grsail.com

Starszy Pielęgnacja: Bezpieczny dom dla seniorów Porady

Pomocne Pomysły

Bądź pewien, że oświetlenie jest odpowiednie dla starszych. Niskie problemy ze wzrokiem są odpowiedzialne za wiele wypadków w domu i odpowiednie oświetlenie jest duża część. Wymienić przepalone żarówek w światłach tej samej mocy. Upewnij się, schody, szafy i sposoby wejścia są oświetlone. Oświetlenie zewnętrzne powinny wyznaczać ścieżki, schody i spacery.
Oświetlenie zadaniem jest ważne do czytania lub hobby. Seniorzy lubią poczytać gazetę ... należy mieć lupę lub lampy powiększające w razie potrzeby. Utrata wzroku jest taki zawód miłosny do tak wielu seniorów. Na szczęście, nie jest dużo, drukowanych robi się w dziedzinie zwyrodnienia plamki żółtej, na wielkich złodziei wzroku u osób starszych.

Babcie-kamera i monitory pokoju

Tzw babcia-cam może być trzecie oko na opiekuna. Ta niewielka kamera może być ogromną pomocą dla tych, którzy muszą być pod stałą Ponadto care.In, monitory pokoju, takie jak te stosowane w pokojach dziecięcych są również opcja. Są bardzo wrażliwe na nawet najmniejszego dźwięku co czyni je bardzo przydatne.

Regularnie sprawdzaj podłogi

Podłogi powinny być bezpieczne i antypoślizgowe. Regularnie sprawdzać połamanych płytek, wykładzin, które zostały poluzowane dywany Rzuć mogą być niebezpieczne, ponieważ są one czasem śliskie. Wszystkie dywany powinny mieć antypoślizgowe podłoże, które jest łatwo dostępne w sklepach.

Zapobieganie pożarom

Osoby w podeszłym wieku często zapomnij wyłączyć urządzenia. Umieść małych urządzeń, takich jak grille, palniki, i ekspres do kawy na liczniki tak, że wyłączy się automatycznie po kilku minutach.

Wymienić kroki z rampy

Wymienić kroki i schody z rampami dla starszych, którzy nie mogą już negocjować je bezpiecznie.

Zdjąć przewody z obszarów chodzenia

Zapobiec starszych upadki poprzez zabezpieczenie przewodów z lampy, radia i podobnych przedmiotów. Działać pod dywany lub przykleić je ścianek, tak, że nie są one luźno w zakresie częstotliwości pracy bramy.

Unikać schodach

Przenieść sypialnię starszy jest na parterze, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo upadków na schodach.