grsail.com

Promieniowanie telefonów komórkowych Oceny

Promieniowanie telefonów komórkowych Oceny

Przed wyruszeniem na zakup kolejnej słuchawki telefonu komórkowego, może być w najlepszym interesie, aby przeczytać niektóre z najnowszych telefonów komórkowych ocen promieniowania. Oprócz sprawdzania hrabiego megapikseli na wbudowanym aparatem i wielkości ekranu dotykowego, ważne jest, aby zobaczyć, jak wielki wpływ może mieć telefon komórkowy na zdrowie.

Ryzyko promieniowania

Liczne badania wykazały, że długotrwałe narażenie na promieniowanie telefonu komórkowego może prowadzić do wielu negatywnych skutków dla zdrowia. Bardziej szczegółowo, jest możliwe, że telefony komórkowe mogą powodować nowotworów. Jednak nie wszystkie telefony komórkowe są zbudowane podobnie. Nie wszyscy używają tego samego rodzaju technologii komórkowej, że nie wszystkie używają tych samych materiałów dla powłoki i nie wszyscy mamy ten sam rodzaj ochrony radiacyjnej. Na przykład, możliwe jest, że technologia za jedną sieć komórkową emituje mniej promieniowania niż w innej sieci.

W celu określenia ilości promieniowania, które jest absorbowane przez ciało człowieka podczas korzystania z telefonu komórkowego, komórkowe Telekomunikacja Association (CTIA) korzysta z tego, co jest znane jako Specific Absorption Rate (SAR). Im wyższa liczba, wielki ilościowo energii o częstotliwości radiowej jest wchłaniany przez organizm człowieka przy użyciu tego konkretnego produktu.

Aby telefon do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, musi przejść szereg przepisów FCC. Wśród nich jest maksymalny poziom SAR zasiłek 1,6 watów na kilogram. Jest to ten sam poziom zasiłek w Kanadzie, ale telefony sprzedawane w Europie są ograniczone do 2 watów na kilogram.

Oceny promieniowania telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych

Ogólnej populacji jest bombardowana promieniowaniem jakiegoś na co dzień. Z telewizji satelitarnej do bliskości wież telefonii komórkowej, nie ma promieniowania wszędzie. Mimo to, ważne jest, aby pamiętać o telefon komórkowy ocen promieniowania dla poszczególnych słuchawek. Niektóre telefony mają znacznie wyższy poziom SAR niż inni.

Top 10 Najwyższe Telefony promieniowania

W Stanach Zjednoczonych, telefony komórkowe z najbardziej promieniowania wchłaniane przez organizm wydają się pochodzić głównie z Motorola, choć nie oznacza to, że wszystkie telefony Motorola są wysoko na skali promieniowania. To również nie oznacza, że ​​inni producenci są "lepsze" ogólnie w jakikolwiek sposób.

Słuchawki z najwyższych ocen promieniowania telefonów komórkowych są następujące z ich wartością współczynnika SAR w nawiasach:

 1. Motorola V195s (1.6)
 2. Motorola Zine ZN5 (1.59)
 3. Motorola Rival (1.59)
 4. Kyocera Jax S1300 (1.55)
 5. Motorola VU204 (1.55)
 6. BlackBerry Curve 8330 - Sprint (1.54)
 7. BlackBerry Curve 8330 - US Cellular (1.54)
 8. BlackBerry Curve 8330 - Verizon (1.54)
 9. Nokia E71x (1.53)
 10. Pantech Matrix (1.52)

Zauważysz, że BlackBerry Curve 8330 pojawia się trzy razy w tej liście. Zasadniczo sam sprzęt jest używany przez trzech różnych przewoźników, ale oprogramowanie i sieci mogą mieć zmiany, które mają wpływ na poziom SAR nagrany.

Top 10 Najniższe Telefony promieniowania

Choć Motorola wydaje się poczesne w najwyższych ocen promieniowania telefonów komórkowych, Samsung wydaje się mieć słuchawki, niektóre z najniższych notowanych poziomów SAR:

 1. Poza E-Tech Duet D8 (0,109)
 2. Samsung Eternity (0,194)
 3. Samsung Blue Earth (0,196)
 4. Samsung SGH-G800 (0.23)
 5. Samsung Soul (0.24)
 6. Samsung Impression (0.27)
 7. Samsung Innov8 (0,287)
 8. Poza E-Tech Duet D888 (0,32)
 9. Samsung SGH-T229 (0,383)
 10. Samsung SGH-A167 (0,452)

Aby przezwyciężyć promieniowanie telefonu komórkowego, jedną z możliwych wad telefonów komórkowych, może być w najlepszym interesie, aby rozważyć słuchawki z niższego poziomu SAR.

Chronić się przed promieniowaniem telefonu komórkowego

Nawet jeśli masz telefon z jedne z najwyższych ocen promieniowania telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych, nadal można mieć pewność, że Federal Communications Commission (FCC) ma rygorystycznych ograniczeń w celu ochrony was. Mimo to osobista czujność jest najlepsza ochrona. Aby zminimalizować wpływ promieniowania telefonów komórkowych, za pomocą funkcji głośnika lub urządzenia głośnomówiącego podczas korzystania z połączenia.