grsail.com

Stopień Psychologia: Psychologia Porady rozwojowe

Rozwój dziecko zaczyna się w łonie matki

Prawdą jest, gdy mówią, że rozwój dziecka zaczyna się w łonie matki. Czy można usłyszeć na nienarodzone dziecko, mogą słyszeć i uczą się rozpoznawać głosy i inne dźwięki, które słyszą często, gdy są one pożądane w świecie. Według wielu czasopismach psychologicznych, codzienne interakcje z nienarodzonego dziecka będzie również pomóc w rozwoju dziecka.

Naucz swoje dziecko, podczas gdy on wzory jest jeszcze w łonie matki. Naciskając na brzuchu w 1:59 miejsc wielokrotnie, ale powoli, sprawi, że dziecko chce zrobić to samo. On będzie nauczyć się tej gry grasz iw końcu się z tobą bawić. Odtwarzanie pewnych rodzajów muzyki w różnych okresach nauczy dziecku rytm i "pociąg" im robić rzeczy w określonym czasie. Harmonogramy są ważne. Jeśli za każdym razem grasz samego utworu, zanim pójdziesz do łóżka, gdy Twoje dziecko dostaje tutaj, będą one skojarzyć go z czasem łóżko i zasnąć, kiedy słyszą go. Podczas pracy z harmonogramem, jeśli rutynowo dostać się w określonym czasie i zjeść w określonym czasie, nienarodzone dziecko będzie uczyć się tej rutyny i zabrać ją ze sobą, gdy dostaje się tutaj.

Exploring psychologii rozwojowej

Tam są nie mniej niż 1.650.000 stron za pomocą słów kluczowych, psychologii rozwojowej, wymienione przez Google. Psi Cafe American Psychological i Stowarzyszenia (APA) rozwojowa Psychlogy Linki są dobre punkty wyjścia. Istnieją dziesiątki czasopism i wielu książek na temat psychologii rozwojowej, też. Możesz również skontaktować się z doradcą kariery i akademickich, instruktora z psychologii rozwojowej i osób z dyplomem w Developmental Psychology, aby dowiedzieć się więcej o tej szerokiej kategorii psychologii. Należy pamiętać, że wiele stowarzyszonej, licencjata, a programy magistra psychologii kursy w psychologii rozwojowej i nie musisz głównym w Developmental Psychology podjąć niektóre z nich.

Zastosowania psychologii rozwojowej

Istnieje wiele podejść do poradnictwa małżeńskiego i rodzinnego, leczenie uzależnień, poradnictwa zawodowego i kilku innych populacji, celów i ustawień, które są oparte na Developmental Psychology. To psychologia bogate w rodzaju możliwości badawczych dostępne też, a może bardziej niż jakiekolwiek inne psychologii, wpływ polityki w zakresie edukacji, społecznej i innych sektorach. Psychologia rozwojowa jest często określany w szkole i edukacji, organizacji, osobowości, psychologii biologicznej i innych też. Przeglądaj więcej o Developmental Psychology, aby uzyskać lepsze poczucie wielu naukowych i zawodowych możliwości znajomość tej psychologii oferuje.

The Roots of Developmental Psychology

Historia współczesnych teorii rozwoju sięga Kartezjusz, Rousseau, Locke i Darwin. Później, Freuda teoria rozwoju psycho-seksualną jest przykładem tego, co dziś nazywamy Psychologia rozwojowa. Poznawczy model rozwoju Jeana Piageta, Kohlberga teoria rozwoju moralnego i wiele innych teorii i modeli, a następnie. Omówienie norm lub normatywnych człowieka etapach maturational, były centralnym Developmental Psychology.

Wprowadzenie do psychologii rozwojowej

Psychologia rozwojowa jest nauką o rozwoju człowieka od urodzenia do późnej starości. To jest czasami nazywane "żywotność Psychologia." Istnieje wiele teorii i koncepcji w Developmental Psychology, w tym słynnego Erik Erikson w paradygmacie zadań psychologicznych być zrealizowane, aby osiągnąć odpowiednie do wieku psychicznej dojrzałości i osobistego sukcesu. Psychologia rozwojowa jest używany w edukacja, starzenie, terapia, dziecko i usługi rodziny, oraz w innych dziedzinach.