grsail.com

Sandały sportowe wiodący do kręgosłupa Problemy

Modne sandały sportowe mogą prowadzić do poważnych urazów kręgosłupa, a eksperci ostrzegają. Tak więc być ostrożnym z obietnicami producentów.

Sandały sportowe wiodący do kręgosłupa Problemy

Ostatnio, sandały sportowe imitujących chodzenia boso po mokrej ziemi stały się niezwykle popularne. Sprzedaż FitFlop, MBT i Skechers marek Tone-up są cały czas rośnie, ludzie kupują miliony par. To nic dziwnego, ponieważ są one bardzo łatwe do noszenia i stylowy wygląd. Co więcej, producenci obiecują, że te sandały sportowe pomóc prawidłowej postawy, poprawa wskaźników sprawności ciała, zmniejszenie bólu pleców i zwiększenie napięcia mięśni.

Jednak te sandały są odpowiednie tylko dla niektórych osób, jak eksperci stresu. Większość z tych butów ma powierzchnię mniejszą niż heel toe. To tworzy niestabilny, swinging podeszwę, która tworzy obciążenie pośladków, łydek i mięśni ud. Inne sandały mają płaski podeszwa, mające na celu stworzyć efekt "boso", który rzekomo czyni proces chodzenia blisko naturalne. W obu przypadkach należy zmniejszyć ból pleców i inne bóle spowodowane niewłaściwą postawę.

Dr Lucy McDonald, fizjoterapeuta z Kliniki Ośmiornica w Londynie mówi, że te sandały są odpowiednie dla niewielkiej liczby młodych, silnych i wysportowanych osób. Jednakże, jeśli nie pasują, mają słabą postawę, jak również biodra lub kolana problemów, to bym nie lepiej nosić te buty lub mogą powodować ból i rozciąganie w plecy i kolana. Tak, sandały pomaga rozciągnąć mięśnie podudzia, ale to nie zawsze jest dobre. Chodzenie w tych butach przez cały czas jest taki sam jak stale wspinania się pod górę, co powoduje dodatkowe i niepotrzebne obciążenie mięśni i ścięgien nóg. Powoduje ból i kontuzje.