grsail.com

Religie i Tatuaże

Religie i Tatuaże
Dave Gahan z Depeche Mode ma krzyż tatuaże

Religie i tatuaże mają długą historię razem. Niektórzy ludzie wybierają tatuaże religijne do reprezentowania własnych przekonań. Inni wybierają symbole im się podoba, bez zwracania uwagi na ich znaczenie. Niezależnie od tego, jakiego typu klienta jesteś, by szanować znaczenia kulturowego tatuaży religijnych.

Czy ludzie religijni Pobierz Tatuaże?

Tak, ludzie religijni nie dostać tatuaże. Dla niektórych jest to uroczysta rytuał. Dla innych jest to po prostu radosny sposób na pokazanie swoich przekonań na świecie.

Czy zrobić sobie tatuaż to osobista decyzja i że obejmuje wpływ przekonań religijnych. Niektóre religie nie mają zasady dotyczące tatuaży w ogóle. Inni nie zabraniajcie im. Nawet w obrębie jednej religii, różni ludzie mogą mieć różne poglądy na temat tego, co jest dozwolone. To zależy zarówno od tradycji i interpretacji świętych ksiąg.

Religie i Tatuaże: Główne Wierzenia

Wśród najbardziej powszechnych przekonań na świecie, opinie na temat religii i tatuaże są bardzo zróżnicowane. Oto krótkie podsumowanie pomysłów z chrześcijaństwa, hinduizmu, buddyzmu, islamu i judaizmu. Aby dowiedzieć się więcej, poszukaj w internecie, poproś znajomego, który wychował się w jednym z tych tradycji, lub skontaktuj się z lokalnym kościół, świątynia lub meczet.

Chrześcijaństwo

Religie i Tatuaże

Jest to linia w Biblii, który mówi: Wy nie dokonuje żadnych sadzonek w swoim ciele, za zmarłych, nie drukuje żadnych znaków na was. Ja jestem Pan (Kpł 19:28)

Niektórzy chrześcijanie, to znaczy, że tatuaże są zabronione. Inni wybierają interpretować cały ten werset jako odnoszące się do obrzędów pogrzebowych, a nie na zwykłych tatuaży. A niektórzy uważają, że "znaki" odnoszą się do bałwochwalczych obrazów. Podobno, blizny i tatuaże były popularne wśród niechrześcijan; Chrześcijanie nie wolno mieć ślady innych religii "na skórze.

Kolejny Widok

Religie i Tatuaże

Niektórzy entuzjaści tatuaż wybrać interpretować biblijne dwa inne wersety mówią, że jak tatuaże są nie tylko dopuszczalne, były - w jednym punkcie - bosko zamówić.

I rzekł Pan do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i uczyń znak na czołach mężów, którzy wzdychają i ten krzyk dla wszystkich obrzydliwości, które być zrobione w jego środku. (Ez 9: 4)

Powinien powiedzieć: "Jestem Pana", a inny wykorzystuje nazwy Jakuba, a inny znak rękę "Pana" i przyjmuje nazwę Izraela. (Iz 44: 5)

Czy te wersety odnoszą się do tatuaży w ogóle jest bardzo otwarty na debatę.

Judaizm

Widok żydowska na tatuażu zawiera te same wersety biblijne o których mowa powyżej. Prawosławna tradycja żydowska w zasadzie zabrania żadnych trwałych zmian w organizmie, z wyjątkiem obrzezanie chłopców. Powodem jest przedmiotem dyskusji, ale nie jest to często, że ciało jest darem Pana, a zatem święte. Dokonywanie trwałe ślady na ciele pokazuje brak szacunku. (Zakaz ten nie rozciąga się na tatuaże wykonane ze względów medycznych, takich jak chemioterapia.) Tak więc dla wielu Żydów, tatuaże nie są dozwolone. Nawet świeckie (nie-spostrzegawczy) Żydzi często czują się nieswojo z pomysłem. Z drugiej strony, to tradycja żydowska dyskutować o znaczeń Tory (żydowskiej Biblii), a na pewno są ludzie, którzy kochają żydowskie tatuaże i nie mają problemu z coraz podpisał.

Buddyzm

Religie i Tatuaże

Wiele kultur azjatyckich mają długą historię tatuażu. Buddyzm nie zabrania tatuaże. W rzeczywistości, niektóre tajskie mnisi da tatuaże, które służą jako amulety, utrzymując użytkownikowi bezpieczne i dostarczanie siły w obliczu kryzysu. Spróbuj LuckyFishArt.com dla niektórych przykładów buddyjskich tatuażami.

Hinduizm

Nie ma zakaz tatuowania w hinduizmie. W rzeczywistości, niektóre grupy w Indiach należą tatuażu jako część ich kultury. Wiele hinduskich obrazy są bardzo skomplikowane i piękne, i hinduskie czy indyjski projekt może uderzające tatuaż.

Islam

Czasami religie i tatuaże nie idą ze sobą w ogóle. Tatuaże są nie tylko zakazane w islamie, mogą trwale uniemożliwić będąc w pokoju z Bogiem. Ogólnie rzecz biorąc, muzułmanie nie mogą dokonywać żadnych trwałych zmian w organizmie w celu zwiększenia piękno. Dla większości muzułmanów, tatuaże są uważane ozdoby, i są uwzględnione w tym zakazu. Kilka przywódcy religijni nie zgadzają się, a dla świeckich muzułmanów o tatuaż nie może być w ogóle problem.

Jeśli ktoś z tatuażem na islam, tatuaż może być przyjęty jako część przeszłości danej osoby. Jednak nowe tatuaże, będą uważane za nie tylko brak szacunku, ale haram lub zabronione.

Religijne Tattoo Designs

Projekty różnią się od religii do religii, jak każda religia ma swoje symbole religijne znaczenie.

  • Tattoo wzory to chrześcijańskie krzyże, Dziewicy Maryi, wersety z Biblii i Icthys lub ryby chrześcijańskiej.
  • Żydowscy projekty obejmują gwiazdę Dawida, zarys historycznego ziemi Izraela albo liter hebrajskiego.
  • Buddyjski Centrum tatuaże wokół wizerunków Buddy, bodhisattwów, kwiatów lotosu i kół Dharmy.
  • Hinduskie s może pokazać swoją wiarę z bóstw hinduskich obrazów lub tradycyjnej sztuki indyjskiej.
  • Islam może być trudne, ponieważ obrazy Allaha i Mahometa są powszechnie uznanych za obraźliwe i zabronione. Choć może się muzułmańska tatuaż z werset z Koranu w języku arabskim lub półksiężyca i gwiazdy.

Tatuaż religijna

Gdy tatuaż symbolu religijnego ważne jest, aby być wrażliwym na jego znaczenie, nawet jeśli nie wierzą w religię. Jeśli jesteś osobą religijną, poważnego zastanowienia się, czy tatuaż pasuje swoich wartości religijnych. Tatuaż jest na całe życie, a tym samym może być potężnym pokaż zaangażowania religijnego. Może być również bardzo trwałe błędem, jeśli zdecydujesz się później, że nie jest to w zgodzie ze swoimi wartościami.