grsail.com

Prasa mechaniczna bezpieczeństwa

Prasa mechaniczna bezpieczeństwa

Wszystkie aspekty bezpieczeństwa prasy mechanicznej należy ściśle przestrzegać, aby uniknąć wypadków i urazów w miejscu pracy.

Znaczenie odpowiedniego bezpieczeństwa

Prasy mechaniczne zawsze były uważane za urządzenie wysokiego ryzyka w miejscu pracy. W celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa pracowników, wszystkie urządzenia muszą być odpowiednio utrzymywane przeglądowi i badano w regularnych odstępach czasu. Statystyki pokazują, że ponad 40 procent wypadków z udziałem mechanicznych maszyn prasowych są wynikiem złej konserwacji.

Prasa mechaniczna Ustawodawstwo

Standardy bezpieczeństwa, gdy prasa mechaniczna jest eksploatowane są opisane w wielu dokumentach, w tym:

 • Prawo federalne, OSHA 29 CFR 1910,217, która bezpośrednio dotyczy pras mechanicznych mocy.
 • Trzy najważniejsze normy bezpieczeństwa, które są wszystkie dobrowolne normy konsensus co oznacza, że ​​nie są one prawo.
  • ANSI B11.1-2001
  • ANSI B11.19-2003
  • ANSI / NFPA 79 - 2002
 • Sprawozdanie techniczne w zakresie oceny ryzyka, ANSI B11-TR3-2000, który jest dokumentem bardzo pouczające.

Pełne zrozumienie trzech standardów bezpieczeństwa i technicznych pracowników Raport pomoc w przemyśle wytwórczym do wykonania prawa OSHA. Prawo Ustawa Bezpieczeństwo i ustawa o zdrowiu lub BHP zawodowa, zapewnia wszystkich pracujących bezpieczne i zdrowe warunki pracy.

Środki bezpieczeństwa w miejscu pracy

Następujące środki bezpieczeństwa są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa operatorów pras mechanicznych, a także innych pracowników w pobliżu maszyny prasowej:

 • Wszystkie osoby biorące udział w każdym aspekcie pracy z mechanicznym prasowej konieczności być świadomi zagrożeń bezpieczeństwa, które istnieją i odpowiednich metod stosowanych w maszynie. Obejmuje personel kierowniczy, mechaniczne operatorów prasowe, die ustawiaczy, personelu utrzymania i nikogo innego, które mogą wejść w kontakt lub pracy niedaleko mechanicznego prasowej maszyny.
 • Znaki bezpieczeństwa powinny być umieszczone w odpowiednich obszarach, w każdym z języków używanych przez pracowników. Stosując kombinację symboli z krótkimi tekstu jest ogólnie skuteczna. Nigdy nie umieszczać znak bezpieczeństwa na mechanicznej prasy osłoną; jeżeli osłony zostały usunięte znakiem jest także usuwany.
 • Wszystkie elementy sterujące i elementy elektryczne powinny być aktualizowane po każdej nowej legislacji w tej dziedzinie lub natychmiast, jeśli ryzyko postrzegane jest przez operatora maszyny.
 • Istotne jest, że kurtyny są ustawione prawidłowo w prasie zasilania. Jeśli potrzebne mogą być potrzebne poziome bariery lub osłony barierowe w połączeniu z kurtyn w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.
 • Wszyscy pracownicy, w tym personelu obsługi, musi być zobowiązany do przestrzegania wszystkich procedur bezpieczeństwa prasy mechanicznej, w tym blokowanie i powrót kontrole prasy mechanicznej do ich odpowiednich ustawień i konfiguracji.

Obowiązki Operatora Prasy mechaniczne

Generalnie obowiązki operatora prasy mechanicznej obejmują:

 • Znajomość przepisów rząd, jak i mandaty bezpieczeństwa i higieny firmy i upewniając się, że są przestrzegane
 • Wykonywanie wstępnie rozpoczynają się kontrole prasy mechanicznej i zapisywania wyników
 • Kontrolowania kierowania działanie prasy mechanicznej w sposób bezpieczny i skuteczny

Funkcja Ostateczny bezpieczeństwa

Każdy zaangażowany w eksploatacji i konserwacji prasy mechanicznej powinien zawsze pamiętać, że ostatecznym zabezpieczeniem urządzenia jest głównym wyłącznikiem zasilania. Prasa mechaniczna nie może działać, jeśli nie ma moc elektryczna dostarczana. Dwa doskonałe środki na mechanicznym bezpieczeństwa prasowym można znaleźć na następujących stronach internetowych:

 • Prasa mocy mechanicznej
 • Podstawy Naciśnij mocy mechanicznej Bezpieczeństwa

Wniosek

Po odpowiednich procedur bezpieczeństwa prasy mechanicznej niezbędne jest za zabezpieczenie mechaniczne operatorów prasowych, aw innych pracowników w zakresie od przypadkowych urazów, które mogą prowadzić do amputacji, a nawet mogą być śmiertelne. Poza tym po wszystkich odpowiednich środków bezpieczeństwa, kto pracuje lub w pobliżu prasy mechanicznej musi zdawać sobie sprawę z zagrożeń i wykorzystać swoją najlepszą wiedzę wraz z ich zdrowego rozsądku we wszystkich aspektach swojej pracy.