grsail.com

Rak piersi Dieta przewodnik w czasie leczenia

Kiedy jesteś w leczeniu raka piersi, ważne jest, aby utrzymać zdrową dietę raka piersi. Podczas gdy jesteś leczony na raka, organizm ciężko pracuje, nie tylko do walki z chorobą, ale do naprawy zdrowych komórek, które mogą zostać uszkodzone przez chemioterapię i radioterapię zabiegów.

Dlaczego suplementy nie są odpowiedzią

Lekarze uważają, że wysokie dawki witaminy, suplementy ziołowe przeciwutleniaczem i może kolidować z wielu metod leczenia nowotworów. Chociaż codziennie multiwitamina jest zazwyczaj bezpieczna droga do uzupełnienia witamin otrzymasz od żywności, przyjmujące duże dawki witaminy jednym zagrożenia dla zdrowia może wykonać swoje własne. Pamiętaj, że to możliwe, aby zbyt dużo każdej jednej witaminy; tylko dlatego, że trzeba pewną ilość jednej witaminy dla utrzymania optymalnego stanu zdrowia, to nie znaczy, że przedawkowanie tej witaminy jest dobre dla ciebie. W rzeczywistości, jest odwrotnie.

Jeśli wziąć wysokie dawki witaminy, pojawia się ryzyko wystąpienia niebezpiecznego gromadzenia się tej witaminy w wątrobie. Może to prowadzić do uszkodzenia wątroby i systemowych problemów zdrowotnych, które mogą być bardzo złe wieści, jeśli jesteś już osłabione przez raka piersi i leczenie raka.

Ponadto, wiele ziołowych suplementów, jak ziele dziurawca, może wchodzić w interakcje z lekami, które bierzesz w ramach leczenia raka piersi. Ziołowe suplementy i antyoksydacyjne może zmienić sposób organizm metabolizuje leki, co czyni je mniej skuteczne. Jeśli jesteś w trakcie leczenia raka piersi, należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek suplementów ziołowych. Pamiętaj, że tylko dlatego, że dodatek jest ziołowy, nie znaczy, że to bezpieczne.

Pobierz witamin z pożywienia

Podczas gdy jesteś w trakcie leczenia raka piersi, organizm potrzebuje dużo kalorii, dzięki czemu można utrzymać siłę do walki z chorobą, a także uszkodzenia naprawy wyrządzonych zdrowych komórek w trakcie chemioterapii i radioterapii. Nie bądź zbyt surowy w kierunku raka piersi diety i jeść to, co można trzymać w dół. Dieta makrobiotyczna może być łatwiejsze dla wielu ludzi do strawienia.

Jeśli masz problemy z jedzeniem lub utrzymywanie żywności w dół, należy rozważyć dodanie drinka odżywczych do planu diety. Czytaj etykiety, jak większość napoje odżywcze zawierają około 25% dziennego spożycia witaminy wymagane.

Jedz dobrze zrównoważona dieta z dużą ilością białka

Podczas gdy jesteś w trakcie leczenia z powodu raka piersi, musisz jeść dietę równowagi oraz, że zawiera dużo owoców, warzyw, pełnoziarniste, chude mięso, jaja i produkty mleczne. Terapie nowotworowe umieścić swoje ciało w dużo stresu, więc oprócz jedzenia mnóstwo kalorii i wystarczającej ilości witamin, trzeba dużo białka. Jeśli nie możesz jeść czerwonego mięsa, ryb lub drobiu, spróbuj dietę makrobiotyczną tym wiele z następujących powodów:

  • Jaja, które są również dobrym źródłem witamin D i E.
  • Mleko, sery, lody i jogurt.
  • Fasola, rośliny strączkowe i orzechy, które są również pełne witamin B.
  • Brzoskwiń i gruszek nektary, jak i jabłkowym, które są dobrym źródłem witaminy C.

Leczenie raka może odebrać apetyt, czujesz się niedobrze i podkopuje siły. Ale odpowiedź na utrzymanie zdrowej diety podczas leczenia raka piersi nie leżeć w witaminy; zamiast tego, trzeba zdrowego leczenia raka piersi plan diety.