grsail.com

Sekret udanego Diety

Gdy zdecydujemy się kontrolować nasze wagi, wtedy, oczywiście, zwracamy uwagę na to, co jemy. Na przykład, możemy zacząć preferować tylko zdrową żywność. Ale to nie gwarantuje, że nadwaga nie ma, zdaniem ekspertów z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Wierzą, że ważną rolę odgrywają takie czynniki jak dieta. Udowodnili to eksperymenty na myszach.

Sekret udanego Diety

Doświadczenie trwało przez 18 tygodni. W tym czasie, gryzonie podawano pokarm o takiej samej zawartości kalorii. Pierwszą grupę myszy dostał tłustych potraw, które normalnie powodują otyłość. 50% zwierząt, które były leczone z tłustych, było jedzenie w jednym i tym samym czasie, podczas gdy pozostałe 50% otrzymywało żywność w przypadkowej kolejności i ilości. Druga grupa myszy karmiono przydatnych produktów, a 50% z nich miało regularne posiłki, podczas gdy 50% zjadł chaotycznie.

Wszystkie bez wyjątku myszy umieścić na wadze, ale przede wszystkim te, które jedliśmy w różnych czasach. Zwierzęta leczone użyteczne produkty o harmonogramie tuczonych najmniej. Co ciekawe, myszy, które jadły szkodliwych produktów zgodnie z planem uzyskała mniejszą wagę niż te, które jadł zdrowej żywności w chaotycznym systemie. Dlatego lekarze zalecają, że ci, którzy są na diecie, powinien pomyśleć o nie tylko kalorii, ale również o czasie posiłków.