grsail.com

Radzenie sobie z chorobą Alzheimera

Radzenie sobie z chorobą Alzheimera


Pierwsze diagnozy chorób Alzheimera może wydawać się katastrofalne, czy demencja dotyka Ciebie lub kogoś, kogo kochasz. Chociaż nic nie może odwrócić postęp tej tajemniczej choroby, są sposoby radzenia sobie z problemami emocjonalnymi i praktycznych na chorobę Alzheimera i jej objawy mogą zaprezentować.

Radzenie sobie z lękiem o chorobie Alzheimera

Niepokój o choroby Alzheimera jest normalne, zwłaszcza jeśli widziałem kogoś kochasz cierpi na tę chorobę. Wiedząc jak najwięcej na temat choroby Alzheimera mogą pomóc poczuć się bardziej świadome i kontroli.

Według Towarzystwa Alzheimera, choroba Alzheimera jest najbardziej popularny rodzaj demencji wśród starszych Amerykanów. Choroba powoduje komórki mózgowe do samodestrukcji, co ostatecznie prowadzi do znacznego upośledzenia funkcji poznawczych. Osoby powyżej 60 są najbardziej narażone na tę chorobę. Narodowy Instytut Zdrowia szacuje, że wpływa na więcej niż pięć milionów Amerykanów. W dniach 65 i 74 wieku, około trzech procent ludzi rozwijać Alzheimera. To znacznie bardziej powszechne w wieku powyżej 85, wpływając aż połowa z tych osób starszych.

Ten Znaki ostrzegawcze z chorobą Alzheimera

Aby złagodzić swój niepokój, pomaga być informowany o znaki ostrzegawcze, że ktoś może być rozwijających się demencji. Stowarzyszenie Alzheimera oferuje następującą listę dziesięciu znaków ostrzegawczych:

 1. Przerwa w życiu codziennym z powodu utraty pamięci
 2. Rozwiązywanie problemów i tworzenie planów staje się wyzwaniem
 3. Wykonywania typowych zadań w domu lub w pracy staje się trudne
 4. Złudzenia o czasie i miejscu
 5. Nieporozumienie zdjęcia i relacje przestrzenne
 6. Masz problemy z słowy mówiąc lub pisania
 7. Zgubieniu rzeczy
 8. Słabe wyrok
 9. Wycofanie się z działalności społecznej i pracy
 10. Nagłe zmiany osobowości i nastroju

Co zrobić, jeśli obawiasz

Jeśli pojawią się te znaki ostrzegawcze w siebie lub w kimś Ci zależy, to może być trudne, aby wiedzieć, jak radzić sobie z sytuacją. Na poziomie praktycznym, ważne, że indywidualne konsultacje z lekarzem od razu. Wczesne rozpoznanie jest kluczem z kilku powodów:

 • Istnieje wiele leków, które mogą poprawić jakość życia pacjentów z chorobą Alzheimera.
 • Demencji mogą być z innych powodów, takich jak leki, zdarzeń życiowych i innych chorób. Lekarz musi wykluczyć te inne problemy.
 • Wczesne leczenie może przynieść ulgę i pomóc lub ukochaną osobą w samodzielne życie na dłuższy okres czasu.
 • Ponadto, będziesz miał więcej czasu na podjęcie decyzji w sprawie przyszłości i podejmowania niezbędnych planów.

Radzenie sobie z wpływ emocjonalny Diagnozy

Jak to możliwe, staraj się zachować spokój, jak czekać na powołania lekarza i wszelkich wyników badań. Jeśli nie usłyszysz od lekarza złe wieści, trzeba uznać i radzić sobie z emocjonalnym wpływu diagnozy choroby Alzheimera.

Można spodziewać się czuć żalu po diagnozie. Może to przybrać formę złości, smutku, odmowy lub jakiejś kombinacji tych emocji. Zachowaj te wskazówki pod uwagę, jak emocjonalnie proces diagnozy:

 • Zastanów się rozmowy z psychologiem, aby pracować na emocjonalnych strategii radzenia sobie.
 • Poświęć trochę czasu dla siebie i starają się angażować w działania, które są celem dla Ciebie.
 • Techniki, takie jak praktyka medytacji i ćwiczeń, które pomogą Ci poradzić sobie z stresem.
 • Pracy do utworzenia grupy wsparcia ludzi, którzy dbają o siebie i swojej sytuacji.
 • Daj sobie pozwolenie, aby czuć się jednak teraz czujesz. Nie ma niewłaściwy sposób, aby czuć się o tym rozpoznaniem.

Radzenie sobie z objawami choroby Alzheimera

Problemy z pamięcią spowodowane przez choroby zaczynają powoli. Na początku może to być łatwo je przeoczyć lub udawać, że są normalną częścią procesu starzenia. Nie jest niczym niezwykłym dla starszych dorosłych zapomnieć nazwy znajome osoby teraz i wtedy albo zapomnieć płacąc rachunek lub co było na liście spożywczym. Jednakże, w chorobie Alzheimera, objawy te zaczynają się dziać coraz częściej.

W miarę postępu choroby, osoba może zapomnieć, jak to zrobić znanych zadań. Nawet proste rzeczy, takie jak gotowanie obiadu lub zrównoważenie książeczkę czekową może być trudne. W późniejszych etapach, ludzie nawet zapomnieć, jak się uczesać włosy i myć zęby. Ludzie z późnym stadium Alzheimera potrzebują opieki przez całą dobę. Mają problemy z mówieniem i zrozumienia. Mogą wędrować z dala od domu i zapomnieć, jak wrócić. Mogą to być lęk lub gniew, zwłaszcza jeśli mają trudności w zrozumieniu tego, co się dzieje wokół nich. Wszystkie te symptomy mogą stanowić wyzwanie dla opiekunów i osób z chorobą Alzheimera.

Radzenie sobie z Zapomnienia

Jednym z objawów charakterystycznych tej choroby Alzheimera jest zapominanie. We wczesnych stadiach, są rzeczy, które możesz zrobić, aby zajmować się tego objawu na poziomie praktycznym:

 • Nie trzymaj choroby w tajemnicy. Wyjaśnij sytuację rodziny i przyjaciół, więc będą one zrozumieć, jeśli osoba z chorobą Alzheimera zapomina ich nazwę lub zdobywa się na spotkanie.
 • Zapisz wszystkie nowe informacje, tak szybko jak to jest przedstawiane. Mały notebook może być przydatnym narzędziem do zapamiętywania numerów telefonów, sprawunki i inne rzeczy.
 • Zawsze umieścić rzeczy tam, gdzie idą. To może być trudne dla każdego, aby znaleźć obiekt, który jest pozostawiony w niewłaściwym miejscu, ale może to być jeszcze bardziej niepokojące dla kogoś z chorobą Alzheimera.
 • Użyj notatki zostawiać wiadomości na obiektach. Wiadomości te mogą zawierać informacje o tym, jak działa sprzęt kuchenny czy co szafka może zawierać.

Radzenie sobie ze zmniejszającą Umiejętności samoobsługi

W miarę postępu choroby, niektóre zadania samoopieki jak zrównoważenie książeczkę czekową i gotowanie obiadu może stać się wyzwaniem. Te wskazówki mogą pomóc uporać się:

 • Zatrudnić księgowego do obsługi finansów osobistych jednostki. Bliskich, może być w stanie pomóc, jak również, ale są one również oferuje wsparcie w innych dziedzinach.
 • Testowałem jednostki napędowe. Mimo rezygnacji z prawa jazdy może być trudne emocjonalnie, może zapobiec wypadkom i urazom. Wiele społeczności Oferujemy transport dla tych, którzy jej potrzebują, i bliskimi może również pomóc.
 • Cooka kilka posiłków wraz z wyprzedzeniem i zamrozić je w pojedynczych porcjach. W ten sposób osoba z chorobą Alzheimera nie musisz się martwić o łącząc zrównoważony posiłek każdego dnia.
 • Gdy umiejętności samoopieki się znacznie osłabiona, rozważyć domu opieki lub w domu na żywo zdrowia adiutanta. Wędrując się, nieprawidłowo wykonuje niebezpieczne zadania i mieszania leków są oznaki, że wymagające opieki przez całą dobę.

Radzenie sobie ze zmiany osobowości

Objawy choroby Alzheimera czasem to niepokój, agresję lub przemoc, bezsenność lub depresja. Te uczucia mogą być zbyt skomplikowana i bolesny dla pacjenta i opiekuna. Zachowaj te wskazówki pod uwagę w celu:

 • Porozmawiaj z lekarzem na temat leków psychotropowych, które mogą czasem pomóc. Lekarz może pomóc zrozumieć, jakie leki są dostępne i czego oczekiwać od leczenia.
 • Skorzystaj z pomocy psychologa, który może zapewnić wgląd w zachowania i daje narzędzia do komunikacji, aby pomóc.
 • Pamiętaj, że zmiany te nie odzwierciedlają prawdziwą osobowość jednostki. Są one częścią choroby.

Pierwsze potrzebne wsparcie

Niezależnie od tego czy opieki nad osobą z chorobą Alzheimera lub masz problemy z tym zaburzeniem w siebie, wsparcie jest dostępne. Możesz znaleźć grupę wsparcia w lokalnym szpitalu lub ośrodku zdrowia, można też znaleźć grupę wsparcia Stowarzyszenia Alzheimera w pobliżu. Społeczność i wsparcie rodziny są niezbędnym elementem radzenia sobie z chorobą Alzheimera.