grsail.com

Stare angielskie litery

Stare angielskie litery


Każdy antykwariusz w końcu natknąłem się na książce napisanej w starych angielskich liter. Skrypt opracowany w średniowieczu, jest piękne, ale często trudne do odczytania bez zrozumienia, jak powstawały litery.

Rozwój Old English Script

Old English opracowana przez okres czasu. Uniwersytet Michigan donosi, że irlandzcy misjonarze przyniósł styl na Anglosasów podczas konwersji północnych królestw. Skrypty te zostały wykorzystane w monastaries przetłumaczyć i kopiowanie stron Biblii.

Były trzy różne style pisania. Zazwyczaj jeden formularz został wykorzystany do dokumentów formalnych tylko podczas gdy inny może być wykorzystywane zarówno do formalnego czaniu lub mowie potocznej ludzi.

  • Half-unicial był używany do formalnego łacinie.
  • Malutkie było używane zarówno łaciny lub wspólnym języku ojczystym.
  • Caroline malutkie, opracowany w ciągu 900s, później wykorzystywane do łaciny, jak również.

Z biegiem czasu te trzy style opracowane do pięknego Starego angielskim skrypcie, że ludzie podziwiać do dziś.

Alfabet miał 24 liter zamiast 26, że nowoczesne alfabet angielski zawiera. "I" i "j" były używane zamiennie jako były "u" i "v". Ponadto "wy" był używany do reprezentowania "th" dźwięk. Często "" został napisany jako "wy".

Old English Letters to fascynująca strona, która jest skarbnicą ciekawych informacji na temat liter. Widocznie nie było zasady interpunkcji w średniowieczu; skrybowie dodane znaki interpunkcyjne według własnego uznania, albo wcale. Często okres na końcu zdania znajduje się powyżej linii, a nie na samej linii jak w nowoczesnych scenariusza. Nawet sposób, że słowa zostały rozmieszczone były niespójne. Często kilka krótkich wyrazów będzie działać razem lub położeniami adverbs są przymocowane do końca słowa. Czasami wyrazów złożonych otrzymują miejsca w środku, czy nie jest dodany podział na sylaby.

Korzystanie z staroangielskiego w starodruki

Skrybowie używali tych listów przetłumaczyć Biblię i inne ważne łacińskich pism. Litery będą skrupulatnie odręcznie na cielęca pergaminu i kalka został zszyty w formie książkowej. Książki może trwać wiele lat, aby stworzyć, ponieważ wszystkie żmudnej pracy, która weszła w nich. Kilka książek były dostępne i te, które były dostępne były drogie. Nie bardzo wiele osób udało się tak czytać; książki były zazwyczaj własnością królów i przywódców religijnych, którzy mogą sobie pozwolić na te piękne luksusy.

Litery podświetlane

Strony często ozdobione jeszcze bardziej zdobione postaci staroangielskiego nazwie oświetlenia, nazwany tak dlatego, że listy zostały szczegółowo złotem i kolorowych tuszów w taki sposób, aby naśladować witraż z światło świeci przez nią. Podświetlane litery będą wykorzystywane do pierwszej litery pierwszego wyrazu strony lub ust. Letter była większa niż pozostałych liter i miała odmienny kolor. Złoty liść strategicznie stosowane, aby pomóc dać świecące efekt podziwiane przez tak wielu.

Obrazy zostały dodane i może być splecione wokół pisma lub listu. Niektóre rękopisy podświetlane litery, które zostały zaprojektowane z obrazu, na przykład drzewa zamienił się na literę "T". Wspólne zdjęcia były:

  • Drzewa
  • Kwiaty
  • Vines
  • Adam i Ewa
  • Wydarzenia biblijne
  • Zwierzęta, zwłaszcza jelenie

Oświetlenie był używany od wieków. Pierwsze znane użycie było przez Egipcjan w 1310 roku pne, zgodnie z Amy E Bruce w swojej książce, Iluminacje: lekcja sztuki Podświetlane listów. Z czasem inne cywilizacje przyjęte użycie iluminacji dla ważnych dokumentów. Praktyka ta została przyjęta przez irlandzkich i angielskich uczonych w Piśmie, którzy produkowali, co jest uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie działa.

Wszystkie prace tłumaczenia i transkrypcji, w tym oświetlenie, zostało wykonane przez mnichów w klasztorach. Skryba przełoży i tworzą Old English skrypt, a następnie oświetlacz stworzyłoby iluminacje i inne ozdoby na stronie.

Inkunabuły

Książki drukowane przed 1501 nazywane są inkunabuły. Biblia Gutenberga jest przykładem. Książki te można jeszcze nabyć, ale są dość drogie. Korzystanie z dobrą wyszukiwanie książek może okazać się tytuł lub dwa, ale najczęściej trzeba będzie znaleźć kogoś, który specjalizuje się w rzadkich książek, aby szukać dla Ciebie.

Stare angielskie w Modern użytkowania

Nowsze książki zostały również drukowane za blackletter lub stary skrypt się angielskiego. Na przykład, nie są małe prasy związane z ruchu Arts and Crafts z końca XIX wieku w Anglii, takich jak Ashenden, Doves, Kelmscott i Vale. Styl jest obecnie stosowane w różny sposób z tatuażami do dekoracyjnych pozycjach certyfikatów.

Rozwój Printing Press

Johannes Gutenberg urodził się w Moguncji w Niemczech pod koniec 1300 roku, a zmarł w 1468. On wynalazł metodę drukowania za pomocą ruchomych czcionek, które powszechnie dostępną literaturę wykonany po raz pierwszy i pomógł zapoczątkować odrodzenia Renaissance sztuki i literatury.

W 1455, Gutenberg drukowane swoją słynną Biblię w gotyckim stylu średniowiecznym typu. To jest po łacinie, w trzech tomach, a każda strona ma dwie kolumny z 42 linii na kolumnie. Istnieje jeszcze 40 Biblie w istnieniu i British Library ma dwa. Skrypt jest technicznie styl nazywany tekstury ponieważ czarne litery utworzyć teksturowane efekt tkaniny.

Rozwój prasy drukarskiej oznacza, że ​​książki mogą być wykonane szybciej i tym samym byłoby osiągalne dla większej liczby ludzi. Podczas gdy wiele książek miał ozdobne litery, prasa drukarska nie może replikować piękno iluminacji urządzonych odręcznie napisane tomy.

Zbieranie Old English Script

Choć jest mało prawdopodobne, że będzie można dodać oryginalną Iluminacja książki do kolekcji, można znaleźć wiele niedrogich książek i Ephemera zarówno z oświetleniem i Stary angielskich liter. Pocztówki, czasopisma i książki z epoki wiktoriańskiej są zazwyczaj dobrym źródłem tej pięknej rodzaju druku.