grsail.com

Przykładowe formaty do faktury

Przykładowe formaty do faktury

Czy jesteś właścicielem małej firmy lub osoby, która działa w sposób niezależny wykonawca, fakturowanie jest coś, co będziesz musiał zrobić regularnie. Jeśli nie korzystasz z oprogramowania, które generuje faktury dla Ciebie, proces rozliczeniowy może wydawać się nieco przytłaczające i skomplikowane. Zamiast tego należy użyć konfigurowalny faktury szablon, który można pobrać i edytować do tworzenia kompleksowych faktur za towary i / lub usługi, które świadczy swoim klientom.

Konfigurowalny Faktura

Aby korzystać z konfigurowalny faktury, po prostu kliknij na obrazek, aby otworzyć formularz. Dokument zostanie otwarty w formacie PDF, albo w nowej karcie lub oddzielnego przeglądarce, w zależności od wersji przeglądarki internetowej, której używasz. Gdy dokument otwiera się, będziesz mógł go zapisać na dysku i wprowadzić informacje o Twojej firmie lub usług, tak że staje się niestandardowy szablon, który można użyć w kółko.

Jeśli potrzebujesz pomocy w pobraniu druku, sprawdź te pomocne wskazówki.

Konfigurowanie szablonu faktury

Skorzystaj z poniższych instrukcji, aby utworzyć szablon faktury:

 1. Upewnij się, że jest kopią logo firmy na dysku twardym lub nośniku zewnętrznym.
 2. Kliknij szablon, gdzie mówi "Kliknij, aby wstawić logo".
 3. Przejdź do miejsca, gdzie znajduje się plik logo.
 4. Kliknij przycisk "Otwórz", aby wstawić logo do dokumentu faktury.
 5. Kliknij na podświetlonym sekcji poniżej, gdzie logo firmy jest włożona do aktywacji sekcję, gdzie informacje o firmie można wprowadzić.
 6. Zamień tekst zastępczy Szczegółowe informacje na temat firmy (nazwa firmy, adres do korespondencji, numer telefonu oraz osoby do kontaktów adres e-mail), gdzie wskazane.
 7. Przejdź do sekcji "Warunki" i zastąpić tekst zastępczy specyfiki o zakresie rozliczeń firmy.
 8. Przejdź do następnego do ostatniej sekcji na dole strony i określić, w jaki sposób należy sprawdzić się.
 9. Idź do ostatniej sekcji i określić, jaki procent późno opłata doliczana jest do faktur niezapłaconych w terminie.
 10. Zapisz dokument, albo klikając na ikonę dyskietki na pasku menu u góry strony lub przechodząc do menu Plik w przeglądarce i wybierając opcję "Zapisz jako".

Teraz masz szablonu rozliczeniowego dla Twojej firmy zapisywane na dysku twardym lub zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej do wyboru.

Korzystanie z szablonu dla Billing

Kiedy trzeba przygotować fakturę wysłać do klienta:

 1. Otwórz szablon faktury, który został zapisany.
 2. Zapisz szablon z unikalnym pliku, przechodząc do menu Plik w przeglądarce i wybierając "Zapisz jako". (Rozważ używanie nazwy klienta i miesiąc faktury jako nazwy pliku, tak, że będzie to łatwe, aby znaleźć faktur, które zostały przygotowane w każdej chwili trzeba zrobić).
 3. Wypełnij sekcji informacji klienta, tuż pod adresem zwrotnym dla Twojej firmy.
 4. Przypisać numer do faktury, jest pewien, że jest wyjątkowa z numerów wykorzystywanych w poprzednich fakturach. Jest to idealne miejsce do korzystania sekwencyjny system numeracji dla faktur.
 5. Jeśli klient przekazał Ci numer zamówienia, należy dodać, że do formy. Jeśli nie, zostaw numer zlecenia zakupu linii puste lub podać nazwę swojego kontaktu i datę mówił do niego.
 6. Wprowadź szczegółowe informacje o każdej pozycji, które są rozliczeniowego w organizmie faktury, pamiętając, że każdy wiersz jest odrębną pozycję. Umieścić wyraźne wyjaśnienie w sekcji Opis i wypełnij ilości i za cenę poz. Łączna cena za każdym rzędzie będzie zorientowali się automatycznie.
 7. Jeśli chcesz dodać wiersze, kliknij znak "+" na końcu wiersza powyżej, w którym chcesz, aby nowy umieścić w formie.
 8. Jeśli chcesz usunąć wiersz z formularza, kliknij przycisk "-" znakiem i koniec wiersza, który chcesz usunąć.
 9. Łączna suma pojawi się w ostatniej komórce pod całkowitą kolumny.
 10. Zapisz fakturę.

Po zakończeniu tworzenia faktury, korekty to ostrożnie, aby sprawdzić, czy nie ma błędów, a które zostały uwzględnione wszystkie elementy rozliczeniowe. Po upewnieniu się, że jest poprawne, możesz wysłać go do klienta. W zależności od preferencji klienta, możesz napisz do faktury jako załącznik w formacie PDF za pomocą ikony koperty na pasku menu lub wydrukować go do wysyłania za pomocą ikony koperty.

Inne formaty faktury

Konfigurowalny szablon pod warunkiem, tutaj z pewnością nie jest jedynym formatem faktur, które można wykorzystać. To jest dobre dla firm i osób prywatnych, które nie zrobić wiele rozliczeń lub są dopiero się zaczyna, ale może warto szukać opcji, która jest bardziej zautomatyzowane, w miarę postępów.

 • Usługi, takie jak Bill.com pozwala kontrolować fakturowania klientów za pośrednictwem systemu internetowego i obejmują różnorodne funkcje zarządzania przepływów pieniężnych.
 • Quickbooks i inne aplikacje księgowe mają wbudowane faktury i możliwość integracji z bankowością, przetwarzania kart kredytowych i sprawozdawczości finansowej.
 • Zarządzanie relacjami z klientami (CRM), aplikacji, takich jak Zoho masz moduły fakturowania, które integrują się z śledzenia czasu, zarządzania projektami, kontakt z klientem i więcej.
 • Office.Microsoft.com ma Word i Excel szablony faktur, które można pobrać za darmo.

Informacje wymagane do fakturowania

Bez względu na to, co faktura Format zdecydujesz się skorzystać, to jest istotne, że każda faktura wyślesz być czytelne, dokładne i kompletne. Należy podać szczegóły na temat towarów i usług, które zostały przewidziane w formacie wyszczególnienie, w sposób, który sprawia, że ​​jest jasne, co dokładnie klient zostaje obciążony i ile. Jeżeli produkty lub usługi, są fakturowania są przedmiotem podatku od sprzedaży, należy pamiętać o konkretny element liniowy podatek w dolnej części faktury, z odpowiednią kwotą obliczoną i uwzględnione w całości.