grsail.com

Seter angielski

Seter angielski

Seter angielski jest praktycznie szczenię plakat sportowych psów, ale są one tak nadaje się do życia w domu, ponieważ są one w tej dziedzinie? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób je podnieść.

Mała Seter angielski Historia

Seter angielski wiemy dzisiaj jest konglomeratem Springer spaniel, w Spaniel Wodnej oraz hiszpańskiej Pointer. Jak sama nazwa wskazuje, rasy został pierwotnie opracowany na cztery-sto lat temu w Anglii jako wskazując psa, co oznacza, że ​​została wyhodowana fixate o wszelkich wykrytych gier ptaków to w polu, i dosłownie wskazać drogę do swego pana.

Wygląd

Chociaż pojedynczy rasy English można podzielić na dwie kategorie: pokaż i pola.

Pokaż typu angielskiego, opracowany głównie przez Edwarda Laverack, jest nieco bardziej wyrafinowane, i niesie świecące obwódki na płaszcze, które sprawiają, ta rasa tak fotogeniczne. Z drugiej strony, w polu typu angielski jest nieco cięższy w budowie, i niesie bardziej sprawne płaszcz do pracy na zewnątrz. Ten typ jest często określane jako "Llewellin Setter", nazwany R. Purcell Llewellin którzy pionierem tego szczepu rasy.

Mając różne style na uwadze, Seter angielski obnaża bliskie podobieństwo do swojego kuzyna Seter irlandzki. Te psy są dość uproszczone, i ogólny wygląd jest jednym z elegancji i sportowego.

Płaszcz

Angielski jest łatwo odróżnić od innych ras ustawiających przez jej wyjątkowo nakrapiane płaszcz: odcieniach brązu, pomarańczy, cytryny lub niebieskim Dapple całej błyszczący, lekko falowane białym tle.

Płaszcz jest oczywiście mniejsza od korpusu głównego, ale wydłuża się na uszy, ogon, piersi i podwoziem. To również piór na zewnątrz na nogach i łapach.

Szczotkowanie jest konieczne, aby utrzymać płaszcz z maty i psy podjęte w polu należy sprawdzić zadziorów po powrocie.

Temperament i szkolenia

Seter angielski jest łatwy w prowadzeniu dusza, choć niektórzy członkowie tej rasy może być nieco hałaśliwe, jeśli nie są odpowiednio przeszkoleni wcześnie.

Te psy są zarówno kochający i umyślne, nieco trudne połączenie dla przeciętnego właściciela zwierzęcia. Wewnątrz, Seter angielski jest dość posłuszny i uległy, choć włamania zajmuje trochę dużego wysiłku z Twojej strony.

Na zewnątrz jest zupełnie inna sprawa. Tutaj instynkty pola seterów przejęcia, a zwierzę będzie bardziej skupiony na ptaki, niż on jest od Ciebie. Niektórzy właściciele znaleźć kopania i skoki ogrodzeń być częstym problemem z tych psów, przez co trudno jest utrzymać je w zagrodzie.

Oto sedno sprawy: angielski setery, za ich energii i inteligencji, są naprawdę dość miękkie w temperamencie i podjąć żadnych oznak niezadowolenia z was głęboko do serca. To nie są psy, które robią dobrze jest reprymendę za swoje błędy. Zamiast szkolenia osiąga się najlepiej za pomocą dodatniego wzmocnienie, jak stosowany w sposobie szkolenia zatrzaskowe.

Szkolenia Clicker obejmuje oznaczenie dokładne momenty pożądanych zachowań psa jednym kliknięciem i natychmiastowej nagrody. Zachowania niepożądane po prostu nie są nagradzani w jakiejkolwiek formie. Założeniem jest, że pies będzie uczyć się powtarzać zachowania, które przynoszą smakołyki lub pochwałę za marnowanie czasu na zachowania przyniesie mu nic dobrego, a wielu właścicieli ta metoda sukces.

Problemy zdrowotne

Ogólnie rzecz biorąc, rasy Seter angielski jest dość zdrowym, choć jak wiele ras istnieją genetyczne problemy w linii krwi.

Problemy zdrowotne mogą obejmować:

  • Niedoczynność tarczycy
  • Głuchota
  • Dysplazja stawu biodrowego i Elbow

Średnio członkowie tej rasy będzie żyć dobre dziesięć do dwunastu lat.

Rasa ta jest dla Ciebie?

Angielski setery wymagają sporo ćwiczeń na świeżym powietrzu, aby spalić ich ilości energii, więc być przygotowani, aby przyjść do broić. Pozostawiając je same na podwórku kusi los i swoje naturalne instynkty szukać gry. Ostatecznie, te psy potrzebują aktywności rozwijać.

Angielski może stać się uciążliwe Barkers chyba, że ​​pobyt na górze sytuacji przez rozproszenie ich działania w innych zachowań można nagradzać.

Jeśli te wyzwania nie daunt swój entuzjazm dla tej rasy, to kolejnym krokiem jest spędzać czas poznając je lepiej w hodowli odpowiedzialnego hodowcy. W ten sposób można w pełni zrozumieć, co bierzesz na kiedy wprowadzą jedną z tych wspaniałych stworzeń domowych.

Linki zewnętrzne

  • Seter angielski Association of America, źródłem rasy i ratownictwa informacji.
  • Seter angielski klub Kanady