grsail.com

Powinieneś się bać syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy?

Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy (HFC) brzmi nieprzyjemnie, jeśli jesteś świadomy kontrowersji dotyczących go, ale zdaje sobie sprawy z tego, co jest w rzeczywistości. HFC i sacharoza (cukier stołowy) są oba dodane cukry zawierające fruktozę i glukozę cukrów prostych. Fruktoza zostało naukowo udowodnione, aby stwarzać więcej metaboliczne i ryzyka sercowo-naczyniowego niż glukoza, dając HFC złą reputację.

Cukier stołowy (sacharoza) jest wykonany przez ekstrakcję i krystalizację soku z trzciny cukrowej lub buraków cukrowych i jest zawsze w połowie fruktozy i pół glukoza. HFCS się przez dodanie enzymów do syropu kukurydzianego, który stanowi tylko jedno i krótkie łańcuchy cząsteczek glukozy. Enzymy konwersji około 90 procent glukozy do fruktozy. To 90 procent syrop glukozy, jest łączona z syropu kukurydzianego, z wytworzeniem HFCS. Zatem HFCS może zawierać zmienne proporcje fruktozy na glukozę w zależności od ilości glukozy dodanej syropu kukurydzianego. Straszne rzeczą jest to, że etykiety HFCS żywności nie identyfikują ile fruktozy jest w produkcie.

Powinieneś się bać syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy?

Dr Kimber Stanhope, naukowiec i biolog odżywcze odżywianie w UC Davis, powiedziała, że ​​chciałaby etykiety żywności, aby określić rodzaj i ilość dodanego cukru w ​​produkcie. Jest tak, ponieważ tylko w różnych tłuszczów przez organizm ludzki, w różny sposób tak, różne cukry. Fruktoza wykazano zwiększenie czynników ryzyka chorób układu krążenia i cukrzycy więcej niż glukoza. Fruktoza jest używany niemal wyłącznie w wątrobie, podczas gdy stężenie glukozy może być stosowany dla wszystkich komórek w organizmie. Należy pamiętać, że wątroba jest gdzie cukier przekształca się w tłuszcz w organizmie.

Dr Stanhope został niedawno opisywany na 60 minut na jej przełomowego badania wykazujące, że HFC wzrosła czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych porównywalnie do fruktozy i glukozy w więcej niż młodych mężczyzn i kobiet w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Był to pierwszy i jak dotąd jedynym człowiekiem badania porównać efekt HFCS (zawierający 55 procent fruktozę), czystej fruktozy lub glukozy na czystej markerów ryzyka sercowo-naczyniowego, gdy spożywane jako 25 procent całkowitej energii w diecie.

Ilość fruktozy zawartych w żywności jest tajemnicą dla ogółu konsumentów. Podobno HFC używany do słodzenia sody zawiera 55 procent fruktozy, jednak Stanhope zauważa, że w ostatnich badań opublikowanych w czasopiśmie Obesity, Michał Goran "wykazały, że ilości fruktozy w zakresie od 47-65 procent sody, i to dwa większość popularnych marek, które zawierały 65 proc fruktozę. "

Wiele osób przed HFCS zgadzają etykietach żywności powinna zawierać ilość fruktozy, ale ponieważ nie ma jeszcze dowodów naukowych na ludziach, że HFC stwarza większe ryzyko niż sacharoza, to nie został jeszcze zatwierdzony przez komitet żywienia FDA. Dr Stanhope jest obecnie studiuje efekt HFCS porównaniu z sacharozy na markerów ryzyka sercowo-naczyniowego, a ona mówi, że ma nadzieję, że wyniki będą dostępne w ciągu roku. Ona również dodaje: "Podczas gdy badanie to dostarcza informacji na temat wpływu sacharozy w porównaniu do HFCS gdy HFC 55 procent zawiera fruktozę, nie powie nam, czy HFC jest bardziej problematyczne niż sacharoza, gdy 65 procent HFCS zawiera fruktozę."

Powinieneś się bać syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy?

To jest w porządku KORZYSTAĆ sztuczny słodzik ... CZASEM