grsail.com

Starszy Randki Wywiad: dr Helen Fisher

Starszy Randki Wywiad: dr Helen Fisher
Dr Helen Fisher, główny doradca naukowy na serwis randkowy Chemistry.com.

Poruszanie się po głębokich wodach starszego randki może być trudne, więc Logiki Stosowanej Seniorzy wezwał w eksperta: Helen E. Fisher, PhD, antropolog biologiczny oraz członkiem Centrum Studiów Człowieka ewolucyjne w wydziale antropologii z Rutgers University.

Znakomity pisarz i znawca ludzkiej atrakcji, oferty pracy dr Fishera z wielu miłość i związek tematów, w tym:

  • Dlaczego kochamy: Natura i Chemia miłości romantycznej
  • Pierwszy Płeć: Naturalna Talent kobiet i jak są one zmieniają świat
  • Anatomy of Love: The Natural History monogamii, cudzołóstwa i rozwodu
  • Umowa Płeć: Evolution of Human Behavior

Zakład Logiki Stosowanej zapytał dr Fisher Seniorów na wgląd w doświadczenia na randki.

Starszy Randki Wywiad z dr Helen Fisher

Co można znaleźć ciekawe informacje na temat starszego randki?

Osoby w każdym wieku mogą czuć intensywny romantyczną miłość. W moich badaniach ankietowych romantycznego elementu około 800 Amerykanów i Japończyków, mężczyzn i kobiet, stwierdziliśmy, że uczestnicy, którzy byli w wieku powyżej 45 wyrażona tak samo romantycznie pasja a nie tych, którzy byli w wieku 25 lat może się zakochać w w każdym wieku, nawet w swoich 90-tych.

Więc starszy randki często sporo jak młodszy randki-pełnym emocji, strachu, euforii, gdy idzie dobrze, i rozpacz, gdy rzeczy nie. Być może najbardziej interesującą rzeczą jest to, że starszy randki teraz ludzie żyją wystarczająco długo, aby to zrobić. Dodatkowo, nie żyją z ich dzieci i wnuki, więc mają możliwość, aby to zrobić.

Jak jest scena randki zmieniło w ciągu ostatnich 50 lat?

Świat randki i małżeństwa zmienił się więcej w ciągu ostatnich 50 lat niż w ubiegłym 5000, głównie w wyniku wejścia kobiet do płatnej siły roboczej.

Kobiety wyrażają bardziej naturalnej seksualności, płci i eksperymentować z miłości przed małżeństwem, mieszka z potencjalnego partnera na życie, małżeństwo później, a rozwód i remarrying.

W tych aspektach, wracamy do stylu życia społecznego, który jest bardzo podobny do życia, jak to było w polowania i zbierania społeczeństw, zanim ludzie osiedlili się na farmie i seks i małżeństwo kody stały się bardziej sztywna.

Starszy Randki Porady

Jakie rady masz dla seniorów, którzy chcą rozpocząć randki ponownie po stracie partnera długoterminowej lub współmałżonka?

Kolejny prawdziwa miłość nigdy nie będzie cię znaleźć, jeśli pobyt w domu, czy te same stare rzeczy. Próbować nowych rzeczy, przejdź nowe miejsca, poznać nowych ludzi, trochę ćwiczeń, a nie zniżki potencjalnych partnerów, dopóki nie dostał je znać.

A kiedy nie spotkać kogoś nowego, nie spędzają cały swój czas z "dniem" mówi o swojej byłej małżonki. To może być prawdziwy wyłączania.

Starszy Randki Wywiad: dr Helen Fisher
Dr Fisher zaleca randki online i przeszukanie prywatnego odcinka periodyków podziwiasz jako sposób na poznanie nowych ludzi.

Co nieporozumień chcesz rozwiać o randki?

Trudno wiedzieć, jak radzić sobie randki w tych dniach, ponieważ przepisy zmieniają się tak szybko, że nikt z nas nie wie, co dokładnie jest właściwy sposób obsługiwać różne sytuacje.

Więc myślę, że byłoby dobrze, aby uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy w tej samej łodzi. Niektórzy ludzie są w błędne przekonanie, że wiemy, co robimy.

Myślę, że jest to błędne przekonanie, że starsi ludzie nie są zainteresowani seksem. Około 16 procent osób powyżej 65 roku życia seks regularnie. Wiele więcej to, gdyby miał odpowiedniego partnera.

Czy są jakieś starszych tradycji randkowych, które uległy zmianie na przestrzeni lat, rzeczy, które mogły być status quo na wyższych w młodości, ale teraz jest inaczej?

Jak wspomniałem powyżej, więc wiele przepisów zmieniły, że musimy improwizować, jak idziemy. Chciałbym powiedzieć, że ludzie w każdym wieku, żyją w świecie "to zależy".

Czy seniorzy muszą być bardziej otwarte na temat oczekiwań seksualnych, niż mogą one były wcześniej?

Nie widzę seniorów, jak bardzo różni się od reszty z nas. Myślę, że w każdym wieku, jest mądre, a często trudne, być otwartym na temat oczekiwań seksualnych.

Czy seniorzy mający szczęścia z internetowych randek?

I pomógł zaprojektować nowy serwis randkowy / relacjami, Chemistry.com i osoby starsze nie mają na miejscu. Ale, niestety, większość witryn internetowych randek przyciągnąć młodszą członkostwa.

Czy masz jakieś dodatkowe starszych propozycje randek?

Seniorzy mogą spróbować "towarzyskie" w gazetach, że podziwiam, takich jak New York Review of Books, a Observer (w Nowym Jorku), lub innych czasopism, które przyciągają rodzaj osób, które chcą się spotkać.

~ Tracey L. Kelley