grsail.com

Renowacja mebli w stylu art deco

Renowacja mebli w stylu art deco

Art deco renowacji mebli może przynieść nowe życie i blask do cenionych sztuk, czy są one części całej kolekcji mebli w stylu art deco, czy tylko jeden lub dwa kawałki tu i tam. Wiele deco dzieła sztuki zostały zbudowane z nakładkami fornirowych i konstrukcji metalowych, które może być naprawione lub wymienione, nawet jeśli nie masz zaawansowanej znajomości crafting.

Przywrócenie Porady

Jak w przypadku każdego antyczne meble, istnieje kilka projektów, które wymagają dużo pracy i umiejętności. Obie maszyny wykonane i ręcznie robione meble mogą być oczyszczone i naprawione, ale to, co próbują może zależeć od umiejętności rzemieślniczych.

Zastanów Wartość Wcześniej

Przed próbować prace konserwatorskie, realistycznie ocenić swoje umiejętności i rozważyć wartość kawałka będziesz pracował. Możesz również dowiedzieć się wartość kolekcjonerską elementu. Szafa to warte kilka tysięcy dolarów i wymaga drobnych napraw mogą być warte swojej ceny. Ale mebel, który ma niewielkie zabytkowe wartość i może wymagać setki dolarów naprawy może być coś nie chcesz naprawić.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, warto zgłosić się do specjalisty o przywrócenie oceny. Jeśli nie wiesz, eksperta samemu, możesz zadzwonić do lokalnego sklepu z antykami lub zabytkowy dom aukcyjny i poprosić o ich zaleceń.

Naprawa i Konserwacja

Ważną rzeczą do zapamiętania podczas naprawy mebli art deco jest, aby zachować jak najwięcej z oryginału, jak to możliwe. Malowanie powierzchni, Nieodpowiedni sprzęt styl lub braku dopasowania lasy zrujnuje meble. Poniższe propozycje zacznie cię na prawą nogę.

  • Art deco meble często ma powierzchnię okleiny, które mogą być łatwo odsunął lub rozdrobnione. Jeśli do czyszczenia lub polerowania powierzchni, należy użyć miękkiej szmatki z bardzo solidnych splocie, w przeciwnym razie możesz złapać wątki na okleiny i wyciągnąć go z dala od powierzchni mebli.
  • Art deco, tapczany krzesła i stoły mogą mieć nawet sekcje lub powierzchnie skóry. Skóra pęka, jeśli zbyt suche, więc traktować go co najmniej raz w roku, aby zachować elastyczność. Używaj produktów wykonanych tylko dla skóry, takie jak Skidmore za skórzanym śmietaną. Pamiętaj, aby zrobić małą poprawkę testową, aby zapewnić równomierny kolor nad skóry.
  • Sztuki art deco słynęli błyszczący wygląd i eleganckie drewno. Tego typu meble mogą mieć wiele wykończeń, w tym szelak lub wosku. Aby usunąć zabudowanych warstw, które często Cloud pierwotnego wykończenia, starannie oczyścić powierzchnię z benzyną lakową. Wytrzeć do sucha, pozostawić do wyschnięcia, a następnie wytrzyj czystą szmatką. Lekka warstwa wosku chroni powierzchnię mebla.
  • Cokolwiek robisz, nie należy używać środków chemicznych rozebrać mebli; że zrujnuje fornir i kawałek będzie nie do naprawienia.

Jeśli masz zamiar zrobić kilka prostych napraw sztuki mebli deco, musisz noży rzemieślniczych, klej stolarski, uchwyty meblowe i ciężarów.

Materiały

Art Deco style meble charakteryzują się czyste linie, "wodospad" lub zaokrąglone krawędzie, i akcenty szkła, chrom, aluminium i polerowane lasy i fornirów. Zadrapania i wgniecenia, brakujący sprzęt i rozbite szkło są najczęstsze problemy z meblami z tej epoki.

Szkło

Renowacja mebli w stylu art deco

Wiele tabel deco szklane blaty używać określonych w dół na drewnianej ramie. Jeśli szkło zostanie uszkodzony, rozdrobnione lub porysowane, możesz mieć kawałek szkła cięcia w celu dopasowania. Niektóre kawałki szkła w stylu art deco mają utrzymywanej w miejscu przez drewniane szelki, dzięki czemu usuwanie i wymiana łatwy. Poszukaj specjalisty zastępczego szkła w swojej okolicy, lub skontaktować się z firmą specjalistyczną, szkła jak Clearlight. W art deco meble, szkło kolorowe sama (nie poparcie lub srebrzenia), więc może nie być w stanie znaleźć swoje dokładne kolory.

Porysowane szkło można naprawić na kilka sposobów. W przypadku bardzo lekkich zadrapań, spróbuj odrobiną pasty do zębów, a buff się znaki. Jubilerska Rouge działa tak samo. Głębokie rysy może być wypolerowany przez profesjonalny, więc skontaktuj się z lokalnym zakładem naprawy szkła o pomoc.

Szkło trawione, który czasami w stylu art deco z porcelany szafy, jest prawie niemożliwe, aby dokładnie wymienić. Poszukaj artysty szkła w Twojej okolicy, którzy mogą zrobić z wytrawiania kwasem potrzebny do całkowitego przywrócenia lub można spróbować samemu.

Skórzany

Biorąc pod uwagę ich wiek, skóra plamy na sztuki mebli deco może być trudne do usunięcia. Plamy na powierzchni deco krzesła sztuki lub kanapa może być czasem zetrzeć z mydłem, jak Ivory. Spróbuj mydła na niepozornej części skóry pierwszy i pozostawić do wyschnięcia. Po umyciu plamę, buff go woskiem pszczelim. Do trudniejszych plam, spróbuj profesjonalny odplamiacz.

Metal

Art deco meble metalowe uchwyty często miał nogi wykonane lub dekoracyjne z chromem, aluminium lub metalu pot. Możesz wyczyścić tych metali z wodą i odrobiną delikatnego płynu do mycia naczyń lub octu. Skończyć z lekkim polski oleju dziecka do ochrony powierzchni.

Uchwyty albo ciągnie szuflad zostały wykonane z pozłacanego czasem metalu i wkładek bakelit (plastikowych) na początku. Możesz kupić zestawy naprawcze złocenia online lub w sklepach hobbystycznych. Bakelit jest kruche, więc będziemy chcieli, aby rozważyć zakup zamienników reprodukcji.

Drewno

Drewno w meble w stylu art deco może być polerowane lub mają fornir, który pracował do motywów dekoracyjnych lub geometrii. Może to przywrócenie drewniane meble w stylu art deco dość trudne, ale istnieje kilka prostych napraw można zrobić z podstawowych umiejętności.

  • Renowacja mebli w stylu art deco

    Jeśli fornir przepuszcza się wypukłe, spróbować tej techniki: położyć kawałek papieru woskowego nad podniesionym części okleiny, a następnie warstwę grubą kartkę papieru (koperty Kraft lub lekki karton) nad papierem do pieczenia. Obejmować wszystkie z cienkiej tkaniny. Korzystanie z żelaza ustawiony na średnim ogniu (nie pary), naciśnij w dół ostrożnie i poczekaj kilka sekund. Podnieś osłonę, sprawdzić, czy bańka spłaszczone, a w razie potrzeby powtórzyć, aż fornir jest gładka. Następnie umieścić wagi ciężkiej na tkaninie i pozwól odpocząć przez 48 godzin.
  • Luźne fornir można wymienić lub ponownie przyklejona. Korzystanie z wąską farby skrobak lub innego narzędzia, ostrożnie podnieś fornir z podstawy. Następnie zeskrobać wszystkie stare kleju. Możesz używać ciepłej wody w celu zmiękczenia kleju, a następnie zeskrobać go. Rozłożone kleju stolarskiego on teraz-czystej powierzchni, a następnie ostrożnie nacisnąć okleinę w stronę krawędzi. Szybko wytrzeć nadmiar kleju. Waga w dół fornirem lub wykorzystanie mebli zaciski trzymać go w miejscu do wyschnięcia kleju.
  • Jeśli brakuje kawałek forniru, trzeba go wymienić. Spróbuj poszukać wzdłuż dolnej krawędzi mebli, gdzie można znaleźć fornir, które nie można przegapić. Możesz przyciąć ją nożem, a następnie skleić rzemiosło go do gołej miejscu z kleju stolarskiego. Licówki zamienne można również znaleźć na Woodcraft, gdzie ceny zaczynają się od 10 dolarów w górę.

Znalezienie Expert

Czasem naprawy są poza swoje umiejętności, ale kochasz kawałek. Sprawdź, w antykwariacie zaufanego i zobaczyć, czy może wiedzą o eksperta naprawy w okolicy, który specjalizuje się w drewniane meble. Zadzwoń do lokalnego muzeum lub Historical Society i zapytać, kto ich używać do napraw.

Chociaż istnieje wiele piękne dzieła sztuki, meble deco tam, wiele z nich nie jest bardzo drogie. Mieć pewność, aby uzyskać kilka szacunków, jeśli to możliwe, lub może skończyć płacą więcej do naprawy niż to, co kawałek jest rzeczywiście warte.

Korzystających z Art Deco

Meble w stylu art deco jest stylowy i retro, więc nie pozwól kilka wgnieceń i zadrapań, nie musisz go używać i kochający go. Dodać kilka prostych napraw i cieszyć się meble w nadchodzących latach.