grsail.com

Siamese Cat Rescue Wywiad

Siamese Cat Rescue Wywiad
Obraz Chin Chin, Siamese Cat Rescue

Zakład Logiki Stosowanej miał ogromną przyjemność rozmowy z Siri Zwemke, założyciel Siamese Cat Rescue (SCR) o tym, jak zaangażowała się w ratowanie kotów syjamskich i gdzie przygoda tej organizacji podjęła jej rodzinę. Ona nawet nadzieję napisać książkę, która podkreśla najlepsze, najgorsze, najsmutniejszy i najszczęśliwszych momentów jej kariery.

Niewiele O Siri Zwemke

Zakład Logiki Stosowanej (LTK): Opowiedz nam trochę o jak zaangażował się w ratowanie kotów syjamskich.

Siri Zwemke (SZ): Miałem Siamese, ponieważ byłem 14. W tym samym czasie, dorastał z psów, koni, kur, kaczek i tak dalej, i zawsze były zaangażowane w pomaganie zwierzętom w taki czy inny sposób. W moich latach 30., po utracie jednego z moich kotów syjamskich z zagrożeniami z zewnątrz, udałem się w Internecie, aby znaleźć mój kolejny członek rodziny. Jakoś mam podłączony z abisyński miejscu Rescue i dyrektor zaproponował mi kontakt kobietę w Kansas, którzy zostali ratowanie Siamese z Shelter Topeka. Zrobiłem tak i praca z nią przez telefon i e-mail, Wybrałem kota o imieniu księcia, osiem-letni punkt czekolady, który został znaleziony w domu siedzi obok jego właściciela (który był zmarły na kilka dni). Podczas pracy nad szczegółami wprowadzenia kota z Topeka do Wirginii, umieściłem połączenia do schronów Obszar zwierząt pytając, czy kiedykolwiek dostał Siamese, i prosząc ich, aby dać mi znać, jeśli oni. Przed Wiedziałem, zadzwonił telefon od haka, i zacząłem przynosząc kotów syjamskich do mojego domu. W tym czasie byłem nauczycielem niesłyszących; przez pierwszych kilka lat robiłem oba - dbanie o uratowanych kotów (4 rano do 06:30), dojazdy godzinę pełnym wymiarze czasu pracy w charakterze nauczyciela, podnosząc małe dziecko, a następnie pracuje na ratunek do około północy co noc , Gdy znalazłem się zaśnięciem w klasie jak byłem "czytanie" historię w języku migowym do klasy, zdałem sobie sprawę, trzeba coś dać, a ja wybrałem pójść do ratowania koty w pełnym wymiarze czasu. Przy okazji, nie dołączyć do naszego księcia gospodarstwo o sześć miesięcy później. Był pierwszym kota do korzystania z naszego systemu transportu o nazwie Meezer ekspresowe.

LTK: Twój mąż, Darrell, współpracuje z Tobą. Kiedy jego zainteresowanie ratowania kotów syjamskich zacząć?

Siamese Cat Rescue Wywiad
Cosmo

SZ: Darrell zawsze miał kotów syjamskich. Ekspert komputerowy, Darrell rozpoczął Siamese Cat Club Internet 1996 meezer.org. W 1999 roku, starałem się uzyskać informacje w Internecie Rescue syjamskie, sugerowano mi, że mam kontakt z Darrell aby sprawdzić, czy byłby skłonny do organizacji Rescue, świadczenia usług strony internetowej i wsparcia, a on się zgodził. Tak zaczęła się w stosunku do Internetu, który przerodził się w małżeństwo w 2001 roku i teraz pracuje na pełen etat dla Siamese Cat Rescue Center. Darrell stworzyła niesamowite oprogramowanie, które pozwala nam być bardzo skuteczne na tak dużym obszarze geograficznym. Ponadto świadczy usługi stron internetowych i wsparcie wielu innych operacji Siamese Ratowniczych z Teksasu, Kolorado i Kalifornii.

Praca z Siamese Cat Rescue

LTK: Co jest najbardziej satysfakcjonujące rzeczą ratowania koty?

SZ: Nie da się powiedzieć, co najbardziej dochodowych rzeczą jest. Pierwsze koty z powrotem na nogi, kiedy przychodzę do was z 15 zębami, które wymagają wydobycia, złamanych kości, problemy żołądkowe i tak dalej - rozwiązywanie (większość) tych problemów i widząc te koty kwiat jest bardzo satysfakcjonujące. Dokonywanie tak wiele rodzin szczęśliwych z dodatkiem starannie wybranego członka rodziny kotów i słuchu, ile to dla nich znaczy kota na przestrzeni lat; że jest bardzo satysfakcjonujące. Będąc tam, aby pomóc starszej pani, która ma umieścić jej kota, bo musi przenieść się do domu opieki lub rodziny, który jest eksmitowany i ma gdzie się zwrócić ze swoimi kotami; to jest bardzo satysfakcjonujące. Spotkanie tak wielu fantastycznych ludzi, którzy współczucia i dają tak wiele, aby pomóc organizacji i misją jest niesamowite; przywraca wiarę w ludzkość. I jest w stanie zrobić coś oboje jesteśmy pasjonatami, w środowisku, że zarówno miłość, nie można pokonać. Dzisiaj wieczorem mamy aktualizacji z jednego z naszych adopcyjnych w Nowej Anglii, którzy przyjętych Stella, powrót trzy czasową. Stella wszedł pierwotnie w naszym programie lat temu. W swoich pierwszych trzech miejsc docelowych, że źle się zachowywał w kuwecie i wrócił za każdym razem - po raz pierwszy po kilku latach, po raz drugi po jednej nocy, po raz trzeci po kilku miesiącach. Stella wyraźnie mówi nam, że każda oferta nie była prawda mecz. Tym razem, ona trafić w dziesiątkę. Ona jest pięknie zachowuje się w dziale kuwety, a jej właściciel po prostu tryska, jak wspaniałe jest. Śledzimy nasze zyski bardzo starannie i faktycznie mają dość niską stopę zwrotu, ale z niektórych bardzo "połamanych kotów" to zajmuje dużo czasu i wysiłku, aby dokonać właściwego mecz!

Siamese Cat Rescue Wywiad
Kaczka

LTK: Siamese Cat Rescue Center (SCRC) obejmuje około 20 krajów i ponad 400 wolontariuszy. Jak to się rozwijać w tym momencie tylko trochę ponad dziesięć lat?

SZ: Internet był klucz, a to pozwala tak wielu ludzi z tak wielu miejscach, aby wspólnie do celu - adoptować kota, aby umieścić kota, by uratować kota, na ochotnika. Prowadzenie większość operacji przez e-mail i online pozwala ludziom z całego aby przyczynić się w szerokiej gamie pojemności na własnym harmonogramem. Staramy się utrzymywać regularne kontakty z naszych wnioskodawców, adopcyjnych i kibiców podczas dostarczających informacji na temat możliwości wolontariatu, naszych corocznych imprez, naszym sklepie i zachęcając wszystkich do zaangażowania się.

Dodatkowo, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wielu naszych wolontariuszy pozostanie z nami przez lata, i przyczyniać się do bardzo silnego kręgosłupa. Organizacja ratownicza prowadzona jest po prostu jak biznes, ponieważ jest to biznes; to jest po prostu biznes, który wiąże się koty. Jeśli dokonasz właściwych decyzji biznesowych, utrzymanie dobrych praktyk biznesowych, zapewnić dobrą obsługę z wielkim produktu, w naszym przypadku Siamese, jesteś zobowiązany do wzrostu!

LTK: Co to ​​jest jedna z pierwszych rzeczy, które zdarzają się, gdy kot przychodzi do ciebie na ratunek?

SZ: Gdy mamy połączenia o kota, który potrzebuje pomocy, pierwszą rzeczą, która się dzieje, pracujemy do dokonania ustaleń przez telefon (lub e-mailem), czy kot będzie kwalifikować się do programu. Jeśli kot brzmi jak dobry kandydat, my wtedy powiadomić Lead zasysania i / lub regionalnego koordynatora dla tego obszaru. Powiadamiają one zasysania Inspekcji kto odwiedza kota do przeprowadzenia oceny. Koty są oceniane w trzech obszarach - ich wygląd (muszą wyglądać co najmniej częściowo Siamese), ich lekarza (mamy odrzucić koty śmiertelnymi chorobami, na przykład), a ich zachowanie.

Otrzymujemy setki wniosków o pomoc, i uświadomić sobie, że nie możemy pomóc wszystkim, dlatego staramy się wybierać te koty, które spotkają się z najbardziej sukcesu w naszym programie. Po zatwierdzeniu wybraniu miejsca sprzyjają i formy transportu są wykonane. Kot jest hodowane przez grzyby, kąpał, zaszczepione, odrobaczone i dalsze ustalenia lustracyjne są wykonane. Sesja zdjęciowa następuje z zastępczej wysyłasz zdjęcia cyfrowe i opis na stronie internetowej. Wszystkie informacje medyczne jest zalogowany na stronie internetowej oraz atesty medyczne udzielane w razie potrzeby. Kot jest teraz gotowy do zapoznania potencjalnych zalotników.

LTK: Jaki proces ma kogoś, kto jest zainteresowany przyjęciem uratowany Siamese przejść?

Siamese Cat Rescue Wywiad
Piosenkarz

SZ: To jest bardzo szczegółowy, skomplikowanym procesem, a nie dla wszystkich. Niektórzy ludzie wolą, aby przejść bezpośrednio do schroniska, wybrać kota albo niech kot wybrać je, i wrócić do domu z jednym samego dnia. Nasz program skupia się na kojarzeń, z zadaniem Foster jest zidentyfikować i szczegółowo osobowość kota i stanowią, że tak szczegółowo, jak to możliwe do wnioskodawców, którzy pytają o kota. Tymczasem, ankieterzy pracują z wnioskodawcami w celu zebrania jak największej ilości informacji, że można o doświadczenia rodziny z Siamese, ich doświadczeń ze zwierzętami ratowniczych w ogóle, ich zrozumienia zagadnień medycznych, ich zdolności (lub nie) do obsługi problemów behawioralnych i tak dalej , Następnie pracować z wnioskodawcą, aby dopasować wszystkie te informacje razem.

LTK: Jak zostaje w rodzinie zastępczej?

SZ: Mamy trzy rodzaje Fosters: krótkoterminowe, długoterminowe, i wewnętrzne. Szkolenie Foster zaczyna się złożenie formularza zgłoszeniowego oraz formularza weterynarza, analogicznej do przewidzianej przez wnioskodawców. Przybrany w-treningu uzupełnia szereg czynności, które obejmują rozmowę telefoniczną z Lead Foster, pewne ręce na szkolenia komputerowe z kimś w swoim regionie, wizyty domowe, 04:56 godzin filmów szkoleniowych, identyfikacji rescue- przyjazny weterynarza w ich okolicy, a kończy się wywiad ze mną. Dodatkowo, w niektórych państwach, Fosters muszą być zarejestrowane w ich stanie. Fosters są w dużym wsparciem; pokryjemy preapproved koszty leczenia, zapewniają dobrze zaopatrzony zestaw w rodzinie zastępczej, mają mentorzy dostępne powinny potrzebują pomocy, mają materiały szkoleniowe online, mogą uzyskać dostęp, gdy trzeba, i tak dalej. To trwa około miesiąca, aby zakończyć proces szkolenia zastępczej. Nie sprzyjają do przyjęcia w rzeczywistości jeden z naszych "zasady" jest to, że nie może przyjąć przybrany pierwszy przybranego kota. Obecnie mamy 78 zatwierdzonych Fosters.

Co znajduje się Wielki O Siamese

LTK: syjamskie miłośników na całym świecie wiedzą, jak ta rasa jest specjalny. Powiedz nam, co kochasz o kotów syjamskich.

SZ: Poza tym jest miła dla oka, koty syjamskie mają taką głębię ich osobowości. Oni często wolą ludzi do innych kotów. Wiele z nich jest bardzo inteligentny. Rzadko można dostać "pieczeń" kota o syjamskich. Mogą być wokal, zaangażowany, wymagający, potrzebujących, interaktywne i złośliwa. Cechy, które większość ludzi kochają o Siamese są często takie same, że ludzie nie lubią - "ten kot jest zbyt trudne, zbyt wiele, zawsze mnie potrzebował, zawsze chce coś". Te cechy są również to, co sprawia, że ​​dopasowanie Siamese do rodziny musi tak trudne, ponieważ nie każdy Siamese będzie nadaje się do każdego stylu życia. Dodaj do, że traumę kotów ratowniczych w ogólnym (bagażem różnych rodzajów), a staje się całkiem logiczna umieścić elementy razem.

LTK: Ile kotów z własną posiadasz?

SZ: liczba zmienia się od czasu do czasu, ponieważ mamy tendencję do podejmowania w unadoptable kotów, zwłaszcza starszych geezers i te koty są często tylko z nami na kilka lat. Obecnie mamy sześć kotów, z których Brit jest tylko jeden "własnością" (zakładając, że można kiedykolwiek właścicielem żeński sealpoint), ponieważ wszystkie inne są "mieszkańcy" i nadal należą do SCRC.

Przyszłość SCR

Siamese Cat Rescue Wywiad
Roo

LTK: W organizacji non-profit, w jaki sposób finansować swoją organizację ratunkowego? Jak inni mogą pomóc?

SZ: Stawiamy przede wszystkim na datki. Mamy sklep detaliczny online w thesiamesestore.com i regionalnych grup uczęszczających kotów i pokazy rzemiosła przez cały rok, aby pokazać nasze pozycje (z których wiele są ręcznie przez naszych wolontariuszy). Jesteśmy zarejestrowani w CFC (Animal charytatywnych Ameryki) oraz CVC (Virginia). Mamy wielu wolontariuszy, którzy pracują dla organizacji, które oferują programy pasujące prezent. Na początku, mieliśmy dużo wniosków o przyznanie dotacji na finansowanie potrzebne przedmioty w Centrum tutaj, takich jak banki klatki itp publikujemy także bardzo ładny kalendarz każdego roku.

Po prostu nie może przetrwać bez poświęcenia naszych wolontariuszy, którzy pomagają w każdy sposób przewożenia koty za pośrednictwem systemu transportowego Meezer Express do oceny kotów w schroniskach publicznych, wspierania, wywiady, rzemiosła i pomaga tutaj, w Centrum. Jest tak wiele sposobów aby uczestniczyć, a to naprawdę nie ma znaczenia, gdzie mieszka osoba, jeśli chcieliby pomóc - czy monetarily lub poprzez wolontariat! Posiadamy bogate informacje wolontariuszy i strona aplikacji na: va.siameserescue.org/volunteer i aktywnie rekrutacji na wydarzenia bierzemy udział.

LTK: Jakieś plany rozbudowy swoje działania ratownicze w najbliższej przyszłości?

SZ: W dalszym ciągu poszerzać obszar usług na całym wschodnim wybrzeżu, ale tylko jak mamy wolontariuszy i zasobów. Staramy się nie pokrywają się w obszarach, w których istnieją inne niż Siamese ratownicze związane organizacje istnienia (Kansas City, a dwa, że ​​Michigan przychodzą do głowy). Rozmawialiśmy wiele razy o przyjmowanie na więcej, począwszy lokalnego programu spay / rodzaju nijakiego na przykład, ponieważ żyjemy w bardzo obszarów wiejskich społeczności, gdzie spay / nijaki często nie jest wykonywana. Jednak jesteśmy bardzo nieufny overextending siebie. Po dziesięciu latach, mamy dopiero teraz dostał się do miejsca w organizacji, w której byliśmy w stanie delegować obowiązki wystarczająco dużo, że Darrell i mogę wziąć wolne popołudnie tu i tam, w przeciwieństwie do pierwszych lat 24/7 x 365 . Teraz skupiamy się na dopracowanie wielu rzeczy jesteśmy już robi.

Final Thoughts

Serdecznie dziękuję za dzielenie Zwemke trochę czasu z nami rozmawiać o tej wspaniałej organizacji. Siri i Darrell chciałby, aby zachęcić ludzi do zaangażowania się w non-profit ich wyboru. Jak mówi Siri, "Ludzie, których spotkasz są fantastyczne, nagrody można czerpać są wspaniałe, i dobrze możesz zrobić jest niezmierzona."