grsail.com

Radzenie sobie z bólem w ciąży: Plan Pielęgnacja

Radzenie sobie z bólem w ciąży: Plan Pielęgnacja


Większość kobiet w ciąży będzie świadczyć o tym, że ten piękny, okres zmienia życie może być pełne bóle. Wielu cierpi na bóle pleców i bóle głowy, nie wspominając wzdęcia, gazu i zgaga. Choć ból ciąża może być obfite, a czasem wyniszczające, większość lekarzy zaleca się, aby matki-to-be uniknąć leki przeciwbólowe i leki przeciwbólowe.

Bóle Wspólna Ciąża

Ból pleców

Według Amerykańskiego Kongresu Położnictwa i Ginekologii, ból pleców jest jedną z najczęstszych bóle ciąży ze względu na rozwój rosnącej macicy. Istnieją dwa główne rodzaje bólu - ciąży z powrotem bólu i lędźwiowego tylnej ból w obrębie miednicy. Były zazwyczaj bóle pleców wokół talii, że czasem promieniuje w dół nogi. Ten ostatni jest zwykle odczuwany w pośladki lub grzbietach ud. Rwa kulszowa, lub ból spowodowany przepuklina dysku wybrzuszenie w dolnym odcinku kręgosłupa, nie jest bardzo powszechne w ciąży.

Bóle głowy

Bóle głowy zwykle dotyka kobiety w ciąży więcej w pierwszych i trzecim trymestrze ciąży. Istnieje wiele przyczyn tej dolegliwości, w tym cukru we krwi, odwodnienie, brak snu, stres i wycofania kofeiny.

Powodów, aby unikać leków przeciwbólowych

Wielu lekarzy zaleca, aby kobiety w ciąży nie podejmować najbardziej over-the-counter (OTC) oraz leki przeciwbólowe na receptę.

Over-the-Counter Painkillers

Według American Academy of Family Physicians, wiele popularnych OTC leki przeciwbólowe wyposażone ryzyko ciąży. Na przykład, aspiryna jest związany z umieralnością okołoporodową, zmniejszenie masy urodzeniowej noworodków, krwotok i długotrwałego ciąży i pracy. Niektóre wspólne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ leki przeciwbólowe lub) należy stosować ostrożnie i całkowicie uniknąć w trzecim trymestrze ciąży. To dlatego, że są związane z nadciśnieniem u noworodka, przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego płodu, płodu, małowodzie (nefrotoksycznością płynu owodniowego) niskiego i krwotoku. Niektóre przykłady środków przeciwbólowych NLPZ są ibuprofen (Motrin i Advil) i naproksen (Aleve).

Środki przeciwbólowe na receptę

Opioidowe leki przeciwbólowe lub leki przeciwbólowe na receptę, posiadają również wiele zagrożeń ciąży, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Niektóre z najczęstszych analgetyki opioidowe są hydrokodon, oksykodon, kodeina i. Kobiety w ciąży, które biorą te leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko urodzenia dziecka urodzonego z wadami wrodzonymi. Według Narodowego urodzenia Profilaktyka wad Study leczenie opioidowych leków przeciwbólowych była wcześniej związana z rozszczepem kręgosłupa, jaskry, wodogłowie, wytrzewienia i kilka wrodzonych wad serca.

Alternatywne metody uśmierzania bólu

Tylko dlatego, że chcą, aby uniknąć podejmowania środków przeciwbólowych wysokiego ryzyka nie oznacza, że ​​musisz cierpieć przez dziewięć miesięcy. Istnieje wiele alternatywnych metod leczenia wspólne bóle ciążowe.

Ból pleców

Spróbuj niektóre z tych metod, aby zapobiegać i leczyć bóle kręgosłupa i bóle.

  • Zastosowanie elementu grzejnego lub moczyć w ciepłej wanny, aby złagodzić ból pleców.
  • Rów swoje wysokie obcasy i japonki i komfortowe buty z doskonałym wsparciem łuku.
  • Użyj poduszki (lub poduszek ciąży ciało) i spać na lewym boku.
  • Nosić pas wsparcia macierzyńskiego lub spodnie z wspomagającego pasek do zmniejszenia presji na plecach i ramionach.

Bóle głowy

Możesz w zapobieganiu i leczeniu bólów głowy z wielu naturalnych środków.

  • Zastosuj ciepły kompres wokół nosa i oczu, aby złagodzić ból głowy zatokowy.
  • Umieść okład z lodu lub zimny kompres u podstawy szyi odwrócenia ból głowy napięcia.
  • Pij wodę i jeść małe, częste posiłki pozostaje nawilżona i utrzymać poziom cukru we krwi.
  • Zacznij prenatalnych praktyki jogi na stres w zdrowy sposób.

Gdy Ból Leki przewyższają ryzyko

Jeśli z jakiejś formy leków przeciwbólowych z powodu zabiegu chirurgicznego lub ciągłego bólu przewlekłego, należy zwrócić się do lekarza o wszystkich swoich wyborów i związanych z nimi zagrożeń. Niektóre typowe przyczyny podejmowania tego typu leków, za zgodą lekarza, w tym leczenia infekcji, chorób przewlekłych, i urazów. Niektórzy lekarze zgodę na stosowanie paracetamolu, takich jak Tylenol, do łagodzenia tymczasowe, drobne bóle mięśni.

Podczas gdy wiele osób korzysta z doświadczeń ciąży, może być trudny czas pełna niespodziewanych efektów ubocznych. Jeśli masz szczególnie bolesne ciąży, wziąć pocieszenie, wiedząc, że ból nie będzie trwał wiecznie, a wynik będzie piękne dziecko.