grsail.com

Shel Silverstein Biografia

Shel Silverstein Biografia


Fani poezji humorystycznej często znajdują się w poszukiwaniu biografii Shel Silverstein, aby dowiedzieć się więcej o autorze tej popularnej dziecięcej.

Krótki Shel Silverstein Biografia

Sheldon Silverstein urodził się 25 września 1930 w Chicago, Illinois. Zmarł 10 maja 1999 roku po ataku serca. On miał 68 lat w chwili jego śmierci.

Po wstąpieniu do wojska w 1950, Shel Silverstein spędzony czas walki w Korei i Japonii. Zaczął rysunek bajki dla wojskowych Stars and Stripes, czasopism, które później doprowadziły do pracy jako rysownik i pisarz dla Playboya.

Wielu ludzi, którzy są zaznajomieni z pracy Shel Silverstein nie zdają sobie sprawy, że nigdy nie zamierzał pisać dla dzieci. Ursula Nordstrom, redaktor Harper & Row (obecnie HarperCollins), zachęcał go do pisania wierszy dla dzieci po przeczytaniu niektórych jego prac przeznaczonych dla widzów dorosłych. Wierzyła jego unikalny głos byłoby odwołać się do dzieci na całym świecie, mimo że początkowo nie zgadzał. Po jego pierwsza książka została opublikowana, jednak Shel Silverstein odkrył ten gatunek był dobrym rozwiązaniem dla jego literackich talentów.

Tradycyjnie, aspirujących pisarzy mówi się, że najlepszym sposobem, aby szlifować swoje umiejętności nieustanne przeczytać pracę innych, którzy ich podziwiam. Shel Silverstein nigdy tej rady. Studiował muzykę w Chicago College krótko of Performing Arts na Uniwersytecie Roosvelta, ale nigdy formalnie studiował pisanie. W rzeczywistości, on przyznaje, że rzadko czytać poezję. Jego styl, intrygująca mieszanka dziecięcej niewinności i dorosłych humoru, jest w całości z własnej kreacji.

Shel Silverstein lubi podróżować, ale był dość samotnikiem, gdy przyszło do publikowania swojej pracy. Rzadko zgodził się na wywiadach i nie chciał odpowiedzieć na zbyt wiele pytań o swoim życiu osobistym. Nawet jego odpowiedzi na pytania dotyczące jego procesu twórczego były często wymijające.

Mimo, że jest najbardziej znanym na jego praca piśmie poety dzieci, Shel Silverstein był również utalentowany dramaturg, autor tekstów i artysta nagrywania. W 2002 roku został pośmiertnie wprowadzony do Nashville Songwriters Hall of Fame.

Książki autorstwa Shel Silverstein

Łącznie, książki autorstwa Shel Silverstein sprzedał ponad 18 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad 20 różnych języków. Możesz szukać książek według Shel Silverstein w każdej bibliotece publicznej lub księgarni. W wielu przypadkach są one jednymi z najbardziej popularnych tytułów w dziale dziecięcym.

Książki dla dzieci napisane przez Shel Silverstein to:

 • Lafcadio: Lew Who Shot Powrót (1963)
 • Żyrafa i pół (1964)
 • Drzewo Dawanie (1964)
 • Kto chce tani nosorożca? (1964)
 • Gdzie kończy chodnikowe (1974)
 • Missing Piece (1976)
 • Światło w Attic (1981)
 • Missing Piece Spełnia Big O (1981)
 • Falling Up (1996)
 • Narysuj Skinny Słoń (1998)
 • Cieknący Babbit (2005) (wydane pośmiertnie)
 • Nie uderzać Glump! i inne Fantasies (2008, pierwotnie opublikowanych w 1964 roku)

Jako pisarz i zapalonym kolekcjonerem książek, Shel Silverstein nalegał na ściśle zaangażowane w przygotowanie jego rękopisów. Chciał, aby móc wybrać typ, rozmiar, kształt, kolor i jakość papieru, jego wiersze zostały opublikowane. On odmówił żadnej z jego książek, które zostaną opublikowane w miękkiej oprawie, bo uważał, że zmniejszyła się doświadczenie czytania jego pracę.

Życie osobiste

Shel Silverstein był krótko żonaty z Susan Hastings, ale związek zakończył się rozwodem wkrótce po jego córka Shoshanna (Shanna) urodził się 30 czerwca 1970 roku Susan zmarła w 1975 roku Shanna był wychowywany przez ciotkę i wuja, Meg i Curtis Marshall, dopóki nie odszedł z tętniaka mózgu w wieku 11 lat w dniu 24 kwietnia 1982 roku Światło na poddaszu jest poświęcony Shanna.

Syn Matthew Shel Silverstein urodził się 10 listopada, 1983. Falling Up poświęcona jest Matt i Sarah, kobieta wierzył być jego matką.

Dodatkowe informacje

Możesz dowiedzieć się więcej o Shel Silverstein i jego pracy, odwiedzając następujące przydatnych witryn sieci Web:

 • ShelSilverstein.com
 • Shel Silverstein na Poets.org
 • Kidz Świat Biografia Shel Silverstein

Pełną Shel Silverstein biografii, za czytanie chłopca o imieniu Shel: Życie i czasy Shel Silverstein Lisa Rogak.