grsail.com

Śniadanie może nie być najważniejszy posiłek dnia

Śniadanie. Idź bez niego, a ty po prostu prosi się spakować na funtów, prawda? Eksperci Centrum mogą zachwalają zalety śniadanie, gdy starasz się schudnąć, ale nowe badania pokazują, że związek między posiłkiem porannym i te liczby w skali mogą być słabe, jeśli w ogóle istnieje w ogóle. To nie znaczy, zdrowe śniadanie nie pomoże dostać dzień rozpoczął się dobrze, ale może być bardziej prawdopodobne, aby przybrać na wadze, jeśli pominąć całkowicie.

Śniadanie może nie być najważniejszy posiłek dnia

Studium

Najnowsze badania pochodzi z University of Alabama w Birmingham (UAB), i kwestionuje pogląd, że jedzenie śniadania ma żadnego wpływu na wagę. Może to być najbardziej wnikliwe badania przedmiotu jednak, jak w poprzednich badaniach tylko znaleźć korelację pomiędzy śniadaniem i ciężaru, ale nie przyczynowego. Tak więc, podczas gdy większy odsetek osób z nadwagą w przeszłości może być śniadanie-szyprów, dowody nie wykazały, że ich brak pożywienia rano rzeczywiście przyczyniły się do ich wagi.

Powiedział David Allison, starszy badacz i dyrektor UAB Nutrition Obesity Research Center, "pole otyłości i utrata masy ciała jest pełna powszechnie posiadanych przekonań, które nie zostały poddane rygorystycznym testom, odkryliśmy, że jedna taka wiara nie wydaje trzymać się podczas badania ... To powinno być sygnałem alarmowym dla nas wszystkich, aby zawsze poprosić o przedstawienie dowodów na temat zaleceń słyszymy tak szeroko oferowanych. "

Łącznie 309 osób dorosłych z nadwagą i otyłością udział w badaniu UAB, a ludzie zostali losowo polecenie albo zjeść śniadanie lub bez jedzenia rano. Była też grupa kontrolna, która nie otrzymała żadnych instrukcji na zwyczaje śniadaniowe w ogóle. Niektórzy ludzie z tej grupy jedli śniadanie, a inni nie.

Wynik?

Nie grupa miała żadnych korzyści odchudzania nad innymi, co oznacza, że ​​nawyki śniadaniowe są bez znaczenia, jeśli chodzi o przelanie funtów. O rozpiętości 16-tygodniowym, badanie trwało to dłużej niż wielu podobnych badań.

Pomimo tych ustaleń, jednak jury jest wciąż od tego, czy śniadanie sprawach dla utrzymania masy ciała w trakcie trwania roku lub lat. Ponadto naukowcy nie monitorują takie czynniki, jak poziom głodu, poziomu tkanki tłuszczowej lub metabolizmu. Ponieważ organizm ma tendencję do spalania mniej kalorii, gdy pozbawieni żywności, jest jeszcze szansa, że ​​pomijanie śniadania może spowodować dość spowolnienia metabolizmu wpływa na wagę w długim okresie.

Należy jeść śniadanie?

Utrata masy ciała, czy nie, to wciąż dobry pomysł na rozpoczęcie dnia w dawce prawidłowego odżywiania. Twój mózg i mięśnie wymagają węglowodanów, aby działać z maksymalną wydajnością, a śniadanie kalorie może pomóc w utrzymaniu się pobudzony przez cały poranek.

Aby pomóc organizmowi się dzieje we wczesnych godzinach rannych, spróbuj miskę płatków owsianych z mlekiem migdałowym i jagód, lub omlet-biały ze szpinakiem i pieczarkami. I zapomnij o słodkich pączków i słodkich zbóż, które zawierają zbyt dużo pustych kalorii i pozostawiając Cię pragnienie więcej jedzenia tuż po posiłku. Witając dzień zrównoważonego posiłku zamiast pomożesz zapewnić dobre zdrowie - niezależnie od swoich celów odchudzania.

Śniadanie może nie być najważniejszy posiłek dnia

Czy można coś zyskać, fanaberia diety?