobiety farbiarzy roboczych z ich domów. Dostępny w kilku straganów w klasach jakości, adamaszku w jego najbardziej kosztowne pochodzi z Europy, natomiast tańsze imitacje pochodzą z Azji czy Nigerii.

Po tkanina jest barwiona, Krawiec tworzy projekt haftu z małej maszyny do szycia, albo elektryczne lub napędzane pedału. Tradycyjnie, haft był biały lub beżowy, ale w 1970 roku, krawców w Dakarze w Senegalu, wprowadzono kolorowe hafty, a na początku 2000 r, że walczą ze sobą, aby stworzyć skomplikowane, wielobarwne wzory w żywych kolorach dla kobiet. Mężczyźni nadal nosić biały lub beżowy haft, lub też używać nici w kolorze adamaszku, często barwionego głęboko fioletowy lub zielony. Wyjątek dla mężczyzn jest biały obszerne boubou złotym haftem. Jest to specjalny kostium El Hage, muzułmanina, który dokonał pielgrzymkę do Mekki. To w ten sposób kojarzy bogactwo, prestiż i pobożność. Jak z tkaniny, hafty się dużym prestiżem i jedwabiu wątków pochodzą z Francji. Imitacje poliestrowe importowane z Azji.

Dla haftowane wymysły to umywalka odporne barwiona w niesamowite wzory. Dla Szwy odporne lub tie-barwników, projekty mogą być na tyle duża, aby korzystać z jednego motywu dla całej Boubou lub wystarczająco małe, aby domagać się tysiące drobnych szwów w pięknym powtarzającego motywu. To trwa grupę kobiet trzy miesiące, aby uszyć szwy przed barwieniem i trzy miesiące, wyciąć je z brzytwą później. Techniki obejmują również skrobię oprzeć lub woskiem oprzeć. Jedna technika, zwana indygo palmann wykorzystuje indygo w taki sposób, aby barwnik tkaninie głęboką, barwę brązową. Chociaż kolorem, indygo palmann boubou jest tak olśniewający w swej prostocie, że rezygnuje z haftem. Dla mniej eleganckie okazje, kobiety mają boubous wykonane z wosku Holland druku lub wosk imitacji drukowanych zwanych klockami Lego.

Zmiany historyczne i geograficzne

Słowo "boubou" pochodzi od mbubbe wolof. (Wolof jest głównym językiem Afryki Senegal). To sugeruje, że pochodzenie językowe w przeciwieństwie do pożyczonych stylów ubioru, jak kaftan arabskim i garnitur Europejskiej, Boubou, jak ludzie mówią, Senegalu , zawsze Senegalu. W anglojęzycznych krajów Afryki Zachodniej, pokrewny, Buba, ma nieco inne znaczenie. Szczególnie w Nigerii i Ghanie, buba jest koszula hip-długość, z tulejami wykonanymi z oddzielnych fragmentów tkaniny i przyszyte do ciała. Nosi się je na podstawie dłuższej Boubou, który w tych krajach nazywa się Agbada. Męskiej buba jest również nosić samodzielnie z pasujące spodnie zwane Sokoto. Kobiety noszą Buba z owijką.

Ten link językowej sugeruje, historyczne zmiany w stylu, który uległ boubou. W XIX wieku, senegalski boubou, wykonane z grubych, szmatką taśmy handwoven, często było tak krótkie, jak nowoczesnej Nigerii Buba, choć bez rękawów (patrz szkice P. David Boilat w Boilat 1853). W ciągu XIX wieku, rozszerzył stosowanie importowanego fabryki tkane tkaniny i ekspansja islamu w połączeniu do wprowadzenia w modzie dla muzułmańskich mężczyzn dłuższy, bardziej obszerne wielka Boubou, które przypominały arabskiego kaftan. Na początku XX wieku, jako miejskie chrześcijanie zaczęli noszenia garniturów i miejskich klasy średniej mężczyźni musieli nosić garnitury do pracy, muzułmańskich mężczyzn przyjęła główną Boubou do wypoczynku i obrzędowych lub religijnych uroczystości. Chłopskich i robotniczych kobiety nosiły wielkie Boubou zwykłego, przywożone fabrycznie włókniny. Ale muzułmańscy miejskie bogatsi kobiety nosiły na hip-length Boubou, że zdecydował się na pagnes (opakowania) w bogatej tkaniny tkane ręcznie lub cienkiej taśmy importowanego francuskiej tkaniny. Młode kobiety chrześcijańskie przyjęła luźne, sukienkę wysokim stanem, zwany boubou à la française (w wolof ndoket).

Elegancki hotel Grand boubou dla kobiet, nie wszedł w modzie, aż po II wojnie światowej. Pod koniec XX wieku, młodych kobiet, czasami przyjąć Boubou hip-lub kolan jako alternatywa mody i więcej casual. Boubou à la française również powrócił jako element wysokiej mody, nowo mianowany Boye Mame (wolof dla "darling babci").

Znaczenie kulturowe

W centralnym klasycznej sukni w Senegalu i sąsiednich krajach frankofońskich, boubou zajmuje symboliczne pozycję najbardziej podstawowej odzieży w innych kulturach, porównywalne pod tym względem do jeansów w amerykańskiej kulturze. Podobnie jak niebieskie dżinsy, Senegalu Grand boubou przypada sobie wielość sprzecznych zastosowań i znaczeń. To może znaczyć seksapil czy skromność. To może osiągnąć wysokość elegancji lub służyć utylitarny cel. Sztywno wykrochmalone, haftowane boubou, spada uwodzicielsko się jednym ramieniu i perfumowane kadzidła, można nosić z wysokich obcasach, biżuteria złota, nakrochmalony dopasowanie chustę związane w zawadiacko węzeł, i dramatyczny makijażu. Jest to strój młode kobiety noszą na wesela, uroczystości dziecko nazywania i muzułmańskich świąt. Jest to również strój z Dirriankhe, kobieta, która wypełnia uwodzicielski senegalski ideał piękna. Ona jest duża, zmysłowe i przekazuje mistyki niezależności i bogactwa. Ona opanowała sztukę noszenia Boubou. Jednak boubou jest również obowiązkowy strój szanowanych muzułmańskich matron, za zbyt stary i zbyt skromny nosić sylwetkę spodnie i spódnice nogi, odsłaniając smukłe nosili przez młodych kobiet. Dla muzułmanów, haftowane, adamaszku boubou może być wysokość eleganckim prestiż, ale także sukienki wymagane do modlitwy w meczecie.

Zobacz także Afrykę Północną: Historia sukni; Afryki Subsaharyjskiej: Historia sukni; Pagne i owijarki.

Bibliografia

Bastian, Misty. "Kobieta" Alhajis '"i Przedsiębiorczości moda:. Elastyczne Tożsamości w południowo-wschodniej Nigerii Praktyki odzieżowy" W Clothing Różnica: Wcielony Tożsamości w Colonial i Afryce postkolonialnej Pod redakcją Hildi Hendrickson Durham, NC.. Duke University Press, 1996.

Boilat, P. Dawid Esquisses sénégalaises.; physionomie du pays, peuplades, handlu, religii, Passe et Avenir, récits i Legendes Paryż:. P. Bertrand, 1853.

. Eicher, Joanne Bubolz Nigerii Ręcznie Tekstylia Ile-Ife, Nigeria:. Uniwersytet Ife Naciśnij, 1976.

Heath, Deborah. "Moda, Anti-mody i Heteroglossia w Miejskiej Senegalu." American Etnolog 19, no. 2 (1992): 19-33.

Mustafa, Huda Nura. "sartorial Ecumenes: Style Afryki w kontekście społecznej i gospodarczej." W The Art of African Fashion. Redakcja Els van der Plas i Marlous Willemsen. Erytrea: Polska World Press, 1998.

Perani, Judith, i Norma H. Wolff Tkanina, suknia i Sztuki Patronat w Afryce Nowym Jorku:.. Berg, 1999.

Picton, John, Rayda Becker i wsp Sztuka Afryki Włókiennictwa: Technologii, tradycja i Lurex Londynie:. Barbican Art Gallery.; Lund Humphries Publishers, 1995.

Rabine, Leslie W. "Ubieranie się w Dakarze." L'Esprit CREATEUR 37, no. 1 (1997) 84-107.

- Globalny Obieg Afryki Moda Oxford:. Berg., 2002.

Współczesna Sukienka Islamski

Dla obu insiderów i outsiderów, sukienka jest często w centrum debat na temat, jak muzułmanie powinni żyć w szybko zmieniającym się, wzajemnie połączony globalnie świat na początku 2000 r. Czy kobiety powinny zakrywać głowy? Czy hidżab, welon, znak ucisku lub symbol wyzwolenia? Kto decyduje o tym, co muzułmanie powinni nosić? Czy zachodnie style strój odpowiedni? Są one niezbędne do modernizacji? I to, co jest do przyjęcia dla muzułmanów mieszkających na Zachodzie?

Islamski sukienka jest warstwowe z jawnych i subtelnych znaczeń symbolicznych. Wiele indywidualnych mężczyźni i kobiety ubierają się muzułmanów w celu wykazania ich oddanie Bogu. Słowo Islam oznacza "poddanie" -nie do samej religii, ale w odniesieniu do wytycznych i woli Boga. Muzułmaninem, w związku z tym, jest dosłownie "ten, który twierdzi," sukienka i Islamskiej, że zaangażowanie wyświetlacze. W tym samym czasie, specyficzne style sukni zostały ukształtowane przez inne czynniki, takie jak klimat, estetyki kultury, ekonomii, handlu i ideologii politycznych.

W "pięć arkan" lub filary, islamu mają zasadniczo kształt, co muzułmanie wierzą i praktyki, w tym, jak się ubierają. Filary te obejmują Shahada (oświadczenie o wierze, że "nie ma boga, lecz Boga, a Mahomet jest prorokiem Boga"), salat (pięciu codziennych modlitw), zakat (dawania miłości; który jest czasami postrzegana jako podatku religijnego ), Saum (roczna miesiąc dziennego postu zwanym Ramadan) i hadżdż (pielgrzymka do Mekki). Czystość ciała i odzieży jest wysoko ceniony. Muzułmanie muszą umyć twarz, ręce, i nogi przed modlitwą. Luźna odzież ułatwia łuk i uklęknąć. Mężczyźni i kobiety, którzy ukończyli Hajj nazywane są "Hajji" lub "el-Hajj" i często noszą ubrania, które wyświetlają swój nowy status. Istnieje również specjalna forma sukni zwanej Ihram, które są noszone podczas pielgrzymki. Mężczyzn, składa się z dwóch odcinków z białego materiału, który jest owijany wokół górnej i dolnej części ciała. Oczekuje się, że kobiety na pielgrzymce nosić prostą formę sukni z własnej kultury. Jednym z głównych celów Ihram jest wyeliminowanie wyświetlanie rangi i bogactwa. To jest odzwierciedleniem filozofii, że wszyscy muzułmanie są równi przed Bogiem.

Szczegółowe dyskusje o pięciu filarach są w Koranie (uważa się, że dosłowne słowo Boże), Hadis s (powiedzeń i tradycji proroka Mahometa), oraz kodeksy Szariat (prawo islamskie). W przeciwieństwie do Kościoła katolickiego, nie istnieje centralny organ w islamie. Muzułmanie często wykonaj wypowiedzi uczonych i przywódców religijnych, ale nie ma barier dla osób, które chcą uczyć się religii dla siebie. Istnieje wiele różnych interpretacji co do "właściwej" praktyki islamu w życiu codziennym, w tym jak muzułmanie powinni być ubrani. Wielu wybiera do przyjęcia praktyk, które są Sunna (co oznacza "zachęcony" w prawie religijnym, jak i "po drodze proroka Mahometa") i unikać praktyk, które są haram ("zakazane" lub "brudne"). Uważa Sunna dla mężczyzn do brody i farbować je henną. Pobożni ludzie unikają noszenia jedwabiu i złota, w tym niczego barwione żółty (bo może to wyglądać jak złoto). Kobiety unikają noszenia perfum zawierających alkohol, który muzułmanie nie są dopuszczone do picia.

Często te ideały są hamowane przez więcej światowych trosk. Mimo, że piękno jest ściśle związana z Haya lub "skromności", kilka prostych form sukni są rzeczywiście bardzo drogie. W bogatych krajach ropy wokół Zatoki Perskiej, kobiety z zamożnych rodzin może kupić designerskie islamski strój, który wygląda skromne, ale kosztują setki dolarów. W tych warstw odzieży (lub na imprezach prywatnych, z podziałem na płeć), że może również nosić couture z Europy. Niektóre domy mody, takie jak Chanel i Dior, wielu klientów na Bliskim Wschodzie. W społeczności, gdzie ludzie nie są tak bogaci, są często inne formy sukni-taki jak chaadaree lub burki, w Afganistanie-które mogą być noszone, aby wyświetlić wyższy poziom statusu społecznego i gospodarczego. Ubrania, które obejmuje kobietę od stóp do głów jest nie tylko kosztowne, ale sprawia, że ​​trudno jej fizycznie do wykonywania pracy fizycznej. Wiele rodzin nie stać na koszty lub utratę dochodów. Jest to równie prawdziwe w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie dyskryminacja kobiet, które są w sposób widoczny muzułmanin może utrudnić zorganizować pracę poza domem.

Wspólna Interpretacja islamskiego Sukienka

 • Mężczyźni i kobiety nie powinny ubierać się sam
 • Ubrania nie powinny być szczelne lub ujawnić formę ciała pod
 • Design, tekstury, lub zapach ubrania nie powinny przyciągać nadmiernej uwagi
 • Człowiek powinien obejmować jego ciało od pępka do kolan
 • Kobieta powinna obejmować wszystko, z wyjątkiem jej rąk i twarzy
 • Te zasady dla kobiet i mężczyzn stosuje się w miejscach publicznych i prywatnych spotkań, gdzie mężczyźni i kobiety są obecne; instytucje nie są dla wyświetlacza
 • Skromność jest odpowiednie w każdym wieku, ale szczególnie ważne po dziewczyna lub chłopak osiągnął dojrzałości płciowej

Sukienka i odrzucenie wpływów Zachodu

"Muzułmanin, który nosi sukienkę Zachodu, ale nie zdradzają preferencje dla cywilizacji zachodniej i wszystko to oznacza. Jeśli człowiek naprawdę kocha islam, jest to nie logiczne, że powinien wyrazić tę miłość w swoim wyglądzie?" (Samuillah, str. 24-25)

Formy Sukienka

Na Bliskim Wschodzie, najbardziej rozpowszechnioną formą strój dla mężczyzn składa się z kilku warstw odzieży, w tym spodnie, a na koszuli (dishdasha kostek, że przyciski w dół z przodu) i płaszcz zwaną ABA lub Abaya. Ta najbardziej zewnętrzna warstwa jest zazwyczaj biały lub brązowy i jest noszone z dopasowaną czapce zwanej kufi. Nad tym, mężczyźni noszą luźne nakrycie głowy znany jako ghutra, że odbywa się w miejscu, z grubą kręgowego zwanego agal. Agal kiedyś funkcjonalnie (używany przez Beduinów do wiązania ze sobą nogi wielbłądów), ale obecnie produkowane specjalnie jako element stroju. Kobiety również nosić Abaya, ale to zewnętrzna warstwa jest najczęściej czarne lub szare. Inne elementy stroju różnią się w zależności od lokalizacji. Od rewolucji irańskiej w 1979 roku, kobiety w tym kraju mają obowiązek nosić nakrycie głowy i są zachęcani do noszenia czador, talię długość (lub dłuższy) dostosowane ubrania, które pasuje ściśle wokół twarzy. W Arabii Saudyjskiej, wiele kobiet nosi nikab (rodzaj zasłony), wraz z ciemnymi rękawiczki i skarpetki, pozostawiając tylko oczy widoczne publicznie. W Omanie i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kobiety tradycyjnie noszą maski (zwany także nikab), która zakrywa twarz, ale pozostawia pokazu włosów i dekolt. Praktyka ta spada w niełaskę, jak wiele młodych kobiet wolą nosić czador lub styl nikab, które jest powszechne w Arabii Saudyjskiej. Te formy sukni są zazwyczaj wykonane z wełny lub bawełny szmatką, a nie są tylko skromne, ale oferują ochronę przed słońcem i piercing wieje piaskiem.

W Palestynie, Syrii i Turcji, wiele kobiet nosić nakrycia głowy o nazwie khimar. Jest to po prostu duży trójkąt tkaniny (lub złożonego w kwadrat w trójkąt), który obejmuje głowicę i jest owinięty wokół szyjki lub przypięte pod podbródkiem. Nowy styl khimar, który jest łatwy do noszenia (szczególnie dla dzieci) jest sprzedawany w opakowaniach po dwie sztuki. Pierwszy obejmuje linię włosów; Drugi pasuje pod brodą i obejmuje głowę i ramiona. Pokrycie głowy jest często noszone z zapiętym na-coat nazywa Jilbab lub jellabib.

Wśród kobiet muzułmańskich w Malezji, Indonezji i Afryce Wschodniej (w tym imigrantów z tych obszarów, które mieszkają w Stanach Zjednoczonych i Europie), Jilbab jest używany jako zwykły, "Arab" styl ubierania, który obejmuje całe ciało z wyjątkiem stóp i ręce i pasuje ściśle wokół twarzy. Dla mężczyzn, garderoby, który rozprzestrzenił się z Bliskiego Wschodu do wielu częściach świata jest kaffiyeh, czarno-biały lub czerwony-biały szal w kratkę, które mogą być nanoszone na ramieniu, owinięty wokół głowy, turban lub zabezpieczone nad głową z agal. Na Zachodzie, kaffiyeh jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli islamu, noszonych przez wielu przywódców politycznych, w tym Jasera Arafata.

W Pakistanie i Indiach, mężczyźni i kobiety noszą Szarawary, luźne spodnie objętych długi koszuli. Ten styl sukienka pochodzi z Persji. Kobiety również nosić Dupatta, długi kawałek materiału, który może być nanoszone przez ramię lub owinięty wokół głowy i ciała w zależności od sytuacji. Mężczyźni nakrycie głowy w turbanie. Wiele z tych przedmiotów są lekkie i wykonane z jedwabiu, bawełny lub materiału syntetycznego jak poliester-praktycznego dla gorącego i wilgotnego klimatu. W przeciwieństwie do odzieży na Bliskim Wschodzie, te tkaniny mogą być bardzo kolorowe.

W Afryce Północnej i Wschodniej, zakonników często noszą nakrycia głowy, takie jak turban lub kufi, szczególnie dla komunalno modlitwy w piątek. (W Stanach Zjednoczonych, wielu Afroamerykanów muzułmańscy mężczyźni noszą tylko kufi wraz z bardziej zwykłym zachodniej odzieży.) Kobiety w Tanzanii, Kenii i Somalii nosić kolorowe tkaniny bawełniane sprowadzane z Indii. Są one sprzedawane w długościach od sześciu do dziesięciu metrów, które są następnie pokroić na kawałki-one przez długi luźny strój, i jeden, który jest nanoszone na głowie i wokół ramion (odpowiednio zwane Dirac i garbasaar w Somalii). W Maroku, Algierii, i Tunezji, mężczyźni noszą burnus, luźny płaszcz z kapturem unikalnej dla tego obszaru. W Afryce Zachodniej, mężczyźni i kobiety zarówno nosić długą, prostą suknię znany pod różnymi nazwami, w tym Boubou, bubu, i baba rydze. Kobiety nie powinny się nakrycie głowy, ale wiele zrobić nosić kawałek owinięty tkaniną oznaczać, że są małżeństwem. Pokrycia podobne do Dupatta i garbasaar są ograniczone do wykorzystania przez kobiety, które ukończyły Hajj lub żyją w północnym Nigrze, Mali i Mauretanii, lub innych miejscach, gdzie wiele społeczności zaczęły egzekwować prawo islamskie. Na obszarach wiejskich w Afryce Wschodniej i Północnej, południowej Arabii i Azji Środkowej, gdzie wiele osób wciąż żyje koczowniczy lub pół-koczowniczy tryb życia, nie jest też niczym niezwykłym dla kobiet, aby przejść bez nakrycia głowy.

Kontekst polityczno-gospodarcza

W ciągu ostatniego stulecia, świat islamu przeszedł wiele dramatycznych zmian-odkryciem ropy naftowej ("czarnym złotem") na Bliskim Wschodzie i Azji Południowo-Wschodniej; Wprowadzenie (a czasem odrzucenie) kształcenia w stylu zachodnim, rynków, technologii i sukni; seria rewolucji i wojen; oraz szybki wzrost liczby ludności. Chociaż religia islamska zaczęła się na Bliskim Wschodzie, w roku 2000 jest o wiele więcej muzułmanów poza tym obszarem, w takich krajach jak Pakistan, Indie, Indonezja i Chiny. Łączna liczba muzułmanów wzrosła do ponad 1 mld ludzi.

Produkcja i sprzedaż oleju dał niektórych krajach niesamowite bogactwo. W Brunei, Bahrajn, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie, nie ma podatków od osób fizycznych. Edukacja i opieka zdrowotna są bezpłatne. Wiele rządów wykorzystali pieniądze oleju do budowy dróg, systemy nawadniające, uniwersytety i inne budynki publiczne-czasami nie tylko za naród, ale także dla muzułmanów w innych częściach świata. Rolnicy, robotnicy, nauczyciele i lekarze z Egiptu, Afryki Wschodniej i Południowej Azji zostały sporządzone na Bliskim Wschodzie o pracę, które płacą dużo więcej niż podobnych stanowiskach w kraju. Choć media często ściśle monitorowane za treści seksualnej i politycznej, wiele osób ma dostęp do filmów, telewizji satelitarnej i Internetu. Arabska telewizja Al-sieci Jazeera konkuruje z CNN i BBC.

W tym samym czasie, nie było do tej wady nadzwyczajnych ekonomicznej. Długotrwałe relacje i napięcia, które zaczęły się, gdy Wielka Brytania i Francja skolonizowali wiele części Afryki, Arabii i Azji Południowej nasiliły. Stany Zjednoczone uczestniczył w dwóch wojnach w Iraku i zbudowany lub używane bazy wojskowe w Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Afganistanu i Dżibuti. Pieniądze oleju przyniósł nową falę przedsiębiorców i specjalistów z Europy i Stanów Zjednoczonych. W Kairze, antropolodzy Elżbieta i Robert Fernea zaobserwowali, że kolonizacja i kontakty z Zachodem towarzyszyły zmiany społeczne, że wielu muzułmanów (nie tylko fundamentaliści) odkryli sprzeciw.

"Wraz z naszą technologią przejść technik sprzedaży, metod nasze administracyjnych, pomysły na temat inwestycji i wzrostu gospodarczego ... [oraz] rock music, bary i kluby nocne, pełne alkoholu i modnie ubranych kobiet. ... [To jest często postrzegana jako] utraty Egipt ian, arabski i / lub muzułmańskich sposoby życia-haniebny utraty niepodległości, szacunek i cześć (str. 440). "

Na początku lat 1900, wiele egipskich feministki przyjęła zachodni suknię i usuwany welony jako znak wyzwolenia. Na początku 2000, nowa generacja powrócił do pokrycia głowy. Praktyka ta zapewnia pewną ochronę przed molestowaniem seksualnym na zatłoczonych ulicach miasta i autobusów, ale również sygnalizuje odrodzenie dumy w islamie i praktyk islamskich w życiu codziennym.

W latach 1800 i 1900 na początku, ludzie w wielu częściach świata islamskiego zwrócił się do religii jako źródło wskazówek i unifikacji w ich wysiłkach na rzecz oprzeć kolonizację. Pozostałości tych ruchów, takich jak wahhabizmem w Arabii Saudyjskiej i Mahdism w Sudanie, nadal istnieją. Podobne podejście można nasilającej w odpowiedzi na inwazję kultury i wojskowych oraz przeciwdziałać ekscesy globalizacji. W Afganistanie, gdzie ludność została zaangażowana w ciągłej walki od ponad dwóch dekad, talibowie wysiłek w celu ustalenia kolejności poprzez nałożenie bardzo ścisłej wykładni prawa islamskiego. Dziewczyny zostały wyparte szkół; zawodowe kobiet zostały oddalone z pracy, wymaganych do noszenia chaadaree lub burki i może pojawiać się publicznie tylko w towarzystwie męskiego członka rodziny. Wiele feministek na Zachodzie byli przerażeni tych praktyk oraz rozesłany petycji przez Internet żebranie talibów, aby zatrzymać. Podczas inwazji na Afganistan po 11 września 2001 roku rząd Stanów Zjednoczonych i sieci mediów skorzystał z tymi uczuciami, powołując się na "wyzwolenie kobiet" jako jeden uzasadnienie obalenie tego systemu.

Bardziej umiarkowana wersja islamu politycznego zyskuje wsparcie od obu intelektualistów i zwykłych obywateli w wielu krajach. W Turcji, gdzie rząd próbuje "modernizacji" naród poprzez zakazanie islamski strój w budynkach użyteczności publicznej, kobiety, które są sympatyczny do ruchu islamistycznego zostały zmuszone do opuszczenia uczelni, a nawet wybranych stanowisk w Parlamencie do wyrażania swoich przekonań religijnych i politycznych, w ubierać. We Francji, dzieci imigrantów z Turcji i Afryki Północnej były czasem wydalony z szkołach publicznych za naruszenie ścisły rozdział kościoła i państwa poprzez noszenie nakrycia głowy. Niestety, wielu ludzi postrzega islam islamski strój (i) jako niezgodne z demokracją. Stało się to bardzo delikatna kwestia w Turcji, jak kraj ten stara się częścią Unii Europejskiej.

Poza Bliskim Wschodzie, w dziedzinach takich jak Malezja, Indonezja i Somalia-mężczyzn i kobiet, zaczynają nosić kaffiyeh i Jilbab sygnalizować, że są one patrząc na islam na zmiany społeczne i polityczne. W Malezji i Indonezji, rząd zapewnia pieniądze na budowę meczetów i wspierania edukacji religijnej, ale islam polityczny jest zabronione. Około 15 procent Indonezyjczyków jest Hindus, katolikiem lub protestantem (oznaczenia, które muszą być zarejestrowane na oficjalnych dokumentach, takich jak prawo jazdy), ale są też ponad 180 milionów muzułmanów-największa liczba muzułmanów w jednym kraju (Farah , s. 273). Indonezja ma zasobów ropy naftowej i jest członkiem OPEC, ale miliony ludzi żyje w skrajnym ubóstwie. Niektórzy chcieliby, aby zastąpić to, co uważają za skorumpowanego rządu z jednym opartego na zasadach islamu. W Afryce Wschodniej, Somalii była w stanie chaosu, ponieważ ostatni rząd upadł w czasie wojny domowej w 1991 roku bez zastąpienia. Niektóre Somalijczyków chciałby zainicjować nowy rząd oparty na prawie islamskim. Inni widzą w tym "Arabization" -a nie Somalii wpływem z Bliskiego Wschodu. Odbudowa tego rządu komplikuje różnic wewnętrznych, jak i oskarżenia z Etiopii i Stanów Zjednoczonych, że Somalia jest przystanią dla terrorystów.

Zdarzenia następujące 11 września, w tym przejścia Patriot Act i działań wojennych w Afganistanie i Iraku, przyniosły intensywną kontrolę do islamu i muzułmanów. Widoczność islamskiego stroju doprowadziła wiele kobiet w szczególności, że muszą dokonać wyboru między bezpieczeństwa osobistego i religii. Sprawozdanie Rady w sprawie Stosunków Amerykańsko-Islamskich zauważa, że ​​wielu muzułmanów zostały dokonane przez profilowania religijnych i etnicznych w miejscach publicznych i na lotniskach, często oparte na ich strój. "Doświadczenia muzułmanów w po 11 września klimatu były nieporównywalny z jakimkolwiek poprzednim okresie .... Muzułmanka z Lincoln, został zobowiązany do usunięcia jej hidżab [nakrycia głowy] przed wejściem na pokład lotu American Airlines. Była przerażona Strażnik z pistoletu, więc przestrzegane "(s. 4-5).

W tym samym czasie, liczba muzułmanów w Stanach Zjednoczonych nadal rosną dzięki migracji jak również konwersji. Dla wielu ludzi, te trudne czasy odnowili swoje poczucie zobowiązania wobec religii i religijnej sukni. Świadomość islamu w opinii publicznej, jak rośnie również więcej ludzi niż kiedykolwiek czytać książki i wykłady w celu lepszego zrozumienia tego, co się dzieje na świecie.

Zobacz także burki; Sukienka etnicznych; Jilbab; Bliski Wschód: Historia islamskiego Dress.

Bibliografia

. O Allach Akbar Abbas: Journey Through wojującego islamu. Londyn: Phaidon Press Ltd., 1994.

. Artur, Linda, wyd Rozbieranie Wyznanie: Zaangażowanie i konwersji z Cross-Cultural perspektywy. Oxford: Berg, 2000.

. El Guindi, Fadwa Veil: Skromność, prywatności i opór. Oxford: Berg, 1999.

Farah, Cezar E. Islam: Wierzenia i Obchody. Red 7th. Hauppauge, Nowy Jork: Barron, 2003.

Fernea, Elżbieta W. i Robert A. Fernea Świat arabski. Czterdzieści lat zmian. Nowy Jork: Anchor Books, 1997.

Haddad, Yvonne Y., John L. Esposito i, eds muzułmanie na ścieżce amerykanizacji Oxford:.? Oxford University Press, 2000.

Khan, Maulana W. Kobiety w Islamskim Szariat. New Delhi, Indie: Islamska Centrum, 1995.

Lindisfarne-Tapper, Nancy, i Bruce Ingham, red. Języki Sukienka na Bliskim Wschodzie. Surrey, UK: Curzon Press, 1997.

. Samiullah, Muhammad Muzułmanie w Alien Towarzystwa: Niektóre ważne Problemy z rozwiązania w świetle islamu. Lahore, Pakistan: islamscy Publications, 1982.

Zasoby Internetu

Status muzułmańskich praw obywatelskich w Stanach Zjednoczonych. Washington, DC: Rada ds Stosunków Amerykańsko-Islamskich Research Center, 2002. Dostępny od http://www.cair-net.org/civilrights2002/civilrights2002.doc.

Kompas Biżuteria

Kompas Biżuteria

Kompas biżuteria jest już od wieków. Dziś ludzie wybierają tę biżuterię zarówno jako symbol i oświadczenia. Duża różnorodność sztuk w sztuce i biżuteria spodoba się zarówno kolektora biżuterii i ustawiająca trendu.

Historia Compass Biżuteria

Kompas biżuteria wyposażony instrument nawigacyjny albo jako dekoracyjne i funkcjonalne obiektu. Jednak niektóre style posiadają logo masoński, który składa się z matematyki i geometrii kompas kwadrat.

Metafizyka Symbolika

Metafizyczny symbolizm kompasu dotyczy najwcześniejszym znanym wykorzystania tego narzędzia. Pochodzenie kompas sięga starożytnych Chinach w czasach dynastii Qin około 221-206 pne. Wczesne wersje służył jako wróżenia i narzędzi Feng Shui.

Pierwsze kompasy wykorzystywane lodestones. W czasie dynastii Qin, chińskie wróżek włączone lodestones w desek wymownych fortunę. Lodestone jest minerałem magnetytu, który zawiera tlenek żelaza, którego naturalne magnetyczne właściwości wyrównania w kierunku południowym do północy. Wcześnie wynalazca stworzył urządzenie kompas składający się z magnesu pływające w wodzie, które wskazał północ i południe do Feng Shui i celów astrologicznych. W czwartym wieku, ludzie opracowali kolejną wersję, że używany jest magnes jako kierunkową strzałką na płycie żelaza w konstelacji i oznaczeń z kardynalnych.

Nowoczesne metafizyczne biżuteria wyposażony formy kompasy nawigacyjnych często odnosi się do czterech kierunkach północ, wschód, południe, i na zachodzie. Cztery kierunki były istotne dla starożytnych Celtów i chińskich kultur. Osoba może nosić tego typu biżuterii jako symbol bycia w harmonii z czterech kierunków lub symbol aktywnie poszukujących równowagi w życiu.

Wolnomularstwo

Masonic biżuteria często jest wyposażony w uniwersalny symbol masonerii: kompas matematyki i kwadratowe. W masońskiej historii, te funkcjonalne narzędzia kamieniu symbolizuje narzędzia, które razem tworzą idealne linie i kąty kierunku Boga. Są też symbole mądrości i cnoty, że członkowie masońskie dążyć do osiągnięcia, z oznaczeniem granic kompasu.

Wolnomularstwo biżuteria zawsze dysponuje kwadratowy i kompas emblemat. Masonic biżuteria obejmuje pierścienie, wisiorki, szpilki, spinki do mankietów.

Religia

Kompasy są również w biżuterii religijnej. Muzułmańscy naszyjniki i bransoletki mogą prowadzić ludzi w ich codziennych wysiłków modlitewnych. Christian biżuteria może cechować symbole kompasu wokół krzyży. Neopogańskich biżuterii, takie jak wisiorki z kompasów i symboli astrologicznych, to czasem zarówno dla ozdoby i funkcji.

Biżuteria sztuczna

Kompas biżuteria jest najbardziej popularny styl wśród tych typów. Wiele sztuk funkcjonalne i dekoracyjne dostępne są w naszyjniki, wisiorki, pierścionki, bransolety i kolczyki. Projekty w zakresie od ozdobny na proste i eleganckie. Oto kilka przykładów:

 • Antique kompas styl wisiorki złota
 • Srebro pierścionki kompas
 • Kolczyki Compass
 • Sterling wisiorki srebrne serce z kompasów
 • Bransoletki z metali mieszanych i skóry

Fani tej biżuterii można znaleźć wiele nowoczesnych wzorów lub zabytkowe styl biżuterii dla dorywczo lub szykowny okazjach.

Zakup Compass-Theme Biżuteria

Możesz znaleźć popularny motyw kompasu biżuterię w wielu lokalnych sklepach z biżuterią, a także w Internecie, w tym:

 • Kompas firmy: Kompas Firma specjalizuje się w prezenty, w tym kompas tematycznych projektant kompasu biżuterii.
 • Uzależnienie Ewy: strona Uzależnienie przeddzień zawiera naszyjniki kompasu.
 • Amazon: Amazon ma duży wybór biżuterii temat kompasu w różnych stylach.
 • Cosma Księżyc: projektant biżuterii Maureen Brusa Zappellini oferuje unikalne ręcznie biżuterię, w tym bransoletki kompasu.


Ludzie w każdej dziedzinie życia można znaleźć kompasu biżuterię, aby dopasować swój styl. Niezależnie od tego czy poszukują symboliczne biżuteria, kolekcje, lub biżuteria, prezentując ten symbol mogą być znaczące i wyjątkowe.

Bliski Wschód: Historia islamskiego Sukienka

Sukienka w świecie islamu historycznie przekazywane rangę noszącego i stanu, zawodu i przynależności religijnej. Oficjalne uznanie lojalnej służby została wyrażona w prezenty strój tkanin i odzieży (w języku arabskim, khilca tureckiego hilat;, perski, khalat) aż do końca XIX wieku. Noszenie ubrań własnego ugrupowania społecznego oznaczało zadowolenie, natomiast widać publicznie w stroju noszonego przez klasy ogłosił wyższej niezadowolenie z panującego porządku. Podobnie odmowa don kolor lub nakrycia głowy związany z organem władzy, czy cesarskiej lub braterskie, formalnie wykazać wycofanie wierności.

Rządząca gospodarstwo domowe uznaje się być zarówno sędzią, a opiekun "dobrego smaku", a wszelkie odbiegające od normy zachowanie może być używany do legitymizacji bunt przywrócić "porządek". Teolog / prawnik stale przypominał władze do przestrzegania standardów sukienka celu zabezpieczenia się przed poważnymi skutkami społecznymi; w ten sposób 1967 izraelska okupacja egipskiego Synaju była rozumiana przez niektórych konsekwencją egipskich młodych kobiet przyjmujących zachodnich mód. Liczne edykty prawne dotyczące sukni (takich jak zakaz crossdressing, ostentacyjny i strój kobiet nie-muzułmanin odzieży) były trudne do policji, ale regulacje rynku (hisba), dotyczące praktyk tkactwo, krawiectwo, i farbowania, były łatwiejsze do wyegzekwowania.

Koran zawiera kilka szczegółów dotyczących "właściwej" sukni; Najbardziej wytyczne zawarte w Hadis (wypowiedzi proroka Mahometa) literatury, ważny składnik prawa islamskiego. Jednakże, jest zaniepokojony przede wszystkim z niektórych muzułmańskich rytuałów, takich jak hadżdż lub pogrzebu, a nie z codziennego noszenia. Każde duże ugrupowania i sekty islamu opiera się na własnej kompilacji hadisów poradnictwa prawnego, i po pewnym czasie, w odpowiedzi na potrzeby regionalne historyczne wyroki zostały wyjaśnione lub zastąpionych. Więc nie ma uniwersalnej orzeczenie dotyczące rodzaju i charakteru "właściwej" strój, w tym kobiet woalka. Prawo Maliki, na przykład dopuszczalnej szerokości jednego palca z czystego jedwabiu na (mężczyzna) wykończenie odzieży, podczas gdy czysty jedwab zewnętrzne szaty były dopuszczalne w kręgach hanafickiej. Wszystkie teologów, czy sunnici lub Shīcī, wolał pobożny muzułmanin mężczyzna ubrać surowo bawełny, lnu lub wełny, i muzułmańskich mistyków były znane jako Sufi s "noszących wełny." Został on jednak na ogół zgodni, że dobrobyt i siła państwa islamskiego było najlepiej widać dzięki ostentacyjnym sukni i uroczyste; Muzułmańskich filozofów, takich jak Ibn Chalduna (zm. 1406), przyznał, że hodowlane społeczeństwa zostały uznane przez ich dopasowanych ubrań, a nie przez proste okłady Beduinów.

Prywatne bogactwo wyraził własności tekstyliów i strój jak zapisano w XI i XII wieku Kair geniza list wyprawkę. Niektóre festiwale muzułmańskie były obchodzone z darów nowej odzieży, podczas gdy inne okresy (np miesiąc Muharram w społecznościach Shīcī) były związane z sukni żałoby, której barwa zależało od konwencji regionalnych. Cięcie i szycie odzieży sądu zostały podjęte na pomyślnych dni określonych przez królewskiego astronoma. W ogólne przekonanie, że czary są bardziej skuteczne, gdy wydzielana w odzieży, formuła ochronna Bismillah ("w imię Boga ...") zostanie wypowiedziane podczas ubierania się odwrócić żadnego zła. W dalszej ochrony, wiele sobie przedmioty ozdobione talizman wersety Koranu projektów zawierających symbole i związane. Odzież świętych osób, zwłaszcza tych z proroka Mahometa, był rozumiany być przepojone Baraka (boskie błogosławieństwo), a więc płaszcz mistrza (khirqa, burda) został publicznie nanoszone na ramionach wtajemniczonego w Sufi i rytuałów gildii.

Przetwórstwo i produkcja tekstylna stanowiły ostoję gospodarki islamskiej Bliskiego Wschodu aż do XIX wieku, tak, to nic dziwnego, arabski, perski, turecki i literatury zawierają liczne odniesienia do tkanin i odzieży. Jednak znaczenia są nieprecyzyjne i do niedawna wielu uczonych zakłada, że ​​powtarzanie określonego terminu odzieży na wieki i poszczególnych regionach oznaczało, że jego znaczenie i wygląd nie zmienił się i uniwersalne; założenie to nie sprzyja zainteresowań naukowych w temacie.

Najbardziej obrazowym dowodów znajduje się w rękopisach po dwunastym wieku, metaloplastyki i inne dzieła sztuki, ale to rzadko odnosi się do rodziny i życia zawodowego. Pojawienie się fotografii w XIX wieku spowodowały cennych spostrzeżeń na wsi i obszarów wiejskich sukni, ale zapisy zawierają kilka szczegółów wieku noszących "i wprowadzanie społecznego oraz odzieży i struktury tkaniny. Znaleziska włókiennicze rzadko rejestrowane w raportach archeologicznych wykopalisk, a kilka muzealne zostały opublikowane z pełnym zszywania i szczegółów dekoracyjnych.

Podstawowa struktura szata była bardzo prosta: szerokość krosno tworzą główne panele przednie i tylne, z dodatkowymi wkładkami tkaniny stworzyć dodatkową szerokość i kształtowania, gdzie to konieczne, nawet na wielu osmańskich i irańskich szaty sądowych. Talie sznurek stworzył gromadzi i unsewn fałdy. Dopiero w XIX wieku i wprowadzenia mody europejskich, które ukształtowały pachy, wyściełane i pochylonych ramionach, rzutki, i tak dalej były stosowane w konstrukcji odzieży.

Sukienka Abbasydów i Umajjadów

Po śmierci Mahometa w 632 CE, Islam rozprzestrzenia w całej Afryce Północnej i do Hiszpanii, przez Syrię do południowo-wschodniej Anatolii i Azji Środkowej, osiągając granice Imperial Chin i Indii o około 750. kronikarze pisał o takich podbojów, ale niewiele w sprawach ubioru. Niektóre informacje zawarte w kompilacjach hadisów oraz w późniejszych krytykę wcześniejszych systemów-np IX wieku dezaprobaty szaty tylna perfumowane żółtego jedwabiu noszone przez Umajjadów kalif Walid II (r. 743-744), jak demonstrowanie rozwiązły tryb życia, a zbyt duża szafa z Hisham (r. 724-743).

Z ustanowienia państwa islamskiego, nie ma pilnej zmiany w sukni choćby dlatego nie-muzułmanów, to większość społeczeństwa, nie były wymagane, aby ubierać się jak arabskich muzułmanów, a wiadomo, że Egipt zapłacił roczną daninę w Koptyjski ubrania. Proste okład (IZAR thawb) pre-islamskiej Arabii, wraz z rękawami, qamis kołnierza (koszula) prawdopodobnie zaczął być uznawany za "muzułmanów" sukienka dla obu płci. Na górze był noszony płaszcz (Caba) utworzoną z szerokiej tkaniny, składany dwa razy do centrum wzdłuż wątku i szyte wzdłuż jednej zamykającego (tworzącej ramię), a szczelina w obu fałdach (pachy). Co najmniej sześć inne określenia płaszcze były używane w tym czasie, co wskazuje, że każdy różni się w pewien sposób. W VIII wieku turban (cimama) walcowanego, gojenie tkaniny stały się uznanym znakiem muzułmańskich mężczyzn i co najmniej sześćdziesiąt sześć różnych metod uzwojenia są wymienione.

Jak Mahomet lubił kolor czerwony i wzorzystych tkanin, znalezienie ich rozpraszać podczas modlitwy, pobożni muzułmanie zostali poinformowani, aby uniknąć takich tkanin i kolorów, wraz z zielonej sukni z aniołów. Zalecenia te nie odnoszą się do kobiet muzułmańskich, ale nie były one zabronione do parady biżuterii, do "cover" (hidżab, czyli zasłonę lub serwet) się skromnie, a nosić Seroual (szuflady) z czego, zapisy hadisów, Muhammad zatwierdzone. Różne terminy obuwie są wymienione, ale NaCl sandały wielbłąda skóra, noszone przez Proroka, z dwoma pasami, jednej po drugiej stopy, inne otaczających duży palec u nogi, stał się trwałą ulubionym i było wymagane obuwie męskie na pielgrzymki pielgrzymów.

W swoim życiu Muhammad uhonorowany niektóre osoby, dając element odzieży osobistej lub długość tkaniny, a to stało się zwyczaj Sąd ustalił (khilca) w okresie od 661 do Umajjadów 749. Dodatkowym zaszczytem było haftowane lub zespół gobelin (tiraz) łożyska imię i nazwisko oraz inne dane kalifa, szyte lub tkane w pobliżu lub na ramię spadła pozycjonowania w Caba i jubba, długa szata centralnie zamocowany tkaniny połączone z prostokątów pod kątem prostym, tworząc rękawy. Najstarszy znany fragment tiraz w czerwonym jedwabiu (w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie) rejestruje nazwę kalifa Marwan I (r. 684-685) lub Marwan II (r. 744-750).

Dekoracyjne kołnierzyk i mankiety były cechy królewskiej sukni i ewentualnie tworzą część caliphal insygnia. Posągi przedstawiające władcę tynk w królewskiej sukni (Sasanid np Khirbat al-Mafjar, Qasr al-Hayr al-Gharbi) może zapisy sukienka caliphal rzeczywista Umajjadów, ale być może to tylko wykorzystuje rozpoznawalny Regal obrazów. Umajjadów był prawdopodobnie dynastyczne kolor biały, noszone z białym cimama na piątek modlitwy, ale w inny sposób, na monetach, "korona", była podobna do korony Sasanid (taj) lub wysokiej czapce cukru bochenek (qalansuwa).

W tym okresie wizerunki stroju kobiecego są ograniczone do kobiet artystów i uczestników, z kilkoma wyjątkami. Jak wspomniano powyżej, Seroual często noszone wraz z qamis, ale czy i jak te różniły się od męskich odzież jest znane. Na początku VIII wieku malowidła Qusayr Amra pokazać półnagich artystów spódnica w kratkę tajemnicy, ale panie w intronizacji składzie mają długie szaty z szerokimi szyjkami i welony głowy. Hadis pochwala sztucznymi włosami, wskazując, moda seventh- i ósmym wieku, ale ci artyści mają Kiss-loki i loki.

Ulubiona sukienka tkaniny na dworze, zwłaszcza podczas panowania Sulayman (r. 715-717) i kalifa Abbasydów Harun ar-Raszid (r. 786-809), był Washi z Egiptu, Iraku i Jemenie, prawdopodobnie wątku -ikat (szalonych) jedwabiu, ponieważ przykłady, choć w bawełnę, przetrwały. Jednak mężczyzna i kobieta z mody chciwie poszukiwane tkanin odzieżowych z całego imperium: pościel z egipskiej bawełny, jedwabie z Iraku i na Kaukazie, Adenese płaszcze, jedwabne i bawełniane irańskich mieszaniny, i tak dalej, jeśli to możliwe, unikać, tekturowych, zauważalny kontrast (np , bawełna, len) i wyraziste, kontrastujące odcienie barwników.

Z irańskiego wsparcia rodziny Abbasydów, głosząc prawo rodziny Proroka do kalifatu, przejął kontrolę z domu Umajjadów w 749. W ciągu dziesięcioleci Hiszpanii, Afryki Północnej, a następnie Egipt i południowej Syrii oderwała się od bezpośredniej kontroli Abbasydów, gdy w dziedziczne governorships regiony wschodnie miał wirtualny niezależności, pod warunkiem, że hołd niezwłocznie do sądu w Bagdadzie. Od 945, jeśli nie wcześniej, nadrzędne wpływy kulturowe w Abbasydów ceremonii dworskich i sukni były irański (biurokraci), a także tureckich (wojskowy).

Jak wyjaśniono Ibn Chaldun, Abbasydów kolor był czarny dynastyczne, upamiętniający gwałtownych śmierci Mahometa syn, teściowa i wnuków. Brak noszą czarne szaty na dwa razy w tygodniu odbiorców wykazały niezadowolenie noszącego z linijką i reżimu. Na uroczystym obowiązek, kalif zwykle nosił czarny, z płaszczem Proroka na ramiona (oznaczający jego błogosławieństwo) i przewożą inne relikwie związane z Mahometa, albo czasami sobie overgarment monochromatyczny haftowane w białej wełny lub jedwabiu. Qalansuwa wciąż postrzegany był jako "korony", ale poszczególne kalifów preferowane jednego modelu nad innymi.

Jak dworski ceremoniał stały się bardziej złożone, główne zawody biurokraty, oficera i teolog miał charakterystyczny strój. Wezyr (minister) był rozpoznawalny przez jego podwójnym pasem, i jego koledzy byli znani jako ashab al-dararic (dosłownie, ludzie z durraca) z powodu ich długich wełnianych szat, guziki szyi do klatki piersiowej, prawdopodobnie z długimi rękawami obszernych. Oficerów (ashab al-aqbiyya) nosił krótszy, qaba blisko dopasowany, prawdopodobnie wprowadzony z Iranu przez kalifa al-Mansura (r. 754-775), ze spodniami lub legginsami. Jego dokładna struktura jest dyskusyjna, ale być może to było jak dostosowanych ósemek i IX wieku jedwabny szlafrok, wzorzyste z Sasanid motywach Mochtshevaya Balka, Kaukazu. Najwyższe stopnie na sobie czarny, zaszczyt, nie wolno im opuścić szeregi, ale caliphal osobisty strażnik ubrana w jedwabie z pasów wzorzyste złota. Wojskowych mogli formę qalansuwa, choć od końca XII w najwyższych rangą oficerów wyświetlane swoje tureckie pochodzenie, a nawet wsparcie dla Saladyn po zakładanie sharbush, a furtrimmed czapkę z charakterystycznym trójkątnym centralnej tablicy. Teolog z drugiej strony było zidentyfikować jego obszernej czarnej szacie zewnętrznej bawełny, lnu lub wełny, ozdobione złotymi zespołów tiraz haftowane. Udzielając piątek kazanie, nosił czarny turban, ale różne XIII-wieczne ilustracje Maqamat pokazać al-Hariri go na mniej formalne okazje w białym turbanie, objętych ramion czarną maską taylasan.

A pani zespół nadal składał się z Seroual, qamis w długą szatę opasana szarfą lub cummerbund i podobnie kolorze nakrycia głowy, wszystkie objęte jedną lub więcej długości głowy- i twarzą welony na zewnątrz nosić. Biały był noszony przez rozwiedzionych kobiet i niebieski i czarny były zarezerwowane dla tych, w żałobie. Multi-kolorowe i paski tkaniny były najlepiej unikać zużycia ulicy, podczas gdy jasne monochromatyczne kolory były związane z kobiet artystów. Teologiczne krytyczne ukażą, że królewskie panie spędził dziko na odzież na specjalne okazje, pojedyncze szata czasem kosztuje więcej niż tysiąc sześćset razy miesięczne wynagrodzenie lekarski. Niestety, specyficzne opisy takich kosztownych odzieży nie są włączone.

Maqamat ilustrowane al-Hariri rękopisów, prawdopodobnie produkowane w północnej Syrii i Iraku, zawierają cenne informacje wizualne, a czasami chłop i klas pracujących przedstawiono w innych pracach ilustrowanych. Do wcześniejszego okresu Abbasydów, obrazowym dowodem jest mniej lub bardziej ograniczony do początku XX wieku rysunków archeologicznych wydobytych fragmentów ściennych z kompleksów pałacowych w Samarze. Malowane pułap Capella Palatina (Palermo, Sycylia) jest bardziej zbliżona do Fatymidów (Egiptu i Afryki Północnej) sukienka, a malowidła ścienne w regionie Xinjiang (zachodnie Chiny) i Lashkar-i Bazar (Afganistan) przedstawiają regionalnych stylów kostiumów ,

Sukienka z sułtanatu Mameluków

Dzięki zdobyciu Bagdadu Mongołów w 1258, kalif Abbasydów uciekł do sądu Mameluków w Kairze, gdzie został przyznany szacunek, ale nie ma siły. To było typowe dla zachodnich historyków rozważyć sułtanat w dwóch okresach: Bahari rządy wojskowych (. C. 1250-c 1293), a zasada Burji (c 1293/16.). W wojsku Bahari było co najmniej pięć głównych grup etnicznych, i trzy dywizje, każdy z charakterystycznym stroju, które zaciekle chronionej, a także specjalnym mundurze do uczestniczenia sułtana, a drugi dla królewskich procesji. Co najmniej sześć różnych rodzajów wojskowych qaba są nazwane, ale nie może być bezpiecznie przypisane do różnych ubiorów wojskowych przedstawionych w przedstawieniach późno-XIII wieku. Sharbush i sarajuq, ulubione nakrycia głowy wojskowy aż do końca XIII wieku, zostały zastąpione przez kalawta lub małych cap tkaniny, czasem kosztuje prawie dwa miesiące wynagrodzenia lekarza, noszone z lub bez tkaniny turban. Armia i sądowe oficerowie mogli wyświetlić własny herb (Ranking) na swoje rzeczy, czy buty, przypadkach USB lub odzieży dla służby; kilka, z aplikacją czuł, przetrwały (na przykład te, w Muzeum Włókiennictwa, Washington, DC).

Jak kalif Abbasydów jeszcze teoretycznie głowy muzułmańskich sunnitów, czarne szaty i nakrycia głowy zostały zachowane jako "oficjalne" teologicznej sukni chociaż Sultan Barquq, zmęczenia z nim w 1396 i 1397, nakazał noszenie kolorowych wełnianych ubrań zewnętrznych. Najwyższy rangą Qadi s (sędziowie) nosił dilq, podczas gdy inni sędziowie mieli farajiyya, termin odzieży używanej od 1031; dokładne cechy obu szaty nie są znane. Powiedział, że jest oczywiste, że istnieją różnice regionalne, choć nieokreślone, jak teolodzy wojewódzkie zostały uznane przez ich strój, być może w sposób dzisiejszych turystów zagranicznych odwiedzających inny kraj.

Niektóre sułtanów miał bardzo indywidualne gusta mody, takich jak al-Nasir Nasir al-Din Muhammad (r. 1299/08, 1294/95, 1309/40), z mongolskiego pokrewieństwa, które wstrząsnęły okręgów sądowych przez noszenie sukni Beduinów arabskiego. Głosić legalności władzy Mameluków, sułtan został obdarzony Abbasydów czarny przez kalifa, ale generalnie dla publiczności sądowych nosił strój wojskowy, uznając swój dług wobec swoich kolegów oficerów mameluków. Khilca lub system zaszczytne odzieży, opisanych przez Al-Makrizi, oferuje wgląd mameluków zawiłości sądowych. Najwyższa rangą dowódcy otrzymali między innymi, odzież z czerwonym i żółtym Rumi (ewentualnie Anatolian) satynowej, pokryte wiewiórki i obszyty bobra, z paskiem złota i klamrami kalawta. Białego jedwabiu fawqani szata, tkane złotą nicią i ozdobione haftem jedwabiu, wiewiórki i bobra dano głównych wezyrów natomiast mniej kosztowne tkaniny innych kolorów, tylko osaczony bobra, zostały przedstawione do obniżenia rangi biurokratów. Takie khilca został przedstawiony z okazji nowego terminu, przybycie danej osoby i odejście od sądu, pomyślne zakończenie projektu architektonicznego lub leczenia, i podobnych okazjach.

W 1371 i 1372 sułtan rozkazał członkom proroka Mahometa kobiet, mężczyzn i rodziny, nosić kawałek zielonego materiału w miejscach publicznych, tak aby można było z powodu szacunku do nich zwrócić. Od tego czasu, kolor zielony, pobrane poprzez barwienie na niebiesko to pierwsza żółta (a więc droższe niż pojedyncze barwione tkaniny), zostało formalnie ograniczone w kręgach sunnickich do tego ugrupowania. W Mameluków społeczeństwa jasnoczerwony noszenia w publicznych oznaczone prostytutki, choć w innych islamskich na Bliskim Wschodzie było uroczyste kolorów dla najwyższych rangą pań mongolskich, a dla wesele odzieży.

W tym czasie były dostosowane odzieży normą utworzony z dziesięciu lub więcej ukształtowanych jednostek zszywane, jak widać na fragmentach odzieży muzealnych; niestety nikt nie został opublikowany odpowiednio. Wiele mameluccy "tkaniny" dress-waga mają wzory oparte na motywach foliowane łzy, czasami arabskimi napisami obszyte użytkownikiem, błogosławieństwem lub klapowane kształt rozety otoczone systemem zwierząt.

Sukienka w Imperium Osmańskiego

Od małego księstwa Anatolii, Ottoman rodzina szybko rozszerzyć władzę w większości z Anatolii i na Bałkanach. W 1453 sąd przeniósł się po raz ostatni do Konstantynopola (Stambuł), kontynuuje ekspansję terytorialną do Europy Środkowej, Egipcie i Afryce Północnej, na Półwyspie Arabskim i zachodnim Iranie.

W Muzeum Topkapi Saray (Istambuł) kolekcji, znajduje się ponad dwa tysiące sztuk sukienka związane z sułtanów osmańskich i ich rodziny; niektóre są związane z królewskich pań i dzieci. To źródło jest zwiększona przez liczne rękopisu i malarstwa albumów i innych przedmiotów.

Szaty nawet sułtana były zasadniczo prosta w konstrukcji, z kształtowaniem osiągnąć poprzez połączenie wkładek do głównych paneli przednich i tylnych. Centralne mocowanie przycisków nici z pętli tkaniny został zaostrzony przez linie poziome z chaprast oplatania liczby wierszy oznaczające wyższy status użytkownika. Typowy uroczyste ubranie, modne od połowy XV wieku do połowy XVI wieku, był kostek, łokcia długości rękaw kaftan noszony na innym rękawami koszuli bez kołnierzyka ubrania, spodnie, i; Wersja cielę długości było również dostępne. Podobnie dostosowane szata, ale z szerokimi rękawami ostro zwężającymi na guziki nadgarstku mankiet był dolaman, XVII-wieczny styl. W ciągu tych ubrań, urzędnicy sułtan i wysokiej rangi na sobie długą, duży płaszcz (kapaniche) z furcovered, szerokość barków i ramion kwadratowy kołnierz klapę; dla sułtana inwestyturę płaszcz, futro lisa był czarny, a wielki wezyr, główny eunuch i Bostanci bashi (dowódca straży przybocznej) miały zwykle sable. Rękawy były często bardzo długie i nosić luźne, aby umożliwić niżsi rangą pocałować brzeg. Ramię miał dostęp przez szczelinę w łokciu lub ramię rękawa szew. Wysoka biuro zostało również pokazane przez zbyt wysokie lub szerokie czapki w różnych kształtach, wykonane z bawełny wyściełane grzywny muślinu na formularzu balsa drewna. Bryczesy z talii zostały hojnie kształcie sznurkiem do ściągania, prawdopodobnie, aby umożliwić dodatkowe wyściełane okładzin na chłodne zimowe dni.

Nie było zauważalne różnice między osmańskich ceremonialnych szatach naczelnego dowódcy armii i bureaucrat, ale były różne odrębne pułkowy mundury, które stały się bardziej funkcjonalne ozdobny i mniej w ciągu wieków. Bostanci był rozpoznawalny w swoim czerwonym, łydki długości, z długimi rękawami zewnętrzna szata noszone zarówno z czerwonego filcu czapkę, opadające na prawym uchu, lub wysoki, brązowa czapka stożkowa (być może oznaczające stopień). Uroczyste łucznik Solak korpus nosił obcisłe spodnie) (shalvar lub wąż botki, na który został zużyty na halkę filmy oraz misternie wzorzystą szatę zewnętrzną rękawami; asymetryczna fryzura stożkowe z szeroką złotą opaską zakończył zespół. Oddział Peyk posłańców sądowych miał charakterystyczny zaokrąglony "hełm" z pozłacanej miedzi i nacięta, a pozostałe pułki janczarów wykazać ich związek z rzędu Bektashi Sufi nosząc keche, białego filcu "rurki" rosnące jakieś dwanaście centymetrów od sztywne Zespół haftowane złotem, a następnie spada w dół z tyłu; symbolizowała rękaw odzieży noszony przez założyciela zakonu.

Muzułmańscy teologowie nadal noszą szerokie zewnętrzne szaty, z Cubbe (w języku arabskim, jubba), zamiatanie podłogi i guziki od pasa, z bardzo szerokimi rękawami. Szef teolog dozwolone sobole podszewki, ale mułłowie miejskie zostały ograniczone do gronostaj. Na początku XVIII wieku-Sur-name ilustrowanych rękopisów, niższy rangą prawnicy są rozpoznawalne przez ich stożkowych "abażur" turbany, ale ważne teologów nosił urf, ogromny zwiniętą w kształcie kulistym, biały turban w kolorze, natomiast od 1590 nakib ul-eshraf (po arabsku al-Ashraf naqib), lider proroka potomkowie Mahometa, miał jego w zielone szaty zewnętrznej, jak jego. Następnie, Europejczycy sobie zielone ryzykowali atak fizyczny. Przedstawiono także w różnych rękopisów są różne Sufi (mistyczne) zlecenia, których ubrania, a zwłaszcza nakrycia głowy miał specyficzne konotacje symboliczne według kolejności.

Były cztery główne klasy odzieży zaszczytne (sąd Tureckie, hilat), kosztuje co roku przez Skarb połowę tego, co wydano na ubrania dziewięćdziesięciu dziewięciu janczarów pułki: "najbardziej doskonałe", "śpiewał", "barwny" i " zwykły ". Jako warunki oznaczać, różnica leży w jakości tkaniny, futerka lub przycinanie, kolorystykę oraz asortyment oferowanych. Prezentacje zostały również wprowadzone do wojewodów i regionalnych, zagranicznym delegatów.

Stan poprzez strój był także w haremie, przekazane w rodzaju futra przycinania i podszewką i bogactwa klejnotami małżeńskiego "pas". Raporty europejskie dotyczące kobiet prywatną sukienkę prawdopodobnie dotyczą artystów i kobiet w podobnych zawodach, i nie-muzułmańskich kobiet, jak dostęp do haremu przez muzułmańskich mężczyzn nie została ściśle ograniczona. Podobne ograniczenia zastosowano Imperium Osmańskiego malarzy sądowych przed około 1710, więc nie jest jasne, jak dokładne są te reprezentacje sukienka. Nawet ze szczegółowymi obrazami albumu Levni (rozkwitły 1710-1720s), niewiele jest wskazanie struktury tkanin i zszywania. Późnym XVI-wieczny odzież ulica była długimi rękawami, obszerne ferace (w języku arabskim, farajiyya) z jej długo yaka powrotem kołnierzyków i dwuczęściowy mahrama twarzy pokrycia, noszone z czarnym podłużnym końskiego Peche nad oczami. Ubiór ten obejmuje różne szaty, w tym underdrawers, obszernych spodni i cienkiej koszuli. Główna różnica wizualna między strój kobiet i mężczyzn nie był kierunek mocowania jak w późniejszym Europejskiej sukni, ale ujawniające dekolty stroju kobiecego. Różne Ubiory są przedstawione, ale nie jest jasne, czy były to wyłącznie dla sądu panie i czy wykazywanego rankingu. Jeden miał wysoki, zwężone formę cylindryczną, podobny do noszenia przez XIV-wiecznych mongolskich księżniczek w Iranie i mameluków panie w Kairze. Innym często ilustrowane były dwie małe czapka z owalną metalową płytkę umieszczoną jak lustro pod kątem, a obcięte pokrój stożkowaty, czasami cztery cale wysokie pokryte luksusowe tkaniny.

Wybór tkanin była oszałamiająca. Dzieło wełny zostały wyprodukowane w kraju wraz z wyboru wody oznaczony mieszanek jedwabiu, bawełny drukowanych i moherowych, często stosowane do okładzin. Jedwabnictwo był w pełni obowiązywać w Anatolii od 1500, produkuje wspaniałe tkaniny, często z dużymi powtarza wzór zaznaczony na plecionej złotej i srebrnej nici. Jak dotąd, tkaniny produkowane w innych osmańskiego tereny-na przykład na Bałkanach, w Afryce Północnej, Syrii i Iraku nie może być bezpiecznie zidentyfikować, i nie istnieją żadne szczegółowe opisy regionalnym stroju poza Europy Wschodniej aż do końca XVIII wieku. Ulubione wzory XVI wieku, często w czterech lub więcej kolorów, były oparte na kompozycji geometrycznych, meandry i krat, ostrołukowe lub wypełnionego utworzonych z wynikała kwiaty, takie jak goździk, róża, i tulipan, być może odzwierciedla współczesne zainteresowania sądu w ogrodach; Włączenie figuralnych przedstawień prawdopodobnie oznacza produkcję nie Osmańskiego. Plague ogniska w XVIII wieku z późniejszymi utraty wykwalifikowanych tkaczy być może doprowadziły do ​​zwiększonego wykorzystania haftem i małych motywów wzoru przewożonych w paski, jak we współczesnych francuskich jedwabi.

Sukienka w Safavid Iranie

Ismail rodziny Safavid, powołując się na wsparcie niektórych klanów plemiennych (dziesięć) qizilbash, przejął kontrolę nad Iranem, wschodniej Turcji, na Kaukazie, a dzisiejszego Afganistanu, zamiatanie bok resztki Timurid i innych systemów. Chociaż większość irańskich muzułmanów sunnickich w były to przekonania, Ismail nakazał religią państwową odtąd Shīcī Islam oddziału Ithna Ashari, który orzekł, że dwunasta potomkiem (Imam) Mahometa powróci do przygotowania społeczności na dzień rozrachunku , Odpowiednio wczesne Shahs Safavid wymagane swoich zwolenników, zwłaszcza qizilbash (turecki dla "czerwoną głową") do noszenia wyróżniający Bloodred nasadkę (taj) z dwunastu pionowych wyściełane fałdy kończąc w baton-jak zwieńczeniu, zwykle owinięty białym turbanie szmatką, symbolizujące nabożeństwo do dwunastu imamów i chęć umrzeć dla sprawy Safavid.

Typowy ubiór Safawidów początku sąd utrzymał prostą strukturę noszone w XV-wiecznym Iranie pod zewnętrzną szatą podobnej strukturze luźne rękawy z wiszących; Oboje mieliśmy poziomą plecionki w klatce piersiowej do mocowania. Przez 1570s, było modne don cięższe zewnętrzną szatę, ponownie po prostu dostosowane ale z lewego panelu przednim przedłużone do mocowania na ukos, z trzema lub czterema tkaniny więzi, pod prawym ramieniem. Ani styl był najwyraźniej wyłączną prerogatywą biura lub rangi, jak zapewne sąd i oficerowie przeprowadza identyfikację różdżki z urzędu. Jak qizilbash stracił pozycję na kaukaskich gruzińskich najemników na początku XVII wieku, więc sąd zwrócił się do Gruzji stylu odzieży z bardziej dopasowanej linii, jeszcze osiągnięte przez wprowadzenie tkaniny, a nie rzutki i plisami, podkreślając talię i biodra z cielęcia -długość, spódnica w kształcie dzwonu i centralnego mocowania. Podobnie, taj została zastąpiona czapki obszyte futrem z głębokim, zadarty obręczy, lub przez różne formy ekstrawagancki turban.

Jak w Osmańskiego sądu nie było bogactwo jedwabie i aksamity, wiele wątków zawierających metali tworząc tło dla wzorów migoczący splot diagonalny kwiatów wyodrębnianych spraye. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników Sunnīcī, - teolodzy nie byli zbyt zainteresowani obecnością figuralnych przedstawień na tekstyliach, więc motywy ludzi, zwierząt i ptaków często włączone do wzorca. Dostosowane w pałacu, honorowe khalat odzieży były klasyfikowane według administratora sądowego, na procent złota użytego w metalowej nici srebra pozłacanego. Jednak takie bogate ubranie uchylenie czarnego lub ciemnego odzieży podczas muzułmańskiego miesiąca Muharram, dla upamiętnienia tragicznej śmierci wnuka Proroka, Husain (trzecia Imam w Shīcī wiary).

Przykłady połowie XVII wieku odzieży stylizacji zostały opisane i opracowany przez Engelbert Kaempfer, John Chardin i innych gości z Europy, ale bez precyzyjnych szczegółów zawodu i statusu i obrazowym dokładnością sukni kobiet jest wątpliwa, ponieważ dostęp byłby ograniczony do chrześcijan, żydów i Zoroastrianin kobiet. Irańscy obrazy album z połowy XVII wieku przedstawiają leniwie jakie panie, głowy objętych różnych kształtach i wzorzystymi chustami i biel twarzy podkreślał podwójnych nici pereł nanoszone na głowie i pod brodą. Ich szaty są wąskie, dopasowane, długie, i rękawami, spodnie wzorzyste z zamontowanymi w ukośne pasy, podczas gdy dziewczyny tańczące z ich multi-plecionki pokazano na współczesnych "pałacowych" obrazów (np Chihil Sutun, Isfahan) noszą hip-długość, tuniki i płaszcze rękaw ponad dzwonkowatych, cielę długości spódnic sznurkiem.

Wczesne Ottoman i Iranu Sukienka

Zarówno dziewiętnastowieczny Ottoman sułtanat i reżim Qajar w Iranie 1775/24 uznał, że reorganizacja wojska i ponownego wyposażenia na liniach europejskich były niezbędne w celu przeciwdziałania europejskiej i rosyjskiej ekspansywnej polityki. Teologiczne antypatia była natychmiastowa, głosząc, że islam został zdradzony, a noszenie europejskim stylu mundurów oznaczało ni mniej ni zwycięstwa chrześcijaństwa; Czapka z daszkiem armii zabronione wymagana odpowiednia pokłon muzułmańskiej modlitwy rytuał, podczas gdy na austriackich ozdobny frogging stylu kurtki wojskowe oznaczał wiarę w ukrzyżowanego Chrystusa. Oba reżimy uciekał się do drastycznych środków w celu osiągnięcia ponownego wyposażenia wojskowego, a następnie zainicjował inne reformy sukienka obok istotnych zmian w prawie karnym i obywatelskiej, edukacji i religijnej zarządzania dożycie.

1839 Gulhane Edykt usunięte różnic prawnych i społecznych między Osmańskiego muzułmańskich i przedmiotów nie-muzułmańskich, w tym wystawności przepisów dotyczących niemuzułmanów. Trzynaście lat temu, wszyscy dorośli mężczyźni, z wyjątkiem teologów, kazano nosić ubrania w oparciu o europejską stylistyką: prostych spodni, koszulką z kołnierzykiem, fulary, a fez, zamiast kolorowych długich, luźnych szat jedwabnych i turbany. Kobiety nie zostały uwzględnione, ale do połowy XIX wieku osmańskie panie statusu niecierpliwie zamawianiu kopii mody noszone odwiedzając panie europejskich.

Po I wojnie światowej Mustafa Kemal "Ataturk" podjęła dalsze reformy sukienka jako integralną część swoich programów modernizacji, sekularyzacji nowej republiki tureckiej i powiązanie go politycznie Europie, a nie na Bliskim Wschodzie. Przeglądanie fez jako symbol wierności wartościom osmańskich, kazał sobie z rondem kapelusze i garnitury zachodnich stylu dla mężczyzn, z surowych kar za nieprzestrzeganie. Po raz kolejny odzież damska nie została uwzględniona; however, salaries were not paid to female government and public employees (for example, teachers, nurses, lawyers, and clerks) unless they dressed in European style and abandoned any face or head veiling.

In nineteenth-century Iran, similar policies were followed by the Qajar shahs. Fath Ali Shah (r. 1797-1834) had introduced a new type of kulah headgear of astrakhan lamb in an obliquely-cut conical form, eighteen inches high, and a close-fitting, narrow-sleeved, full-length garment designed to accentuate his height and slender form, which was worn with a dazzling array of jewelry. However, by the late 1840s, the shah's ceremonial dress was military in style with straight European trousers and shoes and a long buttoned jacket with high "mandarin" collar, embellished with gold frogging including epaulettes. Court officials followed suit. A fur-trimmed open overjacket of Kirman wool and white gloves completed the outfit.

Court ladies posed for oil paintings in richly patterned, full-length, wide "culottes" ( zir-jamah ), and a fine, filmy sleeved pirahan undershirt often slit vertically over each breast (symbolizing fecundity). Over this a short, hipped jacket ( chapkan, kurdi ), richly patterned, was worn. All this finery was concealed outdoors by a voluminous full-length dark-colored head veil ( chador ) and a fine, waist-length, white cotton or silk face veil ( ruband ). A radical change resulted from the shah's state visit to Europe in 1873. Seeing the calf-length ballerina skirts and white stockings of the Paris opera chorus, he ordered similar garments for his anderun (harem) which, over the years, became markedly shorter, about twelve inches.

In 1924 the military commander Reza Khan (d. 1941) took control and listened sympathetically to Iranian intellectuals, increasingly questioning the relevance of women's veiling and of social discrimination. Theological hostility erupted with the official abolition of the veil in Afghanistan in 1928, and was fanned in December that year by Reza Shah's Uniform Dress Law, which required all Iranian men, including nomadic communities but excluding licensed theologians, to wear Western suits, shirts, ties, and brimmed hats or the peaked Pahlavi kulah , similar to the French Foreign Legion's kepi . In 1934 female university students and teachers were ordered to wear hats, and by August 1935 women had be unveiled for renewal of identity documents. The Iranian queen appeared in public unveiled in early 1936, and in February of that year the chador , the ruband , and pichah (in Turkish, peche ) were officially banned.

Rural and Tribal Dress

Before the 1930s, some 55 percent of the population throughout the Middle East were ruralist, and a further 25 percent were pastoralists ("nomads"), but centralized government, land legislation, economic development, and ecological changes resulted in massive migration from the land to the cities; in Iran and Turkey less than 5 percent lead a "nomadic" life in the early 2000s. Generally speaking, nineteenth- and early-twentieth-century European and Russian studies of nonurban communities were subjective, romanticizing the societies as "unchanging" and "unpolluted," although knowledge of nonurban and ethnic dress (such as Iranian Kurdish or Bakhtiari) before photography was negligible. Since the 1970s, the anthropological approach has resulted in markedly more objectivity.

Generally, after the 1930s, legislation required men to wear Western dress except during communal celebrations, but occasionally a "national" or "community" emblem was adopted, such as the distinctive felt cap of the Qashqaci (Iran) tribal subclan, introduced in 1941, or the Palestinian kufiyya headdress. Most married women over the age of forty continue the dress conventions of their mothers while adopting the required outer wraps for town visits but, as Shelagh Weir concludes, styles and fashions within the community are constantly changing, albeit less overtly than in the West. The variety of garment structures and dress conventions are as numerous as the clans and ethnic groups within each region.

See also Contemporary Islamic Dress; Religia i suknia.

Bibliografia

Ahsan, Muhammad M. Social Life under the Abbasids, 170-289 AH ., 786-902 AD London: Longman, 1979.

Almegro, Martin, et al. Qusayr Amra . Madrid: Instituto Hispano-Arabe de Cultura, 1975. Good photographs.

Atil, Esin. Levni and the Surname: The Story of an Eighteenth-Century Ottoman Festival . Istanbul: Kocbank, 1999. Excellent illustrations with detailed identification of Ottoman court officials, with good bibliography.

Baker, Patricia L. "The Fez in Turkey: A Symbol of Modernization?" Costume (Journal of Costume Society, London) 20 (1986): 72-84.

--. Islamic Textiles . London: British Museum Press, 1995. Useful survey and bibliography.

-. "Politics of Dress: The Dress Reform Laws of 1920/30s Iran." In Languages of Dress in the Middle East . Edited by Nancy Lindisfarne-Tapper and Bruce Ingham. London: Curzon, 1997. Based on British government Foreign Office records.

Baker, Patricia L., et al. Silks for the Sultans: Ottoman Imperial Garments from Topkapi Palace . Istanbul: Ertug and Kocabiyik, 1996. Superb photographs with three useful essays.

Bier, Carol, ed. Woven from the Soul, Spun from the Heart . Washington DC: The Textile Museum, 1987. Excellent textile survey.

Chardin, John. Travels in Persia, 1673-1677 . Reprint, Toronto: Dover, 1988. Informative eyewitness report.

"Clothing: XV, XVIII, XX-XXVI." Encyclopaedia Iranica . Costa Mesa: Mazda Publishers, 1992. Costume survey of ethnic groups in Iran, with useful bibliographies.

Dozy, Reinhart Pieter Anne. Dictionnaire detaillé des noms des vêtements chez les arabes . Amsterdam: Jean Muller, 1845. Reprint, Beirut: Librairie du Liban, 1969. Needs revision but shows wealth of terminology.

Golombek, L., and Veronika Gervers. "Tiraz Fabrics in the Royal Ontario Museum." In Studies in Textile History . Edited by Veronika Gervers. Toronto: Royal Ontario Museum, 1977. Thorough specialist survey.

Graham-Brown, Sarah. Images of Women . London: Quartet, 1988. Excellent study of nineteenth- and twentieth-century photographic images across Middle East.

Haldane, Duncan. Mamluk Painting . Warminster, UK: Aris and Phillips, 1978. Best available study of Mamluk manuscript painting.

Levy, Reuben. "Notes on Costumes from Arabic Sources." Journal of Royal Asiatic Society (of Great Britain and Ireland) (1935): 319-338.

--, trans. The Macalim al-Qurba fi ahkam al-hisba … ibn al-Ukhuwwa . London: Cambridge University Press, 1938. Early fourteenth-century Egyptian hisba regulations.

--, trans. and ed. The Macalim al-Qurba fi ahkam al-hisba … ibn al-Ukhuwwa . London: Cambridge University Press, 1938.

Lindisfarne-Tapper, Nancy, and Bruce Ingham, eds. Languages of Dress in the Middle East . London: Curzon, 1997. Articles concerning Caucasus, Iran, Turkey, and Arabia with useful bibliographies.

Mayer, Leo. Mamluk Costume: A Survey . Geneva: Albert Kundig, 1952. Based on literary accounts.

Rosenthal, F., and NJ Dawood, trans. and eds. [Ibn Khaldun] The Muqaddimah . London: Routledge and Kegan Paul, 1978.

Rugh, Andrea B. Reveal and Conceal: Dress in Contemporary Egypt . Syracuse, NY: Syracuse University Press, 1986. Informative study of late-twentieth-century town, village, and tribal dress styles.

Scarce, Jennifer. Women's Costume of the Near and Middle East . London: Unwin Hyman, 1987. Contains some drawings of garment structure.

Serjeant, Robert Betram. Islamic Textiles: Material for a History up to the Mongol Conquest . Beirut: Librairie du Liban, 1972. Informative literary extracts on textiles and garments, but confusing arrangement.

Sims, Eleanor. Peerless Images: Persian Figural Painting and Its Sources . New Haven, Conn.: Yale University Press, 2002. Contains many color illustrations, by a leading authority.

Spring, Christopher, and Julie Hudson. North African Textiles . London: British Museum Press, 1995. Textile-oriented but with dress information.

Stillman, Yedida K., and Nancy Micklewright. "Costume in the Middle East." Middle East Studies Association Bulletin 26, no. 1 (July 1992): 13-38. Informative survey of modern scholastic approaches.

Weir, Shelagh. Palestinian Costume . London: British Museum Publications, 1989. Excellent study.

Jak pomóc w Tsunami Relief

Podobnie jak w innych ludzi, każdy jest zabronione na pomoc ofiarom katastrofy. Ofiary zniszczeń spowodowanych przez tsunami, powodzie, huragany i trzęsienia ziemi potrzebują pomocy od osób uczciwi, którzy są bardziej szczęśliwi niż oni. Niedawne trzęsienie ziemi i tsunami w wielu częściach Azji i Afryki w lewo wiele ofiar bezdomnych i beznadziejna. Aby pomóc ofiarom, istnieje kilka organizacji otrzymujących dotacje dla tych, którzy przeżyli. Poniższe wskazówki mają zastosowanie nie tylko do tej klęski żywiołowej, ale do przekazywania darowizn dla innych klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi, lawiny błotne i powodzie, które mogą się zdarzyć w przyszłości.

Możesz podać jedzenie i czystą wodę do ofiar poprzez Disaster Komitetu Kryzysowego w Wielkiej Brytanii. Jeżeli jesteś gotów zrobić program o szerokim zasięgu przez karmienie ofiary, można skontaktować się z ONZ Światowy Program Żywnościowy. Do pracy przede wszystkim dla dzieci i spełniają ich pilnych potrzeb, można rozszerzyć pomoc poprzez dzieci Funduszu Narodów Zjednoczonych, UNICEF.

Aby pomóc ofiarom w Indonezji i na Sri Lance, przekazując dostaw humanitarnych, możesz skontaktować się z Komisją Praw Człowieka. Organizacja o nazwie Zapisz Dzieci mogą się kontaktować, jeśli intencją jest pomoc dzieciom ofiarom w Sri Lance, Indiach, Indonezji i na Malediwach.

Światowa Organizacja Zdrowia może się skontaktować, jeśli chcesz pomóc lokalne władze zdrowotne w zakresie zapobiegania powstawaniu chorób. Care International jest również organizacja walki z ubóstwem, które mogą pomieścić pomoc dla ofiar tsunami. Katolicka Agencja Rozwoju Overseas może pomieścić swoją pomoc, zapewniając ulgę tsunami, takich jak pomoc żywnościowa i pomocy medycznej dla ofiar.

Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca otrzymywać darowizn od osób, które chcą pomóc ofiarom tsunami. Organizacje dostarczają istotnych dóbr, koce i naczynia do gotowania ofiar. Dary ubrań, pieniędzy i leków może być przekazany do The Hindu Forum Disaster Relief Task Force. Możesz także darowizny przodu przez chrześcijańskiej pomocy dla ofiar katastrofy. Organizacji powiedział, że potrzebuje więcej pieniędzy, aby pomóc więcej ofiar.

Możesz również pomóc ofiarom tsunami wrócić na nogach wysyłając datki przez chrześcijańskiego miłosierdzia Tearfund i jej partnerów w Indiach i na Sri Lance. Inną formą pomocy dla ofiar tsunami w postaci namiotów, urządzeń sanitarnych i medycznych poprzez Islamic Relief Organization.

Dotacje i pomoc ulga może być również wysłany do rozwoju YMCA i międzynarodowej organizacji humanitarnej. Indie i Sri Lanka są odbiorcami pieniędzy wysłanych przez YMCA. Pieniądze są wydawane w dystrybucji żywności, medycyny i odzieży.

Islamic Relief Fund pomoc nadzwyczajną również natychmiastową pomoc dla ofiar tsunami i ludzi, którzy chcieliby pomóc może także wysłać za pośrednictwem organizacji.

Muzułmańscy Ręce, inna organizacja charytatywna, islamska może również otrzymać pomoc dla ofiar tsunami. Medair zapewnia wsparcie w nagłych wypadkach oraz darowizn od osób fizycznych. To może być otrzymane i uwzględnione w dystrybucji wsparcia dla ofiar.

Lista jest tylko kilka z wielu organizacji, które wspierają ofiary tsunami. Ponieważ będzie to droższe, jeśli przyniesiemy do serwisu nasz mały pomoc ofiarom tsunami, te organizacje i agencje otrzymują dotacje i połączyć je ze sobą do dystrybucji dla ofiar tsunami. Twoja pomoc dotrze do zamierzonych odbiorców.

Azja Południowa: Historia Sukienka

Azja Południowo obejmuje Indie, Pakistan, Bangladesz, Sri Lanka, Nepal, Bhutan i. Teren geograficzne waha się od regionów górskich wzdłuż północnych granic, do obszarów pustynnych, suchych i prawie pustynnych obszarów zależnych od monsunów dla rolnictwa, na wyżyny Dekan, tropikalne tereny podmokłe, i bogate doliny rzek Indus i Ganges, siedzenia z starożytnych kultur.

Pomimo różnic w wyglądzie, języka i innych cech etnologicznych, mieszkańcy Azji Południowej akcja w znacznym stopniu wspólne dziedzictwo kulturowe. Sanskryt i Prakrit, języki większości starożytnych tekstów regionu, są nadal zatrudnieni w rytuałach religijnych i klasycznej nauki. Mahabharata i Ramajana, wielkie eposy pochodzący z ok 500-300 pne, wzmocnienie więzi kulturowych i poczucie wspólnej tradycji w całym regionie.

Udrapowane szaty i owinięte są najbardziej rozpowszechnioną formą ubrania zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w Azji Południowej. Sari (pisane także sari), w wielu rozmiarach i techniki owijania wariant, noszone z Choli (bluzka), to najbardziej typowe formy sukni poludnie Azjatycki kobiet. Ubranie dla analogiczne owinięte dolnej części tułowia i nóg, w dhoti, jest powszechnie noszone przez mężczyzn; zazwyczaj jest zapakowany i schowany, tworząc rodzaj unstitched Pantalone. W niektórych obszarach obu płci nosić sarong (znany również jako lungi), zawinięty spódnicę. Szyte ubrania są powszechnie noszone w regionie, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiet; przykładami są luźne spodnie zwane payjamas i całokształt Salwar (pantalony) i kamiz (długie tuniki), który stał się obywatelem sukienka Pakistanu.

Opakowane i udrapowane szaty wydają się być najstarszą formą stroju w Azji Południowej. Niemniej jednak, szydła znaleziono w miejscach archeologicznych, w Harappan cywilizacji doliny Indusu trzecie tysiąclecie pne () wskazują, że skóra szwy i hafty były tam praktykowane. Szyte ubrania wszedł region z dawnych migracji ludności z Azji Środkowej. Założenie przez niektórych europejskich uczonych, że muzułmanie wprowadziła dostosowanie do Azji Południowej, jest błędne. Wczesna literatura zachowuje słów na igłę (Suchi), naparstek (pratigraha), nożyce (sathaka), a nawet do sewingbag, pokazując, że krawiectwo było praktykowane w czasach starożytnych.

Wczesne Dowody

Rzeźba przedstawia wczesne Harappan nanoszone kapłan szaty z motywem koniczyny z haftowanym. Kobiety są przedstawione na sobie wyszukane nakrycia głowy i skąpe owinięcia biodrach i miejsc intymnych, formę sukni używany dziś przez niektórych nawet plemiennych ludzi środkowych Indiach.

Wcześnie Wedy (ok 1200/00 pne) wspomina świeci raiments, wskazując wykorzystanie złotą nicią. Mahabharata i Ramajana opisuje skomplikowane szaty, ale ich forma nie jest jasne. Udrapowane szaty nadal dominują w czasach post-wedyjskiej i rozwinęła się skomplikowany kostium z charakterystycznymi nazwami. Antariya był niższy odzieży, podczas gdy górna była uttariya. Niższe wrapper odbyła się w miejscu jego okazały skrzydła lub biżuteria i pas Górna wrapper wisiał niezliczonymi fałdami. Haftowane spódnice Wrap, Pesas, zostały również wykorzystane; są one podobne do spódnic noszonych w Gujarat. Inna odzież razy po wedyjskiej był szmatki piersi, pratidi, związane lub owinięty nawet dzisiaj górskich plemion w Bangladeszu.

Późniejsze kamienia rzeźby przedstawiają postać pofałdowaną dolnej opasania formuje się Pantalone utworzonej przez przepuszczanie dolne zakładki między nogami i chowając je na plecach. Były wariacje tej techniki, z opisowe nazwy, takie jak "tułowia słonia" i "rybi ogon", stylu noszenia, które nadal jest używany do dziś. Mężczyźni i kobiety wykorzystywane zawinięty nakrycia głowy o nazwie usnisa, co było wyraźnie oddzielone od późniejszej turban.

Cotton był najczęściej stosowany w wyrobach włókienniczych, wraz z innych włókien roślinnych i wełny. Jedwab był rodzimych Assam. Tkaniny jedwabne miał konotacje czystości, jak też było z wełny w obszarach górskich.

Badania historyczne

Pierwsze poważne imperium w Azji Południowej rozkwitała pod Chandra Gupta Maurya (320-297 pne) i jego wnuk, Ashoka (274-237). Stworzona kontakty z krajami Azji Środkowej, Chinach i na świecie greckim (który rozszerzonej daleko do Azji pod Aleksander Wielki). Chandra Gupta poślubił księżniczkę i miał grecki greckich kobiet ochroniarzy. Obecność kobiet na greckich Mauryan sądu prawdopodobnie miał znaczący wpływ na historię Azji Południowej sukni; jednoczęściowa greckich kobiet nanoszone chiton, marszczona spódnica i jako nanoszone na ramieniu, mógł być przodkiem sari. Grecki ambasador nazwie Megastenes dał szczegółowy opis szaty haftowane złotem, drukowane muślinu i życie wielkiego luksusu. Wyszukane draperie z grecko-Asian Gandhara rzeźby obszaru północnego odzwierciedlać lokalną kostium, a szyte ubrania są przedstawiane jako noszone przez żołnierzy, prawdopodobnie pochodzenia azjatyckiego Środkowej.

Satavahana Imperium w południowych Indiach (200 pne do 200 ne) zachęca do handlu z Imperium Rzymskiego, Arabii i Azji Południowo-Wschodniej. Unstitched ubrania są przedstawione na rzeźby Satavahana, wraz z szyte ubrania takie jak tuniki z dekoltem i rękawami. Żołnierze nosili tuniki z ciasnych rękawami spodnie.

Kushans, znane Chińczykom jak Yueh-Chi, zdominowany Azji Środkowej w okresie od 130 pne do 185 ne Weszli do Pendżab, niszczenie lokalnych władców i umacniania ich rządów, pokonując Greków i Scytowie (Sakas), którzy dominuje Indie Zachodnie. Obecność Greków, Kushans i Sakas tradycje kulturowe wprowadzono zmianę. Monolityczny posąg Kanishka w Mathurze ma długi płaszcz noszony na tunikę. Otwarte przednie klapy płaszcz zamieniają zewnątrz dokładnie w taki sam sposób, jak płaszcze noszone Turkoman w dwudziestym pierwszym wieku. Kobiety nosiły kamizelki ponad ich sarongach posiadanych wraz z ozdobnymi guzikami i tuniki z rękawami i zaokrąglonymi szyi, prawdopodobnie otwierając tyłu. Tancerka miała na sobie spodnie od piżamy, tuniki, pływającą szalik i czapkę, podobną do późniejszych kostiumy Azji Środkowej tanecznych, a także do stroju noszonego przez kobiety tancerzy Kathak, tańca klasycznego w północnych Indiach.

Szyte ubrania stały się powszechne w okresie Gupta (czwartego do ósmego wieku ne), dla rządzących Gupta kontrolowanych terytoriów z Azji Środkowej do Gujarat. Murale Gupta-era w Ajanta, pokazują jednak, królewskość noszenie odzieży płynących a towarzyszące, artyści i żołnierze nosili szyte ubrania. Kobiety noszą rozmaite bluzki, znanych nazwach podobnych do Choli, słowo za bluzkę dziś. Bluzka bez pleców z fartuch noszony przez tancerza w murali jest nadal noszone przez niektórych ludów koczowniczych.

Sanskrytu i Prakrit leksykony z VII wieku zawierają szereg terminów do odzieży, z których wiele jest ściśle związane z słów, które są w użyciu. To pokazuje, że ciągłość leksykalne górne okłady, welony, żakiety, tuniki, i różne inne rodzaje odzieży nadal w użyciu od tego czasu do chwili obecnej.

Podbój większości Azji Środkowej i północno-zachodnich Indiach przez Mahmuda z Ghazni w XI wieku odegrał ważną rolę w doprowadzeniu islamu do Azji Południowej. Islamski wpływ wywierany przez Ghaznavids i ich następców miał znaczący wpływ na odzież z Azji Południowej. Nie było rozległe handel tekstyliami między Indiami i na Bliskim Wschodzie; zapisy wyraźnie wspomnieć, tkaniny na podszewce i obramowaniem, co wskazuje na bardzo rozwinięty styl szyte kostiumy. Wspomina się również kostiumy pochodzące z Syrii, Egipcie i Bagdadu do wykorzystania przez sułtanów i ich sąd. Tkaniny były również produkowane lokalnie pod patronatem muzułmańskich władców.

Szaty zdobione tkaniny lub haftowane kaligrafii były noszone na całym świecie islamskim. Pierwotnie były produkowane w zakładach włókienniczych (Dar al-Tiraz) utworzonych przez kalifatu w Bagdadzie. Wpadli jednak na całym świecie islamskim służyć sądom. Wzory i techniki były wymieniane z jednej części świata do drugiego i Islamskiej zostały włączone do odzieży dla rodziny królewskiej i szaty honoru. Władcy różnych sułtanatów północnych Indii założyć własne warsztaty królewski tekstylnych; jeden został opisany przez arabskiego podróżnika Ibn niestrudzony batuta a więc indyjskie sądy zaczęły podążać za nakazami mody ustalone przez kalifatu.

Konsolidacja imperium Wielkich Mogołów pod koniec XVI i na początku XVII wieku doprowadziły do ​​zmian w zarządzaniu i dworskiego życia poprzez kraju. Lesser władcy następnie dyktat rządzącej Mogul cesarza. Humajun, którzy doświadczyli wyrafinowanego życia sąd Shah Abbasa w Persji, rozwinęła się wykwintny sposób życia. Wrócił z mistrzów wielu sztuk do utworzenia królewskie pracownie w Agrze i Lahore. Położył podwaliny rodzimych stylu Mogul, który cesarz Akbar (1556-1605) do perfekcji. Abul Fazl, kronikarz Akbara, rejestruje, że szafa na Akbar zawierała sukienki zaprojektowane przez samego cesarza, aby nadawać się do indyjskiego klimatu. Opisuje płaszcz bez podszewki bawełnianej w "formie" Indian związana z lewej strony, a Hindusi przywiązany ich kompetencji na prawo. (Różnica utrzymuje się do dnia dzisiejszego). Wprowadził podwójne szal używane przez mężczyzn, styl w zgodzie z płynącej odzieży indyjskiej tradycji. Nazwy obce dla wprowadzonych szaty zostały zmienione na wersje z rodzimych lub Sanskritized w celu zwiększenia ich akceptację.

Mogul miniaturowe obrazy pokazują, że moda na ubrania zostały podyktowane przez sąd. Mężczyźni nosili długie płaszcze ponad pantalony i turbany z klejnotami piórami. W Akbara sąd chakdar jama, długi płaszcz z ostrymi narożnikami było modne, a Jehangir wprowadziła montażu płaszcz Nadiri. We wczesnym okresie Mogul, strój kobiet i mężczyzn była podobna, ale w czasie królowania mody Jehangir kobiet zmieniło. Miniatury pokazują warstw cienkiej odzieży muślinowymi pływających na bogatych tuniki brokatowy z pajęczyna welony tkanek. Rdzenni tkaniny i umiejętności inspirowana gamę strojów wpływem lokalnych mód.

Spadek Mogul Imperium przesunięty patronatem sądów okręgowych i doprowadziła do rodzimych stylów. Długo, końcowe płaszcz noszony był na wyrafinowanej sądu Oudh. Piżamy damskie przekształciła się wyszukanymi spódnice szczelinowych zwanych farshi payjama. Tylko kobiety nosiły spódnice hinduskie.

Wpływ europejskiej odzieży na Indii stopniowe. W XVII i XVIII wieku, wiele europejskich mężczyzn przyjęła indyjski strój i w związku małżeńskim lub żył z indyjskich kobiet. Przybycie znacznej liczby kobiet w Europie w połowie do końca XIX wieku przyniósł zmiany stylu życia. Utworzenie rządu kolonialnego i ewolucji formalnej życia społecznego doprowadziły do ​​bardziej formalnego dress code. Oczekiwano Indyjscy urzędnicy, żołnierze i studenci odpowiednio ubierać. Indyjski elity przyjęła tryb zachodnich strój, a klasa średnia mieszać go z siebie. Bengalski Babu nosił dhoti z koszuli, płaszcz i parasol. W południowych Indiach, mężczyźni nosili płaszcz i koszulę nad sarong. Kobiety zaczęły sobie bluzki imitujące dekolcie, obroże i bufiaste rękawy zachodniej mody. Do tuniki północnych Indiach, a następnie także niektóre europejskie mody.

Ogólne Style regionalne

Pomimo faktu, że Azji Południowo korzystne jest stosowanie nanoszone odzieży, w zależności od regionu występuje na całym obszarze. Są one pod wpływem warunków geologiczno-klimatycznych i społeczno-kulturowe środowisko.

Północne Indie i Pakistan

W północnych Indiach i Pakistanie, szyte stroje podobne do tych z Azji Środkowej są powszechne. Mężczyźni i kobiety noszą tunikę zwaną kamiz wraz z Salwar, luźne pantalony, wąskie w kostkach i wiązana w pasie. (Salwar tnie zupełnie inaczej od piżamy.) Wersje salwar kamiz noszone przez kobiety i mężczyzn są podobne, ale mają inne cięcia i stylizacji. Oprócz tuniki i pantalony, kobiety noszą zasłony, Dupatta, czyli nakrycia głowy, a może otaczają ciało. Kobiet Pakistanu przyjęły salwar kamiz jako stroju narodowego; na zewnątrz, wiele kobiet nosi burki nad kamiz salwar, który obejmuje je od stóp do głów.

W Greater Pendżabu (rozszerzenie na Indie i Pakistan), Sindh i Północno-Zachodniej Prowincji Granicznej Pakistanu, ludzie noszą dłuższe stylu tuniki, zwany kurta, jak również Salwar. Haftowane tuniki noszone przez kobiety w pakistańskiej prowincji Sindh i obszary Beludżystanu jest podobna do noszonej przez Baluchi kobiet w Afganistanie i Iranie.

Chłopi hinduskie, muzułmańskie i Sikh sobie długą szeroką sarong znany jako Lacha wykonane z bawełny, noszone długo z tyłu i z przodu wiązane, z końcami schowany w bok. Zamożni właściciele sobie z jedwabiu Lacha szerokich granicach. Mężczyźni nosili turbany z wentylatorem crestlike rosnącym od tyłu i długie, płynne koniec spada plecy noszącego. W Jats East Pendżab i Haryana w Indiach noszą podobną sukienkę.

Mężczyźni i kobiety z Kaszmiru nosić długą, luźną tunikę, pheran, z Salwar lub piżamie; Tunika Kaszmir jest zupełnie odmienna od kamiz. Kobieca tunika posiada haft na szyi i jest noszone z chusty.

Ladakh

Czasami jako mniejszym Tybecie, małe terytorium Himalajów Ladakhu buddyjskich tradycji lamaistic utrzymuje. Mężczyźni noszą długie, wełniany płaszcz z mocowań bocznych, w koszuli i skrzydłem. Każdy nosi kapelusz wysokie z odwróconym obręczy, bogato zdobione haftem na specjalne okazje. Kobiety noszą długie aksamitną sukienkę, z owczej skóry, lokp, zawieszony od ramion z tyłu jak krótkim peleryna, która jest zastąpiona przez brokatu lub wersji bogato haftowane na uroczyste okazje. Kobiety również nosić nakrycie głowy, skomplikowanego Kuala Lumpur, pokryte dużymi kawałkami turkusu, który zakrzywia nad głową niczym kaptur kobry i zwisa z tyłu.

Regionalne stroje indyjskie

W północno-zachodnich Indiach, kobiety z Gujarat i Rajasthan nosić owiniętą spódnicę Jimmi lub szeroką spódnicę, ghagro i przylegającej backless bluzkę i welon. Bluzki posiada wiele odmian, jak określono w starożytnego literaturze. W Saurashtra i Kutch, ludzie z grupy etnicznej Kathiawari, potomków Hunów, nosić plisowaną bluzkę (Kedia), obcisłe piżamę, duży szal wokół talii i turban, kostium podobny do niektórych strojów chłopskich na Bałkanach. Ludzie w obszarach Tharparkar i Sindh Pakistanu ubierać się w podobny sposób. Hinduskie kobiety noszą spódnicę, bluzkę i welon, backless, a muzułmańskie kobiety noszą plemienne długości uda backless bluzkę haftowaną Salwar i welon. W obszarach miejskich Gujarat, mężczyźni nosić dhoti z koszuli, podczas gdy kobiety noszą sari czternaście i pół stóp z transgranicznego noszone z przodu.

W środkowych Indiach i zachodniej wybrzeże, hinduskie i plemiennych mężczyźni i kobiety noszą szaty unstitched. Mężczyźni noszą szyte górne miejskie szaty zimą lub na specjalne okazje. Kobiety w różnych grupach nosić sari 137 cm do 312 cm długości (3 1/2 m do 8 m długości). Tribal kobiety noszą krótsze sari, podczas gdy kobiety miejskich i bardziej zamożnych nosić dłuższe. Są one zawijane tak, aby utworzyć unstitched pantalony poprzez przednie fałdy, przekazując je między nogami i chowając je na plecach. Ten styl zawijania sari jest związane z czystości kobiet. Kobiety w południowych Indiach (w tym Karnataka i Tamil Nadu) nosić sari w różnych stylach, w zależności od warunków geologiczno-klimatycznych i kulturowych tradycji.

Kobiety w Kerali, w southwesternmost Indiach, zamiast nosić sarongs sari, podczas gdy mężczyźni noszą białe dwuwarstwową z różnych materiałów, z tkaniny górnej części ciała wraz z koszuli.

Muzułmańskich mężczyzn i kobiet z całego Indiach noszą szyte ubrania. Wspólne sukienka dla mężczyzn jest to kurta (długie tuniki) i piżamy. Zamożnych nosić haftowane płaszcz, angarkha i haftowane cap. Na oficjalnych okazjach nosić montażu Sherwani długi płaszcz, piżamy i szczelne. Turban zależy od ich powołania, z okazji i ich wieku. Kobiety noszą piżamy, szczelne koszula wyposażone (często z płaszczem), oraz haftowane zasłony. Na zewnątrz wiele kobiet nosi burki. Wśród bogatej, farshi payjama spływu, szerokie spódnico, noszone na specjalne okazje. Wśród nie-muzułmanów, hinduistów i jak dżinistów, szyte ubrania muszą być usunięte przez mężczyzn i kobiety w ceremoniach religijnych lub do wejścia do świątyni.

Sri Lanka

Sri Lanka, duża wyspa leży na południowym krańcu Indii, był ważnym ośrodkiem morskich od czasów starożytnych, łączący Wschód z Zachodem. Grecy nazywali go Taprobane i Arabowie Serendib. Zarejestrowane daty Historia Sri Lanki z połowy pierwszego tysiąclecia pne Około 400 roku pne Król Pandukabhaya zaczął rozwijać sztukę i założył bliskie kontakty z buddyjskich Indiach. Buddyzm Theravada pozostaje dominującą religią większość Syngalezi dziś Sri Lanki. Wczesne rzeźbach ścisłe powiązania z tradycji indyjskiej, a dane są widoczne na sobie szaty płynącej drapowane.

Sri Lanka wchłonął wiele wpływów zewnętrznych w swojej historii. Arabscy ​​kupcy wyciągnięte z przyprawami i tekstylnego handlu odwiedził wyspę z późnych czasów rzymskich dalej. Colombo Galle miał kolonie arabskich handlarzy, którzy wprowadzili islam na Sri Lankę. Portugalscy kupcy osiedlili się w obszarach przybrzeżnych na początku XVI wieku. Portugalscy osady zostały przejęte przez Holendrów w połowie XVII wieku; Brytyjczycy, którzy ustanowiła system kolonialny w 1833 roku, z kolei wydalony Holendrów. Europejski wpływ na Sri Lanki kultury można zobaczyć w stroju, zwłaszcza wśród tzw mieszczan, którzy są mieszane pochodzenia holenderskiego i syngaleskiego. Wczesne rysunki pokazują mieszczan mieszając tradycyjny strój z elementami europejskich. Mężczyźni nosili nad sarong długi płaszcz z bufkami i szarfą, a także kapelusz. Kobiety ubrane w sarong i górnej tkaniny w połączeniu z kurtki europejskich. Jednak wiele osób nadal nosić ubrania nie dotknięte wpływem Europejskiej.

Ludności Sri Lanki obejmuje dwa główne elementy, syngaleski i, szczególnie w północno-wschodniej części wyspy, Tamilów. Ci ostatni byli imigranci z południowo-wschodniej Indii, wielu wniesionych przez Brytyjczyków jako pracowników plantacji w XIX wieku. Obie wspólnoty mają charakterystyczne tradycje odzieżowe.

Tradycyjny strój z syngaleskich kobiet jest sarong nosić z naszytą bluzkę i szal na ramieniu. W niektórych przypadkach, z różnych materiałów musi falbanką na górze. Niektóre nosić bluzkę z koronkowymi wstawkami w pasie i na rękawach, z paskiem srebrnym. Mężczyźni noszą sarong i kamiz (tunikę). Fakt, że dwie kobiety głowy państwa zawsze nosił Syngaleski strój narodowy wpłynął nawet mieszczanie przyjąć tradycyjne stroje. Tamil kobiet nosić sari nanoszone w tradycji swojej społeczności, podczas gdy mężczyźni noszą veshti, białą sarong. Muzułmańskich mężczyzn, którzy swoje korzenie arabskich osadników, nosić kolorowe sarong z tuniki i czapkę. Muzułmańskie kobiety tradycyjnie nosiły lokalny strój; jednak na początku 2000 r wielu przyjęło islamski strój, w tym nosić chustę.

Nepal

Królewski Królestwo Nepalu, do morza obszar z najwyższych gór świata, rozciąga się od równiny Gangesu do Himalajów. Klimat kraju waha się od alpejskich zimno, na gorąco i suchych, na gorąco i wilgotno. Kraj ma wiele różnych grup etnicznych, ale mieszczą się w dwóch głównych działów. W górach znajdują ludy pochodzenia tybetańskiego, a osoby pochodzenia indo-aryjskiej żyją głównie na niższych wysokościach.

Wczesne odniesienia do ubrań w starożytnych tekstach wskazuje, że różne narody Nepalu miał różnorodne tradycje odzież z czasów starożytnych, a niektóre z tych tradycji utrzymują się do dziś. Najwcześniejsze odniesienia do Nepalu tekstyliów w Kautalya za Arthaśastra (250 pne). To odnosi się do czarnych koce zszytych razem z ośmiu części. Są nadal być stosowany jako okład przez ludzi. Dress style historyczne mogą być badane z rzeźbami, malowidłami i ilustracji książkowych. Udrapowane szaty i owinięte dominują wraz z szyte kurtki. Na początku XV wieku, władca sklasyfikowane strój sześćdziesiąt pięć sub-kast; na przykład, niektóre były zakazane na sobie płaszcze, czapki, buty i inne z konieczności rękawy na kurtki.

Newarsko kobiet centralnych dolin i niższych pasm górskich nosić plisowaną spódnicę boki twarzy utrzymywane razem przez ciężki szal w talii, podczas gdy mężczyźni noszą długą koszulę, Nivasa, plisowana się do pasa i sięgające do kostek, które są zakładane ściereczką pasa. Kurtka i topi, nasadki stożkowe, dopełnia strój. Gurkha mężczyźni noszą zwykłe spodnie z bluzeczka osiągając poniżej bioder i przymocowana ciężkim cummerbund z Kukri tradycyjnego sztyletu przyklejonego do niego.

Kirant, jedna z większych grup etnicznych, nosić ciekawą bluzkę nazwie choubandi, co oznacza "cztery węzły." Bluzka krzyżuje, wiązanie na pachy oraz w pasie. Kobiety noszą go w pasie długości, podczas gdy mężczyzna przychodzi do biodra. Kobiety również nosić spódnicę boki twarzy z szarfą. Tharus z Terrai nosili owinięte spódnice wykonane z różnokolorowych płyt i bluzki aplikacja.

Grupy etniczne dziedzictwa Tybetu, takich jak Szerpów i Dolpos, zwykle nosić odzież podobną do Tybetu. Należą do nich, dla kobiet, bluzka jedwab i owinięte spódnica, noszone z wąską fartuch jaskrawo kolorowe paski, zszyte z trzech części. Mężczyźni nosili wełniane płaszcze i spodnie lub lewej nogi gołe. Wełniany płaszcz na Dolpo, w Chuba, przyszedł z wielu paneli i miał charakterystyczny styl. Obie grupy długich owczej lub koziej skóry włókniny płaszcze do odwrócenia wysokogórskich zimno.

Cechą charakterystyczną nepalski strój był bardziej zamożnych użytkownik większa długość szmatką. Królewskie kobiety wykorzystywane 80 do 90 metrów materiału na ich zgromadzonych spódnice. Te grube i ciężkie spódnice noszone z grubą szarfą w celu ochrony przed powrotem szczepu.

Bhutan

Królewski Królestwo Bhutanu jest na wschód od Nepalu, między północno-wschodniej Indii i Tybetu. Kraj jest krajem górzystym. Większość mieszkańców, tybetańskiej kultury i etniczności, żyć w głównych dolinach wśród wysokich gór. Gorący i wilgotny obszar nizinny, na południowym skraju kraju jest domem dla wielu nepalskich imigrantów. Drobno tkane wełniane tkaniny produkowane są w górach, a bawełna i jedwab jest produkowana i tkane na nizinach.

Tradycyjny strój jest obowiązkowe w Bhutanie. Mężczyźni noszą tuniki w stylu, tybetański gho, z pasem; Styl jest jednak dość wyraźne. Jest ona podniesiona i wiązany w pasie z lewej nogi gołe większej mobilności. Bogate tkaniny wzory dają tuniki charakteru odróżniającego. Rytualne szale są niezbędne dla wszystkich rytuałów i ceremonii, a kolor oznacza status użytkownika. Nawet ich płaszcze przeciwdeszczowe tkane z wełny jaków i barwione barwnikami roślinnymi, char-khab, są pięknie wzorzyste.

Wielu mężczyzn są mnisi i nosić buddyzmu tybetańskiego stylu burgund lub pomarańczowe wełniane szaty szyte razem zawinięte z oddzielnych kawałków tkaniny. Kobiety noszą wraparound sukienkę z wełny lub jedwabiu, Kiru, z szarfą. Srebrne broszki z pin, koma, przytrzymać owinięty sukienkę w miejscu. W ciągu tego nosić kurtkę, toego, co daje sukni bardzo elegancki styl. Szal na ramię, rachu, jest niezbędna do wejścia do Dzong lub w obecności królewskiej i wysokich urzędników. Najlepsze Kiru, znany jako kushutharas, jest bardzo skomplikowany splot i jest noszona głównie przez rodziny królewskiej.

Bangladesz

Vanga lub Banga Brytania wspomniano na początku literaturze sanskrytu (1000 pne) i był znany jako jeden z pierwszych indyjskich królestw do przyjęcia buddyzmu. Bengal ma silny, lokalnej tradycji kulturowej i przez długi czas miał kontakt z Azji Południowo-Wschodniej oraz z Zachodem, poprzez arabskich handlarzy. Portugalia była pierwszym państwem europejskim, aby mieć bezpośredni kontakt z Bengalu. Region jest zróżnicowany etnicznie, z mówiącym bengalski większości w szerokich dolinach rzecznych i na nizinach, a wraz z górskich plemion, szczególnie na wschodzie, które mają połączenia z narodami Związku Myanmar (Birmy).

W 1576 CE Moguls podbił Bengal, włączając go do imperium Wielkich Mogołów. Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska założyli osadę handlową w 1651 roku Bengal została przyjęte do Imperium Brytyjskiego, a Kalkuta stał się siedzibą imperium, a także ośrodkiem handlu. Partycji Indii w 1947 roku zobaczyłem East Bengal, który miał muzułmańską większość, stają Pakistan Wschodni, a West Bengal, z hinduskiej większości pozostała część Indii. W grudniu 1971 Pakistan Wschodni stał się suwerennym państwem Bangladeszu.

Bengal był znany od początku razy do jego pajęczyna Dacca muślinu, co było popytu na całym świecie. Kobiety obrócił nici bawełnianej do rozdrobnienia 400 count. Roman Senat ubolewał opróżniania ich kasy za to zapłacić grzywny muślinu. Cezar skarżył się, że jego żona pojawiła się nago w publicznych, a ona odpowiedziała, że ​​miała na sobie siedem warstw tkaniny indian.

Kobiety z obu Zachodnim Bengalu i Bangladeszu nosić sari bawełny w stylu typowym Bangla zagięcia po krotnie. Hinduskie kobiety używają długi koniec sari jako rodzaj zasłony przez drapowania go nad głową; Muzułmanki noszą sari w domu w ten sam sposób, ale przykryć burki poza domem. Muzułmańscy chłopskie mężczyźni noszą kolorowe lungi (sarong), z krótką kamizelkę. Hinduskie mężczyźni nosić dhoti (unstitched Pantalone), kamizelki i ściereczki ramię. Miejskie muzułmańscy mężczyźni noszą luźne piżamy z tuniki znany jako Punjabi. Na oficjalnych okazjach mężczyźni noszą dopasowane, długie płaszcze, Sherwani, z ciasnych piżamie, a Hindusi noszenia bawełny lub jedwabiu dhoti z Punjabi i szalem. Tribal kobiety noszą sarongs i ściereczki piersi z skomplikowanych wzorów, tkane na krosnach backstrap. Wśród niektórych plemiennych kobiet, misternie tkane sarong dawniej noszony od piersi do łydki. Zwyczaj noszenia bluzek z sarong i sari wprowadzono znacznie później. Młodsze pokolenie miało się na sobie kamiz salwar.

Wniosek

Azja Południowa ma charakterystyczny cechę, że kobiety mają utrzymać ich tradycyjny sposób ubierania się. Elity młodsze pokolenie nosi sukienkę i zachodnią uniwersalne dżinsy, ale na specjalne okazje, jak oni osiedlić się udomowienia, które noszą się z lokalnym sukienkę. Jednak różne style noszenia sari w różnych regionach zależy od warunków geologiczno-klimatycznych i lokalnej kultury jest teraz znikają. Sari osiemnaście stóp z transgranicznego rzucony przez lewe ramię zaczęło dominować w Indiach, Bangladeszu i Sri Lanki; wyższej klasy kobiety w Nepalu również nosić sari.

Walkę o wolność i poszukiwanie tożsamości doprowadziło do stosowania khadi, handspun handwoven bawełny i Gandhi topi (cap), który związał się z walki o wolność. Po niezależność i potrzeba tworzenia tożsamości narodowej doprowadziło do wprowadzenia kurtki Jawahar, montaż rękawów kurtki noszone z Indii ubrania wykonane modne przez pierwszy premier Jawaharlal Nehru, a także powłoki Jodhpur, blisko karku pełnym wymiarze rękaw krótki płaszcz noszony ze spodniami jak pół-formalny strój i Sherwani lub achkan, długi płaszcz noszony z mocno piżamie Churidar i formalnego stroju.

Pakistan strzeże jej odrębność, a kobiety noszą kamiz salwar, który również rozprzestrzeniać się do Bangladeszu i Indii południowych. Czasopismach kobiecych i filmy Bollywood miały istotny wpływ na co kobiety innowacyjnych w wzbogacając swój kostium. To zaczęło się jeszcze przed nadejściem indyjskiego Narodowego Instytutu Technologii Mody w 1980 i rozprzestrzeniania kultury butiku w rękach młodych projektantów mody, którzy wyznaczają nowe trendy w Południowej Azji stylów sukni.

Zobacz także kolonializmu i imperializmu; Bawełna; Religia i suknia; Sari; Jedwab; Tekstylia w Azji Południowej; Tradycyjny strój.

Bibliografia

Abul-Fazl. "Allami, A'in-I-Akbari. Tłumaczone przez H. Blochmann. 3rd ed. New Delhi: książki Azji Południowej, 1977.

Agrawala, VS "Odniesienia do tekstyliów w bana za Harshacharita." Journal of Indian Historii Włókiennictwa (1959).

Ali A. Yusuf Monografia na jedwabne produkowanych w północno-zachodnich prowincji i oudh Allahabad 1900 r..; przedruk Ahmedabad, 1974.

. Alkazi, Roshen Starożytny indyjski Kostium New Delhi: Art. Dziedzictwo, 1983.

Askari, Nasreen, i Rosemary Crill Kolory Indus Londynie:.. Merrill Holberton i Victoria and Albert Museum, 1997.

Baker, Patricia L. islamskie Tekstylia Londyn:. British Museum Press, 1995.

. Bartłomieja, Mark Thunder Dragons Tekstylia z Bhutan Kyoto, Japonia. Bartłomieja Collection, 1985.

. Piwo, Alicja Baldwin Towar handlowy: Badanie Indian Chintz Waszyngtonie. Smithsonian Institution Press, 1970.

Bhushan, Jarmila Brij. W Kostiumy i Tekstylia Indii. Tara-porevala, Bombaju, 1959.

. Chandra, Moti Kostiumy, Tekstylia, Kosmetyki i Coiffure w starożytnych Indiach Delhi i średniowieczne. Orientalnych wydawców w imieniu Towarzystwa Archeologicznego Indian, 1973.

-. ". Indian Kostiumy i Tekstylia od 8 do 12 wieku" Journal of Indian Włókiennictwa Historia 5 (listopad 1960): 1-41.

Chopra, PN "Dress, tkaniny i ozdoby w okresie Mogołów." Proceedings of Indyjskiego Kongresu Historii, 15 sesji. Kalkuta, 1954. Pp. 210-228.

Dar, SN Kostiumy Indii i Pakistanu Bombaju, w Indiach. DB Taraporevala Sons and Company, 1982.

-. "Przegląd Tradycji haftu." W tekstyliów i Embroideries Indii Bombaju. Mark Publikacji, 1965.

- Sztuki ludowej i rzemiosła z Indii New Delhi, Indie:. NBT 1970 r..

. Dhamija, Jasleen Rzemiosła Gujarat Nowym Jorku. Mapin, 1985.

-. "Rumals Telia, Azji rumal Real Madras Chusteczka (RMH): Przypis Global Włókiennictwa Handlu." Referat przedstawiony na konferencji w płótno, Światowej Gospodarki i Artisan, Dartmouth, NH, 1993.

- Tkane jedwabie Indii Bombaju, Indie:. Mark Publications, 1995..

.. - Woven Magia Dżakarta, Indonezja: Dian Rakyat, 2002.

Dhamija, Jasleen i Jyotindra Jain Handwoven Tkaniny Indie Nowy Jork:.. Mapin, 1981.

Elson, Vickie G. posagi z Kutch. Los Angeles: UCLA Muzeum Historii Kultury 1979.

Brat, Judy Nici Tożsamość Nowy Jork:.. Mapin Publishing, 1995.

Gajurela, Chavilala. Traditional Arts and Crafts Nepalu. New Delhi, Indie, 1984.

Gelfer, Agnes. Historia Textile Art. London, 1979.

-. "Niektóre Dowody indoeuropejskiej Cotton Handlu Pre-Mogołów Times". Journal of Indian Włókiennictwa Historia 1 (1955).

Guy, John. "Sarasa i Patoła: Tekstylia w Indian. Indonezji" orientacjach 20, no. 1 (1989).

- Tkaniny Ładunki:. Indyjskie Tekstylia w East Londynie i Nowym Jorku: Tamizy i Hudson, Inc., 1998..

Hitkari, SS Phulkari: Sztuka ludowa Punjab New Delhi, Indie. Phulkari Publications, 1980.

Jain, Jyotindra i Aarti Aggarwala. Narodowe Muzeum Rękodzieła i ręcznie tkanego. New Delhi, Indie, 1989.

Krishna, Rai Anand. Banaras Brocades. New Delhi, Indie, 1966.

Maxwell, Robyn Tekstylia Azji Południowo-Wschodniej, Melbourne, Australia:.. Australijskiej National Gallery; Oxford University Press, 1990.

Burmistrzowie, Diana K. Z kraju Thunder Dragons: Textile Arts of Bhutan New Delhi, Indie. Ponadczasowe Książki, 1994.

Nambiar, Balan i Eberhard Fischer. "Patoła / Viralu Pattu- z Gujarat do Kerali Nowy Informacje o podwójnymi Ikat Tkackiej w południowych Indiach.". Asiasche Studien: Etiudy Asiatiques 41, no. 2 (1987).

Pavinskaya, Larisa R. "Scytowie i Sakians: Ósmy do Centuries trzecich BC" Nomads Eurazji Los Angeles. Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles w 1989 roku.

Religious & Cultural Traditions of Bhutan. Catalog of Exhibition. Department of Culture. India & National Commission for Cultural Affairs. Bhutan. October 2001.

Scott, Philippa. The Book of Silk. London and New York: Thames and Hudson, Inc., 1993.

Tucci, Giuseppe. Transhimalaya. Translated by James Hogarth. London: Barrie and Jenkins, 1974.

Vogelsang-Eastwood, Gillian. Resist Dyed Textiles from Quseir al-Qadim. Egypt, Paris, 1990.

Wilson, Kax. Historii Włókiennictwa. Boulder, Colo .: Westview Press, 1979.

Kostium prawne i sądowa

Kostium prawne i sądowe jest zdefiniowany jako specjalny strój noszony przez zawodowego sędziów i członków wspólnoty prawnej, aby zaznaczyć swoje członkostwo w tej grupie zawodowej.

Ubierz się w epoce nowożytnej

Sukienka prawne i sądowe ma swoje korzenie w historii królewskiej i kościelnej. Przed wczesnym okresie nowożytnym, mnisi i inne eklektycy były odpowiedzialne za wymiar sprawiedliwości w terytoriów europejskich. Przez XV i XVI wieku, grupa ta została zastąpiona przez drobnej szlachty wyznaczonego przez władców europejskich. W bezpośrednich pracowników monarchy, zostali oskarżeni o stosowanie prawa suwerenne, i to było ważne dla ich ubrania, aby odzwierciedlić legitymację i uprawnienia rządów władcy. Dlatego też, na początku sukienka sądowej i prawnej pożyczył ciężko od stylów prawnych przedstawicieli Kościoła, odzwierciedlając nową erę teraz określony przez zasady królewskiej.

Sukienka sądowa

Podczas XV i XVI wieku, sukienka sądowa zróżnicowany w poszczególnych krajach ze względu na decentralizację własności i rządów w Europie. Historia kościelna strojach, jednak zapewnił pewne ogólne podobieństwa w podstawowej sukni sądowej i prawnej wśród narodów europejskich. Sędziowie wczesnym okresie nowożytnym sobie rękaw tuniki, i nad tym, szerokie suknie plisowane rękaw szaty wykonane z lub tkaniny, wełny, lub jedwabiu. Ubiór ten wcześniej noszonych przez mnichów niekiedy nazywany supertunica. Wysokie sędziowie mogą nosić tabards (zasadniczo, wersja bez rękawów z supertunica) zamiast. Sędziowie sobie również zamknięte płaszcze obejmujące ramiona do ramienia średnim górna i przewrócił okapów lub odlewniczych kaptury tej samej tkaniny, pokryte gronostaje. Na uroczystych okazjach, niektórzy sędziowie nosił krótszy płaszcz, zwany armelausa (we Francji, zwany Manteau), wykonane z tego samego materiału.

Pomimo tego podstawowego stroju, nie było konsekwencja w kolorze munduru sądowej. James Robinson PLANCHE podsumowuje tę kwestię również w jego Cyclopaedia Kostiumografii: "Informacje poszanowaniu oficjalny strój na ławce, a bar jest bogaty, ale, niestety, opisy nie są tak jasne, jak są obfite" (. PLANCHE, str 426) , Royalty często ubrani w ozdobne, sędziów królewskich strojach szkarłatu i czerni, choć żywe odcienie różu, fioletu i błękitu królewskiego były również powszechne. Kolor odzwierciedlenie królewski smak, ale także stopień sądowy lub pozycji, a niższe urzędników sądowych nosił różne kolory niż przewodniczący sędziów. Sędziowie pokoju, powoływanych na bazie lokalnej policji praw królewskich i zarządzania sprawami lokalnymi, nosił strój leżał związany z ich klasy średniej rangi.

Na czele, członkowie nowożytnej sądownictwa zwykle nosił kornet, białą jedwabną kolisty trawnik lub czapkę, wraz z czarnym jedwabiu lub aksamitu jarmułka na górze. Takie nakrycia głowy nosił podobny do stroju akademickiego, który oznaczał posiadanie stopnia doktora. W rzeczywistości, "Zakon Coif" była nazwa nadana grupie brytyjskich sierżantów prawny, specjalnej klasy prawnej, która zawierała ciało, z którego wysokie urzędy sądowe został wybrany. Sędziowie często nosił inny kapelusz na szczycie kornet i jarmułka, zwłaszcza we Francji i Niemczech.

Wczesne Sukienka prawna

Wczesne kostium dla prawników, znany również jako adwokatów, radców prawnych, adwokatów lub radców, w zależności od kraju, urodziła silne podobieństwa do sędziów. W średniowieczu, prawnicy zostali uznani za uczniów do wymiaru sprawiedliwości, które wyjaśniają podobieństwo w sukience. Jak ich odpowiedniki sądowych, adwokatów w Wielkiej Brytanii również nosił zamknięte suknie wykonane z płótna lub jedwabiu. Te ubrania, jednak nie podniósł, wypchane ramiona i łokcie długości rękawy rękawic. Jeszcze przed śmiercią królowej Marii, te suknie były głównie czarny, zgodnie z przepisami w Inns of Court, że adwokat i kształcenia organizowanych członkostwo. Podobnie jak sędziowie, adwokaci nosił także czepki i skullcaps, jak również białe Ruff-jak opaski wokół szyi. Radców prawnych, którzy w przeciwieństwie do adwokatów, nie mają prawa do przedstawienia w sądzie, nosił długie, czarne suknie z otwartych skrzydlatych rękawami, chociaż w XVII wieku, stracili specjalny strój i zamiast sobie wspólne strój biznesu. Francuski zwolennicy nosili szerokie, kolorowe, dzwon rękaw togi, często w szkarłat, z kawałkami barkowych i chaperonów jak ich odpowiedniki sądowych. Nosili też białe pasy i sztywne czarne czapkami zwane czepce carrés.

Regulamin XVII wieku

Historycznie, monarchowie określone złożonych dyktat na sukni sądowej i prawnej, które odzwierciedlały że poszczególni władcy smaku. W XVII wieku, jako kraje w dalszym ciągu gromadzi i skodyfikować porządek prawny, stało się ważne, aby usystematyzować melanż tradycji i zwyczajów odnoszących się do sukni prawnej i sądowej. To jednak nie, wynikają w prosty, zwięzły, ram dress-w rzeczywistości, dokładnie naprzeciwko! W 1602, Francja regulowane przez królewskiego mandatu, sukni swoich sędziów i prawników wszystkich szczebli. Chociaż wciąż przeważały szkarłat, monarchia podyktowane specyficzne tkaniny szlafrok, kolorów i długości dla sędziów, adwokatów i urzędników. To się nawet wyróżnienia dla kolorów według pór roku i dni tygodnia.

Wielka Brytania miała podobnie skomplikowanych przepisów, w wyniku których skomplikowanych i zagmatwanych nakazami. Według Rozporządzenia Westminster w 1635 roku monarcha stał się wyłącznym administratorem sukni sądowej. Od wiosny do połowy jesieni, było obowiązkowe dla sędziów nosić tafty lub wyłożone czarną jedwabną suknię z fioletową głębokich mankietów obłożonych jedwabiu lub futra, kaptur dopasowania i płaszcz. Sędziowie zostali również zobowiązani nosić czepki, czapki, i opanowany czapkę na górze. W miesiącach zimowych, podszewka z tafty zastąpiono gronostaje zachować sędziów ciepłe. Specjalne szkarłat sukienka zastąpiony tego standardowego stroju na święta lub wizyty Pana Prezydenta.

Nie było równoległe do kodu sukni barristers w tym czasie, a Inns of Court regulowane bar kostium.

W tym samym czasie, również w Wielkiej Brytanii regulowany sukienkę sądowej kolonii amerykańskich. Settlers następnie kody i uroczystości brytyjskiego prawa, a jednocześnie niewiele zostało napisane na sukni sądowej i prawnej w koloniach, szkarłat, który był ceremoniał i tradycyjnych kolorów dla brytyjskich sędziów, był de rigueur dla kolonialnej ławce. Amerykańska strój, jednak nie odzwierciedlają ten sam poziom brytyjskiego złożoności, biorąc pod uwagę okoliczności Puritan i surowe i kultury regionu.

Przyjęcie Wig

Nawet dostojny i tradycyjny strój systemu prawnego i sądowniczego nie zostało odizolowane od kaprysów popularnej mody. Peruki noszone przez członków brytyjskiej ławce i bar są doskonałe przykłady tego pomysłu. Moda zawsze wpływa swoje style, od zmian w rękawie do batalionów i skrzydeł. Karol II przywiezione z Francji perukę w 1660 roku, a w XVII wieku, były modne pozycja dla wszystkich panów bogatych i ustalonych klas społecznych. Wykonane z ludzi lub włosia końskiego, usiedli bardzo wysokie w koronie i kaskadowo w loki na ramionach. Sędziowie i adwokaci zaczął nosić te modne pełne dnie peruki z ich szat, bez wątpienia pod zalecenie Karola II. W połowie XVIII wieku, peruki popadł w niełaskę z ogółu społeczeństwa, ale prawnicy przyjęli perukę jako istotnej części munduru prawnej i sądowej. Na początku 2000, sędziowie wysokiej sądowe i doradca królowej w Wielkiej Brytanii i Wspólnoty nadal noszą szerokie dnie peruki dla oficjalnych uroczystości, a krótsze peruki ławki są typowe dla codziennego postępowania sali sądowej. Adwokaci nosić jeszcze bardziej skróconą wersję peruce siedemnastowiecznej, znany jako tie-perukę, która znajduje się z dala od czoła, aby odsłonić linię włosów.

Sukienka prawna na początku 2000

Style wprowadzone w XVII wieku dla wspólnoty prawnej i sądowej utrzymywały się w ich podstawowej formie, choć style rękawy, kołnierze i ekwipunku, jak peruki i zespoły zmieniły, zgodnie położyć modę i monarchial smak. Rządów centralnych, a nie monarchowie regulacji prawnych i dyrektyw sukienka sądowa, a skomplikowane i kłopotliwe, co do zasady, w dalszym ciągu istnieje. W Wielkiej Brytanii, sędziów, adwokatów i urzędników sądowych siedzi w sądach wyższej instancji są zobowiązane do noszenia czarnego jedwabiu lub stuff ponad garniturach suknie i krótkie ławki lub tie-perukę i zespoły. Czarne szaty dla sędziów stanowią więcej ich sukni niż w poprzednich okresach i Sąd Najwyższy, dzielnicy, a sądy nakazują ich stosowanie obwodów wszystko albo dużo czasu.

Częściej, kolorowe koszulki lub szarfy oznaczają rodzaj sprawy i sąd sędzia przewodniczy. Szkarłatne szaty pozostają zarezerwowane dla oficjalnych uroczystości, jak również dla niektórych bardzo sądowych spraw karnych w zimie. Fioletowy jest również używany w niektórych przypadkach, w zależności od sezonu i sądu. Sędziowie mogą być wezwani do dodawania lub usuwania mankiety, szaliki, płaszcze i kaptury różnego koloru i tkaniny w różnych czasach i chwilach. Przepisy te jednak są często zmieniane i usuwane w praktyce, w szczególności przez sędziów, którzy mogą zrezygnować z ich peruk lub szaty, albo z powodu pogody lub z powodu szczególnych okoliczności, takich jak sprawy z udziałem dzieci. Sukienka barristers pozostaje bardziej jednoznaczne, a w sądzie nadal noszą czarne tkaniny jedwabne suknie, lub tie-peruki i pasma, w zależności od stażu pracy swojej pozycji. Adwokaci i niższych urzędników sądowych nie noszą peruki. Sędziowie Pokoju, obecnie głównie ogranicza się tylko do nazwy, nie noszą żadnych specjalnych sukienkę.

Dlaczego sędziowie noszą czarne

Bezpłatne korzystanie z kolorem sukni sądowy trwał w krajach Europy aż do końca XVII wieku, kiedy czarne szaty, które wielu uważa za tradycyjnym kolorem sądowa, stał Preferowany kolor codziennego stroju sądowej. Francja przyjęła czarny jako kolor sukni dla sędziów i historycy uważają, że brytyjska tradycja czarne szaty zaczęło się, gdy adwokaci i sędziowie przyjęła żałobne sukienkę na Queen Mary II w roku 1694. Mimo, że sędziowie Sądu Najwyższego w końcu powróciła do barwy szkarłatu i fioletu , pozostał dla adwokatów, sędziów niższego sądowych i urzędników sądowych w Wielkiej Brytanii. W XVIII wieku, amerykańscy sędziowie śladem, choć jako symbol wolności od brytyjskiej kontroli nad amerykańskimi koloniami.

Jak Wielka Brytania, Francja utrzymała też swoje kompleksowe wytyczne dla członków zawodów prawniczych. Francuski sąd sędziowie tradycyjnie noszą wysokiej dzwon rękawem tkaniny jedwabne czarne suknie lub i ciężkie nanoszone manteaus wyłożone futrem królika. Na powłokę, ale także nosić futra sztuk na ramię, na którym wiszą medale krajowych. Jak Wielka Brytania, w tym pełne sukienka nie zawsze jest przestrzegane w codziennej praktyce. Na uroczystych okazjach, sędziowie wysokiej sądowe szkarłatne szaty mogą nosić. Sędziowie Dolna-sądowe noszą podobne szaty w kolorze czarnym lub z czarnymi mankietami szkarłat satynowe. W przeciwieństwie do swoich rówieśników brytyjskich czy amerykańskich, to przycisk szaty dół z przodu i mają pociągi, które mogą być schowany wewnątrz płaszcza. Dodatkowo, noszą czarne pasy mory i epitoges lub szale spiekanych w gronostaj lub królika, wraz białym obrusem fichus. Nadal również nosić czarne czapkami. Choć francuski opowiada nosić strój biznesu poza salą sądową, nadal noszą czarne szaty, jak ich odpowiedniki niższe sądowych sądowych w procesach sądowych. Mogą, ale rzadko, nosić czapkami, jak również. Francuskich urzędników sądowych nosić strój podobny do adwokatów, ale to zależy od formalności i poziomie sądu.

Inne kraje europejskie podążać podobną historię sądowa-narodowy strój i wysokie sędziowie nawet Wspólnoty Europejskiej noszą charakterystyczny szkarłat szaty królewskie niebieskie lub sądowe, choć jest to regulowane przez tradycję, a nie pisemnej statutu. Prawnicy i adwokaci prezentujące się sądów europejskich Sprawiedliwości nosić stroju narodowego prawnej, czy to zwykły strój lub szlafrok.

W przeciwieństwie do Europy, rządy krajowe i lokalne, zarówno sukienkę sądowej i regulacji prawnych w Stanach Zjednoczonych i American kostium prawna ogranicza się wyłącznie do sędziów. Wszystkie poziomy sądownictwa nosić długie, czarne, tkaniny jedwabne suknie z lub dzwon rękawami i zaprzęgli dekolty. Noszą nie perukę, specjalne nakrycie głowy lub kołnierz, choć oczekuje się, że mężczyzna sędziów nosić koszulę i krawat pod ich szaty. Nie ma specyficznego ubioru dla urzędników sądowych w sądach pojawiają, choć profesjonalny strój zakłada lub wymagane. Sędziowie Pokoju, obecnie w dużej mierze udało się władzy przez organizowanych sądów niższego szczebla, założyć strój leżał również.

Produkcja i Sklepy

Sukienka prawne i sądowe jest produkowany przez wyspecjalizowane i sprzedawane przez producentów specjalistycznych sprzedawców prawnych lub spółek, które również zaspokoić szaty akademickich i religijnych. Sukienka prawna może być dość drogie, a w Wielkiej Brytanii, czarny suknia sądowy może kosztować od 600 funtów (960 dolarów) i £ 850 (1,360 dolarów), a pełnym dnem peruce sądowej, £ 1,600 (2,560 dolarów). Takie wydatki faktycznie spowodowało kwitnącego rynku używanych peruk w Wielkiej Brytanii. Niektórzy sędziowie wysokiej sądowe w Wielkiej Brytanii i innych krajów europejskich otrzymują stypendium na ich strój sądowej, ale sędziowie niższej sądowych, adwokatów i adwokaci, muszą zapewnić ich własne. W Ameryce, oczekuje sędziowie są płacić za ich strój sądowej, ale ceny są znacznie bardziej umiarkowane.

Modernizacja

Nastąpił znaczny debata od połowy 1980 roku na temat znaczenia tradycyjnych strojach prawnej i sądowej w nowoczesnym społeczeństwie. Stany Zjednoczone i wiele państw europejskich złagodzone przepisy dotyczące takiego stroju, szczególnie dla sędziów i sędziowie mieli możliwość egzekwowania ich indywidualny osąd w takich sprawach. Sędziowie w Wielkiej Brytanii zdecydowało się zrezygnować z peruk i szaty upon pewnych sytuacjach, kiedy chcą przekazać poczucie równości do laików, a muzułmańscy i Sikh sędziowie noszą turbany zamiast peruki.

Modernizacja jest również wykonywanie indywidualnych gustów sądowych, jak również. W 1999 roku amerykański Sąd Najwyższy Sprawiedliwości William Rehnquist wybrał nosić szatę ozdobioną złotymi paskami na rękawach na procesie impeachmentu prezydenta William Jefferson Clinton. Sprawiedliwość Byron Johnson Sądu Najwyższego Idaho w Stanach Zjednoczonych zdecydował się nosić niebieskie szaty, a nie jeden czarny, kiedy siedział na ławce. Mimo, że oba przykłady są amerykańskie, odzwierciedlają one przesłuchania znaczenie sukni sądowej i prawnej, na początku XXI wieku, i jak odnosi się do roli sędziów i prawników w organizacjach społecznych.

Innym przykładem modernizacji jest w toku dyskusji na temat złagodzenia stroju prawnej i sądowej w Wielkiej Brytanii, a konkretnie zniesienie peruki. W roku 1992 i ponownie w 2003 roku, w Wielkiej Brytanii system sądowniczy dyskusji redesign sukni sądowej i prawnej, aby być bardziej istotne dla społeczeństwa. Z tego przyszedł na pytanie, czy zachować perukę.

Oprócz tego, że wizualny przewodnik dla członków zawodów prawniczych do tego z rówieśnikami, obraz sędziów i adwokatów w ich tradycyjnym stroju zawodowego dla społeczeństwa przypomina opinii publicznej o godności i powagi prawa i bezstronności wymiaru sprawiedliwości System. Działa również jako przebranie ochrony sędziów i adwokatów poza salą sądową, a także narzędzia do bagatelizowania różnice wieku i płci. Stąd decyzja o utrzymaniu, relaks, lub rozwiązać z sukni prawnej i sądowej, wykracza poza omówieniem odzieży fizycznych. Bieżące dyskusje na temat sukni sądowej są również rozważania nad funkcją rządów i tradycji w strukturze życia obywatelskiego i roli przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości w nowoczesnym wykonaniu sprawiedliwości.

Zobacz także Royal i Arystokratycznej Dress.

Bibliografia

Należy zauważyć, że istnieje bardzo niewiele książek poświęconych sukni prawnej i sądowej, a nawet mniej zawierające kwestie modernizacji. Informacje można często znaleźć w sekcji zawodowej sukienka w ogólnych historii kostiumów, ale książki specjalnie poświęcona historii praktyce sądowej i prawnej zbyt często pomijają sukienkę z dyskusji. Dzienniki i czasopisma History prawne były najbardziej pomocne źródła i informacje obejmujące Brytania i Ameryka są najbardziej dominujący. Czasopisma dokumentujące dyskusji i debat parlamentarnych są także przydatne jako materiał źródłowy podstawowej.

Hargreaves-Mawdsley WN Historia Sukienka prawnej w Europie aż do końca XVIII wieku. Oxford: Clarendon Press, 1963. niezbędne autorytatywne książka Europejskiej sukni prawnej przed XVIII wieku.

MacClellan, Elisabeth. Historyczne Sukienka w Ameryce, 1607/70. Philadelphia, Pa .: George W. Jacobs and Co., 1904. Dobre dla sukni sądowej i historii w koloniach amerykańskich.

O'Neill, Stephen. "Dlaczego Szaty Czarny sędziów?" Massachusetts Historia prawna: Dz Najwyższego Sądownictwa Sądowego Historical Society 7 (2001): 119-123. Bardzo przydatne dla amerykańskiej sukni.

PLANCHE, James Robinson. Cyclopaedia Strojów lub Słownika Dress. Tom 8: słownik. Londyn: Chatto i Windus, Piccadilly, 1876. Bardzo pomocne w szczegółowym źródłem początku odzieży prawnych, biorąc pod uwagę mylące charakter sukni. Obszerny odniesienie do źródeł pierwotnych.

Webb, Wilfred M. Dziedzictwo Dress. Londyn: E. Grant Richards, 1907. Dobra dyskusja o historii i śladów początku sukni prawnej.

Yablon, Charles M. "Przeciągnij sądowa:. Esej o Peruki, Szaty i Zmian Prawnej" Wisconsin Law Review. 5 (1995): 1129/53. Żywy, zabawny artykuł obejmujący historię, politycznych i socjologii tyłu sukni sądowej. Warte śledzenia.

Jak Zebrane koncepcji Hoors Raju jako muzułmanka

"Mam pytanie o coś czytałem w Koranie, a niektóre z hadisów! Jest napisane w Koranie, że każdy człowiek będzie mieć dwie żony w Paradase! I tam też będzie Hoors w służbie ludziom. Co zrobić, jeśli są małżeństwem tylko jeden raz w ciągu swojego życia tutaj? A co z kobietami? Dlaczego ona musiała dzielić z mężem i innych żon Hoors ... dlaczego nie kobiety nagrodzony wieloma mężów? Nie jest Jannah miejsce, gdzie czysto uzyskać życzenia? Chcę być z moją rodziną, a także z moim mężem, i tylko ja! Jest zniechęcanie usłyszeć, że podzielę się z mężem! I może być zrozumienie to źle! Więc może ktoś proszę o poinformowanie mnie o tym paradoksu? "[Turntoislam Online Forum]

Uśmiecham się jak zobaczyć to pytanie zamieszczonych przez muzułmanki na forum dyskusyjnym online. "Nie, znowu!" I zawołać. Poproszono mnie to pytanie wiele razy, przez muzułmańskich kobiet, które rozpoczynają zdobywanie wiedzy o islamie, aby prowadzić życie w sprawiedliwości, że teraz wiem, że większość odpowiedzi na pamięć.

 1. Znaczenie "Hoor Al-`Een" wymienione w Koranie:

  Przede wszystkim, jakie są Hoor Al-`Een?
  Słowo "Hoor" oznacza "osoba mająca oczach, charakteryzowanych przez hauar - intensywne białość białej części oka". "Al-`Een" oznacza duże, szerokie oczy. Hoors są specjalne stworzenie Boga, jeden, że będzie tworzyć tylko dla więźniów z Raju. Hoor na kobiety, które są opisane jako posiadające duże oczy, z czarnych tęczówek przeciwstawiona intensywnie biała część oka, jasne biała skóra, powściągliwy spojrzenia, i świecące ciało, przez które szpiku kości będą widoczne. Oni nie istnieją w tym świecie; zostaną one wykonane w specjalnej kreacji w zyciu, za zaspokojenie seksualne z mężczyznami w Raju, i tam będzie mnóstwo ich dla każdego człowieka. Będą wieczyste dziewice.

  "... Panny ograniczony (co do ich spojrzeń), w (spora) pawilonów; -
  ... Z kim nikt przed nimi lub Jinn zrobił "tamth" (uszkodzony błony dziewiczej) "[Sura Al-Rahman 55: 70,72,74]

  Według Ibn Kathir, w jego komentarzu Koranu (wyjaśnienie, egzegezy lub "tafsir") z powyższym wersecie 72: "Prorok Muhammad [صلی اللہ علیہ وسلم] słychać było powiedzenie:" Najmniejsza nagroda dla ludzi z Raju jest mieszkanie, gdzie istnieją 80.000 pracowników i 72 żon, nad którym wznosi się kopuła ozdobiona perłami, akwamaryn, i ruby, tak szeroka jak odległość od Al-Jabiyyah przedmieściach Damaszku [] do Sany [Jemen] "."

  Al-Hoor al-'Een będzie żony mężczyzn w Raju, w uzupełnieniu do ich żon spośród mieszkańców tego świata. Allah mówi w Koranie:

  "Tak (będzie). I My poślubić ich do Hoor (uczciwe kobiety) z szerokimi piękne oczy. "
  [Koran - Sura Al-Dukhan 44:54]

  "Będą usiąść (z łatwością) na tronach, rozmieszczonych w szeregach. I My poślubić ich do Hoor (uczciwe kobiety) z szerokimi piękne oczy. "
  [Koran Sura Al-Toor 52:20]

  Prorok [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział również: "Pierwsza grupa wejść Raj będzie wyglądać jak księżyc, gdy jest pełna. Nie będą pluć lub czyści nos lub kał nim. Ich statki i grzebienie będzie złota i srebra; ich palniki kadzidło będzie aloeswood, a ich pot będzie piżmo. Każdy z nich będzie miał dwie żony, szpiku, którego cielęta będą widoczne spod ciała ze względu na ich piękno. Nie będzie niezgoda lub wrogość między nimi, a ich serca będą jak jedno, a oni chwalili Allah rano i wieczorem "[Sahihain: Al-Bukhari, Muslim].

  Innym narracji wyjaśnia wypowiedź Boga, "piękne samice targowych pawilonów skrępowane" - opowiadane Qaisi, Posłaniec Allaha [صلی اللہ علیہ وسلم] powiedział: "W raju, nie ma pawilon wykonany z jednego pustego perły sześćdziesiąt mil szeroki; w każdym rogu, są żony, którzy nie widzą tych w innych zakątkach; a wierzący odwiedzić i cieszyć się nimi (wszystkie) "." [Sahih Al-Bukhari vol.6 - 402]

  "Każdy człowiek, który wchodzi raj otrzymują 72 Hoors, bez względu na to, w jakim wieku zmarł, gdy przyznał się do Raju, stanie się trzydzieści lat, i nie starzejemy dalej człowiek w raju powinien. mieć potencji równą stu ludzi. " [Al-Tirmidhi]

 2. Status kobiet świata, którzy wjechali do Raju, jest wyższa niż w przypadku Hoors:

  Umme Salama [ra z nią] - żony Proroka Mahometa - opowiada, że zwróciła się do Boga Messenger [صلی اللہ علیہ وسلم] "O Wysłannik Allaha Czy kobiety tego świata przełożonego lub Hoors!?" On odpowiedział: "Kobiety z tego świata będzie miał przewagę nad Hoors tak jak zewnętrzna okładzina odzieży ma przewagę nad wewnętrzną wyściółką."

  Umme Salama potem zapytał: "O Posłaniec Allaha, co jest tego powodem?" On odpowiedział: "Bo zagrali Salah, pościł i czczony [Boga]. Bóg umieścić światło na ich twarzach i jedwabiu na ich ciałach. [Ludzkie kobiety] będzie uczciwy w cerę, i będzie nosić zielone ubrania i żółtą biżuterię. Ich kadzidła palników będą wykonane z pereł, a ich grzebienie będzie złota. Oni mówią: "Jesteśmy kobiety, które będą na zawsze i nigdy nie umrze. Jesteśmy kobiety, które zawsze pozostaną w komforcie i będziemy nigdy nie przechodzą trudności. Jesteśmy kobiety, które będzie pobyt i nigdy nie opuści. Słuchaj, jesteśmy szczęśliwe kobiety i nigdy nie będzie smutny. dobrą nowinę dla tych mężczyzn, dla których jesteśmy i kim są dla nas. '"[Tabrani]

  Co do tych kobiet świata, którzy są dopuszczone do raju, będą mieli oczy i pożądanie tylko dla swoich mężów w raju, jak podano w Tafsir Ibn Kathir:

  Ibn Kathir powiedział: "Oni (kobiety Jannah) obniżyć swoje spojrzenie, a nie patrzeć na ludzi innych niż ich mężowie, więc nie sądzę, że jest coś w raju, który jest bardziej przystojny niż ich mężowie. Ten stwierdził Ibn 'Abbas, Qatadah, "Ata" al-Khurasani i Ibn Zajd. I to było opowiadane, że jeden z nich powie do męża: "Na Boga nie sądzę, że jest coś w Raju drobniejsza niż ty, lub że jest coś w Raju mi ​​droższa niż ty; chwała Allahowi Kto ma się za mnie i mnie dla ciebie "." [al-Koran Tafsir Ibn-e-Kathir]

 3. Analizować i zaakceptować wrodzoną naturę seksualną mężczyzn:

  Uczeni przekonać kobiety, że zazdrość czują się w tym świecie na myśl o dzielenie się męża z inną kobietą nie będą odczuwane przez nich w raju. Ponadto, ich nakłaniać, że kobiety powinny poddać się Woli Boga, co On zakresie zarządziła w raju, czyli Al-ghayb (Unseen / nieznane), i kwestionując wszystko, o co skryte jest odradzane. To dlatego, że tylko Bóg wie dokładnie, co wynagradza Paradise będzie port i cokolwiek z tych szczegółów wybrał do opisania w Koranie i proroczych narracji, może nawet nie być właściwie wyobrażał przez ludzki umysł, a co dopiero rozumieć i chwycił się ich prawdziwą istotę. Po trzecie, muzułmańskie kobiety otrzymują pocieszenie, że na koniec tego wszystkiego, jeżeli są one dopuszczone do raju, ich status i piękno będzie znacznie przewyższają że od Hoors swoich mężów, więc nie musisz się martwić.

  Prawdziwa odpowiedź do "sprzeciwu", jednak tego pozornego "niesprawiedliwości" nagród w Raju, - z mężczyzn otrzymaniu mnóstwo młodych, pięknych kobiet do posiadania stosunków fizycznych z, podczas gdy kobiety są "ograniczone", aby tylko jeden mąż, leży po prostu w podstawowych fizjologicznych i fizycznych różnic między mężczyznami i kobietami.

  Charakter ludzi - to jest ich fizyczne, fizjologiczne i psychologiczne makijaż jest taki, że poziom pożądania, podniecenia seksualnego i prokreacji, które pokusy dla czują w tym doczesnym życiu, jest wyższa niż odczuwane przez kobiety. Mężczyźni są bardziej podatne na bodźce wzrokowe i częstych pokus. Kobiety powinny starać się zrozumieć, że Bóg motywuje mężczyzn przez szczegółowy opis Hoor jest w raju, w nagrodę za ich powstrzymywania się od zina (bezprawnego seksualne współżycie czyli cudzołóstwo poza więzi małżeńskiej) w świecie, ponieważ ludzie łatwo skusić czas i ponownie. Nawet jeśli kochają swoje żony, a ona jest bardzo piękna, wciąż pragną inne atrakcyjne kobiety fizycznie. Po prostu: ludzie się budzi jeden, przypadkowy rzut oka na części ciała lub niewielką lampę błyskową skóry. Pragną również nieograniczony poligamię (tj kochają pomysł o relacje fizyczne, z mnóstwem młodych kobiet).

  Pomysł, dla kobiet, posiadania jednocześnie wielu partnerów, choć jest zbyt Ohydny i odpychające. Jednak mężczyźni znaleźć pomysł atrakcyjne. Mam ja przeczytać pytania dotyczące IslamQA.com i inne Q & A i doradztwo stron internetowych, w których ludzie zadawane naukowców i ekspertów, dużo do ostatniego horroru, czy mogą one mieć trójkę z obu ich żon; lub stosunek do odbytu za zgodą ich żony; czy mogą oglądać porno z ich żony, ani za mąż drugi, młodszą żonę w tajemnicy, i tak dalej. Pamiętam, że będąc w szoku, gdy samiec przeczytałem komentarz autora na blogu pod zdjęciem modelki słynnej marki bielizny, "zrobię je wszystkie w jedną noc!" Inne uwagi mają również mój szczęka opada; są one po prostu zbyt tabu.

  Problemem jest to, że mężczyźni nie przyznają te pragnienia kobiet, nawet dla swoich żon, ale dzielić się nimi z innymi mężczyznami. Dlatego, że nie często spotyka się w licencjackich zakwaterowanie w każdej części świata, 24-godzinny kanał porno, lub stosy znanych magazynów dla dorosłych. Nie takie rzeczy znajdują się we wszystkich pokojach wieloosobowych-kobiet, choć. Prostytucja, zbyt, jest najstarszym zawodem na świecie, istnieje od wieków z tego samego powodu. Męskie prostytutki są znacznie rzadsze zjawisko, choć. Powody są takie same: mężczyźni pragną stosunki seksualne z różnymi kobietami w tym doczesnym życiu, nawet jeśli kochają swoje żony z całego serca. W związku z tym, co zrobić z tylko jedną kobietą na całe życie jest bardzo trudne dla nich, sytuacja wymagająca wiele cierpliwości i powściągliwości.

  Kobiety powinny przyjąć i zaakceptować ten aspekt natury ludzkiej i zmierzyć się z faktem, że ich mąż chciałby mieć 72 żon, nie tylko w raju, ale w tym świecie, zbyt, jeśli to możliwe. Męska fizyczne pragnienie wielu młodych kobiet, jednocześnie, ma niewiele wspólnego z miłością do siebie. Dla mężczyzn, miłości i relacji fizycznej nie zawsze są jednym i tym samym.

  Jeśli, jako kobieta, znaleźć koncepcję Hoor w Paradis trudny do zaakceptowania, to ze względu na swój brak zrozumienia i poznania natury seksualnej mężczyzn, których Bóg zakorzenione w nich siebie, jako ciężką próbę ich cierpliwość. Słyszałem wiele żonaci przyjaciele narzekają na swoich mężów wpatrując się pięknych kobiet na ulicach, w telewizji lub ich flirty z ich żony własnych przyjaciół i krewnych. Inni mają do czynienia z wręcz oszustwa i zdrady w milczeniu.

 4. Zastanowić się, dlaczego zasady i prawa islamu są różne dla kobiet, niż dla mężczyzn:

  W celu lepszego zrozumienia różnicy w seksualności kobiet i mężczyzn, spróbuj zastanowić się nad następującymi różnicami w islamskich praw i ograniczeń dotyczących obu płci:

  • Mężczyźni nie wolno nawet drugi rzut oka na kobiety po pierwszym, przypadkowym jeden, podczas gdy kobiety mają mniej surowe ograniczenia dotyczące obniżenia wzrok.
  • Mężczyźni nie muszą zasłonić się, podczas gdy kobiety.
  • Mężczyźni mogą mieć do czterech żon, surowych ograniczeń, natomiast kobiety są zabronione być poligamiczne w małżeństwie, ku ich ulgi i ułatwienia.

  Różnice w powyższych orzeczeń stosuje powodów już przytoczonych - męskie desirers fizyczne różni się od kobiet. Dlatego kobiety są zobowiązane do pokrycia się przed mężczyznami, a mężczyźni są zatwierdzone do obniżenia ich spojrzenia. Nie mogą nawet patrzeć na kobiety, podczas rozmowy z nią na podstawie potrzeb; nie mogą nawet porozmawiać z nią, chyba że jest prawdziwe, dopuszczalne potrzeba zrobić. To jest bardzo surowe ograniczenia na nich od Boga, który jest trudny do spełnienia. Ten, kto je wypełnia, więc ma prawo do wielkiej nagrody.

 5. Zaakceptuj to, że twój mąż chce to nagrodę - wbrew temu, co twierdzi, że jest inaczej:

  Muzułmańskie kobiety powinny docenić fakt, że jeśli ich mąż próbuje słuchajcie Boga na tym świecie, starając się nie patrzeć na kobiety, oraz w celu uniknięcia jakichkolwiek stosunków z nimi, szczególnie jeśli jego żona w wieku, czy nie jest piękny na początek , jest on rzeczywiście walczą ważną bitwę przeciwko jego podstawowej siebie, dążenie trudno o cierpliwość w tej niezwykle trudnej posłuszeństwo polecenie Boga, i zasługuje na to wystarczającą nagrodę w Achira. Jeśli naprawdę kochasz swojego męża w imię Boga, nie można byłoby wielkim sercu tyle wzrośnie powyżej swojej drobnej zaborczości i niepewności, by dać mu to, co tak naprawdę chce, i więcej? Wierzcie - Chce te Hoors! A jeśli naprawdę go kochasz, powinieneś zapomnieć zazdrosne uczucia i modlić się do Boga, aby wynagrodzić mu to, czego chce, i zasługuje, w Raju.

 6. Refleksji na przyczynach swojej zazdrości:

  Jak uprawniona muzułmańska kobieta korzystających wzniosły stan i niezależności ekonomicznej, na religii, w której nigdy nie zostanie zredukowany do obiektu seksualnego i fizycznego ciała, z których korzystać wszem i wobec, dlaczego jesteś tak niepewnie, że czujesz się zazdrosny Perspektywa swojego "człowieka" współdzielone przez inne kobiety? Czy boisz się utraty miłości, być podane przez niego mniejsze znaczenie, o czym się już nie jeden i tylko "" w swoim życiu? Co to jest, że ogromna dźwignia boi się stracić? Twój kontrolę nad swoim życiem? Twój wysoki status jak miłość swojego życia? Dlaczego uważasz, że tak ślepo w monogamicznym miłości mężczyzny? Czy to dlatego, romanse i filmy powiedzieć, że "książę i księżniczka żyli długo i szczęśliwie?" Albo dlatego, że prawa człowieka stanowią, że poligamia wykonana jest nielegalne, ponieważ jest to okrucieństwo i ucisk wobec kobiet? Czy wiesz, że demograficznie mówiąc, jeśli każdy człowiek miał poślubić tylko jedną kobietę, tysiące kobiet pozostaje bez kolegów, bez perspektyw na dzieci, życie rodzinne, dom na własną rękę? Czy nie miłość do innych kobiet, co chcesz dla samego siebie?

  Jeśli chodzi o zazdrości i ponad-zaborczości przejść wiele mężatki zazdrosny nawet jeśli ich mąż komplementy ich siostrę przed nimi ("Nigdy nie dał mi ten komplement, kiedy sobie tego koloru Czy chcesz powiedzieć, że jest ładniejsza ode mnie!"); lub jeśli spędza więcej czasu w ciągu dnia z matką niż z nimi; albo jeśli mówi prywatnie przez telefon ze swoim najlepszym przyjacielem przez ponad godzinę, gdy są wokół czeka na jego uwagi, itp Kobiety mogą się tak niepewnie i zaborczy, że żadna kobieta nie jest dozwolone nawet drugi rzut oka lub dorywczo fizyczne Bliskość z mężem (ja osobiście znam panią, która zatrudnia nie pokojówki krajowych z tego powodu!)

  Jeśli brak poczucia własnej wartości lub cierpią z powodu niskiej samooceny, lub jeśli jesteś samolubny w miłości do swojego męża tak bardzo, że nie chcę, żeby dostać to, co chce, tylko dlatego, że się to nie podoba, to może ci powinien studiować Koran i ahadith więcej aż uchwycić istotę rzeczywistości. Każdy kompetentny w islamie wie, że Bóg udziela jej najbardziej najwyższym przyjemności i szczęścia wiecznego w raju, gdzie nie będzie smutny, niepewny, zazdrosny i zły, nawet jeśli jej mąż ma inne żony.

 7. T on Raj islamu nie jest pijany orgia, jak twierdzi większość nienawidzący:

  Propaganda anty-Islam używać opis kobiety, wino i wyżywienie w islamskim raju jako technika sianie nienawiści. Oni błędnie te nagrody, porównując je do podobnych rozrywek panujących w spotkaniach towarzyskich tutaj na ziemi. Co oni nie zdają sobie sprawy, że kiedy Bóg zabrania jakieś chwilowe przyjemności w tym świecie, w którym odpust spowodować szkodę ludziom siebie, (takich jak picia powodując wypadki, cudzołóstwo przyczyną rozwodów, niechcianych ciąż i rozbitych rodzin itp), który kompensuje tych, którzy są Mu posłuszni przez powstrzymywanie się od tych przyjemności dla jego dobra, bardziej wzniosłe, wieczne przyjemności tego samego rodzaju w zyciu, tylko bez ich negatywnych konsekwencji!

  Ponadto, niektórzy twierdzą, że islam używa męskiej pragnienie seksualne, opisując Hoors do muzułmańskich mężczyzn jako nagrodę, aby je stać się sprawiedliwymi. Bóg nie wspomniał Hoors w Koranie jako jedyny czynnik motywujący dla mężczyzn; tych, którzy mieszkają właśnie na tym aspekcie, popędów seksualnych napędzany do dobrych uczynków, aby uzyskać te Hoors, brakowało ducha islamu. Są trzy powody, dla muzułmanina czyni dobro, czy mieszka islamskiego stylu życia:

  • Aby uciec od ognia piekielnego,
  • Aby dotrzeć do Raju (co oznacza, że ​​pożądał ich fizyczne nagrody Raju), oraz
  • Aby zadowolić Boga z miłości dla Niego.

Prawdziwi wierzący osiągnąć ten trzeci poziom wiary, w której nie obsesyjnie pożądaj nagrody są obiecane przez dobre uczynki; robią dobre, tylko proszę Boga, którego atrybuty zostały uznane przez zdobycie pogłębionej wiedzy o Koranie. Dlatego też, jeśli wiedzą, że nie będą rzeki miodem w Raju ["..i rzeki miodu czystego i jasnego" - Sura Muhammad, 47:15], oni nie twierdzą, lub poddać się dyskusji na temat długości i głębokości te rzeki lub Smak miodu; po prostu nadzieję, że Bóg będzie z nich zadowolony, gdy opuszczają ten świat, a w konsekwencji przyznania im najlepszą nagrodę w życiu ostatecznym.

Sadaf Farooqi jest pisarzem, który pisze artykuły do magazynu, siostry Hiba magazynu i Helium.com. Ona może się skontaktować bezpośrednio na [email protected]

Chrześcijańscy Graduation prezenty

Chrześcijańscy Graduation prezenty


Znalezienie chrześcijańskie prezenty dyplomowe dla studentów ważnych w życiu czasami może być nie lada wyzwaniem. Po tym wszystkim, że nie zawsze łatwo jest znaleźć coś, z poszanowaniem ich osobistych przekonań religijnych w sposób godny, ale także pokazuje, jak dumny jesteś z ich osiągnięć. Jednak Internet ma kilka świetnych zasobów zakupy na prezenty, które będą z pewnością zadowoli.

Pomysły na prezenty Graduation chrześcijańscy

Jeśli szukasz prezentu na cześć swojego przyjaciela chrześcijańskie korzenie, podczas gdy w tym samym czasie, zapewniając wspaniały ukończenia pamiątkę, oto kilka pomysłów, które mogą sprawić, że wyszukiwanie prostsze:

 • Ramka: Zastanów dając znajomy wielkie ramki z cytatem religijnej lub ukończenia wersecie, zwłaszcza jeśli dodać zdjęcie do Ciebie i Twojego znajomego na prezent. Nawet bez zdjęcia, ramki sprawia, wspaniały prezent i działa jako pustym płótnie na swojego przyjaciela do wprowadzania nowych wspomnień. Możesz nawet rozważyć album fotograficzny z przypomnieniami religijnych inspirować błogosławione wspomnienia uczelni.
 • Różaniec: Jeśli ty i twój przyjaciel jest bliskie lub są zarówno chrześcijanina, dać jej różaniec jako wspaniały i osobisty prezent. Pamiętaj, aby mieć różaniec pobłogosławiony przez miejscowego proboszcza, aby ten prezent był wyjątkowy dla swojego kolegi, jak ona przenosi się do swojego nowego życia uczelni.
 • Książka podpis: Podczas gdy wszyscy będą mieli rocznik do znajomych do podpisania, rozważyć uzyskanie znajomy książkę podpisu, tak że można mieć przyjaciół, z jej znak czegoś także kościół.
 • Wypchanych zwierząt: Podczas pluszaki są idealne dla wszystkich rodzajów ukończenia prezenty, twój przyjaciel może kochać wypchanego niedźwiedzia z religijnym cytatem.
 • Biblia bookmarker: Daj znajomego ładne zakładki z klasycznym cytatem biblijnym wykorzystania jako wspaniały Biblii zakładki i pomóc mu pamiętam swoją wiarę, jak kieruje się do college'u.
 • Christian śpiewnik: Jeśli twój przyjaciel uwielbia słuchać muzyki i śpiewać, CD z muzyką chrześcijańską lub Christian śpiewnik może być wspaniałym sposobem, aby uczcić jej muzyczną pasję.

Gdzie Sklep Christian Graduation prezenty

Istnieje kilka witryn, które sprawiają, że łatwo znaleźć chrześcijańskie prezenty dla ukończenia studiów:

 • Daltona chrześcijańskie Książki: Znane swoich księgarniach, Daltona Christian Książki dostarcza również portal Web Store, gdzie można kupić chrześcijańskie prezenty od misiów i wrzuca do kubków.
 • ChristianBook.com: Kolejny wspaniały zasób, Christian Książka oferuje wszystkie rodzaje różnych chrześcijańskich dyplomowych prezenty jak pościel, t-shirty, pluszaki, Breloki, wierszy ściennych i więcej. Strona zawiera także łatwą nawigację, aby to proste, aby znaleźć idealny prezent.
 • Dayspring.com: Dayspring ma specjalny portal dla ukończenia prezenty takie jak tapety, spersonalizowane tablice, kart, inspirujących dźwigać torby i czasopism. Strona posiada również wiele innych chrześcijańskich prezentów, które mogą być idealne dla absolwenta jesteś zakupy na.
 • Christian Dollar Store: Jeśli szukasz chrześcijańskich prezenty dla grono znajomych lub wszystkich kończących seniorów w grupie młodzieżowej, a następnie strona chrześcijańskiej Dollar Store, podobnie jak ma to, czego potrzebujesz. Sklep jak to może pomóc uzyskać tanie prezenty ukończeniu studiów dla wszystkich znajomych, utrzymanie budżetu w stanie nienaruszonym. Pamiętaj: to jest myśl, że liczy się z żetonami o uznanie takich jak ten.
 • Berean Kosze: berean Kosze ma wiele pomysłów na prezent dla Twojego ukończeniu chrześcijańskiego przyjaciela jak zakładki, koszy upominkowych, wypchane niedźwiedzie, długopisy, ramki do zdjęć, śpiewniki i wiele więcej.
 • FindGift.com: Podczas FindGift.com nie jest sklep z pamiątkami tylko dla chrześcijan, witryny dużą bibliotekę chrześcijańskich darów, od kamieni wiary zespołów modlitewnych, może pobudzić wspaniały pomysł na prezent, jak skanować za pośrednictwem swoich wirtualnych półek.

Patrząc na prezenty

Znalezienie tylko prawo prezent może być czasem trochę trudnym doświadczeniem. Należy jednak pamiętać, aby zachować znajomego, że kupujesz w umyśle, a na pewno znajdziesz idealny prezent na cześć ukończeniu swojego przyjaciela i religii.

Chrześcijańscy Kanały

Chrześcijańscy Kanały


Co się dzieje w chrześcijańskich czatach? Czy są dobre miejsca do poszukiwania partnera poglądach duchowo?

Odnalezienie duchowego meczu

Jeśli chrześcijaństwo jest dla Ciebie ważne, prawdopodobnie chcesz się z kimś, kto czuje ten sam sposób, jak o swojej wierze. Chrześcijańskie serwisy randkowe mnożą się w Internecie. Metoda staromodny, spotkanie kogoś w kościele, to nadal warto spróbować. Wolontariat w chrześcijańskiej miłości jest dobry zakład, too.As sposób na poznanie kogoś szczególnego, czat online jest mieszanką. To naprawdę łatwe do fałszywej tożsamości w czacie. Niektóre strony nie wymaga nawet rejestracji. Trudno powiedzieć, czy to ładne Christian dżentelmen to na poważnie, czy on jest naprawdę nastoletnia dziewczyna się mieć trochę zabawy w Internecie. Mimo to, ludzie zakochał i ożenił się po pierwszym spotkaniu w czatach. Tak długo, jak jesteś ostrożny o bezpieczeństwo, można się dobrze bawić sprawdzanie kilka czatów.

Rodzaje chrześcijańskich Kanały

Nie wszystkie chrześcijańskie czaty są ustawione na randki. Niektóre mają być wyznaniowe, gdzie członkowie akcji biblii dyskusję, tworzą kręgi modlitewne, i porozmawiać o tym, co znaczy wiara w ich życiu.

Inne są sponsorowane przez organizacje ewangelicznych. Istnieje kilka chrześcijańskich czatów zachęcić przemianę ludzi z niechrześcijańskich religii. Pokoje te są dla ewangelicznych chrześcijan, aby podzielić się swoimi triumfy i wyzwania, jak dotrzeć do rozprzestrzeniania słowo Jezusa.

Jeśli miejsca te są interesujące dla ciebie, możesz znaleźć podobnie myślących dusz, które również są zainteresowane randki. Jeśli randki to główny powód do rozmów, jednak może chcesz spróbować pokoje rozmów na temat chrześcijańskich serwisów randkowych.

Randek z Kanały

Relationships.com jest jednym z największych chrześcijańskich serwisów randkowych. Musisz się zarejestrować, aby wejść na stronę, co oznacza, podając swoje imię i nazwisko, miejsce i adres e-mail. Możesz przeglądać stronę za darmo. Jeśli chcesz wziąć udział w czacie, choć, trzeba wykupić członkostwo. Strona zniechęca expletives i języka seksualnego.

BigChurch.com to kolejny duży serwis randkowy. Istnieje tylko kilka pokoje rozmów, w tym "świetlicy" pokoju dla "przyjaźni", a drugi dla biblii dyskusji. Musisz dołączyć do witryny i czekać na swojego profilu, być zatwierdzone, zanim będzie można porozmawiać. Tymczasem można szukać, aby zobaczyć, czy ta strona jest dla Ciebie. Płacących użytkownicy chrześcijańskiej Café mogą uczestniczyć w moderowanym czacie. Moderatorzy starają się podtrzymać rozmowę czyste. Christian Kawiarnia oferuje także wspólnotę modlitewną, z członkami delegowania swoich modlitw lub łączenia w modlitwie za innych. Kolumna doradztwo relacja odpowiada na pytania pochodzący z perspektywy chrześcijańskiej.

Członkowie ChristianSingles.com zgadzają dotychczas jedynie z poważnych intencji znalezienia kogoś do zawarcia małżeństwa. Casual dating jest zalecane na stronie, a członkowie są proszeni recenzję filozofię witryny i dołącz tylko jeśli zgodzą. Należy zakupić podstawowe członkostwa dołączyć do czatów.

Moderowany chrześcijańskie Kanały

Darmowe czaty wydają się być niekontrolowany. Uczestnicy mogą rozmawiać o wszystkim, i że często zawiera seks. Jawne zaproszenia i rozmowy są wspólne. Oszuści również spędzać czas w niektórych czatach, szuka ludzi mogą oszukać z pieniędzy lub informacji finansowych.

Wiele chrześcijańskich witryn oferuje monitorowany czat. Monitory mogą blokować uczestników, którzy korzystają z niewłaściwego języka lub którzy nie wydają się przestrzegać wartości chrześcijańskich. Monitory nie muszą dokonać czaty bezpieczniejsze, ale mogą oni czaty bardziej komfortowe dla ludzi wiary. Mogą też przestać oczywistych oszustw.

Rejestracja w porównaniu Anonymous Chat

Większość chrześcijańskich czaty wymagają, aby członkowie zarejestrować zanim czacie. Zazwyczaj oznacza to, że wypełniając formularz online, imię i nazwisko, adres e-mail, miasto, stan i kod pocztowy. Trzeba także stwierdzić, co nazwa należysz, a czasami, jak poważnie wziąć swoją wiarę. Możesz również zostać poproszony o napisanie paragraf o sobie i to, co szukasz. W wielu przypadkach, będziesz musiał poczekać do rejestracji jest zatwierdzony, zanim będzie można wziąć udział na stronie.

Kilka czaty pozwalają wpisać imię i zacząć rozmawiać od razu. Te rozmowy są wygodne, gdy jesteś po prostu zwiedzania; ale być bardzo ostrożnym. Uczestnicy mogą być mniej poważnie o tworzeniu relacji, a także o ich wierze, niż ludzie, którzy sprawiają, że wysiłek, aby zarejestrować się w chrześcijańskiej miejscu.

Bez względu na to, co należy uważać. Pamiętaj, że każdy może chować się za czacie pseudonim, nawet w chrześcijańskiej miejscu czacie. Trzymaj swoje dane osobowe prywatne i być bardzo ostrożni spotkanie czat znajomy osobiście.

Amerykańscy Najpopularniejsze Chirurgia plastyczna Zabiegi

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, żeński mieszkańcy najczęściej zwracają się do klinik kosmetycznych, aby pozbyć się zmarszczek. W zasadzie wybierają procedury nieinwazyjne, które nie wymagają interwencji chirurgicznej.

Amerykańscy Najpopularniejsze Chirurgia plastyczna Zabiegi

W ubiegłym roku Amerykanie wydali prawie 11 mld dolarów w salonach kosmetycznych chirurgii. 83% tej kwoty jest zapłata za konturowe plastiku ("zastrzyki kosmetyczne", takich jak Botox i różnych wypełniaczy). Jednak eksperci przyznają, że nie każdy pacjent jest w końcu zadowolony z wyniku. Przed rozpoczęciem wykonywania zastrzyków, należy konsultować z doświadczonych specjalistów (dermatologów i / lub chirurgii plastycznej), ale kobiety często zapominają o tym.

Jasny przykład smutnych konsekwencji nadmiernego polegania na sobie jest nowa twarz Sharon Osbourne w. Po tej choroby (raka jelita grubego), żona światowej sławy muzyk nie może ulegać operacje plastyczne i leczenie anti-aging. Co więcej, ona poszła za daleko z Botox.

Teraz twarz 61-letniego prezentera telewizyjnego wygląda jak maska: nie ma żadnych zmarszczek, ale stało się spuchnięte.

Amerykańscy Najpopularniejsze Chirurgia plastyczna Zabiegi

Warto przypomnieć, że Sharon Osbourne spędził prawie pół miliona dolarów na chirurgii plastycznej i różnych zabiegów kosmetycznych. Przeszła odsysanie tłuszczu, okrągłą twarz dźwigu, dźwig piersi i abdominoplastyka.

Trzy powody pracodawców wymaga wymagają wielu Wywiady

Trzy powody pracodawców wymaga wymagają wielu Wywiady

Nie jest niczym niezwykłym, aby pracodawcy wymagają od wnioskodawców, aby zakończyć dwa - a nawet trzy - wywiady przed podjęciem decyzji, kto zatrudnić. Kiedy jesteś na rynku pracy, ważne jest, aby być przygotowanym do wykonania wielu wywiadów na tym samym stanowisku, i zrozumieć, dlaczego trzyma kilka wywiadów przed obsadzeniem stanowiska jest wspólne praktyki zatrudniania.

Trzy powody dla Drugiego i Trzeciego Wywiady

1. Sprawdź, czy pierwsze wrażenie

Pracodawcy wiedzą, że respondenci często stawiają swoje najlepsze oblicze przodu w rozmowach o pracę, zwłaszcza w nowych sytuacjach w środowiskach nieznanych. Jeśli dobrze po raz pierwszy, przed podjęciem decyzji, aby zatrudnić, pracodawca może chcieć się spotkać ponownie, aby postarać się o lepszy pomysł, czy nie widzieli "prawdziwy" cię po raz pierwszy.

W wielu przypadkach, drugi i / lub trzeci wywiady prowadzone są przez kogoś innego niż pierwszy wywiad, aby pomóc kontrolę ewentualnych uprzedzeń pierwszą osobą, może mieli.

2. Określić Fit dla Spółki

Pierwszy wywiad często koncentruje się na tego, czy masz umiejętności niezbędne do pracy, i jest traktowany jako proces zawężania wnioskodawców do puli realnych kandydatów. Następnie drugi planowane wywiady z kandydatami, że pierwsze wywiady czują mają zdolność do pracy, z fokusem spojrzeć poza umiejętności, który wydaje się być najlepsze dopasowanie do kultury organizacji.

3. Wpisowe od kolegów

Drugie lub trzecie wywiady są często przechowywane lub z udziałem ludzi, którzy pracują bezpośrednio z osobą zatrudnieniem - opiekuna dla pozycji, górny przedstawiciela kierownictwa, który nadzoruje departament lub rówieśników, którzy będą pracować ramię w ramię z osobą, która jest zatrudniony. To aktywne podejście do wywiadów pozwala ludziom, którzy będą bezpośredni wpływ na decyzję, aby mieć coś do powiedzenia w ostatecznym wyborze, najlepiej w wyniku buy-in na pomysł, że najlepszym kandydatem został wybrany.

Pierwsze Called Back to dobry znak

Choć są zapraszani do udziału w drugim lub trzecim wywiad nie jest gwarancją, że będziesz zatrudniony, to z pewnością dobry znak. Nie będzie poproszony o powrót, jeśli nie zostały poważnie rozważana.