grsail.com

Projekty Science Fair elementarnych dziecięce

Projekty Science Fair elementarnych dziecięce
Demonstracje pomóc uczniom wyjaśnić uczciwych projektów.

Wprowadzanie elementarną projekt naukowy uczciwej konkurencji polega na czymś więcej niż tylko nauka wypełniając zabawy eksperyment. Student musi mieć świetny pomysł, a następnie utworzyć informacyjny i przyciągające wzrok wyświetlacz, a także wykazanie umiejętności prezentacji i rozmowy kwalifikacyjnej.

Wybór Science Fair Projects dla dzieci

Jednym z kluczy do konieczności nagradzany projekt jest dokonanie właściwego wyboru. Wybierając projekt nauki sprawiedliwego, jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

Dostępne materiały

Zanim wybierzesz projekt, trzeba upewnić się, że materiały są dostępne lub dostępne. Nie można tego zrobić projekt, który wymaga, aby obserwować pułapki Venus Fly, jeśli nie można dostać się w ręce jednego! W rzeczywistości jest to dobra praktyka, aby zrobić krótką listę potencjalnych projektów, a następnie zbadać, jak łatwo dostępne materiały są przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Student Odsetki

Wielu rodziców popełnia błąd pomagając ich dziecko wybrać nauki sprawiedliwego projektu w oparciu o to, co wydaje się najprostszym i najbardziej interesujące z nich. To jest błąd. Pozwól dziecku wybrać na podstawie jego zainteresowań. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że to twoje dziecko robi projekt zamiast ciebie.

Czas

Niektórzy studenci decydują się na projekty, które wymagają obserwacji roślin w ciągu miesięcy lub rozbudowanych przyrządy. Te często mogą zrobić bardzo ciekawych projektów. Jednak trzeba się upewnić, że masz czas, aby zakończyć je przed zobowiązując się do nich.

Rodzaje Science Fair Projects dla dzieci

Istnieje kilka różnych typów projektów, które można wybrać. Jeśli targach nauki ma być oceniana, upewnij się, że znasz zasady, tak, że nie zdyskwalifikowany na technicznym.

Modele

Projekt modelu jest wbudowany Model demonstruje zasadę naukową. Na przykład, jeden popularno-naukowy sprawiedliwe projekt jest model Układu Słonecznego, które pokazuje, jak wszystko na orbitę planety. Dobry model będzie miał wszystkie części wyraźnie oznaczone i będzie tak dokładne, jak to możliwe. Modele są często najprostsze projekty science fair do ukończenia.

Demonstracje

Demonstracje są często mylone z eksperymentów naukowych - ale nie to samo. Wykazanie jest podobny do modelu, ale na ogół znajduje się reakcji lub części ruchomych w celu wykazania zasadę naukowych. Na przykład, zbyt powszechne doświadczenie wulkan jest demonstracja. Demonstracje może być łatwe, ale trzeba się upewnić, że można dostać demonstrację do pracy.

Eksperymenty

Doświadczenie to coś, co sprawdza hipotezę. Musi mieć kilka części, włącznie z kontrolą i zmiennej. Należy też przestrzegać metody naukowej, a ściśle. Eksperymenty mogą być trudne do utworzenia - większość studentów walczyć z identyfikacji zarówno kontrolę i zmienną.

Ankiety

Sondaże są doskonałe projekty dla dzieci. Przed rozpoczęciem badania, zawsze skontaktować się z administracją szkoły lub rodziców, aby upewnić się uzyskać zgody właściwa, jeśli jest to konieczne. Sondaże pomóc dzieciom organizowania danych i ankiet można przetestować różne teorie. Na przykład, czy jedzenie zdrowe śniadanie poprawić wyniki testów uczniów? Badania mogą być stosowane w celu zebrania informacji, aby udowodnić stwierdzenie prawdziwe, czy fałszywe. Badanie może być przyznane studentom przed testem, który zapytać ich, co jedli na śniadanie rano. Po badaniu, gatunki z uczniów, którzy jedli śniadanie, można porównać z tych uczniów, którzy nie jedzą śniadanie. Czy studenci, którzy jedli zdrowe śniadanie lepiej na teście niż studentów, którzy odpowiedzieli, że nie jeść śniadanie?

Sugestie i pomysły projektowe Nauki

Podczas gdy starsze dzieci zazwyczaj chcą się bardziej innowacyjne, młodsi uczniowie mogą nauczyć się podstawowych dużo z niektórych sprawdzonych i prawdziwych projektów. Rozważ te klasyki edukacji naukowej.

Budowanie modelu Układu Słonecznego

Układ Słoneczny składa się z Ziemi dziewięciu planet i Słońca. Istnieje wiele sposobów projektowania układu słonecznego, takie jak wycinanie okręgów w różnych rozmiarach i kolorach, do reprezentowania planety i słońca, lub kulek styropianowych malowanie. Słońce i każda planeta powinny być oznakowane. Planety są Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton i odpowiednio. Wtedy planety może być zawieszony lub wokół Słońca przez wieszak, sznurkiem lub kawałkiem kartonu do reprezentowania układu słonecznego.

Uprawy rośliny

Uprawa roślin jest wielki projekt naukowy dla dzieci, zwłaszcza przedszkola i przedszkolaków. Umieścić kilka garści ziemi w jasny kubek. Dzieci mają miejsce nasion ku krawędzi kubka i umieścić kubek w świetle słonecznym. Gdy codziennie podlewać roślin, będą mogli zobaczyć formularz korzenie z nasion i zarodku macierzystych z gleby. Dzieci będą uczyć się od projektu naukowego, że potrzebne są woda, ziemia, słońce, i nasiona rosną rośliny. Lekcja może być przedłużony do części rośliny: korzenie, łodygi, liście i kwiat.

Starsze dzieci mogą mieć rosnące rośliny jako projekt naukowy do następnego poziomu. Zapytaj dzieci, co trzeba zrobić, aby rozwijać się rośliny. Niektóre odpowiedzi byłoby to, że roślina potrzebuje wody i promieni słonecznych, aby wzrastać lub materiał siewny musi być sadzone, aby dla roślin rośnie.

Uczniowie myślą o ich odpowiedzi, jak również inne możliwości. Na przykład, co można by rośliny zamiast wody, światła słonecznego, lub gleby? Będzie nadal rosnąć roślina? Seed będzie wzrastać, jeśli znajduje się na wierzchu gleby zamiast sadzone w ziemi? Następnie mają studenci napisać oświadczenie, że może albo być prawdziwe lub fałszywe w odniesieniu do uprawy roślin. Na przykład dodanie pokarmu roślinnego będzie rosnąć szybciej roślin. Rośliny mogą nadal rosnąć z sztucznym świetle, w przeciwieństwie do rzeczywistego światła słonecznego. Nasiona nie będą rosły, chyba że jest obsadzone pod ziemią.

Więcej pomysłów na Wielkich Projektów Science Fair

Zacznij od wyboru ogólny obszar, który Cię interesuje, a następnie starać się sprowadzić stamtąd. Większość z tych pomysłów projektowych mogą być dostosowane do młodszych i starszych uczniów.

Biologia

 • Zbudować model serca, oka lub innego układu krążenia.
 • Zbadania konkretnej zwierzę w głębi.
 • Zbadania konkretnej biom lub siedliska w głębi.
 • Badanie warunków, w których forma najlepiej rośnie.
 • Dowiedzieć się, co jest najlepszym środkiem konserwującym, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Botanika

 • Czy rośliny naprawdę odpowiedzi na muzyce? Uczucia? Dźwięk?
 • Zapoznaj się z Venus fly pułapkę.
 • Należy zwrócić uwagę na wzrost główką fasoli.
 • Jaki rodzaj nawozu lub "pokarmu roślinnego" działa najlepiej?
 • Wykazać, w jaki sposób rośliny czerpią wodę w górę od korzeni.

Nauka o Ziemi

 • Zrób model podwodnego wulkanu i pokazać, jak powstają wyspy.
 • Czy wysokość wulkanu wpływa na lepkość lawy?
 • Zrób model obiegu wody.
 • Rozwijaj ogród kryształu.
 • Budowanie modelu rakiety.

Fizyka

 • Przeglądaj naukę roller coaster lub innego jazdy parku rozrywki.
 • Dowiedz się, jak budować lepszy most.
 • Wyjaśnij, jak wpływa na odległość lotu trajektoria i odwrotnie w samoloty papieru.
 • Wykazywać jedną lub wszystkie z prawa Newtona.
 • Wyjaśnij, jak wprowadzenie spin na piłkę wpływa na wzór lotu. (Jak działa Piłka krzywa?)

Chemia

 • Przedstawić i wyjaśnić, dlaczego Mentos sprawia sody eksplodować?
 • Pokaż, jak wysadzić w powietrze balon bez faktycznie zrealizują swoje usta na balonie.
 • Przeglądaj Newtona płynów takich jak Oobleck.
 • Zrób swój własny napój gazowany.
 • Przedstawić i wyjaśnić działanie drożdży.

Różne.

 • Które antybakteryjny płyn do rąk jest najbardziej skuteczny? (Rozwijaj swoje własne bakterie w płytce Petriego.)
 • Które marki popcorn jest najlepszy? (Jak oceniane przez które marki pozostawia najmniejszej ilości jąder unpopped j?).
 • Która płeć ma lepszy czas reakcji?
 • Które odplamiacz działa najlepiej?
 • Pokaż, jak przelewać wodę.

Pokaż projekt Porady

Elementy jakości projektów naukowych to dzieci nie tylko przeprowadzenie oryginalnego eksperymentu, ale także do przekazywania informacji dowiedziałem sędziom i publiczności na wystawie. Większość targi nauki określić wytyczne do tworzenia wyświetlacz, a dzieci, rodzice i nauczyciele powinni zapoznać się z zasadami.

Studenci zazwyczaj stosują metody naukowej podczas przeprowadzania eksperymentów i często mają zapis ich odkryć. Dołącz czasopisma, fotografie i filmy w wystawie, który łączy niskie tech i zaawansowanych technologicznie wyświetlacze.

Low Tech

Prosty sposób na przedstawienie projektów jest stworzenie dużej tri-fold płytę wyświetlacza. Pobierz wyrzucić karton z lokalną firmą sprzedaży detalicznej, o wielkości lodówki. Użyj jednego długiego boku, i złóż go na trzy części. Pokrywa z walcowanej papieru plakat (dostępne w firmach dostaw zaopatrzenia biur i firm, szkoła). Użyj szablonów do wycinania liter tytuł projektu, wklejając je na górze planszy. Następnie dodaj duże zmierzwione fotografie, szkice i schematy na pokładzie, które stanowią projekt od początku do końca. Niektóre projekty nadają się do tworzenia modeli trójwymiarowych, które pomogą wykazać elementy projektu. Na przykład, niektórzy uczniowie mogą chcieć zbudować roller coaster lub utworzyć projekt systemu słonecznego rzemiosła ilustrujących poszczególne kwestie w swoich projektach.

High Tech

Magnetofon i / lub koszyk DVD / VCR może być ustawione w dowolnym dźwięku i elementów wizualnych. Edycja i cue taśmę (y) do prawidłowego miejscu przed rozpoczęciem targów nauki. Technologia komputerowa nadaje się do projektów nauki uczciwych łatwo. Elementarne uczniowie często mają wystarczającej wiedzy do tworzenia pokazów slajdów komputera, prezentacje programu Microsoft PowerPoint, a nawet krótkie animowane ilustracje swojego projektu. Projekty, które wymagają do Internetu lub komputerów powinni sami należą technologii komputerowej w eksponatów.

Jeśli to możliwe, mieć działający model dowolnego robota lub mechanicznej projekt naukowy dostępnych dla sędziów i gości, aby wyświetlić. Projekt chemicznych lub elektrycznych powinny mieć działający model lub poeksperymentować dostępny do demonstracji. Projekty, które sprawiają, że niemożliwe, aby mieć pod ręką pokaz pracy (ze względu na koszty, ograniczenia przestrzenne lub względów bezpieczeństwa) powinny mieć jak najwięcej części projektu na rękę, jak to możliwe.

Prezentacje projektów elementarne Science Fair

Elementarne projekty naukowe szkoły na targach często zawiera składnik komunikacji i angielskiego też. Przecież dzieci muszą omówić swój projekt nie tylko sędziów, ale również z odwiedzających i innych zawodników. Konieczne jest, że rozumieją instrukcje hipoteza projektu, kroki projektu / eksperymentu, jak i dlaczego to zrobił (lub nie) pracy, a wnioski wyciągnięte po projekt został zakończony.

Młodzi studenci elementarne (poniżej poziomu dwóch, zazwyczaj), należy wybrać proste projekty naukowe na targach, które nie wiąże się z dużo nadzoru rodzicielskiego. Przecież oni muszą zrozumieć i wyjaśnić, co robią. Starsi uczniowie będą mieli szersze i głębsze zrozumienie złożonych problemów naukowych, ułatwiając im wybrać projekt, który jest trudniejsze.

Oprócz sesji pytań i odpowiedzi z sędziów i ogólnej spotkać i pozdrowić razem z publicznością, studenci w niektórych targach może udzielić formalnej prezentacji. Prezentacja powinna obejmować:

 • Co wzbudziło zainteresowanie dziecka w danej dziedzinie nauki
 • Oryginalny hipotezy dotyczące nauki sprawiedliwego projektu elementarne
 • Jak przeprowadzono eksperyment lub projektu (stosowane materiały, kroki podjęte każdego dnia ani godziny, aby dojść do wniosku)
 • Czy student zmodyfikowano jego / jej oryginalne teorie dotyczące projektu, jak postępowała
 • Wnioski dotyczące wyników projektu

Elementarne studenci powinni próbować zapamiętać jak najwięcej jak to możliwe, ich prezentacji, chociaż najmłodsi uczniowie mogą mieć trudności. Powołując się na kartach katalogowych lub konspektu jest zazwyczaj do przyjęcia na targach nauki, choć dzieci powinny zapoznać się z zasadami, aby się upewnić.Elementarne projekty naukowe wziąć na ekscytującą rozumieniu, jeśli dzieci wiedzą, będą one wprowadzenie targi nauki. Trochę więcej czasu spędzonego na wystawie i prezentacji będzie umieścić wykończenie na każdym projekcie, z eksperymentów tornado dla dzieci do nauki uczciwe projekty nieekologiczne organicznych w porównaniu.