grsail.com

Rozwód i grupy wspierania kobiet

Rozwód i grupy wspierania kobiet


Rozwód i kobiety obsługuje grupy mogą iść w parze, aby przejście z zamężną kobietą do rozwiedzionej kobiety trochę łatwiejszy.

Unikanie Loneliness

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do czynienia z kobiet rozwodzących jest samotność, która może towarzyszyć procesowi. Nie tylko kobiety muszą nauczyć się radzić sobie z końca ich małżeństwa, ale mogą też stracić niektóre przyjaźnie po drodze od ludzi, którzy nie zgadzają się z decyzją o rozwodzie lub są po prostu zbyt niewygodne z sytuacji.

Znalezienie grupę kobiet, które przeżywają rozwód, lub którzy przeszli przez nią w przeszłości, może być wielką pociechą dla tych kobiet, które nie mają nikogo innego do rozmowy. Niektóre kobiety przeżywają rozwód również wolą mówić do innych osób, które nie są ściśle związane z sytuacją. Przyjaciele i rodzina może być wielkim wsparciem, ale może nie być w stanie spojrzeć na sytuację obiektywnie i oferują niezależne porady.

To może być bardzo trudne do czynienia z rozwodem, a kobiety obsługuje grupy z pewnością może złagodzić niektóre z samotności, które mogą wyniknąć z tego czasu próbuje.

Więcej o rozwód i grupy wspierania kobiet

Czego można się spodziewać, gdy uczestniczy rozwód grupy wsparcia dla kobiet? Prawdopodobnie będziesz spotkać ciekawą mieszankę kobiet. Chyba że grupa jest szczególnie nastawiona na pewnym etapie rozwodu, istnieje duża szansa, że ​​kobiety w obecności będzie zaangażowany w różnych etapach rozwodu. Niektóre kobiety mogą być w początkowych etapach rozwodu, gdy inne kobiety będą lata minione sfinalizowaniu rozwodu jednak nadal czuję się zobowiązany, aby porozmawiać o tym.

Można oczekiwać, że moderator prowadzić grupę, czy dana osoba jest pracownikiem rozwodnik, który pociągnął za sobą lub grupę dostawcą zdrowia psychicznego, który oferuje grupy wsparcia jako profesjonalną obsługę. Koordynator może zaproponować tematy do omówienia lub może po prostu pozwolić na przepływ rozmowy według tego, co uczestnicy chcą powiedzieć. To jest zadanie do facylitatora, aby upewnić się, że rozmowa nie flądry i jest korzystne dla wszystkich, w obecności.

Istnieje duża szansa, że ​​grupa będzie mieć wiedzę, albo podane ustnie lub pisemnie zgodził się przez wszystkich uczestników, że wszystko omówione w ramach grupy wsparcia pozostaną poufne.

Znajdź grupę wsparcia

Kobiety, które są aktywnie zaangażowane w związku doradztwa z licencjonowanym dostawcą zdrowia psychicznego mogą dowiedzieć się o lokalnych grup wsparcia rozwodu przez ich terapeutów.

Znalezienie grupy wsparcia na własną rękę nie jest trudne, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze metropolitalnym. Gromadzenie miejsca, które grupy wsparcia gospodarza, takie jak szkoła wyższa i dużych księgarniach, często umieścić ogłoszenia o dostępnych grup wsparcia. Możesz również przeszukiwać online dla grup korzystających z witryn takich jak Meetup lub Opieki rozwód. Listy Strony te wszystkie dane na temat grup lokalnych, w tym miejscu, czasie, a jeśli grupa jest przyjmowanie nowych członków.

Pomoc techniczna online Grupy

Kobiety, które nie chcą przyłączyć się do grupy wsparcia osobiście, lub którzy mają plany wygórowane, mogą szukać grup wsparcia on-line w ustawieniach forum lub grup internetowych czatów. Oto lista niektórych z zasobów internetowych dla wirtualnych grup wsparcia dla kobiet zaangażowanych w rozwodzie:

  • Wsparcie Rozwód
  • Sassy Różowe Peppers
  • Świat pierwszych żon

Istnieje wiele innych grup wsparcia technicznego dostępne. Sprawdź się w kilku dostępnych stronach internetowych, aby znaleźć taki, który najbardziej Wam odpowiada.

Pomocna Pomoc

Grupa wsparcia może dać kobiety rozwiedzione okazję porozmawiać o swoich uczuciach z innymi kobietami, które przechodzą przez ten sam trudne doświadczenia zakończenia małżeństwa i rozpoczynających się nowy rozdział w życiu.

Nawet jeśli nigdy nie uczestniczył w grupie wsparcia przed, może się okazać, że grupa wsparcia może pomóc poprzez potencjalnie trudnej chwili.