grsail.com

Rośliny wieloletnie kwiaty rurkowe

Rośliny wieloletnie kwiaty rurkowe
Hardy gloxinia

Rośliny wieloletnie rurkowe kwiaty (Incarvillea) pochodzą z Azji Środkowej, większość gatunków rosnących w Himalajach i Tybecie. Istnieje szesnaście gatunków w rodzaju, ale najczęściej z nich jest Delavay za Trąbka Kwiat (Incarvillea delavayi), znany również jako hardy gloksynia lub chińskiej trąbka kwiat. To z południowo-zachodnich Chinach i jest nazwany po 18 wieku jezuickiego misjonarza.

Wygląd

Hardy gloxinia ma duże jasne różowe kwiaty z żółtym trąbka, wznoszących się gardła głęboko wycięte zielone liście. Liście rosną na bazie roślin, podczas gdy kwiaty rosną na wysokości łodyg.

Zastosowania

Hardy gloxinia jest ozdobne byliny odporne na strefy 5 do 7. Niektóre informacje twierdzi, że jest odporna na strefy 9, ale roślina nie toleruje ciepło południowych lata. Jest on stosowany, aby rozjaśnić klombów z kwiatami, które kwitną od późnej wiosny do późnego lata. Może on być również stosowany jako granicy. W chłodniejszych strefach, może być uprawiana jako roczna.

Uprawa i dbać o kwiaty rurkowe

Rośliny wieloletnie kwiaty rurkowe

Delavayi Incarvillea (hardy gloxinia)

Roślina ta posiada duży korzeń, który musi być w dobrze przepuszczalnej gleby. Najlepiej jest uprawiane w alpinarium lub podniesione łóżko. Będzie również rosnąć w pojemnikach. Hardy gloxinia wymaga pełnego słońca, aby dobrze rozwijać. Jednakże, w południe, po południu cień pomoże to tolerować ekstremalnych temperatur lata.

Przygotowanie strony

Do ziemi w klombie na głębokość sześciu cali. Praca w trzech cali kompostu do łóżka. Zapewni to dobry drenaż ta roślina wymaga.

Sadzenie kwiatów

Hardy gloxinia wzrośnie do wysokości 18 do 23 cm i rozpiętość od 12 do 18 cali, więc powinny być sadzone 24 centymetrów od siebie. Korony roślin do głębokości trzech do sześciu cali upadku. Woda w dobrze. Rośliny są stosunkowo późno pojawiające się na wiosnę, tak oznaczyć, gdzie są sadzone. Rośliny mogą być hodowane z nasion. Siać jesienią, w którym chcesz rośliny rosną. Potrzeby światło do kiełkowania nasion, więc nie obejmuje nasion z glebą.

Utrzymanie

Hardy gloxinia wymaga stałej wilgoci podczas kwitnienia, ale nigdy nie powinien być nasycony wodą. Główny stuknij wymaga dobrego drenażu lub będzie utopić. Kwiaty należy deadheaded zachęcały do ​​dalszego rozkwitu. Korony powinny być owija w zimie, aby chronić je przed zimnem.

Szkodniki i choroby

Ślimaki są częstym problemem z tej rośliny.

Podobne Kwiaty

Incarvillea Breviscapa

Krasnolud, to wytrzymały i odporny na suszę roślin często udaje się tam, gdzie inne rodzaje zginąć.

Dwarf Trąbka Kwiat (Incarvillea Compacta)

Jest nieśmiały gafa. Nosi skupiska głębokich różowe kwiaty na krótkich szypułkach, że trudno wznieść się ponad leaves.These kwiaty są w kształcie lejka i około dwóch i pół-cali.

Incarvillea Grandiflora

To kolejny karzeł kwiat trąbka z krótszymi i bardziej zaokrąglone liście ulotek niż I. delavayi. Ma mniej bulwiaste korzenie, które rośnie mniejsze rozety liści są około metrowy. U młodych roślin, te błyszczące zielone liście płasko, podczas gdy łuk w starszych instalacjach. Starsze rośliny mogą mieć kwiaty, które są prawie cztery cale szerokości i 02:58 cm głębokości. Kwiaty są podzielone na cztery płaty miękkiego Róża karminu z żółtym rury. Gardła kwiatu ma białe plamy na jej temat.

Księżniczka Trąbka Kwiat (Incarvillea Olgae)

Ten pochodzący z Turkiestanu jest bardziej krzew niż niektóre kwiaty trąbka. Liście są na łodygach z czterech lub pięciu stóp. Są one cięte głęboko i znajdują się naprzeciwko siebie na trzpieniu. Kwiaty są rurowe i są jasnoróżowe. Są one o cal długości i szerokości cala na roślinie pojawiają się w luźnych skupisk kilku kwiaty na krótkich szypułkach.

Paproć liściach Trąbka Kwiat (Incarvillea Variabillis)

Ta wieloletnia posiada kwiaty o długości cala i piękne światło różowo. Kwiaty są na łodygi około dwóch metrów długości, podczas gdy krótki, drobno krojony liści żywy zielony jest blisko ziemi. Ten trąbka kwiat kwitnie później niż niektórzy, podczas późnym latem i wczesną jesienią.

Delikatne, ale piękne

Hardy gloxinia to byliny, które mogą być uprawiane jako roczna w obszarach, gdzie jest zbyt zimno, aby z powodzeniem zimować. Piękne liści i uderzające kwiaty tej delikatnej rośliny sprawiają, że warto wysiłek, aby się rozwijać.


Jesteś tutaj: Zakład Logiki Stosowanej ogród >> Rośliny wieloletnie Trąbka Kwiaty (Incarvillea)
<< Imperata Sacchariflora Indigofera >>