grsail.com

biedronka znaczenie symboliczne

Diament Kształt Znaczenie

Diament Kształt Znaczenie


Czy wiesz, że kształt diamentu wolisz może ujawnić coś o twojej osobowości? Może jesteś tradycyjne i konserwatywne, a może jesteś flirty i przygód. Wybierz swój ulubiony kształt i sprawdzić, czy jego znaczenie pasuje ci.

Znaczenie różnych kształtach diamentowe

Według Diamond Cutters International, jest znaczenie symboliczne dołączone do jednych z najbardziej popularnych kawałków. Co twoja ulubiona mówią o tobie?

Kształt Symboliczne znaczenie
Znaczenie kształtów diamentowe

Diament Kształt Znaczenie

Okrągły

Klasyczny okrągły kształt jest najbardziej popularny. Jak obrączkę, okrągły kształt diamentu oznacza miłość bez końca.

Kobiety, które go preferują zazwyczaj są w tradycyjnym romansu, a oni sami są uczciwi, wierni, i nieco konserwatywny. Mogą być też trochę niechętnie akceptują zmiany.


Diament Kształt Znaczenie

Owalny

Ten owalny jest prawie taka sama jak tradycyjne okrągłe, ale pokazuje kawałek kreatywności i indywidualność. Podobieństwo do kształtu jaj może również reprezentować płodność lub pragnienie dzieci, ale jest stabilny i wierny rombu.

Kobiety, które preferują ten kształt jest dość tradycyjny, ale lubią się wyluzować trochę czasu do czasu.


Diament Kształt Znaczenie

Gruszka

Kształt gruszki wydłużone przedstawia kobietę, aby być indywidualne, ale wciąż ma miękką stronę dla tradycyjnego romansu. Ona może być prekursorem w tym nietypowym kształcie, choć kształt łzy mogą być także wstępem do łez smutku lub radości.

Kobieta, która wybiera tę formę skłania się wysoki standard dla siebie i wszystkich wokół niej. To może być trudne życia do jej oczekiwań, więc ona musi dołożyć starań, aby nie przesadzić, zwłaszcza z jej kolega.


Diament Kształt Znaczenie

Szmaragd

Emerald romby są staroświeckie, ale oni emanują spokojną elegancję i chłód. Otwarty styl kroju z jego jasnymi głębokości jest również symbolem otwartego serca i osobistego jasności.

Kobiety, które wybiorą tę cięcie ma bardzo dobre poczucie tego, kim są, a nie szczególnie szukać aprobaty innych. Ta kobieta nosi jej diament, nie pozwalając jej diament ją nosić.


Diament Kształt Znaczenie

Księżniczka

Wymaga cięcia księżniczka z ekstrawaganckim uwagę brokatem, a kobieta ma na sobie jeden może być skłonny do podejmowania ryzyka i działać jako lider.

Kobieta, która wybiera ten kształt nie może uchylać się od centrum uwagi. Ona upaja się uwagę, że otrzymuje od swoich wielbicieli, a ona daje poczucie podniecenia prawie wszystko co robi.


Diament Kształt Znaczenie

Radiant

Mieszanka aspektów w promiennym cięcia jest zalotne i modny, podobnie jak kobiety, którzy wybierają ten niezwykły diament kształt.

Kobiety, które wybierają blask promienny cięcia są bardzo podobne do tych, którzy kochają Diamond Princess cięcia. Promieniują prawie tak samo, jak klejnot blask ich noszenia.


Diament Kształt Znaczenie

Markiza

Krzykliwe markizy kształt wskazuje na pragnienie bogactwa i blichtru, ponieważ kształt jest specjalnie zaprojektowany, aby diament wydają się większe, niż jest w rzeczywistości za pomocą sztuczek optycznych wymiaru. Preferencji kształt markizy, a następnie, może wskazywać na powierzchowny stosunek do bogactwa lub pragnienia ekstrawaganckich występów.

Kobiety, które są wyciągnięte do cięcia markiza wydają się być odrobinę bardziej związane ze statusem. Muszą pamiętać, że to, co jest w środku, która naprawdę się liczy.


Diament Kształt Znaczenie

Asscher

Unikalny kształt Asscher podkreśla kobiece pragnienie dramat podczas odwoływania się do stylu vintage. Jak kształt szmaragd, ale również wskazuje jasność osoby.

Ten krój został stworzony przez Josepha Asscher dla króla Edwarda VII, więc kobieta, która zdecyduje się prawdopodobnie emanuje trochę sama królewska powietrzu.


Diament Kształt Znaczenie

Serce

Kształt serca jest symbolem czystego romantyzmu, choć silny kształt graniczy także fantazji i uczuć, które mogą negatywnie wpływać na stałego romansu prawdziwego małżeństwa.

Kobiety, które preferują ten kształt tendencję do patrzenia na świat przez rose kolorowe soczewki. Mogą być rozczarowany, gdy rzeczywistość codziennego życia przejmuje po ślub z bajki, a miesiąc miodowy się skończyły.

Wiele Kształty na Pierścienia

Niektóre pierścionki zaręczynowe posiadają główne centrum diament jednego kształtu akcentowane przez dodatkowe, mniejsze diamenty innego kształtu. Kiedy patrzysz na ringu jak ten, główny kamień posiada największe znaczenie. Pomyśl o znaczeniu związany z diamentami akcent jak podtekstów do Twojej osobowości.

Tak dla zabawy

Fajnie jest patrzeć na różnych znaczeń przypisanych do różnych kształtach diamentu, ale nie ma żadnych danych naukowych, aby naprawdę ich kopię zapasową. Co jest naprawdę ważne jest, aby wybrać krój kochasz, bo co to dla ciebie znaczy diament jest ściśle między Ciebie i Twojego partnera. Jeśli twoje serce świeci z satysfakcją za każdym razem spojrzeć na ring, to się naprawdę liczy.

Zielona mieszkalna: Zielona wesela Porady

Eco friendly Wesela

Istnieje wiele sposobów, aby stworzyć przyjazne dla środowiska wesela z posiadania zaproszenia drukowane na recyklingu, chloru wolnego papieru do wyboru organicznych kwiaty dla swoich bukietów. Planując przyjazne ekologicznie ślub przyjrzeniu opcje zaproszenie. Istnieje recyklingu wykonane z zaproszenia i bez papieru. Jeśli oszczędności drzew jest dla Ciebie ważne, wybrać zaproszenia wykonane z drzewa bezpłatnych gazet. Można również wybrać, aby zrównoważyć zużycie papieru, oferując małe drzewa dla każdego, kto uczęszcza na swój ślub. Kolejnym punktem będzie prawdopodobnie myśleć o łaski dla swoich gości. Możesz oferować małych drzew, paczek nasion ekologicznych, a nawet muszle dwaj z was podniósł wzdłuż plaży i spersonalizowane. Jedną z największych inwestycji będzie twoja suknia ślubna. Istnieje kilka sposobów na przyjazne dla środowiska suknię ślubną. Pierwszy jest wybór materiału organicznego i mieć sukienka wykonana. Inne opcje są do korzystania sukienkę czyjejś lub wypożyczyć strój na tę okazję. Można wypożyczyć strój dla całego wesela, jeśli chcesz. Jeśli chodzi o jedzenie i kwiatów, wybierz lokalnie uprawianych produktów ekologicznych. Zamiast przybyciu do miejsca przeznaczenia w limuzynie, spróbuj konia i powóz. Nie tylko jest to bardziej romantyczny i niezapomniany wybór, ale jest przyjazny dla środowiska. Wiele eko przyjazne wesela odbywają się na zewnątrz w miejscu naturalnego piękna, takich jak ogród lub na plaży. Wesela na świeżym powietrzu z pewnością zaoszczędzić na energii elektrycznej, a to tylko jeden sposób, aby mieć przyjazne ekologicznie ślub.

Wtórnych Zaproszenia

Zaproszenia ślubne wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu są wszystkie wściekłość z par planujących ślub przyjaznego środowisku. Po tym wszystkim, co ma lepszego sposobu, aby Twoi goście wiedzą, że zależy Ci na tej planecie niż wysyłanie recyklingu zaproszenia? Dla pary, która chce podjąć krok dalej są zaproszenia, które są przeznaczone do recyklingu kwiatów, nasion i płatków, które są faktycznie część artykułu. Unikalnym aspektem tych zaproszeń jest to, że papier może być sadzone w ogrodzie gościa po ślubie jest skończona. Zamiast stosów papieru leżące wokół, które ostatecznie kończy się na składowisku, gość będzie mieć ładny kwiat poprawkę, która będzie przypominać im o ślubie w nadchodzących latach. Zaletą pary to czy są dodatkowe zaproszenia do recyklingu pozostały mogą sadzić je dobrze. Dla tych, którzy nie chcą używać papieru do swoich zaproszeń są papiery wykonane z drzewa darmo recyklingu włókien konsumentów post. Pamiętaj, aby zapytać, czy papier makulaturowy i po włókien konsument chloru. Innym sposobem, aby zapisać na papierze jest pominąć formalne RSVP i zachęcić gości do telefoniczny lub mailowy swoje zastrzeżenia. Wtórnych zaproszenia są naturalne i przyjazne dla środowiska. Są idealne zaproszenie na uroczystość, która ma pozostać przyjazny dla środowiska. Wreszcie mają informacje drukowane na swoim wtórnych zaproszeń lub programów powiedzieć gościom, co się dzieje z nimi, gdy ślub jest ponad. Jest to również dobra okazja, aby dodać informacje do wtórnych zaproszeń i programów na swoich przekonań środowiska lub ulubionych stron internetowych przyjaznych dla środowiska.

Zielony Pomysły na prezenty

Domowe prezenty ślubne mają większe znaczenie niż ich tradycyjne odpowiedniki kupiony sklepu. Dokonywanie prezent kosz pełen przyjaznych środowisku prezentów to tylko jeden pomysł. Zielone pomysły na prezent to zwykły biały pościel organiczny, kompostownik lub bony do swojego ulubionego sklepu ze zdrową żywnością, organiczne sklep spożywczy lub inne środowisko przyjazne miejsce. Świetny pomysł na przyjazny środowisku domowym prezent ślubny jest kapsuła czasu. Wypełnij go i innych pamiątek, zdjęć. Oznacz to, żeby nie otworzyć go, aż przyszły rocznicy takiego jak dwudziestego piątego. Organiczny ogród koszyk jest kolejny świetny pomysł. Wypełnij go z nasion od ogrodów gości, dodać kilka narzędzi ręcznych lub innych potrzeb. Dla pary, która ma podwórko i ogród lub planujących ogród razem, kompostownik lub deszcz baryłkę wspaniałymi przyjaznych środowisku prezentu. Inne pomysły na prezenty ślubne domowej roboty może zawierać słoiki potpourri, domowej roboty mydła lub przedmioty wykonane z suszonych ziół, takich jak wieńce. Można nawet ozdobić zwykły ramki obrazu z suszonych kwiatów i ziół. Domowe kołdry, szczególnie te wykonane przy użyciu materiałów organicznych lub konopi, są świetne pomysły na prezent, że para jest pewien, pielęgnować. Jeśli dajesz dar żywności, poszukaj organiczne, lokalnie wykonanych elementów. Kiedy wszystko inne zawiedzie, poproś kilka czy jest przyjazny dla środowiska miłość chcieliby Państwo dokonać wpłaty w ich imieniu. Planując do udziału przyjaznego środowisku spróbować ślubną wybrać zielone pomysłów na prezent lub domowych prezenty ślubne. Kilka docenią starasz się zatrzymać w zgodzie z ich życzeniami i środowisko będą korzystać również.

Wesela plenerowe

Odkryty wesela w ogrodzie, na plaży lub innego malowniczym miejscu są świetne sposoby, aby inni dowiedzieli się, jak bardzo dbają o środowisko. Najlepiej jest zaplanować wesele odkryte podczas wczesnych godzin porannych lub w prawo o zachodzie słońca, więc nie wystarczy naturalne światło, że nie trzeba będzie sztuczne oświetlenie podczas ceremonii. Jest to również czas dnia, kiedy ciepła będzie mniej intensywny. Wybierając miejsce w ogrodzie na zewnątrz przyjazny dla środowiska ślubie zapytać, czy ogród jest ekologicznymi. Istnieje wiele malowniczych miejsc, gdzie substancje chemiczne są tematem tabu. Z wesela na świeżym powietrzu, nie ma powodu, aby nie mieć odkryty odbiór też. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że goście odebrać po sobie. Podczas wesela na świeżym powietrzu nie może być tak efektowne, jak w pomieszczeniach wesela, gdzie każdy centymetr kościoła wypełnionych wyszukanymi dekoracjami, wesela na świeżym powietrzu może być jeszcze bardzo ładne! Zamiast bukiety kwiatów ciętych, wybierz miejsce, gdzie kwiaty rosną naturalnie. Jeśli wybierzesz własny podwórko lub, że ktoś wiesz, że możesz zaprojektować ogród niestandardowych do ślubu i nadal cieszyć się nim przez wiele lat. Inne wielkie wybory na wesela na świeżym powietrzu są miejsca, które nie są używane znacznie więcej takich jak w miejscu starej kaplicy lub w altanie. To wspaniałe miejsce na wesela. Przed wyborem miejsca jak to pamiętaj, aby sprawdzić i zobaczyć, czy to jest w porządku, a co koszt wynajęcia jest. Wesela na świeżym powietrzu może znacznie obniżyć koszty i zanieczyszczenia związanego z tradycyjnych wesel.

Plaża Wesela

Wesela na plaży są świetne. Można jeździć konno lub po prostu chodzić na piasku lub w wodzie. Wybór mieć swój ślub na plaży jest przyjazny dla środowiska na wiele sposobów. Nie trzeba będzie kupić bogatymi dekoracjami, ponieważ scena będzie już ustawione. Oprócz podnoszenia wyrobów z papieru, który miejmy nadzieję, że ślub będzie biodegradacji, zachęcają gości do odbioru śmieci na innych częściach plaży. Suknia jest w porządku, jeśli to, co chcesz, ale na ślub plaży można wybrać inny strój. Mówiąc o strój, pamiętaj, aby wybrać przyjazne dla środowiska ubrania lub jeszcze lepiej, wypożyczyć strój, ślubny i wszystkich. Wybór mają ślub plaży jest świetny sposób na zaoszczędzenie zasobów, ponieważ nie będzie wynajęcie kościoła lub innego budynku, które wymagają oświetlenia. Jest to również świetny sposób, aby zaangażować swoich gości w swoich przekonaniach środowiska. Planując ślub plaży upewnij się, że jest jakiś rodzaj pokrywy na wypadek, gdyby pogoda nie współpracują i siedzenia dla tych, którzy mogą nie być w stanie znieść. Wesela Zachód słońca są świetne i jeśli trzymać odbiór na plaży tuż po jej zakończeniu. Na recepcji wszystko, co jest potrzebne, to niektóre sery i trochę wina. Wybierz żywności dla recepcji, który jest dokonywane lokalnie i organiczne, które przyczynią się do przyjaznej środowisku tematu. Goście Oferta ślub sprzyja, że ​​znalazłeś się na plaży z wyprzedzeniem, aby przypomnieć im o przyjazne dla środowiska koncentruje szczególnym dniu.

Wesela organiczne

Mając ślub organicznej mówi wiele o par przekonań środowiska. Ponieważ ślub jest wyjątkowy i ma znaczenie symboliczne, nie ma lepszego czasu niż teraz, dla ludzi, którzy są świadomi ekologicznie dostać za modą z wesela organicznych. Wesela organiczne to tylko jeden sposób, aby pokazać, jak twój styl życia i nawyki wpływają na kupno środowiska, jak również ludzi wokół ciebie. Wybór drzewa PAPIERZE i lokalnym, żywności ekologicznej na ślub to tylko niektóre ze sposobów na osobistych wyborów zawierają przyjazne ekologicznego na ślub swoich marzeń. Wybierając firmę cateringową, zapytać, czy zapewnią one lokalnie uprawianych żywności ekologicznej, która jest w sezonie. Jeśli nie oferują tę opcję, szukać gdzie indziej. Przy wyborze fotografa, poproś, że biorą cyfrowe zdjęcia zamiast 35mm wydruki. Również zapytać, jaki rodzaj aparatu cyfrowego mają. Upewnij się, że ma wysokie megapikseli, dzięki czemu można uzyskać niektóre druki wysadzony i oprawione, jeśli zdecydujemy. Pomyśl o alternatywnych środków transportu, takich jak chodzenie, jazda na rowerze lub przybywających konia i przewozu. Wybierz organicznych produktów do makijażu dla szczególnym dniu. Jeśli chodzi o strój ślubny, można kupić przyjazny dla środowiska materiał do sukni ślubnej lub po prostu wypożyczyć. To samo dotyczy reszty wesele. Jeśli chodzi o kwiaty, szukać lokalnie uprawianych organicznych opcji kwiatowych. Jeśli nie można znaleźć żadnego, spróbować uprawy własnych. Wreszcie, dla ostatecznego w ekologicznych wesela wybrać się odkryty ślub.

Znalezienie Quinceanera Sukienki

Znalezienie Quinceanera Sukienki


Suknia Quinceanera nie jest zwykłą suknię. Formalna sukienka jest noszony podczas specjalnego oznakowania młodej kobiety przejście do dorosłości uroczystości. Podobna do sukni ślubnej, suknia powinna odzwierciedlać osobowość quinceanera dziewczęcy bez burtę. To jednak często jest łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Co to jest quinceanera?

Quinceanera jest Piętnasty przyjęcie urodzinowe dla młodych Latina dziewczyn. Podobna pod pewnymi względami do strony Sweet Sixteen, to znaczy, aby uczcić stan nowo odkrytą dziewczęcy jako dorosły. Obchody zwykle zawiera w ceremonii religijnej następuje przyjęcie. Niektóre dziewczyny będą miały czynną tylko wtedy, gdy nie idą danej religii lub wyznania, nie oferuje ceremonii Quinceanera.

Zakupy na Quinceanera Sukienki

Suknie korzystne dla Quinceanera można znaleźć w każdym sklepie sprzedającym sukienki formalne. Choć sukienka quinceanera tradycyjnie biały, nastolatki zwrócili się do innych kolorów w ich dążeniu być modne i wyróżniać się z tłumu. Miękkie, pastelowe kolory są nadal wybierane częściej niż odważnych, jasnych kolorach.

Sklepy dla nowożeńców

Jeśli szukasz tradycyjnej białej sukni, suita sklep jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć wyszukiwanie. W zależności od rynku, sklepy ślubne może zaoferować szeroki wybór specjalnie zaprojektowane suknie Quinceanera i też sukienki prom w Zdjęcie wiosną.

Sklep odzieżowy

Jeśli szukasz czegoś innego od sukni ślubnej, sklep odzieżowy z zapasów formalwear będzie najlepiej. Możesz znaleźć sukienki w dużych sklepów odzieżowych, takich jak JCPenney i sklepach specjalistycznych, takich jak Deb. Najlepsze sezony na znalezienie sukienki formalne są na początku jesieni, kiedy tańczy planu szkoły powrót do domu, w środku zimy, gdy sukienki sklepy stockowe do stron wakacje, a na wiosnę pre-prom sezonu.

Online

Przeglądaj szeroki wybór sukienek w zaciszu własnego domu, gdy odwiedzają tych i innych sprzedawców online:

Znalezienie Quinceanera Sukienki

 • Dawida Bridal oferuje wybór standardowych sukien ślubnych wybranych do ich potencjału jako sukienki quinceanera.
 • JoyfulEventsStore.com posiada trzy kolekcje sukien zaprojektowanych dla quinceañeras. Zaopatrzyć się również zaproszenia, tiary i akcesoriów.

Przed zakupem sukni w Internecie, przeczytaj uważnie zasady dotyczące zwrotów witryny. Ponadto, należy zapoznać się zaklejania informacji. Niektóre firmy oferują niestandardowe cięcia sukienki do swoich dokładnych pomiarów, ale inni nie oferują tej usługi. Przeciwnie, są one wyposażone w standardowe wykresy pomiarowe, które mogą lub nie mogą zapewnić doskonałe dopasowanie. Jeśli chcesz być w 100 procentach pewien, że suknia pasuje do Ciebie jak ulał, najlepiej sklep lokalnie. Zakupy on-line może być wygodne, ale może szybko przekształcić się w ból głowy, czy sukienka nie pasuje.

Trybunał

Uczestnicy urodzin dziewczyny muszą również sukienki. Bal suknie i sukienki druhny dokonać odpowiednich wyborów i można je zakupić od tych samych sklepach, jak sukienka quinceanera.

Akcesoria

Kompletny quinceanera zespół może również zawierać następujące elementy:

 • Rękawice
 • Winieta
 • Tiara
 • Wysokie obcasy
 • Pierścień
 • Bransoletka
 • Berło

Niektóre z tych akcesoriów są częścią oficjalnej uroczystości, i są one podane znaczenie symboliczne, ponieważ są one prezentowane na urodzinach dziewczyny.

Oszczędność pieniędzy

Podobnie jak większość formalwear, suknie quinceanera może być kosztowne. Rozważmy następujące propozycje do zakupu sukni bez wchodzenia długu:

Znalezienie Quinceanera Sukienki

 • Znajdź wyprzedaży: Bridal sklepy często umieścić starszych sukienki na odprawy, gdy nowe kolekcje przyjechać. Jeśli wizyta w centrum handlowym tuż po powrót do domu, prom lub świątecznym, można znaleźć atrakcyjne zniżki w sklepach spróbować wyczyścić swoje regały.
 • Kupić z drugiej ręki: Sklep lokalna ekonomia sklepy i sprzedaży garażu na suknie ślubne i prom. Można również znaleźć suknię swoich marzeń w obniżonej cenie w serwisie eBay.
 • Suknie Share: Jeśli przyjaciel lub członek rodziny jest również obchodzi quinceanera, spróbuj podzielić jedną sukienkę. Nie wszystkie nastolatki będą chcieli nosić ten sam strój jak ktoś inny na ich szczególny dzień, choć.
 • Szyć własne: Możesz znaleźć wzory i materiały do ​​ślubu, druhny i ​​prom sukienki w lokalnym sklepie tkaniny lub w Internecie w godzinach wieczornych / wesele sekcji Vogue czy prostoty. Jednak szycie suknia ma znaczne umiejętności, więc będziesz musiał rozważyć, czy czas będzie inwestować warto zaoszczędzone pieniądze.
 • Sprzedam sukienkę można nosić ponownie: Jeśli kupisz suknię Quinceanera z powrotu do domu, prom lub w zimie formalne na uwadze, można uzyskać więcej wykorzystania do ceny.

Znalezienie swoją wymarzoną Dress

Znalezienie sukienkę quinceanera swoich marzeń nie zawsze jest to łatwe zadanie. Chociaż istnieje mnóstwo miejsc, które oferują wspaniałe suknie, jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie odejść z nieskazitelny strój na swój pierwszy raz na zewnątrz. Zanim trafił do sklepów i przeglądania stron w Internecie, tworzenie budżetu strój i trzymać się go. Próby na sukienki, które są poza twoim zasięgiem tylko doprowadzi do rozczarowania. Ponadto, upewnij się, że masz prawo pomiarów ciała i przeznaczyć na czas wysyłki. Nawet jeśli sklep na miejscu, jeśli sklep nie posiada szczególną sukienkę w swojej wielkości to może potrwać nawet do dwóch miesięcy, aby uzyskać ją w. Przez zakupy wcześnie, można uniknąć katastrofy w czasie kryzysu.

Mandala Deco

Mandala Deco


Kiedy widzisz termin mandali deco, myślisz o starożytnej sztuki buddyjskich mnichów tworzących misterne i delikatne kolorowe piasku mandale?

Mandala Deco: Symbol Idealny i Pure Wszechświata

Może sobie wyobrazić piękne mandale z lekkim stylu art deco upiększający wnętrze swojego domu. Być może myślisz o Ravensburger Mandala Designer Rysunek Deco maszyny? W rzeczywistości, ludzie używają deco Termin mandali, aby poprawnie opisać każdy z trzech.

Mandale w buddyzmie

W buddyzmu tantrycznego, znany również jako buddyzmu Diamentowej mandala deco nawiązuje do znakomitych wzorów mandali wykonanych przez mnichów z wykorzystaniem piasku farbowane pięknych kolorach. Buddyjscy mnisi przepuszczanie tej starożytnej sztuki od ponad 2600 roku w klasztorach na terenie Tybetu i Indii. Mnisi buddyjscy często spędzają tygodnie tworzenia mandali z piasku. Ci sami mnisi, które pracowały do ​​tworzenia mandali następnie zniszczyć go podczas ceremonii demontażu.

Jak Sand Mandala jest wykonana

Mnisi buddyjscy miłością utworzenia każdej mandali. Każde ziarenko piasku jest umieścić dokładnie na miejsce tworzenia skomplikowanych wzorów, kształtów i formacje, które reprezentują bóstwa, różne aspekty Buddy i wszechświata, która jest czysta i doskonała. Jak mnisi tworzenia mandali, stają się jeszcze bardziej oświeceni. Tworzenie i niszczenie mandali piasku ilustruje również, że wszystkie rzeczy w przyrodzie są przejściowe.

Istnieje wiele różnych rodzajów mandali każda posiada własne szczególne znaczenie symboliczne. Jednak każdy z nich uważa się za święte i duchowa przestrzeń. Jest to miejsce do medytacji i śpiewania, że ​​jest czysty i nie mogą być dotykane przez świat zewnętrzny.

Demontaż Ceremonia

Mnisi patrz demontaż mandali piasku jako część ogólnego tworzenia mandali. Nie uważa się za koniec mandali ale symbol nowego początku jak ziarna piasku ostrożnie zbierano i umieszczano w słojach i uwalniane do najbliższego korpusu bieżącą wodą. Następnie przenosi płynąca woda błogosławieństwa mandali na świecie.

Mandale jak Home Decor

Dziś za pomocą mandale do dekoracji domu jest powszechną praktyką, dalej mandali deco lub mandali wystrój. Często, mandala jest zawieszony w domu praktyków feng shui, aby przyciągnąć pozytywną energię w przestrzeń.

Czasem właściciel domu zupełnie tworzy mandalę, projektując i kolorowanie go, jako osobiste dzieło sztuki. Inne czasy, domów wydrukować bezpłatny projekt mandali z Internetu. Następnie jest on zabarwiony lub malowane przez właściciela domu, członka rodziny lub przyjaciela. Istnieje również wiele stron internetowych, które zapewniają piękne i kolorowe mandale gotowych, które są wolne, aby wydrukować. Przykłady tych stron to:

 • Zbiór 72 mandali z wyjaśnieniem ich znaczenia jest przez Michaela Palimino.
 • Mandala darmo oferuje liczne wzory mandali.
 • Mandala Mama
 • Promienie WWW
 • Edu Pics

Artysta zaprojektowane mandale są inną opcję dla tych właścicieli domów, którzy chcą dodać mandalę do ich domu.

 • Prem Shashi Mandala Galeria
 • Feng Shui Mandale

Deco Mandala Designer

Wystrój Mandala Designer Rysunek urządzenia z Ravensburger jest zabawa i prosty sposób projektowania mandalę, że dzieci w wieku sześciu może cieszyć. Deco Mandala Designer jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi dyskami projektowych mandala z Ravensburger w tym:

 • Klasyczny
 • Romantyczne marzenia
 • Wspaniałe Konie Marzenia
 • Show Jumping Marzenia
 • Zoo
 • Natura
 • Boże Narodzenie
 • Ocean
 • Disney Fairies
 • Disney Princess


Chociaż tradycyjne znaczenie mandali deco wciąż odnosi się do sztuki sakralnej tworzenia mandali z piasku, współczesne społeczeństwo również z uwagi na utrzymujące się dodatkowe znaczenia.

Jak nazwać swoją postać

Czy piszesz rozwalony powieść z kilkudziesięciu znaków, które podróżują kula, lub krótki etap grać około dwóch facetów siedzi w barze, będzie w pewnym momencie lub innego, dać te nazwy znaków. Albo będzie to przynajmniej zrobić świadomą decyzję, by ich nie nazwać. Czasami proces nazewnictwa może być proste. Inne czasy, to jest możliwe, aby utknąć. Czasami pisarz może paść ofiarą, Laura San Giancomo mówi w Pretty Woman, do "ciśnienia ... nazwy!" Oto kilka sposobów, aby rozpocząć proces kopać nadania imienia.

 1. Zdecyduj, jak ważne nazwy są do historii. Łatwo jest złapany w znalezieniu tylko odpowiednią nazwę dla bohatera. (Jest to szczególnie łatwe do złapany, gdy twardsza część procesu pisania - powiedzieć, przedstawiając drugi akt skrypcie. - To innej alternatywy) To prawda, że ​​nazwa może pomóc wyjaśnić, osobowości postaci. To może mieć znaczenie symboliczne. To może dodać głębi do historii. Ale czasami, nazwa nie jest tak ważne, jak myślisz. Na przykład, uwielbiam sztuki August Wilson, i pamiętam, co wielu z bohaterów nie mówiąc i walczyć. Pamiętam jednak, że niewielu z ich nazwami. Niektóre z nazw prawdopodobnie miał ogromne znaczenie - ale pamiętam znaczenie bohatera bez pamięci o tych znaczących nazwisk.

  Tak samo jest z popularnych filmów. Kocham ten film Crimson Tide, ale kiedy myślę o głównych bohaterów, odnoszę się do nich jak Denzel Washington i Gene Hackman - nie mogłem sobie przypomnieć ich nazwiska na zakład. Najważniejsze jest to, czasem nazwa może być bardzo ważne, czasami pół-ważne, a innym razem nie ma znaczenia. Więc pomyśl o tym, jak ważne nazwy będzie do historii, a jeśli okaże się, że nie są wszystkie kluczowe, nie spędzają tygodnie i tygodnie szuka tego "idealnego" nazwy. Również sobie sprawę, że może być wiele "perfect" nazwy dla postaci. Możesz mieć pięć nazwisk na krótkiej liście dla głównego bohatera. Może być, że każdy z pięciu będzie działać, a wszystko, co musisz zrobić, to wybrać swój ulubiony.

 2. Zastanów osobowość swojej postaci i znaleźć nazwę, która odnosi się do tej osobowości. Moi rodzice mają dowcip o John Wayne. W prawie wszystkich swoich filmów - i to można sprawdzić w bazie Internet Movie Database - gra postać o imieniu Jan i Jake. Dlaczego tak jest? Cóż, to prawdopodobnie dlatego, że, bez względu na jego specyfikę, John Wayne został jeszcze gra John Wayne, ikonę zachodzie. Twardzielem. Niezależny człowiek. Cowboy. I w naszym społeczeństwie, faceci lubią, że po prostu nie są nazwane Marion. Lub jeśli są, to szybko zmienić nazwy scenicznych Jana i Duke! Pisarze tych starych filmów o tym wiedział i wziął twarde, męskie imiona dla swoich ciężkich, męskich bohaterów. To prawda, to prawdopodobnie nie muszą być takie same dwa trudne, Manly nazwy każdym razem, ale widać, pojęcie.

  Niektóre nazwy w każdym społeczeństwie zadzwoń na myśl pewne cechy charakteru. Na przykład, krótkie, nazwy jednosylabowe przypominamy twarde, silne i bezpośrednie ludzi, na przykład. Inne nazwy mają różne konotacje; Lily może być delikatna i Zeke może być wieśniakiem. Nie ma twardy i szybki przepis na jakie imię pasuje do tego, co osobowość, więc idź z jelit.

  W każdym razie, to, jeden sposób, aby wybrać nazwę postaci jest, aby myśleć o tym, kim jest ta osoba i znaleźć nazwę, która w jakiś sposób ucieleśnia tę osobowość lub obraz. Shrek, na przykład, ma coś w rodzaju gardłowy dźwięk do niego, przypominający dreck lub wraku. A jeśli spojrzeć na złym humorze zielony ogr, pasuje znacznie lepiej niż Andrew lub Jimmy, nie?

  W prawdziwym życiu, nie dostać się do nazwy dzieci zgodnie z ich osobowości, ale w formie pisemnej, możemy poznać osobowość, zanim postać otrzymuje nazwę. Pomyśl o osobowości bohatera, a to może pomóc, dając mu nazwę.

 3. Niech formy historię nazwę. Jest to nieco związane z wykorzystaniem osobowość kierować swoje wybory. W tym przypadku, możesz wybrać tylko o nazwę, nawet taki, który nie odnosi się do osobowości bohatera, a następnie pozwolić formy historię tej postaci nazwy. Na przykład, twardy facet aktor nazywa Marion. Jego pragnienie, aby być twardzielem aktor ma on przejść do księcia nick, jak w przypadku Johna Wayne'a.

  Oto kolejny przykład. Powiedzmy, że masz charakter, który jest piąta generacja milionerem, a jego nazwisko jest Sir Benjamin Jackson IV. Może on jest dumny, a nawet arogancki o jego tytule i używa go cały czas. A może on próbuje ukryć tło być "zwykłym facetem" i po prostu przechodzi przez jakiś pseudonim, jak Ben. A może Twoja opowieść o Blueblood kto chce być raperem, więc ma trochę śmieszne wannabe rap nazwę gwiazdy. Tutaj nie jest to rzeczywista nazwa, ale raczej sposobem historia bohatera kształtuje ją, że kończy się ważny.

 4. Użyj nazwy odblaskowe dziedzictwa bohatera lub tła. Co to ​​jest twojej postaci pochodzenie etniczne? Jaka jest jego rodzina tło? Wszystkie te rzeczy mogą grać w to, co można nazwać charakter. Na przykład, powiedzmy masz Afroamerykanów charakter. Możesz wybrać nazwę rodzajową amerykańskiej jak Bill lub Steve, lub zamiast nazwy często wyraźną afrykańskiej kulturze amerykańskiej, jak Dujuan lub Tyriq. Albo zgłębiać tle twojej postaci. Jaka jest jego rodzina tło? Co zrobić, jeśli jego mama była działaczka praw obywatelskich? Może on został nazwany po Malcolm X. Czy jego mama fanem muzyki klasycznej, też? Może ona nazwana na Malcolm Amadeus. Hej, to naprawdę całkiem fajne imię.
 5. Wybierz nazwę symboliczną lub jedna ze szczególnym connotations- ale należy zachować ostrożność. Nazwy są często symboliczne. A czasami, gdy nie są one nawet miało być symboliczne, ludzie będą czytać w nich. Więc przy użyciu nazwy symboliczne może być ryzykowne. Wywołanie postać Odyseusza, na przykład, dość dużo mówi, że facet jest na jakiejś drodze. Adam, Ewa, pracy? Załadowany! Bądź ostrożny używając nazwy z ładunkiem symboliki.

  Z drugiej strony, nazwy symboliczne można stosować z dobrym skutkiem. Zabawki kowbojem zaniepokojeni są zdeklasował przez nowego kosmonautą tworzywa sztucznego o nazwie Woody. Czy Pixar wychodzić z jego sposób na wykorzystanie tej nazwy symbolicznej? Może nie, ale mały akcent dodaje głębi. Na wystawie science-fiction Battlestar Galactica, wiele nazw mają znaczenie symboliczne. Apollo, na przykład, jest synem dowódcy. W mitologii greckiej Apollo jest synem Boga, Zeusa główny. Istnieje związek symboliczne, i dość oczywiste - ale to nie jest over-the-top.

  Rzeczy takie jak pory roku, kolory i pogody mogą mieć różne konotacje i może być używany również nazw. Ponownie, należy je ostrożnie, tak nie wykorzystujesz ludzi nad głową z "oczywistej" młotkiem.

 6. Hit go tuż przy nosie. Z drugiej strony, czasem oczywiste jest dobre! W niektórych przypadkach, nazywając postać może być tak proste, jak określić swoje najbardziej oczywiste cechy fizyczne i chodzić z nim. Pomyśl o 7 krasnoludów. Nie ma nic symboliczne o nazwie Sneezy. On kicha dużo! Edward Nożycoręki ma rzeczywiste nożyczki do rąk. Tchórzliwy Lew jest rzeczywista Tchórzliwy Lew. Co oznaczają te znaki mogą się do interpretacji jest, ale ich nazwiska są jednymi z najbardziej prostych tych możliwych. I pracują. W zależności od rodzaju opowieści piszesz, że tak dosłownie nazwa opisuje charakter może działać dobrze. Historia bajka, science fiction, lub poza centrum można umieścić te nazwy się do lepszego wykorzystania niż "realistycznego" historii.
 7. Idź z przeciwnej. Czasami poczucie ironii może pomóc znaleźć wielkie imię dla bohatera. Co jest przeciwieństwem twojej postaci? Jaka nazwa może stanowić, że odwrotnie? Samobójcze kobieta imieniem Nadzieja może być trochę zbyt bezpośredni, ale masz ogólne pojęcie. Hitman mafii, kaznodzieja, modelka? Jakie imiona nie wydają się "przejść" z tych znaków na wszystkich? Mogą one bowiem być idealnym nazwy których szukasz. Trochę ironii przechodzi długą drogę, choć; nie dać każdy znak w historii tego typu nazwy lub efekt będzie prawdopodobnie stracił.
 8. Zapomnij nazwy. Wiele opowieści wiążą nienazwanych czy też znaki, którzy tylko mają tytuły. Thorntona Wildera "Nasze Miasto" ma charakter jedynie znany jako kierownik sceny. Williamsa "Szklana menażeria" ma charakter dalej Gentleman rozmówcy. Czasami, nienazwany postać będzie narratorem, który prowadzi nas przez historię. My nigdy nie dowiedzieć się, jej imię i nie trzeba. Jak wspomniałem wcześniej, nie można znaleźć wszystkie potrzebne znaki nazwy.

  Z drugiej strony, niekiedy anonimowość może mieć znaczenie symboliczne. Może być trudny do punktu o bezimiennych ofiar wojny, ludzi, którzy zapomnieli o czasie, czy coś takiego. Pomijając nazwę często może być tak duży, decyzja, dając komuś idealne imię.

Postacie z nami na wielu powodów - to, co robią, co mówią, jak przypomina nam o sobie i co ujawniają o świecie. Nazwa prawa mogą charakter śmieszniejsze, smutniejsze, bardziej symboliczny, lub bardziej trwały. Nawet wybór pominąć nazwę można dodać głębi do historii.

Szybkie porady:

 • Towarzystwo łączy pewne rodzaje nazw do niektórych osobistości. Możesz użyć tych skojarzeń lub przejdź na nich celowo.
 • Zastanów się historia, tle bohatera i wartości symboliczne, gdy wymyślanie nazw.

Snu REM Marzenia

Snu REM Marzenia


Mimo, że istnieje pięć faz snu, sen REM nastąpić tylko podczas szybkich ruchów gałek ocznych (REM) cyklu noc. Sen REM może występować kilka razy, aż do trzech lub czterech razy wieczorem. Każdy cykl trwa aż do dziewięćdziesięciu minut. REM to okres, w którym wystąpią złożone i "historia-jak" marzy często pamiętać rano.

Znaczenie snu REM marzeń i Pamięć

Podczas wprowadzania snu REM, mózg przestanie wysyłać wiadomości do rdzenia kręgowego. Oznacza to, że są całkowicie unieruchomiony na czas trwania cyklu REM, chroniąc cię od działania swoje marzenia podczas snu. Stosunkowo rzadkie zaburzenie, zwane "zaburzenie zachowania snu REM," istnieje w przypadku osób nie stać unieruchomione w czasie snu REM. Kiedy ludzie z tym zaburzeniem wstać i działać na ich marzenia, podczas gdy jeszcze śpi, łatwo dostać się do wypadków i zranić. Chociaż dwa są często mylone, to zaburzenie nie jest taki sam jak chodzeniem we śnie, co nie ma miejsca w cyklu REM.

Mimo, że naprawdę nie wiem, co sprawia, że ​​sen ważne, sny REM wydaje się odgrywać ważną rolę. Dokładne przyczyny nie są jeszcze znane marzy, ale istnieje kilka teorii na podstawie pewnych obserwacji faktycznych. Na przykład, osoby dorosłe spędzają tylko dwadzieścia procent swojego czasu snu w fazie REM. Niemowlęta spędzają prawie pięćdziesiąt procent w cyklu REM. W dzieciństwie, ogromna ilość nauki odbywa się, a sny REM uważa się odgrywać rolę. Teoria ta jest dodatkowo wspierany przez fakt, że dorośli, którzy uczyli się nowych umiejętności, ale są to pozbawione snu REM, często nie pamiętam, co uczono.

Dokładny sposób, w jaki nasze sny REM pomóc nam nauczyć się nowych rzeczy lub pamiętać nie jest znany. Wiemy, że ludzie, którzy śpią mniej, lub którzy nie otrzymają wystarczającej snu REM, są na ogół bardziej zapominalskich.

Jedna z teorii głosi, że wiodącym wspomnienia są konsolidowane podczas snu. Twój mózg jest myśl, aby połączenia między sensorycznej jesteś doświadczony w ciągu dnia i swoich emocji. Podczas fazy REM, linki są między starym i nowym doświadczeniem. To pomaga zapamiętać informacje lepiej po dosłownie śpi na nim. Zasadniczo, twój mózg przenosi informacje z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej podczas snów cyklu REM.

Mimo, że wielu naukowców uważa, sny są związane z naszym przetwarzania pamięci, są też inne teorie marzy również.

Teoria Freuda sen

Zygmunt Freud ma inną teorię na temat snu. Zasugerował, że marzenia są reprezentacją naszych nieświadomych myśli, woli i motywacji. Wierzył, pragnienia i myśli z naszej podświadomości pływaka do naszej świadomości przez naszych marzeń REM. Teoria Freuda przyczyniły się marzyć interpretacje, które pozostają popularne dziś. Jednak nie ma jednoznacznych dowodów, że sny mają znaczenie symboliczne lub słownikową.

Aktywacja-Synteza modelu

J. Allan Hobson i Robert McClarley zaproponował teorię aktywacji-Synthesis marzyć. Hipoteza jest to, że w czasie snu REM, różne neurony włączyć te obszary mózgu, które są zaangażowane w emocji, wspomnień i wrażeń. Mózg stara się interpretować te sygnały, co skutkuje snów REM. Teoria ta sugeruje, że mózg uważa sygnały, że jest wysyłanie i odbiór są "myśli" i stara się interpretować te sygnały, produkując obrazy i dźwięki.

Korzystanie Your Dreams

Przyczyny marzymy są jeszcze znane, i związał się być skomplikowane. Niezależnie od powodu, może być dla marzy, może to być czas, bardzo dobrze wydane. Podobno pomysł na monster.com przyszedł założyciel Jeff Taylor we śnie. Nawet jeśli marzenia są Stowarzyszenie półlosowych myśli, obrazów i uczuć, ich połączenie może spowodować dobry pomysł. Kluczem do korzystania z tych wspaniałych pomysłów pamięta swoje marzenia.

Pamiętając Your Dreams

Jeśli budzisz się na końcu cyklu REM, które są najczęściej pamiętać swoje marzenia. Niestety, jest to coś, czego nie mają kontroli nad. Ludzie, którzy przebywają w łóżku przez kilka minut po przebudzeniu, myśląc o swoich marzeniach, mają tendencję do zapamiętania je lepiej. Jeśli chcesz zapamiętać swoje marzenia, zachować notes przez łóżku, i napisać swoje marzenie się zaraz po przebudzeniu. Zazwyczaj zapomnisz marzenia minut po wychodząc z łóżka. Pisząc je, po pierwsze, to jeszcze podczas wstawania, może pomóc przywołać je na znacznie dłuższy czas.

,

Jak żydowscy ludzie świętują Paschę?

Jak żydowscy ludzie świętują Paschę?


Jak obchodzić Paschę Żydzi? Podczas gdy wiele osób słyszało o obchodach Paschy, często nie rozumieją prawdziwego znaczenia za tradycją.

Dlaczego Paschy obchodzone?

W okresie panowania faraona Ramzesa II w Egipcie, Żydzi byli niewolnikami. To było w czasie Mojżesza na ziemi, a Bóg wybrał Mojżesza, aby mówić do faraona i popytu, że zwolnienia Hebrajczyków z niewoli. Biblia opowiada o odmowie faraona i kolejnych plag na Egipcjan, które nastąpiły po każdym Faraon znowu nie pozwolił Hebrajczycy wolni. Ostateczna plaga przyniósł śmierć pierworodnych w każdym egipskim domu. Bóg powiedział Mojżeszowi, że zabije pierworodnych każdym gospodarstwie domowym. Jednak Anioł Śmierci będzie przechodzić nad każdą hebrajskiego domu, który został oznaczony symbolem krwi baranka, a pierworodnym dzieckiem będzie oszczędzone. Bóg oświadczył również, że przyszłe pokolenia powinny obchodzić święto na pamiątkę tego okresu. Jak historia toczy się dalej, urodził się pierwszy syn faraona został zabity, i to ta strata, że ​​ostatecznie przekonało faraona do uwolnienia z niewoli Hebrajczyków. To jest początek święta Paschy.

Jak żydowscy ludzie świętują Paschę każdego roku?

Osiem dni święto Paschy zaczyna się wieczorem 14 dnia pierwszego miesiąca kalendarza żydowskiego, dalej Nisan, który najczęściej pojawia się w marcu lub kwietniu. Dwa konkretne przykazania związane z Paschą obejmować żywność i opowiadania, choć wiele innych tradycje związane są z tej uroczystości, jak również.

Pascha Żywności

Jednym z najważniejszych produktów spożywczych związanych z Pascha macy. Ponieważ Żydzi nie wolno jeść pokarmy, macę zakwasie, który jest przaśny chleb, jest podstawą posiłków Paschy. Ten chleb jest spożywane na pamiątkę chleba Izraelici jedli podczas Exodusu (czas, w którym opuścił Egipt po ich uwolnieniu z niewoli). Znaczenie Przaśników bezpośrednio odnosi się do faktu, że Izraelici musieli opuścić Egipt tak szybko, że nie może czekać na chleb rośnie. Inne produkty spożywcze spożywane w czasie Paschy symbolizują także doświadczenia narodu żydowskiego podczas gdy w niewoli.

Opowiadanie

Oprócz tradycji jedzenia macy, Żydzi również opowiedzieć historię exodusu Izraelitów z niewoli. To opowiadanie na ogół odbywa się w Sederowa, który jest wspólny rytuał obchodzony pierwsze dwie noce Paschy. Rodzina i przyjaciele spotykają się w tym czasie i opowiedzieć tę fascynującą historię, która jest częścią ich historii.

Sederowa

Płyta posiada Sederowa duże znaczenie w czasie święta Paschy. Sześć potrawy na talerzu ma znaczenie symboliczne. Obejmują one następujące:

 • Maror: gorzkie zioła, które potwierdzą cierpień narodu żydowskiego
 • Karpas: warzywa zanurzone w słonej wodzie, która reprezentuje łzy Izraelitów w czasie niewoli
 • Chazeret: Kolejna gorzka roślinne stosowane w taki sam sposób, jak Maror
 • Charoset: mieszanka jabłka, orzechy, przyprawy i wina, które reprezentuje cegły i zaprawy, że niewolnicy używane
 • Zeroa: kości cholewka która symbolizuje baranka ofiarnego biblijne
 • Beitzah: palonej jaj, co stanowi ofiarę podczas czasach biblijnych

Podczas Seder, miejsce jest zestaw, który powinien zawierać kielich wina, dla Eliasza proroka. Umieść dzban z misą i ręcznik w widocznym obszarze mają być stosowane w ceremonii mycia rąk. Możesz dodać paschalne, dekoracje stołu, ustawienia odpowiednie miejsce, świece, sztuki i sprzyja partii, jeśli chcesz.

Obchody Przygotowanie

Od Paschy jest takie ważne święto żydowskie, wiele zwyczajów są rozpoznawane podczas przygotowania, w tym:

 • Start z dokładnie czyszczona domu.
 • Usuń wszystkie niedozwolone wyrośniętych żywności.
 • Umieść okruchy z tych kwaszonego żywności do worka na śmieci i to pióro lub dłoni oddział.
 • Powtórz cytat, "Wszystko zaczyn nie widziałem lub usunięta lub, że nie wiem, o Niniejszym nieważne i niczyj jak proch ziemi." (Więcej informacji na temat tego cytatu można znaleźć w Happy Passover.com.)
 • Teraz, spalić torbę pełną okruchy śmieci.
 • Pierworodnego mężczyźni powinni pościć na dzień przed Paschą.
 • Nie wolno jeść żadnych wyrośniętych żywności (Chamec) w całym okresie Paschy.
 • Nie działa na pierwszym lub ostatnim dniu Paschy.

Wreszcie, przytrzymaj lub uczestniczyć w Seder. Zwykle jest to wykonywane w pierwszej lub drugiej nocy Paschy.

Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem

Teraz masz odpowiedź na pytanie, "Jak obchodzić Paschę Żydzi?" Jeśli kiedykolwiek miał okazję uczestniczyć w Seder, nie przechodzą go. Jest to najlepszy sposób na poznanie pełnego wpływu tej ważnej tradycji żydowskiej.

Różowy Magia Świeca

Różowy Magia Świeca


Jeśli szukasz miłości, różowy magia świec może być w stanie pomóc. Te ładne świece mają wielką symbolikę dla magii świec i używając go odpowiednio możesz centrum siebie, aby osiągnąć swoje cele romantyczne.

O magii świec

Palenie świec w ramach magicznych lub religijnych rytuałów jest powszechną praktyką w wielu wyznań i osób prywatnych. Nowoczesne świeca magia jest zazwyczaj związane z Wicca, pogańskiej, czy nowe praktyki Age i świece są często spalane jako część rytuałów, medytacja, czy czarów. Kolor świec i jak są one wykorzystywane są często krytyczne znaczenie dla zamierzonych wyników rytuału.

Różowa świeca Magia Symbolizm

Rozważając świec zaklęć i kolory, różowy jest miękka, romantyczny kolor, i różowe świece są używane do reprezentowania miłość, harmonię, przyjaźń, miłość, romans, i kobiecości. Honor i moralność są również związane z różowe świece, co czyni je szczególnie nadaje się do tworzenia silnych, miłości relacje. W kategoriach magicznych, Różowy kolor jest często związane z greckiej bogini Afrodyty, bogini miłości i piękna.

Z powodu tej symboliki, różowe świece są często kolor wybór dla zaklęć miłosnych i mikstury, jak również na romantyczne okazje, takie jak ślub, rocznicę lub Walentynki. Wybierając romantyczny świecę, uważa się, że użytkownik może tchnąć ducha z miłości i romansu świeca reprezentuje.

Podobne Candle Kolory

Choć różowe świece mają pewne znaczenie symboliczne, inne pokrewne kolory mogą być równie przydatne do zaklęć miłosnych i podobnych magii świec.

 • Red: Miłość, pożądanie, seks, namiętność. Kolor ten jest silniejszy i bardziej energiczne niż różowy.
 • Biały: Prawda, czystość. Używane z różowym świecy, kolor ten pomoże zapewnić uczciwość i wierność w związku.
 • Pomarańczowy: atrakcji, stymulacja, płodność. Ten kolor ma bardziej pilną niż miękkich różowy, ale jest przydatne dla związków, w których pożądane jest trochę przypraw.

Korzystanie z Różowa świeca

Aby w pełni magicznych rytuałów różowe świeca, świeca musi być odpowiednio stosowane. Możesz zrobić własną świeczkę lub zakup jednego, ale przed rozpoczęciem rytuału świeca musi być oczyszczone i namaścił. Wystarczy przetarcie świecę miękką ściereczką będzie oczyścić z wszelkich odciskami palców, kurzem lub dirt.To namaścić świecę, wybrać albo naturalne oliwy z oliwek lub oleju i świec zapachowych pracować je wzdłuż powierzchni świecy od środka świecy do wskazówki. Skupiając się na celu rytuału robiąc to pomoże wzmocnić postrzeganie moc świecy i wpływy.

Podczas spalania świecy, ważne jest, aby skupić się na celu, czy jest znalezienie nowej miłości lub wzmocnienie romantyczny związek. Choć nikt nie może być zmuszony do relacji wbrew ich woli, za pomocą świecy może pomóc skoncentrować pozytywną energię w kierunku osiągnięcia tego, co chcesz. Wiele osób wybiera powiedzieć prostą pieśń lub mantrę świeca płonie, aby pomóc im skupić, lub prostych technik medytacji, takie jak głębokie oddychanie lub twórczej wizualizacji może być przydatne.

Różowy Magia Świeca
Dodać magiczne silniejsza.

Zawsze należy pamiętać, że świecę nigdy nie powinny być pozostawione bez opieki. Przy użyciu magicznych rytuałów świece na zawsze wybrać bezpieczne, powierzchnie poziomie i utrzymać świecę z dala od materiałów łatwopalnych.

Wzmocnienie Magii

Chociaż tylko spalanie świecę i skupiając się na celu może być kojące i inspirujące, istnieje kilka sposobów, aby magia czy twoja miłość różowy świeca pisowni silniejszy w razie potrzeby.

 • Powtórzenie: W praktyce magii świec, powtarzanie może wzmocnić czary. Powtarzając rytuał trzy, siedem lub dziewięć kolejnych dni mówi się, że najsilniejszy.
 • Wpisując: grawerowanie świecę z powiązanych symboli może pomóc magia być bardziej skuteczne. Inicjały, imiona, runy, lub słowa prostego miłości zaklęcia są odpowiednie.
 • Akcesoria: zamiast używać świecę, dodać akcesoria do niego o większej koncentracji na celu. Urok serca zawiązany wokół świecy może dodać do niej romans, lub użyć taśmy, aby dodać element wiążący się zaklęcia.
 • Kształt: Podczas gdy większość świec zaklęć skończysz albo świece wotywne lub stożkowych, można użyć inny kształt świecy, aby dodać więcej znaczenia do rytuału. Serce w kształcie świeczki są popularne, ponieważ są większe świece w kształcie ludzi.
 • Ceremonia: Sprawdź swój rytuał tak potężne, jak to możliwe, traktując je jako ważne wydarzenie chcesz go mieć. Nagrywanie świecę w cichym, prywatnym miejscu, i za granie miękkie muzyki lub kadzenia w tym samym czasie, aby dodać do uroczystej atmosferze.

Zakup różowy świeczki

Choć każda różowe świeca nadaje się, wiele osób woli korzystać ze wszystkich naturalnych sojowe lub świec woskowych. Możesz zrobić Świece te samodzielnie lub można zakupić je od wystroju wnętrz sklepów. Sprzedawców online oferujących różne rozmiary, kształty i kolory wiec do magicznego zastosowania obejmują:

 • Moonlight Mysteries
 • Sacred Mists Shoppe
 • 13 Moons


Magia świec różowy może być używany do rytuału miłość pisowni lub po prostu pomóc skupić się na wzmacnianiu relacji pragnienie. Poprzez zrozumienie symboliki świecy i jak go używać prawidłowo, można powołać się na jego mocy dla swoich pozytywnych energii.

Palmy Tatuaże

Palmy Tatuaże


Palmy tatuaże są popularnym wyborem dla osób poszukujących projektu drzewo tatuaż. Jak w przypadku każdego tatuażu, znaczy za wybór projektu może mieć osobiste znaczenie, a także znaczenie historyczne lub kulturowe.

Umieszczenie Palm Tree Tatuaże

Pojedynczy palmy tatuaż ciekawie tatuaż samodzielnie lub jako element składowy w bardziej złożonej konstrukcji. Z powodu wydłużonej konstrukcji, palmy można stosować tatuaż różnych części ciała w zależności od wielkości tatuażu. Na przykład, małe palmy pasuje na kostce lub nadgarstku podczas gdy większe odwzorowanie może tusz całą nogę lub być częścią bardziej złożonego projektu, który obejmuje plecy. Inne popularne pomysły pośrednictwa obejmują stóp, klatki piersiowej i ramienia. Są one również popularnym wyborem dla kobiet tatuaż na ramię.

Palm Tree Symbolika

Projekt palma jest wyjątkowy z jego smukły tułów. Liście są inne niż jakiekolwiek inne drzewa i mogą zmieniać się z jednego rodzaju palmy do innego, który otwiera szereg warianty. Wśród palm tatuaże, data starożytny palmowy jest również znany jako Drzewo Życia, tatuaż uważany stanowią nieśmiertelność i wieczność. Wraz z tej linii myślenia, palmy są myśli do reprezentowania Garden of Paradise i często stanowią mądrości i dobroci i palm oddziałów lub plechy są uznawane w niektórych wierzeń jest symbolem Boga.

Wyjątkowy charakter palmy nadaje się również oznaczać wiele rzeczy na poziomie osobistym. Na przykład, jeśli twój tatuaż obejmuje jeden samotny drzewo może stanowić czas poczucie osamotnienia lub porzucone. Jak tatuaż zawiera palmę z innymi elementami wpłynie znaczenie. Na przykład, dodać czaszkę do samotnej dłoni i może być podjęta symbolizować samotną śmierć. Dodaj cherubinów i kwiatów z jednego drzewa palmowego i może oznaczać poczucie dobra i połączenie z nieba, w taki sam sposób, Salomon używał te symbole do dekoracji ścian świątyni.

Palmy nie zawsze reprezentują samotności; stanowią one również styl życia niefrasobliwe znany jako "życia na wyspie" i są popularnym wyborem dla osób, które mieszkają na Florydzie, w Kalifornii i na Hawajach, a także innych tropikalnych miejsc. W tych przypadkach dłonie są sposobem, aby pokazać dumę kulturowej lub link do swojego kraju.

Palm Tree Design Ideas

Jeśli nie masz projekt w głowie palmowy, zapytaj artysty tatuażu pokazać dowolną liczbę projektów. Te tatuaże mogą być stosowane w tętniącej czarny, ciepłych kolorach ziemi, kolorach cytrusowych lub tropikalnych kolorach łatwo włączone do innych elementów naturalnych, takich jak ptaki, zachód słońca, morze, delfiny, desek surfingowych, plaży i innych obrazów.

Pomysłów:

 • Czarny tribal projekt palma
 • Palmy w połączeniu z Phoenix oznacza zmartwychwstanie i nieśmiertelność.
 • Dwie dłonie splecione do reprezentowania wieczną miłość.
 • Lew i palmy symbolizujące zmartwychwstanie i nieśmiertelność.

Wybór Twoja Tattoo

Różnorodność wzorów tatuażu palmy są dostępne; ich naturalne piękno i znaczenie symboliczne ich doskonałym elementem jako samodzielne tatuaż lub element, który należy włączyć do większego kawałka. Weźmy jeden z tych wzorów i uczynić go swoim własnym. Jeśli chcesz niepowtarzalny design ze szczególnym znaczeniu dla Ciebie osobiście porozmawiać z tatuażysta temat swoich pomysłów i ich sporządzenie makiety wzoru, zanim pojawi się podpisał. Gdy projekt spełnia Twoich oczekiwań, będziesz zapewnić niepowtarzalny, dostosowany tatuaż to tylko to, co chcesz.

Wzory Civil War Pierzyna

Wzory Civil War Pierzyna

Civil War był ważny czas w historii Ameryki, i był to również istotny czynnik w życiu wielu Quilters. Kołdry zmienione podczas tej epoki, często na podstawie dostępnych materiałów, wierzeń Quilters i użytecznego charakteru kołdry w czasie wojny. Nieważne, czy jesteś nowoczesny quilter nadzieję naśladować styl tego okresu lub jesteś po prostu interesują się historią pikowania, to jest zabawa, aby dowiedzieć się więcej na temat wzorców, które były popularne w 1860 roku.

Popularne Wzory wojny domowej

W Quilters z lat wojny domowej wykorzystane niektóre z tych samych wzorów popularnych w poprzednich dekadach, ale też miał kilka wzorów, które stypifikowanych ten punkt w historii.

Wątki patriotyczne

Appliqued gwiazdy i odcienie czerwony, biały i niebieski były popularne wśród Quilters Unii. Jeden piękny przykład z Muzeum Sztuki Ludowej amerykańskiej dysponuje 34 gwiazd w centrum, reprezentujących wszystkie 34 państw, które składają się w Ameryce w czasie. Oznaczało to, że uwierzyli w jedności quilter dla kraju.

Maleńkie skrawki tkanin

Wzory Civil War Pierzyna

Wydrukuj tę podwójną dziewięć poprawki kołdra wzór!

Być może ze względu na braki w południowej i konieczności oszczędzania na północy, wiele wzorów Civil War używane małe kawałki. Quilter tej epoki może zebrać te małe kawałki z materiałów pozostawionych lub w niektórych przypadkach, stare ubrania. Jeden z najbardziej znanych wzorów używanych przez małe skrawki jest podwójny Dziewięć poprawek.

Możesz zobaczyć wypełniony przykład na historyczne amerykańskich Kołdry (przejdź do dołu strony) lub tworzyć własne przy użyciu darmowe wzór. Jeśli potrzebujesz pomocy pobierania wzór, wskazówki Adobe może pomóc.

Dla każdego bloku, trzeba wyciąć 45 szt A i cztery kawałek B. Wszystkie elementy użyć 1/4-cala naddatek szwu. Aby skonstruować kołdrę, zrobić pięć bloków dziewięciu poprawki z mniejszych kwadratów, stosując dwa kontrastujące kolory lub wydruki. Następnie montujemy te pięć bloków do większego bloku dziewięć poprawek za pomocą kawałka B. gotowego bloku będzie 12 1/2 cm kwadratowych, co daje 12-calowy blok po jego szyte na kołdrę górze.

Ślub Kołdry

Kołdry małżeństwa nie były nowe do wojny domowej, ale nadal w całej tej epoki. Młode kobiety często pracował przez lata budujących kołdry, aby zabrać ze sobą kiedy zaczęli rodziny. Amerykańskie Muzeum Sztuki Ludowej ma wspaniały przykład na appliqued kołdrę Bird of Paradise przedstawiający popularne motywy góry z epoki. Kołdra góry znajduje się panna młoda, ale nie pana młodego, choć badania w Muzeum spekulować, że jest pusty plac, gdzie pan młody miał być.

Wzory gwiazdkowe

Wzory Civil War Pierzyna

Wydrukuj tę Civil War wzór star!

Wariacje na temat wzorców gwiazdy były popularne zarówno na północy i południu. Można zobaczyć wspaniały przykład gwiazdkowy kołdrę na Virginia Quilt Muzeum wojny domowej galerii. To zdjęcie piąty w pokazie slajdów, i posiada ten prosty zestaw bloków na miejscu i podkreślił z jasnym żółtym sashing. Możesz zrobić własną wersję tego bloku przy użyciu darmowe wzór.

Ten wzór sprawia, że ​​12-calowy gwiazdę. Musisz osiem sztuk A i 16 sztuk B w dwóch kontrastowych kolorach i wzorach. Jeśli chcesz, możesz pominąć cięcia kawałek B i aby trójkąty pół kwadratowych z gotowego wielkości trzy i pół cala na każdym boku.

Kołdry Album

Niektóre kołdry biorące zachęcające wiadomości z Quilters żołnierzy w polu. Zwane kołdry albumie, oferowali drogę dla kobiet w domu, aby dać nadzieję i miłość do ludzi, którzy byli daleko. Według Kirka, te wzorce były szczególnie popularne na północy.

"Te zazwyczaj miał biały krzyż w środku," powiedziała. "Wielu z nich wpisuje się w atrament z podpisami, daty, miejscowości i wiadomości do żołnierzy."

Silne geometryczne wzory

Wzory Civil War Pierzyna

Wydrukuj tę klepsydry kołdra wzór!

Geometryczne wzory, wyposażony trójkąty i kwadraty, były popularne w czasach i następnych latach. Szczególnie ładnie przykładem nadano jednej rodziny jako poruszający prezent tuż po wojnie secesyjnej, zgodnie z Fryderykiem Aktualności-Post. Możesz zrobić to pretty klepsydry kołdrę używając darmowe wzór.

Musisz wyciąć pięć sztuk A i 16 sztuk B w dwóch kontrastowych kolorach i wzorach. Składanie bloków klepsydry, a potem kwadratowy je przed montażem reszty bloku.

Wzory Pierzyna upamiętniających wojnę domową

Możesz także utworzyć kołdrę upamiętnienia wojny domowej. Można wykonać własną wersję lub spróbuj książkę wzorzec, jak Civil War rocznica Kołdry przez Rosemary Youngs. Posiada 150 wzorów kołdrę oznaczać 150 lat od wojny domowej. Niektóre bloki są oryginalne wzory z epoki, a inne są nowe projekty, które mają znaczenie symboliczne.

Kirk wspomnieć, że kołdry może również opowiedzieć o wojnie domowej, w szczególności z punktu widzenia niewolników.

"Nie były prawdopodobnie kołdry wykonane po wojnie," powiedziała, "kronikę kogoś podróż wykonany z południa na północ."

Uwierzytelnianie wojny domowej Kołdra

Jeśli kupujesz kołdrę w sklepie z antykami lub odziedziczyć jeden z krewnego lub przyjaciela, może to być trudne do udowodnienia, że ​​rzeczywiście pochodzi z czasów wojny secesyjnej. Sam wzór nie wystarczy na bieżąco kołdrę, ponieważ wiele Quilters nadal popełniają te same wzory na dziesięciolecia. Kirk powiedział, że istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc, jednak.

Daty i Znaczki

Jednym z najprostszych sposobów uwierzytelniania kołdrę Civil War jest spojrzenie na randkę na samej kołdrę lub inny dowód, że została wykonana w określonym roku.

"Tylko ostateczne sposób byłoby znaleźć pieczęć Komisji Sanitarnej na plecach, lub daty pisemnego z przodu lub wszyty w pikowania lub haftowane," Kirk powiedział. "Czasami, jeśli zostały zapisane litery rodziny może znaleźć odniesienie do konkretnej kołdrą, która nadal istnieje w rodzinie. W przeciwnym razie, aby szacunki oparte na historii kołdrę, jeśli wiadomo, użyte materiały i stylu."

Fabric wybór

Kirk powiedział, że wiele z czasów Wojny Secesyjnej kołdry biorące czerwone, białe i zielone tkaniny, popularne w połowie XIX wieku. Jednak te materiały zostały wykorzystane głównie na kołdry domu, nie dla tych kołder wysłanych żołnierzy.

"Kołdry wykonane na polu były zazwyczaj w ciemnych kolorach z dużą marzanny brązy," Kirk wyjaśnił.

Wykonywanie reprodukcji Kołdra

Mając autentyczny wzór jest pierwszym ważnym krokiem w tworzeniu reprodukcji Civil War kołdrę, ale istnieje kilka innych czynników do rozważenia. Trzymaj je w umyśle, jeśli starasz się naśladować styl tej epoki.

Szycie ręczne

Musisz chwytu i strony kołdra projektu dla najbardziej autentycznych wyników. Chociaż domowa maszyna została wynaleziona na początku 1860 roku, większość rodzin nie jeszcze właścicielem jednej z tych nowych narzędzi. Zamiast Quilters skrupulatnie sztuk, każda kołdra top od rąk. Często wiele osób będzie pracować razem, aby wykonać pikowania po najwyższej został sztukowanych.

Autentyczne kolory

Chociaż może kochasz niektóre z nowoczesnych tkanin, tam, twoja kołdra będzie bardziej autentyczne, jeśli zdecydujesz tkanin, które mogły pochodzić z 1860 roku. Kirk powiedział, że to ma badań i myśli.

"Wybierz swoje tkaniny ostrożnie," powiedziała. "Większość linii reprodukcji mieć tylko jedną oryginalną kolorystyka każdego druku, więc poświęcić trochę czasu na szukanie w Internecie w dobrych źródeł. Międzynarodowe Centrum Studiów kołdra jest dobrym źródłem dokładnych kolorów na lata.

Quilters Północy i Południa

W ciągu 1860 roku, gdy Quilters Północy i Południa miały bardzo różne doświadczenia. Ten wpływ rodzaj wzorów używali i jeśli pikowana w ogóle.

Southern Quilters walczyli o Materiałach

Według eksperta kołdry i antyczne właściciela The Kirk Collection, Nancy Kirk, materiał dostępność miał ogromny wpływ na sztukę. W rzeczywistości bardzo niewiele kołdry były rzeczywiście w tym okresie w południowych stanach.

"South został zablokowali;. Bardzo mało tkaniny, nici i igły dotarło tkaniny, które istniały już w południowych stanach udał się do odzieży i pościeli," powiedziała. "Bardzo niewielu kołdry zostały wykonane w południe w czasie wojny. To zostało uznane za niepatriotyczne wyciąć idealnie dobrą tkaninę na małe kawałki i przyszyć z powrotem, tracić wszystko, szmatki uprawnieniami szwu."

Northern Quilters Aided żołnierzy

Na północy, z drugiej strony, pikowania stał sposób dla kobiet wspierać żołnierzy z domu. Materiały były łatwo dostępne, a Komisja zwróciła się Sanitarny kobiet oddawania kołdry, aby się ogrzać swoich żołnierzy. Kirk powiedział zrobili tysiące kołdry do specyfikacji wymaganych przez Komisję Sanitarnej, choć kilka z tych kołder przeżył konfliktu.

"Komisja Sanitarna o kołdry, które były 56" x 72 ", w zasadzie małe pojedyncze size", powiedziała. "Większość ludzi były mniejsze niż dzisiejsze żołnierzy."

Ważna część wojny domowej

Kołdry podczas wojny secesyjnej służył wielu celom. Od działając jako medium dla patriotycznych oświadczeń służąc jako sposób, aby utrzymać ciepło żołnierzy na polu, te zabytkowe tkaniny miała ważne miejsce w konflikcie między Północą a Południem.

Gwiazda Życia Tatuaże

Gwiazda Życia Tatuaże


Gwiazda tatuaże życia często są popularnym rodzajem tatuażu wśród pracowników w branży medycznej. Symbolika tatuażu i nadziei, że oznacza przyciąga wielu do projektu.

O Gwiazdy Życia

Gwiazda Życia jest gwiazdą sześciu punkt (bardzo podobny do gwiazdką) z wężem owiniętym wokół pracowników (znany również jako Laska Eskulapa) w środku gwiazdy. Zarys gwiazda jest zazwyczaj biały i wewnątrz tatuaż jest niebieski z węża na słupie w kolorze białym. Początkowo gwiazda używane do identyfikacji personelu służb ratowniczych, ale teraz stał się znacznie większy symbol opieki awaryjnego.

Każdy z sześciu punktów gwiazdy reprezentuje inny etap w procesie opieki awaryjnego. Te etapy są następujące:

 • Wykrywanie
 • Woła o pomoc
 • Odpowiadając na pomoc
 • Opieka EMS
 • Dbanie o drodze do szpitala
 • Przeniesienie pacjenta do opieki szpitalnej

Laska Eskulapa jest często stosowane w opiece zdrowotnej. Sam symbol grecki symbol uzdrowienia i pomocy. Chociaż węże mają inne znaczenia wynikających z czasów biblijnych, w tym przypadku, wąż na pracowników ma być znakiem odmładzania, ponieważ węże przelewali skórę w celu odnowienia.

Biorąc pod uwagę, Gwiazda Życia Tatuaże

Dla ludzi myślących o uzyskanie Gwiazda tatuaży Życia, istnieje wiele opcji, które mogą być wykonane. Tatuaż może być postrzegana jako symbol dla wielu różnych aspektów opieki zdrowotnej, a to może być umieszczone liczne miejsca na ciele i w połączeniu z innymi elementami do potężnego oświadczenia tatuażu.

Symbolizm

Gwiazda Życia jest przede wszystkim symbolem tych ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by pomagać innym. Jeśli jesteś w służb ratowniczych, Gwiazda Życia robi wielkie tatuaż pokazać dumę z tego, co robisz. Nawet jeśli nie są EMT, Gwiazda Życia by zrobić symboliczny tatuaż na cześć tych, w opiece zdrowotnej. Może być również doskonałym symbolem dla tych, którzy cenią swoje zdrowie i chcą uhonorować ich poświęcenie, które z tatuażem. Inne znaczenie symboliczne dla tatuaż to odmłodzenie po okropnym wypadku (takich jak wycofanie leku), zmartwychwstanie i wiary przed chorobą (takich jak rak).

Umieszczenie

Zastanawiasz się, gdzie można umieścić Gwiazda wzorów życia na swoim ciele? Kilka miejsc tatuaż będzie świetnie wyglądają obejmują:

 • Ramię
 • Nadgarstek
 • Mostek / Centrum klatki piersiowej
 • Między łopatkami
 • Kostki

Chociaż Gwiazda Życia jest klin pełne symboliki, umieszczenie tatuażu zależy na którym Dokładny projekt i wielkości ostatecznie wybrać.

Projekt

Gwiazda Życia jest pełno symboliki i, w rezultacie, nie nadaje się również do różnych projektów. Konstrukcja gwiazdy jest raczej proste. Jednak to nie znaczy, że nie powinniśmy pozwolić wodze fantazji.

 • Choć Gwiazda Życia jest niebieski, można użyć innego koloru w projekcie, jeśli chcesz coś innego.
 • Gwiazda Życia będzie działać dobrze na kolorowym tle. Rozważmy sceny ocean z gwiazdą na czele kolorowych Oceanscape.
 • Od Laska Eskulapa przynosi myśli o Biblii wiele, Biblijna sceny biblijne wyposażony w inne postacie byłyby ładne dopasowanie dla osób o silnych przekonaniach religijnych.
 • Gwiazda projektu życia dobrze współpracuje z dołączonym sztandarem. Rozważ używanie baner na cześć kogoś, kto pomógł zapisać swoje zdrowie.
 • Jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu kawałek opaskę, Gwiazda Życia będzie wyglądać świetnie w celtyckie wzory kończących bransoletkę.

Myśl końcowa

Gwiazda Życia ostatecznie ma na celu określenie specjalistów służb ratowniczych tak, że ludzie, którzy ich potrzebują może łatwo zidentyfikować. Przechowywać symbolikę projektowania pamiętać, jeśli rozważyć użycie jej tatuaż.

Zrozumienie symbol chiński smok

Zrozumienie symbol chiński smok


Od majestatycznych rzeźb i kolorowych obrazów do zwojów kaligrafii i szczegółowe rysunki, każdy smok chiński symbol reprezentuje moc pomyślny mitycznego stworzenia i kosmicznego sheng chi uwalniana przez każdego oddechu.

Jak Symbol Chinese Dragon Evolved

Mimo, że nikt tak naprawdę nie wie, pochodzenie tradycji smoka w Chinach, eksperci są zgodni, gdzie symbolem smoka pochodzi. Symbol smoka ewoluowały od emblematów używanych przez starożytnych plemion Chinach. Archeolodzy nie zgadzają się jednak, czy smok przyszedł z symbolem ryby, krokodyla lub węża. Chińskie legendy, opowiadania, sztuki ludowej, i znaleziska archeologiczne wspierać każdego z teorii o większość ekspertów wspiera teorię ryb.

Ci, którzy wierzą, smoki ewoluowały od krokodyli porównanie zdolności krokodyla wyczuwania pochodzących deszcz lub zmiany ciśnienia powietrza do zdolności smoka zmiany pogody.

Legenda Carp

Jak głosi legenda mówi karpia raz zobaczył górę i chciał go odwiedzić. Ryby pływały przed ustala, nad wodospady i przez bystrza, aby osiągnąć szczyt. Karp przyszedł na mitycznego Dragon Gate, z powodzeniem przeskoczył nad nim i stał się smok. Chińskie smoki są silnie związane z ruchu wody, takich jak rzeki, oceany i wodospadów. Są one znane jako panów z ruchu wody.

Symbolika Smoka

W przeciwieństwie do smoków, znajdując się w zachodniej kulturze, chińskie smoki są łagodne, przyjazne i mądre. Przedstawiony jako mitycznych rysunki smoków to łatwo zrozumieć, dlaczego te piękne stworzenia, smoki Chinach, kochany i oddał pokłon.

Uważany aniołów Orientu, smok symbolizuje naturalne siły natury. Yin Yang symbolizują smoki równowagę wszystkich rzeczy we wszechświecie.

Chiński smok, znany jako Lung lub Long, symbolizuje wiele rzeczy, w tym:

 • Wielkość
 • Błogosławieństwo
 • Dobroć
 • Moc
 • Doskonałość
 • Wytrwałość
 • Heroizm
 • Śmiałość
 • Boskość
 • Szlachta
 • Optymizm
 • Energia
 • Inteligencja
 • Mężczyzna płodności i wigor
 • Cesarz - Syn Nieba

Dziewięć chińskie smoki

W mitologii chińskiej istnieje dziewięć klasyczne rodzaje smoków.

 • Rogaty smok - najpotężniejszy rodzaj smoka.
 • Skrzydlata smoka - najstarszy z wszystkich chińskich smoków serwowane Żółty Cesarz Huang Di.,
 • Niebiański Smok - Uważany boskie mityczny stwór przez Chińczyków, to smok oznacza szczęście, dobrobyt i bogactwo. Jest obrońcą rezydencji bogów.
 • Duchowy Smok - przynosi deszcz i wiatr na ziemię, aby korzystać człowieka.
 • Smok ukrytych skarbów - Chroni ukryte bogactwa.
 • Zwijania smok - Ten smok jest smokiem wody.
 • Żółty smok - Prezentowane cesarz Fu Shui z piśmienniczych po wzrósł z wody.
 • Dragon King - Składa się z czterech oddzielnych smoków każda rządząca jednego z czterech mórz na północ, południe, wschód i zachód.
 • Bezdomnych smok - Mieszka w morzu czy w górach.

Starożytny chiński smok symbol

Najwcześniej symbolem smoka pojawił się w starożytnych Chinach, w czasie dynastii Yin i Shang, między 16 i 11 wieku pne Te wczesne chińskie hieroglify znaleziono na tarcze żółwi i kościach między inscriptions.During dynastii Han, od 206 pne do 220A. D, kolory chińskich smoków, każdy miał inne znaczenie symboliczne. Na przykład, turkusowe smoki symbolizuje następujące:

 • Cesarz
 • Wschodzące słońce
 • Deszcz
 • Wschód
 • Piąty element chińskiego zodiaku

Chiński smok w twoim domu

Chinese symbol smoka słowa, jak pokazano w górnej części prawej strony, jest jednym z najbardziej złożonych wszystkich chińskich symboli. Symbol, zwany hanja, jest popularny jako kaligrafii przewijania ścianie wisi, malarstwa czy rysunku. Wiszące grafika z symbolem smoka przynosi moc i ochronę smoka w domu, podczas gdy zwiększenie przepływu pomyślnych przewija chi.Calligraphy często są wykonane na papierze ryżowym pomocą specjalnego atramentu lub symbol jest malowane na białym brokatem. Chińska kaligrafia Store oferuje piękny wybór zwojów smok kaligrafia z ładnym wybór symboli dla różnych rodzajów smoków.

Znajdź Chiński smok Symbole online

 • Oriental Outpost
 • Skarby rtęci
 • Feng Shui importu
 • Kup Feng Shui


Czy wybrać malarstwo, rysunek, rzeźba lub kaligrafii przewijania, przynosząc Chiński smok symbol w domu lub w biurze zwiększy sheng chi i zapewni Ci ochronę i moc smoka.

Animal Tatuaże

Animal Tatuaże

Wystarczy tylko spojrzeć na folkloru i mitologii różnych grup, aby zobaczyć, jak ważną rolę odgrywają w kształtowaniu zwierząt przekonania kulturowe i duchowe. Nie dziwi więc, że wizerunki zwierząt pozostają jednym z najbardziej popularnych wzorów tatuaż. Często czczony, czasami święte, różne zwierzęta reprezentują różne cnoty i mają znaczenie symboliczne, które są bezpośrednio, pod wpływem określonej kultury lub jako fuzji globalnych przekonań.

Zwierzęta w tradycyjnych amerykańskich Tatuaże

Charakteryzuje się odważnych kolorach i grube linie, różne zwierzęta często przedstawione w tradycyjnych amerykańskich tatuaże stylu mają znaczenie zakorzenione w kulturze żeglarz. Oni przetrwali jako symbole szczęścia i wytrwałości.

Jaskółki

Znany z ich wiernej rocznym powrocie do San Juan Capistrano, jaskółka uznano za dobry omen dla bezpiecznego przejścia marynarza. Zarabianie jego jaskółki po 5000 mil na morzu, marynarz włożył te tatuaże ochronne, w celu zapewnienia jego dusza będzie realizowana do domu w niebie, gdy umarł na morzu. Głównie popularne nowoczesny design, jaskółka symbolizuje odporności, wolność i bezpieczną podróż przez życie.

Wąż

Zawsze przedstawiany jako zwinięte obnażonymi kłami i z gotowych do strajku, wąż jest źródłem mocy, moc, i fortyfikacji. Jako tatuaż ochronnej, wąż jest uważana udzielać noszenia nietykalność wobec zła, nieszczęścia lub przemocy.

Animal Tatuaże

Orzeł

Mocna, ostra i niezachwiane w przekonaniu, orzeł jest kwintesencją symbolem patriotyzmu i wolności. Po noszone wyłącznie przez personel wojskowy, Tradycyjny American Eagle jest teraz noszone przez któregokolwiek amerykański chcąc wyświetlić wierność do Stanów Zjednoczonych.

Animal Tatuaże

Świnia / Kogut

Często przetrwanie wraków z powodu wyporu drewnianych klatkach, świń i kur trafiły do ​​folkloru i kultury żeglarz tatuaż. Marynarz, który miał wytatuowany świnkę na górze lewą nogą i kogut na jego prawej nogi zostały uznane za chronione przed utonięciem. Symbole szczęścia i pobytu na wodzie przez cierpień życia, świń i kur można teraz znaleźć na szczycie stóp wielu osób na lądzie wiąże nadzieję na szczęście.

Animal Tatuaże

Zwierzęta w tradycyjnych japońskich Tatuaże

Pochodzący z 5000 roku pne, tradycyjnych japońskich tatuaży lub Irezumi, są obszerne fragmenty, które obejmują duże obszary ciała i przedstawiają krajobrazy dotykają spornymi elementy ognia i wody. Jednocząc mitologie japoński i chiński, tradycyjny japoński tatuaż czci świętego charakteru niektórych zwierząt. Rozprzestrzeniania się daleko poza wyspami Japonii, ten piękny styl tatuażu można znaleźć na kolekcjonerów z całego świata.

Zwierzęta w tradycyjnych japońskich Tatuaże

Zwierzęta przedstawione w tradycyjnych japońskich tatuaży mają różne znaczenia, z których wszystkie są oparte kulturowo.

Smok

W przeciwieństwie do swoich zachodnich odpowiedników, smoki przedstawiane w sztuce japońskiej reprezentuje mądrość, altruizm i życzliwość wobec ludzkości. Więcej ściśle związane z wodą niż ognia, tatuaże smok jest symbolem aspiracji noszącego do cnoty mądrości, siły i współczucia.

Animal Tatuaże

Koi

Choć pochodzą z Chin, ryby koi jest czczony w japońskiej kulturze dla jego siły i nieomylnego odwagi. Przedstawiony jako kąpiel przed, koi symbolizuje siłę charakteru, determinacji i odporności.

Animal Tatuaże

Tygrys

Chociaż nie pochodzi z Japonii, tygrysy odgrywają znaczącą rolę w Azji symbolicznego obrazowania i często przedstawiane są w tradycyjnym Irezumi. Legendarnej strażnicy wiatru, tygrysy reprezentują odwagę, siłę i chroni przed chorobami.

Animal Tatuaże

Inne Popularne zwierząt Tatuaże

Istnieją niezliczone popularne wzory tatuaży zwierząt pochodzące od asymilacji wielu globalnych wpływów kulturowych. Symbolika dołączony do różnych zwierząt jest często pochodzą z cech charakterystycznych dla każdego stworzenia, wierzeń indiańskich duchowych i elementów różnych religii świata.

Chociaż może nie znaczenia śladowe powrotem do jednego pochodzenia i stylu, w którym zwierzę jest przedstawiana mogą się różnić, popularne tatuaże na zwierzętach są często związane z następujących znaczeń.

Delfin

Znane ze swojej inteligentnej, ciekawy i przyjazny charakter, delfiny mogą nurkować w tajemniczej głębi oceanu i powierzchni do współpracy z ich ludzkich towarzyszy. Symbol transcendencji i łaski, delfiny są jednym z najczęstszych wzorów tatuaż zwierząt.

Animal Tatuaże

Wilk

Symbol głęboko zakorzenione w kulturze amerykańskiej Native, wilk jest często uważany za duchowego przewodnika przedstawiającego link do naszych przodków w zaświatach. Przewodnią siłą przez niebezpieczeństwami życia śmiertelnego i oznaczone lojalności, zapalczywości i instynktu, wilk często służy jako symbol ochronny.

Animal Tatuaże

Motyl

Przechodzi zdumiewającą transformacji z jednego stwora nielot z kolorowe skrzydła, motyl oznacza pozytywne zmiany, metamorfozy i swobodę realizacji figuratywne skrzydła danej osoby.

Animal Tatuaże

Lew

Znaczącą postacią w wielu herby, lew reprezentuje odwagę, determinację i siłę. Znany z podróży w ramach dumy, lwy stoją na wierności i lojalności wobec swojej rodziny i wspólnoty.

Animal Tatuaże

Wybór Tattoo Animal

Wybór, które zwierzę najbardziej wyrównany charakter cech cenisz jest wybór zakorzenione w sensie osobistym integralności i kodeksu moralnego. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma dobrych lub złych znaczenie wiąże się z danym zwierzęciem, gdy noszone jako tatuaż. Jednakże, jeśli jesteś portretując zwierzę w stylu charakterystycznym charakterystycznego szkoły stylistycznej i kultury tatuażu, należy wiedzieć znaczenia z nim związane. Jeśli chcesz, aby pozostać wiernym do konkretnego stylu tatuażu, należy zasięgnąć tatuatora, który jest biegłym w obu projektowania subtelne niuanse znaczeniowe związane z pozycjonowaniem i koloru.

Rękawice

Rękawice


Z biegiem czasu, zmiany w metodach produkcji i wzorców konsumpcji w stosunku do rękawic zostały parze ze zmianą ich podstawowej roli. Obecnie rękawic może ogólnie być traktowane jako rodzaj strony pokrycia ochronnego do zastosowania w zimnie. W kontekście mody, rękawice należą do rodziny małych akcesoriów, które obejmuje wentylatory, szaliki i kapelusze. Są one ściśle związane z rękawicy i mufy. Przez kilka stuleci rękawiczki były ubrania bardzo symboliczne, często noszone z powodów innych niż ochrona. To zmienia koncepcję przedstawia różnorodne role rękawiczki które odegrały w dyskursie mody.

Pochodzenie Rękawice

Rękawice zostały dokonane od czasów starożytnych. W ciągu historii rękawiczki służyły zarówno funkcje użytkowe i dekoracyjne. Wczesne malowidła jaskiniowe przedstawiają ludzi sobie prymitywne skórzane rękawiczki i rękawice również zostały odzyskane w pozostałości starożytnych egipskich grobowcach. W obu przypadkach rękawice przyszedł się z potrzeby ochrony. Podobnie, starożytne greckie i rzymskie ludzie nosili rękawiczki dla ochrony w walce i pracy w rolnictwie. Rękawice zostały również wyznacznikiem statusu społecznego i władzy. Tradycyjnie, duchowni nosili rękawiczki podczas wykonywania sakramentów. W tym przypadku są przekazywane władzy Kościoła i jego przedstawicieli.

Rozwój europejskiego przemysłu rękawiczek nie rozpocznie się dopiero w X wieku, a dopiero w XI wieku, że przedłużony w całej Wielkiej Brytanii. Początkowo stosowanie rękawic na terytorium Wielkiej Brytanii została ograniczona do sfery działań wojennych. Rękawiczki były zazwyczaj wykonane z lokalnych jelenie, owce, lub importowanych kidskins. Rycerze i wojskowi nosili ochronne nakrycia ręcznie fashioned z połączonego żelaza. Kobiety nie obejmują na ogół rękawice jako część sukni aż do okresu reformacji. Powszechne stosowanie rękawic jak akcesoria mody, dopóki nie rozpocznie się na początku XVII wieku.

Rękawice siedemnastowiecznej

W XVII wieku, moda i motywacje zorientowane na stan rękawic pojawiły. W ramach Brytanii stosowanie rękawic została głównie ogranicza się do elitarnych klas społecznych i oznaczał bogactwo noszącego i najwyższej rangi. Style Glove z okresu miały na celu uzupełnienie bardzo ozdobne i wzorzyste style ubrań, które były w modzie. Rękawice te nie były zależne od płci, a także style noszone przez obu płci były niemal identyczne pod względem kształtu, dekoracji, i koloru. Były one zazwyczaj wykonane z jelenie, owce i kidskins w naturalnej palecie kolorów. W wieku postęp, jednak szaty ozdobne rękawiczki stał się w sobie. Rękawice ozdobiony wyszukanym złotych i srebrnych jedwabnych haftów, często klejnotami z kamieniami szlachetnymi, stał się popularny, podobnie jak przywiązanie wzorzyste i frędzlami rękawicy na nadgarstku. Wiek XVII był również świadkiem narodzin tkaniny i dzianiny rękawiczki. Jednak, rękawice tkaninowe nie podały status społeczny i prestiż, że bardzo zdobione Rękawice skórzane zrobił. Rękawice te były eleganckie, modne i drogie przedmioty pożądania, które często służyły niewiele lub nie funkcję użytkową lub ochronną.

Ta nowa perspektywa przyniósł ze sobą nowe konwencje dotyczące handlu rękawic. Nowo utworzone połączenie pomiędzy rękawice i statusu społecznego ich noszących doprowadziły do ​​praktyki oferowania rękawice jako symboliczne prezenty, a nawet metod płatności. W ramach sądy sędziów prawa i oficjalnych dygnitarzy były często przedstawiane z rękawice nie tylko jako płatności za usługi, ale także jako symbole potwierdzających władzy państwa. Wartość prezenty powszechnie zwiększa wstawienie złota monety do korpusu rękawicy lub zapachowe materiału.

Nowe zachowania pojawiły dotyczące prawidłowego etykiety na sobie i usuwanie rękawiczki. Nie uznano za stosowne, na przykład, do noszenia rękawic podczas przyjmowania przedmiotów lub w obecności sędziego. Instytucje takie jak sądy i kościoła nadal uważają rękawice jak odzież symbolicznych. Rzeczywiście, rękawiczki noszone nie tylko przez duchownych, ale stał się integralnym elementem tego, co zostało uznane za prawidłowe sukienka Kościół.

Te ostatnie lata XVII wieku pojawiło się różnych stylów mężczyzn i kobiet. Wersje Elbowlength w różnych kolorach, stał się popularny dla kobiet, a mężczyźni zdecydował się na kilku podstawowych stylów. To właśnie w tym czasie, że praktyka rękawicach zaczął rozciągać się klasy średniej w zakresie materiałów i stylów wzrosła. Rozróżnienie między mężczyzn i rękawice kobiet, proliferacji stylów, a ich poszerza odwołania społecznej trwał do XVIII wieku.

Rękawice XVIII-wieku

W wyniku postępu technicznego i nowych form modnej sukni, zużycie tkanin i dzianin rękawice zaczęła wzrastać w XVIII wieku. Niższy koszt tych materiałów oznacza, że ​​rękawice szybko stał dostępne dla szerszej części populacji. Zmiana mody, wraz z wysokim kosztem skomplikowanych stylów Gauntlet, doprowadziły do ​​powstania krótszych, rękawice nadgarstka długości. Takie style często wykonane z drobno haftowane i drukowane skóry lub wielokolorowe włókniny. Rękawice tego typu miały na celu uzupełnienie popularne mody dawno falbaniaste lub rękawy koronki przycięte.

Pod koniec XVIII wieku, rękawice nie stanowi zasadniczą część męskiej garderoby. Męska stosowanie rękawic stawał ogranicza się do zajęć sportowych. Rękawice zostały zatem zatrudniony tylko podczas konna, polowania, lub jazdy, i style, które pojawiły się w szczególności do tych wyżywieniem działalności.

Rękawice XIX wieku

Początek XIX wieku to ludzie powrócić do rękawic z powodów innych niż sportowe. Ustalone preferencje dla prostych, stylów nadgarstka długości dla obu płci nadal w całym XIX wieku. Popularne wybory dla mężczyzn i kobiet były na ogół zbudowane z bladym kolorze skóry lub z białego jedwabiu i bawełny. Nadal preferuje krótkie rękawiczki był konsekwencją panujących trendów w odzieży dla długie falbaniaste lub rękawy koronki przycięte.

Jasne dychotomia zaczęły pojawiać się pod koniec wieku między formami płci zdefiniowane sukni. Jako odzienie stało się bardziej skomplikowane dla kobiet i uproszczone dla mężczyzn, tak też zrobiłem odpowiednie wzory swoich rękawic. Dla kobiet, rękawice po raz kolejny okazał się bardzo dekoracyjnych akcesoriów mody, a specyficzne style zostały przeznaczone na dzień i na wieczór. Zostały one skonstruowane albo z białego jedwabiu i włókien lub z dzianiny w kolorze blado haftowane i drobno drukowanej skóry. Dla mężczyzn, staje się coraz bardziej jasne style i dobrze przylegające. Rękawice te zostały zaprojektowane, aby prawidłowo towarzyszą znakomite krawiectwo, które zdominowały męski strój w pierwszych dekadach XIX wieku. Na dzień rękawice, żółty pojawiły się popularnym wyborem koloru dla mężczyzn wraz z czarnym, brązowym i granatowym. Białe rękawiczki pozostał de rigueur na wieczór.

Pod koniec wieku, stało się modne nosić rękawice ochronne szczelnie przylegające, które zostały uformowane do specyficznych konturów dłoni. Nadgarstek długości rękawiczki zapinane na guziki, że przyszedł do noszenia przez obu płci. Dla kobiet, guziki łokcia długości rękawiczki wieczorowe stały się dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i tkanin.

W XIX wieku nastąpił rozwój kodów społecznych określonych rodzajów rękawic być zużyte w ciągu dnia i wieczorem szczególnych zobowiązań. Pojawiać się publicznie bez rękawic w sytuacjach, które wymagały rękawicy sobie było zaproszenie cenzury czy kpiny. Utrzymanie swoich rękawic był również bardzo ważne, ponieważ zabrudzone rękawice były odzwierciedleniem słabej etykiety. Jak rękawiczki w kolorze blady popularne były w tym czasie, ludzie musieli zakupić swoje rękawice w wielu ilościach i nosić ze sobą zapasowe pary z nimi na wycieczki należy parę ulec zabrudzeniu.

Rękawice XX wieku

W odróżnieniu do poprzedniego wieku, XX wiek upłynął pod znakiem stopniowego upadku w znaczeniu społecznym rękawic. Mimo osiągnięcia technologiczne w produkcji rękawic wykonane oznaczało, że większe odmiany może być teraz, znaczące niepokoje społeczne po pierwszą wojnę światową wywarły istotny wpływ na sposób, w jaki zostały skonsumowane. Po II wojnie światowej, wcześniej zajmował normy etykiety społecznej dotyczące noszenia rękawic nie wydawało się to właściwe. Od ubranie kartki i stał się raczej znormalizowane w projektowaniu, bardzo modne rękawiczki były w dużej mierze uznane za zbędne. W konsekwencji, rękawice powróciły do ​​bardziej utylitarystycznego roli odzieży być stosowane do ochrony przed zimno. Praktyczne, trwałe style zostały wyprodukowane dla obu płci w konserwatywnych wyboru koloru czarnego, brązowego i marynarki. Wersje skórzane były często pokryte wełny i sierści na dodatkowe ciepło.

W całym 1950 roku, jednak coś w rodzaju renesansu rękawic wystąpił w sferze kobiet modnej sukni. Gatunek stopniowo okazało się, że zostały wykonane z włókien syntetycznych, takich jak satyna i siatka w szerokiej gamie kolorów. Kobiety zaczęły nosić rękawice albo zdecydowanie niewspółmierne lub ściśle dopasowane do koloru ich ubrania, biżuterię i inne drobne akcesoria. Tendencja ta nie trwała długo, a od 1960 roku stosowanie rękawic stawała się coraz rzadziej, z wyjątkiem ochrony przed zimno lub za pracę, takie jak ogrodnictwo.

Wniosek

Fakt, że rękawice były szeroko konserwowany w zbiorach muzealnych wskazuje nasz aprecjacja ważnych rękawice ról odegrały w historii. Rękawiczki były kiedyś ubrania bardzo symboliczne używane do przekazywania ważnych wiadomości społeczne. Od XX wieku, jednak to się zmieniło. W współczesnej mody dyskursu rękawice zakładać ograniczoną rolę i funkcję. Ich stan został zredukowany do narzędzia i są zakładane tylko jako środki zabezpieczające. Jest bardzo mało prawdopodobne, że rękawiczki nigdy przyjąć znaczenie symboliczne, które kiedyś miały miejsce w przeszłości.

Zobacz także SŁUCHU.

Bibliografia

Boehn, Max Von Tryby i sposoby:. Ozdoby; Koronki, Wentylatory, rękawice, laski, parasole, Jewellrey & Bibeloty Londynie i Toronto. JM Dent and Sons Ltd., 1929.

. Cumming, Valerie Rękawice Londyn:. BT Batsford Ltd., 1982.

Dent, Allcroft & Co. Krótki opis produktu, Historia i Stowarzyszenia Rękawice z ilustracjami z Dent, All-Croft & Manufaktura Co za Worcester, w Anglii. Worcester, Baylis, Lewis and Company.

Ellis, Eldreda B. Rękawice i rękawiczki Trade Londyn:. Pitman and Sons, 1921.

Norton-Kyshe JW Prawo i zwyczajów związanych z Rękawice Londynie. Stevens i Haynes, 1901.

Feng Shui Sztuka dla Sypialnie

Feng Shui Sztuka dla Sypialnie


Feng shui w sypialni sztuka jest ważnym, lecz często niedoceniany estetyczne, używany do bilansowania energii całkowitej, lub przepływ chi w domu dla manifestowania pozytywne intencje w rzeczywistości. Praktyka feng shui w sypialni stara się zrozumieć znaczenie symboliczne za dobór i rozmieszczenie sztuki, i jak te elementy wpływają na ważne relacje. Feng shui sztuki dla sypialni obejmuje szereg przedstawień artystycznych z realizmem na symboliczne i abstrakcyjne; Ponadto, sztuka w sypialni uważa akcenty deco umieszczone w pomieszczeniu, takich jak lampy, rzucać dywany, a nawet pojemniki ceramiczne roślin.

Nauka o Feng Shui Sztuki dla Sypialnie

Jeśli chodzi o błędy feng shui, jest wiele nauczyć się z tym mnóstwo destrukcyjnych faux pas dotyczących wyboru sypialnia sztuki. W sypialni jest postrzegana jako raj ochrony i elementów destrukcyjnych i wpływ symbole chi w subtelnych, ale potężnych sposobów. Czasami zrozumienie większych błędów, feng shui, ułatwia uczenie subtelnych konstruktywnych wyborów można dokonać do sypialni:

Destrukcyjne Feng Shui Dekoracja błędy i Sztuka

 • Akwaria
 • Fontanny wodne
 • Ciemne, opresyjne kolory na ścianach, pościel lub grafiki
 • Obrazy lub fotografie wody
 • Zimne, stark sceny zimowe w dzieła sztuki; przedstawia alienacji
 • Grafika z kwiatów lub roślin
 • Wszystkie rośliny i kwiaty wysuszone lub świeże
 • Obrazy lub fotografie przedstawiające przemoc
 • Obrazy lub fotografie przedstawiające bóstwa
 • Obrazy lub ilustracje gwałtownych zwierząt i mitycznych stworzeń, takich jak smoki
 • Grafika sugeruje, smutek, ból, alienację lub trudności
 • Grafiki pojedynczych obiektów lub osób kilka sypialni
 • Obrazy lub zdjęcia rodziny, przyjaciół i dzieci dla par
 • Stare pamiątki, fotografie, listy z ostatniego miłości i związkach

Feng Shui Sztuka dla pary

Feng shui sztuki dla par powinny najpierw i przede wszystkim odzwierciedlać osobowości para, wraz z zastosowaniem zasady feng shui kilka do tworzenia przestrzeni sprzyjającej spokojny na relaks i prywatności, intymności i miłości. Para powinna wspólnie decydują, które z ich intencji relacji są najważniejsze, a więc odbite przez wybranych sztuki i dekoracyjnych akcentów w ich sypialni. Pozytywne intencje dla par to tematy miłości małżeńskiej, czułości, bliskości, spokoju, piękna, zmysłowości, pasji i erotyki. Sztuka ściany, ramki, rzeźby i ozdobne akcenty, takie jak ręcznie pracy rzemieślniczej powinny odzwierciedlać te tematy małżeńskiego szczęścia w parach po dwa.

Feng Shui sztuki dla jednego dorosłego Sypialnia

Chociaż istnieje wiele informacji na temat sztuki i wystrój w sypialni feng shui małżeństw, jest znacznie mniej dyskusja o feng shui w sypialni samotnych dorosłych. Single powinny dążyć sztukę, która promuje szczęście, osobiste zainteresowania, spokój i odpoczynek, wraz z poszczególnych intencji przyciągania miłości i pasji w życiu. Wyrazić swoje intencje z przypomnieniami wizualnych przez akcentując północno-zachodnim rogu sypialni z rzeźbami i malowidłami ściennymi miłośników przedstawiające płci przeciwnej. Wyeliminować stare wspomnienia z ostatnich kochanków z pokoju; usunięcie przeszkód umieszczając łóżko naprzeciwko okna z otwartym polu, lub przed obrazem przedstawiającym otwarte pole, aby powitać nowych doświadczeń.

Feng Shui Sztuki dla Dzieci

Dzieci są bardzo podatne na ich otoczeniem. Tak więc konieczne jest najwyższą starannością przy wyborze sztuki dla pokoju dziecka. Obrazy z grafiką, które są szczęśliwe, jasne i kolorowe przedstawiających zwierzęta, przyjaznych miękkie naturalne piękno, edukacji i hobby są najbardziej odpowiednie. Fotografie z przyjaciółmi i rodziną odzwierciedlają wsparcie dzieci potrzebują. Zdjęcia i akcenty sztuki odzwierciedlające edukacji i nauki to książki, globusy świata i osobiste zainteresowania. Dzieci wyrażają dużą aktywność w ich sypialni. Śpią, sen, relaks, grać i uczyć się w jednej przestrzeni co niezbędne do zorganizowania i zminimalizować bałagan, więc czuje otwarta marzyć i wyobrażać sobie.

Konstruktywna Feng Shui sztuki Pomysły

 • Dużo naturalnego światła, tam gdzie to możliwe
 • Przyjemny sztuczne oświetlenie, takie jak świece i lampy
 • Fotografie świece, kominek lub elementów przeciwpożarowych
 • Oświetlenie akcentujące podkreślając sztuki ściany i akcenty w stylu art deco
 • Relaksujące widoki natury z okien sypialni i balkony
 • Obrazy i fotografie przyrody, ale nie wody
 • Książki i czytelne regały, z umiarem
 • Uplifting zmysłowe i erotyczne grafika, w tym rzeźby i posągi, ale nie gwałtowne lub obraźliwe tonu
 • Abstrakcyjna sztuki i fotografii podkreślając miłość, spokój, spokój i wszelkie inne abstrakcyjne zamiar chcesz dla życia
 • Pary grafiki, fotografii ramki, rzeźby i sztuki ceramiczne dla par
 • Fotografie chwile razem dla par
 • Jasne, pozytywne i radosne kolorowe ściany sztuki dla dzieci
 • Miękkie, stonowane i ciepłe kolorowe sztuki dla dorosłych

Czy Elektronika Bądź Artful w sypialni?

Feng shui zalecają purystów eliminacji wszelkich elektroniki w sypialni, ale należy pamiętać, jeśli telewizor lub radioodtwarzacze promowania estetyczny relaks poprzez sztukę dźwięku z działań, takich jak medytacja, joga czy romantyczną atmosferę - na wszelkie sposoby stworzenia równowagi. Jeżeli stosując się do tradycji jest po prostu nie możliwe, należy przechowywać elektronikę tył jednostek funkcjonalnych z drzwi szafy lub wbudowanych szafek.

Rysunki

Definicja

Rysunki dzieci są reprezentacje wizualne wykonane kredkami, znaczników lub ołówki, które są generowane dla przyjemności, ale może być również wykorzystywane do celów terapeutycznych lub oceny rozwoju.

Opis

Sztuki dla dzieci, zwłaszcza rysunek, stanowi jeden z uroków dzieciństwa. Starania artystyczne dziecka są produkowane głównie dla przyjemności i eksploracji mediów sztuki. Można je także stosować do oceny rozwoju i leczenia.

Rysunki dzieci oczywiście pokazać rozwój artystyczny i ekspresji. W placówkach oświatowych i klinicznych, mogą być pojazdy dla oceny osobowości dziecka, rozwój intelektualny, umiejętności komunikacyjne oraz regulację emocjonalną. Rysunki dzieci mogą również pomóc w pomocy do diagnozowania trudności w uczeniu się. Stróże prawa, pracownicy socjalni i doradcy mają często dzieci wyciągnąć traumatyczne wydarzenia, zwłaszcza, gdy brakuje im umiejętności komunikacyjne, aby wyjaśnić, co oni świadkami lub doświadczyło. Dzieci mogą również czuć się w pewnej odległości od traumatycznego wydarzenia, rysując go i rozmawiać o tym, co dzieje się w obraz, jakby omawiając postać w książce lub w telewizji.

Analiza Kolor często były środkiem określenia stanu emocjonalnego dziecka. Wiele czarny lub czerwony powtarzające się w rysunku dziecka może być kłopotliwe znak. Czarny często jest oznaką depresji lub uczucie beznadziejne lub ograniczone. Czerwony może wskazywać intensywny gniew. Błękity i zielenie są zwykle stonowane i żółcie i pomarańcze często wskazują radość. Terapie nie są zwykle dotyczy jeśli dziecko ma jeden rysunek w jednym z kłopotliwych barw, ale może chcieć zbadać serię ciemnych rysunków, zwłaszcza gdy zawartość jest przerażające lub niepokoju. Terapeuci mogą skorzystać z sesji terapeutycznej jako środek emocjonalnego uwolnienia i może zachęcić dziecko do tworzenia rysunków, które wyrażają swoje głębokie obawy i gniewem. Rysunki w tym przypadku nie są instrumenty oceny, ale stają się narzędzia terapeutyczne.

Etapy Twórczego Rozwoju

W 1975 roku, Wiktor Lowenfeld rozpoczęła teorię rozwoju artystycznego w oparciu o systematyczne etapach twórczych i poznawczych. Każdy etap wykazać szczególne cechy i miał przedział wiekowy. Zachęcał do korzystania z artystycznych etapach rozwoju w klasach i jako wytyczne dla rodziców.

Etapy te są zależne od narażenia dziecka do mediów sztuki i sztuki, ponieważ są one na wrodzonej zdolności artystyczne dziecka lub umiejętności motorycznych. Należy zauważyć, że ponieważ dziecko nie wydają się wykraczać poza określonym etapie rozwoju, to nie znaczy, że dziecko ma problemy poznawcze i rozwojowe. Ta pozorna aresztowanie rozwoju może być z powodu ograniczonej ekspozycji do sztuki, brak zainteresowania lub różnic w porządku-mechanicznych. Wartości kulturowe mogą również wpływać ekspresji artystycznej i rozwoju, wpływający treści, Media Art, styl i znaczenie symboliczne, jak przedstawiono w świetle dziecka świata.

Następujące etapy są uogólnione z pracy Lowenfeld a udziałem Betty Edwards. Obie teorie pokazać dzieciom przejście z bazgrać przez kilka etapów do realistycznej sztuki. Dzieci mogą się pokrywać etapów, wykonywanie rysunków z elementami jednej scenie, podczas gdy postęp lub regres do drugiego. Generalnie, chłopcy i dziewczęta będą rozwijać podobnie w początkowej fazie. Czy każde dziecko przechodzi do dalszych etapach zwykle wymaga pewnego rodzaju instrukcji.

Bazgrać ETAP

Zwykle zaczyna etap bazgranie około dwóch lat i trwa do ukończenia przez dziecko jest około czterech lat. W niektórych przypadkach, może rozpocząć się tak szybko, jak to dziecko może trzymać kredkę tłuszczu i uczynić znaki na papierze, który jest czasami około 18 miesięcy. Początkowo dziecko interesująca jest tylko obserwując przepływ koloru na papierze. Niektóre dzieci są bardziej zainteresowani samego oznakowania, a nawet odwrócić wzrok, gdy pisaninę. Jakie wyniki na papierze jest przypadkowe i często zachwyca dziecko, mimo że jest nie do odróżnienia dla dorosłych.

Z około sześciu miesiącach ćwiczeń, dziecko będzie bardziej celowe i może rozpocząć rysowanie okręgów. Później, dziecko będzie wymienić rysunek, mówiąc: "To jest pies." Dziecko może nawet spojrzeć na rysunek psa następnego dnia i powiedzieć: "To jest tata." Dziecko będzie również rozpocząć rysowanie ludzi, że przypominają Kijanka lub ameby (okrąg z rąk i nóg, a czasami oczy).

PRE-SCHEMATY ETAP

Wstępnie schemat, lub wstępne symboliczne, scena zaczyna się około czwartego roku życia; jednak może rozpocząć się wcześniej lub później, w zależności od doświadczenia kulturowego i artystycznego dziecka. W tym etapie, ameby lub kijanki ludzie mogą mieć twarze, ręce i palce, ale nawet nie ciała. Liczby te twarz z przodu i często mają duże uśmiechy. Pominięcie informacji ciała nie jest to znak, że coś jest rozwojowo źle. To po prostu oznacza, że ​​inne rzeczy w rysunku osoby są ważniejsze. Na przykład, głowice są pierwsze przedmioty wystawione i może być nadal większy niż w innych częściach ciała. Odbywa się to zazwyczaj, ponieważ dziecko uważa głowicy za bardzo ważny. Dziecko je, mówi, widzi i słyszy z części głowy.

Kolory są wybierane na kaprysu i zwykle nie mają związku z tym, co jest przygotowywana. Dane mogą być rozrzucone po całym stronie lub strona odwrócił w każdym kierunku, jak dane wypełnić papier. Obiekty i dane mogą pojawić się unosić całego stronie bo dzieci jeszcze nie wiem jak wyrazić obiektów trójwymiarowych na dwuwymiarowej powierzchni.

Dziecka autoportret pojawia się jako osoby ameby, ale zwykle będzie to największa postać, pojawiająca się w środku strony. Dziecko może przetestować różne sposoby zaangażowania autoportret przed osiedleniem się na jednym okres czasu. W tym przypadku, sztuka pomaga zdefiniować dziecka obrazu siebie.

SCHEMATY ETAP

Schemat etap rozpoczyna się zwykle około siedem lat i przebiega przez dziewięć lat. W tym czasie dziecko rozwija konkretnego schematu lub symboli dla ludzi i przedmiotów w swoim otoczeniu i zwróci je konsekwentnie w kółko. Figury ludzkie posiadają wszystkie niezbędne części ciała. Ramiona i nogi też wypełnić, zamiast trzymać się-jak. Zazwyczaj jest to spowodowane większą świadomością ciała i uznania, co organ w części; np części ciała pomaga bieganie dzieci, złapać piłkę, skakać itp Dorośli zwykle mają bardzo długie nogi, bo to jest jak dzieci je zobaczyć.

Domy i ludzie nie unoszą się na stronie. Są uziemione przez punkt odniesienia, który działa jako linia horyzontu. Jako dziecko nadal czerpie, nie może być dwóch lub więcej wartości bazowe, aby pokazać odległość lub topografii. Dzieci mogą także sporządzić serię zdjęć, jak z kreskówek kwadratów, aby pokazać sekwencji akcji w czasie. To wydaje się odzwierciedlać pragnienie dziecka do opowiedzenia historie z rysunków. Przez osiem lub dziewięć lat, dzieci często narysować swoje ulubione postaci z kreskówek lub superbohaterów.

REALISTIC LUB GANG ETAP

Realistyczna lub gang etap zaczyna się około dziewięć lat. Tutaj dziecko zaczyna rozwijać więcej szczegółów na rysunek ludzi, a przy określaniu perspektywy (głębokość lub odległość) w rysunkach. Kształty mają teraz formę z cieniami i cieniowania. Ludzie czerpią oni pokazują różne wyrażenia. Kolory są używane do dokładnego zobrazowania otoczenia i więcej materiałów na terenie sztuki mogą być wprowadzone.

Dzieci na tym etapie są chętni, aby dostosować i są bardzo wrażliwe na dokuczanie lub krytyki kolegów. Oni również są bardzo krytyczni wobec ich pracy, indywidualnie lub, gdy jest w porównaniu z pracy innych. Dzieci na tym etapie można łatwo zniechęcać o tworzeniu sztuki, jeśli są zbyt krytykowany, wyśmiewany przez rówieśników, albo stają się sfrustrowani z mediami sztuki lub problemów wyrażając to, co widzą w ich umysłach. To jest czas, aby rozpocząć jakości nauczania sztuki, gdzie dzieci otrzymują szkolenie techniczne w opanowaniu sztuki, mediów, rysunek rysunek perspektywy i renderingu (cieniowanie).

Gdzieś pomiędzy wieku 12 i 16 lat, dzieci w obliczu kryzysu w rozwoju artystycznym. Będą one albo już mają wystarczająco dużo umiejętności i zachętę do kontynuowania chęć tworzenia sztuki, albo nie będzie. Jeśli jest to tylko kwestia treningu, znalezienie odpowiednich zajęcia plastyczne pomogą dziecku przez ten kryzys. Jeśli dziecko zostało zniechęcać krytyką lub braku wystarczającej ilości doświadczeń sztuki lub narażenia, dziecko nie może kontynuować rysować lub partcipate w działaniach sztuki wizualne. Niektóre dzieci mogą zmienić zniechęcała do innego ośrodka sztuki. Na przykład, dziecko nie może ponownie rysować lub malować, ale może cieszyć dokonywania naczynia gliniane lub spawania rzeźby metalu. Inne dzieci będą znaleźć alternatywne sposoby wyrażania swojej kreatywności. Na przykład, dziecko może zaangażować się auto szczegółowo, muchowych, szycia lub hafty. Jeszcze inni nie będą uczestniczyć w innego rodzaju działalności artystycznej i może ośmieszyć lub gardzi tymi, którzy nie.

Typowe problemy

Kiedy wezwać lekarza

Generalnie, rysunki dzieci nie są przyczyną alarmu, pomimo wyboru kolorów i materiałów. Są to wyrażenia tylko artystyczne i może przedstawić różne emocje, przedstawień i tematów, które są badane, a następnie wyrzucić.

Niemniej jednak, jeśli małe dziecko jest wielokrotnie rysunek brutalne zdjęcia, nie może być powodem do poszukiwania terapeuty dla dziecka czy istnieją kwestie głębiej emocjonalne. Dla nastolatków, zwłaszcza tych, którzy są artystyczne, rozrywkowych ciemny okres lub nawet quasi-serii goth lub przemocy wampirem dzieła sztuki może być po prostu artystycznej eksploracji ciemnych tematów. Jeśli ten okres pracy artystycznej jest połączony z ryzykownymi zachowaniami lub depresji, może to oznaczać wołanie o pomoc i leczenie może być właściwe.

Inne wskaźniki możliwych problemów emocjonalnych mogą być rysunki danego przedmiotu lub osoby, o wiele większe niż rysunek dziecka czyni z samego siebie lub siebie, lub rysunku postaci ludzkiej w części chaotyczny. W tych przypadkach, dziecko powinno być oceniane przez terapeutę, ponieważ rysunki tego typu zazwyczaj wskazują obezwładnienia przez coś lub uczucie rozdrobniony. Rysunki z niepełnych lub wahających linii może wskazywać, że dziecko czuje się niepewny i niebezpieczny. Dzieci, które sprawiają, że te rysunki mogą po prostu potrzebują zachęty. Dalszej oceny mogą być konieczne, jeżeli te rodzaje rysunków trwać przez długi okres czasu.

Obawy rodzicielska

Ponieważ jest wyraz artystyczny i uznanie elementem zrównoważonego życia, zachęcanie rodziców i innych dorosłych jest niezbędna. Dorośli mogą zachęcać ekspresji artystycznej poprzez oferowanie materiałów plastycznych dla dzieci w młodym wieku. Nawet małe dzieci mogą rysunki kredkami tłuszczu, jak kredki są nietoksyczne. Materiały artystyczne powinny być dobrej jakości. Materiały nie muszą być drogie, ale powinny one być na tyle dobra, że ​​wykonują one są one przeznaczone. Na przykład, dziecko może mieć zestaw kolorowych markerów; ale jeśli nie płyną dobrze lub wyschły, dziecko może się zniechęcić, ponieważ narzędzia nie działają poprawnie.

Dzieci również korzystać eksperymentować z różnych materiałów plastycznych. Korzystanie z kredy, pasteli, węgla drzewnego i ołówków o różnej miękkości rozszerza możliwości artystycznych, że kredki i markery zaczynają. Ta różnorodność pozwala dziecku odkrywać różne media i jak się zachowują. Nie oczekuje się dziecko, aby stać się mistrzem lub wszystkie z tych mediów, ale doświadczenie z każdym pomaga im rozwijać swoją artystyczną głos i otworzy się większe uznanie dla dzieła przez innych znajdujących się w muzeach lub stworzonych przez swoich kolegów z klasy.

Dorośli mogą zachęcać artystycznego wyrazu poprzez umożliwienie dzieciom korzystania z mediów mają eksperymentował z, w sposób, który jest naprawdę wyjątkowa. Dorośli mogą mieć pewność, że dzieci wiedzą, że rysunki nie są zawsze ma wyglądać zdjęciami, ale to widok każdej osoby na świecie. Rysunki dzieci stają się wyrazem, jak i to, co każde dziecko widzi. Dorośli mogą pomóc dzieciom zrozumieć, że sztuka jest wyrażenie siebie i że nie ma nic złego z tym, co dziecko zdecyduje się wyrazić. Artystyczne podejmowanie ryzyka, eksperymenty i rozwój rozumieniu są nieodłącznym tworzenia sztuki, a dzieci mogą zacząć rozumieć tych pojęć poprzez własne wysiłki artystycznych.

Narażenie na różnych sztuk wizualnych w młodym wieku może zachęcać dziecka przez całe życie uznanie sztuki. Może to być w formie książek jakością obrazu dla dzieci, które mają piękne ilustracje. Wycieczki do galerii sztuki i muzeów można rozszerzyć narażenia dziecka na różnych artystów, style i zawartości. Zwiedzanie artystów na pokazach artystycznych i targach sztuki może być również sposobem, aby pokazać dzieciom, jak artyści pracują lub obsługiwać różne media. Dorośli mogą rozszerzyć tę ekspozycję poprzez dyskusje na temat dzieł sztuki i mówić o mediach lub treści.

Reakcje dzieci do własnych rysunków i ich postrzegania poziomu ich kompetencji jest często wpływ postaw rówieśników i dorosłych, którzy reagują na ich dzieła. Należy unikać bezpośredniego i pośredniego krytyka rysunków dziecka. Kiedy dzieci są bardzo małe, czasem jest to trudne dla dorosłych, aby dowiedzieć się, co rysunek dziecka jest. W celu uniknięcia uchylenia młodych talentów lub dziecka poczucia własnej wartości poprzez komentowanie na pięknej pszczoły dziecko zwrócił kiedy to było naprawdę pies, dorośli mogą chwalić dziecko za to, że wykonana coś wspaniałego, a następnie poprosić dziecko, aby opowiedzieć o rysunku. Z odpowiedzi, dorosłych może to chwalą pracę dziecka w kontekście. Na przykład, jeśli dziecko przynosi rysunek z żółtymi i niebieskimi literkami, dorosły może powiedzieć: "Jakie piękne kolory! Opowiedz mi o swoim zdjęciu." Jeśli dziecko mówi rysunek jest o latającym koniu, dorosły może odpowiedzieć: "Co wdzięku latający koń! Czy on lubi latać?" Dorosłych może nadal angażować dziecko w dyskusji o koniu, wybór koloru, przyczyny rysunek latającego konia, że ​​dzień, albo jak dziecko czułem się robi rysunek.

Konstruktywnego krytyka może wystąpić, gdy dzieci zapisywane są zajęcia plastyczne technicznych. Nie jest kontekst, w ustawieniu edukacji artystycznej dla opanowania mediów sztuki i techniki. Normalne przedszkola lub elementarne klasie nie jest miejsce na tego rodzaju krytykę. Wiele dzieci tak ostro krytykowane przez nauczycieli, że nigdy nie odebrać materiałów sztuki ponownie i niektóre są nawet odwrócił się od doceniając niczyjego sztukę.

Najważniejsze pojęcia

 • Rysunki-wideo wykonane z kredek reprezentacje, markery lub kredki.
 • Perspektywa-sposób artysta pokazuje głębokość lub odległość w rysunku lub malarstwa, zazwyczaj poprzez rysowanie figur i budynków większe z przodu obrazu i mniejsze z tyłu.
 • Termin renderowania artystyczna cieniowania lub tworząc fakturę lub kształt z oznaczeniami, zwykle wykonane z ołówkiem, węglem, tuszem lub farby.

Zobacz także rozwój poznawczy.

Zasoby

Książki

. Gaitskill, C. i wsp Dzieci i Ich Art, New York. Harcourt Brace Jovanovich, 1982.

Golomb Kreacja C. dziecka z obrazu świata Berkeley i Los Angeles. University of California Press, 1992.

. Levick, Myra Zobacz, co mówię. Co Powiedz nam Dzieci Poprzez swoją sztukę Dr. Myra Levick, 2003.

.. Malchiodi, Cathy zrozumienia dzieci Rysunki New York: Guilford Press, 1998.

Oster Gerald Korzystanie rysunki w ocenach i Terapii:.. Przewodnik dla zdrowia psychicznego profesjonalistów Nowy Jork: Brunner / Mazel, 2004.

. Rubin, Judith Terapia Art w Nowym Jorku. Brunner / Mazel, 1999.

Czasopisma

Burkitta, Estera i in. "dzieci wybór kolorów dla Zakończenie Rysunki affectively Charakteryzuje tematów." Journal of Child Psychology i Psychiatria (2003): 445.

McDonald, Wiara Tibbets. "Co Rysunki Reveal" Christian Rodzicielstwo Dziś. 14, no. 18 (marzec / kwiecień 2002): 20.

"Gryzmoły Czy środka rozwoju dzieci." USA Today (grudzień 2001).

Sukienka faszystowskie i nazistowskie

Już w dekadzie poprzedzającej III Rzeszy, żeński, moda stała się siedliskiem kontrowersyjnej debaty w Niemczech. W reakcji na "garçonne" styl, który stał się popularny w Post World War I-lat, konserwatywni krytycy szydził "de-generować" kosmetyki i ubrania, które są opisane jako "jewified", "zmaskulinizowania", "francusko-zdominowany "i" trujące ". Castigated one również trendów handlarzami którzy popychane takie bez smaku, nie przystoi mody na niczego nie podejrzewających konsumentów płci żeńskiej. Krótkie włosy krótsze hemlines, spodnie i widoczne makijaż, wszystkie one rzekomo powoduje degradację moralną niemieckich kobiet.

Komentarze gwałtownej twierdził, że francuskie mody były niezdrowe dla niemieckich kobiet, zarówno moralnie i fizycznie, i że jest to konieczne dla niemieckich projektantów ustalić całkowitą niezależność od nikczemny francuskiego wpływu na kobiecej mody. Również wypowiedziana była niebezpieczna wampirzyca lub Hollywood amerykański obraz, że młodzi Niemki były głupio naśladując z ołówkiem brwi, oczy, pokryte ciemno czerwonymi ustami, malowane i prowokacyjne ubrania. Dodatkowo, w połowie 1920 roku, Berlin stał się uznanym światowym centrum mody, zwłaszcza dla odzieży ready-to-wear damskiej i zewnętrznej-wear. Bardzo przesadzam procent Żydów w niemieckiej branży mody, polemikę w publikacjach pro-nazistowskich polemizował przeciwko "kruszenia" obecności żydowskiej, która została obwiniane za obu rujnuje szanse gospodarcze dla klasy średniej i aryjskiej spiskowanie zniszczyć kobiecą godność, produkując niemoralne, whorish mody dla kobiet niemieckich. Ten ciągły spadek kobiecego wyglądu, krytycy twierdzili, może być zatrzymany tylko przy tworzeniu "wyjątkowej niemieckiej mody." Termin ten jednak nigdy nie został w pełni określony.

Ideologia i Polityka mody

Takie reakcyjne, antysemickie i wściekle nacjonalistyczne wiadomości zostały powtórzone niezliczoną ilość razy w ciągu 1920 roku i na początku 1930 roku, tak, że w momencie NSDAP doszła do władzy w 1933 roku argumentem było jasne. Tylko niemiecki odzież, specjalnie Aryan, zaprojektowane i wykonane, było wystarczająco dobre dla kobiet w III Rzeszy. Rasowo odpowiednią odzież zależało eliminacji francuskich, a szczególnie żydowskich wpływów z niemieckiej branży mody.

W tym celu, organizacji aryzacja nazwie Arbeitsgemeinschaft deutsch-arischer Fabrikanten der Bekleidungsindustrie (lub Adefa), powstała w maju 1933 roku przez kilku długoletnich niemiecki producentów odzieży i producentów. Celem grupy było systematycznie oczyszczenie Żydów z wszystkich dziedzin branży mody. Dzięki połączeniu ogromną presją, bojkoty, sankcji gospodarczych, nielegalnych wykupów, likwidacji przymusowej, oraz systematycznego wykluczenia i prześladowania niezliczonych Żydów, Adefa udało w styczniu 1939 roku obalenie wszystkich Żydów z niemieckiego świata mody. Deutsches Tryb-Institut (Niemiecki Instytut Mody) również została założona w 1933 roku, przy silnym wsparciu ze strony Ministerstwa Propagandy i kilku innych agencji rządowych. Jego misją było osiągnąć niezależność mody z francuskiego wpływu, zjednoczyć różne aspekty tworzenia mody i produkcji mody w niemieckim przemyśle odzieżowym i stworzyć "unikalny sposób niemieckie", która uzyskałaby międzynarodowe uznanie III Rzeszy i nagrody pieniężne za pośrednictwem jego wzory. Nękana wewnętrznych konfliktów w całej jego istnienia i danego małego rzeczywistą mocą, nigdy Niemiecki Instytut Mody zdołała wypełnić z osiągniętych celów.

Dodatkowo, państwo nazistowskie próbował skonstruować kobiet wygląd, który lustrzaną oficjalnej ideologii, polityki gospodarczej wypełniały autarkiczne rządu i stworzyć poczucie przynależności narodowej. Proponowana kobiet zdjęcie musiałaby korelować z nazistowską ideologią gender, która namawiał kobiety do powrotu do ich autentycznej roli żony i matki. Naturalne instynkty macierzyńskie dla kobiet zostaną z tego zadowolony, a jednocześnie pozwala im wypełniać obowiązki wychowawczyni dzieci honorowe dla narodu, znaczącym konsumentem i lojalnego obywatela, że ​​nazistowskie Niemcy obdarowali nimi. Jako "matki niemieckiej Volk," kobiety były przypisane do skorygowania narodu tonącego urodzeń, gwarantuje rasowej czystości przyszłych pokoleń i wzmocnienia gospodarki poprzez zakup wyłącznie produkty niemieckiej roboty. Były to ważne zadania, które wymagane obraz godny propagandę. Dla idealnego Niemki, poświęconej jej rodziny dobre samopoczucie, piękno, nie wynikała z kosmetyków lub modnych mody, ale z wewnętrznej radości pochodzącej od jej oddania do jej dzieci, jej mąż, jej domu i jej kraju.

Dwa obrazy najczęściej proponowane i wprowadzane do form wizualnych propagandy były żona rolnika w stroju ludowym, zwykle określane jako Tracht lub Dirndl, a młoda kobieta w mundurze organizacyjnej. Retoryka wokół tych dwóch propozycji wysunął "naturalny wygląd" dla kobiet i skazanych kosmetyków i innych "niezdrowych przywar", takich jak palenie i picie, jako niekobiece i unGerman. Stres został umieszczony na sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia, które to z kolei ułatwi wyższy przyrost naturalny. Co więcej, podczas gdy lud strój wyglądał w przeszłości i promować obraz, który oświetlony "krwi i ziemi" ideologii nazistów i kobiet jednolite mówił do teraźniejszości i zilustrowano ideę zgodności na indywidualności, oba obrazy oznaczało odrzucenie międzynarodowej trendy, znowu, jak unGerman. Obie propozycje pasują także antysemickie i anty-francuskich agend państwa, jak i polityki samowystarczalne "made in Germany".

Dirndl Moda

Żona farmera, oznaczony jako "Matka Niemcy", była oferowana jako jeden kobiecego ideału. Była związek między obligacji niemieckiej krwi i ziemi. Jej naturalny wygląd, nieskalane kosmetyków, jej fizyczna siła i wytrzymałość moralne, jej gotowość do ciężkiej pracy i ponosić ponieść wiele dzieci, a jej tradycyjny strój, który przypomniał, mityczny, untarnished niemieckiej przeszłości, były deifikowani przez niezliczone eksponaty, obrazy, i esejów , W zdjęć propagandowych, kobiety wiejskie zwykle pokazano ich splecionych włosów lub upięte w kok, nie kosmetyki, otoczony dziećmi i promienieje wewnętrznym blaskiem, który nie dał cienia trudnej pracy, która wypełniła swoich dni. A co było żona rolnika idealnego sobie? Według propagandy nazistowskiej, powinna ubierać się w Trachtenkleidung, stroju ludowego, które odzwierciedlone Niemiec bogate dziedzictwo kulturowe. Promowane jako wyraz prawdziwej niemiecko-aryjskiej charakteru, odwieczne Trachtendirndl -generally zawierający sukienkę z ciasnym gorsetem i pełnym, długą spódnicę, białą bluzkę z dmuchanej i zgromadzonych rękawy, ciężko haftowane lub szydełkowane kołnierz zdobiony fartuch, i wiele elementów głowicy lub kapelusze, był postrzegany jako najbardziej odpowiedni przykład rasowo czystej odzieży i trzymał się za znaczącą metaforą symbolicznym do dumy w niemieckiej ojczyzny.

Aby promować zmartwychwstanie stroju ludowego, sponsorowanych Tracht państwowe i święta ludowe spotkań pojawiały się wszędzie, nawet od czasu do czasu w obszarach metropolitalnych. Dziewczęta i kobiety kazano dumnie nosić dirndls dla NSDAP sponsorowanych okazjach i historycznych obchodów. A kobiety zachęcano do farm odnaleźć wiele cech Tracht. Były one również wezwał szyć swoje dirndls z tkaniny tkanej oni sami, podczas opieki nad swoim stadem dzieci i pomagając przy żniwach. Problem polegał na tym, że większość z nich przestała sobie niczego, co przypominałoby Tracht regularnie przez ten czas, ze względu na jego niewykonalności i trudnych tarapatach gospodarczych, w których znalazły się tak wiele rodzin wiejskich. Farm kobiety już dawno zwrócił się do ciemnych tkanin, które wykazały trochę brudu, luźniejsze ubrania, które pozwalały na większą ruchu i rękawach, które nie obciążają je w swojej pracy. Z wyjątkiem rzadkich specjalne okazje lub uroczystości, kobiety wiejskie nie regularnie noszenia tradycyjnych Dirndl od dziesięcioleci. Również problematyczne, nazistów rozległe Trach propagandy nie udało się przekonać miejskich kobiet ogarnąć stroje ludowe. Podczas ubierania się dirndls dla określonych zdarzeń uznano za zabawa, większość kobiet mieszkających w dużych miastach, takich jak Hamburg i Berlin, nadal odzież sami według najnowszych międzynarodowych stylów przedstawionych w niemieckich magazynach, pomimo ciężkich wysiłków niektórych nazistów, aby przekonać ich do ubierać inaczej.

Kobieta w mundurze

Jako alternatywę dla miejskiego żony rolnika Trachta naziści oferowane innym żeński ideał: że młode kobiety w mundurze niemieckim, odbicie atrakcji partyjnej organizacji i militaryzacji. Podobnie jak Trachtenkleidung, mundur oferowanych kolejny widoczny znak włączenia do niemieckiego nazistowskiego budowanej wspólnoty rasowej. Reprezentowana również porządek i zakwaterowanie, a także odrzucenie międzynarodowych trendów i indywidualności.

Jako organizacje szybko rozpowszechnił się w III Rzeszy, tak i żeńskie mundury. Czy dla dziewcząt, młodych kobiet, kobiet młodzieży w służbie pracy lub żeńskich jednostek pomocniczych, gdy rozpoczęła II wojny światowej, każda grupa miała odrębny mundur lub inny minimalnie, insygnia, odznak i opaski, że określoną rangę lub oddział służby. Włosy miała być schludne, z dala od twarzy, najlepiej w warkocze dla młodych dziewcząt i kok dla dorosłych kobiet. Kosmetyki były odrzucane jako nienaturalne i zbędne dla tych młodych kobiet, które nie żarzyła od zdrowia i miłości do kraju. Sprawność fizyczna, ofiarność, posłuszeństwo i lojalność wobec nazistowskiego reżimu i jego założenia były najważniejsze elementy wszystkich organizacji, której nadrzędnym celem było oczyszczenie pokolenie rasowo czystych, zdrowych, zdrowych kobiet z ideologicznie stać się w przyszłości " matki Volk ". Brak poszczególne akcenty, żadnych upiększeń, nic nie było wolno, że może umniejsza znaczenie symboliczne wymaganej odzieży. Jednolita sartorially wyrażona popytu III Rzeszy do jedności, jednolitości, zgodności i społeczności.

Odzież kobiety w mundurach organizacyjnych, natomiast dość popularne, gdy naród był w pokoju, stały się problemem politycznym dla rządu, gdy konflikt rozszerzył w całej Europie i innych kobiet były potrzebne jako wojennych niezbędne środki pomocnicze. Uniforming coraz więcej kobiet i umieszczanie ich na stanowiskach, które zostały wyznaczone jako "męski tylko" oczywiście zachwiany "sfer" propagandę oddzielnych partii nazistowskiej i jej polityk pracy płcią przedwojennych lat. Państwowa Inny problem to, że rozbudowana kobiet uniforming pozwoliłoby wyraźnie widoczne dla mieszkańców domu, że wojna nie szło dobrze. Ponadto, jak konflikt kontynuowane i drastyczne braki tekstylne rozwinięte, niektóre urządzenia pomocnicze, które zostały wydane tylko opaski wskazujące przynależność usług w celu zaoszczędzenia materiału, otwarcie narzekał i prywatnie za złe, że nie mogą nosić pełne jednolite inni nosili. Kobieta pomocnicze stacjonujący wewnątrz, jak i poza granicami Rzeszy chciał, co najmniej, szukać urzędnika, ponieważ poświęcili swe życie dla narodu.

Popularne mody Kobieta

Obraz najszerzej przyjęta przez niemieckich kobiet nie tylko konkurowały z tych dwóch ofert usankcjonowana przez państwo, ale także często rażąco sprzeczne z obu retorykę partii i jej polityki. Podczas "naturalny wygląd" to hasło stalwarts piękno pchane przez nazistowskich, a "wyjątkowa moda niemiecki" został bezlitośnie opowiadał, entuzjastycznie przyjęte ani przez większość kobiet w III Rzeszy. Zamiast tego kupiłem najnowsze kosmetyki, próbował najnowsze fryzury, i nosił wariacje tych samych mody noszone przez kobiety we Francji, Anglii i Ameryce.

Odzwierciedlając interesy swoich czytelników, popularne czasopisma publikowane artykuły, które zilustrowane techniki makijażu, reklamowane kremy, płyny do opalania i barwniki do włosów i oferowane porady na temat replikacji wygląd gwiazd Hollywood, takich jak Greta Garbo, Jean Harlow i Katharine Hepburn. Zdjęcia w czasopismach modowych przedstawiono najnowsze style przez paryskich i amerykańskich couturiers obok modnych kreacji przez elegancko najlepszych projektantów Berlina. Znane niemieckie szkoły mody, takie jak Deutsches Meisterschule für Mode w Monachium i we Frankfurcie Frankfurter Modeamt, unikał obraz Dirndl na korzyść wpływów międzynarodowych i żeńskich pragnień konsumpcyjnych, ku przerażeniu nazistowskich twardogłowych. A dla tych kobiet, które nie mają środków na zakup ich ubrania z salonów sukni, domów towarowych, wzorów szycia, z którego odtwarza popularne mody, były powszechnie dostępne i niedrogie.

Moda i Racjonowanie wojennych

W dniu 14 listopada 1939, dwa miesiące po rozpoczęciu II wojny światowej, rząd wydał pierwszy Reichskleiderkarte (lub karty) Odzież Rzeszy. Ten system racjonowania został zaprojektowany, aby zapewnić godziwe środki, dzięki którym w celu dostarczenia ludności cywilnej z odpowiednich butów, odzieży i tekstyliów w czasie wojny. Żydzi niemieccy, uznane za niegodne otrzymania nawet minimalne wsparcie, nie otrzymała kupony odzież rozpoczynające w roku 1940. Karta ubranie na podstawie systemu punktów, z którego nie można korzystać z odbiorcą ponad 25 punktów w czasie nie dłuższym niż dwa miesiące. Zastosowano również wiele innych ograniczeń. Kapelusze były "wolne punkty", co oznaczało, mogą być nabywane bez kuponów żywnościowych lub kart odzieżowych i tak staną się głównym element mody z lat wojny. Po wyczerpaniu były materiały kapelusz, a więc niedostępny w sprzedaży, kobiety stworzyły własne turbany i kapelusze z tkaniny resztek, skrawków koronki, siatki, i czułem kawałki.

Pierwsza karta odzież, dobre na jeden rok, przeznaczono 100 punktów, ale poważne braki szybko rozwinęła się w wielu dziedzinach, zwłaszcza buty i tkaniny. Ponieważ produkcja wyrobów włókienniczych i skóry coraz została nastawiona na potrzeby niemieckiej armii, wiele sklepów zostało szybko opróżnić ich rezerw. W konsekwencji, materialne pozostałości otrzymuje skórzane cholewki butów, a podeszwy robiono z korka lub drewna. Dodatkowo, rząd szybko odkrył, że jego polityka gospodarcza miała autarkiczne w części spowodowało nieudanej walki o szerokiej gamie żywych syntetyków, które były pilnie potrzebne, aby utrzymać Niemców, wojskowych i cywilnych, odzianych. Wiele z tych substytutów tekstylne i skórzane były złej jakości i rozpadł podczas prania lub prasowania.

Druga karta odzież, wydany pod koniec jesieni 1940 roku był wart 150 punktów, ale dodatkowe 50 punktów miał żadnej wartości, ponieważ wtedy, ekstremalne odzież i obuwie niedobory rozwinęła się w kilku największych miastach Niemiec. Szeroko rozpowszechniane broszury rządowe wezwał kobiety "zrobić nowy ze starych", ale brak dostępnych towarów do szycia, takich jak nici i przędzy, przeczy państwa chwytliwe motto. Pomimo upomnień przez tych, którzy oglądany spodnie jako niekobiece i niedopuszczalnego kobiecego stroju, kobiety coraz częściej nosił spodnie, jak wojna się przeciągała, a braki stale przybywało. Spodnie były cieplejsze niż spódnice, zwłaszcza gdy dostawy pończochy i skarpetki zostały wyczerpane. Byli o wiele bardziej praktyczne dla kobiet do noszenia jako strój do pracy w fabrykach wojennych. I często były to tylko element ubrania w domu jeszcze w dostatkiem, z tak wielu nieobecnych mężów i braci służących w siłach zbrojnych.

Przez 1943, odzieży i obuwia drastyczne niedobory renderowane kartę odzież praktycznie bezużyteczne w niektórych regionach Niemiec. W odpowiedzi, cywile zwrócił coraz częściej na rosnące czarnym rynku, mimo że było to bardzo karalne. Niezdolność systemu do zapewnienia odpowiednich przepisów odzieżowych w całym okresie wojny spotkała się z rosnącą niechęcią i jawnie wyrażonej niezadowolenia, który przeczył Ukazanie nazistów harmonijnego, opiekuńczego wspólnoty narodowej.

Streszczenie

Podczas Trzeciej Rzeszy, żeński, moda, stał się tematem wielu dyskusji i sporów. Zamiast jednolitego widzenia, co "niemieckiej mody" oznaczało i pojedynczej, konsekwentnie reklamowany publicznego wizerunku kobiet, niedorzeczności obfitował. Dodatkowo, brak spójnej krajowy program realizowany był kiedykolwiek mody z powodzeniem, pomimo prób podejmowanych przez niektórych niestrudzonym urzędników. Odzież damska, których naziści mieli nadzieję, będzie krawiecki znakiem włączenia do wspólnoty narodowej, do Volksgemeinschaft zamiast stał signifier alternatywy. Kobieta Wygląd może i nie nazistowskie założenia ideologiczne obejść i przepisy państwowe, czasem w sposób rażący. Jednocześnie dyrektywy niejednoznaczne obnażył oczywisty strach rządu utraty poparcia obu kobiet z przodu domu i lukratywnym rynku mody za granicą. W końcu, moda okazały się nieskuteczne narzędzie w określaniu niemiecki kobiecość i obywatelstwa, częściowo poprzez dyktatowi ubioru. Ta porażka narażone granice władzy państwowej w bardzo widoczny sposób. Co było propagandę w sferze mody damskiej miał tylko niewielki związek z rzeczywistością w nazistowskich Niemczech.

Zobacz także polityki i mody.

Bibliografia

Bundesarchiv R3101 / 8646 (w odniesieniu do dokumentów organizacji aryzacja "Adefa").

Bundesarchiv R55 / 692, R55 / 795, oraz inne pliki mniej obszerne (dotyczące "niemieckiego Fashion Institute").

Die Dame. Jeden z najdłuższych najlepszych współczesnych niemieckich magazynów mody.

Deicke-Mönninghoff, Maren. "Und sie rauchten doch. Deutsche Moden 1933/45.

"Zeitmagazin, dodatek do Die Zeit 19 (6 maja 1983): 30-40.

Ciekawe niemieckojęzyczny artykuł o modzie w okresie nazistowskim, ze szczególnym naciskiem na oczywistych sprzeczności między nazistowskiej retoryki mody i rzeczywistości.

Der deutsche Volkswirt i Die deutsche Volkswirtschaft. Współczesne czasopisma handlowe wypełnione antysemickich esejów dotyczących roli Żydów w gospodarce niemieckiej.

Guenther, Irene. "Nazistowska" Chic "Polityka i niemieckie moda damska, 1915-1945?". Teoria Fashion: Sukienka, Journal of Ciała i Kultury 1, nie. 1 (marzec 1997): 29-58. Przegląd temat niemieckiej mody, ze szczególnym uwzględnieniem okresu nazistowskiego i II wojny światowej.

. - Nazistowski "Chic" ?: kształtowaniu Kobiety w Trzeciej Rzeszy Oxford: Berg, 2004 tylko kompleksowe badania anglojęzyczna niemieckiej mody i niemiecki przemysł mody od I wojny światowej do końca Trzeciej Rzeszy.. Wszystkie cytowanej informacji i podsumowane w całej tej encyklopedii eseju można znaleźć w tego źródła.

Jacobeit, Sigrid. "Ubrania w nazistowskich Niemczech." W historiografii marksistowskiej w transformacji: Nowe wytyczne w historii niemieckiej Ostatnie East Georg Iggers Redakcja, 227-245.. Tłumaczone przez Bruce'a Little. Oxford: Berg, 1991 Przetłumaczone przegląd wydarzeń odzieży damskiej i odpowiednich polityk państwowych w okresie Trzeciej Rzeszy. Jacobeit opublikował kilka esejów niemiecko-językowych dotyczących mody w okresie narodowego socjalizmu, które obejmują kwestię stroju lub Tracht.

. Koonz, Claudia Matki w Ojczyźnie:. Kobiet, rodziny i nazistowskie Polityka Nowy Jork: St. Martin Press, 1987. Kompleksowa analiza nazistowskiej ideologii płci i polityki, a także roli kobiet jako "matki niemieckiej Volk. "

Die Mode. Wysoka Niemiecki magazyn mody rozpoczęła w 1941 roku, dwa lata po rozpoczęciu wojny. Ze względu na braki wojennych papierowych, czasopisma zaprzestał publikacji w 1943 roku, wraz ze wszystkimi innymi magazynów mody.

Das Schwarze Korps. Gazeta nazistowskiej SS, doskonałe źródło potępienia kobiet mody i kosmetyków, jak również dla polemiki antysemickich.

Semmelroth, Ellen, i Renate von Stieda, red NS Frauenbuch Monachium:.. JF Lehmanns Verlag, 1934. Wczesne nazistowskie antologia, tematy esejów "odnoszą się do roli kobiet w polityce i ideologii nazistowskiej, mody, autarkii i konsumpcji.

Stephenson, Jill. "Propaganda, Autarkia i niemiecka gospodyni." W nazistowskiej propagandy 117-142: Moc i Ograniczenia David Welch redakcją, Londynie:. Croom, Helm, 1983. W eseju o pogłębionych działań nazistów w celu promowania i wdrażania polityki państwa w autarkii, ponieważ dotyczyły niemieckich kobiet ,

. Sultano Gloria Wie geistiges Kokain ... unterm Tryb Hakenkreuz Wiedeń: Verlag für Gesellschaftskritik 1995. Doskonałe studium mody w okresie nazistowskim;. Jednak źródła są w większości oparte na austriackim, więc badanie skupia się bardziej na Austrii niż w Niemczech.

Völkischer Beobachter. Pro-nazistowskie gazety, doskonałym źródłem początku polemikę przeciw mody kobiet.

. Westphal, Uwe Berliner Konfektion und Mode: Die zerstörung einer Tradycja, 1836-1939 2d ed.. Berlin: Edycja Hentrich, 1986; 1992. Doskonała analiza początku, ważnej roli Żydów w niemieckim świecie mody, a ich prześladowania i wykluczenie z branży mody w Trzeciej Rzeszy.

Jilbab

Zwykły, kostek odzieży lub zestaw odzieży, Jilbab jest noszone przez muzułmanki w wielu krajach z powodów, które obejmują skromności, pobożności religijnej, i zaangażowania politycznego. Kilka innych wyrazów, łącznie jellabib i Dżellaba, odnoszą się do tych samych lub podobnych stylów sukni. Dżellaba, długa peleryna z kapturem, noszony w Afryce Północnej zarówno przez mężczyzn jak i kobiet. W Palestynie, Jordanii i Syrii, Jilbab jest długi płaszcz, który nadmiernie przyciski w dół z przodu i noszone z głowy szal zwany khimar. W Azji Południowo-Wschodniej i Wschodniej Afryce, warunki jellabib i Jilbab patrz zestaw prostych, nieprzezroczystych odzieży, które, z wyjątkiem twarzy i rąk, pokrywają ciało od stóp do głów. Ten nowy styl muzułmańskim stroju przeznaczony jest jako specyficzny zmiany od odzieży (takich jak sarong lub garbasaar, tradycyjne pokrycia głowy i ciała), które są częścią lokalnej kultury. Jilbab jest rozpraszane z Bliskiego Wschodu w połączeniu z powstaniem islamu (islam polityczny) po rewolucji irańskiej w 1979 roku Jest to również związane z ostatnich wysiłków na rzecz przeciwdziałania niektórych postrzegane negatywnymi skutkami globalizacji, takich jak materializm i korupcji rządów świeckich.

Znaczenia

Wraz z khimar (nakrycia głowy) i hidżabu (bardziej ogólnego tekstu na coś, co obejmuje), Jilbab jest specjalny termin, ponieważ wydaje się, bezpośrednio w Koranie. Verse (33:59) krótki opis żony proroka Muhammada (i co za tym idzie, muzułmańskich kobiet) powinna być ubrana: "O Proroku Powiedz twoje żony i twoje córki i kobietom wierzących, aby wyciągnąć swoje płaszcze [Jilbab] wokół nich [gdy udają się za granicę]. Tak będzie lepiej, tak, że mogą one być uznane i nie denerwować "(Pickthall str. 449). Fragment ten wskazuje kilka powodów, dla odnowionego zainteresowania Jilbab. Ponieważ coraz więcej muzułmanów niż kiedykolwiek mieć kontakt z nie-muzułmanów i osiedliła się w krajach nie-muzułmańskich, wielu chciał, aby ich stan widoczny ", tak aby mogły być uznane." Jilbab oznacza pobożnej kobiety potrzebę regularnej modlitwy, do powstrzymania się od wieprzowiny i alkoholu, oraz w celu uniknięcia pogorszenia sytuacji z niespokrewnionych mężczyzn. Dla celów islamskich, Jilbab mówi do zainteresowanych "czystego" islamu, czego przykładem proroka Mahometa. Jest to część panislamskie celu znalezienia wspólnej płaszczyzny między różnymi sektami i kultur w świecie muzułmańskim.

Budowa

Chociaż Koran nie określa kolor, teksturę lub kształt Jilbab, kilka podstawowych stylów stały się powszechne, a na początku 2000 są postrzegane jako "autentyczne" sukienka dla kobiet muzułmańskich. W Stanach Zjednoczonych i niektórych częściach Europy, Jilbab jest łatwo rozpoznawalny jako "religijne sukience", bo przypomina styl odzieży noszonej przez zakonnice przed Soborem Watykańskim II. Niektóre firmy, w celu przestrzegania przepisów antydyskryminacyjnych, przystosowali Jilbab jako muzułmańskiej wersji standardowej mundurze.

Wzory dla kobiet, które chcą, aby ich własnej odzieży islamskiej są szeroko dostępne w książkach, a nawet w Internecie. Somalijscy kobiet mieszkających w Stanach Zjednoczonych, Europie i Australii często prowizji lub uszyć własną Jilbab pomocą szmatki z lokalnych sklepach tkaniny. Wymaga to co najmniej cztery metry materiału. Obie stocznie są wykorzystywane do spódnicy i reszta dla dwuczęściowych, dostosowaną nakrycia głowy, który pasuje ściśle wokół szyi i linii włosów. Starsze i bardziej pobożne kobiety często wolą mieć dłuższą przykrycie głowy, który rozciąga się do talii, a nawet połowy łydki. (To wymaga więcej materiału.) Alternatywnie, niektóre kobiety noszą przycisk-dół płaszcz zwany Jilbab w Jordanii i Palestyny. Ubranie to ma dłuższą tradycję w kulturze Somalii i jest nazywany "Shuka," Słowo na coś, co ukryte jest ciało.

W Iranie kobiety często budowy tych ubrań z dużym czarnym, granatowym lub tkaninami. Jak zauważa w Faegheh Shirazi religii Undressing, "Czarnego, jest znakiem żałoby, posiada znaczenie symboliczne w zgodzie z przyczyn rewolucji, wojny Iran / Irak i ... tych, którzy stracili życie za męczenników [w dziele stworzenia państwo islamskie] "(s. 120). Kobiety w innych krajach nosić Jilbab w różnych kolorach-biały stonowane (modlitw), brązowy, zielony, i wstał. Somalijski sukienka w latach 1970 i 1980 był bardzo kolorowy, a kobiety w Somalii na początku 2000 r czasem nosić Jilbab w jaśniejsze kolory takie jak żółty, mięta zielona, ​​i magenta. Mogą również połączyć zwykły Jilbab z kilkoma akcentami więcej kolorowych drukowanych tkanin na dołem lub w chuście noszone tuż pod dopasowaną nakrycia głowy.

Rozprzestrzenianie islamizmu

Dla wielu kobiet decyzja nosić Jilbab oparta jest na własnych osobistych wierzeń i przekonań. W tym samym czasie, te ubrania są częścią globalnego dialogu w sprawie, jak muzułmanie powinni żyć we współczesnym świecie. Rewolucja irańska 1979 roku był jednym z pierwszych sukces islamizmu, ruch do tworzenia społecznej, gospodarczej i politycznej zmiany poprzez islamu i ustanowienia nowych systemów zasilania opartych na prawie islamskim. W 1980 roku, działacze, którzy wierzyli w irańskich islamskiego stroju jako symbol tej transformacji udał się do części Azji Środkowej, Afryce Północnej, Zatoki Perskiej i Turcji do promowania swoich pomysłów. Jilbab noszone w Syrii, Jordanii i Palestyny ​​nazywa "rupush-rusari" w Iranie. Były granice ich sukcesu, jednak. W swoim eseju w Iranie i na świecie Okolice, Nayereh Tohidi zauważa były różnice w języku (perskie w porównaniu arabski), praktyki religijne (szyici kontra sunnici), i ogólnie niechęć do ograniczających style suknia na podstawie czador.

"W czerwcu 1992 roku, kiedy to delegacja dwudziestu dwóch islamskich kobiet ... odwiedził Baku, Azerbejdżan, ich mocno pokryte dane w chadors w gorące lato Baku przyniósł spojrzenia i reakcje pogardliwe wszędzie poszli. Spotkali się z tej samej reakcji w Tadżykistanie i reszta Azji Środkowej podczas wizyt na początku 1990 roku. W jednym przypadku, w średnim wieku, azerski kobieta zapytała mnie przetłumaczyć pytanie .... "Nie czujesz się gorąco w tej ciężkiej czarnej szacie, w tym gorące lato? ... "Ale ogień w piekle jest znacznie cieplejsze jeśli nie rozkazów Boga, to" jeden z Irańczyków odpowiedział. Zaskoczony jej odpowiedzią, kobiety azerskiej wymamrotał "Co Bóg ma ci okrutni! Bóg islamu, które znam, jest znacznie milsze dla kobiet" (Tohidi, str. 20)

Od tego czasu, wyobrażenia o tych stylów sukni rozprzestrzeniły bardziej pośrednio poprzez książek religijnych i broszur, filmów, programów telewizyjnych, a także w Internecie. W Stanach Zjednoczonych i Europie, muzułmanie z różnych krajów zostały zebrane modlić się w meczetach sąsiedztwa.

Zobacz także Dżellaba; Współczesna islamska Dress.

Bibliografia

. Artur, Linda, wyd Rozbieranie Wyznanie: Zaangażowanie i konwersji z Cross-Cultural perspektywy. Oxford: Berg, 2000.

. Berns McGown, Rima muzułmanie w diasporze: somalijskich Społeczności Londynie i Toronto. Toronto: University of Toronto Press, 1999.

. El Guindi, Fadwa Veil: Skromność, prywatności i opór. Oxford: Berg, 1999.

Keddie Nikki R., i Rudi matthi, red Iran i Świat Otoczenie:. Interakcje kultura i Kulturalnych w polityce. Seattle: University of Washington Press, 2002.

Pickthall, Muhammad Marmaduke Znaczenie Glorious Koranu. Tekst i Tłumaczenie wyjaśniająca. Mekka: Muzułmanin Liga Światowa 1977.

Tohidi, Nayereh. "Międzynarodowe Połączenia Ruchu Kobiet w Iranie". W islamie i otaczającego świata. Edytowany przez Nikki R. Keddie i Rudi matthi. Seattle: University of Washington Press, 2002.

Mundury Patriot czasie rewolucji amerykańskiej

Mundury Patriot czasie rewolucji amerykańskiej


Jeśli planujesz rekonstrukcji lub ubieranie się na sztuce, historii lekcji lub bal, ważne jest, aby zrozumieć zawiłości mundurach Patriot podczas wojny o niepodległość. W przeciwieństwie do brytyjskich mundurów, nie było dużo zmienności, co milicje obywatelskie, oficerowie i inni uczestnicy nosili w czasie tego ważnego konfliktu. Wiele z tych elementów są dostępne w sprzedaży, co pozwala stworzyć idealny wygląd dla Twojej sytuacji.

Mundury milicji

Mundury Patriot czasie rewolucji amerykańskiej

Minutemen i milicjanci byli rolnicy, kowale, właścicieli sklepów i innych członków społeczeństwa Colonial. Z tego powodu, że nie mają ustaloną mundur, a rząd Continental nie przewiduje jeden dla nich. Zgodnie z West Virginia Towarzystwo Synów Rewolucji Amerykańskiej, większość przybyła do walki na sobie własne ubranie. Typowy milicjant mógł nosić następujące szaty.

Polowanie Frock

Większość milicjantów sobie sukienkę myśliwski wykonanej z bardzo ciężkim bielizny. Miał luźne dopasowanie i szeroki, pełny kołnierz z frędzlami. Ramiona były nieco spadła, umożliwiając łatwe przemieszczanie do podnoszenia i ukierunkowane Karabin.

American Heritage Odzież oferuje tego typu surdut na zakup. Ten sprzedawca jest skonstruowany płaszcz za pomocą oryginalnego wzoru i starannie pozyskiwaniem ciężki pościel. Ten autentyczny wygląd sprzedaje za 145 dolarów.

Kamizelka

Oprócz sukni polowania, większość milicjanci nosili kamizelki lub kamizelki. Kołnierzyka bez rękawów odzieży luźno i wycięto spadł poniżej bioder. To zapięty przód, a czasami miał kieszenie. Zazwyczaj ten byłby z lnu lub wełny.

Znalezienie kamizelkę na zakup jest wyzwaniem. Jednak łatwo jest tworzyć własne przy użyciu 1770 Waistcoat Wzór. Ten prosty wzór i instrukcja, dostępne dla około 10 dolarów na Amazon.com, poprowadzi cię przez proces szycia autentycznej odzieży.

Bryczesy

Na dole, w większości milicjanci nosili spodnie i skarpetki. W bryczesy, zwykle wykonane z lnu lub wełny, zakończył się w ciasnych mankietów tuż poniżej kolana. Większość z nich była w odcieniach brązu lub niebieski. Pończochy lub długie skarpetki dołączone do spodni z paskami do pończoch.

Smiling Fox Forge jest dobrym źródłem bryczesy. Możesz zamówić parę w wyborze tkanin, w tym bawełna, len, wełna. Są one wyposażone w przycisk cyny i kosztować około 100 dolarów, w zależności od materiału i wielkości.

Mundury armii kontynentalnej

Mundury Patriot czasie rewolucji amerykańskiej

Patriotów z Armii Kontynentalnej miał również wiele niespójności w ich mundurach. Według Synów Rewolucji Amerykańskiej w stanie Kalifornia, nosili brązowe lub niebieskie płaszcze przed 1779. W 1779 roku George Washington wydał rozkaz dyktując oficjalne mundury dla armii. Nie było jeszcze pewne różnice, w zależności od dostępności materiału i wyzwań finansowych, ale oficjalna jednolite składał z następujących czynności.

Niebieski surdut z kolorowymi okładzin i przymocowania

Waszyngton zdecydował, że powinien być niebieski kolor oficjalna Armii Kontynentalnej i zarządził, że żołnierze nosić płaszcz sukienka w tym kolorze. Okładziny lub klapy i kolor, i podszewka płaszcza były różne kolory, w zależności od stanu żołnierza. Oto kilka przykładów kombinacji kolorów:

 • New Hampshire i Massachusetts żołnierze nosili niebieskie płaszcze z białymi okładzin i wykładzin.
 • Żołnierze z Gruzji, Karoliny Północnej i Południowej Karolinie nosili niebieskie płaszcze z białymi i niebieskimi okładzin okładzinami.
 • New Jersey i Nowy Jork żołnierze ubrani w niebieskie płaszcze z czerwonymi i białymi okładzinami okładzin.

American Heritage Odzież będzie amerykański pułku płaszcz do specyfikacji, pasujące do okładzin i przymocowania do kolorów stanu, który chcesz. Pościel i wełniane płaszcze są niezwykle szczegółowe i wyposażone w metalowe guziki. Oni detalicznej około 450 dolarów.

Kamizelka

Żołnierze Armii Kontynentalnej także nosił kamizelki pod ich surdutach. Kamizelka była zwykle dopasowany i funkcjonalny nieco rozszerzoną rąbka na łatwe przemieszczanie. To zapięty przód z kilkoma metalowymi guzikami lub kości i może być wykonana z niebieskim, buff, białego lub brązowego lnu lub wełny.

Można znaleźć wielkie reprodukcji kamizelkę w Smiling Fox Forge. Ten sprzedawca czyni tkaninę po rzeczywistej 1770 kamizelkę w ich posiadaniu. Można określić kolor i materiał, jak również rozmiar. W zależności od opcji, ta kamizelka kosztuje około 150 dolarów.

Bryczesy i Kombinezony

Patrioci Armii Kontynentalnej nosił spodnie lub spodnie pełnometrażowych zwane "kombinezony". Pełne spodnie włączone zintegrowane podwiązki na pokrycie buty i zostały zamontowane w dolnej części nogi. Kombinezon i bryczesy były zwykle białe, chociaż nie było pewne zróżnicowanie w zależności od lokalizacji i dostępności tkaniny.

Możesz zamówić pułkowe kombinezon lub spodnie z American Heritage Clothing. Obie pochodzą z lnu, wełny, bawełny i zacząć i na około 125 dolarów.

Kapelusze Tricorne

Wiele milicjanci i członkowie Armii Kontynentalnej sobie Pijaka kapelusze. Ten charakterystyczny trójkątny nakrycia głowy miał praktyczny cel: jest kierowane wody od żołnierza lub twarzy milicjanta za. Wykonany z filcu wełnianego, bobra futro, i innych materiałów, kapelusz czasami opisywany akcenty warkocz, koronki lub piór.

Można kupić kapelusz Pijaka, aby przejść z patrioty strój z Jas Townshend i Syna, Inc. ręcznie wykończone Pijaka wykonana jest z czarnego filcu i posiada rozetę i twój wybór czarnym lub białym wykończeniem. Cena detaliczna to około 64 dolarów.

Mundury znaczenie symboliczne

Mundury używane przez Patriotów w czasie rewolucji amerykańskiej symbolizuje nie tylko strony, na której walczyli. Proste, codzienne ubranie milicjantów pokazał swój status żołnierzy cywilnych i czerwony, biały i niebieski stosowany w mundurach Armii Kontynentalnej stanął do Stanów Zjednoczonych.

Maori Tatuaże

Maori Tatuaże
Maori drewniane wyświetlanie Moko tatuaż twarzy

Dla tych, którzy wiedzą o Maori tatuaż, najbardziej wykształconych o Maori tatuaż twarzy i nie dużo w ogóle o maoryskich tatuaży, które pojawiają się w innym miejscu na ciele. Poziom i rodzaj znaczenia ciała waha się od umieszczenia zaprojektowanie zawiłość. Maori praktyka Moko - starożytnej sztuki twarzy oznakowania miejscowych do Nowej Zelandii i części Australii.

Historia tatuażu Maorysów

Tatuaże Maorysów sięgają czasów starożytnych Nowej Zelandii i początkowo stworzony, aby pomóc plemienia odróżnić rodzin, klas i oczywiście, innych plemion Maorysów. Wzory stosowane przez Maorysów są w dużej mierze uważane zostały później przyjęte przez Polinezyjczyków, a nawet w chińskich praktyk tatuażu.

Maori twarzy tatuaż

W niektórych dawnych form nogi tatuaże, Maori tatuaż wykorzystuje małe dłuto i ciemnych farb wykonanych z gąsienic i innych naturalnych źródeł. Moko tatuowania twarzy jest znany jako jeden z najstarszych, najbardziej prymitywnych i bardzo rozpoznawalnych rodzajów tatuażu. Przy użyciu przecinaka i małą młotka Maori lekko dopasować się do powierzchni skóry twarzy po zanurzeniu dłuta do ciemnej marynarki tuszu. Po zakończenie kucia, artysta będzie upuścić barwnik do otwartych ran. Ogólnie skóra twarzy będzie leczyć raczej gładko - z ran związany z Maori tatuaż, wygojenia skóry w podniesionym mody; że w znacznym stopniu hipotezę, że to ze względu na pewne chemiczne, bakterie lub innego składnika w tuszu gąsienica.

Garnitur Maori ciała

Maori Tatuaże

Korzystanie wzory podobne do moko, różne plemiona ozdobić swoje ciała z nogi do klatki piersiowej, brzucha, ramion do tyłu, klatce piersiowej i ramionach. Wzory nie są Germane tylko mężczyźni z plemienia - kobiety są również ozdobione zarówno moko, jak również pełne ciała maoryskich tatuaży stanu i relacji rodzinnych oznaczać. Dodatkowo, tatuaże Maorysów są wykorzystywane do symbolizują obrzędów przejścia.

Rodzinna Znaczenie

Rodzinna znaczenie jest chyba najważniejszym powodem tatuażu Maorysów. Do wielu plemion, które tworzą te narody, tatuowanie jest uniwersalny i więzi rodziny razem i pozwala na jasny i prosty sposób, aby powiedzieć, z kim masz do czynienia, gdy do czynienia z nową twarzą. Tatuaże Moko będzie odróżnić plemienia, rodziny i statusu, mężczyzna czy kobieta ma w społeczności. Dodatkowo, podobnie jak japoński tatuaże tatuaże różne pełne ciało powie o historii rodziny i ostatnich walkach.

Maori Imitacje

Jak z niczego unikalnego, tatuaż wzory Maori używane przez rodziny do wyznaczenia dziedzictwa i status plemiennych były naśladowane na całym świecie. Wiele z tych imitacji, takie jak te z Polinezyjczyków i innych plemion ludzi służyły podobne cele i prawie identyczny znaczenie symboliczne. W ostatnich latach Maori tatuaż ciała oraz twarzy moko tatuaże i inne formy sztuki plemiennej zostały włączone w zachodnich kulturach tatuaż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, a nawet w różnych krajach europejskich, takich jak Niemcy. Podczas gdy niektórzy ludzie plemion Maorysów były wygodne z tego przejścia do nowoczesnego wykorzystania ich ciała sztuki, inni powszechnie został obrażony i zniechęcać ich brat i siostra artystów z metod nauczania Maori tatuaż do Zachodu.

Myśląc o Maorysów lub Moko?

Maori Tatuaże

Jeśli rozważasz tatuaże Maori lub moko dla siebie, istnieje wiele rzeczy, aby wziąć pod uwagę.

 • Tatuaże Maorysów i Moko są bardzo bolesne i tych, którzy nie są bezpośrednimi potomkami plemion były znane iść w szoku z powodu nasilenia bólu. Do kontrolowania bólu uważa trener jest z wyprzedzeniem przez rodzimych Maorysów.
 • Weźmy pod uwagę skutki społeczne, zwłaszcza w odniesieniu do moko; tatuowania twarzy może trzymać cię na dystans od wielu opportunites zawodowych.
 • Istnieje zagrożenie, że z udziałem Maori tatuaż te znacznie przekraczają tradycyjnego amerykańskiego tatuażu. Ze względu na głębokość nacięcia przez dłuta, jak również farb drukarskich, które nie są poddawane procesowi sanitarnego, szanse zakażenia i poważne blizny przejść przez znaczny procent.
 • Jeśli podejmiesz ostateczną decyzję, że Maorysi lub moko jest dla Ciebie, dokładamy wszelkich starań, aby mieć natywną pracy artystę na Ciebie. Bądź gotów do podróży do Nowej Zelandii, aby móc spędzić czas nie gojenie pod opieką tych wysoko wykwalifikowanych artystów Maorysów.