grsail.com

Szydełka: Rozpoczęcie projektu Porady

Podwojenie Up przędzy

Czasami wzór będzie chciał Ci szydełku kawałek za pomocą dwóch nici przędzy (lub może chcesz użyć tej metody, aby pozycja grubsze i większe, niż pierwotnie wielkości). Korzystanie 2 kulki z przędzy może prowadzić do splątanych bałagan, więc warto korzystać z dwóch końców jeden motek przędzy (zwłaszcza jeśli jest to pre-owinięte motek przędzy, która pozwala na łatwy dostęp do centrum).

Ile Łańcuchy?

Łatwo jest stracić rachubę łańcuchów, gdy robisz je. Jednym ze sposobów, aby śledzić, ile masz wykonany jest wstawienie rynku ściegu co 5 lub 10 łańcuchów, a potem po prostu policzyć markery ściegu, aby wiedzieć, jak daleko dotarłeś. Również, gdy pracuje się długość ściegów łańcucha, nie liczą się z pętli na haku jako ściegu. Tak więc, jeśli instrukcje powiedzieć, do "ch 25", trzeba mieć 25 pełnych oczek łańcucha plus pętli na haku.

Fundacja Row

Ach, to pierwszy wiersz każdego projektu jest najtrudniejszy w mojej opinii. Szydełkowania do łańcucha może być tak trudne, zwłaszcza jeśli łańcuchy są zbyt mocno lub nie wiesz dokładnie, gdzie w łańcuchu, aby wstawić swój haczyk. Dla pierwszego problemu, jeden sposób rozwiązania tego problemu jest użycie jeden rozmiar większy niż hak wymagane w strukturze, aby Twoje łańcuchy. Dla późniejszego problemu, spróbuj przyciąć łańcuch między palcami i przesuń zaczep pomiędzy dwoma najlepszych barów przędzy (które wyglądają jak szczycie ściegu) i pod barem przędzy. Dzięki tej technice będzie płynnego dolnej krawędzi. Jeśli krawędź nie ma znaczenia tak dużo (na przykład, masz zamiar uszyć kawałki razem lub umieścić na wykończenia), a potem po prostu wstawić kod na podstawie jednego lub dwóch prętów przędzy, aby Państwa ściegu. Wystarczy być konsekwentnym w swoim podejściu, i że pierwszy rząd będzie zrobić, zanim się zorientujesz!

Miernik i szybkość

Po prostu wyrwane połowę sweter, proszę nauczyć się od mojego błędu! Odkryłam, że kiedy się do mojego szydełka rowek i rozpocząć podniesienie prędkości, moje szwy zaczynają się mocniej. W rezultacie, moja była coraz węższa tkanina, jak byłem w pracy większą długość. Co zaczęło się jako 46 cali w poprzek nie zakończył się około 44 cm w poprzek po kawałek był o 9 cm długości! Tak, zachować spokojny i stabilny w swojej napięcia przędzy i pomiaru kawałek często!

Środek, środek, środek

Wiem, że to czasochłonne i frustrujące, ale jednym z niewielu sposobów, aby zapewnić, że szydełkowane ubranie będzie odpowiednio dopasować się do podjęcia wiele pomiarów podczas pracy. I, jak Knitting Guru tutaj w LifeTips zaleca, należy użyć linijki (lub metalowej taśmy pomiarowej) zamiast regularnego pomiaru taśmy tkaniny, ponieważ chcesz dokładny odczyt. Z biegiem czasu, taśmy pomiaru tkaniny rozciągnąć, więc cala nie jest już cala!

BLO lub FLO

Jeśli spojrzeć na górnej krawędzi ostatniego rzędu można szydełkowane, trzeba zobaczyć, co wygląda jak szwów łańcucha niosek na tej górnej krawędzi. O ile nie wynika inaczej wzór, powinieneś być wkładając przez obie pętle hak tego ściegu łańcucha przy szydełkowania. Ale czasami, wzór pouczy szydełka do "powrotem pętle tylko" (BLO - hak wstawić do pętli tylko łańcucha ściegu, który jest na tylnej stronie elementu, który stoi w obliczu ci) lub "tylko przednie pętle "(FLO - wkładka hak tylko do pętli, która jest najbliżej Ciebie, na przedniej stronie). Korzystając z jednego z tych technik daje różny wygląd do pracy i wyników w stretchier tkaniny.

Pierwszy rząd

Zawsze mówię, że pierwszy wiersz jest najtrudniejsze, bo trzeba pracować do łańcuchów fundamentowych. Najlepiej, ale najtrudniejsza, sposobem jest włożenie haka pomiędzy dwoma najlepszych pętli i jednej dolnej pętli łańcucha. Metoda ta daje płynność wygląd dole pracy. Albo, odwróć łańcucha i pracować w dolnej pętli. W ten sposób, po zakończeniu z pierwszego rzędu, wygląda na to cały łańcuch jest w dolnej części swojej pracy, i będzie pasować do górnej krawędzi pracy.

Jeśli wygląd dole nie jest czynnikiem, to możesz śmiało i po prostu włożyć hak do jednego lub dwóch pętli każdego ściegu łańcucha w dokonaniu pierwszego rzędu. Ale, uwaga, nie zostawię cię z oczkiem, który jest słabszy i może stworzyć "dziura-y" efekt między pierwszym rzędzie i łańcuchów.

Jeśli stwierdzisz, że jesteś mocno crocheter, a następnie pracy w łańcuchach fundamentowych w pierwszym rzędzie może być naprawdę trudne. Tak, spróbuj użyć rozmiar lub dwa większe hak, niż nazwie w strukturze do łańcucha łańcuchy fundamentowe, a następnie zmiana na haku właściwej wielkości w pierwszym rzędzie i reszty wzoru.

Jak trzymać przędzy?

Naszym celem jest znalezienie sposobu podawania przędzy gładko przez układ nie trzymania haka tak, że nie jest zgodny naprężenie przędzy jak to jest zaczepić nim. Nie ma nikogo poprawny sposób to zrobić; należy znaleźć sposób, który pracuje dla Ciebie najbardziej komfortowo, ale jest kilka standardowych technik, które warto wypróbować. Jedną z metod jest pętli przędzy wokół pinkie raz (start z dłonią skierowaną do siebie; umieścić przędzy w między mały palec i palec serdeczny, od tyłu do przodu, a następnie pętli przędzy wokół mały palec u ręki i wyciągnąć go przez między mały palec u ręki i palec serdeczny znowu, od tyłu do przodu, a następnie umieścić przędzy poprzez między palcem środkowym i wskazującym palcem, od przodu do tyłu, i mają przędzy wymyślić palcu wskazującym). Albo spróbować tkania przędzy między palcami, patrząc dłonią skierowaną do siebie, i przędzy nad mały palec u ręki, między mały palec i palec serdeczny, od przodu do tyłu, a następnie doprowadzić przędzy za twoim palcu i między pierścieniem i środkowego palca do przodu, a następnie między swoimi średnich i palcem wskazującym, od przodu do tyłu, do pętli na palcu wskazującym. Inną metodą jest po prostu zawinąć przędzy nad palcem wskazującym dwa razy, znów zaczynając dłonią skierowaną do siebie, i oddanie przędzy między swoimi średnich i palcem wskazującym, od przodu do tyłu, a pętle przędzy nad palcem wskazującym. Eksperyment się dowiedzieć, która metoda czuje się najbardziej komfortowo do Ciebie, które szczerze mówiąc może trochę potrwać, więc bądź cierpliwy z siebie!

Jak Trzymaj Hook?

Komfort powinien być klucz tutaj od idziesz do szydełkowania przez długi czas z nadzieją. Istnieją dwa popularne sposoby posiadają hak, ale jeśli już wymyślił własną metodę, a następnie trzymać się go! Jednym ze sposobów jest posiadać hak, jakby to był ołówek. Innym sposobem jest trzymać go tak, jakby był to nóż. Eksperyment i sprawdzić, który sposób jest najlepszy dla Ciebie.

Jaki rodzaj Hook korzystać?

Wybór hak jest bardzo osobista sprawa, moim zdaniem. Haczyki są wykonane z różnych materiałów, jak tworzywo sztuczne, aluminium, drewna, bambusa, i inne. Niektóre haki odpocząć kciuka, a inne są gładkie i cylindryczna wzdłuż tego, co jest znane jako trzonu. Niektóre haki mają amortyzację lub ergonomiczny uchwyt, podczas gdy inni nie mają uchwyt na wszystkich. Zwróć uwagę na czele haka oraz: niektóre są zgodne z trzonu, niektóre są stożkowe z urozmaiconej okolicy gardła. Najlepiej zrobić to eksperyment z różnych rodzajów haków i zdecydować, które z nich najlepiej czują i waży w dłoni. Możesz przyjść do odkrycia, że ​​lubisz różne materiały do ​​swoich haków w zależności od rodzaju przędzy, na którym pracujemy. Na przykład, możesz chcieć śliskiej aluminium lub stal hak podczas pracy z rozmyte lub Wytłaczana przędzy i hakiem drewna lub bambusa o gładkiej przędzy.

Uzyskanie odpowiedniej wielkości

Sortowanie szydełkowych ubrań będą inne niż ubrania, które można kupić w sklepie. Nawet jeśli się uważnie i wzór sprawdzić miernik, nadal nie może uzyskać prawo pasuje. Kluczem do uzyskania odpowiedniego dopasowania bierze dokładnych pomiarów ciała. Dla kobiety szydełkowane góry, pomiar biust jest krytyczna. Zmierz się wokół pełnej części biustem i wybrać wielkość wzoru na podstawie tego pomiaru.

Torba i akcesoria mieć pod ręką

Przy każdym uruchomieniu nowego projektu, warto przygotować torbę, z następujących materiałów w nim, aby utrzymać projekt w aż do zakończenia. Oprócz gładką, miękką torbę gdzie przędzy pozostanie czysty i pochwycić wolny, możesz mieć pod ręką następujące pozycje: 1) igły przędzy lub gobelin, 2) Stitch znaczniki (jeśli pracujesz w runda), 3) taśma pomiarowa, 4) nożyczki, 5) okulary do czytania, i 6) Licznik wiersz lub kalkulator (jeśli duże lub skomplikowane projektu). Możesz też założyć torbę dla każdego projektu, nad którym pracujesz, czy jest więcej niż jeden, tak, że jest samowystarczalny i gotowy do pracy, gdy jesteś!

Barwnik Lot jest Obsada

Po rozpoczęciu nowego projektu szydełka, upewnij się, że masz wystarczająco dużo przędzy z tej samej "barwnika partii", aby go zakończyć. Informacje kolor i barwnik wiele znajduje się na etykiecie przędzy. To może być kuszące, aby kupić motki przędzy, które są w tym samym kolorze, ale niekoniecznie z tego samego barwnika partii. Nie rób tego! Subtelne różnice w kolorze mogą nie być oczywiste, ale będą widoczne po zakończeniu projektu, a tym bardziej po umyć artykuł kilka razy.

Doskonały Kapelusz Fit

Podczas pracy w rundzie aby kapelusz, matematyka naprawdę pomaga dowiedzieć się odpowiednią wielkość. Po pierwsze, środek wokół głowy kapelusz odbiorcy, tylko tuż nad uszami i przez czoło. To daje obwód lub obwód gotowego kapelusz. Podzielić tę liczbę przez pi (3,14159). To daje średnicę (pomiar linii prostej przez najszerszej części) okręgu, że będzie szydełka zanim rozpocznie się zmniejszyć, aby boki i rondo kapelusza.

Chainless Fundacja Row

Nie, to nie jest miejski mit! Możesz zrobić swój pierwszy wiersz amerykańskich ściegów szydełkowych bez pierwszej pojedynczej łańcuchowych. Wystarczy łańcucha 2, a następnie włóż hak do pierwszego łańcucha i pociągnij pętlę, a następnie pociągnąć kolejną pętlę przez pętlę przed chwilą, a następnie pociągnij pętlę przez 2 pętle z haka. Właśnie skończył jeden szydełku ściegiem! Teraz włóż hak do bazy ściegu przed chwilą i znowu powtórzyć proces (pociągnij pętlę, wyciągnąć kolejną pętlę za pośrednictwem tej pętli, a następnie pociągnij pętlę przez obie pętle na haku). Powtarzaj, aż masz liczbę szwów jest pragnienie do pierwszego rzędu.

Zmiana Przędza Kolory

To tyle radości mieszać wiele kolorów do projektu szydełku, ale może to być trudne do zmiany kolorów bez przejścia jest oczywiste. Najprostszym i najlepszym sposobem na to jest, aby zakończyć ostatnią część ściegu z nowym kolorze. Na przykład, jeśli robisz pojedyncze ściegi szydełkowe i pracy z kolorów A, chcesz wstawić na hak, przędzy, pociągnij pętlę pokolorować, a następnie kolor z ponad włóczkę pensjonatów, i ciągnąć przez pętlę Color B . Teraz jesteś gotowy do pracy w kolorze B. Z podwójnym ściegiem szydełka, zrobić przędzy nad włóż hak, pociągnij pętlę kolorów A, przędzy ponad, ciągnąć przez pętlę Color A. Teraz, przędza na z koloru B, i ciągnąć go przez zakończyć ścieg. Chodzi o to, że w ciągu ostatniego przędzy, które możesz zrobić, aby zakończyć ścieg powinien być w nowym kolorze, który chcesz użyć.

Ściągawka

Drew Emborsky "Crochet Dude", dał najlepszą końcówkę niedawno w serialu PBS "drutach i Crochet Now!" - Kiedy działa skomplikowany wzór, lubi zapisywać szwy dla każdego wiersza osobno na karcie 3x5 lub arkuszu papieru. On używa własnego systemu kodowania dla wiedząc, jak wiele razy powtarzać wzór ściegu dla tego wiersza. W przypadku niektórych projektów, warto poświęcić więcej czasu na pisanie z instrukcjami w sposób, który będzie dla ciebie sens i sprawiają, że łatwo utrzymać liczbę wpisywanych wzorce często od małych czcionek i używać skrótów w opisywaniu wzory ściegów.

Pamiętaj, aby sprawdzić Gauge

Zawsze, gdy zaczynasz nowy projekt, to jest kuszące, aby nie zrobić zalecanej skrajni próbkę. Cóż, nie poddawaj się pokusie! Ja naprawdę lubię tę część też, ale mało czasu spędził robi próbkę teraz naprawdę pozwoli Ci zaoszczędzić czas i ból serca później. Dlaczego jest to tak ważne? Bo to pomoże Ci upewnić się, że gotowego elementu okazuje się jak na zdjęciu, a rozmiar chcesz go mieć. Od stylu każdego crocheter jest inny (niektóre stworzyć luźne szwy, niektóre mocniej), ważne jest, aby ustalić, co Twój styl jest i dokonywania zmian, gdy wiesz rozmiar szwów. Jeśli robisz ubranie, to jest to tym ważniejsze, że będziemy chcieli wszystkie elementy pasują do siebie poprawnie. Tak, przejdź postępuj zgodnie z instrukcjami, a dokonać tego miernika próbkę!

Powtórz wzór

Usłyszysz to termin używany często podczas wykonywania przedmiotu, który wymaga wiele wierszy długości do wykonania ściegu. Na przykład, może to potrwać powtarzając te same cztery wiersze w kółko, aby utworzyć określony wygląd w swoim produkcie gotowym, więc wzór będzie odnosić się do niego jako "cztery rzędu powtórzenia wzoru." Może to być pomocne, aby zapisać każdy wiersz do powtórzenia wzoru na karcie 3x5, dzięki czemu można śledzić, które rząd powtórzenia jesteś przez przerzucanie nad każdą kartę po zakończeniu (śledzić na osobnej karcie, ile razy 've ukończył pełne powtórzenia).

Rozmiary Hook

Zastanawianie się, rozmiary haka może być mylące. W Stanach Zjednoczonych, kombinacja liter i cyfr są używane, ale angielski i większość innych krajów stosuje system numeracji metrycznej. Oprócz tego, istnieje oddzielny system numeracji dla haków, które są używane do wątku i koronki szydełka. I, mimo że to wszystko brzmi jak istnieje jednolity system doboru szydełka, niestety, haki pewnej firmy to nie koniecznie te same rozmiary jak inna spółki! Dlatego warto rozważyć zakup zestawu haczyków od tego samego producenta i dlaczego warto poświęcić trochę czasu, aby się skrajni próbkę - coraz prawidłowy wskaźnik na wzór jest zawsze lepsze niż "prawo" rozmiar haka.

Proste boki

Miałem Czytelnik pyta mnie na drugi dzień, co się dzieje - po bokach koc, że jest ona szydełkowania są coraz szersze! Są szanse, że przypadkowo dodanie ścieg lub dwa na końcu każdego wiersza. Po uruchomieniu projektu, musisz zdecydować, jak masz zamiar liczyć szwy na początku i na końcu każdego wiersza, a następnie postępuj zgodnie tej metody konsekwentnie w całym. Istnieją dwa podstawowe sposoby uruchamiania wiersza: 1) niech łańcuchy na początku wiersza liczy się jako ścieg; oznacza to, że na końcu rzędu, trzeba umieścić ściegu do górnej części łańcucha z poprzedniego rzędu, lub 2), łańcuchy na początku wiersza nie zaliczają się do ściegu i umieścić ścieg w tym samym ściegu i każdym ściegu po drugiej, a w końcu rzędu, nie należy umieszczać ściegu do łańcuchów z poniższej rzędu. Na przykład, powiedzmy, że robisz swoje wiersze w podwójnym szydełka. Na początku wiersza, można albo 1) łańcucha 3, liczy, że CH-3 jako pierwszy ścieg rzędu, i zacząć podwójne szydełkowania do następnego ściegu i każdy ścieg po drugiej, aż dojdziesz do końca rzędu i Następnie należy dwukrotnie szydełka ściegu do szczycie łańcucha-3 z rzędu poniżej (który był pierwszym ściegu tego rzędu), lub 2) Łańcuch 2 i zrobić podwójne szydełka do tego samego ściegu ścieg jako łańcucha-2, które następnie liczy się jako pierwszego ściegu rzędu, a następnie dwukrotnie szydełka całej rzędu i nie podwójne szydełka do łańcucha-2 poniższej rzędu. Oczywiście, należy również zająć się liczyć szwów w wierszu, który właśnie skończył szydełkowania przed przejściem do następnego wiersza, dopóki czujesz się komfortowo, że wykonują taką samą liczbę oczek w każdym rzędzie.

Podstawiając przędzy

Podczas rozpoczęcia nowego projektu, to nie jest tak trudno kupić liczbę kul lub motki przędzy wskazanych w strukturze (i być może Extra Ball lub dwa, na wszelki wypadek). Ale co, jeśli zastępując inną markę przędzy, że jest w różnych rozmiarach kulkowych lub kawałki?

Jeśli zastępując przędzę, a następnie obliczyć całkowity metraż wymaganej struktury (na przykład wzór mówi kupić 4 motki przędzy, a każdy motek jest długości 150 metrów, więc suma metrów wymagane dla projektu jest 600 m) i podzielić przez liczbę metrów zawartych w przędzy zastępczego (powiedzmy, że chcemy korzystać z przędzy, która przychodzi w motek 200 jardów). To powie Ci, jak wiele piłek lub motki nowej przędzy kupić (w naszym przykładzie powyżej 600 podzielone przez 200 wynosi 3 motki, choć raz, może chcesz iść dalej i kupić dodatkowy motek).

Ale, uwaga, nie starają się zastąpić nieporęczne numer 5 przędzy wagi do przędzy sportu lub numer wagi dziecka 2! Cały wzór musiałby zostać zmieniony w celu uwzględnienia różnic w szerokości torów, więc kiedy zastępując przędze, pobyt w tej samej wagi przędzy pierwotnie zwany w strukturze.

Regulacja Yarn Waga

Czy kiedykolwiek chciałeś być zgodne z wzorcem, lecz korzystać z innej wagi niż wymienione przędzy? Istnieje kilka sposobów podejścia do tego dylematu. Jeden jest, aby za pomocą miernika próbkę przędzy, a następnie żądany dopasować liczbę szwów we wzorze według wyniku próbkę. Inny sposób polega na podwoić drobniejsze przędzy w celu utworzenia masy przędzy zwany w strukturze. Zasadą jest, 2 pasma przędzy palcowania uczynią 1 pasemko przędzy wagi sportu; 2 nici przędzy wagi sportu będzie równa jeden kosmyk z przędzy czesankowej wagi; oraz 1 nić przędzy czesankowej wagi w połączeniu zarówno z przędzy palcowania lub przędzy sportu przyniesie nieporęczne przędzy wagi. Tutaj również będziesz chciał dokonać tego miernika próbkę aby mieć pewność, że szwy są dopasowane pomiarów przewidzianych w schemacie.