grsail.com

Substancja nadużywania i uzależnienia od

Substancja nadużywania i uzależnienia od

Definicja

Nadużywanie substancji jest wzorzec zachowania, który wyświetla wiele negatywnych wyników z ciągłego stosowania substancji. Uzależnienie od substancji jest grupa behawioralnych i fizjologicznych objawów, które wskazują na ciągłe, kompulsywne stosowanie substancji na własny podawać dawek pomimo problemów związanych z używaniem substancji.

Opis

Charakterystyka nadużycia są niewykonanie obowiązków w domu lub w pracy, ciągłego użytkowania w warunkach, które stanowią zagrożenie (na przykład prowadzenie samochodu), a problemy prawne, takie jak aresztowań. Stosowanie leku jest trwała pomimo problemów osobistych spowodowane przez działania substancji na siebie lub innych. W zależności od substancji, jak tolerancja pacjenta na lek zwiększa wzrosła potrzebne są stężenia substancji w celu osiągnięcia pożądanego efektu lub poziom zatrucia. Wycofanie jest fizjologiczne i psychologiczne zmiany, które występuje, gdy stężenie w organizmie substancji zmniejsza się w osobę, która była ciężka użytkownika.

Nadużywanie substancji i cięcia zależność we wszystkich liniach rasy, kultury, edukacji i status społeczno-ekonomiczny, nie pozostawiając nietknięty przez jego grupę niszczycielskie skutki. Szacuje się, że 13 milionów Amerykanów nadużyć lub są zależne od nielegalnych substancji. Nadużywanie substancji jest ogromny problem zdrowia publicznego, z daleko zakresie skutków na całym społeczeństwie. Oprócz uzależnień opłat może zabrać na własne zdrowie fizyczne, nadużywanie substancji uważana jest za ważny czynnik w wielu różnych problemów społecznych, wpływa na wskaźniki przestępczości, przemocy w rodzinie, choroby przenoszone drogą płciową (w tym HIV / AIDS), bezrobocie , bezdomność, teen ciąży, a niepowodzenie w szkole. Ocenia się 20 procent całkowitych kosztów rocznej opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych wydaje się na skutkach nadużywania narkotyków i alkoholu.

Szeroki zakres substancji może być nadużywane. Najczęstsze zajęcia obejmują:

 • opioidy, w tym takich leków przeciwbólowych na receptę jak morfina i Demerolu, jak i nielegalnych substancji, takich jak heroina
 • benzodiazapines recepty, w tym leków, stosowanych do leczenia stanów lękowych, takich jak Valium
 • leki uspokajające lub "downers", w tym leków na receptę barbituranów, popularnie zwane uspokajających
 • pobudzające lub "Prędkość", w tym leki na receptę amfetaminy stosowanych jako leki odchudzających oraz w leczeniu zaburzenia koncentracji
 • leki kannabinoidów uzyskane z konopi, w tym marihuany i haszyszu
 • Leki kokainy, w tym na bazie kokainy i "crack"
 • halucynogenne i psychodeliczne, w tym kwasu lizergowego (dwuetyloamid LSD) lub "kwas", fencyklidyna (PCP) lub "anioł", kurzu 3-4 methylenedioxymethamphetamine (MDMA) lub "ekstazie" i innych leków typu PCP
 • inhalacji, w tym leki gazowe stosowane w praktyce lekarskiej znieczulenia, jak również takie substancje, jak farby wspólnych rozpuszczalnik, i łączenia
 • napoje alkoholowe
 • papierosy, cygara i inne wyroby tytoniowe

Substancje te nadużycia, które są rzeczywiście leki na receptę mogą być uzyskane na ulicy oszukańczymi środkami lub może być legalne, medycznie wskazana receptę że człowiek zaczyna używać bez względu na kierunki jego lekarza.

Liczba ważnych terminów musi być zdefiniowane, aby mieć pełną dyskusję uzależnień. Tolerancja oznacza ciało człowieka jest przyzwyczajony do objawów produkowanych przez określoną ilość substancji. Kiedy osoba po raz pierwszy zaczyna biorąc substancję, on lub ona będzie pamiętać, różne reakcje psychiczne lub fizyczne wywołane przez lek (niektóre z nich są właśnie zmiany w świadomości, że dana osoba ubiega się poprzez wykorzystanie substancji). W czasie przy wielokrotnym użyciu, taka sama dawka substancji wytwarza mniej pożądanych uczuć. Aby nadal odczuwać pożądany efekt substancji, stopniowo większe dawki leków muszą być podjęte.

Demografia

Narodowy Badanie zażywania narkotyków i Zdrowia (NSDUH) prowadzony jest corocznie przez nadużywanie substancji i Mental Health Services Administration (SAMHSA) amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych. W 2003 roku badania wykazały, szybkość uzależnienia od substancji lub nadużyć było 8,9 procent dla młodzieży w wieku od 12 do 17 i 21 procent dla osób w wieku od 18 do 25. Wśród osób uzależnionych od substancji lub nadużyć, narkotyki stanowiły 58,1 procent młodzieży i 37,2 procent osób w wieku od 18 do 25. W 2003 roku, mężczyźni prawie dwukrotnie częściej być klasyfikowane z uzależnienia od substancji lub nadużyć, jak kobiety (12,2% vs 6,2%). Wśród młodzieży w wieku od 12 do 17, jednak tempo uzależnień lub przemocy wśród kobiet (9,1%) była podobna do stopy wśród mężczyzn (8,7%). Stawka uzależnień lub nadużyć był najwyższy wśród Indian i Alaska Natives (17,2%). Kolejne najwyższe wskaźniki były wśród rdzennych Hawajczyków i innych wysp Pacyfiku (12,9%) oraz osób zgłaszających mieszany rasa (11,3%). Asian Amerykanie mieli najniższy wskaźnik (6,3%). Stawki wśród Latynosów (9,8%) i białka (9,2%) był wyższy niż wśród Murzynów (8,1%).

Stawki narkotyków wykazały znaczne zróżnicowanie według wieku. Na przykład, w 2003 roku, 3,8 procent młodzieży w wieku od 12 do 13 podano aktualną nielegalnych narkotyków w porównaniu z 10,9 procent młodzieży w wieku od 14 do 15, a 19,2 procent młodzieży w wieku od 16 do 17. Podobnie jak w innych latach, nielegalnych narkotyków w 2003 roku tendencję wzrasta wraz z wiekiem u osób młodych, ze szczytem między 18 do 20 roku życia (23,3%) i stale spada po tym punkcie z wiekiem. Rozpowszechnienie picia alkoholu wśród obecnej młodzieży w roku 2003 zwiększyła się wraz z wiekiem, z 2,9 procent w wieku 12 lat, osiągając szczyt około 70 procent dla osób od 21 do 22 lat. Najwyższa częstość występowania zarówno binge i pijaństwo było dla młodych osób dorosłych w wieku od 18 do 25, z szybkością szczyt obu środków występujących w wieku 21 lat wynosi upijania się 41,6 procent dla młodzieży w wieku od 18 do 25, a 47,8 procent w wieku 21. nadużywanie alkoholu odnotowano 15,1 procent osób w wieku od 18 do 25 i 18,7 procent osób w wieku 21. Wśród młodzieży w wieku od 12 do 17, w 17,7 proc przybliżony używanego alkoholu w miesiącu poprzedzającym wywiad badania. Wszystkich młodych ludzi, 10,6 procent było upijają, a 2,6 proc były pijących, podobnych do numerów 2002.

W 2003 stóp nielegalnego zażywania narkotyków, różniły się znacznie między głównych grup rasowych, etnicznych. Stawka nielegalnych narkotyków był najwyższy wśród Indian i Alaska Natives (12,1%), osoby raportowania dwóch lub więcej ras (12%), a Hawajczycy i innych wysp Pacyfiku (11,1%). Ceny były 8,7 procent dla Afroamerykanów, 8,3 procent dla rasy białej, a 8 procent dla Latynosów. Asian Amerykanie mieli najniższy wskaźnik nielegalnych narkotyków na poziomie 3,8 proc. Stawki te nie zmieniły się od 2002 roku Indianie i Alaska Tubylcy byli częściej niż inne grupy rasowe, etniczne, aby zgłosić się do wykorzystania produktów tytoniowych w roku 2003. Wśród osób w wieku 12 lub więcej lat, 41,8 procent rdzennych Amerykanów i Alaska Natives zgłaszane przy użyciu co najmniej jeden wyrób tytoniowy w ciągu ostatniego miesiąca. Najniższa obecne tempo palenia tytoniu wśród grup etniczno-rasowych w 2003 roku był dla Amerykanów pochodzenia azjatyckiego (13,8%), spadek z kursu 2002 (18,6%) obserwowano.

Młodych dorosłych w wieku od 18 do 25 miał najwyższy wskaźnik aktualnego wykorzystania papierosów (40,2%), podobnie jak w 2002 roku tempo ostatniego miesiąca papierosów wśród młodzieży stóp użytku w 2002 i 2003 były 13 procent i 12,2 procent, odpowiednio, nie statystycznie istotna zmiana. Jednak nie były znaczące spadki w ubiegłym roku (z 20,3% do 19%) i czas (od 33,3% do 31%), wykorzystanie papierosów wśród młodzieży w wieku 12mto 17 między 2002 i 2003. Wśród osób w wieku dwunastu lub starszych, wyższy odsetek mężczyźni niż kobiety palili papierosy w ciągu ostatniego miesiąca w roku 2003 (28,1% wobec 23%). Wśród młodzieży w wieku od 12 do 17, jednak dziewczęta (12,5%) były częściej niż chłopców (11,9%), palenie w ciągu ostatniego miesiąca. Nie było żadnych zmian w użyciu papierosów wśród chłopców w wieku od 12 do 17 w latach 2002 i 2003. Jednak wśród dziewcząt, wykorzystanie papierosów spadła z 13,6 procent w 2002 roku do 12,5 procent w 2003 roku.

Substancja nadużywania i uzależnienia od przyczyny i objawy

Nie uważa się za pojedynczą przyczyną uzależnień, choć naukowcy są coraz bardziej przekonany o 2004, że niektórzy ludzie mają predyspozycje genetyczne, które mogą mieć wpływ na rozwój zachowań uzależniających. Jedna z teorii głosi, że zwłaszcza ścieżki nerwowe w mózgu (nazwany "mezolimbicznymi nagrodą szlak") posiada pewne właściwości chemiczne, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo, że używanie substancji ostatecznie doprowadzić do uzależnienia od substancji. Z pewnością jednak inne czynniki społeczne są zaangażowane, w tym problemów rodzinnych i presji. Zaburzenia nastroju (pierwotna), dwubiegunowe zaburzenia osobowości i zachowania roli uczonego może wpływać na prawdopodobieństwo, że osoba stanie się substancji zależne.

Objawy uzależnień mogą być związane z jej skutków społecznych, jak i jego skutki fizyczne. Społeczne skutki nadużywania substancji mogą obejmować porzuceniem nauki w szkole lub utraty serię pracy, angażując się w walki i przemocy w związkach, a problemy prawne (począwszy od jazdy pod wpływem do popełnienia zbrodni mających na celu uzyskanie pieniędzy potrzebnych do wsparcia drogie narkotyków nawyk).

Kiedy wezwać lekarza

Wcześniej szuka pomocy dla swojego dziecka lub nadużywania lub uzależnienia od substancji problemów nastolatka, tym lepiej. Jeśli chodzi o kwestię ustalenia, czy nastolatków eksperymentuje lub przenoszenie głębiej w kulturę narkotyków, rodzice muszą być uważnymi obserwatorami, zwłaszcza z małych szczegółów, które składają się na ludzkie życie nastolatka. Dramatyczna zmiana wyglądu, przyjaciół lub zdrowia fizycznego mogą być objawy kłopotów. Jeśli rodzice uważają, że ich dziecko może pić lub zażywać narkotyki, powinni szukać pomocy za pośrednictwem programu naprawczego uzależnień, lekarza rodzinnego lub służby zdrowia psychicznego.

Diagnoza

Najtrudniejszym aspektem diagnozy polega na pokonywaniu odmowy pacjenta. Odmowa jest psychologiczna cecha, która zapobiega osoby z uznając rzeczywistość sytuacji. Odmowa może sprawić, że całkowicie nieświadoma powagi zastosowania substancji lub może powodować osoba znacznie zaniżają stopień problemu i jego wpływ na jego życie. Badanie fizykalne może ujawnić objawy nadużywania substancji w postaci znaków igieł, utworów uraz do wewnątrz nozdrzy z parskanie leków, niezwykle dużych i małych uczniów. Za zgodą osoby, używanie substancji psychoaktywnych może być wykryte przez badanie w laboratorium danej osoby krwi, moczu lub włosy. Testowanie leków jest ograniczona czułość, swoistość, a czas, jaki upłynął od ostatniego użycia osoby lek.

Leczenie

Leczenie ma kilka celów, które obejmują pomoc kontrakt osoba z niewygodnych i ewentualnie zagrażających życiu objawów związanych z wycofaniem z substancjami uzależniającymi (tzw detoksykacji), pomagając kontrakt osoby ze skutkami społecznymi, nadużywanie substancji nie mieli na swoim życiu oraz działania na rzecz zapobiegania nawrotom (wznowione zastosowanie substancji). Psychoterapia indywidualna lub grupa jest czasami przydatne.

Detoksykacji może zająć od kilku dni do wielu tygodni. Detoksykacja może być dokonane nagle, od całkowitego i natychmiastowego zaprzestania wszelkich używania substancji lub powoli maleje (zwężający się) na dawkę, że osoba biorąc, aby zminimalizować skutki uboczne odstąpienia. Niektóre substancje absolutnie musi się zwężać, bo "Cold Turkey" metody detoksykacji są potencjalnym zagrożeniem życia. Alternatywnie, mogą być stosowane różne leki do zwalczania nieprzyjemnych zagrażających fizycznych objawów odstawienia. Substancji (takich jak metadon w przypadku bohaterki uzależnienia) mogą zastępować oryginalnego odurzającego, ze stopniowym zmniejszeniem tej podstawionej leku. W praktyce wielu pacjentów może być utrzymana na metadon i prowadzić rozsądnie normalny styl życia. Ze względu na efekty, na dziko zmieniającego się ciśnienia krwi, temperatury ciała, częstości akcji serca i oddychania, a także potencjału dziwnego zachowania i halucynacje, osoby odbywającej wycofania musi być starannie monitorowane.

Alternatywne leczenie

Alternatywne terapie przemyślane, aby poprawić zdolność osoby do zaprzestania używania substancji należą akupunktura i hipnoterapii. Oczyszczenie organizmu z toksyn jest uważana być wspomagane przez hydroterapii (regularne kąpiele w wodzie zawierającej sody, soli morskiej lub soli Epsom). Hydroterapia może to efekt konstytucyjnej, gdzie siły witalne organizmu jest stymulowany, a wszystkie narządy są rewitalizacji. Eliminacja toksyn wspomagane jak również takich jak zioła ostropestu, rzepakowy i lukrecji. Lękowe wywołane przez odstawienie substancji uważa się, że można złagodzić stosując inne zioła, na przykład waleriany, werbena, tarczycy bajkalskiej, a kava.

Rokowanie

Po osoba powodzeniem wycofane z użycia substancji, jeszcze trudniejsze zadanie odzyskania zaczyna. Odzyskiwanie odnosi się do wysiłków na całe życie danej osoby, aby uniknąć powrotu do zażywania substancji. Pragnienie może być tak silne, nawet wiele lat po wstępnej wycofanie zostało dokonane, że wcześniej uzależniony osoba może być praktycznie zawsze niebezpieczeństwo poślizgnięcia się z powrotem do używania substancji. Wyzwala w takich nawrotów zawierać dowolną liczbę stresów życiowych (problemy w pracy lub w małżeństwie, utrata związku, śmierci ukochanej osoby, podkreślają finansowe), w uzupełnieniu do pozornie przyziemne ekspozycję na miejscu lub znajomy związane z poprzednie wykorzystanie substancji. Chociaż niektórzy ludzie pozostają w doradztwie w nieskończoność jako sposób na utrzymanie kontaktu z profesjonalistą, który może pomóc zachowanie monitora, inni uważają, że różne grupy wsparcia lub programy dwunastu kroku jak Anonimowych Narkomanów i Anonimowi Alkoholicy są najbardziej przydatne sposoby monitorowania procesu odzyskiwania i uniknięcia nawrotu.

Zapobieganie

Zapobieganie jest najlepszym na celu nastolatków, którzy są na wysokie ryzyko dla substancji eksperymentów. Edukacja o ryzyku i skutkach zażywania substancji, a także metod nauczania oprzeć presji, to ważne elementy programu profilaktyki. Ponadto, ważne jest, aby zidentyfikować dzieci, na większe ryzyko nadużywania substancji (w tym ofiar przemocy fizycznej lub seksualnej, dzieci rodziców, którzy mają historię uzależnień, zwłaszcza alkoholu i dzieci z niewydolnością szkoły lub zaburzenia z deficytem uwagi). Dzieci te mogą wymagać bardziej intensywnego programu profilaktycznego.

Obawy rodzicielska

Rodzice i opiekunowie powinni być świadomi mocy mają wpływ na rozwój swoich dzieci na przestrzeni kilkunastu lat. Okres dojrzewania przynosi nowe i dramatyczną scenę do życia rodzinnego. Zmiany, które są wymagane, nie tylko nastolatków do podejmowania; rodzice muszą zmienić swój związek z ich nastolatek. Najlepiej jest, jeśli rodzice są aktywni wyzwań tym etapie cyklu życia, w szczególności tych, które odnoszą się do możliwości eksperymentowania z i korzystania z alkoholu i narkotyków. Rodzice nie powinni bać się mówić bezpośrednio do swoich dzieci na temat zażywania narkotyków, zwłaszcza jeśli mieli problemy z alkoholem lub narkotykami samych. Rodzice powinni dawać jasne, wiadomości nie ma zastosowania na temat palenia, narkotyków i alkoholu. Ważne jest dla dzieci i młodzieży, aby zrozumieć, że zasady i oczekiwania stawiane przez rodziców są oparte na miłości rodzicielskiej i troski o ich dobro. Rodzice powinni również aktywnie zaangażowany i wykazać zainteresowanie ich przyjaciół i działań Teen społecznych. Spędzanie czasu z nastolatków i ustawień dobrymi przykładami są niezbędne. Nawet jeśli problemy, takie jak nadużywanie substancji już istnieją w życiu nastolatka, rodzice i rodziny mogą mieć pozytywny wpływ na zachowanie swojego nastolatka.

Najważniejsze pojęcia

 • Uzależnienie-stan bycia zarówno fizycznie jak i psychicznie uzależnione od substancji.
 • Uzależnienie-stan, w którym osoba wymaga stałego stężenia danej substancji w celu uniknięcia wystąpienia objawów odstawiennych.
 • Detoksykacji, proces eliminuje fizycznie leków i / lub alkoholu z systemu z pojedynczą substancję uzależnione.
 • Wysoka zmieniony stan świadomości, że człowiek dąży, gdy nadużywanie substancji.
 • Ulica narkotykami substancja zakupiony u dealera narkotyków. To może być substancja prawne, sprzedawane nielegalnie (bez recepty, a nie do celów medycznych), lub może to być substancja, która jest niezgodna z prawem do posiadania.
 • Tolerancję stan, w którym uzależniony wymaga wyższych dawek substancji, w celu uzyskania takiego samego efektu osiągniętego wcześniej w niższej dawce.
 • Wycofanie-charakterystyczne zespołu odstawienia alkoholu obejmuje uczucia rozdrażnienia lub niepokoju, podwyższonego ciśnienia krwi i tętna, drżenia i wilgotna skóra.

Zasoby

Książki

.. Haugen Hayley Mitchell Nastolatek Palenie Minneapolis, MN: Sagebrush Bound 2004.

.. Raczek, Linda Teresa Nastolatek Uzależnienie San Diego, Kalifornia: Lucent Książki, 2003.

Stevens, Sally J. i Andrzej R. Morral Substance Abuse Treatment Młodzieży w Stanach Zjednoczonych. Przykładowe modele z National Evaluation Study Binghamton, Nowy Jork. Haworth Press, 2002.

.. Townsend John Leki-Nastoletnie Problemy Chicago, IL: Raintree, 2004.

Czasopisma

Johnson, Kate. "Uzależnienia od tytoniu: Nawet Minimalna Ekspozycja może powodować szybki początek; codziennego palenia nie jest konieczne." Lekarz rodzinny Aktualności 34 (15 czerwca 2004): 66.

Kaminer, Yifah, a Chris Napolitano. "Dial Terapii: Wpływ na środowisko dla dorastających Substancja Zaburzeń." Journal of American Academy of Child and Adolescent Psychiatry 43 (wrzesień 2004): 1171/74.

"SAMHSA ujawnia Szacunki państwa substancji użytkowania po raz pierwszy: Washington, DC Szeregów Najwyższy w nielegalnych narkotyków użytkowania." Alkoholizm i 16 tygodniowe narkomanii (16 sierpnia 2004): 1.

"Aktywne seksualnie przyjaciele mogą sygnalizować Wzrost nastolatka Substance Abuse Risk". Otyłość, Fitness & Wellness Tydzień (z 18 września 2004): 410.

Sherman, Carl. "Wczesne zaburzenia Często poprzedzić Substance Abuse." Clinical Psychiatry Aktualności 32 (czerwiec 2004): 34.

Organizacje

Krajowa Rada na uzależnienie od alkoholu i narkotyków Inc 20 Wymiana Place, Suite 2902, New York, NY 10005. stronie internetowej: http://www.ncadd.org.

University of Miami, Centrum Badań Leczenie na Adolescent Narkomanii PO Box 019132, Miami, FL 33101. Strona internetowa:. Http://www.miami.edu/ctrada.

Witryny sieci Web

"Fakty:. Uzależnienie (Substancja Uzależnienie)". New York Presbyterian Hospital Wcześniej dostępne online w http://www.noah-health.org/english/illness/mentalhealth/cornell/conditions/substdep.html (dostępny 4 listopada 2004).

"Rodzice:. Anti-Drug" National Youth Anti-Drug Mediów Kampania Dostępne online w http://www.theantidrug.com (dostęp 04 listopada 2004)..