grsail.com

Prawo Texas Cicha PPO

Prawo Texas Cicha PPO
Towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych w Teksasie musi zachowywać się etycznie.

Przepisy Texas prawa milczeć UZP zostały napisane, aby zająć się kwestią świadczeniodawcy nie otrzymują pełnej kwoty rozliczone za swoje usługi.

Co to jest PPO?

Określenie "PPO" odnosi się do korzystnego placówki medycznej. Jest powszechnie stosowany do opisu sytuacji, w której lekarze, apteki, szpitale zgodę na świadczenie usług z dyskontem. Zaletą do opieki zdrowotnej jest to, że mają one gwarancję pewnej liczby pacjentów, a pacjenci są zachęcani do odwiedzenia dostawców, którzy zapisali się do programu.

Pacjenci mogą jeszcze wybrać do konsultacji z świadczeniodawcę, który nie jest częścią sieci, ale część kosztów płaci będzie wyższa, ponieważ usługi nie są oferowane z dyskontem.

Cicha PPO

Silent PPO pracuje w jednym z następujących sposobów:

  • Lekarze są zachęcani do zapisania się do planu, który rozumieją pracuje jako uzasadniony UZP, gdy pacjenci płacą taką samą stawkę, czy są one traktowane przez uczestnika programu, czy też nie. Lekarze, szpitale i apteki rachunek za swoje usługi po obniżonych cenach, a ubezpieczyciel zachowuje różnicę.
  • Pacjent, który nie jest zapisany w UZP odwiedza lekarza, który podpisał się na jednym z innego operatora. Gdy projekt zostanie przedłożony do firmy ubezpieczeniowej pacjenta, wyszukiwanie jest wykonywane w celu potwierdzenia, że ​​lekarz jest zaangażowany w UZP. Lekarz jest następnie zwracane jedynie na poziomie zniżki. Zniżka jest "pożyczył" od Urzędu, chociaż pacjent nie jest podpisany za.

Ciche PPOs i Nadużyć Finansowych

Amerykańskie Towarzystwo Medyczne stoi na stanowisku, że ciche PPOs są fałszywe. Organizacja ta szacuje, że ciche PPOs są odpowiedzialne za podjęcie do 3 $ mld euro rocznie z kieszeni lekarskich. Lekarze rzadko go po ubezpieczyciela odzyskać równowagę swoich opłat. Oni (i ich personelu sanitarnego rozliczeniowe), po prostu nie mają czasu, aby spróbować odzyskać niewielką ilość pieniędzy należne. Pracownicy rozliczeniowe nie są w stanie dowiedzieć się, które koszty są uzasadnione, a które nie. Zamiast spędzać czas próbuje się rozwiązać to, że łatwiej do lekarza na umorzenie tych opłat.

Plan Odszkodowanie

Firmy ubezpieczeniowe mogą oferować plany, które są reklamowane jako PPO, ale które nie oferują zniżki, gdy uczestnicy odwiedzić niektórych świadczeniodawców. Tego typu umowy nie jest PPO; Plan jest odszkodowanie.

Prawo Texas Cicha PPO

§ 1301.056 kodeksu ubezpieczenia dotyczy kwestii cichych PPO. To wyraźnie wskazuje, że firmy ubezpieczeniowe są zakazem płatnicze lekarzy, szpitali i innych podmiotów świadczących opiekę zdrowotną w niższej cenie, chyba że spółka zawarła umowę z tym lekarzem, instytucji lub świadczeniodawcy. Służby zdrowia (czy dana osoba lub instytucja) musi dobrowolnie wprowadzone do umowy i uzgodnione z warunkami umowy.

Prawodawstwo dalej stwierdza, że ​​preferowanym dostawcą umowy nie mogą być sprzedawane, przenoszone lub leasingu na inny podmiot, chyba że wszystkie strony umowy wyrażą na to zgodę. Każda osoba lub firma, która narusza przepisy zawarte w tej sekcji będzie przedmiotem "kary administracyjne" do produkcji, co jest określane jako "nieuczciwą likwidacji szkód."

Ubezpieczyciel stwierdzono udział w nieuczciwej likwidacji szkód będzie przedmiotem zwiększonego poziomu kontroli przez Texas Department of Insurance. Firma może być poproszony o przedstawienie szczegółowych raportów Departamentu na bieżąco wykazie:

  • Liczba wniosków złożony
  • Liczba wniosków zaprzeczył
  • Liczba zobowiązań rozliczane i ilość każdego roszczenia wypłacane
  • Liczba postępowań wszczętych przeciwko spółce
  • Łączna liczba skarg przeciwko spółce

Przepisy Texas prawa milczeć UZP zostały napisane, aby firmy ubezpieczeniowe odpowiedzialności za swoje działania i zapewnienia, że ​​lekarze i inni pracownicy służby zdrowia są odpowiednie wynagrodzenie za swoje usługi.