grsail.com

Rodzaje Białego Wina

Rodzaje Białego Wina


Poznaj różne rodzaje win białych, aż znajdziesz ten, który kusi twoje kubki smakowe. Próbując różnych odmian, może być zaskoczony tym, co lubisz i to, co jest dostępne.

Popularne odmiany białe wino

Ponad 1000 różnych rodzajów wina gronowe, zwane Vinis Vinifera, są dostępne do wykorzystania w produkcji wina. W samych tylko Włoszech, istnieje tak wiele różnych rodzajów winogron i klonów, które w niektórych przypadkach może to być po prostu zamieszkania do małej wioski, gdzie jest obsadzony. Ale, poza tym, że są bardziej mainstreamowe białych szczepów win, które są dobrze kochany przez afficeinados wina.

Chardonnay

Mówiąc o rodzaju białego wina, po pierwsze, że przychodzi do głowy jest często Chardonnay. Jest to jeden z najbardziej popularnych sprzedaży białego wina w Stanach Zjednoczonych.

Wszystkich białych Chardonnay jest jednym z bardziej złożonymi wina. To może się różnić w smaku od tych, które są w pełni w organizmie z nutą dębu, masło i przyprawy do tych, które są średniej i są złote i aksamitne z nutami wyświetlania owoców, orzechów lub wanilii. Niektóre odmiany mają aspekty pieczonym jabłkiem i karmelu i wyższej kwasowości może więc stanąć do żywności.

Jest wielu producentów, którzy tworzą Chardonnay począwszy od 1,99 dolarów Charles Shaw na drogie Coche-Dury z Burgundii. Łatwe do picia Chardonnay jest Robert Mondavi za Private Label, który kosztuje $ 12 i zawiera ślady cytryny kwiat, ananasa, brzoskwini i aromatów wraz z przydymionego dębu, wanilia przypraw i toasty brązowego cukru. Jeśli nie spróbował Chardonnay ostatnio, udać się do miejscowego sklepu winiarskiego i odkrywania odmiany dostępne.

Pinot Gris / Grigio

Pinot Gris / Pinot Grigio są rzeczywiście samo winogron; jeden termin jest nazwa francuski, drugi jest włoski. Pinot Gris jest rzeczywiście druga ulubiona odmiana białego wina sprzedawane w USA. Kuzyn Pinot Noir, ten winogron produkuje wino z trochę więcej ciała, niż można znaleźć w Sauv Blanc. Na nosie oferuje się mineralność i gruszka notatki, które go bardzo dobrze z owocami morza oraz lekkie posiłki.

Jest to wino, które jest zabawa do eksperymentowania z i nie złamie budżet robi. Spróbuj wersji tego białego wina od producentów amerykańskich, włoskie Pinot Grigio i to może jakiś francuski Pinot Gris z obszaru Alzacji. Są one różne, i nie jest to tylko zabawa, aby spróbować tych z innych miejsc i producentów, ale także wielkiego doświadczenia.

Niektóre Pinots do wypróbowania są niedrogie i łatwe do picia. Kilka spróbować są Pinot Grigio Santa Margherita lub Pinot Grigio musującego frizzante.

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc, czasami nazywany Palacz Blanc, jest bardzo popularne białe wino, które wydaje się pasować do ustawy dla wielu ludzi. Jeśli nie lubisz bogactwo Chardonnay, ale chcesz coś owocowy, Sauvignon Blanc może być jeden. To wino jest klasyczne białe wino ze szczepu, który jest powszechnie sadzone w regionach Loire Bordeaux i wschodniej Francji, gdzie przede wszystkim, ale jego start przed przyjazdem do USA.

Sauvignon Blanc są przystępne, a ze względu na ostre kwasowości i cytrusowe smaki, można powiązać to z niczego od krewetki kokosowe do niczego. Po zapachu to wino można wyczuć aromat cytrynowy, trawiaste, grejpfrut i agrest skaczące na szkle. Jest to bardzo aromatyczne wino! Jeśli chcesz ostre i orzeźwiające wino, spróbuj Sauvignon Blanc.

Istnieje wiele producentów w Kalifornii, którzy robią wspaniałe wina Sauvignon Blanc, szczególnie w północnej Kalifornii. Świetnym rozwiązaniem Kalifornia jest gejzer Peak winnicy Sauvignon Blanc. To jest bardzo kwaśna i ma smak trawy cytrynowej, passiflory i grejpfruta.

Nowa Zelandia jest również co kilka wspaniałych przykładów tego wina. Nie przegapcie okazji wypróbować jedną taką jak Saint Clair pastora Choice Sauvignon Blanc. To blado słomkowy kolor wino ma smaki agrestu, czarnej porzeczki i grejpfruta.

Viognier

Viognier jest coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Historycznie, winiarze w okolicy Rodan Francji, gdzie w tym winogron pierwotnie pochodzi z dodatkiem Viognier ich Syrah wydobyć żywą jakość owoców. Winiarze dziś robią to samo, co oznacza, że ​​coraz więcej z tego winogron jest obsadzony w Stanach Zjednoczonych, a tym samym bardziej Viognier jest dokonywana na własną rękę, jak również.

To wino pachnie bardzo tropikalne z banana i brzoskwini charakteru i jest ładowany z aromatów kwiatowych, jak również. To wino, które na pewno się podoba węchowe zmysły. Zawartość alkoholu w tego typu wina może być wyższa niż w przypadku innych win, więc monitorować spożycie ostrożnie. Ponieważ wino to posiada wyraźny kwiatowy i owocowy bogactwo, powiązać to z bogatszych żywności, takich jak prosciutto zawinięte melona lub pieczony ser brie. Pamiętaj, aby spróbować d'Arenberg w pustelnik Viognier Marsanne z subtelnymi nutami kwiatowymi i właściwości moreli i brzoskwini.

Riesling

Riesling jest w chłodniejszym klimacie, gdzie przede wszystkim winogron mają dużo czasu, do powieszenia na winorośli. Najpopularniejsze obszary Riesling (i najdroższy) pochodzi z Niemiec i francuskiej Alzacji. Rieslings może wahać bezwzględnie suchej masy bardzo słodki. Mają niesamowitą zdolność do życia; czasem lepiej niż wielu win czerwonych. Rieslings mają aromat intensywny minerał, ziemistej, benzyny i kwiatowe nuty. Rieslings parę bardzo dobrze z kuchni azjatyckiej, a wersje off-suche będzie łagodzić ostre jedzenie całkiem dobrze. Dwa spróbować to:

  • Winiarnia Columbia Riesling ze stanu Waszyngton jest przystępne suche, kruche wino z nutą limonki, kiwi i brzoskwini.
  • Domaine Weinbach z, Alzacja, Francja jest ostry, z dużą ilością nutami kwiatowymi.

Inne typy

Rodzaje Białego Wina

Oprócz popularnych białych odmian, niektóre inne białych win, które warto spróbować to:

  • Gewurztraminer jest kwiatowy, pikantne i słodkie wino czasem z Niemiec, ale produkowane w USA też. Ma lekki, ostry kwasowości i śmiały smak.
  • Marsanne / Roussanne jest frrom obszar Rodan Francji i jest cięższy biały smak z przyjemną kwiatowy bukiet.
  • Semillon jest przede wszystkim z okolic Bordeaux we Francji i stosowane głównie jako domieszki do Sauvignon Blance i podejmowania późnego zbioru słodkie białe wino. Aromaty cytrusowe są oczywiste, ale wina jest bardzo zaokrąglone.
  • Muscat jest z Francji, ale posadzone na całym świecie. Najczęściej wykonane są w średnich i deser słodki styl tabeli lub win wzmocnionych.

Rozwiń swoje gusta

Jeśli jesteś w lokalnym sklepie wina i widzisz biały, że nie rozpoznaje, poproś osobę, wina po pomoc. On lub ona może być w stanie poprowadzić Cię do rodzaju lubisz lub spróbować czegoś zupełnie nowego. Jest tak wiele odmian wina, że ​​jesteś pewny, aby znaleźć jeden do swoich osobistych gustów.