grsail.com

Szycie: * Podstawy Porady

Gromadzenie frustracji?

Jeśli potrzebujesz, aby zebrać sekcję na rękawie lub cokolwiek, i jesteś sfrustrowany próbuje wyciągnąć gromadzenie wątek, najprostszym sposobem jest Zig Zag ścieg na kawałku przędzy lub szydełku bawełny. Podciągnąć gromadzi i zabezpieczyć. Ja nawet widziałem ten sposób elastyczne dołączone na małych dziewczynek sukienki rękawami.

Szybkie zawijania do spodni malucha

Zamiast obrabiać te toddlers'pants, wstawić wąski kawałek elastyczna przez lamówką jak obudowy i pociągnąć go do spodnie zebrać w kostkę, jak spodnie dresowe, ale nie za mocno. Bezpieczne. Oszczędza to czas i trzyma cię od wypuścić i rehem jak on rośnie.

Narzędzie do szycia Extraordinaire! Pokornego pieluchy PIN

Jedno narzędzie nie byłby zrobić bez w moim szwalni lub mojej dziania kosz jest kilka starej pielucha szpilki. Te najlepsze są te z prostym zamknięciem, zamiast kaczki czy coś, ale każdy zrobi. Są idealne do nawlekania elastyczna przez obudowę, trzymając fragmenty wzoru w miejsce, załączając odcinki przed szycia i wspaniałe dla posiadaczy ściegów dziewiarskich lub zszyć znaczniki. Chciałbym również wykorzystać je do pin up mojego męża spodnie, kiedy próbuje je dla mnie do dołu.

Z lub bez Nap

Instrukcje Układ wyznaczyć z lub bez drzemki. "Z nap" Instrukcje powinny być stosowane do materiałów z stos sztruks, aksamit () i jednokierunkowych wzorów. Tkaniny z drzemki mają kawałki wzór w tym samym kierunku, od góry do dołu. Layout dla "bez drzemki" może mieć sztuk w obu kierunkach.

Fastrygowanie

Basting może być wykonane ręcznie lub maszynowo. Gdy basting przez maszyny, stosować najdłuższą długość ściegu prostego dostępne i zmniejszyć naprężenie nici górnej. Ścieg ten jest używany do utrzymywania elementów oraz specjalne zastosowania, takie jak zamek błyskawiczny, w miejscu czasowo aż stała szycie odbywa. Basting usuwa się po końcowe szew znajduje się na miejscu. Bo góry naprężenie nici została zmniejszona, łatwiej wyciągnąć Nici się.

Zebranie

Zbieranie używa długich szwów. Dodać dwa rzędy równoległych przeszyciami i pociągnąć górną nitkę, aby zebrać. Dwa rzędy ściegów dostarczyć kopię zapasową, jeśli zerwania nici i sprawia, że ​​łatwiej jest uzyskać gładkie gromadzi. Dodać do zbierania łatwiej zwiększając naprężenie nici rzucić ścieg z równowagi.
Jeśli robisz długi kawałek, innym rozwiązaniem jest zrobić Zig Zag ściegu nad ciężkim nici lub sznurka, uważając, aby nie przebić przewód. Stitch go w środku rzędu, aby zakotwiczyć przewód, a następnie zebrać od każdego końca.
Inną opcją jest użycie gromadzenia stopę na Twoim komputerze.

Szycie ściegu prostego

Łatwiej jest utrzymać prosto szew podczas oglądania krawędź tkaniny zamiast igły podczas szycia. Używać rąk do utrzymania struktury płaskie i prowadzić go do maszyny w stałym tempie. Należy uważać, aby nie tylko przewodnik i wyciągnij tkaninę, niech psy paszowe przesuwać tkaninę.

Cięcie

Nożyce wygięte rączce pozwala na cięcie bez podnoszenia materiału ze stołu. Jeśli jesteś praworęczny, wyciąć z materiału i wzoru po lewej swoimi nożyczkami (naprzeciwko dla leworęcznych), dzięki czemu można zobaczyć linie cięcia i można korzystać z wolnej ręki, w celu ustabilizowania struktury.

Top szyte Hem

Naciśnij krawędź tkaniny pod 1/4 cala. Włącz i naciśnij rąbka do pożądanej długości. Ściegu blisko złożonej krawędzi. Już długość ściegu daje wygląd odzieży handlowych.

Preshrink Tkanina

Preshrink tkaniny poprzez czyszczenie tkanin przy użyciu tej samej metody można użyć do gotowego elementu, do maszyny instancji prać zmywalnej tkaniny i sucho Twój wełny. Inną metodą preshrinking suche do czyszczenia tkanin, takich jak wełna, jest do pary tkaniny i odstawić do wyschnięcia przed cięciem.

Cięcie pojedynczych warstw

Tkanina jest cięta na pojedyncze warstwy, gdy jest do dopasowania (na przykład pledy) lub trudno jest kontrolować (na przykład szyfonu). Upewnij się, aby wyciąć jedną całość z tkanki wzór prawą stroną do góry i jeden z wzorców złej stronie się więc skończyć z jednego kawałka na każdej stronie ubrania.

Rzutki

Sew lotkę z dużym końcu małym czubkiem. Weź pierwszą parę szwów w miejscu, aby zabezpieczyć koniec. Powoli ściegu dart, łagodnie zwężająca się do krawędzi, aż do uzyskania około ½ cm od krawędzi. Zmniejszenie długości ściegu i łatwość w ciągu aż uciekł do końca. Sew poza krawędź, aby zapobiec pęcherzyki.

Dokonywanie Łatki

Przechowuj kupił łaty są zazwyczaj grube i sztywne. Można zrobić z bardziej miękkiego materiału poprawkę termoczułego wykładziny i topliwego taśmy. Bezpiecznik jedna strona taśmy do dużej skrawku materiału wyściółki i nie jest gotowy, więc wszystko co musisz zrobić, to wyciąć właściwy rozmiar i prasować je.

Wycinek Krzywe

Wycinek krzywe będzie szwy płasko. Aby clip krzywej, należy użyć nożyc wycinania. Należy uważać, aby nie przeciąć do przeszyciami. Dodatki Prasa szew płaski.

Wyprostuj Tkanina

Tear tkaniny z jednego zamykającego do drugiej krawędzi lub ciągnąć poprzeczne wątek stworzyć linię cięcia prostować tkaniny. Prosto tkaniny położy gładkie brzegi razem. Jeśli tkanina nie zawiera gładka, delikatnie rozciągnąć przeciwległe rogi ukośnie w kierunku, który potrzebuje korekty.

Testuj uszyć Seam

Uzyskanie gładkiej szew jest uzależniona od uzyskania odpowiedniego napięcia maszyny, igły i nici do konkretnego materiału. Użyj niektóre skrawki tkanin, aby praktyki szwy z różnych rodzajów i rozmiarów igieł i różnych ustawień napięcia, aż znajdziesz ten, który wygląda najlepiej.

Niewidzialny Hem Maszyna

Ukształtować rąbka pod ubranie. Górna krawędź dołu należy wystaje poza krawędź odzieży jest. Sew wzdłuż krawędzi przy użyciu ściegu maszyna hem. Zygzak część tego ściegu musi ledwie złapać krawędzi odzieży za; jeśli jest zbyt głęboka, bluzy pokaże.

Zabezpieczyć Wzorzec

Wzór wszystkie elementy układu przed wycięte. Bezpieczne umiejscowienie za pomocą szpilek lub wagi. Szpilki będzie trwałą wzoru w miejsce bardziej bezpiecznie do precyzyjnego cięcia. Wagi są szybsze, ale wzór ma tendencję do poruszania się. Należy używać tylko magnesy, gdzie precyzja nie jest tak ważne.

Podszywania Jeans

Aby ułatwić ścieg na ciężkich szwach, miejsce ręcznik na szew i walić młotkiem. To rozbija włókna, dzięki czemu szycie łatwiejsze. Użyj rozmiaru 16 lub 18 igły. Są gadżety handlowych, które sprawiają, że łatwiej się szyć na grube szwy, takie jak "Jean-a-ma-jig" lub "garb skoczka".

Przygotuj Wzorzec

Upewnij się, że wszystkie elementy wymienione w karcie układu wzór. Naciśnij kawałki wzór suchą żelaza w niskiej temperaturze. Sprawdź, wszelkie zmiany niezbędne do dopasowania. Wzory kawałki mają zazwyczaj linie informujące o zmianie długości. Upewnij się, aby zmienić wszystkie elementy, które będą to dotyczy.

Niewidzialna Ręka Hem

Po naciśnięciu rąbka w miejscu, wycofać krawędzi o 1/4 cala. Korzystanie szwów poziomych, praca od prawej do lewej. Weź mały szew w ubraniu, iść do przodu o 1/3 cala i wziąć małą ścieg w tkaninie konopnym. Kontynuuj ten proces, aż hem jest kompletny, uważając, aby nie ciągnąć zbyt mocno.

Nacięcia wzór

Małe trójkąty na zewnętrznej krawędzi linii cięcia są wycięcia wzór dla dopasowania elementów wzoru. Nie zapomnij wyciąć wokół wycięć. Jeśli występuje więcej niż jeden stopień, cięte wokół zewnętrznej krawędzi całego zestawu, nie każda pojedyncza trójkąta.

Układ tkaniny

Większość wzory są wycięte z tkaniny złożone z krawędzi zamykającego razem. Utrzymywać się przez całą długość tkaniny na stole. Tkaniny wiszące poza krawędź może zakłócić linię ziarna. Jeśli nie masz wystarczająco duży stół, pracy na twardej podłodze lub wykorzystanie maty do cięcia kartonu zakupione na wykładzinie.

Dziurki

Zaznacz umieszczenie dziurek starannie, ubezpieczenia, że ​​są one proste i równomiernie rozmieszczone. Przeczytaj wskazówki w instrukcji obsługi maszyny do szycia Twojej Instrukcje buttonhole. Praktykować przy użyciu tej samej ilości warstw materiału. Nie ciąć wszelkie otwarte do wszystkich szyte są więc możesz mieć pewność właściwego miejsca.

Pozycjonowanie Wzorzec

Linia ziarna biegnie równolegle do zamykającego. Śledź układu kierunków. Wzór linii kawałek ziarna są oznaczone długiej linii ze strzałką na każdym końcu. Zmierzyć odległość od linii do urządzenia zamykającego na obu końcach linii, aby zapewnić prawidłowe umieszczenie na ziarna materiału.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami

Najlepiej jest stosować się do poleceń i wykonaj wszystkie kroki opisane w podanej kolejności. Zazwyczaj istnieje logiczne powodem sekwencji. Przeczytaj wszystkie instrukcje przed rozpoczęciem, ale wtedy robić rzeczy we właściwej kolejności.

Seam zasiłek

Standardowy zasiłek szew jest 5/8 cala. Uszyć z materiału na lewo i naddatku szwu po prawej stronie. Jest zazwyczaj znak 5/8 cala na płytce przewężenia urządzenia. Jeśli nie, można wykonać jedną z kawałkiem taśmy maskującej. Niektóre maszyny mają przewodnik szwu wkręcającą lub można kupić jeden magnetyczny. (Sprawdź u sprzedawcy przed użyciem instrukcji szwu magnetycznego, aby upewnić się, że jest ok z urządzeniem. Niektóre maszyny z metrycznych płyt ściegów mają również opcjonalny taki, który ma calowe oznaczenia.