grsail.com

Ratowania hipoteczny Stimulus

Ratowania hipoteczny Stimulus

Program ratowania hipotecznych bodziec został zaprojektowany, aby uzyskać domów, kredytodawców, obsługujące kredytów i rząd do współpracy, aby pomóc właścicielom domów uniknąć wykluczenia. Program pomaga właścicielom domów, modyfikując lub refinansowanie kredytu hipotecznego, aby obniżyć swoje miesięczne płatności.

Homeownership w czasach kryzysu

W 2006 roku gospodarka USA zaczęła przyjmować recesją. Firmy zaczęły cofać i zwolnienia pracowników. W tym samym czasie, wiele domów zaczęli otrzymywać podwyżki stóp procentowych na swoich kredytów hipotecznych z powodu szczególnych zasad finansowania mieli wykonanych podczas ostatnich zakupów do domu.

Rosnące bezrobocie oraz rosnące płatności hipotecznych zaczął zwiększać liczbę przejęciami. Wraz z rosnącą liczbą przejęcia nieruchomości dostępnych na rynku, wartość nieruchomości zaczęły spadać.

Wiele domów znaleźli się w stanie dokonać płatności hipotecznych ze względu na utratę pracy lub wzrost kosztów płatności hipotecznych.

W pierwszych miesiącach 2009 roku, stopy procentowe spadły do ​​bardzo niskich poziomów. Niektórzy właściciele domów próbował refinansowanie kredytów hipotecznych w celu obniżenia miesięcznych płatności. Wiele odmówiono od spadku wartości ich domu zostawili je z powodu więcej niż 80 procent wartości domu. Mimo, że właściciel domu został wiernie dokonywania pełnego miesięczne płatności hipotecznych, nie byli w stanie refinansować swój kredyt hipoteczny, aby skorzystać z niższych stóp procentowych i niższych miesięcznych płatności hipotecznych.

Zrozumienie bodźca ratowania hipotecznych

Program ratowania hipotecznych bodziec, zwany Making Home Affordable Program, został wprowadzony w marca 2009 r pomóc właścicielom domów, którzy próbują, ale którzy nie są w stanie, wywiązywania się z płatności hipotecznych. Pakiet stymulacyjny obejmował 75000000000 dolarów program zapobiegania foreclosures i aby pomóc właścicielom domów znaleźć sposoby, aby pozostać w swoich domach.

Pakiet stymulacyjny obejmuje:

 • Modyfikacja hipoteczny
 • Pomoc w refinansowaniu
 • Zachęty dla właścicieli domów, kredytodawców i jednostki obsługujące kredytowych

Hipoteka Modyfikacja programu

Program koncentruje się na modyfikacji hipotecznych właścicieli domów, którzy są zagrożeni utratą domu z powodu spadku dochodów lub zwiększenie ich kosztów odsetkowych. Właściciele domów nie muszą być domyślnie na kredyt hipoteczny, że ich pożyczki modyfikacji. Zachęca się, aby tak szybko, jak myślą, że są zagrożone defaulting.Qualifications do modyfikacji pożyczki obejmują skontaktować się z kredytodawcą:

 • Dom jest Twoim podstawowym zamieszkania
 • Hipoteka jest 729.750 dolarów lub mniej
 • Weryfikacja źródeł dochodów
 • Kopie ostatnich deklaracji podatkowych
 • Chęć do pracy z doradcą zadłużenia

Wykwalifikowani domów mogą mieć ich miesięczne płatności hipotecznych zmniejszona tak, aby nie przekroczyć 31 procent dochodów właścicielem domu do wynajęcia. Aby osiągnąć zmniejszenie miesięcznych płatności, oprocentowanie jest obniżona i okres kredytowania może wymagać rozszerzenia (pożyczki trzydzieści lat może stać się kredyt czterdzieści lat.)

Zmodyfikowany płatności pozostanie na niższym poziomie przez okres pięciu lat. Po pięciu latach stopa procentowa może być podniesiona o jeden procent każdego roku. Maksymalna stopa procentowa jest "ograniczona" według stopy procentowej innych kredytów w momencie modyfikacji.

Pakiet stymulacyjny zawiera nowe wytyczne modyfikacji hipotecznych, które są zaprojektowane, aby stać się nowym standardem w branży praktyki. Teraz kredytodawców, usługi kredytowe, Fannie Mae i Freddie Mac będzie wszystkie używają tych samych wytycznych podczas modyfikowania kredytów hipotecznych. Właściciele domów z pożyczki FHA zobaczą obniżone opłaty i będą zachęcani do wzięcia udziału w programie FHA Nadziei dla właścicieli domów, program zaprojektowany, aby pomóc właścicielom domów, którzy mają problemy z podejmowania swoje miesięczne płatności hipotecznych.

Część nowych wytycznych modyfikacji będzie zawierać przepis, który wpływa domów, którzy udają się do postępowania upadłościowego. Jeżeli właściciel domu nie jest w stanie doprowadzić do modyfikacji pożyczki i idzie do upadłości, ich saldo kredytów hipotecznych może być zredukowana do aktualnej wartości rynkowej.

Pomoc refinansowania

Program bodziec zaprojektowany tak, aby właściciele domów na refinansowanie ich wysokiej stawki kredytów hipotecznych, nawet jeśli wartość nieruchomości spadła, zmniejszając ich kapitał. Aby zakwalifikować się do tej szczególnej pomocy refinansowania:

 • Hipoteka:
  • Musi być własnością lub gwarantowane przez Fannie Mae i Freddie Mac
  • Może być na główne miejsce zamieszkania, drugiego domu lub nieruchomości inwestycyjnych
  • Może być pożyczka stała lub regulowana stopa
 • W domu:
  • Musi zawdzięczają nie więcej niż 105 procent wartości bieżącej obiektu w pierwszej hipoteki
  • Nie można nie miały żadnych płatności hipotecznych

  Zachęty dla właścicieli domów

  Zachęty finansowe są częścią programu stymulacyjnego zachęcić posiadaczy kredytów hipotecznych, aby skorzystać z programu modyfikacji pożyczki lub innych działań w celu uniknięcia przejęcia nieruchomości:

 • Zachętę, aby pomóc wcześnie - Kupujący otrzyma zapłatę zachęty 1.500 dolarów, jeśli otrzymują modyfikację pożyczki, gdy są jeszcze obecny na ich płatności hipotecznych.
 • Zachętą do pozostania w programie - Kupujący otrzyma roczną 1.000 dolarów zmniejszenie salda swojego zleceniodawcy hipotecznych w ciągu pierwszych pięciu lat po kredyt został zmodyfikowany.
 • Motywacyjny uniknąć wykluczenia - Jeśli właściciel domu nie jest w stanie zmienić ich kredytu, mogą kwalifikować się do maksymalnie 1500 dolarów kosztów relokacji jeśli używają alternatywę do wykluczenia takich jak krótkiej sprzedaży.

Zachęty dla kredytodawców i pożyczki obsługujące

Program przewiduje również bodziec zachęty finansowe do kredytodawców i jednostki obsługujące kredytowych, aby zachęcić ich do zmiany istniejących kredytów hipotecznych, oferują możliwości refinansowania i zachęcić ich do pracy z domów przed przegap oni swoje pierwsze miesięczne płatności hipotecznych.

Uzyskaj pomoc Early

Najlepszy czas, aby skontaktować się z kredytodawcą lub pożyczki serwisu o jednym z tych programów jest przed przegap spłaty kredytu hipotecznego. Jeśli czekać, aż brakowało kilku płatności może być za późno, aby pracować z kredytodawcą na pożyczki i modyfikacji programu, możesz napotkać wykluczenia.

Skontaktować się z kredytodawcą lub serwisantem pożyczki dla informacji na dowolny z programów stymulacyjnych. Możesz również skontaktować się z jedną z Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD), agencji doradztwa -approved mieszkaniowych. Ich doradcy są przeszkoleni do pracy z domów, aby określić, które programy stymulacyjne może pracować w ich konkretnej sytuacji finansowej. Nie ma kosztów do pracy z doradcą, gdyż są to agencje non-profit.

,