grsail.com

Rozpocznij dla dzieci ministerstwa: Zajęcia dla dzieci w Kościele

Rozpoczęcie posługi dla dzieci to doskonały sposób na przyciągnięcie młodych rodzin do swojego kościoła, i będą wracać po więcej. Biorąc pod uwagę czas, aby zacząć go prawidłowo zapewni prosperującej posługę i duży potencjał wzrostu dla kościoła. Oto kroki podjąć, aby rozpocząć:

 1. Tworzą zespół. Zespół powinien składać się z kilku członków zboru z bardzo zróżnicowanym wieku. Obejmują, na przykład, mama przedszkolaka, tata w średnim schooler, a rodzice podstawowych i młodszych. Dołącz dziadków, wychowawców i nauczycieli szkół niedzielę od zgromadzenia. Ponadto, wskazane jest, aby zawierać pastor.
 2. Start z oświadczeniem wzroku. Oświadczenie wizja jest tematem na przyszłość, wizerunek sukcesu i cel doprowadzenia do grupy wraz z jednym celu. Powinno być realistyczne i wiarygodne, łatwe do zrozumienia, a powinny skupić energię grupy. Powinno być wyzwaniem i inspiracją. Jeden Kościół rozpoczął posługę dla dzieci w oparciu o następujące oświadczenie widzenia: "Naszym celem jest, aby upewnić się, że dzieci Kościoła zachęca się, i uznane za, funkcjonujący do rodziny chrześcijańskiej, że one jak najlepsze nauczanie, i są otoczone miłością Boga Podsumowując:. Pociąg dziecko w drodze, którą ma iść, a kiedy jest stary, że nie zejdzie z niej (Przysłów 22: 6). ". Oświadczenie to wizja, towarzyszyć Pisma, można dostosowywać do potrzeb i celów swojego resortu.
 3. Oceny działalności Twojej aktualnej dzieci (jeśli są). Analizuj każdą grupę wiekową do określenia, co działa, a co nie. Czy te programy / działania dostosowaniem swojej nowo powstałej wizji Rozpocznij dla dzieci ministerstwa: Zajęcia dla dzieci w Kościele
  stwierdzenie? Czy działalność rozwojowo właściwe? Czy są one promowanie duchowego wzrostu? Jeśli są, mogą być rozwijane; jeśli nie, należy je ponownie sformatowany, aby pasowały do ​​rachunku wzroku. Zajęcia dla dzieci w kościele powinno być pouczające, ale zabawne i rozrywkowe dla dzieci. Na przykład, możesz mieć chlidren Biblia badania, które jest dostosowane od dorosłych Biblii lekcji.
 4. Zbadaj ministerstw innych dzieci. Kontakt z innych kościołów w okolicy, aby zobaczyć, co działa, a co nie ma dla nich pracy. Kościoły wizyta w niedzielne poranki, aby uzyskać pierwsze widok ręki swej posługi. Sprawdzić online pomysłów programowych, programów nauczania i innych zasobów dla rozpoczynających własną rękę. Pamiętaj, nie musisz wiedzieć, jak ponownie wymyślać koła. Spróbuj znaleźć kilka pomysłów, które już działają. Dostosować je lub zbudować na nich dla własnego projektu.
 5. Opracowanie planu. Brainstorm pomysły, co chcesz, aby Twoje ministerstwo zawierać. Co Ci się podoba lub nie podoba Ci odwiedzanych kościołach? Co by pracować dla swojej grupy?
  Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę te aspekty w procesie planowania:

  • Budżet - Czy mamy wystarczająco dużo pieniędzy na nasze działania? Jeśli nie, możemy wyciąć kilka rzeczy i zebrać pieniądze? Możemy odwołać się do Kongregacji dając wyraźnie do ministerstwa?
  • Dostępność nauczycieli - Czy są nauczyciele zdolny do pracy z dziećmi, które możemy rekrutacji? W jaki sposób możemy przygotować i przeszkolić ich, tak, że są one zgodne z celami naszego ministerstwa i wizji?
  • Kalendarz - Kiedy jest najlepszy czas, aby zaplanować działania i programy? Jakie czasy należy unikać ze względu na wakacje i święta?
  • Reklama - Jak będziemy trzymać kościoła i wspólnoty, o naszych działaniach i kalendarza? Kto może prosić o modlitwę za posługę?
 6. Ustaw konkretne cele. Każda grupa wiekowa powinna mieć różne cele do osiągnięcia, w zależności od ich możliwości rozwojowych. Po burzy mózgów lekcję, należy rozważyć następujące: Co Bóg chce dzieci w swojej posłudze, aby dowiedzieć się więcej? Cele powinny być konkretne, mierzalne, biblijne i osiągalne. Cele powinny być okresowo sprawdzane w celu oceny, czy są one spełnione, a co trzeba zmienić, aby je osiągnąć. Pamiętaj, że nie każda grupa wiekowa będzie osiągnąć każdy cel, ale ministerstwo jako całość powinien być regularnie realizacji jego celów.
 7. Módl. Nieustannie módlcie się za programem, członków komisji, dzieci, nauczycieli i wsparcie kongregacji.

Następujące czynności i badania różnych zasobów będzie umieścić swój kościół na drodze do rozpoczęcia udanego, miłe Bogu posługę dzieci!

Szybkie porady:

 • Ponowna ocena programów często, aby mieć pewność, że pozostanie wierny rachunku wizji i realizacji celów.