grsail.com

Rak piersi może dać do nowego leku

Do niedawna komórki wzorcowe, które stymulują wzrost komórek raka sutka uznano za invincible na chemioterapię. Chociaż technologia rozwijała się leczenie raka, było zaskakująco mało kierowania tych pogłębianie komórki mistrzowskie w wielu rodzajach raka.

Rak piersi może dać do nowego leku

Komórki Master, lub komórek macierzystych, tworzą podstawę do uprawy i rozprzestrzeniania się nowych nowotworów w organizmie, dzięki czemu stał się centralnym punktem nowych badań w tej dziedzinie.

"Oni mają moc generowania nowego guza i są odporne na istniejących terapii przeciwnowotworowych. To sugeruje potrzebę opracowania terapii dla komórek raka macierzystych, "USA badacz Piyush zauważył Gupta.

A teraz amerykańscy naukowcy wierzą, że opracowali nowy lek, który może selektywnie tłumić komórki macierzyste. Nowy związek jest znany pod nazwą salinomycyna.

Badanie zostało opublikowane w komórki opisujące właściwości salinomycyna. Badania na myszach wykazały, że salinomycin hamuje wzrost nowotworów i jest bardziej skuteczny w zabijaniu komórek macierzystych raka piersi w porównaniu z jej leków poprzednika. Jego wpływ sprawia, komórki macierzyste mniej zdolne do wytwarzania nowotwory.

Poza salinomycyna hamuje geny, których działanie jest związane z tym nowotworów złośliwych i oczekuje się, że zwiększają przeżywalność.

Eksperymentów pokazują, salinomycynę jako 100 razy lepsze od leki przeciwnowotworowe, które są używane w większości przypadków raka piersi, Taxol (paklitaksel).

Naukowcy są pewni, że leki kontrolujące komórki macierzyste nowotworowe i hamujące rozprzestrzenianie się nowotworów w organizmie zostaną opracowane w przyszłości. Oczekuje się, że produkcja ludzkiej wersji salinomycyna.