grsail.com

Substytuty Rice

Ryż jest podstawą wielu kulturach azjatyckich, ale w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, że zaczęły pojawiać się coraz więcej na płytach osób z różnych kultur. Łagodny smak Rice sprawia, że ​​jest to idealne danie. To pasuje do prawie wszystkiego. Jednakże ryż niekoniecznie jest najlepszym pokarmem dla dobrego zdrowia. Jest ładowany z węglowodanów prostych, które mogą prowadzić do skoki cukru we krwi i szybkich wypadków. Może ona być także źródłem pewnych ostrych warunków sanitarnych, takich jak infekcje drożdży. Poniżej znajdują się trzy wielkie zdrowe alternatywy dla ryżu, które są tak zdrowe, jak są one smaczne.

Quinoa

Quinoa jest doskonałą alternatywą dla osób, które szukają źródła skrobi, ale nie mogą lub nie chcą korzystać z ryżu. Quinoa jest z nasion rośliny, która pochodzi z Ameryki Południowej, i gotuje się w taki sam sposób jak ryż. Podczas gdy ten jest często używany jako dodatek do mięs i innych dań głównych, kiedy serwowane z mleka i miodu, ale również sprawia, że ​​jest to doskonała alternatywa dla płatków owsianych.

Quinoa ma łagodny orzechowy smak i zapewnia ciągnącą się teksturę, która jest podobna do ryżu. Quinoa ma mnóstwo korzyści dla zdrowia, a mianowicie jego wysokiej zawartości białka. Quinoa składa się z od 12% do 18% białka, w odróżnieniu od większości innych ziaren jest kompletne źródło aminokwasów. To sprawia, że ​​szczególnie popularne wśród wegan i wegetarian. Ponadto quinoa jest bogata w błonnik, fosfor i żelazo, z których wszystkie są niezbędne dla dobrego zdrowia. Jak stwierdzono powyżej, gotuje Quinoa w taki sam sposób jak ryż. Choć wiele zioła i przyprawy mogą być dodawane do quinoa, jako ogólne wskazówki wykorzystać dwie filiżanki wody na filiżankę quinoa na bazie receptury.

Jęczmień

Jęczmień jest kolejną doskonałą alternatywą dla ryżu. Badania wykazały, że podobnie jak quinoa, jęczmień ma wiele korzyści zdrowotnych. Niektóre z nich jest zdolność do obniżania poziomu cholesterolu we krwi, które mogą mieć zastosowanie w leczeniu i profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, a także innych chorób przewlekłych.

Ponadto, jęczmień zawiera wiele witamin i minerałów, które są istotne dla zdrowia, takich jak niacyna i selen, które okazały się korzystne dla układu sercowo-naczyniowego oraz zdrowia jelita. Wreszcie, cynku, potasu, wapnia i stwierdzono u jęczmienia mogą poprawić zdrowie w wątrobie i przewodzie pokarmowym. Podobnie jak quinoa, jęczmień jest zwykle używany jako dodatek do mięs, ryb i potraw z drobiu, ale przy odrobinie kreatywności może być również używany na śniadanie, a nawet deser.

Proso

Kasza jaglana jest rodzaj nasion, które po wyschnięciu palone ma orzechowy smak. Proso zawiera wiele witamin, minerałów i przeciwutleniacze, które są ważne dla zachowania zdrowia i wzrostu. Przy zakupie proso, upewnij się, aby kupić go w najbardziej naturalnej formie - oznacza to wolne od dodatku soli lub innymi środkami konserwującymi, niż może zaszkodzić jego pozycji odżywczej.