grsail.com

Rozmiar po tygodniu ciąży

Rozmiar po tygodniu ciąży


Posiadanie dziecka jest ekscytujący czas i śledzenie rozmiaru ciąży przez tydzień mogą pomóc w ustaleniu prawidłowego rozwoju płodu, a zapewniam, że ciąża będzie normalnie. Ciąża trwa 40 tygodni i dużo się dzieje w tym czasie, aby zmienić rozmiar brzucha płód rośnie. Oglądając rozwijać swoją ciąży brzuch i zrozumienie, jak dziecko rozwija się w każdym tygodniu ciąży sprawia, że ​​trochę mniej przytłaczające.

Pomiar brzucha ustalić Ciąża Rozmiar na tydzień

Na każdej z wizyt lekarza, twój brzuch będzie mierzony. Należy rozwijać w dość przewidywalnym tempie; jeśli lekarz zauważy jakieś rozbieżności zrobi inne testy, aby sprawdzić, czy są jakieś problemy do rozwijającego się płodu. Podczas gdy leżysz na plecach, lekarz będzie drżeć swój brzuch, aby znaleźć szczyt macicy. Lekarz bierze centymetrem i umieszcza koniec na dnie macicy, lub kości łonowej, a środki na górę macicy. Mierzy on również od pępka do górnej części macicy. Pomiary te są nazywane Wysokość fundal.

Kalendarz ciąży

Lekarz określi początek ciąży przez liczenie do początku pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W tym czasie na pewno wiesz, że jesteś w ciąży, tydzień jeden, dwa, trzy, a może nawet do sześciu tygodni wszyscy minął. Lekarz potwierdzić ciążę z badania krwi.

Jeden i dwa tygodnie

Te kilka pierwszych tygodni ciąży są ważne, czas, aby zadbać o swoje ciało, bo dużo się dzieje z rozwojem dziecka. Podczas tydzień jeden i dwa, koncepcja nie doszło jeszcze, ale twoje ciało przygotowuje się do owulacji. Wyściółka macicy jest zagęszczanie i przygotowanie do implantacji zapłodnionego jajeczka. Rozpocząć biorąc prenatalnych witamin, które zawierają kwas foliowy, aby zapobiec wady wrodzone.

Tydzień Trzy

W ciągu trzech tygodni, sperma prawdopodobnie spotkał się z jaja w jajowodzie i pojedzie się do macicy. Zapłodnione jaja implanty w wyściółce macicy dla pożywienia podczas resztę ciąży. Te podziały jaj i rośnie do ponad 100 komórek, ale nadal jest tak mały, że nie będzie w stanie go zobaczyć.

Tydzień Cztery

W tym tygodniu, będziesz przegap terminu, bo są oficjalnie w ciąży. Jajko jest bardzo małe, ale twoje ciało zaczyna doświadcza objawów ciąży, takich jak piersi przetargowych i zmęczenia.

Tydzień pięciu do ośmiu

Dziecko staje się płód w worku otaczającym dziecko wypełnia się płynem owodniowym. Płód jest mniej więcej wielkości ziarenka ryżu, ale z worka otaczającego dziecko napełniania płynem, brzuch może zacząć wystawać trochę. Niektóre kobiety "show" ciąży brzuch na około tydzień ośmiu. W pierwszym trymestrze ciąży, twój przyrost masy ciała powinien być około 4:57 funtów.

Tygodnie dziewięciu do dwunastu

Tygodniu dwanaście oznacza koniec pierwszego trymestru ciąży. Rozmiar 12 tygodniem ciąży staje się oczywiste dla Ciebie i wszystkich innych jako ze wzrostem wielkości brzucha i trzeba nosić ubrania macierzyńskiego. Dziecka znacznie się rozwinęła i ma palce i palce i zewnętrznych narządów płciowych. Lekarz może być w stanie określić płeć dziecka za pomocą ultradźwięków. Wielkość płodu jest około dwa i pół cala długości i waży około pół uncji.

Od 13 do 20 tygodni

Twoja ciąża jest w połowie zrobione na 20 tygodni. Dziecko wzrosła do około sześciu centymetrów długości i waży około dziewięciu uncji i macica rozciąga się znacznie. W tym czasie, należy spać na lewym boku, aby utrzymać ciężkie dziecko przed ograniczające żyły żyły głównej dolnej. Śledzić swoje przyrostu masy ciała i plan na zdobycie jednego funta na tydzień do końca ciąży, aby utrzymać się w granicach normy wielkości ciąży przez tydzień.

Od 21 do 28 tygodni

Tygodniu 28 jest początek trzeciego trymestru ciąży. Dziecko wzrosła do około dwóch kilogramów i 15 cm długości. Teraz pojawia się on dość dużo jak on będzie w chwili urodzenia.

Tydzień od 29 do 36

Pod koniec ciąży, dziecko jest około 4 funtów i 20 cali. Twój brzuch jest prawie sześć cali od pępka do górnej części macicy.

37 do 40 tygodnia

Dziecko stawia na około pół kilograma na tydzień w ciągu tych ostatnich kilku tygodni. Utrzymać wagę do około 35 funtów dla zdrowego dziecka i ciąży.

Wniosek

Po rozmiar ciążowy po tygodniu jest zabawne, zwłaszcza jeśli wziąć zdjęcia z brzucha i przeczytaj o rozwoju płodu występujące w tym czasie.