grsail.com

Sadzenie drzew jabłoni

Sadzenie drzew jabłoni

Sadzenia jabłoni poprawnie daje młodych drzew przewagę. Drzewa rosną silniejszy, wyższy, i opatrzone więcej owoców. Od wyboru odpowiednich odmian do zapylania do zmian gleby, sadzenie jabłoni wymaga trochę planowania sukcesu.

Porady dla Sadzenie drzew jabłoni

Chociaż można sadzić jabłonie i inne drzewa owocowe jesienią lub wiosną, większość ekspertów zaleca spadek sadzenia. Jeszcze chłodniejsze temperatury gleby zminimalizować szok ciepłe przeszczepu, i zapewniają drzewa z kilku tygodniach optymalnych warunków uprawy, aby mogli nawiązać silny system korzeniowy przed udaniem się w stanie uśpienia w miesiącach zimowych. Gdy wiosna ciepło krawędzie się temperatur zimowych, jabłonie będzie gotowy ponownie rosnąć.

Poszukaj miejsca dla sadzie, który odbiera pełnym słońcu przez co najmniej sześć godzin dziennie. Poranne słońce jest idealny, jak będzie suche liście i naturalnie zapobiec lub zmniejszyć chorób takich jak jabłko rdzy i grzybów. Upewnij się sadzić drzewa odpowiednie miejsce, z dala od domów, linii elektroenergetycznych i budynków, oraz z wystarczającą ilością miejsca między nimi tak, że drzewa nie wyprze się nawzajem.

Wybór jabłoni

Przy wyborze drzew do ogrodu lub podwórka, istnieje kilka ważnych punktów do rozważenia, szczególnie przy wyborze jabłoni.

 • Rozważ potrzeby zapylania: Większość odmian jabłek muszą drzewa do innej odmiany do zapylania. Zapylanie kwiatów jabłoni na wiosnę tworzy owoce zbierane w upadku. Sadząc jabłonie, należy kupić co najmniej jeden wybór zapylaczy i posadzić go zalecanej odległości z dala od drzew. Stan, w lokalnym biurze spółdzielni rozszerzenie może być w stanie zapewnić Państwu listę odmian drzew odpowiednich dla odmian strefy i zapylaczy ogrodniczych.
 • Wybierz odpowiednie odmiany: Nie wszystkie jabłonie rozwijać się w każdym klimacie. Jabłek McIntosh, ulubionym wśród wielu ludzi, rozwijać się w chłodnym klimacie i nie ustawić dobre owoce w cieplejszych południowych klimatów. Jeszcze inne odmiany mogą rozwijać się w południowo-wschodniej. Przejrzyj katalogach lokalnych centrów ogrodniczych, szkółek i ogrodowych, oraz informacji uzyskanych przez państwa rolnej, jabłko współpracy stron internetowych producenta lub rozszerzenia do wyboru odmiany dostosowane do klimatu. Wszystko o Jabłka posiada bazę danych z odmian jabłek.
 • Wybierz najlepszą wysokość dla ogrodu: Standardowe jabłonie rosną na wysokości 30 metrów wysokości. Naczepa drzewa karłowate wynosić między 10-15 metrów wysokości. Karłowate drzewa rosną około 8-10 metrów wysokości. Dla sadów domu, karłowate drzewa zapewnić łatwiejsze w zarządzaniu rozmiar rutynowego zarządzania, cięcie i zbiorów.

Poszukaj jabłoni w lokalnym przedszkolu lub w ogrodzie centrum. Najczęściej sprzedawane są w pojemnikach lub doniczkach, choć niektóre mogą być gołe administratorem lub mieć kule korzeniowe zawinięte w konopie. Przy zamawianiu drzewa za pośrednictwem poczty, statek jak najbardziej uśpione sadzonki. Mogą to być trudniejsze do uruchomienia i trwać dłużej, aby wykorzenić i rozwijać, ale jeśli kochasz scheda odmiany jabłoni, niezwykłe odmiany, lub po prostu szukają większy wybór, to może być ekonomiczny wybór.

Pomyślnie Sadzenie drzew jabłoni

Po wybraniu lokalizacji i odpowiednich odmian, jesteś gotowy, aby rozpocząć sadzenie drzew jabłoni.

 • Wykopania dołu dwa razy tak duża jak ziemią lub pojemnika. Dla sadzonek lub bicze, wykopać dół, jak zalecane w instrukcji sadzenia. Jeśli nie jesteś pewien, jak duży kopać dziurę, zaważyć na ostrożności i kopać większy otwór niż myślisz jest konieczne.
 • Zmieniają glebę w razie potrzeby. Jabłonie potrzebują dobry drenaż, więc jeśli masz ciężkie, gleby gliny, dodać dużo dobrego kompostu i innych zmian do wynajęcia odpływ wody.
 • Sprawdź głębokość otworu, delikatnie kładąc drzewa w otworze. Nie będzie guz na pniu o nazwie Unia bud. Chcesz guz się około dwóch centymetrów nad powierzchnią gleby. Ten guz lub bud zjednoczenie jest gdzie potomek, lub górna część drzewa, został zaszczepiony na podkładki. Wiele szkółek drzew przez tworzenie różnych odmian na unikalnych siatki silnym, energicznym podkładki. Szczepienie jest powszechne i niektórych odmian, nawet pożądane.
 • Ostrożnie rozłożyć korzenie się do otworu. Nie ciąć, splot lub ciągnąć na korzeniach. Jeśli drzewa jest juta owinięty wokół bryły korzeniowej, usunąć kable i jutowe. Wziąć doniczkach drzewa z doniczek delikatnie przez stukanie w boki garnka i pociągnięcie na bagażniku w celu usunięcia drzewa. Nigdy nie ciągnij na gałęziach. Mogą odgryźć.
 • Podczas gdy drzewo jest w dołku, a przed wypełnić dziurę w glebie, wodzie to. Pomoże to powietrze kieszenie osiedlenie.
 • Dodaj kompostu lub poprawki do otworu. Można również mieszać je do gleby dodaje się do otworu.
 • Wypełnić dziurę z gleby. Ubić go mocno.
 • Woda ponownie.
 • Dodać ściółkę na powierzchnię gleby.
 • Aby utrzymać pni rośnie prosto i wysoki, może chcesz umieścić dwa posty na każdej stronie jabłka drzew. Korzystanie z liny lub kabla, krawat bagażnik do słupków tak, że ma on wspierać po obu stronach. Można to zrobić dla młodych drzew w celu zapewnienia bagażnik nie zginać do wiatrów, tworząc krzywy kształt.