grsail.com

Rak skóry Zagrożenie paznokci Lampy UV

Niektóre rodzaje zagrożeń są w stanie czają się w najbardziej niewinny środowiska, a wygląda na to, następny może być całkiem blisko: w salonach kosmetycznych. Jest to ostrzeżenie się o tym, że światło ultrafioletowe, które jest używane na ręce, aby pomóc rozwiązać sztucznych paznokci może spowodować rozrost raka na skórze. Kontrola dwóch kobiet z nowotworami złośliwymi w swoich rękach lekarzy są zgłaszane do wytropił przyczynę swojej choroby do salonów kosmetycznych, gdzie były one o swoje paznokcie stały.

Rak skóry Zagrożenie paznokci Lampy UV

Lampy ultrafioletowe, które są podejrzewane być źródłem zagrożenia są wspólne rzeczy, które można znaleźć w każdym salonie kosmetycznym. Jest tanie, są często kupowane do użytku domowego.

University of Texas dermatolodzy twierdzą, że ostrożność jest wynikiem dochodzenia do ustalenia o bezpieczeństwo lamp paznokci UV. Dr Deborah MacFarlane już wyraziła silną opinię, że "ekspozycja na promieniowanie UV jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju raka skóry". Ale to nie jest jeszcze zatwierdzony przez wszystkich ekspertów. Caroline Cerny, badacz raka, jest bardziej ostrożny w tym, mówiąc, że jest zbyt wcześnie, aby być pewnym zagrożeniem. Wciąż istnieją powody do niepokoju. "Ale wiemy, że prześwietlenia do sztucznych źródeł promieniowania UV, takie jak leżaki, może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry", Pani Cerny dodaje. "Więc nie ma powodu, by sądzić, że światła do paznokci nie będzie stanowić podobne zagrożenie".

Innym, a poważniejsze ryzyko, do których klienci salon kosmetyczny są poddawane jest Paznokcie których niewystarczające lub ubogich szkolenia prowadzi do ich zatrudniających niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą spowodować uszkodzenie układu oddechowego i powodować alergie skórne.