grsail.com

Stowarzyszenie Amerykańskich Autorów Romansów

Stowarzyszenie Amerykańskich Autorów Romansów


Jeśli jesteś zainteresowany karierą pisarza romantycznego fiction, członkostwo w Romance Writers of America (RWA) może być inteligentna decyzja.

O Romance Writers of America

Romance Writers of America jest stowarzyszeniem poświęcona promocji gatunek romantycznej fikcji. RWA została założona w 1980 roku przez grupę 37 pisarzy z Houston, TX. Dziś organizacja oferuje ponad 10.000 członków i 145 rozdziałów. Są rozdziały, które są organizowane przez położenie geograficzne ich członków, a także rozdziały, które są wyłącznie online i poświęcony specjalnych obszarów zainteresowania, takich jak pisanie inspirujące romans.

Ponieważ miłość jest jednym z głównych tematów wielu fikcyjnych prac, przyszłych członków RWA może się znaleźć zastanawiasz się, jak zdefiniować gatunek romans. RWA określa powieść romantyczna jako utworu literackiego, który skupia się na relacji pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy mają romantyczną miłość do siebie. Konflikt i kulminacyjnym powieści musi koncentrować się na romantyczny związek, choć dopuszczalne jest mieć inne wątków, które nie są związane z romansu. Zakończenie powieści musi być zarówno optymistyczne i emocjonalnie satysfakcjonujące. Niektóre z podgatunków uznanych przez RWA obejmują:

  • Historical Romance: Powieści ustalone w czasie przed rokiem 1945, bez względu na lokalizację story
  • Inspirujące Romans: Powieści w których przekonania religijne lub duchowe odgrywają kluczową rolę w rozwoju historii
  • Paranormal Romance: Powieści w których paranormalne wydarzenia odgrywają niezbędną rolę w spisku
  • Romantyczny Dreszczowiec: Powieści o napięciu lub tajemniczych elementów uzupełniających do romantycznej fabuły
  • Młody dorosły Romans: Romans powieści napisane dla młodszych czytelników

Oficjalnie RWA nie wyklucza pisarzy, którzy tworzą prace opisujące relacje między samymi parami płci. Jednak nie były wysiłki niektórych członków grupy, aby dokręcić definicji powieści romans obejmować tylko historie z par heteroseksualnych.

Korzyści z RWA

Powody przystąpienia do RWA są podobne do przyczyn łączenia wszelkiego rodzaju stowarzyszenia zawodowego dla pisarzy. Członkostwo oferuje szanse na sieci, jak i rozwoju kariery. RWA może dostarczyć:

  • Rada od doświadczonych specjalistów o tym, co chce od nowych przemysłu pisarzy
  • Jak znaleźć online, możliwości pracy, które mogą pomóc zapłacić rachunki jako niezależny pisarz
  • Porady dla jak napisać sceny seksu, że czytelnicy będą mieli

RWA gospodarzem konferencji krajowej każdego lata. Warsztaty i wykłady, a także rezerwacja transfery, oferowane są z popularnych pisarzy romantycznych, takich jak Nora Roberts, Shana, Jayne Ann Abe, Suzanne Brockmann Krentz, Susan Elizabeth Phillips i. Dochód z konferencji pomaga wspierać organizacje charytatywne z analfabetyzmem w ramach programu zaangażowania społecznego RWA.

Przystąpienie do RWA

Każdy pisarz zainteresowany karierą pisarza romantycznego fikcji może przystąpić do RWA. Pisarze nie muszą posiadać żadnych publikowanych prac, chociaż powinny pracować w tym kierunku. Niepublikowane pisarze mają takie same prawa jak opublikowanych pisarzy w organizacji, choć niektóre z nagród, RWA, które są podane w każdym roku określa, że ​​pisarz musi zostać opublikowane. Obecnie istnieje około 1800 członków, którzy RWA Opublikowane książki długości romantycznej fikcji.

Mimo, że większość członków w RWA są fiction, stowarzyszonych członkostwa są dostępne dla wydawców, redaktorów, agentów i innych osób, które pracują w dziedzinie romans wydawniczej. Bibliotekarze i księgarze romantycznej fikcji mogą ubiegać się członkowie partnerskie organizacji. Kojarzenie i partnerskie członkowie RWA nie mają prawa głosu w tej organizacji i nie są uprawnieni do pełnienia funkcji. Ponadto, członkowie stowarzyszeni nie mogą brać udziału w dyskusji, ponieważ RWA listservs ich zaangażowania z rękopisu procesu akwizycji.

Możesz dowiedzieć się więcej na temat stosowania, aby stać się członkiem Romance Writers of America, odwiedzając część członków stronie organizacji.