grsail.com

Środki przeciwbólowe opiaty nie powoduje uzależnienia Anymore

Australijscy naukowcy z University of Adelaide dokonali odkrycia, które zmieni poglądy na temat anestezjologii i leczenia uzależnienia od narkotyków.

Środki przeciwbólowe opiaty nie powoduje uzależnienia Anymore

Morfiny stała przedmiotem zainteresowania naukowego, ponieważ stosuje się w medycynie jako środek przeciwbólowy. Blokuje sygnał bólu, daje uczucie euforii, ale powoduje poważne uzależnienie. Dlatego lekarze rzadko przepisują morfinę. Ponadto, uzależnienie sprawia, że ​​pacjent stale zwiększać dawkę.

Lekarze stwierdzili, że morfina, podobnie jak inne opioidy wpływa specjalne receptory układu odpornościowego. Receptory te zwiększenie wpływu substancji, zarówno przyjemne i wciągające, a to prowadzi do uzależnienia. Naukowcy wykorzystali dwie grupy myszy wstrzykiwać morfiny. Niektóre gryzonie otrzymał czystego opium, podczas gdy inni dostał mieszankę: lek, który blokuje receptory te zostały dodane do morfiny. W rezultacie druga grupa myszy nie wykazywały żadnych objawów uzależnienia od morfiny. Jednak dostali żadnej szczególnej przyjemności z leku: ich mózg wytwarzał mniej dopaminy, która miała spowodować euforię.

Biorąc pod uwagę ten eksperyment, eksperci udało się uzyskać metodą z użyciem morfiny wyłącznie jako środek przeciwbólowy, ale nie jako lek. Jest również możliwe, że wyniki ich badań będzie stanowić podstawę dla nowych sposobów leczenia narkomanii.