grsail.com

Red Wine 101 - Wywiad z Sommelier Michael Wray

Red Wine 101 - Wywiad z Sommelier Michael Wray

Możesz zadzwonić do rozpoczynający kurs czerwonego wina "Red Wine 101", ale do profesjonalnego sommeliera i dyrektor Restaurant Zarządzania Metropolitan State College of Denver Michael Wray, ucząc ludzi podstawy czerwonego wina jest po prostu kolejny dzień w biurze. Ostatnio, Zakład Logiki Stosowanej Wino to szczęście rozmawiać z Michaelem o podstawach czerwonego wina.

O Michael Wray

Michael Wray był dyrektorem Restaurant Zarządzania w Metropolitan State College of Denver od sierpnia 2000 roku Pochodzący z Maryland Eastern Shore, pracował w kilku szkołach nauczania różnych kulinarnych i gościnność klas zarządzania. Ponadto, Michael rozwinął swoją miłość do dobrej kuchni podczas pracy jako dyrektor żywności i napojów z Ramada renesansu i Holiday Inn Hotels.

Michael ma aktywną rolę w społeczeństwie francuskim Les Amis żywności, i CHAINES d'Escoffiera des Rotisseurs. Posiada tytuł licencjata w żywieniu i żywności z Virginia Tech, MBA Uniwersytet w Salisbury i doktora Education Leadership na Uniwersytecie w Kolorado, Denver. Wraz z jego kulinarnych mandatów, ma on również dyplom sommeliera Certified Kulinarny asystent i członek zarządu Mistrz Certified Jedzenie Obsługa. Zajęcia Michaela Metropolitan State College Denver są jednymi z najbardziej popularnych na terenie kampusu w dużej mierze do interaktywnego środowiska uczenia się, które sprzyja miłość do jedzenia, wina, piwa, i napojów spirytusowych w tandemie.

Red Wine 101 - Wywiad z Sommelier Michael Wray

Zakład Logiki Stosowanej (LTK): Co jest najbardziej istotne informacje, że ktoś nowy do win musi wiedzieć o winach czerwonych?

Michael Wray (MW): Wino czerwone oferują bardziej intensywne aromaty i smaki niż białego wina. Do początku próbne czerwone wina może być przytłaczające, zwłaszcza jeśli pełniejsze ciała, wyższych alkoholi i taniny, takich jak Cabernet Sauvignon. Wina czerwone są bardziej intensywne, ponieważ w procesie wytwarzania wina, skórki pozostają z sokiem. Skóry nadać kolor, smak i garbniki do gotowego wina. Jest taniny, że niektórzy ludzie czują się zbyt gorzki i usta suszenie na początek wina konesera. Jeśli ktoś jest nowy win czerwonych, może wypróbować Beaujolais Villages z Francji. Wina te są wykonane w procesie, który podkreśla świeże smaki owocowe i mniej tanin.

Czerwone wina oferują więcej korzyści dla zdrowia ze względu na kontakt z skórek winogron. Składniki reserveratrol i innych fitochemiczne miał zgłoszoną rolę w zmniejszaniu skutków starzenia się, służąc jako przeciwutleniacz, antiinflamatory, a tym samym mniejszą częstością występowania choroby niedokrwiennej serca, zwłaszcza z Red Burgundii (Pinot Noir).

LTK: Jak można polecić, że ktoś nowy do czerwonego wina zaczynają sensu wszystkich informacji tam o niej?

MW: Zamiast tracić czas i pieniądze kupując butelki, przejdź do degustacji i robić notatki. Możesz dowiedzieć się o degustacje lokalnie przez rejestrację na www.localwineevents.com. Twojej okolicy sklepów monopolowych czasami bezpłatne degustacje. Istnieją również formalne degustacje, gdzie można skosztować setki różnych win. Porozmawiaj z producentów i odwiedzić winnice. Znajdziesz ludzie mają wiele opinie, więc podjąć wszystkie informacje w, i porównać do podręczników na wina. Dobre podręczniki startowe są Wino Biblia Karen MacNiel, O winie przez Henderson i Rex, wino, piwo, i Spirits Handbook Międzynarodowej Szkoły gotowania i World Atlas of Wine przez Johnsona i Robinson.

Czerwone wino Charakterystyka

LTK: Jakie cechy są pożądane w czerwonym winie?

MW: Czerwone wino ma kluczowe komponenty do poszukiwania - Przede wszystkim charakteru owocowego. Zapach i smak wina i odróżnić, jakie rodzaje owocowych smakach są obecne i jak intensywne te smaki są. Młodzieńcze czerwienie będzie więcej świeże aromaty owocowe, podczas gdy bardziej dojrzałe wino będzie miało pieczone i wieku smaki owocowe. Począwszy degustatorów wina są czasami bardziej przyciąga niż na świeże śliwki lub suszone śliwki śliwki pieczone smaków obecnych w wieku wino. Z biegiem czasu, miłośników wina nauczyć się doceniać złożoności wieku wino, szczególnie, gdy w połączeniu z odpowiednim jedzeniem.

Dalej jest taniny. Lżejsze czerwone mają mniej sprawnych garbniki, które są gorzkie degustacji i suszenie usta efekt znaleźć w winach czerwonych. Jeśli wino ma więcej czasu ze skórek winogron, nasiona, łodygi i dąb to będzie więcej taniny. Lżejsze czerwone wino przykłady Beaujolais lub Pinot Noir, podczas gdy bardziej sprawnych przykłady są pełniejsze Cabernet Sauvignon, Tempranillo i Nebbiolo.

Ostatecznie, koniec czerwonego wina jest ważne. Ocenić, jak długo utrzymuje się smak na podniebieniu. Wina o większej złożoności i bardziej intensywnych smaków będzie mieć dłuższą wykończenie.

Red Wine and Food Pary

Red Wine 101 - Wywiad z Sommelier Michael Wray
Pary Osso Bucco oraz z Nebbiolo

LTK: Czy możesz opisać kilka podstawowych czerwone winami / żywności, które są szczególnie skuteczne?

MW: Patrząc na udane wina i żywności powiązaniu Najprostszym rozwiązaniem jest, aby spojrzeć na klasycznych regionów kuchni, które miały jedzenie i wino rozwijać w tandemie na przestrzeni wieków. Większość z tych par znajdują się w Europie. Tak, wygląda na kuchni we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Niemiec. Jeśli chodzi o czerwonego wina, kilka klasycznych par są Barolo (Nebbiolo winogron) z bucco osso (duszone podudzie), jagnięcina z Merlot (Prawy brzeg Bordeaux takich jak Pomerol lub St. Emillion), filet mignon z bearneński i lewicy Banku Bordeaux (które są Cabernet Sauvignon intensywne), takie jak Margaux i Pauillac. Red Burgundy (Pinot Noir) jest klasycznie powiązany z kaczki. Łagodniejszą podniebienia, zabawy wybór jest Chianti (mieszanka Sangiovese) i pizzę lub makaron z sosem marinara. Jeśli lubisz tapas i więcej przypraw, Rioja (mieszanka hiszpański Tempranillo) jest świetny z spódnicy stek i pieczonej papryki czerwone piquillo

LTK: Jak ktoś, kto nie wie nic o win czerwonych go o wybranie czerwone?

MW: Start światło. Zastanów się lżejsze mocnych win jak brama do bardziej pełniejsze zabudowanych win. Lżejsze chioices są Beaujolais, Pinot Noir, Dolcetto (z Włoch), Merlot i Grenache. Wina te są pełne smaku owoców i często niższe w taniny z mniejszymi gorzkich smaków, które czasami mogą wyłączyć rozpoczynający entuzjastów wina.

Starzenie Red Wine

LTK: Czy wszystkie czerwone wina przeznaczone są do wieku? Skąd wiesz, jak długo się starzejemy czerwone?

MW: 99 procent wina na świecie nie ma być w wieku ponad pięciu lat. Co do zasady, większość wina można kupić jest gotowy do konsumpcji i nie będzie korzystać z dalszego starzenia. Łatwiej mówić o niewielki procent win, które są w wieku warta. Jeśli wino ma skomplikowaną i wysokiej kwas Fuller ciało alkoholu i taninami, to może przetrwać w butelce dłużej bez uszkodzenia. Taniny w szczególności funkcji jako naturalny konserwant wina; Jednak z upływem czasu, będzie się wytrącać w winie i opadają na dno butelki w formie osadu. Z wiekiem, wina stają się bardziej złożone w smaków i aromatów. Zmiany pigmentowe z jasny fioletowy i niebieski do bardziej brązowe i pomarańczowe wskazówki. Owoc smakuje bardziej suszone lub wieku w smaku. Mając to na uwadze, że wyższe garbnikowe wina, które mają bilans alkoholu i kwasu godnego starzenia się jest bardzo mało. Głównie, Cabernet Sauvignon, szczególnie z lepszych regionów Bordeaux, Tempranillo z Rioja i Ribera del Duero w Hiszpanii, Nebbiolo z Barolo i Barbaresco we Włoszech, i Syrah z Rodanem Północnej we Francji.

Chociaż istnieje wybierz regiony w USA, Austrailia i innych części świata, które mają wiekowe godne przykłady tych odmian winogron, to przede wszystkim regiony europejskie, które mają najwyższe stężenia wiekowej godny wina. Dlaczego? Ponieważ w chłodniejszym klimacie i praktyk kulturowych winifikacji win inwestycyjnych, które mają więcej młodzieńcze garbniki i kwasy złożone, które umożliwią wino do życia w butelce dłużej. Jeśli są bardziej dojrzałe winogrona podczas zbioru, gotowe wino jest często bardziej przystępny po fermentacji i nie wymaga starzenia się w butelce. Oba style / regiony mogą przynieść wysokiej jakości wina, ale wykończone doświadczenie i wiek godność wina są zwykle podyktowane wyższych złożonych kwasów i zwiększonych taniny znalezionych w chłodne rejonowych regionów winiarskich Europejskiej

Czerwone wino Rekomendacje

LTK: Czy masz jakieś ulubione, które można polecić dla osób nowych win czerwonych?

MW: Jest kilka win gwiazdkowe wynikające z nowszych dzielnic, które są zabawne rozmawiać. Nie bierze się z ekspertem, aby wybrać dobrego wina z klasycznych regionów, takich jak Pauillac, Pomerol i Ermitażu; Jednak znalezienie pojawiających regiony z wysokiej jakości win jest rzeczywiście bardziej nabyte kwalifikacje. Jeden styl wina popularnej aktualnych konsumentów jest bardzo owocowe, intensywne wina, które są eksplozja smaku i ciała na podniebieniu. Wina te, czasami określane jako bomb owocowych, to świetna zabawa z nowej kuchni świata, uzupełniając złożonych i w twarz smaki potraw, takich jak ribeye z sosem śliwkowym. Spróbuj Atteca, a fullbodied Garnacha z regionu Jumilla w Hiszpanii. Wino produkowane w 100 procentach Garnacha ze starszych winorośli, które dają intensywne smaki owocowe. Naturalne niższe kwasu Grenache / Garnacha się bardziej przystępny meczu do żywności z sosami kwaśnych, takich jak sosem BBQ.

Aby uzyskać więcej informacji czerwonego wina 101, zobacz naszą wina do sekcji początkujących wina Zakład Logiki Stosowanej. Znajdziesz tu całe mnóstwo informacji tam, aby nauczyć cię wszystko, co musisz wiedzieć o winie.