grsail.com

Sprint Trening interwałowy - "To HIIT!"

Wprowadzenie

Przez HIIT, nie mam na myśli to, że jest popularny (choć ostatecznie i na szczęście, to z pewnością staje się tak), ale raczej, że sprint trening interwałowy (SIT) jest również określana jako HIIT lub HIIT. Jest to niezwykle ważne, aby pracownicy służby zdrowia upewnić się, że ogół społeczeństwa, jak również wiele współczesnych, dostać dokładnie wykształceni o zdrowie i kondycję wyższych korzyści SIT lub "rozerwanie" szkolenia, w stosunku do niskich i umiarkowanej intensywności ciągłe szkolenie (LMICT). To dlatego, pomimo badań do przeciwnie, większość ludzi nadal wierzy, że do rozwoju zdrowego serca i schudnąć, najlepszy tryb ćwiczeń jest długie i nieprzerwane "cardio" ćwiczenia, które z natury, wymaga znacznych inwestycji czasu. I, oczywiście, brak czasu jest numerem jeden pretekst podano niestosowania się do programu ćwiczeń. Zanim przejdziemy do świadczeń zdrowotnych i fitness z SIT lub HIIT, chcę zrobić kilka wyjaśnień na temat definicji, a także kilka uwag na temat szkoleń dla osób, które chcą wziąć udział w zawodach i konkurować wytrzymałościowych.

Trening interwałowy odnosi się do przerywanego ćwiczenia z udziałem okresy wykonywania następnie okresach ożywienia, co pozwala każdemu na zwiększenie intensywności obciążenia treningowego. Dość prosty pomysł. Problem jednak w tym, z określeniem "wysokiej intensywności" jest to, że jest opisowy i, oczywiście, w stosunku do poziomu jednostki sprawności i zależy od czyjejś tolerancji wysiłku. Bieganie w pięciu kilometrów na godzinę może być heroiczny wysiłek dla niektórych, a może to być spacer w parku dla innych. Podczas gdy łatwo jest przypisanie względnych intensywności ćwiczeń zarówno w celach szkoleniowych, a badania najpierw pomiaru maksymalnych możliwości jeden musi także rozumieć, że określenie "intensywne" stosuje się w literaturze naukowej opisano intensywność w zakresie od minimum 85% maksymalnego poboru tlenu (VO2 max lub wydolności tlenowej) do tak wysokie, jak 250% intensywności te muszą również wyjaśnienie dla ludzi, którzy błędnie zakładają, że 100% VO2 max wskazuje obecnie wszystkie wysiłki, które nie jest przypadek,. jeśli tak, Badania nie mógł przepisać intensywności powyżej 100% VO2max. Te intensywność ćwiczeń są związane z maksymalnym obciążenia osiągniętego podczas pomiaru danej osoby VO2 max w stopniowo o stopniu próby wysiłkowej, które może trwać przez 10 lub więcej minut. To nie to samo, co prosząc kogoś wychodzą tak szybko, jak to będzie możliwe za, powiedzmy, 20 sekund;. obciążenie lub prędkość, w tym przypadku, będzie znacznie wyższa niż obciążenia odpowiadającej 100% VO2max Na przykład, jeżeli nakład pracy na bieżni wywołać VO2 max było 8 mph w klasie 5%, a następnie obciążenie odpowiadające 150% VO2max będzie 12 mph w klasie 5% (czyli półtora razy max obciążenia VO2). Ponadto, dla wielu osób, nawet to obciążenie będzie znacznie niższy od totalnej wysiłku. Kiedy ktoś jest sprawowanie powyżej 100% VO2max, jest określany jako "supra maksymalnego" i zasadniczo definiuje SIT. Ze względu na szeroki zakres natężeń wykazane w badaniach na HIIT, czas trwania przedziału ćwiczeń może wahać się od tak niskich nawet sześć sekund aż cztery minuty, a czasami nawet dłużej. W konsekwencji, te kwestie zostały wyjaśnione przy użyciu termin "HIIT", ponieważ stosowane samodzielnie, mogą być ograniczenie jeśli chodzi o zrozumienie recepty ćwiczeń. W przeciwieństwie do tego, SIT określa węższy zakres intensywności, które zasadniczo leżą w obrębie ograniczeń czasowych jedną minutę lub mniej. Jest to po prostu dlatego, że dla ludzi, natężenie maksymalnego wysiłku spada gwałtownie, gdy czas wykracza poza sześćdziesięciu sekund.

Teraz konieczne LMICT, że sportowców wytrzymałościowych zatrudniają w swoich programach klimatyzacji jest bez znaczenia w zakres tego artykułu, ponieważ nie jestem, twierdząc, że nie sportowców wytrzymałościowych trzeba zrobić "głośność" szkolenia. I będzie jednak twierdzą, że wytrzymałość sportowców, podczas bardzo imponujące w ich fizycznych osiągnięć, nie są zdrowsze sportowców w porównaniu do sprinterów. Ponadto, podczas gdy wytrzymałość sportowca ma potrzebę utrzymania wysokiej intensywności submaksymalnej przez długi okres, by odnieść sukces, większość zawodników, a na pewno ludzie w ogóle nie potrzebują tego typu działalności, jak zostanie przedstawione później. Warto również zauważyć, że trening interwałowy nie jest jakiś nowy pomysł na wytrzymałość sportowca. Oni od dawna stosowane siedzieć i HIIT, a dla wielu zawodników elity wytrzymałościowych dzisiaj, HIIT może zawierać aż 50 do 75% ich całkowitej objętości treningowej. Nie sądzę, że przeciętny człowiek rozpoczęciem programu ćwiczeń orientuje; a uważam, uważają sportowców, takich jak Lance Armstrong po prostu jeździć ich rowery Nonstop do osiągnięcia swoich niesamowitych poziomów wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego. Chociaż nie jest poważna debata co do wielkości natężenia i ile przerwa wyszkolenie wytrzymałość sportowca powinny zawierać w swoim programie klimatyzacji, wszystkie sukcesy sportowców wytrzymałościowych zatrudniają znaczną ilość HIIT w protokołach szkoleniowych. Jednak zazwyczaj zatrudniają wielu HIIT jest stosunkowo na niskim końcu spektrum intensywności, z przerwami na pracę często trwające cztery lub więcej minut długości. Jak zostanie wykazane w niniejszym artykule, uważam nawet, że znacznie wytrzymałość sportowca korzyści poprzez zmniejszenie ich szkolenia głośności i uzupełniania ich o niskim i umiarkowanym "intensywności" HIIT ze znaczną ilością supra maksymalnego HIIT. Ta myśl jest wspierany przez badania, które badali związek badań beztlenowych (metabolizm nieoksydacyjna) mocy i 10K wydajność działa i które wykazały, że wszystkie testy beztlenowej władzy były istotnie skorelowane z czasem 10K wykonywania i tylko jeden skok testowy stanowiły plajometryczny prawie 75% wariancji 10K czasu pracy (1). W połączeniu z czasu sprintu 300 m, zróżnicowanie 10K czasu pracy wzrósł do prawie 80%. Jednak mądrość mojego zalecenia dla wytrzymałości sportowca jest stosunkowo mało ważny, gdy weźmie się pod uwagę, że najbardziej palącym problemem dla społeczeństwa jest coraz opinii publicznej do prowadzenia udanego programu ćwiczeń, który poprawia ich ogólny stan zdrowia, a nie, aby pomóc im przekroczyć linię mety w kwietniu w pobliżu Fenway Park.