grsail.com

Powinna być uznana za otyłość choroby?

Słownik Merriam-Webster definiuje chorobę słowo jako "stan żywego organizmu zwierzęcego lub roślinnego lub jednej z jego części, które utrudnia normalne funkcjonowanie i zazwyczaj objawia się poprzez odróżnienie oznaki i objawy."

Zgodnie z American Medical Association (AMA), otyłość jest uważany choroby. W tym przypadku, otyłość musi również wyróżnik. Termin nadwagą oznacza zbyt dużą masę ciała z mięśni, kości, tłuszczu i wody, podczas gdy otyłość jest po prostu zdefiniowane jako nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Od teraz masz prawdopodobnie słyszał statystyk, które 78.400.000 Amerykanów powyżej 20 roku życia cierpi na otyłość. I 12,7 miliona dzieci w wieku od 2 do 19 są otyli. Ty również może dowiedział się, że otyłość jest związana z szeregu problemów zdrowotnych, w tym, ale nie wyłącznie, chorobę serca, cukrzycę typu 2, nadciśnienie, udar, niektóre rodzaje raka i snu i trudności z oddychaniem. Ponadto, można również wiedzieć, że otyłość, i wszystkich jego sprawach, które mu towarzyszą, stanowi sporą część kosztów leczenia naszego narodu.

Powinna być uznana za otyłość choroby?

Ponieważ otyłość stała się takim problemem zdrowia publicznego, AMA ma nadzieję, że poprzez uznanie jej choroby, otyłość będą traktowane inaczej przez środowisko medyczne, co może prowadzić do zwrotu kosztów za leczenie i zmiany polityki. Jednak pytania otaczają tę kontrowersyjną decyzję o dokładnie, jak diagnostyka, leczenie i zapobieganie będą obsługiwane.

Diagnoza

Obecnie diagnostyka otyłości opiera się na Body Mass Index (BMI) narzędzia. BMI oblicza się na podstawie wzrostu i wagi jednostki. BMI na poziomie lub powyżej 30 oznacza otyłość.

BMI jest łatwe do ustalenia, niedrogie i nieinwazyjna. Badania wykazały, że stężenie BMI dotyczy tkanki tłuszczowej i ryzyko dla zdrowia. Jednak, BMI nie bezpośredniego pomiaru tkanki tłuszczowej i nie stanowią nadmiar mięśni lub kości. Dla dzieci i młodzieży, inne czynniki, takie jak wzrost i dojrzewanie płciowe może mieć wpływ na dokładność wskaźnika BMI.

Inne metody, takie jak grubość fałdu skórnego, impedancji bioelektrycznej, podwodne ważenia i podwójnej energii absorpcji rentgenowskiej może być bardziej dokładne w pomiarach tkanki tłuszczowej, ale mogą one być droższe, uciążliwe i trudne do standaryzacji. Ponadto, istnieje kilka standardów odniesienia w oparciu o otyłości tych technik.

Centrum Kontroli Chorób i Prewencji, że BMI stanu mogą być pomocne jako początkowe badanie przesiewowe, ale służby zdrowia należy również wziąć pod uwagę inne rzeczy, takich jak genetyka, kondycji i rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej.

Leczenie

Odpowiedzialność leczenia osób otyłych może leżeć wyłącznie na barkach lekarzy, ponieważ mogą one być tylko pracownicy służby zdrowia, aby otrzymać zwrot. Wielu lekarzy stwierdziło, że nie są one wyposażone w czasie lub szkolenia w celu zapewnienia tego typu poradnictwa.

Dodatkowo, niektórzy ludzie mogą czuć, że szybka podróż, aby zobaczyć się z lekarzem na pigułki lub powołania chirurgii wyleczy ich otyłości. Jednak kilka utrata masy ciała pigułki są zatwierdzone i dostępne na receptę i nie zwykle zapewniają znaczące rezultaty lub długoterminowych zmian w stylu życia. Chirurgii utrata masy ciała, a przydatne dla niektórych, nie jest odpowiedni dla każdego.

Wiele szpitali znaleźć znaczące rezultaty za pomocą tego, co jest znane jako zespołów interdyscyplinarnych w leczeniu niektórych chorób. Zespół ten składa się zwykle z kilku placówek służby zdrowia, którzy mogą pomóc pacjentowi z konkretnych usług lub informacji. Na otyłość, zespół może składać się z lekarza, pielęgniarki, dietetyka, fizjologa, i psychologa. Dzięki temu połączeniu, leczenie może być bardziej zindywidualizowane i skuteczne. Jednakże, jeżeli zostanie ustalone, zwrot zespoły te mogą być lub nie mogą być wykorzystywane do leczenia.

Zapobieganie

Oprócz diagnozowania i leczenia, zapobiegania musi być jednym roztworu otyłości. Walka różnych czynników związanych z otyłością mogą okazać największym wyzwaniem; Siedzący tryb zachowania, niebezpieczne lub un-walkable społeczności, niski status społeczno-ekonomiczny, genetyka, ciąża, stres, mediów i reklamy, palenie tytoniu, styl życia i leki, to tylko kilka.

Niezależnie od decyzji AMA, otyłość jest epidemią wspaniałych proporcjach, która wymaga natychmiastowej uwagi. Jeśli tendencje się utrzymają, szacowane 42 procent Amerykanów będzie otyłych w 2030 roku rozwiązanie tego problemu musi wieloczynnikową być starannie analizowane i wdrażane w celu starania udanych dla pacjentów i świadczeniodawców podobne.

Powinna być uznana za otyłość choroby?

Nadwaga może kosztować cię do 4.800 dolarów rocznie!