grsail.com

Psy sportowe

Psy sportowe

Psy sportowe to zbiór ras, które zostały opracowane na przestrzeni wieków, aby wziąć udział w polowaniu i inne pola, jak znaleźć, równo i pobrać grę. Mimo, że te psy wykonują podobne zadania, jest jeszcze dużo różnorodności w tej grupie. Jeśli szukasz doświadczonego towarzysza sportowych, są to rasy, które trzeba zbadać.

Wspólne Cechy Sporting Dogs

Wiele psów w grupie sportowej ponosi pewne podobieństwo do siebie, podczas gdy inne wyglądają zupełnie odrębne. Nigdy nie mniej, wszystkie one mają pewne podstawowe cechy, które pomagają im wykonywać zadania były hodowane do zrobienia, i to jest to, co określa je jako grupę.

Bardzo energiczny

Ras sportowych naturalnie potrzebują wystarczająco dużo energii i wytrzymałości, aby spędzić cały dzień pracy w polu. Podczas ich wysoki poziom energii jest idealny do tego celu, te psy potrzebują dużo wysiłku, jeśli są ściśle jako zwierzęta domowe. W przeciwnym razie stają się nadpobudliwe i nieco destrukcyjne.

Ludzie-Oriented

Rasy te zostały stworzone, aby być bardzo wrażliwe na ludzi, ponieważ zostały one przeznaczone do tak ściśle z nimi współpracować. W wyniku tego, że również wspaniałe towarzysze i zwierzęta w rodzinie, tak długo, jak mają dużo działalności, które zapewnia ćwiczenia, jak również pobudzenie psychiczne.

Łatwy do pociągu

Są to inteligentne psy, a ich umiejętności gry były hodowane w nich od wieków. Szkolenie obejmuje zazwyczaj tylko w oparciu o ich naturalnych instynktów.

Wbudowany Solidna

Fragile psy mogą łatwo stać się poszkodowana w polu. Psy te były opracowane dla siły i wytrzymałości, bez względu na rozmiar są.

Wielka Athletic Umiejętność

Bieganie, skakanie, nurkowanie i pływanie są częścią codziennego życia dla większości ras sportowych. Przez każdego pokolenia, najbardziej sportowe psy zostały wybrane do hodowli w celu zachowania i zwiększenia tej cechy w przyszłych pokoleń.

Płaszcze ochronne

Psy sportowe pracować w każdą pogodę, i pracują na lądzie, jak iw wodzie. Ich płaszcze są przeznaczone do izolowania ich temperatury, a także odpychać wody ich zawilgocenia.

Cztery podstawowe typy

Psy w grupie sportowej można podzielić na cztery podstawowe rodzaje pracy każdej rasy wyhodowano wykonać. Te typy obejmują następujące:

  • Setery i wskaźniki - Te psy były hodowane do pracy w polu, znaleźć gry, zapach, i zamrozić w miejsce lub punkt, aby wskazać myśliwego, gdzie znajdują się ptaki.
  • Retrievery - Te psy przynieść grę z powrotem do myśliwego.
  • Retrievery wodne - Te psy specjalnie iść do wody, aby pobrać martwego gry.
  • Spaniele - Te psy przede wszystkim pomóc wypłukać grę od szczotki.

Amerykański Kennel Club Sporting Grupa

American Kennel Club (AKC) obecnie rozpoznaje 28 różnych ras sportowych, choć jest jeszcze więcej ras poza tym listy, które jeszcze nie otrzymał oficjalnego uznania. Poniższa tabela zawiera wszystkie 28 ras.

AKC Sporting Grupa psów

American Water Spaniel

Boykin spaniel Bretania
Chesapeake Bay Retriever

Clumber Spaniel Cocker Spaniel
Curly Coated Retriever-


Cocker spaniel angielski

Seter angielski Springer spaniel angielski Field spaniel
Flat coated retriever

Wyżeł niemiecki krótkowłosy Wyżeł niemiecki szorstkowłosy Golden Retriever Gordon Setter
Seter irlandzki czerwono-biały Seter irlandzki Irlandzki spaniel wodny Labrador Retriever
Retriever z Nowej Szkocji Wskaźnik Wyżeł włoski szorstkowłosy Sussex Spaniel
Wyżeł węgierski Weimarski
Springer spaniel walijski


Gryfon Korthalsa

Popularny Sporting psów

Niektóre rasy sportowe stały się niezwykle popularne zwierzęta w ciągu roku, i są bardzo cenione za ich-fun-loving, towarzyski osobowości, nawet jeśli nigdy nie używane do celów, dla jakich zostały pierwotnie hodowane w. Następujące rasy są jednymi z najbardziej popularnych ze wszystkich.

Cocker spaniel

Cockers są opisane przez AKC standardzie jako solidnej i zwartej psa, którego sierść może być płaskie lub faliste. Te psy może opróżnić i pobrać grę, a oni zwykle nie boi się wody. Ich szczęśliwe usposobienie również im wspaniałe zwierzęta, a oni byli faworytem rodziny od dziesięcioleci.


Psy sportowe

Cocker Spaniel


Psy sportowe

Golden Retriever

Golden retriever

Ukochana Złoty jest doskonałym myśliwym / retriever znany ze swojej pięknej sierści, która jest również wodoodporny. Według standardu rasy, psy te powstały w szkockich Highlands, i liczyć Yellow Retriever, Tweed Water Spaniel, setera irlandzkiego, a wśród ich rasy Bloodhound fundamentowych. Dzisiejsze goldeny są równie swobodnie w polu lub w salonie, a oni również bardzo drobne psów asystujących.

Labrador retriever

Labs są łatwo jednym z najbardziej rozpoznawalnych ras sportowych wszystkich i konsekwentnie się top listę dziesięciu ras AKC jest. Zgodnie z ich standardem rasy, były pierwotnie hodowane pomóc rybakom Nowa Fundlandia wyciągnąć w ich sieci. Oni w końcu przeszedł z różnymi inne retrievery, spanieli i ustawiających się stać jednym z najlepszych Retriever całej grupy.


Psy sportowe

Labrador Retriever


Psy sportowe

Seter irlandzki

Irlandy

Ptak ten pies jest znany ze swojego piękna mahoń czerwonym płaszczu, jego obfity energii i jego błazeńskie osobowości. Według standardu rasy, psy te były pierwotnie używane do "set" gry więc myśliwi mogli rzucać netto nad ptactwem. Z biegiem czasu, psy przeszkolone do spłukiwania grę z pędzla więc myśliwi mogli strzelać do ptaków. Setery irlandzkie są kombinacją wielu ras, w tym Irish Terrier i Irish Water Spaniel, jak również Seter angielski Seter Gordon, oraz różne spanieli i wskaźniki.

Pokaż vs Pole

W niektórych ras sportowych, pokaż psy wyglądają raczej różni się od pracy psów pól. Na przykład, piękna, płynące czerwony płaszcz pokaz krwi Seter irlandzki zostanie zniszczony przez dniu spędzonym w polu wypełnione zadziorów ptaków. Seter irlandzki z rodów polowych może mieć mniej luksusowy płaszcz.

Ta różnica pola / pokaż widoczny jest również w Labrador Retriever. Pokaż Labs są często krótsze i cięższe niż ich leggier zbudowany, terenowych krwi odpowiedników. Springer spaniel angielski wyhodowane na wystawie są również znacznie bardziej efektowne spojrzenie, niż ich odpowiedniki w terenie. Oba typy mogą zrobić doskonałe towarzyszy, tak długo, jak ich potrzeby ćwiczeń i szkoleń są spełnione.

Weź czasu na badania ras

Jeśli myślisz o dodanie psa sportowego do użytku domowego, upewnij się, że masz trochę czasu, naprawdę badań wszelkich ras, które Cię interesują. AKC przechowuje listę skierowania hodowcy, który pomoże ci kontakt z renomowanych hodowców, którzy mogą Udostępniamy Ci dobrze wychowany pies, który będzie premia w polu, w domu, a do innych krajów zależy Ci, aby przejść.