grsail.com

Szyjka może Nieumiejętne się odwrócić?

Szyjka może Nieumiejętne się odwrócić?
Niekompetentni cerivx może prowadzić do przedwczesnego porodu lub poronienia.

Niekompetentny szyjki macicy może powodować problemy w czasie ciąży; Kobieta z tym problemem mogą się zastanawiać: może niekompetentnych szyjki macicy zostać odwrócony?

Co to jest Nieumiejętne Szyjka macicy?

Szyjka jest wąski koniec macicy, która jest w kształcie rury i otwiera się do wnętrza pochwy. W normalnym stanie, szyjka macicy ma mały otwór, gdzie plemniki mogą wejść i wyjść płyny miesiączkowe może. W czasie ciąży, szyjki macicy rozwija wtyczkę śluzu do uszczelnienia mały otwór i pozostaje zamknięty podczas całego ciąży. Podczas porodu, szyjka macicy otwiera się, aby umożliwić przejście dziecka przez kanał rodny.

Dla niektórych kobiet, szyjka nie jest tak silne, jak powinien być lub jest krótszy niż zwykły szyjki macicy. Zmiany te mogą prowadzić do choroby zwanej niekompetentnych szyjki macicy. Niekompetentny szyjki macicy może być spowodowane:

  • Uszkodzenie z poprzedniej dostawy
  • Poprzedni zabieg na szyjce macicy
  • Przed uraz szyjki
  • Wrodzonej wpływu szyjki macicy
  • Narażenie na DES (dietylostilbestrol) w przeszłości - najczęściej poprzez swoją matkę biorąc leki, gdy była w ciąży z tobą

Lekarz może ocenić Ciebie aby ustalić, czy szyjka macicy jest właściwy przed ciążą przy użyciu ultradźwięków. Jeśli mieli kilka poronienia lub porodu przedwczesnego lub dostaw, które nie mają konkretnej przyczyny, lekarz oceni również za niekompetentnych szyjki macicy.

Problemy związane z niekompetentnych szyjki macicy

Osłabione lub skrócone szyjka może cienkie i otwarte za wcześnie w okresie ciąży z uwagi na ciężar dziecka nacisku na nią. Choroba ta może prowadzić do:

  • Drugi trymestr Poronienie
  • Przedwczesny przedwczesne przerwanie błon
  • Przedwczesnego porodu lub rozpoczęcia pracy przed 37 tygodniem

Niekompetentny szyjki macicy występuje u około 1-2 procent ciąż. O jedną czwartą sekundy poronień trymestrze są spowodowane osłabionym szyjki macicy.

Zarządzanie niekompetentnych szyjki macicy

Istnieje kilka sposobów, aby zapobiec negatywnym skutkom związanym z niekompetentnych szyjki macicy. Jednym ze sposobów jest cerclage, w którym szyjka jest zamknięta zszyte z silnymi szwów dla zbrojenia. U kobiet, które miały wiele poronień lub u których zdiagnozowano z osłabionym szyjki macicy, lekarz powinien wykonać tę procedurę w ciągu tygodnia 13 do 16. cerclage przeprowadza się w kręgowego, zewnątrzoponowego lub znieczulenia ogólnego, ale zazwyczaj można wrócić do domu tego samego dnia lub następnego dnia, najpóźniej.

Po otrzymaniu szwu okrężnego, trzeba będzie powstrzymać się od seksu, ewentualnie na czas trwania ciąży. Lekarz może również traktują cię z antybiotykami, aby zapobiec zakażeniu. Nawet z cerclage, trzeba jeszcze mieć częste badania szyjki macicy, aby upewnić się, że szwy są nadal w miejscu i że szyjka macicy nie zaczyna otwierać się na początku. Lekarz usunięcie szwów w 37 tygodni i można czekać na pracy, aby rozpocząć.

Cerclage nie jest pozbawione ryzyka. Potencjalne działania uboczne procedury obejmują infekcje macicy, macicy, podrażnienie, które prowadzi do kurczenia się lub przypadkowego pęknięcia membran. Procedura nie jest gwarantowane, aby zapobiec poronienia lub przedwczesnego porodu, ale większość pracowników służby zdrowia sądzić, że korzyści wynikające z procedury są większe niż ryzyko.

Innym sposobem, aby zarządzać niekompetentny szyjki macicy jest ścisłe bedrest. Niektórzy lekarze mogą polecić ten zabieg oprócz cerclage lub zamiast niego. Bedrest nic nie robi, aby poprawić wytrzymałość szyjki macicy; to pozwala jedynie ciężar macicy jest przenoszone z szyjki macicy.

Niekompetentnych szyjki macicy może się odwrócić? Nie, jednakże, może być wzmocnione przez cerclage. Lekarz określi, czy procedura ta będzie pracować dla Ciebie, jeśli masz niekompetentnego szyjki macicy.